Page 1

SANTUOKA

.LT

ŽURNALAS

2017-2018 m.

Nr. 1 (1)

KAIP VIRŠELIO NUOTAKA

Božena

SUSIKŪRĖ SAVO

suknelę pati!

127

IDĖJOS ir PATARIMAI Jūsų vestuvėms!

Šiuolaikiškos NUOTAKOS DIENORAŠTIS

Inga Budrienė:

„Sukurti nepriekaištingas vestuves yra sudėtingas darbas“

2018 METŲ VESTUVINIŲ

Suknelių tendencijos!

SANTUOKA.lt

žurnalas

1


2

2017 m. spalis-2018 m. sausis


SANTUOKA.lt

žurnalas

3


sukneles

4

2017 m. spalis-2018 m. sausis


sukneles

SANTUOKA.lt

žurnalas

5


Santuoka

.LT

žurnalas

ŠIAME NUMERYJE SKAITYKITE

66 p.

Kaip išlaikyti gerus santykius planuojant vestuves? VIRŠELIO ISTORIJA 6 p. STILINGOJI MIESTO NUOTAKA BOŽENA Išsvajota vestuvinė suknelė ir karališkųjų baltųjų hortenzijų kerai!

VESTUVIŲ PLANAVIMAS 10 p. ŠVENTĖS VIETA Dilema: kokia bus mūsų šventės vieta? Vila „9 Vėjai“ – molonių gyvenimo permainų vieta! Kodėl restoranas „Batoras“ yra ta vieta, kurioje vestuves nori švęsti visi jaunavedžiai? Vestuvinių stalų pasirinkimas. Unikalios vietos Jūsų vestuvėms!

18 p. MAISTAS IR GĖRIMAI Užkandžiai, kurie nustebins Jūsų šventės svečius. Saldumynų stalo karalius – vestuvinis tortas! 22 p. JUVELYRIKA Vestuvinio žiedo nešiojimas – poros susitarimas? Vestuvinių žiedų paieškos. 28 p. APRANGA IR AKSESUARAI Kokia bus 2018 metų nuotakos suknelė? Kaip išsirinkti vestuvinį kostiumą?

40 p. GĖLĖS Nuotakos puokštės spalvų paletė įkvėpta keturių metų laikų. Vestuvinių gėlių atmintinė. Vestuvinių gėlių pasirinkimas – ką svarbu žinoti? 46 p. FOTOGRAFAVIMAS IR FILMAVIMAS Koks vestuvių fotografijos stilius Jums tinkamiausias? Vestuvinio filmo privalumai. 52 p. RENGINIŲ VEDĖJAI IR MUZIKA Sakome Taip gyvai muzikai ceremonijos metu! Kodėl Jūsų šventei reikia didžėjaus? Kaip atpažinti profesionalų vestuvių vedėją?

Ką dovanoti vestuvių metinių proga?

VIRŠELIO NUOTAKA BOŽENA Nuotrauka – „Ana Rosso photography“ Makiažas – „Monika Briu“ Šukuosena – „Aleksandra Make up artists & hairstylist“ Suknelė – „Stiliaus Etiketé“ Vieta – Vilniaus Jėzaus Širdies bažnyčios kiemelis

6

36 p. GROŽIS Nuotakos kosmetinė iš vidaus! Rafinuota ar valiūkiška?

64 p .

58 p. TRANSPORTAS Kai automobilis tampa šventės puošmena. Modernumas ar klasika? 9 būdai dekoruoti vestuviniam automobiliui. 68 p. DEKORAVIMAS IR ATRIBUTIKA 2018 metų vestuvių tendencija – dirbiniai iš medžio! Kad jaunųjų rytas būtų ypatingas! 2017 m. spalis-2018 m. sausis


REDAKTORĖS ŽODIS Vestuvių sezonas pasibaigė, tačiau atėjo laikas pasitikti sužadėtuvių sezoną! Juk šaltuoju metų laiku geriausiai šildo meilės prisipažinimai ir, žinoma, žiedelis ant bevardžio piršto. Tad, jei šiuo metu rankose laikai naujutėlaitį žurnalo „Santuoka.lt“ numerį, reiškia, jog Tau šiais metais labai pasisekė, nes su mylimuoju nusprendėte sukurti šeimą! Ir jei nė nenutuoki nuo ko pradėti planuoti vestuves, tuomet tu esi teisingame kelyje, nes su žurnalu „Santuoka.lt“ sužinosi viską, ką tau reikia!

Karolina ir Jevgenij

72 p .

76 p. VESTUVIŲ ORGANIZAVIMAS Vestuvių koordinavimas – sklandžios šventės paslaptis! Kodėl Jums reikia vestuvių planuotojos? Inga Budrienė: „Sukurti nepriekaištingas vestuves yra sudėtingas darbas“. 82 p. STAIGMENOS IR PRAMOGOS 3 originalios vestuvių pramogų idėjos! Įspūdinga vestuvių kulminacija – iškilminga vestuvinio gyvenimo pradžia!

ĮDOMYBĖS 88 p. HOROSKOPAS 2018 metų vestuvių spalvų horoskopas! 96 p. REDAKCIJA REKOMENDUOJA Planuoji vestuves? Tau tai aktualu!

Šiuolaikiškos nuotakos dienoraštis

89p.

5 dalykai, kuriuos turi žinoti apie civilinės santuokos registravimą! Jūsų vestuvių svečių sąrašas! Ar apie viską pagalvojai? Tavo vestuvių šventės vizija!

Šis žurnalo „Santuoka.lt“ numeris yra pirmasis ne tik Tau, bet ir visoms kitoms nuotakoms. Tačiau pirmų kartų Tavo gyvenime dar bus labai daug – linkiu, kad jie būtų patys maloniausi – pirmos vestuvės, pirmas medaus mėnuo, pirmosios metinės ar pirmojo vaikelio laukimas. O, kad jos tokios ir būtų pradėkime viską nuo tobulos vestuvių šventės, kurią Jums padės susikurti visiškai naujas vestuvinis žurnalas „Santuoka.lt“. Šiame numeryje rasite daugybę naudingų straipsnių ir patarimų, pasisemsite naujų idėjų ir sužinosite, kaip vestuves planavo kitos nuotakos! Koks bus naujasis „Santuoka.lt“ žurnalas? Visai toks, koks yra fotografės „Ana Rosso“ sukurtas žurnalo viršelis – drąsus, stilingas ir įkvepiantis vestuvėms!

Karolina

Žurnalas „Santuoka.lt“ Nr. 1 (1) 2017 m. spalis-2018 m. sausis

Už reklamos turinį ir jos kalbą leidėjas neatsako.

Redaktorė Karolina Gudaitė

Norint naudoti iliustracijas ir tekstus, būtinas raštiškas redakcijos sutikimas.

Leidėjas UAB „Reklamos partneris“ Kalvarijų 125-821, Vilnius vestuviupartneris.lt Spausdino UAB „Lietuvos rytas“ Gedimino pr. 12A, Vilnius Tel. 8-5 2743743 Reklamos skyrius El. p. info@santuoka.lt Tel.: 8-655 83448, 8-685 578775

Žurnale naudojamos asmeninės redakcijos ir autorinės fotografų nuotraukos. 2017 © UAB „Reklamos partneris“ ISSN: 2538-7448 Kaina 2,99 Eur. Tiražas 5 tūkst.

Draugaukime Facebook Vestuvės su Santuoka.lt Sekite Instagram vestuves_su_santuoka.lt Skaitykite internete vestuviupartneris.lt

vestuviupartneris.lt

SANTUOKA.lt

žurnalas

7


VIRŠELIO ISTORIJA

Stilingoji miesto nuotaka Božena! ... išsvajota vestuvinė suknelė ir karališkųjų baltųjų hortenzijų kerai!

P

„Ana Rosso photography“ nuotraukos 8

irmąjį naujo vestuvinio žurnalo „Santuoka.lt“ numerį papuošė charizmatiška ir be galo stilinga nuotaka Božena, kuri dar visai neseniai su mylimu vyru Valdemaru atšventė išskirtine prabanga kerinčią šventę. Savo drabužių prekės ženklą turinti nuotaka, išdrįso pasisiūti vestuvinę suknelę pati ir tvirtina, jog tai buvo geriausias jos priimtas sprendimas! Božena papasakojo, kaip jai sekėsi planuoti šventę, kokios šventės akimirkos jai buvo pačios įsimintiniausios bei pasidalino rekomendacijomis ir patarimais nuotakoms, kurios svajoja apie išskirtinę vestuvinę suknelę! 2017 m. spalis-2018 m. sausis


VIRŠELIO ISTORIJA

GERIAUSIŲ EMOCIJŲ KUPINI METAI! Jau nuo pat pirmųjų draugystės metų giliai širdyje jaučiau, jog Valdemaras yra tas vienintelis, su kuriuo nugyvensiu visą savo gyvenimą. Todėl buvo tik laiko klausimas, kada oficialiai tapsime vyru ir žmona. Na, o po keturių kartu praleistų metų, Valdemaras pagaliau man pasipiršo. Vestuves planavome beveik metus – šis laikotarpis mums abiem buvo išties ypatingas. Kadangi turėjome pakankamai daug laiko, vestuvių planavimas vyko sklandžiai, buvome ramūs ir atsipalaidavę bei po truputį pratinomės prie greitai pasikeisiančio statuso.

ŠVENTĖS AKIMIRKOS UŽFIKSUOTOS PROFESIONALŲ Pradėdama planuoti šventę iš karto buvau tikra dėl dviejų dalykų: jog vestuvių akimirkas patikėsiu įamžinti nuostabiai fotografei Anai Rosso, o vestuvių filmu rūpinsis operatorių komanda „Zzet pictures“. Jau seniai žavėjausi šių žmonių profesionalumu ir išskirtiniais darbais.

SENIAI PUOSELĖTA VESTUVINĖS SUKNELĖS VIZIJA Tikriausiai kiekviena nuotaka svajoja per savo vestuves atrodyti nepriekaištingai ir pasipuošti nuostabaus grožio suknele. Aš buvau tikrai ne išimtis! Tai, kad noriu nestandartinės suknelės, žinojau jau seniai, kai vyras dar net nebuvo pasipiršęs. Tad pradėjusi planuoti šventę jau turėjau aiškią suknelės viziją. Ilgiausiai užtruko audinio paieška, nes norėjosi, jog suknelė būtų išskirtinės kokybės. Na, o sunkiausias buvo pats suknelės kirpimo ir siuvimo procesas, nes viską dariau iš galvos, be jokių eskizų. Taip jau nutiko, kad dėl labai užimtos dienotvarkės, suknelės siuvimą atidėliojau iki paskutinės akimirkos, tad visą suknelę teko pasiūti vos per dvi savaites. Tikriausiai įsivaizduojate kiek buvo streso! Tačiau nors ir teko gerokai paplušėti – suknelė gavosi būtent tokia, apie kokią svajojau. O geriausia tai, kad viskas joje buvo mano! Ji puikiai atspindėjo mano asmenybę ir stilių – būtent todėl su ja jaučiausi nuostabiai!►

SANTUOKA.lt

žurnalas

9


VIRŠELIO ISTORIJA

„ Jau nuo pat pirmųjų draugys-

tės metų giliai širdyje jaučiau, jog Valdemaras yra tas vienintelis, su kuriuo nugyvensiu visą savo gyvenimą.“

10

2017 m. spalis-2018 m. sausis


PROFESIONALŪS GROŽIO MEISTRAI Prie mano įvaizdžio labai prisidėjo ir profesionali makiažo meistrė „Monika Briu“ bei plaukų stilistė Aleksandra. Esu labai patenkinta šių merginų darbu. Visą dieną jaučiausi labai graži!

Subtiliai romantišką atmosferą kūrė smuiko muzikos garsai, o svečius išjudino muzikantai „J-Band“. Na ir galiausiai vakarą vainikavo įspūdingas ugnies ir pirotechnikos šou. Ugnies šou „Viduramžiai“ savo darbą atliko išties nepriekaištingai – negalėjome nustoti žavėtis tuo, ką matėme.

SENTIMENTALI IR IKI SMULKMENŲ PATARIMAS BŪSIMIEMS APGALVOTA DIENA JAUNAVEDŽIAMS

Vestuvių ceremonija vyko Vilniaus Jėzaus Širdies bažnyčioje – dėl šio pasirinkimo abejonių nekilo – abu su vyru šioje bažnyčioje buvome pakrikštyti, tad čia norėjome ištarti vienas kitam ir lemiamą „Taip“. Fotosesija praėjo labai sklandžiai – viskuo pasirūpino mūsų fotografė ir operatorių komanda, tad mums beliko tik atsipalaiduoti ir mėgautis akimirkomis. O juk tai tokią gražią dieną yra labai svarbu! Vestuvių šventė vyko pramogų ir poilsio centro „Belmontas“ didžiojoje salėje – mus ir visus mūsų šventės svečius užbūrė šios vietos grožis, todėl labai džiaugiamės savo sprendimu. Tiesa, nuostabų interjerą išryškino ir unikalios floristės - dekoratorės „Gėlių mergaitė“ kurtos kompozicijos, kurių centre atsidūrė karališkos baltosios hortenzijos. Be to, svečiai galėjo stabtelti bei įsiamžinti prie žavios gėlių ir žalumynų sienos, puoštos mūsų inicialais – už ją esame labai dėkingi „FlowerDeco“ dekoratoriams.

Kad vestuvių planavimas neatimtų iš Jūsų paskutinių jėgų, patariu patikėti savo švente pasirūpinti profesionalams. Tik taip galėsite visiškai atsipalaiduoti ir mėgautis viena gražiausių Jūsų gyvenimo dienų. Juk ji taip greitai prabėgs – būkite tikri, kad pasiimsite iš jos viską, kas įmanoma geriausia!■

Ketini siūtis vestuvinę suknelę? NUOTAKA BOŽENA TAU PATARIA!

1. Susirask savo darbą išmanančią siuvėją ar dizainerę, kuri padės išpildyti tavo viziją; 2. Rinkis tik tau tinkantį suknelės stilių; 3. Nepagailėk laiko kokybiško audinio paieškoms; 4. Suknelės modelis turi atspindėti tavo charakterį ir stilių, o ne naujausias tendencijas – tokia suknelė bus nepavaldi laikui!

SANTUOKA.lt

žurnalas

11


VESTUVIŲ PLANAVIMAS ŠVENTĖS VIETA

Dilema: kokia bus mūsų šventės vieta? Kad Jūsų šventė būtų harmoninga ir pasakotų vieną istoriją – labai svarbu, jog joje vyrautų vientisas stilius. Nuo vestuvinės suknelės iki šventės vietos – visi atributai turi būti tarpusavyje susiję. Šiuo atžvilgiu, šventės vieta yra ta erdvė, kurioje lengviausia perteikti Jūsų vestuvių viziją. Ir mes kalbame ne tik apie dekoro elementus! Vestuvių stilių gali išduoti ir pati šventės vieta! KAIMIŠKO STILIAUS VESTUVĖS

ROMANTIŠKO STILIAUS VESTUVĖS

Kaimiško stiliaus (angl. „rustic“) vestuvės pasižymi gaivia žaluma, buities reikmenų panaudojimu dekoracijoms ir, žinoma, autentiškomis vietomis. Tad šioms vestuvėms švęsti labiausiai tiks kaimo turizmo sodyba, Jūsų senelių sodyboje išlikęs unikalus medinis svirnas ar net senas malūnas. Be to šio stiliaus vestuves šiltuoju sezonu kuo puikiausiai galite švęsti ir po atviru dangumi, pavėsinėje ar palapinėje. Tik įsivaizduokite nusvirusiose šimtamečių medžių šakose kabančias lempučių girliandas, ilgus vaišėmis nuklotus stalus ir visai netoliese čirškiančius žiogus – tokios šventės niekas nenorės palikti iki pat paryčių!

Nors daugelis žmonių mano jog romantiško stiliaus vestuvės – tai vestuvės, kuriose dominuoja rausvi atspalviai ir žaismingos gėlių kompozicijos, iš tiesų šis stilius visada buvo siejamas su nuostabiu gamtos grožiu. Taigi, romantiškų vestuvių fonu tampa išskirtiniai kraštovaizdžiai: jūra, prieplauka, ežero krantas ar senas vynuogynas. Švęsdami savo vestuves tokioje vaizdingoje vietoje tikrai sumažinsite dekoravimo išlaidas – juk nieko nėra gražesnio už „Motulę“ gamtą!

PRABANGAUS STILIAUS VESTUVĖS Šio stiliaus vestuvės yra visiška priešingybė kaimiškoms vestuvėms. Ir mes tikrai neturime omenyje jų planavimui išleidžiamos sumos! Jei kaimiškų vestuvių dekore galima pamatyti daugybę rakandų, stiklainių ir laukinių augalų, tai prabangaus stiliaus vestuvėse dominuoja masyvios gėlių kompozicijos, auksu tviskančios žvakidės, veidrodžiai ir karališkas deimantų blizgesys. Dažniausiai tokio stiliaus vestuvės švenčiamos vilose, dvaruose, restoranuose ar prabangių viešbučių pokylių salėse. O kartais pasirenkamos net pilys! 12

MODERNAUS STILIAUS VESTUVĖS Tokio stiliaus vestuvėms būdingos tikrai išskirtinės šventės vietos. Įsivaizduokite vestuvių vakarėlį apleistos gamyklos pastate, botanikos sode, planetariume ar net lėktuvo angare - argi tai neatrodytų išties didingai? Modernios vestuvės paprastai vyksta dideliuose, sudėtinguose statiniuose ar senuose pramoniniuose pastatuose – pastarieji tarsi prikeliami naujam gyvenimui. Dekoro elementuose taip pat vyrauja netikėti sprendimai – tropiniai lapai, įmantrios geometrinės figūros, kristalai ar marmuro gaminiai. Dažnai šaltos betono sienos atgyja pasitelkus unikalias augalų kompozicijas ir įspūdingus šviesos efektus.■

2017 m. spalis-2018 m. sausis


- malonių gyvenimo permainų vieta! Vila „9 Vėjai“ – tai grožį, eleganciją ir harmoniją įkūnijanti presciziška vieta Jūsų tobulai vestuvių šventei! Unikalaus interjero, profesionaliai paruoštų patiekalų ir ypač dėmesingo personalo dėka sukuriama prabanga ir rafinuotumu alsuojanti atmosfera, kurioje užgimsta naujos šeimos istorija.

Kodėl turėtumėte rinktis vilą „9 Vėjai“ savo vestuvėms? Ištaigingas vilos interjeras nereikalauja įspūdingų dekoro sprendimų – tad šventišką nuotaiką sukursite pasitelkę minimalius išteklius. Nuostabus rožynas idealiai tiks romantiškai vestuvių ceremonijai ir taps puikiu fonu sveikinimams. Profesionalus šefas (Servantas.lt) paruoš Jūsų šventei nepriekaištingus patiekalus, kurie savo skoniu ir išvaizda nustebins ne tik Jus, bet ir Jūsų vestuvių svečius. Vilos šeimininkai ir personalas pasirūpins visomis šventės detalėmis – maloniu aptarnavimu ir šventės koordinavimu – bei pasidalins savo patirtimi ir patarimais, kurie padės sukurti įsimintiną vestuvių vakarą.

Vila „9 Vėjai“ dalinasi patarimais! JAUNIESIEMS 1. Rinkdamiesi maistą remkitės ne tik savo skoniu, bet pasirūpinkite, kad patiekalai būtų gardūs ir Jūsų svečiams – ta pati taisyklė galioja ir gėrimams; 2. Išskirtinei progai rinkitės ir išskirtinį maistą – juk tradicinius patiekalus valgote kasdien; 3. Išsiaiškinkite, ar į šventės vietos nuomos kainą įeina staltiesių, kėdžių užvalkalų ir indų nuoma bei aptarnavimas ir stalų priežiūra – ar tai yra papildomas mokestis; 4. Svečiai į šventės vietą turėtų atvykti ne anksčiau nei likus valandai iki jaunųjų sugrįžimo, o jei planuojate ankstyvą svečių atvykimą, pasirūpinkite papildomais užkandžiais ar net užsiėmimais.

SVEČIAMS 1. Atvykę į šventės vietą prie stalo sėskite tik pakvietus vakaro vedėjui;

2. Saldaus stalo vaišės turėtų sulaukti sugrįžtančių jaunųjų, o geriausiu atveju ir

torto pjovimo;

3. Tėveliai turėtų prižiūrėti savo vaikus, kad jie nesugadintų šventės vietos inventoriaus ar dekoracijų bei aptarti su jaunaisiais auklės paslaugų šventės vietoje galimybę; 4. Linksmybes tęsiantiems svečiams: jeigu personalas pradėjo tvarkyti šventės vietą, tai yra ženklas, kad metas apleisti šventės vietą ir netrukdyti personalui pasiruošti pusryčių laikui.

www.9vejai.eu | Tel. +370 68 632 171, +370 60 028 653 | Girininkų kaimas, Knygnešio P.Varkalos g. 44


Kodėl restoranas

Batoras “

yra ta vieta, kurioje vestuves nori švęsti visi jaunavedžiai?

14

V

ienas svarbiausių sprendimų, kurį turi priimti jaunieji planuodami savo šventę yra vestuvių vietos pasirinkimas. Tai, kokioje vietoje ketinate švęsti vieną gražiausių savo gyvenimo švenčių gali nulemti ir kitus šventės planavimo aspektus – nuo nuotakos suknelės pasirinkimo iki vestuvių stiliaus. Būtent todėl, labai svarbu, jog priimdami sprendimą, jį gerai apsvarstytumėte. Kad tai padaryti būtų lengviau, dalinamės patarimais, kaip išsirinkti idealiai Jūsų vestuvėms tinkančią šventės vietą!

2017 m. spalis-2018 m. sausis


MUAH.LT / fotografė Evelina Dzienaitė

1. AR ŠVENTĖS VIETA YRA ŠVIESI? Rinkitės šviesią salę. Šviesi salė padeda išlaikyti šventišką atmosferą, ją galima lengviau ir gražiau dekoruoti, panaudoti skirtingus apšvietimo būdus. Balta, šviesi salė labiau tinka profesionalioms vestuvių nuotraukoms. 2. ŠVENTĖS VIETOS DYDIS Nepasirinkite per mažos ar per didelės salės. Atvykę apžiūrėti pokylių salės, informuokite šeimininkus apie vestuvių dalyvių skaičių. Jie Jums padės apsispręsti, nes pokyliui pasirinkus per mažą salę, nebeliks vietos pramogoms ir šokiams, o pasirinkus per didelę erdvę – rizikuojate prarasti jaukumo pojūtį. 3. KUR YRA ŠVENTĖS VIETA? Pagalvokite apie savo svečius. Nors šventė ir yra Jūsų, tikriausiai norėtumėte, kad svečiams būtų ne tik linksma, bet ir patogu. Pasirinkdami pokylio vietą mieste užtikrinsite, kad visi vestuvių svečiai nesunkiai galės grįžti namo ir tai nesudarys papildomų rūpesčių tiek svečiams, tiek Jums. 4. PASIDOMĖKITE REKOMENDACIJOMIS Prašykite rekomendacijų. Paprašykite salės šeimininkų nuotraukų iš pokylių, vykusių Jūsų pasirinktoje salėje, apžiūrėkite dekoravimo būdus, salės universalumą. Jei vis dar abejojate, paprašykite rekomendacijų tų porų, kurios čia surengė savo šventę ir paklauskite, kaip jiems pavyko įgyvendinti savo tobulos šventės viziją.

Vestuvės restorane „Batoras“ Jums idealiai tinka, nes... Mes galime pasiūlyti dvi skirtingas pokylių sales, priklausomai nuo svečių skaičiaus. Mažojoje pokylių salėje galime paruošti bendrą stalą iki 30 vietų ir atskirus staliukus arba furšetinį stalą iki 45 vietų. Didžiojoje salėje galime paruošti bendrą stalą arba atskirus apvalius stalus iki 130 vietų ir furšetinį stalą iki 200 svečių. Dėl šios priežasties Jums nereiks rūpintis, kad vestuvių šventės erdvė bus per maža, ar per didelė. „Batoro“ pokylių salės yra šviesios, jaukios ir universalios. Abiejose salėse vyrauja subtili prabanga, moderni klasika, išbaigta preciziškomis ir išskirtinėmis interjero detalėmis. Pokylių salės pasižymi universalumu, todėl pasirinkus originalius dekoravimo sprendimus galima sukurti unikalią šventės atmosferą. „Batoras“ yra įsikūręs Vilniaus miesto centrinėje dalyje, todėl Jūsų svečiams nereikės rūpintis, kaip po šventės patogiai grįžti namo. Nepaisant to, kad esame įsikūrę mieste, „Batoro“ lokacija yra unikali – pro salėje esančius panoraminius langus ar išėjus į lauko terasą galėsite grožėtis ir mėgautis gaiviu oru ir Pavilnių regioninio parko kraštovaizdžiu. Mes turime profesionalią virtuvės šefų komandą. Jūsų pokylio meniu kartu su mūsų virtuvės rekomendacijomis taps tikru gastronominiu šedevru, priversiančiu maloniai nustebti kiekvieną svečią. O profesionali padavėjų komanda užtikrins išskirtinį dėmesį kiekvienam svečiui.

