U 22. kolu 3. HNL-središte Gaj minimalno poražen

Stupnik odnio bodove iz Mača Elvis Lacković MAČE

G Ovaj tjedan igraju Komentar 3. HNL

se dva kola ZABOK - I nakon 22. kola no-

nu pobjedu. Nadamo se da gometaši Gaja iz Mača zauzi- prvu proljetnu pobjedu nemaju samo dno prvenstvene će ostvariti baš u Maču. U ljestvice. U nedjelju su na ostalim susretima sastaju svom terenu poraženi od se: Udarnik - Vrapče, SaStupnika. Vodeća Segesta mobor - Segesta, Trešnjevbila je uvjerljiva i s 5:0 je ka - Vrbovec, Bistra - Trnje, ispratila Tekstilac Ravnice. Maksimir - Tekstilac RavPet golova zabio je i Samo- nice, Lekenik - Dugo Selo i bor na svom terenu Strmcu, Stupnik - Strmec. ali su jednog i primili. Dru- Redovno 23. kolo igra se ovog goplasirano Trnje odigralo vikenda. Gaj gostuje kod Leje neriješeno 3:3 protiv Du- kenika. Još se sastaju: Bistra brave, čime je Segesta još vi- - Udarnik, Maksimir - Trešše povećala svoju prednost. njevka, Stupnik - Samobor, Pobjedu je još ostvarila i Bi- Strmec - Vrapče, Dugo Selo stra na svom terenu protiv - Segesta, Tekstilac Ravnice Maksimira 3:1. Ostali susre- Dubrava i Trnje - Vrbovec (tb) ti završeni su bez pobjednika. Udar1. Segesta 21 17 1 3 55 22 52 nik - Vrbovec su 2. Trnje 21 13 5 3 51 28 44 odigrali 1:1, kao i 3. Dugo Selo 21 12 5 4 40 21 41 Vrapče - Dugo Se4. Udarnik 21 10 3 8 36 27 33 lo 1:1. Trešnjevka - Lekenik 0:0. 5. Vrapče 21 9 6 6 26 18 33 Pred trećeligaši6. Bistra 21 10 3 8 26 26 33 ma je naporan tje7. Stupnik 21 8 7 6 34 32 31 dan. Već u srijedu 8. Samobor 21 8 5 8 34 31 29 17. travnja igraju 9. Lekenik 21 7 7 7 27 31 28 se utakmice za10. Maksimir 21 7 7 7 25 29 28 ostalog 16. kola. U Maču gostuje 11. Tekstilac Rav. 21 6 9 6 23 23 27 Dubrava koja baš 12. Vrbovec 21 6 6 9 31 38 24 i nije najbolje kre- 13. Dubrava (-3) 21 6 5 10 25 27 20 nula u proljetni 21 4 5 12 20 41 17 dio prvenstva i 14. Trešnjevka 15. Strmec 21 2 5 14 19 43 11 do sada nije za21 2 3 16 14 49 9 bilježila niti jed- 16. Gaj

aj opet nije uspio. Još jedna u nizu utakmica, u kojoj momčad iz Mača izgleda dobro na terenu, ali ne uspijeva doći do bodova. Ovaj puta minimalnu pobjedu u 22. kolu ostvario je Stupnik, koji tako iz Mača odnosi sva tri boda. Domaćini su nakon utakmice imali i prigovore na suđenje, posebno na spornu situaciju iz 75. minute kada je poništen gol Gaja.

Gol odluke u 39. minuti Prvo je poluvrijeme donijelo izjednačenu igru. Prvi je zaprijetio Gaj u 8. minuti, ali Andrija Trčak puca neprecizno. U 11. minuti uzvraća za Stupnik Krešimir Tomas,

ali njegov udarac Krunoslav Hendija brani bez većih problema. U 12. minuti vrlo dobra prilika za domaćine. Pvratnu, upotrebljivo loptu uputio je Davor Iskrić, ali se Nenad Jakopec nije najbolje snašao iz izgledne situacije. Gosti uzvraćaju u 25. minuti kada iskosa sa 10-tak metara peko gola puca Stjepan Miović. Tri minute kasnije priliku ima za goste i Goran Konjević ali je neprecizan. U 39. minuti, zalaže je izbjegao Miović, nabacio loptu u kazneni prostor Gaja, a na drugoj stativi sam je ostavljen Ivan Zelenika, koji glavom zabija za, pokazat će se, konačnih 0:1.

