Page 1

Letnie obozy w Alicante Spanish Spanish Hiszpański Spanish Spanish

& Obóz Tenisowy & Obóz Golfowy & Obóz Żeglarski & Obóz Windsurfingowy


indeks

Obozy letnie w Hiszpanii 2013

Ogólne informacje na tematów letnich programów dla młodzieży MIASTO Alicante, Costa Blanca

O ZADOR SPANISH SCHOOL

3 Komfortowe biuro w centrum Alicante.

O Szkołach językowych ZADOR w Hiszpanii

SZKOŁA Zador w Alicante

KURSY HISZPAŃSKIEGO Lekcje hiszpańskiego

MŁODZIEŻOWE OBOZY LETNIE

6

Letni obóz tenisowy Letni obóz golfowy Letni obóz żeglarski Letni obóz windsurfingowy Letni obóz sportów wodnych

ZAJĘCIA DODAKOWE Gry i inne zajęcia Wycieczki kulturoznawcze Wycieczki całodniowe Przykładowy harmonogram programu

ZAKWATEROWANIE Rezydencja lub akademik z pełnym wyżywieniem

TRANSFER Z lotniska w Alicante

UBEZPIECZENIE Ubezpieczenie podróżne

Aktywne i komunikatywne lekcje języka w mini-grupach, aby nauczyć się mówić po hiszpańsku.

9 Zajęcia towarzyskie, kulturoznawcze i sportowe, aby aktywnie spędzić czas wolny i poznać Hiszpanię.

14

Hiszpański i letnie obozy dla młodzieży w lipcu i sierpniu w Alicante

CENY Pakiet dla młodzieży

UWAGI I WARUNKI

17

Studenci zwiedzający ratusz w Alicante.

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


Opis kursów dla młodzieży 2, 3, 4, 6 aż do 8 tygodni kursu hiszpańskiego plus zajęcia sportowe z młodzieżą z Hiszpanii i innych krajów, w lipcu i sierpniu w Alicante. Międzynarodowe obozy językowosportowe w Hiszpanii dla dzieci i młodzieży, w wieku od 14 do 17, to połączenie kursów języka hiszpańskiego z zajęciami sportowymi na różnych obozach letnich, wycieczkach i wyjazdach. Programy letnich obozów w Hiszpanii, to szansa dla młodzieży na naukę i praktykę języka hiszpańskiego w Hiszpanii, jak również do odkrywania innej kultury i obyczajów, oraz szansa na nawiązanie znajomości z młodymi ludźmi z całego świata. Poza tym, nauka hiszpańskiego za granicą, to możliwość poprawienia umiejętności językowych w celu przygotowania się do egzaminów z języka hiszpańskiego. Program letnich kursów językowych dla młodzieży w Hiszpanii zawierają w sobie specjalne kursy języka hiszpańskiego dla młodzieży, zakwaterowanie w akademiku, lub w rodzinie goszczącej, z pełnym wyżywieniem (3 posiłki), zajęcia dodatkowe, wycieczki, ubezpieczenie. Opcjonalnie: transfer z lotniska. Letnie programy obozów mają wysoki stopień nadzoru dla młodzieży mieszkającej w akademiku i średni poziom nadzoru dla osób zakwaterowanych u rodziny goszczącej. Młodzież znajduje się pod opieką przez prawie cały czas, ale nie przez cały czas (muszą sami dojść ze szkoły do rodziny goszczącej, mogą sami wyjść na małe zakupy). Oczekujemy od studentów dojrzałego i odpowiedzialnego zachowania.

Letnie obozy młodzieżowe  Programy

dla młodzieży od 14 do 17 roku życia Letnie obozy rano  3 lekcje hiszpańskiego dziennie po południu (zwykle od 16:00 do 18:15)  Zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem  Wycieczki kulturoznawcze, zwiedzanie i inne zajęcia  1 całodzienna wycieczka tygodniowo (Valencia, Tabarca Island, Terra Mitica Amusement Park or Elche, w zalezności od tygodnia)  Bilety na środki transportu lokalnego  Ubezpieczenie  Dodatkowo: Tranfer z lotniska w Alicante 

*Nasze programy młodzieżowe odbywają się w tych samych miastach, co programy wczasowe dla dorosłych, dlatego też mozliwy jest udział rodziców, znajomych bądź krewnych w kursach hiszpańskiego odbywających się w tej samej szkole co kursy dla młodzieży. Napisz do nas, a prześlemy Ci pełną ofertę kursów dla dorosłych w Alicante.

