Page 1

Türkiye Beyzbol Akademisi. Beyzbolu Türkiye’de yaşa.


Türkiye Beyzbol Akademisi (TBA) Beyzbol Federasyonu ile omuz omuza çalışmaktayız. Tüm operasyon ve çalışmalarımız federasyon tarafından onaylanmış ve desteklenmektedir, keza beyzbol oyununun gelişiminin ancak tüm organizasyonların bu sporun gelişimine destek vermeleri ile sağlanabileceği inancındayız.

TBA, kâr amacı gütmeyen ve Türkiye’deki Beyzbol ve Softbol’un gelişimi için çalışan bir organizasyon. Dünya’nın dört bir yanından profesyonel Beyzbol eğitmenleri ile hem antrenörleri hem de sporcuları en yüksek seviyeye taşımaktayız. Yüksek düzeydeki tam teşekküllü kamplarımız ve kurslarımız ile programlarımıza katılan eğitmen ve sporcuların profesyonel anlamda uzmanlaştıklarına dair garanti vermekteyiz. Aynı zamanda Yıldızlar Akademi Takımımız için Türkiye genelinde gelecek vaad eden yıldız oyuncuları araştırıyoruz. Bu yıldızlardan oluşan takımlarımız (10-12 ve 13-15 yaş grubu), organizasyonumuz TBA’yı dünya çapında uluslararası elit turnuvalarda temsil etmektedirler. Gençlerimiz profesyonel beyzbolcu olmanın dışında kendi ülkelerini temsil ederken aynı zamanda değişik kültürlerle de tanışmaktalar. Ülkenin resmi kuruluşu olarak Türkiye

TBA, kendini Türkiye’deki beyzbolu, Almanya, İspanya, İtalya ve Hollanda düzeyindeki Batı Avrupa ülkeleri seviyesine getirmek üzere adamıştır. Bu ülkelerin Profesyonel Büyükler ve Olağanüstü Gençler ligleri bulunmakta. 2007 yılında yine bu ülkelerden toplam 7 oyuncu Amerika’daki Major League Baseball’daki takımlarla profesyonel kontratlar imzalamıştır. Gelecekte bu olağanüstü sporcular arasında Türk Ligi oyuncularının da olmamasi için hiç bir neden yoktur.

01


Türkiye’de Beyzbol

Beyzbol Türkiye’de hızlı gelişmekte olan bir spor. Kısa bir süre öncesine kadar ülkemizde hiç bir takım ulusal düzeyde yarışacak durumda değildi. Sadece bir senelik yoğun çalışmamızla, İstanbul’da sekiz takım ve Eskişehir’de dört takımın (Yıldızlar ve Gençler) düzenli olarak karşılaştıkları ve çalıştıkları bilgisini sizlerle paylaşmanın gururunu yaşamaktayız. TBA’nın Elit Takımı da bu liglerden oluşmakta. Kamp ve kurslara davet ederek, profesyonel eğitmenler, istihdam, malzeme ve tüm gereksinimlerini sağlayarak oyuncuları uluslararası düzeyde oynayabilecekleri konuma hazırlamaktayız. Keza, 2007 Türkiye Şampiyonu olan takımının dokuz oyuncusundan yedisi TBA kamplarına katıldılar ve Akademi adına uluslararası turnuvalarda oynadılar.

(10-12 yaş) ve Yıldız Gençler (13-15 yaş) takımı oyunculara ağırlık vermekteyiz. 2008 Nisan itibarı ile tüm oyuncular İstanbul ve Eskişehir’de kurulacak olan resmi liglerde mücadele edecekler. Bu arada İzmir ve Ankara’da bulunan çeşitli organizasyonlar da Akademimize başvurarak benzer çalışmaları kentlerine taşımamızı ve dolayısı ile ülkemizdeki takım sayısını arttırmak istemektedirler.

