Lázně a termály

Page 1

ČESKO

SLOV MAĎ

ENSKO

ARSKO

něm

ecko

POLS

ko

lázně  termály nejznámější lázně a termální koupaliště LÁZEŇSKÉ, REGENERAČNÍ, RELAXAČNÍ A WELLNESS POBYTY

2021


Německo, POlsko, Maďarsko 2 Katalog „Lázně a termály“ přináší jen výběr z naší široké nabídky pobytů v klasických i termálních lázních v Čechách, na Moravě, Slovensku, v Maďarsku, v Polsku či v Německu. Většina lázeňských zařízení dnes nabízí celou řadu různých programů, které se liší jak délkou pobytu, tak i rozsahem procedur, stravování, věkovou kategorií či obdobím. Pro podrobné a aktuální informace a ceny k jednotlivým objektům prosím dohledejte příslušné lázně na našem webu. Stejně tak zde naleznete i tzv. akční či lastminute nabídky, kterých je v průběhu roku opravdu mnoho a žádný tištěný katalog je nemůže zachytit. http://www.slantour.cz/zajezdy/katalog/lazenske-pobyty

Bad Füssing

č

od 890 K

PŘEHLED POBYTOVÝCH MÍST POLSKO Czerniawa, Kudowa – Zdroj str. 2 NĚMECKO Bad Füssing str. 2 MAĎARSKO Sárvár str. 2 Kehida str. 2 Bükfördö str. 3 Hevíz str. 3 Zalakaros str. 3 Mosonmagyaróvár str. 3 ČECHY A MORAVA Karlovy Vary str. 4 Mšené Lázně str. 4 Františkovy Lázně str. 4

Mariánské Lázně str. 5 Chodová Planá str. 5 Konstantinovy Lázně str. 5 Lázně Libverda str. 5 Jáchymov str. 5 Janské Lázně str. 6 Třeboň str. 6 Poděbrady str. 6 Lázně Velichovky str. 6 Luhačovice str. 7 Karlova Studánka str. 7 SLOVENSKO Piešťany str. 7 Sliač str. 8 Sklené Teplice str. 8

CZERNIAWA - ZDRÓJ

Nový Smokovec str. 8 Bešeňová str. 8 Dunajská Streda str. 8 Turčianské Teplice str. 9 Kúpele Lúčky str. 9 Rajecké Teplice str. 9 Bojnice str. 9 Bardějovské Kúpele str. 9 Trenčianské Teplice str. 10 Dudince str. 10 Vyšné Ružbachy str. 10 Patince str. 10 Štúrovo str. 11 Podhájska str. 11 Velký Meder str. 12 Horné Saliby str. 12

Hotel Ewa

Městečko Bad Füssing leží v Dolním Bavorsku. Poloha města je výhodná pro výlety do Passova, Mnichova, Salzburgu nebo Linze. Příroda kolem Bad Füssingu je rájem v jakémkoli ročním období. V městečku se nachází stejnojmenné lázně. Cesta z Prahy do Bad Füssingu je dlouhá 250 km (cca 4 hodiny). Hotel Brunnenhof*** se nachází v centru městečka Bad Füssing a nabízí klidnou rodinnou atmosféru s možností masáží a léčby bahnem. Hosté mohou relaxovat na slunné terase s přilehlou loukou.

KUDOVA ZDRÓJ

Lázeňské středisko Czerniawa - Zdrój se nachází na jihozápadě Polska u státních hranic s Českou republikou v provincii Jelenia Gora. Hotel je situován nedaleko borového lesa a svou polohou poskytuje mimořádně útulnou atmosféru s vysokým standardem poskytovaných služeb. Hotel nabízí wellness zónu (bazén, jacuzzi, finská sauna), fitness studio, bar, dětské hřiště, hlídané parkoviště, výtah a WiFi.

Hotel Park Inn

od 1.250

Lázeňská tradice v Kudově Zdróji se traduje od 1580. Neodmyslitelnou součástí lázní je kolonáda a upravený lázeňský park. Lázně využívají pramenů jak k pitným kúrám, tak při procedurách. Lázeňský dům Polonia se nachází u lázeňského parku. Hosté mají k dispozici výtah, lobby bar, kavárnu, recepce, i lázeňské divadlo. Neméně zajímavé je okolí, které je vhodné pro procházky v lesoparku s výhledy na město. Pro zábavu je určen i místní aquapark.

Kehida

Termal hotel

od 2.390

Městečko Sárvar se nachází v západní části Maďarska, na břehu řeky Rába, uprostřed vodního ráje moderního komplexu termálních lázní na skutečně světové úrovni. Komfortní hotel Pak Inn**** je situován přímo u termálních lázní cca 15 min. chůze od centra města. K dispozici je zde restaurace, kavárna, lobby bar, slunná terasa, konferenční prostory. Hotel je propojen krytou chodbou přímo s areálem lázní a hosté tak mají vstup do lázní v ceně pobytu.

Hotel Polonia

od 1.090

SÁRVÁR

Hotel Brunnenhof

od 1.690

Termální lázně Kehida se nacházejí 9 km od města Hevíz a 20 km od Balatonu. Hotel Termal**** hostům nabízí vysoký komfort ubytování, stravování i veškerých nabízených služeb. Termální lázně Kehida disponují plochou 2400 m2, venkovními bazény s teplotou vody 34 - 36°C, tobogánem, whirpool bazénem a mnoha dalšími možnostmi zábavy pro celou rodinu. Nudit se zde nebudou návštěvníci žádné věkové kategorie. Vstup do lázní mají hotelový hosté zdarma.

