Page 1

Česky

Království za výlet Zámky, hrady a zahrady v Sasku

Nové

tipy na výlet

Zámek Moritzburg


Obsah Vstupenka schlösserlandKarte ___________________

2 – 3

Tipy na výlet pro milovníky kultury __________________________

4 – 7

rodiny ___________________________________

8 – 9

milovníky zahrad __________________________ 10 – 11 obdivovatele středověku ______________________ 12 – 15 Přehledová mapa _____________________________ 16 – 17 Tipy na výlet pro aktivní ___________________________________ 18 – 19 objevitele _________________________________

20 –23

Tipy na přenocování Královský nocleh ___________________________

24–27

Kontakty ___________________________________ 28 – 32

Aplikce s audioprůvodcem

Gastronomie

Možnost připojení k Wi-Fi

Muzeum

Prohlídka s audioprůvodcem

Slevy se vstupenkou schlösserlandKARTE

Ubytování

Vytištěno za přispění Svobodného státu Sasko v rámc i Plánu podpory turistiky. Zámek Rochlitz

1


Zámek Moritzburg

Objevte své

Člověče... Už tě napadl nějaký dárek pro babičku?

království

1 vstupenka – 50 objektů

Co si myslíš o vstupence schlösserlandKARTE? Tak budeme i my mít rovnou vstup zdarma! Nádhera! Tam se pořád něco děje! A možná potkáme i Popelku.

• Opravňuje k libovolně časté návštěvě 50 objektů • V  olný vstup mají také dvě děti do 15 let v doprovodu držitele vstupenky • V  stup zdarma na všechny trvalé výstavy, resp. vnější prostory, zlevněné vstupné na zvláštní výstavy • Výjimky: • zlevněné vstupné v Rezidenčním zámku Drážďany (kromě klenotnice Historisches Grünes Gewölbe) a v drážďanském Zwingeru • slevy na prohlídky v zámečku Fasanenschlösschen Moritzburg • slevy na Drážďanskou parkovou železnici • 1 0 % sleva na běžnou cenu pokoje v našich zámeckých a klášterních hotelech • Neplatí pro akce Tip

• Prosíme, věnujte pozornost omezené otevírací době od listopadu do března.

schlösserlan

hloesserla »sc n

Více informací a objednávky na www.zeme-zamku-sasko.cz /schloesserland.sachsen |

2

d KARTE 1 rok 40 € | 10 dní 20 €

ARTE« dK

Film

Celá Zeme zámku za málo penez!

www.zeme-zamku-sasko.cz

/Schloesserland 3


PRO

MILOVNÍKY

Na Šeříkovém nádvoří Nového paláce na zámku Pillnitz

K U LT U R Y

Drážďanský Zwinger

Po stopách Augusta Silného Film

o

tra se

Objevte kulturu barokních slavností a lovů v původních lokalitách a vydejte se po stopách Augusta Silného. Staňte se hostem na letohrádcích a loveckých zámečcích saského kurfiřta a polského krále Augusta Silného, které postavil slavný architekt Matthäus DaniLipsko Pöppelmann.

31 ZÁMEK A PARK PILLNITZ Letohrádek v čínském stylu, bývalá letní rezidence saské královské rodiny okouzluje hojností exotických rostlin.

el 28

Drážďany 9 31 10 16

Saská Kamenice

16 BAROKNÍ ZAHRADA GROSSSEDLITZ Velkolepý areál, kdysi dějiště barokních dvorských slavností, je považován za významné dílo saského zahradnického umění 18. století. 10 DRÁŽĎANSKÝ ZWINGER

28 ZÁMEK MORITZBURG Nádherný lovecký zámek v sobě ukrývá největší sbírku loveckých trofejí v Evropě a je původním místem, kde se natáčela filmová pohádka »3 oříšky pro Popelku«.

4

Horní oranžérie v Barokní zahrad Großsedlitz

ančit jako Po »T

« lka

Zámek Moritzburg

Toto mistrovské dílo barokního stavitelství, které bylo kdysi postaveno jako oranžérie a místo pro dvorské slavnosti, dnes uchovává světoznámé umělecké sbírky včetně Sixtinské Madony.

pe

Film

9 REZIDENČNÍ ZÁMEK DRÁŽĎANY Impozantní stavební komplex v srdci Drážďan ukrývá jedinečnou pokladnici Augusta Silného – Grünes Gewölbe.

