NÁŠ DOMOV Naše hlubina Hledáte pro své dítě ideální tréninkové podmínky? Vyškolené trenéry, spoustu zábavy a především skvělou partu? Staňte se jedním z nás, staňte se srdcem Ostravy, buďte Hlubiňákem!

@tjuniehlubina

TJ Unie Hlubina

tjuniehlubina@seznam.cz

@uniehlubina

Nejhůře třetí Hráče Hlubiny čekala v minulém kole cesta do Bílovce, kde chtěli napravit ztrátu z domácího utkání. Ze začátku zápasu to vypadalo, že všechny body zůstanou v Bílovci. Byl lepší na míči a měl více ze hry. Dokonce si vytvořil dvě nebezpečné situace. Ovšem první a jedinou branku prvního poločasu vstřelila Hlubina, když se do míče ve 36. minutě opřel Hrušovský. V druhé půli navázala Unie na závěr prvního poločasu a rychle navýšila

na 0:2. Po zbytek utkání si Hlubina zkušeně hlídala výsledek a udávala tempo zápasu. V 85. minutě dokonce ještě navýšil náskok autor první branky, Jiří Hrušovský. Na tuto branku ještě stihl Bílovec reagovat a snížit, ovšem jednalo se spíše o kosmetickou úpravu. Hlubina brala všechny tři body. A jelikož Bohumín zaváhal v Opavě, má Hlubina zajištěnou minimálně třetí příčku v letošním ročníku Divize F!

FK Bílovec – TJ Unie Hlubina 1:3 (0:1) Sestava: Sestava: Hatoň - Bělíček, Tomek, Schmutz, Frébort - Knedla, Petrík (85. Klíma) - Hrušovský (85. Krčmařík), Sasko (60. Kalay), Chlopek (75. Podraza) - Badalyan (75. Foniok) Klub 1. MFK Karviná B 2. SFC Opava B 3. UNIE HLUBINA 4. FK Bohumín 5. TJ Valašské Meziříčí 6. FK Nový Jičín 7. MFK Havířov 8. FK Bílovec 9. FK Polanka n. O. 10. FK Krnov 11. SK Rýmařov 12. SK Frenštát p.R. 13. FC SO Bruntál 14. TJ Břidličná

Z 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24

V 15 15 14 12 11 11 9 9 9 9 7 4 4 4

R 5 2 4 4 5 4 8 5 5 5 9 7 5 2

P 4 7 6 8 8 9 7 10 10 10 8 13 15 18

S 54:22 57:27 42:21 45:36 41:36 43:37 39:35 44:40 28:29 29:37 33:40 25:52 24:62 27:57

B 50 47 46 40 38 37 35 32 32 32 30 19 17 14

3

Souboj o čtvrté místo s Rychvaldem

4

Po výhře ve Velké Polomi čekalo na rezervu další utkání před domácími fanoušky. Tentokrát je čekal složitější úkol – souboj o průběžné čtvrté místo se Slavojem Rychvald. Od prvních minut bylo jasně vidět, kdo je na zápas lépe připraven. Hlubina mačkala soupeře a dobrých 30 minut nepustila Slavoj na svou polovinu. Odměnou za to jim byla branka Sztasaka už ve 12. minutě. Bohužel Unie další branku v prvním dějství nepřidala. Druhý poločas se naštěstí nesl v podobném duchu jako ten první, hráči přidali ještě dvě rychlé branky (49. Sztasak, 54. Šamara) a všechny tři body zůstaly na Hlubině.

Marek Bukovský, asistent trenéra: „Dnes jsme byli od prvních minut kvalitní při sběru odražených míčů a v kombinaci, což nám přineslo kontrolu nad utkáním. Po vedoucí brance bylo klíčové zvládnout sérii soupeřových standardek ke konci první půle a také rychlý gól ve druhém poločase, který nám dodal potřebný klid. Zápas jsme si pak už zvládli zkušeně pohlídat, jediné co mrzí je lepší proměňování šancí, tam stále cítíme rezervy. Celé mužstvo znovu chválím za poctivý a týmový výkon.“

Klub 1. Píšť 2. Záblatí 3. Hrabová 4. Hlubina B 5. MFK Vítkovice B 6. Slavoj Rychvald 7. Třebovice 8. Velká Polom 9. Ostrava-Jih 10. Darkovice 11. Šilheřovice 12. Svinov 13. Bohuslavice 14. Hať

