Issuu on Google+

34


TAK GRAJĄ NAJLEPSI

2

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


W TYM NUMERZE

SpiS treści 4

FELIETON MIChAŁA LISTKIEWICZA WZLOTY I UPADKI TYGODNIA

5

ZAPRASZAMY NA MUNDIAL ANDRZEJ STREJLAU

6

PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA 20 + 14

7

PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA CO MÓWIĄ GWIAZDY ?

8

PIŁKA NOŻNA – Zakończenie sezonu Ekstraklasy x3 – 3 EKSPERTÓW / 3 OPINIE / 3 TYPOWANIA

9

WYWIAD TYGODNIA BOGUSŁAW KACZMAREK

10

LIGA TYPERÓW – OSTATNIA (30.) KOLEJKA

11

KOLARSTWO SZOSOWE – Wyścig Giro d’ Italia SIATKÓWKA – Liga Światowa (Brazylia - Polska)

12

ŻUŻEL – Grand Prix Czech

13

LEKKOATLETYKA – Diamentowa Liga (Eugene) PIŁKA RĘCZNA – Final Four Ligi Mistrzów

14-15

TENIS ZIEMNY Turniej French Open (drabinki)

16-33 OFERTA KURSOWA 34-57 STATYSTYKI SPORTOWE 58

PROGRAM TELEWIZYJNY 27.05–02.06.2014

59

RANKING KLUBU STS Stan na 23.05.2014

3

OD reDAKcJi

Szanowni Czytelnicy Tak jak oczekiwaliśmy, sobotni finał Ligi Mistrzów był prawdziwą „wisienką na torcie”, która w spektakularny sposób zwieńczyła europejskie rozgrywki pucharowe. Choć widać było, że piłkarze obu drużyn „czują już w nogach” trudy długiego sezonu, nie przeszkodziło im to w dostarczeniu licznie zgromadzonej widowni (na stadionie w Lizbonie i przed telewizorami) sporej dawki futbolu na najwyższym poziomie i niebywałej wręcz dramaturgii. Trochę szkoda drużyny Atletico, która już w doliczonym czasie gry straciła bramkę i w konsekwencji doprowadziła do zwycięskiej dla Realu dogrywki. Z drugiej strony trzeba docenić niezwykły hart ducha „Królewskich”, którzy do końca wierzyli w zdobycie wyrównującego gola, a w dogrywce bezlitośnie dobili „gasnących w oczach” rywali. Sobotnie widowisko było ostatnim aktem piłkarskich rozgrywek z najwyższej półki, przed zbliżającym się wielkimi krokami brazylijskim mundialem. Tak jak zapowiadałem przed tygodniem, w najbliższych numerach będziemy starali się powoli wprowadzać Was w atmosferę mistrzostw, publikując materiały, które być może okażą się pomocne w typowaniu wyników, a na pewno uprzyjemnią oczekiwanie na to piłkarskie święto. W tym numerze polecam rozmowę z Andrzejem Strejlauem, wybitnym trenerem i ekspertem, który piłką nożną żyje 24 godziny na dobę, co łatwo zauważyć czytając jego trafne spostrzeżenia. Na kolejnej stronie przedstawiamy - z lekkim przymrużeniem oka - porównanie ostatnich mistrzostw świata w RPA z tymi, które od 12. czerwca rozpoczną się w Brazylii. Na stronie siódmej zaś można sprawdzić, co na temat nadchodzącego mundialu mówią byłe gwiazdy światowej piłki: Pele, Ronaldo (ten brazylijski), Zinedine Zidane i Luis Figo.

wszyscy, zarówno kibice jak i eksperci, oczekiwali że będzie to bardziej emocjonujący finisz. Miał nam to zagwarantować podział na grupy i przede wszystkim kontrowersyjne dzielenie punktów po rundzie zasadniczej. Tymczasem na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu prawie wszystko zostało już rozstrzygnięte. Znamy mistrza Polski, znamy spadkowiczów. Jedyną niewiadomą pozostało, które drużyny zajmą kolejne miejsca na podium i zakwalifikują się do Ligi Europy (a dokładniej rzecz ujmując do eliminacji tych rozgrywek). Na stronie ósmej zapowiadamy dwie ostatnie kolejki, które zostaną rozegrane w tym tygodniu. Znajdziecie tam również opinie i typy byłych ligowców, którzy są związani z klubami zaangażowanymi jeszcze w walkę o podium Ekstraklasy: Damiana Gorawskiego, Mariusza Pawlaka i Marcina Zająca. Na sąsiedniej stronie przedstawiamy zaś wywiad z trenerem Bogusławem Kaczmarkiem, który podsumuje kończący się polski sezon ligowy. Równolegle z finiszującą Ekstraklasą, kończy się sezon naszej Ligi Typerów i jest to z pewnością finisz o wiele bardziej pasjonujący, przynajmniej dla najlepszych uczestników tej zabawy. Ścisk w czołówce jest niesamowity, co tydzień zmienia się kolejność na czołowych pozycjach, a co najmniej pięciu (pięcioro?) Typerów ma jesz-

cze spore szanse na zgarnięcie głównej nagrody. O wszystkim zdecyduje ostatnia, 30-ta kolejka, na którą składa się 10 meczów… polskiej Ekstraklasy. Będzie to więc wyzwanie godne prawdziwego finału rozgrywek. Nie udało się Andrzejowi Fonfarze pójść śladami Dariusza Michalczewskiego, Tomasza Adamka i Krzysztofa Włodarczyka. „Polski Książe” z Chicago nie został czwartym naszym bokserem z mistrzowskim pasem wagi półciężkiej, choć przegranej na punkty walki z Adonisem Stevensonem nie musi się wstydzić. Na dobrej drodze do powtórzenia wyczynu swojego wielkiego poprzednika jest za to Rafał Majka. Polski kolarz znakomicie radzi sobie na trasach wyścigu Giro d’ Italia, zajmując po dwóch tygodniach rywalizacji trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jak dotąd jedynym Polakiem, który zajął miejsce na podium jednego z trzech wielkich tourów (Tour de France, Giro d’ Italia i Vuelta Espana) był Zenon Jaskuła. Uczynił to w 1993 roku, kończąc na trzecim miejscu „Wielką Pętlę”. W wyścigu dookoła Włoch, Polaka jeszcze nigdy nie mieliśmy na podium. Rafał Majka stoi więc przed szansą na historyczny triumf. Wszystko rozstrzygnie się w tym tygodniu, na górskich etapach i podczas jazdy indywidualnej na czas. Trzymamy kciuki!

Następne dwie strony bieżącego wydania naszego Magazynu poświęciliśmy w całości polskiej Ekstraklasie, która w tym tygodniu zakończy rozgrywki. Chyba

WYDAWCA Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o., ul. Porcelanowa 8, 40-246 Katowice, tel. 32/43 47 901 fax 32/43 47 891

REDAKTOR NACZELNY Adam Pisula (adam.pisula@sts.pl) PROJEKT GRAFICZNY Mateusz Pszonka DTP Adam Pisula

OFERTA KURSOWA I STATYSTYKI SPORTOWE Dział Analiz Sportowych Star-Typ Sport

Magazyn STS obejmuje informacje pomocne w zawieraniu zakładów wzajemnych - bukmacherskich w punktach przyjmowania zakładów na terenie całej Polski. Wszystkie dane zawarte w Magazynie STS mają charakter wyłącznie informacyjno - pomocniczy i nie mogą być przedmiotem ewentualnych reklamacji.

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


FELIETON

4 MicHAŁ LiStKieWicZ komentuje...

Zatruwacze powietrza Gdy ten numer Magazynu STS ukaże się w sprzedaży, trwać już będą w najlepsze obrady Walnego Zgromadzenia PZPN. Co prawda nie wyborcze (te odbędą się za 2 lata), ale też ważne. Także dla odwiecznych zatruwaczy powietrza, którzy jadą równo z każdą władzą oprócz Boskiej. Niewątpliwą zasługą prezesa Bońka jest uspokojenie nastrojów i emocji, jakie narosły latami wokół piłkarskiej centrali. Sprawna ekipa dziennikarsko -piarowska puszcza w eter taki przekaz, jakiego życzą sobie mocodawcy. Bońkowi wolno więcej niż kiedyś Lacie, Listkiewiczowi i Dziurowiczowi nie dlatego, że był wielkim piłkarzem (Lato też był). Po prostu politycy odpuścili Związkowi, przestali intrygować i szczuć media. Spośród prawie dziesięciu lat prezesury tylko trzy mogłem pracować normalnie, skupić się na sprawach piłkarskich. Było wtedy 16. miejsce

w świecie, awanse na mistrzostwa świata. Później pojawili się ministrowie z brudem za paznokciami propagowani przez niedouczonych dziennikarzy zwanych nie bez racji "szakalami". Wielu z nich puszcza dziś do mnie oko, kokietując że nie byłem takim potworem jakim mnie przedstawiano. Niektórzy nawet namawiają do powrotu. A pocałujcie mnie wszyscy w d.... Mam co robić w życiu, kocham mecze w małych miejscowościach i moją małą ojczyznę Chrapów na Lubuskich Mazurach. Do końca swych dni będę kibicował reprezentacji Polski i wspierał selekcjonera, ktokolwiek nim będzie. Polskiego futbolu nie niszczył PZPN, czynili to szemrani politycy i sprzedajne media. Bardzo lubimy walić w swoich i zachwycać się obcymi. Wyniki rankingu popularności klubów piłkarskich wśród Polaków zaskakują.

MISTRZA JUŻ ZNAMY, NA LIGĘ MISTRZÓW CZEKAMY „Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest, Legia to jest potęga, Legia CWKS” – śpiewają kibice w Warszawie. Mają do tego pełne prawo. Ich ulubiony klub drugi raz z rzędu został mistrzem Polski. I to na tydzień przed końcem rozgrywek. Rywale nie potrafili zagrozić legionistom nawet mimo podziału punktów. To co, teraz czas na Ligę Mistrzów?

LESERÓW W KADRZE NIE POTRZEBUJEMY Miarka się przebrała. Adamowi Nawałce nie spodobało się zaangażowanie, a właściwie jego brak, Ludovika Obraniaka i Eugena Polanskiego i postanowił nie brać ich na pokład załogi, która po wakacjach rozpocznie walkę o Euro 2016. Dwóch maruderów miało szansę się załapać, ale na własne życzenie, poprzez swoją grę i zachowanie, się z tego wypisali.

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22

Najbardziej kochamy... Barcelonę, największego przegranego kończącego się sezonu. Gdzie jest Legia, Lech, Ruch, Lechia czy Śląsk? Proszę sobie wyobrazić Anglików kochających Real bardziej od Manchesterów czy Arsenalu albo Niemców optujących za Atletico bardziej niż za Bayernem czy Borussią. Niemożliwe. Może z powodu kompleksów jesteśmy w takim miejscu futbolowej drabiny? Lizanie cukierka przez szybę to przysmak polskiego kibica. Tylko Legia i Lech są wyjątkami, ich kibice wybrali wierność zamiast szydery. Gdy Europa wstrzymała oddech przed finałem Ligi Mistrzów, Anglia pasjonowała się barażem o miejsce w Premiership. Na wypełnionym po brzegi stadionie Wembley, słabeusze Queens Park Rangers i Derby County grali o wielką kasę czyli 50 milionów funtów. Tyle jest warte

TAKIEJ IMPREZY JESZCZE U NAS NIE BYŁO Usain Bolt weźmie udział w Memoriale Kamili Skolimowskiej. Nie wiadomo, co zrobili organizatorzy mitingu i operatorzy Stadionu Narodowego, ale dokonali rzeczy nieprawdopodobnej! Jamajskiego sprintera można spotkać na zawodach mistrzowskich lub igrzyskach olimpijskich, ale na takich? Na namówienie go mają kłopoty nawet organizatorzy Diamentowej Ligi!

NIECh TEN ROK SKOŃCZY SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ! Patrząc na poprzednie lata, czytając stare teksty i słuchając ludzi, którzy pracowali z Davidem Moyesem, to można odnieść wrażenie, że szkocki menedżer jest jednym z lepszych w swoim fachu. Ale najlepiej by było dla niego, gdyby ten rok już się skończył. Po upadku z Manchesterem United przyszło… oskarżenie ze strony 23-letniego mężczyzny o napaść.

miejsce w Premiership. A następnego dnia wyludniły się miasteczka Burton i Fleetwood walczące o trzecią ligę. Też w barażu na Wembley! To jest ta wspaniała tradycja angielskiego futbolu. Baraże od góry do dołu, zawsze na Wembley w Bank Holidays. My wolimy wynalazki od tradycji. Pod wpływem mądrali z firm konsultingowych włodarze z Ekstraklasy wprowadzili reformędziwoląg. Już teraz widać, że oczekiwania - także moje - były wygórowane. Ostatnie kolejki zagramy o pietruszkę, znany jest mistrz i spadkowicze. Mityczne dzielenie punktów na pół nie pomogło. Postulowana przez wielu (m.in. wiceprezesa PZPN Romana Koseckiego) 18-zespołowa Ekstraklasa byłaby na czasie. Do tego obowiązkowe baraże od samej góry aż do okręgówki, jak w Anglii. Ktoś twierdził, że baraże to zachęta do korupcji. Bzdura, złodziej nie potrzebuje

FINAŁ, W KTÓRYM NIE POWINNO BYć PRZEGRANYCh Real Madryt uciekł spod topora, a w dogrywce sam okazał się katem. Sergio Ramos nie pierwszy raz w tej edycji Ligi Mistrzów pokazał, że głowę ma nie od parady, a Gareth Bale udowodnił, że warto było wydać 100 mln euro. „Królewscy” cieszą się ze zdobycia 10. trofeum elitarnych rozgrywek, ale Diego Simeone i jego ludzie też powinni być z siebie dumni.

MIAŁ BYć KLUCZOWĄ POSTACIĄ, ALE MA PEChA Michał Kubiak ma ogromnego pecha. Po dobrym sezonie w Jastrzębskim Węglu nie mógł się doczekać występów w reprezentacji Polski. Widać to było na turnieju we Wrocławiu, gdy był jednym z najlepszych w naszej reprezentacji. Niestety, jak na złość, skoro dobrze szło, to musiało się coś popsuć. Złamane palce i sześć tygodni przerwy, a później rehabilitacja.

zachęt. Przekonałem się o tym, gdy skradziono mi auto zamknięte w garażu. Anglicy szanują tradycję, ale lubią też wydziwiać. Wymyślili, że zawodnicy będą mieli umocowane na plecach nadajniki GPS dość pokaźnych rozmiarów. Na szczęście nie dostali zgody UEFA, ale pewnie wrócą do futurystycznego pomysłu. Nadajnik pokieruje ruchami zawodnika jak kierowca samochodu. Kiedyś pewną blondynkę skierował prosto do jeziora, a ona wjechała biedaczka i ledwo przeżyła. Na takie pomysły powinno się odpowiedzieć, jak kiedyś słynna Doda. Wścibski dziennikarz zapytał ją ile razy dziennie kocha się z narzeczonym, wtedy był nim Radek Majdan. "Nie mam w tym miejscu licznika" - odpowiedziała rezolutnie piosenkarka. Czasami technika koślawi sport, ale w finale Pucharu Niemiec bardzo by się przydała. Jak na ironię, tylko Bayern i Borussia optowały za wprowadzeniem w Niemczech technologii goal line. Maluczcy zdecydowali inaczej, co dowodzi, że demokracja nie jest systemem idealnym. Michał Listkiewicz

JEST W CZOŁÓWCE, A BĘDZIE... JESZCZE WYŻEJ? Nie pierwszy i na pewno nie ostatni wzlot w tym sezonie Rafała Majki. 24-letni kolarz nie jest specjalistą w jeździe na czas i na płaskiej drodze. Jednak w pierwszych dwóch tygodniach Giro d’Italia pokazał, jak bardzo poprawił te elementy. Jedzie super i jest w czołówce wyścigu. Warto zauważyć, że góry, w których jest specjalistą, dopiero przed nim!

NA DOLE TEŻ JUŻ WSZYSTKO JEST JASNE Szastali pieniędzmi, przepłacali przeciętnych piłkarzy, zmieniali trenerów jak rękawiczki i w końcu się doczekali. Zagłębie Lubin, sponsorowane przez spółkę Skarbu Państwa, w następnym sezonie będzie grało w I lidze. Na 2 kolejki przed końcem sezonu poznaliśmy też drugiego spadkowicza. To Widzew Łódź, dla którego degradacja może okazać się końcem klubu.


ZAPRASZAMY NA MUNDIAL - ANDRZEJ STREJLAU

5

Gorączka mundialu w Brazylii z coraz większą siłą dociera do Polski. Turnieju nie może się już doczekać trener Andrzej Strejlau, który był w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski na mistrzostwach świata dwukrotnie. Magazynowi STS opowiedział o swoich wspomnieniach, a także dokładnie ocenił faworytów mundialu w Brazylii

ANDRZEJ STREJLAU

„Turniej gra się na wynik, a nie na poziom” Jakie będą mistrzostwa świata w Brazylii? Mundial to od zawsze rywalizacja pomiędzy Ameryką Południową a Europą. Żaden z kontynentów nie czuje się gorszy i chce triumfować. Do niedawna górą była Ameryka Południowa, ponieważ Brazylii udało się w 1958 roku wygrać mistrzostwa w Szwecji. Zdobyli kontynent! Europejczykom dotąd się z kolei nie udawało. Dopiero po zmianie formuły turnieju Hiszpanie zwyciężyli w RPA, na ostatnim mundialu zresztą. Kto w tym roku wygra bitwę kontynentów? Żebym to ja wiedział… Jestem jedynym polskim trenerem, który dwa razy był na mistrzostwach świata oraz na Igrzyskach Olimpijskich. Futbol to całe moje życie, ale te wszystkie przed turniejowe opinie nie mają sensu. Człowiek, który uchodzi za tak zwanego eksperta, autorytet, okazuje się tylko durniem i idiotą. Nagle okazuje się, że nie ma pojęcia, o czym mówi. Piłka nożna jest piękna, ponieważ jest bardzo nieobliczalna. Zawsze są faworyci, ale każdy turniej ma też swoje wielkie drużyny, nowego króla, nowe życie. Nie mogę się już doczekać, kiedy wszystkie ligi pokończą swoje rozgrywki i będzie można skupić się tylko na mundialu w Brazylii. Uważam, że będzie to turniej bardzo ciekawy i wyjątkowy. Oby obyło się już bez kontuzji kluczowych zawodników. Słyszałem, że kłopoty zdrowotne ma teraz ten niesforny, ale jakże kapitalny Luis Suarez. Może nie zdążyć na początek turnieju. Byłaby to wielka szkoda, bo chcielibyśmy przecież podziwiać najlepszych. Każdy dzień będzie przynosił nowe informacje. Dopiero za chwilę, kiedy poznamy już wszystkie pełne kadry drużyn, będziemy mogli określić, kto jaką siłą dysponuje. Nie ma co jednak ukrywać, że główni faworyci do tytułu są już znani. Znamy reprezentacje, które będą się liczyły, ale pamiętajmy, że mundial to turniej. W meczu towarzyskim każdy może wygrać z każdym, ale w takich rozgrywkach jak mistrzostwa świata nie ma przypadku. Wygrywają tylko najlepsi, najbardziej wytrwali, konsekwentni. I wcale nie muszą grać pięknie. Jak Hiszpanie czy Niemcy.

Wymagania dzisiejszego kibica to jednak wygrywać i to w ładnym stylu. Każdy by tak chciał, ale nie to jest w piłce najważniejsze. Zostaje Pan trenerem reprezentacji przed wielkim turniejem. Gracie brzydko, ale wygrywacie. Przychodzi do Pana prezes i mówi: „Kibice chcą widowiskowej gry. Musimy coś z tym zrobić”. Co Pan odpowiada? Bronią mnie wyniki. Dokładnie. Proszę wtedy powiedzieć prezesowi: „Wygrywamy wszystko. Daj mi drużynę, która nas pokona. Nie boimy się”. Turniej gra się na wynik, nie na poziom! Sport poszedł dzisiaj bardzo do przodu. Piłkarze, a zresztą wszyscy sportowcy, są pod ciągłą obserwacją, monitoringiem. Znamy siłę serwisu tenisisty, znamy siłę strzału piłkarza, ilość kilometrów, jaką przebiegnie, szybkość, ile zrobi zrywów, ile razy dotknie piłki. Trener musi być dziś wizjonerem i analitykiem. Powinien umieć wyeksponować zalety swoich zawodników i ukryć wady. Czyli taktykę dostosowujemy pod piłkarzy, a nie na odwrót? Dokładnie. Uważam, że właśnie tak to powinno wyglądać. Nieraz trzeba odstawić dobrego zawodnika, jeśli nie pasuje do koncepcji. Nie powinno się tego bać. Liczy się dobro zespołu, a nie ilość gwiazd w drużynie. Gwiazd, które błyszczą same dla siebie. Piłka stała się też trochę jak hokej – ważny jest agresywny pressing, krycie. Bardziej zdyscyplinowane taktycznie są reprezentacje europejskie. Rozumiem, że to na nie najmocniej stawia Pan na mundialu? Niekoniecznie. Ogromnej presji będą poddani Brazylijczycy, gospodarze. Uważam, że stać ich jednak na sukces, ponieważ mają fantastycznych piłkarzy i trenera – Luiza Felipe Scolariego. Wygrał z „Canarinhos” mundial w 2002 roku. Teraz wrócił i to z wielkim bagażem doświadczeń. Pracował przecież z reprezentacją Portugalii, z którą dwa razy przegrał z Grecją, późniejszym triumfatorem Euro 2004. Walczyć będzie na pewno Argentyna z Leo Messim w składzie. Bardzo doświadczoną drużyną, która od lat utrzymuje się na topie, jest Urugwaj. Pięknie grali już w 1950 roku, kiedy w finale mistrzostw w Brazylii ograli gospodarzy 2:1. Świetnie spisali

STAR-TYP SPORT

się również cztery lata później na turnieju w Szwajcarii, na którym zajęli czwarte miejsce. Dzisiaj Urugwajczycy również mają mocny skład. Jeśli w pełni zdrowy będzie Luis Suarez, bardzo ciężko będzie ich zatrzymać. Z Europy na pewno najbardziej będą liczyli się Niemcy. W sztabie szkoleniowym Joachima Loewa pracuje aż 37 osób. To gra szczegółów, oni dbają o wszystko, każdy wie, za co odpowiada. Mocnym kandydatem to obrony tytułu jest także Hiszpania, a nie skreślałbym także Holandii, która w RPA dotarła aż do finału. Cztery lata temu mocno rozczarowały Włochy, które nawet nie wyszły z grupy, ale na mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie Italia pokazała, że był to tylko wypadek przy pracy. Włosi to skuteczna drużyna, typowo turniejowa. Trener Cesare Prandelli potrafił doskonale poukładać zespół i Italia znów będzie się liczyła. To będzie turniej drużyn czy indywidualności? Drużyn, w których grają indywidualności. Chciałbym też obalić tezę, że nie ma ludzi nie do zastąpienia. W ostatniej edycji Ligi Mistrzów mogliśmy obejrzeć rewanżowy mecz 1/4 finału pomiędzy Borussią Dortmund a Realem Madryt. „Królewscy” nie istnieli bez Cristiano Ronaldo, swojego solisty. Zostali prawie wyeliminowani z rozgrywek, które – co przyniosła sobota – wygrali. To, że wtedy w Dortmundzie brakowało Ronaldo, przełożyło się nie tylko na indywidualności, ale również na psychikę zespołu. Bo soliści są bardzo ważni. Bardzo cenię Leo Messiego, ponieważ gra najpierw dla drużyny, a dopiero później dla siebie. Ronaldo najpierw zaś czaruje dla siebie, a dopiero później dla zespołu. Które drużyny mogą namieszać na mistrzostwach? Jestem ciekaw, czy odbuduje się reprezentacja Francji pod wodzą Didiera Deschampsa. Ostatni mundial był dla „Trójkolorowych” całkiem nieudany. Zastanawiam się, co zrobi z Holandią, tuż przed odejściem do Manchesteru United, Louis van Gaal. Widzę w tej drużynie potencjał i dobrą strategię postępowania. Jeśli jednak jesteś dobry, musisz nad każdym wykazać swoją wyższość. Muszą to udowodnić.

STAR-TYP SPORT

Andrzej Strejlau urodził się 19 lutego 1940 roku w Warszawie. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Uprawiał piłkę nożną – występował na pozycji napastnika. Zawodnik drużyn warszawskich: AZS-AWF, Gwardii (1 mecz w pierwszej lidze), Hutnika oraz rezerw Legii. Także piłkarz ręczny: zawodnik Warszawianki oraz reprezentacji Polski. Szybko zdał sobie sprawę z tego, że chce zostać trenerem piłki nożnej. Pracę zaczął od prowadzenia lokalnych drużyn z Warszawy. Następnie trafił do Polskiego Związku Piłki Nożnej, został szkoleniowcem juniorskich reprezentacji Polski. Od maja 1974 do końca 1975 oraz na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 był asystentem selekcjonera reprezentacji Polski, Kazimierza Górskiego. Od 1977 do 1978 był asystentem kolejnego To prawda. A czy pojawi się nowa „złota drużyna”? Kto może być „czarnym koniem” rozgrywek? Może eksplodować ta niezwykle utalentowana belgijska młodzież, z absolutnie genialnym Edenem Hazardem w pomocy. Naprawdę jest to teraz wróżenie z fusów. Wszystko okaże się, kiedy turniej się zacznie. Zobaczymy, czy gwiazdy poszczególnych reprezentacji będą zdrowe, w jakiej dyspozycji fizycznej. Pamiętajmy, że mistrzostwa odbędą się po ciężkim sezonie, zawodnicy będą zmęczeni, po krótkich urlopach. Wiele się może wydarzyć. Na pewno jednak będzie ciekawie. Ubolewa Pan nad tym, że na wielkich mistrzostwach kolejny raz zabraknie Polski? Przede wszystkim to ubolewam nad tym, że nie szanuje się naszej historii i sukcesów. Przecież cała masa krajów nie dorównała nam jeszcze w mundialowych osiągnięciach! Na mistrzostwach świata w 1974 roku zajęliśmy trzecie miejsce. Grzegorz Lato został królem strzel-

STAR-TYP SPORT

trenera biało-czerwonych – Jacka Gmocha. W 1981 i w latach 1986– 1987 był szefem szkolenia w PZPN. W latach 1989–1993 sam zaś prowadził reprezentację Polski: w ostatnich meczach eliminacji mistrzostw świata we Włoszech w 1990 roku, w eliminacjach mistrzostw Europy w Szwecji 1992 oraz w eliminacjach mistrzostw świata w USA 1994. Ani razu jego kadrze nie udało się jednak wywalczyć awansu na turniej główny. Strejlau prowadził również drużyny klubowe: Legię Warszawa (1975–1979), Zagłębie Sosnowiec (1979–1980), grecką Larisę (1984–1986), ponownie Legię (1988–1989) – zdobywca Pucharu Polski z tym zespołem, Zagłębie Lubin (1995–1996) oraz chińskie Shenhua Szanghaj (1997–1998). W 1999 roku odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Obecnie ekspert piłkarski. ców, Andrzej Szarmach wicekrólem. Byliśmy też najbardziej bramkostrzelną drużyną i sam odbierałem dla nas nagrodę Fair Play. W 1982 roku powtórzyliśmy nasz sukces. Naprawdę – cieszmy się z tego, co mamy! Trzymam kciuki za Adama Nawałkę w eliminacjach mistrzostw Europy 2016, ale przed nim nawet nie to, że trudne, ale arcytrudne zadanie. Dotąd pracował tylko w drużynach klubowych, a praca w lidze, a w reprezentacji, to dwie zupełnie różne kwestie. Pan pracował i tu, i tu. Proszę więc wyjaśnić. Praca w klubie jest jak małżeństwo. Z dziećmi, pieluchami, codziennymi problemami, kredytami, sprzeczkami. Praca z reprezentacją jest z kolei jak narzeczeństwo – spotkania na 3-4 dni, raz w miesiącu, kawka, rozmowy. Jest zupełnie inaczej… Teraz skupiam się jednak na mistrzostwach świata. Już nie mogę się doczekać, kiedy turniej się rozpocznie. Rozmawiał PD

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


6

PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA - „20 + 14” 20 RzECzy, KTóRE WyDARzyły SIę NA oSTATNIM MUNDIALU I MoGą SIę TERAz PoWTóRzyć

1 Na mistrzostwach świata w RPA triumfowała reprezentacja Hiszpanii, która w finale rozegranym w Johannesburgu 11 lipca 2010 roku pokonała Holandię 1:0. Kadra „La Furia Roja” również przed mundialem w Brazylii jest wymieniana w ścisłym gronie faworytów do zwycięstwa i kto wie, czy nie uda jej się powtórzyć wielkiego sukcesu drugi raz z rzędu. 2 Kiedy podczas finału mundialu w RPA wszyscy kibice czekali już na serię rzutów karnych, piłkarskim fenomenem błysnął Andrés Iniesta i strzelił złotego gola w 116 minucie, dając „La Furia Roja” Puchar Świata. Historia może powtórzyć się w tym roku, ponieważ gwiazdor Barcelony przezwyciężył już wszystkie kontuzje, które prześladowały go w minionym sezonie, i – jak sam oznajmił – jest w pełni gotowy, aby poprowadzić Hiszpanię do kolejnego triumfu. 3 Wielkiego sukcesu Hiszpanii nie byłoby, gdyby nie człowiek z cienia – Vicente del Bosque. To trener niezwykle cierpliwy, który wie, jak utrzymać równowagę i dobrą atmosferę w szatni. Zaprzyjaźnił ze sobą piłkarzy Realu Madryt i Barcelony, co jest sztuką! W RPA złożył obietnicę, że jeśli Hiszpania wygra mistrzostwo świata, on zgoli swoje charakterystyczne wąsy. Słowa dotrzymał. Zarost jednak później zapuścił i dziś znów ma ochotę na strzyżenie… 4 Już wiemy, że znów doczekamy się wielkiego boju Hiszpanii z Holandią. Zeszłoroczny finał odbędzie się… w pierwszym meczu fazy grupowej! Obie reprezentacje trafiły bowiem do grupy „B” i to w niej będą walczyły o awans do strefy pucharowej. Później mogą spotkać się ponownie – już w finale. Jak cztery lata temu. 5 Negatywnym bohaterem finału mundialu w RPA był sędzia Howard Webb. Angielski arbiter nie był konsekwentny w podejmowaniu decyzji. Na boisku panował chaos, a Webb nie potrafił zapanować nad wszystkimi wydarzeniami. Tylko w tym meczu pokazał 14 żółtych i jedną czerwoną kartkę, co jest rekordem kar indywidualnych przypadających na mecze finałowe wszystkich mundiali! W Brazylii Anglik znowu będzie „gwizdał”. 6 Na turnieju w RPA po koronę króla strzelców sięgnęło aż czterech piłkarzy, którzy zdobyli po pięć bramek: Niemiec Thomas Mueller, Hiszpan David Villa, Holender Wesley Sneijder oraz Urugwajczyk Diego Forlán. Wszyscy będą również w Brazylii i po raz kolejny będą chcieli potwierdzić swoją klasę. 7 Mimo że w Realu Madryt stracił swoją niepodważalną pozycję, Iker Casillas nadal jest jednym z liderów, a także kapitanem reprezentacji Hiszpanii. Głodny gry bramkarz zapowiada, że chce udowodnić, że nadal jest jednym z najlepszych fachowców na świecie. W RPA Złote Rękawice trafiły właśnie do niego. W Brazylii może być podobnie. 8 Na mundialu w RPA pierwszy raz w historii doszło do przypadku, w którym do fazy pucharowej nie dostali się zarówno obrońcy tytułu mistrza świata (Włosi), jak i zdobywcy drugiego miejsca (Francuzi). Z racji tego, że Hiszpanie spotkają się z Holandią już w fazie grupowej, może tak być i w tym roku. Chyba jednak nikt w to nie wierzy… 9 Reprezentacja Argentyny znów spotka się w grupie z Nigerią. 12 czerwca 2010 roku na Ellis Park w Johannesburgu 1:0 wygrali podopieczni Diego Maradony. Teraz obie reprezentacje zmierzą się 25 czerwca w Porto Alegre. Faworytem jest ponownie Leo Messi i spółka. 10 Podczas mistrzostw świata 2010 ówczesny trener reprezentacji Argentyny, Diego Maradona, obiecał, że jeżeli „Albicelestes” wygrają Puchar Świata, przejdzie się w publicznym miejscu nago. Zapowiedź pozostała niezrealizowana, ponieważ jego reprezentacja przegrała w ćwierćfinale z Niemcami aż 0:4. Smutna wiadomość dla fanów „Boskiego Diego” - teraz również się nie spełni, ponieważ Maradona nie jest już selekcjonerem Argentyny. 11 Leo Messi miał poprowadzić Argentynę do triumfu w mistrzostwach świata w RPA, ale zawiódł na całej linii. Również miniony już sezon ligowy był dla niego tragiczny. Nie zdobył ani Złotej Piłki, ani żadnego trofeum z Barceloną. Z Brazylii również może wyjechać smutny. 12 Zdobywcą jedynego hat-tricka na mistrzostwach świata w RPA był Gonzalo Higuaín, który właściwie w pojedynkę pokonał w meczu fazy grupowej Koreę Południową (4:1). Po przejściu do włoskiego Napoli Argentyńczyk znów jest w świetnej formie i ma szaleć również w Brazylii. 13 W grupie „G” spotkają się starzy znajomi, czyli reprezentacje Niemiec i Ghany. Lepsi o bramkę w Johannesburgu okazali się podopieczni Joachima Loewa, ale obie drużyny awansowały do fazy pucharowej. Eksperci przewidują, że tak będzie także na turnieju w Brazylii. 14 W meczu grupowym Ghany z Niemcami w RPA w obu reprezentacjach od pierwszej minuty występowało dwóch braci Boateng – Jérôme w Niemczech oraz Kevin-Prince w Ghanie. Był to pierwszy taki przypadek w historii mistrzostw świata. Teraz również może się powtórzyć, ponieważ obaj piłkarze jadą do Brazylii. 15 Urugwaj, Meksyk, RPA – to byli rywale Francji w grupie „A” mistrzostw świata 2010. „Trójkolorowi” byli absolutnym faworytem, ale przez konflikty w szatni zdobyli tylko punkt i zajęli ostatnie miejsca w tabeli. Sytuacja może powtórzyć się i w tym roku, ponieważ Francuzi znów mieli szczęście w losowaniu – trafili na niżej notowane Honduras, Ekwador i Szwajcarię. 16 Urugwajczyk Luis Suarez jest piłkarzem, który wywołuje skrajne emocje wśród kibiców. W RPA as Liverpoolu przeżywał gorące chwile. Szczególnie znienawidzili go kibice z Afryki, czemu upust dali, gwiżdżąc na niego podczas meczu o trzecie miejsce mistrzostw. Powód? W 120. minucie meczu ćwierćfinałowego z Ghaną Suarez zatrzymał ręką, zmierzającą w kierunki bramki, piłkę. „Czarne Gwiazdy” nie wykorzystały „jedenastki” i odpadły, przegrywając z Urugwajem w rzutach karnych. Znając już nieobliczalność urugwajskiego napastnika, jesteśmy przekonani, że również w Brazylii będzie o nim głośno. Tylko, czym błyśnie tym razem? 17 Skoro już o Luisie Suarezie mowa, potwierdzamy również jego wielką klasę piłkarską. W meczu 1/8 finału z Koreą Płd., strzelił najpiękniejszego gola mistrzostw w RPA. Nicolas Lodeiro odegrał mu piłkę głową, a utalentowany napastnik uderzył atomowo prawą nogą z narożnika pola karnego. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Sądząc po tym, co w tym sezonie wyprawiał Suarez w barwach Liverpoolu, na mistrzostwach w Brazylii również może zdobyć gola turnieju.

