Page 1

svk | PL

Vysoké & Nízke Tatry

Land of Dreams


TATRY MOUNTA I N R E S ORTS Črepiny turistického biznisu, roztrúseného po celom regióne Tatier, sa v roku 2009 podarilo stmeliť pod krídla spoločnosti TATRY MOUNTAIN RESORTS, a.s., ktorá sa stala najväčším investorom v areáli Vysokých a Nízkych Tatier. Príbeh Tatier v znamení rozvoja, obnovy kvality a rozsahu služieb tak nabral na obrátkach. Spoločnosť dnes vlastní a prevádzkuje 4 najznámejšie lyžiarske rezorty na Slovensku s celkovým počtom 66 km zjazdových tratí, najväčší slovenský aquapark s ponukou vyše 300 atrakcií, vlastnú značku športových obchodov a služieb. Do portfólia patrí aj sieť renomovaných hotelov s celkovou kapacitou 1700 lôžok, oddychová zóna wellness centier má úctyhodnú rozlohu až 73 tisíc m2, o kulinárske zážitky je postarané v 42 reštauráciách a baroch.

Odłamki biznesu turystycznego rozproszonego po całym regionie Tatr, udało się w 2009 roku zjednoczyć pod skrzydłami spółki TATRY MOUNTAIN RESORTS a.s. (TMR S.A.), która stała się największym inwestorem na obszarze Tatr Wysokich i Niskich. Tatry w sensie rozwoju, polepszenia jakości i zakresu świadczonych usług nabrały rozpędu. Spółka posiada i prowadzi dziś 4 najbardziej renomowane kurorty narciarskie na Słowacji, posiadających w sumie 66 km tras narciarskich, największy słowacki park wodny oferujący ponad 300 atrakcji, własną markę sklepów i usług dla sportowców. W portfolio firmy znajduje się także sieć renomowanych hoteli posiadających łącznie 1700 łóżek, strefa wypoczynkowa centrów wellness robi wrażenie swoją powierzchnią wynoszącą 73 tys. m², a kulinarne przeżycia są zapewnione w 42 restauraciach i barach.

Spoločnosť prijíma každoročne nové výzvy, s cieľom napĺňať stratégiu budovania celoročnej turistickej destinácie TATRY! Aktuálnou je splnenie prelomovej výzvy prepojenia Chopku v Nízkych Tatrách lanovkou funitel, ktoré od zimnej sezóny 2012 / 2013 spúšťa novú éru lyžovania na Slovensku.

Spółka co roku podejmuje nowe wyzwania, w celu urzeczywistnienia strategii wybudowania całorocznego ośrodka turystycznego TATRY! Aktualnym przełomowym wyzwaniem jest połączenie Chopoku w Tatrach Niskich kolejką linową funitel, która w nadchodzącym sezonie zimowym 2012 / 2013 rozpocznie nową erę narciarstwa na Słowacji. WARSZAWA

PL KRAKOW

PRAHA

CZ BRNO

HORY ZÁŽITKOV

ŽILINA

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

HOLIDAY VILLAGE TATRALANDIA TRI STUDNIČKY**** HOTEL GRAND**** HOTEL SRDIEČKO**

HOTEL FIS***

BREZNO

KOŠICE

BRATISLAVA

H BUDAPEST

2

POPRAD

UA

A WIEN

GRANDHOTEL****PRAHA GRANDHOTEL****

„Cestovný ruch v znamení obnovy a rozvoja Tatier...“ 3


V ysoké Tatry | tATRY W YSOKIE Lyžovačka v najmenších veľhorách sveta je okúzľujúcou objaviteľskou cestou na lyžiach po 26 kilometroch tratí pozdĺž celým pohorím od Tatranskej Lomnice cez Starý Smokovec až po Štrbské Pleso. Na tejto výprave lyžiarov príjemne potešia bezdotykové skipasy a 20 najmodernejších vlekov a lanoviek, z ktorých 5 bolo postavených v posledných štyroch rokoch. Prepravná kapacita je až 21385 osôb za hodinu. Medzi najoriginálnejšie lanovky patrí oranžová vyhrievaná 6-sedačka v Tatranskej Lomnici situovaná na nových rodinných širokých zjazdovkách a visutá lanovka na Lomnický štít. Lákadlom pre rodiny s deťmi je nová 8-miestna sedačková lanovka, na ktorej sa o bezpečnosť stará systém Kidstop. Napínavé vzrušenie z lyžovačky je možné zažiť na najstrmšej a najvyššie položenej zjazdovke v Lomnickom sedle, príjemné rodinné lyžovanie na najdlhšej 6 kilometrovej zjazdovke v Lomnici a tradične kvalitné jazdenie v Areáli Snov na Štrbskom Plese. Táto lokalita je zároveň vyhľadávaným centrom bežeckého lyžovania s 50 km upravovaných tratí. Za večernou sánkovačkou po 2,6 km dlhej trati a SnowTubingom je potrebné sa vyviezť pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca na Hrebienok.

Narciarstwo w najmniejszych wysokich górach świata jest uroczą, odkrywczą podróżą szusowania na nartach po 22 kilometrach tras narciarskich wzdłuż całego pasma górskiego od Tatrzańskiej Łomnicy przez Stary Smokowiec, aż do Jeziora Szczyrbskiego. Wyprawę umilą narciarzom bezdotykowe skipassy oraz 26 najnowocześniejszych wyciągów i kolejek linowych, z których 5 zostało postawionych w ciągu ostatnich czterech lat. Zdolność przewozowa wynosi aż 21385 osób na godzinę. Do najoryginalniejszych kolejek linowych należy pomarańczowa ogrzewana 6-osobowa kanapa w Tatrzańskiej Łomnicy usytuowana na nowych rodzinnych szerokich stokach narciarskich oraz wisząca kolejka linowa na Łomnicę. Atrakcją dla rodzin z dziećmi jest nowa 8-osobowa kanapa, na której o bezpieczeństwo dzieci dba system Kidstop. Ekscytujące przeżycia z jazdy na nartach można przeżyć na najbardziej stromym i najwyżej położonym stoku w Łomnickiej Przełęczy, przyjemną rodzinną jazdę na nartach na najdłuższym 6 kilometrowym stoku w Tatrzańskiej Łomnicy i tradycyjnie dobrą jazdę na nartach w Areale Snow na Jeziorze Szczyrbskim. Lokalizacja ta jest jednocześnie popularnym centrum narciarstwa biegowego z 50 km utrzymywanych tras.

B

y skorzystać wieczornej jazdy na sankach po trasie o dł. 2,6 km, lub skorzystać ze SnowTubingu należy wyjechać kolejką linową ze Starego Smokowca na Siodełko (Hrebienok).