Gaj puno bolji u drugom poluvremenu U drugih 45 minuta Gaj je

Vlado Milković, trener NK Gaj:’’Opet smo izgubili, mogu reći nezasluženo. Igramo dobro već šestu utakmicu, odlično i ni jednu nismo trebali izgubiti. Problem je u realizaciji. Ne zabijemo gol iz prilika koje stvaramo. Protivnik iz jedne akcije, iz polu-šanse, zabije gol, a u drugom poluvremenu praktički nisu prešli centar. Nama je poništen regularan gol i očito da nismo više važni nikome i da im je svejedno za Gaj Mače’’. u potpunosti nadigrao protivnika, no bez realizacije. U 57. minuti glavom nakon ubacivanja pokušava Drago Zeljkovic, u 65. preko gola iz slobodnog udarca puca Iskrić. Tada trener Gaja u napad šalje Sinišu Bandala, koji je do tada igrao u obrani i Gaj sve više pritišće. U 75. minuti sporna situacija. Na dugo nabacivanje na nekih 15 metara skaču dva igrača Stupnika i igrač Gaja, lopta se odbija do Bandala, koji pogađa mrežu. No, zastavica pomoćnog suca je u zraku i gol ne vrijedi. Igrači Gaja i publika smatraju da se lopta odbila od gostujućeg igrača, a u trenutku prvog ubacivanja Bandalo nje bilo u nedozvoljenoj situaciji. U tom slučaju gol bi bio regularan, no sudac je nije tako mislio. I nakon tog događaja Gaj pokušava izjednačiti. U 77. minuti iz slobodnog udarca malo preko gola puca Karlo Bobinec, a u 86. iz teške situacije Bandalo glavom puca, a Dejan Pipić brani. Možda

i najizgledniju šansu, Gaj je propustio u 87. minuti. Na ubacivanje Bobinca, glavom iz vrlo dobre situacije puca Jakopec, ali pored gola. I na kraju u sudačkoj nadoknadi mladi Petar Krpanac vrlo dobro nabacuje u gužvu, na pet metara Bandalo se ne snalazi najbolje. GAJ-STUPNIK 0:1 Mače; Igralište NK‘’Gaj’’, Suci: Marko Cestarić (Sisak), Ivo Perković (Sisak), Hrvoje Vulić (Novska), Emir Trklja (Petrinja); delegat Lidija Kunštek (Zagreb); gledatelja: 400 Strijelci: 0:1 Zelenika 39’; žuti kartoni: Gaj: Trčak 32’, Krpanec 89’, Bandalo 90+2’; Stupnik: Konjević 56’, Miović 76’, Mikulinec 80’ GAJ: Hendija, Kralj (od 78’Šaronja), Zeljković, Bandalo, Mikac, Trčak (od 71. Benčić), Bobinec, cap., Vrbek, Iskrić, Sinković (od 46.’ Krpanec), Jakopec; trener: Vlado Milković STUPNIK: Pipić, Zelenika, cap., Šimić (od 26’Koštić), Brkić, Konjević (od 81’Batarilo), Deželić, Tomas, Miović, Makarun, Domitorvić (od 69’ Čavar), Mikulinec; trener: Boris Perković

Zagorec sigurno do nova tri boda Milorad Videković KRAPINA

P

rvo domaćinstvo krapinskog Zagorca u proljetnom dijelu prvenstva nije privuklo preveliki broj gledatelja jer se na tribinama našlo tek stotinjak navijača u kojem su prevladali gostujući navijači. Bila je to utakmica u kojoj su svi već puno ranije upisali sva tri boda na konto domaćeg Zagorca jer realno gledajući gosti iz Huma na Sutli, Straža, nisu imali previše šansi da se nadaju

pozitivnom rezultatu. Otprilike tako je i počelo. Zagorec siguran. Dominira, kontrolira igru i traži priliku za prvi pogodak. A onda šok ! Igrala se sedma minuta kada su gosti po prvi put krenuli prema golu Zagorca. Jedan od igrača Straže ubacio je loptu u šesnaesterac Zagorca koja je postala siguran plijen vratara Kavača. Barem se tako činilo. No, nije bilo tako. Lopta je neobjašnjivo ispala Kavaču, odbila se do Škudara koji odlično koristi poklon i šalje loptu u mrežu Zagorca za vodstvo gostiju.