Podrobnosti a ceny: http://www.slantour.cz/zajezdy/katalog/lazenske-pobyty


3 TERMÁLNÍ LÁZNĚ BÜK

Maďarsko Apartmán hotel

Hotel Répce GOLD

TERMÁLNÍ LÁZNĚ BÜK

č

od 425 K

Městečko Bük a nedaleký lázeňský areál Bükfürdó patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším maďarským termálním lázním. Areál lázní má rozlohu 13 ha a nabízí koupání ve 22 krytých i otevřených bazénech s termální i užitkovou vodou. Apartmán hotel je součástí komplexu 4 budov vzdálených cca 300 m od areálu termálních lázní. V hotelu mají hosté k dispozici příjemnou restauraci a pro relaxaci si mohou objednat Ceragem-E masáže (termální masážní lehátko) poskytované přímo v hotelu.

HEVÍZ

Hotel Spa

od 1.890

Hotel Répce Gold**** je situován v klidné části lázeňské čtvrti. Z hotelu lze přejít rovnou do areálu lázní spojovací chodbou. Hotel je vybaven restaurací, barem, soláriem, jsou zde poskytovány služby kadeřníka, kosmetiky, pedikúry, masáže, fitness, wellness ostrov – plavecký bazén, jacuzzi, sauna, whirlpool, parní kabina. Dále je zde k dispozici společenská místnost, obchod, telefon, internet. V parku u hotelu je fotbalové hřiště. Za poplatek je možnost zapůjčení kol. Možnost parkování u hotelu.

HEVÍZ

Apartmánový dům Centrum

č

od 890 K

od 1.590

Hotel Spa Hevíz**** se nachází přímo u jezera Hevíz, největšího přírodního termálního jezera v Evropě. Hotelovým hostům je zde k dispozici restaurace, vlastní wellnes centrum (krytý bazén, sauna, infrakabina, lázeňský areál), parkování u hotelu. Hosté mají na pokojích k dispozici župany a bezplatné WI-FI. Předností hotelu je bezesporu vstup do termálního jezera, který je v ceně pobytů a to s možností odchodu a opětovného návratu během dne.

MOSONMAGYARÓVÁR

Hotel Thermal Aqua

Návštěvníci Hevízu vyhledávají především světoznámé jezero s termální vodou, která přitéká z pramenné jeskyně, nacházející se při jeho dně. Voda se v jezeře během 48 hodin zcela vymění a její teplota v zimě neklesne pod 23°C a v létě dosahuje až 37°C. Apartmánový dům Centrum nabízí moderní ubytování blízko centra Hévízu - 5 min. od pěší zóny a cca 400 m od termálního jezera. V domě je k dispozici internet, sauna, jacuzzi a fitness..

ZALAKAROS

od 1.290

od 1.810

Historické město Mosonmagyaróvár se nachází v severní části Maďarska, jen 20 km od maďarsko-slovenské hranice. Návštěvnost města zvyšuje celoročně otevřený lázeňský areál, ve kterém je k dispozici krytý bazén a 2 venkovní léčebné bazény s teplotou vody 35 °C a další 3 zážitkové bazény s termální vodou o teplotě 33 °C. Hotel Thermal Aqua je situován přímo v areálu lázní a jeho hosté mají vstup do areálu zdarma. Součástí hotelu je restaurace a kadeřnictví.

hotel Freya

Přímo v centru městečka Zalakaros, v těsné blízkosti lázní, se nachází hotel Freya. Objekt je napojen na lázně Granit vyhřívaným tunelem. Vstup do lázní je zdarma a je zde i krytý bazén s užitkovou vodou. V blízkosti lázní mohou hosté navštívit také první aquapark v Maďarsku o rozloze 360 m² vodní plochy, dětský bazének a 11 různých vodních atrakcí. V hotelu je hostům k dispozici restaurace, lobby bar, parkoviště, trezor, taxi služba, obchod se suvenýry, masáže a akupunktury, masážní křesla a internet.

Podrobnosti a ceny: http://www.slantour.cz/zajezdy/katalog/lazenske-pobyty


ČESKO 4 KARLOVY VARY

Sanatorium Kriváň

KARLOVY VARY

od 1.575

Historická budova sanatoria Kriváň se nachází v lázeňském centru Karlových Varů, v těsné blízkosti kolonád. Sadová kolonáda se nachází přímo proti hlavnímu vchodu sanatoria. Zrekonstruovaná a zmodernizovaná budova sanatoria Kriváň nabízí klientům komfort tříhvězdičkového hotelového zařízení. Hosté zde mají možnost využít širokou nabídku lázeňských a rehabilitačních služeb vlastního balneoprovozu, který je umístěn v přízemí a prvním patře budovy.

KARLOVY VARY

Wellness Hotel GREEN

od 1.275

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

od 1.575

Hotel Melodie

MŠENÉ LÁZNĚ

Lázně Mšené

od 1.490

V malebném údolí Mšenského potoka, pouhých 45 km od Prahy, se rozkládá areál Lázní Mšené. Lázně jsou navštěvovány klienty, vyhledávajícími vedle léčby pohybového aparátu především pohodu, odpočinek a klid. V sedmi rekonstruovaných lázeňských pavilonech naleznete kompletní služby pro vaše zdraví. Ubytování je poskytováno v šesti lázeňských domech (Praděd, Říp s centrálním balneo-provozem, Vítkov, Blaník, Kyselka a Slovanka), které jsou od sebe vzdáleny 50 až 200 metrů.