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22

STAR-TYP SPORT

18 W Brazylii, podobnie jak w RPA, zabraknie reprezentacji Polski. Niby zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić, ale w przedmundialowej sondzie kibice wyrazili ubolewanie nad tym, że nie będą mogli na mistrzostwach podziwiać Roberta Lewandowskiego, jednego z najlepszych napastników świata. Nam również jest z tego powodu przykro. 19 Przeklęty Gareth Bale – myśleli zapewne wszyscy kibice Atletico Madryt podczas finału Ligi Mistrzów w Lizbonie. Walijski skrzydłowy strzelił w dogrywce bramkę na 2:1, znacznie przybliżając „Królewskich” do końcowego sukcesu. Przed wyjazdem na mundial to koledzy z Realu określili Bale’a mianem „przeklętego”. Wszystko przez to, że jest Walijczykiem i pewnie nigdy nie zagra ze swoją reprezentacją na mistrzostwach. Tak jak wcześniej genialny Ryan Giggs. 20 Boniek gwiazdą, jak w 1982 roku! Tym razem nie chodzi jednak o Zbigniewa Bońka, wybitnego polskiego piłkarza. Mowa o Oscarze Bońku Garcii Ramirez, który znalazł się w kadrze Hondurasu na mundial w Brazylii. Oscar, któremu rodzice dali na jedno z imion „Boniek”, na cześć słynnego polskiego piłkarza, marzy o tym, aby na mistrzostwach zdobyć choć jedną bramkę. Jak kiedyś „Zibi”.

14 RzECzy, KTóRE WyDARzyły SIę NA oSTATNIM MUNDIALU I NA PEWNo SIę TERAz NIE PoWTóRzą 1 W RPA wielką kompromitację zaliczyli Włosi, którzy nie wyszli z łatwej grupy „F”, w której rywalizowali z Paragwajem, Słowacją i Nową Zelandią. Policzkiem był zwłaszcza remis z tą ostatnią drużyną. Fani z Italii przyznali, że po raz pierwszy tak mocno wstydzą się swojej drużyny. Jeśli Włosi w Brazylii również nie awansują do fazy pucharowej, nikt się już nie zdziwi. W końcu będą rywalizować z mocnymi Anglikami, Urugwajem i nieobliczalną Kostaryką. 2 Największym skandalem mundialu w RPA był konflikt we francuskiej szatni i mocne utarczki trenera Domenecha z dużą grupą piłkarzy z Nicolasem Anelką na czele. Skończyło się oczywiście wielką kompromitacją „Trójkolorowych”, za co głową zapłacił wręcz znienawidzony Domenech. Teraz tego problemu nie będzie, ponieważ selekcjonerem został ulubieniec tłumu – Didier Deschamps. W kadrze nie ma też rozkapryszonego Anelki, co daje gwarancję spokoju. 3 W meczu 1/8 finału mistrzostw świata 2010 pomiędzy Niemcami a Anglią urugwajski sędzia Jorge Larrionda nie uznał w 39. minucie gola Franka Lamparda. Po uderzeniu pomocnika Chelsea Londyn piłka odbiła się od poprzeczki i wyraźnie minęła linię bramkową. Ostatecznie „Synowie Albionu” przegrali 1:4. Decyzję tę okrzyknięto jednym z największych skandali w historii MŚ. FIFA poinformowała, że na mundialu w Brazylii zostanie wprowadzona technologia goal-line, dzięki której nie dojdzie już do takich sytuacji. 4 Jednym z największych ulubieńców hiszpańskich kibiców był przez ostatnie lata Carles Puyol. Rosły obrońca zawsze imponował walecznością, nigdy się nie poddawał. Potrafił także błysnąć skutecznością, jak podczas półfinału mistrzostw świata 2010. Hiszpanie pokonali na Moses Mabhida Stadium w Durbanie Niemców 1:0, a złotego gola strzelił właśnie defensor Barcelony. W Brazylii historia koła nie zatoczy, ponieważ mający kłopoty zdrowotne Puyol zakończył karierę. 5 Pierwszego i spektakularnego samobója na turnieju w RPA zdobył w meczu fazy grupowej z Holandią Daniel Agger. Tym razem obrońca reprezentacji Danii nie powtórzy swojego wyczynu, gdyż ani on, ani jego drużyna, nie weźmie udziału w turnieju w Brazylii. 6 Na mistrzostwach świata w RPA zabrakło jednej z największych futbolowych gwiazd – Zlatana Ibrahimovicia. Do Brazylii reprezentacja Szwecji również się nie zakwalifikowała, ale napastnik PSG pojawi się na mistrzostwach. W roli kibica – rzecz jasna. Wszystko dzięki dawnym gwiazdom reprezentacji Brazylii, choćby Ronaldo, Bebeto, Vampecie czy Denilsonowi, którzy zaprosili „Ibrę” na mundial w specjalnym spocie wideo. 7 Gwiazdor piłkarskiej reprezentacji USA Landon Donovan nie wystąpi w mistrzostwach świata w Brazylii. Selekcjoner Juergen Klinsmann nie znalazł dla niego miejsca w 23-osobowej kadrze. To miał być jego czwarty mundial w karierze. W RPA zdobył dla USA trzy gole. 8 Holenderski Związek Piłki Nożnej na mistrzostwa świata w RPA zarezerwował pobyt w hotelu dla swoich piłkarzy wyłącznie do szczebla ćwierćfinałowego, przez co „Oranje”, którzy dotarli do samego finału, znaleźli się na… bruku i w trakcie mundialu musieli szukać nowej bazy. W Brazylii nikt na podobną nerwowość na pewno sobie nie pozwoli. 9 W RPA, po raz pierwszy w historii MŚ, do jednej kadry (Honduras) powołanych zostało trzech braci: Jerry, Wilson oraz Johnny Palacios. W Brazylii podobna sytuacja na pewno się nie wydarzy, ponieważ dla ostatniego z braci zabrakło miejsca w kadrze. Liczniejszych rodzin w innych drużynach zaś nie ma. 10 Denerwujące trąbki wuwuzele były największą zmorą piłkarzy podczas mistrzostw świata w RPA. Znacznie utrudniały grę, wybijały z rytmu i na pewno wszyscy zawodnicy cieszą się, że teraz zastąpią je bębny brazylijskie i samba batucada... W dodatku tańczona przez urocze niewiasty. 11 Muzyczną gwiazdą mistrzostw tym razem na pewno nie będzie Shakira. Oficjalną piosenką mistrzostw został wybrany utwór Pitbulla i Jennifer Lopez – „We Are One (Ole Ola)”. 12 Jedną z gwiazd mistrzostw w RPA był… sympatyczny Paul z oceanarium w Oberhausen. Ośmiornica potrafiła wytypować poprawnie większość wyników, czym zaskarbiła sobie dużą sympatię. Do Brazylii się jednak nie wybiera. 13 Na mistrzostwach świata 2014 zabraknie również reprezentacji Paragwaju, a wraz z nią najgorętszej kibicki ostatniego mundialu – modelki Larissy Riquelme. Mimo że piłkarze z jej kraju nie zdobyli mistrzostwa świata w RPA, ona rozebrała się do naga. Tym razem nie będzie jednak miała dla kogo. Paragwaj nie stanął na wysokości zadania, nawet nie zakwalifikował się na turniej. 14 Były już selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda, uznał, że nie ma sensu jechać na mistrzostwa świata do RPA, bo lepiej wszystko widać w telewizji, a poza tym większość drużyn biorących udział w turnieju za chwilę się zmieni. Innego zdania jest Adam Nawałka, który leci do Brazylii, aby śledzić najnowsze futbolowe nowinki. Oby to pomogło i mistrzostwa Europy 2016 zakończyły się dla nas inaczej, niż Euro 2012. Przygotował PD

STAR-TYP SPORT

STAR-TYP SPORT


PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA - CO MÓWIĄ GWIAZDY ?

7

Już niebawem w Brazylii rozpocznie się największa piłkarska impreza na świecie – mundial. Wszystkich Polaków, a zwłaszcza czytelników Magazynu STS, na mistrzostwa zaprasza Król Futbolu – Pele. Edson Arantes do Nascimento w marcu odwiedził nasz kraj, aby zachęcić Polaków do zwiększenia swojej aktywności fizycznej. Teraz żyje już mistrzostwami i kibicuje Brazylii, dla której w 92 meczach strzelił 77 goli. łącznie wystąpił w 4 edycjach mistrzostw świata, w których „Canarinhos” aż trzykrotnie zdobyli Puchar Świata. – Teraz czas na kolejny sukces – uśmiecha się Pele

LUIS FIGO

Pele:

„Nie chcę płakać po finale mundialu” 12 czerwca w Brazylii rozpoczną się mistrzostwa świata. Do Polski dochodzą niepokojące słuchy o problemach organizacyjnych. Podobno nie są jeszcze przygotowane cztery z dwunastu stadionów, na których będą rozgrywane mecze. Prace trwają m.in. na Arena Corinthians w Sao Paulo, gdzie zostanie rozegrane spotkanie otwarcia pomiędzy Brazylią a Chorwacją. zdążycie na czas? To nie do przyjęcia, że niektóre stadiony nie są gotowe. Mieliśmy wiele lat, znacznie więcej czasu, niż było trzeba. Zupełnie niepotrzebnie sami wprowadziliśmy wielką nerwowość przed prawdziwym świętem futbolu. Wcześniej było również duże zamieszanie wokół organizacji mundialu spowodowane tarciami politycznymi. Na szczęście wszystko zostało już wyprostowane. Każdy w moim kraju mocno pracuje, aby zdążyć na czas, dopiąć wszystko na ostatni guzik. Jestem przekonany, że mistrzostwa świata w Brazylii będą fantastyczne! Wiem, że reprezentacja Polski na nich nie zagra, ale korzystając z okazji, pragnę serdecznie zachęcić wszystkich Polaków, żeby przyjechali na mundial! Po prostu bądźcie i cieszcie się futbolem! Mimo że mieszkam w dalekiej Brazylii, od Polaków otrzymuję cały czas całą masę listów. To bardzo miłe! Za wszystkie jestem ogromnie wdzięczny! Teraz ja zapraszam was do Brazylii! Kto jest Pańskim faworytem do wygrania mistrzostw? Marzę o tym, aby do finału dotarli moi rodacy. Wiem jednak, że w takim turnieju może dojść do wielu niespodzianek. Na pewno jednymi z faworytów są Hiszpanie i Niemcy, którzy grają świetny futbol, a poza tym są drużynami bardzo doświadczonymi. Szykują się niezwykle ciekawe mistrzostwa. Liderem reprezentacji Brazylii ma być Neymar, który ogromnie cieszy się z powrotu do ojczyzny.

Przygotował już nawet tak zwane „cieszynki”, które ma zamiar prezentować po strzelonych golach. Będzie gwiazdą? Miniony już sezon w Barcelonie nie był dla niego najlepszy… Neymar jest z tego samego klubu, co ja – z Santosu. To świetny zawodnik, który ma niesamowitą technikę. W Europie gra się jednak zupełnie inaczej niż w Brazylii. Szybciej i bardziej siłowo. Neymar musi bardzo ciężko trenować, a w przyszłości może stać się najlepszym piłkarzem na świecie. Kibicuję mu! Musi tylko pamiętać, że sam talent nie wystarczy, a trzeba go poprzeć ciężką pracą. Dobrze, że trafił do Barcelony. Pasuje do tej drużyny! Niebawem to udowodni. Neymara, ale i wielu innych brazylijskich piłkarzy, okrzyknięto już mianem „nowy Pele". Czy rzeczywiście uważa Pan, że ma swojego następcę? Będzie jeszcze wielu takich zawodników, których okrzykną tym mianem. Lepszych i gorszych, ale nie sądzę, żeby trafił się taki sam. Ojciec i matka zamknęli linię produkcyjną (śmiech). Drugiego Pele nie będzie. Na świecie trenują setki tysięcy chłopców, a tylko część z nich staje się dobrymi zawodnikami. Nie wiem, czy istnieje uniwersalna recepta na to, jak zostać wspaniałym piłkarzem. Mogę jednak przypomnieć, co zwykł mówić mi ojciec, kiedy byłem młody. Często powtarzał: „Słuchaj, to, że grasz dobrze w piłkę, jest darem od Boga. Natomiast niezależnie od tego, musisz ciężko trenować i być naprawdę twardy. I nigdy nie wolno ci myśleć, że już jesteś najlepszy”. Pamiętam te słowa do dziś. Stosowałem się do nich. Futbol bardzo się zmienił. Przede wszystkim stał się szybszy i bardziej siłowy. Czy myśli Pan, że gdyby grał w dzisiejszych czasach, także byłby najlepszy? A czy Beethoven grałby dzisiaj gorzej niż kiedyś? Nie! Dostałem dar

STAR-TYP SPORT

W ostatnich latach to reprezentacja Hiszpanii wygrywała w wielkich turniejach piłkarskich, ale zeszłoroczny finał Pucharu Konfederacji pokazał, że wszystko się kiedyś kończy. Nie sądzę, aby podopieczni Vicente del Bosque wygrali też zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata. Nie mają już tej samej jakości, co cztery lata temu. Oczywiście nie jest to niemożliwe, ale będzie im bardzo, bardzo ciężko triumfować. Uważam z kolei, że mundial wygrają gospodarze! Brazylia ma wspaniałego trenera. Luiz Felipe Scolari to doskonały taktyk i człowiek, który potrafi motywować. Dzięki wsparciu publiczności, każdej drużynie będzie niezwykle ciężko mierzyć się z gospodarzami. Stawiam na Brazylię!

ZINEDINE ZIDANE

od Boga i dziś wykorzystałbym go tak samo, jak kiedyś. Rzeczywiście, piłka nożna bardzo się zmieniła. Uważam, że za moich czasów przede wszystkim piłkarze ofensywni byli bardziej narażeni na ataki rywali i nie byli odpowiednio chronieni przez sędziów. Wtedy nie dawano przecież żółtych i czerwonych kartek. Dzisiaj byłoby mi więc łatwiej (śmiech). Futbol stał się religią na całym świecie. Najpopularniejszą dziedziną sportu, a sądzę, że nawet życia. Kiedyś poszczególni gracze byli znani przede wszystkim w swoich krajach, a możliwości oglądania dużej ilości meczów były mocno ograniczone. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Rozwój technologii i mediów umożliwił śledzenie rozgrywek na wielu kontynentach, oglądanie czołowych lig i podziwianie umiejętności praktycznie wszystkich znanych zawodników. Styl gry i życie największych piłkarzy nie jest już żadną tajemnicą. Mistrzostwa świata w Brazylii odbyły się także w 1950 roku. Wówczas Pańscy rodacy przegrali w finale z niesamowitym Urugwajem. I zaczęła się wielka trauma… Pamiętam tamten mecz... Chciałbym, żeby Brazylia znów zagrała w finale, ale żeby tym razem go wygrała. Nie chcę, żeby mój syn widział, jak płaczę, tak jak ja widziałem łzy mojego ojca. Grał wtedy w piłkę w São Paulo i razem ze swoją drużyną słuchał w radiu transmisji finału. Bawiłem się na podwórku z kolegami i kiedy wróciłem, zobaczyłem, że ojciec płacze, a wszyscy siedzą w kompletnej ciszy. Dla nas to była tragedia. Nie chciałbym, żeby teraz się powtórzyła… Mam także z mistrzostw świata piękne wspomnienia. Pamiętam do dziś moją pierwszą bramkę na mundialu. Miałem wówczas siedemnaście lat. To był bardzo emocjonujący moment i jedno z najważniejszych trafień w moim życiu.

STAR-TYP SPORT

Przygotował PD

Uważam, że największą gwiazdą mundialu w Brazylii będzie Cristiano Ronaldo. Obserwuję go codziennie na treningach w Madrycie i muszę przyznać, że takiego talentu nigdy nie widziałem. Spokojnie może przenieść formę z Realu na reprezentację i zaszaleć na mistrzostwach świata. Portugalia zagra w grupie G z Niemcami, Ghaną i USA. Sądzę, że podopieczni Paulo Bento powalczą z kadrą Joachima Loewa o pierwsze miejsce. Oczywiście kluczową rolę odegra Cristiano. Kiedy jest w formie, a teraz przecież jest, to praktycznie nie da się go zatrzymać. Obrońcy rywali będą mieć z nim na mistrzostwach dużo kłopotów. Ronaldo zatrzęsie boiskami w Brazylii!

RONALDO LUíS NAZáRIO DE LIMA

Brazylia po raz ostatni była mistrzem świata w 2002 roku, a ja zostałem wówczas królem strzelców mundialu. Naszym trenerem był Luiz Felipe Scolari, który również w tegorocznym turnieju zasiądzie na ławce „Canarinhos”. To świetny fachowiec, który potrafi wyjątkowo motywować. W finale w 2002 roku pokonaliśmy Niemców 2:0. Marzę, aby teraz również powtórzył się taki finał, ale już na stadionie Maracana. Ogromnie wierzę w talent 22-letniego Neymara. Wspieram tego chłopaka! Mam na te wakacje dwa plany – najpierw niech Brazylia zostanie mistrzem świata, a później wezmę ślub z moją ukochaną Paulą (Morais – red.). Neymar będzie oczywiście gwiazdą turnieju! Choć nie ukrywam, że niesamowity jest również Leo Messi, który moim zdaniem wnosi do futbolu coś więcej niż Cristiano Ronaldo czy Franck Ribery.

STAR-TYP SPORT

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


PIŁKA NOŻNA (POLSKA EKSTRAKLASA) / x3

8

Na finiszu prawie wszystko jasne Tak jak przewidywaliśmy przed tygodniem, najważniejsze kwestie dotyczące obecnego sezonu Ekstraklasy zostały rozstrzygnięte w 35. kolejce. Poznaliśmy mistrza Polski i drużyny, które następny sezon rozpoczną w 1. lidze. Okazało się, że warszawska Legia nie musiała nawet zdobywać jednego punktu w niedzielnym meczu z Ruchem Chorzów, by móc świętować obronę mistrzowskiego tytułu. Zapewnili jej to piłkarze największego rywala, poznańskiego Lecha, zaledwie remisując na własnym boisku ze szczecińską Pogonią. A że polska drużyna jeśli nie musi, to… nie wygrywa, więc chorzowianie skorzystali z sytuacji i wywieźli z Łazienkowskiej komplet punktów. Tym samym piłka-

rze „Kolejorza” za jednym zamachem skomplikowali sobie również sytuację w kwestii tytułu wicemistrza Polski, bo Ruch zbliżył się do nich na odległość czterech punktów, co w dwóch pozostałych do rozegrania kolejkach jest stratą do odrobienia. W tym kontekście niezwykle ciekawie zapowiada się środowe bezpośrednie starcie obu zespołów w Poznaniu. Jeśli Lech wygra, bądź zremisuje – zapewni sobie drugą pozycję. Jeśli przegra – emocje przeniosą się na ostatnią kolejkę i korespondencyjny pojedynek (Lecha z Legią w Warszawie, Ruchu z Pogonią w Chorzowie). Równolegle toczy się walka o trzecie miejsce, w którą – oprócz Ruchu – zaangażowane są: Górnik i Lechia. AP

W SUMIE 280 127 (45%) 84 (30%) 69 (25%) 432 306

PROGRAM 36. KOLEJKI

PROGRAM 37. KOLEJKI

Jagiellonia – Śląsk Wrocław 0:3 13' Stevanovic, 14' F. Paixao, 64' Dudu

27.05 (wtorek) godz. 20:30 Podbeskidzie – Zagłębie Lubin w rundzie zasadniczej: 0:0 27.05 (wtorek) godz. 20:30 Widzew Łódź – Piast Gliwice w rundzie zasadniczej: 1:1 27.05 (wtorek) godz. 20:30 Śląsk Wrocław – Cracovia Kraków w rundzie zasadniczej: 0:3 27.05 (wtorek) godz. 20:30 Jagiellonia Białystok – Korona Kielce w rundzie zasadniczej: 1:1 28.05 (środa) godz. 20:30 Pogoń Szczecin – Legia Warszawa w rundzie zasadniczej: 0:3 28.05 (środa) godz. 20:30 Lech Poznań – Ruch Chorzów w rundzie zasadniczej: 4:2 28.05 (środa) godz. 20:30 Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze w rundzie zasadniczej: 3:1 28.05 (środa) godz. 20:30 Lechia Gdańsk – Wisła Kraków w rundzie zasadniczej: 0:0

31.05 (sobota) godz. 20:30 Piast Gliwice – Podbeskidzie w rundzie zasadniczej: 0:0 31.05 (sobota) godz. 20:30 Korona Kielce – Śląsk Wrocław w rundzie zasadniczej: 0:0 31.05 (sobota) godz. 20:30 Cracovia – Jagiellonia Białystok w rundzie zasadniczej: 1:0 31.05 (sobota) godz. 20:30 Zagłębie Lubin – Widzew Łódź w rundzie zasadniczej: 3:1 01.06 (niedziela) godz. 18:00 Legia Warszawa – Lech Poznań w rundzie zasadniczej: 1:0 01.06 (niedziela) godz. 18:00 Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin w rundzie zasadniczej: 1:1 01.06 (niedziela) godz. 18:00 Wisła Kraków – Zawisza Bydgoszcz w rundzie zasadniczej: 0:1 01.06 (niedziela) godz. 18:00 Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk w rundzie zasadniczej: 0:0

Podbeskidzie – Widzew Łódź 3:0 22' Kołodziej (karny), 59' Chmiel, 90' Chrapek Cracovia – Korona Kielce 37' Dąbrowski - 65' Janota

1:1

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 47' Jurado, 65' Horváth

2:0

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2:3 10' Stilic, 43' Guerrier - 3' Zachara, 68' i 86' Danch Lech Poznań – Pogoń Szczecin

EKSTRAKLASA W LICZBACh (po 35. kolejkach) ILOŚć SPOTKAŃ WYGRANE GOSPODARZY WYNIKI REMISOWE WYGRANE GOŚCI BRAMKI GOSPODARZY BRAMKI GOŚCI

WYNIKI 35. KOLEJKI

1. POŁOWA

2. POŁOWA

83 (30%) 134 (48%) 62 (22%) 172 134

118 (42%) 97 (35%) 64 (23%) 260 169

0:0

Legia Warszawa – Ruch 1:2 75' Radovic - 31' Starzyński, 62' Stawarczyk Zawisza – Lechia Gdańsk

0:0

UWAGA: TABELA I STATYSTYKI EKSTRAKLASY NA STRONIE 35

ZAKOŃCZENIE SEZONU 2013/2014 W POLSKIEJ EKSTRAKLASIE DAMIAN GORAWSKI

MARIUSZ PAWLAK

MARCIN ZAJĄC

były reprezentant Polski oraz pomocnik m.in. Ruchu Chorzów, Wisły Kraków, FK Moskwa i Górnika zabrze

były reprezentant Polski oraz zawodnik m.in. Lechii Gdańsk i Polonii Warszawa

były reprezentant Polski oraz zawodnik m.in. Lecha Poznań i Ruchu Chorzów

Jestem wychowankiem Lechii i bardzo mnie cieszy to, jak ostatnio spisuje się w T-Mobile Ekstraklasie klub z Gdańska. Dzięki niedzielnemu remisowi z Zawiszą w Bydgoszczy podopieczni Ricardo Moniza mają nadal szanse na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. Lechia gra nie tylko efektywnie, ale i bardzo efektownie. Aż chce się patrzeć, jak gdańszczanie bawią się piłką, co chwila tworzą akcje ofensywne. Nie wiem, co jest tego powodem, ale pod kierunkiem trenera Michała Probierza wyglądało to zupełnie inaczej. Po prostu – gorzej. Teraz Maciej Makuszewski i spółka zajęli się ofensywą, grają bardzo odważnie, wysoko. To naprawdę może się podobać i uważam, że już niedługo nie będzie żadnego problemu z zapełnieniem PGE Areny. Kto będzie najgroźniejszym rywalem Lechii? Po niedzielnej wygranej z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej stawiam na Ruch. Przed ekipą z Chorzowa jednak ciężkie spotkanie z Lechem w Poznaniu.

Legia mistrzem Polski sezonu 2013/2014. Składam gratulacje! Mimo że warszawianie przegrali w niedzielę z Ruchem Chorzów na własnym boisku, w pełni zasłużyli na tytuł, grali najrówniej, regularnie zdobywali punkty. Właśnie tego zabrakło Lechowi. Poznaniacy mieli w tym sezonie wiele dobrych momentów, ale przytrafił im się też kryzys, z czego skorzystali rywale. Ważne były również dwa ostatnie spotkania – „Kolejorz” przegrał w Gdańsku z Lechią i tylko zremisował na własnym stadionie z Pogonią Szczecin. Jeśli chce się grać o najwyższe cele, takie spotkania trzeba wygrywać. Ciekawi mnie jednak, jak będzie wyglądało spotkanie ostatniej kolejki przy Łazienkowskiej. Kibice z Warszawy i z Poznania nie darzą się zbytnią sympatią, co tylko podgrzewa atmosferę. Uważam, że przed nami naprawdę fajne spotkanie, w którym może zdarzyć się po prostu wszystko. W ostatniej kolejce grę w europejskich pucharach może zapewnić sobie Ruch, który podejmie Pogoń. „Niebiescy” powinni zwyciężyć.

Choć jestem kibicem Wisły Kraków i temu klubowi życzę zakwalifikowania się do europejskich pucharów, to jestem pod ogromnym wrażeniem postawy Górnika Zabrze w sobotnim meczu przy Reymonta. Nie spodziewałem się, że podopieczni trenera Roberta Warzychy mogą zagrać tak dobrze i zwyciężyć. Na pochwałę zasługuje zwłaszcza dyspozycja Adama Dancha, który zdobył dwie bramki i został bohaterem. Górnik ma niezły układ gier do końca sezonu – najpierw zmierzy się z Zawiszą w Bydgoszczy, a ten zespół jest ostatnio zupełnie bez formy, rozdaje punkty. Na zakończenie rozgrywek zabrzanie podejmą zaś na własnym boisku Lechię Gdańsk. Wisła zmierzy się z tymi samymi zespołami, choć w odwrotnej kolejności, ale z drużyną Ricardo Moniza zagra na PGE Arenie. Uważam, że to może mieć decydujące znaczenie, bo w Gdańsku wszystkie karty rozdaje Lechia. Nie ma na nią mocnych. Po niedzielnej wygranej Ruchu Chorzów na Legii, pytanie tylko, czy dwa zwycięstwa dadzą Górnikowi puchary? Chyba nie.

DAMIAN GORAWSKI TYPUJE POGOŃ SZCZECIN – LEGIA WARSZAWA LECH POZNAŃ – RUCH CHORZÓW LECHIA GDAŃSK – WISŁA KRAKÓW LEGIA WARSZAWA – LECH POZNAŃ RUCH CHORZÓW – POGOŃ SZCZECIN GÓRNIK ZABRZE – LECHIA GDAŃSK

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22

notował PD

MARIUSZ PAWLAK TYPUJE X X 2 1 X 1

POGOŃ SZCZECIN – LEGIA WARSZAWA LECH POZNAŃ – RUCH CHORZÓW LECHIA GDAŃSK – WISŁA KRAKÓW LEGIA WARSZAWA – LECH POZNAŃ RUCH CHORZÓW – POGOŃ SZCZECIN GÓRNIK ZABRZE – LECHIA GDAŃSK

MARCIN ZAJĄC TYPUJE X 1 1 X 1 X

POGOŃ SZCZECIN – LEGIA WARSZAWA LECH POZNAŃ – RUCH CHORZÓW LECHIA GDAŃSK – WISŁA KRAKÓW LEGIA WARSZAWA – LECH POZNAŃ RUCH CHORZÓW – POGOŃ SZCZECIN GÓRNIK ZABRZE – LECHIA GDAŃSK

X 1 1 1X 1X 1


WYWIAD TYGODNIA

BOGUSŁAW KACZMAREK

Mimo że Legia Warszawa przegrała w niedzielnym meczu przy łazienkowskiej z Ruchem Chorzów 1:2, w weekend została mistrzem Polski, ponieważ punkty w sobotnim starciu z Pogonią Szczecin stracił drugi w tabeli Lech Poznań. – O tym, że Legia będzie mistrzem, wiedziałem już dawno, dokładnie 20 lipca 2013 roku. Prorokowałem też spadek z ligi Widzewa Łódź i Zagłębia Lubin – chwali się Magazynowi STS Bogusław Kaczmarek, były asystent w reprezentacji Polski Leo Beenhakkera, a także szkoleniowiec m.in. Lechii Gdańsk i Groclinu Grodzisk Wielkopolski

9 BOGUSŁAW KACZMAREK

„Legia była mistrzem od początku sezonu” Legia Warszawa mistrzem Polski sezonu 2013/2014. Nie będę pytał, czy zasłużenie, ponieważ wystarczy spojrzeć w tabelę. Nie oszukujmy się – o tym, że Legia zdobędzie tytuł, wszyscy wiedzieliśmy już 20 lipca 2013 roku. Przecież wówczas dopiero zaczynały się rozgrywki?! Biorąc pod uwagę zasoby ludzkie, jakie miał do dyspozycji Janek Urban, a od grudnia 2013 roku Norweg Henning Berg, trudno było postawić na inną kandydaturę. Już przed ligą powiedziałem, że Legii przeszkodzić w zdobyciu, a właściwie obronie mistrzowskiego tytułu, może tylko prawdziwy kataklizm. Warszawski klub spełniał bowiem i spełnia nadal wszystkie warunki do tego, aby być najlepszy w Polsce. Uważam, że Legia może stać się naszym sztandarowym klubem na lata i w końcu zakwalifikować się do rozgrywek Ligi Mistrzów. Co było kluczowe w zdobyciu mistrzostwa? Właśnie szeroka kadra? Są trzy najważniejsze elementy, które stanowią o sile tego klubu. Pierwsza – bardzo liczna i stabilna kadra pierwszego zespołu. Jest w niej wielu bardzo dobrych piłkarzy i właściwie w każdej formacji Legia posiada fachowca, który potrafi pociągnąć grę zespołu. Od Dušzana Kuciaka w bramce, po defensywnego pomocnika Tomasza Jodłowca, który jest na tej pozycji klasą samą w sobie, a na Miroslavie Radoviciu kończąc. Nie można też zapomnieć o przebojowych skrzydłach i bocznych obrońcach. Gdyby nie kontuzja Michała Żyry jesienią, Legia zapewniłaby sobie tytuł w połowie rozgrywek. Pewnie znacznie pomógłby też Marek Saganowski, który również leczył uraz. „Sagan” zawsze umie wsadzić nos i strzelić gola. zanim o Żyrze, słowo o Jodłowcu. To Pan był odkrywcą jego talentu. I przez niego straciłem pracę (śmiech). Jak to? W Polonii Warszawa zmieniłem Tomkowi pozycję. Nie ustawiałem go jako stopera, a defensywnego pomocnika. Prezes Józef Wojcie-

chowski uznał jednak, że się nie znam i niedługo później straciłem pracę przy Konwiktorskiej. Już wtedy twierdziłem, a teraz mogę się w tym zdaniu tylko utwierdzić, że Jodłowiec jest klasowym defensywnym pomocnikiem. W dodatku zdobył już w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy sześć bramek, co pokazuje, że jest bardzo potrzebny w defensywie, ale i w ofensywie. Powiedział Pan o trzech elementach, które stanowią o sile Legii. Poznaliśmy dopiero jeden. Drugim jest oczywiście budżet klubu, który potrafi zaspokoić liczną kadrę. Nie ma z tym w Legii problemy. Trzeci element to z kolei atmosfera, która panuje na Łazienkowskiej. O dużym pechu może mówić Janek Urban, bo za jego kadencji fani przez półtorej roku wojowali z dawnym właścicielem klubu – panem Walterem. Teraz jest wszystko dobrze, mamy zgodę i każdy może przekonać się, ile dla Legii znaczą kibice. Na Łazienkowskiej jest wspaniała atmosfera! Legia stoi też młodzieżą. W ubiegłych rozgrywkach o sile zespołu decydowali Dominik Furman i Daniel łukasik. Teraz błyszczy Michał Żyro, w dobrej formie jest Bartosz Bereszyński. Młodość piłkarska ma to do siebie, że jest bardzo kapryśna. Zawodnicy mają problemy ze stabilizacją. Dzieje się tak nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Jeśli jeszcze przytrafi się chłopakowi jakiś uraz, mamy problem. Tak było na początku tych rozgrywek z Żyro, ale udało mu się odbudować i wrócić do formy. Bardzo się z tego powodu cieszę. Uważam, że ten chłopak ma wielki talent i może namieszać nawet w drużynie Adama Nawałki, czyli w reprezentacji Polski. Legia już jesienią prezentowała się nieźle i była liderem rozgrywek, ale właściciele klubu postanowili zwolnić trenera Jana Urbana. Jak duży miało to wpływ na mistrzostwo Polski? Janek to inteligentny człowiek z mocno rozbudowaną wyobraźnią. Dla wielu jego zwolnienie było wielkim zaskoczeniem, ale myślę, że on mógł się – może nie, że tego spodziewać – ale na pewno brać pod uwagę. W końcu główny cel na

sezon nie został w pełni zrealizowany. Legia odpadła z rozgrywek Pucharu Polski, a wcześniej z eliminacji Ligi Mistrzów. I uważam, że już to było pierwszym podcięciem gałęzi, na której siedział trener Urban. Sądzę bowiem, że Steuea Bukareszt była do przejścia. Zgodzi się Pan ze mną? zdecydowanie! Legii zabrakło jednak jednego zawodnika. Danijela Ljuboji? Właśnie o nim myślałem. Ja również. Ten napastnik dodawał Legii klasy, wprowadzał dużo doświadczenia. Ten awans do Ligi Mistrzów był w zasięgu ręki, ale Legii zabrakło atutów. Uważam, że już wtedy pozycja Janka Urbana została mocno zachwiana i zaczęto szukać nowych rozwiązań. Bo – niestety – ale u nas w Polsce najbardziej trwałe są zmiany. Zupełnie inaczej niż w innych europejskich krajach. Uważam, że Legia i z Urbanem na ławce zdobyłaby mistrzostwo Polski. Ale czy później awansowałaby do Champions League? Tego się już nie dowiemy. Uważam, że Legia jest na dobrej drodze. W tym składzie byłaby i z Urbanem. Berg nie jest autorytetem szkoleniowym. Nie dajmy się zwariować. Przecież gość prowadził tylko klub w Norwegii, zostawił go na dwunastym miejscu. Czy to była wystarczająca legitymacja, aby go zatrudnić? Uważam, że nie. Też tak sądzę. Berg miał już gotowe tworzywo piłkarskie, potrafił zadziałać, skorzystać z tego i dlatego przy Łazienkowskiej mogą dziś pić szampana. Aby dostać się do Ligi Mistrzów, Legia potrzebuje jednak wzmocnień. Brakuje jej klasycznego rozgrywającego i napastnika z prawdziwego zdarzenia. Każdy trener zdobywający mistrzostwo czy wygrywający Ligę Mistrzów, powie, że w zespole trzeba coś zmienić, wzbogacić go o dodatkowy element. Tak mówi Jose Mourinho, tak mówi Pep Guardiola, na pewno tak będzie mówił Carlo Ancelotti czy Berg. Takie są prawa występujące w tej pięknej grze.

