Sleepwell'i tootekataloog 2023 eesti keeles

Page 1

HEA D UN D

Kuidas luua hubast magamistuba? Nõuandeid madratsi hooldamiseks Intervjuu uneteadlase Kene Vernikuga Elegantne magamistuba Kuressaares
Kuidas valida vedrumadratsit?
Ilus päev algab hästi magatud ööst

Me kõik vajame puhkust ja mis seal salata, magamine on lihtsalt mõnus!

Inimene veedab umbes kolmandiku oma elust voodis.

Aastaga koguneb seda aega tervelt nelja kuu jagu, kümne aastaga aga ligi 30 000 tundi!

Just seepärast on kutsuvalt hubane magamistuba ja mugav voodi olulised igas vanuses inimesele.

Hea uni on elu eliksiir, turgutus kehale ja vaimule, asendamatu jõuvarude taastaja ning oluline tegur inimese tervena püsimisel. Sleepwelli voodid ja madratsid on loodud just selleks, et kindlustada sulle kosutav puhkus ja suurepärane enesetunne. Kes juba kord Sleepwelli mõnusat voodit proovib, tunneb selle headuse ise ära – magamajäämine on kerge ning ärgates on tõeliselt väljapuhanud tunne. Lisaks on Sleepwellil erakordselt lai valik voodeid ja madratseid erinevas hinnaklassis ning igasugusele maitsele.

Hea ja mugav madrats on tõeline varandus – just nagu need ühed hästiistuvad teksapüksid või oma kodu, mis on täpselt enda maitse järgi paika sätitud. Seepärast jagame sinuga selles ajakirjas ka praktilisi näpunäiteid, kuidas endale just seda õiget madratsit valida ning kuidas oma head ja mugavat madratsit ka võimalikult kaua värske ja tervena hoida.

Heaks uneks on lisaks mugavale voodile vajalik ka rahustav ja lõõgastav atmosfäär. Väikesed detailid, millele me tihti isegi tähelepanu ei pööra, võivad mõjutada nii meie emotsioone kui unekvaliteeti. Seega

tutvu kindlasti ka sisekujundaja Liis Tarase nõuannetega, kuidas muuta oma magamistuba eriti rahustavaks ja unesõbralikuks.

Lisaks tutvustame ajakirjas Liisi Lonni inspireerivat kodu Kuressaare vanalinnas. Liisi Lonn on kirglik sisekujundushuviline, sisustuskaupade e-poe snug.ee omanik ning noor ema, kes on oma perele rajanud elegantse ja hubase elamise. Lähme ja vaatame koos, milliseid toredaid ideid saame sellest hoole ja armastusega kujundatud kodust kaasa võtta.

Hea uni on terve teadus. Kuidas hästi magada? Aga mida teha unetuse korral? Kas öökullid ja lõokesed on päriselt olemas? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saad vastused intervjuust uneteadlase Kene Vernikuga.

Ajakirja lõpust leiad lisaks põhjalikule Sleepwelli tootekataloogile ka natuke mõnusat meelelahutust. Pane end proovile ristsõna lahendades või lase end heal muinasjutul unemaale kanda. Soovime sulle meeleolukat lugemist ja muidugi, head und!

3
4 Mis teeb madratsist Sleepwelli? 6 BLUE sari 8 RED sari 12 BLACK sari 16 Intervjuu uneteadlasega Vastab Kene Vernik 20 Nõuanded harmoonilise magamistoa loomiseks 24 SISUKORD Tooted 46 Vedrumadratsid 48 Kattemadratsid 53 Alusraamid ja -kušetid 58 Kušetid 59 Mootorvoodi 60 Kontinentaalvoodid 61 Peatsid 64 Öökapid / Järid 66 Padjad / Vooditaskud 67 Jalad 68 Kangad 69 Kangad ja kangaste töötlused 70 Materjalid 72 Unes on kõik võimalik Unejutt 73 Raamatusoovitused 74 Kuidas madratsit valida? 76 Kuidas madratsit hooldada? 77 Ristsõna 78 Lk 26 Lk 46 Liisi Lonni elegantne kodu Kuressaares 26 Kontintentaalvoodi –ülim mugavus kolmest kihist 30 Vali voodi meie valmiskomplektide hulgast 32 Alusraam või -kušett – millist valida? 34 Vedrumadrats –valimisel tuleks jälgida viit põhilist aspekti 36 Kattemadrats – miks ja milline? 40 Kušettvoodi – alternatiiv kontinentaalvoodile? 44
16 SISUKORD
Lk

Unes on kõik võimalik

Sukeldu magusatesse unenägudesse, sest unes saad nautida täpselt seda, millest unistad – lenda üle tuhksuhkrulumise maastiku või rüüpa hommikukohvi kohevas pilvevahus. Valik on lõputu.

Nüüd on ka Sleepwelli voodite valik lõputu – laia madratsite, mööblikangaste ja aksessuaaride valikuga on kõik võimalik.

MIS TEEB MADRATSIST SLEEPWELLI?

Maailma üks juhtivaid vooditootjaid Hilding Anders on toonud inimestele head tervistavat und juba alates 1939. aastast. 2004. aastal tõi Hilding Anders turule Sleepwelli brändi, mis pakub kvaliteetseid voodeid ja madratseid alates lihtsamatest kuni kõige eksklusiivsemateni.

KVALITEET

Sleepwelli kvaliteedi usaldusväärsuse tagab Hilding Andersi enam kui 80-aastane kogemus voodite ja madratsite valmistamisel. Sleepwell töötab iga päev selle nimel, et pakkuda inimestele veel kosutavamat und, tehes selleks koostööd mitmete oma ala tippspetsialistidega alates materjaliteadlastest kuni uneekspertideni.

Kõik Sleepwelli toodetes kasutatavad materjalid on toodetud rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtete poolt ja vastavad kõige kõrgematele kvaliteedistandarditele. Sleepwelli madratsites kasutatavate vedrude kvaliteet on tagatud DIN EN ISO 9001 sertifikaadiga. Paljudel kattemadratsitel on Eesti Allergialiidu tunnusmärk.

LAI VALIK

Pakume laia valikut erinevaid vedrumadratseid alates klassikalistest bonell-vedrustusega madratsitest kuni multipocket-vedrustusega madratsiteni. Lisaks vedrumadratsitele on võimalus valida ka sobiv kušett, kattemadrats või tõeliselt mugav kontinentaalvoodi. Lai kangaste valik teeb oma voodile ja magamistuppa sobiva värvitooni leidmise lihtsaks.

VALMISTATUD EESTIS

Sleepwelli voodid ja madratsid on inspireeritud kargest Eestimaa loodusest ning toodetud siinsamas Eestis, meie oma meistrite suure hoole ja pühendumusega.

MATERJALID

Sleepwelli voodid ja madratsid on mugavad ja tervisesõbralikud. Nende tootmisel on kasutatud ainult kvaliteetseid ja, nii palju kui võimalik, naturaalseid materjale – villa (100%), puuvilla (100%), kookost ja lateksit. Lisaks mugavusele on Sleepwelli voodid ja madratsid hästi õhku läbilaskvad ja tugeva konstruktsiooniga.

Toodetes kasutatav vill, puuvill, vatiin ja pealiskangas vastavad rahvusvahelisele Öko-Tex 100 standardile. See tähendab, et need on toodetud keskkonnasõbralikult ning nendes ei leidu inimorganismile kahjulikke aineid.

Suurema unemugavuse pakkumiseks arendab Sleepwell pidevalt oma tooteid uusimate ja leidlikuimate materjaliteaduse saavutustega. Nii on näiteks materjalide valikus jahutava efektiga SensICE™, hügieeniline ja allergiavaba Sensity™, 100% plastprügist valmistatud Seaqual™ ning paljud teised uudenduslikud kangavõimalused.

SOBIB IGASSE MAGAMISTUPPA

Sleepwelli voodeid iseloomustab ajatu põhjamaine disain – lihtne elegants ja mugav praktilisus.

Kõikide toodete loomisel tuginetakse pikaajalisele voodite valmistamise kogemusele ning lähtutakse alati kasutamismugavusest ja vastupidavusest. Sleepwelli laiast mudelite ja kangaste valikust leiab igaüks endale just talle sobiva lahenduse.

SLEEPWELLI SARJAD

Sleepwell pakub laia valikut erinevas hinnaklassis voodeid ja madratseid erinevale maitsele. Toodete paremaks eristamiseks on Sleepwellil neli erinevat tootesarja – BLUE, RED, BLACK ja TOP.

BLUE sari on mõeldud inimesele, kes hindab lihtsuse võlu. Taskukohase BLUE sarja tooteid iseloomustab stabiilsus ja pikk kasutusiga.

RED sari on inimesele, kes väärtustab eriti kõrget kvaliteeti. Sleepwelli kõige populaarsem RED sari on alati kindel valik.

BLACK sari on mõeldud neile, kes lepivad vaid parimaga. Luksusliku BLACK sarja tooteid iseloomustavad ülim kasutusmugavus, parim kvaliteet ja elegantne disain.

TOP sari pakub kattemadratseid igale voodile igas hinnaklassis.

7

BLUE Ma olen mänguline

Elu on mäng. Viiesena, kui emalt kommiraha lunin. Kahekümneviiesena, kui end töövestlusel tõestan. Seitsmekümneviiesena, kui lapselapse kaardimängus üle kavaldan. Ja praegu, kui riietusruumis end ette valmistan.

Osalejad ja käigud vahetuvad, aga mäng ei kao kunagi. Liivakastis, koosolekul ja kohtingul – me kõik mängime, et tunda riskeerimise võlu ja võidu maitset, ootamatuid pöördeid ja uusi kogemusi.

Jään hingeldades seisma ja vaatan enda ümber õhetavaid nägusid – ma sain sellega hakkama. Minu elu esimene jiu jitsu trenn. Mängust ei loobu ma iial.

8

BLUE sari on inimestele, kes hindavad lihtsuse võlu, kuid ei tee samas järeleandmisi magamismugavuse osas. Taskukohase hinnaga BLUE sarja tooted on kvaliteetsed ja vastupidavad.

BLUE sari sobib hästi lastele, alles oma iseseisvat elu alustavatele noortele või eakamatele inimestele. Tänu oma taskukohasusele on BLUE sarja tooted suurepärased ka suvilasse või maakoju.

10

RED Ma olen õnnelik

Ärkan laupäeva hommikul varem, libistan sussid jalga ja poen hommikumantlisse. Kõik on vaikne, nad magavad veel. Köögis ootab mind valgus, mida on õnn näha ainult esimestel ärkajatel. Mu lemmikvalgus.

Lülitan raadio klõpsuga mängima ja panen kohvikannu tulele. Paari tunni pärast oleme kogu kambaga piknikul, sest täna on kõik kodus. Vaatan õue ja naeratan, kui märkan vilksamisi esimest kuldnokka. Kohvi valades on naeratus ikka veel mu näol. Mul on kõik olemas.

13

RED sari sobib hästi inimestele, kes hindavad kestvust, vastutustundlikku tootmist ja kodumaisust. Alati usaldusväärsed RED sarja tooted on suurepärane valik peredele.

RED sari on inimestele, kes väärtustavad kõrget kvaliteeti ning on veendunud, et tervistava une arvelt ei tohiks teha mingeid kompromisse.

BLACK Ma olen nautija

Olen alati hoolikalt valinud, mis mind ümbritseb. Usaldanud oma sisetunnet, mis parima ära tunneb, ning kätt, mis mööda riidepuid libistades seda õiget otsib. Ma ei vaja palju, vajan lihtsalt parimat.

Punane huulepulk ja must siid, mis selja paljastab.

Tean väga hästi, mis õigel hetkel töötab ja pilke püüab.

Võtan veel ühe hetke. Sandlit, muskust ja natukene roosi.

Nüüd olen valmis.

16

Sleepwelli kõige luksuslikum BLACK sari on loodud inimestele, kes lepivad vaid parimaga. Inimestele, kes tahavad elult midagi rohkemat ning julgevad seda endale küsida.

