Informator SUSA 05-2010

Page 3

3 ŠTUDENTKE FŠ SODELOVALE TURNIRJU 5 ŽOG V PARIZU

NA UNIVERZITETNO PRVENSTVO ORIENTACIJSKEM TEKU

Med 25. in 30. aprilom je v Franciji potekal turnir imenovan T5B oziroma turnir 5-ih žog. Na njem je sodelovalo 12 držav, ki so se pomerile v petih različnih športih (odbojka, košarka, nogomet, ragbi in rokomet). Slovenijo je zastopala ženska odbojakrska ekipa Fakultete za šport Univerze v Ljubljani, ki pa je bila okrepljena s tremi igralkami drugih fakultet UL.

V

V sredo 5. 5. 2010 je Športna zveza Univerze v Ljubljani v sodelovanju z Orientacijskim klubom Brežice organizirala Univerzitetno prvenstvo v orientacijskem teku za študente in zaposlene na Univerzi v Ljubljani. Udeleženci tekmovanja so se borili za pridobitev naslova prvaka Univerze v Ljubljani v panogi orientacijski tek za študijsko leto 2009/10. Prvenstva se je udeležilo 23 tekmovalk in tekmovalcev. Pri študentih je bil najhitrejši Andraž Hribar iz Fakultete za gradbeništvo in geodezijo (čas 32¨55«), pri študentkah pa Cita Cvirn Iz Medicinske fakultete (34¨31«). V kategoriji zaposleni na UL je zmagal Gregor Anderluh z Biotehniške fakultete (40¨21«). ZMAGOVALCI:

Odbojkarska ekipa UL se je znašla v konkurenci Nemčije, Bolgarije, Kitajske, Hrvaške, Danske, Španije, Libanona, Poljske, Rusije, Alžirije in Srbije. Naše odbojkarice so se dobro odrezale in se neporažene prebile do polfinala. V polfinalu so premagale ekipo iz Poljske z rezultatom 2:0. Finale pa so odigrale proti ekipi iz Hrvaške, ki pa našim odbojkaricam ni nudila dostojnega upora. Turnir so okrepljene odbojkarice Fakultete za šport končale brez izgubljenega niza in si priigrale zlato medalijo. Dekleta so na prvenstvu v Parizu uživale, tako v igranju kot tudi na družabnih dogodkih, ki so potekali v sklopu prvenstva. Povedale so, da je bilo vzdušje v Parizu enkratno. Članice ekipe so bile: Tjaša Kikelj, Monika Čančar, Nina Aksentič, Tjaša Jazbec, Sanja Vidič, Bernarda Baron, Mina Krevl in Leda Strel Kosmač. Urban Čebulj pa je bil njihov trener in voznik. Več na www.unisport.si

Slovenska univerzitetna športna zveza, Kongresni trg 12, 1000 Ljubljana tel.: +386 1 520 78 26, fax: +386 1 520 78 27, e-mail: info@susa.org, spletna stran: http://www.susa.org

1. Andraž HRIBAR, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo 2. Jure ZMRZLIKAR, Fakulteta za matematiko in fiziko 3. Rok MOČNIK, Fakulteta za računalništvo in informatiko