Page 1

wiosna 2016 Rok XVIII N r 1 (71) b e z p ła t n y ISSN 2084-798X

FaleLokiKoki Czasopismo Kreatywnego Fryzjera

WIOSNA 2016

NOWA ODSŁONA Czasopismo Kreatywnego Fryzjera


3 MINUTY, ABY ZAPEWNIĆ KOLOR

PEŁEN WITALNOŚCI


www.kemon.pl


Drodzy Czytelnicy Przekazuję w Wasze ręce najnowsze wydanie naszego magazynu. Jak zawsze dołożyliśmy wszelkich starań, aby dostarczyć Wam aktualnych informacji z naszej branży. Wraz z nowym rokiem postanowiliśmy nieco odświeżyć szatę graficzną. Chcemy, aby nasz tytuł był profesjonalnym, nowoczesnym wydawnictwem, wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom Czytelników. Zapraszam do lektury. Gorąco polecam Waszej uwadze nowy dział – Męska strefa, w którym chcemy poruszać tematy związane z mężczyzną w salonie fryzjerskim. Fryzjerstwo męskie było do niedawna traktowane dość marginalnie, teraz wyraźnie zaczyna się to zmieniać. My również chcemy wpisać się w ten dobry trend i cyklicznie prezentować zagadnienia, które wiążą się z usługami dedykowanymi panom.

Na okładce:

David Corbett, Men’s Collection – BHA

W tym wydaniu zamieszczamy rozmowę z Sebastianem Karczewskim, pasjonatem fryzjerstwa męskiego. Co kwartał będzie on dzielił się na naszych łamach swoją wiedzą i spostrzeżeniami dotyczącymi fryzjerstwa męskiego. W numerze wiosennym odpowiada na pytanie, czy trend związany z modą na zarost i brodę jest tylko chwilowy, czy tak jak np. w Wielkiej Brytanii zagości u nas na dobre. Zachęcam do zapoznania się z nowościami, które pojawiły się na naszym rynku. W ostatnim czasie uwaga branży skupia się szczególnie na grupie produktów, które mają za zadanie chronić i wzmacniać włosy poddawane różnym zabiegom chemicznym w salonie. W dziale Trendy jak zawsze pokazujemy najnowsze propozycje akademii i marek fryzjerskich. Jako że fryzura to tylko jeden z elementów kształtowania naszego wizerunku, na pewno zainteresują Was również artykuły o wiosennych tendencjach w modzie i makijażu. Życzę pasjonującej lektury.

Redaktor naczelna

Wydawca: POLWELL Sp. z o.o., ul. Ołowiana 12, 85-461 Bydgoszcz tel. 52 325 20 00, fax 52 325 20 01 Redaktor naczelna: Stefania Dowgiałło-Tabaka e-mail: stenia@studio-davinci.pl Współpraca redakcyjna: Sławomir Jarmuż, Maja Hirsz, Henryk Jerzy Stawski Reklama: tel. 52 362 91 50, kom. 667 159 370 Opracowanie projektu i przygotowanie do druku: Studio da Vinci, Agencja Reklamowa ul. Kościuszki 27, 85-079 Bydgoszcz, tel. 52 362 91 50, fax 52 552 41 42 e-mail: sekretariat@studio-davinci.pl, www.studio-davinci.pl Redakcja: Aleksandra Rozmarynowska-Radczuk, Monika Sommer Korekta: Paweł Baranowski Projekt graficzny: Aleksandra Rozmarynowska-Radczuk Skład i łamanie: Konrad Michałowski Druk: Drukarnia Interak, ul. Grzępy 50, 64-700 Czarnków Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania nadesłanych tekstów i nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam. Wydawca i redaktor naczelny mają prawo odmówić zamieszczenia ogłoszenia i reklamy, jeżeli ich treść lub forma jest sprzeczna z linią programową bądź charakterem publikacji (Prawo prasowe art. 36 pkt 4). Redakcja nie odsyła materiałów przeznaczonych do publikacji w rubryce Trendy (niezamówionych). Wszelkie prawa zastrzeżone. Nakład: 20 000

6


Trendy

Wywiad

Moda

Sebastian Karczewski

Toni&Guy „Socialized”

Wiosenne trendy

Cieszy go moda na brody oraz na zadbanego i eleganckiego mężczyznę. W ramach projektu „Męskie zacięcie” chce pokazać innym mężczyznom, jak za pomocą fryzury i zarostu kształtować swój wizerunek, a kolegom po fachu – jak interesujące może być fryzjerstwo męskie.

Kolekcje tej marki od lat inspirują fryzjerów na całym świecie i wyznaczają trendy. Najnowsza obejmuje dziesięć wyjątkowych stylizacji, które demonstrują techniki strzyżeń i koloryzacji proponowane przez zespół Toni&Guy na rok 2016.

W modzie nadal dominują geometryczne wzory, wyraziste nadruki i odważne faktury. Jednak w wiosennej odsłonie proponowane stylizacje, zarówno damskie, jak i męskie, są luźniejsze, zwiewne i bezpretensjonalne.

str. 60

str. 98

str. 54

Spis treści Kalendarium 8

Ważniejsze wiosenne spotkania branżowe

Nowości 10 14 18 20 21 26 41

Echosline Seliàr Kromatik Multiphlex Artègo Prosalon Maska w sprayu 12 w 1 Link-D Elgon Luminoil Silaplex – Łam zasady, nie włosy Kevin.Murphy Repair.Me

70 72 74 76 80 81 82

Trendy 66

Prezentacje 32 33 34 36 40 44 46 50 88 96 180

Zadbaj o włosy o każdej porze roku! Sięgnij po kolory na wiosnę! Bądź kreatywny! Kosswell – Wybierz szampon idealny dla Ciebie! Wszystko, co chcesz wiedzieć o Olaplex Tovares Produkty sieci Fale Loki Koki Kemon – Angelika Sworek Artègo – kolekcja „Efekt motyla” Poza pracą w salonie… Beauty Star – Sztuka w zasięgu ręki

Wywiad 52 60 168 170

Aleksandra Górecka – Cre Cap Sebastian Karczewski Jarosław Mrówczyński Tomasz Schmidt

Moda 54

Niezobowiązujący neoromantyzm

Uroda 58 Kolor przychodzi wiosną 186 Komórki macierzyste

Męska strefa 62 64

Co z tą brodą? Tovares – Professional Barber Tools

Renesans pomady. Koniec ery żelu do włosów Splendor męskiej brody Alter Ego Italy Grooming Artistique – Stylizacje męskie Minimum pielęgnacji włosów dla mężczyzn od Artègo Zalety męskiej koloryzacji włosów Elgon Man

Adam Szulc Barber, GO24•7, David Corbett, Artègo, Kemon, Toni&Guy, Filip Galas, Sassoon Academy, Marcin Jusiński, Montibello, Zaremba International Academy, Maniewski, Jill Watkins-Wright, Prosalon, Studio Estillo, Rokk Ebony, William de Ridder, D&J Ambrose, Intercoiffure Mondial

Wydarzenia 102 152 154 155 156 158 160 162 164 174

World Style Contest Davines Nowe trendy podczas Look 2016 Kreator Nowa kolekcja Kemon na targach Look Fryzjerskie święto! „Kosswell Winter Love” Davines Hair on Stage Davines World Wide Hair Tour Sens.Us w Egipcie! Jubileusz Beaty Dysiewicz

Szkolenia 166 Szkolenia Kemon 172 Prestiżowa pielęgnacja Artègo

Edukacja 176 Fryzjerstwo męskie

Porady 182 Internetowa rezerwacja wizyt w salonie 188 Psychologia – Atrakcyjność zapachu 190 Zarządzanie salonem – Reklamacje

Aranżacje wnętrz 184 Salon w stylu industrialnym

7


kalendarium

Ważniejsze wiosenne spotkania branżowe

5–6 marca

Top Hair – Düsseldorf, Niemcy www.top-hair-international.com

6–8 marca

IBS New York – Nowy Jork, USA www.ibsnewyork.com

13–14 marca

The Hair Project – Kortrijk, Belgia www.thehairproject.eu

18–21 marca

Cosmoprof Bologna – Bolonia, Włochy www.cosmoprof.it

27–29 marca

OMC Hairworld 2016 – Seul, Korea www.omchairworld.com

7–8 maja

Forum Fryzjerstwa i Kosmetyki Look – Poznań www.look.mtp.pl

7–9 maja

Cosmobelleza – Barcelona, Hiszpania www.cosmobelleza.com

4–6 czerwca

Premiere Orlando – Floryda, USA www.premiereshows.com

11–13 czerwca

Hair Expo – Melbourne, Australia www.hairexpoaustralia.com

8


nowości Echosline

Seliàr Kromatik To rewolucja w koloryzacji, ochrona koloru i neutralizacja nieprzyjemnych h zapachów związanych z zabiegami technicznymi.

Seliàr Kromatik to innowacyjny profesjonalny program marki Echosline na bazie aminokwasów, który chroni i wzmacnia kolor w trakcie zabiegu koloryzacji i rozjaśniania. Dodaje włosom witalności oraz chroni kolor przed płowieniem. Dodatkowo formuła Sinodor pozwala zneutralizować nieprzyjemny zapach pozostający na włosach po zabiegach technicznych. Program tworzą 3 wyjątkowe produkty: protector, maska oraz szampon. Program Kromatik przeprowadzany jest w jednym kroku w czasie wybranego zabiegu technicznego – koloryzacji, dekoloryzacji i trwałej. Nie wydłuża czasu zabiegu technicznego. Opiera się na skoncentrowanym kompleksie proteinowym na bazie niskocząsteczkowych aminokwasów, dzięki czemu zapewnia niezwykłą skuteczność zabiegów technicznych.

10

Jego innowacyjna formuła wzbogacona o aminokwasy gwarantuje bezpieczniejsze zabiegi techniczne. Produkt odbudowuje strukturę i wypełnia włosy, natychmiast poprawia ich jakość, wygląd i teksturę. Zwiększa odporność włosa w trakcie zabiegu koloryzacji, dekoloryzacji i trwałej, a także wzmacnia efekt końcowy zabiegu. Protector Kromatik tonizuje, nadaje teksturę, chroni, nie wpływając na efekt kolorystyczny zabiegu. Włosy wyglądają na zdrowsze i pełniejsze. Stosowany przed płynem do trwałej zapewnia dodatkowe nawilżenie, przywraca równowagę wrażliwym włosom. Formuła maski Kromatik na bazie kwaśnego pH i wzbogacona w aminokwasy pozwala na efektywne zakończenie zabiegu technicznego koloryzacji i rozjaśniania. Uszczelnia włosy, chroniąc kolor, a dzięki wyjątkowym cząsteczkom Sinodor eliminuje z włosów nieprzyjemne zapachy produktów do zabiegów technicznych.


MULTI PHLEX

BLOND BEZ OBAW

Zabieg na bazie organicznych składników. Stosowany w połączeniu ze wszystkimi zabiegami chemicznymi, zapewnia zachowanie naturalnie zdrowych włosów bez obaw o efekt końcowy. Dopełnia i wzmacnia uszkodzone dwusiarczkowe wiązania.


www.

.pl


nowości Blond bez obaw

Multiphlex artègo Koloryzację, rozjaśnianie i dekoloryzację włosów od teraz możesz przeprowadzać bez obaw! System MULTIPHLEX zadba o włosy podczas zabiegów chemicznych. Jest to prosta oraz skuteczna pielęgnacja na bazie organicznych składników, która chroni i przywraca zdrowy wygląd włosów.

JAK TO DZIAŁA? Substacje zawarte w preparatach Multiphlex wnikają do wnętrza włosów, a zarazem tworzą ochronny film na powierzchni.

KORZYŚCI PIELĘGNACJI MULTIPHLEX: • • • •

14

Spaja keratynowe wiązania, które zostały uszkodzone podczas poprzednich zabiegów. Rezultat po zastosowaniu jest widoczny i natychmiastowy: jakość oraz struktura włosów są poprawione. Zapewnia ochronę podczas wykonywania zabiegów. Zapobiega i chroni włosy przed dalszymi uszkodzeniami spowodowanymi mocnymi zabiegami chemicznymi.


2 PROSTE KROKI: DOPEŁNIACZ MULTIPHLEX + PERFECTOR MULTIPHLEX DOPEŁNIACZ MULTIPHLEX

PERFECTOR MULTIPHLEX

Produkt na bazie organicznych składników, stosowany w połączeniu ze wszystkimi zabiegami chemicznymi. Zapewnia zachowanie naturalnie zdrowych włosów bez obaw o efekt końcowy. Dopełnia i wzmacnia uszkodzone dwusiarczkowe wiązania. Rezultat po zastosowaniu jest widoczny i natychmiastowy: jakość i struktura włosów są poprawione. DOPEŁNIACZ MULTIPHLEX nie zawiera: silikonów, siarczanów, aldehydów i innych substancji agresywnych.

To kremowy koncentrat substancji organicznych, opracowany w celu dokończenia i wzmocnienia efektu pielęgnacji MULTIPHLEX. Spaja utworzone keratynowe wiązania, równocześnie odżywiając i nawilżając włosy, przez co stają się mocniejsze, zdrowsze i lśniące.

OGRZEWANIE Jeżeli włosy są poważnie uwrażliwione, nie ogrzewaj ich.

ZABURZENIA DZIAŁANIA ROZJAŚNIACZA Jeżeli zauważysz zmniejszenie działania rozjaśniacza w czasie stosowania DOPEŁNIACZA MULTIPHLEX wystarczy zmienić proporcje mieszanki.

PERFECTOR MULTIPHLEX Gdy zakończysz dany zabieg chemiczny, spłucz włosy wodą BEZ UŻYCIA SZAMPONU. Po dokładnym spłukaniu włosów użyj PERFECTORA MULTIPHLEX jako dokończenie pracy DOPEŁNIACZEM MULTIPHLEX i w celu wzmocnienia efektu pielęgnacji po koloryzacji i rozjaśnianiu włosów.

PIELĘGNACJA ODBUDOWUJĄCA WŁOSY MULTIPHLEX Idealna dla uwrażliwionych włosów po zabiegu chemicznym lub termicznym. Doskonale tworzy nowe wiązania, przez co odbudowuje strukturę włosów. Dzięki temu odzyskują one siłę i elastyczność. Pielęgnacja może być wykonana przed lub po zabiegu. W zależności od poziomu uwrażliwienia włosów należy zastosować odpowiednią mieszankę i sposób postępowania z włosami.

PRODUKTY DO KOLORYZACJI I ROZJAŚNIANIA WŁOSÓW Metody aplikacji MULTIPHLEX są bardzo proste. Należy tylko pamiętać o przestrzeganiu zalecanych dawek oraz postępować zgodnie z instrukcją: 1. Wymieszaj farbę artègo i/lub rozjaśniacz artègo z odpowiednim oksydantem. 2. Dodaj do mieszanki odpowiednią ilość DOPEŁNIACZA MULTIPHLEX. 3. Wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. 4. Zaaplikuj i kontroluj czas działania. 5. Spłucz. 6. Nałóż PERFECTOR MULTIPHLEX i kontroluj czas działania. 7. Spłucz i umyj włosy.

OGÓLNE ZASADY STOSOWANIA PODCZAS ZABIEGU ROZJAŚNIANIA: Podczas korzystania z pielęgnacji MULTIPHLEX postępuj zgodnie z dotychczasowymi procedurami rozjaśniania włosów: • Kontroluj czas oraz proces rozjaśniania poprzez sprawdzanie efektu na włosach. • Każda niepożądana reakcja podczas rozjaśniania (np. swędzenie, pieczenie itp.) spowodowana jest działaniem rozjaśniacza, a nie pielęgnacją MULTIPHLEX. W przypadku wystąpienia reakcji spłucz natychmiast włosy wodą i nie powtarzaj zabiegu.

15


nowości Prosalon Professional Maska w sprayu 12 w 1

1 produkt 12 niesamowitych korzyści

Chantal wprowadza na rynek innowacyjny produkt przeznaczony do kompleksowej pielęgnacji nawet najbardziej wymagających włosów – Prosalon Maska w sprayu 12 w 1. Pojemność: 150 g

Maska 12 w 1 z olejkiem arganowym i keratyną to ekskluzywny i inteligentny produkt stworzony na bazie nowoczesnych technologii dla osiągania wyjątkowych rezultatów. To kosmetyk w formie maski o natychmiastowym działaniu, bez spłukiwania, zapewniający szybką i skuteczną pielęgnację każdego rodzaju włosów.

Dwanaście korzyści dla włosów: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.

18

Regeneruje zniszczone włosy. Nawilża przesuszone włosy. Odżywia, nadaje sprężystość i elastyczność. Ułatwia rozczesywanie i rozplątywanie włosów. Chroni przed promieniami UV. Zapobiega rozdwajaniu końcówek. Eliminuje efekt puszenia się włosów. Nadaje połysk i jedwabiste wygładzenie. Chroni przed wysoką temperaturą. Dodaje włosom grubości i objętości. Ułatwia stylizację włosów. Przywraca włosom witalność i zdrowy wygląd.

Sposób użycia: Mokre włosy: rozpylić maskę z odległości około 20 cm. Rozczesać w celu równomiernego rozprowadzenia produktu na włosach. Przystąpić do stylizacji. Nie spłukiwać. Suche włosy: spryskać na dłoń i wetrzeć we włosy od połowy ich długości, zwracając szczególną uwagę na końcówki. Wymodelować włosy w celu uzyskania pożądanego kształtu fryzury.

Chantal to polska, innowacyjna firma, która powstała w 1989 roku. Tworzy własne receptury i produkuje wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji i koloryzacji włosów, stosowane zarówno przez profesjonalistów, jak i klientów indywidualnych. W asortymencie firmy znajdują się trwale koloryzujące farby do włosów, rozjaśniacze, płyny do trwałej ondulacji, odżywki, szampony oraz produkty do stylizacji włosów. Wśród najbardziej popularnych marek można wyróżnić m.in. Prosalon MED, Prosalon Argan Oil i Intensis Color. Kosmetyki firmy Chantal używane są przez klientów w kilkudziesięciu krajach świata. Wszystkich zainteresowanych, zarówno salony fryzjerskie, jak i hurtownie, zapraszamy do współpracy. Andrzej Matyjasik Dyrektor Handlowy Chantal


nowości

Link-D Odpowiedź na potrzeby rynku Dzisiejszy rynek, a w szczególności coraz bardziej wymagający i świadomy konsument, wymusza od firm kosmetycznych wzmożoną pracę koncepcyjną w celu wprowadzania produktów o najwyższej jakości. Największy ciężar spoczywa na koncernach zaopatrujących rynek profesjonalny, bo tam właśnie odbiorca śledzi najnowsze trendy i kierunek ewaluacji produktów.

W ostatnim czasie pojawiło się zapotrzebowanie na produkty wspomagające zabiegi chemiczne w salonie fryzjerskim w kierunku zabezpieczenia struktury włosów oraz odbudowy powstałych ubytków. Klient salonu fryzjerskiego oczekuje zróżnicowanej i wszechstronnej oferty, w tym również bardzo wymagających zabiegów, takich jak np. radykalna zmiana koloru bez naruszenia kondycji włosów. Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie system LINK-D.

Koncepcja produktu System LINK-D to produkty techniczne, które zostały stworzone, aby dodawać je do mieszanki koloryzacyjnej, rozjaśniającej, trwałej lub zabiegu prostowania. Ich funkcją jest naprawa zerwanych wiązań siarkowych, uszkodzonych w trakcie zabiegu chemicznego, a następnie wypełnienie nowo utworzonych wiązań, scalając je. Aby uzupełnić kurację i zintensyfikować efekt, został opracowany specjalny produkt do użytku domowego.

System do użytku w salonie BOND LINKER nr 1 Jest to innowacyjny, profesjonalny produkt, który należy dodać do mieszanki chemicznej podczas wykonywania zabiegu fryzjerskiego. Tworzy on nowe mostki dwusiarczkowe, jednocześnie chroniąc włókna włosowe. Jest to drogocenny sojusznik chroniący strukturę włosów przed stresem spowodowanym zabiegiem chemicznym na włosach. BOND MAGNIFIER nr 2 Drugi etap systemu. Produkt mający na celu wzmocnienie i utrwalenie wiązań utworzonych przez BOND LINKER nr 1. Nawilża i odżywia włosy. Po użyciu BOND LINKER nr 1 stosujemy obfitą ilość BOND MAGNIFIER nr 2 na całą długość włosów. Pozostawiamy na co najmniej 5 minut, aby utrwalić wiązania. Dokładnie spłukujemy i suszymy.

System do użytku w domu BOND KEEPER nr 3 Trzeci etap systemu przeznaczony jest do użytku domowego. Klient intensyfikuje działanie systemu użytego podczas zabiegu w salonie. BOND KEEPER nr 3 podtrzymuje i scala utworzone wcześniej wiązania siarczkowe wewnątrz włosa.

20

Aktywne składniki w formule Arginina Ten zasadowy aminokwas (białko) jest jednym ze składników NMF [Natural (skin) Moisturizing Factor]. Zapewnia właściwości nawilżające i kondycjonujące włosy i skórę głowy. Sojowe fosfolipidy i liposomy Jest to nośnik lecytyny (z kojącym, zmiękczającym i nawilżającym działaniem). Poprawia jakość keratyny osadzonej we włosie. Wzmacnia działanie restrukturyzacyjne składników w formule. Enzymy Lakaza oraz oksydaza – enzymy tworzące sieć wśród grup karboksylowych w keratynie oraz w zasadowych grupach aminowych znajdujących się wzdłuż naskórka włosów. Enzymy naprawiają uszkodzone mostki dwusiarczkowe, wzmacniając włókna włosów. Białka roślinne i molekuły silikonowe Są one zdolne do penetracji do wnętrza włókien włosów, jak również tworzą powłokę ochronną na powierzchni naskórka. Dzięki aktywnym mechanizmom włókna włosów są bardziej wytrzymałe oraz chronione przed uszkodzeniami.

Główne funkcje produktu 1. Przywraca mostki dwusiarczkowe wewnątrz struktury keratynowej włosa, uszkodzone przez dłuższe narażanie na substancje chemiczne, koloryzację, ciepło i stres. 2. Odbudowuje uszkodzone włókna włosów. 3. Wzmacnia włosy i nadaje im objętość. 4. Zapobiega blaknięciu koloru. 5. Chroni włosy przed ciepłem i promieniowaniem UV. 6. Odżywia włosy i sprawia, że są błyszczące i łatwiejsze do ułożenia.


nowości Olejek kokosowy w piance

Elgon Luminoil Jedyny na rynku olejek kokosowy w piance. Błyskawiczna i skuteczna kuracja do włosów uwrażliwionych na skutek zabiegów chemicznych i drażniących czynników zewnętrznych. Polecana do rekonstrukcyjnego zabiegu w salonie oraz do kontynuacji kuracji w domu.

Efektywna technologia Luminoil to jedyna na rynku kuracja na bazie olejku kokosowego w postaci błyskawicznej w użyciu pianki. Dzięki unikatowej formule produkt aplikujemy bezpośrednio na włosy bez użycia dodatkowych przyborów.

Wykorzystaj Luminoil do błyskawicznej kuracji w salonie Dzięki swojej unikatowej formule oraz składnikom Luminoil doskonale sprawdza się jako błyskawiczna kuracja w salonie fryzjerskim również przy użyciu sauny. Luminoil jest wyjątkowy także ze względu na wysoki odczyn pH wynoszący 7–8, co pozwala odżywić włosy, nie zamykając ich łusek pomiędzy pierwszą a kolejną usługą chemiczną w salonie. Luminoil nałóż bezpośrednio na umyte ,wilgotne włosy.

Odkryj korzyści płynące z usługi Luminoil Luminoil – olejek kokosowy w piance dedykowany jest włosom uwrażliwionym zabiegami chemicznymi, cienkim, odwodnionym, pozbawionym witalności i połysku. Poprzez swoją unikatową formułę w postaci aktywnej pianki błyskawicznie wnika pod łuskę włosa, dając uczucie wypełnienia, nawilżenia i wygładzenia łodygi włosa bez efektu obciążenia. Włosy dają się łatwo rozczesać i pozostają miękkie i jedwabiste. Dzięki składnikom antybakteryjnym produkt można używać przy codziennej pielęgnacji włosów. W swoim składzie Luminoil zawiera filtry słoneczne, dzięki czemu produkt chroni kolor przed blaknięciem.

Rady ekspertów: Produkt użyty zaraz po koloryzacji, głęboko penetruje włókna włosowe dzięki odczynowi neutralno-zasadowemu (pH 7–8). Aby jednak uzyskać efekt odbudowy włosów bez naruszania ich koloru, po aplikacji Luminoilu sugerujemy użycie produktu zakwaszającego.

Luminoil jako błyskawiczna kuracja do użytku domowego Luminoil – olejek kokosowy w piance doskonale sprawdzi się jako błyskawiczna kuracja domowa. Poprzez swoją unikatową formułę odpowiada doskonale na potrzeby zabieganych, ale w dalszym ciągu chcących dbać o swoje włosy konsumentek. Aby uzyskać widoczny efekt odbudowy i nawilżenia, wystarczy używać produktu podczas codziennej pielęgnacji. Aplikujemy go na umyte i odsączone ręcznikiem włosy, a po 3–5 minutach spłukujemy.

21


Czym jest MonRin: 1) projekt ekologiczny w postaci minimalnej ilości produktów w kolekcji, 2) specjalizacja w jednym sektorze – specjalizacja zbliża do perfekcji, 3) wiarygodne propozycje we współpracy z dermatologią, 4) przyjemne odczucia podczas aplikacji substancji aktywnych.

monrin.pl


MonRin

Designed by: Garmon Tiger for MonRin collection. Technique: pencil and digital art www.garmontiger.com


w w w . l a m z a s a d y. p l


Zapytaj NAS o nowy ŁAM ZASADY, NIE WŁOSY

FARBUJ I ROZJAŚNIAJ WŁOSY BEZ ŻADNYCH OBAW

USŁUGA DOSTĘPNA WYŁĄCZNIE W SALONACH FRYZJERSKICH


nowości Silaplex

Łam zasady, nie włosy Najprostszy sposób zapobiegania łamaniu się włosów SILAPLEX to profesjonalna terapia w trzech krokach: • Wzmacnia wewnętrzne wiązania włókna włosowego. • Chroni włókno włosowe przed uszkodzeniem spowodowanym przez procesy chemiczne wszelkiego typu. • Znacznie obniża ryzyko łamania się włosów. Tym samym skutecznie przeciwdziała ewentualnemu zniszczeniu włosów na skutek utleniania, dekoloryzacji, rozjaśniania, farbowania, trwałej ondulacji i/albo prostowania. SILAPLEX daje włosom ekstremalną ochronę, siłę i blask, nie wpływając w znaczący sposób na skuteczność procesów chemicznych. Pozwala na zachowanie tych samych systemów aplikacji i czasu ekspozycji podczas każdego zabiegu.

SILAPLEX W PEŁNI UDOWODNIONA SKUTECZNOŚĆ Różnego typu testy udowodniły, że kuracja SILAPLEX przynosi doskonałe rezultaty.

ODPORNOŚĆ WŁOSÓW NA ŁAMANIE Po poddaniu włosów kilku kolejnym procesom dekoloryzacji.

TESTY MECHANICZNE

+74%

ODPORNOŚCI

NATURALNE, DZIEWICZE PASMA WŁOSÓW

WŁOSY PO DEKOLORYZACJI BEZ UŻYCIA SILAPLEX

WŁOSY PO DEKOLORYZACJI Z DODATKIEM SILAPLEX

WYNIKI MAKROSKOPOWE

Włosy po dekoloryzacji poddane zostały różnym równoległym testom mechanicznym na TRAKCJĘ, TARCIE i ELASTYCZNOŚĆ (badanie instrumentalne odporności na rozciąganie i ścieranie), co w efekcie pokazało, że ich odporność na łamanie poprawiła się o 74%.

TESTY APLIKACYJNE

+86%

SATYSFAKCJI

NATURALNE WŁOSY

UTLENIONE WŁOSY BEZ UŻYCIA SILAPLEX

UTLENIONE WŁOSY Z SILAPLEX

WYNIKI MIKROSKOPOWE Obserwacja pasm włosów po dekoloryzacji pod elektronowym mikroskopem skaningowym pozwala stwierdzić, że dzięki kuracji SILAPLEX struktura włosów staje się zdrowa i gładka.

26

Aplikacje (97) przeprowadzone przez wyspecjalizowanych techników na 50 kobietach w wieku 24–79 lat, często korzystających z zabiegów chemicznych, potwierdzają, że  w  86% przypadków zabiegi z dodatkiem SILAPLEX znacznie poprawiły stan włosów.


Krok 1. SILAPLEX 1 BOND REINFORCER – 500 ml KURACJA WZMACNIAJĄCA DWUSIARCZKOWE MOSTKI WŁOSÓW • Preparat chroni włókno włosa przed zniszczeniem spowodowanym procesami chemicznymi wszelkiego typu. • Można go mieszać z każdym systemem dekoloryzacyjnym/utleniającym, rozjaśniającym, systemem do trwałej ondulacji czy prostowania włosów. MECHANIZM DZIAŁANIA: 1. ARGININA przenika do trzonu włosa i lokuje się w pustych przestrzeniach struktury keratynowej jako materiał wzmacniający.

2. SILAMINA K otacza wiązania w strukturze włosa i sprawia, że arginina zostaje zatrzymana wewnątrz trzonu włosa, tworząc tarczę ochronną i superstrukturę chroniącą i wzmacniającą wiązania.

Krok 2. SILAPLEX 2 BOND RESTORER – 500 ml TERAPIA INTENSYWNIE ODBUDOWUJĄCA • Osadza aminokwasy strukturalne dostarczone w poprzednim etapie (krok 1.) przez SILAPLEX 1 BOND REINFORCER. • Zamyka łuskę włosa. • Przywraca włosom siłę, odporność i elastyczność. • Odżywia włosy, nadając im energię, siłę i blask. MECHANIZM DZIAŁANIA: Dzięki trójwymiarowej budowie TRÓJGLICERYDY S zatrzymują SILAMINĘ K i ARGININĘ dostarczone włosom, działając ochronnie i wzmacniająco na wiązania we włóknach włosowych. W efekcie wiązania stają się mocniejsze i bardziej trwałe. Zmiękczające właściwości TRÓJGLICERYDÓW nadają włosom nawilżenie i miękkość, zmniejszając tarcie i ułatwiając rozczesywanie.

Krok 3. SILAPLEX 3 BOND PROTECTOR – 100 ml DOMOWA KURACJA OCHRONNA ZAPOBIEGAJĄCA ŁAMANIU SIĘ WŁOSÓW • Preparat pomagający zachować integralność wiązań we włóknach włosowych między profesjonalnymi zabiegami przeprowadzanymi w salonie fryzjerskim. • Chroni przed szkodliwym działaniem pozostałych czynników zewnętrznych osłabiających łuskę włosa. MECHANIZM DZIAŁANIA: Preparat SILAPLEX 3 dostarcza pozostałą wspomagającą dawkę SILAMINY K i TRÓJGLICERYDU S. Składniki te utrzymują strukturę ochronną stworzoną w salonie i pomagają zachować integralność wiązań we włóknach włosowych, które mogą zostać osłabione przez inne czynniki zewnętrzne (wysoka temperatura, szczotkowanie itp.).

27


DIETA DLA WŁOSÓW ODKRYCIA NAUKOWE DLA PIĘKNYCH WŁOSÓW


NIE TYLKO DLA FRYZJERÓW Marka Montibello przeszło pół wieku temu rozpoczęła swoją działalność od produkcji kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji włosów, obecnie jest także bardzo dobrze rozpoznawalną marką fryzjerską również w Polsce. Ponad 30 lat temu wizja Globalnego Piękna poprowadziła firmę do rozwoju działu pielęgnacji skóry, pozycjonując dziś Montibello jako jedyną hiszpańską markę i jedną z niewielu na świecie, które osiągnęły sukces na obu rynkach profesjonalnych: kosmetycznym i fryzjerskim.

Montibello posiada kompletną i zrównoważoną ofertę linii zabiegowych i do pielęgnacji domowej odpowiadającą na różne potrzeby. Szesnaście ekskluzywnych zabiegów dedykowanych poszczególnym potrzebom skóry twarzy i ciała, ponad sześćdziesiąt wyjątkowych produktów do kontynuowania rytuałów w domu.

Zmysłowy wszechświat, do którego zaprasza marka, wypełniony jest wyrafinowanymi rytuałami, inspirowanymi technikami różnych wschodnich kultur, które wykorzystują je od wieków. Metoda Montibello to konwersja ekskluzywnej pielęgnacji z sensorycznym doświadczeniem w salonie piękności.

Montibello, podobnie jak w segmencie fryzjerskim, poza kosmetykami oferuje wysokiej jakości szkolenia dla profesjonalistów. Dwa główne, 1000-metrowe centra szkoleniowe, zlokalizowane w sercach największych hiszpańskich miast: Barcelony i Madrytu, stworzone, aby podnosić kompetencje kosmetyczek i kosmetologów z całego świata. Kadra szkoleniowa znająca wszystkie produkty, techniki ich aplikacji oraz wyjątkowe rytuały.

