Page 1

Газета гуртка журналістики ВМЦХЕТУМ «Джерело»

№1

Святковий

трумок

тече із Джерела

Вітаємо! Дорогі жінки, дівчата, Ми вітаємо всіх вас З гарним святом березневим, В цей чудовий день і час! Щоб були завжди яскраві Та усміхнені ви всі, Щоб удача поруч з вами Крокувала навесні! Нікіта КУЧЕР, учень 8-А класу гімназії «Інтелект»

Зі святом!

Жіноча половина вчителів, любі матусі! Ви – найкращі, наймудріші! Ви вчите нас, як на світі жити. У день 8 Березня бажаю вам ясного сонечка, злагоди, добра! Антон ТИНЬЧУК, учень 3-В класу школи «Сузір’я»

З

! я н з е 8 Бер

Матерям та бабусям, нашим сонячним промінчикам, найщиріші вітання! Хай не полишає серця любов протягом вашого довгого життя, а вогники незламної енергії ясніють в очах. Нехай здоровими будуть ваші діти й онуки, щастям, злагодою й радістю наповнюється кожен день, завжди теплими й ніжними будуть ваші світлі долоні. 8 березня – для вас, наші дорогі! Владислав ЛОЗА, учень 8-В класу гімназії «Інтелект»

Вітаємо любих мам, бабусь, вчителів з Міжнародним жіночим днем! Щастя вам безмежного, здоров’я та успіхів! А вчителям – сталевих нервів і гарних учнів! Нехай кожен день вашого життя буде радісним, осяяним любов’ю. Денис ПОЛЯКОВ, Наталя ВОЙТЮК, учні 6-Б класу гімназії «Інтелект»


«СТРУМОК»

2

тече із «Джерела»...

Ці перші весняні квіти

для вас,

дорогі жінки!

Свято – на усі часи

Анна МАРТИНЕНКО, учениця 8-В класу гімназії «Інтелект»                                             8 березня ми відзначаємо свято Жінки����������������������������� . ��������������������������� Цього���������������������� дн������������������� я������������������ ����������������� ���������������� чоловіки ������� особливо уважні до����������������������� жінок,���������������� щедрі на приємні слова і подарунки. Історія свята пов’язана з ім’ям революціонерки Клари Цеткін, хоча насправді почалася раніше. �������� 8 берез� ня 1857 року в Нью-Йорку пройшла маніфестація робітниць швейних і взуттєвих фабрик. В����������� ������������ они вимага� ли десятигодинного робочого дня, прийнятних умов роботи й рівну з чоловіками зарплату. Після маніфестації почали з’являтися жіночі профспілки, жін� кам було надано виборче право. Але тільки в 1910 р. на Міжнародній кон� ференції соціалісток у Копенгагені Клара Цеткін запропонувала відзна� чати Всесвітній жіночий день. Це прозвучало, як заклик жінок світу до боротьби за свої права. Вперше цей день відзначили в 1911 році (тільки 19 березня) в Австрії, Данії, Німеччині та Швейцарії. Тоді на вулиці вийшло більше мільйона людей. І лише в травні 1965 року в Радянському Союзі 8 березня ого� лосили святковим днем. Таким він залишається й сьогодні, сподіваюсь, буде й надалі, адже Жінка варта уваги і шани в усі часи. Навіть суворість коханої зачарування (Cтендаль)

…У різних країнах жіноче свято відзначають по-своєму. В Україні та Росії воно������� ����������� всена� родне. Його люблять і чекають усі. У Німеччині прийнято вітати жінок на травневий День Матері, а 8 березня не вважається вели� ким святом. Люди працюють, як зазвичай, мало хто обмінюється вітаннями. У Польщі також це звичайний трудови������������������������� й������������������������ де��������������������� нь������������������� , ����������������� Ж���������������� інок вітають ви� ключно за бажанням. У Литві після розпаду СРСР офіційно не святкують 8 березня, але серед російськомовного насе� лення традиції все ж збереглися. Тут цей день сприймають як прихід весни і називають Міжнародним днем жіночої солідарності. У В’єтнамі протягом двох тисяч років існувала традиція поздоровля� ти жінок в День пам’яті сестер Чинг. У Франції Міжнародний жіночий день відзначають тільки комуністи. У Китаї до 8 березня мож� на купити нарциси, троянди та інші квіти, але роблять це тільки іноземці, бо тут не прийнято дару� вати зрізані квіти. Італійці святкують майже так само, як і росіяни, хоча цей день є робочим. Жінкам підносять букетики з традиційних мімоз, подарунки і оточують увагою.