V 19 17 15 12 12 12 10 10 9 8 6 5 4 4

Z 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23

R 0 3 2 5 2 2 4 3 3 4 2 1 3 2

P 4 3 6 6 9 9 9 10 11 11 15 17 16 17

B 57 54 47 41 38 38 34 33 30 28 20 16 15 14

žáci + juniorky Starším žákům se bohužel i nadále příliš nedaří. O víkendu se v městském derby postavili Ostravě – Jih, která sídlí na prvním místě. Od začátku zápasu jižané dominovali a podařilo se jim rychle vsítit dvě branky – v 6. a 14. minutě. Následně se hra trochu vyrovnala a první poločas další branku nenabídl. V druhé půli však opět domácí dvakrát rychle udeřili, a to už ve 47. a 49. minutě. Za necelých dvacet minut ještě Jih naKlub 2. Bolatice 3. HLUBINA 4. Kravaře

Z S 20 82:14 20 70:37 20 90:40

výšil na 5:0. Hlubina se do zápasu příliš nedostala a podařilo se ji alespoň snížit na konečných 5:1. Ani mladším vrstevníkům Hlubiny se nedaří. Do tohoto duelu měla Ostrava – Jih pouhé tři výhry z dvaceti zápasů. Bohužel měla Unie k dispozici jen 11 hráčů a nebyla zde možnost střídání. Absence hráčů byla znát a domácí zvítězili 3:0. Klub Z 7. FC Poruba B 20 8. HLUBINA 20 9. Město Albrechtice 20

B 55 42 39

S 67:63 81:88 58:91

B 28 27 26

Juniorky se tradičně představily v neděli na umělé trávě na Hlubině, kde přivítaly děvčata z Hlučína. Jak je u této kategorie zvykem, ani tentokrát nebyla o branky nou-

ze. Ačkoliv první poločas skončil velice vyrovnaně 2:3, v druhé půli Hlučín dokázal, že je právem na druhé příčce. Přidal dalších šest branek a zápas skončil 2:9.

Klub 1. Gascontrol Havířov 2. Hlučín 3. MSK Orlová 4. FK Frýdek-Místek 5. Malé Hoštice 6. HLUBINA 7. MFK Karviná

6

Když jste se přestal živit fotbalem, věděl jste, kam budou směřovat vaše další kroky? Zda se uplatnit v jiné fotbalové funkci, najít si jiné zaměstnání, nebo jste měl celou dobu nějaká zadní vrátka? Nad zadními vrátky jsem začal uvažovat až v době, kdy jsem se vracel do Baníku z hostování ze Slovenské Senice. Bohužel angažmá nedopadlo a přihlásil jsem se na vysokou školu, kterou jsem chtěl ještě při fotbale dodělat. Díky studiu na vysoké škole jsem poznal bývalou manželku majitele společnosti Canis Safety, přes kterou jsem se Tomáš Vengřínek dostal na pohovor a začal jsem na pozici prodavače. V Canisu pracu- definitivně a začnu se věnovat tréji doposud, akorát už v jiné pozici. nování. Tak jsem se přihlásil na licenci UEFA C a následně udělal i v Věděl jste vždycky, že se po konci fot- únoru tohoto roku licenci UEFA B. balové kariéry chcete stát trenérem, nebo je to rozhodnutí poměrně čerstvé? Jak dlouho trénujete na HlubiO tom, že bych se chtěl stát trené- ně a jak jste se sem vlastně dostal? rem, jsem nikdy neuvažoval. Když Na Hlubině jsem začal trénovat jsem s profi fotbalem skončil, ne- od ledna díky Romanovi Kostkochtěl jsem o něm už nikdy slyšet. vi, kterého jsem společně s DaviNad tím, že se stanu trenérem, dem Křížem poznal na trenérské jsem začal přemýšlet až v minu- licenci. Na Hlubině se událo nělém roce, kdy jsem působil ještě kolik změn a šel jsem zde po delší amatérsky ve Frýdku. Od ledna úvaze s tím, že chci právě s Romajsem si prošel mnoha zraněními a nem trénovat. Chvíli jsem zvažoměl jsem spoustu času přemýšlet, val, že bych na Hlubině byl zárože s fotbalem jako hráč skončím veň i jako hráč, ale nakonec jsem