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


Alicante - opis Niezwkłe śródziemnomorskie miasto

Jeżeli różnorodność jest tym, czego poszukujesz na kursach hiszpańskiego, to z pewnością odnajdziesz ją na naszych k ursach typu “zanurzenie w kulturze” Alicante, na wybrzeżu Costa Blanca. Alicante, to harmonijne połączenie klasycyzmu z nowoczesnością, rozrywki z biznesem, zabawy z nauką a nawet gór z morzem. Bogactwo historii Alicante jest zachowane dzięki jej pozostałości archeologicznych. Piękno jego zabytków wraz z urokiem różnych uroczystości i wydarzeń kulturalnych w ciągu całego roku zwiększyć atrakcyjność miasta. Wspaniałe plaże i łagodny klimat przez cały rok sprawiają, że Alicante się jednym z najważniejszych obszarów turystycznych Hiszpanii. Generalnie, Alicante jest typowym śródziemnomorskim miastem, z pięknymi plażami, zabytkami, historycznym zamkiem, promenadami, restauracjami, kawiarniami i tarasami, oraz klubami sportów wodnych. Jeśli pójdziesz na szczyt wzgórza, prosto do Zamku Santa Bárbara, odkryjesz niezapomniane widoki na najważniejsze zabytki w Alicante: kościół Santa María, Katedra San Nicolas (gdzie można podziwiać replikę obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej – podarunek dla mieszkańców Alicante), Ratusz z zabytkową fasadą, klasztor Santa Faz, Zamek San Fernando i wiele innych. Bogactwo zabytków w Alicante zaprasza do licznych spacerów. Wzdłuż ulicy znajdziesz wiele małych i dużych pałaców, jak i również domów tradycyjnie pomalowanych na biało, niebiesko, żółto lub różowo. Błękit morza wydaje się odbijać we wszystkim, zachęcając do kontynuowania spacerów i odkrywania nowych zakątków. Lokalizacja w pobliżu głównych ulic daje duże mozliwości. Ulice takie jak Rambla lub ulica Doctora Gadea, która prowadzi do ulicy Alfonso X i ulicy Sabio z znanymi Luceros po jednej stronie oraz Mercado Central (Market Centralny) z drugiej, tuz obok szkoły językowej.

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


Alicante opis Śródziemnomorskie miasto z duszą Lokalizacja

Alicante znajduje się 185 km od Walencji, w południowej części regionu Walencji, 30 km od Elche, 515 km od Barcelony, 422 km od Madrytu.

Mieszkańcy

Liczące około 330 000 mieszkańców Alicante jest dobrze prosperującym miastem , przyciągające ludzi z całej Hiszpanii, Europy i całego świata. Alicante rozwinęło się dzięki dynamicznej ekspansji sektora usług.

Jak dojechać?

Autobusem, pociągiem, promem lub samolotem, Alicante posiada bowiem zarówno Dworzec kolejowy, autobusowy, port, oraz duże, międzynarodowe lotnisko. Droga A-7 łączy Alicante ze wszystkimi miastami wybrzeża morza śródziemnego. Ma również autostradowe połączenie z Madrytem. Lotnisko w Alicante współpracuje z większościę europejskich linii lotniczych, więc lądują tu zarówno samoloty charterowe i rejsowe, jak i popularne tanie linie lotnicze z większości miast w Europie.

Miejsca warte uwagi

Zamek Santa Barbara, jedna z największych średniowiecznych twierdz w Europie, Ratusz, Katedra San Nicolas, Muzeum Bonfire, Muzeum Narodzenia Pańskiego, Muzeum Archeologiczne (Marq), Gavina Palace, dzielnica Barrio de Santa Cruz, Muzeum Corridy (Walki byków), Ereta Park, dworki z 18 wieku oraz ...przepiękne wybrzeże, gdzie góry stykają się z morzem.

Pobliskie miasta

Największym miastem regionu jest Valencia, półtora godziny drogi od Alicante, z architektonicznie imponującym Miastem Sztuki i Nauki. Warte uwagi jest również Elche, gdzie można spacerować wokół największego w Europie lasu palmowego, ponadto Orihuela, Murcia, Altea, Villajoyosa, Jijona, Calpe ...

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


Zador Szkoła hiszpańskiego w Alicante Szkoła językowa ZADOR w Alicante znajduje się na pierwszym piętrze, w odrestaurowanym, zabytkowym budynku, usytuowanym w samym centrum Alicante. Siedziba szkoły znajduje się przy ulicy Avenida de la Constitucion 14, w pobliżu skrzyżowania ulicy Alfonso X Sabio, pomiędzy Mercado Central (Centralny Targ) i Teatro Municipal (Główny Teatr). Szkoła językowa ZADOR w Alicante jest bardzo dobrze usytuowana: znajduje się około 7-10 minut piechotą od plaży, w bardzo dynamicznej dzielnicy usługowej. Główny Targ (Mercado Central), Główny Teatr, sklepy, kafejki, restauracje z ogródkami, tworzą niesamowitą atmosferę o każdej porze dnia czy nocy. Szkoła języka hiszpańskiego w Alicante posiada:  Przestronną recepcję, gdzie znajdą Państwo sofę i fotele do wypoczynku w czasie przerw między lekcjami hiszpańskiego. Tutaj znajdą Państwo również wiele informacji turystycznych o Alicante,, wydarzeniach, festiwalach odbywających się w mieście i okolicach, jak również tablice informacyjne z innymi ofertami usług jakimi dysponuje Zador Spanish Language School.  W biurze zawsze znajdziesz osobę, która chętnie Państwu pomoże i udzieli wszelkich potrzebnych informacji.  Sala komputerowa, gdzie możesz skorzystać z internetu.