Tatranská Lomnica | S tarý Smokov e c | Štrbsk é Pleso 4

„Viac ako lyžovačka, viac ako zábava, viac ako 2634 m n.m.“ 5


NÍZKE TATRY | TATRY NISKIE Druhou najvyššou dominantou hrebeňa Nízkych Tatier je rozložitý Chopok 2024 m n. m., po ktorom sa tiahnu biele stuhy 45 kilometrov zjazdoviek, 29 lanoviek a vlekov. Prepravná kapacita prekračuje 30 tisíc osôb za hodinu. Najväčšia aréna voľného lyžovania na severných a južných svahoch Chopka je súčasťou svetovej freeride tour. Južná strana Chopku prirastie k srdcu najmä vášnivým lyžiarom. Ale aj deti a rodičia majú šťastný pocit po prebrázdení 11 km nenáročných rodinných zjazdoviek. Novú éra lyžovania v Jasnej odštartovala výstavba 3 nových kabínkových lanoviek, vďaka ktorým sú opäť pohodlne prepojené obe strany Chopku. Medzi najmodernejšie technológie na svete patrí 24-miestna lanovka Funitel Priehyba - Chopok. Súčasťou komplexného prepojenia je tiež spustenie 15 miestnej kabínkovej lanovky v lokalite Kosodrevina - Chopok Juh a absolútnej novinky na Slovensku - lanovkového systému Twinliner. Netradičný oranžový pohľad sa naskytá pri jazde na 6-sedačkovej lanovke alebo v pohodlnej 8miestnej kabíne GRAND JET. 388 snežných diel udrží sneh na stráňach Chopku každoročne minimálne do konca apríla. Akrobatické kúsky trénujú lyžiari aj snowboardisti v nápaditom trendovom snowparku. Po západe slnka život na svahoch pokračuje večernou lyžovačkou a sánkovačkou. Jasná má už roky povesť prvotriedneho lyžiarskeho strediska so skvelými zjazdovkami, najmodernejšími lanovkami, unikátnou prírodou, excelentnými službami a pohodovou atmosférou.

J asná Chopok 6

Drugim najwyższym dominującym punktem pasma górskiego Tatr Niskich jest rozległy Chopok 2024 m n.p.m., po którym ciągną się białe wstążki 45 kilometrów tras narciarskich, 29 kolejek linowych i wyciągów. Zdolność przewozowa wynosi ponad 30 tysięcy osób za godzinę. Największa arena narciarstwa freestylowego na północnych i południowych stokach Chopoka jest częścią światowej freeride tour. Ośrodek Chopok Południe przypadnie do serca miłośnikom narciarstwa. Ale zarówno dzieci, jak i rodzice będą mieli dobre samopoczucie po przejechaniu 11 km łatwiejszych rodzinnych tras zjazdowych. Nową erę narciarstwa w Jasnej rozpoczęła budowa 3 nowych kolejek gondolowych, dzięki którym połączone zostały obydwie strony Chopoku. Do najnowocześniejszych technologii na świecie należy 24-osobowa kolejka Funitel Priehyba - Chopok. Częścią kompleksowego połączenia jest również uruchomienie 15-osobowej gondoli na odcinku Kosodrevina - Chopok Południe (słow. Juh) oraz absolutnej nowości na Słowacji – systemu linowego Twinliner. Niezwykły pomarańczowy widok rozciąga się z 6-osobowej kanapy, albo w wygodnej 8-osobowej gondoli GRAND JET. 388 armatek śnieżnych utrzymają śnieg na stokach Chopoka minimalnie do końca kwietnia. Akrobatyczne manewry trenują narciarze i snowboardziści w pomysłowym snowparku. Po

zachodzie słońca życie na stokach kontynuowane jest wieczorną jazdą na nartach i sankach. Jasna już długie lata posiada opinię pierwszorzędnego ośrodka narciarskiego ze wspaniałymi stokami, najnowocześniejszymi kolejkami linowymi, unikatową przyrodą, doskonałymi usługami i miłą atmosferą.

“Užite si lyžovačku na oboch stranách Chopku vďaka novým lanovkám...” 7


TATRY V LETE | TATRY W LECIE Leto prináša do Tatier pulzujúci život divokej prírody a nekonečné možnosti turistických trás, ktoré sa tiahnu celým masívom. V Tatranskej Lomnici turistov ohúri skalnatým pohľadom majestátny Lomnický štít 2634 m n. m., ktorý je druhým najvyšším štítom v strmom reliéfe Tatier. Vrchol štítu denne zdoláva visutá lanovka, ktorá sprostredkuje turistom pompézne tatranské výhľady. Návštevníci Starého Smokovca si užívajú jazdu pozemnou lanovkou s preskleným stropom, ktorá jazdí na Hrebienok. Štrbské Pleso víta turistov priezračnou horskou vodou a láka ich na člnkovanie na drevených pramiciach. Len o kúsok ďalej sa šplhá 4-sedačková lanovka na Solisko až k horskej chate. Jazda kabínkovými lanovkami na Chopok v Jasnej poskytuje nezabudnuteľné výhľady na vrcholky Nízkych Tatier. Detskú zvedavosť a túžbu po spoznávaní prírody uspokoja vábivé horské dobrodružstvá Tatranskej divočiny. Príbehy zvierat a hľadanie tatranských tajomstiev zavedie deti do Eko mini parku Svištia krajinka na Skalnatom Plese. Deti zaujmú aj podzemné tajomstvá Demänovských jaskýň a poteší ich nápaditý detský park pod Chopkom. Adrenalín a zábavu dodáva pobytu v Tatrách jazda na mountainboarde alebo kárach, downhillová jazda na bicykloch, zjazd na horských kolobežkách, výhliadkové lety, vodné športy, paragliding, rafting či letný tubing.

Lato przynosi w Tatry tętniącą życiem dziką przyrodę i niekończące się możliwości uprawiania turystyki górskiej po szlakach, które rozciągają się po całym masywie górskim. W Tatrzańskiej Łomnicy zachwyca turystów swoim majestatycznym wyglądem Łomnica (Lomnický štít) 2634 m n.p.m., która jest drugim najwyższym szczytem stromego pasma górskiego Tatr. Wisząca kolejka linowa pokonuje codziennie trasę na szczyt z turystami do góry ponad obłoki, które odkrywają pompatyczne widoki. Łomnicę mogą podziwiać także goście Starego Smokowca jadący naziemną kolejką linową na Hrebienok z przeszklonym dachem. Jezioro Szczyrbskie wita turystów przejrzystą górską wodą i zachęca do pływania drewnianymi łódkami. Nieopodal 4-miejscowa kolejka linowa wspina się na Solisko wwożąc turystów pod progi schroniska górskiego. JJazda na kolejkąch gondolowych na Chopok w Jasnej zapewnia niezapomniane widoki na szczyty Niskich Tatr. Dziecięcą ciekawość i pragnienie poznawania przyrody zaspokaja kusząca górska przygoda z Tatrzańską Dzikolandią. Przygody zwierząt i poszukiwanie tatrzańskich tajemnic zaprowadzi dzieci do Eko mini parku Krainka Świstaków nad Łomnickim Stawem. Dzieci zainteresowane będą i tajemnicami skrywanymi w podziemiach Demianowskich Jaskiń, lub kreatywnym parkiem dziecięcym usytuowanym u podnóża Chopoku.. Adrenaliny i zabawy w Tatrach dostarcza jazda na mountainboardzie albo trzykołówce, downhillowa jazda na rowerach, hulajnogach górskich, loty widokowe, paragliding, rafting albo letni tubing.

