Page 1

wave N A J L E P Š I E Č Í TA N I E Z O S V E TA TA N E Č N E J A K L U B O V E J H U D B Y N A S L O V E N S K U

®

WEEKLY

FLASH BACK WITH

DJ SNE AK

FRANCESCA LOMBARDO

Artist Of The Week

Weekly news l Releases l Global Podcast l Slovak & Czech Sound l Your Parties l Flashback l On Air l Specials l Partylist l uu

Číslo: 36/2013 38. týždeň WWW.WAVEMAG.EU internet music television


OBJEDNAJ SI NOVÉ VYDANIE MAGAZÍNU WAVE

OBSAH

4 6

Weekly News

REDAKCIA Releases

Šéfredaktor: Drahoslav Hanzel Zástupca:

8

Lenka Opálková

Global Podcast

10 12

Inzercia Lenka Opálková Editor: Veronika Zeiselová Grafika:

Slovak & Czech Sound

Drahoslav Hanzel Redakcia: Ladislav Szalai, Dennis Bartalský, Drahoslav Hanzel, Lenka Opálková, Veronika Zeiselová, Rob Leway, Jakub Škrovánek...

Flashback - Sneak

Názov a adresa vydavateľa:

Drahoslav Hanzel, P.J.Šafárika 378/17 Šaľa Kontakt:

14

On Air

16

Specials

20

Partylist

redakcia@wavemag.eu

PARTNERI

Chceš sa aj ty zúčastniť tvorby časopisu? Máš zaujímavé nápady? Posielaj nám svoje tipy na redakcia@wavemag.eu CENNÍK INZERCIE VO WAVE WEEKLY


WEEKLY NEWS Booka Shade vydajú nový album Eve Nemecké duo veteránov Booka Shade vydá 1. novembra dlho očakávaný album Eve. Podľa správ, ktoré vyšli na verejnosť, bolo však jeho vydanie ohrozené, keď sa dvojica ešte v prvej polovici tvorby albumu skoro rozišla. Nakoniec našli k sebe cestu a získali dosť novej inšpirácie na dokončenie albumu, na ktorom sa podieľali aj Fritz Kalkbrenner, člen Azari & III – Fritz Helder a na trombón

im zahral Andy Cato z Groove Armada. Album je pomenovaný na počesť štúdia v Manchestri, kde sa dvojica rozhodla, že album dokončí. autor: Lenka


„Wtf is everyone jizzing over the new Grand Theft Auto for? Does it come with a flesh light or something?”

Nile Rodgers tento krát v spolupráci s… Avicii, Chase and Status, Tensnake… A teraz plánuje spolupracovať s Nileom Rodgersom bratské duo Disclosure, ktoré prednedávnom získalo zlatú platňu za album Settle. Spojenie týchto dvoch pojmov naznačuje zaujímavý výsledok a my sa už na to rozhodne tešíme.

Mat Zo

TAJFÚN ZRUŠIL FESTIVAL LABYRINTH Príroda prehovorila a techno festival Labyrinth na japonských ostrovoch museli kvôli tajfúnu Man-Yi ukončiť o deň skôr. V oblasti, cez ktorú búrka prechádzala bola vyhlásená pohotovosť a muselo byť evakuovaných vyše 400 tisíc obyvateľov.

ĎALŠÍ TRAPAS NA ČESKEJ SCÉNE

Dokument o Afrojackovi Z holandského mestečka až na vrchol. Svoju niekoľkoročnú cestu za svojim snom Afrojack premietne v autobiografickom dokumente March Of The Afrojack. Trailer odporúčame aj tým, ktorí jeho fanúšikmi nie sú.

Po tom, čo sa organizátori The Sun Festivalu nechali zahanbiť tým, že sa nepostarali o vystupujúcich DJov, sa pretriasa ďalší trapas, za ktorým stojí ten istý človek, ako pri spomínanom The Sun Festivale. Išlo o event Summer Of Love Brač a viac sa dozviete v priloženom článku.

A NAJLEPŠÍM DJOM AMERIKY ZA ROK 2013 SA STÁVA? Prestížny magazín DJ Times a Pioneer DJ už ôsmy rok vyhlasujú anketu Najlepšieho DJa Ameriky. Kaskade, držiteľ titulu z roku 2011, znova vystúpil na prvú priečku a predbehol tak druhého Dipla a tretieho Skrillexa.

SLOVENSKÁ PRODUKCIA AJ NA MYSTERYLAND FESTIVALE Na nedávnom Mysteryland Festivale sa na Qdance stage hrala aj slovenská produkcia od Upraisera, ktorý je jedným z dvojice Second Elementu. Jeho track s názvom Acid Yeah supportoval Asys v 61 minúte jeho setu.


RELEASES HĽADAJ SVOJ ŽÁNER PODĽA FARBY!

