Page 1

3-minutowa instrukcja korzystania z marki


?

Czym jest #harcerskielato? #harcerskielato to nowa marka Związku Harcerstwa Polskiego, pod którą kryją się wszelkie nasze działania związane z Harcerską Akcją Letnią. Używaj tej marki, aby promować swój letni obóz, kolonię, bazę obozową, a nawet zajęcia dla dzieci odbywające się w wakacje w miejscu zamieszkania. Po prostu - podczas harcerskiego lata!

2


Oto nasze logo. Śmiało, korzystaj z niego! Z tego znaku może korzystać każda jednostka Związku Harcerstwa Polskiego. Możecie wstawiać to logo na ulotki, plakaty czy grafiki w internecie. Można je także nakładać w rogu zdjęć, które robicie podczas Waszych letnich przygód.

3


Nasze logo to nasza siła. Dbajmy o nie! Tworząc różne materiały graficzne, dbaj o nasze logo - w ten sposób zatroszczysz się o jego rozpoznawalność i jego moc. Dbając o poniższe zasady, po prostu dbasz o nasz dobry wizerunek. Aby nasz znak był rozpoznawalny, nie zmieniaj jego formy. Nie zmieniaj jego kształtu ani symboliki, zachowaj tę samą czcionkę i ten sam kolor. Na czytelność loga negatywnie działają również takie rzeczy jak np. rozciąganie lub ścieśnianie go, obracanie, umieszczanie zbyt blisko innych obiektów, umieszczanie na innych elementach graficznych oraz zasłanianie go.

4


Życie grafika nie jest łatwe... ...dlatego przygotowaliśmy logo w pomocniczych wersjach. Jeśli musisz np. przygotować koszulkę z białym nadrukiem, lub nałożyć logo na niejednolite zdjęcie, możesz wykorzystać logo w innej wersji. Wszystkie dozwolone wersje znajdziesz w repozytorium plików (zaraz się dowiesz czym ono jest). Wybierając typ loga, posłuż się swoim wyczuciem - wybierz taką wersję, która zapewni naszemu znakowi najlepszą czytelność w danej sytuacji!

5


Po co się męczyć, gdy można wziąć gotowe? Gdy zestawiasz ze sobą logo #harcerskielato oraz identyfikator ZHP, nie kłopocz się z dobieraniem proporcji i odstępów. Gotowy, idealnie wymierzony plik z połączeniem obu znaków znajdziesz w repozytorium.

6


Gotowe pliki są kilka kliknięć od Ciebie! Miejsce, z którego pobierzesz wszystkie potrzebne pliki to tzw. repozytorium. Link do niego znajduje się na stronie www.promocja.zhp.pl Na tej stronie znajdziesz również Księgę Identyfikacji Wizualnej ZHP. Jest to dokument, który reguluje wszelkie sprawy natury graficznej w naszej organizacji. Warto się z nim zapoznać!

7


A gdy już przyjdą wakacje... ...nie wahaj się! Obojętnie czy korzystasz z facebooka, twittera czy instagrama, używaj naszego oficjalnego hashtaga. Możesz również zajrzeć na www.tagboard.com/harcerskielato i zobaczyć jak bawią się inni! Razem pokażmy, że #harcerskielato to wspaniała przygoda! ;)

8


Głodny wiedzy? Jeszcze w czerwcu 2014 roku ukaże się w internecie Poradnik Promocji HAL. Znajdziecie w nim garść porad w przystępnej formie na temat tego, jak skutecznie promować Wasze letnie przygody. Zapraszamy również na harcerskie kursy promocji PR LAB, które docelowo odbędą się w każdej chorągwi! Więcej informacji (w tym harmonogram kursów) znajdziesz na stronie www.promocja.zhp.pl. W razie jakichkolwiek problemów zachęcamy do kontaktu. Piszcie na promocja@zhp.pl - z przyjemnością pomożemy!

9


więcej materiałów dla instruktorów znajdziesz na:

www.harcerskielato.zhp.pl

Copyright © 2014 Związek Harcerstwa Polskiego Opracowanie: Główna Kwatera ZHP - Wydział Komunikacji i Promocji

#harcerskielato - 3-minutowa instrukcja korzystania z marki  

#harcerskielato to nowa marka Związku Harcerstwa Polskiego obejmująca wszystkie działania Harcerskiej Akcji Letniej. Dowiedz się więcej na w...