Obrazárna starých mistrů

Rezidenční Zámek Drážďany

www.zeme-zamku-sasko.cz

5


PRO

MILOVNÍKY

Zámek Rochlitz

K U LT U R Y

Zámek Albrechtsburg Míšeň s hradním návrším

Saské silné ženy minulých staletí Film

o

tra

Za každým silným mužem stojí jedna silná žena – tak tomu bylo vždy. Na této trase vás chceme přenést do světa manželek a milenek saských králů. Pojďte se s námi dozvědět více o slavných ženách minulých staletí. 6

se 37 ZÁMEK ROCHLITZ Elisabeth von Rochlitz (1502 – 1557) odvážně prosadila reformaci v přísně katolickém prostředí i navzdory odporu krále.

Lipsko

25 Drážďany 41

37

44

Saská Kamenice

6 BAROKNÍ ZÁMEK DELITZSCH

plánováno 2017

Vévodkyně Henriette Charlotte von Nassau-Idstein (1693 – 1734) měla s dvorním maršálem jediné svoje dítě. »Kabala a láska« na dvoře! Barokní zámek Delitzsch

25 ZÁMEK ALBRECHTSBURG MÍŠEŇ Královská dcera Sidonie Česká (1449 – 1510) jako první i poslední obyvatelka zámku odmítla doprovázet svého muže vévodu během válečného tažení. 44 ZÁMEK WEESENSTEIN Bavorská princezna Auguste Saská (1801 – 1877) prožila více než 50 let v harmonickém manželském svazku s Johannem I. Saským. náměstí ve Stolpenu

41 HRAD STOLPEN

Hraběnka Anna Constantia von Cosel (1680 – 1765), nejvlivnější milenka Augusta Silného, si odpykala své nároky na manželství 49 lety vězení v pevnosti.

a výlet onl in

e

pn Ti

Hrad Stolpen

6

www.zeme-zamku-sasko.cz

Sál s koženými tapetami na zámku Weesenstein

7


PRO

Hrad Stolpen

Výstava na hradě Scharfenstein

RODINY

12 26

Kdo by nechtěl být rytířem nebo princeznou a vyrazit na objevitelské cesty? Přijďte se podívat do Země zámků – Saska a proz­ koumejte naše hrady a zámky! Objevujte tajemství, hrajte si, vyzkoušejte nové věci, postavte si něco zajímavého nebo se za někoho převlečte – pro Lipsko každého tu něco máme!

ovaný film o im

ninové záb a ázd pr

An

Pro malé dobrodruhy a objevitele

Drážďany

Saská Kamenice 38 39

41 21

26 HRAD MILDENSTEIN Široká věž »Frieder Berg« vás zve na cestu časem, kdy společně prozkoumáte celý hrad – od sklepů se zásobami až po střechu. 41 HRAD STOLPEN

38 HRAD SCHARFENSTEIN Tady se musíte zapojit do dění – paličkování, malování nebo kutění představují zajímavou nabídku, která láká všechny malé princezny a rytíře!

náměstí ve Stolpenu

12 ZÁMEK FROHBURG

39 ZÁMEK SCHLETTAU

8

Audioprůvodce pro děti, pevnost Königstein

www.zeme-zamku-sasko.cz

plánováno 2017

Při prohlídce zámku doprovodí malé objevitele rytíř Fritz a hradní paní Gréta – budete mít spoustu možností, co obdivovat a kde si hrát!

n ip

a výlet onli

n

e

Hrad Mildenstein

plánováno 2017

Fascinující výstava historických hraček z posledních 100 let zve k tomu, aby se návštěvník zasnil a vše si vyzkoušel.

T

Na malé i velké dobrodruhy čekají ve věžích, sklepeních a na nádvořích fascinující objevy – a také přátelský hradní duch Basaltus.

21 PEVNOST KÖNIGSTEIN Max, Marie a velitel pevnosti: zábavný audioprůvodce provede ty, kteří se chtějí o Königsteinu dozvědět co nejvíce, po celém pevnostním areálu.

Zámek Frohburg

Zámek Schlettau

9


PRO

MILOVNÍKY

Zámek a park Lichtenwalde

ZAHRAD

Park knížete Pücklera v Bad Muskau

Zahrady králů Film

se

Lipsko

o

tra

Projděte se nejkrásnějšími zahradami v Sasku, nechte se opájet vůněmi a objevte nečekané výhledy – získáte netušené vědomosti. Vezměte si s sebou domů také kousek Země zámků: Hořkou pomerančovou marmeládu z Großsedlitzu, med z Bad Muskau nebo odnož kamélie z Pillnitzu.