HOUSE

DEEP HOUSE

TECHHOUSE

PROGRESSIVE

TERRENCE PARKER Finally

ROGER SANCHEZ My Roots

Americký producent Roger Sanchez, ktorého dôverne poznáte nielen podľa celosvetovo úspešného singlu Another Chance, vyprodukoval nové EP. Originálna verzia nového tracku My Roots má 3 remixy v štýloch deep house a techno, o ktoré sa postarali páni Technasia, Sonny Fodera a Alexei & Carlos DUDE SKYWALKER Kin. Vypočujte si túto novinku už teraz. Ride On

6

PATRICK M Relax

G.LOGAN How Did We

Block & Crown No One Said

ANGELLO FERRERI Lets break

BAD BOY BILL Mmm Drop

DAVE WINNEL

THAMI Firestorm

JACOB VAN HAGE Earth Meets Water

WAVE WEEKLY

Remember To Breathe

WWW.WAVEMAG.EU


TRANCE

TECHNO, HARDTECHNO

DRUM&BASS

DUBSTEP

BREAKZ

HARDCORE

TIGA VS AUDION Lets Go Dancing

KENNY GROUND

Mi Corazon

NOEL PEREZ Wanna

LARRY CADGE Pleasure Island

ELYPTIK TREVORS Cold Blood EP

S-FILE Modulate

ROMAN PONCET Trumcate Remixes

JON RUNDELL Multichange EP

WASH Dreamscape

SIGMA Summer Calling

MIND VORTEX Gravity Catapult

RREGULA Lode Runner

SUBFILTRONIK Blisimo

DEMON Physics

MIZUKI Uppercut

TUNNIDGE Rag & Bone

WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY

MINIMAL

WAVE WEEKLY

7


HOUSE

DEEP HOUSE

TECHHOUSE

PROGRESSIVE

THE BEST OF GLOBAL

PODCAST BEHIND THE IRON CURTAIN

UMEK

q

To, že Umek má svoju reláciu s názvom „Behind The Iron Curtains“, určite už dobre viete. Jej 113. pokračovanie namixoval tento sympatický Slovinec v rytmoch tech housu a techna. Zaručene rozprúdi krv v žilách.

PLAY

LIVE @ USHUAIA

JOSH WINK

q

Josh Wink, ktorého väčšina pozná vďaka hitu „Higher State Of Consciousness“. Tento pánko produkoval a hrával, keď mnohí z jeho súčasných poslucháčov ťahali za sebou káčera. Dnes ho tu máme opäť v live sete z Ibizy.

PLAY

LIVE @ BOILER ROOM

MAYA JANE COLES

q

Ak pozorne sledujete náš Facebook, nemohli ste prehliadnuť ani upútavku na live Boiler Room stream z Londýna, kde svoje umenie predvádzala sympatická Maya Jane Coles. Ak ste nestihli, máte druhú šancu.

8

PLAY

WAVE WEEKLY

WWW.WAVEMAG.EU


TRANCE

TECHNO, HARDTECHNO

DRUM&BASS

DUBSTEP

BREAKZ

HARDCORE

MINIMAL

Každý týždeň to najlepšie z celého sveta

FREERANGE

JIMPSTER

q

Jimpster vlastným menom Jamie Odell je britský deep housový producent a DJ, zakladateľ labelu Freerange Records. Pracuje aj na remixoch, z ktorých najznámejší je ten pre track 400 Years od Boba Marleyho.

PLAY

INTERNATIONAL DEPARTURES

MYON & SHANE 54

q

Mÿon a Shane 54 je známe, maďarské, produkčné, trancové duo, ktoré si pravidelne pre svojich fanúšikov pripravuje podcast v rytmoch trancu a progressivu. Dajte si ostatné vydanie „International departures“ aj vy.

PLAY

LIVE @ CIRQUE DE LA NUIT

SETH TROXLER

q

Setha Troxlera môžete poznať z nahej videopozvánky, ktorú sme zdieľali aj my na našej FB fanpage. Okrem toho je ozaj aj šikovný DJ, keďže v rebríčku RA debutoval na prvej priečke. Dajte si jeho techhouse set.

PLAY

WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY

WAVE WEEKLY

9


HOUSE

HĽADAJ SVOJ ŽÁNER PODĽA FARBY!

TECHHOUSE

PROGRESSIVE

SOUND

q

SLOVAK & CZECH

DEEP HOUSE

PLAY

L PLUS Priceless EP Slovenský drum&bass producent L Plus prichádza s novým EP na prestížnej značke Technique Recordings. EP s názvom Priceless obsahuje 4 tracky z jeho vlastnej produkcie a my vám už teraz ponúkame preview jedného z nich. Skladba Generation sa za necelé dva týždne dostala do uší vyše

10

WAVE WEEKLY

55 tisíc ľudom a zaujímavosťou je, že gitaru, ktorú môžete počuť v tomto tracku nahrával L Plus live vo svojom štúdiu.

