Před zápasem: SFC Opava - 1. SK Prostějov

U13 vyrazila na Minirepubliku do Čelákovic Dorostenecké kategorie

Žluto-modrý dotazník: Adam Šcudla

WWW.SFC.CZ

3

Opava se svou šnuru ˇ bez porážky pokusí natáhnout doma proti Prostejovu ˇ o

Do Opavy přijel v rámci 23. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Prostějov. Slezané drží domácí třízápasovou výherní šňůru, kterou nebudou chtít přerušit. Doma navíc Opava na jaře zatím neinkasovala. Opavští fotbalisté zažívají povedené jaro, když ze šesti zápasů bodovali hned pětkrát. Jediné klopýtnutí přišlo hned v úvodním zápase proti Vyškovu. Od té doby tým funguje a hraje jako dobře namazaný stroj a sbírá body v každém zápase. Čím dál tím víc se tak přibližuje barážovým příčkám, když se aktuálně pohybuje na 5. místě tabulky. Poslední zápas svěřenci Romana Westa odehráli v Táborsku, kde se se silným soupeřem, který hrozil především ze standardních situací, uhráli cennou remízu 2:2, když se dvakrát v rozmezí pěti minut prosadil Denis Darmovzal. Hosté z Prostějova se nachází v úplně jiném rozpoložení, když ve svých dosavadních utkáních v jarní části sezony nepodávají příliš přesvědčivé výkony, které se tak odrážejí také na výsledcích. V úvodních čtyřech jarních utkání Prostějov nedokázal bodovat a zvedl se až v posledních dvou zápasech, kdy remizovali s Vyškovem (2:2) a zvítězili s Vlašimí (3:2). Stále se tak nacházejí v klidném středu tabulky, konkrét-

4

SLEZSKÝ FC OPAVA

ně na 8. místě s dostatečným bodovým polštářem na boje o záchranu. Tým trenéra Šmejkala disponuje několika zkušenými hráči, včetně opavského odchovance a dlouholetého hráče SFC, Jana Schaffartzika. Kromě něj je v týmu například Petr Jiráček nebo Robert Bartolomeu, který ještě v dresu Zlína ve finále poháru vystřelil výhru nad Opavou 1:0. V kádru prostějovských působí mimo jiné také Michal Stříž, který v Opavě v minulosti také působil.

Největší ofenzivní hrozbou pro opavské, bude po odchodu Filipa Žáka, který dal šest branek, do Teplic, zkušený záložník Jan Koudelka, který v této sezoně vsítil již čtyři branky. Prostějovští v zimní přestávce rovněž posílili o tři prvoligové hráče, kteří přišli formou hostování ze Slovácka a Mladé Boleslavi. Oba týmy se spolu střetli již v podzimní části sezony. když Slezané zavítali na Hanou, kde po gólu Didiby zvítězili 1:0 a brali tak všechny tři body.

vs ˇ 1. SK PROSTEJOV

SLEZSKÝ FC OPAVA www.sfc.cz 1 29 30 31 2 3 5 6 15 18 19 20 21 32 7 8 12 14 16 17 22 23 25 10 11

MIKULÁŠ KUBNÝ KRYŠTOF LASÁK ŠTĚPÁN ROLNÝ TOMÁŠ DIGAŇA FILIP JELÍNEK JOSS DIDIBA JAN ŽÍDEK JIŘÍ JANOŠČÍN ADAM RYCHLÝ JOSEF CELBA MATĚJ HELEBRAND JAKUB VRÁNA JAN KADLEC MILOŠ KOPEČNÝ SAMUEL ŠIGUT MICHAL BÍLEK ADAM GORČICA DAVID MACHÁČEK TEODOR JANJUŠ DENIS DARMOVZAL MATĚJ HELEŠIC BARTOSZ PIKUL ADAM ŠČUDLA DENIS KRAMÁŘ TOMÁŠ RATAJ