Tatranská Lomnica | S tarý Smokov e c Š trbsk é Pleso | Jasná Chopok 8

„Turistický raj v lone unikátnej tatranskej prírody...“ 9


Tatralandia

leto v každom počasí

Fenomenálny rekreačný areál v srdci skvostnej prírody Liptova, hneď na brehu Liptovskej Mary s najväčším aquaparkom v strednej Európe, FUN PARKOM a ubytovacím komplexom Holiday Village Tatralandia s kapacitou 700 lôžok ponúka celoročné možnosti bezhraničnej zábavy. Len v Tatralandii si vždy vychutnáte skutočné leto v každom počasí v komplexe Tropical Paradise s tropickou flórou - to všetko v tropickej teplote 30 stupňov bez ohľadu na vonkajšie počasie.

Fenomenalny teren rekreacyjny w sercu urokliwego Liptowa, tuż przy brzegu Liptowskiej Mary z największym parkiem wodnym w Europie Środkowej, FUN PARKIEM i kompleksem Holiday Village Tatralandia posiadającym 700 miejsc noclegowych, oferuje nieograniczone możliwości rozrywki przez cały rok. Tylko w Tatralandii, w kompleksie Tropical Paradise z tropikalną florą i temperaturą wynoszącą 30 stopni Celsjusza czeka Was prawdziwe lato niezależnie od pogody na zewnątrz.

Návštevníkov vtiahne do víru radosti 28 toboganových dráh a vodných šmýkačiek, 14 bazénov s termálnou, morskou aj priezračnou vodou, viac ako 300 najbláznivejších atrakcií, atmosféra tropického raja či nápaditý animačný program. Deti, uchvátené množstvom rôznorodých atrakcií, toboganmi, jedinečnou raftovacou U-rampou, šnorchlovacím bazénom s morskými rybkami, tropickým svetom so skutočnou pirátskou loďou, hľadaním pokladu s Keltíkmi, športoviskami, trampolínami, vodnými pontónmi či nafukovacím mestom si budú vždy, po dni strávenom v Tatralandii, odnášať nezabudnuteľné zážitky.

W wir radości wciągnie Was 28 różnych zjeżdżalni i ślizgawek wodnych, 14 bazenów z wodą termalną, morską i krystalicznie czystą, ponad 300 szalonych atrakcji, atmosfera raju tropikalnego oraz unikalny program animacyjny. Dzieci zachwycone mnóstwem atrakcji, ślizgawek, wyjątkową U-rampą, basenem do nurkowania z rybkami morskimi, tropikalnym światem z prawdziwą łodzią piratów, poszukiwaniem skarbu z Celcikami, boiskami sportowymi, trampolinami, pontonami lub nadmuchiwanym miasteczkiem, będą zawsze po pobycie w Tatralandii zabierać ze sobą mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Blažené

pocity rodičov sa zaručene dostavia pri pohľade na tatranské končiare z bazénov alebo počas wellness a saunových procedúr v Keltskom saunovom svete. Aj mimo bazénov panuje zábavná atmosféra v 5D kine, bowlingu alebo na golfovom trenažéri. V areáli sa nachádzajú aj štýlové reštaurácie a bary, konferenčné priestory s kapacitou 400 osôb a nákupná zóna s obchodíkmi. Tatralandia je zázračnou krajinou pre deti aj dospelých, ktorej dominujú Tropical Paradise, horúce pramene termálnych vôd a skvelá zábava počas všetkých ročných období.

liptov ský mikul á š 10

Błogie uczucie ogarnie rodziców w trakcie podziwiania tatrzańskich szczytów z basenów lub w trakcie zabiegów wellness w Celtyckim Świecie Saun. Poza basenami także panuje wesoła atmosfera w kinie 5D, na bowlingu lub przy symulatorze gry w golfa. Na terenie obiektu znajdują się stylowe restauracje i bary, sale konferencyjne dla 400 osób oraz strefa handlowa ze sklepikami. Tatralandia jest cudowną krainą dla dzieci i dorosłych, w której dominują Tropical Paradise, gorące źródła wód termalnych oraz świetna zabawa o każdej porze roku.

„Výnimočný zábavný areál s množstvom atrakcií si získa celú rodinu...“ 11


G r a n dhotel PRAHA **** Gran dhotel **** Tatranská Lomnic a

S TARÝ SM OK OVE C

Unikátny hotel opradený 100-ročnou históriu sa vypína na úpätí Lomnického štítu v srdci Tatranskej Lomnice. Grandhotel so štýlovým interiérom, vynikajúcou kuchyňou a pôvabnou wellness zónou privítal od roku 1905 na svojej pôde množstvo významných hostí, štátnikov a celebrít. Dnes ponúka nezabudnuteľné pobyty v nadštandardne vybavených 125 izbách a luxusných apartmánoch. Hotel nedávno otvoril pre svojich návštevníkov nadčasové exkluzívne dvojpodlažné Grand Mountain Spa s unikátnym konceptom a tými najkrajšími výhľadmi na podtatranskú kotlinu a Vysoké Tatry. V luxusnom hoteli si nájdu svoje zázemie i nároční golfisti, odkiaľ majú na 27 jamkové ihrisko len 5 km. Tento storočný elegán je vďaka rozprávkovým interiérom predurčený pre reprezentatívne podujatia s top servisom.

Jedinečnou dominantnou Starého Smokovca je legendárny Grandhotel, ktorý vyniká jedinečnou atmosférou, unikátnou konferenčnou sálou a priestorovo veľkorysými izbami. Hotel je postavený v secesnom slohu a vo svojej 100-ročnej histórii privítal viac ako milión hostí z celého sveta. Dokonalý pobyt ponúka 75 izieb a apartmánov, graciózne Wellness&Spa centrum a čerešničkou na torte je kulinárska gastronómia hotela. Svojou romantickou atmosférou, jedinečnou polohou a kvalitným servisom je hotel ideálnym miestom na perfektnú rodinnú dovolenku, alebo usporiadanie významných podujatí.

Wyjątkowy hotel owiany 100-letnią historią wyłania się u stóp góry Łomnica w sercu Tatrzańskiej Łomnicy. Grandhotel ze stylowym wnętrzem, doskonałą kuchnią i czarującym wellness przywitał od 1905 roku w swoich progach wielu znanych gości, mężów stanu i celebrytów. Dziś oferuje niezapomniane pobyty w ponadstandardowo wyposażonych 125 pokojach i luksusowych apartamentach. W hotelu otwarto niedawno ponadczasowe ekskluzywne dwupiętrowe Grand Mountain Spa z unikalną koncepcją i najpiękniejszymi widokami na Wysokie Tatry i okolicę. W luksusowym hotelu znajdą swoją bazę także wymagający golfiści, ponieważ hotel oddalony jest od 27-dołkowego pola golfowego zaledwie 5 km. Ten stuletni elegant dzięki bajkowym wnętrzom jest predestynowany do reprezentacyjnych imprez z najlepszą obsługą.

Wyjątkową dominantą Starego Smokowca jest legendarny Grandhotel, który wyróżnia się wyjątkową atmosferą, unikatową salą konferencyjną i przestronnymi pokojami. Hotel zbudowany jest w stylu secesyjnym, a w swojej 100-letniej historii przywitał ponad milion gości z całego świata. Hotel oferuje 75 pokoje i apartamenty, luksusowe centrum Wellness&Spa, a wisienką na torcie jest kulinarna oferta hotelu. Dzięki swojej romantycznej atmosferze, wyjątkowemu położeniu i wysokiej jakości usług, hotel jest idealnym miejscem na wyjątkowy rodzinny urlop, albo przygotowanie znaczących dla Państwa wydarzeń.