Czerpiąc z wiedzy i doświadczenia hiszpańskiej marki, generalny dystrybutor Montibello w Polsce – firma Polwell także postanowiła rozszerzyć zakres działania o dystrybucję kosmetyków dedykowanych gabinetom kosmetycznym, klinikom medycyny estetycznej oraz salonom SPA. Od stycznia 2016 roku zespół Opiekunów Montibello Skin Care rozpoczął budowanie sieci kosmetycznych Salonów Partnerskich w największych miastach w Polsce. Regionalni Trenerzy z kolei będą przekazywać wiedzę zdobytą od hiszpańskich specjalistów i założycieli firmy na licznych pokazach, szkoleniach i prezentacjach. Produkty detaliczne będą dostępne wyłącznie u profesjonalistów oraz w sieci sklepów Fale Loki Koki.

Montibello zapewnia kompleksowe rozwiązania dla salonów piękności. Oparte na zaawansowanych formułach produkty dla kreowania pielęgnacji skóry, w połączeniu z niekonwencjonalną wizją 360°, plasują Montibello w czołówce profesjonalnych produktów branży kosmetycznej. Metoda Montibello integruje sumę najbardziej skutecznych składników aktywnych, których działanie jest wzmocnione w poszukiwaniu najlepszego efektu końcowego. Testy skuteczności produktów przeprowadzane przez profesjonalistów sprawdzają ekskluzywny i unikalny protokół, który łączy ze sobą skuteczność produktów i zabiegów profesjonalnych z pielęgnacją domową.

Więcej informacji na www.montibello.pl oraz facebook. com/esteticaMontibello. Karolina Malicka Country Training Manager Montibello Skin Care


prezentacje

Zadbaj o włosy o każdej porze roku! W każdym sezonie roku nasze włosy wymagają specjalnej pielęgnacji dobranej do określonych szkodliwych czynników. Zimą są bardziej podatne na elektryzowanie się, latem natomiast narażone są na nadmierne wysuszenie oraz promieniowanie UV, co stanowi częsty problem wśród klientów salonów fryzjerskich.

Linia Actyva Linfa Solare od marki Kemon została opracowana specjalnie z myślą o włosach, które wystawione są na działania typowe dla lata (promieniowanie UV, gorąco, wiatr, słona woda i chlor), narażające włos na zniszczenie jego struktury i koloru. Można tego uniknąć, stosując produkty opracowane specjalne w celu ochrony i odbudowy włókien włosów.

LINFA SOLARE Oil

Linfa Solare proponuje preparaty chroniące włosy przed działaniem słońca. Wykorzystano w nich unikalną technologię opartą na synergicznym działaniu czterech składników aktywnych, zapewniających ochronę, odbudowę i podkreślenie fryzury, tak potrzebne włosom podczas lata.

LINFA SOLARE Dry Spray

Kluczowe składniki produktów wspomagające pielęgnację włosów latem zawarte w linii Actyva Linfa Solare to: • • • •

luteina, wyciąg z nasion słonecznika, ceramidy, filtry UV.

LINFA SOLARE Shampoo

Szampon do mycia włosów po kąpieli słonecznej • łagodnie myje i neutralizuje wysuszające i odwadniające działanie słońca, soli i chloru • daje natychmiastowe uczucie świeżości • dodaje blasku, miękkości i lekkości

LINFA SOLARE Mask

Maska do włosów po kąpieli słonecznej • • • •

32

ujednolica strukturę włosów i głęboko odbudowuje uszkodzone włókna intensywnie nawilża włosy nie plączą się i łatwo rozczesują długotrwale chroni przed przesuszaniem

Olejek ochronny do włosów i ciała – SPF 6 • chroni włosy i skórę • nawilża skórę • przywraca blask i odżywienie włosom suchym i puszącym się

Przeciwsłoneczny sprej ochronny

• przezroczysta powłoka ochronna, która zapewnia włosom połysk i jedwabistość • utrwala fryzurę • nie wymaga spłukiwania

LINFA SOLARE Velvet Spray Przeciwsłoneczny olejek ochronny • • • •

nawilża włosy i skórę ciała chroni przez promieniami UV przywraca blask i odżywienie włosom suchym i puszącym się ułatwia panowanie nad objętością i niesfornością włosów

LINFA SOLARE Protection Milk

Mleczko ochronne do włosów i ciała – SPF 10 • w trakcie kąpieli słonecznych chroni włosy i skórę • chroni przez promieniami UV • działa jako odżywka do suchych włosów

LINFA SOLARE Body Balm Balsam do ciała po opalaniu

• posiada właściwości nawilżające, łagodzące i odświeżające • nawilża skórę oraz sprawia, że opalenizna jest długotrwała • nie pozostawia tłustej warstwy i szybko się wchłania


prezentacje

Sięgnij po kolory na wiosnę! Po jesienno-zimowej aurze wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Co najbardziej kojarzy Ci się z wiosną? Kolory!

Koniec z ponurymi dniami i szarościami. Wszystko dookoła budzi się do życia i emanuje wielobarwnymi kolorami. Dla osób odważnych i lubiących trochę poeksperymentować marka Kemon przygotowała coś wyjątkowego – farbę do włosów Lunex Colorful, którą część z Was na pewno już pokochała! Lunex Colorful wzbogaci i upiększy włosy, nadając im nowy i zawadiacki wygląd. Posiada 5 jaskrawych i ekscentrycznych kolorów, tj. niebieski, fuksja, czerwony, pomarańczowy i żółty. Każdy z nich urozmaici fryzurę lub diametralnie zmieni wizerunek w zależności od potrzeby i inwencji twórczej fryzjera. Dodatkowo, oryginalna taśma klejąca Sticky Meches ułatwia koloryzację, dowolne wymieszanie odcieni oraz zabawę kolorem. Wypróbuj i obudź w sobie kolorystyczny potencjał! Niech wiosna zagości w naszych stylizacjach na dobre! Więcej na www.kemon.pl

33


prezentacje

Bądź kreatywny! Linia Hair Manya od marki Kemon to 13 oryginalnych produktów stworzonych z pasją, które pozwalają na wykraczanie poza schematy stylizacji. Kreacja fryzur przy użyciu produktów tej linii nie zna granic, pozwalając stylistom na pełną kreatywność w tworzeniu wyszukanych form czy też klasycznych, zawsze modnych stylizacji.

Formuły Hair Manya to trzy wyjątkowe cechy: • wnikanie we włosy i poprawa ich struktury, • aktywizacja termiczna – produkty te zaczynają działać pod wpływem ciepła, co pozwala uniknąć używania ich w nadmiarze, • harmonijne działanie składników aktywnych produktów wszystkich razem i każdego z osobna.

Na każdym produkcie Hair Manya znajduje się informacja o stopniu utrwalenia i nabłyszczenia. Poniżej przedstawiamy opis pomagający rozczytać właściwości każdego z produktów. Więcej informacji nt. marki oraz produktów na stronie www.kemon.pl oraz u Regionalnych Opiekunów Marki.

POZIOM UTRWALENIA I NABŁYSZCZENIA NABŁYSZCZENIE – SHINE FACTOR

UTRWALENIE – HOLD FACTOR

BARDZO MATOWE

BRAK UTRWALENIA

MATOWE

NATURALNE I LEKKIE

SATYNOWE

DELIKATNE, MIĘKKIE

UMIARKOWANIE BŁYSZCZĄCE

ŚREDNIE I ELASTYCZNE

BŁYSZCZĄCE

DOŚĆ SILNE, ALE NIE USZTYWNIAJĄCE

BARDZO BŁYSZCZĄCE

SILNE I MOCNE

BARDZO MOCNO BŁYSZCZĄCE

MAKSYMALNE

34


Eksplozja kolor贸w

Ponad 550 odcieni farb dla satysfakcji Twoich klientek. Szukaj w sklepach Fale Loki Koki.

Znajd藕 nas na Facebooku: www.facebook.com/SklepyFaleLokiKoki www.falelokikoki.pl


prezentacje Kosswell

Wybierz szampon idealny dla Ciebie! Głównym zadaniem szamponu jest oczyszczenie zarówno włosów, jak i skóry głowy, usunięcie złuszczonego naskórka oraz pozostałości środków do stylizacji i innych zanieczyszczeń. Szampon przygotowuje włosy na przyjęcie tej właściwej pielęgnacji (odżywek, masek, serum…), ale także jest pielęgnacją samą w sobie, dlatego bardzo ważne jest, by dopasować go do swojego rodzaju włosów oraz skóry.

Kosswell Fit Balance Shampoo

Szampon do pielęgnacji włosów przetłuszczających się Fit Balance redukuje i kontroluje wydzielanie sebum poprzez połączenie witamin z grupy B z aminokwasami i ekstraktami roślinnymi. Hamując enzym 5-alfa-reduktazy, zapobiega powracaniu problemu. Efekt: lśniące włosy bez efektu przetłuszczania się. Pojemności: 500 ml, 1000 ml

Kosswell Clean Scalp Shampoo Szampon przeciwłupieżowy

Dla większej efektywności zawarte w nim antybakteryjne środki pirytionianu cynku i manuka są połączone mentolem, który zapewnia większą czystość skóry głowy, dotlenia ją i odświeża, zwalczając przy tym objawy łupieżu oraz zapobiegając jego nawrotem. Efekt: lśniące włosy bez łupieżu. Pojemności: 500 ml, 1000 ml

36

Kosswell Daily Shampoo

Szampon do codziennego użytku, zapewniający włosom miękkość i połysk Niweluje działanie czynników zewnętrznych dzięki odżywczym właściwością prowitaminy B5. Pojemność: 500 ml, 1000 ml


Ko Kosswell Vo Volume Plus Shampoo Sz Szampon dodający objętości włosom wł

Za Zawarte w nim aktywne związki 3D o strukturze polimerowej do doskonale pielęgnują włosy, nie ob obciążając ich. Efe Efekt: zwiększona objętość wł włosów przy naturalnej lekko kości. Po Pojemności: 500 ml, 1000 ml

Kosswell Ideal Color Shampoo

Szampon delikatnie oczyszczający i pielęgnujący y włosy farbowane, nadający im lśniący połysk i trwały kolor a Zawiera filtr słoneczny dla ochrony przed promieniamii UV. Jego aktywne składnikii u współpracują ze sobą w celu zapewnienia trwałych kolorów.. Pojemności: 500 ml, 1000 ml

Ko Kosswell Structure Repair St Shampoo Sh

Szampon regeneracyjny Sz Sz Szczególnie polecany po zabie biegach rozjaśniania lub do wł włosów porowatych. Specjalne restrukturyzacyjne formuły za zawierają aminokwasy i białka ka, dzięki czemu przywracają wł włosom siłę i ich naturalny wy wygląd. Zawiera filtr słoneczny dla ochrony przed promienia UV. niami Po Pojemności: 500 ml, 1000 ml

Kosswell Energizing Biotin

Wzmacniający szampon do włosów Biotyna wzmacnia delikatne, łamliwe włosy oraz poprawia jakość mieszka włosowego. Nadaje się do wszystkich rodzajów włosów, ponieważ delikatnie oczyszcza i szanuje naturalną równowagę skóry głowy. Pojemność: 1000 ml Oficjalnym Partnerem marki Kosswell w Polsce jest Progress Września. Odwiedź nas na www.facebook.com/KosswellPolska

RefectoCilPolska www.progress.wrzesnia.pl


prezentacje

Wszystko, co chcesz wiedzieć o OLAPLEX Znasz już system OLAPLEX, który jest jedynym dostępnym na rynku produktem, który odbudowuje mostki dwusiarczkowe zerwane podczas zabiegów chemicznych, termicznych i mechanicznych? Jeśli tak, to właśnie dla Ciebie stworzyliśmy nową stronę internetową z Centrum Pomocy, gdzie znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania, jakie mogą się pojawić przy zastosowaniu OLAPLEX!

Jeśli dla Ciebie także inspiracją jest praca Guya Tanga, chcesz się podzielić z nami swoimi dokonaniami albo potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji na temat OLAPLEX i pragniesz uzyskać je z pierwszej ręki, od tych, którzy na co dzień używają OLAPELX w swoim salonie – dołącz do grupy Olaplex Polska Użytkownicy na Facebooku (facebook.com/groups/salonyOLAPLEX)! To tam codziennie setki użytkowników OLAPLEX prezentuje fenomenalne rezultaty pracy z produktem!

Z tej fantastycznej sekcji naszej strony www.olaplex.pl dowiesz się, jak OLAPLEX współpracuje z każdą dostępną na rynku koloryzacją i innymi zabiegami. Strona podpowie Ci, jakie proporcje produktu powinieneś zastosować, a także odpowie na wszelkie pytania dotyczące samego OLAPLEX. Jesteś wzrokowcem? W sekcji Edukacja znajdziesz filmiki, w których najlepsi fryzjerzy z całego świata (w tym Guy Tang i Tracy Cunningham) opowiedzą, jak powinno się stosować OLAPLEX, jak na produkt reagują klientki oraz w jaki sposób to narzędzie zmieniło ich pracę.

Strona www.olaplex.pl oferuje też możliwość zakupu online – załóż konto i po aktywacji ciesz się dostępem do produktów – bezpośrednio do Twojego salonu. Sklep dostępny jest jedynie dla profesjonalistów – chronimy Twój biznes, jednocześnie zapewniając Ci maksymalną dostępność produktu.

Jeżeli jeszcze nie miałeś szansy użyć OLAPLEX, napisz do nas na info@olaplex.pl i stań się częścią rewolucji!

40


nowości

Nowa seria regenerująca REPAIR.ME od marki KEVIN.MURPHY Moje zaangażowanie w poszukiwanie tego, co najlepsze w naturze i nauce, doprowadziło mnie do najnowszych odkryć w dziedzinie przeciwzmarszczkowej pielęgnacji skóry i badań na temat aktywności białek, pozostających w stanie lipidowym. Pomyślałem, że ich zastosowanie w produktach do włosów może okazać się niezwykle skuteczne. Zazwyczaj produkty o dużej zawartości białka sprawiają, że włosy stają się kruche i sztywne, dlatego połączyliśmy silne składniki naturalne z najnowszymi technologiami naukowymi. W tym celu zastosowaliśmy specjalną metodę hermetyzacji białka do wnętrza enzymu, która utrzymuje je w stanie lipidowym. Pozwala to na wpa-

sowanie się białka wyłącznie w uszkodzoną strukturę włosa, odbudowując i pozostawiając włosy miękkie i błyszczące bez efektu kruchości i obciążenia. W mojej pracy bardzo często mam do czynienia z poważnie uszkodzonymi i bardzo suchymi włosami. Jest to efekt negatywnego wpływ środowiska, uszkodzeń chemicznych i mechanicznych, które mogą okazać się bardzo trudne do zwalczenia. Dlatego stworzyłem serię REPAIR.ME, składającą się z trzech idealnie uzupełniających się produktów, aby całkowicie odbudować i zregenerować włosy – opowiada Kevin Murphy, fryzjer i twórca marki.

REPAIR.ME RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY REPAIR.ME to rytuał pielęgnacyjny bazujący na wymiennym stosowaniu szamponu i odżywki oraz kuracji oczyszczająco-odbudowującej. Szampon i odżywka z serii REPAIR.ME odbudowują zniszczone chemicznie, łamliwe włosy. Delikatnie je wygładzają i tworzą wokół każdego z nich powłokę, która chroni je przed utratą nawilżenia oraz uszkodzeniami. Szampon i odżywka REPAIR.ME powinny być stosowane codziennie, a 1-2 razy w tygodniu należy je zastąpić kuracją oczyszczająco-odbudowującą RE.STORE. REPAIR-ME.WASH – szampon regenerujący włosy. Zawiera przeciwutleniacze i aktywne białka pochodzące z owoców papai, które zwalczają uszkodzenia, chronią i wygładzają włosy. Zawarte w formule produktu aminokwasy jedwabiu stymulują wzrost włosów i odnowę komórkową, a ekstrakt z liści bambusa odbudowuje je i wzmacnia, zwiększając ich blask i ułatwiając rozczesywanie.

REPAIR-ME.RINSE – odżywka regenerująca włosy. Zawiera witaminy, bogaty w przeciwutleniacze ekstrakt z jagód acai oraz masło Shea, które odbudowuje, odżywia i wzmacnia włosy, nadając im blask. Minerały, aminokwasy i ekstrakt z liści aloesu nawilżają włosy i dodatkowo wygładzają ich powierzchnię. RE.STORE – kuracja oczyszczająco-odbudowująca włosy. Zawiera enzymy papai i ananasa, które w połączeniu z proteinami z zielonego groszku wiążą wodę i poprawiają nawilżenie włosów. RE.STORE odbudowuje włosy od wewnątrz, zwiększając ich elastyczność, nawilżenie i siłę. Wyłączny dystrybutor: A&M Premium Distribution, tel. 22 428 30 50, www.kevinmurphy.pl kevin murphy polska

41


PRZYWRÓĆ WŁOSOM ICH MŁODZIEŃCZY WYGLĄD I CIESZ SIĘ MODNYMI ODCIENIAMI W KAŻDYM WIEKU! Formuła wzbogacona o cenny olejek Tsubaki oraz ekstrakt z indyjskiego drzewa Boswellia serrata daje włosom: O– O– O– O– O–

LEPSZE ODŻYWIENIE I PIELĘGNACJĘ WIDOCZNE ODMŁODZENIE WŁOSÓW NATURALNE, PEŁNE BLASKU, ŻYWE KOLORY EKSTREMALNY I ZDROWY WYGLĄD 100% POKRYCIE SIWIZNY MODNYM ODCIENIEM BEZ MIESZANIA Z KOLOREM NATURALNYM

prosta i skuteczna koloryzacja włosów siwych www.montibello.pl www.facebook.com/KlubMontibello


prezentacje

Tovares

NOWOŚĆ PROFESJONALNE GRZEBIENIE FOX LINE BLACK • Szeroki wachlarz profesjonalnych grzebieni FOX Line Black, 9 szt. • Wysoka jakość tworzywa • Odporne na działanie wysokiej temperatury • Stylowe etui

NOWOŚĆ

44

MASZYNKA KA FOX ARROW

SZCZOTKA FOX RED HOT

• Posiada funkcję TURBO, która poprzez zwiększenie prędkości cięcia, ułatwia strzyżenie grubszych włosów • Ceramiczne, odłączane ostrze z precyzyjną regulacją w 4 pozycjach: 1 mm, 1,3 mm, 1,6 mm, 1,9 mm • Jasny, przejrzysty wyświetlacz LCD wskazujący poziom naładowania baterii i procesu ładowania czy konieczność naoliwienia ostrza. • Do 90 minut bezprzewodowej pracy, czas ładowania: 120 minut, 2 wymienne akumulatory • 4 nasadki grzebieniowe: 3 mm, 6 mm, 9 mm, 12 mm

• Profesjonalna szczotka do stylizacji włosów z funkcją infrared i jonizacją • Promieniowanie podczerwone przenika w głąb włosów, intensywnie regenerując ich zniszczone tkanki i stymulując cyrkulację krwi w skórze głowy • Pobudza produkcję keratoproteiny • Odpowiednie wykończenie korpusu szczotki pozwala na tworzenie delikatnych fal, podwijanie i wywijanie końcówek włosów • Regulacja temperatury w zakresie od 150oC do 210oC • Podwójny system grzewczy gwarantuje szybkie uzyskanie żądanej temperatury • Profesjonalny 2,65-metrowy, obrotowy (360o) kabel

KOMPLET NOŻYCZEK FOX COLOR

SUSZARKA FOX BEETLE

• Profesjonalne nożyczki • Wspaniały kolor • Zaawansowana technologicznie powłoka teflonowa • Ostrze wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej • Ostre i trwałe • Łagodne strzyżenie • Ręczne wykonanie • Dostępne w kolorach: niebieskim, czerwonym, białym • Dostępne w rozmiarze 5,5”

• Profesjonalna suszarka do włosów z jonizacją 2300 W • 3 ustawienia temperatury powietrza i 2 ustawienia intensywności nadmuchu – zróżnicowana intensywność suszenia • Nowoczesny design • Strumień silnie schłodzonego powietrza – utrwalenie fryzury • Wyjątkowy, nowej generacji silnik AC • Jonizacja • 3-metrowy przewód zasilający z uchwytem do zawieszenia


Suszarka FOX ART RED FLOWER Suszarka FOX ART BLOB • Profesjonalna kompaktowa suszarka do włosów dla najwyższej klasy zawodowców • Obudowa z tworzywa sztucznego o podwyższonej odporności na wysokie temperatury • Oryginalny, wysokiej jakości silnik pozwalający na ciągłą pracę przez ponad 1000 godzin • Wysoka żywotność przełącznika, ponad 10 000 przełączeń • 3 ustawienia temperatury powietrza i 2 ustawienia intensywności nadmuchu • Funkcja chłodnego powietrza • Jonizacja • 2 dopasowane dysze zapewniają skoncentrowany nadmuch przy suszeniu włosów oraz łatwe modelowanie • Generator jonów ujemnych zapobiega elektryzowaniu się włosów i utracie wilgotności, dzięki czemu włosy są bardziej miękkie i błyszczące • Moc: 2100 W • Profesjonalny dyfuzor • Długość kabla: 3 m

Profesjonalna elektryczna szczotka do stylizacji włosów FOX HOT BRUSH • Technologia turmalinowo-ceramiczna – w naturalny sposób emituje promieniowanie podczerwone • Szczotka podczas pracy wytwarza jony ujemne • Nylonowe kolce szczotki zmniejszają elektrostatyczność włosów • Specjalne wykończenie korpusu szczotki pozwala na tworzenie delikatnych fal, podwijanie i wywijanie końcówek • 5-stopniowa regulacja temperatury w zakresie od 120°C do 210°C; wyświetlacz LED, który pozwala na łatwy odczyt aktualnej temperatury

Odkurzacz FOX CLEAN ALL • Duży pojemnik na włosy • Dwa filtry (dostępne również w oddzielnej sprzedaży) • Dwa tryby pracy: auto i manualny • Kontrolka pracy odkurzacza • Wymiary: wys. 53 cm, szer. 32 cm, gł. 20 cm


prezentacje ZMYWACZ MILA DO FARB

FOLIA RYFLOWANA FALELOKIKOKI

OLEJEK ARGANOWY MILARGAN

25 szt.

75 m

30 ml

• Skutecznie i delikatnie usuwa ze skóry pozostałości farby po zabiegach koloryzacji włosów • Nawilża skórę, łagodzi podrażnienia i pozostawia przyjemny zapach

• Nowoczesna technologia mechanicznego ryflowania • Nie zsuwa się z włosów • Powstrzymuje farbę przed spływaniem • Zapewnia włosom dokładniejsze pokrycie farbą

• Nawilża i odżywia włosy, nadaje im piękny połysk • Chroni włosy przed wpływem wysokiej temperatury i uszkodzeniami mechanicznymi podczas stylizacji • Dyscyplinuje niesforne kosmyki, skraca o 50% czas suszenia • Zabezpiecza fryzurę przed wpływem niekorzystnych warunków pogodowych • Dodanie kilku kropel do mieszanki farbującej (także do pasemek) oraz do preparatów do trwałej ondulacji, prostowania i rozjaśniacza dodatkowo odżywia włosy i ułatwia aplikację • Idealny do pielęgnacji całego ciała, doskonale nawilża suchą skórę

NOŻYCZKI OLIVIA GARDEN SILKCUT RAINBOW

NOŻYCZKI OLIVIA GARDEN POWERCUT

NOŻYCZKI OLIVIA GARDEN DRAGON

5,75”

5,5”

5,5”

• Klasa stali: 9cr (odpowiednik SUS440C) • Dodatek chromu chroni przed rdzą i zwiększa ich trwałość • Twardość w skali Rockwella: 60 • Wzmacniane ostrza typu convex • Łukowy kształt ostrza zmniejsza obciążenie stawu łokciowego – łokieć może pracować w niższym (bardziej naturalnym) położeniu • Lekkie jak piórko i doskonale wyważone nożyczki do wszystkich rodzajów strzyżeń

• Klasa stali: 9cr (odpowiednik SUS440C) • Stal uszlachetniana tytanem • Dodatek chromu zabezpiecza przed korozją i zwiększa trwałość • Twardość w skali Rockwella: 60 • Ergonomiczne uchwyty zwiększające wygodę pracy • Śruba napinająca z mikroregulacją umożliwiająca precyzyjne ustawienia • Wzmocnienie tytanem zwiększa sztywność i siłę ostrzy • Łukowy kształt ostrza zmniejsza obciążenie stawu łokciowego – łokieć może pracować w niższym (bardziej naturalnym) położeniu • Wzmocniona konstrukcja ostrzy zwiększająca ich sztywność • Grawerowany laserowo wzór odporny na ścieranie i zmywanie

MASZYNKA VALERA X-MASTER PLUS

SUSZARKA VALERA POWER4EVER

chusteczki bawełniane

0063052

2037065

• Klasa stali: 8cr (odpowiednik SUS440) • Dodatek chromu zabezpiecza przed korozją i zwiększa trwałość • Twardość w skali Rockwella: 58 • Ergonomicznie ukształtowane oczka uchwytów czynią pracę bezpieczną i wygodną w każdej technice strzyżenia • Płaska sprężyna z regulacją krokową umożliwiająca precyzyjne ustawienie napięcia

SZCZOTKA OLIVIA GARDEN NANO THERMIC CONTOUR ON 42 mm

2033334

• Technologia Nano Silver zapewnia ochronę antybakteryjną, przez co włosy są zdrowsze i bardziej podatne na stylizację • Technologia jonowa nadaje włosom więcej blasku i wygładza fryzurę • Wklęsły korpus dopasowany do kształtu głowy zwiększa efekt naturalnej stylizacji • Otwory zapewniające szybszy przepływ powietrza i skracające czas suszenia • Falisty kształt kolców jest delikatniejszy dla włosów i lepiej chroni je przed wysokimi temperaturami • Wygodny, ergonomiczny uchwyt • Specjalny pierścień eliminujący nieprzyjemne uczucie ciągnięcia włosów podczas stylizacji • Wyjmowany szpikulec

46

2698015

2037080

2655000

• Trwały i mocny silnik • Krótki czas ładowania baterii – 60 min • Ostrze wykonane z japońskiej stali gwarantujące precyzję cięcia • 5-stopniowa regulacja ustawienia ostrza – system VARIO-CUT • Wskaźnik LED poziomu naładowania akumulatora • 5 dodatkowych nasadek

0060350

2037020

2400 W

2655939

• Suszarka nowej generacji, niezwykle silna, niezwykle wytrzymała • Węglowe szczotki używane w konwencjonalnych silnikach zastąpiono neodynamicznymi magnesami, gwarantując żywotność silnika do 10 000 godzin pracy (5 razy dłużej niż w zwykłych silnikach BLCD) • Dzięki nowej budowie silnika suszarka jest: lżejsza, wydajniejsza – czas suszenia włosów jest krótszy o połowę • Suszarka posiada inteligentną technologię przepływu powietrza, która optymalizuje cyrkulację powietrza, czyniąc ją ultracichą


SUPER MOCNA

2400 0W

WYJĄTK KOWO

CICH HA

SUSZARKA SWISS NANO 9400 IONIC 2400 W

SUSZARKA SWISS SILENT 9500 IONIC 2000 W 35% % reduk kcji hała asu

540 g 540 wyjątkowa moc

lekka

system jonizacji powietrza

69 dB

555 g

wyjątkowo cicha

lekka

Produkty dostępne w sklepach

www.falelokikoki.pl

system jonizacji powietrza


szkoleniafryzjerskie.pl Twoja baza szkoleń fryzjerskich w Internecie

Szkolenia tematyczne • • • • •

Zawsze aktualny kalendarz szkoleń Oferta edukacyjna najlepszych marek fryzjerskich Szkolenia typu look & learn oraz warsztaty Możliwość szybkiej rezerwacji miejsc Łatwe wyszukiwanie szkoleń za pomocą wybranych kryteriów

Szkolenie w Twoim salonie Zorganizuj szkolenie w Twoim salonie fryzjerskim. Postaw na rozwój personelu i zapewnij klientom najwyższą jakość usług. Zaproś instruktora do swojego salonu fryzjerskiego!


Pokazy i eventy fryzjerskie Bądź na bieżąco z prestiżowymi wydarzeniami fryzjerskimi odbywającymi się w całej Polsce. Zdobywaj informacje o eventach, pokazach specjalnych, wyjazdach zagranicznych z pokazami i szkoleniami fryzjerskimi.

Materiały do pobrania Na portalu znajdziesz przydatne materiały edukacyjne, które łatwo pobierzesz na swój komputer.

Doskonal swoje umiejętności z najlepszymi. Sprawdź na szkoleniafryzjerskie.pl


prezentacje

Instruktorka marki Kemon

Angelika Sworek Na co dzień pracuje w swojej pracowni fryzjerskiej w miejscowości Buk koło Poznania. Poza pracą w salonie czynnie uczestniczy w pokazach marki Kemon oraz prowadzi szkolenia doskonalące umiejętności oraz przygotowujące do zawodu fryzjera.

„Kolory są muzyką dla oczu, dają się zestawiać jak nuty” – te słowa najlepiej oddają sens bycia instruktorem kolorystą marki Kemon – mówi Angelika. Najważniejsze dla niej jest to, aby dzielić się zdobytą wiedzą i podnosić standardy pracy w salonach fryzjerskich. Praca instruktora niezwykle rozwija i motywuje. Wchodząc na tę ścieżkę, dokłada wszelkich starań, by z niej nie zrezygnować przed osiągnięciem wyznaczonego celu. A celem jest jak najlepszy efekt pracy fryzjerów na produktach marki Kemon, na co bez wątpienia pozwala ich innowacyjność, a także wiedza, którą Angelika pragnie się dzielić.

Foto: Kemon

50


wywiad

Cre Cap – naturalne przedłużanie włosów O nowoczesnych technikach przedłużania włosów rozmawiamy z Aleksandrą Górecką, wyłącznym przedstawicielem niemieckiej marki Cre Cap na Polskę. Aleksandra Górecka – właściciel Międzynarodowego Instytutu Makijażu Permanentnego oraz Europejskiej AkademiiSzkoleniowej. Założyciel i prezes „ELITE” Światowego Stowarzyszenia Makijażu Permanentnego. Od wielu lat aktywnie działa na rzecz branży kosmetycznej oraz fryzjerskiej. Master Trainer prowadzący szkolenia na całym świecie. Cre Cap jest innowacyjną metodą opartą na naturalnych produktach, pozwalającą zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagającego klienta. Zabieg Cre Cap umożliwia zarówno przedłużanie, jak i zagęszczanie włosów. Foto: Europejska Akademia Szkoleniowa Pani Aleksandro, skąd wziął się pomysł na korzystanie z Cre Cap? Aleksandra Górecka: Niemiecka marka Cre Cap zajmująca się szeroko rozumianym przedłużaniem włosów powstała w odpowiedzi na coraz większe oczekiwania klientek decydujących się na ten zabieg. W Pani odczuciu wzrasta świadomość klienta decydującego się na przedłużenie włosów? A.G.: Jak już wspomniałam, oczekiwania co do włosów oraz metody ich przedłużania z biegiem czasu są coraz większe. Jako nieliczni spośród firm zajmujących się tym sektorem rynku fryzjerskiego pracujemy na autorskich urządzeniach oraz produktach, które są przez nas modyfikowane z myślą o zmieniających się potrzebach kobiet i tendencjach rynku fryzjerskiego. Kiedy zdecydowała się Pani na rozpoczęcie współpracy z Cre Cap? A.G.: Na rodzimym rynku marka Cre Cap funkcjonuje od 2 lat, a moja firma, Aleksandra Górecka, mieszcząca się w Koszalinie, jest jej wyłącznym przedstawicielem na Polskę. Specjalizujemy się w prowadzeniu szkoleń z przedłużania włosów metodą Cre Cap, jesteśmy również dystrybutorem urządzeń i produktów do stylizacji tej marki. Proszę nam przybliżyć tę technologię. A.G.: Cre Cap to innowacyjna i bezinwazyjna metoda gwarantująca długie i gęste włosy. Do łączenia pasemek nie używamy żadnych substancji

52

chemicznych, kleju, keratyny, mikroringów. Elementem spajającym są hilzy – tulejki wykonane z termokurczliwego materiału. Zgrzewane są za pomocą urządzenia Cre Cap Hair Extension CC500. Wartym zaznaczenia jest fakt, że włosy przygotowywane przez nas do przedłużania są poddane tzw. twardemu boundingowi, czyli trwałemu przygotowaniu do przedłużania. Włosy raz zakupione służą zatem klientce przez wiele lat. Hilzy są najistotniejszym elementem naszej technologii. Dobierane są dokładnie pod kolor włosów, do których mają zostać doczepione. W swojej ofercie mamy tulejki w rozmiarze od S do L, w kolorze czarnym, przezroczystym i jasnym, przystosowanym do włosów blond. Co wyjątkowego kryje się w Cre Cap? A.G.: Stosujemy wyłączenie naturalne, tzw. dziewicze włosy pochodzenia rosyjskiego. Ponadto włosy doczepiane i naturalne pasma klientki nie mają styczności z urządzeniem zgrzewającym. Przed połączeniem pasemek zostają one włożone w termokurczliwą hilzę, która chroni je przed działaniem wysokiej temperatury. Działa też twardy bounding – włosy raz przygotowane do przedłużenia nie wymagają późniejszych zabiegów, są na stałe połączone z pasemkami. Cre Cap jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla fryzjerów stawiających pierwsze kroki w przedłużaniu włosów. Zabieg jest łatwy i szybki w wykonaniu. Standardowo trwa od 1 do 3 godzin.