Leiskite mums viršyti Jūsų lūkesčius ir kartu surenkime tobulą šventę! Tel. 861811155 El. p. info@batoras.lt www.batoras.lt, restoranasbatoras

SANTUOKA.lt

žurnalas

15


VESTUVIŲ PLANAVIMAS ŠVENTĖS VIETA

Vestuvinių stalų pasirinkimas

... puikus būdas parodyti šventės vietos privalumus Galbūt šiandien vestuvių svečiai ir nebepraleidžia tiek daug laiko sėdėdami prie stalo kaip anksčiau, tačiau, be abejonės, vaišių stalas vis dar yra vienas svarbiausių šventės vietos elementų. Sėdėdami prie stalo svečiai užkandžiauja, stebi vakaro programą ar ilsisi, kai pernelyg išvargsta šokių aikštelėje. Tačiau, ar žinojote, kad skirtingų formų stalai ir jų išdėstymas gali sukurti ir visiškai skirtingą šventės atmosferą? Tad, kokius stalus geriau rinktis ir kaip išryškinti jų privalumus?

Apvalūs stalai - prabangi klasika

Klasikiniai apvalūs stalai puikiai tiks jei savo šventę planuojate rengti didelėje erdvėje. Jų išdėstymo galimybės yra daug lankstesnės nei kitų formų stalų. Tačiau jie nėra tinkami mažoms pokylių salėms – šie stalai iš visų pusių reikalauja gana daug vietos. Apvalūs stalai šventėje atrodo labai prabangiai, be to, prie jų sėdintiems svečiams daug paprasčiau užmegzti po-

16

kalbį. Žinoma, pasirinkus šios formos stalus reikėtų gerai apgalvoti jų dekoravimo sprendimus, nes masyvios dekoracijos gali užstoti kitoje stalo pusėje sėdinčius žmonės – o tada anksčiau paminėtas privalumas neteks reikšmės. Skirtingų dydžių stalai Jūsų šventės vietai suteiks žaismingo modernumo. Jiems puošti rinkitės mažas, subtilias dekoro detales, kad stalas neatrodytų per daug apkrautas. Dažniausiai tokio stalo viduryje išdėstomi trys elementai – tai gali būti trys tokios pačios vazos su skirtingomis gėlėmis arba skirtingos vazos su tokiomis pačiomis gėlėmis. Manote, kad tokie stalai atrodo pernelyg nuobodžiai? Tuomet, eksperimentuokite su skirtingų formų dekoro elementais bei sluoksniuokite ant stalo skirtingų tekstūrų audinius – rezultatas Jus tikrai nustebins!

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS ŠVENTĖS VIETA

Stačiakampio formos stalai

Tai taip pat gana įprastas stalų išdėstymo būdas. Tiesa, svečių bendravimo galimybės šiek tiek skiriasi nuo sėdinčių prie apvalaus stalo. Mat bendrauti su priešais sėdinčiais žmonėmis gali būti sudėtinga – todėl paprastai pokalbis užsimezga tik tarp šalia vienas kito sėdinčių „kaimynų“. Šie stalai puikiai tinka ir didelėms ir mažoms erdvėms – be to, juos galima išdėstyti ir sujungus į vieną ilgą stalą. Pasirinkote šventės vietą, kuri nėra aiškiai apibrėžta? Galbūt Jūsų vestuvių šventė vyks ant vejos, terasoje, vynuogyne ar palapinėje? Stačiakampiai stalai gali sukurti erdvės pojūtį! Tačiau tokie stalai gali atrodyti gana sunkūs, todėl jiems dekoruoti rinkitės lengvus, šviesius audinius ir pernelyg neapkraunančias kompozicijas. Kad stalai atrodytų tvarkingai ir neprarastų savo simetrijos – būtinai kiekvienoje stalo pusėje išdėstykite vienodą kėdžių skaičių. Įtraukite į stalų dekorą apvalius akcentus, kad jie neatrodytų per daug kampuoti. Tam puikiai tiks vazos arba ties stalo viduriu nuleisti žibintai. Stačiakampiai stalai atrodys ypač prabangiai, jei ant jų bus patiestos žemę siekiančios šilkinės staltiesės.

Šeimyniniai stalai

Tai vis populiarėjanti vestuvinių stalų tendencija, kuri „eina“ greta su „rustic“ stiliaus vestuvėmis. Suteikite ilgiems, siauriems stalams šiek tiek aukščio ir apimties – tam puikiai tiks aukštos keramikinės vazos ar žvakidės. Būkite žaismingi – nesirinkite standartinių apvalių lėkščių. Tegul lėkščių serviravimas atkartoja stalų formą. Vizualiai prailginkite stalus, sutelkdami dekoro elementus ties stalo viduriu. Nesistenkite užpildyti kiekvieno tuščio stalo lopinėlio – geriau visą dėmesį sutelkite į kelis strategiškai tinkamus taškus - pavyzdžiui padėkite pagalvėles ant jaunavedžių kėdžių, kiekvieno stalo viduryje pastatykite didžiulę žvakidę, o šalia lėkščių padėkite meniu arba stalo korteles.■

SANTUOKA.lt

žurnalas

17


VESTUVIŲ PLANAVIMAS ŠVENTĖS VIETA

Unikalios vietosJūsų vestuvėms! Lietuvoje esama daugybė išskirtinių šventės vietų, kurias puikiai galite priderinti ir prie savo vestuvių stiliaus. Galbūt visada svajojote savo gražiausią gyvenimo dieną švęsti laive ar šalia uosto? O gal Jūsų princesiška balta suknelė nuostabiai atrodys tarp viduramžius menančios tvirtovės sienų? Tuomet dalinamės šauniomis vietomis ir idėjomis, kur galite švęsti savo vestuves!

VESTUVĖS KARALIŠKOJE PRABANGOJE Jei planuojate prabangią vestuvių šventę, kodėl jos nesurengus ypatingoje aplinkoje? Tam puikiai tiks įvairios pilys, dvarai ar didingos tvirtovės. Tokioje aplinkoje galėsite jausti karališką dvasią ir įsivaizduoti, jog dalyvaujate prabangioje didikų puotoje.

18

Žinoma, didingas tvirtovės sienas išryškinsite su unikaliomis masyviomis gėlių kompozicijomis. Taip pat šventės vietos dekorui puikiai tiks įvairios paauksuotos žvakidės, veidrodžiai, ar paveikslų rėmeliai. O jei norite šiek tiek modernesnės atmosferos – puoškite sienas vijokliniais žalumynais ir pasitelkite į pagalbą įspūdingus šviesos efektus!

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS

RAMUS MEILĖS UOSTAS

ŠVENTĖS VIETA

Uostamiesčio aplinka puikiai tinka ne tik vestuvių ceremonijai, bet ir pačiai vestuvių šventei švęsti. Čia atsiveria romantiškas kraštovaizdis, kurio fone vykstančiai šventei neprireiks net ir įspūdingų dekoracijų. Be to, nusprendę savo šventę rengti uostamiestyje, suteiksite savo vestuvėms ir simbolinę reikšmę – tarsi pagaliau radę vienas kitą ir prisiekę vienas kitam amžiną meilę, pagaliau atradote savo ramybės uostą. Be to, ši vieta puikiai tinka ir teminėms, prabangioms vestuvėms! Jei planuojate vestuvių šventę jūrine tematika – jūros fonas šventės vietoje yra būtinybė! Pasitelkę unikalias dekoracijas: kriaukles, akmenukus, koralus, gintaro gabalėlius ir kitas šalia Jūros randamas gėrybes, sukursite išties išskirtinę šventės atmosferą, kuri padės Jums ir Jūsų svečiams įsijausti į jūrinę tematiką.

VESTUVĖS ANT DENIO Vestuvės vandens apsuptyje puikiai tiks jūrinės tematikos, romantiškoms, prabangioms ir net modernioms vestuvėms. Vakarėlis ant laivo denio, Jūsų vestuvių stilių atitinkanti muzika, daugybė tviskančių lempučių ir nuostabūs vaizdingi toliai – tai viskas, ko reikia tobulai vestuvių šventei! Tai bus ne tik nuostabi šventės vieta, bet ir puiki pramoga Jūsų vestuvių svečiams – pripažinkime, juk ne kasdien tenka plaukti laivu! Na, o unikaliame fone, ant laivo denio, Jūsų fotografas tiesiog mėgausis „gaudydamas“ gražiausias Jūsų šventės akimirkas. Vestuvės viena įsimintiniausių dienų žmogaus gyvenime, tad kodėl gi nepdovanojus sau šventės, apie kurią visada svajojote? Tai Jums padės įgyvendinti unikali šventės vieta!■

Ką svarbu žinoti renkantis vestuvių šventės vietą? 1. Svečių skaičių (tai padės nustatyti, kokio dydžio vietos Jums reikia); 2. Vestuvių biudžetą (kiek lėšų galite skirti šventės vietai); 3. Šventės datą (ar Jūsų pasirinktą dieną šventės vieta yra laisva); 4. Vestuvių viziją (ar šventės vieta ją atitinka).

SANTUOKA.lt

žurnalas

19


VESTUVIŲ PLANAVIMAS „Kristinos pobūviai“ nuotraukos

MAISTAS IR GĖRIMAI

Užkandžiai, kurie nustebins Jūsų šventės svečius Norite nustebinti savo vestuvių svečius išskirtiniais užkandžiais, tačiau nieko daugiau nei vieno kąsnio sumuštinukai sugalvoti nepavyksta? Skubame Jums į pagalbą ir dalinamės originalių užkandžių idėjomis, kurios tikrai tiks ne tik gurmanams! Nes į svečių širdis „pateksite“ per skrandį!

Unikali šventės puošmena – sūrių tortas Taip, Jūs tikrai nesuklydote – tai tikro sūrio tortas! Ir net ne vienos rūšies! Jei tortas yra populiariausias vestuvių gardėsis, tai sūrio gaminiams drąsiai galima suteikti garbingą antąją vietą. Mat užkandžiai su sūriu yra labai mėgstami svečių, kurie laukia jaunavedžių grįžtančių iš vestuvinės fotosesijos arba tiesiog nori sušvelninti gėrimų skonį. Sūrių tortas yra puikus sprendimas, jei norite suteikti savo svečiams galimybę paskanauti įvairių rūšių ir skonių sūrio gaminių. Tačiau, jei norite, kad sūrių tortas būtų kokybiškas, jo gaminimą patikėkite profesionalams. Sūrio užkandžiai puikiai dera prie įvairių rūšių vyno bei alaus, todėl „torto“ paskanauti galės įvairių gėrimų mėgėjai! Be to, sūris tiks ir prie kitų vestuvinių užkandžių. Nuostabus kelių aukštų sūrių tortas dekoruojamas įvairiais žalumynais, vynuogėmis ar alyvuogėmis, gėlėmis, vaisiais ar tortų smeigtukais – viskas priklauso nuo Jūsų vestuvių temos ir stiliaus. Tiesa, jei jau nusprendėte sūrių tortu papuošti savo šventę – geriausiai rinkitės kelių rūšių sūrius, kad jų paskanauti galėtų įvairius skonius mėgstantys šventės svečiai. 20

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS MAISTAS IR GĖRIMAI

Mėsainiai

„Kristinos pobūviai“ nuotrauka

Gardūs mėsainiai puikiai tiks vestuvėms, kuriose atsisakoma tradicinių karštų patiekalų, nes jie Jūsų svečiams ilgam suteiks sotumo jausmą. Be to, šviežiai pagaminti mėsainiais apibarstyti sezamo sėklomis atrodys labai patraukliai ir tiesiog kvieste kvies jų paragauti. Kadangi mėsainiai paprastai dėl savo aukščio būna labai nestabilūs – juos galite persmeigti smeigtukais. O kad jie derėtų prie Jūsų vestuvių stiliaus, galite paruošti unikalius dekoruotus smeigtukus – pavyzdžiui pritvirtinti prie jų popierines vėliavėlės su Jūsų inicialais ir vestuvių data – tai Jūsų šventei suteiks žavesio.

Sušiai

Žuvies mėgėjams galite pasiūlyti įvairiausių rūšių sušių. Šis japonų valgis Jūsų vestuvėse atrodys ypač ekstravagantiškai, ir, žinoma, labai žavingai. Įvairių rūšių ir spalvų sušius galite išdėstyti taip, jog jie primintų tortą, jais galite papuošti užkandžių stalą arba patiekti su jūrų gėrybėmis. Sušių receptų yra išties daug – tad būtinai pasirūpinkite jų įvairove, kad kiekvienas svečias atrastų sau labiausiai patinkantį skonį.

Sraigių užkandžiai Ar kadanors girdėjote apie karštą sraigių užkandį traškiame vaflyje? Tai išskirtiniame vaflyje patiekiama sraigių mėsa su sviesto ir prieskoninių žolelių mišiniu – toks užkandis prieš ragavimą yra pašildomas, todėl ištirpęs sviestas ir traškus vaflis sukuria nuostabaus skonio visumą. Tačiau, sraigių užkandis gali būti ir šaltas – tuomet jis ruošiamas sūrio pagrindu. Sraigių mėsa sumaišoma su įvairių rūšių sūriais ir patiekiama vaflyje. Tokie unikalūs užkandžiai bus labai gardūs bei puikiai derės ir su tradiciniais vestuvių užkandžiais. Garantuojame, kad visi svečiai spėlios, kas tai per skanėstas ir tikrai nei vienas neatsisakys jo paragauti! Be to, šių užkandžių skonį puikiai išryškins putojantis šampanas arba sausas vynas.■ SANTUOKA.lt

žurnalas

21


MAISTAS IR GĖRIMAI

„Kristinos pobūviai“ nuotrauka

VESTUVIŲ PLANAVIMAS

Saldumynų stalo karalius – vestuvinis tortas! Šiandien saldumynų stalas yra didžiausia vestuvių šventės vietos puošmena. Ir nors jis linksta nuo daugybės gardžiai atrodančių skanėstų – pirmiausia visų akys nukrypsta į vestuvinį tortą. Svečiai kantriai laukia net iki vidurnakčio, kad kiekvienas galėtų paragauti šio saldaus stalo karaliumi tituluojamo saldumyno. Todėl jaunieji turėtų pasistengti, kad laukti būtų verta! Taigi, kaip išsirinkti vestuvinį tortą, kuris būtų nuostabaus grožio, puikaus skonio ir patiktų visiems Jūsų šventės dalyviams? TORTAS – JŪSŲ ŠVENTĖS ĮVAIZDŽIO DETALĖ Prieš rinkdamiesi skanėstus saldumynų stalui turėtumėte turėti aiškią savo vestuvių šventės viziją. Kodėl? Todėl, nes saldusis stalas ir vestuvinis tortas gali padėti perteikti šventės temą ir jos išskirtinumą! Tortas neprivalo būti tik apvalus arba tik baltas – pasitelkę kūrybiškumą ir unikalias dekoracijas galite sukurti tikrą meno kūrinį. Romantiškoms ar „rustic“ stiliaus vestuvėms puikiai tiks nuogas tortas, dekoruotas šviežiomis uogomis, vaisiais ar žalumynais. Modernaus stiliaus vestuvėse tortas gali būti dekoruojamas maistine folija, marmurą primenančiomis detalėmis, cukraus lydiniais, sukulentais ar įvairių formų figūromis. Tokio stiliaus vestuvėms puikiai tiks netradicinių formų tortai – padaryti iš nelygiai sudėtų kvadratų arba apvalūs, tačiau nelygiomis briaunomis. Modernaus stiliaus vestuvėse galite pamatyti ir išskirtinių spalvų tortų – pavyzdžiui juodos spalvos, mėlynos su kosmosą primenančiais elementais ar pereinančių iš vienos spalvos į kitą tarsi būtų išpiešti akvareliniais dažais. Na, o prabangaus stiliaus vestuvėse nuostabiai atrodys kelių aukštų apvalūs ar kvadrato formos tortai, puošti įspūdingomis gėlių kompozicijomis, deimantais, aukso detalėmis ar iš cukraus masės pagamintais nėriniais bei kaspinėliais. 22

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS MAISTAS IR GĖRIMAI

TORTO SKONIAI Tortai gali būti gaminami įvairiausių skonių, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Jūsų vestuvių šventėje bus daugybė skirtingų žmonių, su skirtingais skoniais, ir kiekvienas iš jų turi turėti galimybę pasirinkti. Būtent todėl paprastai kelių aukštų tortai yra gaminami skirtingų skonių. Rinkdamiesi torto aukštų skonius atkreipkite dėmesį į tai, kad visi skoniai nebūtų vien tik labai saldūs ar vien tik gaivūs – suteikite galimybę pasmaližiauti svečiams kurie mėgsta išties saldų maistą, tačiau nepamirškite ir teikiančių pirmenybę gaiviems desertams. Rekomenduojamas torto skonių derinys – „Rafaelo“, „Maskarponės“ bei jogurtinis tortas. Be to, kiekvieno skonio torto svoris taip pat skiriasi, todėl sunkiausias torto aukštas turėtų būti apačioje, o lengviausias viršuje.

KĄ ŽINOTI RENKANTIS TORTO DYDĮ? Natūralu, jog jaunieji nori, kad jų vestuvinis tortas būtų kuo aukštesnis ir didesnis – juk toks tortas puikiai atrodys vestuvinėse nuotraukose! Tačiau nereikėtų pamiršti, kad nuo torto dydžio priklauso ir jo kaina. Tad racionalu būtų torto dydį apskaičiuosi pagal tai, kiek Jūsų šventėje bus svečių. Paprastai vienam vestuvių svečiui skiriamas 150-200 gramų svorio torto gabalėlis. Šį skaičių padauginkite iš savo šventės dalyvių skaičiaus ir žinosite, koks turėtų būti Jūsų torto svoris. Jei tortas Jums atrodo per mažas, tikrai neužsisakinėkite didesnio torto vien tam, jog jis atrodytų įspūdingesnis. Juk po vestuvių tikrai nevalgysite visą mėnesį vien torto, o išmesti tokį nuostabų saldumyną tikrai bus gaila. Tokiu atveju galite užsisakyti kelis netikrus torto aukštus – iš plastmasės pagamintos torto aukštų imitacijos papuošiamos taip, tarsi tai būtų tikras tortas, o tikrasis skanėstas yra tik viršutiniuose aukštuose. Žinoma, prieš pjaudami tokį tortą, turėtumėte pasitikslinti, kokioje vietoje galite atlikti pjūvį – juk nenorite apsikvailinti pjaudami netikrąją torto dalį?

TORTO PATEIKIMAS ANT STALO Šiandien vestuvinis tortas dažniausiai stovi saldaus stalo centre ir tik retais atvejais tortas išvežamas į pokylių salę tik prieš jo pjovimo ceremoniją. Juk tokio žavingo saldumyno tikrai nedera visą vakarą slėpti nuo svečių! Ant saldaus stalo, šalia torto, išdėstomi ir kiti saldėsiai: pyragaičiai, desertai indeliuose, prancūziški skanėstai „Macarons“, desertai ant pagaliukų, keksiukai, morengai ir dar daugelis kitų. Patariama skanėstus ant saldaus stalo išdėstyti simetriškai – taip jie atrodys tvarkingiau, o ir svečiai galės pasiekti jų norimas gėrybes iš abiejų stalo pusių. Ir nors vestuvinis tortas ir kiti jį papildantys saldumynai ir taip jau atrodo be galo gardžiai ir fotogeniškai – nepraleiskite progos suteikti Jūsų šventei išskirtinio žavesio papuošę stalą unikaliomis dekoracijomis. Tam puikiai tiks mediniai inicialai, žalumynai, gėlės, žvakidės, veidrodžiai ar kiti atributai – Jūsų svečiai tikrai negalės sulaukti torto pjovimo!■

SANTUOKA.lt

žurnalas

23


VESTUVIŲ PLANAVIMAS

JUVELYRIKA

?

Vestuvinio žiedo nešiojimas poros susitarimas?

Lietuvoje priimta vestuvinį žiedą nešioti ant dešinės rankos bevardžio piršto – esą todėl, nes su dešine ranka persižegnojama bažnyčioje ir taip santuoka tarsi užtvirtinama Dievo. Tačiau yra šalių, kuriose žiedas nešiojamas ir ant kairės rankos – manoma, kad šioje rankoje pulsuoja meilės arterija, todėl žiedas yra arčiau širdies. Tad panašu, kad teisingo būdo nešioti vestuvinius žiedus nėra – tai kiekvienos poros susitarimas!

ABIEJŲ ŽIEDAI ANT TOS PAČIOS RANKOS Tai yra įprastas vestuvinių žiedų nešiojimo būdas – tiesa kiekviena pora nusprendžia, kuri ranka tai bus. Išsirenkama pagal tai, ant kurios rankos žiedą nešioti abiem yra patogiau dirbant ar atliekant įvairius buities darbus. Tiesa, jei nusprendžiama, kad žiedai bus nešiojami ant kairės rankos, tuokdamiesi bažnyčioje jaunieji žiedus užsideda ant dešinės rankos ir tik pasibaigus ceremonijai žiedus permauna ant kairės. Tai galioja ir renkantis, ant kurio piršto bus nešiojamas žiedas. Populiariausiu išlieka bevardis pirštas – tačiau žiedas gali būti mūvimas net ir ant nykščio!

ŽIEDAI ANT SKIRTINGŲ RANKŲ Tiesa, gali būti ir taip, kad nuotakai patogiau žiedą bus nešioti ant vienos rankos, o jaunikiui ant kitos. Tuomet jaunieji tiesiog susitaria, kurį pirštelį žiedas papuoš. Taip kur kas patogiau, tačiau pora turi turėti ir kažką bendro.

ŽIEDAS – KAKLO PAPUOŠALAS Kartais jaunieji nori būti originalūs ir nusprendžia žiedų ant rankų iš viso nenešioti. Tokiu atveju žiedą galima nešioti kaip kaklo papuošalą. Jis paprasčiausiai uždedamas ant grandinėlės ir nešiojamas ant kaklo – galima teigti, kad tokiu būdu jis yra arčiau vienas kitą mylinčių žmonių širdžių. Grandinėlės gali būti pagamintos iš to paties aukso kaip ir žiedai ar net puoštos 24

kitais pakabukais. Tiesa, jei ketinate žiedus nešioti būtent šiuo būdu – geriau rinkitės unikaliais raižiniais ar deimantais puoštus žiedus – taip Jūsų kaklo papuošalas atrodys kur kas ekstravagantiškiau.

ŽIEDAS – RAKTŲ PAKABUKAS

Tai taip pat puiki išeitis, jei dėl vienos ar kitos priežasties negalite žiedo mūvėti ant rankos! Tiesiog pritvirtinkite jį prie savo namų raktų ryšulėlio ir jis visada bus su Jumis. Juk ne veltui sakoma, kad namai yra ten, kur širdis.

ŽIEDAS APYRANKĖ Žiedą galite pririšti prie odinių juostelių ir nešioti kaip unikalią apyrankę, kuri Jums visada primins Jūsų mylimą žmogų. Tokio tipo apyrankės šiuo metu ypač madingos, o Jūsiškė turės dar ir labai išskirtinę reikšmę!

ŽIEDAS TATUIRUOTĖ Manoma, kad pamesti vestuvinį žiedą yra blogas ženklas, pranašaujantis skyrybas ar net sutuoktinio netektį. Todėl kai kurios poros nusprendžia nerizikuoti ir savo vestuvinius žiedus išsitatuiruoti. Pripažinkime, kad tokie žiedai tikrai netrukdys darbui ir visada bus su Jumis, kad ir kur eitumėte ar ką bedarytumėte. Be to, tokiam žingsniui tikrai reikia drąsos – todėl jis parodo žmogaus ištikimybę ir užsispyrimą praleisti savo gyvenimą su mylimu žmogumi!■ 2017 m. spalis-2018 m. sausis


SANTUOKA.lt

žurnalas

25


VESTUVIŲ PLANAVIMAS JUVELYRIKA

Vestuvinių žiedų paieškos

„Karle Dru“ nuotrauka

... ar tikrai tai taip paprasta?

Nėra abejonės, kad vestuviniai žiedai yra vieni svarbiausių vestuvių ir net pačios santuokos atributų. Šis žavus aksesuaras jau nuo seno simbolizuoja jį nešiojančių žmonių meilę ir ištikimybę savo antrajai pusei. Tiesa, jei mūsų seneliai rinkdavosi kone vienodus raudonojo aukso klasikinius žiedus, šiandien vestuvinių žiedų pasirinkimo galimybės gerokai išsiplėtė, o profesionalūs juvelyrai yra pasiruošę įgyvendinti visus jaunavedžių pageidavimus. Tad kaip nepasiklysti šioje įvairovėje ir išsirinkti žiedus, kurie išties iš tiesų būtų ilgaamžiai?

