NÁŠ DOMOV Naše hlubina Hledáte pro své dítě ideální tréninkové podmínky? Vyškolené trenéry, spoustu zábavy a především skvělou partu? Staňte se jedním z nás, staňte se srdcem Ostravy, buďte Hlubiňákem!

@tjuniehlubina

TJ Unie Hlubina

tjuniehlubina@seznam.cz

@uniehlubina

VÍTĚZNÁ FORMA POKRAČUJE Po třech výhrách čekala hráče Hlubiny další výzva v podobě Frenštátu pod Radhoštěm. Už od prvních minut byla znát touha hlubinských po další výhře a ve 12. minutě otevřel střelou z hranice vápna skóre zápasu Förster. Za necelé dvě minuty se dostal po centru z kraje do slibné šance Schmutz, ale bohužel trefil jen tyč. O tři minuty později mířil Badalyan hlavou těsně nad. Hlubina se i nadále tlačila do vyložených šancí, ale v zakončení nebyla přesná. Až ve 30. minutě si našel Frébortův centr Chlopek a hlavou

navýšil na 0:2. O pouhou minutu později se opět prosadil Chlopek krásným lobem. Tečku za úrodným prvním poločasem napsal Bělíček, který střelou ze střední vzdálenosti navýšil na 0:4. Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první, bohužel však hostům chybělo štěstí v zakončení. I přesto přidali další dvě branky, konkrétně Schmutz a Petrík. V poslední minutě utkání se domácímu Bzirskému podařilo alespoň kosmeticky upravit skóre na výsledných 1:6.

SK Frenštát pod Radhoštěm – TJ Unie Hlubina 1:6 (0:4) Sestava: Otoupalík – Frébort, Tomek, Krčmařík, Bělíček (54. Hrušovský) – Knedla (54. Sasko), Petrík – Chlopek (87. Hatoň), Förster, Schmutz (62. Foniok) – Badalyan (62. Kalay) Klub 1. MFK Karviná B 2. UNIE HLUBINA 3. SFC Opava B 4. FK Bohumín 5. TJ Valašské Meziříčí 6. FK Nový Jičín 7. MFK Havířov 8. FK Bílovec 9. FK Polanka n. O. 10. FK Krnov 11. SK Rýmařov 12. SK Frenštát p.R. 13. TJ Břidličná 14. FC SO Bruntál

Z 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22

V 13 13 13 12 10 10 8 8 8 8 7 4 4 3

R 5 3 2 4 5 4 7 5 5 5 7 7 2 5

P 4 6 7 6 7 8 7 9 9 9 8 11 16 14

S 47:22 37:18 51:25 44:31 38:32 37:33 36:33 41:36 26:27 28:36 30:37 23:48 26:51 21:56

B 44 42 41 40 35 34 31 29 29 29 28 19 14 14

3

„NOMINACI JSEM NEČEKAL“ V dnešním rozhovoru se pobavíme s dlouholetým levým obráncem Hlubiny, Jaromíra Fréborta, kterému se před několika dny povedl světový úspěch. Byl nominován do české reprezentace malého fotbalu, se kterou odcestoval do Spojených arabských emirátů. A povedl se jim ohromný úspěch – stali se mistry světa v malé kopané! Za jaký tým hraješ malý fotbal? Několik hráčů v týmu hraje i sálovku, hraješ ji také? A jaký typ fotbalu tě baví nejvíce? Malý fotbal hraju za Ostravský Zábřeh. Ano, hraji i sálovku, konkrétně druhou ligu za FC Baník Ostrava. Nejvíce mě však baví velký fotbal. V rámci české reprezentace se ti povedl ohromný úspěch, byla to tvá první účast v reprezentaci? Očekával jsi vůbec nominaci, nebo to bylo překvapení? Na reprezentačním srazu jsem byl víckrát, ať už se jednalo o velký nebo malý fotbal či futsal. I tak jsem ale nominaci nečekal, v každém případě jsem za to nesmírně rád a jak zmiňujete, byl to ohromný úspěch.

4

Jaromír Frébort Jaké cíle jste si dali s týmem před mistrovstvím, čekali jste, že byste mohli celý turnaj vyhrát? Věděli jsme, že to bude velice těžké, ale šli jsme si odhodlaně pro první místo a taky jsme to nakonec zvládli! Jestli to není tajné, tak čtenáře bude určitě zajímat i odměna za turnaj, dostali jste kromě medaile a slávy také nějaké další odměny, na příklad finanční? Ano, dostali jsme i nějakou finanční odměnu. Nedostávala se však individuálně, ale celkově do týmu a bylo to dost na pořádnou akci pro celý kádr.

