Zagorski list 498

Page 32

32 sport

broj 498 / 21. svibnja 2013.

Brdska utrka Sljeme ZAGREB - Prošlu nedjelju održana je tradicionalna međunarodna brdska utrka Sljeme. Utrka je imala start na Trgu Bana Jelačića, a cilj kod televizijskog tornja na Sljemenu. Odlične rezultate zabilježili su zagorski trkači. Ukupni pobjednik utrke je Mario Špoljar. Stjepan Puh je bio najbrži u

kategoriji M-70, Stjepan Grah je osvojio treće mjesto u kategoriji M-45, dok je u istoj kategoriji Stjepan Barić bio peti. Kod žena u kategoriji Ž-25 Maja Vančina je osvojila drugo mjesto. Milena Krznar je bila druga u kategoriji Ž-40, a odmah iza nje plasirala se Mihaela Barić. (tb)

Na jezerima u Bedekovčini održan KUP KZŽ u ribolovu za kadete i juniore

Jezera iskoristila domaću vodu Tomislav Zrinščak BEDEKOVČINA

N bilo je to vrlo zahtjevno trkačko natjecanje

Traversa 2013. ZAGREB - Udruga „Upri Ge-

lender“ organizirala je vrlo zahtjevno trkačko natjecanje, utrku od Podsuseda, do Svetog Ivana Zeline. Start utrke je bio u Podsusedu, a staza je vodila preko Ponikvi, Grafičara, Vrha, Hunjke, Laza i s ciljem u Zelini. Uz to cijelo vrijeme je padala kiša, pa je staza bila vrlo teška. Najbolji na utrci su bili supružnici Lesjak, Goran i Sonja. Goran je pobijedio u muškoj, a Sonja u ženskoj konkurenciji. Na ovoj utrci nastupilo je i nekoliko zagorskih trkača.

U ženskoj konkurenciji je nastupila Jelena Brezak, ali je, na žalost zbog povrede morala odustati od utrke. Odličan plasman ostvarili su Tomislav Brcko i Branko Barlović koji su zajedno ušli u cilj kao četvrti. Ivan Lovrenčić je zauzeo 26., a Slaven Ivančić 37. mjesto. Nakon utrke Branko Barlović nam je rekao: „Bilo je ovo jedno predivno iskustvo na predivnoj stazi, te preporučam da ju u ljetnim danima prođete hodajući, trčeći ili biciklom bilo u komadu ili etapama.“ (tb)

a jezerima u Bedekovčni održan je Kup KZŽ u lovu ribe udicom na plovak za kadete i juniore. U obje su konkurencije nastupile po tri ekipe. Kod kadeta to su bile domaća Jezera, Pastrva Zlatar i Klen Oroslavje, dok u juniorskoj konkurenciji nije bilo zlatarske Pastrve, već je nastupila ekipa Krapine. Rezultati su ovoga puta bilo odlični. Kod kadeta u sektoru A najviše je pokazao Matej Berković (Jezera) sa ulovom od 3460 g, što je bio i najbolji ulov kod kadeta. Domagoj Brezak (Klen Oroslavje) bio je drugi sa ulovom od 3390 g, a Dominik Krušelj (Pastrva Zlatar) treći sa 1210 g ulovljene ribe. Sektor B pripao je Blažu Stužiću (Pastrva Zlatar) su ulovom od 2990 g, Vito Frinčić (Jezera) imao je ulov od točno 2000, a Vito Šuk od 700 g ribe. U sektoru C slavio je Lovro Stužić (Pastrva Zlatar) sa ulovom od 2540 g, a drugoplasirani Sven Jugovac (Jezera) imao je samo 20 g manji ulov, točnije 2520 g ribe. Ekipno Jezera su prva su ulovom od 7980 g ribe i 5 negativnih bodova, koliko ima i drugoplasirana Pastrva Zlatar ali

kadeti i juniori na bedekovčanskim jezerima

uz ulov od 6740 g ribe. Treće mjesto pripalo je oroslavskom Klenu s ulovom od 4090 g ribe i 9 negativnih bodova. I u juniorskoj konkurenciji slavila su domaća Jezera sa ukupnim ulovom od 25.680 grama ribe uz pet negativnih bodova. Sektor A osvojio je Valentino Labaš (Jezera) sa ulovom od 8870 grama ribe, drugi je bio Deni Hršak (Krapina) koji je iz bajera izvadio 7990 g ribe, a treći Marko Vutmej (Klen Oroslavje) imao je ulov od 2090 g. U sektoru B najviše je uspjeha imao Matija Capar