4 48

1 Drážďany 31 16 44 24 Saská Kamenice

3

16 BAROKNÍ ZAHRADA GROSSSEDLITZ Barokní zahrada vás ohromí nádhernými záhony květin a největší sbírkou pomerančovníků v německých zemích. 48 BAROKNÍ ZAHRADA ZABELTITZ Pozvánka na procházku zahradami vytvořenými podle versailleského vzoru s alejemi, rondely a pískovcovými sochami. 3 KRÁLOVSKÉ LÁZNĚ BAD ELSTER

Vidět a být viděn! Už za královských časů se v nádherném prostředí lázní setkávala evropská smetánka, aby zde pečovala o své zdraví.

31 ZÁMEK A PARK PILLNITZ Hvězdou zámeckého parku v Pillnitzu je 250 let stará kamélie a kromě ní na vás zapůsobí parková zahrada, Šeříkový dvůr a Pavilon palem. 24 ZÁMEK A PARK LICHTENWALDE Jedna z nejkrásnějších barokních zahrad v Německu okouzlí skvostnými vodotrysky a půvabnými výhledy do údolí říčky Zschopau. 4 PARK KNÍŽETE PÜCKLERA V Café BAD MUSKAU Vorwerg 830 hektarů parku, »přírodní malířství« knížete von Pückler-Muskau je od roku 2004 zapsáno jako německo-polské světové kulturní dědictví do seznamu UNESCO. 1 KLÁŠTERNÍ PARK ALTZELLA Bývalé cisterciácké opatství bylo v roce 1798 přestavěno na romantický krajinářský park, ve kterém se nachází prastaré rodinné pohřebiště rodu Wettinů. (Apartmány: 9 pokojů) 44 ZÁMEK WEESENSTEIN Před impozantním zámkem v údolí říčky Müglitz zve na uvolněnou procházku zámecký francouzský park.

10

www.zeme-zamku-sasko.cz

Klášterní Park Altzella

Stáhn ět

Královské lázně Bad Elster

ikaci o

za

ch

Barokní zahrada Zabeltitz

i ap l

ad á hr

es

Zámek Weesenstein

11


PRO

O B D I V O VAT E L E

Hrad Kriebstein

STŘEDOVĚKU

Od mnišské kutny po rytířskou hostinu Film

o

tra

Na této trase se představuje dávno minulý svět rytířů! Můžete hodovat v přátelském kruhu jako na rytířské hostině nebo se nechat okouzlit hrady, které jsou plné historie!

se

Lipsko

15 37 22

Drážďany

Saská Kamenice

22 HRAD KRIEBSTEIN Impozantní gotická obytná věž, staré nástěnné malby v hradní kapli a malovaná Kriebsteinská komnata vás přenesou zpátky do 15. století. 15 HRAD GNANDSTEIN Zde vane duch prastarých časů: hradní věž, parkán, cimbuří, hradby – Gnandstein je snem všech obdivovatelů středověku.

37 ZÁMEK ROCHLITZ Gotická okna, filigránní křížové klenby, cimbuří, podzemní sklepení, velká hradní kuchyně a mučírna vás přenesou do dávno uplynulých časů. Zámek Rochlitz na řece Muldě

12

Hrad Gnandstein

www.zeme-zamku-sasko.cz

13


PRO

O B D I V O VAT E L E

Pevnost Drážďany, Cihelná brána

STŘEDOVĚKU

Zámek Lauenstein s barokní zahradou

Vězení a mučírny Film

30

Saská Kamenice

se

5

o

tra

Už od středověku existuje trest odnětí svobody. Temné žaláře vyprávějí o těžkých dobách, kdy výkon práva určovala odplata často podle panské zvůle. Až do 18. století sloužilo mučení jako nástroj k nalézání pravdy. Fascinující cesta do temné kapitoly dějin, při které vám Lipsko bude běhat mráz po zádech.

7 PEVNOST DRÁŽDANY Od listopadu 2018 můžete mimořádným způsobem zažít 450 let historie města Drážďan v jedné z nejstarších bastionových pevností v Německu. (momentálně zavřeno) Drážďany 7

41

23

23 ZÁMEK LAUENSTEIN V tomto renesančním klenotu připomíná řada vězeňských cel a strá­ž­ nice vězeňství 19. století. 5 ZÁMEK COLDITZ

41 HRAD STOLPEN

náměstí ve Stolpenu

Na hradě můžete kromě středověkého sklepení a mučírny také navštívit prostory, ve kterých hraběnka Coselová strávila 49 let věznění. Hrad Stolpen

EuropaJugendherberge

Zámek sloužil během 2. světové války jako zajatecký tábor pro spojenecké důstojníky; dnes poutá napínavostí spojenou s přibližně 300 neobyčejnými pokusy o útěk. 30 ZÁMEK NOSSEN Na zámku se v 19. století nacházel soud s žaláři; ve staré věži Lipse Tulliana byl tento kdysi obávaný lupič uvězněn.