spokojnie

 7 sal do nauczania, i każda ma swój niepowtarzalny wystrój: salę z tradycyjnymi hiszpańskimi kafelkami (azulejos), salę z oknem wykuszowym, salę przeszkloną.. itd. Wszystkie bardzo przytulne i dobrze wyposażone w nowoczesne urządzenia, aby ułatwić i uprzyjemnić Państwa naukę hiszpańskiego.  Szkoła Zador Spainish School w Alicante jest wyposażona w klimatyzację. Palenie nie jest dozwolone na terenie Instytutu. Szkoły języka hiszpańskiego Zador spełniają wszystkie wymogi prawne i są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


Lekcje hiszpańskiego opis Lekcje w mini-grupach

Nasze intensywne kursy hiszpańskiego to kursy typu „ zanurzenie w kulturze”, z użyciem aktywnych, nowoczesnych metodologii, co gwarantuje, że uczniowie uczą się hiszpańskiego szybko i skutecznie, aby w krótkim czasie nauczyć się porozumiewania w obcym języku: Podczas lekcji w Szkole językowej Zador:  Studenci pracują nad różnymi umiejętnościami: płynne mówienie, interakcja, rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów i oczywiście pisanie.  Przykładamy szczególną uwagę do umiejętności płynnego, dokładnego i efektywnego wyrażania się w obcym języku.  Niemniej jednak nasze kursy hiszpańskiego wykraczają daleko poza kanwę typowych lekcji: są one okazją do poznania hiszpańskiej kultury, jak również miejscem spotkań ludzi z różnych środowisk i kultur próbujących dowiedzieć się jak najwięcej o zwyczajach, tradycjach, świętach narodowych ("fiestas") i stylu życia w Hiszpanii. Zajęcia w małych grupach:  pozwalają czerpać jak najwięcej korzyści z naszych spersonalizowanych metod nauczania  ułatwiają aktywne i dynamiczne uczestniczenie w lekcjach  na lekcjach maksymilizujemy użycie nowoczesnych, interaktywnych urządzeń, aby ułatwić naukę płynnego mówienia po hiszpańsku. Lekcje hiszpańskiego trwają 45 minut, a wszystkie materiały i podręczniki są zagwarantowane w cenie programu Międzynarodowego Obozu językowo – sportowego.

Lekcje z języka hiszpańskiego w Szkole językowej ZADOR:  Doświadczenie

w nauczaniu od 1990 roku. komunikatywne, praktyczne i niezawodne metody nauczania.  Maksymalnie 7 osób w grupie.  Indywidualne podejście do każdego ucznia.  Test sprawdzające poziom językowy (pisemne i ustne) na początku obozu.  Testy sprawdzające postępy.  Bezpłatny dostęp do internetu.  Certyfikat uczestnicta na zakończenie kursu.  Aktywne,

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


MIĘDZYNARODOWY OBÓZ TENISOWY ―

hiszpański i intensywny trening tenisowy 2, 3, 4… aż do 8 tygodni Międzynarodowego Obozu Tenisowego z nauką języka hiszpańskiego, dla młodzieży od 14 do 17 lat, w lipcu i sierpniu, w Alicante. Aby uczestniczyć w obozie, należy prezentować odpowiedni poziom umiejętności gry w tenisa. Zazwyczaj są to osoby biorące udział w turniejach, lub zapisane do klubów ten isowych w swoim mieście. Centralnym punktem tego “Turniejowego Obozu Tenisowego” będzie połączenie sesji treningowych, szczególnie skoncentrowanych na konkurencji, ze wsparciem trenerów wszystkich kategorii. Jeżeli znajdą się chętni, istnieje możliwość uczestnictwa w turniejach organizowanych przez kluby z innych miejscowości prowincji (Elche, Villajoyosa…) i/lub też mogą zorganizować 2 lub 3 turnieje w miesiącu, podczas obozu. Trenerzy towarzyszą uczestnikom podczas turnieju i w trakcie podróży na turniej. Cena rejestracji na turniej nie jest wliczona w cenę obozu i zwykle wynosi około € 20 za turniej. Program letnich obozów zawiera między innymi:  Intensywne treningi tenisowe w szkole tenisowej, które pomogą przygotować uczestników do turniejów. Treningi twają zwykle od 10:00 do 13:30 (od poniedziałku do piątku, 17 godzin w tygodniu), razem z młodzieżą hiszpańską. Odległość od centrum Alicante do Szkoły Tenisowej to około 10 minut jazdy środkami transportu publicznego (ceny biletów wliczone w cenę oboz u).  3 lekcje hiszpańskiego dziennie od poniedziałku do piątku po południu (zwykle od 16:00 do 18:15)  Pełne wyżywienie zagwarantowane wraz zakwaterowaniem w Rezydencji/Internacie lub u rodziny goszczącej.  Wycieczki kulturoznawcze, zwiedzanie, oraz inne zajęcia, w których uczestnikom towarzyszą wychowawcy  1 całodniowa wycieczka na tydzień  Bilety na przejazd środkami komunikacji miejskiej  Bilety wstępu do muzeum, parków, wystaw, zamku itp  Ubezpieczenie