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

č

od 990  K

Hotel Melodie se nachází v centru proslulých lázní v městském lesním parku poblíž kolonády (24 minerálních pramenů). Objekt je chráněnou památkou, byl v roce 1998 plně rekonstruován a interiér moderně vybaven. K dispozici je stylově zařízená restaurace, výtah a má bezbariérový přístup. Hotelová recepce na požádání zajistí lázeňské procedury v nedalekém lázeňském penzionu (cca 200m) i včetně lékařské prohlídky. Zároveň je možné v recepci hotelu zakoupit vstupenky do Aquafora se slevou.

Spa Hotel Čajkovskij a Spa h Wellness hotel PALACE**** jsou navzájem propojeny a tvoří jeden komplex nacházející se nedaleko kolonád s léčivými prameny. Hotel nabízí komfortní ubytování v moderně vybavených pokojích. Svým hostům hotel poskytuje procedury s vřídelní vodou, kterou je možné pit z minerálního pramene přímo v hotelové recepci. Hosté mají k dispozici wellness, bazén, medicínské centrum, konferenční sál, kosmetický salon a bar s výhledem na Karlovy Vary.

Poloha hotelu je nedaleko karlovarských kolonád (3 km), ale přesto v klidné přírodě, kde uslyšíte šum řeky, zpěv ptáků a vychutnáte klid okolních lesů. Hotel nabízí komplexní hotelové služby ve formě kvalitního ubytování, chutné a čerstvé kuchyně a úžasnou relaxaci a wellness. GREEN PARADISE Wellness & Balneo centrum je zcela nové a moderně zařízené. Chutnou a čerstvou kuchyň můžete ocenit po celý den v příjemné hotelové restauraci s rozlehlou terasou a výhledem na krásné lesy a řeku Teplou.

Hotel Čajkovskij

Pension Josef

od 1.050

Pension Josef ve Františkových Lázních je certifikované nestátní zdravotnické zařízení s rodinnou atmosférou a osobním přístupem ke každému hostovi. Pension Josef tvoří komplex dvou budov, které jsou od sebe vzdálené pouhých 70 metrů. Josef I. - budova je propojena s balneo provozem a je zde výtah, venkovní posezení, konferenční salonek. V budově Josef II. je recepce, restaurace s letní terasou a nekuřáckým salonkem. Procedury v rámci pobytů se poskytují v pensionu Josef I.

Podrobnosti a ceny: http://www.slantour.cz/zajezdy/katalog/lazenske-pobyty


5 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

ČESKO Hotel Ferdinand

Spa Hotel Palece Zvon

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

č

od 795  K

od 1.650

Hotel Ferdinand je situovaný nedaleko lázeňského centra města Mariánské Lázně a je obklopený z obou stran lesem. V areálu hotelu se nachází příjemná restaurace, letní terasa a zimní zahrada. Hotel má vlastní wellness provoz s bohatou nabídkou procedur a wellness vyžitím. K příjemné relaxaci a regeneraci je k dispozici také sauna, solná jeskyně a vířivé vany. Nabízíme kombinace pobytových balíčků s wellness procedurami jako jsou klasické masáže, rašelinové zábaly, uhličité koupele a další.

Tento krásný secesní hotel Palace Zvon**** se nachází v samotném srdci Mariánských Lázní přímo naproti kolonádě se Zpívající fontánou. Hotel nabízí klidný lázeňský pobyt v historické budově, která je však vybavena moderním zařízením. Kulinářské umění šéfkuchařů a jejich týmů můžete vychutnávat v jedné ze tří hotelových restaurací, nebo na letní terase s výhledem na Zpívající fontánu. Hotel nabízí léčebně rehabilitační a relaxační procedury přímo ve svém komplexu.

Pivní lázně, hotel U Sládka

Konstantinovy LÁZNĚ Domy Mánes, Palacký, Purkyně

CHODOVÁ PLANÁ

č

od 990  K

Hotel U Sládka se nachází uprostřed malebného městečka Chodová Planá v samém srdci Chodska. Hotel je umístěn v areálu rodinného pivovaru Chodovar a zejména restaurace Ve Skále nabízí spoustu neopakovatelných gastronomických zážitků. Pobyty hostů jsou zde spojeny s ojedinělou koupelí v pivní lázni. Pravá pivní lázeň je připravena v rehabilitační vaně a má teplotu 34°C. Hlavní přísadou koupele je tmavé Koupelové pivo, které se vyrábí tradiční originální metodou.

Jirásek

Mánes

č

od 999 K

Konstantinovy Lázně se v současnosti stávají moderním výchovným centrem životního stylu. Hlavní léčebné metody jsou založeny na využití přírodního léčivého zdroje - minerální uhličité vody. Místní léčivá minerální voda má nejvyšší obsah volného kysličníku uhličitého v celé České republice. Lázně jsou položeny v nádherném zalesněném údolí, které skýtá velké možnosti ke krásným procházkám. Ubytování je poskytováno v několika lázeňských domech různé kategorie.

Purkyně

LIBVERDA

Lázně Libverda

Lázně Jáchymov

JÁCHYMOV Astoria

Curie

od 1.330

Lázně Libverda jsou tradičním lázeňským komplexem ležícím ve stejnojmenné obci v údolí Jizerských hor v nadmořské výšce 424 metrů. Díky své poloze a příjemnému klimatu jsou lázně místem vhodným k realizaci odpočinkové turistiky. Pro aktivní využití volného času klientů jsou v areálu k dispozici tenisové kurty, minigolfové hřiště a v neposlední řadě fitness centrum. Ubytování je poskytováno v hotelu Nový Dům ve kterém je centrální recepce, ordinace lékařů a část léčebného úseku.

od 1.355

Léčebné lázně Jáchymov se nachází v malebném údolí Krušných hor, severně od Karlových Varů. Mají výjimečné postavení v léčbě chorob pohybového aparátu díky unikátnímu základnímu léčebnému prostředku - radonovým minerálním vodám. Nabídka ubytování je v léčebných domech Akedemik Běhounek, Astoria a komplexu Curie. Pobytové balíčky obsahují léčebné a relaxační procedury, některé i včetně radonové kúry.