kvůli dlouhé pauze zvolil Řepiště. a z postupu sešlo. Čím si to vysvětlujete? Po přípravě, kdy jsme hráli se souNyní trénujete starší žáky, máte v plánu po- peři z vyšších soutěží a poráželi jsme stupem času trénovat starší kategorie a jed- je, tak naší ambicí bylo pokusit se o nou i muže, nebo vás spíše láká práce s dětmi? postup. Bohužel v některých zápaMyslím si, že všechno má svůj čas, sech, ač jsme byli lepším týmem, tak proto v tuto chvíli nepřemýšlím nad přišly porážky, které k fotbalu patří. tím, co bude za pár let. Pro můj trenérský začátek a sbírání zkušeností Jak se Vám na Hlubině vlastně líbí? Něbyla volba starších žáků správná. kdy může být velice obtížné zapadnout Na práci s mladšími žáky nebo pří- do nového kolektivu. Máte zde dobré pravkou jsem neuvažoval, protože vztahy nejen s dětmi, ale také s vedese chci věnovat velkému fotbalu. ním? Vyhovuje Vám zázemí klubu? UrčiNěkdo říká, že by si měl trenér pro- tě by se hodila i další travnatá plocha? jít všemi kategoriemi, ať ví jaké spe- Hlubina za poslední roky prošla cifika to obnáší, ale mě to neláká. obrovským pokrokem dopředu. Pro trenéry tu jsou k dispozici vešMáte potenciál se v trenérství nadále vzdě- keré tréninkové pomůcky, ale ještě lávat a třeba jednou prorazit na profesionál- jedno travnaté hřiště, jak zmiňuní úroveň? Nebo to berete čistě jako koníček? jete, by do budoucna určitě neuPřeci jen na základě vaší ligové zkušenosti škodilo. Myslím si, že do kolekmáte určité fotbalové vlohy a předpoklady. tivu jsem zapadl dobře, i když to Lhal bych, kdybych řekl, že mě ne- musí posoudit ostatní. Jestli mám láká myšlenka být jednou profi tre- dobrý vztah i s kluky to ukáže čas. nér, protože celý život se ve fotbale pohybuju a je to můj životní styl. Pevně věřím, že se vám podaří udržet Na druhou stranu mám dobré za- třetí, bronzové, místo. Plánujete pak městnání, které bych v této chvíli s klukama nějakou závěrečnou akci? neměnil, ale nikdy neříkej nikdy. Děkuji, také v to věřím. Závěrečná akce určitě proběhKdyž už jsem nakousl starší žáky Hlubiny, ne, už máme i nějaké varianty, po podzimní části měli ambice na postup do ale to bych si nechal pro sebe. vyšší soutěže, bohužel na jaře přišly prohry

7

poločasová soutěž 2

4

3 1

Fanoušci, Hlubiňáci, máme pro vás poločasovou soutěž, ve které můžete vyhrát náš nový merch! Určitě jste si všimli čísla na bulletinu. To je vaše šťastné číslo pro dnešní zápas. Kolem 30. minuty zápasu oznámí moderátor 5 výherních čísel, která se potkají na začátku poločasové pauzy dole u vstupu do hřiště, kde chodí hráči do šaten.

1

8

3

Tam si vás vyzvednou naše hostesky v tričkách Hlubiny. Nezapomeňte si vzít bulletin s sebou! První dva vylosovaní vyhrávají rovnou, třetí, čtvrtý a pátý vylosovaný si bude muset svou výhru nejprve vystřílet. Každý z vás bude mít 3 pokusy na trefení otvorů v brance, tak jak je uvedeno na plánku. Těšíme se na vás a přejeme šťastnou trefu.

Brána

2

4

rozpis zápasů

9

turnaj mladší Letos se odehrál devátý ročník Hlubina Cupu, který sponzoroval London Fencor Steel. Celkem se za mladší přípravky (ročník 2014 a mladší) účastnilo 52 dětí ze 6 týmů – FK Polanka, MFK Vítkovice, FC Hlučín, TJ Řepiště a pořadatelský tým TJ Unie Hlubina „A“ a „B“. Hrálo se systémem každý s každým, následné výsledky se psaly do tabulky a nakonec proběhlo vyhlášení. Celkem bylo předáno 6 pohárů trenérovi každého týmu jako poděkování, dále 6 pohárů za nejlepšího hráče z každého týmu, každé mužstvo obdrželo pohár za