Bogusław Kaczmarek urodził się 6 marca 1950 roku w Łodzi. Przygodę z piłką rozpoczął w miejscowym Starcie i MKS Hali Sportowej Łódź, a następnie występował w MRKS Gdańsk, Polonii Gdańsk, Lechii Gdańsk i Arce Gdynia, z którą zdobył Puchar Polski w 1979 roku. Następnie grał w fińskim Rovaniemi PS, szwedzkim Östärtelje IF, a karierę piłkarską zakończył w Stanach Zjednoczonych – reprezentował barwy Pittsburgha Spirit. Pracę trenerską rozpoczął w 1984, zajmował się drużynami juniorów Lechii Gdańsk (do 1992), a także

Zgodzę się z Pana sugestią – uważam, że Legii przydałby się właśnie napastnik i rozgrywający. Problem jest jednak tego typu, że nawet inwestując 500 tysięcy euro, nie ma Pan gwarancji, że gość się sprawdzi. Aby zatrudnić klasowego, sprawdzonego piłkarza, trzeba mieć znacznie mocniej nabity portfel. Uważam, że problemem naszej piłki są przeciętni obcokrajowcy. W tej chwili jest ich w T-Mobile Ekstraklasie 156. Ile dobrych? Można policzyć na palcach jednej ręki. Przez lata nasze kluby inwestują w siódmy sort kubańskich pomarańczy. Udało się trafić tylko kilka perełek – Kalu Uche, Roger, Maor Melikson, Danijel Ljuboja, Miroslav Radović. Mam jednak nadzieję, że w Legii będzie teraz inaczej. Szefem skautingu jest Michał Żewłakow, a do pomocy ma brata Marcina i Wojciecha Kowalewskiego. Wszyscy to inteligentni faceci, znający języki i potrafiący się poruszać po europejskich salonach. Oby dało to Legii cenne wzmocnienia. Wiemy już, że Legia zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów. zawisza Bydgoszcz, jako zdobywca Pucharu Polski, powalczy w eliminacjach Ligi Europy. W pucharach zagra także Lech Poznań, choć nie wiemy jeszcze, czy będzie wicemistrzem kraju. Kto będzie czwartym do brydża? Ruch Chorzów? Po niedzielnej wygranej z Legią

był asystentem szkoleniowca drużyny seniorów (do 1989 roku). W latach 1989-1992 samodzielnie prowadził już pierwszą drużynę Lechii. Następnie pracował w Stomilu Olsztyn (1992-1993), Zawiszy Bydgoszcz (1993) i ponownie w Stomilu (1993-1995), z którym awansował do pierwszej ligi. W latach 1995-1996 objął Sokoła Tychy. W 1997 roku prowadził GKS Bełchatów, a następnie Petrochemię Płock (obecnie Wisła – red.), ponownie Stomil i GKS Katowice. Największe sukcesy odniósł jako szkoleniowiec Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski (20012003). W 2003 roku wywalczył z tą drużyną wicemistrzostwo Polski. Od czerwca 2004 do października 2005 prowadził Górnika Łęczna. W lipcu 2006 znalazł się w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski, jako bliski współpracownik selekcjonera Leo Beenhakkera. Był na Euro 2008. Po turnieju podał się do dymisji i został trenerem Arki Gdynia, którą prowadził zaledwie przez dwa dni (5-7 lipca 2008). Następnie pracował w różnych rolach w Polonii Warszawa, a w minionych rozgrywkach w ukochanej Lechii Gdańsk. Pod okiem Kaczmarka karierę piłkarską rozwijali choćby Jerzy Dudek, Grzegorz Rasiak, Sylwester Czereszewski, Sebastian Szałachowski czy Paweł Wszołek. Często pełni rolę eksperta piłkarskiego. Jest ojcem Marcina Kaczmarka, obecnego trenera pierwszoligowej Wisły Płock.

przy Łazienkowskiej na głównego faworyta wyrósł Ruch. Choć liczę jeszcze na Lechię Gdańsk, która wiosną spisuje się naprawdę wybornie. Ruch ma jednak łatwiejszy terminarz, bowiem zagra w Poznaniu z Lechem, a później na własnym boisku z Pogonią Szczecin. Lechia zmierzy się zaś z Wisłą Kraków i Górnikiem Zabrze. Gdyby w niedzielę wygrała z Zawiszą… Wszystko jest jeszcze możliwe. Pewne jest także, że do pierwszej ligi spadły Widzew łódź i zagłębie Lubin. Również tak prognozowałem przed sezonem! Widzew od dłuższego czasu wisiał nad przepaścią i kwestią czasu było, kiedy spadnie. Upadek Zagłębia to zaś przykład złego zarządzania klubem. W Lubinie zmieniali się trenerzy, dyrektorzy, piłkarze. Nic to nie dało. Dlaczego? Bo z całym szacunkiem – winni są prezesi. Chore jest już to, że Zagłębie jest klubem Skarbu Państwa. Gdyby tak swoim zespołem zarządzał Józef Wojciechowski czy Bogusław Cupiał – OK. Ich pieniądze, ich prawo. Ale to nasze pieniądze, obywateli. Do Lubina menedżerowie co okienko wpychają masę obcokrajowców, którzy nie nadają się do niczego. A co dzieje się z młodzieżą, która osiąga dobre wyniki? Znika! Spadek to dla Zagłębia szansa na oczyszczenie.

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22

Rozmawiał PD


LIGA TYPERÓW

10

30. KOLEJKA (OSTATNIA)

LiGA tYperÓW (SeZON 2013/2014) - 30. kolejka (27.05-02.06) ZE</E'>/'/dzWZMt;W/Zt^ϭϬͲd<Ϳ NICK

L.P.

NAGRODA

WYNIKI MECZÓW 29. KOLEJKI

/>K_ KOLEJEK

/>K_ WhE<dMt

TRAFIONE WYNIKI

TRAFIONE TYPY

1

1 SZYMONEK11

Telewizor LED FULL HD 42"

29

233

41

110

2

2 KGKG

Telewizor LED FULL HD 32"

29

230

39

113

3

Monitor LED 21,5"

29

229

39

112

4

3 DRAJWER 4 MONIA0506

ϮϬϬnjų - ĚŽųĂĚŽǁĂŶŝĞŬĂƌƚLJŬůƵďŽǁĞũ

29

228

36

120

5

5 STANISLAW_5

ϭϳϬnjųͲĚŽųĂĚŽǁĂŶŝĞŬĂƌƚLJŬůƵďŽǁĞũ

29

226

41

103

6

6 KAROL_35

ϭϱϬnjųͲĚŽųĂĚŽǁĂŶŝĞŬĂƌƚLJŬůƵďŽǁĞũ

29

221

38

107

7 Amor

ϭϯϬnjųͲĚŽųĂĚŽǁĂŶŝĞŬĂƌƚLJŬůƵďŽǁĞũ

29

221

36

113

8 EDYTKA74

ϭϮϬnjųͲĚŽųĂĚŽǁĂŶŝĞŬĂƌƚLJŬůƵďŽǁĞũ

29

218

36

110

9 MAX_34

ϭϭϬnjųͲĚŽųĂĚŽǁĂŶŝĞŬĂƌƚLJŬůƵďŽǁĞũ

29

218

35

113

9 MARK_2

ϭϬϬnjųͲĚŽųĂĚŽǁĂŶŝĞŬĂƌƚLJŬůƵďŽǁĞũ

29

218

35

113

7 8 9 10

/>K_ KOLEJEK

/>K_ WhE<dMt

TRAFIONE WYNIKI

11 FAZI_7

29

218

32

12 BOSTON_2

28

217

13 J_23

29

14 OLIMPIJKA_OE

TRAFIONE TYPY

/>K_ WhE<dMt

TRAFIONE WYNIKI

TRAFIONE TYPY

1

122 21 ABCD

29

210

28

126

2

34

115 22 sdamian20

29

209

35

104

3

217

31

124 23 mariusz-idol

29

209

32

113

4

29

214

33

115 24 GREGORY_5

29

209

30

119

5

15 CYGAN_11

29

213

35

108 25 MATTHIAS_3

29

209

29

122

6

16 kolumb150

29

213

30

123 26 RYS_7

29

208

29

121

7

17 RICARDO_2

29

212

31

119 27 bajgru2

29

207

35

102

8

18 grisza

29

211

37

100 28 MERI1

29

207

33

108

19 ALEX 20

29

211

32

115 28 BEATA_7

29

207

33

108

20 ANDRZEJEK_4

29

210

33

111 30 LUKI8009

29

207

32

111

L.P.

NICK

0 : 3 3 : 0 1 : 1 2 : 0 2 : 3 0 : 0 1 : 1 1 : 2 0 : 0

ZESTAW MECZÓW 30. KOLEJKI />K_ KOLEJEK

NICK

2 : 1

UWAGA: W przypadku spotkań pucharowych, liczą się wyniki w regulaminowym czasie gry (bez dogrywek i rzutów karnych).

ZE</E'>/'/dzWZMt;D/:^ϭϭͲϯϬͿ L.P.

DOLCAN ZĄBKI – GKS BEŁChATÓW Polska 1. liga, Środa (21.05), godz. 17:30 JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – ŚLĄSK WROCŁAW Polska Ekstraklasa, Czwartek (22.05), godz. 18:00 PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA – WIDZEW ŁÓDŹ Polska Ekstraklasa, Czwartek (22.05), godz. 20:30 CRACOVIA KRAKÓW – KORONA KIELCE Polska Ekstraklasa, Piątek (23.05), godz. 18:00 PIAST GLIWICE – ZAGŁĘBIE LUBIN Polska Ekstraklasa, Piątek (23.05), godz. 20:30 WISŁA KRAKÓW – GÓRNIK ZABRZE Polska Ekstraklasa, Sobota (24.05), godz. 13:00 LECh POZNAŃ – POGOŃ SZCZECIN Polska Ekstraklasa, Sobota (24.05), godz. 15:30 REAL MADRYT – ATLETICO MADRYT Finał Ligi Mistrzów, Sobota (24.05), godz. 20:45 LEGIA WARSZAWA – RUCh ChORZÓW Polska Ekstraklasa, Niedziela (25.05), godz. 15:30 ZAWISZA BYDGOSZCZ – LEChIA GDAŃSK Polska Ekstraklasa, Niedziela (25.05), godz. 18:00

9 10

POGOŃ SZCZECIN – LEGIA WARSZAWA Polska Ekstraklasa, Środa (28.05), godz. 20:30 LECh POZNAŃ – RUCh ChORZÓW Polska Ekstraklasa, Środa (28.05), godz. 20:30 ZAWISZA BYDGOSZCZ – GÓRNIK ZABRZE Polska Ekstraklasa, Środa (28.05), godz. 20:30 LEChIA GDAŃSK – WISŁA KRAKÓW Polska Ekstraklasa, Środa (28.05), godz. 20:30 KORONA KIELCE – ŚLĄSK WROCŁAW Polska Ekstraklasa, Sobota (31.05), godz. 20:30 CRACOVIA KRAKÓW – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK Polska Ekstraklasa, Sobota (31.05), godz. 20:30 LEGIA WARSZAWA – LECh POZNAŃ Polska Ekstraklasa, Niedziela (01.06), godz. 18:00 RUCh ChORZÓW – POGOŃ SZCZECIN Polska Ekstraklasa, Niedziela (01.06), godz. 18:00 WISŁA KRAKÓW – ZAWISZA BYDGOSZCZ Polska Ekstraklasa, Niedziela (01.06), godz. 18:00 GÓRNIK ZABRZE – LEChIA GDAŃSK Polska Ekstraklasa, Niedziela (01.06), godz. 18:00

: : : : : : : : : :

UWAGA: W przypadku spotkań pucharowych, liczą się wyniki w regulaminowym czasie gry (bez dogrywek i rzutów karnych).

ZASADY GRY 1. Sezon 2013/2014 Ligi Typerów składa się z 30 kolejek. 2. Każda kolejka obejmuje zestaw 10-ciu meczów rozgrywanych w ciągu 1. tygodnia. 3. Zestaw meczów każdej kolejki publikowany jest w Magazynie STS. 4. Uczestnictwo w Lidze Typerów polega na typowaniu dokładnych wyników meczów, z zestawu podanego w każdej kolejce. Za każdy trafiony dokładny wynik, Uczestnik otrzymuje 3 pkt. Za każdy trafiony typ

(zwycięstwo gospodarzy, remis, lub zwycięstwo gości) – 1 pkt. Przykład: mecz: Pogoń Szczecin – Piast Gliwice zakończył się wynikiem 1:0 - typując wynik 1:0 dla Pogoni, Uczestnik otrzymuje 3 punkty, - typując każdy inny (oprócz 1:0) wynik oznaczający zwycięstwo Pogoni (na przykład 2:0, 2:1 itp.), Uczestnik otrzymuje 1 punkt, - typując wynik oznaczający remis, lub zwycięstwo Piasta (na przykład 0:0, lub 1:2 itp.), Uczestnik nie otrzymuje punktów.

(po rozegraniu każdej kolejki) aktualizowany.

5. Punkty zdobyte w każdej kolejce przez każdego Uczestnika są zaliczane do rankingu Ligi Typerów. Ranking jest co tydzień

7. Udział w Lidze Typerów jest dobrowolny i darmowy.

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22

6. Zwycięzcą Ligi Typerów zostaje Uczestnik, który po zakończeniu 30. kolejki ma najwięcej zgromadzonych punktów w rankingu. W przypadku równej ilości punktów, o kolejności w rankingu decyduje ilość trafionych dokładnych wyników (więcej trafionych – wyższa pozycja). Jeśli i w tym przypadku jest remis, o kolejności decyduje ilość rozegranych przez Uczestnika kolejek (mniej kolejek - wyższa pozycja).

8. Aby uczestniczyć w Lidze Typerów, należy być członkiem Klubu STS. Uczestnicy Ligi Typerów są identyfikowani na podstawie numeru karty klubowej. 9. Uczestnicy Ligi Typerów podają swoje typy w punkcie przyjmowania zakładów, lub na podstronie Magazynu STS (dostępnej pod adresem: https://www.sts.pl/pl/magazyn-sts/). 10. Ranking Ligi Typerów jest publikowany na podstronie Magazynu STS (dostępnej pod adresem: https://www.sts.pl/pl/magazyn-sts/) oraz w Magazynie STS.

11. (Nagrody) Zwycięzca Ligi Typerów otrzymuje telewizor LED FULL hD 42”. Zdobywca drugiego miejsca otrzymuje telewizor LED FULL hD 32”. Zdobywca trzeciego miejsca otrzymuje monitor LED 21,5". Uczestnicy z miejsc 4-10 otrzymają doładowanie kart klubowych w kwotach odpowiednio: 4 – 200 zł, 5 – 170 zł, 6 – 150 zł, 7 – 130 zł, 8 – 120 zł, 9 – 110 zł, 10 – 100 zł. Każdy Uczestnik Ligi Typerów po zakończeniu rundy otrzymuje bonus punktowy doliczany do rankingu ogólnopolskiego klubu STS. Bonus polega na pomnożeniu przez 100, liczby punktów zdobytych w Lidze Typerów (np. 75 pkt. w Lidze Typerów = 7500 pkt. do rankingu klubu STS).


KOLARSTWO / SIATKÓWKA

11

Rafał Majka pilnuje podium Za nami bardzo ciekawy tydzień zmagań na trasach wyścigu Giro d’ Italia. Punktem kulminacyjnym był czwartkowy etap jazdy indywidualnej na czas. Miał on pokazać, kto będzie się naprawdę liczył w walce o końcowe zwycięstwo, miał też dać nam odpowiedź, na co stać w tym wyścigu Rafała Majkę. W tym drugim przypadku spotkała nas miła niespodzianka. Polski kolarz nie imponował jak dotąd w „czasówkach” i liczyliśmy się z tym, że może na tym etapie ponieść spore straty. Tymczasem Majka zajął znakomite czwarte miejsce i umocnił się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej, nie dając sobie jednocześnie odebrać przodownictwa w klasyfikacji „młodzieżowców”. Ten układ przetrwał aż do końca tygodnia. Następne etapy przebiegały według podobnego scenariusza. Kolarze z czołówki wzajemnie się pilnowali, tak by żaden nie mógł odskoczyć od rywali. Wprawdzie w sobotę i niedzielę na metę docierały małe grupki, ale różnice czasowe były tak niewielkie, że nie spowodowały znacznych przetasowań w klasyfikacji. Bardzo czujnie jechał Majka, trzymając się w pobliżu największych faworytów, z Uranem i Quintaną na czele. W tym tygodniu wszystko się rozstrzygnie. Decydujące będą górskie etapy we wtorek, czwartek i sobotę oraz typowo górska „czasówka” w piątek. AP

GIRO D’ ITALIA 2014 WYNIKI ETAPÓW ROZEGRANYCh W UBIEGŁYM TYGODNIU ETAP 10 (173 km) (Modena - Salsomaggiore Terme) 1. BOUHANNI Nacer (FRA) 4:01:13 2. NIZZOLO Giacomo (ITA) +0:00 3. MATTHEWS Michael (AUS) +0:00 ... 37. NIEMIEC Przemysław (POL) +0:00 38. POLJAŃSKI Paweł (POL) +0:00 39. MAJKA Rafał (POL) +0:00 ETAP 11 (249 km) (Collecchio - Savona) 1. ROGERS Michael (AUS) 2. GESCHKE Simon (GER) 3. BATTAGLIN Enrico (ITA) ... 21. MAJKA Rafał (POL) 60. POLJAŃSKI Paweł (POL) 95. NIEMIEC Przemysław (POL)

5:48:07 +0:10 +0:10

ETAP 13 (157 km) (Fossano - Rivarolo Canavese) 1. CANOLA Marco (ITA) 3:37:20 2. RODRIGUEZ Jackson (VEN) +0:00 3. TULIK Angelo (FRA) +0:00 ... 27. MAJKA Rafał (POL) +0:11 84. POLJAŃSKI Paweł (POL) +0:11 142. NIEMIEC Przemysław (POL) +0:11 ETAP 14 (164 km) (Agliè - Oropa) 1. BATTAGLIN Enrico (ITA) 4:34:41 2. CATALDO Dario (ITA) +0:00 3. PANTANO GOMEZ Jarlinson (ITA) +0:07 ... 19. MAJKA Rafał (POL) +2:47 77. NIEMIEC Przemysław (POL) +13:11 78. POLJAŃSKI Paweł (POL) +13:11

4. ARU Fabio (ITA) +2:24 5. QUINTANA Nairo (COL) +2:40 6. POZZOVIVO Domenico (ITA) +2:42 7. KELDERMAN Wilco (NED) +3:04 8. ROLLAND Pierre (FRA) +4:47 9. KISERLOVSKI Robert (CRO) +5:44 10. POELS Wouter (NED) +6:32 ... 46. POLJAŃSKI Paweł (POL) +58:45 50. NIEMIEC Przemysław (POL) +1:03:10 KLASYFIKACJA MŁODZIEŻOWA 1. MAJKA Rafał (POL) 2. ARU Fabio (ITA) 3. QUINTANA Nairo (COL) ... 11. POLJAŃSKI Paweł (POL)

38:50:44 +0:34 +0:50 +56:55

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA 1. OMEGA PHARMA - QUICK-STEP 189:51:36 2. AG2R LA MONDIALE +1:54 3. BMC RACING TEAM +8:15

POZOSTAŁE ETAPY DO ZAKOŃCZENIA WYŚCIGU ETAP 16 - 27.05 (Ponte di Legno - Val Martello/Martelltal) wysokogórski (139 km) ETAP 17 - 28.05 (Sarnonico - Vittorio Veneto) płaski (208 km)

NAJLEPSI „GÓRALE” +0:10 +7:42 +14:44

ETAP 12 (41,9 km) jazda indywidualna na czas (Barbaresco - Barolo) 1. URAN URAN Rigoberto (COL) 57:34 2. ULISSI Diego (ITA) +1:17 3. EVANS Cadel (AUS) +1:34 4. MAJKA Rafał (POL) +1:39 ... 65. POLJAŃSKI Paweł (POL) +5:47 73. NIEMIEC Przemysław (POL) +6:12

ETAP 15 (225 km) (Valdengo - Plan di Montecampione) 1. ARU Fabio (ITA) 5:33:06 2. DUARTE AREVALO Fabio (ITA) +0:21 3. QUINTANA Nairo (COL) +0:22 ... 6. MAJKA Rafał (POL) +0:57 71. NIEMIEC Przemysław (POL) +19:17 74. POLJAŃSKI Paweł (POL) +19:17 KLASYFIKACJA GENERALNA 1. URAN URAN Rigoberto (COL) 63:26:39 2. EVANS Cadel (AUS) +1:03 3. MAJKA Rafał (POL) +1:50

1. ARREDONDO Julian (COL) 2. WELLENS Tim (BEL) 3. ULISSI Diego (ITA) ... 34. MAJKA Rafał (POL)

75 pkt. 57 pkt. 39 pkt. 5 pkt.

ETAP 18 - 29.05 (Belluno - Rif. Panarotta) wysokogórski (171 km) ETAP 19 - 30.05 (Bassano del Grappa - Cima Grappa) jazda indywidualna na czas (26,8 km)

KLASYFIKACJA PUNKTOWA 1. BOUHANNI Nacer (FRA) 251 pkt. 2. NIZZOLO Giacomo (ITA) 225 pkt. 3. VIVIANI Elia (ITA) 173 pkt. ... 18. MAJKA Rafał (POL) 39 pkt. 94. NIEMIEC Przemysław (POL) 2 pkt.

ETAP 20 - 31.05 (Maniago - Monte Zoncolan) wysokogórski (167 km) ETAP 21 - 01.06 (Gemona del Friuli - Trieste) płaski (172 km)

Do Brazylii w drugim garniturze W ubiegłym tygodniu wystartowała Liga Światowa siatkarzy. Rozgrywki w nowej edycji odbywają się w zmienionej formule (szczegóły i pierwsze wyniki w ramce obok). Dopiero w tym tygodniu do rywalizacji przystępują Polacy, którzy musieli najpierw wziąć udział w turniejach eliminacyjnych do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Eliminacje zakończyły się pomyślnie, czyli awansem, ale nie obyło się bez problemów. Martwić musi porażka z niżej notowaną od Polski Słowenią, zaniepokojenie budzą również kontuzje naszych siatkarzy. Michał Kubiak, w pechowych okolicznościach, bo podczas odnowy biologicznej na basenie, doznał złamania palców i jego udział do końca Ligi Światowej jest wykluczony. Jakby tego było mało, w niedzielnym meczu z Macedonią kontuzji stawu skokowego doznał… zastępujący Kubiaka Mateusz Mika. Tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej i tak są jednak traktowane przez trenera Stefane’a Antigę tylko jako etap przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu - siatkarskiego mundialu w Polsce na przełomie sierpnia i września. Do Brazylii poleci więc „drugi garnitur” naszej reprezentacji - najlepsi będą się w tym czasie regenerować. Nie zmienia to faktu, że warto powal-

czyć z „Canarinhos” o zwycięstwa. Tym bardziej, że dzięki nowej formule i korzystnym losowaniu nasza drużyna ma spore szanse na udział w turnieju finałowym, który byłby znakomitym przetarciem przed mistrzostwami świata. Brazylijczycy również chyba nie traktują obecnej edycji Ligi Światowej ze śmiertelną powagą, o czym mogą świadczyć dość niespodziewane dwie porażki z Włochami w miniony weekend. AP

Trener Stefan Antiga nie zabrał na mecze z Brazylią najmocniejszego składu polskiej reprezentacji

LIGA ŚWIATOWA SIATKARZY 2014 FORMAT ROZGRYWEK 28 zespołów podzielono na 7 grup w trzech dywizjach. Pierwszą dywizję stanowi "Elita". W jej skład wchodzi 8 zespołów. Podzielone one zostały na dwie grupy, zaś do turnieju finałowego awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z nich, gospodarz turnieju (Włochy) oraz zwycięzca turnieju finałowego drugiej dywizji. Druga dywizja to "Zaplecze". Jest ona podzielona na trzy grupy po 4 zespoły. Zwycięzcy grup oraz gospodarz (Australia) zmierzą się ze sobą w turnieju finałowym. Najgorsza drużyna pierwszej dywizji może spaść do niższej dywizji, jeśli najlepsza drużyna "Zaplecza" będzie spełniać wymogi stawiane przez FIVB. Ostatnia dywizja to "Pretendenci". W ich skład wchodzi 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Najlepsza drużyna rozgrywek wywalczy awans do wyższej dywizji w przyszłym roku. Jej miejsce zajmie najgorsza drużyna drugiej dywizji. W fazie grupowej pierwszej i drugiej dywizji, drużyny rozgrywają między sobą po dwa „dwumecze” u siebie i na wyjeździe. Kolejność w tabeli ustalana jest wg: 1. liczby zdobytych punktów; 2. liczby wygranych meczów; 3. stosunku setów; 4. stosunku małych punktów. Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt.

FAZA GRUPOWA (ELITA)

BRAZYLIA WŁOCHY POLSKA IRAN

GRUPA A (ranking FIVB - 1) (ranking FIVB - 3) (ranking FIVB - 5) (ranking FIVB - 12)

AUSTRALIA FINLANDIA

dotychczasowe wyniki 23-25.05 Belgia - Australia 3:0 i 3:1 zagrają w tym tygodniu 31.05-01.06 Kanada - Finlandia

dotychczasowe wyniki 23-24.05 Brazylia - Włochy 1:3 i 1:3 zagrają w tym tygodniu 29-30.05 Brazylia - Polska 30.05-01.06 Włochy - Iran

ROSJA USA BUŁGARIA SERBIA

GRUPA B (ranking FIVB - 2) (ranking FIVB - 4) (ranking FIVB - 6) (ranking FIVB - 9)

dotychczasowe wyniki 23-24.05 Bułgaria - USA 2:3 i 1:3 zagrają w tym tygodniu 30-31.05 Serbia - Rosja FAZA GRUPOWA (ZAPLECZE)

BELGIA KANADA

GRUPA C (ranking FIVB - 37) (ranking FIVB - 11)

(ranking FIVB - 14) (ranking FIVB - 30)

ARGENTYNA NIEMCY FRANCJA JAPONIA

GRUPA D (ranking FIVB - 7) (ranking FIVB - 10) (ranking FIVB - 16) (ranking FIVB - 17)

dotychczasowe wyniki 23-24.05 Niemcy - Japonia 3:0 i 3:2 24-25.05 Argentyna - Francja 2:3 i 0:3 zagrają w tym tygodniu 31.05-01.06 Francja - Japonia 31.05-01.06 Argentyna - Niemcy

HOLANDIA KOREA PORTUGALIA CZECHY

GRUPA E (ranking FIVB - 31) (ranking FIVB - 21) (ranking FIVB - 38) (ranking FIVB - 22)

zagrają w tym tygodniu 31.05-01.06 Holandia - Korea 31.05-01.06 Portugalia - Czechy

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


ĹťUĹťEL

12

GRAND PRIX CZECh

DuĹźy Ĺ&#x203A;cisk w czoĹ&#x201A;Ăłwce Grand Prix KLASYFIKACJA KOĹ&#x192;COWA GRAND PRIX EUROPY W BYDGOSZCZY 1. 2. 3. 4.

KRZYSZTOF KASPRZAK DARCY WARD JAROSĹ AW HAMPEL GREG HANCOCK

POL AUS POL USA

5. 6. 7. 8.

CHRIS HOLDER ANDREAS JONSSON NIELS-KRISTIAN IVERSEN MARTIN SMOLINSKI

AUS SWE DEN GER

9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

MATEJ ZAGAR ADRIAN MIEDZIĹ&#x192;SKI TAI WOFFINDEN NICKI PEDERSEN FREDRIK LINDGREN TROY BATCHELOR KENNETH BJERRE CHRIS HARRIS

SLO POL GBR DEN SWE AUS DEN GBR

NAZWA STADIONU Marketa Stadium POJEMNOĹ&#x161;Ä&#x2021; STADIONU 10 000 DĹ UGOĹ&#x161;Ä&#x2021; TORU 353 metrĂłw DZIKA KARTA REZERWOWI TORU

NAJLEPSI W GRAND PRIX CZECh W POPRZEDNICh SEZONACh

1. 2. 3. 4.

2013 TAI WOFFINDEN KRZYSZTOF KASPRZAK NICKI PEDERSEN EMIL SAYFUTDINOV

GBR POL DEN RUS

1. 2. 3. 4.

2012 NICKI PEDERSEN JASON CRUMP TOMASZ GOLLOB GREG HANCOCK

DEN AUS POL USA

1. 2. 3. 4.

2011 GREG HANCOCK JAROSĹ AW HAMPEL TOMASZ GOLLOB JASON CRUMP

USA POL POL AUS

1. 2. 3. 4.

2010 TOMASZ GOLLOB NICKI PEDERSEN JAROSĹ AW HAMPEL MAGNUS ZETTERSTROM

POL DEN POL SWE

KLASYFIKACJA KOĹ&#x192;COWA GRAND PRIX FINLANDII 1. 2. 3. 4.

MATEJ ZAGAR TAI WOFFINDEN FREDRIK LINDGREN GREG HANCOCK

SLO GBR SWE USA

5. 6. 7. 8.

CHRIS HOLDER NICKI PEDERSEN TROY BATCHELOR MARTIN SMOLINSKI

AUS DEN AUS GER

9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

DARCY WARD ANDREAS JONSSON JAROSĹ AW HAMPEL NIELS-KRISTIAN IVERSEN JOONAS KYLMAKORPI KAUKO NIEMINEN CHRIS HARRIS KENNETH BJERRE

AUS SWE POL DEN FIN FIN GBR DEN

GRAND PRIX CZECh (PRAGA)

ns

2 Greg HANCOCK

USA

34

10

4

4

3 Nicki PEDERSEN

DEN

34

2

12

6

4 Chris HOLDER

AUS

32

6

5

5

5 Martin SMOLINSKI

GER

31

1

8

8

6 Fredrik LINDGREN

SWE

30

4

13

3

7 -DURVĂĄDZ+$03(/

POL

29

7

3

11

8 Darcy WARD

AUS

29

13

2

9

9 Tai WOFFINDEN

GBR

28

9

11

2

10 Matej ZAGAR

SLO

27

11

9

1

11 Andreas JONSSON

SWE

24

8

6

10

12 Niels-Kristian IVERSEN

DEN

22

12

7

12

13 Kenneth BJERRE

DEN

18

5

15

16

14 Troy BATCHELOR

AUS

18

14

14

7

15 Chris HARRIS

GBR

6

16

16

15

QVR]QDF]DÄŞH]DZRGQLNQLHVWDUWRZDĂĄZ]DZRGDFK

NUMER 21 / TYDZIEĹ&#x192; 22

KALENDARZ NASTÄ&#x2DC;PNYCh GRAND PRIX W SEZONIE 2014 GP SZWECJI GP DANII GP WIELKIEJ BRYTANII GP Ĺ OTWY GP POLSKI (GORZĂ&#x201C;W) GP NORDYCKIE (VOJENS) GP SKANDYNAWII (SZTOKHOLM) GP POLSKI II (TORUĹ&#x192;)

GP Polski *RU]yZ

1

*3Ă RWZ\

3

GP Wlk. Brytanii

35

DATA ZAWODĂ&#x201C;W Sobota, 31 maja START 19:00 (czasu lokalnego)

GP Danii

GP Finlandii

POL

GP Szwecji

GP Europy (Bydgoszcz)

1 Krzysztof KASPRZAK

KLASYFIKACJA GENERALNA GRAND PRIX SEZONU 2014

GP Czech

Grand Prix Nowej Zelandii

JarosĹ&#x201A;aw Hampel stara siÄ&#x2122; dobrze przygotowaÄ&#x2021; swĂłj motocykl na Grand Prix Czech w Pradze...