Podrobnosti a ceny: http://www.slantour.cz/zajezdy/katalog/lazenske-pobyty


ČESKO 6 JANSKÉ LÁZNĚ

Státní léčebné lázně

Třeboň

SLATINNÉ Lázně Aurora

od 1.790

Janské Lázně leží v oblasti Krkonošského národního parku, v nadmořské výšce 670 m, na úpatí Černé hory. Lázně nejsou jen lázněmi v pravém slova smyslu, ale současně i významným rekreačním, turistickým a sportovním centrem Krkonoš. Většina léčebných procedur které jsou v rámci pobytu, je založena na využití přírodní termální vody, která je čerpána z pramenů Janov a Černého pramene, které vedou přímo pod budovou lázní. Ubytování je poskytováno v několika léčebných domech různé kategorie.

TŘEBOŇ

Hotel Zlatá Hvězda

Lázně se nachází na západním okraji města v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět. Součástí lázní je společenský sál s kavárnou, restaurace, bary, obchody, fitness, tělocvična, kadeřnictví, kosmetika, manikúra, pedikúra, squash, bowlimg, sauna, solárium, plavecký bazén a vodní atrakce. Třeboňské lázně jsou umístěny ve městě bez smogu, nadměrného civilizačního napětí a hluku, což maximálně zvyšuje efektivnost a účinek léčby. Ubytování je poskytováno v centrální budově lázní.

TŘEBOŇ

Slatinné Bertiny lázně

od 1.180

Renesanční hotel Zlatá hvězda se nachází na náměstí v centru historického města Třeboň. V přízemí hotelu se nachází elegantní restaurace, která reprezentuje rozmanitý výběr excelentních jídel české, renesanční i světové kuchyně, skvělá vína, nevtíravou hudbu i vynikající servis personálu. Dále je zde lobby bar otevřený 24 hodin denně a letní zahrádka uprostřed náměstí či v podloubí skýtá nádherný výhled na třeboňské náměstí. Hotel má vlastní moderní wellness centrum.

PODĚBRADY

Spa Hotel Felicitas

od 2.330

od 2.095

Bertiny lázně se nacházejí v těsné blízkosti historického centra Třeboně, obtékány klenotem jižních Čech, Zlatou stokou, díky čemuž si můžete plně vychutnat klidnou atmosféru starobylého města ve spojení s přírodou. Lázně se specializují na léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a celkovou rekondici těla i mysli. Součástí lázeňského komplexu jsou restaurace, bary, plavecký bazén, sauna a moderně vybavený Sport park.

Velichovky

Spa Hotel Felicitas**** má ideální polohu přímo na lázeňské kolonádě naproti centrální fontáně. Nachází se 100 metrů od vlakového i autobusového nádraží, 300 metrů od Jiřího náměstí a od poděbradského zámku. Hotel nabízí široký komplex služeb pod jednou střechou, klienti zde naleznou balneo-rehabilitační centrum, wellness centrum, bazén s vířivkou, kongresové centrum, podzemní garáže aj. Hotel disponuje i bezbarierovými pokoji.

od 2.215

Lázně Velichovky

od 1.875

Lázně Velichovky 1897 se nacházejí ve Východních Čechách a řadí se mezi špičkové lázně specializující se na pohybové ústrojí. K dobré pověsti lázní přispívá také zdejší velmi hustá slatina, která je svým složením ojedinělá na území České republiky. Kromě léčebné slatiny lázně nabízejí klidné zázemí s rodinnou atmosférou a ochotným, zkušeným personálem. Klienti si zde mohou vybírat z velkého množství procedur pro léčbu pohybového aparátu.

Podrobnosti a ceny: http://www.slantour.cz/zajezdy/katalog/lazenske-pobyty


7 LUHAČOVICE

ČESKO, Slovensko Wellness hotel Pohoda

od 1.930

LUHAČOVICE

Hotel Vega

od 1.699

Hotel Pohoda**** je situován v klidné části Luhačovic, nedaleko Pozlovické přehrady a letního aquaparku Duha, cca 20 min. Spojení s městským centrem je zajištěno pomocí pravidelné bezplatné hotelové dopravy. Příjemná stylová restaurace nabízí speciality jak domácí, tak i zahraniční kuchyně. Dokonalý relax nabízí hostům relaxační centrum s asistovanými procedurami (masáže, koupele, zábaly atd.) nebo celoročně přístupný Wellness s plaveckým bazénem, vířivými bazény a Saunovým světem.

Wellness hotel je umístěn nad přehradou v obci Pozlovice s romantickými výhledy nerušenými okolní zástavbou, místo tiché a klidné bez hlomozu a městského hluku. Hotel nabízí péči masérů a služby v areálu s bazénem, whirpoolem, saunou, soláriem. Veškeré procedury v rámci pobytů jsou poskytovány přímo v hotelu. V hotelu je k dispozici restaurace, kavárna, v letních měsících příjemná venkovní terasa před hotelem nebo zadní terasa s možností posezení u ohniště a grilu.