Esmaklassilise kvaliteediga BLACK sarja tooteid iseloomustab elegantne disain ning ülim kasutusmugavus.

Luksuslik BLACK sari rahuldab ka kõige nõudlikumaid unegurmaane.

INTERVJUU UNETEADLASEGA

Vastab Kene Vernik

Uni on inimesele oluline väga mitmel põhjusel. Aga mida teha, kui uinuda on raske või ööuni katkendlik? Uneekspert Kene Vernik avab unetuse tagamaid ning annab nõu, mida saab inimene oma une heaks ise ära teha.

Miks on magamine inimesele oluline?

Magamine on oluline väga mitmel põhjusel – esiteks ööune ajal inimene taastub, lisaks salvestatakse just siis ajju kõik info, mida me päeva jooksul kogume. Väga oluline on ka see, et öösel puhastub aju toksilistest mürkainetest. Tänu sellele töötavad meie neurotransmitterid ja neuronid paremini ja me suudame päeval kiiremini mõtelda, toimetada ja mällu uut informatsiooni talletada. Kui puhastumist ei toimu, muutub aju aeglasemaks ning inimese kognitiivne võimekus langeb.

Uni on oluline ka kasvamiseks ja arenemiseks, sest just N3-une ehk sügava une ajal toimub ajus kasvuhormoonide eritumine. Lastel on seetõttu sügavat und rohkem. Aga sügav uni on oluline igas vanuses inimesele. Kui meil millegipärast sügavat und ei ole, siis me jääme väga kiiresti erinevatesse haigustesse, võivad tekkida kroonilised häired ning toimub ka lihaskudede kärbumine. Seega jah, kvaliteetne uni on inimesele väga oluline.

Unel ja unenägude nägemisel on muideks veel üks väga huvitav funktsioon – need aitavad meil ka traumadest üle saada. Palju on küsitud, kas unenäod omavad mingit tähendust või mitte. Viimasel ajal on aga tehtud avastus, et kui traumaga inimesed elavad oma traumat unenägudes korduvalt läbi, siis nad paranevad sellest palju kiiremini kui need inimesed, kes oma läbielamisi unenägudes ei näe. See on üks selline uus ja huvitav fakt.

Mida saab inimene ise oma une heaks ära teha?

Kõige olulisem on hoida oma und kindlas rütmis ehk oma magamise aega väga rangetes piirides.

See tähendab ka oma keha kuulamist – kui me tajume, et me oleme väsinud ja unised, siis tuleb minna magama, mitte hakata telekat vaatama. Ja vastupidi, kui me oleme juba ärkvel ja ärksad, siis tuleb voodist välja tulla, ükskõik, mis kell ka parasjagu ei näitaks. Väga oluline on, et me ei passiks voodis niisama.

20
INTERVJUU UNETEADLASEGA

Kui inimene tõesti ärkab liiga vara, näiteks kell viis hommikul, siis muidugi võib ta püüda veel natuke aega magama jääda. Öised ärkamised on tegelikult täiesti normaalsed, kui me suudame kiiresti taasuinuda. Kui aga inimene n-ö valel ajal ärgates vähemalt 5–10 minuti jooksul uuesti magama ei jää ja hakkab ennast juba magama survestama, tuleks kindlasti voodist üles tõusta. Võib juhtuda, et see öö jääbki lühikeseks, aga suure tõenäosusega on inimesel järgmisel ööl palju pikem ja parem uni, sest ta ei ole ennast voodis ärevaks õpetanud. Voodi ei ole niisama lösutamiseks, vaid ainult magamiseks!

Lisaks mõjutavad und ka meie tavapärased päevased tegevused – teiste inimestega suhtlemine, liikumine, söömine. Aktiivsus päevasel ajal toetab head tsirkadiaanset rütmi ehk une-ärkveloleku rütmi. Seega peaks päevasel ajal olema tegus ning ka toitumine võiks olla korras ja tervislik.

Kindlasti mõjutavad und erinevad stimulandid –kofeiin, nikotiin ja muud ained ehk tegelikult sõltub meie uni väga paljudest erinevatest teguritest. Aga kõige olulisem on siiski une rütmis hoidmine ja seda ka nädalavahetuseti.

Kas unetus on pärilik?

Osaliselt küll. Kui peres on üldiselt head magajad, on ka lapsed head magajad ja vastupidi. Võib juhtuda, et inimesel on PER3 geen ehk unegeen väikese mutatsiooniga – natuke nõrgem, mis tingibki selle, et ta ärkab tihti ja ei jää hästi magama. Lisaks sellele on inimesi, kes on lihtsalt oma temperamendist tulenevalt tundlikumad magajad.

Aga geneetikal on unetuse juures tegelikult väga väike roll, sest tundlikke magajaid on rahvastikust ainult mõni protsent. Valdavalt on inimesed unetud hoopis sellepärast, et nad käivad oma unega halvasti ümber seda ise teadmata ja teevad ennast ise krooniliseks unetuks.

Toon lihtsa näite: inimene pole saanud 1–2 ööd magada, näiteks pingelise töö või millegi muu tõttu. Kolmandal ööl tahab ta kindlasti hästi magada ja hakkab ennast õhtul juba varakult mõttetegevusega survestama. Võib-olla teeb ta suurest väsimusest päeval uinakuid, mis nii või teisiti mõjuvad ööunele segavalt. Ilmselt läheb ta ka liiga vara voodisse, et uni oleks pikem, aga tegelikult ei ole tema melatoniini töö veel aktiviseerunud. Lõppkokkuvõttes tingib see

selle, et inimene läheb küll varem voodisse, aga uinub ikkagi talle tavapärasel ajal, siis kui keha hakkab loomupäraselt rohkem melatoniini tootma. Aga sellega, et ta lihtsalt voodis und ootab, õpetab ta oma keha voodis ärev olema.

Muidugi võib unetuks muutuda ka teistsugustel põhjustel – mõne kroonilise häire, haiguse, ravimite tarvitamise või muu sellise tagajärjel. Aga väga tihti on unetuse põhjuseks just inimese enda teadmatu käitumine.

Kas lõokesed ja öökullid on päriselt olemas? Kas ja kui palju on inimese unerütm mõjutatud ühiskondlikust survest?

Erinevad kronotüübid on tõepoolest olemas. Ehk igal inimesel on kindel oma aeg, millal melatoniini konsentratsioon tema ajus tõuseb. Samuti on sünnist saati määratud iga inimese une pikkus.

Varajasi ja hiliseid magajaid, neid äärmuslikke variante, on aga tegelikult pigem vähe – kumbagi ainult ligikaudu 6–10% rahvastikust. Enamik inimesi on siiski keskkronotüüpi. Need inimesed lähevad magama kella üheksa ja kaheteistkümne vahel ning selle enamuse põhjal on kujunenud ka sotsiaalsed normid. Siinkohal on aga väga oluline osa ka une pikkusel. Sest kui inimesel toimub melatoniini vallandumine näiteks alles kell üksteist ja tema unevajadus on üheksa tundi, siis on tal väga keeruline kell kuus või seitse ärgata. Ta vajab igal juhul rohkem und ja jääb unevõlga.

22
INTERVJUU UNETEADLASEGA
Kõige olulisem on hoida oma und kindlas rütmis ehk oma magamise aega väga rangetes piirides.

Kõik inimesed, kes ei maga oma kronotüübi järgi, on igal juhul unevõlas. Selle tagajärjel hakkab keha muutuma – jääb kiiremini haigeks ja pole enam nii võimekas. Tavaliselt lõpeb selline olukord mõne klassikalise kroonilise haiguse, näiteks veresoonkonnahaiguse või migreeniga. Seega on väga oluline leida oma õige une pikkus ja aeg ning sättida oma elu vastavalt nendele, mitte ühiskonna normide järgi.

Kas melatoniini lisaks tarvitades oleks võimalik oma unerütmi ühele või teisele poole nihutada?

Melatoniini kasutatakse une rütmihäirete ning raskema unetuse puhul, inimese kronotüübi leidmiseks. Aga seda tohib ainult lühiajaliselt võtta, maksimaalselt 2–3 nädalat. Vastasel juhul lõpetab aju ise melatoniini tootmise ning tekib hoopis vastupidine efekt.

Inimene võib end ka harjutada teises ajas elama, näiteks kui ta teab, et peab edaspidi hakkama hästi vara ärkama. Aga seegi toimib ainult lühiajaliselt. Vales rütmis elamine võib küll kuu või kaks toimida, aga ühel hetkel hakkavad ikkagi tekkima unetuse sümptomid. Inimene on unine ja väsinud isegi siis, kui ta justkui magab piisavalt. See on sellepärast, et ta ei maga oma õiges ajas. Pikas plaanis ei saa me end lihtsalt teise aega magama harjutada.

Kas unevõlga on võimalik päeval magades tasa teha?

Päeval magamine taastab küll füüsilist keha, aga see ei suuda taastada neid ajurakke, mis jäid eelmisel ööl taastamata. Und ei saa tagantjärele ära magada. Tihti magatakse und nädalavahetusel ette, ärgates tavapärase aja asemel mitu tundi hiljem. Sellise käitumise pärast on aga pühapäeva õhtul raske magama jääda, sest see uni on meil juba ära magatud.

muutuvad ka keha vajadused. Mina soovitan head, kvaliteetset madratsit vahetada vähemalt iga 6–7 aasta tagant ja sellist pisut kehvemat madratsit isegi iga kahe aasta tagant. Kindlasti ei tohiks magada pikka aega vanal, äravajunud madratsil, sest see mõjub halvasti nii kehale kui ka unekvaliteedile.

Kui suurt rolli une kvaliteedis mängib hea voodi või madrats?

Väga suurt, eriti inimese vananedes. Tihti on noored inimesed võimelised isegi põrandal hästi magama, aga mida vanemaks me saame, seda rohkem on meil vaja mugavusi. Lisaks tuleb arvestada sellega, et meie kehad muutuvad üsna kiiresti. Seega tuleks madratsit päris tihti vahetada ja ka erinevaid madratseid katsetada, sest kui keha muutub,

Lisaks julgustaksin inimesi teadlikult märkama, kui üht- või teistsugune madrats neile ei sobi, sest tihti on paljud kroonilised probleemid nagu unetus, korduvad ärkamised ja muu taoline seotud just halva madratsiga. Näiteks kui inimene armastab külili magada, aga teeb seda väga kõval madratsil, siis tema veresoonte töö on häiritud, tal on tegelikult ebamugav ja ta ei maga hästi. See, kas magada kõval või pehmel madratsil, on muidugi väga individuaalne. Igaüks peab ise endale sobiva leidma.

Oled unega tegelenud juba üle kümne aasta. Mis on kõige põnevamad asjad unest ja magamisest, mida oled selle aja jooksul avastanud või teada saanud?

Põnevaid asju on palju, minu jaoks on need just uuemad teaduse avastused. Aga ka töös tuleb ette huvitavaid juhtumeid. Toon ühe näite sellest, kui tundlik on inimese uni erinevate mõjutajate suhtes. Minu juurde tuli vastuvõtule inimene, kes nägi õudusunenägusid. Pikka aega ei osanud ma sellele mingit seletust leida, sest tal ei olnud traumat ning teatud tehnikatega saime tema une ka muidu korda. Küsisin kõik uuesti üle ja lõpuks rääkis ta mulle, et sööb igal õhtul enne magama minemist sinihallitusjuustu. Siis ma sain muidugi aru, et juust võib tema unenägusid mõjutada ja keelasin tal selle ära – õudusunenäod kadusid.

Samamoodi on uni väga tundlik igasugustele stimulantidele. See võib küll paljusid kohvisõpru kurvastada, aga näiteks kofeiin tekitab aju EEGs mikroärkamisi. Inimene ise seda ei tea, sest need ärkamised on hästi lühikesed, ent ometi on inimene nende tõttu järgmisel päeval unine ja väsinud. Selle unisuse leevendamiseks joob ta palju kohvi ning tekibki suletud ring. Need mikroärkamised on nii lühikesed, et inimene ise arvab, et ta polegi öö jooksul üles ärganud ja kohv tema und ei mõjuta. Aga väsimus on märk sellest, et need siiski lõhuvad tema unestruktuuri ja mõjutavad unekvaliteeti. Inimese uni on väga tundlik!