Byl kromě fotbalu čas i na něco jiného? Prošli jste si město, udělali jste si nějaký výlet? Jeden den na to byl prostor, jinak moc ne, jelikož jsme měli tréninky, rozbory soupeřů a zápasy.

Už pracuji, ve volném čase navštěvuji fitko, dělám rekreačně box, celkově věnuji sportu většinu svého volného času. Sem tam ale samozřejmě rád sednu s přáteli.

Myslíš, že se ti po tomto velkém úspěchu otevře cesta do vyšších fotbalových soutěží, než je Divize s Hlubinou? Měl bys zájem? Nabídky ze třetí ligy jsem už dostal před sezónou, ale odmítl jsem. Na Hlubině se zatím cítím dobře a chci jít výše právě s Hlubinou, tak snad to vyjde!

Reprezentační sen se ti splnil, máš v životě ještě nějaké další cíle, kterých bys chtěl dokázat? Ať už fotbalové, nebo i životní? Určitě mám, avšak nechci je odhalit, ať to vyjde, protože na tohle jsem trochu pověrčivý. Ale určitě chci s reprezentací a s Hlubinou dosáhnout všech velkých úspěchů, co půjde.

Co kromě fotbalu ještě děláš? Jsi Jardo, děkuji za velice zajímavý rozještě studentem, nebo pracu- hovor a ještě jednou ti za celý klub ješ? Co rád děláš ve volném čase? gratuluji k titulu mistra světa!

5

Sportovní úspěchy mládežníků Minulý měsíc byli někteří naši hráči na základě svých kvalitních výkonů nominováni do výběru MěFS Ostrava. V kategorii U17 se jednalo konkrétně o dorostence Jana Rečka, Oleksandra Taritsu, Víta Wolkowinského a a Matouše Retta. Tito hráči ze zúčastnili meziokresního turnaje v Krnově a ve Staříči. V kategorii U12 se turnaje v Krnově zúčastnil jediný náš nominovaný hráč

6

Tomáš Gáborčík. V kategorii U11 se turnaje v Krnově zúčastnili Sebastián Běla a Maxim Litvík. Všichni jmenovaní předvedli velmi kvalitní výkony a splnili požadavky trenérů, kteří výběr sestavovali. Vedení oddílu kopané děkuje všem jmenovaným za vzornou reprezentaci Hlubiny a přeje jim, ale i ostatním hráčům, další sportovní úspěchy.

b-tým i dorost zaváhali Rezerva se po dvou týdnech opět čtvrthodiny se ještě Sztasakovi popředstavila před domácím publi- dařilo vyrovnat, avšak byla to pokem, kdy tentokrát změřila síly se slední trefa domácích v tomto zátřetí Hrabovou. Toto utkání bylo pase. Několik vteřin před koncem velmi obtížné nejen pro samotné první půle stihl navýšit skóre po hráče, ale také pro trenéry, kteří se Chudého zaváhání hostující Krpec potýkali s početnými absencemi a hráči šli do kabin za stavu 1:2. klíčových hráčů. Jak je u B-týmu Místo otočení zápasu ve prospěch poslední dobou zvykem, i tento- Hlubiny přišly v druhém poločasu krát inkasoval branku jako první ještě dvě branky hostů do otevřené a ve 24. minutě prohrával 0:1. Do obrany. Hrabová tak zvítězila 1:4. Sestava: Chudý – Šamara (59. Bocko), Procházka R., Kočner, Krištof – Sztasak (67. Volf), Tóth, Procházka A., Hommes, Hlobík – Petrov (77. Kováč) Klub 3. Hrabová 4. HLUBINA B 5. Slavoj Rychvald

Z 21 21 21

Starší dorost si stále drží svou pozici třetího týmu tabulky a ještě může pomýšlet na celkové prvenství. Své poslední utkání odehrál na půdě Petřkovic, které se nachází na desátém místě. První poločas zápasu žádnou branku nenabídl a všichni tak byli v očekávání, co přinese druhé dějství. To začalo lépe pro Unie a v 60. minutě se prosadil Bernatský. Vedení Unie netrvalo dlouho a za třináct minut bylo srovKlub 2. Kobeřice 3. HLUBINA 4. Horní Suchá