KARLOVA STUDÁNKA Horské lázně Karlova Studánka

PIEŠŤANY

od 1.195

Karlova Studánka jsou moderní a ojedinělé přebudované lázně uprostřed krásné jesenické přírody. Tradice i klimatická měření o Karlově Studánce dokládají, že je zde nejčistší vzduch ve střední Evropě. O klienty se zde stará specializovaný tým odborníků kteří zabezpečují diagnostiku a vysoce kvalitní lázeňskou péči s širokou paletou regeneračních a léčebných procedur, které využívají přírodní léčivé zdroje. Ubytování je poskytováno v několika lázeňských domech umístěných po celém areálu lázní.

PIEŠŤANY

hotel Magnolia

od 1.430

od 1.775

Hotel se nachází v malebném a tichém prostředí lázeňského města Piešťany, v rekreační oblasti Sĺňava. Přímo v hotelu jsou poskytovány veškeré procedury, které obsahují pobytové balíčky. Fungují zda služby jako např.: hotelový sejf, hotelový výtah, půjčovna sportovních potřeb a společenských her, zapůjčování fenu a koupacího pláště, hotelový autobus do centra a zpět, animační program a další. Hotelová kavárna nabízí posezení s pravidelnou hudební produkcí s možností tance.

PIEŠŤANY

Hotel Magnólia se právem označuje za hotel s nejlukrativnější polohou ve městě. Nachází se přímo na nábřeží řeky Váh, v blízkosti umělého jezera Sĺňava, 3 minuty chůze od kúpelného ostrova a zároveň na začátku známé pěší zóny a městských parků. Hotel se svou kapacitou 127 pokojů patří mezi největší hotely v Piešťanech. Součástí hotelu je Relax centrum s bazénem, terasou s výhledem na okolí, finskou saunou, infra saunou a nabídkou mnoha procedur.

Hotel Máj

Hotel Park

od 1.375

Nově zrekonstruovaný šestipatrový hotel se nachází v příjemném a tichém prostředí městského parku cca 300 m od pěší a nákupní zóny, v blízkosti ramene řeky Váh. Výhodná poloha v oáze klidu a zeleně je ideálním místem pro relaxaci, načerpání energie a vitality. Svým vybavením a zaměřením je hotel předurčen na léčebné a relaxační pobyty, sportovní vyžití a turistické procházky. Hotelový hosté zde mohou v rámci svého pobytu využít kvalitní wellness centrum s pestrou nabídkou procedur.

Podrobnosti a ceny: http://www.slantour.cz/zajezdy/katalog/lazenske-pobyty


Slovensko 8 SLIAČ

Lázně Sliač

SKLENÉ TEPLICE

Domy Alžbeta, Thermal, Matěja Bela

č

od 930 K

Lázně Sliač leží v centru středního Slovenska mezi Zvolenem a Bánskou Bystřicí. Lázně jsou známé již cca 750 let díky léčivým účinkům minerálních vod. Nejdůležitější pramen, který vyvěrá přímo v léčebném domě a používá se ke všem léčebným účelům. Další 3 prameny, které zde vyvěrají, se používají k pitným kúrám. U léčebných pobytů je možno vybírat z celé řady procedur. Ubytování je poskytováno v léčebném domě Palace.

NOVÝ SMOKOVEC

Kúpele Smokovec

od 1.425

Sklené Teplice jsou jedny z nejstarších lázní na Slovensku. Raritou těchto lázní jsou termální prameny s teplotou minerální vody 37° - 52°C. Základním principem lázeňské léčby je pobyt v teplé termální vodě, na který navazují jiné procedury, hlavně klasické a reflexní masáže, elektroléčba nebo magnetoterapie, parafín, solná jeskyně, plynové injekce, inhalace, rašelinové zábaly, lymfodrenáže aj. Ubytování je zajišťováno v několika domech vzdálených od sebe cca 300 m.

BEŠEŇOVÁ

Hotely Termal, Giga, Luka

Hotel Giga

od 1.150

Kúpele Nový Smokovec patří k nejznámějším klimatickým lázním na Slovensku. Jsou situované v centru Tatranského národního parku. Základní léčebnou metodou je zde klimatoterapie a aktivní pohyb pacientů na čerstvém vzduchu, spojený s procházkami a lehčími túrami v překrásném prostředí Vysokých Tater, doplněných dechovou rehabilitací, individuálními inhalacemi a řadou dalších balneologických a fyzioterapeutických procedur. Ubytovaání je poskytováno v hotelech Palace a Branisko.

Termalpark leží na území regionu Liptov v obci Bešeňová, 9 km od Ružomberku. Poskytuje odpočinek a zábavu v překrásném prostředí Chčských vrchů, s nádherným výhledem na Nízké Tatry a Velkou Fatru. Geotermální voda vyvěrá přímo v areálu termalaparku a je zde k dispozici až 8 venkovních bazénu s touto vodou o teplotě 27 – 39 °C. V areálu je možné využít služby Wellness centra s rozsáhlou nabídkou relaxačních procedur. Ubytování je poskytováno v hotelech přímo v areálu termalparku. Hotel Termal

DUNAJSKÁ STREDA

Hotel Thermalpark

od 1.450

Luka

DUNAJSKÁ STREDA

Hotel Thermalpark se nachází přímo v hlavní budově rekreačního komplexu Thermalpark Dunajská Streda, odkud hosty dělí od bazénů, masážního centra a saunového světa pouze pár kroků. Hotel poskytuje svým návštěvníkům více než jen ubytování. Během celého pobytu mají hosté neomezený vstup do všech vnitřních a venkovních bazénů. V Thermalparku je využívána termální voda s vysokou koncentrací minerálních látek z vrtu vyvěrajícího z hloubky 1.600 metrů.

od 1.750

Hotel Therma

od 1.450

Hotel Therma**** je situován cca 300 m od areálu termálního koupaliště Dunajská Streda s celoročním provozem. Hotel je moderně vybavený a má vlastní wellness centrum, kde se poskytují veškeré procedury v rámci pobytů jako např. hydroterapie, fyzioterapie, japonské koupele, saunový svět a další. Naleznete zde vinárnu, pivní salon, bowling, vlastní krytý i venkovní plavecký bazén s užitkovou vodou, tenisové kurty a dvě odpočinkové terasy u Japonské zahrady.