2004 1996 2001 1997 2002 1997 1985 1992 1998 1995 1997 2001 1999 1993 2002 1997 2001 2000 2002 2000 1996 1997 2001 2003 2003

B B B B O O O O O O O O O O Z Z Z Z Z Z Z Z Z Ú Ú

Trenér ROMAN WEST Asisten trenéra LUKÁŠ ČERNÍN Asisten trenéra DAVID MIKULA Trenér brankářů DAVID HAMPEL Kondiční trenér MICHAL HAMPEL Vedoucí mužstva DAVID BAIER Masér KAMIL BITTA Fyzioterapeut Mgr. PETR STUCHLÍK AKTUÁLNÍ KOLO Slezský FC Opava - 1.SK Prostějov FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov FK Fotbal Třinec - FK Varnsdorf MFK Vyškov - 1.FK Příbram Sellier & Bellot Vlašim - AC Sparta Praha "B" MFK Chrudim - FC MAS Táborsko FC Vysočina Jihlava - SK Líšeň 2019 FC Zbrojovka Brno - FK Ústí nad Labem

1 20 27 5 7 13 15 16 17 21 6 8 10 14 19 22 32 70 4 9 25 99

VÍT NEMRAVA MICHAL BÁRTA ONDŘEJ MIKEŠ LUKÁŠ ZUKAL JAKUB URBANEC MICHAL STŘÍŽ DANIEL BIALEK LUBOMÍR MACHYNEK JAN SCHAFFARTZIK ALEŠ SCHUSTER RADEK SMÉKAL SOLOMON OMALE JAKUB KOPŘIVA MICHAEL HÖNIG PETR JIRÁČEK MICHAL ZAPLETAL VASIL KUŠEJ JAN KOUDELKA JAKUB VICHTA AMOBI IFECHUKWU ROBERT BARTOLOMEU DAVID PÍCHAL

1996 1990 1998 1993 1995 1998 1995 1988 1982 1999 2001 1998 1999 1986 1998 2000 1992 1995 1997 1993 2000

B B B O O O O O O O Z Z Z Z Z Z Z Z U U U U

Trenér DANIEL ŠMEJKAL Asistenti trenéra MICHAL ŠMARDA, MATĚJ VYBÍHAL Trenér brankářů DUŠAN MELICHÁREK Vedoucí mužstva MARTIN MUSIL Masér LIBOR DAVID Lékař Mudr. VLADIMÍR MACHÁČEK Fyzioterapeut PETR SEDLÁČEK Kustod TOMÁŠ ČEPA

ST 18:00 ST 16:30 ST 16:30 ST 16:30 ST 16:30 ST 16:30 ST 18:00 ST 19:00

NÁSLEDUJÍCÍ KOLO SK Líšeň 2019 - Slezský FC Opava FK Ústí nad Labem - MFK Vyškov 1.FK Příbram - FC Sellier & Bellot Vlašim 1.SK Prostějov - FK Dukla Praha FK Viktoria Žižkov - FK Fotbal Třinec AC Sparta Praha "B" - FC Zbrojovka Brno FC MAS Táborsko - FC Vysočina Jihlava FK Varnsdorf - MFK Chrudim

SO 17:00 SO 17:00 SO 17:00 SO 17:00 NE 10:15 NE 10:30 NE 15:00 NE 17:00

WWW.SFC.CZ

5

Slezský privezl ˇ z Táborska bod ˇ utkání v ˇrade a neprohrál již pet Předehrávka 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Táborskem a Opavou skončila remízou 2:2. Všechny čtyři branky padly již v prvním poločase. Na vedení domácích dokázal dvěma zásahy během pěti minut odpovědět Denis Darmovzal. Ještě do poločasu ale Táborsko dokázalo vyrovnat.

