Page 1


meble do przestrzeni studenckiej Projekt powstał podczas 2 tygodniowych warsztatów realizowanych pod kierunkiem adi. Tomka Rygalika na Warszawskiej ASP. Celem warsztatów było zaaranżowanie przestrzeni pomieszczenia przeznaczonego do swobodnego użytku studentów. Powstałe meble odpowiadają na zdefiniowane przez studentów potrzeby służąc pracy, swobodnym wykładom, spotkaniom i zabawie.

ASP Warszawa pracownia: adi. Tomek Rygalik


szachy Forma wszystkich figur podporządkowana jest ujednoliconemu procesowi produkcji w której wykorzystywany jest jeden trzpień. Ten stanowi bazę, na której zaginane są szablony wycięte z blachy mosiężnej.

UTP Bydgoszcz pracownia: prof. Wojciech Hora


dotyk Wzory abażurów są próbą opowiedzenia o dotyku językiem formy. Ich szczególną cechą jest zmienność. Zmienna geometria umożliwia regulację ilości oświetlenia dzięki czemu możliwe jest aranżowanie zarówno oświetlenia intensywnego jak i kameralnego. Abażury zaprojektowane są z tworzywa poliestrowego, odporne na wielokrtone zginanie. Dzięki możliwości złożenia do płaskiej formy wpisują się w trend nomadyzmu.

ASP Warszawa pracownia: prof. Jarosław Kozakiewicz


wózek bagazowy Ideą projektu jest rozwiązanie problemu występującego podczas oczekiwania na odprawę bagażową. Siedzisko ma umożliwić chwilowy odpoczynek dla nóg i kręgosłupa. Umieszczone jest pomiędzy dwoma rurami wspierającymi poręcz, która po odwróceniu staje się oparciem. Wykonane jest z tworzywa sztucznego.

UTP Bydgoszcz pracownia: dr Bartosz Piotrowski


OFFLIS

Ofis- technologia wytwarzania płyt Przedmiotem projektu jest technologia wytwarzania powierzchni płaskich z odpadów powstających przy produkcji desek, zwanych potocznie zrzynami tartacznymi. Blaty i półki wykonane tą metodą stanowią alternatywę dla płyt z drewna klejonego, sklejki i desek.

ASP Warszawa pracownia: prof. Grzegorz Niwiński


Michael Kors redesign opakowania Projekt flakonu do perfum dla nowego zapachu marki Michael Kors powstał w oparciu o linię produktów brandu. Celem projektu było nadanie nowego industrialnego wyrazu spójnego z wizerunkiem marki.

UTP Bydgoszcz pracownia: dr Bartosz Piotrowski


CRYSTAL VODKA

Crystal bottle Forma butelek jest wypadkową obserwacji tendencji rynkowych przy budowaniu wizerunku produktu. Celem projektu było stworzenie wzorów, które tożsame będą z promowaną strategią wizualizacji ekskluzywnych napojów alkoholowych. Uwzględniony w projekcie profil, wielkość oraz bryła, prócz walorów estetycznych służyć mają też względom użytkowym. Projekt studencki wykonany dla firmy Glassberies

ASP Warszawa pracownia: prof. Michał Stefanowski


Lodge - organizacja przestrzeni pracy Celem projektu było stworzenie przyjaznego miejsca pracy stróża parkingowego zaprojektowanie zespołu produktów (obiektu małej architektury oraz elementów tworzących jego wnętrze) atrakcyjnych z punktu widzenia rynku (atrakcyjność pod względem estetyki, zastosowanych rozwiązań oraz ceny). Projekt spełnia normy, wytyczne odnoszące się do projektowania przestrzeni pracy i obiektów małej architektury. Poparty jest rzetelną analizą potrzeb użytkownika, analizą ergonomiczną oraz analizą kosztów. UTP pracownia: dr Bartosz Piotrowski


Stróżówka jest obiektem złożonym z płyt warstwowych. Pomiędzy płytami ściennymi umieszczone są podłoga i płyta dachowa. Zastosowanie wewnętrznej konstrukcji stalowej umożliwia uniknięcie części obróbek blacharskich i zaokrąglenie narożników obiektu. Od strony zewnętrznej płyty ścienne tworzą jedną, niczym nie zakłóconą powierzchnię. Stróżówka stoi na wcześniej przygotowanej wylewce betonowej do której mocowany jest metalowy podest z barierkami. Aby zapewnić stróżowi jak najlepszą widoczność parkingu w trzech ścianach stróżówki znajdują się okna. Zastosowanie dwóch okien o wysokości 650 mm zapewnia mniejszą widoczność wnętrza spoza obiektu. Wpływa również na minimalizację kosztów i umożliwia lepszą izolację cieplną niż pełnowymiarowe okna.