B 44 35 35

náno. Zápas nakonec skončil 2:2. Mladší dorost Petřkovic se nachází na šestém místě, tedy o čtyři pozice výše než Hlubina a v tomto zápase potvrdil roli favorita. Hlubina inkasovala hned v 6. minutě, poté ještě jednou ve 27. minutě, a poločas tak skončil 2:0 pro domácí. Ve druhé půli se podařilo hráčům Hlubiny snížit na 2:1, ovšem vyrovnat se jim už nepodařilo Klub 9. SO Bruntál 10. HLUBINA 11. Slavia Opava

Z 20 20 19

S 39:52 36:81 31:61

B 20 16 13 7

NEZDAŘENÝ VÍKEND Také žáci odehráli své utkání mimo areál Hlubiny, konkrétně v nedaleké Polance. Starším žákům se bohužel na jaře nedaří tak jako na podzim a potvrzovali to i v tomto zápase. Ve 23. minutě šla Polanka do vedení a žákům Hlubiny se nepodařilo kontrovat. Ba naopak, v druhé půli se Polanka ještě dvakrát prosadila a zvítězila poměrem 3:0. První Ostrava-Jih se jim tak vzdálila na rozdíl dvanácti bodů, naděje na postup tak pomalu mizí. Klub 2. Bolatice 3. HLUBINA 4. Kravaře

Z 18 18 18

S 70:13 63:28 82:36

Ani mladším žákům se nepodařilo proti Polance uspět. I přes to se diváci určitě nenudili, jelikož bylo k vidění deset branek! Průběh zápasu by se dal přirovnat ke hře na kočku a myš. Polanka šla hned ve 2. minutě do vedení, na což o necelých 7 minut později Hlubina reagovala a stav utkání vyrovnal Číp. Polanka se opět dostala do vedení a Hlubině se opět podařilo vyrovnat. Tato gólová honička skončila bohužel lépe pro domácí a Polanka nakonec zvítězila 6:4. Klub 4. Heřmanice 5. HLUBINA 6. MFK Bruntál

B 49 39 36

Z 16 18 17

S 68:35 79:78 89:71

B 33 27 26

Juniorky se po úspěchu s Karvi- rovnaná bitva. Bohužel se nanou tentokrát postavily Malým šim děvčatům zápas vůbec neHošticím, které měly pouze o tři vydařil a prohrála vysoko 3:9. body méně. Očekávala se tak vyKlub 1. Gascontrol Havířov 2. Hlučín 3. MSK Orlová 4. FK Frýdek-Místek 5. Malé Hoštice 6. HLUBINA 7. MFK Karviná

B 37 34 28 24 15 15 0

NEVYZPYTATELNÝ RÝMAŘOV V dalším domácím utkání hostíme soupeře až z dalekého Rýmařova. Ten aktuálně sídlí na jedenáctém místě s 28 body, avšak toto zdání nízkého postavení klame – střed tabulky je velice vyrovnaný a na páté místo ztrácí naši dnešní hosté jen sedm bodů! Rýmařov hrál ještě před pár lety třetí ligu a nyní je stálicí Divize F. V kádru tak najdeme plno zkušených a kvalitních hráčů. Jiskra se v letošním ročníku opět s velkou rezervou zachránila a sezónu může dohrát bez velkých starostí. V květnu odehrál tým z

Bruntálska tři utkání – prohra s Bohumínem 4:0, remíza s Krnovem 3:3 a výhra s Polankou 4:1. Forma je tak velice nestabilní a těžko predikovat, co od tohoto týmu dnes očekávat. Kádr Rýmařova prošel přes zimu menší obměnou, ale hráči nemají ve svém středu žádného kanonýra, o kterého by se mohli v nejhorším opřít. Nejlepším střelcem je Petr Čikl, který se však prosadil pouze čtyřikrát. Otázkou tak zůstává, co může Hlubina od tohoto zápasu očekávat? Podaří se hráčům přidat pátou výhru v řadě?

A N I B U L H

VS

V O Ř A M Ý R 20. 5. 2023 / 17:00 / Hlubina Rozhodčí: Malimánek Marek - Mankovecký Tomáš, Matulík Radek Delegát: Křižák Ivo realizační tým