„Elegancia legendárnych grandhotelov v objatí strmých štítov Tatier...“ 12

13


W E L L NE SS HOT EL GRA ND ****

BOUT IQUE HOT EL T RI ST UDNIČ KY * * * *

J A SNÁ Ní zke tatry

DE M äNOV S KÁ D OL I N A

Priamo

na úpätí Chopka, najznámejšieho vrcholu Nízkych Tatier, len pár krokov od letných či zimných aktivít stojí moderný ski in & ski out Wellness hotel Grand. Horský hotel priateľský k deťom je charakteristický svojou rodinnou atmosférou, lákavým wellness centrom s vírivkami priamo pod holým nebom, množstvom doplnkových služieb, obchodnou zónou a delikátnou kuchyňou. Priestory hotela dokážu prijať až 370 hostí a sú bezchybným miestom na strávenie lyžovačky, letnej dovolenky aj na organizovanie zábavných či firemných akcií. Hotel ponúka kompletne zrekonštruované izby v horskom štýle s výhľadom na panorámu Nízkych Tatier. Moderná kongresová hala s kapacitou 350 osôb bude novinkou od mája 2013.

Bezpośrednio u podnóża Chopoka, najbardziej znanej góry Tatr Niskich, zaledwie kilka kroków od letnich albo zimowych atrakcji, stoi nowoczesny Wellness hotel Grand. Górski hotel przyjazny dzieciom charakteryzuje się rodzinną atmosferą, zachęcającym centrum wellness z jacuzzi bezpośrednio pod gołym niebem, mnóstwem dodatkowych usług, sklepików i delikatną kuchnią. Pomieszczenia hotelu mogą przyjąć nawet 370 gości i są idealnym miejscem do jazdy na nartach, spędzenia letniego urlopu albo na zorganizowanie imprez rozrywkowych, bądź różnego rodzaju spotkań firmowych. Hotel oferuje kompletnie wyremontowane pokoje w stylu górskim z widokiem na panoramę Tatr Niskich. Nowoczesna sala kongresowa dla 350 osób będzie z kolei otwarta w maju 2013.

Jedinečnou

perlou v hotelovom biznise je útulný boutique hotel s unikátnym nadčasovým dizajnom, v ktorom dominuje drevo, kameň a meď. Luxusný horský hotel sa nachádza na začiatku celoročne zaujímavej Demänovskej Doliny na brehu priezračného pstruhového potoka Demänovka, ktorý preteká systémom demänovských jaskýň. Lákadlom hotela sú vysokokvalitné služby, 36 izieb a štýlových apartmánov, vychýrená gastronómia vyznamenaná rôznymi gastronomickými cenami a charizmatické wellness centrum s unikátnou horskou plážou. Hotel je dokonalou oázou pre klientelu, ktorá hľadá exkluzivitu, súkromie a gastronomické zážitky.

Unikalną perłą w biznesie hotelowym jest przytulny hotel butikowy z wyjątkowym ponadczasowym wystrojem, w którym dominuje drewno, kamień i miedź. Luksusowy górski hotel znajduje się na początku interesującej przez cały rok Doliny Demianowskiej nad czystym potokiem Demianówka, w którym żyją pstrągi i który przepływa przez system demianowskich jaskiń. Zachętą hotelu są wysokiej jakości usługi, 36 pokoi i stylowych apartamentów, wyszukana kuchnia nagrodzona różnymi gastronomicznymi laurami oraz charyzmatyczne centrum wellness z unikalną górską plażą. Hotel jest doskonałą oazą dla klientów, którzy szukają luksusu, prywatności i gastronomicznych przeżyć.

„V horských hoteloch sa snúbia komfortné služby, unikátny štýl a pohodlie domova...“

14

15


HOTEL F IS * * *

HOT E L S LO VAK I A ***

HOT E L SRDI E ČKO* * *

Š TR B SKÉ P L E SO

TATRA NSKÁ LOM NIC A

C HOP OK JUH

Ski in & Ski out hotel s jedinečnou polohou vo Vysokých Tatrách, situovaný priamo pod ich majestátnymi štítmi v nadmorskej výške 1346 m n. m a zároveň priamo v športovom areáli, v blízkosti športovísk, lyžiarskych svahov a turistických chodníkov. Kombinácia nadmorskej výšky s profesionálnym fitnes centrom a telocvičňou tvorí ideálne podmienky pre športovcov a aktívny oddych. Súčasťou hotela je nové wellness centrum v štýle horskej lúky s prevahou prírodných materiálov a pripravuje sa celková rekonštrukcia jeho priestorov. Ski in & Ski out hotel z wyjątkową lokalizacją w Tatrach Wysokich, położony tuż u podnóża majestatycznych szczytów na wysokości 1346 m n.p.m. a jednocześnie na terenie centrum sportowego, w pobliżu boisk sportowych, stoków narciarskich i szlaków turystycznych. Połączenie wysokości z profesjonalnym centrum fitness i siłownią, tworzy idealne warunki dla sportowców i aktywnego wypoczynku. Hotel posiada nowe centrum wellness w stylu górskiej łąki, w którym dominują naturalne materiały, a przygotowywana jest ogólna rekonstrukcja hotelu.

Hotel Slovakia je komfortný tatranský hotel situovaný v centre Tatranskej Lomnice rozprestierajúcej sa pod hrdým Lomnickým štítom, ktorý môžu hostia obdivovať pekným výhľadom priamo z hotela. V blízkom okolí hotela ponúkajúceho komfortné ubytovanie v 33 mimoriadne priestranných izbách, sa nachádzajú bary či reštaurácie ako i rozsiahle lyžiarske a celoročné stredisko.

Objavte miesto, kde sa priateľská pohoda stretáva s bezkonkurenčnou polohou ski in-ski out hotela so 42 útulnými izbami a apartmánmi priamo pod zjazdovkami v stredisku Jasná Nízke Tatry - Chopok Juh. V lete si užijete výhľady počas turistiky po značených chodníčkoch, v zime vám južná strana Chopku ponúka výborné možnosti lyžovačky na upravovaných zjazdovkách ale aj vo freeride teréne.

Hotel Slovakia to komfortowy hotel położony w sercu Tatrzańskiej Łomnicy, tuż u podnóża dumnej, majestatycznej Łomnicy (Lomnický štít), którą mogą goście podziwiać bezpośrednio z hotelu. W pobliżu hotelu oferującego komfortowe zakwaterowanie w 33 wyjątkowo przestronnych pokojach, znajdują się bary i restauracje, a także duży ośrodek górski, który zimą zmienia się w jeden z najlepszych ośrodków narciarskich.

Odkryj miejsce, w którym przyjazna atmosfera łączy sę z doskonałym usytuowaniem ski in-ski out hotelu z 42 przytulnymi pokojami i apartamentami bezpośrednio pod stokami ośrodka Jasna Niskie Tatry - Chopok Południe. Latem można podziwiać widoki na oznakowanych szlakach turystycznych, zimą południowa strona Chopoku oferuje wspaniałe warunki narciarskie na utrzymanych stokach i w terenie freerideowym.