WWW.WAVEMAG.EU


TRANCE

TECHNO, HARDTECHNO

DRUM&BASS

HOUSE DOCTORS Wet Dream

q

Na labele SoftSet Records vyšiel v piatok 13.9.2013 čerstvý singel „Wet Dream“ od producentského dua House Doctors. Ich jedinečný deep house track si môžete už teraz stiahnuť cez všetky distribučné siete s hudbou a vypočuť si ho môžete PLAY kliknutím na tlačidlo Play.

NIFRA Waves

q

Síce nie úplne nový, ale o to lepší singel od známej slovenskej DJky Nifry, sa nám dostal tento týždeň do redakcie. Ak ste ešte nepočuli jej track s názvom Waves, tak to môžete napraviť teraz. O remix sa postaral producent Harry Square a relePLAY ase nájdete na Beatporte.

HANS ZIMMER

Time (Subminimal Session Remix)

q

Slovenský producent Subminimal Session, ktorý dlhú dobu pôsobil v zahraničí sa opäť vrátil domov. Jeho návrat na Slovensku mu určite prospel, keďže už po niekoľkých týždňoch vyprodukoval tento kvaPLAY litný deep house remix.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

NEW STUFF REMIX MASHUP BOOTLEG

DUBSTEP

BREAKZ

HARDCORE

MIXES

MINIMAL

CLICK & PLA Y

DONNY CLAN Veľmi príjemný tech house beat namixoval mladý DJ Donny Clan. Vypočujte si jeho definíciu klubovej hudby práve teraz.

OUTPUT S veľmi originálnym setom prišiel hudobný nadšenec zo Šale, ktorý do svojho mixu zaradil množstvo klubového trancu a breakbeatu. Čo vy na to?

MICHAEL C BeeFree 2013 je už dávno minulosťou, avšak český DJ Michael C, nám ho pripomenul setom, ktorý pred týždňom uverejnil na SoundCloude.

DRAHOSH 10 rokov trvalo, kým Drahosh objavil tento set nahraný z vinylov na svojom HDD. Vypočujte si niečo z retro techna a house v jeho podaní.

EKG Ak máte 6 hodín času na počúvanie setu, určite si nenechajte újsť EKGho spoluprácu s dvojicou Bongoman Elizz & Dee Saxx.

MIKESELF Mladý slovenský DJ Mikeself namixoval už deviate pokračovanie podcastu s názvom MixyHouse. Vychutnajte si tento septembrový mix už teraz.

Pošli nám aj ty svoj track, bootleg, mashup alebo set na redakcia@wavemag.eu a možno ti ho uverejníme v najbližšom vydaní!


FLASHKCAB

Str. 20 - 21 Wave č.1/2011

THE HOUSE GANGSTER „Veľmi sa netrápim nad tým, aký štýl chcú DJs hrať a producenti ustanoviť,“ otvára diskusiu DJ Sneak. „Chcem len, aby dali výzvu sami sebe... prinútili hru udržať sa v pohybe. Netýka sa to len tvorcov hudby, ale aj promotérov, bookerov... Každý môže prispieť.“ Sneak, viac ako 20 rokov neoddeliteľná súčasť klubového sveta, viac ako len ovplyvnil jeho neónom osvetlené prostredie. Tanečná scéna bola svedkom mnohých príchodov a odchodov, keďže jej ostrie je nevyspytateľné, ale asi je osudom Sneakovej jedinečnej hudobnej vízie, že je stále tu. „Rád sa domnievam, že som tu aj na základe svojich vlastných potrieb a podmienok,“ zdôrazňuje. „Je tu veľa veľkých zvierat, ktoré to dotiahli ďaleko v 90. a dokonca aj v 80. rokoch a dnes sú tu len naoko, nie preto že by ponúkali niečo nové. Dávno sa rozpredali za peniaze a slávu. Stratili svoju dušu...“ Sneak sa nebojí vyjadriť svoj názor, ale prejavuje obdivuhodnú kontrolu, čo sa týka zdržiavania sa od vyberaných mien. Je to chvályhodný postoj, ktorý zrkadlí aj jeho prístup v štúdiu a za pultom – agresívny ale vyrovnaný a usporiadaný. „Stále sa tvorí veľa hudby na základe formuliek,“ argumentuje. „Veľa producentov chŕli nahrávky, čo by však nebol problém, ale nevložia tam žiadnu originálnu myšlienku. Horšie to je s Djmi. Veľa veľkých rýb si prinesie laptop a držia sa toho istého starého vzorca, postráda to atmosféru. Nedávno som hral na Stereosonic (austrálskom festivale) s Ricardo Villalobos. Prehrabával sa bednami s úžasnými vinylmi a miestni DJs len otvárali oči od úžasu!“ Niet pochýb, že DJ Sneak je zapálený pre svoje beaty. Počas posledných 3 alebo 4 rokov sa stal ich otrokom, aby skoordino16 THE WEEKLY WAVE OF MUSIC 12 ON WAVE