23 INTERVJUU UNETEADLASEGA
Kindlasti ei tohiks magada pikka aega vanal, äravajunud madratsil, sest see mõjub halvasti nii kehale kui ka unekvaliteedile.
Voodi ei ole niisama lösutamiseks, vaid ainult magamiseks!

NÕUANDED HARMOONILISE MAGAMISTOA LOOMISEKS

Ligi kolmandik inimese elust möödub magades, mistõttu on magamistuba üks tähtsaimaid paiku meie elus.

Magusa une jaoks on väga oluline uinumise keskkond –loe meie nõuandeid, kuidas luua harmoonilist ja rahustava atmosfääriga magamistuba.

Liis Taras

1

Neutraalne koloriit

Kui soovid luua rahustavat ja uinumist soodustavat õhkkonda, tasub magamistuppa valida neutraalsed värvitoonid — hästi mõjuvad kreemjad ja hallika alatooniga värvid, ka loodustoonid ning valge. Väldi liiga järske värvikontraste ning mängi pigem materjalide ja tekstuuride kui suurte mustritega.

2

Kvaliteetne madrats ja tekid-padjad

See nõuanne väärib ikka ja jälle kordamist, sest mõnus ja hingav tekk ning kohevad padjad loovad hubase pesatunde. Katseta erinevaid madratseid ning leia just endale meelepärased tekid ja padjad.

3

Investeeri voodilinadesse

Kes eelistab luksuslikumat satiini või siidi, kes maalähedasemat linast või orgaanilist puuvilla — kindel on see, et ilus ja puhas voodipesu tõstab tuju. Pole ju midagi paremat kui pärast pikka päeva kutsuvalt värskete linade vahele heita! Kasuta päevasel ajal voodil päevatekki, dekoratiivpatju ning -pleedi — lisaks silmailule kaitsevad need ka voodipesu tolmu eest.

4Lisa kummutile või öökapile detaile, mis toovad magamistuppa elu ja hubasust

Selleks sobivad hästi näiteks küünlad, lilled vaasis, mõni tähenduslik pilt, foto või kunstiteos. Siinkohal tuleb aga tegutseda mõõdutundega, sest üksikud läbimõeldud detailid küll rikastavad, ent liigsed esemed hakkavad tuba hoopis koormama.

5

Leia lihtsaid viise asjade hoiustamiseks

Vabane üleliigsest visuaalsest mürast, kasutades esemete hoiustamiseks kauneid karpe või toose ning suuremate asjade jaoks lihtsat öökappi või kummutit. Veendu, et sul on piisavalt kohti oma riiete ja asjade hoiustamiseks — toanurka vedelema jäävad esemed hakkavad tolmu koguma ning tekitavad tunde, et tuba on sassis. 6

Vali õige valgustus

Valgusel on hubase meeleolu loomisel tohutu roll!

Magamistoas tasuks vältida liiga eredaid või seintele jõulisi mustreid moodustavaid valgusteid, sest need lõhuvad üldist atmosfääri. Pigem sobivad magamistuppa mahedad ja mahedaks timmitavad valgustid. Proovi tekitada tuppa n-ö valguskihistusi — valgust võiks kumada mitmest toa nurgast ning erinevaid valgusteid peaks olema võimalik ükshaaval välja lülitada. Ära unusta akna ette hankida ka pimendavat kardinat või rulood!

25
SISEKUJUNDAJA NÕUANDED

LIISI LONNI ELEGANTNE KODU KURESSAARES

On hiline päikesepaisteline augustihommik. Vaikseid kitsaid tänavaid ääristavad väärikad vanad majad ning madalate paekivimüüride tagant sirutuvad välja suured puud. Oleme Kuressaare vanalinnas, sest just siia on oma uue kodu loonud kirglik sisekujundushuviline, sisustuskaupade e-poe snug.ee omanik ja noor ema Liisi Lonn. Juba eemalt püüab Liisi maja pilku elegantsetel sammastel seisva pitsilise verandaga. Sinna me talle täna külla lähemegi, et rääkida lähemalt oma kodu leidmisest ja kujundamisest.

Kirg sisekujunduse vastu

Sisekujunduse vastu hakkas Liisi huvi tundma juba päris lapsena. „Mäletan, et olin vaid 11-aastane kui uude koju kolides oma tulevase toa mööbli ja aksessuaaride paigutusest joonistusi tegin. Arusaam sellest, kui palju interjöör meie enesetunnet ja heaolu mõjutab, tekkis mul juba üsna varakult,“ meenutab ta. „Mulle meeldis tihti oma tuba ümber tõsta ja esemete paigutusega eksperimenteerida. See tekitas minus alati hästi hea tunde.“

Sisekujundust ei ole Liisi spetsiaalselt kusagil õppinud – hariduselt on ta lõpetanud hoopis ärijuhtimise eriala EBSi magistriõppes, kus spetsialiseerus turundusele ja kommunikatsioonile. Maitse-eelistused ja arusaamad sisustusmaailmast on aga välja kujunenud tegutsemise käigus – peab ju Liisi igapäevaselt oma sisustuskaupade e-poodi snug.ee. Turundusalane haridus on Liisile seejuures palju kasuks tulnud: „Turundus on mulle alati palju huvi pakkunud ning mul on hea meel, et saan oma ettevõtmises ühendada nii sisekujunduse kui turunduse maailmad.“

26 LIISI LONNI ELEGANTNE KODU KURESSAARES

Lõputuks inspiratsiooniallikaks on Liisile Instagram – ligi igapäevaselt jälgib ta paljusid nii Eesti kui välismaiseid sisuloojaid. „Näiteks Liis Tarast või Athena Calderone’i,“ toob Liisi näiteid. „Tänu Instagramile on võimalik sisse piiluda erinevate inimeste kodudesse ning reisida paikadesse, kuhu muidu ei satukski,“ kiidab Liisi.

Ent vähem oluline pole Liisi jaoks ka tema enda kodu – Saaremaa. „Eriti muidugi Saaremaa loodus, aga ka siinne kuurordiarhitektuur.“ Kuigi õpingud ja töö viisid naise vahepeal tervelt 11 aastaks Tallinnasse, on Liisi nüüd juba teist aastat tagasi oma sünnilinnas.

Tagasi kodusaarel

Tõuke Saaremaale tagasikolimiseks andis Lonnide perele lapse sünd. „Emaks saades mõistsin, et soovin ka oma lapsele sellist rahulikku väikelinna elu nagu minul siin kasvades oli ning sealt sündis ka otsus tagasi kolida,“ räägib Liisi. „Olen iga päev nii tänulik ja õnnelik, et saan just siin elada. See on kindlasti üks parimaid otsuseid, mis olen kunagi teinud.“

Saaremaale tagasi tulles asus Lonnide pere elama Kuressaarde. „Maja, kus meie korter asub, oli algselt ehitatud 19. sajandi lõpus pansionaadiks. See taastati küll nullist koopiamajana, aga siin on säilitatud võimalikult palju originaaldetaile,“ räägib Liisi oma pisikeste klaasruutudega verandal. „Vanade majade juures meeldib mulle see sarm ja aura, mida ükski uusarendus kahjuks pakkuda ei saa.“

Kaasaegne käsikäes klassikalisega

Liisi usub, et üsna suurt rolli kodu sisemuse kujundamisel mängib hoone välisilme. „Algselt korterit kätte saades mõtlesin, et minu uue kodu sisustusstiil saab maja arhitektuuri järgi üsna klassikaline,“ räägib Liisi oma esialgsetest mõtetest. „Aga minu süda kuulub Skandinaavia disainile,“ tunnistab Liisi. „Just seetõttu olen proovinud neid kaht stiili siin omavahel kombineerida.“

Lisaks sellele, et kodu oleks hubane ja lõõgastav, peab Liisi sisekujunduse juures väga oluliseks ka selle ajatust. „Kuigi ma paratamatult olen oma töö tõttu mõjutatud erinevatest sisustustrendidest, olen siiski üritanud valida oma koju esemeid, mida oleks ilus vaadata ka kümne aasta pärast.“

Liisi nendib, et kodu valmimine on võtnud kauem kui ta oleks osanud oodata ning see ei ole tänaseni päris valmis. „Kindlasti on enda kodu sisustamisel olnud minu jaoks üks suurimaid õppetunde see, et sisse kolides on oluline vaid hädavajalik ning parimad sisustusotsused sünnivad alles sees elades. Nii tekib ikkagi kõige parem tunnetus ning näed täpselt, millised vajadused ilmnevad,“ räägib Liisi. „Näiteks alguses ma ei planeerinud siia köögisaart, kuid sees elades sai kiirelt selgeks, et töötasapinda ei ole piisavalt ning köögisaar aitab selle mure lahendada.“

Parem uni tuleb rahulikus magamistoas

Puhas, helge ja naturaalne skandinaavialik stiil saadab Liisit ka magamistoas. „Olen üsna hoolikalt jälginud, et kõik toad oleksid samas stiilis ning omavahel harmoonias nii värvide kui ka materjalikasutuse poolest,“ seletab naine. „Mulle meeldib hele ja neutraalne koloriit ning see sobib suurepäraselt ka magamistuppa.“

Liisi magamistoa sisustus on maitsekas ja minimalistlik – selles on vaid sisseehitatud riidekapp, voodi ning öölauad koos valgustusega. „Vähem on parem,“ räägib Liisi. „Me teame ju küll, kui palju tekib erinevate tekstiilide tõttu magamistoas tolmu. Ent mida vähem on pindu, millelt tolmu pühkida, seda puhtam on ka toas õhk,“ on naine praktiline.

Liisi teab, et hea une jaoks on äärmiselt tähtis mugav magamisase ning kvaliteetse voodi osas ta järeleandmisi ei tee. „Meil on Sleepwelli RED sarja jäik kontinentaalvoodi,“ nimetab Liisi konkreetselt. „Teadsin kohe, et soovin siia kindlasti kontinentaalvoodit, kuna minu silmis on just need kõige mugavamad.“

Kuigi voodit on alati parem kohapeal proovimas käia, julgustab Liisi vajadusel siiski ka veebist ostma. „Tellisin enda kontinentaalvoodi ilma proovimata internetist,

aga kõik läks üllatavalt hästi. Kõik selle voodi juures on olnud just selline nagu ootasin. Suurepärane kvaliteet! Mulle meeldib, et voodi ise on jäik, mis toestab selga ning laseb kehal paremini puhata. Samas lateksist kattemadrats lisab pinnale vajaliku pehmuse,“ kirjeldab ta oma voodit. „Sleepwelli kontinentaalvoodi on igati väärt investeering,“ soovitab Liisi veendunult.

Helgust, puhtust ja rahu õhkub nii Liisi magamistoast kui tervest tema täpse silma ja tundliku käega kujundatud korterist. Hoolimata sellest, et uue kodu enda maitse järgi kujundamine võttis omajagu aega ja pühendumust, on tulemuseks paik, kus nii hing kui silm saavad tõeliselt puhata.

29 LIISI LONNI ELEGANTNE KODU KURESSAARES

KONTINTENTAALVOODI –ÜLIM MUGAVUS KOLMEST KIHIST:

1

Aluskušett / lk 34

Klassikalise kontinentaalvoodi aluskušett on alati vedrudega. Kõige lihtsamad versioonid on bonell-tüüpi vedrustusega, kallimad lahendused kasutavad pockettüüpi vedru. Sleepwelli RED sarjas on kasutatud ühekihilist, BLACK sarjas kahekihilist pocket-vedruplokki.