„Jsfoto.lt“ nuotrauka

GRAVIRUOTI ŽIEDAI

26

Žiedų graviravimas yra puikus būdas suteikti vestuviniams žiedams unikalumo. Galima graviruoti ir išorinę ir vidinę žiedo pusę. Dažniausiai žiedo išorė graviruojama įvairiais augalų motyvais, ornamentais ar net hieroglifais – jie puošia žiedus ir suteikia jiems išskirtinumo. O štai vidinėje žiedų pusėje išgraviruojami jaunųjų inicialai, šventės data arba jauniesiems reikšmingi žodžiai – taip žiedui tarsi suteikiamas individualumas, skiriamasis bruožas, pagal kurį žmogus visada žinos, kad šis žiedas yra būtent jo. 2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS JUVELYRIKA

ŽIEDAI SU AKUTĖMIS Šiuo metu ypač mėgstamas jaunavedžių pasirinkimas – vestuviniai žiedai su akutėmis. Dažniausiai renkamasi žiedus su inkrustuotais deimantais – tai gali būti tik vienas deimantas arba net keletas ar keliasdešimt deimantų išdėstytų į darnią kompoziciją. Iš tiesų toks žiedų puošimas suteikia jiems išskirtinės prabangos! Tačiau norintiems šiek tiek paprastesnio žiedų dekoravimo, siūlome apsvarstyti galimybę puošti žiedus gintaro detalėmis. Tokie žiedai atrodo labai unikaliai ir patriotiškai – juk Lietuva yra gintaro kraštas! Tiesa, renkantis žiedus su akutėmis, reikėtų įvertinti jų praktiškumą. Labai dažnai žiedų akutės iškrenta ir tenka keisti kitomis.

ĮTERPTAS DEIMANTAS Vis populiarėjantis jaunavedžių pasirinkimas – žiedai su įterptu deimantu. Žiedo rėmelyje padaromas plyšys ir tarp briaunų įstatomas briliantas, kuris tarsi kybo ore. Tokie žiedai atrodo išties originaliai, be to „ore kybantis“ deimantas suteikia žiedui lengvumo ir elegancijos.

ŽIEDAS SU METEORITU? O kodėl nepasirinkus žiedų su kosmoso elementais? Pasirodo, šiandien juvelyrai jau gali pasiūlyti pagaminti žiedus ir iš meteorito! Autentiški meteorito raštai suteikia žiedams unikalumo – tad tikrai žinosite, jog toks žiedas yra vienintelis pasaulyje, o gal net ir UNIKALIOS ŽIEDŲ FORMOS visoje visatoje! Modernumo pageidaujantys jaunavedžiai yra linkę eksperimentuoti ir su žiedų formomis! Pavyzdžiui pasirenka kvadrato formos žiedus su nugludintais kampais arba palieka vieną žiedo pusę kampuotą. Tokie žiedai atrodo išties stilingai!

ŽIEDAI IŠ SKIRTINGŲ MEDŽIAGŲ Šiuo metu jaunieji gaminasi žiedus iš įvairiausių metalų ir ne tik! Pavyzdžiui galite derinti auksą ir medį! Tiesa, šiuo metu ypač populiarus platinos ir rausvojo aukso derinys. Platina yra labai praktiškas metalas – puikiai tinka alergiškiems žmonėms ir dėl savo kietumo sunkiai braižosi. Taigi, žiedų pasirinkimo įvairovė yra išties didelė – be to, daugelis jaunųjų į šį santuokos atributą ima žiūrėti labiau kaip į individualią stiliaus detalę. Tačiau tam, kad žiedai būtų nesenstantys ir atspindėtų jaunųjų charakterius – jų pasirinkimui reikėtų skirti išskirtinį dėmesį.■ „Taurus Jewels“ vestuviniai žiedai SANTUOKA.lt

žurnalas

27


VESTUVIŲ PLANAVIMAS JAUNAVEDŽIŲ PORTALAS

Geriausias jaunavedžių portalas!

Jei planuojate vestuves savarankiškai, tikriausiai jau suvokėte, kiek daug dalykų reikia išmanyti, kad sukurtumėte tobulą šventę. Juk svarbu ne tik žinoti savo šventės viziją ar išsirinkti puikius paslaugų teikėjus – vestuvių diena susideda iš daugybės mažų smulkmenų, apie kurias nė nepagalvojote! Kad nepasiklystumėte vestuvių planavimo pinklėse – į pagalbą pasitelkite geriausią jaunavedžių portalą VESTUVIUPARTNERIS.LT!

Naujienos kasdien!

Paslaugų teikėjai iš visos Lietuvos

Jaunavedžių portale VESTUVIUPARTNERIS. LT kasdien skaitykite naujus straipsnius apie vestuPatogus ir gausus visų svarbiausių sričių vestuvivių planavimą, profesionalų patarimus, naujausias nių paslaugų teikėjų katalogas! vestuvių tendencijas ir idėjas Jūsų unikalioms vestuvėms!

Aktualiausia informacija

Nemokamos vestuvių planavimo paslaugos

Užsiregistruok portale VESTUVIUPARTNERIS. Čia rasite svarbiausią informaciją apie Civilinės LT ir pasinaudok nemokamomis vestuvių planaviir Bažnytinės santuokos registravimą ir pirmieji sumo paslaugomis: biudžeto planuoklis, darbų kalenžinosite apie bet kokius pasikeitimus. dorius, dovanų sąrašas, vestuvių dienos rezervacija, elektroniniai kvietimai! 28

2017 m. spalis-2018 m. sausis


SANTUOKA.lt

žurnalas

29


VESTUVIŲ PLANAVIMAS APRANGA IR AKSESUARAI

Kokia bus 2018 metų nuotakos suknelė? Vestuvinė suknelė yra vienas svarbiausių nuotakos įvaizdžio atributų – o kartais net ir visos šventės! Galbūt todėl suknelės paieškai yra skiriamas toks didelis dėmesys. Kasmet galime stebėti vis naujas vestuvinių suknelių tendencijas – tad, kokios jos bus 2018 metais?

„Diana salonas“ nuotrauka

ATVIRI PEČIAI

GILIOS IŠKIRPTĖS

2018 metais nebijokite parodyti šiek tiek daugiau savęs! Juk vestuvinės suknelės atvirais pečiais atrodo taip moteriškai ir seksualiai! O kaip tyčia tai yra ir 2018 metų vestuvinių suknelių madingiausias akcentas. Lengvai krintančios suknelės atvirais pečiais puikiai tiks bohemiškoms ar romantiškoms vestuvėms prie jūros ir suteiks Jūsų įvaizdžiui moteriško švelnumo. O štai tvirto audinio suknelės su atvirais pečiais atrodys labai elegantiškai ir netgi rafinuotai.

Nesvarbu ar iškirptė yra priekyje ar nugaroje – ji suteiks Jūsų įvaizdžiui nepaprasto moteriškumo. Tiesa renkantis tokio stiliaus suknelę reikėtų išlikti racionaliai ir įvertinti savo kūno privalumus ir trūkumus. Be to, gilios iškirptės suknelėje „reikalauja“ pasirūpinti ir atitinkamu apatiniu trikotažu. Iškirptės gali būti dekoruojamos nėriniais, deimantais ar karoliukais – tokios suknelės ypač tiks prabangaus stiliaus vestuvėms.►

30

2017 m. spalis-2018 m. sausis


SANTUOKA.lt

žurnalas

31


VESTUVIŲ PLANAVIMAS APRANGA IR AKSESUARAI

DAUGIAU SPALVŲ! „Ozolas photography“ nuotrauka

Kas pasakė, kad nuotaka per vestuves turi būti visiškai balta? 2018 metai sugriaus šį populiarų mitą ir įneš į vestuvinių suknelių tendencijas naujų spalvų! Štai juoda spalva, kurią visada laikėme vestuvių šventės priešingybe, 2018 metų vestuvėse bus viena populiariausių! Sakysite, kodėl? Todėl, nes ji atrodo be galo elegantiškai!

32

ŽĖRINTYS KAROLIUKAI IR PRABANGŪS PERLAI

3D GĖLIŲ MOTYVAI

Karoliukai ir perlai sugrįžta ir kėsinasi užkariauti 2018 metų vestuves! Jais dekoruotos vestuvinės suknelės atrodys labai prabangiai ir elegantiškai. Išties įspūdingai atrodo suknelės prie kurių pritvirtinti ilgesni kutai pagaminti iš karoliukų – tokio stiliaus suknelės šiek tiek primena „retro“ stilių.

3D gėlės Jūsų suknelei suteiks žaismingo purumo! Nuo kelių gėlyčių iki viso jų parado. Nuo baltų ir susiliejančių su suknelės audiniu iki įvairiaspalvių, susiliejančių su gamta! Be to, 3D gėlėmis puoštos suknelės itin prabangiai atrodys ir Jūsų vestuvinėse nuotraukose!

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS APRANGA IR AKSESUARAI

TRUMPOS SUKNUTĖS

DIDELI KASPINAI

Jos ypač tiks modernioms miesto nuotakoms, kurioms visai nereikia pompastikos ir šimto tiulių sluoksnių sijono. Šios suknelės ne tik atrodo labai žaismingai, bet ir yra labai patogios bei praktiškos. Trumpos suknutės puikus pasirinkimas karštą vasaros dieną, be to vakarinės šventės dalies metu su tokia suknele jausitės labai patogiai.

Tikriausiai jau dabar Jums prieš akis iškyla vaikystės prisiminimai – juk anuomet visi kaspinai, tiek suknelių, tiek tie, kuriais puošėte plaukus atrodė dideli. Tačiau šįkart mes kalbame apie tikrai didelius kaspinus, kuriais pasipuošusi atrodysite vėl lyg ta maža, trapi mergaitė. Kas galėtų teigti, kad kaspinai neatrodo labai elegantiškai ir žavingai?

AUGALŲ MOTYVAI

„Diana salonas“ nuotrauka

Augalų motyvais puoštos suknelės atrodo ypač unikaliai – o jei į jas įnešite ir šiek tiek spalvų, atrodysite tarsi tikra deivė. Tokios vestuvinės suknelės puikiai tiks merginoms, kurios myli gamtą ir natūralumą – juk suknelė turi atspindėti ir Jūsų asmenybę!

SANTUOKA.lt

žurnalas

33


VESTUVIŲ PLANAVIMAS

Salono „A&R“ nuotrauka

APRANGA IR AKSESUARAI

34

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS APRANGA IR AKSESUARAI

PEČIŲ APSIAUSTAI IR GOBTUVAI

„Diana salonas“ nuotrauka

Kuklesnėms merginoms, kurios nenori atvirai demontruoti savo moteriškų privalumų taip pat turime išeitį – 2018 metais bus ypač madingos vestuvinės suknelės su pečių apsiaustais ir gobtuvais. Nuo siuvinėtų deimantais iki puoštų plunksnomis ir moderniais nėriniais. Juk jie atrodo išties įspūdingai, tiesa?

SUKNELĖS SU AUKŠTA APYKAKLE

RANKOVĖS SU RAUKINIAIS

Tokio stiliaus suknelės šiek tiek primena Viktorijos laikus ir tikrai patiks ne tik klasikos mėgėjoms, bet ir nuotakoms, kurios nori būti išskirtinės. Įspūdingais nėriniais dekoruotos apykaklės su masyviais raukiniais Jūsų įvaizdžiui suteiks ekstravagancijos ir atrodys nepaprastai žaviai.

Tai tikriausiai dar vienas nuostabus suknelių akcentas sugrįžęs iš Viktorijos laikų, tačiau įgavęs šiuolaikiškumo akcentų. Plačios rankovės su raukiniais puikiai tiks romantiškoms ir bohemiškoms vestuvėms!

SANTUOKA.lt

žurnalas

35


VESTUVIŲ PLANAVIMAS APRANGA IR AKSESUARAI

Kaip išsirinkti vestuvinį kostiumą?

Nors jaunikio aprangai per vestuves yra skiriama kur kas mažiau dėmesio nei nuotakos – nėra abejonių, kad jo įvaizdis taip pat yra be galo svarbus. Juk jaunikio kostiumas turi derėti prie nuotakos suknelės ir viso vestuvių stiliaus! Tačiau svarbu atkreipti dėmesį ne tik į spalvą ar modelį – kostiumas turi būti patogus ir tinkamo dydžio. Tad, ką turėtų žinoti kiekvienas jaunikis, rinkdamasis kostiumą vienai svarbiausių savo gyvenimo švenčių?

KOSTIUMO SPALVA Nemirštanti klasika vestuvinių kostiumų spalvų paletėje – juoda, balta ir mėlyna spalvos. Tokių spalvų kostiumai puikiai tinka tradicinėms vestuvėms, be to, atrodo labai elegantiškai. Tačiau, jei norite kažko originalesnio, galite rinktis ir kitos spalvos kostiumą – pavyzdžiui, galite derinti kostiumo spalvą prie šventės akcentų spalvos. Pilkas kostiumas suteiks Jūsų įvaizdžiui švelnumo ir subtilumo, o burgundiškas rafinuotumo ir ektravagan36

cijos. Na, o šiuo metu ypač populiarūs languoti ir raštuoti kostiumai puikiai tinka romantiškoms retro ar „rustic“ stiliaus vestuvėms bei suteikia galimybę šiek tiek paeksperimentuoti su skirtingomis tekstūromis ir unikaliais aksesuarais. Turėtumėte žinoti ir tai, kad švarko ir kelnių spalva nebūtinai turi būti tokia pati – priešingai, skirtingų spalvų komplektas Jūsų įvaizdžiui suteiks išskirtinumo. Pilkos spalvos švarkas su tamsiai mėlynomis kelnėmis ir peteliške bei baltais marškiniais atrodys tiesiog nuostabiai! 2017 m. spalis-2018 m. sausis


KOSTIUMO AUDINYS Svarbiausia patogumas! O kostiumo patogumas priklauso nuo audinio, iš kurio jis yra pasiūtas. Labiausiai kostiumui tinkantys audiniai: šilkas, satinas, vilna arba kašmyras.

KOSTIUMO MODELIS Šiuo metu vestuvinių kostiumų madoje vyrauja figūrą pabrėžiantys dviejų sagų modeliai ir kirpimai. Tačiau kostiumo modelį kiekvienas jaunikis turėtų rinktis pagal savo figūros tipą – pavyzdžiui liemenuoti švarkai puikiai tiks smulkaus ir sportiško sudėjimo vyrams, na o jei Jūsų apimtys yra kiek didesnės, geriau reikėtų matuotis neliemenuotus švarkus. Išsirinkus tinkamą kostiumo modelį kuo puikiausiai išryškinsite visus savo privalumus!

KOSTIUMO DYDIS Renkantis vestuvinį kostiumą labai svarbu, jog jis būtų tinkamo dydžio. Kostiumo matavimąsi reikėtų pradėti nuo švarko – jis turi būti gražiai prigludęs prie kūno, be to, neturėtų susidaryti jokių raukšlių ir neturėtumėte jaustis suvaržytas. Kostiumo kelnių ilgis turėtų siekti batų kulno vidurį. Kelnės turi tolygiai apjuosti sėdmenis ir ties kulkšnimis suformuoti klostę. Tinkamo dydžio kostiumas Jums pravers ne tik per vestuves, bet ir kitomis progomis!

KOSTIUMO KAINA Nors negalima teigti, jog kostiumo patogumas ir grožis priklauso vien nuo kainos – renkantis vestuvinį kostiumą tikrai nereikėtų taupyti. Kokybišku ir puikiai Jums tinkančiu kostiumu galėsite puoštis ne vieną kartą. Tad, net jei ir nesate didelis kostiumų gerbėjas, pasistenkite šia nuostabią dieną atrodyti kaip niekada žavingai – juk tokia ypatinga proga gali būti vienintelė gyvenime!■

Nepamiršk detalių! 1. Peteliškė / kaklaraištis; 2. Petnešos; 3. Sąsagos; 4. Butonjerė; 5. Diržas; 6. Kojinės; 7. Liemenė.

SANTUOKA.lt

žurnalas

37


VESTUVIŲ PLANAVIMAS GROŽIS

Nuotakos kosmetinė iš vidaus! Štai ir išaušo viena svarbiausių Jūsų gyvenimo dienų! Jūsų makiažas ir šukuosena atrodo tobulai – juk ne veltui skyrėte tiek daug laiko geriausios vizažistės paieškoms bei porą valandų kantriai sėdėjote plaukų stilisto kėdėje, kol šis iš Jūsų nuostabių garbanų kūrė šedevrą. Ir staiga visą Jūsų ilgai planuotą įvaizdį sugriauna netikėtai užklupęs lietus! O gal džiaugsmo ašaros ir artimųjų glamonės? Deja, tačiau grožio specialistų, kurie galės greitai ištaisyti padėtį, šalia nebus – todėl pirmosios pagalbos priemonėmis turite pasirūpinti pati! Tad, kokios grožio priežiūros priemonės gali padėti „suvaldyti“ dažniausiai pasitaikančias nuotakos įvaizdžio katastrofas?

MAKIAŽO FIKSAVIMO PRIEMONĖS Profesionali vizažistė turėtų pasirūpinti, kad Jūsų makiažas būtų atsparus vandeniui ir užfiksuoti jį specialiomis priemonėmis. Tiesa, drėgmė, karštis ar natūralūs odos riebalai dienos eigoje gali pažeisti bet kokią apsaugą – todėl makiažą reikėtų užfiksuoti pakartotinai. Tam puikiai tiks purškiamas fiksatorius arba skaidri kompaktinė pudra. Tiesa, naudodama skaidrią kompaktinę pudrą turite būti labai atsargi, kad nepridarytumėte dar daugiau žalos. Būtent todėl purškiamas fiksatorius yra kur kas geresnis pasirinkimas – jį naudojant nereikia liesti veido. Tiesa, skaisti pudra daug efektyviau panaikins odos švytėjimą! 38

VAISTAI IR KITOS PIRMOSIOS PAGALBOS PRIEMONĖS Nuotakos kosmetinėje turėtų būti ir tikrų pirmosios pagalbos priemonių: medicininis pleistras, vaistai nuo pykinimo ir galvos skausmo. Visos moterys bent kartą gyvenime yra susidūrusios su kojų nuospaudomis – ne išimtis ir nuotakos. Vestuvių dieną jaunosios dažniausiai dėvi naujus batelius, todėl kyla didelė rizika, kad jie paliks nuospaudas – tad šioje situacijoje išgelbėti gali tik medicininis pleistras. Na ir, žinoma, vestuvių metu daugelis nuotakų patiria daug streso, o susijaudinusios gali sunegaluoti, todėl labai svarbu pasirūpinti vaistais nuo galvos skausmo ir pykinimo. 2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS

KOSMETINIAI VATOS KRAPŠTUKAI

GROŽIS

Nors daugelis makiažo meistrų nerekomenduoja koreguoti nuotakos akių makiažo – susidūrus su nubėgusio tušo problema Jums tikrai pagelbės kosmetiniai vatos krapštukai. Tiesa, makiažo netobulumus šalinkite labai kruopščiai, kad neišsiteptumėte dar labiau. Jei makiažo pėdsakus valyti pernelyg sunku – sudrėkinkite kosmetinį krapštuką miceliniame vandenyje.

NAGŲ PRIEŽIŪROS PRIEMONĖS

LŪPŲ DAŽAI Patikėkite, per savo vestuves lūpytes dailinti teks tikrai ne vieną kartą! Bučiniai, šampanas ir užkandžiai – tai didžiausi lūpdažių priešai. Tad rami jausitės tik tuomet, jei su savimi turėsite Jūsų makiažo įvaizdžiui tinkančius lūpų dažus. Daugelis makiažo specialistų pataria nuotakoms įsigyti tokius pačius lūpų dažus, kurie yra naudojami atliekant nuotakos makiažą, o kai kurie net patys aprūpina nuotakas mažais lūpdažių mėginėliais. Nenuostabu, juk kitos spalvos lūpdažis gali visiškai pakeisti makiažo įvaizdį! Tačiau, jei neturite galimybės įsigyti tokios pačios priemonės, galite išsirinkti ir panašią, už labiau priimtiną kainą.

Vestuvių dieną reikėtų pagalvoti ir apie nuotakos manikiūro priežiūrą – juk visi norės apžiūrėti vestuvinį žiedelį ir bus labai nemalonu, jei netikėtai pasirodys, kad nulūžo nagas ar nusilupo lakas. Todėl nuotakos kosmetinėje būtinai turi atsirasti nagų dildė, žirklutės ir nagų lakas.

ŠUKUOSENOS FORMAVIMO PRIEMONĖS Nuotakos šukuosena kaip ir makiažas šventės eigoje taip pat gali pakisti, todėl labai svarbu pasirūpinti plaukų formavimo priemonėmis, tokiomis kaip: šukos, plaukų MAKIAŽO ŠEPETĖLIAI segtukai, skaidrios gumytės bei plaukų lakas. Juk niekaNa, o jei jau įsidėjote į savo kosmetinę visas reida negali žinoti! kalingas makiažo priemonės – nepamirškite pasiimti ir makiažo šepetėlių. Koreguojant vestuvinį makiažą reikėtų pasistengti nenaudoti pirštų. Makiažo šepetėliai pasižymi daug švelnesniais prisilietimais – todėl daug mažesnė tikimybė, kad dar labiau išsitepsite ar suniokosite vizažistės kurtą įvaizdį. Jums tikrai prireiks šepetėlio skaidriai pudrai, o siekiant tikslesnių linijų ir lūpoms. Taip pat išduosime paslaptį merginoms, kurios dažnai susiduria su į raukšleles subėgusių akių šešėlių problema – lengvais mostais kelis kartus perbraukite per voką švariu šešėlių šepetėliu ir problemos kaip nebūta! ■ SANTUOKA.lt

žurnalas

39


VESTUVIŲ PLANAVIMAS GROŽIS

?

Rafinuota ar valiūkiška? Šukuosena yra vienas iš nuotakos įvaizdžio akcentų, kuris prisideda prie nuoseklaus jos stiliaus ir charakterio atskleidimo. Tikriausiai jau ne kartą esate įsitikinusi nepaaiškinama šukuosenos galia sukurti nepriekaištingą įvaizdį ir kartais, deja, jį visiškai sugriauti! Būtent todėl, tinkamos šukuosenos pasirinkimas nuotakai yra labai svarbus! Tačiau, kaip tai padaryt? Grožio namų „Mano harmonija“ nuotrauka

BŪKITE SAVIMI Beveik kiekviena nuotaka savo vestuvių dieną nori atrodyti išskirtinai graži – ir sakydami „išskirtinai“ turime omenyje, jog jos nori visiškai pakeisti savo įvaizdį – įsikūnyti į jų mylimą aktorę, dainininkę, tapti ilgai siektu idealu, kuris, anot jų, yra labai nutolęs nuo dabartinės realybės. Ir tai yra didžiausia nuotakų klaida! Vestuvės tai nėra metas, kai turite tapti kitu žmogumi – tai metas, kai turite parodyti gražiausias savo savybes, dėl kurių Jūsų mylimasis Jus ir pasirinko. Tad prieš vestuves nepulkite stačia galva keisti plaukų spalvos ar nusirėžti ilgai puoselėtas kasas vien dėl to, jog vestuvių dieną atrodytumėte kaip

40

Jūsų mylima dievaitė. Verčiau rinkitės kirpimus ir šukuosenas, su kuriomis jaučiatės patogiai ir, svarbiausia, su kuriomis jaučiatės savimi. Tik taip vestuvių dieną galėsite nuoširdžiai priimti savo privalumus ir trūkumus tarsi neatsiejamą Jūsų asmenybės dalelę.

ŠUKUOSENA – SIELOS ATSPINDYS Įsivaizduokite valiūkišką merginą, nuolat trykštančią energija, nebijančią susipurvinti kvailiodama pelkėje ir galinčią prisijungti prie bet kokios beprotiškos idėjos – ar įsivaizduojate šią merginą

2017 m. spalis-2018 m. sausis


Grožio salono „Kirpėjas.com“ nuotraukos

savo vestuvių dieną pasipuošusią skrupulingai nudailintu griežtu kuodu? Tikriausiai ne! Ir mes tikrai nesakome, kad ši šukuosena jai tikrai nėra tinkama – svarbiausia tai, ar ji ja pasipuošusi sugebės jaustis savimi. Juk pasitikėjimas savimi – tai sugebėjimas būti savimi, net ir tada, kai iš tavęs yra tikimasi kažko daugiau.

KĄ APIE JUS PASAKO ŠUKUOSENA? Pagrindiniai šukuosenos aspektai, kurie prisideda prie žmogaus įvaizdžio kūrimo yra spalva ir kirpimas. Plaukų spalva, šuo atveju yra įgimtas bruožas – o žmogaus charakteris formuojasi jam augant.Todėl natūralu, jog kartais plaukų spalva nebeatitinka žmogaus charakterio. Šiandien tokią situaciją galima labai lengvai ištaisyti plaukų dažymu. Tiesa, plaukų spalva turėtų tikti prie žmogaus odos ir akių spalvos – tuomet įvaizdyje vyraus harmonija. Tačiau maištingos asmenybės dažnai pasirenka ir ne tokias natūralias spalvas. Taip pat žmogaus įvaizdį gali formuoti ir plaukų kirpimai – priklausomai nuo plaukų ilgio ir formos, galima sukurti visiškai skirtingą stilių.