Międzynarodowy obóz GOLFOWY ―

Hiszpański i lekcje golfa Program tego obozu jest skierowany do osób, które chcą zacząć uczyć się gry w golfa, lub też udoskonalić swoje aktualne umiejętności. Lekcje odbywają się codziennie rano: w zależności od poziomu umiejętności, obozowicze uczestniczą w 2–godzinnych zajęciach z podstaw golfa z instruktorem, lub też ćwiczą i rozwijają swoje umiejętności w plenerze – na polu golfowym, aby udoskonalać swoje umiejętności i poprawiać błędy. Na zakończenie odbywa się lekcja sprawdzająca umiejętności nabyte podczas danego dnia. Tak jak w przypadku wszystkich naszych programów dla młodzieży, uczestnicy mają 3 lekcje hiszpańskiego po południu. Potem też uczestniczą w zajęciach dodatkowych, wycieczkach kulturoznawczych po Alicante, lub też mają czas wolny. Gwarantujemy też jedną całodniową wycieczkę w tygodn iu, oraz ubezpieczenie.

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


Żeglarski obóz letni Ucz się hiszpańskiego i żeglarstwa

2-tygodniowy Międzynarodowy Obóz Żeglarski, z nauką hiszpańskiego dla młodzieży od 14 do 17 roku życia w lipcu i sierpniu w Alicante. 3 godziny dziennie każdego ranka, od poniedziałku do piątku, aby nauczyć się żeglarstwa na łodziach o nazwach: GAMBA, LASER SB3 i LASER STRATOS: od pierwszego tygodnia będziesz gotów uczyć się nawigacji łodzią. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym do podstaw żeglarstwa (takich jak takielunek, wiatr, podstawowe przyciszanie, ster, maszt, zwroty itp.), będziesz wykonywał proste ćwiczenia “na sucho”, a zaraz później będziesz mógł żaglować samodzielnie pod okiem instruktorów i wychowawców. Studenci zaczynają pracę w grupa ch 5-6 osób na szybkich łódkach, co dostarcza wielu nowych wrażeń. Studenci kończą kurs żeglarstwa w mniejszych grupach, po 2-3 osoby, w towarzystwie instruktora obserwującego uczestników z łodzi ratunkowej. Program obejmuje 3 lekcje hiszpańskiego dziennie w godzinach popołudniowych, bilety komunikacji miejskiej, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem , wydarzenia kulturalne, 1 całodniowa wycieczka na tydzień i ubezpieczenie.

Windsurfingowy obóz letni Ucz się hiszpańskiego i windsurfingu

2 tygodnie Międzynarodowego obozu windsurfingowego, wraz z nauką języka hiszpańskiego dla młodzieży w wieku 14 do 17 lat w lipcu i sierpniu. 3 godziny nauki windusrfingu codziennie rano, od poniedziałku do piątku. To prawda, że windusrfing wymaga na początku wielkiej cierpliwości, koncentracji i wytrwałości, aby nauczyć się podstaw. Ale prawdą jest też, że po wykonaniu pierwszego kroku i opanowaniu podstaw, można już zacząć na dobre korzystać z uroków jednego z najprzyjemniejszych sportów wodnych. Na naszym obozie windsurfingowym znajdziesz wszystko co potrzebne, aby w przyjemny i łatwy sposób nauczyć się i praktykować windsurfing. Ćwiczenia równowagi, sterowanie, łapanie fali i wiele innych ćwiczeń przeprowadzanych jest w sposób zabawny i ekscytujących, zaliczając po drodze wiele kąpieli w morzu. Wszystko przeprowadzane jest pod okiem trenera, który towarzyszy kursantom w łodzi ratunkowej. Po obiedzie w the Nautical Club (Klubie sportów wodnych), zawsze z wychowawcą z firmy Zador, studenci udają się do szkoły, aby uczyć się hiszpańskiego. Po skończeniu lekcji, studenci uczestniczą w zajęciach dodatkowych, np.: zwiedzanie muzeum, parków, uczestniczą w grach, uczą się salsy, lub wypoczywają na plaży aby w końcu ok 20:30/21:00

przejść do rezydencji na kolację.