Miljenko Kunštek, igrač Straže: „ Realno gledajući domaći igrači su kvalitetniji sastav, bolje su utrenirani i imaju puno više snage da bi im mi mogli ravnopravno parirati. Iako, moram naglasiti da sam realizirao priliku kod našeg vodstva, u protunapadu Zagorec postiže izjednačujući pogodak, možda bi cijela priča imala drugačiji tijek. Upravo, po meni, taj trenutak je prelomio utakmicu. Na kraju čestitam Zagorcu na zasluženoj pobjedi i želim im sve najbolje u daljem tijeku natjecanja.“

Ovaj pogodak nije unio previše nervoze kod domaćih igrača koji nastavljaju svoju igru i u već u 19. minuti dolazi do izjednačenja. Mario Malarić odlično je prevario Škrablina i uputio loptu do natrčalog Bunčeca koji lakoćom zaobilazi gostujućeg vratara Serdara i sigurno poentira za izjednačenje. Četrnaest minuta kasnije Zagorec dolazi u vodstvo. Tomislav Kantolić odlično probija lijevu stranu gostiju, ulazi u šesnaesterac i kada se sprema na udarac ruši ga Turner i sudac Tomašić

opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je Malarić i doveo Zagorec u vodstvo od 2:1. Drugo poluvrijeme ista priča. Zagorec dominira i traži put za povećanje vodstva s tim da su u ovom dijelu domaći igrači imali više prilika negoli u prvih 45 minuta. Najizrazitije su bile one Maria Malarića u 60. te Zorana Bunčeca u 85. minuti susreta kada su izašli sami pred Serdara ali u oba slučaja gostujući je golman bio pobjednik. Isto tako, u 70. minuti sudac Tomašić propustio je dosu-

Marko Cindrić, igrač Zagorca; „ Tvrda, borbena, prava prvenstvena utakmica kakva se i može očekivati u ovom rangu natjecanja kada se sretnu dva kvalitetna protivnika. Mi smo nešto lošije ušli u utakmicu što su gosti iskoristili. No, vrlo brzo smo se vratili svojoj igri i sasvim zasluženo izjednačili a potom i poveli. U drugom poluvremenu dolično smo stajali na terenu i dobro kontrolirali i utakmicu i rezultat i pogodak u samoj završnici samo je potvrdio našu dobru igru.“

diti očiti jedanaesterac nad Bunčecom jer nakon što je prevario Kovačeca krenuo je sam prema golmanu ali je obrambeni igrač gostiju s leđa „odnio“ i loptu i Bunečca. Siguran jedanaesterac. Za sve - osim za sudačku dvojku ( Tomašić – Pešec ). Ipak, u samom smiraju utakmice, 88. minuta, Tomislav Kantolić po tko zna koji put probija obranu gostiju ali ovoga puta odlučuje da sam završi akciju. I uspijeva u tome. Šalje loptu u bliži kut Serdara i postavlja konačan rezultat: Zagorec 3. Straža 1.

ZAGOREC - STRAŽA 3:1 (2:1) KRAPINA: Stadion SRC Podgora. Gledatelja: 100. Suci: D. Tomašić ( Sv. Križ Začretje ), S. Pešec ( G. Stubica ), B. Posavec ( Oroslavje ). Strijelac: 0:1 Škudar ( 7 ), 1:1 Bunčec ( 19 ), 2:1 Malarić ( 33 – 11 m ), 3:1 Kantolić ( 88 ). Zagorec: Kavač, Cindrić, Medved, Majcen, Kantolić, Kunštek, Bunčec ( 88. Šoštarić ), Malarić, Marjanović ( 88. M. Sinković ), Novački, Čunčić ( 88. F. Sinković ). Trener: Željko Deak. Straža: D. Serdar, M. Serdar, Družinec, Leljak, Žerjav ( 71. Šafranko ), Kovačec, Jutriša ( 61. Presečki ), Škrablin ( 81. Halužan ), Turner ( 74. Cerovski ), Škudar, Kunštek ( 56. Čuček ). Trener: Ivan Zubić.