Vaclav Milik Zdenek Holub Roman Ä&#x152;ejka

14.06 28.06 12.07 16.08 30.08 13.09 27.09 11.10

GP Polski II 7RUXÄ&#x201D;

niem ustawieĹ&#x201E; motocykla do nierĂłwnego toru w Tampere. StÄ&#x2026;d teĹź doĹ&#x203A;Ä&#x2021; niespodziewane (pierwsze w karierze) zwyciÄ&#x2122;stwo Mateja Zagara. DziÄ&#x2122;ki takim rozstrzygniÄ&#x2122;ciom Kasprzak utrzymaĹ&#x201A; pozycjÄ&#x2122; lidera, a w czoĹ&#x201A;Ăłwce klasyfikacji zrobiĹ&#x201A; siÄ&#x2122; niesamowity Ĺ&#x203A;cisk. PomiÄ&#x2122;dzy liderem a zajmujÄ&#x2026;cym dziesiÄ&#x2026;te miejsce Zagarem jest tylko osiem punktĂłw róşnicy. To zwiastuje wielkie emocje w nastÄ&#x2122;pnych zawodach, ktĂłre odbÄ&#x2122;dÄ&#x2026; siÄ&#x2122; na sĹ&#x201A;ynnej praskiej Markecie. Miejmy nadziejÄ&#x2122;, Ĺźe Hampel tym razem lepiej ustawi swojÄ&#x2026; maszynÄ&#x2122;, a Kasprzak bÄ&#x2122;dzie w stanie podjÄ&#x2026;Ä&#x2021; rywalizacjÄ&#x2122;. AP

GP Skandynawii (Sztokholm)

wiÄ&#x2122;zadĹ&#x201A;a tylne i boczne. To daje nadziejÄ&#x2122; na kontynuowanie startĂłw, przy leczeniu zachowawczym urazu. Faktem jednak jest, Ĺźe ewentualne wystÄ&#x2122;py Kasprzaka wiÄ&#x2026;ĹźÄ&#x2026; siÄ&#x2122; z ryzykiem pogĹ&#x201A;Ä&#x2122;bienia kontuzji i bĂłlem, z ktĂłrym musi siÄ&#x2122; zmagaÄ&#x2021; nasz reprezentant. WĹ&#x201A;aĹ&#x203A;nie dlatego nie zdecydowaĹ&#x201A; siÄ&#x2122; on na udziaĹ&#x201A; w zawodach na trudnym i dĹ&#x201A;ugim torze w Tampere. Pod nieobecnoĹ&#x203A;Ä&#x2021; Kasprzaka, liczyliĹ&#x203A;my na drugiego naszego staĹ&#x201A;ego uczestnika Grand Prix, JarosĹ&#x201A;awa Hampela, ktĂłry jednak zawiĂłdĹ&#x201A; na caĹ&#x201A;ej linii, nie awansujÄ&#x2026;c nawet do pĂłĹ&#x201A;finaĹ&#x201A;Ăłw. Polak nie byĹ&#x201A; zresztÄ&#x2026; jedynym zawodnikiem, ktĂłry miaĹ&#x201A; trudnoĹ&#x203A;ci z dostosowa-

GP Nordyckie (Vojens)

Niestety, nie udaĹ&#x201A;o siÄ&#x2122; Krzysztofowi Kasprzakowi wystartowaÄ&#x2021; w Grand Prix Finlandii. ĹťuĹźlowiec Stali GorzĂłw pojawiĹ&#x201A; siÄ&#x2122; na torze w Tampere, jednak po piÄ&#x2026;tkowych treningach zrezygnowaĹ&#x201A; z udziaĹ&#x201A;u w sobotnich zawodach. Przypomnijmy, Ĺźe popularny â&#x20AC;&#x17E;Kasperâ&#x20AC;? po wypadku podczas turnieju par w niemieckim Landshut, boryka siÄ&#x2122; z kontuzjowanym kolanem. Pierwsze diagnozy mĂłwiĹ&#x201A;y o zerwanych wiÄ&#x2122;zadĹ&#x201A;ach krzyĹźowych przednich, co oznaczaĹ&#x201A;oby koniecznoĹ&#x203A;Ä&#x2021; operacji, a potem dĹ&#x201A;ugÄ&#x2026; rehabilitacjÄ&#x2122; i w konsekwencji stratÄ&#x2122; caĹ&#x201A;ego sezonu. Na szczÄ&#x2122;Ĺ&#x203A;cie sytuacja nie wyglÄ&#x2026;da aĹź tak tragicznie, ucierpiaĹ&#x201A;y bowiem


LEKKOATLETYKA / PIŁKA RĘCZNA

13

Silna biało-czerwona ekipa Z każdym mityngiem Diamentowej Ligi, coraz silniejsza jest ekipa polskich lekkoatletów startujących w zawodach. Na inaugurację w Dausze mieliśmy wprawdzie tylko dyskoboli: Piotra Małachowskiego i Roberta Urbanka, ale ten pierwszy w znakomitym stylu rozprawił się z konkurentami, bezdyskusyjnie zwyciężając. W drugim mityngu, w Szanghaju, wystartowało troje Polaków: Justyna Kasprzycka (skok wzwyż), Marcin Lewandowski (800 metrów) i Tomasz Majewski (pchnięcie kulą), ale już bez spekta-

kularnych rezultatów – wszyscy solidarnie zajęli piąte miejsca. W sobotę w Eugene, do wymienionej trójki dołączą znaczące „posiłki”: halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż, Kamila Lićwinko oraz srebrny medalista z Sopotu w biegu na 800 metrów, Adam Kszczot. Czy w związku z tym, możemy liczyć na punktowane miejsca naszych lekkoatletów? Będzie ciężko, bo konkurencja jest naprawdę bardzo mocna, co widać w ramce obok… AP

DIAMENTOWA LIGA 2014 - MITYNG W EUGENE (31.05) SKOK W DAL KOBIET

200 METRÓW KOBIET klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Blessing OKAGBARE (NGR) 2. Anthonique STRACHAN (BAH) 3. Kimberlyn DUNCAN (USA)

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

Uwaga: do chwili zamknięcia numeru, nie opublikowano listy startowej. 400 METRÓW KOBIET klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Novlene WILLIAMS-MILLS (JAM) 4 pkt. 2. Amantle MONTSHO (BOT) 2 pkt. 3. Stephenie MCPHERSON (JAM) 1 pkt. Uwaga: do chwili zamknięcia numeru, nie opublikowano listy startowej.

Kamila Lićwinko w Eugene zainauguruje występy w Diamentowej Lidze...

PROGRAM FINAL FOUR

TABELE KOŃCOWE FAZY GRUPOWEJ

PÓŁFINAŁY (31.05) FC Barcelona (ESP) Flensburg-Handewitt (GER) MKB-MVM Veszprém (HUN) THW Kiel (GER) MECZ O 3. MIEJSCE I FINAŁ (01.06) WYNIKI 1/4 FINAŁU FC Barcelona (ESP) Rhein-Neckar Loewen (GER) HC Vardar-Skopje (MKD) Flensburg-handewitt (GER) ThW Kiel (GER) HC Metalurg (MKD) MKB-MVM Veszprém (hUN) PSG Handball (FRA)

31 38 22 24 31 21 28 26

31 24 27 25 34 26 31 26

WYNIKI 1/8 FINAŁU FC Barcelona (ESP) Aalborg Handball (DEN) MKB-MVM Veszprém (hUN) Orlen Wisła Płock (POL) Flensburg-handewitt (GER) Celje Pivovarna Lasko (SLO) ThW Kiel (GER) HC Motor Zaporozhye (UKR) HSV Hamburg (GER) hC Vardar-Skopje (MKD) PSG handball (FRA) RK Gorenje Velenje (SLO) KIF Kolding Kobenhavn (DEN) hC Metalurg (MKD) Rhein-Neckar Loewen (GER) KS Vive Targi Kielce (POL)

29 22 33 34 25 26 31 28 28 28 28 30 17 23 28 32

31 20 31 26 30 27 40 28 29 30 34 25 26 30 27 23

GRUPA A 1. VESZPREM 10 2. NECKAR LOEWEN 10 3. PIVOVARNA LASKO 10 4. ZAPOROZhYE 10 5. CROATIA ZAGRZEB 10 6. ST. PETERSBURG 10

17 16 9 9 8 1

303:243 305:252 269:272 277:296 267:282 216:292

GRUPA B 1. ThW KIEL 10 2. KIF KOLDING 10 3. VIVE TARGI KIELCE 10 4. WISŁA PŁOCK 10 5. FC PORTO VITALIS 10 6. DUNKERQUE HB 10

17 14 13 8 5 3

298:268 249:240 307:276 275:277 241:278 237:268

GRUPA C 1. FC BARCELONA 10 2. PSG hANDBALL 10 3. METALURG 10 4. VARDAR SKOPJE 10 5. DINAMO MIŃSK 10 6. WACKER THUN 10 GRUPA D 1. hSV hAMBURG 10 2. SG FLENSBURG 10 3. GORENJE VELENJE 10 4. AALBORG 10 5. NATURHOUSE 10 6. DROTT HALMSTAD 10

17 13 12 10 7 1

18 17 8 8 8 1

348:256 315:288 256:265 269:263 266:295 242:329

330:266 314:272 307:320 275:265 292:320 289:364

ZWYCIĘZCY OSTATNICh 5. EDYCJI 2012/2013 HSV Hamburg 2011/2012 THW Kiel 2010/2011 FC Barcelona 2009/2010 THW Kiel 2008/2009 BM Ciudad Real

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

rekord życiowy startują m.in.: Abeba AREGAWI (SWE) 3:56.54 Faith KIPYEGON (KEN) 3:56.98 Hellen OBIRI (KEN) 3:58.58 Jennifer SIMPSON (USA) 3:59.90 Brenda MARTINEZ (USA) 4:00.94 3 000 M. Z PRZESZKODAMI KOBIET

LIGA MISTRZÓW PIŁKARZY RĘCZNYCh - FINAL FOUR

klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Emma COBURN (USA) 2. Sofia ASSEFA (ETH) 3. Hiwot AYALEW (ETH)

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

rekord życiowy startują m.in.: Milcah CHEMOS (KEN) 9:07.14 Habiba GHRIBI (TUN) 9:08.37 Sofia ASSEFA (ETH) 9:09.00 Hiwot AYALEW (ETH) 9:09.61 Emma COBURN (USA) 9:19.80 400 METRÓW PRZEZ PŁOTKI KOBIET klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Kemi ADEKOYA (BRN) 2. Kaliese SPENCER (JAM) 3. Eilidh CHILD (GBR)

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

startują m.in.: rekord życiowy Brittney REESE (USA) 7.25 Darya KLISHINA (RUS) 7.05 Janay DELOACH SOUKUP (USA) 7.03 Blessing OKAGBARE (NGR) 7.00 Shara PROCTOR (GBR) 6.95 Tori BOWIE (USA) 6.91 Éloyse LESUEUR (FRA) 6.91 Ivana SPANOVIC (SRB) 6.85 RZUT DYSKIEM KOBIET klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Sandra PERKOVIC (CRO) 2. Dani SAMUELS (AUS) 3. Mélina ROBERTMICHON (FRA)

1 500 METRÓW KOBIET klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Abeba AREGAWI (SWE) 2. Jennifer SIMPSON (USA) 3. Sifan HASSAN (NED)

klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Blessing OKAGBARE (NGR) 2. Ivana SPANOVIC (SRB) 3. Sosthene MOGUENARA (GER)

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

Uwaga: do chwili zamknięcia numeru, nie opublikowano listy startowej. 100 METRÓW MĘŻCZYZN klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Justin GATLIN (USA) 2. Nesta CARTER (JAM) 3. Michael RODGERS (USA)

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

Uwaga: do chwili zamknięcia numeru, nie opublikowano listy startowej. 800 METRÓW MĘŻCZYZN klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Robert BIWOTT (KEN) 2. Taoufik MAKHLOUFI (ALG) 3. Andre OLIVIER (RSA)

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

startują m.in.: rekord życiowy David RUDISHA (KEN) 1:40.91 Nijel AMOS (BOT) 1:41.73 Abubaker KAKI (SUD) 1:42.23 Mohammed AMAN (ETH) 1:42.37 Duane SOLOMON (USA) 1:42.82 Adam KSZCZOT (POL) 1:43.30 Pierre-Ambroise BOSSE (FRA) 1:43.76 Andrew OSAGIE (GBR) 1:43.77 Marcin LEWANDOWSKI (POL) 1:43.79 5 000 METRÓW MĘŻCZYZN

Uwaga: do chwili zamknięcia numeru, nie opublikowano listy startowej. SKOK WZWYŻ KOBIET klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Ana ŠIMIC (CRO) 2. Inika MCPHERSON (USA) 3. Ruth BEITIA (ESP)

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

rekord życiowy startują m.in.: Anna CHICHEROVA (RUS) 2.07 Chaunte LOWE (USA) 2.05 Brigetta BARRETT (USA) 2.04 Svetlana SHKOLINA (RUS) 2.03 Ruth BEITIA (ESP) 2.02 Kamila LIĆWINKO (POL) 1.99 Ana ŠIMIĆ (CRO) 1.98 Mariya KUCHINA (RUS) 1.98 Justyna KASPRZYCKA (POL) 1.97

klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Yenew ALAMIREW (ETH) 2. Thomas LONGOSIWA (KEN) 3. Hagos GEBRHIWET (ETH)

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

startują m.in.: rekord życiowy Hagos GEBRHIWET (ETH) 12:47.53 Isiah Kiplangat KOECH (KEN) 12:48.64 Yenew ALAMIREW (ETH) 12:48.77 John KIPKOECH (KEN) 12:49.50 Edwin Cheruiyot SOI (KEN) 12:51.34 110 M. PRZEZ PŁOTKI MĘŻCZYZN klasyfikacja po 2. mityngach: 1. David OLIVER (USA) 2. Wenjun XIE (CHN) 3. P. MARTINOT-LAGARDE (FRA) 4. Sergey SHUBENKOV (RUS)

5 pkt. 4 pkt. 3 pkt. 2 pkt.

startują m.in.: rekord życiowy Aries MERRITT (USA) 12.80 David OLIVER (USA) 12.89 Jason RICHARDSON (USA) 12.98 Ryan WILSON (USA) 13.02 Hansle PARCHMENT (JAM) 13.05 Sergey SHUBENKOV (RUS) 13.09 P. MARTINOT-LAGARDE (FRA) 13.12 SKOK O TYCZCE MĘŻCZYZN klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Renaud LAVILLENIE (FRA) 2. Konstantinos FILIPPIDIS (GRE) 3. Changrui XUE (CHN)

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

rekord życiowy startują m.in.: Brad WALKER (USA) 6.04 Renaud LAVILLENIE (FRA) 6.02 Raphael HOLZDEPPE (GER) 5.91 Malte MOHR (GER) 5.91 Konstantinos FILIPPIDIS (GRE) 5.82 Changrui XUE (CHN) 5.80 TRÓJSKOK MĘŻCZYZN klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Lyukman ADAMS (RUS) 2. Lázaro MARTÍNEZ (CUB) 3. Bin DONG (CHN)

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

Uwaga: do chwili zamknięcia numeru, nie opublikowano listy startowej. PChNIĘCIE KULĄ MĘŻCZYZN klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Christian CANTWELL (USA) 2. Joe KOVACS (USA) 3. Ryan WHITING (USA)

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

rekord życiowy startują m.in.: Christian CANTWELL (USA) 22.54 Reese HOFFA (USA) 22.43 Ryan WHITING (USA) 22.28 Tomasz MAJEWSKI (POL) 21.95 David STORL (GER) 21.86 Joe KOVACS (USA) 21.52 RZUT OSZCZEPEM MĘŻCZYZN klasyfikacja po 1. mityngu: 1. Abd Ihab EL RAHMAN (EGY) 2. Kim AMB (SWE) 3. Vítezslav VESELÝ (CZE)

4 pkt. 2 pkt. 1 pkt.

Uwaga: do chwili zamknięcia numeru, nie opublikowano listy startowej.

KALENDARZ NASTĘPNYCh MITYNGÓW RZYM (WŁOCHY) 05.06 OSLO (NORWEGIA) 11.06 NOWY JORK (USA) 14.06 LOZANNA (SZWAJCARIA) 03.07 PARYŻ (FRANCJA) 05.07 LONDYN (WIELKA BRYTANIA) 11-12.07 MONAKO (MONAKO) 18.07 SZTOKHOLM (SZWECJA) 21.08 BIRMINGHAM (WIELKA BRYTANIA) 24.08 ZURYCH (SZWAJCARIA) 28.08 BRUKSELA (BELGIA) 05.09

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


TENIS ZIEMNY

14

FRENCh OPEN (SINGIEL KOBIET) [5] (6) KVITOVA P. (CZE)

[1] (1) WILLIAMS S. (USA)

(96) DIYAS Z. (KAZ)

(138) LIM A. (FRA)

(60) ERAKOVIC M. (NZL)

KWALIFIKANTKA

(117) KICHENOK N. (UKR)

(37) MUGURUZA G. (ESP)

(39) JOVANOVSKI B. (SRB)

(57) SCHMIEDLOVA A. (SVK)

(51) GIORGI C. (ITA)

(62) ZHENG J. (CHN)

KWALIFIKANTKA

(81) BENCIC B. (SUI)

[27] (28) KUZNETSOVA S. (RUS)

[29] (30) WILLIAMS V. (USA)

[23] (24) SAFAROVA L. (CZE)

[17] (18) VINCI R. (ITA)

(146) MINELLA M. (LUX)

(147) PARMENTIER P. (FRA)

(48) DELLACQUA C. (AUS)

(72) SHVEDOVA Y. (KAZ) (66) DAVIS L. (USA)

(126) DOMINGUEZ LINO L. (ESP)

(52) KNAPP K. (ITA)

(38) SVITOLINA E. (UKR) (105) MARTIC P. (CRO)

(79) BARTHEL M. (GER)

(46) GARCIA C. (FRA)

(419) FERRO F. (FRA)

[11] (12) IVANOVIC A. (SRB)

FRENCh OPEN (WIELKI SZLEM, pula nagród - 15,598,998 $, nawierzchnia ziemna) - SINGIEL KOBIET

[16] (17) LISICKI S. (GER)

[15] (16) STEPHENS S. (USA)

[9] (10) CIBULKOVA D. (SVK)

(41) PENG S. (CHN)

(73) RAZZANO V. (FRA)

(61) HERCOG P. (SLO)

KWALIFIKANTKA

(55) CEPELOVA J. (SVK)

(94) VAN UYTVANCK A. (BEL)

(802) MELZER I. (CZE)

(221) HESSE A. (FRA)

(87) VANDEWEGHE C. (USA)

(40) MEUSBURGER Y. (AUT)

(130) ROGERS S. (USA)

(56) PUIG M. (PUR) [19] (20) STOSUR S. (AUS)

[22] (23) MAKAROVA E. (RUS)

[25] (26) KANEPI K. (EST)

[30] (31) KOUKALOVA K. (CZE)

(75) NICULESCU M. (ROU)

(54) TORRO-FLOR M-T. (ESP)

(121) OPRANDI R. (SUI)

(35) RYBARIKOVA M. (SVK)

(76) ORMAECHEA P. (ARG)

(78) RADWAŃSKA U. (POL) KWALIFIKANTKA

(49) BECK A. (GER)

(63) ZAHLAVOVA STRYCOVA B. (CZE)

(42) PIRONKOVA T. (BUL)

(85) KLEYBANOVA A. (RUS)

KWALIFIKANTKA [7] (8) SHARAPOVA M. (RUS)

[4] (4) HALEP S. (ROU)

[3] (3) RADWAŃSKA A. (POL)

[6] (7) JANKOVIC J. (SRB) (77) FICHMAN S. (CAN)

(34) ZHANG S. (CHN)

(101) TATISHVILI A. (USA)

(141) JOHANSSON M. (FRA)

(45) NARA K. (JPN)

(64) PLISKOVA KA. (CZE)

(95) PEREIRA T. (BRA)

(71) TOMLJANOVIC A. (CRO)

(115) KUMKHUM L. (THA)

(53) SCHIAVONE F. (ITA)

KWALIFIKANTKA

(59) MCHALE C. (USA) [32] (33) VESNINA E. (RUS)

[26] (27) CIRSTEA S. (ROU)

[20] (21) CORNET A. (FRA)

[21] (22) FLIPKENS K. (BEL) KWALIFIKANTKA

(182) BARTY A. (AUS)

(67) VEKIC D. (CRO)

(200) TOWNSEND T. (USA)

(98) GLUSHKO J. (ISR)

(68) KING V. (USA) KWALIFIKANTKA

(129) CABEZA CANDELA E. (ESP)

KWALIFIKANTKA

(93) PFIZENMAIER D. (GER)

KWALIFIKANTKA

(44) KEYS M. (USA) [10] (11) ERRANI S. (ITA)

[14] (15) SUAREZ NAVARRO C. (ESP)

[13] (14) WOZNIACKI C. (DEN)

[12] (13) PENNETTA F. (ITA)

(65) WICKMAYER Y. (BEL)

(74) MAYR-ACHLEITNER P. (AUT)

(118) SOLER-ESPINOSA S. (ESP)

(47) KIRILENKO M. (RUS)

(90) SCHEEPERS C. (RSA)

(91) LARSSON J. (SWE)

(80) CADANTU A. (ROU)

KWALIFIKANTKA

KWALIFIKANTKA

(108) GOERGES J. (GER)

(82) DATE-KRUMM K. (JPN)

(86) PEER S. (ISR)

[24] (25) PAVLYUCHENKOVA A. (RUS)

[18] (19) BOUCHARD E. (CAN)

[28] (29) PETKOVIC A. (GER)

[31] (32) HANTUCHOVA D. (SVK)

(89) DOI M. (JPN)

(103) JAKSIC J. (SRB) (124) FEUERSTEIN C. (FRA)

(112) FRIEDSAM A-L. (GER)

(99) GOVORTSOVA O. (BLR)

(70) VOEGELE S. (SUI)

(58) CETKOVSKA P. (CZE)

(43) RISKE A. (USA)

(50) LEPCHENKO V. (USA)

(107) LUCIC-BARONI M. (CRO) (104) MLADENOVIC K. (FRA)

(97) PITER K. (POL)

[2] (2) LI N. (CHN)

[8] (9) KERBER A. (GER) UWAGA: W nawiasie kwadratowym numer rozstawienia. W nawiasie okrągłym pozycja w rankingu WTA (stan na 19.05.2014)

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


TENIS ZIEMNY

FRENCh OPEN (SINGIEL MĘŻCZYZN)

15

[1] (1) NADAL R. (ESP)

[6] (6) BERDYCH T. (CZE)

(277) GINEPRI R. (USA)

KWALIFIKANT (93) DEVVARMAN S. (IND)

(83) MATHIEU P-H. (FRA)

(99) NEDOVYESOV A. (KAZ)

(58) THIEM D. (AUT) KWALIFIKANT

(72) FALLA A. (COL)

(77) MAYER L. (ARG)

(63) PAIRE B. (FRA) KWALIFIKANT

(60) GABASHVILI T. (RUS)

[27] (28) BAUTISTA AGUT R. (ESP)

[30] (31) POSPISIL V. (CAN)

[17] (18) ROBREDO T. (ESP)

[21] (22) ALMAGRO N. (ESP)

KWALIFIKANT

(79) SOCK J. (USA)

(61) MONTANES A. (ESP)

(67) JOHNSON S. (USA)

(74) DE SCHEPPER K. (FRA)

KWALIFIKANT

(38) MAHUT N. (FRA)

FRENCh OPEN (WIELKI SZLEM, pula nagród - 11,552,000 €, nawierzchnia ziemna) - SINGIEL MĘŻCZYZN

(84) LAJOVIC D. (SRB) (45) DELBONIS F. (ARG)

(56) KUKUSHKIN M. (KAZ)

(331) ZOPP J. (EST)

(133) HERBERT P-H. (FRA) [10] (11) ISNER J. (USA)

[16] (17) HAAS T. (GER)

[15] (16) YOUZHNY M. (RUS)

[11] (12) DIMITROV G. (BUL)

(70) CARRENO BUSTA P. (ESP)

(49) KARLOVIC I. (CRO)

(41) STEPANEK R. (CZE)

KWALIFIKANT

(114) ARGUELLO F. (ARG)

(126) BRANDS D. (GER)

KWALIFIKANT

(206) MICHON A. (FRA)

(43) BENNETEAU J. (FRA)

(73) KLAHN B. (USA)

(66) KUBOT Ł. (POL)

(76) ROBERT S. (FRA)

[18] (19) GULBIS E. (LAT)

[19] (20) ANDERSON K. (RSA) [32] (33) SEPPI A. (ITA)

[31] (32) TURSUNOV D. (RUS)

(34) GIRALDO S. (COL)

KWALIFIKANT

(54) MONACO J. (ARG)

(97) VOLANDRI F. (ITA)

(195) POUILLE L. (FRA)

(64) QUERREY S. (USA)

KWALIFIKANT

KWALIFIKANT

KWALIFIKANT

KWALIFIKANT (88) LACKO L. (SVK)

(52) SIJSLING I. (NED) [5] (5) FERRER D. (ESP)

[4] (4) FEDERER R. (SUI)

[3] (3) WAWRINKA S. (SUI)

[8] (9) RAONIC M. (CAN)

(39) GARCIA-LOPEZ G. (ESP)

(161) KYRGIOS N. (AUS) (53) ROSOL L. (CZE)

(96) MANNARINO A. (FRA)

(104) VESELY J. (CZE)

(46) LU Y-H. (TPE) (80) YOUNG D. (USA)

(95) RUSSELL M. (USA)

(110) SELA D. (ISR)

(78) GONZALEZ A. (COL) KWALIFIKANT

KWALIFIKANT

[29] (30) SIMON G. (FRA)

[26] (27) LOPEZ F. (ESP)

[20] (21) DOLGOPOLOV A. (UKR)

[23] (24) MONFILS G. (FRA) (82) HANESCU V. (ROU)

(115) RAMOS A. (ESP)

(163) OLIVETTI A. (FRA)

(35) DODIG I. (CRO)

(65) STRUFF J-L. (GER)

(37) GRANOLLERS M. (ESP) (50) HAASE R. (NED)

(71) BECKER B. (GER)

(100) DAVYDENKO N. (RUS)

(108) BELLUCCI T. (BRA)

(62) KLIZAN M. (SVK)

KWALIFIKANT

[9] (10) NISHIKORI K. (JPN)

[14] (15) FOGNINI F. (ITA)

[13] (14) TSONGA J-W. (FRA)

[12] (13) GASQUET R. (FRA)

(47) ROGER-VASSELIN E. (FRA)

(81) TOMIC B. (AUS)

(106) GOFFIN D. (BEL)

(44) HEWITT L. (AUS)

(59) MELZER J. (AUT)

(48) BERLOCQ C. (ARG)

(51) NIEMINEN J. (FIN )

(75) EBDEN M. (AUS)

(102) PRZYSIĘŻNY M. (POL)

(138) CUEVAS P. (URU)

(98) ESTRELLA BURGOS V. (DOM)

(155) LLODRA M. (FRA)

[22] (23) JANOWICZ J. (POL)

[24] (25) VERDASCO F. (ESP)

[25] (26) CILIC M. (CRO)

[28] (29) KOHLSCHREIBER P. (GER)

(69) ANDUJAR P. (ESP)

(85) RIBA P. (ESP)

KWALIFIKANT

(86) STAKHOVSKY S. (UKR) (57) ISTOMIN D. (UZB)

(101) KAMKE T. (GER)

(68) MATOSEVIC M. (AUS)

(40) CHARDY J. (FRA) (91) GIMENO-TRAVER D. (ESP)

(87) BROWN D. (GER)

(42) SOUSA J. (POR)

(55) GOLUBEV A. (KAZ)

[2] (2) DJOKOVIC N. (SRB)

[7] MURRAY A. (GBR) UWAGA: W nawiasie kwadratowym numer rozstawienia. W nawiasie okrągłym pozycja w rankingu ATP (stan na 19.05.2014)

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


16

PIŁKA NOŻNA

ILOŚĆ GOLI 3.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

+

1.35

2.7

20:30

21495 Podbeskidzie -Zagłębie (3.5)

1.3

2.93

20:30

21395 Jagiellonia -Korona (3.5)

1.35

2.7

20:30

-

+

21424 Widzew -Piast (0.5)

2.93

1.3

20:30

11831 Śląsk -Cracovia (0.5)

2.93

1.3

20:30

2.7

1.35

20:30

20566 Japonia-Cypr

2.93

1.3

20:30

20565 Mołdawia-Kanada

ILOŚĆ GOLI 0.5 - 1. POŁOWA

POLSKA EKSTRAKLASA

PIŁKA NOŻNA

MECZ

1

X

2

1X X2 12

28

Widzew -Piast

2.5

3.1

2.57

1.38

1.41

1.27

20:30

21499 Podbeskidzie -Zagłębie (0.5)

26

Śląsk -Cracovia

1.85

3.25

3.8

1.18

1.75

1.24

20:30

21388 Jagiellonia -Korona (0.5)

33

Podbeskidzie -Zagłębie

2.2

3.15

2.95

1.3

1.52

1.26

20:30

27

Jagiellonia -Korona

2.15

3.2

3

1.29

1.55

1.25

20:30

ZAKŁAD BEZ REMISU

W KTÓREJ POŁOWIE WIĘCEJ BRAMEK

1

2

=

21438 Widzew -Piast

2.95

2.15

3.2

20:30

11815 Śląsk -Cracovia

2.95

2.1

3.3

20:30

1

2

17290 Widzew -Piast

1.8

1.8

20:30

21488 Podbeskidzie -Zagłębie

2.95

2.1

3.25

20:30

13049 Śląsk -Cracovia

1.4

2.6

20:30

21384 Jagiellonia -Korona

2.95

2.1

3.3

20:30

13050 Podbeskidzie -Zagłębie

1.55

2.15

20:30

13048 Jagiellonia -Korona

1.55

2.2

20:30

1 DRUŻYNA STRZELI

TAK NIE

WYNIK DO 15 MINUTY

2 DRUŻYNA STRZELI

TAK NIE

7.2

20:30

10349 Jagiellonia -Korona

5.75

1.25

7.2

20:30

5.5 20:30

10

12

35

40

20558 Mołdawia-Kanada

7.5

10

8.5 6.5

12

8.5 7.5

10 2.75 17:30

20557 Francja-Norwegia

7

6.5

9

8.5

21

22

12

34 1.65 21:00

18

60

1.4 12:30

HANDICAP 0:1

2.55 21:00

X

1

X2

20548 Japonia-Cypr (-1)

4.25

1.4

2.5

12:30

23:55

1.25

12 4.75 20:30

8.5 6.5

21:00

5.75

12

1:0 2:0 2:1 1:1 2:2 1:2 0:1 0:2 inny

2.25

10426 Podbeskidzie -Zagłębie

20

DOKŁ. WYNIK 20559 Japonia-Cypr

1.5

20:30

20

25 23:55

4.25

2.85

7

3.3 21:00

25

20574 USA-Azerbejdżan (-1)

1.3

5

12

25

20:30

21291 Jagiellonia -Korona

5

30

2.55

20:30

4.5 5.25 8.5

5 22

7

1.4

7.75

30

4.25

50 3.75 8.5

1.45 25

11804 Śląsk -Cracovia

1.25

30

25

20586 USA-Azerbejdżan

17:30

5.3

12

10117 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia 5.5 12

1.62

10422 Śląsk -Cracovia

12

13 21:00

1.07

20:30

2.9

4.5 17:30

18

5.4

2.75

HANDICAP 1:0

X

10118 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia (1) 3.75

OBIE DRUŻYNY STRZELĄ

20:30

12

20

2.02

1.35

1/1 1/X 1/2 X/1 X/X X/2 2/1 2/X 2/2

30

3.75

21475 Podbeskidzie -Zagłębie

3.3

15

3.85

20:30

10088 Podbeskidzie -Zagłębie

6

6

20531 Francja-Norwegia (-1)

6.75

10092 Śląsk -Cracovia

4

20532 Mołdawia-Kanada (-1)

1.2

4

5.5

50 3.75

25 12:30

20:30

6.75

12

30

25

3.2

10359 Widzew -Piast

25 5.75 4.75 5.75 25

25

1.25

2

12

24

21405 Widzew -Piast

20:30

4

9.5

50 1.45 23:55

X

10087 Widzew -Piast

12

4

15

1

1 POŁ/KONIEC

4

1.85 18

50

35

20:30

1.52

1/1 1/X 1/2 X/1 X/X X/2 2/1 2/X 2/2 1.35 25

30

3.7

1.38

1 POŁ/KONIEC

11

1.2

1.19

23:55

6.5 9.5

21386 Jagiellonia -Korona

3.5

21:00

20

8

20:30

2.2

5.75

1.45

20578 USA-Azerbejdżan

3.5

2.6

1.25

2.6

9

1.22

21057 Jagiellonia -Korona

7.2

20582 USA-Azerbejdżan

20:30

21496 Podbeskidzie -Zagłębie

20:30

10136 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia

4

20:30 20:30

21:00

1.16

12

1.55

11

11829 Śląsk -Cracovia

1.55 1.52

1.3

7.5

X2 1.44

3.75

8

1.29 1.36

20561 Francja-Norwegia

12.5

1X

1.19

17:30

7

1.25 1.15

6.75

11

2 4

1.2

13

3.05 3.55

6.75

9

X 2.2

12:30

20562 Mołdawia-Kanada

10129 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia

2.15 2.15

25

20:30

3 2.4

2

1.5

3.2

1

2.65

X

2.4

1.25

1. POŁOWA

21501 Podbeskidzie -Zagłębie

WYNIK DO 15 MINUTY

21422 Widzew -Piast 21439 Widzew -Piast 11862 Śląsk -Cracovia

1

20563 Japonia-Cypr

20564 Francja-Norwegia

1X

2

1.15

4.15

21:00

Tak Nie

21416 Widzew -Piast

1.6

2.06

20:30

-

+

11803 Śląsk -Cracovia

1.65

1.98

20:30

16281 Japonia-Cypr (1.5)

4.4

1.12

12:30

21519 Podbeskidzie -Zagłębie

1.65

1.98

20:30

31572 Mołdawia-Kanada (1.5)

2.52

1.4

17:30

21381 Jagiellonia -Korona

1.6

2.06

20:30

25875 Francja-Norwegia (1.5)

2.85

1.3

21:00

11361 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia (1.5)

2.7

1.35

21:00

16303 USA-Azerbejdżan (1.5)

4.02

1.16

23:55

ILOŚĆ GOLI 1.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

1

2

Nikt

21408 Widzew -Piast

1.9

1.9

10.25 20:30

1:0 2:0 2:1 1:1 2:2 1:2 0:1 0:2 inny

11800 Śląsk -Cracovia

1.6

2.3

10.75 20:30

-

+

10282 Widzew -Piast

7.5

10

8.5 6.5

12

8.5 7.5

10 2.75 20:30

21518 Podbeskidzie -Zagłębie

1.75

2.1

10.25 20:30

16101 Japonia-Cypr (2.5)

2.35

1.45

12:30

10308 Śląsk -Cracovia

7

8

8.5 7.5

12

14

9.5

17

21380 Jagiellonia -Korona

1.7

2.1

11.25 20:30

31539 Mołdawia-Kanada (2.5)

1.5

2.25

17:30

10316 Podbeskidzie -Zagłębie

7.5

9

8

7

12

11

9

13 2.55 20:30

12537 Francja-Norwegia (2.5)

1.65

2

21:00

10234 Jagiellonia -Korona

7.5

9

8

7

12

11

9

13 2.55 20:30

10034 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia (2.5)

1.6

2.06

21:00

16285 USA-Azerbejdżan (2.5)

2.06

1.6

23:55

10072 Jagiellonia -Korona

DOKŁ. WYNIK

3.3

12

HANDICAP 0:1

30

5

5

7

20

12 4.75 20:30

2.3 20:30

X

1

X2

10187 Widzew -Piast (-1)

3.85

5.4

1.07

20:30

10191 Śląsk -Cracovia (-1)

3.6

3.25

1.25

20:30

10228 Podbeskidzie -Zagłębie (-1)

3.75

4.15

1.15

10153 Jagiellonia -Korona (-1)

3.75

4.15

1.15

ILOŚĆ GOLI 1.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

1094

Uzbekistan-Oman

1015

Mołdawia-Kanada

20:30

1006

Francja-Norwegia

20:30

1095 1032

3.21

1.25

20:30

11840 Śląsk -Cracovia (1.5)

3.43

1.22

20:30

21397 Jagiellonia -Korona (1.5)

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

3.43

1.22

1 1.12

21430 Widzew -Piast (1.5)

1.25

MECZ Japonia-Cypr

+

3.21

ROZGR. MIĘDZ. MECZE TOWARZYSKIE 1017

-

21492 Podbeskidzie -Zagłębie (1.5)

PIERWSZY GOL W MECZU

27/05 WTOREK

27/05 WTOREK

-

11847 Śląsk -Cracovia (3.5)

27/05 WTOREK

27/05 WTOREK

WTOREK 27/05

X

2

4.58

1.04

1.85

3.25

3.9

1.18

1.75

1.24

16:00

-

+

2.5

3.15

2.54

1.39

1.41

1.26

17:30

16279 Japonia-Cypr (3.5)

1.55

2.15

12:30

1.35

4.5

6.75

1.04

2.7

1.13

21:00

31570 Mołdawia-Kanada (3.5)

1.16

4.02

17:30

Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia 3.09

3.1

2.15

1.55

1.27

1.27

21:00

25873 Francja-Norwegia (3.5)

1.22

3.4

21:00

USA-Azerbejdżan

5.75 11.14 1.01

3.79

1.07

23:55

11059 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia (3.5)

1.22

3.43

21:00

16295 USA-Azerbejdżan (3.5)

1.45

2.37

23:55

1.18

ZAKŁAD BEZ REMISU 10038 Uzbekistan-Oman

1.35

2.7

16:00

-

+

20:30

11890 Mołdawia-Kanada

1.7

1.9

17:30

16133 Japonia-Cypr (0.5)

3.45

1.22

12:30

20:30

13642 Francja-Norwegia

1.07

5.75

21:00

31568 Mołdawia-Kanada (0.5)

2.37

1.45

17:30

10149 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia

2.3

1.5

21:00

25869 Francja-Norwegia (0.5)

2.52

1.4

21:00

16182 USA-Azerbejdżan

1.03

7.25

23:55

15854 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia (0.5)

2.52

1.4

21:00

16535 USA-Azerbejdżan (0.5)

3.21

1.25

23:55

1.8

1.8

20:30

11556 Śląsk -Cracovia (2.5)

1.85

1.75

20:30

1. POŁOWA

1

X

2

21472 Podbeskidzie -Zagłębie (2.5)

1.75

1.85

20:30

16284 Japonia-Cypr

1.4

2.9

14

21039 Jagiellonia -Korona (2.5)

1.85

1.75

20:30

31580 Mołdawia-Kanada

3.05

2

3.4

25846 Francja-Norwegia

1.8

2.25

9

11207 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia 3.85

2.05

2.7

16308 USA-Azerbejdżan

2.65

11.5

21428 Widzew -Piast (3.5)

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22

1.3

2.93

ILOŚĆ GOLI 3.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

2

21404 Widzew -Piast (2.5)

+

12:30

1

+

-

1X X2 12

6.75 14.26 1.01

-

ILOŚĆ GOLI 3.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

PIŁKA NOŻNA

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

20:30

1.5

1X 1.21 1.35

ILOŚĆ GOLI 0.5 - 1. POŁOWA

X2

12

2.52

1.31

12:30

1

2

=

1.28

1.64

17:30

16272 Japonia-Cypr

2.85

1.95

3.85

12:30

1.8

1.5

21:00

31575 Mołdawia-Kanada

2.95

2.15

3.1

17:30

1.17

1.6

21:00

25878 Francja-Norwegia

2.95

2.1

3.25

21:00

2.25

1.36

23:55

15860 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia

3

2.15

3.1

21:00

W KTÓREJ POŁOWIE WIĘCEJ BRAMEK


1

2

=

2.85

2

3.65

1 DRUŻYNA STRZELI

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ 23:55

-

+

39252 Derry City FC-Dundalk FC (2.5)

1.7

1.9

20:45

39339 Wexford Youths FC-Galway FC (2.5)

1.6

2.06

21:00

TAK NIE

16137 Japonia-Cypr

1.02

7.5

12:30

31566 Mołdawia-Kanada

1.35

2.75

17:30

25868 Francja-Norwegia

1.12

4.85

21:00

LITWA 1 LIGA

PIŁKA NOŻNA

MECZ 1491

Dainava -Banga G.