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


Program zajęć dodatkowych Uczestnicy naszych obozów z chęcią biorą aktywny udział w lekcjach hiszpańskieg.My jednak wiemy, że nauka na zajęciach to nie wszystko i istnieje wiele innych aspektów wokół języka, które są ważne i ciekawe dla procesu nauki hiszpańskiego. Kultura, tradycje, zwyczaje, zabytki, gastronomia, plaża, “fiesta”... Zajęcia po lekcjach hiszpańskiego i w czasie weekendów, są idealnym sposobem na kompletne zanurzenie w języku. Zajęcia dodatkowe od poniedziałku do piątku trwają około 2 godzin, w zależności od rodzaju zajęć. W czasie weekendów młodzież bierze udział w wycieczkach (wycieczki kilkugodzinne w sobotę, lub całodniowe w niedzielę). Jeżeli zachodzi konieczność zakupu biletów wstępu, lub biletów komunikacji miejskiej lub prywatnej (decyzja podejmowana przez Zador), koszt biletu wliczony jest w cenę obozu. Opiekun z firmy Zador zawsze towarzyszy uczestnikom w czasie zajęć dodatkowych.

Zajęcia zamieszczone poniżej, to zbiór najciekawszych zajęć dla młodzieży; zmieniają się one co tydzień, w związku zczym uczestnicy biorą udział w tych zajęciach, które zostały zaplanowane na czas ich pobytu. ―

Wycieczki kulturoznawcze po Alicante  Zwiedzanie zamku Santa Bárbara w Alicante: jedna z największych twierdz średniowiecznej Europy. Zamek położony jest na szczycie i zboczach góry Benacantíl, w związku z czym, jego murów można podziwiać całą zatokę Alicante.  Katedra San Nicolás (Świętego Mikołaja).  Wycieczka z przewodnikiem do Archaeological Museum (Muzeum Archeologicznego) w Alicante (MARQ).  Lucentum Archaeological.  Muzeum Bonfire aby lepiej poznać historię uroczystości tradycyjnych (fiestas) i wydarzeń w Alicante.  Muzeum Narodzenia Pańskiego (Szopka) .  Muzeum Corridy (walki byków)

Parki rozrywki w pobliżu Alicante  Alicante - Terra Mítica: całodniowa lub parogodzinna wycieczka do Parku rozrywki Terra Mítica.  Alicante - Terra Natura: wycieczka do Terra Natura, park naturalny ze zwierzetami.  Wycieczka parogodzinna do Aqualandia, park wodny.  Wycieczka parogodzinna do Mundomar, park- akwarium (delfiny, foki itp).

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


Zajęcia dodatkowe - przegląd Wycieczki i zwiedzanie

 Elche – największy las palmowy w Europie: kilkugodzinna wycieczka do Elche, to możliwość spaceru po największym i najpiekniejszym lesie palmowym w Europie, gdzie można podziwiać najstarsze palmy – Światowe Dziedzictwo kulturowe UNESCO.  Wyspa Tabarca: Wycieczka statkiem na zabytkową wyspę, która zachwyca swoją architekturą i pięknymi widokami.  Walencja, Miasto Sztuki i Nauki: wycieczka jednodniowa.  Wycieczka do portowego.

Calpe,

uroczego

miasta

 Wycieczka do Jijona, zwiedzanie Museum de Turrón (tradycyjny hiszpański przysmak) gdzie można dowiedzieć się jak produkuje się typowe, tradycyjne hiszpańskie słodkości.  Wycieczka do Villajoyosa zwiedzanie Muzeum Czekolady.  Wycieczka do grot Canelobre w Bussot, gdzie fantastyczne kształty zostały ukryte w skałach.  Wycieczka do Altea, typowej śródziemnomorskiej miejscowości.

Degustacja kuchni śródziemnomorskiej

 Kolacja złożona z Tapas w typowym hiszpańskim Tapas barze, gdzie uczestnicy będą mieli okazje spróbować hiszpańskich smaków wraz w towarzystwie nauczycieli hiszpańskiego.  Obiad w restauracji, gdzie uczestnicy będą mieli okazję spróbować słynnego w całej Hiszpanii dania, które najlepiej smakuje Regionie Walnecji - paella.  Dzień kuchni hiszpańskiej w szkole, aby spróbować hiszpańskiego omletu- tortilla de patatas, hotchaty, turrón, oraz innych hiszpańskiech przysmaków.