„Je tu veľa veľkých zvierat, ktoré to dotiahli ďaleko v 90. a dokonca aj v 80. rokoch a dnes sú tu len naoko, nie preto že by ponúkali niečo nové. Dávno sa rozpredali za peniaze a slávu. Stratili svoju dušu...“+ val sériu aktívnych medzinárodných blogov a fór sociálnych médií založených na konštruktívnej spätnej väzbe ohľadom aktuálneho zdravia housovej scény. Jeho ’sneaky’ digitálna práca spadá pod nadpis ‘I’m A House Gangster’ a jej cieľom je zaistiť „čistej“ housovej hudbe dlhý život. „Sľubujem, že v nadchádzajúcich mesiacoch to naberie spád, hnutie The House Gangster sa rozšíri na klubové noci a konkrétnych DJov. Som v pozícii, keď

môžem pomôcť veci tvarovať. Môžem presvedčiť ľudí na správnych miestach, ktorí sa zaujímajú o našu hudbu. Je to záležitosťou uchovania vecí mimo hraníc všednosti.“ V 2007 bol Sneak na hrane popredia housu, frustrovaný hudobným smerovaním a vzrastajúcou hudobnou závislosťou na neplodnom mainstreamovom vzorci. Opätovný vzostup elektra si tiež vybral svoju daň. Prestál radu rušných rozhovorov a vy-

jadroval svoj pocit nedostatku zvukovej inšpirácie a vnímanú neslobodu priemyslu. Bol to čas skúšky. „Nepovedal by som, že som chcel niekedy skončiť s hudbou,“ zdôveruje sa Sneak. „Ale určite to bolo obdobie, keď som si myslel, že house je v ohrození straty svojej identity a keď som začal prehodnocovať svoje možnosti. Hlavné stages boli vystriedané bočnými, pretože kontrolu prevzalo elektro... Nepoddal som WWW.WAVEMAG.EU WWW.WAVEMAG.EU


sa, ale adaptoval. Vrátil som sa ku klasickým housovým nahrávkam, ktoré som hral v neskorých 90. rokoch a začal som do svojich setov pridávať prvky elektra a techu. Tiež som začal the Gangster kampaň.“ Ukázalo sa to byť šikovným riešením. Sneak bol schopný udržať si svoje miesto pri stole špičky klubovej scény vďaka sile nových myšlienok a vývoju osobnosti, nielen vďaka dobrému menu. V jeho očiach zostáva scéna búrlivou, ale možnosť vyklíčiť dostali aj zelené výhonky zotavenia, čo je najbadateľnejšie vo východnej Európe. „Myslím, že celkovo celá Európa žije,“ hovorí. „Veľké zvieratá ako Reboot, Villalobos a Luciano vytvárajú naozaj kreatívne a inšpiratívne veci. Všetci si kúpili moje nahrávky a prejavujú mi rešpekt, nie ako k dinosaurovi ale ako k seberovnému. Rešpekt je vzájomný. Všetci uznávame, že sa pokúšame posunúť hudbu vpred.“ „Tiež na mňa vždy urobia dojem chlapíci z Circo Loco, vedia, ako urobiť niečo inak,“ hodnotí Sneak. „Keď som hral s nimi, vždy som zažil skvelú noc. Nie je to typické klubové prostredie, je to pokrokové. Existujú aj ďalšie dobré parties a noci, ale potrebujeme ich viac.“ Sneak, rodený Carlos Sosa, ktorý uzrel svetlo sveta pred niečo cez 40 rokmi v Puerto Rico, sa na začiatku 80. rokov presťahoval do Chicaga a čoskoro hral v miestnom klube a v mobilnej DJskej jednotke. Tá bola podnetom na spustenie Defiant Records v roku 1992 a sústredením sa na produkciu. Náhodné stretnutie s Cajmere a Green Velvet (Curtis Jones) viedlo k ústredným releasom na dvoch kultových Jonesových labeloch Relief a Casual, a tak zahájil svoj rýchly rast k vrcholu. Do polovice 90. rokov spôsobil Sneak svojím jedinečným, housovým, disko odfiltrovaným zvukom prevrat na klubovej scéne. Zvuk, ktorý viedol k ohromnému You Can’t Hide From Your Bud (samplovanie hitu od Teddy Pendergrass), vytvoril vhodný podklad pre produkciu podobne ovplyvnených tvorcov ako Daft Punk a Armand Van Helden. V nasledujúcich rokoch remixérska, produkčná a DJská práca

16WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY ON THE WAVE OF MUSIC

Moja hudba je dnes agresívna, možno trochu temnejšia, ale stále sú tam staré Sneak vibrácie. Neustále budem sám seba tlačiť, aby som robil lepšiu a lepšiu hudbu.“ ustavične plynula, avšak nie v takej intenzite ako predtým. Sneak pristúpil k nevyhnutným úpravám, rozruch okolo neho je však rovnako horúčkovitý ako vždy. „Prežil som už veľa scén, sledoval špirálu tanečnej hudby všetkých druhov. Samozrejme, je to všetko o prispôsobení sa, ale musíte byť schopní si zachovať svoju identitu. Moja hudba je dnes agresívna, možno trochu temnejšia, ale stále sú tam staré Sneak vibrácie. Neustále budem sám seba tlačiť, aby som robil lepšiu a lepšiu hudbu.“ Sneak žije v Toronte 13 rokov. Kreatívne, individuálne mesto, ktoré sa zdá pasuje jeho súčasnému pohľadu na život: „znášať -20 v zime je bolestivé, ale inak Toronto milujem.“ Má svoju hudobnú autonómiu, „Myslím, že kdekoľvek som bol, vždy to ovplyvnilo moju prácu. Chicago house je súčasťou mojej duše, keďže mám korene v Puerto Rico. Toronto vyhovuje mo-

jej kariérnej nezávislosti.“ Boj za pravú housovú hudbu podľa DJ Sneak stále tvrdo pokračuje, ale je to boj, ktorý Sneak cíti, že sa vyhráva. „Musíme byť opatrní ohľadom všetkých prichádzajúcich pop a reality TV sračiek. Je to tornádo, ktoré sa vyhráža, že nás všetkých strhne. Ale underground robí dobrú vec a existuje veľa vecí, ktoré ma v hudbe tešia aj teraz.“

Tento rok vydá Sneak úplne nový umelecký album, remixy a pár nových trackov na kultovom Magnetic label, ktorý založil v 2001. „Nemôžem sa dočkať. Naozaj to chcem odpáliť.“ A mám viac ako Sneaky pocit, že to tak bude... zdroj: Defected preklad: Thomas-Dexter.com foto: X-Mix Productions

WWW.WAVEMAG.EU WAVE WEEKLY 13


SINGLOVE OBRÁTKY LIVE

HVIEZDY DISKOTÉK

Každý piatok 20:00 - 22:00 Beta Rádio

Každý štvrtok 19:00 - 22:00 Rádio Frontinus

Každý týždeň tanečná hitparáda DJ TOP 10 a trojica noviniek, hosťovský DJ mix v rubrike DJ On The Phone. V druhej časti si opäť zaspomíname na staré dobré tanečné hity v rubrike Dance Flashback a nebude chýbať ani súťaž o voľné vstupenky do klubov.

Najbližší štvrtok sa ti do ucha dostane 639. kolo hitparády Sedmička. Neminú ťa novinky z mainstreamu EDM, selektované tracky od Mirca v štýle techhouse a v poslednej hodine a pol si užiješ set v rytme lámaného beatu. Na pretras a rozhovor príde Furibund zo zoskupenia CrankTime – Crew, ktorí sa venujú žánru drum&bass.

LEPORELO_FM

GET FUN

Každá nedeľa 00:00 - 03:00 Rádio_FM

Každá sobota 21:00 - 23:00 Fun Rádio

V najbližšom vydaní Leporelo_FM budete môcť počuť tracky z nového albumu Claude Von Stroke-a Urban Animal z labelu Dirtybird a aj tracky z debutového albumu formácie okolo Jamie Jonesa a Lee Fossa – Hot Natured Different Sides Of The Sun. Počúvajte nás už túto nedeľu o polnoci na Radiu_FM.

V Get Fun si už v sobotu o 9-tej večer vypočujete dve hodiny nadupanej hudby. Milan Lieskovsky sa bude v aktuálnom vydaní venovať pripravovanej Get Fun Tour 2013. Nalaďte sa aj vy a dozviete sa viac.

14

WAVE WEEKLY

WWW.WAVEMAG.EU


S P E C I

A L S

MIX OF THE WEEK

q

PROK & FITCH

Príjemný techhousový set, ktorý som pre vás vybrala tento týždeň, odohrali v klube Space na Ibize páni Prok & Fitch ešte v auguste. Záznam použili ako materiál do svojho podcastu s názvom „Floorplay“ s poradovým číslom 11. Ben Prok & James Fitch pochádzajú zo Spojeného Kráľovstva a hudbe sa venujú už nejaký ten piatok. V roku 2009 boli národnými médiami titulovaní ako „tí, ktorých sa oplatí sledovať“. Predpovede novinárov sa naplnili a táto horúca DJská a producentská dvojka dosiahla viacero zaujímavých mét – zahrali si na hlavnom

16

WAVE WEEKLY

PLAY

stagei v Amnesii na Ibize, mali tour v Brazílii a Austrálii, a vydali tracky, ktoré boli pozitívne prijaté nielen publikom na parkete, ale aj hudobnými kritikmi. Tracky im vychádzajú na prestížnych labeloch – Axtone, Toolroom Record či CR2 a podpory sa im dostáva od hviezdnych mien – Carl Cox, Paul van Dyk, Steve Angello. Tieto tri mená sú zárukou kvality, tak si nechajte poradiť od nich a sledujte Prok & Fitch spolu so mnou aj naďalej.