20:00

2

Lajovic D.-Delbonis F.

4.05

1.19

11:00

4080

Kohlschreiber P.-Riba P.

1.12

5.15

11:00

4053

Ebden M.-Cuevas P.

5.9

1.09

11:00

4082

Dimitrov G.-Karlovic I.

1.1

5.62

11:00

4033

Bolelli Simone-Arnaboldi Andrea

1.26

3.41

11:00

4015

Gasquet R.-Tomic B.

1.27

3.34

11:00

1.45

2.4

21:00

4063

Golubev A.-Murray A.

6.5

1.08

11:00

1.04

6.75

23:55

4018

Johnson Steve-Lokoli Laurent

1.3

3.15

11:00

4086

Hewitt L.-Berlocq C.

3.27

1.28

11:00

4064

Haider-Maurer Andreas-Brands Daniel

1.2

3.94

11:00

4088

Almagro N.-Sock J.

1.1

5.62

11:00

ROZGR. MIĘDZ. AFC CHALLENGE CUP, KNOCKOUT STAGE MECZ

TAK NIE

2

1X X2 12

10569 Palestyna-Afganistan 2.05

3.2

3.2

1.25

1.6

1.25

12:30

10669 Filipiny-Malediwy

3.2

2.5

1.4

1.41

1.25

18:00

2.45

1.45

12:30

31558 Mołdawia-Kanada

1.4

2.55

17:30

25861 Francja-Norwegia

2.2

1.5

21:00

USA 1 LIGA

12105 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia

1.25

3.2

21:00

16321 USA-Azerbejdżan

2.25

1.5

23:55

MECZ

Tak Nie

16128 Japonia-Cypr

2.55

1.4

12:30

31556 Mołdawia-Kanada

1.91

1.7

17:30

25859 Francja-Norwegia

2.5

1.4

21:00

13089 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia

1.85

1.75

21:00

16325 USA-Azerbejdżan

2.37

1.45

23:55

ROZGR. MŁODZIEŻOWE TURNIEJ W TOULONIE U21

976

2.5

PIŁKA NOŻNA

1

Kansas City-New York 1.95

X

2

1X X2 12

3.2

3.5

1.21

ZAKŁAD BEZ REMISU 10717 Kansas City-New York

1. POŁOWA

1

12336 Kansas City-New York 2.55

MECZ 1003

Chile-Meksyk

1

X

2

2.55

3.1

2.55

1.4

1.39

1.27

PIŁKA NOŻNA

MECZ

1

X

2

Gruzja-Cypr

2.2

3.15

2.95

1.3

1.52

1.26

16:30

1059

Szwajcaria-Izrael

1.8

3.35

3.9

1.17

1.8

1.23

18:00

4008

PIŁKA NOŻNA

Luboń-Pakość

1X

X2

12

2.1

4

1.15

1.39

1.58

-

+

1.7

1.91

4016

2179

Bragantino -Vasco Da Gama RJ

23:55

2176

Ceara CE-Vila Nova GO

23:55

2173

Luverdense MT-Icasa

23:55

2172

Nautico PE-Avai

23:55

2178

Atletico GO-America Mineiro

23:55

2180

Portuguesa SP-Sampaio Correa MA

23:55

2174

Boa Esporte -Santa Cruz PE

23:55

2175

Joinville -America RN

23:55

2177

Parana -Ponte Preta SP

23:55

2171

ABC -Oeste

23:55

FINLANDIA 2 LIGA

ARGENTYNA LNB ZWYCIĘSTWO 13075 Penarol Mar Del Plata-Regatas Corrientes

CZECHY 1 LIGA 4502

1

X

2

1X X2 12

Hifk-Jippo

1.7

3.45

4.1

1.14

ZAKŁAD BEZ REMISU 11114 Hifk-Jippo

1.91

1.22

1

2

1.3

2.95

1

X

2

1X

X2

12

2.3

2.15

4.65

1.11

1.48

1.55

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ 10960 Hifk-Jippo (2.5)

IRLANDIA PUCHAR LIGI

-

+

1.7

1.91

4503

2.65

1.26

1.24

20:45

3037

Wexford Youths FC-Galway FC 3.05

3.15

2.1

1.58

1.26

1.26

21:00

10843 Wexford Youths FC-Galway FC

1

39289 Derry City FC-Dundalk FC 3.65 3.7

2.2

1.55

X

2

1X

X2

12

2.1

2.65

1.36

1.17

1.58

2.05

2.75

1.34

1.17

1.6

Macc. Haifa-Hap. Jerozolima

Novo Mesto-Ol. Lublana

23:55

KOSZYKÓWKA 18:00

KOSZYKÓWKA

1

2

1.75

1.85

19:30

KOSZYKÓWKA

1

2

1.35

2.8

20:00

Karsiyaka-Fenerbahce

KOSZYKÓWKA

1

2

2.75

1.35

19:00

MECZ 4048 4022

Monfils G.-Hanescu V. Monaco J.-Pouille L.

1

2

18153 Monfils G.-Hanescu V.

1 SET

1.42

2.42

11:00

18085 Monaco J.-Pouille L.

1.18

3.8

11:00

18353 Matosevic M.-Brown D.

1.57

2.1

11:00

18767 Llodra M.-Verdasco F.

3.1

1.27

11:00

18403 Olivetti A.-Struff J.L.

3.8

1.18

11:00

18243 Seppi A.-Giraldo S.

2.2

1.52

11:00

18770 Zopp J.-Haas T.

4.95

1.1

11:00

18145 Stakhovsky S.-Istomin D.

2.6

1.37

11:00

18251 Sijsling I.-Ferrer D.

6.25

1.05

11:00

18237 Lajovic D.-Delbonis F.

3.2

1.25

11:00

18246 Kohlschreiber P.-Riba P.

1.18

3.8

11:00

18233 Ebden M.-Cuevas P.

4.6

1.12

11:00

18248 Dimitrov G.-Karlovic I.

1.15

4.15

11:00

18051 Bolelli Simone-Arnaboldi Andrea

1.32

2.8

11:00

18083 Gasquet R.-Tomic B.

1.35

2.7

11:00

18241 Golubev A.-Murray A.

4.15

1.15

11:00

18047 Johnson Steve-Lokoli Laurent

1.37

2.6

11:00

18250 Hewitt L.-Berlocq C.

2.7

1.35

11:00

18064 Haider-Maurer Andreas-Brands Daniel

1.27

3.1

11:00

18254 Almagro N.-Sock J.

1.15

4.15

11:00

DOKŁ. WYNIK

3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3

17846 Monfils G.-Hanescu V.

2.9

3.5

5.75

7

7.5

8.5

11:00

17601 Monaco J.-Pouille L. 1.75

3.75

7.75

11

18029 Matosevic M.-Brown D. 3.75

3.5

5.25

6

12.5

20

11:00

6.25

6.75

11:00

18039 Llodra M.-Verdasco F.

20

12.5

11

18030 Olivetti A.-Struff J.L.

25

16

12.5

7.75

3.75

1.75

11:00

8.5

4

1.45

18015 Seppi A.-Giraldo S.

7.75

6.75

11:00

6.5

5.75

3.25

3.15

11:00

18044 Zopp J.-Haas T.

35

17781 Stakhovsky S.-Istomin D.

11

22

18

10.5

4.25

1.18

11:00

9

8.5

6.5

3.5

2.5

11:00

18024 Sijsling I.-Ferrer D.

50

17855 Lajovic D.-Delbonis F.

20

12.5

30

12.75

5

11

7.75

3.75

1.75

18018 Kohlschreiber P.-Riba P.

1.6

3.75

11:00

8

11.5

14

22

11:00

17849 Ebden M.-Cuevas P.

11:00

28

18

14

9

4

1.35

11:00

18020 Dimitrov G.-Karlovic I. 1.45

4

8.5

12.5

16

25

11:00

17571 Bolelli Simone-Arnaboldi Andrea

2.5

3.5

6.5

8.5

9

11

11:00

17583 Gasquet R.-Tomic B.

2.5

3.5

6.5

8.5

9

11

11:00

17964 Golubev A.-Murray A.

28

18

14

9

4

1.35

11:00

17570 Johnson Steve-Lokoli Laurent

2.7

3.5

6.25

8

8.5

10

11:00

18022 Hewitt L.-Berlocq C.

12.5

9.5

9

6.75

3.5

2.3

11:00

17577 Haider-Maurer Andreas-Brands Daniel

2

3.5

7.25

10

10.75

16

11:00

18026 Almagro N.-Sock J.

1.45

4

8.5

12.5

16

25

11:00

3

4

5

10010 Monfils G.-Hanescu V.

ILOŚĆ SETÓW - 3/4/5

2.05

2.5

3.75

11:00

10167 Monaco J.-Pouille L.

1.65

2.8

5.5

11:00

12430 Matosevic M.-Brown D.

2.3

2.45

3.3

11:00

11419 Llodra M.-Verdasco F.

1.8

2.65

4.7

11:00

TENIS

10590 Olivetti A.-Struff J.L.

1.6

2.85

5.75

11:00

1

2

17346 Seppi A.-Giraldo S.

2.25

2.45

3.4

11:00

1.35

2.89

ATP ROLAND GARROS SINGIEL (K. ZIEMNE) 27/05 WTOREK

1.6

1.5

2.35

TENIS

17:30

2.05

2.2

1.45

1.35

ZWYCIĘSTWO

17:30

3.25

10839 Derry City FC-Dundalk FC

2

Pardubice-Opava

TURCJA 1 LIGA

Derry City FC-Dundalk FC 3.05

2

1

17:30

1X X2 12

1

KOSZYKÓWKA

2

ZWYCIĘSTWO 4512

23:55

1

SŁOWENIA 1 LIGA

17:30

3019

39362 Wexford Youths FC-Galway FC

4539

PIŁKA NOŻNA

ZAKŁAD BEZ REMISU

KOSZYKÓWKA

ZWYCIĘSTWO

IZRAEL 1 LIGA

PIŁKA NOŻNA

MECZ

1. POŁOWA

23:55

23:55

Oklahoma-San Antonio

ZWYCIĘSTWO

2

23:55

ZWYCIĘSTWO

PIŁKA NOŻNA

X

23:55

HOKEJ NA LODZIE

Montreal -NY Rangers

USA NBA

MECZ

1

2.45

KOSZYKÓWKA

23:55

BRAZYLIA 2 LIGA

MECZ

1.4

MECZ

MECZ

14619 Hifk-Jippo

2

2

USA NHL

1X X2 12

POLSKA 3 LIGA KUJ. - POM. - WLKP. (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

1. POŁOWA

1

23:55

HOKEJ NA LODZIE

17:15

1061

2237

1.25

1X X2 12

ROZGR. MŁODZIEŻOWE ELIMINACJE ME DO LAT 19

3221

1.67

X

11888 Kansas City-New York (2.5)

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

X

16120 Japonia-Cypr

1

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

27/05 WTOREK

MECZ

16534 USA-Azerbejdżan

OBIE DRUŻYNY STRZELĄ

27/05 WTOREK

1

4055

15285 Zjednoczone Emiraty Arabskie-Armenia

2 DRUŻYNA STRZELI

27/05 WTOREK

27/05 WTOREK

W KTÓREJ POŁOWIE WIĘCEJ BRAMEK 16542 USA-Azerbejdżan

27/05 WTOREK

27/05 WTOREK

17

1.13

11:00

10686 Stakhovsky S.-Istomin D.

2

2.55

3.95

11:00

11:00

10200 Lajovic D.-Delbonis F.

1.8

2.65

4.65

11:00

2.38

11:00

10116 Kohlschreiber P.-Riba P.

1.6

2.85

5.75

11:00

4.95

4092

Matosevic M.-Brown D.

1.5

20:45

4099

Llodra M.-Verdasco F.

3.94

1.2

11:00

10412 Bolelli Simone-Arnaboldi Andrea

1.9

2.6

4.15

11:00

21:00

4093

Olivetti A.-Struff J.L.

5.15

1.12

11:00

20510 Gasquet R.-Tomic B.

1.95

2.55

4.1

11:00

4075

Seppi A.-Giraldo S.

2.52

1.45

11:00

10906 Johnson Steve-Lokoli Laurent

2

2.55

3.95

11:00

4101

Zopp J.-Haas T.

7.43

1.05

11:00

12473 Hewitt L.-Berlocq C.

1.95

2.55

4.05

11:00

20:45

4046

Stakhovsky S.-Istomin D.

3.15

1.3

11:00

11520 Haider-Maurer Andreas-Brands Daniel

1.8

2.65

4.65

11:00

21:00

4087

Sijsling I.-Ferrer D.

9.38

1.02

11:00

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


1.37

7.75

5.15

3.85

11:00

13902 Wozniacki C.-Wickmayer Y.

1.37

7.75

5.15

3.85

11:00

13609 Watson Heather-Zahlavova Strycova Barbora

1.5

7

4.85

3.4

11:00

4108

Safarova L.-Minella M.

1.12

5.15

11:00

4140

Rybarikova M.-Radwanska U.

1.42

2.61

11:00

4126

Rogers S.-Makarova E.

6.21

1.08

11:00

13672 Vekic D.-Glushko J.

1.7

6.25

4.85

2.75

11:00

4031

Riske A.-Lucic Baroni M.

1.75

1.94

11:00

13831 Mladenovic K.-Li N.

6.75

5.75

12

1.1

11:00

4125

Soler Espinosa S.-Scheepers Ch.

1.94

1.75

11:00

13663 Melzer I.-Vandeweghe C.

1.85

6

4.75

2.5

11:00

4121

Svitolina E.-Martic P.

1.28

3.27

11:00

13899 Dellacqua C.-Dominguez Lino L.

1.5

7

4.85

3.4

11:00

4145

Wozniacki C.-Wickmayer Y.

1.28

3.27

11:00

13675 Date Krumm K.-Pavlyuchenkova A.

6

5.75

10

1.15

4102

Watson Heather-Zahlavova Strycova Barbora

1.4

2.68

11:00

13661 Cadantu Alexandra-Bertens Kiki

4.75

5.5

8.5

4032

Vekic D.-Glushko J.

1.55

2.26

11:00

13653 Flipkens Kirsten-Kovinic Danka

2.9

4.85

6.5

4131

Mladenovic K.-Li N.

7.43

1.05

11:00

4023

Melzer I.-Vandeweghe C.

1.62

2.13

11:00

4141

Dellacqua C.-Dominguez Lino L.

1.4

2.68

11:00

4105

Date Krumm K.-Pavlyuchenkova A.

5.37

1.11

11:00

4154

Cadantu Alexandra-Bertens Kiki

4.18

1.18

11:00

4147

Flipkens Kirsten-Kovinic Danka

2.38

1.5

11:00

4037

Garcia C.-Ivanovic A.

3.48

1.25

11:00

4107

Koukalova K.-Torro Flor M.T.

1.84

1.84

11:00

4120

Kleybanova A.-Halep S.

5.62

1.1

11:00

4112

Keys M.-Errani S.

3.94

1.2

11:00

4132

Cabeza Candela E.-Pfizenmaier D.

2.16

1.6

11:00

1

2

14360 Safarova L.-Minella M.

1.18

3.8

14382 Rybarikova M.-Radwanska U.

1.5

14373 Rogers S.-Makarova E.

13673 Garcia C.-Ivanovic A.

4

5.15

8

23:55

St. Louis -NY Yankees

23:55

5173

Oakland -Detroit

23:55

11:00

5172

LA Dodgers-Cincinnati

23:55

1.25

11:00

5162

San Francisco -Chicago Cubs

23:55

1.65

11:00

5171

Seattle -LA Angels

23:55

11:00

5177

Minnesota -Texas

23:55

5176

Milwaukee-Baltimore

23:55

5179

Toronto -Tampa Bay

23:55

5156

Washington -Miami

23:55

5158

Atlanta -Boston

23:55

5178

NY Mets-Pittsburgh

23:55

5155

Kansas -Houston

23:55

5157

Chicago WS-Cleveland

23:55

5180

Philadelphia -Colorado

23:55

1.35

5

5

2.2

11:00

13821 Kleybanova A.-Halep S.

6

5.75

10

1.15

11:00

13686 Keys M.-Errani S.

4.25

5.25

8.25

1.3

11:00

13832 Cabeza Candela E.-Pfizenmaier D.

2.6

4.75

6

1.8

11:00

2 sety 3 sety 1.3

3.05

11:00

10777 Rybarikova M.-Radwanska U.

1.45

2.35

11:00

11072 Rogers S.-Makarova E.

1.22

3.45

11:00

10736 Riske A.-Lucic Baroni M.

1.5

2.2

11:00

10110 Soler Espinosa S.-Scheepers Ch.

1.5

2.2

11:00

11:00

10047 Svitolina E.-Martic P.

1.4

2.55

11:00

2.25

11:00

11035 Wozniacki C.-Wickmayer Y.

1.4

2.45

11:00

4.6

1.12

11:00

10539 Watson Heather-Zahlavova Strycova Barbora

1.45

2.35

11:00

14353 Riske A.-Lucic Baroni M.

1.78

1.82

11:00

11041 Vekic D.-Glushko J.

1.5

2.3

11:00

14372 Soler Espinosa S.-Scheepers Ch.

1.82

1.78

11:00

11084 Melzer I.-Vandeweghe C.

1.5

2.25

11:00

14370 Svitolina E.-Martic P.

1.35

2.7

11:00

10263 Dellacqua C.-Dominguez Lino L.

1.45

2.35

11:00

14386 Wozniacki C.-Wickmayer Y.

1.35

2.7

11:00

10783 Date Krumm K.-Pavlyuchenkova A.

1.3

3

11:00

14339 Watson Heather-Zahlavova Strycova Barbora

1.47

2.3

11:00

10368 Cadantu Alexandra-Bertens Kiki

1.35

2.75

11:00

14354 Vekic D.-Glushko J.

1.62

2.02

11:00

10274 Flipkens Kirsten-Kovinic Danka

1.5

2.3

11:00

14375 Mladenovic K.-Li N.

4.95

1.1

11:00

10181 Garcia C.-Ivanovic A.

1.35

2.6

11:00

14348 Melzer I.-Vandeweghe C.

1.7

1.9

11:00

11074 Koukalova K.-Torro Flor M.T.

1.5

2.2

11:00

14383 Dellacqua C.-Dominguez Lino L.

1.47

2.3

11:00

10145 Kleybanova A.-Halep S.

1.25

3.2

11:00

14357 Date Krumm K.-Pavlyuchenkova A.

4.15

1.15

11:00

10782 Keys M.-Errani S.

1.35

2.65

11:00

14346 Cadantu Alexandra-Bertens Kiki

3.2

1.25

11:00

11043 Cabeza Candela E.-Pfizenmaier D.

1.5

2.25

11:00

14340 Flipkens Kirsten-Kovinic Danka

2.1

1.57

11:00

14355 Garcia C.-Ivanovic A.

2.8

1.32

11:00

1.8

14369 Kleybanova A.-Halep S.

4.15

1.8 1.15

11:00 11:00

14363 Keys M.-Errani S.

3.1

1.27

11:00

14376 Cabeza Candela E.-Pfizenmaier D.

1.95

1.67

11:00

DOKŁ. WYNIK 14267 Safarova L.-Minella M.

27/05 WTOREK

14359 Koukalova K.-Torro Flor M.T.

2:0 2:1 1:2 0:2 1.4

4.25

6.5

7.5

2

3.5

4.75

4.25

11:00

14280 Rogers S.-Makarova E.

10

7.5

4.75

1.25

11:00

14260 Riske A.-Lucic Baroni M.

2.75

3.5

4

2.95

11:00

14279 Soler Espinosa S.-Scheepers Ch.

2.95

4

3.5

2.75

11:00

14277 Svitolina E.-Martic P.

1.7

3.75

5.75

4.75

11:00

14338 Wozniacki C.-Wickmayer Y.

1.7

3.75

5.75

4.75

11:00

13903 Watson Heather-Zahlavova Strycova Barbora 1.95

3.5

5

4.25

11:00

14261 Vekic D.-Glushko J.

2.3

3.5

4.25

3.6

11:00

14327 Mladenovic K.-Li N.

12

8

5

1.2

11:00

13912 Melzer I.-Vandeweghe C.

2.5

3.5

4

3.4

11:00

14335 Dellacqua C.-Dominguez Lino L.

1.95

3.5

5

4.25

11:00

14264 Date Krumm K.-Pavlyuchenkova A.

8

6.75

4.5

1.35

11:00

TENIS

MECZ

1

2

Napolitano Stefano-Viola Matteo

3.1

1.25

10:00

4027

Samper-Montana Jordi-Bachinger Matthias

1.6

2.1

10:00

4020

Lapentti Giovanni-Donati Matteo

2.15

1.55

10:00

4021

Giustino Lorenzo-Martin Andrej

1.7

1.9

10:00

4011

Cipolla Flavio-Carballes Baena Roberto

2.25

1.5

10:00

4039

11:00

14334 Rybarikova M.-Radwanska U.

4004

4003

Dutra Silva Rogerio-Krajinovic Filip Bemelmans Ruben-Travaglia Stefano

2.05 1.85

1.6 1.75

MECZ

5276

Vastervik-Rospiggarna

19:00

5260

Vargarna-Indianerna

19:00

5277

Smederna-Dackarna

19:00

ŚRODA 28/05 PIŁKA NOŻNA POLSKA EKSTRAKLASA MECZ

1

X

2

50

Zawisza -Górnik

2.3

3.15

2.79

1.33

1.48

1.26

20:30

53

Pogoń -Legia

3.44

3.4

1.9

1.71

1.22

1.22

20:30

52

Lechia -Wisła

2

3.25

3.3

1.24

1.64

1.24

20:30

51

Lech -Ruch

1.67

3.45

4.5

1.13

1.95

1.22

20:30

ZAKŁAD BEZ REMISU

20:30

10:00

20:30

10:00

15714 Lechia -Wisła

1.7

1.95

20:30

15246 Lech -Ruch

1.22

3.35

20:30

1. POŁOWA SNOOKER

2

36419 Burnett Jamie-Clarke Jamie Rhys

1.3

2.85

11:00

36416 Williams Robbie-Owens Mark

1.17

3.9

11:00

36413 Wen Bo Liang-Glover Ian

1.1

5.3

11:00

36418 Guodong Xiao-Highfield Liam

1.25

3.1

11:00

36417 Perry Joe-Jones Jak

1.12

4.85

11:00

1

X

2

1X

X2

12

15836 Zawisza -Górnik

2.6

2.3

3.3

1.22

1.38

1.48

20:30

14995 Pogoń -Legia

3.95

2.35

2.25

1.5

1.15

1.46

20:30

15739 Lechia -Wisła

2.9

2.15

3.25

1.23

1.31

1.55

20:30

15019 Lech -Ruch

2.1

2.3

4.8

1.1

1.58

1.48

20:30

2

1

X

10616 Zawisza -Górnik

WYNIK DO 15 MINUTY

6

1.22

7

20:30

10623 Pogoń -Legia

7.5

1.25

5.4

20:30

5.5

1.25

7.4

20:30

4.85

1.25

8.5

20:30

36415 Milkins Robert-Norbury Christopher

1.23

3.35

15:30

10618 Lechia -Wisła 10617 Lech -Ruch

4

1.5

11:00

36411 O`Brien Fergal-Saengkham Noppon

1.5

2.3

15:30

3.5

2.15

11:00

36412 Gilbert David Brown-O`Sullivan Sean

1.35

2.75

15:30

14262 Garcia C.-Ivanovic A.

5.25

5.75

3.75

1.65

11:00

36414 Doherty Ken-Yotharuck Ratchayothin

1.3

2.85

15:30

1.55

2.1

1 POŁ/KONIEC

1/1 1/X 1/2 X/1 X/X X/2 2/1 2/X 2/2

20:00

10431 Zawisza -Górnik

3.6

12

20

5.5

5

20

12

4.4 20:30

5.5

12

18

8

5.5 4.75 25

12

2.9 20:30

5

12 5.15 20:30

14276 Kleybanova A.-Halep S.

8

6.75

4.5

1.35

11:00

10224 Higgins John-Wasley Michael

1.26

3.2

20:00

10433 Pogoń -Legia

14270 Keys M.-Errani S.

6.5

6

3.75

1.55

11:00

21850 Ford Thomas-Wakelin Chris

1.4

2.5

20:00

10429 Lechia -Wisła

3.1

12

30 4.75

20:00

10428 Lech -Ruch

2.5

15

30

14328 Cabeza Candela E.-Pfizenmaier D.

1SET/ WYNIK KOŃCOWY

3.4

4

3.5

2.45

11:00

15410 Brecel Luca-Steadman Craig

1.6

2.05

DOKŁ. WYNIK

1/1 1/2 2/1 2/2

1X X2 12

1.35

1

15416 Un-Nooh Thepchaiya-Hull Robin

PIŁKA NOŻNA

2.7

6

11:00

19:00

14969 Pogoń -Legia

4.5

2.85

Vetlanda-Piraterna

2

6.75

3.75

MECZ 5261

2.1

3.85

3.75

ŻUŻEL

1

13904 Flipkens Kirsten-Kovinic Danka

2.85

SZWECJA ELITSERIEN

1.6

13910 Cadantu Alexandra-Bertens Kiki

14266 Koukalova K.-Torro Flor M.T.

ŻUŻEL

15699 Zawisza -Górnik

SNOOKER ROZGR. MIĘDZ. WUXI CLASSIC

MECZ Arizona -San Diego

2.2

CHALLENGER VICENZA SINGIEL (K. ZIEMNE)

BASEBALL

5175

10268 Safarova L.-Minella M.

1 SET

USA MLB 5174

13682 Koukalova K.-Torro Flor M.T.

ILOŚĆ SETÓW - 2/3

BASEBALL 27/05 WTOREK

2

1/1 1/2 2/1 2/2

27/05 WTOREK

1

1SET/ WYNIK KOŃCOWY 13826 Svitolina E.-Martic P.

28/05 ŚRODA

MECZ

TENIS

27/05 WTOREK

27/05 WTOREK

WTA ROLAND GARROS SINGIEL (K. ZIEMNE)

27/05 WTOREK

18

6.5

7.75 20

4.1 5.25 9.5

20

15 6.75 20:30

1:0 2:0 2:1 1:1 2:2 1:2 0:1 0:2 inny

13683 Safarova L.-Minella M.

1.18

9.5

5.5

5.5

11:00

10573 Zawisza -Górnik

13898 Rybarikova M.-Radwanska U.

1.55

6.75

4.85

3.2

11:00

10613 Pogoń -Legia

9.5

16

13

7

12.5

8

7

8

7

8.5

8

7

12

12

9.5

15 2.45 20:30

6.5 7.5 8.5 7.5 13.5 16

10

22

13829 Rogers S.-Makarova E.

6.5

5.75

11

1.12

11:00

10606 Lechia -Wisła

13671 Riske A.-Lucic Baroni M.

2.1

5.25

5

2.25

11:00

10582 Lech -Ruch

13828 Soler Espinosa S.-Scheepers Ch.

2.25

5

5.25

2.1

11:00

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22

7.5 9.5 8.5 6.5

12

10

8.5

12 2.65 20:30 2.35 20:30

2

20:30


10564 Lechia -Wisła (-1)

3.75

3.6

1.2

20:30

10562 Lech -Ruch (-1)

3.4

2.75

1.34

20:30

HANDICAP 1:0

X

1X

2

10499 Pogoń -Legia (1)

3.6

1.22

3.4

20:30

ZAKŁAD BEZ REMISU 12948 Meksyk-Izrael

1. POŁOWA

1

2

1X

X2

12

23:55

2.1

6.5

1.04

1.6

1.58

13:00

16702 Dania-Szwecja

2.9

2.05

3.4

1.2

1.31

1.6

20:15

31536 Szkocja-Nigeria

4.15

2

2.7

1.35

1.15

1.64

21:00

2

2.1

7

1.02

1.64

1.58

23:55

-

+

15701 Zawisza -Górnik (1.5)

4.02

1.16

20:30

WYNIK DO 15 MINUTY

1

X

2

14971 Pogoń -Legia (1.5)

4.02

1.16

20:30

20581 Korea Południowa-Tunezja

4.5

1.25

9

13:00

15717 Lechia -Wisła (1.5)

2.93

1.3

20:30

20580 Dania-Szwecja

6.5

1.2

7

20:15

15249 Lech -Ruch (1.5)

3.6

1.2

20:30

20579 Szkocja-Nigeria

7.15

1.25

5.75

21:00

10193 Meksyk-Izrael

4.4

1.27

9.25

23:55

-

+

15679 Zawisza -Górnik (2.5)

2.06

1.6

20:30

14941 Pogoń -Legia (2.5)

2.06

1.6

20:30

20585 Korea Południowa-Tunezja 2.2 15

40 3.75

20

18

9.5 13:00

12320 Lechia -Wisła (2.5)

1.7

1.91

20:30

20584 Dania-Szwecja

3.7

25 5.75 4.5 6.25 25

12

4.3 20:15

13082 Lech -Ruch (2.5)

1.91

1.7

20:30

20583 Szkocja-Nigeria

4.85 12

25

12

20935 Meksyk-Izrael

2.2

40 3.85 5.5

18

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

ILOŚĆ GOLI 3.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

1 POŁ/KONIEC

1/1 1/X 1/2 X/1 X/X X/2 2/1 2/X 2/2

-

+

15784 Zawisza -Górnik (3.5)

1.45

2.37

20:30

DOKŁ. WYNIK

14974 Pogoń -Legia (3.5)

1.45

2.37

20:30

20577 Korea Południowa-Tunezja 6.5

15715 Lechia -Wisła (3.5)

1.25

3.21

20:30

15255 Lech -Ruch (3.5)

1.4

2.52

20:30

-

+

15694 Zawisza -Górnik (0.5)

3.21

1.25

20:30

14963 Pogoń -Legia (0.5)

3.21

1.25

15965 Lechia -Wisła (0.5)

2.7

15243 Lech -Ruch (0.5)

2.93

ILOŚĆ GOLI 0.5 - 1. POŁOWA

12

15

7

5

W KTÓREJ POŁOWIE WIĘCEJ BRAMEK

12

4.75 5.25 25 11

20

7

12

9.5

8

11

2.7 20:15

20575 Szkocja-Nigeria

9

6.5 12.5 8.5 7.5

9

2.6 21:00

1.42

23:55

1.3

20:30

X

1X

2

3.75

1.14

4.35

-

+

15691 Zawisza -Górnik

2.95

2.05

3.4

20:30

14958 Pogoń -Legia

2.9

2.05

3.45

20:30

15950 Lechia -Wisła

2.95

2.1

3.25

20:30

16660 Korea Południowa-Tunezja (1.5)

2.52

1.4

13:00

15237 Lech -Ruch

2.9

2.05

3.4

20:30

16768 Dania-Szwecja (1.5)

2.93

1.3

20:15

31528 Szkocja-Nigeria (1.5)

2.52

1.4

21:00

31601 Meksyk-Izrael (1.5)

2.7

1.35

23:55

3.3

20:30

14949 Pogoń -Legia

1.12

4.55

20:30

15878 Lechia -Wisła

1.3

2.85

20:30

15232 Lech -Ruch

1.45

2.35

20:30

OBIE DRUŻYNY STRZELĄ

Tak Nie

15685 Zawisza -Górnik

1.5

2.25

20:30

14954 Pogoń -Legia

1.55

2.15

20:30

15877 Lechia -Wisła

1.7

1.91

20:30 20:30

15231 Lech -Ruch

1.7

PIERWSZY GOL W MECZU

1.91

1

2

Nikt

15680 Zawisza -Górnik

1.75

2

14

20:30

14955 Pogoń -Legia

2.3

1.55

14

20:30

15876 Lechia -Wisła

1.85

2

10

20:30

15228 Lech -Ruch

1.45

2.6

ROZGR. MIĘDZ. MECZE TOWARZYSKIE MECZ

1

X

2

12.25 20:30

PIŁKA NOŻNA

1X X2 12

1066

Irlandia-Islandia

2

3.25

3.35

1.24

1.64

1.24

20:00

PIŁKA NOŻNA

MECZ

13:00

16693 Dania-Szwecja (2.5)

1.65

1.98

20:15

31496 Szkocja-Nigeria (2.5)

1.5

2.25

21:00

31586 Meksyk-Izrael (2.5)

1.55

2.15

23:55

-

+

16658 Korea Południowa-Tunezja (3.5)

1.18

3.79

13:00

16764 Dania-Szwecja (3.5)

1.22

3.43

20:15

31531 Szkocja-Nigeria (3.5)

1.16

4.02

21:00

31604 Meksyk-Izrael (3.5)

1.2

3.6

23:55

MECZ 3116

Legia II-Br. Radom

14:00

3115

Kleszczów-Kutno

16:00

3104

Wieluń-Karczew

17:00

3108

Wołomin-Aleksandrów Ł.