KOKIA TURI BŪTI NUOTAKOS ŠUKUOSENA? Nuotakos įvaizdis, kartu ir šukuosena, turi derėti prie vestuvių šventės stiliaus. Na, o vestuvių stilius turėtų būti pasirenkamas pagal jaunųjų asmenybes. Prabangaus stiliaus vestuvėms tiks tvarkingos, o kartais net ir griežtos, šukuosenos: kuodukai, garbanos, tvirtai susegtos bangelės. Tokios šukuosenos Jūsų įvaizdžiui suteiks rafinuotumo ir elegancijos. Romantiškoms ar „rustic“ stiliaus vestuvėms labai tinka laisvos garbanos arba kasos. Vintažiniam ar retro stiliaus nuotakos įvaizdžiui taip pat galima rinktis griežtus kuodukus, tačiau jie turėtų būti arba pakelti į galvos viršų arba nuleisti visai ties kaklo linija, priekyje suformuotos kelios bangelės. Prie tokių šukuosenų ypač tiks „paukščio narvelio“ stiliaus nuotakos nuometas. Modernaus stiliaus nuotakoms labiausiai tiks vadinamosios „antros dienos“ šukuosenos, kurios sudaro natūralių plaukų įspūdį – tik mažytis plaukų stilisto prisilietimas!■

SANTUOKA.lt

žurnalas

41


VESTUVIŲ PLANAVIMAS GĖLĖS

Nuotakos puokštės spalvų palėte ... įkvėpta keturių metų laikų

Ruduo

Natūralu, jog rudens puokštėje turėtų būti daug rusvų atspalvių. Tačiau kaip juos išgauti – juk gamtoje tokios spalvos gėlių nėra? Rusvus atspalvius Jūsų vestuvinėje puokštėje galima išgauti panaudojus įvairias džiovintas žoleles, šakeles ar net smilgas. Tiesa, jei ruda spalva Jums atrodo pernelyg niūri – galite pasirinkti purpurinę ar burgundišką spalvą. Šios spalvos Jūsų įvaizdžiui suteiks išskirtinės prabangos. Labai rudeniškai atrodys ir gelsvų ar oranžinių spalvų gėlės. Kadangi rudenį Lietuvoje baigia žydėti daugelis populiarių vestuvinių gėlių, puikiu pasirinkimu vestuvinei puokštei tampa tradicinės tamsiai vyšninės rožės. Šiuo metu ypač populiaru puokštėse įkomponuoti ir įvairius žalumynus – jie kur kas atsparesni šaltam orui, todėl yra puikus pasirinkimas rudens vestuvėms.

42

„Karle Dru“ nuotrauka

Puokštė yra vienas svarbiausių nuotakos aksesuarų – būtent todėl labai svarbu, jog ji derėtų prie nuotakos suknelės, vestuvių stiliaus ir net metų laiko! Tam, kad Jūsų puokštė tobulai įsilietų į vestuvių atmosferą, pateikiame Jums nuostabias spalvų paletes kiekvienam metų laikui!

Žiema

Žiemos sezono nuotakos puokštėje turėtų būti daug baltos spalvos. Tam puikiai tiks baltos rožės, lelijos, amariliai ar vėdrynai. Šios gėlės bus atsparios žiemos šaltukui ir puikiai įsilies į nuostabų krintančių snaigių peizažą. Jei norite suteikti savo puokštei gyvybės – dekoruokite ją įvairiais žalumynais ar sukulentais. Žalius lapelius ar šakeles galima nupurkšti dirbtiniu sniegu, tada jie atrodys lyg apšerkšnyję. Na, o jei norite, jog Jūsų puokštė būtų šiek tiek „šiltesnė“ suteikite jai šilumos įkomponuodamos džiovintų gėlių, šakelių ar konkorėžių. Modernaus stiliaus nuotakos vietoj gėlių puokštės gali pasirinkti sukulentus, kurie bus labai patvarūs ir atrodys tikrai įspūdingai!

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS GĖLĖS

Pavasaris

Jei savo vestuves švęsite pavasarį, Jums labai pasisekė, nes kaip tik šiuo metu pražįsta daugybė nuostabaus grožio gėlių! Tad gali būti, jog bus sunku išsirinkti ne tik gėlių rūšį, bet ir spalvą. Pavasarį vestuvėse populiariausios pastelinės spalvos: rožinė, žydra, geltona. Be abejonės, šių spalvų kompoziciją papildo ir gaivi žaluma – juk šiuo metu gamta atgimsta ir viskas sužaliuoja. Be to, pavasaris yra laikomas ir pačiu romantiškiausiu metų laiku – galbūt todėl vestuvėse galima pastebėti daugybę rausvų atspalvių!

Vasara Drąsiai galima teigti, jog vasaros puokštei galima rinktis visiškai tas pačias spalvų paletes kaip ir pavasario puokštei. Tiesa, vasaros puokštėse galima naudoti daug intensyvesnių spalvų gėles – jos gali tapti puokštės akcentu ar būti derinamos tarpusavyje. „Pantone“ skelbia, kad 2018 metais bus ypač populiarios ryškiai oranžinė, žydra ir rožinė spalvos. Tad kodėl nenuspalvinus šiomis spalvomis ir Jūsų vasaros vestuvių puokštės?■

SANTUOKA.lt

žurnalas

43


VESTUVIŲ PLANAVIMAS GĖLĖS

Vestuvinių gėlių atmintinė ... arba kur vestuvėse yra naudojamos gėlės? Nėra abejonių, jog gėlės yra gražiausia vestuvių puošmena! Jomis puošiami nuotakų plaukai, automobiliai, ceremonijos vieta, vaišių stalas – iš tiesų, juk toks gražus ir tyras gamtos stebuklas viskam suteikia orumo ir įpučia gyvybės. Tačiau ar tikrai žinote, kur per vestuves Jums gali prireikti gėlių ir kas jomis dažniausiai dekoruojama? Ne? Tuomet pateikiame vestuvinių gėlių atmintinę, kuri tikrai pagelbės prieš susitikimą su Jūsų floriste!

Asmeninės gėlės

1

NUOTAKOS PUOKŠTĖ Pradėkime sąrašą nuo bene svarbiausios vestuvinių gėlių kompozicijos – nuotakos puokštės. Tikriausiai šiais laikais būtų labai sunku rasti nuotaką, kuri teka be šio nuostabaus vestuvinio atributo. Tiesa vis dažniau puokštėse atsiranda ne tik gėlių, bet ir kitų žalumynų.

2

3

Lauryno Butkevičiaus nuotrauka

Nereikėtų pamiršti ir jaunikio butonjerės – ji paprastai gaminama iš tų pačių gėlių, kurios naudojamos nuotakos puokštėje.

NUOTAKOS PLAUKAI Šiuo metu ypač madinga gėlėmis puošti nuotakos plaukus – tai gali būti visas gėlių vainikas arba kelios gėlės pynėje ar kuode.

44

BUTONJERĖ

4

SVEČIŲ GĖLĖS Jaunieji gali pasirūpinti ir pamergių puokštėmis bei pabrolių butonjerėmis. Na ir, žinoma, savo asmenines gėles turėtų turėti ir jaunavedžių liudininkai bei piršliai. 2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS

Gėlės ceremonijos vietoje BAŽNYČIA

5

Jei ceremonija vyks bažnyčioje, reikėtų nepamiršti gėlėmis papuošti bažnyčios suolų ir altoriaus. Taip pat gėlėmis vis dažniau puošiami šiuo metu ypač populiarūs šampano staliukai, kurie laukia svečių po ceremonijos. Nepamirškite pasirūpinti ir žiedlapiais, kuriuos barstys Jūsų žiedų mergaitė ir svečiai išlydėdami Jus iš bažnyčios jau tapusius vyru ir žmona.

CIVILINĖS METRIKACIJOS SKYRIUS

6

Jei tuoksitės Civilinės metrikacijos skyriuje, galite gėlėmis papuošti stalą, ant kurio bus padėtas santuokos registravimo žurnalas. Gėlės Jūsų ceremonijai suteiks šiek tiek daugiau šventiškos nuotaikos!

7

IŠVAŽIUOJAMOJI CEREMONIJA Tuokdamiesi kitoje Jūsų pasirinktoje vietoje galite pritaikyti gėlių kompozicijas prie aplinkos. Žinoma, šiuo atveju būtų sunku įsivaizduoti ceremoniją be nuostabios gėlių arkos. Taip pat, kaip ir bažnyčioje, galite papuošti gėlėmis ir svečių sėdėjimo vietas.

Transporto dekoravimas

8

JAUNŲJŲ IR SVEČIŲ AUTOMOBILIAI

Vis dažniau gėlėmis puošiami ir vestuviniai automobiliai. Iš gėlių daromi vainikai, įvairios figūros ir užrašai, kurie pritvirtinami prie automobilio. Kartais gėlėmis puošiami ir automobilių veidrodėliai.

9

Šventės vieta ŠVENTĖS VIETOS PUOŠYBA

Šventės vietoje gėlių kompozicijos paprastai pritaikomos prie aplinkos. Jei pageidaujate kieme turėti fotosienelę – ją kuo puikiausiai galima dekoruoti gėlėmis. Jos puikiai papuoš ir sode kabančias sūpynes ar lauke įrengtą užkandžių ir gėrimų barą. Šventės vietos viduje dažniausiai gėlėmis dekoruojami vaišių stalai, baras, saldumynų stalas ir jo pasididžiavimas – vestuvinis tortas.■

SANTUOKA.lt

žurnalas

45


VESTUVIŲ PLANAVIMAS GĖLĖS

Vestuvinių gėlių pasirinkimas - ką svarbu žinoti? Be gėlių tikriausiai neapsieitų nei viena vestuvių šventė. Tačiau ar tikrai žinote, kaip teisingai pasirinkti vestuvines gėles, kada jas užsisakyti bei kokias vestuvinių gėlių tendencijas išvysime kitų metų vestuvėse? „Karle Dru“ nuotrauka

GĖLIŲ SEZONIŠKUMAS

ŠVENTĖS VIZIJA

Renkantis vestuvines gėles, labai svarbu žinoti, kokiu metu jos žydi. Mat gėlių sezoniškumas turi sutapti su vestuvių data. Jūsų vestuvių sezono metu žydinčios gėlės bus kur kas pigesnės ir, žinoma, kokybiškesnės. Be to, sezoninių gėlių naudojimas vestuvėse padės išlaikyti šventės stiliaus vientisumą ir darną. Pavyzdžiui, lapkričio mėnesio nuotakai stilistiškai visai netinkama bijūnų puokštė, nes bijūnai pražysta tik gegužės viduryje. Reikėtų būti realistiškai ir rinktis gėles, kurios žydi Lietuvoje, nes atvežtinės gėlės bus kur kas brangesnės.

Prieš apsilankydami pas floristę jau turėtumėte žinoti, kokia bus Jūsų šventė: koks bus jos stilius, tema, akcentų spalva. Tuomet floristė galės pasiūlyti Jūsų šventei labiausiai tinkančias gėlių kompozicijas, originalius sprendimus ar ekonomiškiausią variantą, kuris bus efektyvus. Gėlių pateikimas šventėje gali sukurti jos atmosferą – pavyzdžiui aukštose vazose pamerktos rožių puokštės atrodys itin prabangiai, bijūnai suteiks šventei švelnumo ir romantikos, o mažyčiai laukinių gėlių žiedai sukurs jaukią, nuoširdžią, bet tuo pačiu ir žaismingą atmosferą.

46

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS

KADA UŽSAKINĖTI GĖLES

Žilvino Drevinsko nuotrauka

džiui 2018-08-18), tuomet užsakymą galima pateikti net ir prieš Gėlių užsakymu vestuvėms rei- metus, nes tuo metu floristai-dekokėtų pradėti rūpintis kuo anksčiau ratoriai turi labai daug užsakymų. – geriausia jei iki šventės būs likę bent mėnuo ar du. Jei užsakymas KAS PADĖS ĮGYVENDINTI tikrai didelis – jaunieji pageidauja VIZIJĄ? daug gėlių ir dekoracijų – užsakymą pateikus likus vos keliom savaiNepaisant puikaus jaunųjų skotėm iki vestuvių dienos, floristės ir nio, nereikėtų atmesti ir profesiodekoratorės gali nespėti įgyvendin- nalių dekoratorių bei floristų patati idėjos arba įgyvendinti ją ne taip rimų – visgi jie turi daug patirties ir kokybiškai, kaip norėtų jaunieji. žinių, kurios gali padėti sukurti tiBe to, reikėtų suvokti, kad gėlių krai nepriekaištingą šventės įvaizsalonai gali neturėti tokio didelio dį. Geriausias rezultatas gali būti kiekio ar pageidaujamos rūšies gė- pasiektas tik bendradarbiaujant. lių ir taip pat turi daryti užsakymus Gėlės yra labai gražus, tačiau ir gėlių tiekėjams. Žinoma, jei jaunie- labai trapus gamtos stebuklas – toji pageidauja tik nuotakos puokštės dėl joms reikalinga ypatinga prieir butonjerės, tuomet vėliausiai už- žiūra. Specialistai pasirūpins, kad sakymą galima pateikti ir likus vos gėlės atrodytų nepriekaištingai viporai savaičių iki šventės. sos šventės metu ir Jums nereikės Tačiau jei norite užsisakyti pilną sukti galvos ir krimstis dėl pajuovestuvių dekoravimą, geriau pa- dusių rožių žiedų. Taip pat, profeteikti užsakymą bent prieš tris mė- sionalus floristas pasistengs sukurti nesius. Žinoma, jei vestuvių šventė maksimalų efektą, kad ir koks būtų vyks ypač populiarią dieną (pavyz- Jūsų šventės biudžetas!

2018 METŲ TENDENCIJOS 2018 metų vestuvėse turėtumėte išvysti daugybę originalių floristikos sprendimų – nuo kabančių sodų iki žiedo formos instaliacijų. Puokštėse vis dažniau bus galima išvysti ne tik gėlių, bet ir kitų augalų, žalumynų, uogų ar net plunksnų. Nuotakos rinksis skirtingų rūšių ir spalvų gėles.■

Ką turite žinoti apie vestuvinę puokštę?

1. 2. 3.

Nelaikykite vestuvinės puokštės ilgai karštame ar šaltame ore. Pasitarkite su savo floriste, ar Jūsų puokštė nebus per sunki ir per daug masyvi. Puokštei rinkitės gėles, kurios žydi Jūsų vestuvių sezonu – jos bus pigesnės ir ilgiau nenuvys.

4. Įsitikinkite, kad puokštė nebus de-

koruota spalvotu kaspinu ar kitomis dekoracijomis, kurios gali ištepti suknelę.

5. Užsisakykite bandomąja puokštę - tai padės Jums įvertinti puokštės išvaizdą, kokybę ir patvarumą. SANTUOKA.lt

žurnalas

47


VESTUVIŲ PLANAVIMAS Miglės Radžvilaitės nuotrauka

FOTOGRAFAVIMAS IR FILMAVIMAS

Koks vestuvių fotografijos stilius Jums tinkamiausias? Vestuvių fotografo pasirinkimas yra vienas svarbiausių sprendimų, kuriuos turi priimti jaunieji planuodami savo šventę. Juk nuo to, kokios bus Jūsų vestuvių nuotraukos, priklausys, kokie bus Jūsų vestuvių prisiminimai. Tad renkantis profesionalą, kuris įamžins gražiausias Jūsų dienos akimirkas, visų pirmiausia, reikėtų susipažinti su jo darbais, kurie atskleidžia jo fotografavimo stilių.

TRADICINĖ VESTUVIŲ FOTOGRAFIJA Tai nesenstantis fotografijos stilius, kuriuo fotografuoja daugelis vestuvių fotografų Lietuvoje! Tradicinis fotografas įvertins Jūsų pastangas organizuojant vestuves ir įamžins viską, kas Jums jose atrodo svarbu: šeima, dekoracijos, nuotakos puokštė, žiedas, pirmasis šokis, torto pjovimas ir pan. Šio stiliaus fotografijose galite tikėtis daug pozavimo su kiekvienu šeimos nariu. Taip pat, tradicinio stiliaus fotografai dažniausiai turi nuotraukų, kurias reikia padaryti, sąrašą. Iš tiesų, tai gana laisvas fotografijų stilius – nepaisant to, kad reikės pozuoti – galėsite elgtis natūraliai, tarsi darytumėte nuotrauką šeimos albumui. 48

MENINIS FOTOGRAFIJŲ STILIUS Meninio stiliaus vestuvinėse fotografijose kiekviena detalė įgauna interpretacinę reikšmę. Pavyzdžiui, iš nuotakos žvilgsnio mes galime spręsti apie tai, ką ji šiuo metu galvoja, kokie jos jausmai. Iš tiesų, tokio stiliaus nuotrauka yra tarsi atskiras meno kūrinys, kuriuo fotografas kaip menininkas perteikia tam tikrą žinutę. Šio stiliaus fotografai užfiksuodami kadrą pasirenka netikėtus kampus, apšvietimą ir idėjos įgyvendinimo būdus. Tiesa, tokio tipo nuotraukas nufotografuoti yra išties sudėtinga – tai gali padaryti tik profesionalas. Tačiau šios fotografijos tikrai įtraukia žiūrovą ir palieka neišdildomą įspūdį.► 2017 m. spalis-2018 m. sausis


SANTUOKA.lt

žurnalas

49


VESTUVIŲ PLANAVIMAS FOTOGRAFAVIMAS IR FILMAVIMAS

Arūno Jonaičio nuotraukos

FOTOŽURNALIZMAS

skiriamas fotosesijai, žmonės nepavargsta nuo nuolatinio pozavimo ir gali būti atsipalaidavę. Tačiau šiuo stiliumi fotografuojantys fotografai taip pat susiduria su problemomis – natūraliai besielgdami žmonės nuotraukose gali išeiti užsimerkę ar netinkamose pozose. Jei kažkas fotografuojant nepavyko – vadinasi kadras jau prarastas ir jo pakartoti nepavyks.

Šio stiliaus fotografijose užfiksuotos tikros, nesuvaidintos, „nepozuotos“ akimirkos. Fotografas įamžina vestuvių dienos įvykius iš šalies, neprašydamas jaunųjų ar vestuvių svečių pozuoti ir nekurdamas jokių dirbtinų kompozicijų. Kadangi šiuo metu galime pastebėti vis labiau augančią natūralizmo tendenciją – fotožurnalizmo populiarumas ŽURNALINĖ FOTOGRAFIJA taip pat sparčiai didėja. Be to, kad šiuo stiliumi užfiksuojama natūrali gyvenimo tėkmė, reikėtų Šis stilius pasižymi tiksliomis, gerai apgalvotomis pridurti ir tai, jog sutaupomas laikas, kuris būtų pozomis ir vietomis, kuriose užfiksuojami kadrai. Žurnalinės fotografijos nelabai galėtume pavadinti

50

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS FOTOGRAFAVIMAS IR FILMAVIMAS

rudenį. Taip pat jos puikiai tiks melancholikams ir meniškos prigimties žmonėms.

ATRADIMŲ IR NUOTYKIŲ STILIAUS NUOTRAUKOS

Justinos Gurauskaitės nuotrauka

įamžintomis akimirkomis – dažniausiai jauniesiems yra pasakyta kaip jie turi stovėti ir kur jie turi žiūrėti. Taigi, tokios nuotraukos paprastai atrodo gana šaltos ir retai atskleidžia tikrąsias jaunųjų emocijas. Tačiau, tikrai galima teigti, kad profesionaliai užfiksuotos nuotraukos atrodo ypač stilingai – lyg iš tiesų vartytumėte prabangų mados žurnalą.

„MOODY“ STILIUS Nors šis apibrėžimas atrodo visiška priešingybė pačiai vestuvių esmei – šiuo metu šis stilius yra ypač populiarus. Tokios nuotraukos dažniausiai primena dramatišką sustabdytą filmo kadrą. Nuotraukose išryškinami veikėjų jausmai, kurie ne retai siejami su gamta ar gamtos stichijomis. Iš tiesų, dažniausiai tokio tipo nuotraukose išryškinama gamta ir parodoma, kad žmogus yra tik mažytė pasaulio dalis. Niūri nuotraukų nuotaika sukuriama pasitelkiant rusvus ar mėlynus nuotraukų retušavimo filtrus. Tad, jei Jūsų vestuvėse dominuos ryškios spalvos ir norite prisiminti svarbiausią savo gyvenimo dieną būtent tokią, kokia ji iš tiesų buvo, patariame šio stiliaus fotografo nesirinkti. Tokio stiliaus fotografijos labiausiai tinka tuo atveju, jei Jūsų vestuvės vyksta

Tokio stiliaus nuotraukos tiks jauniesiems, kurie mėgsta aktyvią veiklą, keliauti ir patirti nuotykius. Anglų kalboje tokio tipo nuotraukos dar vadinamos „Trash the Dress“ (liet. „suplėšyk suknelę“), nes tam, kad nufotografuotum jaunuosius ekstremaliomis sąlygomis, dažnai tenka paaukoti ir jų drabužius. Fotosesija kalnuose, vandenyje, šokant parašiutu iš lėktuvo – šios nuotraukos tikrai privers išsižioti iš nuostabos. Tačiau prieš pasiryžtant tokiai avantiūrai reikėtų gerai pagalvoti apie jaunųjų įvaizdį ir aprangą – galbūt tam reikėtų papildomų drabužių arba tiesiog atidėti fotosesiją jau po vestuvių.■

Praktiški patarimai iš fotografo lūpų!

1. 2. 3. 4.

Pasirinkę fotografą, pasitikėkite jo profesionalumu ir patarimais. Aptarkite pageidaujamas fotosesijos vietas. Įvertinkite, ar kelionė iki fotosesijos vietos neužims per daug laiko. Butinai su savimi turėkite patogią avalynę, kuri leistų Jums laisvai judėti fotosesijos metu.

SANTUOKA.lt

žurnalas

51


VESTUVIŲ PLANAVIMAS

„Vaizdas Garsas.lt“ nuotraukos

Vestuvinio filmo privalumai

... nesuvaidintos emocijos, kurios išliks atmintyje amžiams

Daugelis jaunųjų negali įsivaizduoti savo šventės be vestuvių fotografo – juk jis įamžina gražiausias tos dienos akimirkas, taip tarsi suteikdamas galimybę prisiminti jas amžinai. Tačiau vis dažniau būsimų jaunavedžių nusprendžia, kad nuotraukų jiems nepakanka – būtent todėl yra užsakomos vestuvių operatoriaus paslaugos. Tiesa, šiandien vestuvinio filmo kūrimas yra daug modernesnis – fotografai dirba ne tik su įprastomis filmavimo kameromis, bet ir su dronais, kurie gali užfiksuoti Jūsų šventę iš paukščio skrydžio. Taip pat daugelis operatorių dirba ne vieni, todėl gali užfiksuoti akimirkas įvairiais kampais ir užtikrinti, kad nei vienas svarbus momentas nebus prarastas! Na, o tie kurie dar abejoja, ar verta samdyti vestuvių operatorių savo šventei – turėtų susipažinti su visais vestuvinio filmo privalumais! NEPOZUOTOS AKIMIRKOS

ASMENINIS FILMAS

Jei fotografas gali paslėpti ar padailinti kai kurias akimirkas, tai operatorius užfiksuos viską taip, kaip iš tiesų vyko tą dieną. Nesvarbu ar tai laimės ašaros, ar nesibaigianti galybė artimųjų šypsenų – viską galėsite išgyventi iš naujo. Vestuvinis filmas padės Jums pamatyti ir tai, ko patys nepastebėjote ar neturėjote galimybės pamatyti. Pavyzdžiui, galėsite pamatyti su kuo bendravo Jūsų šventės svečiai ar jie jautėsi atsipalaidavę ir mėgavosi švente. Taip tarsi galėsite pamatyti savo vestuves iš visų pusių ir išgyventi naujų emocijų!

Įsivaizduokite, kad porai dienų tampate pagrindiniais filmo herojais! Argi nebūtų šaunu? Būtent tokią galimybę Jums suteikia vestuvinis filmas. Čia Jūs esate svarbiausi veikėjai apie kuriuos sukasi visas veiksmas! Tai šilta, romantiška ir be galo jauki kino juosta įamžinanti vieną svarbiausių Jūsų gyvenimo akimirkų. Ir nors šio filmo niekada nerodys kino teatruose, nėra abejonės, jog jis visada Jums išliks pačiu geriausiu matytu filmu visoje kino filmų istorijoje!

52

2017 m. spalis-2018 m. sausis


SUBURIA ARTIMUOSIUS VĖL IR VĖL Vestuvių nuotraukas įrašysite į laikmeną ir išdalinsite savo svečiams – tačiau vargu ar nors vienas svečias peržiūrės visas nuotraukas, ypač jei jose nėra jo paties. O gavę savo vestuvių filmą, galite suburti artimuosius ir draugus ir vėl, bei kartu prisiminti gražiausias savo vestuvių akimirkas. Taip ne tik Jūs, bet ir Jūsų šventės svečiai galės vėl ir vėl išgyventi nuostabias šventėje patirtas emocijas. Kiekvienas tikėsis ir lauks epizodo, kuriame nors akimirkai galės išvysti save, o išvydę pasijaus ypatinga Jūsų šventės dalimi. Na, o kodėl vestuvinio filmo peržiūros nepavertus tradicija, kurią prisiminsite per kiekvienas Jūsų vestuvių metines – žinoma, galbūt svečiams keletą kartų žiūrėti ta pačią filmuotą medžiagą ir nebus įdomu, tačiau patys jaunieji šios tradicijos tikrai gali laikytis. O vėliau prie jos prisijungs Jūsų vaikai ar net anūkai. Ar gi ne šauni idėja kasmet suburti šeimą ir prisiminti nuo ko viskas prasidėjo?