2

Vedrumadrats / lk 48-52

Tavalises voodis asetseb vedrumadrats puidust lippidel, ent kontinentaalvoodi muudab eriliselt mugavaks just aluskušeti ja vedrumadratsi vedrude koostoime. Sleepwelli vedrumadratsites kasutatakse kvaliteetseid pocket- ehk taskustatud vedrusid. See tähendab, et iga vedru toimib iseseisva toetuspunktina just seal, kus seda kõige rohkem vajatakse. BLACK sarja vedrumadratsites on kasutusel 7-tsooniline, rohkemate vedrudega multipocket-vedrustus, mis muudab madratsi magajale veelgi mugavamaks.

3

Kattemadrats / lk 53-57

Kontinentaalvoodi lahutamatuks osaks on selle kõige pealmine kiht ehk kattemadrats. Vastavalt soovile saab kattemadratsi abil muuta voodit nii pehmemaks kui ka jäigemaks. Kattemadratsite sisumaterjalide valik on tänapäeval väga lai – alates klassikalisest poroloonist kuni ülimugava ja pehme supersoft lateksini. Kindlasti tuleks kattemadratsit valides pöörata tähelepanu ka selle kangatöötlusele.

Mitmetel Sleepwelli kollektsiooni mudelitel on Eesti Allergialiidu tunnusmärk.

VALI VOODI MEIE VALMISKOMPLEKTIDE HULGAST

Valmiskomplekt koosneb aluskušetist ja vedrumadratsist. Lisaks tuleb kontinentaalvoodile valida meelepärane kattemadrats, voodijalad ning sobiv kangas meie laiast kvaliteetsete mööblikangaste valikust. Soovi korral saab kontinentaalvoodile lisada peatsiotsa

BLUE CONTINENTAL

RED CONTINENTAL

kattemadratsiga kattemadrats kattemadrats

kattemadrats

32
Täiusta Viimistle mööblikangaga RED / BLACK MANGO 4 värvitooni RED / BLACK VERANO 4 värvitooni RED / BLACK BOLSHOI 3 värvitooni
4 1
RED / BLACK AVOLA 3 värvitooni
BLACK CONTINENTAL / BLACK CONTINENTAL SAHTLITEGA
33 * Lehel on toodud vaid osaline Sleepwell toodete valik. Suuremat valikut ja rohkem infot toodete kohta vaata www.sleepwellbed.com VALI VOODI MEIE VALMISKOMPLEKTIDE HULGAST
Kandiline koonusjalg Ümmargune puitjalg Viltune suitsune tammejalg Vali voodijalad Metalljalg 2 3
LINED peats GEOMETRY peats CUBE peats Sobita juurde peats

ALUSRAAM VÕI KUŠETT –MILLIST VALIDA?

Kui soovid oma uue kontinentaalvoodi ise kokku panna, siis saad selle kõige alumiseks kihiks valida vedrudeta alusraami või vedrudega kušeti.

34
ALUSRAAM VÕI KUŠETT –MILLIST VALIDA?

ALUSRAAMID

Kui esialgu ei ole soovi endale nii luksuslikku voodilahendust soetada, siis alustada saab alati ilma vedrudeta RED sarja voodiraamist, kus puitraami peale on lisatud pehmenduseks kiht kvaliteetset porolooni.

KUŠETID

Eelkõige tuleb siin silmas pidada seda, et mitmekihilise vedrusüsteemiga voodi loob erinevate vedrukihtide koostoimes alati suurema magamismugavuse ehk eelistada tuleks kindlasti vedrudega aluskušette. Sleepwelli RED sarja kušett on kahekihilise pocket-vedrusüsteemiga seega kui su valik langeb antud tootele, siis koos selle peale käiva vedrumadratsiga saad endale ülimugava, 3-kihilise vedrusüsteemiga voodi. Kui ostad juurde ka vedrudega kattemadratsi TOP MICROPOCKET, saad luua isegi 4-kihilise vedrusüsteemiga kontinentaalvoodi.

1 2

VEDRUMADRATS –

VALIMISEL TULEKS JÄLGIDA VIIT PÕHILIST ASPEKTI:

Vedru tüüp

Tänapäeval on põhiliseks vedrutüübiks pocket- ehk taskustatud vedru, mis tähendab, et iga madratsivedru on pakitud eraldi kangast kotikesse. Lisaks taskustatud vedrudega madratsitele on olemas ka klassikalise bonell-vedrustusega madratsid, kuid neid tasuks igapäevaselt kasutatava voodi puhul pigem vältida.

Pocket-vedrudega madratsil saab magaja keha tuge täpselt õigetest kohtadest ning see „õõtsub“ vähem kui bonell-vedrustusega madrats. Pocket-vedruplokk võib olla tsoonideta või tsoneeritud. Tsoonidega vedruplokk toetab keha täpsemalt, veelgi paremat tuge pakub aga väiksematest vedrudest multipocket-vedruplokiga madrats.

1 2 3

Vedru jäikus

Vedru jäikus sõltub traadi läbimõõdust – mida paksem traat, seda jäigem vedru ja jäigem voodi. Vedru jäikust mõjutab ka vedru keermete arv ja kuju. Jäikuse sobivuse hindamiseks tuleb madratsit ise proovida.

Sisumaterjal

Sisumaterjalide valik on tänapäeval väga lai – alates klassikalisest poroloonist kuni lateksini. Sobivaima materjali leiab vaid proovides. Sisumaterjali kihi paksus võiks olla minimaalselt 2,5 cm.

Madratsi kate

Tähelepanu tasub pöörata kasutatud kanga lisatöötlusele (antibakteriaalne, sisaldab lisakiude jne). Samuti on oluline jälgida, et kate oleks eemaldatav ja pestav.

4 5

Kattemadrats

Vedrumadratsi peale soovitame alati osta kattemadratsi. Kui osta õige sisuga toode, suureneb voodi magamismugavus hüppeliselt. Seejuures tasub meeles pidada, et me veedame voodis 1/3 oma elust.

POPULAARSEIMAD TOOTED

Sleepwelli klientide lemmikud juba pikki aastaid. Sest need ongi väga head madratsid.

BLUE POCKET – kõige lihtsam, ilma tsoonideta pocket-vedrustusega madrats.

BLUE POCKET PLUS – BLUE POCKETi edasiarendus, 5-tsoonilise pocket-vedrustusega madrats. Võimalik on valida jäiga ja keskmise jäikusega vedrutraadi vahel.

RED POCKET – 5-tsoonilise pocket-vedrustusega madrats. Võimalik on valida jäiga, keskmise ja pehme vedrutraadi vahel. Lisakihtidena on madratsikatte ühele poole õmmeldud vill (talve pool) ja teisele puuvill (suve pool).

RED POCKET PLUS – RED POCKETi edasiarendus. Madratsi ühe poole sisumaterjal sisaldab antibakteriaalsete omadustega looduslikku kastoorõli, mis pärsib bakterite ja tolmulestade levikut.

BLACK MULTIPOCKET – luksuslik, 7-tsoonilise multipocket-vedrustusega madrats. Võimalik on valida jäiga ja pehme vedrutraadi vahel. Lisakihtidena on madratsikatte ühele poole õmmeldud vill (talve pool) ja teisele puuvill (suve pool).

38
VEDRUMADRATS –VALIMISEL TULEKS JÄLGIDA VIIT PÕHILIST ASPEKTI

LATEKSSISUGA VEDRUMADRATSID

Pehmed ja vastupidavad, looduslikku kautšukipuu mahla sisaldava latekssisuga vedrumadratsid.

RED POCKET ETNO – 5-tsoonilise pocket-vedruplokiga madrats. Võimalik on valida jäiga, keskmise ja pehme vedrutraadi vahel. Madratsi mõlemal poolel on lateksikiht, lisakihtidena on madratsikatte ühele poole õmmeldud vill (talve pool) ja teisele puuvill (suve pool).

BLACK MULTIPOCKET LUX – luksuslik, 7-tsoonilise multipocket-vedrustusega madrats. Võimalik on valida jäiga ja pehme vedrutraadi vahel. Madratsi ühel poolel on eriti paks ja pehme Pulse™ lateksikiht. Lisakihtidena on madratsikatte ühele poole õmmeldud vill (talve pool) ja teisele puuvill (suve pool).

LASTEMADRATSID

Lastemadratsid sobivad hästi nii tava- kui ka narivooditesse ning on mõeldud kasutamiseks maksimaalselt 50 kg kehakaalu juures.

BLUE CHILDREN – lihtne, bonell-vedrustusega lastemadrats. Kate on eemaldatav ja pestav 40 kraadi juures.

BLUE CHILDREN PLUS – pocket-vedrustusega lastemadrats. Kate on eemaldatav ja pestav 40 kraadi juures.

ORTOPEEDILISED VEDRUMADRATSID

Seljavaevuste korral soovitame valida sobivaima toote meie jäikade ortopeediliste vedrumadratsite hulgast. Samas tasub meeles pidada, et kõik inimesed on erinevad ning kõikide seljavaevuste puhul jäika madratsit ei soovitata.

BLUE ORTHOPEDIC – lihtne, ilma tsoonideta pocket-vedruplokiga madrats, mille ühel poolel on kookosmatt, teisel klassikaline poroloon.

RED ORTHOPEDIC – 5-tsoonilise pocket-vedrustusega madrats, mille ühel poolel on kookosmatt, teisel hea vetruvusega ja vastupidav Tiger Touch poroloon. Lisakihtidena on madratsikatte ühele poole õmmeldud vill (talve pool) ja teisele puuvill (suve pool).

BLACK ORTHOPEDIC – luksuslik, 7-tsoonilise multipocketvedrustusega madrats, mille ühel poolel on kookosmatt, teisel profileeritud Tiger Touch poroloon. Lisakihtidena on madratsikatte ühele poole õmmeldud vill (talve pool) ja teisele puuvill (suve pool).

39
VEDRUMADRATS –VALIMISEL TULEKS JÄLGIDA VIIT PÕHILIST ASPEKTI

KATTEMADRATS –MIKS JA MILLINE?

40
KATTEMADRATS –MIKS JA MILLINE?

1 2 3

Kattemadrats muudab voodi mugavamaks ning aitab vajadusel moodustada kahest madratsist ühtse terviku.

Kattemadrats kaitseb madratsit määrdumise ja kulumise eest ning pikendab selle eluiga.

Kattemadratsit võib kasutada pehmendusena diivanitel, lahtikäivatel vooditel ning magamisalusena telgis.

JÄIGAD KATTEMADRATSID

Kui eelistad jäigemat magamisaset, siis vali nende toodete hulgast:

TOP TIGER TOUCH – sisuks Tiger Touch poroloon, materjalitööstuse viimane sõna. Tiger Touch poroloon laseb õhul hästi liikuda ning moodustab mõnusalt vetruva, keha toetava vormi.

TOP TIGER TOUCH PLUS – paksem ja seetõttu pisut jäigem versioon eelmisest kattemadratsist.

TOP COCO – naturaalsetest kookoskiududest matt, mis muudab voodi eriti jäigaks.

LIHTSAD KATTEMADRATSID

Lihtsam kattemadrats vali nende toodete hulgast:

TOP FOAM – lihtne poroloonsisuga kattemadrats, keskmise jäikusega.

TOP PROFILED FOAM – lihtne, eelmisest pisut paksema, munaresti meenutava poroloonsisuga kattemadrats, keskmise jäikusega.

MADRATSIKAITSE JA KATTETEKK

Täiendav kaitse kattemadratsile:

Daggkapa – vedelikukindel ja hingav kaitselina padjale, kattemadratsile või alusmadratsile.

TOP Hygienic kattetekk – lihtne nurgakummidega kattetekk.

TOP Hygienic Lux kattetekk – luksuslikult pehme nurgakummidega kattetekk.

42 KATTEMADRATS –MIKS JA MILLINE?

PEHMED KATTEMADRATSID

Kui soovid oma voodile pehmust lisada, siis vali nende toodete hulgast:

TOP LATEX ETNO – pehme latekssisuga kattemadrats. Kangadisainis on kasutatud rahvuslikku Haapsalu salli motiivi.

TOP LATEX PLUS – Sleepwelli lateksmadratsite kõige pehmem ja mõnusam versioon.