CHA LETS J ASN Á DE LU XE **** J ASN Á N Í ZK E TATRY

Objavte šarmantné horské chaty vo francúzskom štýle a dožičte si ničím nerušenú exkluzivitu. Panoramatický výhľad z priestranného balkóna, teplo z praskajúceho krbu alebo relaxačné účinky vlastnej sauny. Iba pár metrov od 6-sedačkových lanoviek poskytujú bezkonkurenčnú polohu na najlepšiu autentickú horskú atmosféru pre lyžovačku či turistiku priamo pod Chopkom.

16

Odkryj urocze domki górskie w stylu francuskim i ciesz się niczym niezakłóconym spokojem. Panoramę Tatr możesz podziwiać z przestronnego balkonu, swoim ciepłem otuli was romantyczny kominek, a prywatna sauna zapewni wyjątkowy relaks. Położenie zaledwie kilka metrów od 6-osob. kolejek krzesełkowych gwarantuje doskonałą lokalizację by poczuć prawdziwą atmosferę pobytu narciarskiego, lub uprawiać turystykę pieszą bezpośrednio pod Chopokiem.

HOLI DAY VI LL AG E TAT RAL ANDI A AQ UAPARK TATRAL AN DIA

Holiday Village Tatralandia tvorí 155 štýlových zrubov a apartmánov, rozdelených do 11 štýlových osád, ktoré ponúkajú ideálne prostredie na rodinnú aj individuálnu dovolenku počas celého roka. Holiday Village je súčasťou najväčšieho aqua-fun parku v strednej Európe Tatralandia, kde si každý užije skutočnú prímorskú atmosféru v Tropical Paradise počas celého roka. Každá osada je vybavená vonkajším krbom alebo ohniskom, detskými ihriskami či športoviskami. Oddychové aktivity dopĺňajú bowlingová dráha, stolný futbal až po jedinečné 5D kino. V spojitosti s regiónom bohatým na prírodné i kultúrne bohatstvá, kongresovým centrom pre viac ako 400 účastníkov a dvoma štýlovými reštauráciami vzniká unikátne miesto ideálne pre rodiny s deťmi, mladých ľudí, ale aj firemné podujatia a teambuildingy v originálnej atmosfére. Holiday Village Tatralandia składa się ze 155 bungalowów i apartamentów, podzielonych na 11 stylowych wiosek, oferując idealne miejsce na rodzinne i indywidualne wakacje przez cały rok. Holiday Village jest częścią największego parku rozrywki wodnej w Europie Środkowej - Tatralandia, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Każda wioska posiada zewnętrzny kominek lub ognisko, plac zabaw i boiska sportowe. Zajęcia rekreacyjne uzupełniają: kręgielnia, piłkarzyki lub unikalne kino 5D. W połączeniu z regionem posiadającym liczne bogactwa naturalne i kulturalne, centrum konferencyjnym dla ponad 400 uczestników i dwoma stylowymi restauracjami, powstało unikalne miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, lub młodzieży, a także na imprezy firmowe i integracyjne w oryginalnej atmosferze.

17


TATRANSKÁ GASTRONÓMIA, E VENT Y GA STR ONOMIA, W YDARZENIA O prerode tatranskej gastronómie pod hlavičkou Tatry

mountain resorts, a.s. na prevádzky s vysokokvalitnou ponukou a službami svedčí aktuálnych 42 reštaurácií a barov a 13 popredných šéfkuchárov. Hostí na svahoch vítajú horské reštaurácie a après ski bary, v hoteloch sú to exkluzívne zážitkové reštaurácie s ponukou kulinárskych špecialít. Bonbónikom sú výnimočné prevádzky Von Roll Luková v Jasnej v nadmorskej výške 1670 m n.m. s expozíciou hybného kolesa pôvodnej lanovky a Kaviareň Dedo na Lomnickom štíte vo výške 2634 m n. m.

Gastronomický segment ponúka aj nočnú zábavu a absolútny hit v podobe Tatranskej večere zážitkov, ktorá je neopakovateľným zážitkom spojeným s gastronomickou extázou a trochou adrenalínu pri jazde na snežnom pásovom vozidle Tatrak. Športové a spoločenské podujatia regionálneho aj európskeho významu sa stali už neodmysliteľnou súčasťou tatranskej oblasti vďaka unikátnemu spojeniu služieb, ktoré dokáže spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. poskytovať na najvyššej kvalitatívnej úrovni. Pulzujúci život v Tatrách garantujú fenomenálne eventy pre širokú verejnosť či obrovské firemné akcie.

O przemianie tatrzańskiej gastronomi pod marką Tatry Mountain Resorts, S.A., na miejsca posiadające bogatą ofertę dań z usługami wysokiej jakości, świadczy aktualnie 42 restauracji i barów, a także 13 pierwszorzędnych kucharzy. Goście witani są na stokach w restauracjach górskich i barach après ski, w hotelach znajdują się ekskluzywne restauracje oferujące różne specjały kulinarne. Perełką jest wyjątkowa Restauracja Von Roll Lukova w Jasnej na wysokości 1670 m n.p.m., w której znajduje się ekspozycja starej kolejki linowej, oraz Kawiarnia Dziadek (Kaviareň Dedo) na Łomnicy, na wysokości 2634 m n.p.m. Segment gastronomiczny oferuje także nocną zabawę i absolutny hit pod postacią Tatrzańskiego Wieczoru Wrażeń, który jest niepowtarzalnym przeżyciem połączonym z gastronomiczną ekstazą i odrobiną adrenaliny przy jeździe śnieżnym pojazdem gąsienicowym Tatrak. Wydarzenia sportowe i towarzyskie rangi krajowej i europejskiej stały się już nieodłączną częścią tatrzańskiego regionu, dzięki unikalnemu połączeniu usług, które spółka Tatry Mountain Resorts, S.A., jest w stanie zapewnić na najwyższym poziomie. Pulsujące życie w Tatrach gwarantują fenomenalne imprezy dla szerokiej opinii publicznej czy duże imprezy firmowe.

„Kvalitná kuchyňa, après ski a zábava v 42 reštauráciách a baroch...“ 18

19


NOČ NÝ Ž I VOT, DE V ELOPERSKÉ PROJEKT Y NIG HT L I F E, PR OJEKT Y DE WELOPERSKIE HAPPY END JASNÁ Jedinečný hudobný klub je módnou ikonou nočného života v regióne Liptov. Exkluzivitu dvojposchodovému priestoru pre 1000 hostí so sklenými mostíkmi dodávajú aj dramatické sochy v nadživotnej veľkosti, 3 bary a efektné osvetlenie. Počas party budovou vibruje krištáľový zvuk špičkovej aparatúry Funktion One, ktorá nemá na Slovensku obdobu. Počas dňa Happy End žije ako výborná ski in – out reštaurácia a drink bar priamo pod Chopkom. HUMNO TATRANSKÁ LOMNICA Humno je miestom vášnivej zábavy, gastronomických špecialít a nápaditých cocktailov. Podnik láka štýlovým zariadením v horskom duchu s netradičnou dekoráciou vo forme Madonninho Cadillacu visiaceho priamo zo stropu, alebo ratraku zaparkovaného priamo v stene. V Humne prúdi život počas celého roka, pod jednou strechou sa ukrýva trendový après ski bar, reštaurácia, cocktail bar a vychytený disco club. DEVELOPERSKÉ PROJEKTY Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je nositeľom rozvoja stredísk a plánuje mnohé developerské projekty, medzi najväčšie patrí vybudovanie centra Tatranskej Lomnice – Lomnické korzo, polyfunkčného centra v stredisku JASNÁ Nízke Tatry. Do finále je aktuálne dotiahnutý prelomový projekt prepojenia severnej a južnej strany Chopku lanovkovým systémom Funitel.