KIEKVIENA ISTORIJA SKIRTINGA Kitaip nei fotografas, operatorius turi tik vieną šansą užfiksuoti tobulą akimirką – ne veltui šiam darbui labai svarbu pasirinkti savo srities profesionalą. Vestuvių operatorius privalo būti menininkas, kuris pasaulį mato Jūsų akimis arba kurio akimis matomas pasaulis Jums yra labai artimas. Daugelis jaunųjų renkasi operatorius peržiūrėję kitų jaunavedžių vestuvių įrašus – žinoma, darbus tikrai reikėtų peržvelgti, bet kartu reikėtų išlikti racionaliems – vertinkite operatoriaus stilių, o ne vestuves. Juk kiekvienos vestuvės yra skirtingos! Tai reiškia, kad Jūsų vestuvėse nebus tokių detalių, kurias matėte vaizdo įraše, Jūsų suknelė nebus tokia, kokia buvo jame matytos nuotakos ir Jūsų šventės vietoje nebus matyti tokio gražaus saulėlydžio. Tačiau šių dalykų ir nereikia – nes Jūsų istorija bus unikaliai graži ir galbūt net taps įkvėpimu kitiems jaunavedžiams! Tad tikrai nereikėtų pykti, kad operatorius nenufilmavo Jūsų būtent tuo kampu, kuriuo tikėjotės, nes jis užfiksavo Jus tuo kampu, kuris geriausiai perteikia akimirkos grožį!■

SANTUOKA.lt

žurnalas

53


VESTUVIŲ PLANAVIMAS RENGINIŲ VEDĖJAI IR MUZIKA

Sakome Taip gyvai muzikai ceremonijos metu!

Arūno Jonaičio nuotrauka

Trumpam pamirškime visiems žinomą vestuvinį maršą. Sakysite, o kaip be jo galima išsiversti? Galbūt pradėsite vardinti ilgą sąrašą vestuvių ceremonijai tinkančių dainų? Iš tiesų, galime Jums atvirai pasakyti, jog niekas nesuteiks Jūsų ceremonijai tokio tikrumo ir nuoširdumo kaip gyva muzika! Tiesa, kiekvienas instrumentas savo muzika pasakoja skirtingą istoriją! O kokia bus Jūsiškė?

SAKSOFONO MUZIKOS MAGIJA

UŽBURIANTIS SMUIKO TYRUMAS

Saksofono muzika pasižymi švelniu romantikos prieskoniu. Ji simbolizuoja aistrą kasdieniam gyvenimui ir padeda įžvelgti grožį paprastuose dalykuose. Kai kurie žmonės teigia, jog tai yra pats erotiškiausias instrumentas. Esą išgirdę švelnią saksofono muziką, žmonės, patys to nejausdami, ima ieškoti artumo. Jei Jūsų meilė tokia, kad negalite vienas be kito išbūti nė akimirkos – saksofono muzikos garsai Jums idealiai tinka.

Smuikas simbolizuoja tyrumą ir nepaprastą tikslumą. Tikriausiai nėra žmogaus, kurio širdies nesuvirpintų be galo švarus smuiko muzikos skambesys. Tiesa, smuiko skambesys pasižymi ir griežtumu, kuris ne retai sumaišomas su šaltumu. Ši muzika labiau tiks prabangiai, didingai vestuvių ceremonijai nei jaukiai ceremonijai artimiausių žmonių apsuptyje.

54

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS RENGINIU VEDEJAI IR MUZIKA

JAUKŪS GITAROS AKORDAI Gitaros garsai asocijuojasi su draugyste ir bendrumu. Įsivaizduokite kartu prie laužo besišildančių žmonių būrį, kurie klausosi gitaros skambesio. Tikriausiai būtų sunku pasakyti, kas šiuos žmones subūrė – laužas ar muzika. Gitaros muziką rinkitės tuo atveju, jei norite, kad ceremonijoje dalyvaujantys žmonės jaustųsi jaukiai. Ji suteiks Jūsų šventei, o gal net ir ateinančiam bendram gyvenimui harmonijos ir šilumos.

DIEVIŠKAS BAŽNYČIOS CHORO SKAMBESYS Vietoj muzikinių instrumentų pasirinkę choro dainų skambesį, savo šventei suteiksite dieviško šventumo ir didybės. Tokia muzika ypač tiks ceremonijai bažnyčioje – tad kuo puikiausiai galite pasinaudoti ir bažnyčios choro paslaugomis. Pažadame, jog nuostabus choro atlikėjų skambesys prikaustys Jūsų vestuvių svečius prie suolų ir iš nuostabos jie dar ilgai negalės atsipeikėti!

SPALVINGA PIANINO MUZIKA

ROMANTIŠKIEJI AKORDEONO GARSAI

Pianino muzika puikiai tiks prabangioms, intymioms ar net labai žaismingoms vestuvėms. Šis instrumentas turi labai daug spalvų – nuo liūdno, šalto ir tikslaus iki linksmo ir greito skambesio. Profesionalus pianistas sugebės pagroti kone kiekvieną muzikinį kūrinį – todėl pasirinkę pianiną savo vestuvių ceremonijai tikrai nepasigailėsite. Tiesa šis nuostabus instrumentas yra gana didelis ir sunkiai atgabenamas – tad reikėtų paieškoti ceremonijos vietos, kurioje jis jau būtų – juk nenorite vestuvių dieną rūpintis pianino transportavimu?

Nors akordeonas ir yra populiarus Lietuvoje instrumentas, tačiau išgirdus jo muziką, tikriausiai ne vienas mintimis nukeliauja į bene romantiškiausią pasaulio miestą – Paryžių. Būtent klaidžiojant šio miesto gatvelėmis gana dažnai galima išgirsti akordeono muzikos skambesį, kuris labai nuramina, sustabdo laiką ir priverčia mėgautis kiekviena akimirka – kiekvienu nuo medžio krentančiu lapeliu. Jei ši muzika savo skambesiu taip džiugina ir šildo ne tik prancūzų, bet ir Jūsų širdis – argi ne puiku ją būtų girdėti ir žengiant link altoriaus?■

SANTUOKA.lt

žurnalas

55


VESTUVIŲ PLANAVIMAS RENGINIŲ VEDĖJAI IR MUZIKA

KodėlJūsų šventei reikia didžėjaus?

„Dj Zy“ nuotraukos

Tikriausiai būtų sunku įsivaizduoti vestuvių šventę be muzikos? Muzika vestuvių metu sukuria išskirtinę šventinę atmosferą, linksmina svečius ir tampa puikiu vakaro fonu. Vestuvėse grojama muzika gali atspindėti šventės temą ir stilių bei pasakoti istoriją. Na, o kas gali geriau pasirūpinti muzika nei didžėjus? VAKARO ATMOSFEROS KŪRĖJAS Užburiantis muzikos skambesys nuo seno daro įtaką žmogaus nuotaikai ir aplinkos suvokimui. Tad, klausydami tam tikro stiliaus muzikos, vietai, kurioje ji groja, mes nejučia priskiriame vienokias ar kitokias savybes. Vestuvės nėra išimtis. Būtent todėl galima drąsiai teigti, jog už vestuvių vakaro nuotaikos kūrimą yra atsakingas didžėjus. Nuo jo muzikinių pasirinkimų konkrečiu šventės momentu gali labai priklausyti, ar svečiai linksminsis „iš širdies“ ar lūkuriuos prie stalo.

KAIP IŠRINKTI DIDŽĖJŲ VESTUVĖMS? Visų pirma nuspręskite, kokio stiliaus muzikos reikės Jūsų šventėje – nes kiekvienas didžėjus turi savo stilių ir tikrai ne visi yra pasiryžę derėtis dėl kitokių muzikinių pasirinkimų. Geriausia būtų rinktis didžėjų, kuris jau turi patirties dirbant vestuvėse 56

– mat ši šventė pasižymi išskirtine muzikos specifika. Vestuvėse ne vieta liūdnai ar pernelyg trankiai muzikai – tačiau kaip jau minėjome anksčiau viskas priklauso ir nuo šventės stiliaus bei jaunųjų pageidavimų. Svarbiausia, jog muzika išjudintų svečius, iškviestų juos į šokių aikštelę ir padėtų atsipalaiduoti ir mėgautis vakaru. Žinoma, reikėtų paminėti ir tai, jog visų žmonių muzikinis skonis skiriasi – todėl per vestuves turėtų groti daugiau populiariosios muzikos, kurią mėgsta daugiausiai žmonių. Tai reiškia, jog norėdami, kad jų šventėje niekas nesėdėtų prie stalo – jaunieji neturėtų pasikliauti vien savo skoniu. Na, o įvertinus, kokio stiliaus bus Jūsų vestuvės ir kokia muzika joms puikiai tiks, turėtumėte pasidomėti didžėjaus rekomendacijomis. Jos padės Jums susidaryti įspūdį apie didžėjaus darbo techniką, muzikinius pasirinkimus ar net bendravimo būdą. Juk šis žmogus su Jumis praleis visą vakarą – svečiai tikriausiai ne vieną kartą pas jį žingsniuos su savo dainų užsakymais – reiškia tai turi malonus žmogus, 2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS

su kuriuo Jums būtų smagu bendrauti. Būtent todėl, patariame nepatingėti ir susitikti su didžėjumi, kurį ketinate kviesti į savo šventę. Na ir žinoma, tikriausiai pats geriausias būdas įsitikinti, ar tikrai norite šio žmogaus savo vestuvėse, yra apsilankyti renginyje, kurioje jis grojo.

RENGINIU RENGINIUVEDĖJAI VEDEJAIIR IRMUZIKA MUZIKA

SVARBŪS ASPEKTAI, KURIUOS REIKĖTŲ SUDERINTI SU DIDŽĖJUMI Susitikti su būsimu Jūsų vestuvių šventės didžėjumi reikia ne vien dėl to, jog pabendrautumėte ir įvertintumėte jo charakterį – susitikimo metu turėtumėte aptarti vieną labai svarbų dalyką – tai yra muzika! Profesionalus didžėjus pasidomės jaunųjų, kokio stiliaus muzikos jie pageidauja vestuvių šventės pradžioje, viduryje ir pabaigoje arba pasiūlys savo sprendimus. Taip pat labai svarbu su didžėjumi aptarti dainas, kurių jaunieji savo vestuvėse tikrai nenori išgirsti, bei ką daryti tokiu atveju, jei šių dainų labai prašo vestuvių svečiai. Žinoma, reikėtų susitarti su didžėjumi ir dėl Jūsų pageidaujamų dainų grojaraščio – paprastai didžėjus mielai priima iki 20 Jūsų pasirinktų dainų. Tačiau, sudarinėdami savo vestuvinių dainų sąrašą, neperlenkite lazdos – Jūsų didžėjui muzikos tikrai užtenka. Geriau rinkitės kūrinius, kurie Jums tikrai yra brangūs ir kelia malonius prisiminimus. Tokios dainos puikiai tiks vestuvių atmosferai pagyvinti vidurnaktį, kai pjaunate vestuvinį tortą, dėkojate tėvams ir svečiams, stebite vestuvių kulminacijos šou. Ir galiausiai, aiškiai susitarkite su didžėjumi, kokios bus jo darbo valandos, kad nereikėtų nutraukti vakaro pačiame jo įkarštyje. ■

„Dj Zy“ nuotraukos

Ką svarbu žinoti užsisakant didžėjaus paslaugas? 1. Įsitikinkite, kad Jūsų pasirinktas didžėjus pasirūpins visa reikiama profesionalia įranga; 2. Apžiūrėkite šventės vietą - gali būti, jog didžėjui bus sunku atsinešti į salę savo įrangą ir jam prireiks pagalbininkų; 3. Įsitikinkite, jog šventės vietoje yra elektros generatorius, kad elektros dingimo atveju šventė tęstųsi!

SANTUOKA.lt

žurnalas

57


VESTUVIŲ PLANAVIMAS RENGINIŲ VEDĖJAI IR MUZIKA

Kaip atpažinti profesionalų vestuvių vedėją? 1

PASIDOMĖKITE REKOMENDACIJOMIS

Jos padės susidaryti nuomonę apie vedėjo profesionalumą, tačiau jomis aklai taip pat nereikėtų pasikliauti. Galbūt Jūs ieškote visai ne to, ko ieškojo vedėją rekomenduojantis žmogus. Rekomendacijos padeda įvertinti vedėjo sąžiningumą ir sugebėjimą „užvesti“ publiką. Tačiau tai dar nėra viskas! Geriausia būtų, jei patys sudalyvautumėte vedėjo vedamame renginyje – tai padės susidaryti įspūdį apie jo teikiamas paslaugas.

2

SUSITIKITE POKALBIUI

Turite Jums patinkančių vedėjų dešimtuką? Tuomet puiku - nepatingėkite susitikti su jais visais! Tai nėra vien svarbi vestuvių vakaro programos planavimo dalis – pabendravę asmeniškai, Jūs galėsite pajausti ar tikrai norite, jog šis žmogus su Jumis ir Jūsų svečiais praleistų vieną svarbiausių Jūsų gyvenimo švenčių. Jūsų vestuvių vedėjas turėtų būti toks žmogus – kuris galėtų tapti geriausiu Jūsų draugu. Ir atvirkščiai – jei negalite pakęsti vedėjo balsto tembro ar manierų – jokiu būdu nesirinkite jo, kad ir kaip Jūsų pažįstami jį girtų. Tai yra tik Jūsų šventė – todėl sprendžiate tik Jūs.

58

3

PASIDOMĖKITE PATIRTIMI

Vestuvės gerokai skiriasi nuo kitų renginių – todėl labai svarbu, kad vedėjas turėtų patirties būtent šioje srityje. Kuo daugiau vestuvių vedėjas yra pravedęs, tuo geriau jis žino, kaip perprasti auditoriją, ką jai pasiūlyti bei ką patarti Jums, kad šventė praeitų be nesklandumų.

4

KAIP SUVALDO SUDĖTINGAS SITUACIJAS?

Susitikę su vestuvių vedėju būtinai pasiteiraukite, kokias sudėtingiausias situacijas jam yra tekę suvaldyti. Profesionalus vestuvių vedėjas turėtų būti tas žmogus, kuris sugeba užglaistyti net ir pačias nemaloniausias akimirkas. Jis turi mokėti akimirksniu perprasti žmones ir užbėgti netikėtumams už akių.

5

KAIP JIS ATSAKO Į JŪSŲ KLAUSIMUS?

Susitikdami su vestuvių vedėjais būkite pasiruošę daug klausimų. Tai nebūtinai turi būti klausimai susiję su vestuvių vedimu ar vakarine šventės dalimi. Galite pasikonsultuoti įvairiais klausimais. Profesionalus vestuvių vedėjas ne tik galės greitai ir aiškiai atsakyti į visus su vestuvių švente susijusius klausimus, bet ir pateiks pasiūlymus ar patars, ką daryti ir ko nedaryti, kad šventė būtų nepriekaištinga. Prisiminkite, kad kiekviena tobulai praėjusi vestuvių šventė gali virsti vedėjo rekomendacija – todėl jis yra pats suinteresuotas Jums padėti!■ 2017 m. spalis-2018 m. sausis


SANTUOKA.lt

žurnalas

59


VESTUVIŲ PLANAVIMAS PLANAVIMAS VESTUVIŲ

TRANSPORTAS TRANSPORTAS

Donato Savicko nuotrauka

Kai automobilis tampa šventės puošmena!

Šiandien automobilis vestuvėse tikrai nebeatlieka vien tik transportavimo funkcijos – jis tapo dar ir vestuvių pramoga, fotosesijos atributu bei šventės vietos dekoro elementu. Skirtingų markių ir stilių automobiliai prisideda prieš šventės stiliaus išpildymo ir sukuria unikalią šventės atmosferą. Tačiau ką reikėtų žinoti apie vestuvinio automobilio pasirinkimą? 60

AUTOMOBILIO STILIUS Jei norite, kad Jūsų šventėje viskas harmoningai derėtų tarpusavyje, turėtumėte rinktis automobilį, kuris atspindi Jūsų vestuvių stilių ir išpildo Jūsų vestuvių viziją. Pavyzdžiui, senoviniai automobiliai puikiai tiks retro stiliaus, vintažinėms, romantiškoms ar „rustic“ stiliaus vestuvėms. Tiesa, skirtingų modelių ir spalvų automobiliai gali sukurti visiškai kitoki šventės įvaizdį. Todėl nuspręsti, kad renkatės senovinio stiliaus automobilį neužtenka - reikia atkreipti dėmesį ir į modelį. Prabangioms ar klasikinėms vestuvėms puikiai tiks naujausių modelių automobiliai. Jūsų šventė atrodys labai rafinuotai jei pasirinksite tik juodos arba tik baltos spalvos automobilius. Tačiau atomobilio spalvą galite derinti ir prie vestuvių akcentų spalvos. Na, o linksmoms, vakarėlio stiliaus vestuvėms kuo puikiausiai galite rinktis autobusiuką ar limuziną. Tuomet šventę galėsite pradėti jau kelyje. 2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS TRANSPORTAS

baltos ar pilkos spalvos automobiliai atrodys kur kas prabangiau.

FOTOSESIJA SU AUTOMOBILIU Automobilis gali tapti ir išskirtiniu Jūsų vestuvinės fotosesijos atributu. Fotosesija jaukiose miesto gatvelėse, miško ar parko takelyje, o gal net važiuojant kelyje – viskas tarsi primena epizodą iš seno romantinio filmo. Automobilis suteiks Jūsų vestuvinėms nuotraukoms unikalaus žavesio ir padės perteikti šventės atmosferą.

PRAMOGA JAUNIESIEMS Tikriausiai ne kasdien važinėjate su raudonu senoviniu kabrioletu – būtent todėl tai bus ir puiki pramoga Jums. Galėsite išbandyti Jūsų svajonių automobilį, praleisti su juo visą dieną ir net įsiamžinti. Pozuodami šalia autombilio galėsite atsipalaiduoti ir fotografas galės įamžinti nuoširdžias Jūsų emocijas.

PRAMOGA SVEČIAMS Išnuomokite savo vestuvėms vakarėlių autobusiuką ar prabangų limuziną ir Jūsų svečiai tikrai nesiskųs dėl ilgos ir varginančios kelionės. O gali būti net ir priešingai – jie nenorės, kad kelionė pasibaigtų.■

AUTOMOBILIO SPALVA

„Jsfoto.lt“ nuotrauka

Automobilio spalva taip pat gali perteikti vestuvių temą. Iš tiesų vienos spalvos automobilis gali šventei suteikti jaukumo, žaismingumo ir nuoširdumo, kitos – žavios romantikos prieskonį, dar kitos solidumo, rafinuotumo ir prabangos. Ryškios spalvos, kaip antai geltona, ryškiai rožinė ar salotinė, vestuvėms suteiks pozityvumo nepriklausomai nuo to, kokiu metų laiku ar oru bus Jūsų vestuvės. Na, o raudonos, juodos,

Ką reikia žinoti apie pasivažinėjimą nuomotu vestuviniu automobiliu? 1. Būtinai pasidomėkite ar automobilyje yra atsarginė padanga ir ar Jūsų numatytai kelionei pakaks degalų. 2. Turėkite smulkių monetų stovėjimo aikštelės mokesčiui. 3. Neviršykite leistino greičio!

SANTUOKA.lt

žurnalas

61


?

VESTUVIŲ PLANAVIMAS TRANSPORTAS

Modernumas ar klasika?

... kokie yra modernių ir klasikinių automobilių privalumai?

Rinkdamiesi vestuvinį transportą, jaunieji turėtų gerai pagalvoti, kokį vaidmenį jis atliks šventėje bei kaip sugebės ją papildyti. Tai reiškia, kad automobilis turi atspindėti visos šventės viziją. Nepaisant skirtingų automobilių modelių, pirmasis klausimas, į kurį turėtumėte sau atsakyti: „Modernumas ar klasika?“. O, kad apsispręsti būtų lengviau pateikiame Jums šių stilių automobilių privalumus ir trūkumus.

„Karle Dru“ nuotrauka

KLASIKINIAI AUTOMOBILIAI – IŠSKIRTINĖ PRABANGA AR NUOŠIRDI ROMANTIKA?

62

Senovinius klasikinio stiliaus automobilius galima apibūdinti dvejopai – prabangūs ir žaismingi. Iš tiesų tai, kokį įvaizdį Jūsų šventei suteiks klasikinis automobilis, labai priklauso nuo jo markės. Pavyzdžiui, ilgi automobiliai, tokie kaip kadilakas, atrodo ypač prabangiai – tad jie puikiai tiks ekstravagantiškoms ir ištaigingoms vestuvėms. Tokie automobiliai primena retro stilių ir nuneša mus į filmo „Krikštatėvis“ siužeto laikus. O štai senovinis „vabaliukas“ ir hipiški autobusiukai atrodo ypač žaismingai – tad jie puikiai tiks vintažinėms ar „rustic“ stiliaus vestuvėms. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo automobilio spalvos pasirinkimo. Jei pasirinksite juodos, baltos ar raudonos spalvos automobilį – jis atrodys kur kas prabangiau ir klasiškiau, na o ryški ar pastelinė spalva suteiks automobiliui žaismingos romantikos. Žinoma, senovinius automobilius nėra taip paprasta surasti – juk daugelis jų yra antikvarinės vertybės. Būtent todėl gali būti, jog jų kaina taip pat bus aukštesnė. Be to, nereikėtų pamiršti, jog šie automobiliai gerokai skiriasi nuo šių laikų automobilių – todėl jų valdymas bus kur kas sudėtingesnis. 2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS TRANSPORTAS

„Karle Dru“ nuotrauka

MODERNŪS AUTOMOBILIAI – PAPRASTAI NEPAPRASTA? Nauji, modernūs automobiliai kiekvienai šventei suteiks išskirtinės prabangos. Tokio stiliaus automobiliai puikiai tiks tradicinėms vestuvėms. Žinoma, jie nėra tokie įpareigojantys – tad puikiai derės prie daugelio vestuvių stilių. Šiandien daugelis jaunųjų užsako naujų modelių automobilius ne tik sau, bet ir savo palydai – tokia prabangių automobilių virtinė tikrai atkreipia aplinkinių dėmesį. Ypač šventiškai atrodo juodos arba baltos spal-

vos automobiliai. Be to, galite rinktis iš daugybės markių ir modelių! Vienas iš populiarių jaunavedžių pasirinkimų yra prabangūs limuzinai, kuriuose linksmintis gali visas pulkas. Na, o jei norėtumėte šiek tiek daugiau erdvės šokiams, kodėl nepasirinkus vakarėlių autobusiuko? Tiesa, jei nusprendėte užsisakyti modernaus stiliaus automobilį tik jauniesiems – jis tikrai gali išnykti tarp minios kitų transporto priemonių. Daugelis svečių gali tiesiog pamanyti, jog į šventę atkeliavote su savo asmeniniu transportu. Tad jei norite išsiskirti, reikėtų pagalvoti apie originalius automobilio dekoravimo sprendimus.■

SANTUOKA.lt

žurnalas

63


VESTUVIŲ PLANAVIMAS TRANSPORTAS

Būdai dekoruoti 9 vestuviniam automobiliui

Tikriausiai filmuose yra tekę matyti epizodą, kai jaunieji išlydimi į povestuvinę kelionę, o jų automobilis yra papuoštas užrašu „ką tik susituokę“. Be abejonės, vestuvinių automobilių dekoravimas yra labai graži tradicija, išskirianti šventės svečius iš minios kitų automobilių. Be to, žaismingai papuoštas jaunųjų transportas gali tapti ir išskirtiniu vestuvinės fotosesijos akcentu. Tad kokiomis priemonėmis galite papuošti savo, o gal net svečių vestuvinius automobilius?

1. GYVOS GĖLĖS

2. VĖLIAVĖLĖS

Iš gėlių gali būti daromi vainikai ar puokštės, taip pat iš jų gali būti formuojamos tam tikros figūros, pavyzdžiui širdys ar žiedai. Tačiau automobilių dekoravimą gėlėmis geriau reikėtų patikėti profesionaliems floristams, nes jie žinos kokias gėles geriau pasirinkti bei kaip jomis pasirūpinti, kad jos išliktų gražios visos kelionės metu.

Jas taip pat galite pasigaminti patys arba įsigyti parduotuvėje. Vėliavėlių spalvos gali būti derinamos prie akcento spalvos, o ant jų gali būti užrašyti ir žaismingi užrašai. Tokios vėliavėlės atrodys labai žaismingai ir išskirs Jūsų automobilį iš kitų automobilių.

3. LIPDUKAI

4. KASPINAI

Jaunavedžių automobilį galite papuošti ir lipniomis raidėmis, iš kurių galite formuoti smagias frazes ar net citatas apie meilę. Žinoma, automobilį galite dekoruoti ir ne tik raidžių figūromis – pavyzdžiui galite prie langų priklijuoti dvi dideles širdis. Tačiau prieš rinkdamiesi tokį automobilio dekoravimo būdą, įsitikinkite, kad lipdukus tikrai įmanoma pašalinti nuo paviršiaus, nepaliekant klijų pėdsakų.

Tai bene paprasčiausias, pigiausias ir populiariausias vestuvinių automobilių dekoravimo būdas. Juosteles, skirtas kaspinams, galima įsigyti bet kurioje siuvimo reikmenų parduotuvėje ir pasidaryti juos patiems arba nusipirkti jau padarytus. Jų spalva gali būti derinama prie vestuvių akcento ar automobilio spalvos. Taip papuošti automobiliai atrodys labai šventiškai ir žaismingai.