autor: Shiwave

WWW.WAVEMAG.EU


S P E C I

A L S

ARTIST OF THE WEEK

q

FRANCESCA LOMBARDO

Francesca Lombardo je 34 ročná (pravdepodobný vek, pozn. autora) tech-housová DJka a producentka narodená v Taliansku, pôsobiaca však v Londýne. Hudobné nadanie zdedila po matke, ktorá bola v detstve výbornou klaviristkou. Francesca trénovala rovnako od útleho veku, čo ju priviedlo k štúdiám na preslávenom hudobnom konzervatóriu v rodnej vlasti, kde zotrvala až kým sa nepresťahovala do Londýna, kde začala s vokálnym vystupovaním. Kým žila v hlavnom meste, z jej flirtovania s rave scénou, sa vyvinul v plnohodnotný vzťah. Prvýkrát sa na scéne objavila pod menom Jackie Misfit, pod ktorým vystúpila na rôznych undergroundových parties v kluboch vrátane Brixton Academy či The Drom. Tiež vydávala hudbu na labeloch ako Lokomotiv Recordings, no neskôr založila vlastné vydavateľstvo Echolette Records. Po tom,

18

WAVE WEEKLY

PLAY

čo chvíľu pôsobila ako vokalistka a klávesáčka v projekte Def by Disco, začala vystupovať pod vlastným menom. Náhoda dopomohla k podpísaniu zmluvy s labelom Crosstown Rebels v roku 2011, kde sa podľa jej slov cíti konečne ako doma. Nasledujúci rok vydáva „Changes EP“, ktorá je zmesou štýlov deep house, techno a electronica. Na svetlo sveta jej stihlo za poslednú dobu vyjsť už niekoľko skladieb, no jej najnovší počin s názvom „What To Do“ čaká na vydanie práve teraz na Crosstown Rebels. autor: past rascal

WWW.WAVEMAG.EU


PARTYLIST TVOJ KLUBOVÝ PROGRAM NA NAJBLIŽŠIE TÝŽDNE S WAVE

PAUL VAN DYK INCHEBA Bratislava Piatok 20.9.2013 Trance, Progressive Paul van Dyk, Stefan Dabruck, Michael Burian, Chriss Ronson STANDA - TECHNO OLD SCHOOL SUBCLUB Bratislava Piatok 20.9.2013 Vstupné: 5€ /7€ Techno Toky, Boss, Loktibrada, Benco, Patrik P DRUMATIQUE SESSION NU SPIRIT CLUB Bratislava Piatok 20.9.2013 Drum&bass Makoto, Galagha, Gabanna, Svetlux, Zajo MIXED TUNES VOL. 13 HOPKIRK Bratislava Piatok 20.9.2013 House, Lounge - vinyl edition Nisiru, Da-no CLUBREVERSE REVERSE Pezinok Piatok 20.9.2013 House, Minimal, Tech House, Deep House, Techno Tomin Tomovic, Pappi, Tlama, Grining, Marty Fish, Kaffu, SlavoC, Bubble FUNKEN GRUVEN VOL. 40 - HEART EDITION CHARISMA CAFÉ Zvolen Piatok 20.9.2013 House Bollo & Remo, Noks & Good Mood & Filli (live vocals), Cole a.k.a. Hyricz

WASH ROOM ADVENTURE MUSIC Liptovský Mikuláš Piatok 20.9.2013 Vstupné: 2€ Minimal, Tech House Goyaa, Beat Synonym INTERIOR SOUNDS LÚČ Trenčín Piatok 20.9.2013 Drum&bass, Glitch, Dubstep, Electronica Foolk live! Junior aka Džunyja, Detekm live!, Kayla, Twist & Mapo. MIDNIGHT DUBS NU SPIRIT CLUB Bratislava Sobota 21.9.2013 House, Techno, UK Bass Paleman, MC Chunky, Bad Mojo b2b Michael Pries, Kepikei, Ronin, John Doe, Wuuk SUMMIT VOL. 26 ART KLUB Trnava Sobota 21.9.2013 Vstupné: 3€ Drum&bass Knight & Ramirez, Bobo, Tapir, Greek SHOWTEK A KCIA WHITE NIGHT ZRUCLUB ŠENÁ Jaklovce Piatok 27.9.2013 Progressive Showtek MUSIC IS EVERYTHING NU SPIRIT CLUB Bratislava Piatok 27.9.2013 House Mario Basanov, Haberland & Glaubic, Mishek & C.O.D.E. LIFTED SESSIONS AEPH SUBCLUB Bratislava

Piatok 27.9.2013 Drum&bass Aeph, XBZX, Illmundie, Matis, Huspi + VJ Evil Kitty MY NAME IS TECHNO PEKELNEJ BAR Praha Piatok 27.9.2013 Techno Bari, Hasky, CZScream, Lamy CZ, Shimita, Teeno MIKE SAXI & FRIENDS BOBA BAR Košice Piatok 27.9.2013 House, Electro, Progressive Mike Saxi, Ekg MARATÓN ADVENTURE MUSIC Liptovský Mikuláš Piatok 27.9.2013 House, Tech House Julien G MINIMÓZA ADVENTURE MUSIC Liptovský Mikuláš Piatok 27.9.2013 Drum&bass Rudlock, Lady Su, Inhuman Terror, Spore, Rehy LE CAFÉ MUSIC NIGHT LE CAFÉ Levice Piatok 27.9.2013 House, Deep House, Tech House, Electro Swing Androgyn ELEKTRA - KÖLSCH FLÉDA Brno Piatok 27.9.2013 Vstupné: 350 CZK Techno Kölsch, Orbith, Electrosoundsystem, Elio, Andy Smith