1. Rozmieszczenie okien zapewnia siedzącemu przy biurku stóżowi widoczność w zakresie 290o 2. Uchwyty do transportu 3. Konstrukcja stalowa 4.Płyta dachowa 5.Podłoga a.wykładzina PCV b.płyta OSB c.blacha trapezowa d.wełna mineralna 6. Kratownica 7.Przestrzeń na narzędzia i gaśnice 8.System odprowadzania wody z dachu: Dach o nachyleniu 7 % doprowadza wodę do okrytego blachą spływu odprowadzającego wodę bezpośrednio do rynny. Spływ utworzony został dzięki ścięciu pod skosem krawędzi płyty. Rozwiązanie to umożliwia ujednolicenie bryły obiektu.


1. Przestrzeń na lustro 2.Przepływowy podgrzewacz wody 3. kanister o pojemności 10 l. z miernikiem wskazującym stan wody, informujący sygnałem dźwiękowym w momencie zapełnienia 4. Kanister na wodę czystą o pojemności 30l. 5. Półka na przybory do higieny 6 Wieszak na ręcznik 7. Przestrzeń na artykuły do utrzymania czystości 8. Uchwyt na miotłę 9.Przestrzeń na nakrycie głowy 10. Przestrzeń na odzież 11. Przestrzeń na obuwie 12. Grzejnik elektryczny


Biurko zaprojektowane w oparciu o normy EN 527 Meble biurowe i stoły robocze cz.1 Wymiary, cz.2 Mechaniczne wymagania bezpieczeństwa PN-89/F-06027/05 Meble do pracy lub spożywania posiłków PN-91/N08018 Dane ergonomiczne do projektowania stanowisk pracy kończyn górnych, Wymiary 1. ruchomy blat - po odwróceniu stanowi przestrzeń do przygotowania i spożycia posiłku 2. szuflada na często używane produkty spożywcze i naczynia 3..półka na produkty spożywcze 4..półka na naczynia 5. szuflady na rzeczy prywatne 6. śmietnik 7. stojak na gaśnice 8.półka na apteczkę 9. szuflada na artykuły biurowe 10. półki podręczne 11. tester banknotów 12. przestrzeń na tablicę z numerkami


VIA Tricycle Projekt roweru łączącego stabilność rowerów trójkołowych ze swobodą towarzyszącą jeździe na rowerach dwukołowych. To rower zapewniający komfort użytkowania, dający poczucie bezpieczeństwa a także pozwalający na zabawę w trakcie jazdy. Kierowany jest do osób nie posiadających pewności prowadzeniu roweru 2kołowego, mających problem z utrzymaniem równowagi w trakcie wolnej jazdy. Wykonany został przy współpracy z firmami BIObike i Materialise, w ramach magisterskiej pracy dyplomowej. ASP Warszawa pracownia: dr Daniel Zieliński


info: https://issuu.com/sniechota/docs/via_pl


KRAKÓW

AIRPORT

logotyp Kraków Airport Główną ideą towarzyszącą procesowi projektowemu było stworzenie znaku tożsamego z Krakowem nasuwającego skojarzenia związane z lotniskiem. Kraków określany jest miastem polskich królów. Za inspirację do powstania projektu posłużyła korona znajdująca się na drzwiach katedry wawelskiej. Forma logotypu ma charakter metafory. Zaprojektowany w kształcie korony symbol zawiera komunikaty tożsame z lotniskiem: a.) wznoszący się w powietrze lub lądujący samolot b.) trójkąt ze skrzydłami w domyśle samolot widziany w rzucie z góry, c.) trójkątna płyta lotniska ze wznoszącymi się rogami. Syntetyczna, zwarta forma sygnetu konweniuje z nową formą budynku oraz elementami systemu identyfikacji wizualnej lotniska.

projekt konkursowy


rebranding logtypu marki BIOBIKE


logotyp pracowni złotniczej „Korona”


OFFLIS

logotyp Ofis Logotyp został zaprojektowany dla technologii wytwarzania płaskich powierzchni z drewna odpadowego.

projekt konkursowy


C O R P O R AT E F I N A N C E

logotyp ď€ rmy Jakub Pietrzak Corporate Finance


KULTURA - NATURA art.video Kultura, natura, jednostka i społeczeństwo wzajemnie na siebie oddziałują. Wszelkie nasze działania na które wpływ ma kultura, motywacje zawodowe, dążenie do celu, osiągnięcia jakiegokolwiek bogactwa powodują, że oddalamy się od natury pozostając jej częścią. Jesteśmy tak uwikłani w kulturę, że bez niej nie potrafilibyśmy żyć. Wytworzyliśmy tyle narzędzi, przedmiotów, postaw, systemów, wyuczyliśmy, przyjęliśmy tyle wzorów zachowań, że życie bez nich zdaje się być niemożliwe wobec natury. ASP Warszawa pracownia: prof. Ksawery Piwocki, as. Kuba Marzoch

https://www.youtube.com/watch?v=OqX2iSJhw80


Portfolio_AS  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you