       

inne zajęcia

City game po mieście. Gry i zabawy na plaży. Zakupy po południu. Kino na świeżym powietrzu wieczorami. Karaoke Lekcje salsy/flamenco. Lecje gotowania Wystawy

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


Przykładowy program obozu ―

obozy sportowe Pierwszy tydzień

Rano

Popołudnie - Wieczór

14:00 – 15:30 Obiad w restauracji klubu Sportów wodnych/Klubie Tenisowym/Klubie Golfowym 16:00 – 18:15 Test sprawdzający poziom językowy –test pisemny i rozmowa. Lekcja hiszpańskiego. Wycieczka z przewodnikiem po Alicante i 9:00 -9:30 Welcome party (Impreza powitalna) z degustacją Czas na dojazd tapas trening/zajęcia 21:00: Powrót do rezydencji, Kolacja i gry w w towarzystwie języku hiszpańskim: Film/gry z zagadkami/gry opiekuna Zador planszowe/teatr/tańce 7:30 Pobódka 8:15 – 8:45 Śniadanie

Poniedziałek

lekcje hiszpańskiego Wtorek Środa Czwartek Piątek

zajęcia dodatkowe

9:30 /10:00 – 13:00 /13:30 Obóz letni: Żeglarstwo, Windsurfing, Tennis, Golf

Całodniowa wycieczka do Terra Mítica Park rozrywki lub Terra Natura Park

Drugi tydzień

Czwartek Piątek Sobota

Rano

Niedziela

Trzeci tydzień Wtorek Środa Czwartek

10:00 lub 10:30 Lekcje hiszpańskiego+ katedra i Muzeum Szopki do 13:30 Lekcje hiszpańskiego+ Gry na plaży Letni obóz Lekcje hiszpańskiego+ Karaoke sportowy Lekcje hiszpańskiego+ Impreza na plaży dla studentów zapisanych na 2 tygodnie obozu Całodniowa wycieczka na wyspę Tabarca /do Mundo Mar lub parku wodnego Acqualandia, Kino na świeżym powietrzu wieczorem Dzień na plazy San Juan z koordyantorem z Zador

Rano

Popołudnie - Wieczór Lekcje hiszpańskiego+ piesza wycieczka

Lekcje hiszpańskiego+ Zwiedzanie muzeum 10:00 lub 10:30 Archeologicznego do 13:30 Lekcje hiszpańskiego+ Plaża Letni obóz Lekcje hiszpańskiego+ Gra z zagadkami po sportowy mieście

Piątek

Lekcje hiszpańskiego+ lekcje salsy

Sobota

Zwiedzanie Mercado central rano i plaża po południu

Niedziela

Trasa 4x4: spacer po górach,jeziora, wodospad lub zwiedzanie Walencji

Czwarty tydzień Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek

― transfer & ubezpieczenie

Popołudnie - Wieczór Lekcje hiszpańskiego+ zakupy i Tapas

Poniedziałek

zakwaterowanie

Lekcje hiszpańskiego+ Lekcja salsy

Niedziela

Środa

Lekcje hiszpańskiego+ Zamek Santa Bárbara

Sobota

Wtorek

wycieczki

Lekcje hiszpańskiego+ Karaoke

Wycieczka do Villajoyosa: Zwiedzanie –i próbowanie!- Czekolady w Museum of Chocolate rano, oraz plaża i wypoczynek po południu.

Poniedziałek

Lekcje hiszpańskiego+ Bonfire Museum

Piątek Sobota

Rano

Popołudnie - Wieczór Lekcje hiszpańskiego+ Gry na plaży

Lekcje hiszpańskiego+ Zwiedzanie muzeum 10:00 lub 10:30 Korridy lub plaża do 13:30 Lekcje hiszpańskiego+ Karaoke Letni obóz Lekcje hiszpańskiego+ plaża lub zakupy sportowy Lekcje hiszpańskiego+ Lekcje hiszpańskiego+ Impreza na plaży dla uczestników Transfer na lotnisko

Mogą nastapic pewne zmiany w programie, w zależności od rodzaju obozu, pogody, dni świątecznych, koncertów i wydarzeń organizowanych w Alicante. Programy obozów młodzieżowych mają wysoki/średni poziom nadzoru ze strony opiekunów, dostosowany do danej grupy wiekowej. Mimo, że obozowicze są przez cały czas pod nadzorem opiekunów/koordynatorów, oczekujemy od uczestników dojrzałości i odpowiedzialności.

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


Zakwaterowanie REZYDENCJA Rezydencja*** (internat)

Rezydencja Villa Universitaria, w której zakwaterowani są uczestnicy obozu koszykarsko -językowego, znajduje się blisko Uniwersytetu w Alicante, czy li miejscu, w którym znajdują się boiska koszykarskie. Villa Universitaria to obiekty nowoczesne o wysokim standardzie.