10

konečné umístění a medaili, a nakonec byli odměněni také všichni 3 rozhodčí, kteří dohlíželi na regulérnost turnaje. Konečné pořadí vypadalo následovně: 1. FC Hlučín, 2. MFK Vítkovice, 3. FK Polanka, 4. TJ Unie Hlubina „A“, 5. TJ Řepiště, 6. TJ Unie Hlubina „B“. Všem týmům děkujeme za účast a pevně věříme, že si všichni turnaj užili a společně se potkáme znovu příští rok! Fotografie najdete na tomto QR kódu:

turnaj starší Jakmile v dopoledních hodinách dohrála mladší přípravka, upínal se zrak ke starším vrstevníkům, tedy k ročníkům 2012 a mladším. Zde byla účast o poznání větší – celkem nastoupilo 92 fotbalistů, kteří reprezentovali 8 mužstev – FK Jeseník, FK Nový Jičín, FC Baník Ostrava, MFK Vítkovice, FC Heřmanice, FC Ostrava Jih a pořadatelský tým TJ Unie Hlubina „A“ a „B“. Zde se rovněž hrálo systémem každý s každým, a tak byl v konečném zúčtování důležitý každý bod. Také v tomto turnaji bylo značné množství ocenění, a to 8 pohárů trenérům jako poděkování za účast, 8 pohárů pro nejlepšího

hráče každého týmu a rovněž každý tým obdržel pohár za umístění a medaile. Po dlouhém boji se z celkového prvenství radovala akademie Baníku Ostrava, druhé místo obsadil Nový Jičín a bronzoví skončili hráči Jeseníku, 4. místo Hlubina „A“, 5. Vítkovice, 6. Ostrava Jih, 7. Heřmanice, 8. Hlubina „B“. Doufáme, že i starší přípravka si turnaj náramně užila, mají nezapomenutelné zážitky a uvidíme se i příští rok! Fotografie najdete na tomto QR kódu:

11

dorost

12

Starší dorost se ještě čtyři kola zpátky nacházel na prvním místě Krajského přeboru, ovšem měl o dvě odehraná utkání více. Bohužel se Hlubině od té doby výsledkově nedaří a propadla se na průběžné čtvrté místo. V minulém kole se dorostenci postavili Horní Suché, která sídlí na třetí příčce. Jak napovídá postavení v tabulce, jednalo se o velmi vyrovnaný boj, ve kterém nebyla o branky nouze. Již v 5. minutě vedla Horní Suchá 1:0. Tato rychlá branka dodala Hlubině

impulz a dvakrát udeřila, poprvé se prosadil v 15. minutě Damek a o necelých 8 minut později Bernatský. Bohužel se domácím podařilo reagovat a poločas skončil 2:2. Druhou půli začala lépe Unie a dvakrát se prosadil Bernatský, který zkompletoval hattrick. Naneštěstí obrana Hlubiny dvakrát chybovala a domácí kopali dvě penalty (64. a 86. minuta), díky kterým vyrovnali. Oba týmy se rozešly smírně 4:4.

B 48 44 42 38 37

Mladší dorost se i nadále trápí (10. místo) a tentokrát čelili těžké výzvě – venkovní utkání proti první Horní Suché. O to hůře, jelikož Hlubina odcestovala pouze s devíti hráči a není divu, že od začátku

utkání tahala za kratší provaz. První poločas dopadl ještě smilně 3:1, ovšem ve druhé půli se již projevila početní výhoda a utkání dopadlo nelichotivým výsledkem 15:1.

Klub 8. Polanka n. O. 9. SO Bruntál 10. HLUBINA 11. Slavia Opava 12. Frenštát p. R.

V 9 6 5 5 4

Z 20 21 22 21 22

R 2 2 4 1 0

P 9 13 13 15 18

S 45:45 41:55 39:97 37:66 25:101

B 29 20 19 16 12

soupeř Krnov můžeme nejen tabulkovým postavením, ale také polohou a stylem hry, přirovnat k Rýmařovu. Aktuálně sídlí na desátém místě a zbytek sezóny může dohrát s čistou hlavou. V minulém kole doma prohráli 0:1 s Polankou, ovšem kolo před tím porazili venku Bohumín 0:1. Co se týče venkovních utkání, tak se jim v letošní sezóně

podařilo ze 12 zápasů vyhrát pouze třikrát s celkovým skóre 13:26. Jejich doménou jsou tak především domácí zápasy. Nejlepším střelcem je Martin Váňa s osmi brankami a právě na něj se krnovští hodně spoléhají. Jestliže chce Hlubina pomýšlet na lepší umístění, musí v tomto zápase plně bodovat!

A N I B U L H

VS

krnov 3. 6. 2023 / 17:00 / Hlubina Rozhodčí: Sivera Jan - Lukašík Petr, Macrineanu Jiří Delegát: Samek Lubomír realizační tým