Türkiye’deki Beyzbol’un gelişimi adına şu an Yıldızlar

02


Uluslararasi Duruş

TBA ilk Elit Takımını İtalya’daki „2007 Kenko Baseball Gala“ uluslararası turnuvasına gönderdi. Bu turnuva her sene dünya’daki en büyük gençler turnuvası olarak bilinmekte ve dünya’nın dört bir yanından 15 ülkenin yaş gruplarına göre karşılaşmalarına sahne olmakta. TBA Elit Yıldız Takımı ilk kez katıldığı böylesine önemli bir turnuvada büyük bir sürpriz yaparak, ülkemizdeki sınırlı seçme olanaklarına rağmen tecrübeli Sırbistan’ı yenme başarısı göstermiştir. TBA Elit takımları 2008’den itibaren her yıl iki uluslararası turnuvaya katılacaktır.

03


Hedef Grupları

Türkiye Beyzbol Akademisi’nin hedef grubu 10 – 15 yaşlararası eğitim gören, disiplinli, sportif, Türk ve diğer uyruklu gençlerden oluşmakta. Bu yaşlardaki oyuncular mevcut liglerde oynayabilirler. İki yıl sonrasında 16-18 yaş arası gençler de hedef gruba dahil edilecek ki bu sporcular da şu anki yıldızlar ve genç yıldızlar takımlarından yetişecekler. Uzun vadede Üniversite ligleri (21 yaş altı) ve profesyonel A-Takım (18 yaş ve üstü) ligleri de oluşturulacak.

04


Medya Sunumu

TBA’nın profesyonel Medya İletişim ekibi, ulusal gazetelerde haber ve makalelerini muntazam bir şekilde yayınlatmakta. Bunun dışında çeşitli etkinlik ve organizasyonlarımız ile defalarca ulusal televizyonlarda da boy gösterdik. İnternet’in günümüzde pazarlama ve iletişim anlamında yaygın olması nedeni ile hedef grubumuz olan gençlerimiz için TBA’nın üstün web sunumu da tercih edilmekte. Sitemiz www.turkishbaseball.com 2007 yılında, ayda ortalama 2.700 kez ziyaret edildi.

05


Türkiye Beyzbol Akademisi’ne Destek Beyzbol Amerika ve Japonya’da 1 numaralı spordur. Ayrıca Avrupa’da da hızlı bir gelişme göstermiş ve tüm dünyada futboldan sonra en fazla seyircisi ve taraftarı olan 2 numaralı spor haline gelmiştir. Türkiye’de de beyzbol oldukça kısa bir sürede, büyük kitleleri peşinden sürükleyecek bir spor olacaktır. TBA, Türkiye’de beyzbolun öncüsü ve profesyonel olarak tek otoritesidir. Fakat takdir edersiniz ki kar amacı gütmeyen bir organizasyonun kaynakları da sınırlı olur. TBA’nın sponsorluk bütçesi kesinlikle ve sadece spor etkinliklerinde kullanılmakta ve bürokratik vs amaçlar için harcanmamaktadır. Bu nedenle TBA kendisi aynı düşüncede ortaklar aramaktadır. Beyzbol, disiplin ve zeka, saygı ve takım ruhu isteyen bir oyundur. Oyuncularımıza bu değerleri Beyzbol’u bir araç olarak kullanarak da aşılamaktayız. Görüşlerimiz; oynayarak öğrenme, hayatı ve dünya’yı tanıma ve tanıtmadır.

Sizlerin desteğiyle yetişecek sporcularımızın gelecekte sizlere fazlasıyla pozitif feedback yapacakları açıktır. Böylesine hızla gelişen bir spor da sponsorlarını muhakkak maddi – manevi mutlu edecektir. Eğer işletmeniz de bizimki ile birlikte aynı değerlere önem veriyorsa, uluslararası platformlarda yarışan TBA’ya katılmak, sponsor olmak ister misiniz?

06


Türkiye Beyzbol Akademisi Alper Bozkurt Çağsokak Eski Andıran Sitesi Birlik Ap. No 14/2 34147 Bakırköy-İstanbul Telefon: + 90 - 555 - 7 139 139 Email: info@turkishbaseball.com Internet: www.turkishbaseball.comv

Academia Turca  

Documento de apresentação da academia turca de basebol

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you