Od úvodního hvizdu bylo mírně aktivnější Táborsko, ale první vážnější šance byla k vidění až ve 26. minutě, ale se střelou Tijaniho si poradil Digaňa. Za šest minut již byl ale slovenský brankář bez šance. Po rohovém kopu se míč dostal až k Tijanimu, který se nemýlil a otevřel skóre utkání. Z vedení se ale domácí radovali pouhou minutu. Z brejkové situace se dokázal přesnou ranou prosadit Darmovzal a srovnal tak stav utkání. Darmovzal byl při chuti i nadále, a o pár minut později se postavil k přímému kopu a krásnou střelou, která zapadla k tyči, dokázal Opavu poslat do vedení. Domácí se nicméně ne-

vzdali a ještě v nastaveném čase prvního poločasu se jim díky přesné hlavičce Navrátila podařilo vyrovnat. Ze začátku druhého poločasu byla hra velmi vyrovnaná. Postupem času byli ovšem více na balónu domácí hráči, kteří nicméně nedokázali svou převahu přetavit v gól. Téměř všechny jejich

FC Táborsko

2:2 (2:2)

střely se totiž nevešly mezi tři tyče hostující brány. Následně se do zajímavých situací dostala také Opava, ale ani jedno z jejich zakončení nepředstavovalo pro domácího brankáře žádné nebezpečí. Ve druhém poločase se tak skóre se již nezměnilo a Opava natáhla svou bodovou sérii již na pět zápasů.

SFC Opava

Rozhodčí: Dorušák - Líkař, Matoušek. ŽK: Navrátil, Holiš, Liepa, Mezera, Mach - Janoščín, Darmovzal, Kopečný Janáček – Navrátil, Tusjak, Holiš, Plachý, Javorek, Liepa (61. Mach), Vozihnoj (Šplíchal), Kosek (68. Provazník), Mezera, Tijani. Trenér: Sergejs Golubevs.

6

Digaňa – Celba, Žídek, Janoščín, Kadlec – Rychlý, Didiba (78. Macháček) – Šigut (78. Pikul), Darmovzal, Helešic (65. Kopečný) – Rataj. Trenér: Roman West.

WWW.SFC.CZ

7

U13 se zúčastnila Minirepubliky v Čelákovicích Ve středu ráno odcestovala kategorie U13 na Minirepubliku do Čelákovic u Prahy, kde jí postupně čekaly zápasy se Spartakem Trnava, Duklou Praha, Hodonínem a Bohemias Praha. S každým soupeřem sehráli 35 minut na velké hřiště ve formátu 10+1, který si od zimy již postupně zkouší, a který kluky čeká od léta i v soutěži MSŽL U14. „V prvním utkání s Trnavou jsme měli zpočátku problémy s přesností hry, kdy jsme si zvykali na odskok míče na přírodní trávě, na které jsme byli poprvé po několika měsících. S postupem času jsme se však stále více dostávali do hry a nakonec jsme zaslouženě vyrovnali na konečných 2:2,“ začal hodnocení trenér U13 Dominik Havlík. „Ve druhém utkání nás čekala Dukla Praha, se kterou jsme sehráli vyrovnaný zápas. Oba týmy se snažily prosadit vlastní aktivní hrou. Zejména v první polovině zápasu jsme byli silní na míči, nicméně o větší počet příležitostí nás připravilo ofsajdové postavení, do kterého jsme se dostávali především díky špatnému načasování přihrávky na nabíhajícího hráče. Musím sportovně uznat, že do několika slibných situací se v průběhu hry dostal i soupeř, my však byli tentokrát o gól šťastnější a nakonec vyhráli 2:1,“ pokračoval Dominik Havlík.