жінки

сповнена

нескінченного

Жінка священна; жінка, яку ти кохаєш, – священна удвічі (О. Дюма – батько) Природа сказала жінці: будь прекрасною, якщо можеш, мудрою, якщо хочеш, але розсудливою ти повинна бути неодмінно (П. Бомарше) Жінка розуміє дітей краще чоловіка, але в чоловікові дитячого більше, ніж у жінці (Ф. Ніцше) Фото Євгенії Нілової

Розбійники вимагають гаманець або життя, жінки – і те, й інше (С. Батлер)


«СТРУМОК»

тече із «Джерела»... Наталія Михайлівна КИСІЛЬ –

3

вчитель, директор Вишгородського міського центру творчості «Джерело» – щодня дбає про змістовне й різноманітне позашкільне виховання дітей нашого міста. У цьому закладі кожному є заняття до вподоби. «Покликання Жінки – діти. І я щаслива, що маю дітей та онука Дмитрика, якого дуже люблю,  – говорить Наталія Михайлівна.  – Разом з тим маю можливість спілкуватися з багатьма дітьми і робити все можливе, аби їхнє життя було цікавим і яскравішим».

Жінки нашого міста

Інна Василівна ШУБКО – директор Вишгородської районної гімназії «Інтелект», вчительметодист, вчитель вищої категорії, депутат Київської обласної ради, секретар комісії з питань науки і освіти Київської області. Кожного дня вона керує життям одного з кращих навчальних закладів району, дарує учням безцінні знання і тепло свого чуйного серця. Як і для кожної жінки, головне для неї – здоров’я рідних людей, її улюбленої онучки Поліни, без якої Інна Василівна не уявляє жодного дня.

Ольга Андріївна ДЯЧЕНКО – мати, дружина, любляча бабуся, майстриня вишивки, поетеса. Вона мріє, щоб діти та онуки були здоровими, а ще – аби в світ вийшли її нові твори. Василина Василівна ГРИНЕНКО – багатодітна мати, бабуся семи онуків, прабабуся, нині пенсіонерка. Виховуючи п’ятьох своїх дітей, присвятила 22 роки роботі завідуючої Центральної районної дитячої бібліотеки. Вела активну громадську роботу. Найбільша її мрія – житло для родини. Адже в трикімнатній квартирі Гриненків мешкає десятеро людей.

Галина Яківна ПЕТРУК – заступник директора з виховної роботи Вишгородської ЗОШ №1, вчитель зарубіжної літератури та етики, вчитель-методист. – Для мене найголовніше в житті – здоров’я, – каже Галина Яківна. – Дуже хочу, щоб наші учні, їхні батьки, вчителі були щасливими. Мрію, аби в нашій школі облаштували актову залу для проведення заходів. А моя особиста мрія – морська подорож…

Бажаємо жінкам здійснення бажань, міцного здоров’я, злагоди в родинах!


«СТРУМОК»

4

тече із «Джерела»...

Зі святом, «джерельні» жінки! Хоч би до якого гуртка в «Джерелі» не зайшов, його керівник – жінка. Мабуть, лише у «слабкої» половини людства стільки в серці любові, що вистачає не лише на власних дітей. І, вочевидь, лише в жінок є щире бажання передати дітям те, що вміють та знають самі. За це – велика шана вам і вдячність.

У форматі 3D Які ви любите подарунки? Хтось коштовні або великі, а комусь досить дрібнички. Але більшість, напевно, відда� дуть перевагу оригінальним і незвичним. Саме такі підго� тували для своїх мам, бабусь і сестричок вихованці гуртка «Паперові викрутаси». Для цього їм знадобились кольоро� вий папір і картонна заготовка. А зразком слугувала робота керівника гуртка Оксани Петрівни Миненко, виконана у форматі 3D – тюльпани на тлі весняного неба. Хочете дивувати рідних і друзів роботами, виготовле� ними власноруч без клею та ножиць, – навчайтесь древ� ньому японському мистецтву орігамі.