Obiekty akademiku Residencia Villa Universitaria Mieszkając w rezydencji studenci będą mieli okazje praktycznie wykorzystać swoją znajomość hiszpańskiego i angielskiego, rozmawiając z osobami z całego świata. Nowoczesny budynek z restauracją, kafejką, salą telewizyjną i internetową, pralnia, kilka salonów do wypoczynku oraz boiska do piłki ręcznej i koszykówki, oraz basen. Rezydencja znajduje się na terenie uniwersyteckim, 20 minut autobusem od szkoły ZADOR i centrum miasta. W drodze do rezydencji uczestnikom zawsze będą towarzyszyli opiekunowie z Zador. Studenci będą zakwaterowani w miniapartamentach, które tworzą dwa podwójne pokoje dla czterech osób, współdzielony aneks kuchenny z kuchenka mikrofalówką i lodówką. Mieszkają pokojach dwuosobowych 16m 2 , współdzielonych z innym uczestnikiem. Wszystkie pokoje są wyposażone w klimatyzację. Pokoje posiadają małą łazienkę z prysznicem, aneks kuchenny, oraz biurka. Poza tym uczestnicy mogą korzystać z internetu w pokojach (dostęp naziemny), oraz mogą odbierać rozmowy przychodzące od rodziców w pokojach. Rezydencja gwarantuje pościel i ręczniki kąpielowe, ale studenci muszą posiadać swoje własne ręczniki na plażę, basen i na obóz sportowy. Uczestnicy mogą korzystać z pralek, które działają na żetony. Przypominamy, że uczestnicy są zobowiązani utrzymywać pokoje w porządku i czystości. Jak w każdej innej rezydencji, obowiązują pewne normy, których należy przestrzegać. Na początku obozu kadra przedstawi uczestnikom normy obowiązujące w rezydencji. Wszyscy uczestnicy powinni dojechać na obóz do wieczora w dniu poprzedzającym rozpoczęcie kursu hiszpańskiego, oraz opuścić miejsce zakwaterowania dzień po zakończeniu obozu. Dodatkowe dni, przed rozpoczęciem i po zakończeniu obozu, liczone są jako dodatkowe noce.


Zakwaterowanie: Rezydencja ―

Pełne wyżywienie

W kwestii posiłków, uczestnicy mają zagwarantowane pełne wyżywienie:  ŚNIADANIE : w hotelowej restauracji: Śniadanie w Hiszpanii składa się zwykle z soku lub jogurtu, gorącej czekolady, herbaty lub kawy z mlekiem, chleba lub herbatników, masło, dżem lub płatków zbożowych.  OBIAD: W tygodniu, od poniedziałku do piątku, w zależności od obozu, obiad w restauracji Nautical Club Tennis Club czy Golf Club Restaurant-zawsze z grupą liderów z Zador. Uczestnicy mają zawsze menu z złożone z 3 dań do wyboru (pierwsze danie, drugie danie złożone z mięsa lub ryb i deser).  W sobotę i niedzielę studenci otrzymują zwykle suchy prowiant - dwie kanapki ("bocadillos"), owoce i napoje- w ten sposób studenci mogą korzystać w pełni z wycieczek lub dnia spędzonego na plaży, gdzie towarzyszą im opiekunowie z Zador.  Kolacja ok 21:00 lub 21:30.  Wymagania specjalne: uczestnicy ze szczególnymi wymaganiami dietetycznymi powinni odnotować to w swoim formularzu zapisu na obóz.

Regulamin rezydencji Rozmowy telefoniczne i internet: W rezydencji jest ogólnodostępny telefon w recepcji. Uczestnicy mogą też korzystać z kart telefonicznych. Wydatki uczestników: Proszę pamiętać, że studenci powinni sami płacić za swoje prywatne wydatki na wycieczkach (lody, napoje, chipsy itp). Proponujemy kieszonkowe nie więcej, niż około €10- €15 na dzień.

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


Transfer z lotniska – USŁUGA DODATKOWA 24- godzinna usługa odbioru uczestnika z lotniska

Alicante ma wspaniale połączenie z innymi miastami w Hiszpanii i Europie. Większość uczestników przylatuje na obóz samolotem. Lotnisko w Alicante (El Altet) położone jest 11 km od Alicante. Podróż z lotniska do centrum miasta trwa około 30 minut. Istnieje wiele połączeń krajowych i międzynarodowych, które łączą Alicante z głównymi miastami europejskimi i hiszpańskim. Transfer z lotniska w Alicante, dworca autobusowego lub stacji kolejowej NIE jest wliczony w cenę obozu. Transfer to usługa, gdzie przedstawiciel szkoły Zador odbiera uczestników z lotniska i odwozi ich bezpośrednio do miejsca zakwaterowania. Wypełnij odpowiednią sekcję w formularzu zgłoszeniowym, określając wyraźnie przewoźnika, numer lotu, datę i czas przyjazdu. W ten sposób nie powinieneś mieć problemu z odnalezieniem osoby, z wypisanym Twoim imieniem i nazwiskiem, która będzie oczekiwała na Ciebie przy wyjściu z termianala. Zador Spanish school oferuje usługę 24 godzinnego transfer z lotniska, z dotarciem bezpośrednio do miejsca zakwaterowania. Na przyloty w godzinach nocnych naliczamy dodatkową opłatę.