TOP GREEN – Bio visco ehk n-ö mäluporoloonist sisuga kattemadrats, mis sisaldab antibakteriaalsete omadustega looduslikku kastoorõli.

TOP MICROPOCKET

Luksuslik vedrudega kattemadrats. Sleepwelli kattemadratsite uusim toode, väikeste micropocket-vedrudega ülimugav kattemadrats.

Sobib ideaalselt nii täiendavaks lisakihiks alusmadratsile kui ka ajutiseks külalistevoodiks.

Madratsi paksus on 9 cm.

UUS

KUŠETTVOODI – ALTERNATIIV KONTINENTAALVOODILE?

Kušettvoodile tasub mõelda siis, kui otsitakse pisut lihtsamat voodit suvilasse, üürikorterisse, laste- või külalistetuppa. Sisuliselt on tegemist puitraamiga madratsiga, millele on võimalik kiiresti jalad alla keerata ning voodi ongi valmis. Siiski tasub silmas pidada, et kušettvoodi on mõeldud kasutamiseks koos kattemadratsiga.

Sleepwell pakub kušettvooditele ka laia peatsite valikut ning koos sobiva mööblikangaga saab endale komplekteerida kena voodi.

Sleepwelli kollektsioonis on võimalik valida 3 kušeti vahel:

BLUE POCKET

Lihtne pocketvedrustusega kušett.

RED POCKET

Kahekihiline, tsoneeritud pocket-vedrustusega kušett.

Praktilise lahendusena on Sleepwelli kollektsioonis ka RED STORAGE voodi, millel on ülestõstetava kušetiosa all mahukas asjade panipaik. 1 2 3

RED POCKET STORAGE

Ülestõstetava kušetiosaga voodi, mille all on avar panipaik asjade hoiustamiseks.

45
KUŠETTVOODI –ALTERNATIIV KONTINENTAALVOODILE?

SLEEPWELLI TOOTED

Garantiid ja sertifikaadid:

· Vedrusüsteemide kvaliteet on tagatud DIN EN ISO 9001 sertifikaadiga.

· Tsoneeritud taskustatud vedrudel on 5-aastane tootjagarantii.

· Madratsites kasutatav poroloon, lateks, vill, puuvill ja pealiskangas vastavad rahvusvahelisele Öko-Tex 100 standardile. See tähendab seda, et Sleepwelli toodetes kasutatavad materjalid ei sisalda inimesele kahjulikke aineid ja on toodetud keskkonnasõbralikult.

· Porolooni on heaks kiitnud Eesti Allergialiit.

· Paljudel vedru- ja kattemadratsitel on Eesti Allergialiidu tunnusmärk.

47

VEDRUMADRATSID

Vedru pocket

Sisu poroloon 2,5 cm

Vooderdus -

Kangas 100% polüester

Kanga eritöötlus -

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 19

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

BLUE POCKET BLACK MULTIPOCKET

Vedru 7-tsooniline multipocket

Sisu Tiger Touch poroloon 3 cm

Vooderdus vill / puuvill

Kangas Supersoft, 66% polüester / 32% modaal / 2% elastaan

Kanga eritöötlus Sensity / Doucinelle

Pestavus 60°C

Kõrgus (cm) 25

Mõõdud (cm) 80x200* / 90x200* / 120x200* / 140x200* / 160x200* / 180x200* / erimõõdud

* Võimalik tellida mööblikangast servaga.

RED POCKET

Vedru 5-tsooniline pocket

Sisu Tiger Touch poroloon 3 cm

Vooderdus vill / puuvill

Kangas 59% polüester / 41% puuvill

Kanga eritöötlus Sanitized

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 22

Mõõdud (cm) 80x200* / 90x200* / 120x200* / 140x200* / 160x200* / 180x200* / erimõõdud

* Võimalik tellida mööblikangast servaga.

POCKET VEDRUMADRATSID

Vedrumadratsites kasutatakse tänapäeval valdavalt pocket-vedrusüsteemi, milles iga vedru on pakitud eraldi fliseliinist kotikesse. Selline lahendus lubab vedrul kuni kolmandiku ulatuses eraldiseisvalt alla vajuda, tänu millele toetab madrats keha parimal ja täpseimal viisil vajalikust kohast. Pocket-vedrustus võib olla tsoneerimata (BLUE POCKET) või täpsema toe pakkumiseks ka tsoneeritud (RED POCKET). Multipocket-vedrustusega madratsites (BLACK MULTIPOCKET) on tänu vedrude väikesemale läbimõõdule toetuspunktide arv ühe m² kohta kahekordne ning need pakuvad magajale veel paremat ja täpsemat tuge.

48
TT FOAM INSIDE TT FOAM INSIDE KESKMINE JÄIK KESKMINE PEHME JÄIK PEHME

BLUE POCKET PLUS

Vedru 5-tsooniline pocket

Sisu profileeritud poroloon 5 cm / poroloon 2,5 cm

Vooderdus -

Kangas 100% polüester

Kanga eritöötlus -

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 23 cm

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / erimõõdud

RED POCKET PLUS

Vedru 5-tsooniline pocket

Sisu Bio visco 3 cm / Tiger Touch poroloon 3 cm

Vooderdus puuvill / puuvill

Kangas 59% polüester / 41% puuvill

Kanga eritöötlus Sanitized

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 22

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

49
JÄIK KESKMINE JÄIK KESKMINE
VEDRUMADRATSID TT FOAM INSIDE

VEDRUMADRATSID RED POCKET ETNO

Vedru 5-tsooniline pocket

Sisu perforeeritud lateks 3 cm

Vooderdus vill / puuvill

Kangas Rahvuslik käsitöömuster, 50% viskoos / 50% polüester

Kanga eritöötlus Sensity

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 22

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / erimõõdud

BLACK MULTIPOCKET LUX

Vedru 7-tsooniline multipocket

Sisu Pulse lateks 5 cm / perforeeritud lateks 3 cm

Vooderdus puuvill / puuvill

Kangas Supersoft, 66% polüester / 32% modaal / 2% elastaan

Kanga eritöötlus Sensity / Doucinelle

Pestavus 60°C

Kõrgus (cm) 27

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200* / 180x200*

JÄIK KESKMINE PEHME JÄIK PEHME

BLUE ORTHOPEDIC RED ORTHOPEDIC

Vedru pocket

Sisu kookos 2 cm / poroloon 2,5 cm

Vooderdus -

Kangas 100% polüester

Kanga eritöötlus -

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 18

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

BLACK ORTHOPEDIC

Vedru 7-tsooniline multipocket

Sisu kookos 2 cm / profileeritud Tiger Touch poroloon 5 cm

Vooderdus puuvill / puuvill

Kangas Bamboo, 64% polüester / 36% viskoos

Kanga eritöötlus Bamboo

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 26

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200* / 180x200*

Vedru 5-tsooniline pocket

Sisu kookos 2 cm / Tiger Touch poroloon 3 cm

Vooderdus puuvill / puuvill

Kangas Bamboo, 64% polüester / 36% viskoos

Kanga eritöötlus Bamboo

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 21

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

ORTHOPEDIC VEDRUMADRATSID

Seljavaevustega inimestel soovitame valida sobiva toote Sleepwelli jäikade ortopeediliste vedrumadratsite hulgast. Need on kahepoolsed madratsid, mille ühe poole sisumaterjaliks on alati eriti jäik kookoskiududest matt. Samas tasub meeles pidada, et kõik inimesed on erinevad ning kõigi seljavaevuste korral jäika magamisaset ei soovitata.

Orthopedic madratsite lipulaev on BLACK ORTHOPEDIC, milles on kasutatud suure vedrude arvuga multipocket-vedrustust ning hästi niiskust juhtivat looduslike bambuskiududega Bamboo kattekangast.

51
VEDRUMADRATSID
TT FOAM INSIDE TT FOAM INSIDE ERITI JÄIK ERITI JÄIK ERITI JÄIK

VEDRUMADRATSID

BLUE CHILDREN BLUE CHILDREN PLUS

Vedru bonell

Sisu poroloon 2 cm

Vooderdus -

Kangas 50% viskoos / 50% polüester

Kanga eritöötlus Sensity

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 12

Mõõdud (cm) 70x155 / 80x200 / 90x200

Vedru pocket

Sisu poroloon 2 cm

Vooderdus -

Kangas 50% viskoos / 50% polüester

Kanga eritöötlus Sensity

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 13

Mõõdud (cm) 70x155 / 80x160 / 80x180 / 80x200 / 90x200 / erimõõdud

KESKMINE PEHME

52

DAGGKAPA

Daggkapa kaitselinad

Sleepwelli valikus on Daggkapa kaitselinasid nii laste-, vedru- kui kattemadratsitele. Pehmed ja vedelikukindlad kaitselinad on tänuväärseks lisakihiks just lastevoodites. Madratsite ja lastemadratsite kaitselinad on kaetud mugava, puuvillast ja polüestrist valmistatud pealiskihiga. Kattemadratsite kaitselinadel on Lyocell pealiskiht, mille valmistamiseks on kasutatud eukalüptipuitu.

Daggkapa padjakaitsmed

Padjakaitsmeid soovitame kasutada raskemini hooldatavate sulepatjade puhul. Hingavad ja vedelikukindlad

Daggkapa padjakaitsmed on kaetud Lyocell pealiskihiga, mille valmistamiseks on kasutatud eukalüptipuitu.

TOP HYGIENIC TOP HYGIENIC LUX

Sisu -

Vooderdus -

Kangas 100% polüester

Kanga eritöötlus -

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 1

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

Sisu -

Vooderdus -

Kangas Supersoft, 66% polüester / 32% modaal / 2% elastaan

Kanga eritöötlus Sensity / Doucinelle

Pestavus 60°C

Kõrgus (cm) 1,5

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / erimõõdud

53
KATTEMADRATSID

KATTEMADRATSID TOP FOAM TOP PROFILED FOAM

Sisu poroloon 2,5 cm

Vooderdus -

Kangas 100% polüester

Kanga eritöötlus -

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 3

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

Sisu profileeritud poroloon 5 cm

Vooderdus -

Kangas 100% polüester

Kanga eritöötlus -

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 6

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

54

TOP TIGER TOUCH

Sisu Tiger Touch poroloon 3 cm

Vooderdus vill / puuvill

Kangas 59% polüester / 41% puuvill

Kanga eritöötlus Sanitized

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 4

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / erimõõdud

TOP TIGER TOUCH PLUS

Sisu 7-tsooniline profileeritud Tiger Touch poroloon 5 cm

Vooderdus vill / puuvill

Kangas 59% polüester / 41% puuvill

Kanga eritöötlus Sanitized

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 6

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

TOP COCO

Sisu kookos 2 cm

Vooderdus vill / puuvill

Kangas Bamboo, 64% polüester, 36% viskoos

Kanga eritöötlus Bamboo

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 3

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

KATTEMADRATSID JA VOODI MAGAMISMUGAVUS

Voodi magamismugavust saab edukalt reguleerida kattemadratsitega. Madratsi jäikuse säilitamiseks või suurendamiseks soovitame valida TIGER TOUCH või TIGER TOUCH PLUS kattemadratsi, milles on kasutatud vastupidavat ja hea vetruvusega

Tiger Touch porolooni. Eriti jäigaks saab voodi muuta kookoskiududest valmistatud COCO kattemadratsiga.

Pehmema voodi saamiseks soovitame valida lateksist sisumaterjaliga kattemadratsi.

Eriti luksuslikult pehmeks muudab voodi TOP LATEX LUX kattemadrats.

55 KATTEMADRATSID
TT FOAM INSIDE

KATTEMADRATSID

TOP LATEX ETNO TOP LATEX LUX

Sisu perforeeritud lateks 3cm

Vooderdus vill / puuvill

Kangas Rahvuslik käsitöömuster 50% viskoos / 50% polüester

Kanga eritöötlus Sensity

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 4

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200 / erimõõdud

TOP GREEN

Sisu 7-tsooniline profileeritud Bio visco 5 cm

Vooderdus vill / puuvill

Kangas Seaqual, 100% polüester

Kanga eritöötlus Recycled

Pestavus 60°C

Kõrgus (cm) 6

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200 / 160x200 / 180x200

Sisu profileeritud ja perforeeritud lateks 5 cm

Vooderdus vill / puuvill

Kangas Supersoft, 66% polüester / 32% modaal / 2% elastaan

Kanga eritöötlus Sensity / Doucinelle

Pestavus 60°C

Kõrgus (cm) 6

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200* / 160x200* / 180x200* / erimõõdud

* Võimalik tellida mööblikangast servaga.