20

HAPPY END JASNA Wyjątkowy klub muzyczny jest modną ikoną życia nocnego na Liptowie. Ekskluzywności dwupiętrowemu pomieszczeniu dla 1000 gości ze szklanymi mostkami dodają też olbrzymie rzeźby, 3 bary oraz efektowne oświetlenie. W trakcie imprezy wibruje w budynku kryształowy dźwięk najwyższej jakości sprzętu marki Funktion One, który nie ma na Słowacji konkurenta. W ciągu dnia Happy End funkcjonuje jako świetna restauracja ski in – out oraz bar bezpośrednio pod Chopokiem. HUMNO TATRZAŃSKA ŁOMNICA Humno jest miejscem szampańskiej zabawy, specjałów kulinarnych i oryginalnych koktajli. Lokal kusi stylowym wyposażeniem w górskim stylu i niezwykłą dekoracją, jaką jest Cadillac, którym jeździła Madonna podczas jednego ze swoich tournee, wiszący bezpośrednio z sufitu, albo ratrak zaparkowany bezpośrednio w ścianie – część znajduje się wewnątrz, a część sterczy na zewnątrz. Humno tętni życiem przez cały rok, pod jednym dachem mieści się bar apres ski, restauracja, bar koktajlowy oraz popularny klub disco. PROJEKTY DEWELOPERSKIE Spółka Tatry Mountain Resort, S.A., jest inicjatorem rozwoju ośrodków i planuje liczne projekty deweloperskie. Do największych należy wybudowanie centrum Tatrzańskiej Łomnicy – Łomnicki Deptak, wielofunkcyjnego centrum w ośrodku Jasna w Tatrach Niskich. Aktualnie udało się zrealizować przełomowy projekt połączenia północnej i południowej strony Chopoku systemem linowym Funitel.

21


TATRY MOTION Športová značka TATRY MOTION je synonymom pre sieť špičkových požičovní lyží a bicyklov s doplnkovými službami a reťazec trendových športových predajní priamo v strediskách vo Vysokých aj Nízkych Tatrách. Tatry Motion je stelesnením služieb a zábavy pre lyžiarov, cyklistov, vyznávačov vodných športov a turistov. V zime budú nie len „fajnšmekri“ unesení z ponuky, kvality a servisu lyží. Všetkých nadchne profesionálna lyžiarska škola. Detský úsmev si môžu rodičia vychutnať na 6000 m2

lyžiarskej zábavy pre deti v bezpečných arénach pod názvom Maxiland s denným animačným programom. Adrenalínové potešenie v snowparku, z jazdy na snowbiku, skifoxe, snowscoote či snowtubingu spestrí zimné zážitky. Letný andrenalín sa vyplaví pri downhillových zjazdoch na bicykloch v bike parkoch, jedinečnom člnkovaní na Štrbskom Plese, vodných športoch na Liptovskej Mare, lezení na skaly, bivakovaní počas vysokohorských túr, pri paraglidingu, lukostreľbe, jazde na vznášadle či na horských kolobežkách.

Marka TATRY MOTION jest synonimem sieci najlepszych wypożyczalni nart i rowerów z usługami dodatkowymi oraz sieci nowoczesnych sklepów sportowych bezpośrednio w ośrodkach górskich w Tatrach Wysokich i Niskich. Tatry Motion jest ucieleśnieniem usług i zabawy dla narciarzy, rowerzystów, wielbicieli sportów wodnych i turystów. Amatorzy narciarstwa będą zachwyceni nie tylko ofertą, jakością i serwisem nart. Profesjonalna szkoła narciarska zachwyca naprawdę wszystkich. Rodziców ucieszy widok wesołych maluchów trenujących jazdę na nartach w bezpiecznych arenach pod nazwą Maxiland o powierzchni 6000 m², w których codzienne odbywają się animacje dla najmłodszych. Atrakcje podnoszące poziom adrenaliny w snowparku, takie jak snowbike, skifox, snowscoot albo snowtubing urozmaicą zimowe przeżycia. Latem poczujecie adrenalinę zjeżdżając na rowerach w parkach rowerowych, wiosłując po Jeziorze Szczyrbskim, uprawiając sporty wodne na Liptowskiej Marze, wspinaczkę skałkową, biwakując w trakcie wypraw wysokogórskich, latając na paralotni, strzelając z łuku, jeżdżąc poduszkowcem albo na hulajnogach górskich.

„Celoročné komplexné služby pre športovcov, Tatranská Lomnica | S tarý Smokov e c Š trbsk é Pleso | Jasná Chopok 22

trendová obchodná zóna...“ 23


rEGIÓN tatry M

ajestátny symbol Slovenska. Záhadné a poprepletané dychvyrážajúcimi zákutiami. Už stovky rokov ich prichádzajú obdivovať ľudia z celého sveta. Túžia vidieť ostré štíty, nekonečné hlboké doliny, vystúpiť na najvyšší štít, nadýchnuť sa čerstvého vzduchu, opláchnuť sa priezračnou vodou z tatranského plesa, či spoznávať kultúrne dedičstvo, ktoré im leží pri nohách. Objavte aj vy zdroj nekonečnej relaxácie, objavte nové horizonty a načerpajte sily. Unikátnosť regiónu Tatry spočíva vo vysokej koncentrácii prírodných a kultúrnych zaujímavostí na relatívne malom území.

V

okruhu 50 km sa naskytá jedinečná príležitosť spoznať 4 z 9 slovenských národných parkov. Prírodný rezervoár regiónu Tatier skrýva unikátne rastlinné a živočíšne druhy, z ktorých niektoré je možné nájsť iba na tomto území. Horúce termálne pramene prenikajú puklinami v zemskej kôre na povrch a plnia bazény piatich tatranských aquaparkov svojou liečivou vodou obohatenou minerálnymi zložkami s teplotou 38°C. Spádová oblasť Vysokých a Nízkych Tatier je tiež popretkávaná vzácnymi historickými pamiatkami v podobe hradov, skanzenov a kostolov z ktorých mnohé sú zaradené medzi pamiatky UNESCO. Na území Slovenska je 13 sprístupnených jaskýň, všetky sú vyhlásené za národné prírodné pamiatky a až 5 z nich sa nachádza na území regiónu Tatier.

T

ajemnicze i przeplecione zapierającymi dech w piersiach zakątkami. Od setek lat podziwiane przez turystów z całego świata. Ludzi, którzy pragną ujrzeć ostre szczyty, niekończące się głębokie doliny, pragnących wejść na najwyższy szczyt, zaczerpnąć świeżego powietrza, orzeźwić się przejrzystą woda wypływającą z tatrzańskiego stawu, lub pragnących poznać dziedzictwo kulturowe, które mają na wyciągnięcie ręki. Odkryjcie źródło niekończącego się relaksu, otwórzcie się na nowe horyzonty i zaczerpnijcie nowych sił. Wyjątkowość regionu Tatr wynika z wysokiej koncentracji ciekawostek przyrodniczych i kulturowych skupionych na relatywnie małym obszarze.