Gdzie można nauczyć się Cre Cap? A.G.: W ramach marki Aleksandra Górecka działa Cre Cap Hair Manager Poland, który zapewnia swoim kursantom profesjonalne szkolenia z metody Cre Cap. Po ukończonym kursie można samodzielnie wykonywać zabiegi przedłużania i zagęszczania włosów. Stawiam na rozwój fryzjerów poprzez zapewnienie najwyższego poziomu edukacji moich kursantów. Ponadto, jako dystrybutor marki Cre Cap, zapewniam dodatkowe wsparcie podczas prowadzenia własnej działalności. Jak wygląda szkolenie? A.G.: Prowadzimy trzy rodzaje kursów przedłużania włosów metodą Cre Cap: Pakiet Wejściowy, Szkolenie Startowe i Szkolenie Profesjonalne. Pakiet wejściowy to 1-dniowe, 8-godzinne szkolenie, podczas którego kursanci poznają zasady i techniki przedłużania włosów w metodzie Cre Cap. Kurs prowadzony jest w małej, maksymalnie 5-osobowej grupie, pod okiem wykwalifikowanego trenera Cre Cap. Szkolenie rozpoczyna się od zagadnień teoretycznych, po których kursant przechodzi do ćwiczeń praktycznych na główkach treningowych, a następnie na modelkach. Po ukończonym szkoleniu absolwenci otrzymują certyfikat i licencję Cre Cap oraz podstawowy pakiet marketingowy, w skład którego wchodzą materiały promocyjne. Szkolenie Startowe to propozycja dla osób, które poza nauką techniki przedłużania są zdecydowane na zakup urządzenia marki Cre Cap. Kurs trwa 1 dzień (8 godzin); poza pakietem podstawowym otrzymuje się po nim również urządzenie. Szkolenie Profesjonalne jest kursem rozszerzonym o 1 dodatkowy dzień ćwiczeń praktycznych na modelkach. Po jego ukończeniu kursanci otrzymują pakiet reklamowy, urządzenie do przedłużania włosów metodą Cre Cap, a także walizkę szkoleniowa i duży pakiet reklamowy. Czy można zostać salonem partnerskim Cre Cap? A.G.: Oczywiście, oferujemy możliwość franczyzy, która jest doskonałą formą promocji nowego salonu i usług. Zakłada korzystanie z doświadczenia i wsparcia znanej marki w celu budowania własnego sukcesu. Franczyzobiorca korzysta ze sprawdzonych metod działania i rozwiązywania określonych problemów, co minimalizuje ryzyko, jakie ponosi każdy przedsiębiorca, uruchamiając działalność gospodarczą w opar-

ciu wyłączenie o własną inicjatywę oraz wizję. Dla franczyzobiorców mamy przygotowane szkolenia pracownicze, zaplecze doradcze w postaci porad know–how, pomoc w doborze lokalizacji i wyposażenia salonu, wsparcie procesów rekrutacyjnych oraz pomoc marketingową i wizerunkową. Pani Aleksandro, czym dla Pani jest Cre Cap? A.G.: Marka Cre Cap to odpowiedź na ciągle rosnące wymagania klientek. Słuchamy i staramy się wyprzedzać ich marzenia, być pionierami na rynku przedłużania włosów.

Aleksandra Górecka CRE CAP Hair Manager Poland ul. Kubusia Puchatka 2, 75-710 Koszalin www.cre-cap.pl ZABIEGI I SZKOLENIA – tel. +48 94 344 00 77 WSPÓŁPRACA – tel. +48 662 007 575 e-mail: info@cre-cap.pl

53


moda Wiosna 2016

Niezobowiązujący neoromantyzm W tym sezonie moda nadal oddziałuje dużymi formami, działa w skali makro, wykorzystuje duże wzory geometryczne, wyraziste nadruki, odważne faktury, śmiałe, szerokie cięcia, duże płachty materiału. Powiększa formy, działa z rozmachem. Jest jednak zdecydowanie bardziej wyluzowana i zrelaksowana. Bawi się wyglądem, żongluje różnymi tematami, detalami, tożsamościami. Niezobowiązujący romantyzm unosi się w powietrzu i wpływa na wiele kolekcji. Można go rozpoznać w obszernych, luźnych, zwiewnych sylwetkach. Jest w kolekcjach coś z lekkości, rozmarzenia, rozbawienia. Niedoskonałość staje się ważniejszym nośnikiem piękna i wartości niż nieskazitelny, perfekcyjny wygląd. Kolekcje są bezpretensjonalne, pełne

Juan Carlos Pajares

Devota & Lomba

Amaya Arzuaga

świeżości, nowej radosnej energii. Wygląd jest zrelaksowany, oczyszczony i naturalny.

Powiększona geometria

Moda uspokoiła się w swojej barokowości, jest mniej nerwowa, zrelaksowana i z rozmysłem stosuje środki o silnej ekspresyjności. Jednym z nich są motywy geometryczne, występujące w powiększonej skali. Proste sylwetki i formy stroju traktowane są jak płótna abstrakcjonistów z lat 30. i 60., stając się podłożem do wyrazistych pasów, kwadratów, kół i trójkątów, w podstawowych kolorach.

54


Azabala

Etxeberria

David Catalán

Pragmatyczny szyk

Angel Schlesser

Amaya Arzuaga

”44”

Szyk sportowy, techniczny, który jednocześnie jest pod mocnym wpływem cyfrowych „hippies”. W tym sezonie piękne jest to, co niedoskonałe, moda ma nam pomagać w odnalezieniu siebie i przeżywaniu w pełni naszego tu i teraz. Wygląd jest bezpretensjonalny, z przymrużeniem oka. Wiele jest propozycji spokojnych, beztroskich.

All-over the body: czerń i biel

Już od kilku ostatnich sezonów projektanci na nowo odkrywają siłę czerni i bieli, fascynując się możliwościami ekspresji, jakie nadaje tym barwom różny materiał. W tym sezonie nadal utrzymuje się tendencja monochromatycznych sylwetek, szczególnie efektownie prezentując się w czerni i bieli, na lejących się, nasyconych tkaninach, marszczonych, matowych lub błyszczących jedwabiach, szlachetnych bawełnach.

55


Francis Montesinos

Azabala

Angel Schlesser

All-over the body: nadruki

Angel Schlesser

Roberto Verino

Juanjo Oliva

Geometryczne, roślinne, florystyczne, graficzne, realistyczne, tapetowe, czarno-białe, w odlotowych kolorach: nadruki wszelkiej maści są we wszystkich kolekcjach. Wspólną cechą jest zasada „po całości”. Duże, wyraziste motywy zdobią sylwetkę „od stóp do głów” i nie ma od tej zasady żadnych wyjątków.

All-over the body: kolor

Moda na nowo odkrywa moc koloru, koloru nasyconego, intensywnego, oddziałującego swoją masą na całej jednolitej sylwetce zbudowanej z jednolitego materiału. Najlepiej nadają się do tego formy kombinezonu, długiej sukni, spodnium, sukienki. Ważne, żeby kolor (to znaczy materiał, który jest jego nośnikiem) wirował, „żył”, był w ruchu. Często sylwetka jest luźna, ale spięta w talii. Kolory: żółty, zielony, czerwony, niebieski, lazurowy, morski, musztardowy, fioletowy…

56


W tym temacie chodzi o zabieg odwrotny – dopasowanie ubrania, zbudowanie kształtu sylwetki za pomocą doskonale skrojonego stroju, najchętniej garnituru. W pasie garnitury nierzadko są spięte paskiem, nawiązującym stylem do klamry plecaków górskich i innych wspinaczkowych uprzęży.

Foto: Ugo Camera / IFEMA Maja Hirsz

Zbuduj formę

Roberto Verino

David Delfin

Bluzy, płaszcze, kurtki, marynarki, spodnie podlegają wydłużeniu i poszerzeniu – oddziałują masą materiału, która buduje efekt nowej, zmienionej sylwetki. Ważne, że rękawy i kołnierze pozostają wąskie, przy ciele, a spodnie o powiększonych formach zawsze odsłaniają kostki.

Francis Montesinos

Etxeberria

W modzie męskiej te same tendencje wyrażane są w podobny sposób. Sportowy szyk pozostaje, interpretowany jest natomiast w bardziej technicznych materiałach. Wiele jest w tym poczucia humoru i dystansu do własnego wizerunku, który pozostaje jednak dopracowany w najmniejszych detalach.

Powiększ masę

Devota & Lomba

David Catalán

David Catalán

Francis Montesinos David Catalán

Sportowy blichtr

57


uroda

Kolor przychodzi wiosną Barwy nieśmiało budzą się z zimowego snu, przybierając postać pasteli skąpanych w porannej rosie. Stopniowo, odważnie, niekiedy awangardowo nasycają się kolorem nieba przed burzą w purpurowo-kobaltowych nastrojach, aby ostatecznie zapłonąć zmysłową czerwienią na ustach.

Tiffany Dream

Modern Folk

58

Fresh and Pastel


Power of Contrast

Hollywood Star

Z bieżących trendów można czerpać inspiracje dosłownie lub tworzyć własne interpretacje. Zawód wizażystki wymaga wyobraźni oraz spojrzenia na makijaż znacznie szerzej. Prawdziwą sztuką, która stanowi kwintesencję tego zawodu, jest zaproponowanie klientce takiego makijażu, w którym: • będzie wyglądała olśniewająco, odpowiednio do okoliczności, • kolory i połączenia kolorystyczne będą współgrały z typem kolorystycznym lub podkreślały urodę (np. potęgowały kolor tęczówki), • kolor lub technika będą nawiązywały do bieżących trendów, jednak wciąż pozostaną w zgodzie z aurą kolorystyczną, charakterem klientki, stylizacją. Makijaż może być najważniejszą, jedyną ozdobą stylizacji lub jej dopełnieniem. Make-up i stylizacja: Kamilla Jastrzębska Fryzury: Mariusz Jamniuk Modelka blond: Roksana Stępień Modelka Hollywood Star: Martyna Grzębska Modelka Red Carpet Look: Marta Janik Foto: Natalia Kuligowska

Red Carpet Look K U R S Y

Z A W O D O W E

I

S Z K O L E N I A

Kamilla Jastrzębska – Dyplomowana Mistrzyni Wizażu i Stylizacji, Instruktor Praktycznej Nauki Zawodu, założycielka i właścicielka Make-up, Color & Style Academy. Przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie Wizażystka-Stylistka przy Kujawsko-Pomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Profesję wizażystki-stylistki może wykonywać jedynie osoba z pasją, gotowa na ciągłe wyzwania i podnoszenie kwalifikacji, empatyczna i cierpliwa. „Feniks Style” Make-up, Color & Style Academy, w oparciu o nowoczesne techniki makijażu, prowadzi krótkie kursy tematyczne (makijaże okolicznościowe) oraz tygodniowe, kwartalne, półroczne kursy kompleksowe, które pozwalają przygotować się do egzaminu czeladniczego i mistrzowskiego. Taki kurs mogą odbyć osoby początkujące lub zaawansowane. Zajęcia odbywają się w tygodniu lub weekendy. Wysoki poziom nauczania gwarantuje długoletnie, wszechstronne doświadczenie instruktorów, wysokiej klasy profesjonalne kosmetyki oraz fakt, że 90% zajęć to intensywne doświadczenia praktyczne. Obecnie Akademia prowadzi nabór do rocznej szkoły wizażu. Wychodząc naprzeciw potrzebom, dużo uwagi poświęcamy zagadnieniom dopasowania koloru makijażu do typu kolorystycznego klientki (wg autorskiego rozszerzonego nowoczesnego programu analizy kolorystycznej), połączeniom kolorystycznym w makijażu oraz trendom dopasowania makijażu do stylizacji. Rok kończy się obroną pracy dyplomowej oraz egzaminem czeladniczym w zawodzie wizażystka-stylistka przy Kujawsko-Pomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Szkoła współpracuje z fotografami i agencjami przy realizacji programów telewizyjnych, eventów, pokazów mody i sesji zdjęciowych. Realizuje indywidualne zlecenia i consulting związany z wizerunkiem. www.feniksstyle.pl, 510-275-033, studio@feniksstyle.pl

59


wywiad

Sebastian Karczewski Interesuje go przede wszystkim fryzjerstwo męskie: strzyżenia, brody, wąsy, golenie brzytwą. Zawodowe umiejętności szlifował m.in. w najstarszej brytyjskiej szkole barberingu w Londynie. Swoją wiedzą i pasją będzie dzielił się na blogu „Męskie zacięcie”. Na co dzień pracuje w salonie Hair Gallery w Gdańsku.

Co Pana fascynuje w codziennej pracy, co sprawia, że fryzjerstwo jest Pana pasją? Sebastian Karczewski: Najbardziej fascynuje mnie ciągła zmiana we fryzjerstwie. Zmieniają się ludzie, ich etapy w życiu, a co za tym idzie – także ich fryzury i postrzeganie samego siebie. Z pasją podchodzę do tych przemian, są one moim paliwem zawodowym, które napędza mnie każdego dnia. Fascynujące jest też to, że fryzjer może poprawić drugiemu człowiekowi humor. Może sprawić, że zmiany w wizerunku klienta, tak jak przyprawy w kuchni, dodają mu charakteru i podkreślają to, co w nim najpiękniejsze. Budowanie wraz z klientem jego indywidualności jest dla mnie niesamowitą przygodą. To wszystko sprawia, że właśnie fryzjerstwo jest moją pasją. Jak wspomina Pan swoje początki w zawodzie? S.K.: Początki przeważnie są trudne i mozolne. Ja natomiast miałem wiele wesołych chwil z tym związanych. Gdy zaczynałem uczyć się strzyżenia męskiego, trenowałem na moim, wtedy 6-letnim, synu. Musiałem przekupywać go batonikami, aby był moim modelem, i oczywiście nie skarżył żonie, że tata znowu urządza na jego głowie jakieś fryzjerskie eksperymenty. Strzyżenie trwało o wiele za długo, niewprawione ręce, marudzący syn i bieganie ciągle po kolejnego batonika, aby siedział spokojnie i nie ruszał się. Teraz z uśmiechem wspominam tamten czas. Do dziś jest tradycją, że za każde strzyżenie mój syn domaga się słodkości, choć ma już 10 lat. Co sprawiło, że postanowił Pan skupić się na fryzjerstwie męskim? S.K.: Postanowiłem skupić się na fryzjerstwie męskim, ponieważ, obserwując od dłuższego czasu rynek fryzjerski, zauważyłem, że mężczyzna w salonie ma do wyboru tylko jedną opcję – strzyżenie włosów. I jest to, niestety, usługa wykonana szybko, czasami w zaledwie kwadrans, niedokładnie, bez żadnego wysiłku, tak jak zawsze. To wszystko spowodowało, że zacząłem szukać we fryzjerstwie męskim czegoś więcej niż tylko piętnastominutowej wizyty i zwykłego skracania włosów. I udało mi się znaleźć wiele ciekawych rozwiązań i propozycji, z których mężczyźni mogą korzystać w salonie.

60

Jakie cechy i predyspozycje są potrzebne, aby zostać dobrym fryzjerem męskim czy barberem? S.K.: Fryzjer męski czy barber? Ja zdecydowanie wolę polską tradycyjną nazwę fryzjer męski, w końcu jesteśmy w Polsce. Myślę, że przede wszystkim trzeba mieć pasję do fryzjerstwa i kochać to, co się robi. To sprawia, że klient czuje różnicę, widzi inny efekt, wie, co robić, aby dobrze wyglądać. Poza tym fryzjer musi być głodny wiedzy przez cały czas swojej zawodowej drogi. To sprawia, że zawsze będzie proponował takie rozwiązania, które spełnią oczekiwania klienta. Mawiają, że determinacja i ciężka praca hartuje rzemiosło. Zgadzam się z tym, bez pracy i największy talent szybko straci swoją wartość. Oczywiście na sam koniec pozostawiłem wyobraźnię, bez której ciężko być artystą w swoim fachu. To ona sprawia, że dostrzegamy więcej elementów w wizerunku innego człowieka i potrafimy znaleźć korzystne dla klienta rozwiązanie. Podkreśla się, że poziom naszej podstawowej edukacji i szkoleń w zakresie fryzjerstwa męskiego ciągle jest nieodpowiedni. Proszę powiedzieć, gdzie Pan szlifuje swoje zawodowe umiejętności. S.K.: Trudno jest oceniać, a zwłaszcza krytykować nasz system edukacji, ponieważ przez wiele lat wykształcił on wielu dobrych fachowców. Wydaje mi się, że zabrakło nacisku na fryzjerstwo męskie, ponieważ to fryzjerstwo damskie jest głównym źródłem zarobkowania dla salonów. Szkoły skupiły się na tym, co istotne zawodowo i biznesowo. Teraz zmieniły się czasy, zmienia się moda, szkoły muszą więc zweryfikować system nauczania, aby sprostać potrzebom rynku i zapotrzebowaniu na nowoczesnego fryzjera męskiego. Jeżeli chodzi o moją edukację, to mistrzem, który nauczył mnie zawodu, jest Szymon Niemczyński z Gdańska. Bardzo mu za to dziękuję. Dodatkowo swoje horyzonty zawodowe poszerzyłem, szkoląc się pod okiem Jonathana Daviesa w Savills Barbers Academy w Sheffield i najstarszej brytyjskiej szkole barberingu w Londynie – Total Barber Academy pod okiem Steve’a.


Czy z własnego doświadczenia może Pan potwierdzić, że rośnie popyt na usługi fryzjerskie dla mężczyzn? S.K.: Rośnie, i to bardzo szybko. Mężczyźni stają się bardziej świadomi, jeżeli chodzi o wizerunek, chcą wyglądać dobrze i modnie. Szukają zatem miejsc, w których będą mogli zrealizować swoje plany co do koncepcji na siebie. Moda na zarost i brody przyspieszyła ten proces. W przeciągu ostatnich kilku lat bardzo rozrosła się brać barberska, która w każdym większym mieście w Polsce otwiera salony oferujące usługi fryzjerskie dla mężczyzn. Nowoczesny mężczyzna oprócz świetnie dobranej i ostrzyżonej fryzury szuka także pomocy w trymowaniu zarostu, pielęgnacji brody, goleniu czy odsiwianiu. Jak widać, jest wiele propozycji, z których może skorzystać mężczyzna w salonie fryzjerskim.

Foto: archiwum Sebastiana Karczewskiego

Panowie chętnie sięgają po produkty fryzjerskie właśnie im dedykowane? S.K.: Oczywiście. To już nie te czasy, że na męskiej półce w łazience znajdował się jedynie grzebień, ewentualnie żel do włosów. Nowoczesny mężczyzna używa różnych kosmetyków, które pomagają mu odpowiednio zadbać o wizerunek. Dobrze dobrany szampon, produkt do stylizacji fryzury, do pielęgnacji zarostu czy do golenia. I to nie jest wcale żadna przesada. Facet w dzisiejszych czasach jest świadomy tego, jak dbać o siebie. Jeśli nie, to jest to już nasz fryzjerski obowiązek, aby mu takich porad udzielać. A czy moda na barbering, barber shopy, Pana zdaniem, jest chwilowa? S.K.: Myślę że nie. W końcu pojawiły się miejsca dla facetów, którzy szukają specjalnego klimatu i potrzebują takich usług. Barber shopy będą ewoluowały w Polsce, tak jak i normalne damsko-męskie salony fryzjerskie, oferując ciekawe rozwiązania dla klientów. To tylko od samych fryzjerów zależy, czy z upływem czasu zamienią modę na pewien standard społeczny. W Anglii ten standard ciągle się utrzymuje i ma się całkiem dobrze. Bądźmy zatem optymistami. Czy każdy mężczyzna może nosić brodę i dobrze z nią wyglądać? S.K.: Broda, podobnie jak fryzura, może mieć wiele odsłon. Jeżeli sprawia, że mężczyzna wygląda lepiej i oczywiście czuje się w niej dobrze, to powinien ją nosić. Broda jest narzędziem do kreowania wizerunku podobnie jak włosy na głowie, więc każdy może ją nosić i dobrze w niej wyglądać, pod jednym warunkiem – musi ona być odpowiednio dobrana do danej twarzy i właściwie przystrzyżona oraz pielęgnowana. Postanowił Pan podzielić się swoją zawodową wiedzą na blogu „Męskie zacięcie”. O czym będzie można tam poczytać? S.K.: Będzie to blog ciekawy dla każdego faceta i każdego fryzjera. Będzie on mówił o tym, co w naszym męskim świecie gra, co modne, ciekawe, jak żyć z brodą, jakie fryzury są modne, a do których warto wrócić. Pojawią się też z recenzje sprzętu fryzjerskiego (trymery, maszynki, grzebienie), porozmawiamy również o kosmetykach dedykowanych mężczyznom (olejki do brody, kremy do golenia). Mam nadzieję, że „Męskie zacięcie” przekaże dużo ciekawych informacji dla nowoczesnego mężczyzny i nie tylko, po które będzie z wielką chęcią zaglądał. A kobiety może w końcu zrozumieją nas bardziej. Poza blogiem będzie można Pana obejrzeć na kanale YouTube oraz śledzić na Facebooku – chce Pan trafić do wszystkich mężczyzn poprzez różne formy. S.K.: Tak jak już mówiłem, nowoczesny mężczyzna korzysta z wielu nośników informacji. Fryzjerzy w poszukiwaniu informacji także coraz chętniej sięgają po takie narzędzia jak Facebook czy YouTube. Na YouTube znajdą się ciekawe poradniki, filmiki instruktażowe oraz mnóstwo przydatnych informacji dla każdego mężczyzny. Zachęcam zatem do śledzenia nas na Facebooku i subskrybowania kanału na YouTube.

S.K.: Wiosna 2016 przyniosła kilka nowych kierunków. Modne będą fryzury z przedziałkiem, gładko zaczesane grzywki do tyłu czy loki. Fryzury o średniej długości włosów podkreślające elegancję mężczyzny lub jego dynamiczny charakter w przypadku loków. Dla brodaczy polecamy brody pełne, elegancko przystrzyżone, o długości nieprzekraczającej linii krtani. Jesteśmy na początku nowego roku, proszę powiedzieć, jakie są Pana zawodowe plany i marzenia na kolejne miesiące. S.K.: W tym roku chciałbym skupić się na projekcie „Męskie zacięcie” i przygotować kolekcję fryzur męskich. W planach zawodowych postawiłem sobie za cel odwiedzić największą na świecie targową imprezę fryzjerską Salon International oraz Alternative Hair Show w Londynie. Jeśli wystarczy czasu, zamierzam pogłębić swoje umiejętności fryzjerskie w Schorem Academy w Holandii.

Jakie są aktualne trendy we fryzjerstwie męskim?

61


męska strefa Czy trend przeminie?

Co z tą brodą?

Wiele osób w ostatnim czasie zadaje mi pytanie, czy moda na brodę wkrótce przeminie. Odpowiadam wprost – absolutnie nie. Moda, która rozpoczęła się kilka lat temu i zmieniła tendencję światową z metroseksualności na lumberseksualność (styl na drwala), w Polsce ma się coraz lepiej. Pragnę wszystkich uspokoić, to dopiero początek zmian. Przyszłość rysuje się bardzo dobrze. Wraz z tą zmianą modową i wizerunkową w Polsce pojawiły się barber shopy, a co za tym idzie – moda na zadbanego i eleganckiego mężczyznę wraca na salony.

Wizyty dla moich klientów w ich ocenie są fantastyczne, podczas pielęgnacji zarostu czy nawet zwykłego trymowania śpią na fotelu. Jest to dla mnie olbrzymia nagroda i uznanie. Mężczyzna po wizycie u fryzjera wychodzi idealnie ostrzyżony, z zadbanym zarostem, pachnący wodą kolońską, a co najważniejsze – zrelaksowany, z naładowanymi akumulatorami na resztę dnia i w świetnym humorze.

Salony dedykowane mężczyznom są już prawie w każdym większym mieście, pokazując społeczności, że nowoczesny mężczyzna może wyglądać z charakterem, klasą i polotem – jednym słowem mieć styl. Zapach mydła do golenia, talku fryzjerskiego, niesamowity klimat i bogata oferta usług tych miejsc zmienia nasz krajowy rynek fryzjerski.

Niesamowitym zaskoczeniem dla mnie jest również fakt (aż łezka się w oku kręci), że odwiedza mnie starszy, 70-letni pan, który co jakiś czas goli się u mnie i wspomina, że takie golenie miał ostatni raz, kiedy był poborowym w wojsku. Zaskoczenie trwa dalej, ponieważ grupę moich klientów poszerzają nawet kobiety, zapisując swoich mężczyzn, aby mogli skorzystać z tych fantastycznych usług, które widzieli na amerykańskich filmach.

Wracając do samego pytania, co z tą brodą? Zarost męski, kiedy spojrzymy na niego pod innym kątem, to narzędzie do zmiany wizerunku. Wychodzę z takiego założenia i powtarzam to moim klientom na fotelu. Moda modą, styl stylem, ale to przede wszystkim narzędzie, dzięki któremu mężczyzna może zmienić swój wygląd. Zarost jest nieodzownym atrybutem męskości i przez dłuższy czas był pomijany przez fryzjerów z różnych powodów. Teraz się to zmienia i chwała za to. Zarost, podobnie jak włosy i fryzura, może wyszczuplić twarz, poprawić nasz wygląd, dodać charakteru, a co najważniejsze, wydobyć naszą męską indywidualność. W salonie, w którym pracuję, każdy gentleman na moim fotelu przechodzi konsultację, podczas której wspólnie określamy cele i kierunki pracy nad wizerunkiem. Projektujemy taką fryzurę, która sprawi, że mężczyzna będzie się czuł w niej dobrze i będzie ona odpowiadała jego potrzebom. Omawiamy kwestię posiadania zarostu i pracy nad nim. Oczywistym jest, że nie wszyscy mogą nosić brody jak muzycy z ZZ TOP. Jednym wystarczy zadbany tygodniowy zarost, innym kozia bródka, a jeszcze innym sam wąs czy pełna broda. Pracując w ten sposób, nie ukrywam przed klientem, do czego będę dążył. Jest spokojny, że nie jest to jakiś eksperyment, z powodu którego będzie się musiał potem wstydzić przed światem. Wie, jak ma postępować, jak dbać o siebie, jakich kosmetyków i w jaki sposób ich używać. Takie podejście i serwis warunkuje dla nas, fryzjerów, rozszerzenie usług oferowanych w salonie. Oprócz strzyżenia włosów klient może się ogolić brzytwą, przyciąć brodę i wąsy, wypielęgnować zarost, wykonać usługę odsiwiania czy skorzystać z odsprzedaży produktów do pielęgnacji i stylizacji, dobranych idealnie do jego potrzeb.

62

Czy w takim ujęciu sprawy ta moda ma przeminąć? Myślę, że drzwi, które się otworzyły przed fryzjerstwem męskim, otworzyły się na dobre i to od nas, fryzjerów, będzie zależało, czy wykorzystamy tę szansę właściwie i rozwiniemy fryzjerstwo męskie na nowo. Patrząc na przekrój moich klientów, od wspomnianych mężczyzn pamiętających bardzo dawne czasy, idąc przez nastolatków, kończąc na mężczyznach stanowiących siłę produkcyjną narodu, każdy jest zadowolony. Miłe jest, kiedy przychodzą razem ojciec z synem i syn pyta: Proszę Pana, a kiedy ja będę mógł tak jak tata nosić brodę i być golony brzytwą? Na naszych oczach tworzy się więc nowa tradycja, którą warto pielęgnować i rozwijać. Co więcej, klienci określają tę zmianę w modzie i serwisie, jaki zaczynają oferować nasze salony, za dobrą i długo wyczekiwaną zmianę. Nasuwa się tutaj jeszcze pytanie, czy aby oferować takie usługi, trzeba otwierać barber shop? Absolutnie nie, wystarczy, że każdy w swoim salonie zmieni podejście w samym serwisie, wydzieli kawałek męskiej strefy, gdzie w odpowiedni sposób będzie można te wszystkie usługi wykonać. Drodzy fryzjerzy, jeszcze raz powtórzę, wszystko w naszych rękach. Fryzjerstwo męskie może być ciekawe, pełne niesamowitych wrażeń dla nas i naszych klientów. Na koniec powiem, że ta zmiana może być także dochodowa dla nas jako fachowców. Sebastian Karczewski „Męskie zacięcie”


Zakupy w dobrym stylu Produkty dostępne w sklepach Oficjalny dystrybutor profesjonalnych produktów Moser w Polsce www.falelokikoki.pl


męska strefa Tovares prezentuje

Professional Barber Tools

MASZYNKA ICON

MASZYNKA MAGIC CLIP

MASZYNKA BALDING

Silnik V9000 zapewnia najwyższą moc, utrzymując stałą prędkość i temperaturę. Może być stosowana zarówno do włosów suchych, jak i mokrych. Zalecana do włosów o grubości od średniej do dużej i niejednolitej strukturze. Idealna dla wielbicieli maszynek – uniwersalne narzędzie każdego fryzjera. • Idealna do cięcia po grzebieniu • Cięcie ponad skórą głowy • Długość cięcia: 1–3,5 mm • Zawiera 4 wzmocnione stalą nakładki o głębokościach: 3, 6, 10 i 13 mm

Najlepsza na rynku maszynka do cieniowania. Silnik V5000 oraz specjalnie zaprojektowane ostrze do cieniowania z jeszcze ostrzejszymi i cieńszymi ząbkami w połączeniu z nakładkami i dźwignią regulacji maszynki oferują pełny zakres regulacji do cieniowania włosów każdego gatunku i struktury – od średnich, poprzez grube, po wielokulturowe, proste bądź kręcone. • Idealna do cieniowania bez widocznych granic i bardzo krótkiego cięcia • Długość cięcia: 0,8–2,5 mm • Zawiera 8 plastikowych nakładek o głębokościach: 1,5; 3; 4,5; 6; 10; 13; 19 i 25 mm

Najkrócej tnąca maszynka w gamie produktów firmy WAHL. Ostrze o drobnych ząbkach z zerowym zachodzeniem zaprojektowane do precyzyjnego, krótkiego cięcia. Do wszystkich typów i struktur włosów. • Idealna do strzeżenia na łyso i cieniowania od zera • Długość cięcia: 0,4 mm • Zawiera 2 plastikowe nakładki o głębokości 1,5 i 4,5 mm

NOŻYCZKI 6” I DEGAŻÓWKI 5,75” FOX BARBER SERIES – KOMPLET • Profesjonalne nożyczki 6” i degażówki fryzjerskie 5,75” z serii FOX BARBER • Nożyczki zapewniają płynne i precyzyjne strzyżenie włosów, a także przycinanie brody i wąsów • Klasyczna stylistyka • Proste, szlifowane, gładkie ostrze wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej (440C) • Ostre i trwałe, ręczne wykonanie • Ozdobna nakładka na śrubę w trzech wzorach do wyboru: Skull, Cross, Snake Nożyczki i degażówki sprzedawane w komplecie.

64


PROMOCJA! P ROMOCJA PROMOCJA!

NOWOŚĆ Maszynka k FOX Techno h + komplet k l grzebieni FOX Line Black w etui

w promocyjnej cenie 242 zł

190 zł

Oszczędzasz

52 zł

Podane ceny zawierają podatek VAT 23%. Promocja trwa od 15 marca 2016 do 13 maja 2016 roku lub do wyczerpania asortymentu objętego promocją.