TOP GREEN

TOP Green on looduslähedastest ja -sõbralikest materjalidest valmistatud kvaliteetne kattemadrats. Sisumaterjaliks on loodusliku kastoorõli sisaldusega Bio visco (ühel madratsipoolel massaaži-efekti tekitamiseks profileerituna), mille antibakteriaalsed omadused pärsivad tolmulestade levikut. Madratsi kattekangas on Seaqual™ polüesterkiust – materjalist, mis on valmistatud maailmamerest kokku korjatud ja ümber töödeldud plastikprügist. Uus materjal on inimesele 100% ohutu, mida kinnitab ka Öko-Tex sertifikaat.

56

TOP LATEX MICROPOCKET

Sisu perforeeritud lateks 3 cm

Vedru micropocket 2 cm

Vooderdus vill / puuvill

Kangas 72% polüester/ 28% viskoos

Kanga eritöötlusPestavus 60°C

Kõrgus (cm) 9

Mõõdud (cm) 160x200 / 180x200

TOP LATEX MICROPOCKET

Õhukese pocket-vedrustusega kattemadrats, mis on mõlemalt poolt kaetud pehme lateksikihiga.

TOP LATEX MICROPOCKET on Sleepwelli kattemadratsite lipulaev, millest unistavad ka kõige suuremad unegurmaanid.

TOP LATEX ETNO DUO

Sisu perforeeritud lateks 3 cm

Vooderdus vill / puuvill

Kangas Rahvuslik käsitöömuster 50% viskoos / 50% polüester

Kanga eritöötlus Sensity

Pestavus 40°C

Kõrgus (cm) 4

Mõõdud (cm) 160x200 / 180x200

57
KATTEMADRATSID
KATTEMADRATS MOOTORVOODILE

ALUSRAAM

RED ALUSRAAM

Vedru -

Sisu poroloon 2,5 cm

Vooderdus -

Kangas 14 mööblikangast

Kanga eritöötlus -

Pestavus ei ole pestav

Kõrgus (cm) 15

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200

58

BLUE POCKET KUŠETT

Vedru pocket

Sisu poroloon 2,5 cm

Vooderdus -

Kangas 3 mööblikangast, keskel hele stretš-kangas

Kanga eritöötlus -

Pestavus ei ole pestav

Kõrgus (cm) 28

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200

RED POCKET KUŠETT RED STORAGE KUŠETT

Vedru 5-tsooniline pocket / minipocket

Sisu Tiger Touch poroloon 3 cm

Vooderdus -

Kangas 14 mööblikangast, keskel hele stretš-kangas

Kanga eritöötlus -

Pestavus ei ole pestav

Kõrgus (cm) 30

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200 / 140x200

Vedru 5-tsooniline pocket

Sisu Tiger Touch poroloon 3 cm

Vooderdus -

Kangas 14 mööblikangast, keskel hele stretš-kangas

Kanga eritöötlus -

Pestavus ei ole pestav

Kõrgus (cm) 56

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 120x200

59 KUŠETID
JÄIK KESKMINE PEHME JÄIK KESKMINE PEHME
JÄIK

MOOTORVOODI

RED MOOTORVOODI

Vedru 5-tsooniline pocket

Sisu poroloon 3,5 cm

Kangas 7 mööblikangast (AVOLA ja MANGO), keskel hele stretškangas

Kõrgus (cm) 34

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200

Kahest mootorvoodist saab moodustada spetsiaalse kattemadratsi abil suurema voodi mõõdus 160x200 või 180x200

JÄIK PEHME

60

BLUE CONTINENTAL ALUSRAAM

Vedru -

Sisu -

Kangas 3 mööblikangast, keskel hele stretš-kangas

Pestavus ei ole pestav

Kõrgus (cm) 22

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200 / 140x200

VEDRUMADRATS

Vedru pocket

Sisu poroloon 2,5 cm

Kangas 3 mööblikangast, keskel hele stretš-kangas

Pestavus ei ole pestav

Kõrgus (cm) 19

Mõõdud (cm) 140x200 / 160x200 / 180x200

RED

CONTINENTAL ALUSKUŠETT

Vedru pocket servast servani

Sisu poroloon 2,5 cm

Kangas 14 mööblikangast, keskel Antislip kangas

Pestavus ei ole pestav

Kõrgus (cm) 28

Mõõdud (cm) 80x200 / 80x210 / 90x200 / 90x210 / 140x200 / 140x210

VEDRUMADRATS

Vedru 5-tsooniline pocket

Sisu Tiger Touch poroloon 3 cm

Kangas 14 mööblikangast, keskel hele stretš-kangas

Pestavus ei ole pestav

Kõrgus (cm) 22

Mõõdud (cm) 140x200 / 160x200 / 180x200

61
KONTINENTAALVOODID
JÄIK KESKMINE PEHME JÄIK
62

ALUSKUŠETT

Vedru pocket servast servani / minipocket

Sisu poroloon 2,5 cm

Kangas 14 mööblikangast, keskel Antislip kangas

Pestavus ei ole pestav

Kõrgus (cm) 30

Mõõdud (cm) 80x200 / 80x210 / 90x200 / 90x210

VEDRUMADRATS

Vedru 7-tsooniline multipocket

Sisu Tiger Touch poroloon 3 cm

Kangas 14 mööblikangast, keskel hele stretš-kangas

Pestavus ei ole pestav

Kõrgus (cm) 25

Mõõdud (cm) 160x200 / 180x200

BLACK CONTINENTAL SAHTLITEGA

ALUSKUŠETT

Vedru -

Sisu -

Kangas 14 mööblikangast, keskel Antislip kangas

Pestavus ei ole pestav

Kõrgus (cm) 28

Mõõdud (cm) 80x200 / 90x200

VEDRUMADRATS

Vedru 7-tsooniline multipocket

Sisu Tiger Touch poroloon 3 cm

Kangas 14 mööblikangast, keskel hele stretš-kangas

Pestavus ei ole pestav

Kõrgus (cm) 25

Mõõdud (cm) 160x200 / 180x200

63 BLACK CONTINENTAL
KONTINENTAALVOODID
JÄIK PEHME JÄIK PEHME

PEATSIOTSAD

Peatsiotsi kasutatakse kušettidel ja kontinentaalvooditel.

Peatsiotsa paigaldamisega on võimalik, kerge vaevaga luua komplektne voodi.

Sleepwelli kollektsioonis on lai valik erineva disaini ja mööblikangaga peatsiotsi.

BLUE sarjas saab valida kahe ning RED ja BLACK sarjades

üheksa kvaliteetse peatsiotsa vahel.

64 PEATSIOTSAD

BLUE RED / BLACK

DIONE

Kõrgus: 95

Paksus: 10

PILLOW

Kõrgus:

Kõrgus:

BLOCKELIS

Kõrgus: 126,5

Paksus: 14

CUBE

Kõrgus:

Paksus: 10

SOLHALL

Kõrgus:

Paksus:

KRONANG

Kõrgus: 130

Paksus: 12

GEOMETRY

Laius:

Kõrgus: 131

Paksus: 12,5

65
Laius: 81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
141
161
181
Laius: 81 / 91 / 121 /
/
/
130
12
Laius: 81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
105
12
LOW Laius: 81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
95 Paksus: 7
Laius: 81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
115
10
Paksus:
H20
Kõrgus:
H35
Kõrgus:
Paksus
110
140
160
180
200
LINED Laius: 100 /
/
/
/
/
Kõrgus: 127
Paksus: 11
141
181
Laius: 81 / 91 / 121 /
/ 161 /
NEW YORK
81
91
121
141 / 161 / 181
Laius:
/
/
/
125
Paksus: 7
Laius: 81 / 91 / 121 / 141 / 161 / 181
Laius: 81
91
121
141 / 161 / 181
/
/
/
126,5
PEATSIOTSAD

Öökapid

Põhjamaise disainijoonega tammepuidust öökapid on saadaval kahes värvitoonis: naturaalne tamm ja must. Kapil on vaikselt sulguv sahtel ja mahukas riiuliosa.

Mõõdud: 40x40x65 cm.

Järid

Järi on mugav ja käepärane panipaik riiete või muude tarbeesmete hoiustamiseks. Voodi ette paigutatuna on järi sobilik ka istumiseks. Sleepwelli kollektsioonist saab valida kolme erineva disainiga järi vahel –ULVASEN, SOLHALL ja PLAIN

Vastupidava konstruktsiooni ja kvaliteetsete sulguritega järid on saadaval erinevates värvitoonides nii RED kui BLACK sarja mööblikangastega.

Mõõdud: 120x50x46 / 150x50x46 / 180x50x46 cm.

66
1 2
1 2 3
3

Padjad

Memory-foam’ist ehk „mäluporoloonist“ padi sobib eriti hästi külili magajatele, sest padjal on kaela toetav kuju. Padjal saab valida ka erineva kõrguse – üks pool on kõrgem, teine madalam.

Lateksist padi on perforeeritud ning seetõttu hästi hingav ja elastne. Padi ei vaju kunagi ära ega muuda magamisel oma vormi, nii nagu seda teeb sulepadi. Valida saab kahe erineva kõrgusega lateksist padja vahel.

Nii memory-foam’ ist kui ka lateksist padi ei sobi elupaigaks tolmulestadele.

Vooditaskud

Kontinentaalvoodile on võimalik juurde tellida praktilisi vooditaskuid, kuhu saab asetada ajakirjad, puldi, rohud jm.

Vooditaskud on saadaval vastavalt voodile kõigis Sleepwelli kangavaliku 14 värvitoonis.

1 2 1 2

JALAD

Kandilised koonusjalad

Kasepuidust jalad

Valikus 5 värvitooni: mahagonpruun, tammepeits, naturaalne, valge ja must

Kõrgused: 12 cm (kontinentaalvooditele), 18 cm (alusraamidele ja kušettidele) ja 23 cm (tammepeits)

Tammepuidust jalad (õlitatud)

Kõrgused: 12 ja 18 cm

Viltune koonusjalg

Suitsune tammejalg (õlitatud)

Kõrgused: 12 ja 18 cm

Ümarad jalad

Valikus 2 stiili:

Retro puitjalg

Värvus: pöök

Kõrgus: 18 cm

Ümmargune puitjalg

Värvus: kirss

Kõrgused: 5, 12 ja 18 cm

Nurkjalg

Naturaalsest saarest (peitsitud ja õlitatud)

Kõrgus: 5,5 cm

Metalljalg

Silindrikujuline metalljalg

Kõrgus: 14 cm

Plastikjalad

RED Storage kušeti plastikjalg

Kõrgus: 5 cm

Peatsi plastikjalg

Kõrgus: 12 cm

68
JALAD

KANGAD

Ideaalne voodikangas sobitub magamistoaga, kaunistab voodit ning on lihtsasti puhastatav.

Kõik Sleepwelli mööblikangad on elegantsed, kvaliteetsed ja kergesti hooldatavad ning vastavad rahvusvahelisele Öko-Tex tähisele.

BLUE kangavalik

BLUE sarja 3 kangast on vastupidavad ja kaunites skandinaavialikes toonides.

RED / BLACK kangavalik

RED ja BLACK sarja põhikangavaliku 14 kangast on luksuslikud, vastupidavad ja elegantselt väljapeetud toonides.