8

„Ve třetím zápase s Hodonínem jsme byli jasně lepší, měli jsme spoustu šancí, soupeře jsme několikrát doslova zamkli na vlastní půlce, a přesto se nám nepodařilo skórovat. Naopak jsme v průběhu hry jeden gól dostali a prohráli 0:1. V posledním čtvrtém zápase nás pak čekali Bohemians Praha. Soupeře jsme od začátku přehrávali, brzy jsme se dostali do vedení a o výraznější výsledek nás připravilo zahazování šancí, kterých jsme si vytvořili opravu hodně. Celý turnaj z našeho pohledu nakonec

uzavřel nádherným gólem Denis Mučka, který výstavní střelou stanovil skóre zápasu na 2:0,“ uvedl Havlík. „Celkově hodnotíme turnaj jako velmi přínosný. Zahráli jsme si proti kvalitním týmům, dokázali se prosadit vlastní odvážnou hrou a znovu si ověřili, v jakých činnostech jsme silní a úspěšní, a kde naopak musíme přidat. Klukům patří pochvala za celý náročný den. Poděkování patří také rodičům za veškerou podporu, mimo jiné i v místě dějiště,“ zakončil hodnocení Dominik Havlík.

WWW.SFC.CZ

9

Ligové dorosty padly v Brne ˇ se Zbrojovkou Po odloženém domácím utkání s Plzní, se ligové dorosty vydaly již v pátek do Brna, kde se utkaly s domácí Zbrojovkou Brno. FC Zbrojovka Brno U19 SFC Opava U19 3:1 Branky: 31. Pavlík, 61. Adamec, 65. Černý - 48. Šeba. Rozhodčí: Raplík - Bělák, Malimánek. Žluté karty: 50. Vojtíšek - 63. Chládek. Brno: Mi. Hložánek - Vit (25. Vojtíšek), Pragr, Černý, Adamec, Vantuch (81. Darebník), Šlapanský, Pavlík (46. Ryšavý), Strnad (71. Vavřina), Holásek, Kopr (46. Kocůrek). Opava: Schönwalder - Ceniga (68. Manderla), Jaroszek, Pejša, Chládek, Dodek (68. Vala), Šeba, Hendrych, Cempírek, Blatný (78. Groda), Němec (71. Stříbrný). „V prvních deseti minutách jsme přežili několik nebezpečných standardních situací soupeře. Nasledne se nám podařilo si vytvořit minimálně tři jasné gólové příležitosti, ze kterých jsme však bohužel vyšli naprázdno. Po půl hodině hry tak přišel trest, kdy dlouhý balón za obranu a nedostoupení útočícího hráče před vápnem, skončil míč po střele k tyči v siti. Do druhé půle jsme vstoupili aktivne a byli jsme odměněni. Po presingové situaci a zisku míče u vápna soupeře se střelou do protisměru prosadil Šeba. Zlomové

10

momenty utkání přišly mezi 61. a 65. minutou, nejprve jsme inkasovali po nádherně zahraném přímém kopu a druhý po špatně dohrané situaci v našem vápně. Po těchto gólech pak již bylo po zápase. Jednoznačně nám dnes chyběla kvalita v zakončení. Misto toho aby poločas byl 2:0 pro nás a zápas se odvíjel úplně jinak , tak prohráváme 1:0 a opět honíme výsledek. Ve druhém poločase se pak gólem vrátíme do hry, ale nakonec to bohužel nedokážeme přenést do bodoveho zisku,” zhodnotil utkání asistent trenéra U19. FC Zbrojovka Brno U17 SFC Opava U17 7:0 Branky: 44. a 48. Martínez, 26. Pantok, 34. Kopr, 71. Hříba, 72. Sznapka, 83. Osvald. Rozhodčí: Bělák - Raplík, Malimánek. Žlutá karta: 53. Šrek (OPA).

