Page 1

Okulumuzdan haberler

Yunus Emre'yi Anma programında canlandımalar beğenildi. 11C sınıfı Yunus Emre'den mısralar,ilahiler,sarı çiçekler ve hikmetlerle Yunus Emre çağından bir kesit yaşattı. Sonunda kitap hediyeli mini yarışma ilgi çekti.

ANAHTAR Binlerce insan , çalıyor O Zat'ın kapısını..Kimi zengin,kimi fakir,kimi ayyaş kimi hırsız... Bazıları; sığınacak kimseleri olmadığında hatırlıyor; bazıları da onu akıldan çıkarmıyor. Her adımda, her solukta anıyor, anımsıyor… Ona koşmak, el açıp yalvarmak zor değil. İhtiyacın olan o aslında, eller değil… Karşılık mı istiyorsun, secdeye eğil. O sana kilitli kapıların anahtarını sundu… O "ol" dedi, oldu. Kilitli kapılar ardında durma, aç ellerini Allah'a. O namazı, orucu, zekatı, haccı, kelime-i şehadeti sundu sana… Çok zor değil o anahtara kavuşmak. İslam'ın şartı sadece beş esas… Bir hazine anahtarı verseler canımızı hiçe sayarak koşa koşa gideriz. En büyük hazinemiz Allah değil mi? Neden gitmiyoruz? Para harcamadan, bir bedel ödemeden kapıları açacak bir anahtarımız var. Kur'an'ımız var. Yol gösteren, örnek olan bir peygamberimiz var. Bizi doğru yola çağıran bir ezanımız var. Bizi biz yapan Yaradanımız var. Sen neyi peşindesin onca kolaylık varken.… Her şey apaçık değil mi? Eğil secdeye, yalvar Rab'ine, namazını dosdoğru kıl, hak yolundan ayrılma. O rahmandır, bağışlayandır. Sana kibir değil alçak gönüllülük yakışır. Öyleyse durma, göster kendini, semaya kaldır, aç ellerini. O yerlerin göklerin sahibidir. Geri çevirmeyecektir seni…Ebru KOLCU 11/D

Müftü Cami'ndeki programlarından dolayı A12B sınıfı öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Okulumuzu her Cuma çeşitli camilerde başarıyla temsil eden öğrencilerimizi kutluyoruz.

17/05/2012'deOkulumuzda Yusuf AZMAN, Murat KURNAZ, Kazım ERTÜRK rehberliğinde tenis müsabakaları yapılmış,A12C 'den Hasan KÖSE ve A9B 'den Gaye Deniz AKSU 1. olmuştur. Tebrik ederiz.

Namaz Gönüllüleri Platformu Kuran tilaveti , kompozisyon, şiir,ilahi korosu ve skeçlerden oluşan programını 16/05/2012 de Konferans salonunda sergiledi. Yıl boyunca faaliyetler düzenleyen öğrencilere ödüller verildi.

18/05/2012 'de 11/C sınıfı Yunus Emre'yi Anma Programı ve Yunus Emre Kitapları Sergisi düzenleyerek bir ilke imza atmışlardır.

Namaz Gönüllüleri Platformu hazırladıkları programa Doğuş Çay İlköğretim Okulu öğrencilerinden kırk hadis ezberleyen bir grup öğrenci davet edildi. Kendilerine hediyeler verildi. programda görevli olan tüm namaz gönüllülerini gönülden kutluyoruz.

11-C sınıfı, ahlak olmadan Hakk'a yürünemeyeceğini , kulluğun bir kanadının Yaradan’a itaat,diğerininise Yaratılana merhamet olduğunu Yunus diliyle bizlere anlattılar.Teşekkür ederiz.

'İnsanın İslam'dan nasibi namazdan nasibi kadardır' konulu Kompozisyon Yarışmasında 1. Hanife TARLACI' yı , 2. Kasım SOYMAZ'ı , 3. Rabia KUTAY'ı kutluyoruz.

Kuran tilaveti , kompozisyon, şiir,ilahi korosu ve canlandırmalar ve ödüllü yarışmadan oluşan programaveliler de ilgi gösterdi.

Mescidi aktifleştirme çalışmaları kapsamında pazartesi -salı-çarşamba günleri12:30'damescit sorumlusu öğrencimiz 11D' den Rabia KUTAY 'Karakter ve Değerler Eğitimi'ni hedefleyen kısa sohbetler düzenlemeye başladı. Ayrıca mescitteki panolar donatıldı. Kız mescidine konan projektör ve ses düzeneği sayesinde çeşitli slayt ve videoları gösterme imkanı doğdu.Vaazlardan bir kısmı mescitte yapıldı.Veliler de katıldı.Meslek dersleri mescitte işlenebilecek. Mescidimizin yeni hali ve panolar için Müdürümüz Ali KÜÇÜK 'e teşekkür ederiz.

Berat Mescidi'ndeki programlarından dolayı A12A sınıfı öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

17/05/2012 günü öğleden sonra Genel Kültür Yarışması düzenlenmiştir.12/A sınıfından Hayriye KALÇA birinci olmuştur. Tebrik ederiz.

Okulumuzda Aşure günü etkinliği olarak tüm okula bahçede aşure dağıtılmıştı , çok da tatlıydı.

Pansiyonda kalan öğrencilerimize haftada bir gün Yusuf Karali Eğitim Merkezi Hocaları tarafından Tashih-i Huruf dersi verilmektedir. Bizim çocuklar çok şanslılar...

Dalyan Cami'indeki programlarından dolayı 12B sınıfı öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Okulumuzda İngilizce Haftasında Kermes düzenlenmiştir. Halk tarafından da rağbet görmüştür. Hazırlayanların emeğine sağlık...

02/05/2012 'de okulumuz 11. sınıfları K.T.Ü.İlahiyat,Hukukve Fatih Eğitim Fakültesine gezi düzenledi. Boztepe ve Sera Gölü'nü gördük.

Son sınıf bazıkız öğrencilerimiz vaaz programlarını evlerinde yapmış ve hoş anılar bırakmışlardır.

Okulumuzda İngilizce Haftası etkinlikleri arasında, İngilizce ilahi okuma yarışmasında kızlardan A11B den Seda TURGUT, erkeklerden 11-F den A.Osman İSMAİLOĞLU birinci olmuştur.Tebrikler.

Okulumuz Rehberlik servisi oldukça aktif çalışmaktadır.Aile Eğitim seminerleri düzenleyenrehberlik servisimizeve katılan velilerimize teşekkürler...

Cemre 4. Sayi  

Cemre 4. Sayi

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you