Podrobnosti a ceny: http://www.slantour.cz/zajezdy/katalog/lazenske-pobyty


9 TURČIANSKÉ TEPLICE

Slovensko LD Aqua

LD Velká Fatra

TURČIANSKÉ TEPLICE

od 1.090

od 1.790

Turčianské Teplice leží v jihozápadní části regionu Turiec, v srdci Slovenska, 35 km od Bánské Bystrice. Lázně vznikly na bázi termálních pramenů léčivých vod, jejichž teplota dosahuje až 46°C. Lázeňské pavilony a zařízení tvoří samostatný areál v centru města. Léčebný dům AQUA je jednoduše zařízená budova, vhodná spíše pro nenáročné klienty. Procedury, vyšetření a stravpvíní se poskytují v LD Velká Fatra (cca 200 m). Ubytovní hosté mají zdarma vstup do bazénu Olympic v domě Velká Fatra.

Léčebný dům VELKÁ FATRA je hlavním objektem lázní, který je po celkové rekonstrukci a modernizaci. Budova je situován v centru lázeňského areálu. Je zde kompletní balneoprovoz kde se poskytují veškeré procedury v rámci pobytů a ordinace lékařů. V budově je rehabilitační termální „Smaragdový“ bazén (12x6 m), a venkovní bazén Olympic, jejichž využití mají klienti v rámci pobytů. Ubytování je poskytováno v novém křídle budovy v pokojích kategorie Superior****.

Léčebný dům Choč

RAJECKÉ TEPLICE Aphrodite, Palace, Malá Fatra

KÚPELE LÚČKY

Aphrodite

od 1.555

Lázně Lúčky patří mezi nejstarší lázně na Slovensku, nacházejí se 14 km od Ružomberka, v překrásném prostředí Chočských vrchů. Minerální voda z pramenů Valentína se používá ve všech bazénech a při samostatných koupelích a procedurách. Je vhodná současně také k pití a je přístupná nejen ubytovaným hostům, ale i široké veřejnosti. V areálu lázní je celoročně otevřený Aqua vital park s řadou vodních atrakcí. Ubytování je poskytováno v hlavním domě Choč nebo v dpendancích Maja a Cyril.

Malá Fatra

od 1.750

Rajecké Teplice se nacházejí na severu středního Slovenska, asi 15 km jihozápadně od Žiliny. V areálu lázní je moderní krytý bazén s termální vodou – tzv. Vodní svět. Na své si přijdou milovníci sauny v tzv. Saunovém světě, zde mají návštěvníci k dispozici například Arabskou saunu, Solnou saunu, Bylinkovou saunu, Finskou saunu. Ubytování je poskytováno v několika léčebných domech. Hlavním léčebným domem je Aphrodite, který je součástí hlavní budovy lázní a jsou zde poskytovány veškeré procedury. Palace

BOJNICE

Lázně Bojnice

od 1.550

BARDĚJOVSKÉ KÚPELE

Poloha lázní v klidném prostředí mimo městského ruchu v lázeňském parku, nabízí příjemnou relaxaci, kterou umocňuje bezprostřední blízkost romantického Bojnického zámku. Příjemné chvíle mohou hosté strávit v lázeňské kavárně, cukrárně, zimní zahradě i na letní terase. Ubytování je poskytováno v hlavních léčebných domech Baník, Mier a v novém domě Lysec a jejich depandancích. Každý dům má vlastní wellness centrum ve kterém jsou poskytovány procedury v rámci pobytů.

Hotel Ozón

od 1.550

Bardějovské kúpele jsou situované v příjemném prostředí lesoparku s výbornými klimatickými podmínkami. Hlavním bohatstvím lázní je přírodní minerální voda z 10 pramenů, které vyvěrají v přímo v areálu lázní. Léčebné minerální prameny jsou používány při léčebných procedurách a to jak k vodoléčbě, tak i k pitným kúrám. Ubytování je poskytováno v hotelu Ozón***, který je největším ubytovacím zařízením v Bardejovských Kúpeľoch. Hotel je propojený prosklenou chodbou s Lázeňským domem - Balneoterapií, kde se poskytují lázeňské procedury.

Podrobnosti a ceny: http://www.slantour.cz/zajezdy/katalog/lazenske-pobyty


Slovensko 10 TRENČIANSKÉ TEPLICE Wellness hotel Panorama

od 1.725

Wellness hotel Panorama**** poskytuje komfortní a moderní ubytování, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Hotel je vybaven wellness centrem, kde naleznete bazén, sauny, whirlpool, vodní vědro, vodní koupele a mnoho dalšího. Vybrat si zde můžete ze široké nabídky masáží. V hotelu se nachází restaurace Tilia, lobby bar Slavia a zahradní terasa. Samozřejmostí je monitorované parkoviště cca 50 m od hotelu) a wifi připojení v celém hotelu.