Шедеврів – не злічити На гуртках «Золоті ручки» та «Народні ремесла» відроджують давні українські традиції і опановують нові техніки рукоділля. З великою любов’ю і відповідальністю разом з дітками займається цією справою Олена Ростиславівна Кольвах. Скільки робіт декоративно-ужиткового напрямку виготовлено на гуртках за роки її праці в «Джерелі» – не злічити. Адже щодня її вихованці створюють маленькі шедеври. Кращі з них стають окрасою багатьох виставок, перемагають у конкурсах різних рівнів. А в Олени Ростиславівни з’являються все нові й нові ідеї. Усе єство майстрині зіткане з творчості.

Кожен – художник. Перевіримо? Художником називають будь-якого митця  – поета, прозаїка, композитора тощо, котрий талановито використовує у своїй творчості художні засоби. Та в нашому «Джерелі» в студії творчості «Ра» навчає діток образотворчому мистецтву художник у прямому значенні слова. Це Ольга Дмитрівна Ралко. Разом з нею діти створюють малюнки, об’ємні роботи, даючи волю фантазії та уяві. Ольга Ралко вважає, що здібності до малювання є в кожного. Треба лише певний поштовх, аби їх відкрити. І вона готова допомогти. «Учневі», незалежно від віку, варто лише прийти до студії недільного дня о 10 год. Провівши кілька годин з пензлем у руках, ви обов’язково повернетесь додому з власною картиною.


«СТРУМОК»

5

тече із «Джерела»...

Вперед, фантазери! Завжди в пошуку нового й оригінального керівник шоу-студії мод «Фантазія», бакалавр зі швейного виробництва Олеся Халаш. Вона навчає дівчаток моделювати і конструювати одяг, знімати мірки, вибирати тканину за кольором і фактурою, шити. А ще – демонструвати вже готові костюми, правильно тримаючи осанку, а також наносити макіяж та робити зачіску. Ще до появи на сцені «фантазери» приковують увагу глядача – спецефектами, музичним супроводом. Чого варте лише їхнє дефіле в одязі, виготовленому з газет та журналів! Молода, креативна, талановита, Олеся Андріївна зі своїми вихованцями ще не раз здивує публіку!

Ретро-вітання


6

2013-й – Рік дитячої творчості

Євгенія НІЛОВА, Валентина ЯКОВЕНКО Фото – Ірина Яковенко, Вікторія Нижник

чути, як дзюрчать грайливі весняні струмочки, як пробивається з-під снігу перший тендітний пролісок… Такі ж красиві й різні, як весняні Прощаючись із зимою й квіти, на сцену вийшли зустрічаючи довгоочікувану весну, учасниці конкурсу, кожну з яких ЦТ «Джерело» провів конкурс представили ведучі. Відразу «Джерельна краса 2013». Десять стало зрозуміло: нелегко дівчаток від 10 до 12 років буде журі, адже доведеться демонстрували красу і таланти. обирати кращих із найкращих, А присвятили дійство, звісно, найсміливіших, найталановитіших. першому весняному святу – За умовами «Коронного номера» 8 Березня. конкурсантки демонстрували свої Музика, під яку гурток народного таланти. І це були не лише пісні, танцю виконав композицію «Ельфи», танці, а й гімнастичний етюд, і сама композиція, були надзвичайно анімація, навики перукаря. зворушливими й легкими. Здавалось, Під час наступного конкурсу

«СТРУМОК»

тече із «Джерела»...

дівчата мали якнайшвидше відшукати в жіночій сумочці річ, про яку йшлося в загадці. Тут усі орієнтувалися блискавично.

Яка вона

А під час «Дефіле» журі оцінювало грацію дівчат, легкість та витонченість ходи, вміння носити вишукану вечірню сукню. Поки журі підбивало підсумки, на сцені виступили також солістки вокальної студії «Полузір’я» (керівник Тетяна Халаш) Олександра


«СТРУМОК»

7

тече із «Джерела»... Стецюк, Олександра Тихан, колектив «Flash» (керівник Вероніка Кобзар), молодша група гуртка народного танцю (Світлана Стащук).

Гармонія» – Діана Ткачук, «Міс Чарівність» – Катерина Іллєнок; «Міс Модель»  – Олександра Проценко; «Міс Грація» – Іванна Стащук; «Міс

– «джерельна» краса?

І ось журі на чолі з директором закладу Наталією Кисіль оголошує результати. Титулом «Міс Активність» нагороджена Дарина Аксьончикова; «Міс Артистизм»  – Вероніка Фантазія»  – Юлія Негоденко; «Міс Сарафанова; «Міс Творчість» – Ніжність» – Юлія Пьясецька. Марія Джунь, «Міс глядацьких І нарешті інтригуючий момент: симпатій»  – Поліна Лазарєва, «Міс хто ж вона – «Міс Джерельна краса»?