(Klen Oroslavje) su ulovom od 6060 g, Robert Malarić (Krapina) ulovio je 5550 g, a Dario Jugovac (Jezera) 3620 g ribe. Najveći ulov od 13190 g ribe imao je Dominik Dugorepec (Jezera) koji je ostvario pobjedu u sektoru C, ispred Lovre Hršaka (Krapina) sa ulovom od 6650 g, dok je trećeplasirani Filip Herceg (Klen Oroslavje) imao ulov od 5190 g ribe. Jezera iz Bedekovčine predstavljat će našu županiju na kadetskom kupu HŠRS-a koji će se krajem lipnja održati u Ludbregu. Sve tri juniorske ekipe po-

kušat će svoje mjesto na završnici kupa ostvariti na Jarunu, na Prvenstvu II zone. Nastupile i zabočke djevojčice

Nakon dužeg vremena konačno se formirala i jedna ekipa kadetkinja i to iz ŠRD Zabok. Marija Jug imala je ulov od 1640 g, Hanna Starman od 1120 g, a Petra Putanec od 610 g ribe. Djevojčice Zaboka nisu imale konkurencije, ali zaslužuju naslov pobjednica kupa za iskazanu hrabrost i upornost.

Utrka Alpe Adria Toura i Prvenstvo Hrvatske u jet –skiu

MLADE NADE JET SKIJA: Mislav Celjak prvi, a Nera Ivančić treća u kategoriji početnika grofovi konjski organizirali šumski krug

Grofovi Konjski organizirali Šumski krug KONJŠČINA- U subotu je u organizaciji Streličarskog kluba Grofovi Konjski iz Konjščine, kod lovačkog doma u Kosovečkom, održano streličarsko natjecanje pod nazivom Šumski krug, u 2D disciplini. Na ovom je natjecanju, po sunčanom i vjetrovitom vremenu nastupilo 13 streličarskih klubova. U zanimljivom natjecanju, odlične rezultate postigli su domaći streličari. U svojim kategorijama slavili su Ivan Ordanić,

Magdalena Štabek, Mario Hanžek, Ines Pintarić, Ira Ščurić i Lidija Štabek, druga mjesta osvojili su Marija Hanžek i Miljenko Jagarčec, dok je Franjo Ordanić sa instinktivnim lukom završio na diobi trećeg mjesta. Po završetku osnovnog dijela natjecanja prišlo se raspucavanju sa tzv. drvenog konja. Natjecanje je završeno uz podjelu medalja i ugodno druženje uz domaće tamburaše. (Elvis Lacković)

PAG- Proteklog petka i subote, 17. i 18. svibnja u organizaciji Croatia jet ski klub Zagreb održana je 1. Utrka Alpe Adria Toura i Prvenstvo Hrvatske u jet skiu. Prijavljeno je bilo 75 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije, Austrije, Italije, Mađarske, Njemačke, Češke i Slovačke. Neki vozači nastupili su u 2 ili 3 kategorije, pa je bilo oko 150 nastupa u 9 kategorija. U kategoriji Ski Absolute Beginners – djeca i vozači koji prvi puta nastupaju na nekoj utrci pobijedio je Mislav Celjak iz Zaboka, a treće mjesto zauzela je Nera Ivančić koja je bila najbolja kod juniora, također iz Zaboka. U kategoriji Ski Begginers Stock, Mislav Celjak zauzeo je ukupno drugo mjesto. Poznati jet ski vozač, Zabočanin Slaven Ivančić iz Zaboka

prve utrke za neru ivančić i mislava celjaka

koji nastupa za zagrebački Croatia jet ski klub pobijedio je u kategoriji Ski Limited Experts. Drugo mjesto pripalo je Lukasu Binaru (CEH), a treće Giusseppeu Donna (ITA). U kategoriji Ski Experts GP Slaven Ivančić zauzeo je treće mjesto, drugi je bio Lukas Binar, a prvi Tomaž Kete (SLO). Zapažene rezultate postigli su još Elvis Mihaljević (Motostart Zabok) sa 4. mjestom u ski limited exp., te Branko Banović (Motostart) u kategoriji sjedećih jet skijeva. Utrke su vožene po odlično pripremljenoj stazi, a u subotu po relativno mirnom moru, dok su u nedjelju bili olujni valovi, po kojima su se zabočki vozači odlični snašli. Sljedeća utrka je na rasporedu 6. i 7. lipnja u Austriji. (zl)