DRUMLAND VOL. 8 KRAVÍN Valašské Klobouky Piatok 27.9.2013 Drum&bass One Way a.k.a. Sensimilia & Doc.Da.Name, Joshua, Hanah, Forma MUSIC IS EVERYTHING NU SPIRIT CLUB Bratislava Piatok 27.9.2013 House, Lounge Mario Basanov, Haberland & Glaubic, Mishek & C.O.D.E. TRANCEFUSION PURE AUTUMN VÝSTAVISKO HOLEŠOVICE Praha Sobota 28.9.2013 Trance, Progressive, Electro... Marco V, Judge Jules, Giuseppe Ottaviani, Bobina, Myon and Shane54, 4 Strings, Juventa, Taucher... CRANKTIME VOL. 40 ENJOYCLUB Žilina Sobota 28.9.2013 Drum&bass IM3, Ero Drummer, Strange Position, Furibund + live sax, Jema ARNAUD REBOTINI NU SPIRIT CLUB Bratislava Sobota 28.9.2013 Techno, Minimal Arnaud Rebotini, Toky, Sir Bakulu, Yanko Kral CARL COX AT CITADELA INCHEBA Brno Piatok 11.10.2013 Techno, Minimal Carl Cox, Lucca, Jon Rundell, Subgate, Chris Sadler, Wilda...

Pošli nám aj ty svoj tip na party na mail veronika@wavemag.eu, ak bude žánrovo vyhovovať magazínu, tak ho uverejníme.


WAVE

SIGNALL_FM NIGHT KC DUNAJ Bratislava Piatok 11.10.2013 Drum&bass Tokyo Prose, Presha, Clive, Twist, Lixx

DUBFLEX DUBBASE.FM NIGHT SUBCLUB Bratislava Piatok 11.10.2013 Drum&bass, Dubstep, Trap Breezer, LX Sounder, Genetic Krew, Dubshoock BÓNUSZ FESTIVAL HUNGEXPO Budapešť Sobota 12.10.2013 Techno, Minimal Carl Cox, Dubfire, Nicky Romero, Sander van Doorn, Mark Knight, Fitz Kalkbrenner, Alan Fitzpatrick, Sasha Carassi... IMAGINATION FESTIVAL EXPO HOLEŠOVICE Brno Piatok 18.10.2013 Vstupné: od 649 CZK Drum&bass, Hardstyle, Hardcore, Hardtechno Dirtyphonics, Wilkinson, Calyx & Teebee, Black Sun Empire, Forbidden Society, Loadstar, Pixie, Psyko Punkz, In-Phase... SHIFT! PERPETUUM Brno Piatok 18.10.2013 Vstupné: 3€ Techno Julyukie a.k.a. Juliana Yamasaki, Bari, Nois, Tomas Ivicic, Carl W REACTION CONTROL ENJOYCLUB Žilina Sobota 26.10.2013 Techno, House, Tech WWW.FACEBOOK.COM/WAVEMAG.EU

House Ben Long Spce DJz, Toky, Sepromatiq, Grining, Derma & Marosh, Extaza, Deagon, Kukurica, The X, Cherma, Jema TECHNO DEAF BATELIÉR Bratislava Piatok 1.11.2013 Vstupné: 5€ Techno, Minimal Thomas Tribal & B. Slave, Miss Rodez, Dragon Hoang, Anfree & Tanya, Aghi, Weepl, Mailo APOKALYPSA BOBYCENTRUM Brno Piatok 22.11.2013 Vstupné: 27,42€ Techno, Minimal Sasha Carassi, A.Paul, Joseph Capriati, HoracioCruz, Eric Sneo, Miss DJAx, The Advent & Industrialyzer, Triple Religion a.k.a. Arkus P & Robert Natus & Boris S., Eto & Gab a.k.a. Motormorfoses, Kaiserdisco, Jay Lumen... TRANCEFUSION OLD SCHOOL EDITION MINISTRY OF FUN Banská Bystrica Sobota 9.11.2013 Trance, Progressive Johan Gielen, Kai Traicid, Scot Project, Shog, Thomas Coastline TRANSMISSION O2 ARENA Praha Sobota 30.11.2013 Vstupné: 45€ Progressive, Electro, House, Techno, Minimal Markus Schulz, Ørjan Nilsen, Cosmic Gate, Arnej, Tomas Heredia, Sneijder, Thomas Coastline, Thrillseekers...