Цей титул виборола… Марія Джунь, у якій вдало поєднуються чарівність і артистизм, фантазія і грація, творчість і ніжність.

Члени журі привітали всіх красунь, вручили грамоти та подарунки і подякували організатору цього чудового свята – керівнику студії мод «Фантазія» Олесі Халаш.


«СТРУМОК»

8 Ірина ЯКОВЕНКО, учениця 8-А класу гімназії «Інтелект» Фото Євгенії Нілової

тече із «Джерела»...

Весна, як Жінка. Жінка, як весна… Веселі промінчики сонця заглядають до нас у вікна, сповіщають прихід весни. Вона творить дива, дає рух усьому живому. В лісі вже розпускають свої тендітні пелюстки перші підсніжники, виблискуючи на сонці краплинками талого снігу. А за ними проб’ються з-під землі проліски, білоцвіти, крокуси, гіацинти, тюльпани. Ці ніжні квіти схожі на жінок. Як і вони, розцвітають від промінчиків сонця, дарують усім гарний настрій. Недарма Міжнародний жіночий день відзначають навесні,

Рідна мати високо замахується, та помалу б’є.

Мамочке

Материн гнів, як весняний сніг: рясно випаде, та скоро розтане. Як мати рідненька, то й сорочка біленька. Мама не сварить – вона звертає увагу на важливі речі! Мамина любов, як сад, в якому завжди сонячна весна. Перший подарунок матері – життя, другий – любов, а третій – розуміння.

коли все навкруги оновлюється, радує зеленими кольорами. Незалежно від того, хто ти – школярка, студентка, бізнес-леді чи домогосподарка – перш за все ти Жінка. Твоя місія – найголовніша на землі: народження дітей, продовження роду. Разом з тим – ти господиня, дружина, кохана. Тому в цей прекрасний день 8- го Березня відпочинь від усіх турбот. Нехай твою і свою роботу зроблять чоловіки. Адже ти заслуговуєш хоч раз на рік зупинитись, просто сісти біля вікна і поринути у світ мрій…

Фото автора

Краса нікого не залишає байдужим

В этот день Холодный и дождливый Тепло я подарить тебе хочу. Ты для меня, Как солнце светишь мило И потому стихи тебе дарю. Люблю, когда ты рядом – Ты со мною. Люблю твой голос Нежный и родной. Люблю, Когда ты говоришь со мною. Тебя люблю я Всей своей душой. Олександра ПОЖДЕМА, учениця 8- А класу Вишгородської ЗОШ №1

Учні, вчителі початкових класів та адміністрація гімназії тепло сприйняли дійство. Адже краса Євгенія НІЛОВА, у відповідні яскраві костюми, нікого не залишає байдужим. учениця 8- В класу гімназії «Інтелект» виступили учні початкових класів У вестибюлі учні початкової На порозі весни, в останні дні Анна Горюнова, Марина Бєльченко, школи також представили свої лютого, у ВРГ «Інтелект» відбулося Микита Шерстньов, Єлизаветта яскраві тематичні малюнки та свято квітів. У їхніх ролях, одягнені Брехт та інші. плакати.


«СТРУМОК»

тече із «Джерела»... Цього дня вулиці міст і сіл розцвітають букетами ніжних тюльпанів і мімоз, запашних гіацинтів і гордовитих троянд. Самі позбавлені голосу, квіти допомагають чоловікам висловити найкращі почуття. Напередодні ми поцікавились, чим ще представники сильної статі радують матерів, сестер, подруг у день свята?

9

8як вітають березня: жінок Михайло, вчитель, 59 років : – Дарую своїм жін� кам парфуми, квіти, іноді косметику. Та чи коштовний подарунок, чи ні – завжди роблю це від щирого серця. Павло, продавець, 34 р.: – Маю дружину та двох дочок, і кожній з них хочеться зробити приємне. Для дружини – це її улюблені квіти та нова прикраса, для дівчаток – солодощі, настільні ігри чи одяг. Дмитрик, 10 р.: – Дуже люблю маму і бабусю. Вось� мого березня ми з татом даруємо їм улюблені тюльпани і парфуми. А ще я сам виготовляю для них гарні листівки. Борис, бізнесмен, 26 р.: – Не уявляю жіночого свята без шампанського, квітів та солодощів. А ще купую своїй дівчині золоті прикраси, бо їй вони дуже подобаються. 