ZESTAWY DOSTĘPNE W HURTOWNIACH: BIAŁA PODLASKA, FALE LOKI KOKI, pl. Rubina 17a, 83 344 24 70; BIAŁYSTOK, FRYZELA FALE LOKI KOKI, Pińska 2, 85 745 56 20; BRZESZCZE, F.U.H. „AFRO” Rober Górka, Siedliska 6, 33 843 83 53; BYDGOSZCZ, WABEL, 602 734 668; BYDGOSZCZ, FALE LOKI KOKI, Kościuszki 27, 52 325 20 16; BYDGOSZCZ, Zalewska Ewa „JOY”, Śniadeckich 39, 603 971 711; CHOJNICE, FALE LOKI KOKI, Wysoka 51a, 52 336 02 52; CIECHANÓW, INKA FALE LOKI KOKI, pl. Kościuszki 1/3, 23 674 26 60; CZĘSTOCHOWA, FALE LOKI KOKI, Rzeźnicka 10, 34 360 82 54; ELBLĄG, FALE LOKI KOKI, Odrodzenia 31, 693 940 009; GDAŃSK, FALE LOKI KOKI CH MADISON, Rajska 10 - I piętro, 693 608 909; GDYNIA, FALE LOKI KOKI, Władysława IV 38/48, 607 234 004; GNIEZNO, LOOKWELL, Powstańców Wlkp. 39a, 61 425 94 45; GNIEZNO, LOOKWELL, Zielony Rynek 4, 61 425 98 77; GORZÓW WIELKOPOLSKI, FALE LOKI KOKI, Borowskiego 33/2, 95 722 31 86; GRUDZIĄDZ, FALE LOKI KOKI, Toruńska 4, 56 461 05 01; KALISZ, FALE LOKI KOKI, al. Wolności 12, 62 767 68 77; KATOWICE, FALE LOKI KOKI, Moniuszki 7, 32 351 01 13; KIELCE, RENA III, Okrzei 15, 41 344 64 04; KIELCE, Emilio Piotr Kobus, Czarnowska 14, 883 139 637; KIELCE, PHU VENUS BARTŁOMIEJ JASKULSKI, pl. Moniuszki 5, 667 727 494; KIELCE, JOBIREX s.c. T. Jończyk, J. Biernat, Jagiellońska 11/1, 41 361 43 21; KOŁO, Sklep Fryzjerski „JANINA” Dubowicz Marek, Wojciechowskiego 12, 632 422 939; KONIN, FALE LOKI KOKI, Spółdzielców 27, 63 245 82 40; KOSZALIN, FALE LOKI KOKI, Spółdzielcza 21b, 94 346 43 48; KRAKÓW, RENA, Bieńczycka 15a, 12 647 47 14; KRAKÓW, RENA II, Starowiślna 70, 12 422 36 33; KRAKÓW, FALE LOKI KOKI, al. 29 Listopada 121, 12 411 55 03; KRAKÓW, FALE LOKI KOKI, Borsucza 4, 12 267 02 17; KUTNO, FALE LOKI KOKI, Królewska 23, 730 300 117; LEGNICA, FALE LOKI KOKI, Jaworzyńska 58, 76 851 22 60; LESZNO, FALE LOKI KOKI, Lipowa 34, 65 520 41 78; LUBLIN, FALE LOKI KOKI, Kowalska 14, 81 534 80 36; ŁÓDŹ, Kymona, Elektronowa 6, 795 615 615; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, Kościuszki 3, 42 634 93 94; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, Żeligowskiego 46, 42 679 38 17; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, Piotrowska 122, 691 487 525; NAKŁO, Zalewska Ewa „JOY”, Sądowa 14k, 601 205 342; NAKŁO, Zalewska Ewa „JOY”, Jackowskiego 8/7, 667 425 265; NOWY TARG, FALE LOKI KOKI, Kolejowa 27, 18 266 41 61; OLSZTYN, FALE LOKI KOKI, Mazurska 10/12, 89 527 74 97; OSTRÓW WIELKOPOLSKI, NOWA Małgorzata Witek, Czwartaków 4, 62 505 72 79; PŁOCK, FALE LOKI KOKI INKA, Królewiecka 18a, 24 262 81 88; PŁOCK, FALE LOKI KOKI, Królewiecka 23a, 24 268 32 34; POZNAŃ, FALE LOKI KOKI, Murawa 37c, 61 825 91 07; POZNAŃ, FALE LOKI KOKI, Dolna Wilda 6, 61 833 50 92; PRZEMYŚL, FALE LOKI KOKI, Krasińskiego 25, 16 623 64 58; RACIBÓRZ, F.H. „Esstetica” Michał Kuśnierek, Rybnicka 4a, 32 415 06 09; RYBNIK, FALE LOKI KOKI, Prosta 11, 32 423 66 67; RZESZÓW, AMA, Gałęzowskiego 2, 17 853 51 29; SIEDLCE, FALE LOKI KOKI, Wojskowa 11, 25 644 31 65; SIERADZ, BIS Jakub Bednarek, W. Wnuka 10/s5, 697 102 208; SKIERNIEWICE, INKA FALE LOKI KOKI, Mireckiego 4, 46 832 26 60; SKĘPE, „KOSMYK” ROMAN ABRAMOWICZ, Krótka 9, 501 212 204; SŁUPSK, FALE LOKI KOKI, Mickiewicza 39, 59 840 26 46; SOSNOWIEC, FALE LOKI KOKI, Targowa 9, 32 292 06 00; STALOWA WOLA, AMA, Rynek 44, 15 844 46 16; STARGARD SZCZECIŃSKI, FALE LOKI KOKI, 1000-lecia 5, 91 834 02 78; STAROGARD GDAŃSKI, FALE LOKI KOKI, Jagiełły 17/2, 605 145 010; SZCZECIN, INVEST S.C. Jacek Ławicki, Jacek Pietrzak, Mieszka I 80, 913 837 380; SZCZECIN, FALE LOKI KOKI, Os. Słoneczne 51k, 91 431 30 30 ; SZCZECIN, FALE LOKI KOKI, Ku Słońcu 11, 91 812 75 57; TARNÓW, FALE LOKI KOKI, Starodąbrowska 39, 14 621 28 81; TORUŃ, FALE LOKI KOKI, Mostowa 9, 56 621 01 97; TORUŃ, FALE LOKI KOKI, Św. Katarzyny 10 , 56 678 75 53; TUREK, Sklep Fryzjerski „JANINA” Dubowicz Marek, Browarna 14, 655 189 101; TYCHY, ARDORIS Marcin Hołda, Objazdowa 13, 693 155 557; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Kwiatowa 1/3/5, 667 159 349; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Dzielna 15, 22 636 74 87; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Roentgena 46, 22 855 44 69; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Kondratowicza 22, lok. 4, 22 301 03 50; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Bora Komorowskiego 35, 22 671 15 67; WŁOCŁAWEK, MARWITA Domżał Danuta Artykuły Fryzjerskie, Plac Wolności 8/9, 54/ 411 62 17; WROCŁAW, FALE LOKI KOKI, Dawida 30, 71 367-72-90; WROCŁAW, FALE LOKI KOKI, Szybowcowa 5, 71 352 27 31; WRZEŚNIA, LOOKWELL, Fabryczna 22, 530 440 649; ZABRZE, FALE LOKI KOKI, Wolności 292, 32 376 06 50; ZAMOŚĆ, FALE LOKI KOKI, Łukasińskiego 4 (Skarpa-Bastion VII), 667 159 311; ZIELONA GÓRA, FALE LOKI KOKI, Anieli Krzywoń 14, 68 324 48 50; ZIELONA GÓRA, FALE LOKI KOKI, Kupiecka 9, 691 103 104.


ADAM SZULC BARBER

66


67


ADAM SZULC BARBER

68


Fryzury: Adam Szulc Barber Foto: Paweł Horosiewicz, Wideonet

69


męska strefa Uppercut Deluxe

Renesans pomady Koniec ery żelu do włosów Produkty stylizujące do włosów są starsze niż nam się wydaje. Pomady, których dziś używamy w celu utrwalenia i nabłyszczenia fryzury, były już używane wśród starożytnych Egipcjan w postaci tłustych substancji z dodatkiem wosku pszczelego. Poza prekursorami w starożytności pomady cieszyły się największą popularnością na skalę masową w XX wieku wśród gwiazd Hollywood i amerykańskiego społeczeństwa. Zamknięte w blaszanej puszcze lub słoju mazidła przeżywają właśnie swoje kolejne odrodzenie wśród współczesnych dandysów i gentlemanów. Poza Ameryką pomady robiły furorę również w Europie. Tutaj znane były jednak pod nazwą „brylantyna”. Kojarzymy wszyscy opowieści o mężczyznach w międzywojennej Polsce, którzy dumnie prezentowali swoje nienaganne i lśniące czupryny, ułożone przy pomocy tłustej i pachnącej tradycyjną wodą kolońską brylantyny.

pielęgnować. Wszystko to dzięki zawartym w nich olejkom naturalnym i organicznym woskom. Co bardzo ważne, charakteryzowały się również tradycyjnym, męskim zapachem.

Uppercut Deluxe, czyli nowoczesne pomady

Uppercut Deluxe to marka, która przywróciła w ostatnich latach barberską tradycję. Można śmiało powiedzieć, że Uppercut Deluxe całkowicie odświeżył rynek pomad, oferując swoim klientom bardzo dobrą jakość w przyzwoitej cenie. Każdy z produktów Uppercut Deluxe ma swoje własne przeznaczenie w układaniu męskich włosów. Produkty zostały zaprojektowane specjalnie pod gusta lokalnych barberów, którzy wiedzą najlepiej, jaki produkt spełni oczekiwania ich klientów. W Monster Hold czy flagowej Deluxe Pomade widać wyraźne inspiracje klasycznymi pomadami, które łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Chłopaki z Uppercut Deluxe wiedzą, że kluczem do męskiego stylu jest klasyka, stąd tak wyraźne inspiracje barberingiem z lat 50. Zaprojektowane przez nich pomady radzą sobie niezawodnie z każdym rodzajem fryzur od slick backa po pompy i executive contour z wycyzelowanym przedziałkiem. Jest i miejsce na tworzenie tekstur przy pomocy Featherweight, niezwykle ciężkiej Matt Clay i klasycznych fal przy użyciu potwornie mocnej Monster Hold.

Wielki powrót

Można powiedzieć, że pomada to najlepszy jak do tej pory środek stylizujący wymyślony przez człowieka. Po swym spektakularnym powrocie zaczyna wypierać z rynku tanie żele do włosów, dominujące na sklepowych półkach od końca lat 80. Zasadnicza różnica pomiędzy żelem a pomadą jest taka, że klasyczne pomady bazują głównie na naturalnych tłuszczach, wosku pszczelim i olejkach eterycznych. Te produkty od zawsze miały za zadanie zmiękczać, układać i odżywiać włosy bez ich nadmiernego obciążania, a także niebanalnie stylizować i

70

Pomady na dobre rozgościły się na łazienkowych półkach mężczyzn, a salony coraz częściej otwierają stanowiska wyłącznie dla panów. Jest to bardzo dobry znak, zapowiadający powrót ery prawdziwych gentlemanów, dla których dbanie o swój wizerunek nie jest czymś dziwnym i nienaturalnym. Cieszymy się, że Uppercut Deluxe może być częścią tej zmiany.


męska strefa Apothecary 87

Splendor męskiej brody Męski zarost doczekał się nareszcie profesjonalnej pielęgnacji w prawdziwie męskim stylu. Apothecary 87 to nie tylko marka kosmetyków, ale i męski klub, do którego możecie dołączyć w każdej chwili. Warunkiem jest dbanie o to, co wyróżnia Was z tłumu, czyli Waszą brodą. To, co nosicie na twarzy, to w końcu znacznie więcej niż zwykła sierść, która chroni przed wiatrem i słońcem. Dbajcie więc o siebie z klasą dzięki kilku podstawowym krokom z Apothecary 87.

Moda na brodę wróciła i nie zapowiada się na to, by miała nas opuścić. Mężczyzn nareszcie znudziła trwająca od lat 90. rutyna golenia na gładko. Broda, bez względu na swoją długość czy kształt, wymaga od swojego właściciela odpowiedniej pielęgnacji. Owa moda pociągnęła za sobą stworzenie odpowiednich produktów, choć wosku do wąsów czy innych pomocnych eliksirów używali wąsaci gentlemani już w minionych stuleciach. Apothecary 87 to brytyjski brand hołdujący tradycji i miłości do męskiej szczeciny, która doczekała się nareszcie profesjonalnej pielęgnacji, na którą zawsze zasługiwała.

Dbanie i modelowanie

Zapuszczenie zarostu wymaga od nas determinacji i cierpliwości. Pierwsze kroki są trudne, ale już nie tak bardzo jak kiedyś. Choć istniały pewne produkty do modelowania i odżywiania męskiej brody, istniały to były one uboższe w składniki i zapachy od tych, które mamy dzisiaj. Apothecary 87 doskonale udowadnia, jak dużą wagę przywiązuje do tworzenia swoich oryginalnych kompozycji zapachowych i selekcji składników, tak aby doskonale odżywiły każdy włos na męskim policzku.

Olejek to podstawa

Olejki do brody tej brytyjskiej marki doskonale wspomagają skórę i włosy przy pierwszych etapach zapuszczania brody. Zawarte tu organiczne, zimno tłoczone olejki z arganu, jojoba oraz z pestek winogron stanowią idealną odżywkę dla suchej skóry i młodej szczeciny, zapewniając jej szybszy i zdrowszy wzrost bez ryzyka swędzenia, wrastania włosów czy utraty cennych dla skóry witamin. Zapachy olejków to prawdziwa uczta dla węchu, ponieważ są bardzo współczesne, ale też stanowią ukłon w stronę klasyki, czego dobrym dowodem jest słynny Original Recipe o  drzewno-balsamicznych nutach. Zapach olejku otrzymano tradycyjną metodą brytyjskiego perfumiarstwa, dzięki czemu, jest bardzo silny i stanowczy, nie znika szybko z brody, więc z powodzeniem może zastąpić Wasze ulubione perfumy. Pamiętajcie, aby używać olejku na świeżo umyty i całkiem suchy zarost. Na młodej i krótkiej brodzie wystarczy zaledwie kilka kropel nektaru, a następnie wmasowanie go w zarost. W tej kwestii bardzo pomocny będzie tradycyjny kartacz nabity naturalnym włosiem dzika, który zapewni idealny masaż i rozprowadzenie produktu. Przy dłuższej brodzie sprawdzi się najlepiej drewniany grzebień The Man Club Barber Comb.

Wąs? Tylko odpowiednio zadbany!

Apothecary 87 to również sprzymierzeniec każdego męskiego futra nad górną wargą. Dlatego też wypuścił na rynek wosk do wąsów o mocnym chwycie i zniewalającym zapachu wanilii i drzewa sandałowego. To, co czyni ten wosk tak wyjątkowym, to fakt, iż tuż po aplikacji niezwykle przyjemnie rozgrzewa górną wargę. Chcąc osiągnąć klasycznego handlebara czy wojskowo wyprostowane wąsisko, będziecie musieli je w odpowiedni sposób zapuszczać. Pamiętajcie, aby nigdy nie przycinać włosów nad górną linią wargi. Bez względu na to, jak chcecie modelować zarost pod nosem, pozwólcie mu najpierw urosnąć. Wystarczy, że będziecie kontrolować jego wzrost przy pomocy nożyczek średnio raz w tygodniu. Dobrym sposobem na osiągnięcie bujnego wąsa jest częste czesanie, stosowanie odżywczego olejku na noc, by za dnia użyć The Powerful Moustache Wax. Ten produkt zadba o to, aby łatwiej Wam się go zapuszczało, ponieważ zapewni przyzwoite wygładzenie dzięki olejkowi rycynowemu i utrzyma w ryzach odstające i denerwujące Was na co dzień włoski dzięki użyciu wosku pszczelego. Pierwszy krok w zapuszczaniu brody czy samych wąsów należy tylko do Was, ale Apothecary 87 odwala resztę roboty! Wasza broda to w końcu ich specjalność. Oficjalny dystrybutor Apothecary 87 w Polsce: www.barbersupply.pl

72


73


męska strefa Alter Ego Italy

Grooming nową linię produktów do pielęgnacji oraz stylingu dla mężczyzn. Grooming to pełna gama kosmetyków do włosów oraz zarostu, które spełnią oczekiwania wszystkich mężczyzn. To najwyższej jakości produkty, które z pewnością na stałe zagoszczą w męskich kosmetyczkach.

BEARD BALM

MATTE GUM

AFTER SHAVE CREAM

BRILLANTINA

Balsam do pielęgnacji brody – zapobiega elektryzowaniu się włosów, nadaje miękkość oraz blask.

Krem po goleniu – nałożyć równomiernie na skórę po goleniu, delikatnie wmasować, aż do całkowitego wchłonięcia.

Matowa guma do włosów – pasta modelująca, średnio utrwalająca. Nadaje włosom matowy wygląd i teksturę.

Pomada do włosów – zainspirowana stylem retro, doskonała do tworzenia supermodnych, ultragładkich stylizacji. Nadaje długo utrzymujący się efekt mokrych, miękkich włosów.

WORKING PASTE

Pasta do stylizacji włosów – doskonała do stylizacji fryzur charakteryzujących się nieładem, z efektem mokrych włosów. Nie pozostawia śladów.

74

www.alteregoitaly.pl facebook.com/alteregoitalypl

H a i r _ C r a i g S m i t h _ G l o b a l C r e a t i v e D i r e c t o r / P h o t o g r a p h y _ A n d r e w O ’ To o l e / P r o d u c t s _ A l t e r E g o I t a l y

#alteregoitalyHQ

Marka Alter Ego Italy wprowadziła na rynek


H a i r _ C r a i g S m i t h _ G l o b a l C r e a t i v e D i r e c t o r / P h o t o g r a p h y _ A n d r e w O ’ To o l e / P r o d u c t s _ A l t e r E g o I t a l y

OQ?Dĥ<9B<G:JR=$ ;RMBKAĮEĮKCG

#alteregoitalyHQ


męska strefa Artistique

Stylizacje męskie Jakie fryzury męskie dzisiaj są modne? To pytanie bardzo często pojawia się w salonach fryzjerskich… Spróbuję na nie odpowiedzieć. Dzisiejszą modę kreuje „ulica”… Przechadzając się po centrach dużych miast, można zauważyć, że mężczyźni zapuścili włosy. Dominują fryzury kontrastowe. Na górze włosy są długie i półdługie, za to kark i boki są krótko podstrzyżone, a nawet wygolone. Włosy strzyżemy symetrycznie i asymetrycznie… Jeżeli zaczesujemy je na bok, to z przedziałkiem lub jeden bok mocno wysoko podstrzygamy maszynką, a moment rozdziału między włosami krótkimi a długimi zaznaczamy wycięciem kreski. Dobrze użyć w tym momencie brzytwy, aby różnica była bardziej wyraźna. Na wykończenie fryzury najlepiej wykorzystać Pomade by Artistique lub Freak Glossy Brilliance. Jeżeli chcemy zrobić fryzurę „odważniejszą”, boki i tył podcinamy wysoko maszynką (na karku powyżej kości potylicy), a następnie włosy na górze gładko sczesujemy do tyłu lub upinamy w… kitkę. Dobrze w tym wypadku zwilżyć włosy przy pomocy Youcare Intens Leave in Mask – to odżywka w sprayu bez spłukiwania przywracająca blask i witalność włosom, zawierająca olejek arganowy.

Mężczyźni często zapuszczają brody. Po wielu latach znów stały się one trendy (długość dowolna). Pamiętajmy o pielęgnacji, codziennym myciu i wyczesywaniu. Broda zawsze wygląda lepiej, gdy szyja i policzki są podgolone, a wąs dotyka kancika ust (chociaż zdarza się, że wąs jest zaczesywany na dwie strony). Cały czas modne są fryzury bardziej „swobodne”, lekko potargane. Boki i kark krótko podstrzyżone, a góra mocno pocieniowana, tak aby lekko unosiła się. Na wykończenie możemy nałożyć Artistique Freak Ultra Spyker – bardzo silny klej w kremie idealny do ekstremalnych efektów stylizacji. Irokezy na razie są mniej widoczne, ale kiedy zachowana jest łagodna linia, można śmiało zastosować tę stylizację. Pozostają jeszcze fryzury ,,na jeża”, które są ponadczasowe i nigdy się nie znudzą, idealne dla tych, którzy lubią aktywny tryb życia. Krótkie fryzury zawsze można „wzbogacić” jakimś wycięciem, kreską, zygzakiem itp.

Zaczynając mówić o trendach męskich, musimy skupić się przede wszystkim na pielęgnacji włosów. Dzisiaj to podstawa. Szampony – nie ma w tym przypadku, że firmy zaczęły tworzyć linie męskie. Firma Artistique ma w swojej ofercie dwa rodzaje szamponów dla mężczyzn z serii Mencare – Cool Down Shampoo i Men Shampoo. Ten pierwszy zapewnia gruntowne odświeżenie i nawilżenie włosów oraz skóry, zwiększa sprężystość włosów. Drugi jest wzbogacony o ceramidy i ma męski zapach.

76

Co zrobić z mężczyznami, którzy mają mało włosów lub bardzo delikatne? No cóż, pozostaje zapuścić brodę, lub delikatny akcent (np. pionowy) pod ustami… e cz zuć, ważne są tre Pamiętajmy, że we fryzurze musimy się dobrze czuć, trendy, bm my nic na siłę! Ważne, Wa ale podstawa to nasze samopoczucie. Nie róbmy popr prawi awićć drobne drobne drob ne m a żeby przed szkołą, pracą spojrzeć w lustro, poprawić mankaasto. menty po nocy i z uśmiechem wyruszyć na miasto. Szafran Sebastian Szafraniak Fryzjers Mistrz Fryzjerstwa


UMYWALKA BARBER

FOTEL OLIWIER

JAK POWINIEN WYGLĄDAĆ IDEALNY SALON BARBERSKI? Nie ma jednej sztancy, na podstawie której można zrobić idealny salon. W każdym zakładzie jest właściciel, pod którego wszystko jest podporządkowane. Jeżeli barber ma inną pasję niż fryzjerstwo, będzie ją widać w jego salonie. Liczy się klimat. Fotel z prawdziwego zdarzenia Fotel fryzjerski to taki mebel, który także dziś jest bardzo zbliżony do pierwowzorów z XIX wieku. Wciąż najbardziej pożądanym jest design oparty na ekskluzywnych materiałach – eleganckich przeszyciach tapicerki, drewnie, stalowych dodatkach w formie wykończeń oraz nitów. Niebagatelną rolę odgrywa tu fakt umieszczenia siedziska na solidnej podstawie o dużej średnicy okręgu, koniecznie z regulowanym zagłówkiem. Mechanizm tego zagłówka powinien być wykonany z zabezpieczeniem przed niekontrolowaną zmianą położenia (golenie brzytwą to jednak praca z ostrym narzędziem). Porządny fotel barberski nie może się obyć bez obrotowego podnóżka i pod-

łokietników, które zapewniają wygodę klientowi oraz barberowi. Ruchomy podnóżek jest uzasadnionym elementem, szczególnie ważnym z racji wykorzystania fotela w niektórych zabiegach pielęgnacyjnych. Najczęściej wykonuje się go w formie odlewu ze stopu aluminium i tapiceruje. W wersji siedzącej ten element służy za podnóżek, a wypadku rozłożenia tego fotela do pozycji półleżącej, element ruchomy odwraca się i odwrotna część tapicerowana tego podnóżka, służy jako oparcie pod podudzia klienta. Oczywiście do fotela można dodać jeszcze kilka atrybutów kojarzących się z męskim stylem bycia, takich jak mocowanie na szklankę dobrego trunku i popielniczkę. Ciekawym uzupełnieniem, a zarazem pomostem między klasyką i nowoczesnością może być element do ładowania indukcyjnego telefonów komórkowych. Nablatowa umywalka tylko dla mężczyzn? Dawniej na każdym stanowisku męskim był blat z umywalką. Włosy głową do

BA R B E R

tyłu myło się kiedyś wyłącznie na działach damskich, z tego też względu eksponowanie standardowych umywalek na blatach w quazi barberskim stylu (doklejone do blatu) należy uznać za nieporozumienie i lepiej pozostać wtedy przy uniwersalnym myciu głowy w pozycji odchylonej do tyłu w zupełnie innej części salonu. W męskim salonie umywalka nablatowa jest bardzo wygodnym elementem wyposażenia ponieważ podczas zabiegów pielęgnacyjnych stale używa się ciepłej lub gorącej wody, a klient nie musi się przemieszczać, tylko pozostaje na miejscu, aż do końca wizyty w salonie. Propozycja PANDY to szlachetny blat wykonany z wyjątkowo wdzięcznego do obróbki materiału Corian, z osadzoną jedyną w Polsce oryginalną umywalką barberską. Całość spinają drewniane wykończenia, a także szerokie poziome lustra bez zbędnych aplikacji doskonale wpisujące się w surowe męskie otoczenie. www.panda.trzebnica.pl/barber


GO24•7

78


Fryzury: Dylan Johnson & Vinnie Morey Foto: Michael Shindler Stylizacja, make-up: Suzanne Roberts

79


męska strefa

Minimum pielęgnacji włosów dla mężczyzn od artègo Stereotypowo mężczyźni nie poświęcają zbyt dużo swojego czasu na pielęgnację włosów. Aczkolwiek każdy mężczyzna musi umyć i uczesać włosy, aby wyglądać schludnie. Uniwersalna – to dobre określenie na zawartość męskiej kosmetyczki. Dlatego dobrze jest mieć kosmetyki, które doskonale sprawdzą się w wielu sytuacjach.

Do częstego mycia włosów

Starannie dopracowany skład kosmetyków z linii DAILY artègo pozwala na codzienną, skuteczną pielęgnację włosów. Zawarty w recepturze miód działa przeciwutleniająco, odżywia skórę i wzmacnia włosy, co dodaje połysku fryzurze, aloes z kolei poprawia krążenie krwi, zaś olej z drzewa herbacianego głęboko oczyszcza skórę i włosy. Produkty doskonale nawilżają i odżywiają włosy od nasady aż po same końce, bardzo dobrze oczyszczając, a także nadają fryzurze świeżość oraz lekkość. Jeśli chcesz, aby włosy nabrały niebywałej miękkości, nie zapomnij o zastosowaniu odżywki z linii DAILY. Kosmetyki z tej serii przeznaczone do użytku na każdym rodzaju włosów.

Dla praktycznych i pragmatycznych

Innowacyjny, profesjonalny kosmetyk SUNRISE 2 w 1 artègo to produkt wielofunkcyjny, wzbogacony o olejek arganowy i olejek jojoba. Jest jednocześnie szamponem nawilżającym oraz żelem pod prysznic. Łagodnie oczyszcza i pielęgnuje włosy, zapewniając uczucie długotrwałej świeżości. Po jego użyciu są one miękkie i gładkie. Dzięki zawartości filtrów UVA i UVB włosy nie jaśnieją po długim pobycie na słońcu. To praktyczny, a jednocześnie niezwykle skuteczny sposób na kompleksową pielęgnację, np. w czasie podróży lub wakacji.

Dla miękkiej brody

Wyjątkowe serum z olejkiem arganowym, witaminami oraz odżywczymi polimerami. Serum ARGAN OIL artègo doskonale nadaje się do pielęgnacji włosów i brody, ponieważ idealnie nawilża, wygładza i nadaje połysk. Dzięki zawartości marokańskiego oleju o niezwykłych właściwościach jest bardzo skuteczny, a zarazem wydajny. Ten produkt powinien znaleźć się w kosmetyczce każdego brodacza, która dba o swój wygląd i stawia wyłącznie na najlepsze preparaty na bazie naturalnych składników.

Krótki poranek

Wyjątkowa nawilżająca odżywka bez spłukiwania MIRACLE LIGHTWEIGHT to produkt stworzony z myślą o  pielęgnacji niesfornych włosów. Szczególnie rano, kiedy po przebudzeniu fryzura zdeformowana, jjest potrzebujemy kosmetyku, który zmiękczy włosy i sprawi, że będą się układały po kilku ruchach grzebieniem. Ta odżywka ma właściwości wygładzające. Dzięki niej fryzura jest lekka, a końcówki nie rozdwajają się. To doskonałe rozwiązanie dla mężczyzn, którym zależy na stosowaniu preparatów o najwyższej skuteczności działania.

80

Podkreśl swój charakter

Stylizacja włosów to sprawa ważna, ale nie niezbędna. Dzięki kosmetykom artègo można w szybki sposób nadać im indywidualny i unikatowy charakter. Wybierz swój odpowiedni styl: klasyczny, rockowy lub codzienny. Żel JUST HOLD ME artègo skutecznie utrwala nawet najbardziej wymyśle fryzury. Dzięki innowacyjnemu składowi nadaje włosom ciekawą błyszczącą teksturę. Można go stosować zarówno na mokro, jak i na sucho. Fryzura zyskuje elastyczność, a jednocześnie jest doskonale utrwalona. Żel JUST HOLD ME znakomicie podkreśla drapieżny styl, jak również eleganckie, klasyczne uczesania. Z kolei pasta do modelowania PLAY POMATT i guma FAST REPLAY artègo idealnie nadają się do modelowania cienkich i  normalnych włosów. Dzięki innowacyjnej formule umożliwiają modelowanie pojedynczych pasemek i pozostawiają na nich ciekawy matowy efekt. Wystarczy zaledwie kilka ruchów ręką, aby podkreślić oryginalny charakter fryzury. W stylizacji włosów można stosować sam lakier, który utrwali starannie wyczesaną fryzurę. BE PRETTY & STRONG artègo to mocno utrwalający lakier do włosów. Posiada lekką formułę, dlatego nie obciąża fryzury, ale przez długi czas zapewnia jej naturalny, piękny kształt, nie sklejając przy tym pojedynczych pasemek. Ma działanie antystatyczne, chroni włosy przed wilgocią, dlatego można go stosować niezależnie od pogody.


męska strefa Trendy na 2016 rok

Zalety męskiej koloryzacji włosów

Męska siwizna jest bez wątpienia jednym z najgorętszych trendów w stylizacji włosów ostatnich lat. Jednak nie każdy pan akceptuje fakt, że na jego skroniach zaczynają się pojawiać wyraźne oznaki życiowego doświadczenia. Siwienie jest szczególnie dokuczliwe dla młodych mężczyzn, bo nierzadko dotyka także panów przed 30. rokiem życia. Temat męskiej koloryzacji nadal nie jest zbyt rozpowszechniony. Mężczyźni wstydzą się przyznać, że korzystają z tego zabiegu, a ich wizyty w salonach fryzjerskich przypominają tajne operacje wywiadowcze. Zupełnie niepotrzebnie. Poznajcie zalety męskiej koloryzacji włosów i trendy, które będą towarzyszyć panom w 2016 roku.

Dlaczego powinieneś pomyśleć o koloryzacji włosów? Choć siwizna w naszej kulturze jednoznacznie kojarzy się z doświadczeniem i stabilizacją, to niestety w świecie preferującym młodość i dynamizm nie zawsze jest atrybutem męskiej urody. Dlatego na koloryzację zwykle decydują się panowie na eksponowanych stanowiskach, pracujący z klientem. W firmie, która stawia na nowoczesność i zatrudnia młody zespół, siwizna może być powodem rodzenia się kompleksów, spadku samooceny i obawy o to, czy dalsza kariera nie jest zagrożona. Panowie, którzy myślą w taki sposób i mają uzasadnione obiekcje co do swojego wyglądu, powinni zdecydować się na zabieg koloryzacji. Nie zapominajmy też, że tak modna w ostatnich latach siwizna nie każdemu pasuje. Dotyczy to w pierwszej kolejności bardzo młodych mężczyzn – w ich przypadku tracące pigment włosy nie korespondują z wyglądem twarzy i stanem skóry. Koloryzacja jest także polecana mężczyznom zmagającym się z łysieniem. Pofarbowane na naturalny kolor włosy wydają się gęstsze, co pomaga ukryć ślady utraty kosmyków.

Metody męskiej koloryzacji Panowie, podobnie jak panie, mają do wyboru kilka metod koloryzacji. Najprostsza z nich wiąże się z użyciem specjalnego żelu koloryzującego. Pamiętajmy jednak, że efekt będzie dobry wyłącznie w sytuacji, gdy siwienie objęło maksymalnie połowę włosów. Nieco skuteczniejsze są pod tym względem pianki koloryzujące – one radzą sobie z pokryciem do 70% pozbawionych pigmentu włosów.

W sytuacji, gdy siwienie objęło całą męską czuprynę, najlepiej jest zdecydować się na profesjonalny zabieg koloryzacji z użyciem dobrej jakości farby. Nie oszczędzajmy na niej i wybierajmy salon, który stosuje najnowsze środki oraz gwarantuje znakomity efekt pokrycia włosów.

Trendy w męskiej koloryzacji na 2016 rok! W przypadku męskiej koloryzacji jeden trend jest niezmienny od lat – stawiamy na naturalny kolor włosów. Ta zasada będzie obowiązywać także w 2016 roku, bo panowie cenią sobie jednak przede wszystkim klasyczny, elegancki wygląd. Nie oznacza to jednak, że nie możecie zaszaleć! Do łask wracają powoli pasemka, które są polecane młodym mężczyznom. Pamiętajcie jednak, aby kwestię wyboru koloru bardzo dokładnie przemyśleć. Mniej kłopotliwy będzie powrót do dawnej fryzury w sytuacji, gdy zdecydujecie się pofarbować ciemne włosy na blond. W drugą stronę to tak niestety nie działa. Podsumowując: panowie, nie wstydźcie się koloryzacji! Korzystają z niej miliony mężczyzn na całym świecie, o czym świadczy fakt, że ponad 30% farb czołowych producentów sprzedawanych na rynku jest przeznaczone dla Was! Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men www.handsome-men.pl

81


męska strefa

Elgon MAN Seria zawiera cały wachlarz produktów, od pielęgnacji po stylizację, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom i trendom panującym wśród współczesnych mężczyzn. Sferę mody opanowała lekka obsesja na punkcie stylu vintage. Co za tym idzie, kultura nostalgii wkradła się nawet w światopogląd młodych. Współcześni mężczyźni szukają inspiracji stylizacyjnych w trendach dominujących w przeszłości, na nowo odkrywając perfekcyjną dbałość o szczegóły, jaką dawniej przykładano nie tylko do ubioru, ale także do modelowania fryzur. Czy Twój salon jest w stanie sprostać nowym oczekiwaniom mężczyzn? Czy Twój salon posiada w ofercie produkty przeznaczone konkretnie dla mężczyzn?