Predajné miesta magazínu Wave BÁNOVCE NAD BEBRAVOU M+M TABAK: HM Tesco Námestie Ľ. Štúra BANSKÁ BYSTRICA GG TABAK: Kaufland Nám. Ľ. Štúra TOPPRES: OC Europa

LEVICE GECO TABAK: Tesco

PÚCHOV M+M TABAK: Tesco

LIPTOVSKÝ HRÁDOK GG TABAK: Lidl

REVÚCA MEDIA PRESS: Tesco

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ GECO TABAK: Tesco, GG TABAK: OD Prior

RIMAVSKÁ SOBOTA MEDIA PRESS: Tesco

BARDEJOV GG TABAK: OC Galéria

LUČENEC GG TABAK: Halíčska

BRATISLAVA GG TABAK: Polus City Center, MEDIAPRESS: Aupark, MEDIAPRESS: OC Eurovea, GECO: OC Cubicon, GECO: Avion Shopping Park, M+M TABAK: Tesco – Kamenné námestie

MALACKY GG TABAK: Lidl, GG TABAK: Kaufland, Mediapress: Tesco

BREZNO Geco Tabak: Kaufland ČADCA GG TABAK: Hyper Tesco DETVA GECO: Tesco DOLNÝ KUBÍN GECO: Tesco DUBNICA NAD VÁHOM M+M TABAK: Tesco DUNAJSKÁ STREDA GG TABAK Hypernova, GG TABAK: Kaufland GALANTA GG TABAK: Tesco HLOHOVEC T-PRESS: Kaufland HUMENNÉ M+M TABAK: Tesco KEŽMAROK GG TABAK: Tesco KOMÁRNO GG TABAK: Kaufland, GG TABAK: Tesco KOŠICE GECO TABAK: OC Cassovia, GECO TABAK: OC Optima, GECO TABAK: Kaufland

MARTIN M+M TABAK: Tesco MICHALOVCE M+M TABAK: Tesco

ROŽŇAVA GECO TABAK: Tesco RUŽOMBEROK Nástupište SAD, OD JEDNOTA ŠAĽA GECO TABAK: Kaufland SENICA GG TABAK: Tesco

TRNAVA T-PRESS: OC Max, TPRESS: OC Arkádia VRANOV NAD TOPĽOU GECO TABAK: Tesco ŽIAR NAD HRONOM Nám. Matice Slovenskej ŽILINA GG TABAK: OC Max, GG TABAK: Hyper Tesco, GG TABAK: OC Mirage, TOPAS TABAK: OC Aupark ZVOLEN, GG TABAK: Kaufland, GG TABAK: Tesco, GG TABAK: Lidl, TOPPRES: EUROPA

SEREĎ GECO TABAK: Kaufland

TECHHOUSE Bratislava, Ovsište

SKALICA GECO TABAK: Tesco

DJ CENTER Košice

SNINA Stánok Strojárska ulica

KLUB SHAKA Púchov

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM GECO TABAK: Tesco

SPIŠSKÁ NOVÁ VES GG TABAK: Tesco, GG TABAK: OC Madaras

SPY KLUB Partizánske

NOVÉ ZÁMKY Hlavné námestie

STARÁ LUBOVŇA GECO TABAK: Kaufland

PARTIZÁNSKE L+M TABAK: Nitrianska cesta

STROPKOV Durkaj Vincent: Námestie SNP, Hlavná 60

PEZINOK GG TABAK: Tesco

ŠTÚROVO GG TABAK: NC Aquario Park

MYJAVA UNIVERSALPRESS: Tesco NITRA ROYAL PRESS: OC Centro, ROYAL PRESS: OC Mlyny

PIEŠŤANY T-PRESS: Aupark, T-PRESS: Tesco

STANICA Žilina - Záriečie MUSICMANIA Žiar nad Hronom CENTRUM MUSIC CLUB Banská Bystrica

TERCHOVÁ GG TABAK: Lidl

POPRAD NS Podchod, TABAK: Max

TOPOĽČANY M+M TABAK: Tesco

POVAŽSKÁ BYSTRICA GG TABAK: Hyper Tesco

TREBIŠOV MEDIAPRINT: Billa

PREŠOV M+M TABAK: HM Tesco, GECO TABAK: Tesco

TRENČÍN GECO TABAK: OC Laugaricio, BRESMAN s.r.o.: OC Max, BRESMAN s.r.o.: OC Masarycky

PRIEVIDZA GECO TABAK: Tesco, GG TABAK: Kaufland

GROTESKA ART CAFFE Poprad

Všetky predajné miesta PNS v zozname boli vybrané magazínom Wave. Nie vždy sa však magazín nachádza v dostatočnom množstve vo zvolených stánkoch, pretože je distribučnou spoločnosťou rozdistribuovaný aj do veľa iných miest, o ktorých však my nemáme prehľad. Za distribúciu časopisov je výhradne zodpovedná distribučná spoločnosť.

2013_Wave Weekly (38 týždeň) 35/2013)  

Jediný magazín o tanečnej a klubovej hudbe na Slovensku a v Českej republike. Viac info na www.wavemag.eu

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you