Zámek Nossen

14

www.zeme-zamku-sasko.cz

Zámek Colditz, pohled na zámeckou kapli

15


Herzberg

Sasko-Anhaltsko Torgava

Spremberg

Braniborsko

17

Elsterwerda

A9

Halle (Saale)

sko Sasko A38

A14

29

burg e)

A72

Altenburg

1 30

22

15

Durynsko

34

Radebeul adebeuul 43

A4

11

47

Drážďany 7 8 9 10

2

14

19

A72

45

Cvikov

46

35

38

16

A4

Budyšín

36

13

Radeberg

31 32

44

Zhořelec

41 Highlight 2017 Barokní zahrada Großsedlitz Znovuotevření parteru s oranžérií

21

A17

Highlight zima 2018 Pevnost Drážďany Slavnosti. Dramata. Katastrofy.

Saská Kamenice

A4

Frýdlant

Žitava

Česko Deˇcˇín

23

Liberec

Nový Bor

Ústí nad Labem

ˇ Ceská Lípa

Teplice

39

Most

Plavno

Chomutov

42

Hof

20 33

Freiberg

24

40

Highlight 19. května 2017 Drážďanský Zwinger – Návrat pomerančovníků

18

Gera

Zeulenroda-Triebes

28 27

25 Míšeň

Döbeln

37

12

48

Ri Riesa

26

5

Zeitz

A13

Highlight 2017 Zámek Albrechtsburg Míšeň Poklad, jenž není ze zlata – Benno z Míšně – první saský svatý

Lipsko

500 km

Kodaň

400 km

Ostrov

3

Karlovy Vary

Bavorsko

Film

íš e no M ňský« en

Silnice I. třídy

Silnice I. třídy

5

10 15 20 km

Paříž

Měřítko

Dálnice 1

Silnice I. třídy

Měřítko

Dálnice 1

Rostock 300 km Hamburg 2 0 Berlín 0 km Amsterdam Hannover Postupim 100 k Kolín nad Drážďany Rýnem Brusel Frankfurt nad Praha Mohanem

5

10 15 20 km

1

5

10 15 20 km

www.zeme-zamku-sasko.cz

Stuttgart Mnichov

Bratislava Vídeň

Kontakty na str. 28

Budapešť

Bern Lublaň

Měřítko

Dálnice

Varšava

m

Londýn

»B

Polsko

Senftenberg

4

6 Delitzsch

16

Żary

Finsterwalde

Záhřeb

17


PRO

Malé zámecké nádvoří v Rezidenčním zámku Drážďany

AKTIVNÍ

Zámek Hartenfels Torgau

Od věže k věži Film

15

40

se

Lipsko

o

tra

Výhled z vyvýšeného místa lidi fascinoval odjakživa. Důležité budovy stavěli na kopcích nejen kvůli bezpečí, ale i proto, aby se mohli alespoň trochu přiblížit k nebi. Získejte impozantní přehled o Sasku-Zemi zámků z ptačí perspektivy. 17

9 REZIDENČNÍ ZÁMEK DRÁŽĎANY Hausmannova věž, nejstarší část drážďanského rezidenčního zámku, nabízí vynikající rozhled na město z výše 67 metrů. Drážďany

17 ZÁMEK HARTENFELS

9 Saská Kamenice

21

42

plánováno 2017

Nad starou částí zámku, kde se nachází kaple a další místnosti z období středověku, se tyčí hradní věž. (Hradní věž nepřístupná)

Hrad Schönfels, kde se dochoval ve velkém rozsahu v původním stavu středověký areál podhradí, předhradí a jádra hradu, se pyšní mohutnou hradní věží. 21 PEVNOST KÖNIGSTEIN Z cesty okolo plošiny, na které ve výši 240 metrů nad Labem leží impozantní pevnost, se nabízejí nádherné výhledy na Saské Švýcarsko.