W

okręgu 50 km nasuwa się niepowtarzalna okazja poznania 4 z 9 słowackich parków narodowych. Rezerwat przyrodniczy Tatr chowa unikalne gatunki roślin i zwierząt, z których niektóre można znaleźć jedynie na tym obszarze. Gorące źródła termalne przenikają pęknięciami w skorupie ziemskiej na powierzchnię i napełniają baseny pięciu tatrzańskich parków wodnych swoją leczniczą, bogatą w minerały wodą o temperaturze 38°C. Na obszarze Tatr Wysokich i Niskich znajduje się wiele cennych zabytków, takich jak zamki, skanseny i kościoły, z których wiele zaliczonych jest do zabytków UNESCO. Na obszarze Słowacji dostępnych jest do zwiedzania 13 jaskiń, wszystkie ogłoszone są narodowymi pamiątkami przyrody, i aż 5 z nich znajduje się na terenie Tatr.

„Divoká horská príroda, výnimočná fauna a flóra, minerálne pramene, vzácne historické pamiatky...“ 24

25


15 SHOP•RENT SLEDGING

STARÝ SMOKOVEC

GRANDHOTEL****

16

1 018 m

Tatranská Lomnica - Štart Štart - Skalnaté pleso Skalnaté pleso - Lomnické sedlo Štart - Čučoriedky Skalnaté pleso - Lomnický štít Tatranská Lomnica - Štart Maxiland Maxiland Tatranská Lomnica - Buková hora transportný pás Humno Starý Smokovec - Hrebienok Hrebienok - Horná lúka Dolná lúka I - Hrebienok Dolná lúka II - Hrebienok Jakubková lúka Jakubková lúka II

hotEl SoliSko

C15

P5

14

1 705 m 2 002 m 1 138 m 850 m 1 868 m 1 889 m 50 m 80 m 863 m 120 m 2 190 m 530 m 300 m 80 m 853 m 70 m

P3

cEntrálnE PArkoviSko

2 700 m

11

trhoviSko

ShoP•SErvicE rEnt•School

bungee jumping

LNES

SNACK BAR

ľahká easy

G

c

D

rEŠtAUráciA koliBA

ŠtArt-ciEĽ BEŽEcké trAtE

APARTMÁNY KUKUČKA

JAMY

ŠTART/START CIEĽ/FINISH

3

PARK K2

3

h

6

5

APréS Ski BAr

E

MAXilAnD SkiSchool

2 365 m

krátkA

5

10

6

C1

6

A4

10

1

B

13

14

E

9

S E

R

R

E

R

E

S

R

R

R

T A U

S T A U

S T A U

S T A U

R

A

A

A

A

N

N T

N T

N T

MM U

15

T

EXPRESS PASS

12

R

HUMNO MUSIC PUB

SHOP•SERVICE ACCESSORIES

J

APRÉS SKI BAR

8

P1

ŤAŽKÁ TRASA DIFFICULT SKI TRAIL LYŽIARSKA CESTA SKIROAD

3 41

NOČNÉ LYŽOVANIE NIGHT SKIING

STREDNE ŤAŽKÁ TRASA MEDIUM SKI TRAIL

WELLNESS HOTEL GRAND★★★★

A3

C4

B5

1a

P

41

C3

4

7

ĽAHKÁ TRASA EASY SKI TRAIL

4

13

B4

A1

2

13

44

B3

A4 42

2

1a

B7

8

E

E

R

R

R

R

S

S

E

E

ER C I

T A U

T A U

S T A U

S T A U

16

R

R

R

R

A

A

N

N

A N T

A N T

17

T

T

18

M

19

C

C INI LUB

K TAIL

4

C6

7a

klziSko SkAtinG rinG

SlAloM clUB

hotEl FiS ***

2

Furkotská dolina

HOTEL SASANKA

G

1

H

MAXILAND SKISCHOOL

10b

10a

HOTEL SLOVAKIA***

SHOP•SKI SCHOOL RENTAL

A

40

2

10

SNOWPARK

A B C D E F G H

A2

6

3

4

54

C12

20

POTRAVINY GROCERY

REŠTAURÁCIA RESTAURANT

25 26

27

28

O RT

21

SP

7

5

6

22

MOUNTAIN RESCUE SERVICE Hotline NON-STOP: 18 300

INFOCENTRUM INFOCENTER

UBYTOVANIE ACCOMMODATION

PARKOVISKO PARKING

PANORAMATICKÝ VÝHĽAD VIEWPOINT

P5

BEŽECKÉ LYŽOVANIE CROSS-COUNTRY SKIING

SNOWPARK SNOWPARK

F

3

4

23

1 2 3 4 5 6 7 8 8

lEGEnDA/lEGEnD

51

33

1

EXPRESS PASS

24

O

www.jasna.sk

VLEKY / SKI LIFTS Záhradky Pekná vyhliadka Jasná - Luková Otupné - Zrkadlo Brhliská Otupné Dereše Krupová I Krupová II Kosodrevina - Lúčka

SEDAČKOVÉ LANOVKY / CHAIR LIFTS Záhradky - Rovná Hoľa Záhradky - Priehyba Biela púť - Jasná Jasná - Luková Otupné - Luková Srdiečko - Kosodrevina Rovná Hoľa - Konský Grúň B1 B2 B3 B4 B5 B6 B7

C1 C2 C3 C4 C5 C6 C7 C8 C9 C10

34

2 301 m

B6

50

P

C9

33

0,5 km 1,0 km 1,2 km 1,4 km 2,5 km 2,2 km 2,0 km 2,5 km 3,0 km 4,0 km 5,0 km

31a

C8

HORSKÝ HOTEL SRDIEČKO★★

36

www.vt.sk

Športový areál - trať štadión Športový areál - trať štadión Športový areál - trať štadión Športový areál - trať štadión Športový areál - trať štadión Chodník okolo jazera - trať Furkotská dolina - trať Furkotská dolina - trať Furkotská dolina - trať Furkotská dolina - trať Furkotská dolina - trať

BEŽEcké trAtE/croSS coUntry SkiinG

APRÈS SKI BAR SRDIEČKO

4

31

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Mlynická dolina

Mlynické SoliSko

SNOW BAR ZADNÉ DEREŠE

C10

ťažká difficult

ľahká easy

stredná medium

2 500 m 950 m 400 m 950 m 80 m 550 m 80 m 1 200 m 650 m

Solisko I Esíčko Interski I Solisko II Interski II Spojka Snowtubing Furkotka Furkotka odjazd

zJAzDovky/Ski SloPES

BivAc clUB

2 093 m

POPRAD, KEžMAROK

TATRANSKÁ KOTLINA

AR Vlastník a prevádzkovateľ strediska je Tatry mountain resorts, a.s. Nová éra Tatier, a.s. je predajca kapacít Tatry mountain resorts, a.s.