HOKOVCE - DUDINCE

TRENČIANSKÉ TEPLICE

Hotel Park

od 1.339

Moderní rodinný hotel se nachází cca 2 km od známých léčebných lázní Dudince. K dispozici je zde restaurace, kavárna, kde se v sezóně konají taneční večírky s živou hudbou, venkovní i krytý bazén, sauna, fitness, solárium, kosmetika, kadeřnictví, výtah pro vozíčkáře a různé druhy masáží. Klienti na léčebném pobytu mají přímo na hotelu koupele ve vanách s minerální vodou Santovka. K pobytu lze doobjednat autokarovou dopravu.

Hotel se nachází v centru lázeňského a kulturního dění městečka Trenčianske Teplice. Lázně leží 15 km severovýchodně od Trenčína na úpatí Strážovských vrchů. Vyvěrají zde jedinečné sirné prameny, které mají ideální vlastnosti potřebné na úspěšnou léčbu. V hotelu je k dispozici kadeřnictví, kosmetický salon, fitness, sauna, masáže, perličkové koupele, whirpool, elektroterapie. V lázeňském parku nedaleko Labutího jezera, se nachází sportovní areál, kde je možné aktivně relaxovat při minigolfu nebo tenisu.

LÁZNĚ DUDINCE

od 1.150

Hotel Flóra

Hotel Rubín

od 1.590

Lázně Dudince nabízejí svým klientům léčebné a relaxační pobyty se službami poskytovanými vždy pod jednou střechou. Hotel Rubín poskytuje procedury vrámci pobytů v hotelovém balneocentru. V hotelu je klientům k dispozici recepce, výtah, esspreso bar, jídelna. Nedílnou součástí hotelu je venkovní bazén Rubín, kam mají hotelový hosté vstup zdarama. Ve wellness centru Welnea naávštěvníci neleznou vířivý bazén, sauny, whirlpool, tapidárium, solarium, masáže a oddychovou zónu.

AUTOKAROVÁ DOPRAVA: + 800 Kč

VYŠNÉ RUŽBACHY

Hotely Strand a Travertín

PATINCE

č

od 450  K

od 1.245

Lázně Vyšné Ružbachy se nacházejí v severovýchodní části Spiše, na jižním úpatí Spišské Magury na Slovensku. V lázních pramení 14 pramenů minerální vody. Jde o přírodní léčivé vody s teplotou od 20 do 24°C s příznivými účinky pro centrální nervový systém. Grand Hotel Strand**** je situovaný v centru areálu lázní a je propojen s budovou Balneoterapie. Přímo v hotelu se nachází wellness s krytým bazénem a u hotelu je bazén s termální vodou s celoročním provozem.

Apartmány Maják

Apartmány Maják jsou situovány přímo v areálu termálního koupaliště Patince. Nabízejí velmi kvalitní ubytování v přízemních, nově postavených apartmánech s kompletně vybaveným kuchyňským koutem, elektrickou dvouplotýnkou, lednicí, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a kávovarem. V každém z nich je 1 ložnice se 2 lůžky a přistýlkou a obývací pokoj s rozkládacím gaučem pro 2 osoby, TV+SAT, rádio, koupelna se sprchou a WC. Apartmány mají kapacitu max. 5 osob.

Podrobnosti a ceny: http://www.slantour.cz/zajezdy/katalog/lazenske-pobyty


11

Slovensko Chaty Eva

ŠTÚROVO – VADAŠ

Chata Pohoda Max

ŠTÚROVO – VADAŠ

č

č

od 399  K

Chaty Eva 1, 2 a 3 jsou nově vybudované ubytovací zařízeni nacházející se v reálu termálního koupaliště Vadaš, v jeho nové části zvané Westend. Klienti ubytovaní v obou chatách mají k dispozici společnou terasu s posezením, dětský koutek (klouzačka, houpačky, prolézačky). Od sezony 2010 je nově u každé chaty skákací trampolína pro děti a altánek s posezením a možností grilování. Chaty mají vlastní parkoviště a hosté ho mají k dispozici zdarma.

Penzion Prima

PODHÁJSKA

od 525  K

V obci Štúrovo se nachází jeden z největších termálních areálů na Slovensku, koupaliště Vadaš. Kromě plaveckého bazénu a bazénu Laguna s umělým vlnobitím, jsou návštěvníkům koupaliště od května do září k dispozici i další čtyři nekryté bazény s neobvykle čistou. Chata Pohoda Max je situována v areálu koupaliště a nabízí ubytování v kompletně vybavených studiích a apartmánech pro 2 – 4 osoby. V ceně pobytu je vstup k venkovním bazénům.

PODHÁJSKA

Penzion Dóm v zahradě

č

č

od 335  K

od 850 K

Penzion Prima je situován cca 400 m od areálu termálního koupaliště s celoročním provozem. Penzion nabízí sezónní venkovní bazén s Užitkovou vodou, krytý bazén a dětské hřiště. Hosté si mohou zajít na jídlo do restaurace nebo na skleničku do baru. K dispozici je Wi-Fi zdarma a neplacené parkoviště. Na místě je k dispozici nepřetržitě otevřená recepce. Saunu a masáže si můžete objednat za poplatek. V areálu penzionu dále neleznete prostornou zahradu s posezením a grilem, stolní tenis a šipky.

Penziony Quatro

PODHÁJSKA

Quatro II. a III.

Quatro III.

Penzion tvoří 2 budovy a je umístěn v klidné části obce, cca 800 m od areálů termálního koupaliště. Ve starší budově v přízemí se nacházejí 2- a 3- lůžkové apartmány. V novější patrové budově jsou 2- až 4- lůžkové pokoje. TV je společná v jídelně, která zároveň slouží jako společenská místnost. V areálu je možné využít stolní tenis, posezení na terase nebo v altánu s možností grilování. Je zde půjčování kol a pro děti trampolína a dětský koutek.