17:00

3095

Ursus Wwa-Bełchatów II

17:00

3109

Sieradz-Żyrardów

17:00

3103

Rzgów-Grodzisk Maz.

17:00

3105

Radomsko-Widzew II

17:00

3106

Białobrzegi-Targówek

17:30

3113

Otwock-Tomaszów Maz.

18:00

POLSKA 3 LIGA MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKA (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

+

16656 Korea Południowa-Tunezja (0.5)

2.52

1.4

13:00

16734 Dania-Szwecja (0.5)

2.52

1.4

20:15

31523 Szkocja-Nigeria (0.5)

2.37

1.45

21:00

31594 Meksyk-Izrael (0.5)

2.52

1.4

23:55

1

2

=

3

2.2

3.05

13:00

16736 Dania-Szwecja

2.95

2.15

3.15

20:15

31532 Szkocja-Nigeria

3

2.2

3.05

21:00

31605 Meksyk-Izrael

3

2.2

3.05

23:55

TAK NIE

PIŁKA NOŻNA

MECZ 3142

Poronin-Unia Tarnów

17:00

3145

Wisła II-Ostrowiec

17:00

3133

Andrychów-Hutnik Nowa Huta

17:00

3143

Muszyna-Korona II

17:00

3134

Małogoszcz-Wolbrom

17:00

3132

Bochnia-Skarżysko K.

17:00

3144

Bodzentyn-Oświęcim

17:00

3141

Pińczów-Myślenice

17:30

3138

Libiąż-Sandomierz

17:30

POLSKA 3 LIGA OPOLSKO-ŚLĄSKA GR. MISTRZOWSKA (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

PIŁKA NOŻNA

MECZ 3166

-

PIŁKA NOŻNA

Ruch II-Góra

17:00

BRAZYLIA 1 LIGA MECZ

PIŁKA NOŻNA

X

2

1X X2 12

552

Internacional -Chapecoense SC 1.45

1

3.85

5.8

1.05

2.37

1.17

23:55

561

Palmeiras -Botafogo

1.95

3.2

3.5

1.21

1.67

1.25

23:55

551

Sport Recife -Gremio

2.65

3.1

2.45

1.42

1.37

1.27

23:55

562

Goias GO-Vitoria

1.85

3.3

3.75

1.19

1.75

1.24

23:55

565

Criciuma SC-Coritiba

2.2

3.2

2.95

1.3

1.52

1.25

23:55

563

Atletico MG-Fluminense

1.95

3.2

3.5

1.21

1.67

1.25

23:55

564

Corinthians -Cruzeiro

2.35

3.1

2.75

1.34

1.46

1.27

23:55

566

Atl.Paranaense-Sao Paulo

2.8

3.1

2.35

1.46

1.34

1.27

23:55

23:55

3.05

20:15

10856 Palmeiras -Botafogo

1.45

2.45

23:55

21:00

31522 Szkocja-Nigeria

1.5

2.25

21:00

16844 Sport Recife -Gremio

1.9

1.75

23:55

23:55

31597 Meksyk-Izrael

1.15

4.15

23:55

16845 Goias GO-Vitoria

1.35

2.65

23:55

10052 Criciuma SC-Coritiba

1.6

2.1

23:55

16846 Atletico MG-Fluminense

1.45

2.45

23:55

16849 Corinthians -Cruzeiro

1.65

1.95

23:55

3.1

2.69

1.35

1.44

1.27

20:15

1028

Szkocja-Nigeria

2.95

3.15

2.2

1.52

1.3

1.26

21:00

1099

Angola-Maroko

3.15

3.05

2.15

1.55

1.26

1.28

2 DRUŻYNA STRZELI

TAK NIE

1

2

16184 Korea Południowa-Tunezja

1.15

4.15

13:00

16687 Korea Południowa-Tunezja

1.9

1.7

13:00

10334 Dania-Szwecja

1.65

2

20:15

16705 Dania-Szwecja

1.35

2.65

20:15

15223 Szkocja-Nigeria

2.35

1.45

21:00

31514 Szkocja-Nigeria

1.3

3.05

21:00

21:00

31624 Meksyk-Izrael

1.95

1.7

23:55

1.55

19:00

1.3

2.4

2.2

1.18

16731 Dania-Szwecja

Dania-Szwecja

10029 Angola-Maroko

2.25

2

1031

ZAKŁAD BEZ REMISU

1.08

4.05

13:00

1.2

5.3

1

1.2

2.25

3.8

1.16

2.15

1.06

1.5

10026 Internacional -Chapecoense SC

1.08

6

2.15

1 DRUŻYNA STRZELI

Portugalia-Grecja

13:00

5.31

3.6

1.55

16663 Korea Południowa-Tunezja

1067

4

3.6

1.5

16649 Korea Południowa-Tunezja (2.5)

W KTÓREJ POŁOWIE WIĘCEJ BRAMEK

17:00

1.16

Korea Południowa-Tunezja 1.55

Meksyk-Izrael

+

ILOŚĆ GOLI 0.5 - 1. POŁOWA

1.17

16653 Korea Południowa-Tunezja

1030

1029

-

ILOŚĆ GOLI 3.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

2.37

POLSKA 3 LIGA ŁÓDZKO-MAZOWIECKA (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

21:00

=

1.25

1.05

17:30

7.5 9.5 8.5 6.5

2.42

15686 Zawisza -Górnik

5.8

17:00

3.5

TAK NIE

3.85

Warlubie-Solec Kujawski

2

2 DRUŻYNA STRZELI

15:00

1.45

3228

10186 Meksyk-Izrael (-1)

20:30

1.25

Belgia-Walia

17:00

20:30

4.65

1.48

1062

Dopiewo-Mogilno

1.35

1.12

1X X2 12

3227

20:15

15239 Lech -Ruch

1.34

17:00

1.1

20:30

2.75

Lech II-Wągrowiec

5

3.15

2

3.2

Kleczew-Toruń

3.85

1.25

X

2.3

3229

20572 Dania-Szwecja (-1)

15962 Lechia -Wisła

1

Serbia-Turcja

3230

20576 Dania-Szwecja

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

MECZ

17:00

20:30

20:30

PIŁKA NOŻNA

1065

POLSKA 3 LIGA KUJ. - POM. - WLKP. (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

23:55

13:00

2.75

23:55

8

1.4

1.35

1.5

17:00

2.5

14960 Pogoń -Legia

2.25

Swarzędz-Inowrocław

3.5

20:30

31622 Meksyk-Izrael

3226

20573 Korea Południowa-Tunezja (-1)

4

21:00

3.3 21:00

X2

1.16

20:15

1.65

17:00

1

15693 Zawisza -Górnik

1.8

1.98

Środa Wlkp.-Leszno

X

TAK NIE

1.8

31512 Szkocja-Nigeria

3231

1

1 DRUŻYNA STRZELI

16730 Dania-Szwecja

17:00

26 1.85 13:00

ILOŚĆ GOLI 1.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

13:00

Włocławek-C. Ostrów Wlkp.

11

20567 Szkocja-Nigeria (1)

1.5

Świecie-Plewiska

18

HANDICAP 0:1

2.25

3222

15

11

Tak Nie

3224

7.5

13

9

OBIE DRUŻYNY STRZELĄ 16685 Korea Południowa-Tunezja

ROZGR. MŁODZIEŻOWE ELIMINACJE ME DO LAT 19

1:0 2:0 2:1 1:1 2:2 1:2 0:1 0:2 inny

HANDICAP 1:0

28/05 ŚRODA

2 4.45

16669 Korea Południowa-Tunezja 2.05

31609 Meksyk-Izrael

ILOŚĆ GOLI 1.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

X

1 1.12

28/05 ŚRODA

20:30

28/05 ŚRODA

1.12

28/05 ŚRODA

X2

4.6

28/05 ŚRODA

1

3.8

28/05 ŚRODA

HANDICAP 0:1

28/05 ŚRODA

X

10540 Zawisza -Górnik (-1)

28/05 ŚRODA

28/05 ŚRODA

19

ZAKŁAD BEZ REMISU

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


CHINY 1 LIGA

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

PIŁKA NOŻNA

10310 Landskrona -IK Sirius FK (2.5)

MECZ 1231

Shanghai -Jiangsu Sh. Telaishi-Harbin Tengyi

28/05 ŚRODA

USA 1 LIGA

13:45

FINLANDIA 2 LIGA MECZ

+ 1.55

19:00

13:45

PIŁKA NOŻNA

1

X

2

1X X2 12

2239

PK 35-AC Oulu

1.95

3.2

3.4

1.21

1.67

1.25

17:30

2241

FC Viikingit-FC Jazz

2.2

3.1

2.95

1.29

1.52

1.27

17:30

2240

FC Kooteepee-JJK Jyvaskyla 1.45

3.8

5.7

1.05

2.37

1.18

17:30

2238

FC Ilves-FC Haka Valkeakoski

3.1

2.95

1.29

1.52

1.27

17:30

1

2

14917 PK 35-AC Oulu

1.45

2.45

17:30

12144 FC Viikingit-FC Jazz

1.6

2.1

17:30

10968 FC Kooteepee-JJK Jyvaskyla

1.16

4.05

17:30

14703 FC Ilves-FC Haka Valkeakoski

1.6

2.1

17:30

2.2

28/05 ŚRODA

1232

2.15

977

PIŁKA NOŻNA

MECZ

1

X

2

Chivas Usa-Portland

2.6

3.2

2.45

ZAKŁAD BEZ REMISU 16199 Chivas Usa-Portland

WIETNAM 1 LIGA

28/05 ŚRODA

20

1X X2 12 1.42

1.39

1.25

1

2

1.85

1.75

23:55

23:55

PIŁKA NOŻNA

MECZ 5192

LA Dodgers-Cincinnati

23:55

5191

Seattle -LA Angels

23:55

5203

Minnesota -Texas

23:55

5193

Oakland -Detroit

23:55

5181

Chicago WS-Cleveland

23:55

5206

Philadelphia -Colorado

23:55

5183

Washington -Miami

23:55

5205

Toronto -Tampa Bay

23:55

5182

Boston -Atlanta

23:55

5204

Milwaukee-Baltimore

23:55

MECZ ZAKŁAD BEZ REMISU

1753

ŁOTWA 1 LIGA

1. POŁOWA

1

X

2

1X

X2

12

2.55

2.1

3.95

1.15

1.39

1.58

17:30

12218 FC Viikingit-FC Jazz

2.75

2.15

3.5

1.21

1.34

1.55

17:30

14652 FC Kooteepee-JJK Jyvaskyla 1.95

2.3

5.75

1.06

1.67

1.48

17:30

14714 FC Ilves-FC Haka Valkeakoski

2.2

3.4

1.21

1.35

1.52

17:30

2.7

12:30

ŻUŻEL

PIŁKA NOŻNA

ANGLIA ELITE LEAGUE

MECZ 1505 1505

14929 PK 35-AC Oulu

TT Ha Noi-Shb. Da Nang

Spartaks-Jelgava

MECZ

15:00

Spartaks-Jelgava

18:00

HOKEJ NA LODZIE

-

+

1.7

1.91

17:30

11962 FC Viikingit-FC Jazz (2.5)

1.7

1.91

17:30

4009

10956 FC Kooteepee-JJK Jyvaskyla (2.5)

1.8

1.8

17:30

14699 FC Ilves-FC Haka Valkeakoski (2.5)

1.8

1.8

17:30

HOKEJ NA LODZIE

Chicago -Los Angeles

28/05 ŚRODA

4017 12:00

3208

Ventforet Kofu-Urawa Red Diamonds

12:00

3209

Tokushima Vortis-Omiya Ardija

12:00

3212

Sagan Tosu-Shimizu S-Pulse

12:00

3210

Nagoya Grampus-Kashiwa Reysol

12:00

3213

Kashima Antlers-Vissel Kobe

12:00

NIEMCY 4 LIGA PŁD.-ZACH. 1

X

2

2052

TSG Neustrelitz-Mainz II

2

3.2

3.35

1.23

1.6

1.23

19:00

2053

Fortuna Kolonia-Bayern Monachium II

2.2

3.2

2.9

1.3

1.49

1.23

19:00

ZWYCIĘSTWO 5007

N. Nowogród-Lietuvos

NIEMCY 1 LIGA

1X X2 12

RPA 1 LIGA

1

X

2

1X X2 12

1008

Chorwacja-Ukraina

1.8

3.4

3.8

1.18

1.8

1.22

19:00

1009

Szkocja-Holandia

4.3

3.4

1.7

1.91

1.13

1.22

20:45

1

2

1.45

2.35

KOSZYKÓWKA

4518

Oldenburg-Bayern

2.6

1.4

19:00

4519

Artland-Alba Berlin

2

1.65

21:00

2

KOSZYKÓWKA

Galatasaray-Banvit

28/05 ŚRODA

MECZ

19:00

MECZ

SNOOKER

1

1.4

2.6

11:00

36423 Lisowski Jack-Ning LU

1.35

2.65

11:00 15:30 15:30

1669

Vojvodina-Crvena Zvezda

17:00

36441 Maflin Kurt-Pragnall George

1.11

5

15:30

1675

Radnicki 1923-Jagodina

17:00

36420 Dunn Mike-Drago Tony

1.45

2.4

15:30

1671

Rad Belgrad-Zl. Voda

17:00

10934 Woollaston Ben-Haotian Lyu

1674

OFK Belgrad-Donji Srem

17:00

1676

Partizan Bel.-FK Cukaricki Stankom

17:00

1672

Javor-FK Napredak

17:00

1.3

1.26

1

2

2.1

1.6

1.4

2.5

20:00

11172 Walden Ricky-Swail Joe

1.3

3.05

20:00

10864 Selby Mark-Astley John

1.07

5.8

20:00

36443 Morris David-Burns Ian

1.65

1.95

20:00

BASEBALL

13321 Landskrona -IK Sirius FK

1. POŁOWA

1

13329 Landskrona -IK Sirius FK 3.25

X

2

1X

X2

12

2.35

2.6

1.38

1.23

1.46

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22

19:00

19:00

1X X2 12 19:00

3.4

1.7

1.91

1.13

1.22

23:55

1

2

16193 Kamerun-Paragwaj

ZAKŁAD BEZ REMISU

1.8

1.8

19:00

16181 Honduras-Turcja

3.45

1.22

23:55

1

X

2

1X

X2

12

21008 Kamerun-Paragwaj

1. POŁOWA

3.1

2.1

3.15

1.25

1.27

1.58

19:00

15251 Honduras-Turcja

5.5

2.05

2.2

1.52

1.06

1.6

23:55

1

X

2

10220 Kamerun-Paragwaj

6.75

1.2

6.75

19:00

10484 Honduras-Turcja

8.25

1.25

5

23:55

1 POŁ/KONIEC

1/1 1/X 1/2 X/1 X/X X/2 2/1 2/X 2/2 4

12

7.75 15

30

5.5

4

25 10.5 4.75

HANDICAP 0:1 10176 Kamerun-Paragwaj (-1)

HANDICAP 1:0 10471 Honduras-Turcja (1)

BASEBALL

MECZ 5161

NY Mets-Pittsburgh

18:10

5159

Kansas -Houston

19:10

5160

San Francisco -Chicago Cubs

21:45

5201

Arizona -San Diego

23:55

5202

St. Louis -NY Yankees

23:55

6

30

12

4.5 19:00

4

40

12

2.5 23:55

X

1

X2

3.85

5.4

1.07

X

1X

2

3.5

1.32

2.8

ILOŚĆ GOLI 1.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

19:00

23:55

-

+

20987 Kamerun-Paragwaj (1.5)

2.93

1.3

19:00

15157 Honduras-Turcja (1.5)

2.7

1.35

23:55

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

19:00

USA MLB ZAKŁAD BEZ REMISU

1.25

4.37

10336 Honduras-Turcja

36424 Poomjaeng Dechawat-Norman Andrew

3.6

1.52

1.41

Honduras-Turcja

10155 Kamerun-Paragwaj

3.8

2.2

1.4

1048

11:00

1.2

3.15

2.51

11:00

1.18

Landskrona -IK Sirius FK 2.95

2

3.2

2.6

36438 Williams Mark-Slessor Elliot

2484

X

2.5

2.25

36442 Wilson Kyren-Ursenbacher Alexander

1X X2 12

1

Kamerun-Paragwaj

1.5

17:00

2

MECZ

1.35

17:00

X

PIŁKA NOŻNA

1047

36422 White Jimmy-Patrick Fraser

Sloboda -FK Vozdovac

1

19:00

ROZGR. MIĘDZ. MECZE TOWARZYSKIE

36421 Burden Alfie-Yuelong Zhou

Radnicki Nis-Novi Pazar

MECZ

Vastervik-Piraterna

2

1670

PIŁKA NOŻNA

ŻUŻEL

WYNIK DO 15 MINUTY

1673

SZWECJA 2 LIGA 28/05 ŚRODA

ROZGR. MIĘDZ. WUXI CLASSIC

PIŁKA NOŻNA

18:30

PIŁKA NOŻNA

17:00

SNOOKER

28/05 ŚRODA

28/05 ŚRODA

SERBIA 1 LIGA

18:30

Grindsted-Slangerup

CZWARTEK 29/05

KOSZYKÓWKA

ZWYCIĘSTWO

PIŁKA NOŻNA

MECZ

Holsted-Fjelsted

9118

23:55

1

4524

19:30

ROZGR. MŁODZIEŻOWE ELIMINACJE ME DO LAT 21

9119

KOSZYKÓWKA

ZWYCIĘSTWO

TURCJA 1 LIGA

PIŁKA NOŻNA

Milano United-Black Leopards

ŻUŻEL

MECZ

MECZ 1621

20:30

5278

Indiana-Miami

ROZGR. MIĘDZ. UNITED LEAGUE

PIŁKA NOŻNA

MECZ

Birmingham-Belle Vue

ZWYCIĘSTWO

MECZ Vegalta Sendai-Gamba Osaka

9110

23:55

KOSZYKÓWKA

PIŁKA NOŻNA

3211

20:30

SZWECJA ELITSERIEN

USA NBA JAPONIA PUCHAR LIGI

Poole-Kings Lynn

MECZ USA NHL

29/05 CZWARTEK

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

9079

DANIA 1 LIGA

MECZ 14303 PK 35-AC Oulu (2.5)

ŻUŻEL

-

+

20939 Kamerun-Paragwaj (2.5)

1.65

1.98

19:00

10020 Honduras-Turcja (2.5)

1.55

2.15

23:55

-

+

21002 Kamerun-Paragwaj (3.5)

ILOŚĆ GOLI 3.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

1.22

3.43

19:00

15230 Honduras-Turcja (3.5)

1.2

3.6

23:55

ILOŚĆ GOLI 0.5 - 1. POŁOWA 20944 Kamerun-Paragwaj (0.5)

-

+

2.7

1.35

19:00


W KTÓREJ POŁOWIE WIĘCEJ BRAMEK 21003 Kamerun-Paragwaj 15066 Honduras-Turcja

NORWEGIA 2 LIGA 23:55

1

2

=

2.15

3.2

19:00

3

2.2

3.05

23:55

TAK NIE

20943 Kamerun-Paragwaj

1.3

2.9

19:00

14991 Honduras-Turcja

1.7

1.9

23:55

2 DRUŻYNA STRZELI 21026 Kamerun-Paragwaj

1.3

2.85

19:00

14979 Honduras-Turcja

1.18

3.8

23:55

1.8

1.8

19:00

14982 Honduras-Turcja

2.06

1.6

23:55

ROZGR. MŁODZIEŻOWE ELIMINACJE ME DO LAT 19

PIŁKA NOŻNA

MECZ 1068

Szkocja-Czarnogóra

16:00

1071

Ukraina-Anglia

16:00

1072

Szwecja-Czechy

17:00

1079

Bułgaria-Włochy

BRAZYLIA 1 LIGA 568 567

Flamengo -Figueirense Bahia-Santos

X

2

2.3

3.4

2.65

1.37

1.48

1.22

18:00

2401

Tromso IL-Kristiansund

1.45

3.85

5.8

1.05

2.37

1.17

18:00

2399

Baerum-Hodd

2.25

3.4

2.7

1.35

1.5

1.22

18:00

2400

Ranheim -Tromsdalen 1.55

3.75

4.85

1.1

2.15

1.18

18:00

2402

Nest-Sotra-Ullensaker Kisa

1.7

3.6

4.05

1.15

1.91

1.2

18:00

2396

IF Alta-Ham Kam

1.8

3.5

3.7

1.19

1.8

1.21

18:00

2397

Mjondalen-Sandefjord

2.05

3.2

3.2

1.25

1.6

1.25

19:00

2398

Honefoss BK-Bryne

2

3.3

3.25

1.25

1.64

1.24

19:00

1

2

10230 Strommen -Fredrikstad

1.7

1.95

18:00

10479 Tromso IL-Kristiansund

1.16

4

18:00

16196 Baerum-Hodd

1.65

1.95

18:00

16198 Ranheim -Tromsdalen

1.22

3.45

18:00

16197 Nest-Sotra-Ullensaker Kisa

1.3

2.9

18:00

16195 IF Alta-Ham Kam

1.35

2.65

18:00

10584 Mjondalen-Sandefjord

1.5

2.3

19:00

10495 Honefoss BK-Bryne

1.45

2.3

19:00

1

X

2

1X X2 12

1.65

3.45

4.5

1.12

3.1

3.1

1.27

1.98 1.55

1.22 1.27

ZAKŁAD BEZ REMISU 10928 Bahia-Santos

1

2

1.25

3.15

1.55

2.15

MECZ 1601

CA 3 de Febrero-Nacional

23:55

KOSZYKÓWKA

23:55

ROZGR. MIĘDZ. UNITED LEAGUE

23:55

KOSZYKÓWKA

2

1X X2 12 2.15

1.2

15:00

2230

Hobro -BK Marienlyst 1.13

6.3

12.5

1.01

4.42

1.05

15:00

AB Kopenhaga-Hvidovre IF 1.95

3.2

2228

AC Horsens-Bronshoj

1.85

3.25

2221

Silkeborg IF-Vejle BK 1.65

3.45

4.4

MECZ

1

X

2

1035

Szwajcaria-Jamajka

1.4

4.1

6.54

1.04

2.52

1037

Austria-Islandia

1.65

3.4

4.74

1.11

1034

Anglia-Peru

1.32

4.5

7.62

1.03

1033

Hiszpania-Boliwia

1.15

6.5

11.4

1042

Urugwaj-Irlandia Północna

1.3

4.5

1036

Chile-Egipt

1.7

1098

Bośnia i Hercegowina-Wybrzeże Kości Słoniowej

2.4

GRECJA 1 LIGA

17:30

KOSZYKÓWKA

4.14

1.04

22:00

8.36

1.03

2.93

1.13

23:55

3.4

4.37

1.13

1.91

1.22

23:55

2.9

2.85

1.31

1.44

1.31

23:55

6

21:00 22:00

18:45

16186 Urugwaj-Irlandia Północna

1.08

5.5

23:55

16187 Chile-Egipt

1.25

3.1

23:55

SIATKÓWKA

10807 Bośnia i Hercegowina-Wybrzeże Kości Słoniowej 1.65

1.95

23:55

1. POŁOWA

1

X

2

1X

X2

12

ROZGR. MIĘDZ. LIGA ŚWIATOWA

15340 Szwajcaria-Jamajka

1.85

2.35

6.75

1.04

1.75

1.46

20:00

1.06

1.58

1.55

20:30

1.98

1.41

21:00

Panathinaikos-Olympiakos

SIATKÓWKA

MECZ

20927 Austria-Islandia

2.1

2.15

5.89

Brazylia-Polska

34502 Anglia-Peru

1.65

2.5

8.5

17676 Hiszpania-Boliwia

1.5

2.8

11

2.25

1.33

22:00

16396 Urugwaj-Irlandia Północna

1.7

2.5

7.5

1.01

1.91

1.41

23:55

19108 Chile-Egipt

2.2

2.25

4.7

1.11

1.52

1.5

23:55

1.21

1.67

1.25

15:00

1.75

1.24

15:00

1.12

1.98

1.22

17:15

1

2

13949 Koge-Hjorring

1.22

3.55

15:00

10491 Szwajcaria-Jamajka

13482 Hobro -BK Marienlyst

1.03

7.25

15:00

11393 Fredericia-Lyngby

1.9

1.7

15:00

13851 AB Kopenhaga-Hvidovre IF

1.45

2.45

15:00

13719 AC Horsens-Bronshoj

1.35

2.65

15:00

12526 Silkeborg IF-Vejle BK

1.25

3.15

17:15

1

X

2

1X

X2

12

2.05

2.35

5

1.09

1.6

1.46

15:00

13548 Hobro -BK Marienlyst 1.45

3.1

10

2.37

1.27

15:00

13457 Fredericia-Lyngby

2.35

2.75

1.34

1.27

1.46

15:00

13867 AB Kopenhaga-Hvidovre IF 2.45

2.25

3.75

1.17

1.42

1.5

15:00

13751 AC Horsens-Bronshoj

2.3

2.35

3.9

1.16

1.48

1.46

15:00

14298 Silkeborg IF-Vejle BK

2.1

2.4

4.45

1.12

1.58

1.44

17:15

5011

ROZGR. MIĘDZ. ELIM. MISTRZ. EUROPY

19:35

SIATKÓWKA

MECZ 5087

Estonia-Słowacja

16:00

5086

Grecja-Węgry

18:30

ROZGR. MIĘDZ. ELIM. MISTRZ. EUROPY KOBIET

SIATKÓWKA

MECZ 5110 5109

Portugalia-Bułgaria Azerbejdżan-Grecja

5190

1

X

2

4

1.27

10.5

20:00

10503 Austria-Islandia

4.85

1.25

8.5

20:30

10505 Anglia-Peru

3.65

1.3

11.5

21:00

13:00

10508 Hiszpania-Boliwia

2.5

1.45

25

22:00

15:30

10530 Urugwaj-Irlandia Północna

3.5

1.32

12

23:55

10529 Chile-Egipt

5

1.25

8.25

23:55

BASEBALL USA MLB

WYNIK DO 15 MINUTY

1 POŁ/KONIEC BASEBALL

1/1 1/X 1/2 X/1 X/X X/2 2/1 2/X 2/2

10325 Szwajcaria-Jamajka

2

18

40 3.75 5.75 12.5 20

18

10297 Austria-Islandia

2.5

15

30

20

15 6.75 20:30

10 20:00

10229 Anglia-Peru

1.8

18

50 3.75

6

16

20

18

Minnesota -Texas

19:10

10226 Hiszpania-Boliwia

1.45 25

50 3.75

8

23

25

25

25 22:00

50

6

17

20

18

15 23:55

30 4.25 5.25 9.25 20

15

6.5 23:55

13 21:00

5189

Oakland -Detroit

21:35

10519 Urugwaj-Irlandia Północna 1.75 20

5211

Arizona -Cincinnati

23:55

10515 Chile-Egipt

5210

Seattle -LA Angels

23:55

5212

St. Louis -San Francisco

23:55

DOKŁ. WYNIK

23:55

10482 Hiszpania-Boliwia

6.5

10

11

32

37

18

55 1.45 22:00

9

9

23

26

13

38 1.55 23:55

6.5 7.5 8.5 7.5 12.75 15

10

20

2.6

12

-

+

1.91

1.7

15:00

13474 Hobro -BK Marienlyst (2.5)

2.93

1.3

15:00

5208

Boston -Atlanta

23:55

10527 Urugwaj-Irlandia Północna 7.5 6.5

10423 Fredericia-Lyngby (2.5)

2.15

1.55

15:00

5214

Philadelphia -NY Mets

23:55

10526 Chile-Egipt

13842 AB Kopenhaga-Hvidovre IF (2.5)

1.91

1.7

15:00

5213

Toronto -Kansas

23:55

11261 AC Horsens-Bronshoj (2.5)

2.06

1.6

15:00

5207

Houston -Baltimore

23:55

17:15

4.1 5.25 10

MECZ

13917 Koge-Hjorring (2.5)

1.6

21:00

1.01

7.25

1.18

2.06

20:30

1.13

1.06

3.4

11196 Silkeborg IF-Vejle BK (2.5)

1.22

2.83

1.03

3.7

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

1.98

10907 Hiszpania-Boliwia

15:00

3

20:00

10211 Anglia-Peru

Panionios-PAOK Saloniki

1.26

1. POŁOWA

1.15

16:30

4513

1.35

13919 Koge-Hjorring

1X X2 12

ZAKŁAD BEZ REMISU

1.46

ZAKŁAD BEZ REMISU

PIŁKA NOŻNA

20:30

1.08

2222

PIŁKA NOŻNA

23:55

5 2.35

PIĄTEK 30/05

20:00

3.6 3.15

11:10

3.55

1.55 2.65

2.25

1.22

Koge-Hjorring Fredericia-Lyngby

2

1.5

16180 Austria-Islandia

2229 2227

1

Sydney Swans-Geelong

2

PIŁKA NOŻNA

X

MECZ (AR)

4.8

N. Nowogród-Lietuvos

19:00

1

9002

FOOTBALL AUS.

1

29/05 CZWARTEK

29/05 CZWARTEK

MECZ

FOOTBALL AUS.

1.12

4514

DANIA 2 LIGA

20:30

16183 Szwajcaria-Jamajka

5009

PIŁKA NOŻNA

Slaven-Cibalia

Kings Lynn-Coventry

23:55

MECZ 585

ŻUŻEL

MECZ 9111

PIŁKA NOŻNA

ZWYCIĘSTWO CHORWACJA 1 LIGA

ANGLIA ELITE LEAGUE

AUSTRALIA AFL

ZWYCIĘSTWO 17016 Flamengo -Figueirense

ŻUŻEL

1X X2 12

ROZGR. MIĘDZ. MECZE TOWARZYSKIE

PIŁKA NOŻNA

2.15

1

Strommen -Fredrikstad

PARAGWAJ 1 LIGA

17:00

MECZ

MECZ

ZAKŁAD BEZ REMISU

Tak Nie

21024 Kamerun-Paragwaj

PIŁKA NOŻNA

2403

TAK NIE

OBIE DRUŻYNY STRZELĄ

29/05 CZWARTEK

+ 1.4

2.95

1 DRUŻYNA STRZELI

29/05 CZWARTEK

2.52

30/05 PIĄTEK

ILOŚĆ GOLI 0.5 - 1. POŁOWA 14994 Honduras-Turcja (0.5)

29/05 CZWARTEK

29/05 CZWARTEK

21

5209

LA Dodgers-Pittsburgh

3.5

1:0 2:0 2:1 1:1 2:2 1:2 0:1 0:2 inny 8

2.1 23:55

HANDICAP 0:1

X

1

X2

10476 Szwajcaria-Jamajka (-1)

3.75

2.15

1.55

20:00

10475 Austria-Islandia (-1)

3.4

2.75

1.34

20:30

10474 Anglia-Peru (-1)

3.75

1.9

1.75

21:00

10473 Hiszpania-Boliwia (-1)

4.25

1.45

2.35

22:00

10524 Urugwaj-Irlandia Północna (-1)

3.75

1.82

1.82

23:55

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


ILOŚĆ GOLI 1.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

MECZ

-

+

15317 Szwajcaria-Jamajka (1.5)

3.43

1.22

20:00

20919 Austria-Islandia (1.5)

2.93

1.3

20:30

34494 Anglia-Peru (1.5)

3.55

1.22

21:00

17671 Hiszpania-Boliwia (1.5)

4.58

1.12

22:00

16359 Urugwaj-Irlandia Północna (1.5)

3.6

1.2

23:55

19188 Chile-Egipt (1.5)

3.21

1.25

23:55

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ 15290 Szwajcaria-Jamajka (2.5) 20599 Austria-Islandia (2.5)

-

+

1.91

1.7

1.7

1.91

20:30

1.95

1.7

21:00

1.45

22:00

15466 Urugwaj-Irlandia Północna (2.5)

1.98

1.65

23:55

19092 Chile-Egipt (2.5)

1.8

1.8

23:55

-

+

15330 Szwajcaria-Jamajka (3.5)

1.35

2.7

20:00

20922 Austria-Islandia (3.5)

1.25

3.21

20:30

34497 Anglia-Peru (3.5)

1.35

2.65

21:00

17668 Hiszpania-Boliwia (3.5)

1.55

2.15

22:00

16372 Urugwaj-Irlandia Północna (3.5)

1.4

2.52

23:55

19191 Chile-Egipt (3.5)

1.3

2.93

23:55

2.93

1.3

20:00

20635 Austria-Islandia (0.5)

2.7

1.35

20:30

34526 Anglia-Peru (0.5)

3

1.3

21:00

16442 Hiszpania-Boliwia (0.5)

3.43

1.22

Luboń-Środa Wlkp.