AMFITEATER

700 x

100m

2

LYŽIARSKE CESTY / SKIROADS Chopok - Luková Jasná - Otupné Priehyba - Jasná Turistická - FIS Maxiland Kosodrevina - Srdiečko - Krúpová Predné Dereše - Kosodrevina Zadné Dereše - Predné Dereše Výhliadková Chopok - Zadné Dereše

ZJAZDOVKY / SKI SLOPES Biela Púť Lúčky Slnečná Tréningová Vyhliadková Vyhliadková Zjazdárska Zjazdárska Hotelová Derešská Krupová

Boomerang Raft Ramp Trio Tornado Monkey Slide

3 4

Black&White Rapido Galaxy Rainbow

6 7 8 9

Free Fall

Double Fall

Triple Splash

Double Bubble

Roller Coaster

Twister

Little Niagara

28 Wood Splash

27 Fire Slide

26 Sun Slide

25 Sky Slide

24 Banana Fun

23 Black Magic

22 Niagara

21

20 Amazónia

19 Black Hole

18 Kamikadze

17

16 Anakonda

15

14

13

12

11

10 Crazy River

Jungle Raft 5

1 2

TOBOGANY TOBOGANS

40 41 42 43 44 50 51 52 53 54

13 14 31 31a 32 32a 33 33a 34 35 36

www.tatralandia.sk

ZJAZDOVKY / SKI SLOPES Pretekárska Priehyba - Záhradky Pretekárska Luková - Priehyba Pretekárska Konský Grúň - Luková Pretekárska Chopok - Konský grúň Májová Májová Spravodlivá Rodinná Turistická Turistická Slalomový svah Majstrovská Otupné Vrbická Vrbická FIS Rovná Hoľa - Záhradky FIS Konský Grúň - Rovná Hoľa Jelení Grúň

VLEKY / SKI LIFTS Kosodrevina Chopok - juh Predné Dereše Zadné Dereše Lúčky

operated by:

1 1a 1b 1c 2 2a 3 4 5 5a 6 7 7a 10 10a 11 11a 12

C11 C12 C13 C14 C15

LANOVKY A ZJAZDOVKY / CABLEWAYS AND SKI SLOPES

C14

35

52

KOSODREVINA RESTAURANT

32

850 m

GRANDHOTEL PRAHA ****

BUKOVÁ HORA

PIZZA & PASTA ŠTART

ČUČORIEDKY

GONDOLA

OPEN WINTER 2013/14

RESTAURANT SKALNATÉ PLESO

TATRANSKÁ LOMNICA

I

A1 A2 A3 A4

C13

33a

C11

8

8

OLD ŠTART

B

Skalnatá chata

1 751 m

2 558 m

KEžMARSKÝ ŠTÍT

SKALNATÉ PLESO

PrEDné SoliSko

4

5

C

chAtA PoD SoliSkoM

D

2

horSká SlUŽBA +421 918 255 917

2 030 m 935 m 357 m 865 m 80 m 1 122 m 80 m 50 m

7

E

2 634 m

LOMNICKÝ ŠTÍT KAVIAREŇ DEDO

KABÍNKOVÉ LANOVKY / CABLEWAYS Priehyba - Chopok Kosodrevina - Chopok Grand - Brhliská Jasná - Priehyba

53

inFocEntrUM +421 917 682 260

Solisko Expres Vlek Solisko Lanovka Mostíky Vlek Interski Vlek Interski II Lanovka Furkota Vlek Snowtubing Dopravný pás

32a

BERNARDINO BURGER RESTAURANT

4

SNACK BAR ROTUNDA

C7

4

10

6

1 173 m

ŠTART

lAnovky A vlEky/cABlEWAyS & Ski liFtS

1

LEGENDA / LEGEND

10a

A

C5

1c

4

F

B

MAXILAND MAXILAND

3

VON ROLL RESTAURANT LUKOVÁ

8

6

2350 m

oStrá

TATRY MOTION TATRY MOTION

1b

2 200 m

koziA StEnA

INFOCENTRUM / INFOCENTER BIELA PÚŤ +421 907 88 66 44 • info@jasna.sk

VLEK SKI LIFT

U NY SA

C1

B1

KABÍNKOVÁ LANOVKA CABLEWAY

A2

SEDAČKOVÁ LANOVKA CHAIR LIFT

KABÍNKOVÁ LANOVKA CABLEWAY

6

P2 HAPPY END BAR&RESTAURANT

A1

MAXILAND

APRÈS SKI BAR BIELA PÚŤ

12

6

APRÈS SKI BAR PRIEHYBA

2a

SNACK BAR ROVNÁ HOĽA

KABÍNKOVÁ LANOVKA CABLEWAY

1

C2

5a

11a

900 m n.m. - 2 004 m n.m.

cAFFE FAShion inDUStry ShoP

7

www.vt.sk

ťažká difficult

600 m 350 m 950 m 75 m

2 500 m

2 000 m 850 m 880 m 960 m 1 350 m 1 240 m 1 100 m 700 m 450 m 200 m 250 m 2 350 m

Hrebienok - Skalnaté pleso zimná cesta

Francúzska mulda

zone

Freeride

2 190 m

LOMNICKÉ SEDLO

ŠTRBSKÉ PLESO 1 351 m n. m. - 1 840 m n. m.

stredná medium

Štart západ Štart východ Čučoriedky západ Čučoriedky východ Generál Lomnické sedlo Grand Slnečná Buková hora Javorová cesta Javorová cesta Javorová cesta Hrebienok - Starý Smokovec Hrebienok - Starý Smokovec /sánkarská dráha Hrebienok - Horná lúka Hrebienok - Dolná lúka Jakubková lúka Jakubková lúka II

JASNÁ NÍZKE TATRY

B1

B2

13

E FALL FRE

EL

FIS BAR ZÁHRADKY

43

SNOW TUBING

L

ZJAZDOVKY / SKI SLOPES

2 062 m

13 14 15 16

12

1 2 3 4 5 7 8 9 10 10a 10b 11

14

N

SEDiElková koPA

APArtMány oliWEr

hotEl PAtriA ****

2 494 m

kriváŇ

HOTLINE NONSTOP 18300

BOUTIQUE HOTEL TRI STUDNIČKY★★★★

P4

CHALETS JASNÁ DE LUXE★★★★

5

ŽElEzničná StAnicA

hotEl toliAr

GrAnDhotEl kEMPinSki *****

INFOCENTRUM +421 903 112 200

Hlboká

12

LEGENDA/LEGEND

BEžECKÉ TRATE/CROSS COUNTRY SKIING

8

6

4

2

K

STARÝ SMOKOVEC

LANOVKY A VLEKY / CABLEWAYS & SKI LIFTS

P

hotEl PAnoráMA

1

A B C D E F G H I J K L M N O P

O

M

S

11

1 285 m

HREBIENOK

CO

ŠTRBSKÉ PLESO

2 452 m

SLAVKOVSKÝ ŠTÍT

TATRANSKÁ LOMNICA 888 m n.m. - 2 634 m n.m.

TY

W

B


w w w. t m r. s k | w w w. v t . s k | w w w. j a s n a . s k | w w w. t a t r a l a n d i a . s k | w w w. h a p p y - e n d . s k | w w w. g r a n d j a s n a . s k | w w w. t r i s t u d n i c k y. s k | w w w. g h p r a h a . s k | w w w. g r a n d h o t e l . s k

w w w. t m r. s k | w w w. v t . s k | w w w. j a s n a . s k | w w w. t a t r a l a n d i a . s k | w w w. h a p p y - e n d . s k | w w w. g r a n d j a s n a . s k | w w w. t r i s t u d n i c k y. s k | w w w. g h p r a h a . s k | w w w. g r a n d h o t e l . s k

Brozura TMR svk/pl 2013  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you