69
VERANO AGGE MANGO BOLSHOI AVOLA
Tumehall Tumehall Tumehall Tumehall Pruun Hall Hall Helehall Helehall
Helehall Beež Helebeež
Helebeež Helehall Beež Beež Beež

KANGAD JA KANGASTE TÖÖTLUSED

Bamboo

Looduslik, niiskusevastane ja imeliselt pehme

Bambus on väga eriline taim – lisaks erakordsele tugevusele ja kiirele kasvutempole on sellel ka suurepärased antibakteriaalsed omadused. Loomulik kaitse bakterite vastu võimaldab vältida kemikaalide kasutamist, muutes bambuse äärmiselt loodussõbralikuks materjaliks.

Pehmed ja vastupidavad bambusest tooted imavad hästi niiskust ning lasevad suurepäraselt õhku läbi, mistõttu tagavad need sulle parima unemugavuse. Antibakteriaalsete omadustega bambustooted sobivad ideaalselt allergikutele.

SEAQUAL™

Kangas sisaldab ookeanidest kogutud ja ümbertöödeldud plastikut

Kas teadsid, et igal aastal satub meie ookeanidesse ligi 12 miljonit tonni plastikut? Sellest 92% moodustab makroplast, mis laguneb ajapikku mikroplastideks ning jõuab ringiga tagasi meie toidulauale.

Seaqual™ polüesterlõng on valmistatud 100% taaskasutatud plastikust. See on üks sertifitseeritumaid ja keskkkonnasõbralikumaid lõngu kogu maailmas.

Tee loodusele pai magades Seaqual™ madratsil. Seaqual™ on kogukond üksikisikutest, organisatsioonidest ja ettevõtetest, kes töötavad ookeanide puhastamise ning mereprügi probleemi teadlikkusse tõstmise nimel. Seaqual™ aitab muuta ohtliku ookeaniplasti luksuslikuks kangaks.

70
KANGAD JA KANGASTE TÖÖTLUSED

Sanitized™

Tolmulestavastane töötlus

Antimikroobne Sanitized™ töötlus hoiab ära hallituse ja seente tekke ning takistab bakterite ja tolmulestade levikut. Hügieenilised Sanitized™ töötlusega madratsid sobivad suurepäraselt allergikutele!

Sensity™

Vähendab niiskust, neutraliseerib ebameeldivaid lõhnu ning hoiab madratsi värskena

Sensity™ on ainulaadne kangatöötlustehnoloogia, mis põhineb 100% looduslikel probiootikumidel. Sensity™ mikrokapslid vabastavad kangas kasulikke baktereid, mis takistavad tolmulestade ja kahjulike bakterite levikut ning aitavad neutraliseerida ebameeldivaid lõhnu.

Sensity™ töötlusega kangas aitab luua puhta ja tervisliku unekeskkonna ning pikendab madratsi eluiga. Sobib hästi allergikutele.

Doucinelle™

Eriliselt pehme ja luksuslik

Doucinelle™ on eriliselt pehme tekstuuriga luksuslik kangas, mis aitab magamise ajal kehatemperatuuri säilitada ning loob maksimaalse mugavustunde. Kangas reguleerib hästi niiskust, tagades kuivema magamiskeskkonna ning takistades voodis tolmulestade ja bakterite levikut.

SensICE™

Reguleerib kehatemperatuuri ja jahutab

Temperatuur mängib magama jäämisel olulist rolli –uinumiseks peab meie kehatemperatuur langema. Uuendusliku SensICE™ tehnoloogiaga töödeldud kangad on jahutava toimega ning puudutamisel mõnusalt jahedad.

71
KANGAD JA KANGASTE TÖÖTLUSED

MATERJALID

Puuvill

Puuvill on hingav materjal, mis tundub kehaga kokkupuutel pehme ja mõnusana. Seetõttu kasutatakse puuvilla madratsite katmiseks. Kui sinu madratsil on üks pool villane ja teine puuvillane, pööra puuvillane pool üles suvel – nii laseb madrats paremini õhku läbi ja voodi pole palav.

Sleepwelli madratsite sisumaterjal koosneb kvaliteetsest 100% puuvillast

Poroloon

Tänapäevane poroloon ehk vahtpolüuretaan on pehme, laseb õhku läbi, ei lõhna ega kogu endasse võõraid lõhnu. Lisaks on poroloon tervislik, kuna ei sobi elupaigaks tolmulestadele.

Sleepwelli toodetes kasutatava porolooni on heaks kiitnud Eesti Allergialiit.

Pocket- ja multipocketvedrusüsteemid

Pocket- ehk pakitud vedrusüsteemi puhul on iga madratsivedru pakitud eraldi kangast kotikesse. Tänu pakitud vedrudele saab keha lamamisel tuge õigetest ja vajalikest kohtadest – keha survele ei allu mitte kogu madratsi pind, vaid ainult see madratsiosa, millele langeb keharaskus. Nii võid end voodikaaslase kõrval vabalt liigutada, ilma et kogu voodipind õõtsuma hakkaks ning kaaslase und segaks.

Sleepwelli valitud BLUE ja kõikides RED sarja madratsites on kasutusel 5-tsooniline pocket-vedrusüsteem. See tähendab, et vedrud on jagatud eri tsoonidesse vastavalt inimkeha erinevate piirkondade vajadustele – õlgu ning puusavööd toetatakse tugevamate vedrudega, et vältida nende liigset madratsisse vajumist. Selliselt on selgroo õige asend tagatud kogu unetsükli jooksul.

Sleepwelli BLACK sarja madratsite sisuks on 7-tsooniline multipocket-vedrusüsteem, kus vedrusid on ruutmeetri kohta üle kahe korra rohkem kui tavalisel pocket-vedrustusel. Selline süsteem tagab kogu kehale palju täpsema toe, kuivõrd toetuspunktide arv on sedavõrd palju suurem.

Vill

Vill on soe, pehme ja hingav materjal, mis imab niiskust, kuid ei tundu katsudes niiskena. Selliste ihusõbralike omaduste tõttu on vill populaarne materjal madratsite pealiskihis, mis on magaja kehale kõige lähemal.

Kui sinu madratsil on üks pool villane ja teine puuvillane, pööra villane pool üles talvel – nii on voodi soojem ja reguleerib paremini niiskust. Sleepwelli madratsites kasutatav vill on naturaalne lambavill, mida ei ole segatud sünteetiliste materjalidega. Vill on hoolikalt puhastatud ja sisaldab minimaalselt rasva – seetõttu pole Sleepwelli madratsites villale omast lõhna peaaegu üldse tunda. Uut toodet pakendist välja võttes võib villa lõhn siiski tajutav olla, kuid see hajub iseenesest mõne nädala jooksul.

Sleepwelli valitud madratsites kasutatakse tavalisest poroloonist vetruvamat ja vastupidavamat Tiger Touch porolooni, mis laseb õhul hästi liikuda ning moodustab mõnusalt vetruva, keha toetava vormi. Profileeritud Tiger Touch poroloonil on erinevad tsoonid, mis tagab selle, et madrats kohandub veel paremini magaja kehakujuga.

Sleepwelli ökoloogilistes madratsites kasutatakse uudset Bio visco porolooni. Selles materjalis kasutatakse looduslikku päritolu kastoorõli, mis pärsib tolmulestade, seente ning bakterite paljunemist. Lisaks toimib Bio visco nagu mäluporoloon, moodustades inimese keha ümber toestava vormi.

Lateks

Lateksit toodetakse looduslikust kummipuu mahlast ehk kautšukist. Materjalina on lateks pehme, vastupidav ja elastne, laseb õhku läbi ning reguleerib ise oma niiskussisaldust. Lisaks on lateks ka tervislik, kuna selles ei paljune tolmulestad. Sleepwell kasutab madratsites eritöödeldud, pestud ja kuivatatud lateksit.

Tulenevalt lateksi valmistamise traditsioonilisest protsessist on lateksikiht reeglina perforeeritud (augustatud), mis tagab toodetes, kus lateksit on kasutatud, väga hea õhuliikuvuse. Viimastel aastatel on hakatud lateksit valmistama ka meetodil, kus lateksikihti auke ei tehta, kuid sellest hoolimata antakse materjalile eeskujulik hingavus. Taoline lateksikiht on vastupidavam ning käega katsudes selgelt äratuntav, pakkudes positiivses mõttes konkurentsi „tavapärasele“ lateksile. Sleepwelli kollektsioonis on selle materjali nimeks Pulse™ lateks.

Kookos

Kookospähkli kiududest valmistatud materjalikiht muudab madratsi jäigemaks. Selle materjali headeks omadusteks on naturaalsus, erakordselt hea õhu läbilaskuvus ning jäikus. Kookost kasutatakse Sleepwelli madratsites BLUE, RED ja BLACK ORTHOPEDIC ning kattemadratsis TOP COCO.

72
MATERJALID

UNES ON KÕIK VÕIMALIK UNEJUTT

Elasid kord uhked, kohevate sulgedega habekakud Hilda ja Anders. Nad olid head sõbrad, kuigi erinesid teineteisest nagu öö ja päev. Õhtuti, kui kakud ärkasid, oli Anders rõõmus ja vallatu: iga uus öö erutas teda. Uus öö täis põnevaid varje, kutsuvat pimedust ja vahvaid seiklusi. Hilda aga seevastu armastas päeva – heledat päikesepaistet ja õitsvaid lilli –ning oli ärgates alati kurb, sest just siis, kui kakutüdruk silmad lahti tegi, oli päike juba loojunud.

Anders märkas Hilda kurbust ning otsustas sõpra aidata. Mõnus seikluserutus hinges, suunas Anders oma noka suure tumeda raba poole, sest iga kakulapski teadis, et raba taga paksus metsas elab vana ja väga tark kakk. Kuulu järgi olevat too ürgses metsas elanud juba sadu aastaid ning teadvat rohtu tuhandale murele.

Anders lendas kaua-kaua üle kõheda maastiku. Rabade mustavad laukad olid nii tumedad, et näisid Andersile hirmsate aukudena ähvardava maa sees. Ja kuigi Anders oli üks väledamaid kakke ja osavamaid lendajaid, ei jõudnud ta isegi päikesetõusuks raba teise otsa välja. Nii jätkas vapper kakupoiss oma lendu ka kõrvetavas päikselõõsas, hoolimata väsimusest ja korisevast kõhust.

Õhtu hakul märkas Anders, kuidas puud kõrgemaks sirgusid – raba jäi aegamööda selja taha. Rabatagune mets oli paks ja tihe, ent teised linnud siristasid talle õige teeotsa kätte ning üsna varsti jõudis Anders pärale. Ta toksis nokaga viisakalt vana kaku pesapuule ning ta kutsuti lahkelt sisse. Tarka nähes suutis Anders vaevu oma üllatust tagasi hoida – nii vana kakku polnud ta eales kohanud. Vanake oli tohutu suur, tema küünised puukooresarnased ja habe sammaldunud. Ent hoolimata oma hirmust ja kohmetusest rääkis Anders vanale kakule, mis teda vaevab – ta otsib abi oma heale sõbrale Hildale, kes armastab päeva, kuigi peab elama öösiti.

Vana kakk vastas Andersile, et ta enam ammu kõiki linde ja loomi aidata ei jõua, aga et Anders ei tulnud iseenda, vaid oma sõbra pärast, võtab temagi oma viimased jõuraasud kokku ja õpetab Andersile ühe laulu. See oli iidne unelaul, viisilt lihtne, ent igaüks, kes seda kuulis, vajus kohe unne ning nägi unes alati päikesepaistelist päeva. Andersil oli väga raske laulu selgeks saada, sest iga kord, kui ta noka lahti tegi, jäi ta magama. Ent pärast mitut päeva tööd ja paljusid unetunde oli kakupoisil viis selge.

Puhanu ja rõõmsana lendas Anders tagasi koju. Hommik oli juba saabumas ning õnnetu Hilda vaatas pesaveerelt igatsusega hahetavat taevast. Hilda ei jõudnud veel Andersilt päridagi, kus too olnud oli, kui Anders juba laulma hakkas ning sõbrad vajusid koos magusasse unne. Terve päeva lendasid Hilda ja Anders oma unedes päikesepaistel ringi ning enam ei ole Hilda õhtu saabudes kurb. Ta teab, et igale ööle järgneb ilus ja kosutav päev unenägudes.