Brno: Štěpánek - Martínez (71. Sznapka), Čejka, Kučera, Toman, Kopr (63. Hříba), Ma. Hložánek (55. Pustina), Osvald, Kříž, Pantok, Moll. Opava: Souček - Cileček (46. Nováček), Buchta, Kubát, Wehowský, Sedláček, Kokeš (34. Šrek), Géryk (49. Honeš), Endrych (58. Vyležík), Ligač, Panyla. „Utkání se mi hodnotí velmi těžce, protože to bylo asi nejhorší utkání pod mým vedením za téměř dva roky. Absolutně odfláknuté utkání, bez bojovnosti, nasazení, osobní odpovědnosti. Musím říct, že po dlouhé době jsem se styděl za výkon, který jsme předvedli. Jednoznačně se ukazuje, že nám neskutečně chybí hráči jako Jožka Blatný, který byl posunutý do U19 a Vojta Hranoš, který je zraněný. To jsou lídři, kteří pro vítězství udělají vše. Někteří kluci si bohužel neuvědomují, že možná hrají celostátní dorosteneckou ligu naposledy. Nicméně hlavu nevěšíme, chyby si vyhodnotíme a budeme se snažit se z nich poučit. Doufám, že se to projeví hned ve čtvrtek, kdy hrajeme s nejlepším mančaftem v soutěži Slávií Praha,” uvedl trenér U17 Tomáš Mrázek.

Dorosty U18 a U16 si poradily s Porubou Po utkáních v Brně, ze kterého osmnáctka přivezla bod a šestnáctka po dobrém výkonu padla, se tentokrát obě kategorie představily na domácí půdě, na které se utkaly s týmy Poruby. SFC Opava U18 - 1. FC Poruba U19 1:0 Branky: Groda. Žluté karty: 41. Boček - 28. Novotný, 33. Volný Opava: Vltavský - Kaluža (76. Grulich), Věntus, Murín, Sotorník, Boček, Petzuch (46. Zavadil), Segeťa (76. Strážnický), Sochor, Barták (88. Hluchník), Groda (86. Montag) Poruba: Chelmecký - Novotný, Mlečko, Dostalík (23. Fula), Máša, Maršál, Kalay (85. Lyčka), Tannert, Káňa, Volný (83. Kantor), Bieder- Ve druhém poločase, musím mann (83. Seman) uznat, že byl soupeř lepším týmem. Připadalo mi, že jsme „V domácím utkání proti Po- trošku odešli fyzicky. Poruba rubě jsme chtěli navázat na měla celou řadu standarddobrý bodový zisk z Brna, ních situací, nicméně žádnou což se nám nakonec povedlo z nich nedokázala proměnit. a v zápase jsme zvitezili 1:0. Jedinou jejich velkou příležiPrvní poločas byl podle mého tost jim vychytal opět dobře názoru více či méně vyrovna- chytající Vltavský. Jsem rád, ný. Obě mužstva měla několik že jsme dokázali toto utkání náznaků zakončení a o něco zvládnout a připsali si důležiživěji vypadala od začátku tou výhru, kterou si kluci zaPoruba. Po dobře sehraném sloužili. Konečně se i na nás rychlém protiútoku jsme nic- usmálo štěstí a zvládli jsme méně šli po centru Bartáka, to! Doufám, že v tomto trenkdy se prosadil Groda, do ve- du budeme pokračovat a půdení. Ještě v prvním poločase jdeme tomu naproti, protože jsme mohli svůj náskok navý- samo se to určitě neudělá,” šit, ale bohužel pro nás nepro- zhodnotil utkání trenér U18 měnil Barták pokutový kop. David Drexler.

SFC Opava U16 - 1. FC Poruba U17 10:0 Branky: 4x Winkler, 2x Vyležík, Baar, Géryk, Endrych, Andrle. Opava: Kašný (66. Martinák) - Hendrych, Baar, Blahut, Galík, Géryk (46. Andrle), Hendrych, Honeš, Endrych, Winkler, Vyležík (46. Patyk) Poruba: Kostka (46. Koral) Jašek, Hradil (46. Kapičák), Seman, Sadílek, Mencarini, Juřeník, Fiala (71. Čečotka), Skála, Kantor, Kostelecký. „Do utkání jsme nastoupili ve slepené sestavě, jelikož aktuálně máme v týmu velký počet nemocných a zraněných. Museli jsme si tak pomoci některými kluky z U17, kterým bych chtěl poděkovat, že i přes svůj náročný víkendový program nám přišli pomoct. Obecně musíme kluky pochválit, protože splnili všechny věci, které jsme si před zápasem řekli - dát rychlý gól, kontrolovat a bavit se hrou. V utkání bylo k vidění spoustu krásných akcí a gólů, ale také spousta šancí, které gólem měly skončit. Teď musíme doufat, že se nám vrátí chybějící hráči a budeme moci dále plnohodnotně pracovat,” uvedl asistent trenéra David Sedlář. WWW.SFC.CZ