Антон, зварювальник, 27 р.: – Я взагалі люблю порадувати маму, дружину. Тож роблю подарунки часто, не тільки на свята.  

Микола, будівельник, 42 р.: – До вибору пода� рунків ставлюсь серйозно. Окрім них готую святко� вий обід для своїх дорогих дівчат – дружини й доньки. Цього разу здивую їх власноруч зробленим тортом. Розмовляли Ірина ЯКОВЕНКО, Анна МАРТИНЕНКО

Мама встигає всюди Ілля та Денис ПОЛЯКОВИ, учні 6-Б класу гімназії «Інтелект», Фото Іллі Полякова

Для кожного його мама найкраща. І для нас також. Добра, мудра��������������������� ,�������������������� щира��������������� ������������������� , наша мама Полякова Марина Олексіївна щодня турбується про нас і разом з татом прагне, аби ми мали все необхідне для нашого розвитку й виросли гарними людьми. Сама вона народилася у Вишгороді, в сiм’ї, де панували доброзичливi, довірливі стосунки між батьками й дітьми – у мами є молодша сестра Оля. Навчалась у Вишгородській середній школі №2. У шкільні роки займалася в секцiї волейболу дитячоюнацької спортивної школи. Любила читати. А найбільшим її хобi було й залишається рукоділля – в’язання та

вишивання. А ще вона залюбки пече запаш� ний домашній хліб. Сьогодні мама ви� шиває розмаїте ма� кове поле, над яким кружляють легко� крилі ластівки (на знімку). Мама мр��������� i�������� яла ста� ти медичним праців� ником. Але закінчила Державний універ� ситет інформаційнокомунікаційних тех� нологій і працює провідним спе� ціалістом автоматичної цифрової телефонної станції ПАТ «Укрте� леком». Очолює групу інженерів. Свою роботу любить, адже завдя� ки зв’язківцям люди спiлкуються цiлодобово в будь-якій точцi землі. Ми запитали маму, чи щаслива

вона? І почули ствердну відповідь. – Так, я дуже щаслива. Бо маю улюблену роботу, гарну родину і двох чудових синочків. Ви – моя радiсть і сенс життя! Постараємось і надалі не засму� чувати матусю й у всьому бути їй помічниками.


«СТРУМОК»

10

тече із «Джерела»...

Подорожуємо завдяки мамі

Артем БОДНАРЧУК, учень 6-Б класу гімназії «Інтелект»

Катерину Віталіївну Боднарчук у Вишгороді знає багато людей. І не лише тому, що працює в лікарні, а й завдяки її комунікабельності, готовності допомогти кожному. Для нас із сестричкою Анею вона найрідніша, найкраща, наймиліша у світі матуся. Народилась мама у Вишгороді, закінчила «хорошисткою» школу №3. Завжди мріяла стати медиком. І все зробила для того, аби це здійснилося. Закінчила Макарівське медичне училище, отримала спеціальність – фельдшер. Вищу освіту здобула в Східно-

Кросворд

Європейському університеті менеджменту та права. І вже 16 років працює у Вишгородській центральній районній лікарні медсестрою-анастезисткою. Свою кваліфікацію підвищувала у шпиталі братнього міста Санс (Франція). Мамине хобі – в’язання, декупаж і кулінарія. Та найбільше вона любить подорожувати. Її мрія – побачити якомога більше країн, зануритись у культуру кожної. Сім’єю ми вже відвідали Угорщину, Австрію та не один раз Болгарію – все завдяки мамі. Коли я запитав, чи задоволена вона своїм життям, почув: «Так. І особливо – моїми дітьми, яких люблю понад усе».

«Святковий» Кросворд склала Олександра ПОЖДЕМА

7. 8. 9. 10.

діти мама цукерки Сапфо

1. Місяць, у якому святкують Міжнародний жіночий день 2. Найпопулярніший подарунок жінкам у День 8 березня 3. «Бойова» розмальовка жінки 4. Країна, де живуть найгарніші жінки 5. Організація держав, яка з 1975 року відзначає Міжнародний жіночий день (абревіатура)

березень квіти макіяж Україна ООН Цеткін

По горизонталі:

1. 2. 3. 4. 5. 6.