Skra Częstochowa-Stal BB

3006

Santa Cruz PE-Joinville Oeste -Parana

23:55

2191

Avai -ABC

23:55

2193

America RN-Luverdense MT

23:55

1

2

1.9

1.7

19:00

19:00

PIŁKA NOŻNA

1

X

2

2492

MECZ Ostersunds -Jonkopings

2.25

3.25

2.85

1.33

1X X2 12 1.5

1.24

19:00

2491

Ljungskille-Varnamo

1.9

3.35

3.55

1.21

1.71

1.23

19:20

1

2

10688 Ostersunds -Jonkopings

1.6

2.05

19:00

16751 Ljungskille-Varnamo

1.4

2.55

19:20

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

MECZ 1732

Pecs-Haladas

19:00

WŁOCHY 2 LIGA

PIŁKA NOŻNA

1

X

2

1X X2 12

493

MECZ Reggina -Ternana

3.65

3.05

2

1.64

487

Trapani Calcio-Brescia

2.2

2.5

3.9

476

US Palermo-Crotone 2.55

3.15

2.55

1.21

1.28

20:30

1.17

1.52

1.41

20:30

1.41

1.39

1.26

20:30

1

X

2

1X X2 12

2.6

3.2

2.4

1.44

1.37

1.25

20:45

681

St Patricks-Derry

1.6

3.55

4.9

1.1

2.06

1.21

20:45

495

Varese-AC Siena

2.5

3.2

2.5

1.4

1.41

1.25

20:30

20:45

494

Padova -US Avellino

2.8

3.1

2.3

1.48

1.32

1.27

20:30

Modena-Cesena

1.9

3.3

3.65

1.21

1.71

1.24

20:30

688

Drogheda -Limerick

2.35

3.1

2.8

1.34

1.46

1.27

690

Cork -Athlone Town AFC 1.35

4.2

7.4

1.03

2.7

1.15

20:45

492

682

Bohemians -Dundalk

3.45

1.75

1.85

1.16

1.22

20:45

491

Empoli-Pescara Calcio 1.45

3.9

6.2

1.06

2.37

1.17

20:30

490

Juve Stabia-Carpi FC

4.1

3.15

1.85

1.75

1.17

1.26

20:30

488

Lanciano-Cittadella

1.9

3.3

3.65

1.21

1.71

1.24

20:30

20:45

489

Latina Calcio-Spezia

1.95

3.1

3.7

1.2

1.67

1.27

20:30

496

Bari-Novara

1.75

3.4

4.2

1.16

1.85

1.22

20:30

4

ZAKŁAD BEZ REMISU 14149 UCD Dublin-Bray

23:55

1

2

1.85

1.75

1.22

3.45

20:45

16203 Drogheda -Limerick

1.65

1.95

20:45

16527 Cork -Athlone Town AFC

1.09

5.25

20:45

1

2

11056 Reggina -Ternana

2.5

1.4

20:30

20:00

10948 Trapani Calcio-Brescia

1.45

2.45

20:30

11033 US Palermo-Crotone

1.8

1.8

20:30

16201 Bohemians -Dundalk

1. POŁOWA

20923 Austria-Islandia

2.95

2.15

3.15

20:30

34499 Anglia-Peru

2.9

2.05

3.45

21:00

20425 UCD Dublin-Bray

2.85

1

X

2

3.05

2.25

2.15

2.15

1.3

ZAKŁAD BEZ REMISU

20:45

1X

X2

12

2.85

1.32

1.26

1.5

20:45

11037 Varese-AC Siena

1.8

1.8

20:30

5.25

1.08

1.55

1.55

20:45

11060 Padova -US Avellino

2

1.65

20:30

17663 Hiszpania-Boliwia

2.85

1.95

3.8

22:00

20053 St Patricks-Derry

16387 Urugwaj-Irlandia Północna

2.9

2.05

3.55

23:55

20120 Drogheda -Limerick

2.95

2.05

3.35

1.21

1.3

1.6

20:45

10973 Modena-Cesena

1.4

2.55

20:30

23:55

16532 Cork -Athlone Town AFC 1.75

2.4

7.25

1.01

1.85

1.44

20:45

11007 Empoli-Pescara Calcio

1.15

4.2

20:30

20:45

10944 Juve Stabia-Carpi FC

2.8

1.35

20:30

10977 Lanciano-Cittadella

1.4

2.55

20:30

11040 Latina Calcio-Spezia

1.4

2.55

20:30

10985 Bari-Novara

1.3

2.95

20:30

19183 Chile-Egipt

2.95

2.1

3.3

20402 Bohemians -Dundalk

1 DRUŻYNA STRZELI 15455 Szwajcaria-Jamajka

4.5

2.15

2.3

1.48

1.11

1.55

-

+

1.91

1.7

20:45

1.65

2

20:45

TAK NIE 1.09

5.25

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

20:00

20632 Austria-Islandia

1.15

4.15

20:30

20408 UCD Dublin-Bray (2.5)

34525 Anglia-Peru

1.07

5.75

21:00

19235 St Patricks-Derry (2.5)

16439 Hiszpania-Boliwia

1.03

7

22:00

20057 Drogheda -Limerick (2.5)

1.65

1.98

20:45

23:55

10733 Cork -Athlone Town AFC (2.5)

1.91

1.7

20:45

23:55

20350 Bohemians -Dundalk (2.5)

1.7

1.91

20:45

16347 Urugwaj-Irlandia Północna 19177 Chile-Egipt

1.07 1.14

5.75 4.25

SIATKÓWKA ROZGR. MIĘDZ. LIGA ŚWIATOWA

1.85

20:00

20623 Austria-Islandia

1.65

2

20:30

34517 Anglia-Peru

1.95

1.65

21:00

18857 Hiszpania-Boliwia

2.15

1.55

22:00

MECZ 2287

Kumamoto-Toyama

23:55

2286

Sapporo-Fukuoka

23:55

2288

Kitakyushu-Tochigi

23:55

Nagasaki-Kamatamare Sanuki

23:55

15471 Urugwaj-Irlandia Północna

1.85

1.75

23:55

2292

19120 Chile-Egipt

1.5

2.25

23:55

2289

Kusatsu-Yokohama FC

23:55

2281

Jubilo Iwata-Okayama

23:55

OBIE DRUŻYNY STRZELĄ

Tak Nie

15450 Szwajcaria-Jamajka

1.98

1.65

20:00

20626 Austria-Islandia

1.91

1.7

20:30

34520 Anglia-Peru

2.15

1.55

21:00

19091 Hiszpania-Boliwia

2.25

1.5

22:00

15469 Urugwaj-Irlandia Północna

2.06

1.6

23:55

19172 Chile-Egipt

1.75

1.85

23:55

PARAGWAJ 1 LIGA MECZ 1608

1080 1085

Serbia-Islandia Grecja-Belgia Portugalia-Walia

PIŁKA NOŻNA

MECZ B. Gdynia-Manowo

17:00

MECZ 5040

Brazylia-Polska

19:35

5062

Serbia-Rosja

20:00

5025

Włochy-Iran

20:30

5075

Korea Płd.-Holandia

23:55

ROZGR. MIĘDZ. ELIM. MISTRZ. EUROPY

23:55

SIATKÓWKA

SIATKÓWKA

MECZ 5101

Dania-Turcja

5100

Słowacja-Węgry

16:00

5099

Białoruś-Szwecja

18:00

5102

Estonia-Grecja

18:30

ROZGR. MIĘDZ. ELIM. MISTRZ. EUROPY KOBIET

15:30

SIATKÓWKA

MECZ 5115

Bułgaria-Grecja

13:00

5119

Słowenia-Hiszpania

15:00

5111

Bośnia i Hercegowina-Austria

15:00

5116

Portugalia-Azerbejdżan

15:30

5112

Izrael-Szwecja

16:00

18:00

5118

Finlandia-Białoruś

16:00

Rumunia-Słowacja

17:30

PIŁKA NOŻNA

ROZGR. MŁODZIEŻOWE ELIMINACJE ME DO LAT 21

MECZ 1082

Sp. Luqueno-Rubio Nu

POLSKA 3 LIGA POM. - ZACHODNIOPOM. (3 AKO, MAX. 100ZŁ) 3176

ROZGR. MŁODZIEŻOWE ELIMINACJE ME DO LAT 19

PIŁKA NOŻNA

30/05 PIĄTEK

1.75

30/05 PIĄTEK

15422 Szwajcaria-Jamajka

PIŁKA NOŻNA

30/05 PIĄTEK

JAPONIA 2 LIGA

TAK NIE 30/05 PIĄTEK

2 DRUŻYNA STRZELI

30/05 PIĄTEK

1.26

UCD Dublin-Bray

1.3

3.4

1.35

MECZ

2.93

2.05

1X X2 12 1.46

689

19179 Chile-Egipt (0.5)

2.9

2.35

ZAKŁAD BEZ REMISU

23:55

2190

16204 St Patricks-Derry

15307 Szwajcaria-Jamajka

2

3.15

WĘGRY 1 LIGA

IRLANDIA 1 LIGA

22:00

X

2.7

PIŁKA NOŻNA

MECZ

23:55

=

17:00

BRAZYLIA 2 LIGA 2192

1

Orebro SK-Djurgardens

ZAKŁAD BEZ REMISU

Dąbrowa Biał.-Szczuczyn

1.3

2

PIŁKA NOŻNA

MECZ

SZWECJA 2 LIGA

MECZ

2.93

1

19:00

755

PIŁKA NOŻNA

16744 Orebro SK-Djurgardens

PIŁKA NOŻNA

MECZ 3167

16344 Urugwaj-Irlandia Północna (0.5)

W KTÓREJ POŁOWIE WIĘCEJ BRAMEK

23:55

POLSKA 3 LIGA OPOLSKO-ŚLĄSKA GR. MISTRZOWSKA (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

+

15458 Szwajcaria-Jamajka (0.5)

PIŁKA NOŻNA

MECZ 3239

20:00

2.37

-

20:00

POLSKA 3 LIGA PODL. - WARM. - MAZ. (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

16432 Hiszpania-Boliwia (2.5)

ILOŚĆ GOLI 0.5 - 1. POŁOWA

SZWECJA 1 LIGA

Turcja-Irlandia

POLSKA 3 LIGA KUJ. - POM. - WLKP. (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

34485 Anglia-Peru (2.5)

ILOŚĆ GOLI 3.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

1081

23:55

30/05 PIĄTEK

X2 1.32

30/05 PIĄTEK

1 2.8

30/05 PIĄTEK

X 3.5

30/05 PIĄTEK

HANDICAP 0:1 10523 Chile-Egipt (-1)

30/05 PIĄTEK

30/05 PIĄTEK

22

MECZ

16:00 17:00

PIŁKA NOŻNA

1049

Andora-Słowenia

17:00

1083

Cypr-Szwajcaria

18:00

5121

1084

Izrael-Gruzja

18:00

5114

Czechy-Czarnogóra

18:00

5120

Węgry-Francja

18:30

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


23 ROZGR. MIĘDZ. MECZE TOWARZYSKIE

BASEBALL

MECZ

X

2

1X X2 12

Norwegia-Rosja

2.55

3.15

2.5

1.41

1.39

1.26

16:00

1045

Chorwacja-Mali

1.35

4.55

7.3

1.04

2.7

1.12

16:00

1039

Rumunia-Albania

1.6

3.6

4.75

1.11

2.06

1.2

20:00

1041

Holandia-Ghana

1.55

3.65

5.1

1.09

2.15

1.19

1044

Portugalia-Grecja

1.4

4

6.5

1.04

2.52

1040

Włochy-Irlandia

1.4

4.05

6.7

1.04

2.52

15:00

3157

Bielsk Podlaski-Działdowo

15:00

20:30

3163

Łomża-Ostróda

16:00

1.16

20:30

3161

Morąg-Tolkmicko

17:00

1.16

20:45

3164

Lubawa-Grajewo

17:00

3162

Korsze-Narewka

17:00

Milwaukee-Chicago Cubs

23:55

5230

Arizona -Cincinnati

23:55

16188 Norwegia-Rosja

1.8

1.8

16:00

5229

Oakland -LA Angels

23:55

10185 Chorwacja-Mali

1.1

4.95

16:00

5228

Seattle -Detroit

23:55

16185 Rumunia-Albania

1.22

3.35

20:00

5227

LA Dodgers-Pittsburgh

23:55

16191 Holandia-Ghana

1.22

3.55

20:30

5233

Houston -Baltimore

23:55

14702 Portugalia-Grecja

1.12

4.45

20:30

5232

Chicago WS-San Diego

23:55

14701 Włochy-Irlandia

1.12

4.8

20:45

5237

Philadelphia -NY Mets

23:55

5239

NY Yankees-Minnesota

23:55

5219

Washington -Texas

23:55

5236

Toronto -Kansas

23:55

5234

Miami -Atlanta

23:55

5235

Boston -Tampa Bay

23:55

5238

Cleveland -Colorado

23:55

ROZGR. MŁODZIEŻOWE ELIMINACJE ME DO LAT 19

ŻUŻEL

Leicester-Birmingham

ŻUŻEL

MECZ 18:00

Region Varde-Esbjerg

19:00

POLSKA 1 LIGA

ŻUŻEL

MECZ Rzeszów-Lok. Daugavpils

15:00

FOOTBALL AUS. 1

2

St Kilda -Collingwood

6.9

1.04

11:50

Melbourne Demons-Port Adelaide

5.3

1.1

23:55

9004

Brisbane -Carlton

2.7

1.35

23:55

SOBOTA 31/05 PIŁKA NOŻNA PIŁKA NOŻNA

Huracan-Union de Santa Fe

21:00

3197

Douglas-Defensa

21:00

3207

Atl. Tucuman-Crucero

21:00

Banfield-CA Talleres

21:00

Boca Unidos-Gimn. Jujuy

21:00

3192

CA Brown De Adrogue-San Martin de San Juan

21:00

3198

Aldosivi-Sp. Belgrano de S. F.

21:00

PIŁKA NOŻNA

MECZ 3023

Ślęza Wr.-Mostki

17:00

3004

Świdnica-Gorzów Wlkp.

17:00

3029

Trzebnica-Prochowice

17:00

3024

Rzepin-Zagłębie II

17:00

3020

Oława-Karnin

17:00

3022

Dzierżoniów-Kobierzyce

17:00

3025

Gać-Śląsk II

17:00

3018

Kąty Wr.-Żary

17:00

Bielawa-Żmigród

BRAZYLIA 1 LIGA

3232 3234 3233

Toruń-Leszno Wągrowiec-Warlubie Solec Kujawski-Kleczew

PIŁKA NOŻNA

1

X

2

1X X2 12

590

MECZ Coritiba -Goias GO

2.15

3

3.2

1.25

1.55

1.29

23:30

588

Sao Paulo -Atletico MG 2.05

3.1

3.35

1.23

1.6

1.27

23:30

577

Vitoria -Sport Recife

3.25

3.6

1.2

1.71

1.24

23:55

1.9

ZAKŁAD BEZ REMISU

17:00

1

2

10021 Coritiba -Goias GO

1.5

2.2

23:30

10500 Sao Paulo -Atletico MG

1.45

2.3

23:30

11403 Vitoria -Sport Recife

1.4

2.55

23:55

PIŁKA NOŻNA

BRAZYLIA 2 LIGA

MECZ 17:00 17:00 17:00

PIŁKA NOŻNA

MECZ 2182

Vasco Da Gama RJ-Portuguesa SP

21:20

2184

America Mineiro -Nautico PE

21:20

2183

Sampaio Correa MA-Ceara CE

21:20

3236

Plewiska-Swarzędz

17:00

3235

Mogilno-Lech II

17:00

2194

Ponte Preta SP-Boa Esporte

21:20

3238

Pakość-Włocławek

17:00

2196

Vila Nova GO-Bragantino

23:55

17:00

2195

Icasa -Atletico GO

23:55

C. Ostrów Wlkp.-Świecie

1

X

2

1X X2 12

55

Zagłębie -Widzew

2

3.25

3.3

1.24

57

Piast -Podbeskidzie

2.15

3.15

3.04

54

Korona -Śląsk

2.65

3

2.5

56

Cracovia -Jagiellonia

2.25

3.2

2.82

1.64

1.24

20:30

1.28

1.55

1.26

20:30

1.41

1.36

1.29

20:30

1.32

1.5

1.25

20:30

POLSKA 1 LIGA 1

Rybnik-Chojniczanka 2.15 3.3

X

2

3100

Zamość-Biała Podlaska

17:00

3052

Stary Zamość-Boguchwała

17:00

3096

Sieniawa-Lublinianka

17:00

3097

Jarosław-Przeworsk

17:00

3.15

3.04

3.25

2

1.28 1.64

1.55 1.24

1.26 1.24

1241

AEL Limassol-Apoel

CZECHY 1 LIGA

17:00

PIŁKA NOŻNA

MECZ 615

Pribram-Ml. Boleslav

18:00

616

Slovacko-Teplice

18:00

610

Sparta-Vys. Jihlava

18:00

613

Ostrava-Slavia

18:00

MECZ

611

Liberec-Sigma

18:00

Br. Radom-Radomsko

609

Bohemians 1905-V. Pilzno

18:00

612

Brno-Jablonec

18:00

614

1 SC Znojmo-Dukla

18:00

3050

Sanok-Przemyśl

17:00

3045

Resovia-Chełm

18:00

POLSKA 3 LIGA MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKA (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

PIŁKA NOŻNA 17:00

PIŁKA NOŻNA

MECZ 3154

Skarżysko K.-Andrychów

17:00

3149

Unia Tarnów-Muszyna

17:00

Wolbrom-Libiąż

17:00

3151

Sandomierz-Pińczów

17:00

3147

Oświęcim-Ostrowiec

17:00

16:45

3153

Hutnik Nowa Huta-Małogoszcz

17:00

16:45

3148

Korona II-Bodzentyn

17:00

Myślenice-Poronin

17:00

Bochnia-Wisła II

17:00

1X X2 12

PIŁKA NOŻNA

MECZ

3152

PIŁKA NOŻNA

CYPR 1 LIGA

PIŁKA NOŻNA

MECZ

3117

31/05 SOBOTA

MECZ

Stróże-Bełchatów

21:00

3196

3203

POLSKA 3 LIGA ŁÓDZKO-MAZOWIECKA (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

POLSKA EKSTRAKLASA

100

21:00

Villa San Carlos-Sarmiento

20:30

POLSKA 3 LIGA LUBELSKO-PODKARPACKA (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

9006

127

Rivadavia-Almirante

3199

Hiszpania-Dania

31/05 SOBOTA

MECZ (AR)

MECZ

3202

FOOTBALL AUS.

31/05 SOBOTA

9001

21:00

1086

3237

AUSTRALIA AFL

21:00

Patronato -Ferro Carril

12:00

98

Ząbki-Niepołomice

1.75

3.45

4

1.16

1.85

1.22

16:45

3150

63

Nowy Sącz-Świnoujście

2.5

3.15

2.54

1.39

1.41

1.26

16:45

3156

99

Łęczna-Nieciecza

2

3.25

3.3

1.24

1.64

1.24

16:45

126

Brzesko-Płock

3.3

3.25

2

1.64

1.24

1.24

16:45

128

Katowice-Tychy

2.3

3.2

2.75

1.34

1.48

1.25

16:45

97

Legnica-Olsztyn

2.25

3.2

2.82

1.32

1.5

1.25

16:45

3170

Wesoła-Pawłowice

17:00

64

Arka Gdynia-Ol. Grudziądz

1.7

3.4

4.37

1.13

1.91

1.22

16:45

3169

Piast II-Rekord BB

17:00

POLSKA 3 LIGA OPOLSKO-ŚLĄSKA GR. MISTRZOWSKA (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

ESTONIA 1 LIGA

PIŁKA NOŻNA

MECZ 1271

Jalgpallikool Tammeka-Narva

JAPONIA 2 LIGA 31/05 SOBOTA

6018

Instituto -CA Independiente

3201

Niemcy-Litwa

POLSKA 3 LIGA KUJ. - POM. - WLKP. (3 AKO, MAX. 100ZŁ) 31/05 SOBOTA

Holstebro-Slangerup

9128

MECZ 3191

1087

3005

9120

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

3206

POLSKA 3 LIGA DOLNOŚLĄSKO-LUBUSKA (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

20:30

DANIA 1 LIGA

ARGENTYNA 2 LIGA

MECZ

MECZ 9112

2

31/05 SOBOTA

ANGLIA ELITE LEAGUE

31/05 SOBOTA

13:00

Mrągowo-Kętrzyn

5218

ŻUŻEL

31/05 SOBOTA

Ełk-Biała Piska

23:55

1

MECZ 3159

St. Louis -San Francisco

ZAKŁAD BEZ REMISU

PIŁKA NOŻNA

3160

5231

31/05 SOBOTA

30/05 PIĄTEK

USA MLB

1

1043

31/05 SOBOTA

BASEBALL

MECZ

POLSKA 3 LIGA PODL. - WARM. - MAZ. (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

PIŁKA NOŻNA 31/05 SOBOTA

18:30 31/05 SOBOTA

Turcja-Dania

31/05 SOBOTA

MECZ 5117

15:00

PIŁKA NOŻNA

MECZ 2284

Mito -Yamaga

09:00

2285

Shonan Bellmare-Tokyo Verdy

09:00

2283

Oita Trinita-Yamagata

10:00

2282

JEF United -Ehime

12:00

PIŁKA NOŻNA

JAPONIA PUCHAR LIGI

MECZ

PIŁKA NOŻNA

MECZ 3220

Vissel Kobe-Vegalta Sendai

23:55

3215

Urawa Red Diamonds-Nagoya Grampus

23:55

3217

Omiya Ardija-Niigata Albirex

23:55

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


Kashiwa Reysol-Tokushima Vortis

23:55

PARAGWAJ 1 LIGA

PIŁKA NOŻNA

MECZ 1603

General Diaz-Sol de America

21:15

1602

Olimpia-Cerro Porteno

21:30

1

2

10063 Toronto -Columbus

ZAKŁAD BEZ REMISU

1.45

2.4

23:00

16329 Washington -Kansas City

1.8

1.8

23:55

16205 Montreal -New England

1.9

1.7

23:55

16677 Chivas Usa-Philadelphia

1.5

2.3

23:55

16406 Dallas -San Jose

1.45

2.35

23:55

WĘGRY 1 LIGA PIŁKA NOŻNA

MECZ 3172

Łaziska-Głubczyce

17:00

3171

Czarnowąsy-Otmuchów

17:00

Strzelce Op.-Czaniec

17:00

3175

Piotrówka-Górnik II

17:00

3174

Namysłów-Wodzisław

17:00

3014

Jaworzno-Podbeskidzie II

17:00

Pogoń II-Arka II

11:00

3180

Police-Drawsko Pom.

15:00

3178

Kartuzy-Kościerzyna

15:00

3179

Dębnica-Potęgowo

15:00

3177

B. Koszalin-Gdańsk

15:00

3181

Gw. Koszalin-Gryfino

17:00

PIŁKA NOŻNA

21:05

18:00

1733

Kecskemeti-Puskas AFC

18:00

5223

Cleveland -Colorado

21:05

1734

Gyor-Mezokovesdi

20:00

5215

Milwaukee-Chicago Cubs

22:10

1736

Debrecen-Honved

20:00

5221

Houston -Baltimore

22:10

5220

Miami -Atlanta

22:10

5244

Seattle -Detroit

23:55

5256

Arizona -Cincinnati

23:55

5245

LA Dodgers-Pittsburgh

23:55

5258

Boston -Tampa Bay

23:55

5257

Oakland -LA Angels

23:55

KOSZYKÓWKA

Bayern-Oldenburg

17:45

Halmstads -Kalmar

2.45 2.8

3.1 3.15

2.6 2.3

Degerfors-GAIS

Serbia-Rosja

23:55

Woffinden T.

8

Korea Płd.-Holandia

19:00

Kasprzak K.

9

19:00 19:00

1.37

19:00

9227

Smolinski M.

35

19:00

1.48

1.42

1.27

16:00

ROZGR. MIĘDZ. ELIM. MISTRZ. EUROPY

16:00

1.18

2.3

3.2

2.75

Landskrona -Osters IF 2.85

3.25

2.25

1.8

1.22

16:00

1.71

1.23

16:00

1.34

1.48

1.25

16:00

1.5

1.33

1.24

18:15

ZAKŁAD BEZ REMISU 16756 Varbergs -Assyriska

1

2

1.35

2.75

5103

Turcja-Szwecja

15:30

5104

Węgry-Estonia

17:00

5105 5106

16752 Syrianska FC-Angelholms

1.4

2.55

16:00

16755 Degerfors-GAIS

1.65

1.95

16:00

16754 Landskrona -Osters IF

2.05

SŁOWACJA 1 LIGA

1.6

Dania-Białoruś

18:00

Słowacja-Grecja

19:30

ROZGR. MIĘDZ. ELIM. MISTRZ. EUROPY KOBIET

16:00

18:15

SIATKÓWKA

MECZ

1X X2 12 1.21

SIATKÓWKA

MECZ 5134

Grecja-Portugalia

13:00

5133

Hiszpania-Czarnogóra

15:00

5140

Austria-Słowacja

15:00

5135

Bułgaria-Azerbejdżan

15:30

5132

Szwecja-Francja

16:00

5136

Białoruś-Dania

16:00

5122

Bośnia i Hercegowina-Rumunia

17:30

5138

Słowenia-Czechy

18:00

5139

Izrael-Węgry

18:30

5137

Finlandia-Turcja

18:30

PIŁKA RĘCZNA

MECZ 17:30

952

Żilina-Kosice

17:30

955

Trnava-Slovan Br.

17:30

954

Rużomberok-Dunajska Streda

17:30

MECZ

1

X

2

5507

Veszprem -Kiel

2

8.2

2.05

1.61

1.64

951

Nitra-Senica

17:30

5504

Barcelona-Flensburg 1.22

10.5

5

1.09

3.43

953

Dukla BB-Trencin

17:30

2

1X X2 12

979

Seattle -Salt Lake

1.95

3.2

3.5

1.21

1.67

1.25

22:00

978

Toronto -Columbus

2

3.1

3.45

1.22

1.64

1.27

23:00

994

Washington -Kansas City

2.5

3.15

2.5

1.39

1.41

1.26

23:55

990

Montreal -New England

2.6

3.4

2.35

1.46

1.39

1.22

23:55

992

Chivas Usa-Philadelphia

2.05

3.2

3.2

1.25

1.6

1.25

23:55

993

Dallas -San Jose

2

3.2

3.35

1.23

1.64

1.25

23:55

ZAKŁAD BEZ REMISU 16200 Seattle -Salt Lake

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22

1

2

1.45

2.45

22:00

1

2

90009 Lindgren F.-Smolinski M.

1.7

1.9

19:00

90013 Hampel J.-Hancock G.

1.85

1.75

19:00

90017 Holder C.-Hancock G.

1.8

1.8

19:00

90018 Holder C.-Iversen N.K.

1.35

2.7

19:00

90019 Woffinden T.-Hampel J.

1.8

1.8

19:00

90034 Woffinden T.-Iversen N.K.

1.4

2.5

19:00

90035 Ward D.-Holder C.

1.65

1.97

19:00

90036 Pedersen N.-Hancock G.

1.7

1.9

19:00

90039 Pedersen N.-Ward D.

1.85

1.75

19:00

90040 Pedersen N.-Hampel J.

1.7

1.9

19:00

90044 Hancock G.-Zagar M.

1.4

2.5

19:00

90046 Lindgren F.-Zagar M.

1.85

1.75

19:00

90050 Jonsson A.-Batchelor T.

1.3

2.9

19:00

90068 Batchelor T.-Harris C.

1.12

4.55

19:00

ROZGR. MIĘDZ. LIGA MISTRZÓW

V

Eastbourne-Leicester

20:30

PIŁKA RĘCZNA

1X X2 12

ROZGR. MIĘDZ. LIGA MISTRZÓW 2013/2014 - KLAS. KOŃC. KLASYFIKACJA KOŃCOWA

ŻUŻEL

MECZ

Zl. Moravce-Myjava

PIŁKA NOŻNA

ŻUŻEL

KTO LEPSZY ?

9113

956

USA 1 LIGA

MISTRZ ŚWIATA 2014 H2H

ANGLIA ELITE LEAGUE

PIŁKA NOŻNA

X

19:00

9210

25

3.55

1

8

Lindgren F.

3.35

MECZ

20:00

Hampel J.

9223

PIŁKA NOŻNA

2495

19:00

9214

1X X2 12

SZWECJA 2 LIGA

2496

19:00

19:00

16:00

1.9

Francja-Japonia

20

1.65

Syrianska FC-Angelholms

19:00

7

20

2

2493

7

Hancock G.

18:00

Zagar M.

16749 Halmstads -Kalmar

3.9

Holder C.

9215

Portugalia-Czechy

Iversen N.K.

16:00

3.45

9212

5073

9216

1.85

1.8

19:00

15:00

9213

1.75

Varbergs -Assyriska

6

23:55

16745 Mjallby -Atvidaberg

2497

Pedersen N.

Argentyna-Niemcy

2

2

19:00

9209

Holandia-Korea Płd.

1-3

5076

1

X

5.5

23:55

1.26

1

V

Ward D.

Kanada-Finlandia

1.33

MECZ

KLAS. KOŃC.

5074 5070

ŻUŻEL

9228

SIATKÓWKA

31/05 SOBOTA

756

Mjallby -Atvidaberg

2

MISTRZ ŚWIATA 2014 KLAS. KOŃCOWA

MECZ

5082

31/05 SOBOTA

757

X

ŻUŻEL

ROZGR. MIĘDZ. LIGA ŚWIATOWA

31/05 SOBOTA

31/05 SOBOTA

20:15

Philadelphia -NY Mets

5077

ZAKŁAD BEZ REMISU

31/05 SOBOTA

20:10

St. Louis -San Francisco

SIATKÓWKA

PIŁKA NOŻNA

1

19:07

9218

SZWECJA 1 LIGA MECZ

19:05

Toronto -Kansas

MTK Budapeszt-Kaposvar

4522

17:00

NY Yankees-Minnesota

5225

1737

5069

Estonia-Rosja

5226

Chicago WS-San Diego

ZWYCIĘSTWO

31/05 SOBOTA

1011

18:05

5216

31/05 SOBOTA

3182

Washington -Texas

5222

NIEMCY 1 LIGA

PIŁKA NOŻNA

MECZ 5217

5224

KOSZYKÓWKA

MECZ

31/05 SOBOTA

Lombard-Ujpest

BASEBALL

16:00

MECZ 1735

MECZ

ROZGR. MŁODZIEŻOWE ELIMINACJE ME DO LAT 21

31/05 SOBOTA

USA MLB

MECZ 3173

POLSKA 3 LIGA POM. - ZACHODNIOPOM. (3 AKO, MAX. 100ZŁ) 31/05 SOBOTA

PIŁKA NOŻNA

31/05 SOBOTA

31/05 SOBOTA

POLSKA 3 LIGA OPOLSKO-ŚLĄSKA GR. SPADKOWA B (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

31/05 SOBOTA

POLSKA 3 LIGA OPOLSKO-ŚLĄSKA GR. SPADKOWA A (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

PIŁKA NOŻNA

BASEBALL 31/05 SOBOTA

MECZ 3216

31/05 SOBOTA

24

1.01

15:15 18:00

PIŁKA RĘCZNA

1-3 1-6 1-10 1-15

95016 Barcelona

1.6

15:15

95018 Kiel

5

15:15

95021 Veszprem

5

15:15

95020 Flensburg

10

15:15

ROZRYWKA X FACTOR KTO WYGRA? WYGRA

ROZRYWKA

Wygra

9013

Marta Bijan

4

20:00

9014

Artem Furman

2.2

20:00

9015

Anna Tacikowska

2.2

20:00


1

2

9003

MECZ (AR) Essendon Bombers-Richmond

1.55

2.1

11:45

9010

Western Bulldogs-Fremantle

4.65

1.13

23:55

9011

Adelaide -Gold Coast

1.7

1.95

23:55

9007

Hawthorn -Greater Western Sydney

1.01

8.6

23:55

2

1X X2 12

2.15

3.2

3

1.29

1.55

1.25

18:00

Wisła -Zawisza

61

Ruch -Pogoń

2

3.25

3.3

1.24

1.64

1.24

18:00

59

Legia-Lech

1.9

3.25

3.61

1.2

1.71

1.24

18:00

62

Górnik-Lechia

2.4

3.15

2.65

1.36

1.44

1.26

18:00

X

2

1X X2 12

Radomiak-Zambrów 2.25

3.2

2.73

1.32

1.47

1.23

17:00

2001

Siedlce-Tarnobrzeg

2

3.25

3.17

1.24

1.6

1.23

17:00

2003

Stal Rzeszów-Garbarnia

1.6

3.75

4.31

1.12

2.01

1.17

17:00

2008

Puławy-Ol. Elbląg

2.1

3.2

2.99

1.27

1.54

1.23

17:00

2004

Nowy Dwór Maz.-Stalowa Wola 4.01

3.5

1.7

1.87

1.14

1.19

17:00

2006

Limanovia-Legionowo

2.3

3.15

2.69

1.33

1.45

1.24

17:00

2007

Lublin-Pruszków

2.99

3.2

2.1

1.54

1.27

1.23

17:00

2002

Conc. Elbląg-Suwałki 4.31

3.75 3.75

4.31 1.6

1.12 2.01

01/06 NIEDZIELA

POLSKA 2 LIGA ZACHÓD

2.01 1.12

1.17 1.17

17:00 17:00

PIŁKA NOŻNA

R. Katowice-Polkowice

X

2

2025

Stargard Sz.-W. Poznań

2

3.25

3.17

1.24

1.6

1.23

17:00

2014

Zdzieszowice-Pol. Bytom 3.17

3.25

2

1.6

1.24

1.23

17:00

2013

Sosnowiec-Ostrów Wlkp. 1.62

3.5

4.53

1.11

1.98

1.19

17:00

Kalisz-Kluczbork

3.17

3.25

2

1.6

1.24

1.23

17:00

2021

G. Wałbrzych-Opole

1.8

3.4

3.65

1.18

1.76

1.21

17:00

3.4

3.3

1.22

1.67

1.21

17:00

2024

Jarocin-Częstochowa 3.65

3.4

1.8

1.76

1.18

1.21

17:00

2012

Bytów-Zielona Góra

4

6.28

1.04

2.44

1.14

17:00

1.4

17:00

3128

Karczew-Legia II

17:00

3124

Aleksandrów Ł.-Sieradz

17:00

Jagiellonia II-Mońki

13:00

MECZ

1

X

2

2.4

17:00

11071 Deportivo La Coruna-Real Jaen

1.22

3.5

17:00

11085 Huelva-Cordoba

1.45

2.35

17:00

11150 Mirandes-Hercules

1.35

2.65

17:00

11153 Barcelona B-Alcorcon

1.22

3.35

17:00

IRLANDIA 1 LIGA

PIŁKA NOŻNA

MECZ 691

Sligo -Shamrock

1

X

2

2.15

3.15

3.05

1X X2 12 1.28

ZAKŁAD BEZ REMISU 16202 Sligo -Shamrock

1. POŁOWA

1

X

2

Cruzeiro -Flamengo

1.55

3.75

4.85

1.1

2.15

1.18

21:00

589

Gremio -Palmeiras

1.8

3.25

3.95

1.16

1.8

1.24

21:00

578

Chapecoense SC-Bahia 2.45

3

2.7

1.35

1.42

1.29

21:00

581

Santos -Criciuma SC

1.5

582

Figueirense -Atl.Paranaense 2.35

576

Fluminense -Internacional

23:30

1.46

1.22

23:30

1.55

1.27

23:30

1

2

10493 Botafogo -Corinthians

1.65

2

10498 Cruzeiro -Flamengo

1.22

10516 Gremio -Palmeiras 10156 Chapecoense SC-Bahia

2.15

3.85

1X X2 12

1.17

1.55

1.26

1

2

1.55

2.15

16:00

16:00

5.2

1.08

2.25

3.4

2.6

1.39

3.1

3.1

1.27

11530 Sligo -Shamrock

1

X

2

1X

X2

12

2.8

2

3.75

1.17

1.33

1.64

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ 10463 Sligo -Shamrock (2.5)

