Page 1

BK'nin Avrupalı Üniversitesi

INTERNATIONAL PATHWAYS AND LANGUAGES ULUSLARARASI YOLLAR VE DILLER IFP & Yüksek Lisans’a Hazırlık Eğitim Yılı Öncesi İngilizce İngilizce Dilini İlerletme Dünya Dilleri İngilizce Dil Sınavı


www.kent.ac.uk/cewl

INTERNATIONAL PATHWAYS AND LANGUAGES ULUSLARARASI YOLLAR VE DILLER

Uluslararası Diploma Hazırlık Programı (International Foundation Programme-IFP) IFP, okuldan ayrılış kalifikasyonları doğrudan girişe yeterli olmayan uluslararası öğrenciler için olup, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültemiz’in sunduğu çeşitli sayıdaki derslerin büyük çoğuna giriş sağlamak için kullanılabilir. Akademik derslere hazırlanmak için size bir yıllık hazırlanma süresi tanır, diploma programına giriş için İngiliz dilinin ve eğitim becerilerinin gerekli görülen derecede olması gerekmektedir. www.kent.ac.uk/internationalpathways/ifp ya da ifpinfo@kent.ac.uk adresine e-mail gönderiniz.

Lisansüstü Diploma (Yüksek Lisans’a Hazırlık) (Graduate Diploma-Premaster’s) Lisansüstü Diploma, uluslararası öğrencileri seçtikleri alanda görecekleri lisansüstü öğrenimde karşılaşabilecekleri akademik zorluklara karşı hazırlamaya

odaklanan bir yıllık Yüksek Lisans’a hazırlık programıdır. Lisansüstü Diplomalar, Kent Üniversitesi’nin en üst düzey akademik okulları ve Kent International Pathways tarafından ortaklaşa olarak verilmektedir. www.kent.ac.uk/internationalpathway/graduate ya da premasters@kent.ac.uk adresine e-mail gönderiniz.

Akademik Amaçlı, İngilizce’de Eğitim Yılı Öncesi Hazırlık Kursları (Pre-sessional Courses in English for Academic Purposes) Kent'in eğitim yılı öncesi İngilizce hazırlık kursları, bir lisans programı ya da lisansüstü programa katılmadan önce İngilizcelerini ve eğitim becerilerini geliştirme ihtiyacında olan uluslararası öğrenciler içindir. Eğer öğrenim göreceğiniz programda sizden IELTS ya da TOEFL denkliğine erişmeniz isteniyorsa, bizim eğitim yılı öncesi hazırlık kurs programlarımızı alarak da giriş koşulunu yerine getirebilirsiniz. www.kent.ac.uk/internationalpathways/pre-sessional ya da presessional@kent.ac.uk adresine e-mail gönderiniz.

İngilizce Dilini İlerletme Programı (English Language Development Programme) Kent’deki tüm uluslararası öğrencilere, Centre for English and World Languages (CEWL) ‘nin sunduğu İngilizce Dilini İlerletme Programı (ELDP) aracılığı ile haftada ücretsiz iki saatlik İngilizce dersi alma fırsatı da aynı şekilde tanınır.

www.kent.ac.uk/cewl ya da cewl@kent.ac.uk adresine e-mail gönderiniz.

Dünya Dilleri Modülleri Üniversite, aynı zamanda kredi taşıyan çok sayıda Avrupa dilleri, Arapça, Mandarin Çince, Japonca ve Rusça gibi eğitim modülleri de sağlamaktadır. Bu dillerin öğrenimi 'wild module' olarak da görülebilir. www.kent.ac.uk/languages ya da languageexpress@kent.ac.uk adresine e-mail gönderiniz.

Dil Ekspresi Centre size tüm akademik yıl boyunca devam eden, kredi taşımayan, çok sayıda esnek dil kursları da sunmaktadır. Dil Ekspresi, esnek ve kolay erişilebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Şu anda sunulan diller aşağıdakileri kapsamaktadır: • Arapça • Fransızca • İtalyanca • Çince • Rusça • İngilizce • Almanca • Japonca • Portekizce • İspanyolca www.kent.ac.uk/cewl ya da languageexpress@kent.ac.uk adresine e-mail gönderiniz.

Dil Sınavı Fırsatları Centre, PTE Akademik (UKBAtarafından onaylanmış, vize amaçlı Sağlam İngilizce Dil Sınavı) ve Cambridge İngilizce sınavları için yetkili kılınmış bir sağlayıcıdır. Sunulan sınavlarla ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen www.kent.ac.uk/cewl sitesini ziyaret ediniz ya da cewl@kent.ac.uk adresine e-mail gönderiniz.

DPC 114266

Kent, uluslararası öğrenciler için öğrencilerin diploma programlarına erişimlerini sağlayan çok sayıda öğrenim fırsatları sunmakla birlikte, aynı zamanda tüm öğrencilerin esas öğrenim programlarına ek olarak okuyabilecekleri dil öğrenme kursları da sunmaktadır.

International Pathways and Languages - Turkish