64

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS TRANSPORTAS

5. PŪKUOČIAI

6. TIULIS

Tai pigus ir paprastas būdas papuošti vestuvinius automobilius. Internete galima rasti daugybę pūkuočių gaminimo pamokų – jų gamybai prireiks tik tampraus popieriaus ir siūlų. Pūkuočiai gali būti tvirtinami prie automobilio veidrodėlių arba iš jų gali būti daromos spalvingos girliandos, kurios pritvirtinamos prie automobilio galo.

Iš tiulio taip pat gali būti daromi kaspinai arba prie jų gali būti tvirtinami gėlių vainikai ir kitos dekoracijos. Tiulis suteiks švelnumo ir romantikos net ir pačiam moderniausiam automobilio modeliui. Galima derinti net kelių spalvų audinius ir dengiant juos vieną ant kito išgauti išblunkančios spalvos efektą.

7. BALIONAI Balionais papuošti automobiliai atrodo nepaprastai žavingai, tačiau toks dekoravimo būdas gali būti rizikingas. Balionai yra labai jautrūs oro sąlygoms, todėl ilgai pabuvę aukštoje temperatūroje gali greitai subliukšti. Ypač unikaliai atrodo automobiliai dekoruoti helio balionais – tačiau jie yra dar jautresni. Todėl prieš dekoruojant automobilį balionais, reikėtų pasikonsultuoti su specialistais. Balionai gali būti tvirtinami prie automobilio veidrodėlių, iš jų gali būti daromos puokštės ar net įvairiausios figūros.

9. SKARDINĖS Norite atkreipti aplinkinių dėmesį ne tik automobilio dekoracijų grožiu, bet ir garsu? Tuomet pritvirtinkite prie automobilio daug metalinių skardinių! Tvirtinimui galite panaudoti įvairių spalvų kaspinus – taip dekoracijos atrodys šventiškiau. Be to, šalia galite pritvirtinti ir lentelę su užrašu „katik susituokę“. Na, ir pirmyn! Tikrai neliksite nepastebėti!

8. LENTELĖS IR UŽRAŠAI Įvairios lentelės ir užrašai išskiriantys jaunavedžių automobilį atrodo labai žaismingai, o jų pateikimo galimybės yra visiškai neribotos. Užrašai gali būti rašomi ant automobilio langų su dažais arba iškerpami iš popieriaus ir klijuojami ant automobilio paviršiaus. Na, o šiuo metu labai populiaru prie automobilio pritvirtinti lentelę su kreida užrašytais ar medyje išdegintais žodžiais „ką tik susituokę“ arba „jaunavedžiai“. Tokios lentelės dažnai dekoruojamos žalumynais ir gėlėmis – tad atrodo labai šventiškai.

Ar žinai, kad... Prie transporto priemonių pritvirtinti daiktai laikomi kroviniais, todėl dekoruojant automobilius reikia laikytis krovinių vežimo taisyklių. Visos dekoracijos turi būti tvirtinamos taip, jog neblogintų vairuotojui matomumo, nepažeistų transporto priemonės stabilumo, netrukdytų jos vairuoti, neuždengtų žibintų, skiriamųjų ženklų ir valstybinio numerio. Taip pat, prie transporto priemonės pritvirtinti daiktai neturėtų kristi, vilktis, kelti pavojaus žmonėms, kelti triukšmo ar teršti kelią ar aplinką. Už netinkamai pritvirtintas dekoracijas, kurios kelia pavojų automobilio keleiviams ir aplinkiniams, gresia baudos iki kelių šimtų eurų ir teisės vairuoti atėmimas.

SANTUOKA.lt

žurnalas

65


VESTUVIŲ METINĖS

Ką padovanoti vestuvių metinių proga? Vestuvių metinės yra švenčiamos visose Vakarų šalyse. Tik sukaktims būdingi saviti tautiniai bruožai, skiriasi sukaktimis laikomi laikotarpiai, jų pavadinimai. Nežinote, ką dovanoti savo antrąjai pusei metinių proga?Pasirodo, kad dovanų idėjas gali pasiūlyti pats metinių pavadinimas!

Medvilninės

1

Odinės

3

Šia proga tiktų dovanoti įvairius medvilnės gaminius: viršutinius ir apatinius drabužius, monogramomis puoštą patalynę, staltieses ir kt.

Tinka dovanoti įvairius odinius gaminius: papuošalus, aksesuarus (pinigines, raktines, diržus, pirštines, telefono dėklus, segtuvus, rankines).

Medinės

5

Varinės

7

Dovanojami mediniai buities daiktai, skrynelės, dekoratyviai dirbiniai, smulkūs baldai.

Tiktų bilietai į pučiamųjų instrumentų ansamblio koncertą, antikvarinės varinės monetos, meno dirbiniai, dekoratyviniai virtuvės daiktai.

Molinės

Devintosios metinės – molinės. Galima dovanoti įvairiausius daiktus – nuo indų iki skulptūrėlių. 66

2

Popierinės

Tiks visos dovanos susijusios su popieriumi: poezijos ar prozos knygos, nuotraukos ir nuotraukų albumai, paveikslai, kelionės, teatro, koncerto bilietai, dovanų kuponai, stalo žaidimai ir kt.

4

Lininės

Minint šią sukaktį, dovanojami lininiai rankšluosčiai. Iš lino taip pat gaminami papuošalai ir drabužiai.

6

Geležinės

Tinka rimtos, bet kartu ir šmaikščios dovanos. Galite dovanoti fondiu puodus, keptuves, geležinius meno dirbinius, vardinius stalo įrankius, rašiklius, žvakides ir pan.

8

Bronzinės

Siūloma dovanoti gaminius iš šių metalų (skulptūrėles, antikvarinius daiktus) arba dovanas, susijusias su jais, pavyzdžiui, soliariumo paslaugų kuponus bronziniam įdegiui įgyti, galbūt – kelionę po egzotišką šalį ar G. Grasso knygą „Skardinis būgnelis“ arba šio filmo įrašą. 2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ METINĖS

Krištolinės

15

Šiai progai tinkamiausi stiklo arba kalnų krištolo gaminiai – papuošalai, sąsagos, indai.

Sidabrinės

25

Sidabrinių vestuvių proga tinka dovanoti dirbinius iš sidabro. Galite dovanoti sidabrinius papuošalus (grandinėles, vėrinius, apyrankes, auskarus) ir aksesuarus (sąsagas, kišeninius laikrodžius, diržus, puoštus sidabrinėmis sagtimis, gertuves), kitus dirbinius (jubiliejines monetas, žvakides, rašiklius).

Rubininės

40

Raudona spalva ir raudonas brangakmenis – šių metinių palydovai. Dovanoti tinka įvairius raudonos spalvos daiktus, drabužius, aksesuarus ir rožes. Be abejo, tinka papuošalai su rubinais: žiedai, apyrankės, vėriniai, pakabučiai, segės, rankogalių sąsagos, kaklaskarės, smeigtukai ir pan. Šventės stalą taip pat tinka puošti rubino spalvos aksesuarais.

Deimantinės

60

Tai pačios garbingiausios metinės. Dovanojamos skaisčios baltos, kartais geltonos gėlės.

Ąžuolinės

80

Tai bene rečiausiai švenčiamos metinės. Tokia proga tiktų dovanoti ąžuolinius dirbinius: papuošalus, namų aksesuarus, apyvokos daiktus, baldus. Taip pat galite sode pasodinti jubiliejinį ąžuoliuką.

10

Rožinės

Minint dešimties metų sukaktį, dovanojamos rožės, rožinės spalvos ar rožėmis puošti tekstilės, porceliano, juvelyriniai gaminiai. Šmaikštesni gali dovanoti knygas, pavyzdžiui, U. Eco „Rožės vardas“, C. de Saint-Exupery „Rožės memuarai“ ir pan.

20

Porcelianinės

Galima vienas kitam dovanoti porcelianinius indus, papuošalus, dekoratyvines namų puošybos detales.

30

Perlinės

Tinka dovanos, dekoruotos tikrais arba dirbtiniais perlais (papuošalai, aksesuarai), perlamutro dirbiniai. Taip pat – jūrų gėrybių (ir austrių) vaišės, nardymas šiltosiose jūrose ar knygos, filmai, muzikos įrašai, kurių pavadinimuose yra žodis „perlas“.

50

Auksinės

Jubiliatams tinka dovanoti ne tik auksinius, bet ir lietuvišku auksu vadinamus gintarinius papuošalus, juvelyrinius dirbinius, aksesuarus, aukso ar geltonos spalvos indus.

70

Palaimintosios

Tinkamos simbolinės ir praktiškos, porai vertingos dovanos: graviruotos taurės, jubiliatų nuotrauka, filmas apie jaunystės (gyvenimo, vestuvių) prisiminimus.

SANTUOKA.lt

žurnalas

67


VESTUVIŲ PLANAVIMAS JAUSMAI

Kaip išlaikyti gerus santykius planuojant vestuves? Vestuvių planavimo laikotarpis yra išties įtemptas ir kupinas streso, todėl visai nenuostabu, jog dėl prastos nuotaikos esate suirzusi ir labiau linkusi įsivelti į konfliktus. Ir nesvarbu ginčijatės su savo būsimu sutuoktiniu, šeimos nariais ar bičiuliais – tokios gražios šventės kaip vestuvės neturėtų temdyti neigiamos emocijos ir pykčiai! Tačiau, kaip jų išvengti? IŠKLAUSYKITE KITŲ NUOMONĘ Kiekviena nuotaka nori, kad jos vestuvės būtų būtent tokios, kokias ji įsivaizdavo – tačiau nereikėtų pamiršti, kad tai yra dviejų žmonių šventė, tad reikėtų atsižvelgti ir į jaunikio nuomonę. Prieš leisdamiesi į painų vestuvių planavimo labirintą, susėskite ir ramiai pakalbėkite apie tai, ko abu tikitės iš šios šventės. Paieškokite kompromisų ir jokiu būdu nebūkite kategoriški – jau greitai tapsite šeima, tad turėtumėte mokytis dirbti ir priimti sprendimus kaip komanda. Jei nepaisysite savo būsimo sutuoktinio nuomonės, būsite šiurkšti ne jam, o Jūsų abiejų santykiams – o taip anksti pasėtos nesutarimų sėklos ilgainiui gali išaugti į nedarnią šeimą.

IŠSIAIŠKINKITE VIENAS KITO INTERESUS Jus siutina, jog Jūsų sužadėtinis niekaip negali pasakyti, kokia bus vestuvių akcentų spalva? Jums atrodo, kad Jūs rūpinatės viskuo, o jam visiškai niekas neįdomu? Galbūt Jūs esate teisi ir Jūsų būsimam vyrui šventės detalės tikrai nėra įdomios, tačiau tai tikrai 68

nėra susiję su nenoru Jus vesti. Daugelis vyrų pripažįsta, jog jiems faktas, kad mylimoji taps jų žmona yra kur kas svarbesnis nei vestuvės. Tai reiškia, kad jie daug mieliau sumainytų žiedus Civilinės Metrikacijos skyriuje ir atsisakytų bet kokių ištaigingų puotų. Ir tai natūralu, nes, tenka pripažinti, jog vyrai pasižymi kur kas racionalesniu mąstymu nei moterys. Bet tai nėra taisyklė.

Prieš leisdamiesi į painų vestuvių planavimo labirintą, susėskite ir ramiai pakalbėkite apie tai, ko abu tikitės iš šios šventės. Tiesa vyro nenoras prisidėti prie vestuvių planavimo gali reikšti ir tai, jog jis tiesiog dar neatrado vestuvių planavimo srities, kuri jam būtų išties įdomi. Tad užuot kvaršinusi savo išrinktojo galvą klausimais apie vestuvių spalvas, geriau patikėkite jam pasirūpinti vestuvių muzika, transportu ar kita jam kur kas mielesne veikla. 2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS

„Moona.lt“ nuotrauka

BŪKITE NUOLAIDESNĖ IR KALBĖKITE Jūsų šeimos per daug kišasi į Jūsų vestuvių planavimą, todėl kiekvieną kartą susitikusi tvardotės, kad nepasakytumėte nieko įžeidžiančio? Visų pirma, turėtumėte suprasti, kad Jūs esate visas savo tėvų pasaulis ir tai, kad jiems įdomu kaip vyksta pasiruošimas vestuvėms yra visiškai natūralu (prisiminsite tai, kai patys turėsite vaikų). Beje, kai kuriuos šeimos patarimus reikėtų netgi labai gerai apsvarstyti! Tačiau, jei nenorite nuolat girdėti replikų, kad viską darote ne taip – nuoširdžiai ir be pykčių tai savo artimiesiems ir pasakykite. Jokiu būdu nereikėtų kaupti nuoskaudų ir kęsti visko savyje!

NESITIKĖKITE, KAD VISI ŠOKINĖS APLINK JUS Vestuvių planavimas yra tikrai ypatingas laikotarpis jauniesiems. Todėl, tikriausiai, susitikus su bičiuliais sunkiai iškenčiate nepradėjusi pasakoti apie neseniai įsigytas dekoracijas, kelių aukštų tortą išsirikote ir kaip Jums pasisekė, jog spėjote užsisakyti Jūsų išsvajotą fotografą. Tačiau dėl to, kad Jūs pagaliau susižadėjote Jūsų bičiulių gyvenimas nesustojo – jie kaip ir visada turi savo rūpesčių. Tad jei nuolat kalbėsite tik apie save – draugai gali pradėti Jūsų vengti. Taip pat nesitikėkite, kad draugai mes visus savo darbus

tam, kad padėtų ruoštis Jūsų šventei. Kartais nuotakos įsižeidžia, kai artimieji ir draugai patys nepasiūlo savo pagalbos planuojant vestuves, tačiau reikėtų suvokti žmonės visada pirmiausiai galvoja apie savo problemas. Tad jei Jums išties reikia pagalbos, pats paprasčiausias būdas išvengti nesutarimų – pagalbos paprašyti pačiai.

SKIRKITE LAIKO POILSIUI Reta nuotaka gali sau leisti ištisą pusmetį ar metus skirti vien vestuvių planavimui. Dažniausiai vestuvių planavimo stresą lydi ir problemos darbe, pilna skalbinių dėžė namuose ir jau mėnesį nuo lentynų nevalytos dulkės. Kad visos šios problemos Jūsų pernelyg nenuvargintų – skirkite laiko ir poilsiui. Kartais tiesiog būtina viską mesti, ištrūkti iš namų ir pasivaikščioti gryname ore. Atsipalaiduoti galite ir kartu su mylimuoju. Jokiu būdu nenustokite ir toliau ėję į pasimatymus – skanus maistas ir vakaras kino teatre gali būti pati geriausia terapija. Tačiau skirkite laiko sau ir kasdien – tinkamai ilsėkitės, nepamirškite sveikai maitintis, bei rūpinkitės savo grožiu. Juk vestuvių dieną nenorite būti išsekusi ir pavargusi ir pamėlusiais paakiais. Graži ir sveika nuotaka yra lygu laimingai nuotakai. O laiminga nuotaka nesivels į bereikšmius ginčus, bus mylinti ir atlaidi!■ SANTUOKA.lt

žurnalas

69


VESTUVIŲ PLANAVIMAS

Justinos Gurauskaitės nuotrauka

DEKORAVIMAS IR ATRIBUTIKA

2018 metų vestuvių tendencija – dirbiniai iš medžio!

1

PALINKĖJIMŲ KNYGOS SU MEDŽIO AKCENTAIS Nežinote, kaip dekoruoti palinkėjimų knygą? Tam puikiai tiks medžio raižiniai! Tai gali būti paprasčiausi ornamentai ar jaunųjų inicialai – nėra abejonės, kad taip papuoštos palinkėjimų knygos atrodys be galo žaviai!

2

„Dovanų idėjų Fatija“ nuotrauka

Tikriausiai manote, jog medžio dirbiniai į vestuves sugrįžo su „rustic“ vestuvių stiliumi, tačiau patikiname Jus, kad 2018 metais be medžio akcentų neapsieis nei vieno stiliaus vestuvės. Medžio atributika, dekoracijos, dovanėles – viskas kerės nepaprastu natūralumu ir nuoširdumu. Ir išties juk medžio atributiką vestuvėse galima panaudoti labai žaismingai!

STALO KORTELĖS Iš medžio gali būti gaminamos ir stalo kortelės – svečių vardai išraižomi ant medžio. Tokį gražų šventės atributą svečiai po vestuvių galės pasilikti kaip atminimo dovanėlę!

„Dovanų idėjų Fatija“ nuotrauka

70

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS DEKORAVIMAS IR ATRIBUTIKA

DĖŽUTĖS PALINKĖJIMAMS Nuostabios medžio dėžutės puoštos įvairiausiais ornamentais, jaunųjų inicialais ar net dekupažo technika tikrai liks unikaliu Jūsų šventės prisiminimu. Suteikite savo palinkėjimų dėžutei išskirtinumo išpiešę ją patys ir galėsite būti tikri, jog ji ne tiks puikiu Jūsų namų dekoro elementu, bet ir primins apie šventę, vien į ją pažiūrėjus.

4

5

„Dovanų idėjų Fatija“ nuotrauka

3

ŽIEDŲ DĖŽUTĖS Žavių medinių žiedų dėžučių pasirinkimas jau šiandien yra be galo didelis! Dekoruokite jų vidų gėlėmis, žolelėmis ar samanomis ir suteikti savo žiedų dėžutėms šiek tiek gaivios žalumos. Na, o pasibaigus šventei, ši dėžutė liks labai brangių atsiminimų saugotoja.

MEDINIAI INICIALAI IR RAIDĖS

Ši žavi tendencija ne tik neatsitrauks, bet „suspindės“ dar ryškiau! Juk tokios dekoracijos kalba pačios už save! O raidės darysis vis įmantresnės ir originalesnės – nuo žavių ornamentų iki išskaptuotų raštų. Šis žavus šventės akcentas puikiai papuoš ir būsimus naujos šeimos namus bei išliks ilgaamžiu nuostabios šventės prisiminimu.

6

DOVANOS GARBINGIEMS SVEČIAMS

Tokių dovanėlių gausa yra tikrai didelė – nuo paveikslų iki dekoruotų skulptūrėlių. Medį labai paprasta formuoti, todėl ant kiekvienos dovanėlės gali būti užrašytas specialus palinkėjimas, padėka ar jaunųjų vardai ir vestuvių šventės data – tai dovanai suteiks individualumo!■

SANTUOKA.lt

žurnalas

71


VESTUVIŲ VESTUVIŲ PLANAVIMAS PLANAVIMAS

DEKORAVIMAS DEKORAVIMAS IR IR ATRIBUTIKA ATRIBUTIKA

Kad jaunųjų rytas būtų ypatingas!

Kartais atrodo, jog daugiausiai laimės žmogui suteikia mažytės smulkmenos, kurios po kiek laiko užsimiršta, palikdamos tik geriausias emocijas. Juk iš tiesų jau kitą dieną neprisiminsite, kaip vakar jautėtės pabudusi naujutelaičiuose pataluose – prisiminsite tik tą jaukų laimės ir saugumo jausmą, kurį būtent ir sukūrė ta vienintelė, atrodo, visiškai nereikšminga detalė. Tad ir vestuvių rytą Jums ir Jūsų mylimąjam pasijusti ypatingais padės mielos bei subtilios staigmenos, kurias galite vienas kitam padovanoti! MIELOS AKIMIRKOS RYTE

ILGAI ATMINTYJE IŠLIKSIANČIOS STAIGMENOS

Nubudimas švelniuose šilko pataluose nuteiks Jus nuostabiai dienai – o juk per vestuves tai ypač svarbu. Beje labai svarbu ir kokybiškas poilsis! Maudydamasi vonioje, kvapnių žvakių šviesos apsuptyje, prisiminsite gražiausias su savo būsimu vyru praleistas akimirkas, o minkštas, purus ir itin švelniai priglundantis rankšluostis primins mylimojo glėbį. Pasipuošusi lengvu natūralaus šilko chalatėliu pradėsite dieną tarsi nužengusi nuo puraus miego debesies ir negalėsite suvokti ar ši diena yra realybė ar sapnas!

Nustebinkite savo mylimąjį netikėtai miela vestuvių ryto dovana – minkštu chalatu, švelniu rankšluosčiu ar prabangiais kvepalais jo automobiliui. Šios dovanos tikrai praskaidrins Jūsų būsimo vyro rytą ir džiugins net ir pasibaigus šventei. Juk parodyti dėmesį, pasakyti, kad jis yra labai svarbus, kad džiaugiesi, jog jis yra tavo gyvenime, tikrai nėra taip sudėtinga! Užtenka tik mažyčio gesto padaryti savo brangaus žmogaus dieną ypatinga!

72

2017 m. spalis-2018 m. sausis


Jaukumas ir prabanga Jūsų būsimiems namams! Kviečiame leistis į unikalią grožio bei namų puošybos pažinimo kelionę ir kartu sukurti jaukių namų istoriją. Mielai pasidalinsime su Jumis savo grožio pajutimais ir padėsime atskleisti tobulo namų jaukumo paslaptį. Kerinčių aromatų harmonija, aukščiausios kokybės namų tekstilės kūrinių švelnumas bei subtili namų dekoro detalių elegancija, neabejotinai sužadins visus Jūsų pojūčius. Tobulo namų grožio istorija prasideda čia, „The Home Story“ salone. „The Home Story“ salone atrasite pilną „Max Bemjamin“ rankų darbo aromatinių žvakių bei namų kvapų asortimentą. Aromaterapijos gurmanų dėmesį neabejotinai patrauks prabangių esencijų prisotinti „Dr. Vranjes“ kūriniai. Gražiausi ir kvapniausi „Rose et Marius“ gaminiai orientuoti į nepaprastą SPA ritualų galią, skirtą kūnui bei sielai nustebins išskirtiniais aromatais bei elegantišku dizainu. Padabinkite savo miegamojo erdvę prabangia „Gingerlily“ šilko tekstile, išskirtinio dizaino „Mirabel Slabbinck“ patalyne. Turtingą istoriją sukurs „Foxford“ namų tekstilė, praturtins Jūsų miegamojo erdvę įspūdingais patalais, ėriuko vilnos pledais, o patalynė puošta klasikiniais raštais bei ornamentais suteiks Jūsų poilsiui, lengvumo jausmą. Atraskite nepakartojamo švelnumo „Simple Things“ alpakos vilnos pledus bei šalius. Jūsų namų jaukumui siūlome originalias „Schlitter“ rankų darbo stiklo žvakides bei kerinčio grožio „Maison de Vacances“ dekoro elementus. Nepamirštamus vonios bei SPA ritualus praturtins aukščiausios kokybės „Hamam“ vonios tekstilės gaminiai, „Casual Avenue“ medvilnės rankšluosčiai bei „Croll & Denecke“ natūralios jūros kempinės. Mūsų atstovaujamų, išskirtinės kokybės prekinių ženklų gaminius galite rasti pasaulyje pripažintose parduotuvėse, tokiose kaip „Harrods“ Londone, „Le Bon Marche“ Paryžiuje, „KaDeWe“ Berlyne ir Penktojoje Aveniu Niujorke.

PC EUROPA, KONSTITUCIJOS PR. 7 A, VILNIUS

SANTUOKA.lt

žurnalas

73


VESTUVIŲ ISTORIJA

Gaivia romantika dvelkiančios vestuvės

Karolino irJevgenij

„ Tai buvo pati nuostabiausia diena mūsų

gyvenime, kurios nepamiršime niekada. Šiurpuliukai eina per kūną net dabar prisiminus visas išgyventas emocijas.

74

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ ISTORIJA

K

artu jau esame keturis su puse metų. Drąsiai galiu teigti, kad šie kartu praleisti metai buvo gražiausi mano gyvenime. Tuokėmės praėjus 2 metams nuo piršlybų. Visą šventę planavome patys. Žinoma, pagelbėjo draugai ir giminaičiai, kuriems esame labai dėkingi. Planuojant vestuves svajojome būti apsupti mylimiausių, brangiausių ir ištikimiausių draugų bei šeimos narių. Norėjome, kad mūsų šventė dvelktų jaukumu, kad kiekvienas joje esantis žmogus jaustųsi ypatingas. Manau, kad mums tai puikiai pavyko.

IŠSKIRTINIS DĖMESYS ĮVAIZDŽIUI

Makiažui, šukuosenai ir suknelei skyriau ypatingai daug dėmesio. Suknelės ieškojau ganėtinai ilgai, tačiau savo nepaprastu grožiu užbūrė suknelė esanti salone „LaimInga“. Makiažą darė meistrė Arina Buracevskaja, šukuoseną – Danutė Liaudinskaitė. Labai džiaugiuosi, kad mano įvaizdį kūrė būtent šios profesionalės, nes rezultatas pranoko visus lūkesčius.

Akvilės ir Tomo Razauskų nuotraukos

IŠSVAJOTI FOTOGRAFAI

Pradėdami ruoštis vestuvėms žinojome tik vieną detalę – mūsų vestuves turi įamžinti fotografai Akvilė ir Tomas Razauskai. Nuo pat pirmojo susitikimo jie mus sužavėjo savo tikrumu, nuoširdumu, atsidavimu darbui, profesionalumu bei, žinoma, neapsakomo grožio nuotraukomis.