PODHÁJSKA

Penzion Zlatá rybka

č

č

od 630 K

Léčivá voda z vřídla Pohájska je světovým unikátem s blahodárnými účinky na celý lidský organismus. Svým složením je podobná vodě z Mrtvého moře. Celoročně otevřený areál termálního koupaliště nabízí 10 bazénů, tobogány, dětské atrakce, bary a restaurace. V nedávné době byl areál termálních bazénů rozšířen o wellness Aquamarín. Penziony Quatro II., III. a IV. nabízejí pohodlné ubytování ve vzdálenosti 300 - 400 m od koupaliště.

od 390 K

Nově vybudovaný penzion je situovaný v tichém prostředí cca 300 m od termálního koupaliště Podhájská s celoročním provozem. Penzion disponuje jídelnou, kde jsou podávané snídaně. V reálu mají hosté k dispozici prostornou zahradu, ohniště a gril, a pro děti je zde dětský koutek s houpačkami. Každý pokoj v penzionu je vybaven varnou konvicí, chladničkou a terasou k příjemnému posezení. Možnost parkování v areálu penzionu.

Quatro IV.

Podrobnosti a ceny: http://www.slantour.cz/zajezdy/katalog/lazenske-pobyty


Slovensko 12 Velký Meder

Penzion Family

Apartmány Flóra

VELKÝ MEDER

č

č

od 450  K

od 470  K

Penzion se nachází v těsné blízkosti termálního koupaliště Thermal Corvinus (cca 150 m) s celoročním provozem. V areálu penzionu je velký zatravněný dvůr, který nabízí možnost grilování a je zde dětské pískoviště s houpačkami. Penzion disponuje pokoji a apartmány pro 2 až 4 osoby. Všechny pokoje i apartmány mají vybavený kuchyňský kout. V celém objektu penzionu je možnost wifi připojení a ubytovaní hosté zde mají možnost parkování zdarma.

VELKÝ MEDER

Hotely Thermal a Aqua

Apartmánový dům se nachází v bezprostřední blízkosti termálního koupaliště Velký Meder. Ve dvoře je hostům k dispozici terasa s grilem a posezením. Hosté mají k dispozici apartmány pro 4 osoby (jedna místnost s 2 pevnými lůžky a rozkládacím dvoulůžkem). Dále je v apartmánu sprcha, WC a vybavený kuchyňský kout. Každý apartmán má terasu nabo balkon. V penzionu je možné zakoupit zvýhodněné čipové náramky na celodenní vstupy na termální koupaliště.

Hotel Orchidea

VELKÝ MEDER

od 1.530

od 1.390

Hotel Thermal je situován na pěší promenádě u lesoparku, vzdálený cca 80 m od celoročně otevřeného termálního koupaliště Thermal Corvinus. V hotelu je k dispozici recepce, loby bar restaurace, salonek, letní terasa, dětské hřiště, petanque hřiště, půjčovna kol. Hotel Aqua je nově postavený objekt, který je depandancí hotelu Thermal (přes ulici cca 10 m). Služby hotelu Thermal jako např. recepci, loby bar, restauraci, salonek, letní terasu a další, mají k dispozici i klienti ubytovaní v hotelu Aqua.

Wellness hotel Orchidea je situován přímo u vchodu do areálu Termalparku ve Velkém Mederu. Nadstandardně vybavený hotel má vlastní wellness centrum, ve kterém jsou poskytované různé druhy procedur a masáží. Součástí wellness centra je i relaxační bazén s užitkovou vodou. Hosté mají k dispozici restauraci, kavárnu a letní terasu. Hotel má nepřetržitě otevřenou recepci a soukromé parkoviště, které je hostům k dispozici zdarma. V rámci pobytů je i vstup na termální koupaliště.

Penzion Komloš a chatky

Vedle lázeňských pobytů nabízíme i klasické pobyty na horách či u vody v Čechách, na Moravě i na Slovensku. Na našem webu můžete najít nabídky ubytování na Šumavě i v Krkonoších, v Malé Fatře i ve Vysokých tatrách, v Českém Krumlově i v Praze, na Máchově jezeře či na Lipně, ale samozřejmě i na desítkách dalších míst po celých Čechách či Slovensku.

HORNÉ SALIBY

č

od 430  K

Termální koupaliště Horné Saliby se nachází na jižním Slovensku mezi městy Galanta a Šala. Termální voda zde vyvěrá z hloubky 1559 m, a ve svém ústí má teplotu 67 °C. Ke sportovnímu vyžití je v areálu koupaliště tenisový kurt, volejbalové a nohejbalové hřiště. Občerstvení a stravování je k dispozici v nové restauraci v areálu, nebo ve stylové vinárně v penzionu. Ubytování je poskytováno přímo v areálu koupaliště a to buď v penzionu Komloš nebo v chatkách Hargita.

On–line rezervace

24 hodin denně 7 dní v týdnu Všechny zájezdy si můžete rezervovat on-line přímo z vašeho počítače.

www.slantour.cz

SLAN tour

Centrála: SLAN tour Wilsonova 597, 274 01 Slaný tel.: +420 312 520 084, 312 522 703, 604 255 018 info@slantour.cz, www.slantour.cz Pobočky: ROUDNICE n. L., Masarykova 989 tel.: 416 838 914, 608 555 732 slanrce@seznam.cz

Podrobnosti a ceny: http://www.slantour.cz/zajezdy/katalog/lazenske-pobyty


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.