Uezpieczenie medyczne i wypadkowe Wszyscy studenci są objęci ubezpieczeniem medycznym, wypadkowym, oraz podróżnym: INSURANCE INCOMING PLUS, stworzonym specjalnie dla osób przyjeżdzających do Hiszpanii, dla pokrycia niespodziewanych wydatków w podróży. Jest ono najbardziej kompleksowym i pełnym pakietem ubezpieczeniowym w Hiszpanii, polecanym przez najlepsze Biura Podróży.

Pakiet łączy 7 rodzajów ubezpieczeń w jednym: ubezpieczenie medyczne z najwyższą na ry nku kwotą chorobową i wypadkową, z włączoną opcją transportu do kraju pochodzenia; ubezpieczenie od kradzieży, zagubionego bagażu lub wcześniej zakontraktowanych usług; ubezpieczenie od opóźnionego lotu,ubezpieczenie od wypadków w czasie podróży 24 na dobę; ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i obrony prawnej. Centrum Obsługi Klienta czynne 24 godziny na dobę.

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


Ceny programu obozów młodzieżowych accommodation Ceny w euro

Hiszpański i letnie obozy sportowe dla młodzieży Hiszpański & Żeglarstwo Hiszpański & Windsurfing Hiszpański & Sporty wodne Hiszpański & Golf Hiszpański & Tenisowy

Obóz Treningowy ―

Ilość godzin Ilość lekcji zajęć Daty tygodniow sportowych 2 3 4 5 rozpoczęcia o tygodniowo tygodnie tygodnie tygodnie tygodni 6 tygodni 3 lekcje hiszpańskiego dziennie po południu (zwykle od 16:00 do 18:15), podręcznik, zajęcia sportowe (ok. 3 do 4 godzin rano, w zależności od zajęć danego dnia i rodzaju obozu), bilety komunikacji miejskiej, zakwaterowanie w rezydencji/internacie, z pełnym wyżywieniem zlożonym z 3 posiłków, wycieczki kulturoznawcze i rozrywkowe, 1 całodniowa wycieczka na tydzień, ubezpieczenie. 15 lekcji 17 godzin 1 975 2 855 3 680 4 515 5 380 17 godzin 1 975 2 855 3 680 4 515 5 380 30 czerwca, 15 lekcji 14 lipca 17 godzin 15 lekcji 1 975 2 855 3 680 4 515 5 380 28 lipca, 4 sierpnia, 15 lekcji 11 sierpnia 15 lekcji

15 godzin

2 155

17 godzin

1 990

3 125 2 870

4 050 3 695

4 955 4 525

5 850 5 395

Inne dodatkowe koszty  Dodatkowa noc: € 42 na dzień (w Rezydencji-internacie)  Transfer z i na lotnisko – przyloty między godziną 9:00 a 21:00 LUB wyloty między godziną 10:00 a 22:00 55 €/transfer.  Oczekiwanie przez godzinę lub mniej na lotnisku (loty opóźnione): € 20  Uczestnictwo w turniejach dla uczestników Obozu Tenisowego]: Jeżeli obozowicze wyrażą chęć uczestnictwa w turniejach tenisowych, organizowanych przez niektóre kluby prowincji Alicante (Elche, Villajoyosa…) lub też mogą zorganizować turniej na terenie klubu w Alicante (2/3 obozy na miesiąc). Trenerzy będą towarzyszyć uczestnikom, a cena dojazdu na turniej jest wliczona w cenę obozu. Uczestnik płaci jedynie wpisowe na dany turniej (które nie jest wliczone w cenę obozu) czyli około € 20 za turniej.

Cena nie obejmuje  Podróży do i z Hiszpanii,  Kosztów dodatkowego jedzenia, słodyczy, napojów i innych zakupów uczestników.  Osobiste wydatki: rozmowy telefoniczne, przekąski, prywatne lekcjie tenisa lub golfa, lub indywidualne lekcje hiszpańskiego itd.

K u r s y m ?o d z i e ż o w e w A l i c a n t e , H i s z p a n i a


- zador szkoły języka hiszpańskiego w Hiszpanii Lekcje hiszpańskiego

Obóz żeglarski

Obóz Tenisowy

Oboz golfowy

Obóz Windsurfingowy

zador alicante

Avenida de la Constitución, 14 – Principal Izquierda 03002 Alicante Spain

Maksymalnie

7 słuchaczy w grupie

Najlepsza

Jakość!!

Telefon & Fax: 34 965 142 371 alicante@zadorspain.com Skype : alicante.zadorspain

zador alicante

Zakwaterowanie

Zajęcia dodatkowe

Zwiedzanie

Strona

Wycieczki

Transfer

internetowa

w w w. k u r s y h i s z p a n s k i e g o w h i s z p a n i i - z a d o r. p l

Obozy językowe i sportowe w Hiszpanii 2013  
Obozy językowe i sportowe w Hiszpanii 2013  

Obozy językowe i sportowe w Hiszpanii:Międzynarodowe Obozy językowe i sportowe dla młodzieży od 14 do 17 lat w lipcu i sierpniu w Alicante l...

Advertisement