11

I S Ď A S V ! M Ý T J NA SVŮ ZEK A SÁ K D Í B A N Í NEJŠIRŠ UKY R H A S O D NA

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.

12

Bav se na ifortuna.cz TEĎ HRAJEŠ TY!

U9 o víkendu vyrazila na PIKI CUP Kategorie U9 vyrazila začátkem dubna na dlouhou cestu do Uhlířských Janovic, kde se představila na turnaji PIKI CUP 2022, kterého se nakonec zúčastnilo 33 týmů. „V mrazivém počasí nás čekali ve skupině F soupeři Fotbalové akademie Praha, Admira Praha, FK Teplice a TJ Stodůlky Praha. Po dvou výhrách a dvou porážkách jsme nakonec skončili ve skupině na třetím místě a další fázi turnaje jsme si tak zahráli proti týmům Sparta Brno, TJ Jiskra Mimoň, FC Slovan Liberec, SK Dynamo České Budějovice a Meteor Praha, kteří ve svých skupinách skončili rovněž na třetích místech. Musím říct, že na turnaji nás žádný tým vyloženě fotbalově nepřehrál. Co se týče zápasů ve skupině, které jsme prohráli, tak v zápase proti Stodůlkám jsme za stavu 0-0 neproměnili penaltu, což byl důležitý okamžik. Stodůlky si na turnaji došli pro celkové druhé místo, což vypovídá o jejich kvalitě. Proti Spartě Brno

jsme pak vedli již dva nula, ale nakonec jsme zápas prohospodařili. Kluci na turnaji každopádně podali opravdu hodně kvalitní výkony. Kdybychom měli o kousíček více toho sportovního štěstíčka, mohli jsme se rvát

o přední příčky. Celkově jsme nakonec skončili na 18 místě z 33 účastníků. Rád bych také poděkoval rodičům, kteří kluky po celou dobu turnaje skvěle podporovali,“ zhodnotil turnaj trenér U9 Klement.

Florián Višna ˇ v nominaci reprezentace Do nominace české reprezentace U15 se dostal Florián Višňa, který se tak zúčastnil soustředění, které proběhlo v Náchodě od 5. do 7. dubna 2022. WWW.SFC.CZ

13

ADAM ŠČUDLA 14

Jaká je tvá nejoblíbenější knížka? Moc knížky nečtu ale nejvíc mě bavila asi o lásce a nenávisti v La Lize Jaký typ žen se ti líbí? Moje přítelkyně Jaké je tvé nejoblíbenější jídlo? Segoš a 5 knedlíku od babičky Jaký fotbalový stadion máš nejraději? Santiago bernabéu Jaká je tvá nejoblíbenější pohádka? Pyšná princezna Jaké je podle tebe ideální místo pro život? Na sídlišti v bruntále kde jsem vyrůstal Jaký sport máš kromě fotbalu nejraději? Hokej Jakou posloucháš muziku? Podle toho na co mám chuť Čeho se nejvíce bojíš? O rodinu a své blízké Co tě dokáže naštvat? Skoro každá blbost Jsi pověrčivý? Máš nějaké rituály? ne Čím jsi chtěl být v dětství? Řidičem kamionu Jaký máš vysněný automobil? Žádný, hlavně ať to jezdí Jaký je tvůj oblíbený herec nebo herečka? Leonardo DiCaprio Kdyby si měl kouzelný prsten, co by sis přál? Aby moje celá rodina byla šťastná a zdravá

SOBOTA / 23. 4. 2022 17:00