Marka Elgon oferuje Ci możliwość rozszerzenia dostępnych usług o produkty przeznaczone specjalnie dla mężczyzn, z serii: stylizacja, koloryzacja i pielęgnacja. Kosmetyki z serii MAN wzmacniają i chronią. Zawierają opatentowany kompleks roślinny Caoforce Complex®, w skład którego wchodzą: kakao (przeciwutlenia) + imbir (pobudza) + kardamon (udrażnia) + biały pieprz (stymuluje i oczyszcza) + guarana (energetyzuje). Formuła wolna od parabenów.

Stylizacja po męsku Specjalistyczne produkty do stylizacji dla mężczyzn zawierające ekstrakty roślinne o wysokiej skuteczności działania. Wymodeluj i rozjaśnij włosy przy pomocy Light Hold. Pomada do stylizacji włosów Light Hold – 100 ml Aktywne składniki: • Caoforce Complex® • proteiny baobabu • lecytyna: mieszanina fosfolipidów pochodzenia roślinnego (soja, pszenica) o właściwościach nawilżających • mieszanina wiążących czynników lipidowych, dzięki którym produkt nabiera swych charakterystycznych właściwości stylizacyjnych gwarantujących miękki połysk Efekt X-Shine Nanieś niewielką ilość wosku na dłoń. Rozetrzyj wosk między dłońmi i równomiernie rozprowadź na suchych lub mokrych włosach, by uzyskać pożądany efekt. Następnie wysusz włosy. Zapewnia mocne utrwalenie fryzury i efekt mokrych włosów nawet na bardzo suchych, niepodatnych włosach.

Strong Water Wax – 100 ml Aktywne składniki: • Caoforce Complex® • kolagen roślinny Efekt mokrych włosów: Produkt najlepiej nakładać na suche włosy. Niewielką ilość wosku rozetrzeć w dłoniach i równomiernie nałożyć na włosy. Układa i chroni włosy, zapewniając im mocną i długotrwałą stylizację.

82

X-Strong Control Gel – 150 ml Aktywne składniki: • Caoforce Complex® • proteiny baobabu • Sodium PCA (środek nawilżający), mocznik i kwas hialuronowy – właściwości kondycjonujące i nawilżające • Trehaloza – funkcja ochronna • polimery silnie utrwalające i reperujące Nałożyć na włosy mokre bądź suche. Niewielką ilość wosku rozetrzeć w dłoniach i równomiernie rozprowadzić na włosach.

X-Strong Control Wax – 100 ml Aktywne składniki: • Caoforce Complex® • kolagen roślinny Efekt suchych włosów: Produkt najlepiej nakładać na suche włosy. Niewielką ilość wosku rozetrzeć w dłoniach i równomiernie rozprowadzić na włosach, by uzyskać pożądaną fryzurę. Wosk łatwo zmyć z włosów szamponem. „Wyrzeźb” swoją fryzurę, uzyskując dodatkowo efekt elastyczności.


Koloryzacja po męsku Naturalny efekt! Specjalistyczna usługa koloryzacyjna dla mężczyzn, bogata w ekstrakty roślinne o wysokiej skuteczności. Koloryzacja nie zostawia żadnych śladów po odrostach, uzyskany kolor nie blaknie ani nie jaśnieje. Nie ulega też wypłukaniu. Produkty do pielęgnacji włosów sformułowano specjalnie z myślą o skórze głowy mężczyzn i najczęstszych problemach dotykających włosy. Produkty serii MAN są niezawodne, ponieważ sformułowano je tak, aby nie zawierały parabenów, amoniaku, silikonu, wazeliny i ftalanu. Zawierają natomiast ekstrakty roślinne – opatentowana formułą Caoforce Complex®. Produkty serii MAN są niebywale praktyczne w użyciu: zarówno koloryzację, jak i pielęgnację można rozpocząć w salonie, a dokończyć w domu.

Upgray żel Odkryj na nowo swój naturalny kolor w salonie fryzjerskim. Twojemu zaufanemu fryzjerowi zajmie to tylko 5–10 minut. Ultraszybkie działanie jest stopniowo eliminowane; bez nowych odrostów. Upgray żel jest używany ze swoim specjalnym aktywatorem MAN. Odcienie: • 2 Ciemny Brąz • 4 Średni Brąz • 5 Jasny Brąz • 7 Naturalny Blond • 11 Szary Odcień

Odżywka pigmentująca Hair Corrector dla mężczyzn Aby sprawić, by Twój wygląd był perfekcyjny, używaj „niewidzialnych” produktów. Do użycia w salonie jak również w domowym zaciszu. Kolory: • Brąz • Jasny Brąz • Srebrny Zawierają czysty pigment z zimnymi odcieniami, bez przebijania się kolorów czerwonego lub żółtego, bez nadmiernego połysku.

Pielęgnacja po męsku Specjalistyczna kuracja i oczyszczanie dla mężczyzn z ekstraktami roślinnymi o wysokiej skuteczności. Produkty do pielęgnacji włosów dla mężczyzn: tonifikujące, stymulujące skórę głowy, wzmacniające cebulkę i trzon włosów, utrzymujące zdrowy wygląd. Szampon do codziennego stosowania Dla tych mężczyzn, którzy uprawiają sport lub wysiłek fizyczny. Szampon tonifikujący, nałożony dzień po dniu, wzmacnia strukturę włosa. Szampon stymulujący i zastrzyki stymulujące, wspomagające proces odrastania włosów Wzbogacone o składniki antyoksydacyjne, witaminy PP, prowitaminy B5, kwas mlekowy. • kuracja szokowa: 2–4 tygodnie • kuracja utrzymania: 2 miesiące Szampon i fiolka działają wspólnie, stymulują, wzmacniają trzon i spowalniają wypadanie włosów. Szampon i lotion przeciwłupieżowy Przeciwdziałają i zwalczają swędzenie, suchość i łuszczenie skóry głowy. • kuracja szokowa: ponad 3 tygodnie • kuracja utrzymania: 1 miesiąc • kuracje należy powtarzać po 6 miesiącach Zawierają pirytionian cynku, który ma działanie: • przeciwgrzybicze • przeciwbakteryjne Zwalczają wszystkie typy łupieżu. Silver szampon Szampon neutralizuje siwe i białe włosy. Zawiera pigment wysrebrzający.

83


DAVID CORBETT

84


85


DAVID CORBETT

86


Fryzury: David Corbett, David Corbett Hairdressing Foto: John Rawson, www.therawsonpartnership.net Make-up: Lan Nguyen-Grealis

87


prezentacje artègo

Kolekcja EFEKT MOTYLA Każde, nawet najmniejsze działanie, ma swoje konsekwencje w przyszłości. Miejsce, w którym jesteśmy tu i teraz, to, co osiągnęliśmy, straciliśmy, a o czym tylko marzyliśmy – nie jest przypadkowe. Z pozoru niewinny wpływ jednych wydarzeń na drugie, który może skutkować lawiną kolejnych, zaczęto nazywać właśnie efektem motyla. Zjawisko to występuje praktycznie wszędzie, także we fryzjerstwie. Decyzje podejmowane w czasie strzyżenia czy koloryzacji mają wpływ na ostateczny wygląd fryzury. Mała zmiana czy ingerencja powoduje zmianę końcowego wyniku. W najnowszej kolekcji artègo skupiliśmy się na zmianach i podobieństwach. Zastosowanie ciepłego różu w różnych strefach fryzur za każdym razem zapewnia inny wyjątkowy efekt koloryzacji. Myśl kreatywnie, zmieniaj i odkrywaj nowe połączenia kolorów razem z artègo. Kolor modelki został uzyskany poprzez zaaplikowanie na odseparowanych bokach fryzury oraz odroście mieszanki super delikatnego fioletowego blondu z ognistą czerwienią. Dzięki połączeniu tych kolorów powstał ciepły róż. Popielaty efekt koloryzacji na pozostałej długości włosów jest efektem nałożenia mieszanki delikatnego popielatego blondu z grafitowym wzmacniaczem koloru. Na szczycie głowy odseparowano włosy na kształt trójkąta i prostokąta. Następnie określono ostateczną długość fryzury i wycieniowano włosy pod kątem prostym. W odseparowanym trójkącie oraz prostokącie zastosowano technikę naprzemiennych nacięć. Po wysuszeniu włosów spersonalizowano fryzurę. Stylizację rozpoczęto od nałożenia pianki intensywnie nawilżającej na całą długość włosów. Następnie włosy zostały wysuszone przy pomocy płaskiej szczotki. W celu otrzymania delikatnych, kontrolowanych fal przy użyciu prostownicy delikatnie wymodelowano włosy na zewnątrz. Całość została zdefiniowana gumą do włosów. Koloryzację wykonano techniką „z wolnej ręki” przy pomocy grzebienia i mieszanki super intensywnego popielatego blondu z jasnoniebieskim rozjaśniaczem w kremie. Boki i tył fryzury obcięto przy pomocy grzebienia i nożyczek. Szczyt docięto do kształtu głowy z wydłużeniem w kierunku grzywki. Stylizację rozpoczęto od nałożenia na mokre włosy fluidu modelującego. Fryzurze nadano „mokry” wygląd poprzez zaaplikowanie pasty nadającej połysk.

Koloryzację rozpoczęto od wyznaczenia na grzywce trzech trójkątów. Przy użyciu folii COLORLINK wyznaczono trójkąty, a następnie nałożono mieszankę jasnoniebieskiego rozjaśniacza w kremie z super popielatym blondem. Natomiast na odrost zaaplikowano mieszankę super fioletowo-popielatego blondu z fioletowym wzmacniaczem koloru. Na krótszym boku pofarbowano końcówki kolorem ciepłego różu. W tym przypadku również użyto folii COLORLINK, która wyznaczyła linię, a  następnie nałożono mieszankę delikatnego fioletowego blondu z ognistą czerwienią. Na szczycie głowy wyznaczono separacje w kształcie trójkąta i prostokąta. Odseparowano dłuższy bok, a następnie określono ostateczną długość fryzury oraz wycieniowano włosy pod kątem ostrym z wydłużeniem do dłuższego boku. W wyznaczonym trójkącie zastosowano technikę naprzemiennych nacięć. Podobnie postąpiono z separacją o kształcie prostokąta, jednak pamiętając o wydłużeniu do środka głowy. Po wykonaniu cięcia nałożono spray podnoszący włosy od nasady. Na długości i końce zaaplikowano żel nabłyszczający, lekko utrwalający. Wysuszono fryzurę przy pomocy okrągłej szczotki. W przedniej części fryzury wyznaczono pasma, które odbito od twarzy, tworząc luźny skręt. Zastosowano do tego profesjonalną prostownicę do modelowania włosów 2 w 1, która łączy w sobie funkcje prostownicy i lokówki. Fryzurę utrwalono lakierem mocno utrwalającym. Kolor włosów powstał poprzez wyznaczenie w tylnej części głowy dwóch trójkątów, na które zaaplikowano mieszankę delikatnego fioletowego blondu z  ognistą czerwienią. Na odrost nałożono mieszankę super bardzo intensywnego popielatego blondu z niebieskim wzmacniaczem koloru. Wielowymiarowy efekt koloryzacji uzyskano poprzez naprzemienne zaaplikowanie neutralnego rozjaśniacza w kremie oraz super delikatnego złocistego blondu. Na szczycie głowy wyznaczono trójkąt i prostokąt. Określono ostateczną długość fryzury, a następnie wycieniowano włosy pod kątem rozwartym z  wydłużeniem do przodu. Zastosowano technikę naprzemiennych nacięć w wyznaczonym wcześniej trójkącie i prostokącie, pamiętając o wydłużeniu w kierunku twarzy. Na całą długość włosów nałożono piankę. Wysuszono włosy przy użyciu okrągłej szczotki, delikatnie je podkręcając. Całość spryskano nabłyszczaczem i utrwalono lakierem.

88


SOHO FASHION EDITION 16 KWIETNIA 2016 WARSZAWA

www.artegoprestigenight.pl


ARTÈGO

90

Kolekcja EFEKT MOTYLA


91


ARTÈGO

92

Fryzury: Krzysztof Pajor, Wojtek Zieliński i Marcin Machnicki Foto: Weronika Kosińska Make-up: Iza Szelagowska Stylizacja: Marcin Kulak


93


KEMON

94

Kolekcja The Italian Touch #14 DARK


Fryzury: Pier Baltieri, Angelo Labriola, Paweł Kamiń č, Luigi Martini, Fabrizio Pandolfi, Federica Treré Foto: Amedeo M. Turello

95


prezentacje

Poza pracą w salonie…

Firma Kemon prezentuje efekty pracy swojego partnerskiego salonu, który prowadzi Pani Agnieszka Gajda-Juzak. Cieszy fakt, że po raz kolejny widzimy, jak nasi partnerzy wychodzą poza ramy i nie chowają

W tej sesji chcieliśmy zaprezentować naszą modelkę Maję w zupełnie nowej odsłonie.” Maja na co dzień wybiera styl sportowy i prawie w ogóle nie nakłada makijażu. Jej włosy są przeważnie proste. Postawiliśmy na dość odważny makijaż, dlatego też chcieliśmy, by jej włosy wyglądały bardzo lekko, ale też inaczej niż zazwyczaj. Wybraliśmy delikatne fale, które miały być w lekkim nieładzie, by stylizacja nie wyglądała na zbyt skrępowaną. Cała stylizacja wykonana została przy użyciu kosmetyków marki KEMON. Maja ma problem z gęstością włosów dlatego większość kosmetyków użytych

przez stylistkę miała za zadanie zwiększenie objętości fryzury. Do umycia skóry głowy użyliśmy szamponu z linii Actyva Volume e Corposita. Do stylizacji fal zastosowano piankę Hair Manya Volume Hidro, która nie tylko pomogła utrwalić fryzurę, ale też dodała włosom objętości. Całość utrwaliliśmy lakierem Dreamfix. Aby wykończyć fryzurę, fale zostały nabłyszczone produktem Hair Manya Diamond. Efekt uniesionych włosów pogłębiliśmy dzięki pudrowi nadającemu objętość z linii AND.

swoich możliwości za drzwiami salonu. Modelka: Maja Maj Fryzura: Agnieszka Gajda-Juzak Hair Designer Make-up: Katarzyna Skoczylas Makijaż i Stylizacja Foto: Ewa Żuk/ Fabryka Momentów Światło: Marek Gracz Ubrania: Butik Feema

96


97


TONI&GUY

98

Kolekcja SOCIALIZED


99


TONI&GUY

100

Dyrektor artystyczny: Sacha Mascolo-Tarbuck Fryzury: Richard Mannah, Toni&Guy UK Koloryzacja: Jo O’Neill Foto: Andrew O’Toole Make-up: Mel Arter Stylizacja: Sara Dunn


101


wydarzenia World Style Contest Davines

Zwycięzca bierze wszystko Fryzjerstwo to sztuka, którą ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Już od 11 lat udowadnia to niezbicie World Style Contest – międzynarodowy konkurs na najlepszą fryzurę, który Davines kieruje do wszystkich swoich fryzjerów. W tym roku polską finalistką WSC była Marta Cholewińska z Bydgoszczy. – World Style Contest to bardzo ważny i prestiżowy konkurs organizowany przez Davines. To tu objawiają się największe fryzjerskie talenty. Mówi się, że „zwycięzca bierze wszystko”, nie inaczej jest w przypadku WSC. Zwycięzcy zyskują nie tylko statuetkę, walczą o nagrodę od Davines Parma – możliwość występu za rok przed publicznością podczas prestiżowego wydarzenia World Wide Hair Tour, ale przede wszystkim otwierają się przed nimi ogromne możliwości międzynarodowej kariery czy pracowania z najlepszymi międzynarodowymi fryzjerami, a nawet kreowania trendów. Tak zaczęła się choćby światowa kariera stylistki z RPA, Candice Wyatt-Minter – zauważa Marek Graniszewski, Marketing Manager Davines Polska. Konkursowa poprzeczka od lat ustawiona jest bardzo wysoko: fryzjerzy mają za zadanie samodzielnie zaprojektować cięcie, kolor i stylizację. Z całego świata napłynęło kilkaset zgłoszeń, z których jury ostatecznie wybrało zaledwie 10: z Polski, Filipin, Meksyku, Kanady, Wielkiej Brytanii, Rosji i Włoch. Nasz kraj reprezentowała – Marta Cholewińska z salonu Agnieszki Piskozub z Bydgoszczy. – Warto dodać, że Marta dołączyła do wspaniałego grona polskich finalistów WSC z poprzednich lat. Swoje prace mieli już okazję prezentować na scenie WWHT: Agnieszka Piskozub z Bydgoszczy, Krzysztof Pacura oraz Paulina Rudek z Krakowa – podkreśla Marek Graniszewski z Davines Polska.

Etap finałowy odbył się 18 stycznia 2016 r. w Los Angeles podczas World Wide Hair Tour – najważniejszego wydarzenia w roku, które Davines organizuje dla swoich fryzjerów. Fryzury zgłoszone do konkursu finaliści wykonali na scenie, przed ponad półtoratysięczną publicznością i jury. Udział w World Style Contest to niezwykła szansa na zyskanie wspaniałych inspiracji i poszerzenia własnych horyzontów. Jak mówi polska finalistka Marta Cholewińska: – Pobyt w Los Angeles był dla mnie niesamowitym wydarzeniem. Biorąc udział w WSC, chciałam zapoznać się z innym obrazem fryzjerstwa i poznać pomysły pozostałych uczestników. Każdy piękno postrzega w odmienny sposób i zobaczyć to u innych jest wyjątkowym doświadczeniem. Prace, dobór i wykonanie koloryzacji, strzyżenie, stylizację i wygląd ogólny oceniali wybitni fryzjerzy marki, m.in. Angelo Seminara, dyrektor artystyczny Davines, Edoardo Paludo – Creative Colour Ambassador, Brian Suhr – International Master Trainer, czy Francesco Ferri – Davines Global Educator Facilitator. Ostatecznie wyróżnienia powędrowały do Bec Sun z Wielkiej Brytanii w kategorii Kolor i Rayana Busha z RPA w kategorii Strzyżenie. Numerem jeden okazała się Maggie Semaan z Kanady, którą jury doceniło za całokształt pracy konkursowej. Tradycją konkursu jest, że zwycięzca prezentuje swoją kolekcję podczas World Wide Hair Tour w następnym roku. Już nie możemy się doczekać edycji 2017! Gratulujemy wszystkim fryzjerom z Polski, którzy wzięli udział w World Style Contest Davines.

Marta Cholewińska – finalistka WSC

Praca polskiej finalistki WSC – Marty Cholewińskiej, salon „Aga”, Bydgoszcz

102


World Style Contest – prace polskich fryzjerów zgłoszone do konkursu

Łukasz Buhl, Łukasz Buhl Hair Studio, Poznań

Irena Bzdoń, Salon Irena Bzdoń, Lublin

Sławomir Dyka, Hair Fashion Studio, Zielona Góra

Bartosz Bronowicki, Salon Akademia Papaver, Bydgoszcz

Kinga Francuz, salon Czesanka, Poznań

Radosław Galiński, salon Moss, Kraków

Adriana Okoń, Akademia Piękna Roche, Goleniów

Łukasz Grzelczak, Atman Creatio, Głogów

Weronika Hoeft, Hair Factory, Wrocław

Klaudyna Głuc, Hair Factory, Wrocław

Andrzej Jodełko, Andrzej Jodełko Studio Fryzur, Gdańsk

Andrzej Szklarz, salon Alchemik, Poznań

Gracjana Szymańska, Salony Stylu, Zielona Góra

Żaneta Waszak, Galeria Fryzur, Kalisz

Krystian Wojewoda, Wojewoda Studio, Łódź

103


FILIP GALAS FREEHAIR TEAM

104

Kolekcja GRADIENT Gradient to krok, stopień – symbolizuje przejście, zmianę. To przejście jest głównym akcentem w kolekcji Filip Galas Freehair Team. Struktura włosa w ciągu dnia jest miękka, delikatna, otula twarz, zmiękcza jej rysy – nocą zyskuje nowy drapieżny charakter. Włosy są bardziej dynamiczne, graficzne. Gradient to również stopniowanie, dlatego też intensywność i rozpiętość stylistyczna jest bardzo duża.


105


FILIP GALAS FREEHAIR TEAM

106


Fryzury: Filip Galas Freehair Team, Filip Galas Haircut Academy Foto: Maciej Zdzisław Kaniuk Make-up: Agata Kalbarczyk Stylizacja: Anna Męczyńska, Monika Rybakiewicz Produkty: Davines

107


SASSOON ACADEMY

108

Kolekcja KIDHOOD


109


SASSOON ACADEMY

110


Fryzury: The Sassoon International Creative Team led by Mark Hayes, International Creative Director Foto: Colin Roy Make-up: Daniel Koleric Stylizacja: Lucie Perrier

111


BEZ AMONIAKU – BEZ NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU

19 NOWYCH ODCIENI OLEJ MICELARNY – nowoczesna technologia

Naturalny natłuszczający składnik aktywny: olejek arganowy Niezwykła precyzja wykonania: technologia micelarna

Ekskluzywny, wyjątkowy skład dzięki absolutnie nowatorskiemu połączeniu. Długotrwały, żywy kolor, który gwarantuje włosom i skórze głowy maksymalną delikatność. OALIA daje nieskończone możliwości techniczne i sprawia, że farbowanie włosów staje się rytuałem.

• Bez amoniaku • Bez nieprzyjemnego zapachu • 100% pokrycia • Rozjaśnienie do 4 tonów • Maksymalny komfort

TOLERANCJA ZE STRONY SKÓRY bardzo dobra* * Testy kliniczne przeprowadzone przez INSTYTUT d’EXPERTISE PROFESSIONAL USE

Permanentna koloryzacja dla wymagających • bez amoniaku • bez PPD • bez zapachu www.montibello.pl www.facebook.pl/KlubMontibello


Modelka: Wioletta Sosnowska Stylizacja: Melisa

MARCIN JUSIŃSKI

114

Kolekcja PERŁA


Modelka: Monika Maj Stylizacja: Melisa

115


Fryzury: Marcin Jusiński, Warsztat Fryzjerski Foto: Jakub Wysocki Make-up: Wioletta Sosnowska Stylizacja: Rasińska Modelka: Monika Kołtun Produkty: Montibello

MARCIN JUSIŃSKI

116

Kolekcja KASZMIR


AKADEMIA FRYZJERSTWA

WALCZAK & CIESIÓŁKA

KALENDARZ SZKOLEŃ 13 marca 9–10 kwietnia

Upięcia i modelowanie

299 zł

Od A do Z

950 zł

Kompleksowe szkolenie dwudniowe. Strzyżenie i koloryzacja – duet doskonały. Klasyka cięć przeplatana awangardą.

16–17 kwietnia

I wszystko jasne

950 zł

Najprostsza droga do idealnej koloryzacji. Niebanalne techniki, dobór koloru do typów urody klientek.

24 kwietnia

Upięcia i modelowanie

299 zł

30 kwietnia

Esencja Koloru

390 zł

14 maja

Perfekcyjna Blondynka

390 zł

Spotkanie z kolekcją

599 zł

15 maja

Twoja przygoda z naszą kolekcją. Kreatywne warsztaty i moc inspiracji w codziennej pracy.

Zapraszamy Zapisy i dodatkowe informacje: tel. 662 838 322, e-mail: szkolenia.afwc@gmail.com


MONTIBELLO

118

Kolekcja SHADOWS


119


MONTIBELLO

120


121


&


Nie stój w miejscu. Bądź zawsze o krok do przodu...

Zaprasza Zapr Zaremba-Wan Joanna Zaremba-Wanczura wsza polska Mistrzyni Świata pierwsza

więcej na grupafryzjerska.pl partner:

Terminarz szkoleń wyjazdowych 11.04.2016 12.04.2016 18.04.2016 19.04.2016 9.05.2016 10.05.2016 23.05.2016 24.05.2016 6.06.2016 7.06.2016 20.06.2016 21.06.2016

Warszawa – Upięcia i koki Warszawa – Strzyżenia damskie Wrocław – Upięcia i koki Wrocław – Strzyżenia damskie ZielonaGóra – Upięcia i koki Zielona Góra – Strzyżenia damskie Katowice – Upięcia i koki Katowice – Strzyżenia damskie Gdańsk – Upięcia i koki Gdańsk – Strzyżenia damskie Kielce – Upięcia i koki Kielce – Strzyżenia damskie Szczegóły pod numerem tel. 605 828 158.

399 zł 499 zł 399 zł 499 zł 399 zł 499 zł 399 zł 499 zł 399 zł 499 zł 399 zł 499 zł


ZAREMBA INTERNATIONAL ACADEMY

124

Kolekcja VIBRATIONS


Fryzury: Zaremba International Academy Team Foto: Natalia Kuligowska/052b creative agency Make-up: Feniks Style Kamilla JastrzÄ&#x2122;bska

125


MANIEWSKI

128

90. BY MANIEWSKI Sentymentalny powrót do przeszłości w nowoczesnym wydaniu. Trendy, które kochaliśmy w latach 90., wracają w nowej odsłonie. Flesz Kolor 3D – nowość marki Maniewski – łączy dekady. Fryzury Marie Fredriksson, wokalistki Roxette, Meg Ryan z filmu „Masz wiadomość” czy Jennifer Aniston z pierwszych odcinków „Przyjaciół” kojarzy cały świat. Moda na lekkie, wycieniowane, krótkie włosy wraca. Królują wystrzępienia, włosy strzyżone w pióro. Nowa kolekcja przygotowana przy współpracy z marką Fale Loki Koki opiera się na wielopoziomowej technice cieniowania włosów. Inaczej cieniowana jest grzywka, mająca dwie, trzy długości, inaczej korona, inaczej cała podstawa. Dzięki temu na wybiegach, okładkach, a niedługo również na polskiej ulicy będą królować fryzury lekkie, zwiewne, łatwe do układania. Sam zaczynałem od prostych, schematycznych cięć. W kolekcji wracam do nich, tworząc praktyczny przewodnik po najnowszych trendach dla innych fryzjerów – podkreśla Maciej. Większość technik wykorzystuje linie kwadratów: cieniowania na długich włosach i koronie głowy opierają się na ich kształcie. Kości policzkowe podkreślają m.in. odpowiedniej długości pejsy, mankamenty szyi pomagają ukryć włosy dłuższe na karku. Dzięki temu każda z Pań odnajdzie się w proponowanych trendach. Odcienie niebieskie, przygaszone bordo, fiolety, miedzie, popielate blondy to propozycje kolorystyczne na 2016 rok. Przy nowej kolekcji Maciej Maniewski, jako ambasador marki Fale Loki Koki używa samo-przylepnej folii nowej generacji. Wracamy do starszej techniki w nowym wydaniu. Do folii wkładamy rozjaśnione włosy z docelowym odcieniem – żółtym, miedzianym, fioletowym, mahoniowym, nawet szarym – wyjaśnia stylista gwiazd. FLESZ KOLOR 3D nie tylko pozwala na odrobinę szaleństwa, ale również idealnie powiększa objętość. W ramach nowej kolekcji styliści marki Maniewski działają, jak pogotowie fryzjerskie. Poprawić kolor, zrobić refleksy, sprawić, aby włosów było jeszcze więcej? Żaden problem. Chcesz zmiany? Zacznij od włosów!


129


MANIEWSKI

130

Fryzury: Maciej Maniewski, Adam Ślipko, Natalia Winiarska, Konrad Rotko, Karina Sowa, Ildar Mustakimov, Robert Persiński, Piotr Ziółkowski, Jacek Sroka, Andrzej Tomaszczyk Foto: Maciej Bernas Make-up: Biar Beauty Group, Agnieszka Broda, Marta Wiola, Ewelina Bryś, Aleksandra Zielińska, Ola Łęcka Stylizacje: Paula Dudziak


131


JILL WATKINS-WRIGHT

132


133


JILL WATKINS-WRIGHT

134

Fryzury: Jill Watkins-Wright, Watkins-Wright Hairdressing Foto: John Rawson, www.therawsonpartnership.net Make-up: Lan Nguyen-Grealis & Hannah Davies Stylizacja: Marika Page


135


PROSALON

136

Kolekcja wiosna – lato 2016 Akademia Chantal Prosalon ma przyjemność zaprezentować nową kolekcję, której autorami są Aneta Radomyska, manager edukacji Chantal Prosalon, oraz team szkoleniowy Chantal Prosalon: Iza Kudłowicz, Iwona Wieczorek oraz Adrian Mazrek. Kolekcja powstała w oparciu o styl Boho oraz epokę hipisowską. Obserwując trendy w modzie, zainspirowaliśmy się przede wszystkim lekkim stylem i różnorodnością formy. Zaproponowane przez stylistów Chantal fryzury są odważne, oryginalne, a przy tym wygodne. Wykorzystanie najnowszych serii podwójnego złota „33”, podwójnych chłodnych odcieni „11” oraz całej gamy nowych farb i tonerów, pozwoliło nam uzyskać pięknie nasycone i intensywne kolory. Akademia Chantal Prosalon zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenia na trzech poziomach (podstawowy, średnio zaawansowany oraz zaawansowany) z zakresu: koloryzacji, strzyżeń, upięć, wygładzania i regeneracji włosów oraz zaprezentowanej kolekcji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu – e-mail: szkolenia@chantal.com.pl, tel.: 502-753-565.


137


PROSALON

138

Fryzury: Aneta Radomyska oraz team szkoleniowy Chantal Prosalon Foto: Bartek KozĹ&#x201A;owski Make-up: Paulina Wargulewska


139


STUDIO ESTILLO KROSNO

140

Modelka: Joanna Karp


Modelka: Agnieszka Szubert

Modelka: Agnieszka Szubert

„Sesja awangardowo-folkowa” Efektem kolejnej już współpracy ekipy z we4u.com.pl oraz Studia Estillo jest najnowsza sesja zdjęciowa określona mianem awangardowo-folkowej. Połączenie stylu nowoczesnego z tradycją ludową okazało się strzałem w dziesiątkę! Modelki zaprezentowały się w strojach ludowych, dostarczonych przez lokalne koła gospodyń. Warto zauważyć, iż niektóre z dodatków, jak na przykład wianki i korale, posiadają bogatą, ponad stuletnią tradycję. Całość uzupełniały nowoczesne, bardzo kolorowe makijaże oraz awangardowe, współczesne fryzury. Projekt przedstawiać miał dzisiejsze kobiety w dawnych strojach śląskich, czyli mówiąc krótko: jakby to było, gdyby w obecnych czasach kultura ludowa wciąż była modna.

Fryzury: Jolanta Lubaś – Studio Estillo Foto: Dawid Szymczak Make-up: Weronika Sowulewska Organizacja i koordynacja sesji: Agata Grzesik i Dawid Wójcik – we4u.com.pl

Modelka: Joanna Karp

141


Fryzura: Chung-yang „Yoshi” Su Asystent: Roxanne Benli Foto, make-up: Chung-yang Su Modelka: Laura Green Salon: Rokk Ebony Collins Place

ROKK EBONY

142


Fryzura: Charlene Fernandez & Scott Condon Foto: Elizabeth Kinnaird Make-up: Rob Povey Modelka: Lucy Kelly-Norris Salon: Rokk Ebony

Fryzura: Charlene Fernandez & Scott Condon Foto: Elizabeth Kinnaird Make-up: Rob Povey Modelka: Brooklyn Coutts Salon: Rokk Ebony

Fryzura: Adam Isles Koloryzacja: Sarah Baxter Foto: Elizabeth Kinnaird Make-up: Sarah Baxter Salon: Rokk Ebony

Fryzura: Daniella Barca Koloryzacja: Charlene Fernandez Foto: Elizabeth Kinnaird Make-up: Rob Povey Modelka: Chenoa Benton Salon: Rokk Ebony Mentone

143


WILLIAM DE RIDDER Kolekcja OCEAN CRUISE

Fryzury: William de Ridder Foto: Bert Goeman Make-up: Zoe Stylizacja: Vankets Nicky

144


Kolekcja MINI MAXI TUTTO

Fryzury: William de Ridder Foto: Pat Verbruggen Make-up: Chrissy Verstichel Stylizacja: Gianni Lapage

145


D&J AMBROSE

146

Kolekcja VALKYRIE


Fryzury: Clayde Baumann Foto: Gabor Szantai Make-up: Katie Moore Stylizacja: Jackie Ambrose

147


PURE BLISS

INTERCOIFFURE MONDIAL Kolekcja HAPPINESS

148


SOCIAL BUTTERFLY

149


INSPIRE

INTERCOIFFURE MONDIAL

150


7TH HEAVEN

Fryzury: Intercoiffure Mondial Artistic Team 2015-2016 Foto: Steve Wells Make-up: Miki Ishida Kida, Hisae Onoda Stylizacje: Jonathan Mahaut

151


wydarzenia

Nowe trendy podczas LOOK 2016

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od najważniejszego w Polsce wydarzenia w świecie fryzjerskim, które odbędzie się 7–8 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – Forum Fryzjerstwa LOOK 2016. Jak co roku podczas targów LOOK odbędą się Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego oraz Otwarte Mistrzostwa w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów. 8 maja najlepsi z najlepszych zmierzą się o tytuł Mistrza Polski, który stanowi ogromny prestiż, a także zwalnia z praktycznej części egzaminu czeladniczego. W tym roku konkurs KREATOR zapowiada się bardzo interesująco. Wszystkie konkurencje otrzymały swoje tematy. W ART&HAIR inspiracją dla uczestników będzie Amidala z filmu „Gwiezdne wojny”. Zawodnicy powinni stworzyć fryzurę w oparciu o wizerunek królowej. Pomysłodawcy świetnie znaleźli się w obecnej sytuacji, kiedy to odżyła po raz kolejny moda związana ze STAR WARS. Następne konkurencje KREATORA – NEW ART damski i męski – po raz pierwszy otrzymają temat „Geometrycznie”, FOREVER YOUNG – „Najpiękniejszy srebrny” oraz KIDS CRAZY HAIR – „Monster High”. W tym roku będzie się działo! Warto wspomnieć także, że jury konkursowe składa się z redaktorów gazet branżowych, a od 2015 roku także zwycięzców poprzednich edycji. Jest to zaszczyt i dodatkowy prestiż dla zwycięzców, kiedy jako najlepsi z najlepszych mogą uczestniczyć w wyłonieniu laureatów kolejnych edycji.

Jak co roku Sceną Główną zawładną znani i lubiani styliści, którzy zaprezentują aktualne trendy oraz nowości z branży fryzjerskiej. Zobaczyć będzie można m.in. kolejną odsłonę kolekcji „Shadows” przygotowanej przez Intercoiffure Polska, najnowsze trendy zaprezentuje również marka Goldwell podczas pokazu Color Zoom 2016. Eloy Molina (Hiszpania) & Moroccanoil Team Polska pokażą „Ślubne upięcia i warkocze”, ponadto zobaczymy pokaz nowości na rynku fryzjerskim „pen RAZOR – ostre pióro”. Swoje najnowsze kolekcje zaprezentują HCF Polska, Montibello oraz Bea Beleza. Podczas LOOK 2016 będzie można zobaczyć najnowsze trendy, a także najlepszych stylistów podczas pracy. Na szkolenia LOOK&LEARN zaproszą marki Goldwell i Kemon, a dla wykładowców szkół fryzjerskich przygotowano szkolenia w ramach Konferencji dla nauczycieli zawodu. Jednak to nie wszystko, co czeka zwiedzających podczas tegorocznego Forum Fryzjerstwa. Udział w targach potwierdzili już prawie wszyscy cenieni producenci i dystrybutorzy. Zapowiadają oni wiele atrakcji i nowości, które zaprezentują właśnie w Poznaniu. W tym roku targi LOOK odbędą się w świeżo wyremontowanych pawilonach 3 i 3A na MTP. Zostanie zachowany oczywiście doskonale sprawdzający się podział na fryzjerstwo i kosmetykę. Organizatorzy zaplanowali przygotowanie okazałej Sceny Głównej oraz aranżację miejsc do spotkań biznesowych, odpoczynku i rozmów ze znajomymi. Sprzedaż biletów na LOOK i beautyVISION trwa, więc jeżeli chcecie uniknąć kolejek przy kasach, zaopatrzcie się w wejściówki już teraz na www.mtp24.pl/index.dhtml Szczegółowych informacji szukajcie na www.look.mtp.pl i profilu na Facebooku www.facebook.com/LOOKbeautyVISION A więc do zobaczenia na targach LOOK już w maju!

Foto: archiwum MTP

152


GWIAZDY · • POKAZY • E· MOCJE · pokazy gwiazd na Scenie Głównej · pokazy na stoiskach · konkurs KREATOR: temat ART&HAIR – Amidala z filmu Gwiezdne Wojny · Międzynarodowe Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego · Otwarte Mistrzostwa w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów · Konferencja dla nauczycieli zawodu

7-8 maja 2016 Poznań W tym samym czasie:

www.look.mtp.pl • www.beautyvision.mtp.pl

#LOOKlove #makeanicelook #haveanicelook

www.facebook.com/LOOKbeautyVISION


wydarzenia Konkurs dla kreatywnych stylistów fryzur

Kreator 7 maja, podczas poznańskich targów Look, fryzjerzy z całej Polski będą walczyć o tytuł Kreatora w sześciu konkurencjach. Tegoroczną nowością jest to, że we wszystkich kategoriach określony jest temat pracy.

Foto: Dana Puciłowska

Konkurs Kreator odbędzie się już po raz trzynasty. Od lat niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem całej branży fryzjerskiej. Zawodnikom pozwala zaprezentować się szerszej publiczności, a zwycięzcom gwarantuje szeroką promocję w branżowych mediach. Kategorie i tematy Kreatora:

NEW LOOK stylizacja damska i męska Geometrycznie

ART&HAIR

Królowa Amidala z filmu „Gwiezdne wojny” jako inspiracja

KIDS CRAZY HAIR

Zabawa w Monster High

FOREVER YOUNG na modelce lub modelu 60+ Najpiękniejszy srebrny

BEAUTY LIVE stylizacja damska Piękna może być zawsze piękniejsza

Zgłoszenia do konkursu: do 15.04.2016, e-mail: agencjalook@hotmail.com lub SMS pod nr tel. 602 255 440 Więcej informacji: http://kreator-konkursfryzur.blogspot.com/ https://www.facebook.com/KREATOR-konkurs-fryzur/

154


wydarzenia Na targach LOOK 2016

Nowa kolekcja Kemon Powodów, by odwiedzić stoisko marki Kemon podczas poznańskich targów LOOK 2016 (7–8 maja), będzie kilka. Rąbku tajemnicy jednego z nich uchylili fryzjerscy instruktorzy Kemon. Foto: Kemon

Grono najlepszych stylistów, pracując pod kierownictwem szefa zespołu instruktorów marki Kemon, Andrzeja Kawuloka, przygotowało nową, autorską kolekcję fryzur. W pracach udział wzięły także znane osobowości ze świata mody – fotograf gwiazd Grzegorz Nelec oraz stylistka, utytułowana projektantka mody Waleria Tokarzewska-Karaszewicz. Andrzej Kawulok nie zdradza szczegółów, wiadomo jedynie, że kolekcja zostanie oparta na trendach na jesień/zimę 2016/17, a łączyć w sobie będzie skrajne nurty w modzie. Co istotne, szkolenia fryzjerskie marki Kemon w roku 2016 bazować będą właśnie na nowej kolekcji jej instruktorów.

Podczas poznańskich targów oficjalną premierę będzie miała pierwsza odsłona kolekcji. Pracę instruktorów na żywo zobaczą widzowie zgromadzeni przy małej scenie na stoisku firmy Polwell. Premiera nowej kolekcji marki Kemon to bardzo ważne, ale nie jedyne wydarzenie, dla którego podczas targów LOOK 2016 warto odwiedzić stoisko Kemon. Wkrótce przedstawimy informacje o niezwykłym Gościu Specjalnym, a już dziś zapraszamy do Poznania!

155


wydarzenia Festiwal Hair Fair & Beauty Fair

Fryzjerskie święto! Sztuka czy rzemiosło? Jedno jest pewne… ponad wszystkim wielka, niezaprzeczalna pasja! Emocjonujący weekend pełen artystów stylistów, niezwykłych pokazów, ogromnej dawki edukacji, praktycznej wiedzy potrzebnej każdemu fryzjerowi, a w szczególności gorącej atmosfery był udziałem blisko 13 tysięcy aktywnych miłośników branży. Spotkaliśmy się na 15. edycji Festiwalu Hair Fair & Beauty Fair – targów, które z roku na rok stają się coraz ciekawszą ofertą zarówno dla firm będących wystawcami, jak i publiczności korzystającej z ogromnej liczby atrakcji oferowanych przez organizatora.

m.in. z Adamem Szulcem, Kamilem Cesarskim, Lady Barber, Cyrulikiem Śląskim, zespołem Barber Shop Poland, American Crew. Rozegrany został także pierwszy w Polsce konkurs barberów – Top City Barber, w którym wystartowało 8 odważnych fryzjerów, a po najwyższe laury sięgnął Dawid Kawczyński. Nowością, przyciągającą prawdziwe tłumy, okazała się edukacyjna scena techniczna Edu Stage, na której swoje szkolenia prowadziły akademie i marki fryzjerskie. Organizator zapewnia, że panel edukacyjny rozwijany będzie w kolejnych latach.

Pokazy gwiazd fryzjerstwa

Barberzy i edukacja

W tym roku wiele nowości zagościło na targach i – zgodnie z oczekiwaniami – spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Bardzo szeroka oferta barberska skierowana do salonów podążających za trendami, prezentowana była na kilkunastu stoiskach. Na targach mogliśmy spotkać się

Foto: archiwum Festivalu

156

Tradycyjnie z kolei sercem imprezy, tętniącym gorącymi pokazami gwiazd fryzjerskich światowego formatu, była scena główna. Mieliśmy okazję podziwiać spektakle, o których śmiało można powiedzieć, że są prawdziwą sztuką! Festiwalowa niedziela należała do utalentowanych, docenionych wielokrotnie artystów stylistów, skupionych wokół marek Subtil, Montibello, Selective, Kemon, Kosswell, Elgon, Artègo. Wymienić należy także grupę artystyczną #1 Creative Team Jakuba Ziemirskiego i Anny Ptak, Intercoiffure Polska z wieloma utytułowanymi stylistami, Roberta Wypycha, Macieja Maniewskiego i Fale Loki Koki. Gwiazdą tegorocznego festiwalu był francuski stylista zaproszony przez organizatora – firmę WATS, Jean Marie Contreras, który zaprezentował pokaz „Charismatic” – autorską kolekcję fryzur w casualowym stylu Future.


Sobota na scenie głównej należała do prężnie działających szkół fryzjerskich. Młodzież, inspirując się wytrawnymi pokazami, sama stara się z ogromnym sukcesem przygotowywać swoje wystąpienia na coraz wyższym poziomie! Trybuny były pełne przez obydwa festiwalowe dni!

Top City Master 2015 1. Izabela Babińska 2. Marta Sowińska 3. Izabela Janecka

Top City Barber 2015 1. Dawid Kawczyński 2. Monika Klinikowska 3. Karolina Urbaniak

Laureaci pierwszych miejsc otrzymali nagrody pieniężne – po 2500 zł od organizatora – firmy WATS. Wszyscy zwycięzcy obdarowani zostali ogromnymi zestawami nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów.

Konkurs o Puchar Śląska 2015

1. Natalia Siwiec – opiekun zawodnika: Halina Pinkas 2. Klaudia Sikoń – opiekun zawodnika: Halina Pinkas 3. Kinga Rusinek – opiekun zawodnika: Halina Pinkas Serdeczne gratulacje dla laureatów oraz Pani Haliny Pinkas, która przygotowała zdobywców wszystkich 3 najwyższych miejsc.

Top City Young #She 2015 Pasaż wystawienniczy – targi

Najlepsi dystrybutorzy, dobre hurtownie, doskonali handlowcy, przyjaciele fryzjerów, opiekunowie i edukatorzy spotykali się z Państwem na ponad 100 stoiskach handlowych, gdzie zaprezentowanych zostało blisko 300 znanych marek profesjonalnych. Były pokazy zabiegów, strzyżeń, upięć, prezentacje kosmetyków i sprzętu, promocyjne pakiety i mnóstwo serdecznych rozmów, spotkań i wymiany cennych doświadczeń. Do kolejnych atrakcji przygotowanych dla publiczności należały wykłady i prelekcje zorganizowane w festiwalowych salach konferencyjnych. Frekwencja na każdym z wykładów była zaskakująca – dopisaliście fantastycznie, interesując się aktualnymi nowinkami branży, poszerzając swoją wiedzę i uczestnicząc w szkoleniach. Prezentacje i prelekcje przygotowali w tym roku wybitni specjaliści, a wśród nich m.in. Adam Szulc – prekursor polskiego barberingu, Zdzisław Bińkowski – znamienity specjalista od kreacji wizerunku, zespół specjalistów trychologów pod patronatem Estetica Polska Ewy Cesarz, zespoły stylistów marki Indigo, Nobel i Silcare, koloryści z Akademii Maestro Mistrza Olafa Tabaczyńskiego. Odbyła się także konferencja nauczycieli fryzjerstwa i kosmetyki.

1. Angelika Biga – opiekun zawodnika: Katarzyna Kumięga 2. Katarzyna Sutkowska – opiekun zawodnika: Magdalena Kozioł 3. Mateusz Gromada – opiekun zawodnika: Magda Kapelan

Top City Young #He 2015

1. Aleksandra Wicher – opiekun zawodnika: Halina Pinkas 2. Andrzej Cader – opiekunowie zawodnika: Halina Pinkas, Agnieszka Łukańko 3. Lidia Rompel – opiekun zawodnika: Agnieszka Łukańko W imieniu własnym oraz nagrodzonych zawodników podziękowania składamy także sponsorom fundującym wspaniałe nagrody – praca młodzieży została doceniona sowicie! Dziękujemy za emocjonujące chwile! Do zobaczenia 19 i 20 listopada 2016 r. Na podstawie materiałów Organizatorów.

Mistrzostwa fryzjerskie

Gorąco i emocjonująco było także w strefie konkursowej. Podczas targów rozegrane zostały Mistrzostwa Fryzjerskie w 5 kategoriach. W sobotę w Pucharze Śląska wystartowali tradycyjnie juniorzy. Dodatkową konkurencją w tej kategorii wiekowej był w tym roku konkurs Top City Young, gdzie we fryzjerstwie damskim #She i męskim #He fryzury na modelach przygotowało 15 uczniów. Niedziela to największe emocje stylistów walczących o puchary w Top City Master oraz – po raz pierwszy – Top City Barber. Było na co popatrzeć i podziwiać prawdziwie mistrzowskie cięcia, grę kolorów, pomysł na stylizacje i doskonale przemyślane nowe wizerunki futurystycznych postaci „ulic miast”. Sztuka przez duże „S”– mówili znawcy, a organizatorzy przychylają się do tych opinii. Pracom stylistów bacznie przyglądała się komisja, w której skład weszli utytułowani fryzjerzy, znane postacie polskiego fryzjerstwa, doświadczeni sędziowie międzynarodowi i laureaci prestiżowych nagród na światowych konkursach, a także przedstawiciele branżowych mediów. Po najwyższe laury sięgnęli styliści, którzy mogą poszczycić się ponadprzeciętnym talentem oraz niesłychanie kreatywnym podejściem do swojej pasji! Gratulujemy serdecznie każdemu z uczestników! Doceniamy Wasze zaangażowanie, czas poświęcony na przygotowanie, odwagę w bezpośredniej konfrontacji ze współzawodnikami, a także chęć sprawdzenia własnych możliwości! Życzymy każdemu z Państwa dalszych sukcesów zawodowych oraz spektakularnego rozwoju kariery zawodowej!

157


wydarzenia Show Roberta Wypycha na targach Hair Fair & Beauty Fair

„Kosswell Winter Love” Festiwal Fryzjerski w Sosnowcu to ekscytujące dni, kipiące bogactwem wydarzeń i konkursów, obfitujące w prezentacje nowych rozwiązań kosmetycznych i atrakcje fryzjerskie. Nie mogło na nim zabraknąć firmy Progress Września. Ogromne wrażenie na festiwalowej publiczności zrobił pokaz przygotowany przez Roberta Wypycha dla marki Kosswell. Foto: Progress Września

Tajemnica, mistycyzm, magia miłości i odbicie zimy! To wszystko miało miejsce w wielkim show Roberta Wypycha „Kosswell Winter Love” na scenie targów fryzjerskich w Sosnowcu. Stylista stworzył kolejne, wspaniałe i porywające show z udziałem modelek, przepięknych strojów i jak zawsze niezwykle oryginalnych fryzur i makijaży. Unikatowe stylizacje fryzjerskie, czerpiące inspirację z piękna i miłości, wkomponowane zostały w mozaikę mrozu i muzyki. Klimatem show była miłość w  odbiciu zimy. Stylizacje w  rytm porywającej muzyki nabierały kształtu dzięki energii Mistrza i kosmetykom Kosswell. Było mroźno i zarazem porywająco! Ten pokaz zapewne na długo pozostanie w naszej pamięci!

158

Na stoisku Progress Września wyeksponowane zostały kosmetyki Kosswell, Artistique, RefectoCil oraz nożyczki 3 Claveles i akcesoria fryzjerskie xhair. Jak zawsze nasz team służył radą i fachową pomocą. Dziękujemy wszystkim Klientom, którzy odwiedzili nasze stoisko na targach Hair Fair & Beauty Fair. Jesteśmy wdzięczni za miłe słowa, pochwały i pozdrowienia – jest to dla nas bardzo cenne i motywujące. Zapraszamy na szkolenia fryzjerskie i kosmetyczne organizowane przez naszą firmę, na stronę internetową oraz do naszej siedziby we Wrześni. Zobacz obszerniejszą fotorelację z targów na www.facebook.com/ProgressWrzesnia.


Prawdziwa obfitosc' ' zaczyna się od dawania. Podziel się z innymi tym, co posiadasz.

PRZEDSTAWIAMY DRY TEXTURIZER DLA NATYCHMIASTOWEJ OBJETOŚCI WLOSÓW ,

more inside W W W.DAVINES.COM W W W.FACEBOOK.COM/DAVINESPOLSK A


wydarzenia Maksymalna dawka fryzjerskich inspiracji:

Davines Hair on Stage Kirsten Demant i fryzura zaprojektowana przez Angelo Seminarę dla linii Your Hair Assistant.

Rafał Potomski wykonuje na scenie fryzurę ze swojej najnowszej kolekcji „Relationshe”.

22 listopada 2015 r. w hotelu InterContinental w Warszawie odbyło się wielkie fryzjerskie święto Davines: Hair on Stage. Ponad 150 stylistów z całej Polski miało okazję obejrzeć inspirujące pokazy trenerów Davines: Kirsten Demant, Adama Żolika i Tomasza Bronowickiego, a także freelancera Davines i ambasadora linii More Inside – Rafała Potomskiego. Listopadowy Hair on Stage był polską edycją imprezy, która odbyła się w zeszłym roku w Londynie, Madrycie, Bolonii i Stambule.

Adam Żolik i Tomasz Bronowicki prezentują swoje propozycje fryzur na nadchodzący sezon.

Specjalnie na HoS przyjechała Międzynarodowa Trenerka Davines Kirsten Demant. Przywiozła ze sobą absolutną nowość od Davines i Angelo Seminary – linię Your Hair Assistant, która dokona rewolucji na polskim rynku usług modelowania. Blow Dry Bar, bo tak nazywa się ta usługa po angielsku, święci triumfy w USA i wielkimi krokami zbliża się do Europy. Polska jest jednym z pierwszych krajów wprowadzających nową linię. Your Hair Assistant to pełna linia wzajemnie uzupełniających się produktów do pielęgnacji, modelowania i stylizacji włosów, dająca spektakularne efekty. Kosmetyki Your Hair Assistant (szampon, odżywki, spray nadający objętość i przyspieszający suszenie, pyłek nadający objętość, lakier, mgiełka nabłyszczająca) wzajemnie wzmacniają swoje działanie, sprawiając, że włosy stają się maksymalnie podatne na modelowanie. Kosmetyki Your Hair Assistant są przeznaczone zarówno do stosowania w salonie fryzjerskim, jak i w domu. Kirsten Demant zaprezentowała na scenie także kolekcję „Goldess”. Krok po kroku wykonała wszystkie fryzury zaprojektowane przez Angelo Seminarę na sezon 2015/2016, obrazowo tłumacząc każdy etap ich powstawania. „Goldess” to bardzo kobieca i delikatna kolekcja, bazująca na kolorze – ciepłym, lecz metalicznym. Odpowiedni efekt powstaje dzięki innowacyjnemu i fachowemu zastosowaniu mieszanki chłodnych odcieni, Fryzury inspirowane nową linią Davines – Your Hair Assistant.

160

które wydobywają cieplejsze tony, przy zachowaniu harmonii całości. Przez kolekcję przebijają kolory żółtego i różowego złota, a także odcienie miedzi, sprawiając, że włosy mienią się przy każdym ruchu. Inspiracji nie tylko fryzjerskich, ale i artystycznych dostarczył Rafał Potomski. Jego show było niczym magiczny wehikuł czasu, w którym uczestnicy Hair on Stage przenieśli się do przełomu lat 80. i 90. Rafał wykonał fryzury ze swojej najnowszej kolekcji „Relationshe”. Pokaz uzupełnił fascynujący teatr cieni, opowiadający historię skomplikowanych relacji damsko-męskich. Hair on Stage ma wpływ na to, jak będą wyglądały kobiety w nadchodzącym sezonie. Zgrany duet Adam Żolik i Tomasz Bronowicki pokazał najnowsze trendy w cięciach. Gościem specjalnym wydarzenia był Jacek Bożek, założyciel Klubu Gaja, który opowiedział o najnowszej inicjatywie Davines w Polsce – Dniu Zrównoważonego Piękna. 6 lutego 2016 r. w salonach fryzjerskich współpracujących z Davines odbyła się zbiórka pieniędzy na zakup sadzonek drzew. To pierwsza polska edycja Dnia Zrównoważonego Piękna, który z powodzeniem odbywa się od lat za granicą. Przedsięwzięcie jest realizowane przy współpracy z Klubem Gaja.

Foto: Davines

Your Hair Assistant – rewolucja w stylizacji i modelowaniu włosów.


ODKRYJ NA NOWO SZTUKĘ UKŁADANIA WŁOSÓW

YOUR HAIR ASSISTANT Conceived and designed by Angelo Seminara

Produkty, narzędzia i inspiracje stworzone przez Angelo Seminarę, Dyrektora Artystycznego Davines, aby nadać nowe znaczenie i rangę technikom układania włosów.

OPAKOWANIA PR Z YJA ZNE DL A ŚRODOWISK A

W W W.DAVINES.COM W W W.FACEBOOK.COM/DAVINESPOLSK A W W W.FACEBOOK.COM/DAVINESOFFICIAL


wydarzenia

Davines World Wide Hair Tour Zapierający dech w piersiach teatr Orpheum, ponad 1700 fryzjerów z całego świata, występy fryzjerskich gwiazd – Angelo Seminary, Kirsten Demant, Briana Suhra, Anny Pacitto, teamu ION i Akademii Allilon. Prawdziwa sztuka i moc fryzjerskich inspiracji. Każdego roku Davines wyróżnia swoją społeczność zaproszeniem do innego zakątka świata. Tym razem wybrano bajeczne Los Angeles.

Pewnie nieraz zdarzało się Wam wrzucić monetę do fontanny i pomyśleć jakieś marzenie. A co, gdyby udało się je zrealizować? World Wide Hair Tour to takie właśnie spełnione marzenie. Wyobraźcie sobie pokazy fryzjerskich mistrzów odbywające się niemal jeden po drugim, najpiękniejsze i najbardziej kreatywne fryzjerskie kolekcje, modelki w barwnych strojach jakby nie z tego świata, unoszące się metr nad sceną, robiącą potężne wrażenie scenografię i taką dawkę pozytywnej energii, że tylko jedno przychodzi Wam na myśl: wszystko jest możliwe!

Najwyższa jakość i źródło inspiracji

Najważniejsza coroczna impreza Davines – World Wide Hair Tour – odbyła się w dniach 16–21 stycznia 2016 r. Jak mówi Filip Galas, ambasador linii Your Hair Assistant Davines, właściciel salonu FreeHair Team w Warszawie: – Jestem pod ogromnym wrażeniem pokazu grupy Allilon, na czele z Johnnym Othoną i Pedrem Inchenko. To klasa sama w sobie i najwyższa jakość. Ich prezentacja, ale też wystąpienia Angelo Seminary czy Kirsten Demant, to dla mnie niezwykłe źródło nowych pomysłów do wykorzystania w codziennej pracy.

Z kolei Maria Śliwka, właścicielka salonu fryzjersko-kosmetycznego Mariola w Kole, wspomina: – Piękny pokaz Anny Pacitto, bardzo kreatywni Kirsten Demant i Brian Suhr, super strzyżenia i koloryzacje. Kolekcja Angelo Seminary najbardziej zapisała mi się w pamięci: objętość w nowej formie, nieregularne fale, upięcia i nowoczesne formy, a do tego pomysły łączenia kosmetyków na różne sposoby.

Głębszy wymiar fryzjerstwa

Angelo Seminara pokazał niezwykle barwną i kreatywną kolekcję-opowieść o przemianie dziewczyny w kobietę, połączoną z zaskakującą inscenizacją teatralną. Z kolei Allilon zainspirował się street artem. Punktem wyjścia były prace francuskiego artysty, znanego jako JR, autora czarno-białych portretów, tzw. lokalsów, które następnie eksponował na budynkach, pociągach, pomnikach. Uznał w ten sposób prawo własności mieszkańców do otoczenia, w którym żyją. Dzięki temu nawiązaniu Allilon ukazał głębszy sens fryzjerstwa – społeczny, ale i artystyczny.

Zgrany duet Kirsten Demant i Brian Suhr od lat zachwyca swoją precyzją, mistrzowskim podejściem i perfekcjonizmem.

162


Anna Pacitto z artistic team Davines udowodniła, że dobrą fryzurę można zrobić w każdych warunkach, nawet wbrew grawitacji.

Angelo Seminara, dyrektor artystyczny Davines, puścił wodze fantazji. Myśl przewodnia jego pokazu: „Nigdy się nie poddawaj w eksperymentowaniu z własną kreatywnością – to najlepszy sposób, aby miłość do fryzjerstwa nigdy nie zgasła”.

ION STUDIO: świeżość, moda i retro inspiracje prosto z Nowego Jorku.

Polacy na scenie

Wielkie emocje wśród całej polskiej reprezentacji Davines wzbudził finał konkursu World Style Contest. Na scenie wystąpiła Marta Cholewińska z salonu Agnieszki Piskozub z Bydgoszczy. To ogromne wyróżnienie: jury wybrało zaledwie 10 prac spośród setek zgłoszeń z całego świata. Marta wykonała przed publicznością fryzurę zaprojektowaną specjalnie na potrzeby konkursu. Jury oceniało strzyżenie, kolor i stylizację. Zwyciężczynią okazała się Maggie Semaan z Kanady, którą jurorzy docenili za całokształt pracy konkursowej. Polacy na scenie pojawili się dwa razy: po raz kolejny, gdy salon Moss z Krakowa został wyróżniony za najlepszą wizualizację linii Essential Haircare, zgłoszoną do międzynarodowego konkursu fotograficznego Davines Photo Challenge.

Akademia Allilon zawsze podkreśla głębszy sens sztuki fryzjerskiej. Na WWHT postawili ważne pytanie: jak bardzo sami możemy wpływać na otaczającą nas rzeczywistość? To pytanie bliskie także i Davines.

Foto: Davines

A po godzinach…

Nie zabrakło, oczywiście, również atrakcji towarzyszących pokazom: zwiedzania Hollywood i Los Angeles czy słynnego Universal Studio, a także wystawnych kolacji. Wisienką na torcie było Red Carpet Party, podczas którego obowiązywał strój glamour – prosto z czerwonego dywanu. Już nie możemy się doczekać następnego World Wide Hair Tour. Wrzuciliśmy monetę do fontanny, żeby za rok pojawić się na kolejnej edycji.

Pokazy, praca, ale też zwiedzanie Los Angeles: polscy fryzjerzy Davines

163


wydarzenia

Foto: SENS.US

Inspirujące spotkanie ekspertów

SENS.US w Egipcie! Co roku marka SENS.US zabiera swoich klientów – Salony Ekspert – na wyjątkowe, spotkanie biznesowe, które jest doskonałą okazją do integracji ze środowiskiem fryzjerskim, zaczerpnięcia inspiracji i zdobycia cennej biznesowej wiedzy. W ten sposób SENS.US w szczególny sposób wspiera rozwój partnerskich Salonów Prestigio w Polsce. Gdzie tym razem byliśmy?

164

Zeszłoroczne spotkanie pod nazwą Egipt Inspire Tour 2015 odbyło się w malowniczej Hurghadzie, w pięciogwiazdkowym hotelu. Podczas siedmiodniowego wydarzenia nie zabrakło szkoleń z nowych rozwiązań biznesowych, a także wielu inspiracji.

Spotkanie ekspertów SENS.US było również doskonałą okazją do spędzenia czasu w jednym z najpiękniejszych miejsc nad Morzem Czerwonym. Obecnie Egipt jest krajem wielkich odkryć i przygód, o czym mogli się przekonać nasi klienci.

Egipt Inspire Tour umożliwił uczestnikom kontakt ze stylistami oraz ekspertami w dziedzinie fryzjerstwa i rozwoju biznesu. Spotkanie dało impuls do nowych poszukiwań, zachęciło do doskonalenia swoich umiejętności i wskazało kierunek do osiągnięcia sukcesu. Wieczorami był także czas na integrację w międzynarodowym gronie. Wszystko to połączone z zabawą do białego rana!

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu ekspertów SENS.US, które odbędzie się w tym roku. Kto wie, gdzie tym razem zawitamy. Szczegóły u Opiekunów Marki SENS.US. Chcesz zostać ekspertem SENS.US i dołączyć do grona Salonów Prestigio? Wejdź na www.ilovesensus.pl/salon-prestigio.


165


szkolenia

Szkolenia Kemon Co nowego? W związku z rozwijającym się zainteresowaniem nowościami na rynku firma Kemon wychodzi naprzeciw swoim Klientom i wprowadza nowości na polu szkoleniowym.

przeznaczona jest dla każdego, kto chce rozwinąć swoje zawodowe możliwości.

Foto: Kemon

Nowa oferta szkoleniowa

Prezentujemy trzy zupełnie nowe tematy szkoleniowe. Gentleman Cut

To jednodniowe szkolenie z zakresu męskich strzyżeń oparte na pracy warsztatowej na modelach. Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady męskich cięć oraz techniki pracy, które ułatwią codzienną pracę w salonie fryzjerskim. Celem szkolenia jest zdobycie podstawowej wiedzy oraz umiejętności w tym zakresie, a także doskonalenie posiadanych już praktyk.

Smart Styling

Firma Kemon rozszerzyła o kilka nowości linie produktów do stylizacji AND, dlatego też warto rozszerzyć także swoją kreatywność na szkoleniu poświęconym stylizacji włosów. Instruktor przekaże informacje o produktach, pokaże, jak na nich pracować, a także wykona prezentacje na modelkach.

166

Color Expert Inside

Szkolenie to poświęcone jest przedstawieniu różnic poszczególnych koloryzacji oraz bardzo dogłębnej analizie składników farb. Dodatkowo podczas tego spotkania instruktor dokona m.in. analizy kolorystycznej, czyli podziału na typy: wiosna/lato/jesień/zima. Stawiamy na wszechstronny rozwój naszych Klientów w każdej dziedzinie zawodu stylisty, dlatego też serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach. Więcej informacji na stronie internetowej www.kemon.pl oraz u Regionalnych Opiekunów Marki.


wywiad Instruktor Akademii Wierzbicki & Schmidt

Jarosław Mrówczyński Zdolny, kreatywny i bardzo ambitny. Właśnie na takich cechach osobowości Akademia Wierzbicki & Schmidt buduje swoją potęgę szkoleniową. Hasło Akademii ,,Z potrzeby pasji…’’ to nie slogan, lecz pełnoprawny i autentyczny motor napędowy.

Pytanie, które nasuwa się jako pierwsze – w jaki sposób tak młody człowiek zostaje instruktorem Akademii Wierzbicki & Schmidt? Jarosław Mrówczyński: Rzeczywiście jeśli chodzi o mój wiek, jestem młodą osobą. Jednak to już mój siódmy rok ciężkiej i intensywnej pracy nad warsztatem. Szkoliłem się na kilkudziesięciu szkoleniach u międzynarodowych mistrzów fryzjerstwa. Myślę, że ten czas pozwolił mi zgromadzić odpowiednią ilość doświadczeń i wiedzy potrzebnej do pracy instruktora.

Gdzie szukasz zawodowych inspiracji? J.M.: Inspiracji szukam na różne sposoby, zaczynając od pracy w salonie. Inspirują mnie klienci, gdyż każdy oczekuje czegoś innego. Osoby, z którymi współpracuję, sprawiają, że wzajemnie się inspirujemy. Oczywiście najwięcej inspiracji dostarczają pokazy, np. Akademii Vidal Sassoon. Choć w Polsce też można już sporo zobaczyć. Wystarczy tylko otworzyć się na doskonalenie technik oraz mieć w sobie pasję, której w tym zawodzie nie może zabraknąć.

Jak wobec tego reagują osoby, które przyjeżdżają do Ciebie na szkolenia i są od Ciebie dużo starsze? J.M.: Bardzo często moi kursanci są przekonani, że jestem nieco starszy. Poza tym myślę, że mój wiek nie przeszkadza mi w pracy. Liczy się wiedza i umiejętność przekazywania jej. Zdarzają się przypadki, że starsi fryzjerzy przychodzą po szkoleniu i gratulują mi wiedzy, podkreślając, że nie spodziewali się tak dobrego szkolenia.

W swojej codziennej pracy wybierasz rozwiązania klasyczne czy raczej awangardowe? J.M.: Zdecydowanie rozwiązania klasyczne. Klasyka zawsze była dla mnie najważniejsza, gdyż to na niej opierają się stylizacje awangardowe. Oczywiście nie oznacza to, że nie korzystam z rozwiązań awangardowych. Kreatywne strzyżenia czy koloryzacja zawsze będą pobudzały naszą twórczość i będą poszerzały horyzonty naszej pracy.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z fryzjerstwem? J.M.: Moja przygoda z fryzjerstwem zaczęła się dość szybko. W wieku 15 lat musiałem zdecydować, co dalej ze sobą zrobić. Była to spontaniczna decyzja. Rozpocząłem naukę w szkole zawodowej, jednocześnie uczęszczałem na praktyki w moim rodzinnym mieście. Bardzo szybko zaaklimatyzowałem się w swoim zawodzie. Już od pierwszych tygodni obsługiwałem swoich znajomych. Jednak dość szybko ta wiedza przestała mi wystarczać i wtedy nadszedł czas na szkolenia, na które wyjeżdżałem czasami po kilka razy w miesiącu. Myślę, że to one miały decydujący wpływ na tak szybki rozwój mojej kariery zawodowej, która doprowadziła mnie do pracy instruktora. Przez te lata pracowałem w kilku miejscach, nie tak renomowanych jak Akademia Wierzbicki & Schmidt, jednak te doświadczenia także pomagają mi w pracy, gdyż doskonale znam potrzeby mniejszych salonów, bo właśnie w takich sam pracowałem.

Jesteśmy ciekawi, jak wygląda współpraca z Andrzejem i Tomkiem, których znamy z „Ostrego cięcia”. Czy są bardzo surowi i wymagający? J.M.: Wszyscy mnie o to pytają… Przyznam szczerze, współpraca z Tomkiem i Andrzejem wygląda nieco inaczej niż w programie. Wcale nie są tacy groźni, na jakich wyglądają... Przede wszystkim ściśle ze sobą współpracujemy. Pomimo popularności, jaką zdobyli jako prowadzący program telewizyjny, nie ma w nich wyższości, kreują markę, angażując nas wszystkich. Oczywiście są bardzo wymagający, lecz też wymagają dużo od siebie. Na tym polega zdrowa współpraca.

Foto: archiwum Akademii W&S

Jakie masz plany na ten rok? J.M.: Praca, praca i jeszcze raz praca. Kolejny rok przynosi nam mnóstwo szkoleń i pokazów, na które oczywiście wszystkich serdecznie zapraszamy. Naprawdę sporo będzie się działo w naszej Akademii w najbliższym czasie, ale na razie bez szczegółów. Oprócz tego muszę znaleźć czas na własną edukację oraz trochę czasu wolnego na odpoczynek, którego na tę chwilę bardzo mi brakuje. Co Twoim zdaniem jest najważniejsze w zawodzie fryzjera, co pomaga osiągnąć sukces? J.M.: W naszym zawodzie, bez względu na wiek, jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko, lecz jest nam potrzebna do tego PASJA. To ona zawsze będzie nas napędzać do działania i prowadzić do sukcesu. Oczywiście zapraszam do poznańskiego salonu, w którym na co dzień pracuję, oraz do wrocławskiej Akademii, w której prowadzę szkolenia i chętnie podzielę się z innymi swoją wiedzą.

Praca z Tomaszem Schmidt i Andrzejem Wierzbickim to pasjonująca przygoda. Jeśli fryzjerstwo jest całym Twoim życiem i marzysz, by swoją wiedzą dzielić się z innymi fryzjerami, DOŁĄCZ DO NASZEGO TEAMU I ZOSTAŃ INSTRUKTOREM AKADEMII W&S. Prześlij swoją aplikację na adres: akademia.ws@gmail.com lub zadzwoń pod nr 570 744 570.

168


wywiad

Tomasz Schmidt

Niewiele trzeba, by pomagać

Foto: Witold Goliński

Żyje bardzo intensywnie. Spędza czas pomiędzy swoimi salonami a planem Foto: Justyna Woźniak Face Fabric

programu „Ostre cięcie”. Dzielenie się z innymi swoją wiedzą, szkolenia, koloryzacje włosów – to jego żywioły. Nie zapomina jednak o innych – tych potrzebujących. Dlatego został ambasadorem Drużyny Szpiku. Tomku, jesteś współwłaścicielem kilku salonów fryzjerskich i Akademii Fryzjerskiej Wierzbicki & Schmidt, prowadzisz szkolenia, współprowadzisz program w telewizji TTV „Ostre cięcie”, występujesz w reklamie, a mimo to zgodziłeś się, aby zostać ambasadorem Drużyny Szpiku. Dlaczego? Tomasz Schmidt: To impuls, chwila. Ktoś potrzebuje pomocy? Pomagasz – odruch bezwarunkowy. Poza tym we współczesnym świecie, rozpędzonym do granic możliwości, warto się na chwilę zatrzymać i poświęcić uwagę tym, dla których los nie był łaskawy. Bowiem tylko takie momenty pozwalają na to, aby uzmysłowić sobie, co w życiu naprawdę jest ważne i jakie wartości stanowią o pełni człowieczeństwa. Co Cię przekonało do tego, aby zaangażować się w działania Drużyny? T.S.: Znam kilka osób, które są zaangażowane w pracę dla Drużyny. Ich pasja i poświęcenie to absolutny wzór do naśladowania. Drużyna Szpiku jest też bardzo skuteczna w swych działaniach i jeśli mogę swoją osobą w jakikolwiek sposób wesprzeć Fundację im. Anny Wierskiej „Dar szpiku”, w ramach której działa Drużyna Szpiku, to nie mam żadnej wątpliwości, że podjąłem słuszną decyzję, zostając jej ambasadorem. W jaki sposób chcesz pomagać, angażować się w propagowanie dawstwa szpiku? T.S.: Może zabrzmi to trywialnie, ale będę pomagać w każdy możliwy sposób. Chcę aktywnie uczestniczyć we wszystkich formach działalności Fundacji, od akcji charytatywnych po zarejestrowanie się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Najważniejsze jednak dla mnie są spotkania z ludźmi. Chcę ich odwiedzać jak najczęściej w szpitalu, który z powodu choroby stał się ich drugim domem. Pragnę, by chociaż na chwilę, podczas naszych spotkań, zapomnieli o bólu i cierpieniu. Za każdy, choćby najmniejszy uśmiech, jestem w stanie zrobić wszystko. Mimo że świadomość Polaków w kwestii białaczki, zarejestrowania się w bazie, a później oddania szpiku jest coraz większa, to nadal w porównaniu z innymi krajami, np. Niemcami czy Wielką Brytanią,

mamy zbyt mało osób zarejestrowanych w bazie potencjalnych dawców szpiku. Czy będziesz zachęcał w swoim środowisku fryzjerskim do oddawania krwi oraz rejestrowania się w bazie? T.S.: Środowisko fryzjerskie to jedna z najbardziej zintegrowanych i zaangażowanych grup zawodowych. Wielokrotnie się o tym przekonałem, chociażby podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku fryzjerzy wraz z marką Kemon zbierają w tym dniu pieniądze na szczytny cel. Jako priorytet przyjąłem edukowanie fryzjerów na temat tego, czym jest choroba nowotworowa i w jaki sposób można pomagać ludziom, których dotknęła. Kto może zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku i zostać jego dawcą? T.S.: Dawcą szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 45. rokiem życia. Chociaż zdarzają się osoby starsze. Jednak większe szanse na zostanie dawcą mają osoby młodsze. Niestety, dawcami nie mogą zostać osoby, które chorują przewlekle i ważą poniżej 50 kg lub mają dużą nadwagę (BMI powyżej 40). Chcę też powiedzieć, że oddanie szpiku dla zdrowego dawcy nie wiąże się praktycznie z żadnym poważniejszym ryzykiem, a całkowita regeneracja jego szpiku następuje zwykle po 3–4 tygodniach. Procedura zarejestrowania się w charakterze dawcy trwa około 30–40 minut. Osoby, które chcą się zarejestrować, mogą to zrobić np. w regionalnych centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Koszty leczenia ludzi chorych onkologicznie są bardzo wysokie. Są różne formy wspierania, można pomagać, np. przeznaczając jeden procent swojego podatku na konkretny cel. Czy Ty i Twoi współpracownicy korzystacie z tej możliwości? T.S.: Opowiem w tym miejscu krótką historię. Kiedy kilka lat temu wprowadzono możliwość przekazania jednego procentu podatku na cele charytatywne udałem się do swojej ówczesnej księgowej i poprosiłem o pomoc w tym procesie. Kiedy usłyszałem, że to nie ma sensu, że tak małe kwoty niczego nie zmienią, kazałem wydać wszystkie dokumenty mojej firmy i nigdy już tam nie wróciłem. Każda, nawet najmniejsza suma może wiele zmienić. Świadomy tego procesu bardzo pilnuję, by nikt z mojego najbliższego otoczenia nie zapomniał o wskazaniu w deklaracji podatkowej organizacji, na którą przeznaczy swój jeden procent. To takie proste, a potrafi czynić cuda. W dzisiejszym zabieganym, nastawionym na konsumpcjonizm świecie często zapomina się o osobach słabszych, a przecież obok nas może być ktoś, kto potrzebuje wsparcia. Czy Twoim zdaniem Polacy chętnie pomagają, angażują się w wolontariat? T.S.: Widzę, że moi rodacy coraz chętniej angażują się w niesienie pomocy innym. Bezsprzecznie jednak jest w tej materii jeszcze wiele do zrobienia i mam nadzieję, że swoją postawą pokażę, że można i warto pomagać. Pamiętajmy, że nawet najmniejszy gest potrafi zmienić czyjeś życie i spowodować, że świat staje się piękniejszy.

Foto: Emilia Staszków ES Fart Photo

170

Rozmawiał Stanisław Furmaniak


VI seria a pro ogramu u OS STRE CIĘ ĘCIIE. Premierow we od dcin nki w każ żdą środę o go odz.. 22.00 0 na antenie te elewiizji TTV. Zapras szam my!

Sponsorzy programu


szkolenia artègo

Prestiżowa pielęgnacja Czy chcesz, aby Twoja klientka była pozytywnie zszokowana po zastosowaniu na jej włosach 1 z 4 zabiegów pielęgnacyjnych artègo? Możesz ją zaskoczyć, wykonując zabieg nawilżenia, odbudowy, prostowania lub też nadania objętości włosom przy użyciu diamentowego wypełniacza. Zadbane i zdrowe włosy to atrybut każdej kobiety. Pozwalają błyszczeć w towarzystwie i czuć się pewniej w każdej sytuacji. Jak dobrać odpowiednią pielęgnację do włosów z problemami, która sprawi, że Twoja klientka będzie do Ciebie wracać na kolejne zabiegi? Odpowiedź na to pytanie otrzymasz na tym szkoleniu. Dzięki szkoleniu PRESTIŻOWA PIELĘGNACJA marki artègo możesz w pierwszej kolejności zobaczyć efekt poszczególnego zabiegu, a następnie zdecydować, który z nich doskonale nadaje się dla większości Two-

Zabieg keratynowej odbudowy włosów DREAM artègo

ich klientek. Co więcej, nauczymy Cię w jaki sposób aplikować poszczególne produkty i wmasowywać je we włosy, aby Twoje klientki poczuły dodatkową wartość z wykonywania tego zabiegu u Ciebie w salonie. Efekt, który osiągniesz na włosach, będzie jednym z atutów Twojego salonu, ponieważ Twoje klientki będą również traktowały wizytę jako czas relaksu i odprężenia.

Zabieg keratynowego prostowania włosów NHS PLUS artègo

Dzięki działaniu keratyny i protein jedwabiu zawartych w aktywnych składnikach włosy będą lśnić jak nigdy dotąd. Połączone działanie keratyny, olejków, protein jedwabiu i gliceryny odżywia włosy i odbudowuje je zarówno dogłębnie, jak i powierzchniowo, dzięki czemu zyskują one miękkość i połysk. Jest przeznaczony do uwrażliwionych włosów, ponieważ doskonale redukuje efekt puszenia się. Z kolei połączenie działania olejków jojoba i awokado oraz serycyny odbudowuje i wygładza zewnętrzną strukturę włosa i chroni go, zapewniając jednoczesne nawilżenie. Łagodzące działanie wyciągów z wasabi oraz melaniny roślinnej chroni włosy farbowane i po dekoloryzacji, przyczyniając się do lepszego utrzymywania się koloru.

Profesjonalny zabieg prostujący włosy, który pozwala na wykonanie czynności pielęgnacyjnych na każdego rodzaju pasmach – zarówno naturalnych, odpornych, jak też średniej grubości, farbowanych, rozjaśnianych oraz łamliwych. W każdym przypadku należy przyjąć odmienne procedury przygotowania i realizacji czynności. Zabieg charakteryzuje się przyjemnym zapachem jaśminu i granatu oraz działaniem wzmacniającym. Pozostałe zalety NHS PLUS: • zapewnia idealną gładkość włosów, ułatwia ich układanie i nawilża oraz długotrwale zmniejsza efekt puszenia się włosów, • bogactwo składników w kompleksie multiwitaminowym, • nadaje włosom połysk, miękkość i elastyczność, • w składzie nie występują: formaldehyd, aldehyd glutarowy ani parabeny.

Zabieg nawilżania włosów RAIN DANCE artègo

Zabieg DIAMENTOWEJ ODBUDOWY włosów artègo

Zabieg wzbogacony olejkami tsubaki, arganowym i olejkiem z kamelii oraz proteinami jedwabiu. Niezwykle łagodnie oczyszcza skórę głowy i włosy. Dzięki zabiegowi nawilżania włosy zyskują niezwykłe właściwości zapobiegające plątaniu się. Nawet najbardziej suche i puszące się włosy stają się łatwe do rozczesywania, zyskując nowy blask i miękkość. Zabieg naprawia uszkodzone końcówki i zapobiega ich rozdwajaniu. Ułatwia suszenie włosów, pozostawiając je nawilżone, miękkie, pełne blasku i pachnące przez długi czas. Rezultaty po zastosowaniu to: objętość od nasady, głębokie nawilżenie, maksymalna elastyczność i miękkość bez obciążenia, brak puszenia się włosów oraz doskonałe utrwalenie i połysk.

172

Dzięki wyjątkowym właściwościom produkty DIAMENTOWEJ ODBUDOWY zapewniają: • natychmiastowy efekt regenerujący – widoczny już po pierwszym zastosowaniu, • maksymalną objętość, • naturalny blask i miękkość, • łatwość układania włosów, • przeciwdziałanie starzeniu się włosów. Regenerująca i odbudowująca pielęgnacja stworzona na bazie kawioru oraz witamin E i PP. Rewolucyjne połączenie diamentowego wypełniacza NHS z diamentowym eliksirem NHS przywraca zniszczonym włosom objętość, blask, witalność oraz przeciwdziała ich puszeniu i starzeniu się.


ODKRYCIE W KOLORYZACJI

NOWOŚĆ

Innowacyjna metoda koloryzacji

Colorlink SAMOPRZYLEPNA FOLIA DO KOLORYZACJI Efekt naturalnych refleksów

Wygodna i prosta w stosowaniu

Idealna do kreatywnej koloryzacji

Do każdej długości włosów

Superwydajność (100 m długości)

Produkty dostępne wyłącznie w sklepach Fale Loki Koki

www.falelokikoki.pl


wydarzenia Jubileusz 25-lecia pracy zawodowej

Beaty Dysiewicz

W życiu nie ma czasu na monotonię. Jest czas na pracę i czas na miłość. To wszystko nie pozostawia nam czasu na nic więcej… Coco Chanel

Nowoczesne prowansalskie wnętrze luksusowej częstochowskiej restauracji Restaurant & Cafe Dobry Rok było znakomitym tłem Jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej Beaty Dysiewicz – znanej i cenionej mistrzyni stylizacji, wielokrotnej zdobywczyni licznych nagród, medali na konkursach krajowych i międzynarodowych. Stylistce towarzyszyli w tym uroczystym dniu najbliżsi przyjaciele, rodzina, osobistości ze świata fryzjerstwa, pierwszych stron gazet, przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm. Na Jubileusz przybyli również zaproszeni reprezentanci klientów Beata Dysiewicz Hair Atelier & Academy. Galę uświetnił występ lidera zespołu T.LOVE Muńka Staszczyka oraz artystki jazzowej Lidii Pospieszalskiej z synami. W swoim przemówieniu skierowanym do gości Jubilatka oceniła 25 lat swojej pracy jako potężną czasoprzestrzeń, w której w sposób szczególny można zbilansować wszystko to, co składa się na zbudowanie mikromarki Beata Dysiewicz. – To czas ciężkiej pracy, emocji, wyrzeczeń i wciąż nowych poszukiwań. Te 25 lat dochodzenia do sukcesu zbudowało we mnie siłę, która jest wielka i nie pozwala mi się zatrzymać chociaż na chwilę… Foto: Małgorzata Kozakowska

174


TONDEO Fleur Inspirowane naturą elegancja komfort wytrzymałość

Produkt dostępny w sklepach Oficjalny dystrybutor profesjonalnych produktów Tondeo w Polsce www.falelokikoki.pl


edukacja

Fryzjerstwo męskie System kształcenia Metamorfoza, jakiej ulega aktualna potrzeba rynku fryzjerstwa męskiego, nie została niestety dostrzeżona przez ośrodki kształcenia. Obserwując organizację zarówno praktycznej nauki zawodu, jak i teorii, można stwierdzić, że fryzjerstwo męskie traktowane jest marginalnie.

Bez mała całkowity nacisk w ramach edukacji fryzjerskiej położony jest na fryzjerstwo damskie. Rezultatem takiego działania jest kształcenie fryzjerów damskich, którzy mają niewielką wiedzę i  niewielkie umiejętności z  zakresu fryzjerstwa męskiego. W wyniku takiego kształcenia w salonach pracują tzw. fryzjerzy damsko-męscy. Co więcej, wszyscy klienci obsługiwani są w  tym samym pomieszczeniu. Pomijam już kwestię estetyczną, kiedy na fotelu siedzi kobieta z nałożoną farbą, a obok wykonywane jest strzyżenie męskie. Wszystko w porządku, jeżeli obojgu zaistniała sytuacja nie przeszkadza. Nie zawsze jednak tak jest. Należy podkreślić, że współczesne fryzjerstwo damskie wymaga diametralnie innych technik wykonywania poszczególnych zabiegów niż fryzjerstwo męskie. Dotyczy to zarówno form, jak i kształtów fryzur. Wynikiem stosowania technik i form fryzjerstwa damskiego przy wykonywaniu fryzur męskich jest robinie „kobiety” z „mężczyzny”. Nie powiem nic nowego, jeżeli stwierdzę, że fryzura damska ma podkreślać indywidualną kobiecość, a fryzura męska indywidualną męskość. Bariery nie do pokonania mają tzw. fryzjerzy damsko-męscy przy usługach związanych ze stylizacją brody i zarostu męskiego, nie mówiąc już o goleniu twarzy czy głowy. Sam jestem stylistą fryzjerstwa męskiego. Moje umiejętności i doświadczenia kształtowałem w okresie klasyki tego fryzjerstwa. W ostatnich latach obserwuję dużą dbałość mężczyzn o swój wygląd, a szczególnie o fryzurę i  brodę. Wraca prawdziwa klasyczna stylizacja i  jest ona poszukiwana przez szerokie rzesze mężczyzn, zarówno młodych, jak i starszych. Niestety klasyczna stylizacja fryzur męskich i brody jest dla sporej rzeszy współczesnych fryzjerów prawdziwą czarną magią. Wykonanie golenia

176

zarostu czy też podgolenia związanego z formowaniem brody jest często niemożliwe, bowiem nikt tego w  ostatnich latach nie uczył. Warto podkreślić, że jeżeli fryzjer chce uprawiać perfekcyjnie fryzjerstwo damskie i męskie jednocześnie, to żadnego nie wykona doskonale. Dlatego należy specjalizować się i  doskonalić w  jednym kierunku. Dzisiaj mężczyźni wręcz szukają salonów świadczących profesjonalne usługi w  zakresie fryzjerstwa męskiego. Co więcej, większość mężczyzn dbających o swój wygląd i męskość nie życzy sobie, by na fotelu obok obsługiwana była kobieta. Stąd taka popularność salonów realizujących wyłącznie fryzjerstwo dedykowane panom. Warto róenież zwracać uwagę na elegancki przebieg każdego zabiegu fryzjerstwa męskiego. Estetyka pracy ma tu duże znaczenie. Prawidłowe wykonanie mycia głowy, szczególnie po strzyżeniu, właściwe zabezpieczenie odzieży klienta, jego brody, a także wykonywanie kompresów na twarz są jednymi z wielu czynników eleganckiej pracy współczesnego fryzjera męskiego. Prowadzę szkolenia w zakresie klasycznej eleganckiej stylizacji fryzjerstwa męskiego z uwzględnieniem strzyżeń, formowania fryzur, zarostu, a także golenia zarostu i głowy. Panowie poszukują profesjonalnego wykonywania tych zabiegów, stąd takie szkolenia są coraz bardziej popularne. A na rynku jest ciągle poważna luka w tym zakresie. Podsumowując, uważam, że poza kwalifikacjami wprowadzonymi w  edukacji zawodowej fryzjerów powinny być wdrożone odrębne kwalifikacje w  zakresie fryzjerstwa damskiego i  fryzjerstwa męskiego. Jest to jeden ze sposobów, by sprostać oczekiwaniom klientek i  klientów salonów fryzjerskich. Henryk Jerzy Stawski


Produkty dostÄ&#x2122;pne w sklepach www.falelokikoki.pl


PANDA - INSPIRUJĄCE MEBLE ZAPROJEKTOWANE MYŚLĄ O KLIENTACH. Polski producent mebli PANDA jest niekwestionowanym liderem rynku mebli branżowych. Firma od 1990 r. sukcesywnie zdobywała uznanie klientów wyposażając blisko pół tysiąca salonów fryzjerskich w nieprzeciętne kolekcje mebli oparte na oryginalnym wzornictwie najlepszych polskich i zagranicznych szkół projektowych. Tak duży sukces nie jest przypadkiem, jeśli weźmiemy pod uwagę konsekwencję w realizacji misji firmy. O jakości produktów firmy Panda i uznaniu dla jej działalności świadczy fakt, iż Panda zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym m.in. złote medale MTP, Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy (r. 2007) czy Gazele Biznesu (r. 2004). Ponadto firma posiada Certyfikaty Zarządzania Jakością ISO 9001, ISO 14001. KOMPLEKSOWA OFERTA Oferta firmy to szereg inspirujących rozwiązań dla każdego salonu podzielonych wg. następujących kategorii: PANDA DESIGN -dla najbardziej wymagających. Katalog zawierający najbardziej wyszukane wzory wyprodukowane na bazie autorskich projektów PANDY. Meble wyróżniają się bar-

dzo dobrymi materiałami, wyszukanym wzornictwem i wysoką jakością wykonania. PANDA OPTIMA - optymalny stosunek jakości do ceny. Kolekcja mebli stanowiąca najlepszy stosunek wysokiej jakości do przystępnej ceny. EXPRESS LINE - polskie meble dostępne od ręki Połączenie wszystkich zalet mebli produkowanych w Polsce: bezpieczeństwa zakupów, szybkiej realizacji oraz możliwości dostawy bezpośrednio do Państwa Klientów. Posiadane przez nas doświadczenie i bogaty park maszynowy pozwalają nam dostarczać meble z zabezpieczeniem serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Nowością w kolekcji GALAXY jest umożliwienie Klientowi wyboru obicia tapicerskiego w dowolnym wzorze i kolorze, w zależności od potrzeb. PANDA BEAUTY - kosmetologia, meble i urządzenia. Składa się z produkcji polskiej oraz towarów handlowych najbardziej rozpoznawalnych na rynku beauty. W miarę naszych możliwości staramy się umożliwić dystrybutorom kompleksowe zaopatrzenie w wyposażanie salonów kosmetycznych. Na szczególną uwagę

ZAPROSZENIE

zasługują fotele kosmetyczne ATHENA i nowa linia aparatury VENUS, która produkowana jest w 100 w Polsce. PRO4DESIGN - razem stworzymy piękny biznes. Program wspierania inwestycji w ramach kompleksowej realizacji wnętrz począwszy od podłóg, na meblach produkowanych pod wymiar skończywszy. W programie tym zabezpieczyliśmy również interesy naszych Dystrybutorów, którzy od wielu lat mogą polegać na naszej lojalności. Należy podkreślić, że na każdym etapie zamówienia można określić swoje preferencje dotyczące materiałów użytych w produkcji oraz wykończeniowych. Optymalizacja konfiguracji mebla ma swoje zalety, gdy chcemy dopasować wymarzony design do swoich możliwości finansowych. O szczegóły można zapytać u autoryzowanych dystrybutorów. Prezentację naszych kolekcji można będzie zobaczyć w najbliższym czasie podczas: V Targów Kosmetyczno – Fryzjerskich DNI URODY I SPA 23-24 kwietnia 2016 r., Wrocław, Forum fryzjerstwa LOOK oraz Forum kosmetyki BEAUTY VISION POZNAŃ 7-8 maja 2016. Serdecznie zapraszamy.


prezentacje

Sztuka w zasięgu ręki

Beauty Star

Początek

Głównym celem firmy Beauty Star jest dążenie do zaoferowania mebli fryzjerskich wszystkim fryzjerom, którzy pragną stworzyć estetyczny salon, zgodny z najnowszymi trendami w projektowaniu, ze szczególnym uwzględnieniem ergonomii, przy jednoczesnym zachowaniu umiarkowanej ceny produktów. Właśnie dlatego, dzień po dniu, pracownicy Beauty Star poszukują coraz to nowszych rozwiązań technicznych, które umożliwią tworzenie mebli jeszcze bardziej estetycznych i coraz bardziej nowoczesnych. Kolekcje, takie jak Venezia, Domingo czy nowatorskie myjnie z rodziny Access, stały się już klasyką w europejskich salonach piękności. Pozwalają one nadać każdemu wnętrzu niesamowity, indywidualny styl.

Filozofia

W Polsce, dzięki kilkunastu latom owocnej współpracy, wyłącznym oficjalnym dystrybutorem mebli Beauty Star jest Polwell Sp. z o.o., właściciel sklepów Fale Loki Koki. Pracownicy firmy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i przedstawią aktualną ofertę tego producenta.

Podstawą filozofii Beauty Star jest stworzenie w salonie wyposażonym w meble tego producenta przyjaznej atmosfery, sprzyjającej nawiązywaniu pozytywnych relacji między fryzjerami a klientami. Trzeba bowiem pamiętać, że salon to nie tylko miejsce, gdzie klient poszukuje usługi, ale również miejsce pełne harmonii i piękna. Właśnie nad pięknem i harmonią mebli Beauty Star pracują znakomici, znani na całym świecie projektanci, tacy jak: Christophe Pillet, Claudio Silvestrin, a także Massimo Magrini ze studia Platform, których kolekcje mebli dają możliwość stworzenia indywidualnego charakteru danego salonu fryzjerskiego.

180

Cel

Projekt Beauty Star powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych z inicjatywy specjalistów sektora meblarskiego. Jego celem było stworzenie jasnej wizji odnośnie wymagań fryzjerów dotyczących specjalistycznych mebli fryzjerskich. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę. Postanowiono rozwijać go dalej jako przedsięwzięcie biznesowe, przekształcając w osobną firmę wchodzącą w skład Grupy Maletti. Beauty Star w bardzo szybkim czasie zyskał uznanie fryzjerów nie tylko w rodzimych Włoszech, ale przede wszystkim na rynkach zagranicznych, którym dedykowana była oferta firmy. Dynamizm i determinacja w dążeniu do osiągania zamierzonych celów złożyły się na sukces tego włoskiego producenta mebli fryzjerskich.

www.beautystar.com.pl Artur Cyzman


porady

7 powodów dla których Twój salon powinien korzystać z rezerwacji internetowej Zastanawiasz się czasem nad uruchomieniem rezerwacji online? Twoi konkurenci już ją mają. Nie wiesz tylko, czy to się opłaca i czy usprawni to Twoją pracę. Oto kilka powodów, które pomogą Ci podjąć decyzję.

1. Sprzedaż usług 24/7

5. Darmowa strona internetowa

Twoi zapracowani klienci nie zawsze mają czas, żeby wykonać telefon i umówić się na wizytę w ciągu dnia. Co więcej, często nie mają czasu nawet o tym pomyśleć. O ile łatwiej jest im usiąść wieczorem przed komputerem i bez pośpiechu zarezerwować spotkanie.

Jeśli korzystasz z dobrego systemu dla salonu, wraz z rezerwacją online otrzymasz też darmową stronę internetową. Będzie to prosta i przejrzysta wizytówka Twojej firmy. Możesz zamieścić tam logotyp, zdjęcia salonu, informacje na temat pracowników, listę usług wraz z opisem i cenami czy opinie osób, które już Cię odwiedziły. Znajdą się tam dokładnie te informacje, jakich poszukuje klient przed umówieniem się na wizytę.

Pomyśl tylko, ilu z Twoich klientów decyduje się na wizytę z dnia na dzień. Ilu z nich mogłoby umówić się wtedy, gdy salon już nie pracuje i pracownicy nie mają możliwości odebrania telefonu? Po godzinach pracy czy w weekend ciągle masz szansę na sprzedaż usług. Twój kalendarz zapełni się wtedy, gdy Ty będziesz relaksować się w  gronie najbliższych.

2. Wirtualny recepcjonista Wyobraź sobie, że internetowa rezerwacja wizyt to Twój dodatkowy pracownik, który wyręcza Cię w odbieraniu telefonów i pozwala skoncentrować się wyłącznie na pracy z klientem. Nie musisz przerywać zabiegu, nie tracisz dodatkowego czasu na długie rozmowy telefoniczne, nie wprowadzasz niepotrzebnego zamieszania. Spokojnie wykonujesz swoje zadanie, a w Twoim kalendarzu pojawiają się kolejne wizyty. Twój wirtualny recepcjonista oczywiście zna wszystkie usługi i  czas potrzebny na ich wykonanie oraz ma wgląd w  dostępność poszczególnych pracowników. Jednak największą zaletą tego niezwykłego członka zespołu jest to, że pracuje o każdej porze dnia i nocy, a jego wynagrodzenie to mniej niż 3 złote dziennie.

3. Rezerwacja poprzez Facebook Wkładasz mnóstwo czasu i energii w prowadzenie profilu Twojego salonu na Facebooku. Chcesz zaangażować Twoich fanów oraz zebrać pozytywne komentarze i  polubienia. Dlaczego nie wykorzystać tego kanału jeszcze lepiej? Rezerwację online możesz szybko „spiąć” z Twoim salonowym profilem. Teraz klient, który zobaczy idealną dla siebie fryzurę lub dowie się o nowym zabiegu, może od razu zareagować – kliknąć i umówić się na wizytę.

4. Rzetelna ocena pracy Zadowolony klient to najlepsza forma promocji i sposób, żeby zyskać nowych klientów. Zadbaj o to, aby klienci zostawiali opinie o Twoim salonie, pracownikach czy usługach. Najbardziej twórcze i pozytywne wypowiedzi możesz opublikować na Twoim profilu na Facebooku lub stronie internetowej. Te mniej przychylne wykorzystaj, by ocenić pracę pracowników czy poprawić jakość usług. Pamiętaj, że informacje zwrotne od Twoich klientów to niezwykle cenne wskazówki, które pomogą Ci usprawniać Twój salon. Jeśli korzystasz z  rezerwacji internetowej, system automatycznie wyśle prośbę o ocenę wizyty do klienta, a potem opublikuje ją na liście z opiniami. Duża ilość komentarzy świadczy o popularności Twojego salonu, a dobre oceny o jego renomie.

182

6. Wizerunek nowoczesnego salonu Inwestujesz w nowy sprzęt, starasz się podążać za trendami i pokazać, że Twój salon oferuje najnowsze zabiegi. Nowe technologie to kolejny z elementów, który podkreśli, że salon odpowiada na wymagania współczesnego rynku, jest nowoczesny i  otwarty na zmieniające się potrzeby klientów. Pomyśl szczególnie o młodszych konsumentach, którzy coraz więcej czasu spędzają przed komputerem, na tablecie lub smartfonie. Te osoby chętniej zamówią wizytę przez Internet niż wykonają telefon, a Ty już przy pierwszym internetowym kontakcie pokazujesz, że Twój salon korzysta z nowych rozwiązań.

7. Przypomnienia o wizycie Czy ciągle zastanawiasz się, jak zredukować liczbę zapomnianych wizyt i wychwycić tych klientów, którzy notorycznie nie pojawiają się na umówionym spotkaniu? Tu również z pomocą przyjdzie Ci system do rezerwacji internetowej. Zamawiając wizytę, klient musi zostawić dane kontaktowe, takie jak telefon czy adres e-mailowy. Na dzień przed terminem system automatycznie wyśle do niego przypomnienie, a potem odnotuje, czy wizyta została zrealizowana.

Wybierz właściwy system Już wiesz, że rezerwacja internetowa to cały zestaw korzyści dla Twojego salonu. Pozostaje jedynie znaleźć właściwe oprogramowanie. Sprawdź Versum – system wybrany przez tysiące specjalistów z branży. Oprócz rezerwacji online otrzymasz jeszcze elektroniczny kalendarz, karty klientów, narzędzia marketingowe, program lojalnościowy oraz cały zestaw przydatnych raportów i statystyk.

Wejdź na www.rezerwacja-internetowa.pl i dowiedz się, jak pozyskać jeszcze więcej klientów.


aranżacje wnętrz

Salon w stylu industrialnym Tym razem prezentujemy projekt wnętrza salonu fryzjerskiego, który mieści się w starym budynku pofabrycznym. Ze względu na charakter obiektu postanowiliśmy zaprojektować salon w stylu industrialnym, bardzo modnym i popularnym w ostatnich latach.

Styl ten jest symbolem miłośników nowoczesności, minimalizmu i porządku, czyli osób o wyszukanym guście. Styl industrialny charakteryzuje się wysokimi sufitami, otwartą przestrzenią, zastosowaniem cegły, betonu, kamieni i metalu. W naszym projekcie postanowiliśmy zachować jak najwięcej oryginalnych, zastanych elementów, jak np. ceglane ściany, drewniane podłogi czy metalowe okna – częściowo zostały one poddane renowacji. Dla kontrastu dodaliśmy nowoczesne meble, tj. konsole fryzjerskie, ścianki działowe oraz ladę, które zostały wykonane specjalnie na zamówienie. Producentem mebli rekomendowanym przez nasze biuro jest firma Triss. Meble te uzupełnione krzesłami od znanych projektantów nadały wnętrzu odpowiedni nastrój. Natomiast połączenie przeszłości z nowoczesnością pozwoliło zachować „duszę” starego budynku i nadało klimat nieosiągalny w nowym budownictwie.

184

Poza wyjątkowo wyglądającym wnętrzem salon jest też specyficzny pod względem użytkowym. Został zaplanowany tak, aby każdy z czekających, czy to osoba korzystająca z usług salonu, czy też osoba towarzysząca, znalazł coś dla siebie. Jest tu miejsce, w którym można odpocząć, wypić kawę, popracować przy komputerze i skorzystać z internetu. Znajduje się tu również kącik do zabawy dla dzieci. Z roku na rok rosną oczekiwania klientów, a to zmusza fryzjerów do ciągłego rozwoju, nie tylko swoich umiejętności, ale też swoich salonów. Wszystko po to, aby nadążyć za współczesnym klientem. TRS Design tel. +48 52 381 31 47 www.trsdesign.eu


WSZECHSTRONNA STYLIZACJA

NOWO ŚĆ

PROFESJONALNA PROSTOWNICA  DO MODELOWANIA WŁOSÓW 2 W 1  302 SATIN TOUCH 2 w 1 – możliwość prostowania włosów oraz stylizacji loków w jednym urządzeniu

Syntetyczne kolce umożliwiają szybkie i wygodne rozczesanie włosów

Okrągły korpus umożliwiający stylizację loków lub podkręcenie końcówek

Ceramiczne płytki gwarantujące równomierny rozkład ciepła

4 ustawienia temperatury: 140oC, 170oC, 190oC, 210oC

Satynowa, szlachetna w dotyku obudowa

Produkty dostępne wyłącznie w sklepach Fale Loki Koki

www.falelokikoki.pl


uroda

Komórki macierzyste Klucz do długowieczności? Komórki macierzyste to pierwotne komórki o unikalnych zdolnościach do samoodnowy i przekształcania się w inne komórki, z których zbudowane są tkanki człowieka, np. nerwowa, mięśniowa, kostna czy krew. Znajdują się one m.in. w skórze, tkance mięśniowej, tkance tłuszczowej i wątrobie. Na całym świecie od wielu lat trwają badania nad nowymi możliwościami ich zastosowania.

186


Dynamiczny rozwój współczesnej medycyny pozwala przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości uda się ograniczyć procesy starzenia i tym samym stworzyć możliwość wydłużenia życia. Komórki macierzyste są obecne w organizmie człowieka przez całe życie, ale wraz z wiekiem ich możliwości i liczba maleją. Dlatego się starzejemy. Szansa na zahamowanie tego procesu tkwi właśnie w komórkach macierzystych i ich unikalnych właściwościach, które współczesna medycyna coraz lepiej wykorzystuje. Komórki macierzyste uczestniczą w regeneracji tkanek w ciele dorosłego człowieka. Ich plastyczność pozwala pozyskać je z praktycznie każdego rodzaju tkanek znajdujących się w naszym organizmie. Najbardziej wartościowe i coraz częściej wykorzystywane w terapiach są komórki pozyskane z krwi pępowinowej. Już dziś są one standardowo stosowane w leczeniu ponad 70 schorzeń: onkologicznych, hematologicznych czy z zakresu medycyny regeneracyjnej. Komórki macierzyste można wykorzystywać do przywracania zarówno urody, jak i zdrowia. Dobre wyniki uzyskuje się przy leczeniu blizn. Terapie komórkami macierzystymi są obecnie metodą walki z łysieniem. Dzięki nim dochodzi do odbudowy naczyń krwionośnych, poprawia się odżywienie oraz dotlenienie mieszków włosowych. Dochodzi do odmłodzenia skóry głowy i jej przydatków. Terapia jest najbardziej polecana pacjentom z zaawansowanym procesem łysienia (ale jeszcze nie łysym). Komórki macierzyste są jedyną naprawdę realną i w pełni metodą odmładzania. Przynoszą efekt odmłodzenia o kilkanaście lat, gdyż działają kompleksowo i inteligentnie na komórki skóry i tkanki podskórnej, które same rozpoczynają intensywny proces regeneracji. Wygładzają zmarszczki, odbudowują policzki, znacznie poprawiają jakość skóry. Można je podawać w powieki, w  usta (przywracają czerwień i objętość warg), czy też zmarszczki palacza nad górną wargą. Stosuje się je zarówno na twarz, jak i całe ciało. Być może w przyszłości zabiegi z zastosowaniem komórek macierzystych staną się podstawową metodą leczenia wielu chorób, ale też będą głównym narzędziem stosowanym w walce z oznakami starzenia.

Doktor nauk medycznych

Sylwester Dratwa

Specjalista chirurgii plastycznej Specjalista chirurgii ogólnej

187


porady

Psychologia

Atrakcyjność zapachu Przemysł kosmetyczny ma istotny udział w całej gospodarce światowej. Bez względu na kulturę ludzie używają różnych kosmetyków, aby dbać o swoje zdrowie i urodę. Już w starożytności kobiety, zwłaszcza te bogatsze, używały rozmaitych perfum, aby zwiększyć swoją atrakcyjność. Na ogół nie zastanawiamy się głębiej nad przyczynami takiej popularności kosmetyków, dzięki którym nasz zapach jest przyjemniejszy. Takie rzeczy wiemy intuicyjnie i doświadczamy ich na co dzień. Wydawałoby się z drugiej strony, że zapach nie powinien mieć takiego znaczenia w przypadku ludzi, jak ma na przykład w przypadku psów. Przeciętnie rzecz biorąc, pies ma 230 milionów węchowych komórek receptorowych, podczas gdy człowiek ma ich tylko 10 milionów. Dla nas znacznie ważniejszym zmysłem jest wzrok. Jednak zapach także w przypadku ludzi ma duże znaczenie. Można powiedzieć, że jest pewną formą komunikacji międzyludzkiej, zarówno świadomej, jak i nieświadomej, służy ważnym celom biologicznym, głównie znalezieniu partnera. Aby zgłębić rolę tego zmysłu, trzeba zauważyć, że każdy człowiek ma naturalny i charakterystyczny dla siebie zapach związany z jego wyposażeniem genetycznym i sposobem życia. Biologowie nazywają to „podpisem zapachowym”, podobnie jak mamy niepowtarzalny podpis albo niepowtarzalny układ linii papilarnych. Ludzie mają swoje preferencje dotyczące zapachów innych osób, a zwłaszcza płci przeciwnej. Dzieje się tak dlatego, że zapach jest dla nas nieświadomym wskaźnikiem ważnych właściwości lub stanów innej osoby. Naukowcy, robiąc badania na ten temat, odkryli kilka pasjonujących prawidłowości. Wydawałoby się, że naturalny zapach człowieka nie ma już dzisiaj takiego znaczenia, jaki miał w dawnych czasach lub w biednych kulturach, kiedy to tylko nielicznych było stać na kupno kosmetyków. Używając perfum lub dezodorantów, zmieniamy charakterystyczną dla nas woń. Jednak, co ciekawe, badania pokazują, że ludzie wolą takie kosmetyki, które są zbliżone do ich naturalnego zapachu. Tak więc skłonność innych osób do „sztucznych” aromatów pośrednio mówi o preferowaniu ich naturalnych

188

zapachów. Inna prawidłowość dotyczy woni, jakie lubimy u drugiej płci. Kobiety wolą takie naturalne zapachy mężczyzn, które zawierają więcej hormonu kortyzolu, pośrednio związanego z jakością plemników, a to oznacza dobre geny u mężczyzny. Taka tendencja jest nieświadoma i wiąże się z biologicznymi korzyściami. Dodatkowo, wrażliwość kobiet na męskie zapachy jest związana z cyklem owulacyjnym. Kobiety w okresie płodności zwracają większą uwagę na zapach mężczyzny niż kobiety, które nie są aktualnie płodne. Ponadto płodne kobiety są bardziej tolerancyjne na nieprzyjemny zapach męski. Mężczyźni także zmieniają swoje preferencje zapachu kobiet w zależności od ich fazy cyklu menstruacyjnego. W fazie przedowulacyjnej zapach kobiety robi na ogół większe wrażenie na mężczyznach niż w fazie po owulacji. Dotyczy to jednak tylko tych kobiet, które nie stosują hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Łatwo domyślić się, że ta prawidłowość ma biologiczne korzenie. Kobiety zbliżające się do płodnego etapu cyklu są bardziej pożądane. Dzieje się tak ze względu na zapowiedź możliwości posiadania z nimi dzieci. Jeszcze jedno odkrycie dotyczy zapachów osób hetero- i homoseksualnych. Zapach homoseksualnych mężczyzn był oceniany przez innych mężczyzn i kobiety. Okazało się, że zapach ten nie podobał się heteroseksualnym mężczyznom i kobietom oraz homoseksualnym kobietom. Jak łatwo domyślić się, inni homoseksualni mężczyźni oceniali ten zapach pozytywnie. Jak widać, zapach wciąż pełni ważną rolę w naszym życiu i służy celom biologicznym. Przemysł kosmetyczny zawsze będzie nam potrzebny. Moderator


Dyfuzor FOX SILICONE • Uniwersalny– pasuje do każdego typu suszarki ręcznej • Wykonany z odpornego na wysokie temperatury silikonu • Możliwość złożenia ułatwia transport i przechowywanie • Ø13 cm • Dostępny w dwóch kolorach: czarnym, czerwonym

Klipsy FOX SOFT z silikonową wkładką • Silikonowa wkładka zabezpiecza przed zsuwaniem się z włosów • Wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego (ABS) • Długość: 11,5 cm • 4 szt. w opakowaniu

Klipsy FOX PENGUIN • Specjalny wyprofilowany kształt pozwala utrzymać zarówno grube, jaki i cienkie pasma włosów • Wykonane z wysokiej jakości tworzywa (ABS) • Długość: 12 cm • 4 szt. w opakowaniu

Gumki do włosów FOX SPRING HAIR RING • Nie niszczą struktury włosów, nie pozostawiają żadnych odgnieceń, nie wyrywają i nie ciągną włosów • Idealne do każdego rodzaju włosów • Dostępne kolory: czarne, czerwone, brązowe, białe, różowe i pomarańczowe „neon”

Profesjonalny spryskiwacz FOX MIST • Wykonany z wysokiej jakości tworzywa • Rozpyla wodę o 50% dłużej niż inne spryskiwacze • Pojemność: 300 ml • Dostępny w kolorze czarnym

Profesjonalny aplikator do makijażu FOX SILICONE • Miękka, elastyczna gąbka idealnie nadająca się do aplikacji na twarz i szyję różnego rodzaju podkładów o kremowej lub płynnej konsystencji • Specjalnie wyprofilowany kształt gwarantuje równomierne pokrycie różnych części twarzy bez pozostawiania smug • Zapewnia efekt gładkiej skóry • Wielokrotnego użytku • Dostępna w trzech kolorach


porady

Zarządzanie salonem

Reklamacje W każdym, nawet najlepszym salonie zdarzają się niezadowoleni klienci. Pracownicy mają nieraz gorsze dni, co powoduje, że nie każda usługa jest wykonana perfekcyjnie. Ponadto jeśli klient jest bardzo wymagający, dochodzi do reklamacji. Najczęściej są one odbierane jako trudne sytuacje. Można jednak spojrzeć na reklamacje z innej perspektywy i potraktować je jako szansę nawiązania lepszych relacji z klientem.

Pytanie brzmi: jak to zrobić? Kluczowym warunkiem dobrego obsłużenia reklamacji jest nastawienie osób pracujących w salonie. Typową reakcją ludzi na zastrzeżenia kierowane wobec ich pracy jest obrona, a niekiedy nawet agresja, szczególnie wtedy, gdy klient nie ma do końca racji. Takie reakcje są destrukcyjne, ponieważ nie pozwalają na satysfakcjonujące rozwiązanie. Jeśli bronimy się lub tłumaczymy, klient czuje swoją przewagę. Może ją wykorzystać do swoich celów, na przykład oczekując nieuzasadnionej rekompensaty. Jeszcze gorsza reakcja na reklamacje klienta to udowadnianie swoich racji i konfrontacja z nim. Takie sytuacje prowadzą często do agresywnych zachowań z obu stron, co powoduje zerwanie kontaktów i niesmak zarówno u klienta, jak i obsługi salonu. Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach, w dobie Internetu, poinformowanie wielu osób o swoim niezadowoleniu jest bardzo łatwe. Dlatego też obsługa reklamacji ma ważne znaczenie dla wizerunku salonu w otoczeniu. Najważniejszym warunkiem poradzenia sobie z reklamacją jest opanowanie emocji. Aby to zrobić, należy odpowiednio nastawić się do klienta i nie traktować tego, co mówi osobiście. Warto na przykład zadać sobie pytanie, jak reagujemy, gdy jesteśmy niewłaściwie obsługiwani. Jeśli my odbieramy takie sytuacje emocjonalnie, to klient prawdopodobnie reaguje w taki sam sposób. Drugie pytanie postawione samemu sobie brzmi: A jak ja chciałbym być potraktowany, gdy reklamuję usługę lub towar? Dzięki temu możemy postawić się w sytuacji drugiej osoby, co pozwala zrozumieć jego stan emocjonalny. Poza tym wyobrażenie sobie konstruktywnej reakcji innych osób da nam wskazówkę dotyczącą własnego zachowania.

190

Gdy już jesteśmy odpowiednio nastawieni, możemy przystąpić do rozmowy z klientem. Oczywistym, pierwszym krokiem w takiej rozmowie jest spokojne wysłuchanie tego, co ma do powiedzenia i dopytanie o szczegóły. Jeśli ma rację i wina jest po naszej stronie, należy przyznać się do błędu, przeprosić go i zaoferować rekompensatę dostosowaną do jego oczekiwań, a nawet nieco większą. Takie zachowanie jest na ogół dobrze odbierane i zostawia dobre wrażenie na kliencie. Ponadto jeśli w trakcie usługi reklamacyjnej porozmawiamy z nim, wówczas relacje odbudują się. Jeżeli jednak klient nie miał racji i upiera się przy swoim, należy asertywnie bronić swojego stanowiska. Chodzi o to, aby grzecznie, ale stanowczo wytłumaczyć swoje racje. Pamiętajmy, że im dłużej trwa taka rozmowa, tym bardziej klient domaga się respektowania jego oczekiwań. Dobrą praktyką jest w tej sytuacji wyrażenie zrozumienia dla zdenerwowania klienta. Tak więc obsługując reklamację, należy unikać dwóch skrajności: nadmiernego tłumaczenia się i niepotrzebnego formalizmu. Zachowanie naturalności i pokazanie klientowi, że zależy nam na naprawieniu niewłaściwej usługi, robi na ogół dobre wrażenie. Co ciekawe, przejście z klientem przez ten proces daje możliwości nie tylko odbudowania, ale nawet poprawienia relacji. Z reklamacją jest trochę tak jak z kontaktami między chłopcami, u których przyjaźń zaczyna się często od bójki. Warto o tym pamiętać, gdy klient wraca niezadowolony z usługi.

Moderator


P ROMOCJA PROMOCJA!

Suszarka FOX Blue Eye + trymer mer FOX OX Reggae

w promocyjnej cenie 268 zł

200 zł

Trymer FOX Reggae dostępny w dwóch kolorach: czarnym lub czerwonym

Oszczędzasz

68 zł

Podane ceny zawierają podatek VAT 23%. Promocja trwa od 15 marca 2016 do 13 maja 2016 roku lub do wyczerpania asortymentu objętego promocją.

Zestawy dostępne w hurtowniach: BIAŁA PODLASKA, FALE LOKI KOKI, pl. Rubina 17a, 83 344 24 70; BIAŁYSTOK, FRYZELA FALE LOKI KOKI, Pińska 2, 85 745 56 20; BYDGOSZCZ, WABEL, 602 734 668; BYDGOSZCZ, FALE LOKI KOKI, Kościuszki 27, 52 325 20 16; BYDGOSZCZ, Zalewska Ewa „JOY”, Śniadeckich 39, 603 971 711; CHOJNICE, FALE LOKI KOKI, Wysoka 51a, 52 336 02 52; CIECHANÓW, INKA FALE LOKI KOKI, pl. Kościuszki 1/3, 23 674 26 60; CZĘSTOCHOWA, FALE LOKI KOKI, Rzeźnicka 10, 34 360 82 54; ELBLĄG, FALE LOKI KOKI, Odrodzenia 31, 693 940 009; GDAŃSK, FALE LOKI KOKI CH MADISON, Rajska 10 - I piętro, 693 608 909; GDYNIA, FALE LOKI KOKI, Władysława IV 38/48, 607 234 004; GLIWICE, HURTOWNIA FRYZJERSKA NOVA KRZYSZTOF NOWAK, Pszczyńska 114, 602 886 711; GNIEZNO, LOOKWELL, Powstańców Wlkp. 39a, 61 425 94 45; GNIEZNO, LOOKWELL, Zielony Rynek 4, 61 425 98 77; GORZÓW WIELKOPOLSKI, FALE LOKI KOKI, Borowskiego 33/2, 95 722 31 86; GRUDZIĄDZ, FALE LOKI KOKI, Toruńska 4, 56 461 05 01; KALISZ, FALE LOKI KOKI, al. Wolności 12, 62 767 68 77; KATOWICE, FALE LOKI KOKI, Moniuszki 7, 32 351 01 13; KIELCE, RENA III, Okrzei 15, 41 344 64 04; KIELCE, Emilio Piotr Kobus, Czarnowska 14, 883 139 637; KIELCE, PHU VENUS BARTŁOMIEJ JASKULSKI, pl. Moniuszki 5, 667 727 494; KIELCE, JOBIREX s.c. T. Jończyk, J. Biernat, Jagiellońska11/1, 41 361 43 21; KONIN, FALE LOKI KOKI, Spółdzielców 27, 63 245 82 40; KOSZALIN, FALE LOKI KOKI, Spółdzielcza 21b, 94 346 43 48; KRAKÓW, FALE LOKI KOKI, Al. 29 Listopada 121, 12 411 55 03; KRAKÓW, FALE LOKI KOKI, Borsucza 4, 12 267 02 17; KRAKÓW, RENA, Bieńczycka 15a, 12 647 47 14; KRAKÓW, RENA II, Starowiślna 70, 12 422 36 33; KUTNO, FALE LOKI KOKI, Królewska 23, 730 300 117; LEGNICA, FALE LOKI KOKI, Jaworzyńska 58, 76 851 22 60; LESZNO, FALE LOKI KOKI, Lipowa 34, 65 520 41 78; LUBLIN, FALE LOKI KOKI, Kowalska 14, 81 534 80 36; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, Kościuszki 3, 42 634 93 94; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, Żeligowskiego 46, 42 679 38 17; ŁÓDŹ, FALE LOKI KOKI, Piotrowska 122, 691 487 525; NAKŁO, Zalewska Ewa „JOY”, Sądowa 14k, 601 205 342; NAKŁO, Zalewska Ewa „JOY”, Jackowskiego 8/7, 667 425 265; NOWY TARG, FALE LOKI KOKI, Kolejowa 27, 18 266 41 61; OBROWO, CREATIVE, Rydzowa 12, 882 130 081; OLSZTYN, FALE LOKI KOKI, Mazurska 10/12, 89 527 74 97; PŁOCK, FALE LOKI KOKI, INKA, Królewiecka 18a, 24 262 81 88; PŁOCK, FALE LOKI KOKI, Królewiecka 23a, 24 268 32 34; POZNAŃ, FALE LOKI KOKI, Murawa 37c, 61 825 91 07; POZNAŃ, FALE LOKI KOKI, Dolna Wilda 6, 61 833 50 92; PRZEMYŚL, FALE LOKI KOKI, Krasińskiego 25, 16 623 64 58; RZESZÓW, AMA, Gałęzowskiego 2, 17 853 51 29; SIEDLCE, FALE LOKI KOKI, Wojskowa 11, 25 644 31 65; SKIERNIEWICE, INKA FALE LOKI KOKI, Mireckiego 4, 46 832 26 60; SŁUPSK, FALE LOKI KOKI, Mickiewicza 39, 59 840 26 46; SOSNOWIEC, FALE LOKI KOKI, Targowa 9, 32 292 06 00; STALOWA WOLA, AMA, Rynek 44, 15 844 46 16; STARGARD SZCZECIŃSKI, FALE LOKI KOKI, 1000-lecia 5, 91 834 02 78; STAROGARD GDAŃSKI, FALE LOKI KOKI, Jagiełły 17/2, 605 145 010; SZCZECIN, FALE LOKI KOKI, Os. Słoneczne 51k, 91 431 30 30 ; SZCZECIN, FALE LOKI KOKI, Ku Słońcu 11, 91 812 75 57; SZCZECIN, SMILA Piotr Kościuczyk, Ewa Kościuczyk, Zielonogórska 12, 91 886 70 05; TARNOWSKIE GÓRY, Kasja, Gliwicka 46, 780 008 781; TARNÓW, FALE LOKI KOKI, Starodąbrowska 39, 14 621 28 81; TORUŃ, FALE LOKI KOKI, Mostowa 9, 56 621 01 97; TORUŃ, FALE LOKI KOKI, Św. Katarzyny 10 , 56 678 75 53; TYCHY, ARDORIS Marcin Hołda, Objazdowa 13, 693 155 557; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Kwiatowa 1/3/5, 667 159 349; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Dzielna 15, 22 636 74 87; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Roentgena 46, 22 855 44 69; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Kondratowicza 22, lok. 4, 22 301 03 50; WARSZAWA, FALE LOKI KOKI, Bora Komorowskiego 35, 22 671 15 67; WŁOCŁAWEK, MARWITA Domżał Danuta Artykuły Fryzjerskie, pl. Wolności 8/9, 54/ 411 62 17; WROCŁAW, FALE LOKI KOKI, Dawida 30, 71 367 72 90; WROCŁAW, FALE LOKI KOKI, Szybowcowa 5, 71 352 27 31; WRZEŚNIA, LOOKWELL, Fabryczna 22, 530 440 649; ZABRZE, FALE LOKI KOKI, Wolności 292, 32 376 06 50; ZAMOŚĆ, FALE LOKI KOKI, Łukasińskiego 4 (Skarpa-Bastion VII), 667 159 311; ZIELONA GÓRA, FALE LOKI KOKI, Anieli Krzywoń 14, 68 324 48 50; ZIELONA GÓRA, FALE LOKI KOKI, Kupiecka 9, 691 103 104.


Najlepsza oferta w Polsce To nie przypadek, że zaufało nam już ponad 31 700 salonów.


Cała Polska, jeden numer infolinia: 801 000 205 k o s z t p o ł ą c z e n i a w g t a r y f y Tw o j e g o o p e r a t o r a

BEŁCHATÓW FALE LOKI KOKI, ul. Lipowa 4e, tel. 44 633 00 59 BIAŁA PODLASKA FALE LOKI KOKI, pl. Rubina 17a, tel. 83 344 24 70, fax 83 344 24 71, tel. 663 63 63 97 BIAŁYSTOK FALE LOKI KOKI, ul. Pińska 2, tel. 85 744 48 22, tel. 85 745 56 20, tel. 602 754 689 BIAŁYSTOK FALE LOKI KOKI, ul. Wyszyńskiego 2/1, lok. 9, tel./fax 85 745 13 97 BIELSKO-BIAŁA FALE LOKI KOKI, ul. Ogrodowa 13/1, tel. 885 333 441 BYDGOSZCZ FALE LOKI KOKI, ul. Kościuszki 27, tel. 52 325 20 35, tel. 52 325 20 16 BYDGOSZCZ FALE LOKI KOKI, tel. 602 734 668, tel. 606 216 790 CHOJNICE FALE LOKI KOKI, ul. Wysoka 51a, tel. 52 336 02 52 CIECHANÓW FALE LOKI KOKI, pl. Kościuszki 1/3, tel. 23 674 26 60 CZĘSTOCHOWA FALE LOKI KOKI, ul. Rzeźnicka 10, tel. 34 360 82 54, tel. 697 982 219 ELBLĄG FALE LOKI KOKI, ul. Odrodzenia 31, tel. 693 940 009 GDAŃSK FALE LOKI KOKI, CH Madison, ul. Rajska 10 – 1. piętro, tel. 693 608 909 GDYNIA FALE LOKI KOKI, ul. Władysława IV 38/48, tel. 607 234 004 GORZÓW WIELKOPOLSKI FALE LOKI KOKI, ul. Borowskiego 33/2, tel./fax 95 722 31 86 GRUDZIĄDZ FALE LOKI KOKI, ul. Toruńska 4, tel. 56 461 05 01, fax 56 461 05 02 KALISZ FALE LOKI KOKI, al. Wolności 12, tel. 62 767 68 77, fax 62 767 68 78 KATOWICE FALE LOKI KOKI, ul. Moniuszki 7, tel. 32 351 01 13 KIELCE FALE LOKI KOKI, ul. Sandomierska 240, tel. 41 342 87 89 KIELCE FALE LOKI KOKI, ul. Wspólna 5, tel. 41 344 63 41 KONIN FALE LOKI KOKI, ul. Spółdzielców 27, tel. 63 245 82 40, fax 63 245 82 45 KOSZALIN FALE LOKI KOKI, ul. Spółdzielcza 21b, tel./fax 94 346 43 48, tel. 509 965 165 KRAKÓW FALE LOKI KOKI, al. 29 Listopada 121, tel. 12 411 55 03, tel. 12 411 60 86 KRAKÓW FALE LOKI KOKI, ul. Borsucza 4, tel./fax 12 267 02 17 KUTNO FALE LOKI KOKI, ul. Królewska 23, tel. 730 300 117 LEGNICA FALE LOKI KOKI, ul. Jaworzyńska 58, tel. 76 851 22 60 LESZNO FALE LOKI KOKI, ul. Lipowa 34, tel. 65 520 41 78, fax 65 520 12 95 LUBLIN FALE LOKI KOKI, ul. Kowalska 14, tel. 81 534 80 36, tel./fax 81 534 80 37 ŁÓDŹ FALE LOKI KOKI, ul. Generała Lucjana Żeligowskiego 46, tel. 42 679 38 17, tel./fax 42 679 38 19 ŁÓDŹ FALE LOKI KOKI, ul. Piotrkowska 122, tel. 691 487 525 ŁÓDŹ FALE LOKI KOKI, ul. Tadeusza Kościuszki 3, tel./fax 42 671 01 62, tel. 691 487 500 NOWY TARG FALE LOKI KOKI, ul. Kolejowa 27, tel. 18 266 41 60, tel./fax 18 266 41 61 OLSZTYN FALE LOKI KOKI, ul. Mazurska 10/12, tel. 89 527 74 97, fax 89 527 74 98 OPOLE FALE LOKI KOKI, ul. Ozimska 14–16/109, tel. 77 454 61 84, tel. 77 454 61 82 PIŁA FALE LOKI KOKI, ul. Wyspiańskiego 5, tel. 724 070 270 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI FALE LOKI KOKI, ul. Słowackiego 138g, tel. 44 648 48 58 PŁOCK FALE LOKI KOKI INKA, ul. Królewiecka 18a, tel. 24 262 81 88, tel. 604 950 101 PŁOCK FALE LOKI KOKI, ul. Królewiecka 23a, tel./fax 24 268 32 34 PŁOCK FALE LOKI KOKI, ul. Wyszogrodzka 144, lok. 1.49, tel. 517 542 428 PŁOCK FALE LOKI KOKI, CH Mazovia, ul. Wyszogrodzka 127, lok. 21b, tel. 531 664 309 NOWY SKLEP POZNAŃ FALE LOKI KOKI, ul. Murawa 37c, tel. 61 825 91 07, fax 61 825 91 08 POZNAŃ FALE LOKI KOKI, ul. Dolna Wilda 6, tel. 61 833 50 92, fax 61 833 50 97 PRZEMYŚL FALE LOKI KOKI, ul. Krasińskiego 25, tel. 16 623 64 58 RADOM FALE LOKI KOKI, ul. Słowackiego 21, tel./fax 48 363 22 16 RZESZÓW FALE LOKI KOKI, ul. Kwiatkowskiego 35, tel./fax 17 862 65 02 RZESZÓW FALE LOKI KOKI, ul. 3 Maja 30, tel./fax 17 852 03 37 RYBNIK FALE LOKI KOKI, pl. Wolności 4, tel. 32 422 13 44 RYBNIK FALE LOKI KOKI, ul. Prosta 11, tel./fax 32 423 66 67, tel. 32 422 19 18 SIEDLCE FALE LOKI KOKI, ul. Wojskowa 11, tel. 25 644 31 65, fax 25 644 31 64 SKIERNIEWICE FALE LOKI KOKI INKA, ul. Mireckiego 4, tel. 46 832 26 60 SŁUPSK FALE LOKI KOKI, ul. Mickiewicza 39, tel. 59 840 26 46 SOSNOWIEC FALE LOKI KOKI, ul. Targowa 7, tel. 32 292 06 00, fax 32 292 06 01 STARGARD FALE LOKI KOKI, Os. 1000-lecia 5, tel. 91 834 02 78 STAROGARD GDAŃSKI FALE LOKI KOKI, ul. Jagiełły 17/2, tel. 605 145 010 SUWAŁKI FALE LOKI KOKI, ul. Noniewicza 95, tel. 87 563 07 72, tel. 600 950 606 SZCZECIN FALE LOKI KOKI, ul. Ku Słońcu 11, tel. 91 812 75 57, fax 91 484 25 02 SZCZECIN FALE LOKI KOKI, Os. Słoneczne, ul. Rydla 51k, tel. 91 431 30 30 TARNÓW FALE LOKI KOKI, ul. Starodąbrowska 39, tel. 14 621 28 81, fax 14 621 28 82 TOMASZÓW MAZOWIECKI FALE LOKI KOKI, pl. Kościuszki 11, tel. 44 724 02 21 TORUŃ FALE LOKI KOKI, ul. Mostowa 9, tel. 56 621 01 97, fax 56 621 04 90 TORUŃ FALE LOKI KOKI, ul. Świętej Katarzyny 10, tel. 56 678 75 53, fax 56 678 75 54 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Kwiatowa 1/3/5, tel./fax 22 646 51 28, tel. 22 856 51 22 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Dzielna 15, tel. 22 636 74 87, tel./fax 22 636 91 57 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Roentgena 46, tel. 22 855 44 69, tel. 22 855 18 35 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Kondratowicza 22, lok. 4, tel. 22 301 03 50, fax 22 301 03 27 WARSZAWA FALE LOKI KOKI, ul. Bora-Komorowskiego 35, tel. 22 671 15 66, tel./fax 22 671 15 67 WŁOCŁAWEK FALE LOKI KOKI, pl. Wolności 8/9, tel. 54 411 62 17, fax 54 411 35 35 WROCŁAW FALE LOKI KOKI, ul. Dawida 30, tel. 71 367 72 90, fax 71 367 72 91 WROCŁAW FALE LOKI KOKI, ul. Szybowcowa 5, tel. 71 352 27 31, fax 71 352 27 32 ZABRZE FALE LOKI KOKI, ul. Wolności 292, tel. 32 376 06 50, fax 32 376 06 52 ZAMOŚĆ FALE LOKI KOKI, ul. Łukasińskiego 4 – SKARPA, tel. 667 159 311 ZIELONA GÓRA FALE LOKI KOKI, ul. Anieli Krzywoń 14, tel./fax 68 324 48 50 ZIELONA GÓRA FALE LOKI KOKI, ul. Kupiecka 9, tel. 691 103 104

Twój partner w codziennej pracy


NEKTAR PIĘKNA DO WSZYSTKICH RODZAJÓW WŁOSÓW

KLUCZOWE SKŁADNIKI: • • • •

www.kemon.pl

Olejek arganowy Olejek z siemienia lnianego Olejek z palmy afrykańskiej Składniki aktywne o działaniu nabłyszczającym i intensywnie nawilżającym

Fale Loki Koki 71  
Fale Loki Koki 71  

Czasopismo Kreatywnego Fryzjera

Advertisement