73
UNES ON KÕIK VÕIMALIK
Hilding Anders Baltic AS on kahe Tallinna Loomaaia habekaku – Hilda ja Andersi – vader.

LOE RAAMATUT!

RAAMATUSOOVITUSED

Erinevad uuringud on tõestanud, et teleka vaatamine ja nutiseadmete kasutamine enne voodisseminekut võivad und häirida. Nimelt takistab ekraanidest kiirguv sinine valgus kehas melatoniini – uinumist soodustava hormooni – tootmist. Lisaks on raske pidevas infovoos n-ö aju välja lülitada ning magamiseks rahuneda. Seega soovitatakse vähemalt umbes tund enne uinumist tehnika kasutamist täielikult vältida.

Lugemine seevastu aitab aga päevamuresid unustada, meeltel rahuneda ning vähendab stressi. Õhtune lugemisvara peaks kindlasti olema lõõgastav ja mitte ülearu põnev – muidu on raske raamatut õigel ajal käest panna. Kui sinu öökapil veel lugemist ootavate raamatute kuhja ei ole, siis siin on sulle mõned meie raamatusoovitused.

1. Avasta oma sisemine laps või loe koos lastega!

Shel Silverstein

„Helde puu“

Südamlik lugu andmisest, vastuvõtmisest ja armastusest. Lihtne ja lühike raamat suudab panna igas vanuses lugeja mõtlema elu ja eluväärtuste üle, mis ajas muutuvad.

2. Sul on õhtuti raske rahuneda ja päevamuresid kõrvale heita? Võta raamat, ava uus ja tundmatu maailm ning luba sel end argimuredest eemale kanda.

Tsitsi Dangarembga

„Närvilised olud“

Maailmapilti avardav kujunemislugu teismelisest Aafrika tüdrukust, kes otsib 1960. aastate Zimbabwe meestekeskses ühiskonnas teed hariduse ja iseseisvuse poole.

Tuula Karjalainen

„Tove Jansson. Tee tööd ja armasta”

Inspireeriv biograafiaraamat ühe armastatuma soomerootsi kunstniku ja kirjaniku, Tove Janssoni, elust.

3. Kui sa pole suur lugeja või tunned, et õhtuti lihtsalt ei jaksa pikalt süveneda, on suurepäraseks valikuks hea luuleraamat. Üks luuletus võib anda sama palju mõtteainet kui terve raamat!

Andres Ehin

„Kimbuke sinilolli“

Sürrealist Andres Ehini 80. sünniaastapäevale pühendatud luuleraamat on tema poole sajandi jooksul kirjutatud luuletuste esimene täielik valikkogu. Peale varem ilmunud luuletuste sisaldab see ka seni tundmata luuletusi, mis on leitud Rahvusarhiivist Tartu KGB osakonna toimikust.

4. Üritad end õhtuti uudistest ja sotsiaalmeediast võõrutada, aga infonälga on raske taluda? Naudi uute teadmiste omandamist rahulikult ja ekraanivabalt.

Jaan Aru

„Loovusest ja logelemisest“

Raamat uurib, mida meie ajud suudavad ning jagab praktilisi nippe loovama elu jaoks.

5. Enne uinumist soovitatakse küll põnevaid raamatuid vältida, kuid raamatu lugemine on siiski parem variant kui telefonist ärevakstegevate töömeilide vaatamine.

Ursula K. Le Guin

Mõtlemapanev utoopiline romaan, mis lahkab põhjalikult anarhismi, revolutsiooniliste ühiskondade, individualismi, kapitalismi ja kollektivismi probleeme.

Arto Paasilinna

„Jänese aasta“

Lõbus lugemine ühe mehe ja tema ustava jänesepoja sõprusest ning sekeldustest ametivõimude ja vesternilike antikangelastega „Metsikus Soomes“.

74
„Ilmajäetud. Mitmeti mõistetav utoopia“
LOE RAAMATUT!

KUIDAS MADRATSIT VALIDA?

Enne e-poodidesse sukeldumist või kauplusesse minekut on mõistlik eelnevalt läbi mõelda, milline peaks sinu uus madrats olema. Mõelda tasuks järgnevatele küsimustele:

1. Kas madrats peaks olema pigem pehme, keskmise jäikusega või jäik?

2. Kas soovid vedrudega või vedrudeta madratsit?

3. Millistes mõõtudes madratsit vajad?

4. Kas sul on allergiaid või seljaprobleeme?

Jäikus

Sobiva jäikusega madratsi leidmiseks kahjuks universaalset valemit pole – tegu on eelkõige tunnetusliku küsimusega. Madrats, mis sobib suurepäraselt sinu sõbrale või pereliikmele, võib sinu jaoks olla väga ebamugav ning vastupidi.

Üldiselt kehtib tõde, et mida raskem on magaja, seda jäigemat madratsit ta vajab. Kui juhtub, et ühes voodis magavad kaks väga erinevate kehakaaludega inimest, soovitame kasutada kaht kitsamat erineva jäikusega madratsit ning kahest madratsist tulenevate ebatasasuste vältimiseks nende peal üht laia kattemadratsit.

Vedrumadratsid

Laias laastus jagunevad madratsid kaheks – vedrudega ja vedrudeta madratsiteks. Vedrumadratsi puhul on tänapäeval standardiks taskustatud ehk pocketvedru, mis tähendab, et iga madratsivedru on pakitud eraldi kangast kotikesse. Pocket-vedrudega madratsil saab magaja keha tuge täpselt õigetest kohtadest, kuna keha survele allub vaid see madratsiosa, millele raskus parasjagu langeb. Tänu sellele süsteemile esineb ka oluliselt vähem üldist madratsipinna „õõtsumist“, mistõttu võib öösel rahulikult magamisasendit vahetada, ilma et peaks kartma voodikaaslase magusa une häirimist.

Paljud pocket-vedrudega täiskasvanute madratsid on ka tsoneeritud. See tähendab, et madratsil on mitu, harilikult 5 või 7 tsooni – jäigemad vedrud jäävad nende kehaosade alla, mis vajavad rohkem tuge ning veidi pehmemad kohtadesse, mis võiksid rohkem madratsi sisse vajuda.

Tervisemured

Allergikutele soovitame madratseid, mille katet on võimalik hõlpsalt eemaldada ning pesta. Lisaks on hea mõte soetada alusmadratsi peale ka kaitsev ning kergemini hooldatav kattemadrats.

Seljaprobleemide korral võib abi olla jäigemal madratsil magamisest – proovi kindlasti ka ortopeedilisi madratseid.

76
KUIDAS MADRATSIT VALIDA?

Madratsi valimine

Kui oled nüüdseks eespool mainitud neljale küsimusele vastused leidnud, on suur osa eeltööst juba tehtud. Kauplusesse madratseid proovima minnes varu kindlasti piisavalt aega, et õige tunnetus kätte saada. Iga madratsi proovimiseks võiksid aega võtta vähemalt paar minutit.

Mõned nõuanded, mida kaupluses madratsit proovides järgida:

1. Ära häbene! Tunne end vabalt, võta kingad jalast ja üleriided seljast. Heida pikali ja proovi erinevaid asendeid.

2. Tunneta oma keha kumerusi. Madratsi jäikuse sobivuse testimiseks on hea nipp panna käsi selja keskosa ja madratsi vahele. Kui saad seda teha ilma pingutuseta ning ruumi jääb isegi üle, siis on madrats sinu jaoks arvatavasti liiga jäik. Sama kehtib ka vastupidi – kui käsi mahub keha ja madratsi vahele vaevaliselt, on madrats liiga pehme.

3. Lama ka külili ja tunneta tasakaalu. Kui kaldud kergesti ühele või teisele poole, on madrats liiga jäik. Kui aga vajud liialt sügavale ja pöörata on raske, on madrats liiga pehme.

4. Proovi madratsit koos erinevate kattemadratsitega ja tunneta nende erinevusi. Madratsi mugavus võib erinevate kattemadratsitega väga palju varieeruda!

KUIDAS MADRATSIT HOOLDADA?

Korrapärane ja õige hooldus hoiab madratsi puhtamana, tagab sellele pikema eluea ning kindlustab magajale parema une.

1. Aseta madrats alati sirge põhjaga voodisse vältimaks kumeruste ja lohkude tekkimist. Ära pane madratsit otse põrandale või ilma lippideta voodisse – halva ventilatsiooni tõttu võib madratsi alumisesse osasse koguneda niiskus ning tekkida hallitus.

2. Hoia meeles, et madratsi peal hüppamine või selle ühe koha pikaajaline vajutamine (nt pidev istumine madratsi äärel) võib madratsi vedrusid rikkuda ning vahtpolüuretaani või lateksi kihte deformeerida.

3. Pööra ja keera oma madratsit umbes 3–4 korda aastas, et vältida madratsi äravajumist. Vahetada tuleks nii madratsi ülemist ja alumist poolt kui ka peatsi ja jalutsi osa.

4. Voodipesu vahetades puhasta madratsit tolmuimejaga. Nii väldid tolmulestade ja kahjulike bakterite paljunemist voodi sisemuses.

5. Madratsikatte pesemisel järgi alati konkreetse madratsikatte pesemisjuhiseid. Eemaldatavad katted tuleks venitada vormi niiskena, vahetult peale pesemist. Lihtsamaid plekke saab eemaldada ka niiske lapi või spetsiaalsete, mööblipoes müüdavate leebemate puhastusvahenditega.

Vale! Kui madrats on liiga pehme, vajub keha liialt madratsi sisse – selline asend painutab lülisamba kõveraks nagu vibu.

6. Kasuta madratsil madratsikaitset või kattemadratsit. Nende puhastamine ja pesemine on hõlpsam, lisaks aitab kattemadrats ära hoida ka madratsi lohkuvajumist.

Vale! Kui madrats on liiga kõva, ei saa puusad ja õlavöö piisavalt madratsi sisse vajuda ning talje ei saa tuge. Ka selles asendis paindub lülisammas ebaloomulikku asendisse.

Õige! Madrats annab paraja toe taljele ning õla- ja puusavöö saavad piisavalt madratsi sisse vajuda.

15. Omaette

16. Üksluine

17. Väljapoole kaardus

18. Pime aeg

19. Väike värskendav tukastus

20. Poissmeeste päike

21. Raamat tarkuste omandamiseks

22. Hellitus, sõnakuulelik

23. Targa organi osake

24. Fosfor

25. Magamispaik

26. Suur vaigune taim

27. Sagin ja kära

28. Nädalaleht

29. Sobilik paik juur- ja köögivilja kasvatamiseks

30. Ehk

31. Lase sõba silmale

32. Suur küngas

33. Elukutse/töökoht

34. Jood

35. Parim janukustutaja

36. Raadius

37. Hingevaev, mis magada ei lase

38. Euroopa Liit

39. Mi (noot)

40. Humalane õllesort

41. Sumeri linnriik

42. D (noot)

43. Üleval, virge

44. Gallium

45. Uinumist soodustav mineraalaine

46. Pulgake tule süütamiseks

47. Kaalium

78
1. Magamisriietus 2. Hüva/kiiduväärt 3. 24 h 4. Näiteks 5. Kõige väiksema aatommassiga element 6. Tüdruku unistus 7. Hobuse kodu 8. Peen prantsuse toit, magus või soolane vaht 9. Fantastika 10. Naeratus 11. Ema või isa venna võsuke 12. Magama jääma 13. Väävel 14. Pahviks lööma
15 6 7 4 5 10 11 12 13 14 1 2 3 8 9 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

FOTOD Katrina Tang

INERJÖÖRID Set Set Studio ja Kaia Tungal

KOSTÜÜMID Alli-Liis Vandel

MUAH Jennifer Scholz

MODELLID Laureen, Sebastian, Jens Romi, Lennon, Lark, Taavi, Rita ja Pasi

ILLUSTRATSIOONID Lumimari

KUJUNDUS AD Angels

AITÄH Aatrium Sisustuskaubamaja

79
sleepwellbed.com
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.