Відповіді:

По вертикалі:

6. Жінка, яка 1910 року на конференції в Копенгагені запропонувала відзначати Міжнародний жіночий день 7. Квіти життя кожної матері 8. Не боюся грози ні грама, Якщо зі мною поруч … 9. Найкращий солодкий подарунок 10. Давньогрецька поетеса з острова Лесбос


«СТРУМОК»

11

тече із «Джерела»... 9 березня – 199-а річниця з дня народження Т. Шевченка

Більше, ніж поет… У ці дні, коли в Україні відзначають 199-у річницю з дня народження Тараса Шевченка, ми, юні журналісти, поцікавились у мешканців нашого міста, які його твори вони знають і можуть розповісти напам’ять. Анатолій, 33 роки: Пам’ятаю поезії «Лілея», «Тополя», поему «Сон». Напам’ять не розповім нічого, бо вивчав у школі вже давно. Тарас Олександрович, 58 р.: Лише «Заповіт» пригадую. Його й можу розповісти. Марія, 27 р.: Шанобливо ставлюся до творчості Шевченка. Ще зі школи пам’ятаю «Мені тринадцятий минало», «Думи мої, думи», «Минають дні, минають ночі». Останній – розкажу. Катерина Давидівна, 82 р.: Вважаю твори Шевченка геніальними, а самого поета, як патріота своєї Батьківщини, – взірцем для сучасної молоді. Знаю багато його віршів, але тепер уже напам’ять розкажу хіба що «В неволі, в самоті немає…» Петро, 20 р.: Можу назвати поему «Кавказ», поезії «За сонцем хмаронька пливе», «У неділеньку у святую», «Думи мої, думи» та багато інших. Але пригадаю лише «Думи…» Євген Іванович, 60 р.: Поважаю Шевченка, люблю його творчість, вірші «Якби тобі довелося», «Не гріє сонце на чужині». Напам’ять знаю «Заповіт». Марина, 43 р.: Хоча тепер мешкаю в Німеччині, але не забула творчості Кобзаря. І своїх трьох синів заохочую до вивчення його творів. Адже Тарас Шевченко – більше, ніж поет, драматург, художник. Він – справжній син України, полум’яний борець за її свободу і волю. Хіба можна забути його «Тополю», «Заповіт», «В неволі, в самоті немає…» ? Хочу, щоб і мої онуки та правнуки знали Шевченкове слово й відчували його серцем. Розмовляли Анна МАРТИНЕНКО, Ірина ЯКОВЕНКО

Пам’яті

Тараса Шевченка Шевченко – це дитина кріпака, Дитина бідна і осиротіла. Він зрозумів, у чому сенс життя Він виріс гідним захисником країни. А твори, що душею написав, Читають люди із усього світу. Цим віршам, стоячи, Народ аплодував: «Тополі», «Думі», «Заповіту»… Вірші Шевченка душу гріють, Вони захоплюють серця. Від закликів Тараса силою віє. Назавжди з нами пам’ять про митця. Олександра ПОЖДЕМА, учениця 8-А класу Вишгородської ЗОШ №1

Доля переслідувала його ціле життя, та не покрила іржею золота його душі, не обернула його любові до людства в ненависть, ані його віри – в розпуку. Доля не щадила йому страждань, але не стримала його радості, що била здоровим джерелом життя. Та найкращий, найцінніший дар доля дала йому аж по смерті – невмирущу славу і вічну нову насолоду, яку дають його твори мільйонам людських сердець. І. Я. Франко (1856-1916)


12

Над випуском працювали: Анна МАРТИНЕНКО, Євгенія НІЛОВА, Ірина ЯКОВЕНКО, Олександра ПОЖДЕМА, Вікторія НИЖНИК, Владислав ЛОЗА, Нікіта КУЧЕР, Наталя ВОЙТЮК, Денис ПОЛЯКОВ, Ілля ПОЛЯКОВ, Антон ТИНЬЧУК, Артем БОДНАРЧУК. Керівник гуртка журналістики Валентина ЯКОВЕНКО. Верстка – Тетяна ЗАРІЦЬКА.

«СТРУМОК»

тече із «Джерела»...

"Струмок". Выпуск №1  

Газета юных журналистов Вышгорода. Номер посвящен празднику 8 Марта. Дети поздравляют и благодарят своих любимых мам, учителей и всех-всех-...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you