SENTIMENTALI CEREMONIJOS VIETA

Ceremonija vyko Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje – ją pasirinkome, nes čia man buvo suteiktas Krikšto sakramentas, tad norėjau, kad Santuokos sakramentas, taip pat būtų suteiktas joje. Per ceremoniją grojo vargonų muzika. Turėjome liudininkus bei tris pamergių ir pabrolių poras.► SANTUOKA.lt

žurnalas

75


VESTUVIŲ VESTUVIŲ ISTORIJAISTORIJA

A

tvykę į sodybą ,,Villa Bonita“, pamilom ją iš pirmo žvilgsnio. Abu supratom – mūsų šventė turi vykti būtent čia. Nuostabi gamta, didelis tvenkinys, moderni sodyba, neapsakomas jaukumas. Šventės vieta tapo vestuvių temos įkvėpimu. Pasirinkome romantišką vestuvių stilių. Mūsų sodybos dekoravimu bei visa floristika rūpinosi „Villa Bonita“ personalas. Neapsakomą romantiką kūrė ir visus žavėjo vakare uždegtos lemputės, kurios buvo iškabintos ties didžiuliais sodybos langais. Visur dominavo pastelinės spalvos. Prie jų Laura Pogadaitė priderino stalo korteles, svečių dovanėles bei kvietimus, kuriose vyravo auksinės spalvos detalės.

76

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ ISTORIJA

Sodyboje buvome sutikti pulko artimiausių draugų ir giminaičių. Labai norėjome, kad visi atsipalaiduotų ir mėgautųsi nuostabiai šiltu vakaru ir gražia gamta. Šventė buvo labai nuoširdi, visi svečiai buvo lamingi – jautėme artimųjų palaikymą ir meilę. Tokias emocijas per savo šventę linkėčiau patirti kiekvienam.

ŠVENTĖS KULMINACIJA JAUSMINGAS ŠOKIS

Vakaro kulminacija tapo mūsų šokis, pastatytas pagal Jessie Ware dainą „Say You Love Me “. Šokį pastatė Valentina Kislauskienė, nuostabi ir be galo profesionali mokytoja. Mokinomės mėnesį, tačiau svečiai liko labai nustebinti. Šokdama su savo mylimu žmogumi (dabar jau ir vyru) jaučiausi tarsi skraidydama padebesiais.

RYŠKUS VAKARO AKCENTAS

Dar vienas šventės akcentas – šaltųjų ugnelių tunelis, kurį praėję pjovėme pasakiško grožio ir skonio tortą, pagamintą konditerių „Cukrinės Fantazijos“. Jausmas, kai žengi link šaltųjų ugnelių tunelio, kartu su savo mylimu žmogumi, o apsuptyje stovi tau artimiausi žmonės yra išties nepakartojamas!

PRISIMINIMAI, KURIE ATMINTYJE IŠLIKS AMŽINAI

Visos jautrios akimirkos bažnyčioje, visi sveikinimai, gražūs žodžiai bei išreikšti jausmai visada liks mūsų širdyje ir prisiminimuose. Viso to buvo verta laukti, buvo verta planuoti kiekvieną detalę, kiekvieną smulkmeną. Tai buvo tobula diena, kurios į nieką nekeistume.■ SANTUOKA.lt

žurnalas

77


VESTUVIŲ PLANAVIMAS PLANAVIMAS VESTUVIŲ

VESTUVIŲ ORGANIZAVIMAS ORGANIZAVIMAS VESTUVIŲ

KODĖL JUMS REIKIA VESTUVIŲ KOORDINATORĖS?

Daivos Šarėjienės nuotraukos

Vestuvių koordinavimas – sklandžios šventės paslaptis! Kad ir kaip nesinorėtų, vestuvių dieną teks susiduri su daugybe formalumų, kurie kartais gali net apkartinti šventės džiaugsmą. Tačiau ar tikrai viskuo turi pasirūpinti patys jaunieji? O gal organizacinius reikalus reikėtų patikėti įgaliotiems vestuvių svečiams ir artimiesiems? Iš tiesų smulkmenomis vestuvių dieną neturėtų rūpintis nei jaunieji nei vestuvių svečiai – juk tai yra šventė, kurios metu reikėtų atsipalaiduoti ir mėgautis maloniomis akimirkomis. Šiuo atveju Jūsų šventę išgelbės vestuvių koordinatorė! 78

Vestuvių koordinatorė pasirūpina visais vestuvių dienos formalumais, todėl Jums nereikės sukti galvos dėl to, kada reikia išvažiuoti į kirpyklą, kokiu metu atsiskaityti už vestuvių ceremoniją ar kas palaikys dovanas sveikinimų metu. Patikėję savo vestuvių šventę koordinatorei galėsite negalvoti apie smulkmenas ir susitelkti į pačią šventės eigą bei nuoširdžias artimų žmonių emocijas ir džiaugtis šia ypatinga diena. Juk tokia diena būna tik kartą gyvenime! Manote, kad Jūsų vestuvių detalėmis niekas negalėtų pasirūpinti geriau nei Jūs patys? Tačiau Jūs jau idėjote daugybę pastangų planuodami savo tobulą šventę – tad gal jau atėjo laikas atsipūsti ir pasidžiaugti savo sunkaus darbo rezultatais? Juk vestuvių šventės metu tikrai ne laikas svarstyti, ar Jūsų vestuvinis tortas laiku pasieks pokylio vietą, ar svečiai jau pasiruošę barstyti žiedlapius, ar prie bažnyčios laiku bus pastatytas šampano staliukas, ir kur dingo stovėjimo aikštelės bilietui apmokėti skirtos monetos. Tad užuot drumstę pakilią šventinę nnuotaiką, tokiomis detalėmis, leiskite šiuos rūpesčius iš Jūsų perimti profesionalams!

AR GALI VISKUO PASIRŪPINTI ARTIMIEJI? Išsirinkote artimuosius, kuriems delegavote svarbiausias vestuvių koordinavimo užduotis, tačiau atėjus sveikinimų metui, niekur negalite rasti pusesseserės, kuri buvo paskirta atsakinga už gėles? Nėra kuo stebėtis, juk svečiai į Jūsų šventę atėjo smagiai praleisti laiką ir džiaugtis Jūsų nuostabia švente kartu su Jumis, o ne dirbti! Būtent todėl, nereikėtų apkrauti savo draugų ir artimųjų papildomais rūpesčiais. Jei tikėsites, jog svečiai paklusniai vykdys Jūsų nurodymus sugadinsite šventę ne tik sau, bet ir jiems. O ką jau kalbėti apie po vestuvių likusias nuoskaudas – juk nenorite gadinti gerų santykių su brangiausiais žmonėmis dėl nereikšmingų dalykų. Tai dar viena svari priežastis dėl, kurios turėtumėte patikėti savo šventės organizacinius rūpesčius vestuvių koordinatorei. Taip ne tik patys galėsite visiškai atsipalaiduoti, bet ir neįpareigosite savo svečių tokios gražios šventės metu jaudintis dėl smulkmenų.

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS VESTUVIŲ ORGANIZAVIMAS

Daivos Šarėjienės nuotraukos

PASIDOMĖKITE REKOMENDACIJOMIS IR SUSITIKITE POKALBIUI Visgi tenka pripažinti, jog prasta vestuvių koordinatorė gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Todėl labai svarbu išsirinkti savo srities profesionalę, kuri išties turėtų patirties vestuvių koordinavimo ir planavimo srityje. Rinkdamiesi vestuvių koordinavimo paslaugas turėtumėte pasidomėti rekomendacijomis. Susisiekite su jaunavedžiais, kurių vestuves koordinavo Jūsų pasirinkta koordinatorė ir pasiteiraukite, ar viskas vyko sklandžiai, ar neteko galiausiai viskuo rūpintis svečiams bei, dar blogiau, jauniesiems. Tiesa, prieš užsisakydami vestuvių koordinavimo paslaugas turėtumėte ir asmeniškai susitikti su Jūsų būsima koordinatore, kad įvertintumėte jos bendravimą ir galėtumėte aptarti, ko iš jos bus tikimasi šventės metu. Nors profesionali vestuvių koordinatorė puikiai žino savo pareigas, labai svarbu, jog aiškiai išdėstytumėte savo pageidavimus ir lūkesčius, jog šventės metu neįvyktų nesklandumų.

LEISKITE VISKUO PASIRŪPINTI PROFESIONALAMS Vestuvių dieną derinti šventės detalių jau nebereikėtų – viską turėtumėte aptarti dar prieš vestuves. Todėl pasistenkite šventės metu atsipalaiduoti ir nesistengti kontroliuoti visų vestuvių koordinatorės veiksmų. Jei išsirinkote profesionalę, tuomet turėtumėte ja visiškai pasikliauti – kitu atveju, ar tikrai būtų verta samdyti vestuvių koordinatorę. Tad, kai viskas skrupulingai suplanuota ir apgalvota, visus rūpesčius turėtumėte pamiršti ir tiesiog mėgautis maloniomis šventės akimirkomis. Net jei vestuvių metu ir įvyks kokių neskandumų - Jūsų vestuvių koordinatorė kuo puikiausiai juos išspręs ir be jūsų įsikišimo, o apie juos Jus sužinosite tik po šventės. Vestuvės yra viena gražiausių švenčių žmogaus gyvenime, kuri prabėga labai greitai. Todėl labai svarbu išgyventi kiekvieną akimirką ir kiekvieną emociją – juk galiausiai tai ir išliks brangiausia, kai vestuvės jau bus pasibaigusios!■

SANTUOKA.lt

žurnalas

79


VESTUVIŲ PLANAVIMAS VESTUVIŲ ORGANIZAVIMAS

Miglės Radžvilaitės nuotrauka

Kodėl Jums reikia vestuvių planuotojos?

Šiandien vis daugiau jaunųjų renkasi vestuvių planavimo paslaugas. Ir visai nenuostabu, juk tam, kad suplanuotum nepriekaištingą šventę, reikia daug laiko, o nei vienas iš jaunųjų savo darbų mesti tikrai neketina. Šioje situacijoje į pagalbą jauniesiems ateina vestuvių planuotoja. Tačiau ką būtent ji daro ir kokių sprendimų, ją pasamdžius, jauniesiems nebereikia priimti? VESTUVIŲ VIZIJA Vos pradėję planuoti savo vestuvių šventę turėtumėte nuspręsti, kiek joje bus žmonių, koks bus šventės biudžetas ir stilius. Tai ne tik padės išsirinkti vestuvių planuotoją pagal Jūsų galimybes, bet ir pagelbės jai geriau įsivaizduoti Jūsų šventės viziją. Aptarkite su vestuvių planuotoja kuo daugiau detalių – nuo šventės vietos iki gėlių rūšies. Galbūt jaunieji jau nuo seno svajoja apie tam tikrus vestuvinių paslaugų teikėjus – tuomet Jums labai pravers Jūsų planuoto80

jos pažintys. Profesionali vestuvių planuotoja Jums patars – pasakys ar Jūsų idėjos yra įmanomos, galbūt pasiūlys alternatyvų ir galiausiai pasistengs, kad Jūsų vizija būtų įgyvendinta su kaupu.

ATRIBUTIKA Išsirinkus vestuvių stilių, pradedama planuoti šventė. Vestuvių planuota pasirūpina visomis Jūsų vestuvių detalėmis – vestuviniai kvietimai, susodinimo planai, stalo kortelės, palinkėjimų knygos – apie visą 2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS VESTUVIŲ ORGANIZAVIMAS

tai Jums patiems visiškai nereikės galvoti. O juk kartais šių smulkmenų derinimas ir tiekėjų paieška užtrunka tiek daug laiko! Dabar Jums tuo užsiimti nereikės – teliks tik pasakyti, kurį iš pateiktų kvietimų variantų Jūs renkatės. PASLAUGŲ TEIKĖJAI

„Nuotakos draugė“ nuotraukos

Pasinaudojus vestuvių planuotojos paslaugomis Jums nereikės ieškoti savo šventės paslaugų teikėjų, nes tuo pasirūpins būtent ji. Žinoma, iš pradžių turėtumėte informuoti savo planuotoją, apie ypatingus pageidavimus, o tuomet Jūsų planuotoja pasistengs surasti Jūsų šventės paslaugų teikėjus, kurie geriausiai atitinka kainos ir kokybės santykį. Vestuvių planuotoja pasirūpins ir visomis derybomis dėl paslaugų ir produktų kainų. Nuolat dirbdama su paslaugų teikėjais ji gali nusiderėti specialias kainas, kurių Jums asmeniškai tikrai niekas nepasiū- UŽMIRŠKITE STRESĄ! lytų. Pasirinkus vestuvių planavimo paslaugas – Jums nebeliks jokių varginačių rūpesčių. Nebereikės rūŠIUOLAIKIŠKI DEKORO SPRENDIMAI pintis tiekėjų paieškomis ar susitikimų su jais orVestuvių planuotojos nuolat mokosi, tobulėja ir ganizavimu. Taip patirsite mažiau streso ir galėsite seka naujausias vestuvių tendencijas. Nenuostabu, būti tikri, kad Jūsų šventė bus suplanuota nepriejuk tai yra jų darbas ir jos privalo jį išmanyti! Taigi, kaištingai. Vienintelis žmogus, su kuriuo viską reivestuvių planuotoja pasitelkusi unikalias dekoraci- kės derinti bus Jūsų planuotoja. Taip pat Jūsų plajas sukurs išties modernią ir stilingą vestuvių šven- nuotoja bus tas žmogus, kuris koordinuos vestuvių tę. Norite tokių vestuvių, kurių nuotraukos puikuo- dienos eigą – todėl Jums nereikės galvoti apie tai, jasi populiarių žurnalų puslapiuose – planuotoja ar viskas yra tinkamai paruošta, ar svečiai nenuopasirūpins, kad Jūsų lūkesčiai būtų įgyvendinti su bodžiauja, ar visi tiekėjai ir paslaugų teikėjai atvyks laiku.■ kaupu!

SANTUOKA.lt

žurnalas

81


VESTUVIŲ PLANAVIMAS VESTUVIŲ ORGANIZAVIMAS

„NeroFoto“ nuotrauka

Inga Budrienė: Sukurti nepriekaištingas vestuves yra sudėtingas darbas “

Šiandien daugelis nuotakų vis dar planuoja vestuves pačios, tačiau sukurti nepriekaištingą šventę ir tuo pačiu kasdien eiti į darbą bei rūpintis buitimi nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Juk vestuvių planuotojos profesija atsirado tikrai ne veltui! Žymi vestuvių planuotoja, Inga Budrienė, žurnalui „Santuoka.lt“ papasakojo, kuo jauniesiems gali būti naudinga vestuvių planuotojos patirtis, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis vestuvių planavimo paslaugas ir kaip vyksta planavimo procesas. Ar tiesa, kad vestuvių planuotojas gali samdyti tik jaunieji turintys didesnį vestuvių biudžetą? Biudžetas tikrai turėtų būti šiek tiek didesnis, nes jis apima ir vestuvių planuotojos atlyginimą. Tačiau vestuvių planuotoja viską atperka savo patirtimi – ji žino, kaip tinkamai paskirstyti biudžetą, o kai kuriais atvejais ir padeda jauniesiems sutaupyti, patardama, ko jiems iš tiesų reikia ir ko galima atsisakyti. Visgi, pačios vestuvių planuotojos žinios, kaip sukurti sklandžią ir vientiso stiliaus šventę, yra neįkainojamos. 82

Kuo pasirūpina vestuvių planuotoja, o ką turėtų padaryti patys jaunieji? Aš asmeniškai niekada nesikišu į vestuvinių drabužių pasirinkimo procesą – nes kiekvienas žmogus turi savo išskirtinį stilių. Žinoma, jei reikia, galiu pasidalinti savo patarimais. Tačiau, paprastai, nuotakos jau turi savo svajonių suknelės viziją, kurios ir laikosi. Tad, mano darbas yra visas vestuvių šventės išpildymas – nuo kvietimų ir kitų smulkių atributų iki vestuvių scenarijaus kūrimo, dekoro sprendimų ir šventės koordinavimo.

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS VESTUVIŲ ORGANIZAVIMAS

Kaip jaunieji turėtų išsirinkti vestuvių pla- galime derinti ir kitus dalykus – nuo paslaugų teikėjų pasirinkimo iki vestuvių scenarijaus sudarymo. nuotoją? Rinkdamiesi vestuvių planuotoją jaunieji, visų pirma, turėtų pamatyti jos darbus: dekoro kompozicijas ar planuotų vestuvių nuotraukas. Kiekviena planuotoja turi savo stilių, tad svarbiausia, kad vestuvių planuotojos stilius sutaptų su jaunųjų vestuvių vizija. Pavyzdžiui, mano kurtas dekoras išsiskiria masyviomis ir prabangiomis gėlių kompozicijomis – būtent dėl jų jaunieji mane ir pasirenka. Mano paslaugų tikrai neužsisakinės poros, kurios nori „rustic“ stiliaus vestuvių, nes tai tiesiog nėra mano stilius ir tai akivaizdžiai matosi iš mano darbų.

Kaip vyksta vestuvių planavimo procesas, kas pirmiausia aptariama su jaunavedžiais?

Planuotoja turi daug patirties vestuvių srityje, todėl gali pasidalinti savo patarimais, į kokius šventės atributus geriau investuoti, kad šventė išties būtų tobula. Be to, ji žino, kas šiuo metu madingiausia, kokios yra naujausios vestuvių tendencijos ir kaip šias naujienas galima pritaikyti Jūsų šventėje. Sukurti nepriekaištingas vestuves yra tikrai sudėtingas darbas. Aš pati praleidžiu labai daug laiko svarstydama, kokius atributus ir kaip reikėtų panaudoti, kur padėti ar pastatyti vienokį ar kitokį dekoro akcentą – todėl mane tikrai stebina, kai jaunieji nusprendžia visus šiuos rūpesčius išgyventi patys. Vestuvių planavimas gali pareikalauti labai daug jėgų ir sukelti stresą, kuris prieš šventę gali visiškai sugadinti nuotaiką. Jei samdote vestuvių planuotoją, tuomet visi šie rūpesčiai gula ant jos pečių, o Jūs ramiai galite laukti vienos gražiausių savo gyvenimo švenčių. Tad manau, kad didžiausias privalumas samdant vestuvių planuotoją ir yra visų Jūsų rūpesčių perėmimas bei skrupulingas nuoseklios šventės kūrimas.■

Ingos Budrienės asmeninio archyvo nuotraukos

Visų pirma aptariama šventės vizija. Dažniausiai vestuves siejame su jų sezonu – aptariame, kokios gėlės tuo metu žydi ir galėtų būti naudojamos šventėje, taip pat, kokie kiti dekoro elementai puikiai derėtų prie vestuvių sezono. Nusprendžiame kaip ir kur vyks ceremonija – dažnai patariu jauniesiems rengti originalią vestuvių ceremoniją, gražioje ar net sentimentalioje vietoje. Na, o žinodami šventės viziją,

Kuo jauniesiems naudinga samdyti vestuvių planuotoją?

SANTUOKA.lt

žurnalas

83


VESTUVIŲ PLANAVIMAS STAIGMENOS IR PRAMOGOS

Originalios 3 vestuvių pramogų idėjos!

Šiandien vestuvių svečius jau gana sunku kažkuo nustebinti – mat, dar prieš atvykdami į šventę, jie jau žino, ko bus galima tikėtis. Maistas, žaidimai, muzika, vedėjas, jaunųjų šokis, torto pjovimas ir galiausiai vestuvių kulminacija – visa tai tapo neatsiejama vestuvių šventės dalimi. Tačiau, jei šis standartinės šventės modelis Jums atrodo pernelyg nuobodus ir norėtumėte ne tik priversti aikčioti savo svečius, bet ir patys puikiai praleisti laiką, tuomet siūlome Jums tris šaunias vestuvių pramogas, kurios Jūsų šventę tikrai padarys neužmirštama.

Magijos šou ILIUZIONISTAS – IŠSKIRTINĖS VAKARO ATMOSFEROS GURU

nuotaika. Nes magijos ir komedijos derinys yra neatsiejama liuzionisto darbo dalis.

Visada svajojote apie vestuves, apipintas mistika ir išskirtiniais magijos triukais? O gal tiesiog norėtumėte nustebinti savo svečius netikėta vestuvių pramoga? Tuomet, Jums puikiai tiks iliuzionisto šou! Iliuzionistas ne tik sukurs unikalią šventės atmosferą, bet ir įtrauks kiekvieną vestuvių dalyvį į savo pasirodymą – tad nuobodžiaujančių tikrai neišvysite. Kiekvienas žmogus slapčia svajoja turėti mistinių galių – galbūt tai ir yra priežastis, kodėl jie taip akylai stebi iliuzionisto pasirodymą, tarsi bandydami įminti jo triukų paslaptį. Iliuzionistas nuolat bendrauja su publika – liepia įsidėmėti kortą, apžiūrėti tuščią voką, dėžę ar kitus objektus – taip kiekvienas svečias įsitraukia į pasirodymą ir tampa jo dalimi ar net nepaaiškinamų reiškinių liudininku. Be to, kai kuriems triukams atlikti iliuzionistui gali prireikti ir pagalbininko, todėl Jūsų svečiui gali tekti prisijungti prie pasirodymo ir tapti mago dešiniąja ranka. Profesionalus iliuzionistas pasižymi išskirtine charizma – tai sėkmingo pasirodymo raktas. Jis akimirksniu perpranta žmonės, žino ko jiems reikia, ir kaip tai jiems pasiūlyti. Jis sugeba įvertinti, kurie svečiai mielai prisijungtų pie pasirodymo, o kurie labiau mėgaujasi šou stebėtojo vaidmeniu. Iš tiesų, galima teigti, jog profesionalus iliuzionistas tai tarsi puikus vestuvių vedėjas – jis pasirūpins ne tik išskirtine vakaro atmosfera, bet ir gera šventės svečių

KĄ SVARBU ŽINOTI RENKANTIS ILIUZIONISTO PASLAUGAS VESTUVĖMS?

84

Nesijaudinkite, Jums tikrai nereikės lakstyti po gyvunėlių parduotuves ir ieškoti triušiuko mago pasirodymui! Visu, pasirodymui reikalingu rekvizitu iliuzionistas pasirūpina pats. Tiesa, rinkdamiesi iliuzionisto šou savo vestuvėms, jaunieji taip pat turėtų pagalvoti apie kelis dalykus. Kad šou būtų išties efektyvus, labai svarbu, kad iliuzionistas būtų gerai matomas ir girdimas. Tai reiškia, jog reikėtų pasirūpinti tinkama pasirodymo vieta, kurioje visi šventės svečiai gerai matytų iliuzionistą, jo neuždengtų kolonos ar įvairios šventinės dekoracijos ir būtų naudojamas tinkamas apšvietimas. Taip pat, svarbu, kad visi svečiai sėdėtų toje pačioje pusėje, kad iliuzionistui nereikėtų sukiotis į už nugaros sėdinčią publiką. Na ir, žinoma, jei Jūsų šventėje dalyvauja daugiau nei 40 žmonių, reikėtų susitarti su didžėjumi dėl iliuzionisto įgarsinimo. Na ir galiausiai, jei norite, jog svečiai tikrai įsitrauktų į pasirodymą, pasirūpinkite, kad prieš šou jie būtų pavalgę, atlikę visus formalumus ir „apšildyti“ vakaro vedėjo – tuomet svečiai bus kur kas labiau atsipalaidavę ir galės visą savo dėmesį skirti tik šou stebėjimui.► 2017 m. spalis-2018 m. sausis


SANTUOKA.lt

žurnalas

85


VESTUVIŲ PLANAVIMAS STAIGMENOS IR PRAMOGOS

Afrikos būgnų šou AFRIKOS BŪGNŲ SKAMBESYS!

Valandos trukmės pramogą vainikuoja energingas vaikinų „Haka“ šokis, kuriam ritmą muša šventėje daTikriausiai niekada neįsivaizdavote, jog per savo lyvaujančios moterys ir merginos. Po šokio, merginos vestuves galite tapti būgnininkais? Ir ne bet kokių įvertina vaikinų pastangas ir išrenka geriausią šokėją, būgnų, o būtent autentiškų afrikietiškų būgnų būgnikuris yra apdovanojamas. ninkais! Nėra abejonės, jog ši pramoga puikiai tiks jauniesiems, kuriems energija tiesiog „trykšta per KODĖL VERTA RINKTIS AFRIKOS kraštus“ ar tiems, kurie afrikietiškų būgnų energija BŪGNŲ ŠOU JŪSŲ VESTUVĖMS? nori užkrėsti ir visus savo šventės svečius. Nėra abejonės, kad ši pramoga įtrauks kiekvieProgramos metu Jūs ir visi Jūsų šventės dalyviai turėsite galimybę mušti ritmus individualiai pasirinktu ną šventės dalyvį – tad nei vienam iš Jūsų nereikės būgnu. Bus išbandomas Jūsų ritmo pojūtis, linksmai nuobodžiauti. Be to, būgnų skambesys „užkrės“ Jus kvailiosite ir mokysitės tikrus afrikietiškus kūrinius su ir Jūsų vestuvių svečius savo gera energija, leis atbūgnų aranžuote, žaisite smagius žaidimus, išmoksi- sipalaiduoti ir užmiršti oficialios vestuvių dalies rūte būgnų mušimo technikos ir net gausite šmaikščias pesčius. „Pasikrovę“ geriausių emocijų, galėsite toliau mėgautis švente iki pat paryčių. dovanėles.