ISLANDIA 1 LIGA

-

+

1.55

2.15

16:00

16:00

PIŁKA NOŻNA

702

Thor Akureyri-Vestmannaeyjar

17:00

21:00

703

Keflavik-Fjolnir Reykjavik

21:15

3.45

21:00

704

Hafnarfjordur-Vikingur Reykjavik

21:15

1.35

2.75

21:00

1.7

1.9

21:00

10514 Santos -Criciuma SC

1.2

3.7

23:30

10517 Figueirense -Atl.Paranaense

1.7

1.9

23:30

11318 Fluminense -Internacional

1.55

2.15

23:30

PIŁKA NOŻNA

MECZ

JAPONIA 2 LIGA

PIŁKA NOŻNA

MECZ 2293

Gifu-Kyoto

12:00

1X X2 12

X

2

2383

MECZ

Tromsdalen-Mjondalen 3.35

1

3.3

1.95

1.67

1X X2 12 1.23

1.24

18:00

2387

Ullensaker Kisa-IF Alta 2.25

3.25

2.8

1.33

1.5

1.24

18:00

Koge-Silkeborg IF

16:00

2235

Hvidovre IF-AC Horsens

16:00

2382

Ranheim -Baerum

1.65

3.55

4.35

1.13

1.98

1.21

18:00

2231

Hjorring -AB Kopenhaga

16:00

2385

Kristiansund -Nest-Sotra 1.85

3.35

3.65

1.19

1.75

1.23

18:00

2232

Bronshoj -Hobro

16:00

2386

Fredrikstad-Honefoss BK 1.75

3.45

3.95

1.16

1.85

1.22

18:00

16:00

2388

Hodd-Tromso IL

3.25

3.3

2

1.64

1.25

1.24

18:00

2384

Bryne-Strommen

1.85

3.4

3.6

1.2

1.75

1.22

18:00

BK Marienlyst-Fredericia

PIŁKA NOŻNA

MECZ

1

X

2

1X X2 12

ZAKŁAD BEZ REMISU

2247

JJK Jyvaskyla-Jippo 1.75

3.35

4

1.15

1.85

1.23

15:00

2245

FC Jazz-PK 35

3.15

2.7

1.33

1.48

1.26

15:00

2.3

1

2

16099 Tromsdalen-Mjondalen

2.4

1.45

18:00

11055 Ullensaker Kisa-IF Alta

1.65

2

18:00

1.25

3.1

18:00

2246

FC Ilves-FC Kooteepee 2.25

3.1

2.8

1.3

1.5

1.27

15:00

12178 Ranheim -Baerum

2243

FC Haka Valkeakoski-Hifk 1.65

3.45

4.45

1.12

1.98

1.22

15:00

16038 Kristiansund -Nest-Sotra

1.4

2.6

18:00

15:00

12807 Fredrikstad-Honefoss BK

1.3

2.85

18:00

14452 Hodd-Tromso IL

2.3

1.45

18:00

11994 Bryne-Strommen

1.4

2.55

18:00

AC Oulu-FC Viikingit 1.75

3.35

4

1.15

ZAKŁAD BEZ REMISU

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

2233

2242

1.85

1.23

1

2

1.3

2.85

15:00

13800 FC Jazz-PK 35

1.7

1.95

15:00

X

2

1X

X2

12

13802 FC Ilves-FC Kooteepee

1.65

2

15:00

16171 Tromsdalen-Mjondalen 3.55

2.4

2.35

1.46

1.19

1.44

18:00

1. POŁOWA

1

1051

USA-Turcja

2.4

3

2.75

1.33

1.44

1.29

20:00

13803 FC Haka Valkeakoski-Hifk

1.25

3.15

15:00

11066 Ullensaker Kisa-IF Alta 2.75

2.2

3.25

1.22

1.34

1.52

18:00

1050

Szwecja-Belgia

2.55

3.05

2.55

1.39

1.39

1.28

20:30

13801 AC Oulu-FC Viikingit

1.3

2.85

15:00

12443 Ranheim -Baerum

2.05

2.5

4.25

1.13

1.6

1.41

18:00

1052

Niemcy-Kamerun

1.23

5.4

8.8

1.02

3.35

1.08

20:30

16065 Kristiansund -Nest-Sotra 2.25

2.45

3.7

1.17

1.5

1.42

18:00

1049

Francja-Paragwaj

1.4

3.8

7

1.04

2.52

1.18

21:00

13091 Fredrikstad-Honefoss BK

2.3

2.15

4.4

1.11

1.48

1.55

18:00

14596 Hodd-Tromso IL

3.65

2.25

2.5

1.41

1.18

1.5

18:00

12049 Bryne-Strommen

2.3

2.4

3.8

1.17

1.48

1.44

18:00

ZAKŁAD BEZ REMISU

1

2

16192 USA-Turcja

1.7

1.95

20:00

16189 Szwecja-Belgia

1.8

1.8

20:30

16190 Niemcy-Kamerun

1.07

5.75

20:30

16194 Francja-Paragwaj

1.12

4.6

21:00

POLSKA 3 LIGA KUJ. - POM. - WLKP. (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

PIŁKA NOŻNA

MECZ 3240

Inowrocław-Dopiewo

POLSKA 3 LIGA LUBELSKO-PODKARPACKA (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

17:00

PIŁKA NOŻNA

MECZ 3102

Tomaszów Lub.-Krosno

17:00

3101

Radzyń Podl.-Świdnik

17:00

POLSKA 3 LIGA ŁÓDZKO-MAZOWIECKA (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

PIŁKA NOŻNA

MECZ

HISZPANIA 2 LIGA 01/06 NIEDZIELA

01/06 NIEDZIELA

MECZ

2

1.45

PIŁKA NOŻNA

13804 JJK Jyvaskyla-Jippo

ROZGR. MIĘDZ. MECZE TOWARZYSKIE

PIŁKA NOŻNA

587

2236

1X X2 12

2022

1.9

Grodzisk Maz.-Wieluń

FINLANDIA 2 LIGA

1

Głogów-Wejherowo

3129

DANIA 2 LIGA

17:00

MECZ

2011

17:00

ZAKŁAD BEZ REMISU

NORWEGIA 2 LIGA

MECZ 2023

Bełchatów II-Rzgów

1

10640 CD Alaves-Numancia

MECZ

PIŁKA NOŻNA

2005

1.6

3130

ZAKŁAD BEZ REMISU

01/06 NIEDZIELA

01/06 NIEDZIELA

POLSKA 2 LIGA WSCHÓD

01/06 NIEDZIELA

X

01/06 NIEDZIELA

01/06 NIEDZIELA

PIŁKA NOŻNA

1

Mielec-Łowicz

17:00

3165

60

2009

17:00

Targówek-Wołomin

BRAZYLIA 1 LIGA

POLSKA EKSTRAKLASA

1

Tomaszów Maz.-Kutno

3126

MECZ

PIŁKA NOŻNA

MECZ

3119

POLSKA 3 LIGA PODL. - WARM. - MAZ. (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

NIEDZIELA 01/06

MECZ

17:00

01/06 NIEDZIELA

FOOTBALL AUS.

Żyrardów-Otwock

01/06 NIEDZIELA

31/05 SOBOTA

AUSTRALIA AFL

MECZ 3121

01/06 NIEDZIELA

FOOTBALL AUS.

01/06 NIEDZIELA

25

PIŁKA NOŻNA

MECZ

1

X

2

1X X2 12

338

Real Madrid B-Sabadell 1.95

3.2

3.4

1.21

1.67

1.25

17:00

333

Real Saragossa-Gijon 2.55

3.2

2.45

1.42

1.39

1.25

17:00

327

SD Eibar-Lugo

1.5

3.6

6.1

1.06

2.25

1.2

17:00

-

+

332

Tenerife CD-Murcia

2.8

3.2

2.25

1.5

1.32

1.25

17:00

16084 Tromsdalen-Mjondalen (2.5)

2.25

1.5

18:00

334

RCD Mallorca-Las Palmas

2.35

3.2

2.65

1.35

1.46

1.25

17:00

11011 Ullensaker Kisa-IF Alta (2.5)

1.91

1.7

18:00

339

Ponferradina -Girona

2.25

3.15

2.85

1.31

1.5

1.26

17:00

12055 Ranheim -Baerum (2.5)

2.37

1.45

18:00

337

CD Alaves-Numancia

1.95

3.2

3.4

1.21

1.67

1.25

17:00

16005 Kristiansund -Nest-Sotra (2.5)

2.37

1.45

18:00

331

Deportivo La Coruna-Real Jaen

1.6

3.5

5.1

1.1

2.06

1.21

17:00

11192 Fredrikstad-Honefoss BK (2.5)

1.7

1.91

18:00

328

Huelva-Cordoba

2

3.2

3.3

1.23

1.64

1.25

17:00

14434 Hodd-Tromso IL (2.5)

1.91

1.7

18:00

335

Mirandes-Hercules

1.9

3.2

3.8

1.19

1.71

1.25

17:00

11136 Bryne-Strommen (2.5)

2.15

1.55

18:00

326

Barcelona B-Alcorcon

1.65

3.45

4.8

1.12

1.98

1.22

17:00

1

2

11086 Real Madrid B-Sabadell

1.45

2.4

17:00

11149 Real Saragossa-Gijon

1.85

1.75

17:00

10633 SD Eibar-Lugo

1.16

4.05

17:00

11154 Tenerife CD-Murcia

2

1.65

17:00

ZAKŁAD BEZ REMISU

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

PARAGWAJ 1 LIGA

3131

Ursus Wwa-Kleszczów

17:00

11083 RCD Mallorca-Las Palmas

1.7

1.9

17:00

3127

Widzew II-Białobrzegi

17:00

11081 Ponferradina -Girona

1.6

2.05

17:00

PIŁKA NOŻNA

MECZ 1609

Guarani-Deportivo Capiata

22:00

1610

Libertad-12 de Octubre de Itaugua

23:55

1611

Nacional-CA 3 de Febrero

23:55

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


26 POLSKA 3 LIGA POM. - ZACHODNIOPOM. (3 AKO, MAX. 100ZŁ)

ROZGR. MIĘDZ. ELIM. MISTRZ. EUROPY

PIŁKA NOŻNA

MECZ Lechia II-Kołobrzeg

13:00

RPA 1 LIGA

15:00

PIŁKA NOŻNA

14:00

Turcja-Białoruś

16:30

ROZGR. MŁODZIEŻOWE ELIMINACJE ME DO LAT 19

MECZ 5141

Słowacja-Bośnia i Hercegowina

15:00

5143

Czarnogóra-Słowenia

15:00

5142

Szwecja-Węgry

16:00

PIŁKA NOŻNA

MECZ 1089

Dania-Niemcy

12:00

1092

Islandia-Turcja

16:00

1093

Irlandia-Serbia

16:00

1091

Walia-Grecja

19:00

Azerbejdżan-Norwegia

17:00

5145

Dania-Finlandia

16:00

1026

Finlandia-Mołdawia

17:30

5148

Austria-Rumunia

17:30

5146

Hiszpania-Czechy

18:00

1090

Belgia-Portugalia

19:00

5147

Francja-Izrael

18:30

1088

Hiszpania-Litwa

20:30

5144

Białoruś-Turcja

18:30

PIŁKA NOŻNA

1

1X X2 12

3.55

5.2

1.08

2.15

1.21

15:00

759

Elfsborg-Malmoe

3.15

2.65

1.38

1.42

1.26

17:30

2.45

ZAKŁAD BEZ REMISU

1

2

16748 Helsingborgs -Falkenbergs FF

1.2

3.6

15:00

16747 Elfsborg-Malmoe

1.75

1.9

17:30

PIŁKA NOŻNA

MECZ

Husqvarna FF-Sundsvall 3.45

X 3.35

2 1.95

1X X2 12 1.67

1.23

ZAKŁAD BEZ REMISU 16753 Husqvarna FF-Sundsvall

USA 1 LIGA

1.23

1

2

2.45

1.4

USA MLB

18:15

18:15

PIŁKA NOŻNA

BASEBALL

Cleveland -Colorado

5255

NY Yankees-Minnesota

19:05

5253

Toronto -Kansas

19:07

5252

Miami -Atlanta

19:10

5243

Washington -Texas

19:35

5250

Philadelphia -NY Mets

19:35

5251

Boston -Tampa Bay

19:35

5247

Milwaukee-Chicago Cubs

20:10

5249

Chicago WS-San Diego

20:10

5248

Houston -Baltimore

20:10

St. Louis -San Francisco

20:15

1

X

2

1X X2 12

Chicago -LA Galaxy

2.1

3.3

3

1.28

1.58

1.24

22:00

5246

996

Portland -Vancouver

2.1

3.1

3.2

1.25

1.58

1.27

23:55

5242

Oakland -LA Angels

22:05

995

Colorado -Houston

2.2

3.2

2.9

1.3

1.52

1.25

23:55

5241

Arizona -Cincinnati

22:10

5240

Seattle -Detroit

22:10

5259

LA Dodgers-Pittsburgh

23:55

16750 Chicago -LA Galaxy

1.55

2 2.15

22:00

10377 Portland -Vancouver

1.5

2.25

23:55

10246 Colorado -Houston

1.6

2.1

23:55

WĘGRY 1 LIGA

ŻUŻEL POLSKA 1 LIGA

PIŁKA NOŻNA

Videoton-Diosgyor

16:30

6021

Rybnik-Łodź

15:00

1739

Ferencvaros-Paks

16:30

6020

Grudziądz-Lublin

15:00

6019

Bydgoszcz-Gniezno

15:00

POLSKA 2 LIGA 15:00

1502

Jurmala-Metta Lu

18:00

6024

Opole-Piła

15:00

1501

BFC Daugava-Spartaks

18:00

6023

Krosno-Ostrów

15:00

6022

Kraków-Rawicz

15:00

ZWYCIĘSTWO 5010

Lietuvos -N. Nowogród

NIEMCY 1 LIGA

13:00

Wrocław-Gdańsk

16:30

6017

Leszno-Tarnów

16:30

6015

Częstochowa-Toruń

16:30

6014

Zielona Góra-Gorzów

19:00

Alba Berlin -Artland

18:35

FOOTBALL AUS. AUSTRALIA AFL

SIATKÓWKA

MECZ (AR) 9008

ROZGR. MIĘDZ. LIGA ŚWIATOWA

SIATKÓWKA

West Coast -North Melbourne

FOOTBALL AUS.

1

2

1.55

2.1

1

Sandefjord -Ham Kam 1.35

X

2

1X X2 12

4.4

7.6

1.03

ZAKŁAD BEZ REMISU 13790 Sandefjord -Ham Kam

1

2.7

1.13

1

2

1.09

5.25

X

2

1X

X2

12

2.5

6.75

1.03

1.85

1.41

-

+

2.06

1.6

19:00

19:00

19:00

19:00

PIŁKA NOŻNA

MECZ

1

X

2

1X X2 12

753

AIK Sztokholm-Brommapojkarna

1.3

4.65

7.4

1.03

2.93

1.12

19:00

760

Norrkoping-Gefle

1.95

3.2

3.5

1.21

1.67

1.25

19:00

752

Hacken-IFK Goeteborg 2.25

3.15

2.95

1.31

1.5

1.26

19:05

2

ZAKŁAD BEZ REMISU

1

15425 AIK Sztokholm-Brommapojkarna

1.1

5

19:00

15550 Norrkoping-Gefle

1.4

2.45

19:00

15590 Hacken-IFK Goeteborg

1.6

2.1

19:05

X

2

1X

X2

12

15439 AIK Sztokholm-Brommapojkarna 1.75

1

2.45

7

1.02

1.85

1.42

19:00

15559 Norrkoping-Gefle

2.45

2.2

3.8

1.16

1.42

1.52

19:00

15891 Hacken-IFK Goeteborg

2.7

2.2

3.4

1.21

1.35

1.52

19:05

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

-

+

2

1.65

19:00

15537 Norrkoping-Gefle (2.5)

1.85

1.75

19:00

15585 Hacken-IFK Goeteborg (2.5)

1.8

1.8

19:05

15309 AIK Sztokholm-Brommapojkarna (2.5)

MECZ 6016

MECZ 2404

1. POŁOWA

ŻUŻEL

KOSZYKÓWKA

ZWYCIĘSTWO 4523

01/06 NIEDZIELA

POLSKA EKSTRALIGA

PIŁKA NOŻNA

SZWECJA 1 LIGA

MECZ

Daugava Riga-FC Daugava

KOSZYKÓWKA

22:00

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

ŻUŻEL

1503

ROZGR. MIĘDZ. UNITED LEAGUE

Breidablik -Stjarnan

10093 Sandefjord -Ham Kam (2.5)

PIŁKA NOŻNA

KOSZYKÓWKA

21:15

705

1. POŁOWA

ŻUŻEL

1738

MECZ

21:15

Valur -Fylkir

13799 Sandefjord -Ham Kam 1.75

MECZ

MECZ

ŁOTWA 1 LIGA

KR Reykjavik-Fram

706

NORWEGIA 2 LIGA

19:05

MECZ

1

707

MECZ 5254

991

ZAKŁAD BEZ REMISU

PIŁKA NOŻNA

MECZ

BASEBALL

SZWECJA 2 LIGA 02/06 PONIEDZIAŁEK

2498

1

ISLANDIA 1 LIGA

02/06 PONIEDZIAŁEK

2

Helsingborgs -Falkenbergs FF 1.55

02/06 PONIEDZIAŁEK

MECZ

01/06 NIEDZIELA

X

758

SZWECJA 2 LIGA

01/06 NIEDZIELA

PIŁKA NOŻNA

SIATKÓWKA

1019

SZWECJA 1 LIGA 01/06 NIEDZIELA

01/06 NIEDZIELA

Black Leopards-Bay United FC

MECZ

01/06 NIEDZIELA

Szwecja-Dania

5108

ROZGR. MIĘDZ. ELIM. MISTRZ. EUROPY KOBIET

ROZGR. MŁODZIEŻOWE ELIMINACJE ME DO LAT 21

01/06 NIEDZIELA

5107

PIŁKA NOŻNA

MECZ 1623

PONIEDZIAŁEK 02/06

MECZ

02/06 PONIEDZIAŁEK

3187

SIATKÓWKA

PIŁKA NOŻNA

MECZ 2482

IK Sirius FK-Hammarby

1

X

2

1X X2 12

2.75

3.2

2.3

1.48

ZAKŁAD BEZ REMISU 10380 IK Sirius FK-Hammarby

1.34

1.25

1

2

1.95

1.65

1. POŁOWA

1

X

2

1X

X2

12

10441 IK Sirius FK-Hammarby

3.15

2.3

2.7

1.35

1.24

1.48

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

11:40

10085 IK Sirius FK-Hammarby (2.5)

-

+

2.1

1.6

19:20

19:20

19:20

19:20

MECZ 5079

Holandia-Korea Płd.

15:00

5080

Francja-Japonia

17:00

5083

Portugalia-Czechy

18:00

5078

Włochy-Iran

20:00

5084

Kanada-Finlandia

23:55

5085

Argentyna-Niemcy

23:55

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22

ŻUŻEL ANGLIA ELITE LEAGUE

ŻUŻEL

MECZ 9117

Wolverhampton-Leicester

20:30

9115

Birmingham-Swindon

20:30


Belle Vue-Eastbourne

20:30

CZWARTEK 12/06 PIŁKA NOŻNA 67

MECZ

1

X

2

Brazylia-Chorwacja

1.3

4.5

8.36

PIŁKA NOŻNA

1X X2 12 1.03

ZAKŁAD BEZ REMISU 15177 Brazylia-Chorwacja

1. POŁOWA 15395 Brazylia-Chorwacja

1 1.65

2. POŁOWA 15155 Brazylia-Chorwacja

X

2

1X

2.45 10.32

1

X

2

1.55

2.85

8.69

1X

WYNIK DO 15 MINUTY 10175 Brazylia-Chorwacja

1 POŁ/KONIEC 10131 Brazylia-Chorwacja

DOKŁ. WYNIK 10174 Brazylia-Chorwacja

2.93

1.13

1

2

1.06

6

22:00

22:00

X2

12

1.98

1.42

X2

12

2.15

1.32

1

X

2

3.5

1.32

12

22:00

22:00

22:00

1/1 1/X 1/2 X/1 X/X X/2 2/1 2/X 2/2 1.75 20

50

3.5

6

17

20

18

15 22:00

1:0 2:0 2:1 1:1 2:2 1:2 0:1 0:2 inny 7.5 6.5

9

9

HANDICAP 0:1 10163 Brazylia-Chorwacja (-1)

23

26

13

38 1.55 22:00

X

1

X2

3.75

1.82

1.82

ILOŚĆ GOLI 1.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ 15654 Brazylia-Chorwacja (1.5)

-

+

3.43

1.22

V

1-2 1-4 1-8 1-16

ILOŚĆ GOLI 1.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

+

2.52

1.4

18:00

16348 Hiszpania-Holandia (1.5)

2.52

1.4

21:00

16783 Chile-Australia (1.5)

2.93

1.3

23:55

30

14

5.5

22:00

30862 Chile

40

20

10

22:00

30861 Rosja

50

25

12

22:00

30860 Szwajcaria

100

35

15

22:00

30859 Ekwador

125

50

20

22:00

-

+

30858 Wyb. Kości Sł.

125

50

20

22:00

15801 Meksyk-Kamerun (2.5)

1.5

2.25

18:00

24084 USA

150

60

25

22:00

16302 Hiszpania-Holandia (2.5)

1.55

2.15

21:00

30857 Meksyk

150

60

25

22:00

16726 Chile-Australia (2.5)

1.7

1.91

23:55

30855 Bośnia i H.

150

60

25

22:00

24083 Japonia

150

60

25

22:00

-

+

30856 Ghana

150

60

25

22:00

15829 Meksyk-Kamerun (3.5)

1.15

4.14

18:00

30854 Chorwacja

150

60

25

22:00

16351 Hiszpania-Holandia (3.5)

1.18

3.79

21:00

15683 Grecja

200

70

30

22:00

16786 Chile-Australia (3.5)

1.25

3.21

23:55

24082 Nigeria

200

70

30

22:00

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

ILOŚĆ GOLI 3.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

15684 Korea Płd.

200

70

30

22:00

-

+

10922 Kamerun

300

125

50

22:00

15804 Meksyk-Kamerun (0.5)

2.37

1.45

18:00

10799 Australia

500

200

75

22:00

16369 Hiszpania-Holandia (0.5)

2.52

1.4

21:00

10798 Iran

700

300

125

22:00

16815 Chile-Australia (0.5)

2.7

1.35

23:55

10383 Algieria

700

300

125

22:00

10378 Honduras

1000

500

200

22:00

10065 Kostaryka

1000

500

200

22:00

ILOŚĆ GOLI 0.5 - 1. POŁOWA

ILOŚĆ GOLI 0.5 - 2. POŁOWA

PIŁKA NOŻNA

KLAS. KOŃC.

-

+

15818 Meksyk-Kamerun (0.5)

2.93

1.3

18:00

16385 Hiszpania-Holandia (0.5)

2.93

1.3

21:00

16794 Chile-Australia (0.5)

3.21

1.25

23:55

=

V

1-2

10036 Brazylia

1.22

1.03

22:00

1

2

10022 Meksyk

8

2

22:00

15816 Meksyk-Kamerun

3

2.2

3

18:00

10023 Chorwacja

8

2

22:00

16394 Hiszpania-Holandia

3

2.2

3.05

21:00

10015 Kamerun

25

5

22:00

16808 Chile-Australia

2.95

2.15

3.2

23:55

W KTÓREJ POŁOWIE WIĘCEJ BRAMEK

1 DRUŻYNA STRZELI

PIĄTEK 13/06

22:00

PIŁKA NOŻNA

22:00

-

15826 Meksyk-Kamerun (1.5)

30863 Anglia

ROZGR. MIĘDZ. MŚ 2014 GRUPA A - KLAS. KOŃCOWA 12/06 CZWARTEK

12/06 CZWARTEK

ROZGR. MIĘDZ. MŚ 2014 (BRAZYLIA)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

13/06 PIĄTEK

MECZ 9114

12/06 CZWARTEK

27

TAK NIE

15823 Meksyk-Kamerun

1.3

3

18:00

16340 Hiszpania-Holandia

1.25

3.3

21:00

16798 Chile-Australia

1.12

4.5

23:55

2 DRUŻYNA STRZELI

15657 Brazylia-Chorwacja (3.5)

ILOŚĆ GOLI 0.5 - 1. POŁOWA 15400 Brazylia-Chorwacja (0.5)

ILOŚĆ GOLI 0.5 - 2. POŁOWA

15124 Brazylia-Chorwacja

+

1.35

2.7

-

+

2.93

1.3

+ 1.2

1

2

=

2.9

2.05

3.45

22:00

22:00

1.07

2 DRUŻYNA STRZELI

5.75

22:00

2.05

OBIE DRUŻYNY STRZELĄ

1.6

22:00

22:00

22:00

Tak Nie

15664 Brazylia-Chorwacja

2.25

PIERWSZY GOL W MECZU 15142 Brazylia-Chorwacja

X

2

1X X2 12

68

Meksyk-Kamerun

2.15

3.1

3.09

1.27

1.55

1.27

18:00

69

Hiszpania-Holandia

1.95

3.2

3.5

1.21

1.67

1.25

21:00

70

Chile-Australia

1.5

3.6

6

1.06

2.25

1.2

23:55

1

2

15811 Meksyk-Kamerun

1.45

2.35

18:00

16377 Hiszpania-Holandia

1.35

2.65

21:00

16807 Chile-Australia

1.14

4.25

23:55

22:00

1

X

2

1X

X2

12

15815 Meksyk-Kamerun

2.7

1.95

4.05

1.13

1.35

1.67

18:00

16382 Hiszpania-Holandia

2.5

2.05

4.4

1.13

1.41

1.6

21:00

16811 Chile-Australia

1.95

2.2

6.25

1.03

1.67

1.52

23:55

1

X

2

1X

X2

12

15832 Meksyk-Kamerun

2.5

2.2

3.8

1.17

1.41

1.52

18:00

16355 Hiszpania-Holandia

2.3

2.25

4.15

1.14

1.48

1.5

21:00

16870 Chile-Australia

1.8

2.5

6

1.05

1.8

1.41

23:55

2. POŁOWA

1

X

2

10451 Meksyk-Kamerun

WYNIK DO 15 MINUTY

5.75

1.25

7.2

18:00

5.45

1.25

7.45

21:00

4.4

1.27

9.25

23:55

1

2

Nikt

10446 Hiszpania-Holandia

1.25

3.9

11.75 22:00

10563 Chile-Australia

ROZGR. MIĘDZ. MŚ 2014 (BRAZYLIA) KLAS. KOŃCOWA V

1.5

1

1. POŁOWA

TAK NIE

15661 Brazylia-Chorwacja

MECZ

ZAKŁAD BEZ REMISU 22:00

TAK NIE

15140 Brazylia-Chorwacja

12/06 CZWARTEK

-

-

1 DRUŻYNA STRZELI

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1.7

3.6

15131 Brazylia-Chorwacja (0.5)

W KTÓREJ POŁOWIE WIĘCEJ BRAMEK

1.91

PIŁKA NOŻNA

1-2 1-4 1-8 1-16

1 POŁ/KONIEC

3.3

12

30

5

4.25

7

25

12

5.5 18:00

2.9

12

35

4.5 4.5

8

25

12

6.5 21:00

2.2

15

40 3.85 5.5

11

20

18

8

10019 Brazylia

4

2.5

1.8

22:00

11823 Hiszpania-Holandia

30873 Argentyna

5.5

3

1.9

22:00

10532 Chile-Australia

30872 Niemcy

6

3.5

2

22:00

30871 Hiszpania

7

4

2.5

22:00

DOKŁ. WYNIK

30870 Belgia

15

7

3.5

22:00

10437 Meksyk-Kamerun

7.5

9

8

7

12

11

9

13 2.55 18:00

30868 Kolumbia

20

10

4.5

22:00

10309 Hiszpania-Holandia

7

8.5

8

7

12

13

9.5

15

2.4 21:00

30869 Francja

20

10

4.5

22:00

10553 Chile-Australia

6.5

7

9

8

15

19

11

28

1.8 23:55

30867 Urugwaj

25

12

5

22:00

30866 Włochy

25

12

5

22:00

30865 Holandia

25

12

5

22:00

30864 Portugalia

30

14

5.5

22:00

23:55

1:0 2:0 2:1 1:1 2:2 1:2 0:1 0:2 inny

HANDICAP 0:1

X

1

X2

10299 Meksyk-Kamerun (-1)

3.75

4.15

1.15

18:00

10285 Hiszpania-Holandia (-1)

3.6

3.5

1.21

21:00

10550 Chile-Australia (-1)

3.5

2.42

1.42

23:55

1.55

2.2

18:00

16379 Hiszpania-Holandia

1.55

2.15

21:00

16780 Chile-Australia

1.75

1.85

23:55

Tak Nie

15842 Meksyk-Kamerun

1.98

1.65

18:00

16353 Hiszpania-Holandia

1.98

1.65

21:00

16791 Chile-Australia

2.06

1.6

23:55

PIERWSZY GOL W MECZU

1

2

Nikt

15861 Meksyk-Kamerun

1.75

2.3

7

18:00

16364 Hiszpania-Holandia

1.65

2.5

7.5

21:00

16799 Chile-Australia

1.4

3.15

9.25

23:55

ROZGR. MIĘDZ. MŚ 2014 GRUPA B - KLAS. KOŃCOWA

PIŁKA NOŻNA

V

1-2

10079 Hiszpania

KLAS. KOŃC.

1.7

1.12

21:00

10074 Holandia

3.5

1.5

21:00

10071 Chile

5

2

21:00

10013 Australia

50

10

21:00

SOBOTA 14/06 PIŁKA NOŻNA

1/1 1/X 1/2 X/1 X/X X/2 2/1 2/X 2/2

11821 Meksyk-Kamerun

TAK NIE

15810 Meksyk-Kamerun

OBIE DRUŻYNY STRZELĄ

13/06 PIĄTEK

ILOŚĆ GOLI 3.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

+

PIŁKA NOŻNA

ROZGR. MIĘDZ. MŚ 2014 (BRAZYLIA) 14/06 SOBOTA

15116 Brazylia-Chorwacja (2.5)

-

13/06 PIĄTEK

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

ROZGR. MIĘDZ. MŚ 2014 (BRAZYLIA)

PIŁKA NOŻNA

MECZ

1

X

2

71

Kolumbia-Grecja

1.7

3.4

4.37

1.13

1X X2 12 1.91

1.22

18:00

72

Urugwaj-Kostaryka

1.35

4.5

6.75

1.04

2.7

1.13

21:00

74

WKS-Japonia

2.5

2.9

2.73

1.34

1.41

1.31

23:55

73

Anglia-Włochy

2.79

2.9

2.45

1.42

1.33

1.31

23:55

1

2

17779 Kolumbia-Grecja

ZAKŁAD BEZ REMISU

1.25

3.3

18:00

18432 Urugwaj-Kostaryka

1.1

5

21:00

17753 WKS-Japonia

1.7

1.9

23:55

18477 Anglia-Włochy

1.95

1.7

23:55

NUMER 21 / TYDZIEŃ 22


2

1X

X2

12

2

5.67

1.07

1.48

1.64

18:00

18436 Urugwaj-Kostaryka

1.85

2.25

7.5

1.02

1.75

1.5

21:00

17758 WKS-Japonia

3.15

1.95

3.45

1.2

1.26

1.67

23:55

18481 Anglia-Włochy

3.55

1.95

3.15

1.26

1.2

1.67

23:55

1

X

2

1X

X2

12

17885 Kolumbia-Grecja

2.1

2.25

5.25

1.09

1.58

1.5

18:00

17867 Kolumbia-Grecja

18424 Urugwaj-Kostaryka

1.7

2.55

7.25

1.02

1.91

1.39

21:00

17661 WKS-Japonia

2.9

2.15

3.2

1.23

1.31

1.55

23:55

18446 Anglia-Włochy

3.3

2.1

2.9

1.31

1.22

1.58

23:55

WYNIK DO 15 MINUTY 10559 Kolumbia-Grecja

1

X

2

TAK NIE 1.22

3.45

18:00

18420 Urugwaj-Kostaryka

1.12

4.7

21:00

17770 WKS-Japonia

1.35

2.65

23:55

18496 Anglia-Włochy

1.45

2.4

23:55

2 DRUŻYNA STRZELI

TAK NIE

1.65

23:55

18444 Anglia-Włochy

PIERWSZY GOL W MECZU

1

2

Nikt

17883 Kolumbia-Grecja

1.5

2.9

6.75

18:00

50 3.75

18

13 21:00

18421 Urugwaj-Kostaryka

1.3

3.6

9.25

21:00

17740 WKS-Japonia

20

6.5

9

8.5

21

22

12

34 1.65 21:00

10611 WKS-Japonia

7.5

10

8.5 6.5

12

8.5 7.5

10 2.75 23:55

9

6.5 12.5 8.5 7.5 9.5 2.75 23:55

HANDICAP 0:1

X

1

X2

10549 Kolumbia-Grecja (-1)

3.5

2.8

1.32

18:00

10548 Urugwaj-Kostaryka (-1)

3.75

2.02

1.62

21:00

10587 WKS-Japonia (-1)

3.85

5.4

1.07

X

1X

2

3.85

1.08

5.2

-

+

17869 Kolumbia-Grecja (1.5)

2.37

1.45

18:00

18226 Urugwaj-Kostaryka (1.5)

2.93

1.3

21:00

HANDICAP 1:0 10578 Anglia-Włochy (1)

ILOŚĆ GOLI 1.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

23:55

2.37

1.45

23:55

18493 Anglia-Włochy (1.5)

2.37

1.45

23:55

ILOŚĆ GOLI 2.5 - PONIŻEJ/POWYŻEJ

-

+

1.45

2.37

1.65

1.98

21: