Page 23

PAR Pietų Afrikos Respublika, Zimbabvė, Botsvana, Namibija – svajonių Afrika Kas nesvajojo vaikystėje apie Afriką? Nuostabi gamta, neapsakomas kultūrų mišinys, laukinių gyvūnų įvairovė, saviti vietinių gyventojų namai, subtilaus skonio vynas, tautų stiprybė, šaltas kontrastų dušas – visa tai vienoje kelionėje.

Eksperto komentaras Atvykę į Pietų Afrikos Respubliką ir radę visai ne tai, ko tikėjotės, galite nustebti: nors vietiniai gyvena skurdžiai, visi stengiasi atrodyti stilingai, nuolat dainuoja, šoka, o viešbučiuose bei restoranuose išlaikomas itin aukštas aptarnavimo lygis. Keliaujant po PAR, labiausiai žavi ne tik kultūrinė įvairovė, bet ir kardinaliai skirtingi kraštovaizdžiai: pradedant dykumomis, didingais kanjonais, baigiant derlingais vynuogynais ar įspūdingaisiais Viktorijos kriokliais. Neabejotinai verta aplankyti ir Keiptauną, Gerosios Vilties kyšulį, laukinės gamtos muziejų po atviru

40

Ranan Rafael

dangumi Krugerio nacionalinį parką, o, esant galimybei, pasimėgauti turistų rojumi vadinamo „Sun City“ prabanga bei pramogomis. Dėl nemažo nusikalstamumo kartais sakoma, kad gamta čia mažiau pavojinga nei miestai, tačiau, saugant savo daiktus, gerbiant vietinius, vadovaujantis gidų patarimais ir nepamirštant šypsotis, keblumų tikrai nekils. Tiesa, pamirškite ir mitą apie itin pigius Afrikos aukso dirbinius bei deimantus – PAR to tikrai nerasite.

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–JOHANESBURGAS–viktorijos krioklys 2 DIENA. viktorijos krioklys Atskridę į Viktorijos krioklio miestą keliausite prie vakarėjančios Zambezės upės. Plaukdami kruiziniu laivu, mėgausitės saulėlydžiu, pamatysite vandenyje gulinčių begemotų ir kitų pakrantėse upės vandeniu troškulį malšinančių gyvūnų. Romantiškas saulėlydžio kruizas Zambezės upe. 3 DIENA. viktorijos krioklys (ZIMBABVĖ ir ZAMBIJA) (P) Keliausite į Viktorijos Krioklio nacionalinį parką. Zimbabvės ir Zambijos pasienyje yra vienas garsiausių pasaulio krioklių – didingas Viktorijos krioklys, vienas iš septynių gamtos stebuklų. Vietinės gentys jį vadina „griaudėjančiais dūmais“. Vakare pasimėgausite vakariene ir pramoginiu renginiu restorane „The Boma“. Viktorijos krioklys, UNESCO objektas, – toks, kokį įsivaizdavote, tik dar didingesnis. 4 DIENA. Viktorijos krioklys–ČOBĖS NACIONALINIS PARKAS (P, Pi, V) Kelionė į Botsvaną, šalį kurios gyvenimo lygis yra vienas aukštesnių Pietų Afrikoje, nes čia gausu tokių mineralinių išteklių kaip varis, sidabras, nikelis ir deimantai. Penktadalį Botsvanos teritorijos sudaro saugomi nacionaliniai parkai ir rezervatai. Po pietų leisitės į safarį arba kruizą Čobės nacionaliniame parke, žavinčiame gausiausia Botsvanoje laukinės gamtos įvairove. Laukinė gamta Čobės nacionaliniame parke. 5 DIENA. BOTSVANA–NAMIBIJOS KAIMAS– BOTSVANA (P, Pi, V) Persikelsite valtele per Čobės upę ir pėsčiomis keliausite į Namibijos kaimelį, išsidėsčiusį aplink milžinišką baobabą. Grįžę į Botsvaną, papietausite lodžijoje ir vyksite į vakarinį safarį arba atsiduosite ramiam gamtos ritmui ir stebėsite aplinką. Namibijos kaimelis milžiniško baobabo paunksnėje. 6 DIENA. BOTSVANA–JOHANESBURGAS– KEIPTAUNAS (P) Skrisite į Keiptauną, įsikūrusį netoli Gerosios Vilties kyšulio ir laikomą vyno bei deimantų sostine. Tai gražiausias PAR miestas. Keiptauno vietovė buvo pirmoji europiečių įkurta gyvenvietė Pietų Afrikoje. Atskridę vyksite į viešbutį. Laisvas laikas.

7 DIENA. KEIPTAUNAS (P, Pi) Apžvalginė ekskursija po 1652 m. olandų įkurtą Keiptauną. Jame išliko daug istorinių pastatų. Keltuvu kelsitės į vieno seniausių kalnų pasaulyje ir miesto simbolio Stalo kalno viršūnę, nuo jos atsiveria nuostabus vaizdas į Gerosios Vilties kyšulį. Jį BBC apibūdino kaip vietą, kurią tiesiog būtina pamatyti. Pietūs. Apsilankysite Kirstenbosch nacionaliniame botanikos sode, kuriame auga apie 7 tūkst. rūšių augalų, dalis jų – reti ir šiame regione nykstantys. Pasižvalgysite po Deimantų muziejų ir daugiau sužinosite apie 3 mlrd. metų deimantų istoriją. Keiptaunas – olandų įkurtas, deimantų išgarsintas. 8 DIENA. GEROSIOS VILTIES kYšulys (P, Pi) Kelionė į Gerosios Vilties kyšulį. Nuo kyšulio Cape Point Gerosios Vilties Kyšulio gamtos rezervate atsiveria vienas žaviausių vaizdų pasaulyje. Čia pasijusite tarsi stovėdami ant pasaulio krašto. Sustosite paplūdimyje Boulders, kuriame galima pamatyti akiniuotųjų pingvinų – vienintelę pingvinų rūšį, gyvenančią Afrikoje ir galinčią išnykti. Keliaudami pro įspūdingus Pietų Keiptauno priemiesčius, grįšite į viešbutį. Pasaulio kraštas – Gerosios Vilties kyšulys, UNESCO objektas. 9 DIENA. VYNO KELIAI (P, Pi) Ekskursija Vyno keliu po garsiuosius Pietų Afrikos vynuogynus. Ūkiuose degustuosite vyno. Pamatysite nuostabų kalnų apsuptą miestelį Franschhoek, kuriame yra keletas geriausių Pietų Afrikos restoranų, apsilankysite Stelenbose. Šio miestelio pasididžiavimas – gerai išsaugotas olandų kolonijinis paveldas. Grįžus į Keiptauną – laisvas laikas. Vyno degustacija – PAR vyno istorija viename laše. 10 DIENA. KEIPTAUNAS (P) Po pusryčių – laisvas laikas arba už papildomą mokestį siūlomos įvairios ekskursijos: nardymas su rykliais, jūros akvariumas, stručių ferma, safaris privačiame parke, skrydžiai sraigtasparniu virš Kapo pusiasalio ir pan. 11–12 DIENOS. KEIPTAUNAS– JOHANESBURGAS–TARPINIS ORO UOSTAS– VILNIUS (P) Po pusryčių – laisvas laikas. Apie vidurdienį vyksite į oro uostą. Skrydis Keiptaunas–Johanesburgas–tarpinis oro uostas–Vilnius.

ranan.rafael@westexpress.lt Detalų šios kelionės aprašymą rasite www.westexpress.lt/pazintines-keliones/.

Su grupe ir vadovu iš Lietuvos

VIKTORIJOS KRIOKLYS

JOHANESBURGAS

Atlanto vandenynas KEIPTAUNAS

Indijos vandenynas

Kelionėje:

• Vienas iš pasaulio gamtos stebuklų – Viktorijos krioklys

• Nuotykių skonis Čobės nacionaliniame parke • Pasaulyje itin vertinami deimantai • Gerosios Vilties kyšulys ir jo gamtos rezervatas Kelionės datos: 2017 m. kovo 10–21 d.; 2017 m. lapkričio 11–22 d. Kelionės kaina 2 499 EUR + skrydis (asmeniui dviviečiame kambaryje) Į kainą įskaičiuota: • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą; • 9 nakvynės 3* viešbutyje; • ekskursijos pagal programą; • maitinimas pagal programą: 9 pusryčiai, 5 pietūs, 2 vakarienės; • rusiškai kalbančio gido paslaugos; • angliškai kalbančio gido paslaugos; • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos. Papildomos išlaidos:

• vienkartinė Zimbabvės viza (nuo 30 USD); • Skrydis Vilnius–Viktorijos krioklys, Kasanė– Keiptaunas–Vilnius (nuo 1 200 EUR);

• vienkartinė Pietų Afrikos Respublikos viza (apie 150 EUR);

• vienkartinė Namibijos viza (nuo 10 USD); • kitos įprastos kelionių išlaidos (žr. 93 psl.).

41

We Travel 2017 kelionių katalogas  
We Travel 2017 kelionių katalogas  
Advertisement