86

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS STAIGMENOS IR PRAMOGOS

Kokteilių baras Įsivaizduokite vestuves, kuriose nėra nuolatinių paraginimų pakelti taurę už jaunųjų laimę, nėra ilgų įpareigojančių tostų, o svečiai užuot sėdėję prie stalo, ramiai šnekučiuojasi prie baro, gurkšnodami individualiai jiems sukurtą kokteilį. Tikriausiai tokia vestuvių vizija atrodo labai nutolusi nuo tradicinių vestuvių modelio, tačiau patikiname Jus, jog taip linksmintis tikrai įmanoma! Vienas baras, trys šimtai kokteilių iš viso pasaulio ir visiškai jokių rūpesčių! Mobilus kokteilių baras pasirūpins visomis detalėmis: taurėmis, kokteilių gamybos reikmenimis, gėrimais ir net pačiu baru! Jums telieka mėgautis nuostabaus skonio ir kokybės kokteiliais, kuriuos paruoš tikri savo srities profesionalai. Be to, vakaro metu svečius stebins ir išskirtiniai barmenų triukai su ugnimi, liepnojantys gėrimai bei vestuvių kulminacijai puikiai tinkanti šampano piramidė.■

Kaip išsirinkti profesionalius barmenus vestuvėms? 1. Prieš rinkdamiesi pasidomėkite rekomendacijomis ar patys sudalyvaukite renginyje, kuriame yra mobilus kokteilių baras; 2. Profesionalūs barmenai pasirūpina visa būtiniausia įranga ir kokteilių gamybai reikalingais produktais; 3. Profesionalus kokteilių baras pasiūlys didžiulį kokteilių pasirinkimą; 4. Savo darbą išmanantys barmenai bus ypač lankstūs ir pasiūlys originalių šventės sprendimų, kaip antai kokteilių gamybos pamoka.

SANTUOKA.lt

žurnalas

87


VESTUVIŲ PLANAVIMAS STAIGMENOS IR PRAMOGOS

Įspūdinga vestuvių kulminacija - iškilminga vedybinio gyvenimo pradžia Ugnies šou - ką svarbu žinoti?

Ugnies šou pasirodymas yra išties įspūdingas reginys,

kurį šiuo metu jau dažnai galima išvysti ir vestuvėse. Šią pramogą jauniesiems gali padovanoti svečiai, tačiau dažniausiai ji pasirenkama kaip vestuvių šventės kulminacija. Tiesa, rinkdamiesi ugnies šou savo vestuvėms, jaunieji turėtų žinoti keletą svarbių dalykų. Tokio tipo pasirodymui reikalinga speciali vieta ir profesionalus atlikimas. Būtent todėl jaunieji turi būti tikri, jog šventės vietoje yra pakankamai saugios vietos, kurioje būtų galima atlikti triukus su ugnimi! Juk nenorite kitą dieną rausti iš gėdos dėl šventės vietoje nudegintos žolės? Taip pat ugnies šou pasirodymo geriau nereikėtų rengti vidu-

88

je. Be to, vykstant pasirodymui svečiai privalo laikytis saugaus atstumo nuo triukus atliekančių akrobatų. Žinoma, profesionalūs akrobatai pasitelkę specialias priemones gali sukurti neužmirštamą šou net ir sudėtingomis sąlygomis. Tačiau kaip atskirti profesionalų ugnies šou, kai šiuo metu jų yra tiek daug? Visų pirma reikėtų pasidomėti rekomendacijomis, kurias Jums suteiks ne tik savo šventę jau atšventę jaunieji, bet ir kiti vestuvių profesionalai. Pasidomėkite ar šventės vietoje, kurioje vyko Jūsų pasirinktas ugnies šou nebuvo nudeginta žolė, išlaistytas žibalas ir nebuvo padaryta kitos žalos – juk viskas tam, kad mėgaudamiesi įstabiu reginiu savo šventės metu puikiai praleistumėte laiką!

2017 m. spalis-2018 m. sausis


VESTUVIŲ PLANAVIMAS STAIGMENOS IR PRAMOGOS

Kodėl fejerverkai vis dar yra populiariausia vestuvių kulminacijos pramoga? TINKA BET KOKIO STILIAUS VESTUVĖMS!

NEUŽMIRŠTAMAS REGINYS SINCHRONIZUOTI FEJERVERKAI!

Kad šou būtų dar įspūdingesnis, galite pasirinkti sinchronizuotus fejerverkus, kurie bus suderinti su muzika. Šiam reginiui išsirinkite Jums brangų muzikinį kūrinį, kuris primena nuotabias kartu praleistas akimirkas. Galite būti tikri, jog stebint tokį šou, kūną nukrės malonūs šiurpuliukai ir prieš akis išvysite gražiausius savo draugystės prisiminimus. O gal norėtumėte danguje išvysti savo inicialus? NUOSTABUS FONAS NUOTRAUKOMS! Taip, su fejerverkų šou tai taip pat yra įmanoma! Įspūdingų spalvingų fejerverkų fone jaunuosius Įvairios figūros ir lazerių šou Jūsų vestuvių kulmigalės įamžinti vestuvių fotografas, taip sustabdyda- nacijai suteiks išskirtinumo ir nustebins ne tik Jus, mas unikalią akimirką, kad galėtumėte ją prisiminti bet ir Jūsų vestuvių svečius.■ amžinai. Įvairiaspalviai fejerverkai vis dar yra viena dažniausiai pasirenkamų vestuvių kulminacijų, kuri vidurnaktį suburia visus šventės dalyvius po atviru dangumi pasigrožėti įstabiu reginiu. Nuo seno fejerverkai yra laikomi ne tik prabangių renginių akcentu, bet ir nepaprastu reginiu romantikams. Būtent todėl fejerverkų šou tobulai tinka vestuvių šventei!

SANTUOKA.lt

žurnalas

89


ĮDOMYBĖS HOROSKOPAS

2018 metų vestuvių spalvų horoskopas!

Astrologė Lilija Banaitienė pasidalino savo įžvalgomis, kokias spalvas savo šventei turėtų rinktis kiekvienas zodiako ženklas, kad vestuvių diena praeitų be nesklandumų, o santuoka būtų laiminga ir darni.

Avinas Avino zodiako ženklo atstovams 2018 metų vestuvėse patariama rinktis rožinės spalvos akcentus. Šios spalvos ir jos atspalvių detalės Jūsų šventei suteiks išskirtinio žavesio ir romantikos!

Liūtas

Liūto ženkle gimę jaunieji turėtų rinktis žalius ar rausvus šventės akcentus. Žalia spalva Jūsų santuokai suteiks harmonijos, o štai raudona didžiulės aistros. Galite būti tikri, jog Jūsų lauks labai įdomus santuokinis gyvenimas!

Šaulys

Šauliams vestuvėse patariama rinktis rožinės arba salotinės spalvos akcentus. Pasirinkę šias spalvas savo šventei suteiksite žaismingumo ir modernumo. Be to, rožinė spalva yra nesibaigiančios meilės ir romantikos simbolis!

90

Jautis

Jaučiams taip pat kaip ir avino ženklo atstovams vestuvėms puikiai tiks rožinė spalva. Tačiau po šiuo ženklu gimusiems jauniesiems labai pasisekė, nes sėkmę jiems neš ir nuo seno vestuvių karaliene tituluojama balta spalva.

Mergelė

Mergelės 2018 metais savo šventėje turėtų naudoti violetinės ir baltos spalvos akcentus. Šiam ženklui pasisekė – juk balta spalva yra laikoma vestuvių šventės karaliene, tad, matyt, sėkmė vedybiniame gyvenime, šio ženklo atstovus lydės bet kokiu atveju!

Ožiaragis

Ožiaragių vestuvinę atributiką turėtų papildyti rudos spalvos akcentai. Tam puikiai tiks medžio detalės. Ruda spalva simbolizuoja stabilumą ir ramybę, jaukumą – būtent su šiomis savybėmis turėtų būti susijusi ir Jūsų santuoka.

Dvyniai Dvyniams 2018 metais sėkmingiausios bus karališka mėlyna, žalia bei dramblio kaulo spalva. Šios spalvos Jūsų vestuvėms suteiks išskirtinės prabangos ir ekstravangancijos įspūdį!

Svarstyklės

Jei gimėte po šiuo zodiako ženklu, 2018 metų vestuvėms turėtumėte rinktis salotinės ar ryškiai mėlynos spalvos atributiką. Šios spalvos užtikrins, kad vedybiniame gyvenime niekada nestigtų energijos ir ryžto kartu įgyvendinti visas Jūsų svajones.

Vandenis

Vandeniai savo vestuvėse turėtų derinti baltą ir žalią spalvas. Šių spalvų derinys Jūsų zodiako ženklui 2018 metais bus ypač sėkmingas, o santuokai suteiks harmonijos ir nuoširdumo. Žalia spalva nuo seno laikoma gyvybės simboliu – tad galbūt ji bus ir pagausėsiančios šeimos pranašas?

Vėžys

Vėžio ženklo atstovams 2018 metais puikiai tiks samanų ir indigo spalvos. Šios spalvos Jūsų santuokai atneš laimės, pastovumo ir abipusio atsidavimo.

Skorpionas Darną, ramybę ir pasitikėjimą savimi vestuvių dieną Jums padės pasiekti karališka mėlyna, koralų bei samanų spalvos ir jų atspalviai. Šios spalvos Jūsų vestuvėms suteiks išskirtinės prabangos, be to jos gali būti puikiai suderinamos ir tarpusavyje.

Žuvys

Žuvims 2018 metais sėkmę neš violetinė ir mėlyna spalva. Pasirinkę šias spalvas savo vestuvėms suteiksite prabangos ir brandumo. Na, o violetinė spalva Jus įkvėps besąlygiškai ir nesavanaudiškai meilei!

2017 m. spalis-2018 m. sausis


ŠIUOLAIKIŠKOS

nuotakos DIENORAŠTIS

... kad planuodama savo šventę nepamestum galvos! SANTUOKA.lt

žurnalas

91


?

NUOTAKOS DIENORAŠTIS

CIVILINĖ SANTUOKA

5

Dalykai, kuriuos turi žinoti apie civilinės santuokos registravimą! Nusprendėte su mylimuoju susituokti Civilinės Metrikacijos skyriuje (CMS), tačiau nežinote nuo ko pradėti? O gal tuoksitės bažnyčioje ir abejojate dėl santuokos registravimo ir CMS? Iš tiesų juk ne viskas yra taip paprasta! Būtent todėl ir pateikiame Jums svarbiausius dalykus, kuriuos turėtumėte žinoti!

1.

KOKIUS DOKUMENTUS TURĖTI PATEIKIANT PRAŠYMĄ SUSITUOKTI?

• Asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus; • Gimimo liudijimus; • Mokamąjį pavedimą arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta valstybės rinkliava. (Šių dokumentų pateikti nereikia, jei prašymas buvo pateiktas internetu ir sumokėta per Elektroninius valdžios vartus).

2.

KADA ANKSČIAUSIAI GALI BŪTI ĮREGISTRUOTA SANTUOKA?

Santuoka registruojama praėjus ne mažiau kaip vienam mėnesiui nuo prašymo padavimo dienos.

3.

KAS TURI DALYVAUTI SANTUOKOS REGISTRAVIME?

Santuoka registruojama dalyvaujant ketinantiems susituokti ir dviem liudytojams. Santuokos registravimo dieną šie asmenys turi turėti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. 92

4.

AR TUOKIANTIS BAŽNYČIOJE BŪTINA ĮREGISTRUOTI SANTUOKĄ IR CMS?

Susituokus bažnyčioje, santuoką įregistruoti Civilinės metrikacijos skyriuje nėra būtina, nes religinės bendruomenės ar bendrijos įgaliotas asmuo per dešimt dienų po santuokos sudarymo bažnyčioje privalo pateikti santuokos sudarymo vietos civilinės metrikacijos įstaigai pranešimą apie bažnyčioje sudarytą santuoką.

5.

KĄ SVARBU ŽINOTI, JEI SANTUOKĄ NORITE ĮREGISTRUOTI UŽSIENYJE?

Jei pageidaujate santuoką įregistruoti užsienio valstybėje, Civilinės Metrikacijos skyriui turite pateikti šiuos dokumentus: • Asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai; • Įgaliojimą, jeigu pareiškėjas yra įgaliotas arba atstovaujantis asmuo; • Mokamąjį pavedimą arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta valstybės rinkliava.Šių dokumentų pateikti nereikia, jei prašymas buvo pateiktas internetu ir sumokėta per Elektroninius valdžios vartus; Šie dokumentai bus reikalingi pažymos apie šeimyninę padėtį išdavimui. 2017 m. spalis-2018 m. sausis


NUOTAKOS DIENORAŠTIS SVEČIŲ SĄRAŠAS

Jūsų vestuvių svečių sąrašas! KAIP NAUDOTI: 1. Stulpelyje „NUOTAKOS SVEČIAI“ surašykite visus nuotakos artimuosius ir draugus, kuriuos tikrai kviesite į savo šventę; 2. Stulpelyje „JAUNIKIO SVEČIAI“ surašykite visus jaunikio artimuosius ir draugus, kuriuos tikrai kviesite į savo šventę; 3. Stulpelyje „BENDRI SVEČIAI“ surašykite visus bendrus Jūsų poros bičiulius, kuriuos tikrai kviesite į savo šventę; 4. Stulpelyje „?“ surašykite visus svečius, dėl kurių Jums kyla abejonių – tai gali būti Jūsų draugų antrosios pusės, tolimi giminaičiai ar užsienyje gyvenantys bičiuliai; 5. Stulpelyje „VAIKAI“ surašykite visus šventėje dalyvausiančius vaikus (jei Jūsų vestuvėse dalyvaus vaikai). Taip galėsite nuspręsti, ar vaikams reikalingas atskiras staliukas, pramogos ir kt.; 6. Kiekvieno stulpelio apačioje, eilutėje „IŠ VISO“ pažymėkite kiekvienos grupės svečių skaičių, o eilutėje „BENDRAS SVEČIŲ SKAIČIUS“ įrašykite galutinį numanomą Jūsų vestuvių svečių skaičių.

NUOTAKOS SVEČIAI

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25.

JAUNIKIO SVEČIAI

BENDRI SVEČIAI

?

VAIKAI

IŠ VISO

BENDRAS SVEČIŲ SKAIČIUS SANTUOKA.lt

žurnalas

93


NUOTAKOS DIENORAŠTIS AR APIE VISKĄ PAGALVOJAI?

Ar apie viską pagalvojai? ... nuo vestuvinės suknelės iki servetėlių!

Vestuvių šventė susideda iš daugybės reikšmingų smulkmenų! Ir jei Jums nėra naujiena, jog vestuvėms reikalinga balta suknelė, fotografas, muzikantas, tortas ir kiti elementai, kuriems paprastai skiriamas ypač didelis dėmesys – tai tokie niekniekiai, kaip popierinės servetėlės, paskutinę akimirką gali visai „išgaruoti iš galvos“. Kad taip nenutiktų, pateikiame Jums išsamų vestuvinių atributų sąrašą, kuris padės nepasiklysti painiuose vestuvių planavimo labirintuose. KAIP NAUDOTI:

1. Sąraše pateikiamos plačios vestuvinių atributų kategorijos (pvz. „NUOTAKOS ĮVAIZDIS“) ir šių kategorijų subkategorijos (pvz. suknelė, bateliai, šukuosena ir kt.) – kiekvienai kategorijai priskiriami visi galimi atributai; 2. Perskaityk sąrašą ir išbrauk atributus, kurių Tau tikrai neprireiks per vestuves; 3. Įsigijusi ar užsisakiusi vieną iš sąraše pateiktų atributų, šalia jo pažymėk kryželį (X); 4. Nuolat sek, ar nepamiršai nei vieno iš sarąše pateiktų atributų, kol visi jie bus pažymėti kryželiais; 5. Štai ir viskas – tu pasiruošusi svarbiausiai savo gyvenimo šventei!

x NUOTAKOS ĮVAIZDIS Vestuvinė suknelė

94

Priemonės nuo nuospaudų

Stalų papuošimai

Nuometas Bateliai Apatiniai Puokštė Makiažas Manikiūras ir pedikiūras Šukuosena Bandomoji šukuosena Bandomasis makiažas Vestuvinė suknelė Soliariumo programa Kosmetologės paslaugos Dantų balinimas Plaukų dažymas Blakstienos Antakių korekcija Papuošalai Keliaraištis Antrosios dienos apranga, batai, aksesuarai Suknelė vakarui

Nuotakos pirmosios pagalbos rinkinys Atsarginiai bateliai JAUNIKIO ĮVAIZDIS Kostiumas Marškiniai Kaklaraištis / peteliškė Batai Apatiniai Butonjerė Šukuosena Antrosios dienos apranga Jaunikio pirmosios pagalbos rinkinys PAMERGĖS / PABROLIAI Pamergių suknelės Pamergių puokštės Pabrolių kostiumai Pabrolių butonjerės ŠVENTĖS VIETA Šventės vietos nuoma

Staltiesės

Pėdkelnės

Susodinimo planas

Kėdžių apvalkalai Jaunųjų kėdžių papuošimas Stalo kortelės Kėdžių puošimas Saldaus stalo dekoracijos Lubų dekoracijos Fotosiena Momentinis fotoaparatas Palinkėjimų knyga Servetėlės Lauko dekoracijos Apšvietimas Dovanų stalas MAISTAS IR GĖRIMAI Tortas Saldumynai Karštieji patiekalai Užkandžiai Alkoholis Gaivieji gėrimai Gėrimų baras Užkandžių baras 2017 m. spalis-2018 m. sausis


„Karle Dru“ nuotrauka

CEREMONIJA Ceremonijos vietos nuoma Mokestis už ceremoniją Ceremonijos vietos dekoras Muzika ceremonijos metu Konfeti Šampano staliukas POILSIS GAMTOJE Užkandžiai gamtoje Šampanas Vienkartinės taurės Vienkartiniai indai Servetėlės FOTOSESIJA / FILMAS Fotografas Operatorius Fotosesijos vietos nuoma Dekoracijos fotosesijai Fotoknyga PRAMOGOS Muzikantas Didžėjus Vakaro vedėjas Aparatūros nuoma

Jaunųjų šokio pamokos Vakaro šou Vakaro kulminacija TRANSPORTAS Jaunųjų transporto nuoma Svečių transportas Automobilio dekoravimas ŽIEDAI KVIETIMAI GĖLĖS Nuotakos puokštė Nuotakos vainikas Jaunikio butonjerė Pamergių puokštės Pamergių vainikai Pabrolių butonjerės Svočios ir liudininkės puokštės Piršlio ir liudininko butonjerės Automobilio dekoravimas Gėlės stalų/salės dekoravimui Gėlės ceremonijos vietoje Gėlių siena VESTUVIŲ NAKTIS

Nuotakos naktinukai Kambario puošimas Užkandžiai POVESTUVINĖ KELIONĖ DOVANĖLĖS SVEČIAMS DOVANĖLĖS TĖVAMS

Viešbučio kambario nuoma SANTUOKA.lt

žurnalas

95


NUOTAKOS DIENORAŠTIS VESTUVIŲ VIZIJA

Tavo vestuvių šventės vizija! Apie šią nuostabią dieną svajodavai dar būdama visai maža mergaitė, todėl tikriausiai mintyse jau seniai esi surezgusi idealių vestuvių viziją. Šis planas padės Tau suplanuoti tobulą šventę! Jame užrašyk visas savo idėjas – nuo vestuvių akcento spalvos iki savo išsvajotos suknelės stiliaus – tai padės Tau neišklysti iš kelio, planuojant savo vieną svarbiausių gyvenimo dienų.

1. DATA ..................... 2. Svečių skaičius .............

8. Fotografas ......................

FOTOSESIJOS VIETA ................................................

3. SPALVA (-OS)

9. OPERATORIUS

4. STILIUS ..................

10. Šventės vieta

................................ ................................

5. Nuotakos Įvaizdis: SUKNELĖS STILIUS ...................................... ŠUKUOSENA ...................................... BATELIŲ SPALVA ......................................

6. JAUNIKIO ĮVAIZDIS:

..........................

11. AUTOMOBILIS

...............................

12. VEDĖJAS

..................

13. Muzika

CEREMONIJA ................ ŠVENTĖ ..........................

KOSTIUMO STILIUS ..................................... KOSTIUMO SPALVA .....................................

14. PIRMASIS ŠOKIS

Detalės

15.Kulminacija

...................................... ......................................

7. CEREMONIJOS VIETA .............................................

96

..............................

DAINA .............................. ŠOKIS ...............................

............................

16. DEKORO DETALĖS ...................................... ......................................

2017 m. spalis-2018 m. sausis


NUOTAKOS ATMINTINĖ

Justinos Juškienės nuotrauka

AKTUALI INFORMACIJA

SANTUOKA.lt

žurnalas

97


ĮDOMYBĖS REDAKCIJA REKOMENDUOJA

Planuoji vestuves? Tau tai aktualu!

Viskas, kas gali praversti planuojant vestuves – idėjos, patarimai, socialinių tinklų paskyros, portalai, vestuvių parodos ir kt. Kad vestuvių planavimas būtų kuo malonesnis ir paprastesnis!

1

VERTA APSILANKYTI!

Ar žinai, kad?

Nemokama vestuvių paroda „Mano tobulos vestuvės“ apjungia įvairių sričių vestuvinių paslaugų teikėjus iš visos Lietuvos. Tai puikus būdas pasisemti idėjų ir gauti naudingų kontaktų! Paroda vyks 2017 metų lapkričio 25-26 dienomis, Kaune, viešbutyje „Park inn by Radisson“.

Ilgiausios santuokos rekordas priklauso Amerikoje gyvenusiai indų porai, kurie kartu išbuvo net 90 metų! Manoma, kad pasiruošimo metu auskarus nuotakai turėtų įsegti laimingai ištekėjusi moteris – tai naujai šeimai atneš laimę.

Šventinė paroda „Mūsų vestuvės“ specializuota vestuvinių ir švenčių paslaugų paroda, skirta būsimiems jauniesiems bei jų šeimų nariams Vilniuje. Paroda vyks 2018 metų vasario 3-4 dienomis.

2

„NEPRASKROLINK“

Apsilankyk žurnalo „Santuoka.lt“ „Facebook“ paskyroje!

3

Sek žurnalo „Santuoka.lt“ naujienas socialiniame tinkle „Instagram“.

Vestuvės Su Santuoka.lt Portalo „Vestuviupartneris.lt“ „Facebook“ paskyroje kasdien nauji straipsniai ir geriausių paslaugų teikėjų rekomendacijos! Vestuvuviupartneris.lt

4

NAUJIENOS KASDIEN!

Populiarus jaunavedžių portalas „VESTUVIUPARTNERIS.LT“ ne tik kasdien publikuoja informatyvius straipsnius, patarimus, bei vestuvių idėjas, bet ir siūlo daugybę nemokamų vestuvių planavimo paslaugų: vestuvių darbų kalendorius, elektroniniai kvietimai, dovanų sąrašas, biudžeto planavimas, vestuvių dienos rezervacija. Čia rasi daugyb įvairių sričių vestuvinių paslaugų teikėjų kontaktų ir nemokamai galėsi pavartyti katalogo „Santuoka.lt“ elektroninę versiją! 98

SEK INSTAGRAME

Vestuvės_su_santuoka.lt

5

ČIUPK IR SKAITYK!

Dar nevartei vestuvinio katalogo „Santuoka.lt“? Jame rasi ne tik visas vestuvių paslaugas, bet ir sužinosi daugybę vestuvių planavimo gudrybių! Katalogas nemokamai platinamas Civilinės metrikacijos skyriuose, Arkivyskupijų šeimos centruose ir pasiruošimo santuokai kursuose.

Iki 1840 metų nuotakos vestuvių dieną puošdavosi gražiausia savo turima suknele, nesvarbu, kokios spalvos ši būtų. Viskas pasikeitė tik tuomet, kai karalienė Viktorija per savo vestuves pasirodė su balta suknele. Statistika rodo, kas susituokusios poros turto sukaupia kur kas daugiau nei nesusituokusios! Moksliniai tyrimai parodė, jog vyrai, kurie pabučiuoja savo žmonas prieš išeidami į darbą, gyvena net penkeriais metais ilgiau nei tie, kurie į darbą išlekia paskubomis. Nežinote, kodėl per vestuves bučiuojamasi? Pasirodo ši tradicija kilo dar Senovės Romos laikais, kai bučiniu buvo patvirtinamos visos oficialios sutartys. Tuomet tokia sutartimi buvo laikoma ir santuoka. Tyrimai rodo, kad santuokos laimei svarbiausi yra šie faktoriai: draugystė, juokas, atlaidumas, mokėjimas prisitaikyti ir seksualinis gyvenimas.

2017 m. spalis-2018 m. sausis


SANTUOKA.lt

žurnalas

99


100

2017 m. spalis-2018 m. sausis

Žurnalas „Santuoka.lt“ Nr.1  

Žurnalo „Santuoka.lt“ pirmojo numerio elektroninė versija! Žurnalas parduodamas didžiuosiuose Lietuvos prekybos centruose ir prekybos centrų...

Žurnalas „Santuoka.lt“ Nr.1  

Žurnalo „Santuoka.lt“ pirmojo numerio elektroninė versija! Žurnalas parduodamas didžiuosiuose Lietuvos prekybos centruose ir prekybos centrų...

Advertisement