18

Ze strážní věže nejstaršího dochovaného renesančního zámku v Ně­ mec­ku máte výhled na město Torgava a širokou krajinu okolo Labe. 42 ZÁMEK VOIGTSBERG

40 HRAD SCHÖNFELS

Hrad Schönfels

plánováno 2017

15 HRAD GNANDSTEIN 33 metrů vysoká hradní věž jednoho z nejlépe dochovaných román­ ských obranných areálů v Německu, na kterou můžete vystoupit, je zkamenělým snem všech milovníků středověku.

Zámek Voigtsberg

Pevnost Königstein

www.zeme-zamku-sasko.cz

Hrad Gnandstein

19


PRO

Zámek Wackerbarth – Belveder na vinici

OBJEVITELE

Překvapující objevy

Lipsko

o – Země

ů online mk

Země zámků Sasko skrývá nejrozmanitější poklady, které stojí za to objevit. Objevte krásy ležící stranou od nejznámějších turistických lákadel a nechte se překvapit fascinujícím množstvím výstav, tradicí a možností zážitků!

sk Sa

43 ZÁMEK WACKERBARTH Barokní klenot na úpatí vinice v Radebeulu dnes představuje 850 let saského vinařského umění a zve na degustace, zážitky a oslavy. 27 43

20 8 Drážďany Saská 47 Kamenice 11 2 14 19 45 46

8 VELKÁ ZAHRADA DRÁŽĎANY

plánováno 2017 Restaurant Carolaschlösschen

Zelené srdce Drážďan nabízí 137 hektarů plochy k rekreaci: lesy a louky, vodní toky, divadla v přírodě, zoo a barokní palác. 8 DRÁŽĎANSKÁ 

plánováno 2017 Restaurant

PARKOVÁ ŽELEZNICE Carolaschlösschen Tradiční miniželeznice s rozchodem kolejí 381 mm, kterou řídí drážďanští školáci, se vine 5,6 km zelenou krajinou parku Velká zahrada v Drážďanech.

Palác – park Velká zahrada Drážďanech

20

Zámek Klippenstein s předhradím a zámeckým rybníkem

Drážďanská Parková Železnice

www.zeme-zamku-sasko.cz

20 ZÁMEK KLIPPENSTEIN Nejvyšší komfort: Po jezdeckém schodišti vyjela urozená lovecká společnost v sedle z podhradí až na zámecké nádvoří. 11 ZÁMEK FREUDENSTEIN Výstava »Terra mineralia« představuje nádherné minerály z pěti kontinentů, které jsou neuvěřitelně krásným svědectvím o historii Země. 2 ZÁMEK AUGUSTUSBURG V monumentálním renesančním zámku se nachází největší muzeum motocyklů v Evropě a výstavy věnované lovné zvěři a ptactvu.

Klenotnice na zámku Freudenstein

Zámek Augustusburg

21


Zámek Fasanenschlösschen Moritzburg

Zámek Wolkenburg

Zámek Wildeck

27 ZÁMEK FASANENSCHLÖSSCHEN 

45 ZÁMEK WILDECK

MORITZBURG V okouzlujícím pozdně rokokovém zámečku slavila stylově saská šlech­ta, obklopena drahocenným nábytkem a gobelíny z hedvábí, peří, slámy a perel. 47 ZÁMEK WOLKENBURG

Rodina hrabat z Einsiedelu upravila starý zámek v klasicistním stylu; ke klenotům interiérové architektury patří slavnostní sál a knihovna. 19 VODNÍ ZÁMEK KLAFFENBACH

V malebném zámku s jedinečnou klenutou kýlovou střechou můžete obdivovat umělecké řemeslo z regionu i z celého světa.

Vodní zámek Klaffenbach

22

Zámek Wildenfels

plánováno 2017

Věž »Tlustý Jindřich« ční stejně jak před 800 lety nad zámkem a od těch dob oznamuje, že zde stojí strážný hrad ochraňující Českou stezku. 46 ZÁMEK WILDENFELS »Modrý salón« se vzácnými hedvábnými tapetami vyzařuje kouzlo z pohádek tisíce a jedné noci. 14 ZÁMEK GLAUCHAU Jedno z nejstarších muzeí v Sasku představuje řadu kultur­něhis­ torických pokladů – od nábytku po výtvarné umění a minerály.

Zámek Glauchau

www.zeme-zamku-sasko.cz

23


Nimbschen,zřícenina kláštera

PRO NÁROČNÉ

Královský nocleh

au

in e Onl tipy n

ván byto í

Nechtěli byste si na své cestě chvíli odpočinout od impozantních zámků, vzdorovitých hradů, idylických zahrad a malebných klášterů?

34

33 36 13 32 18

m

Fil

5

Drážďany Saská Kamenice 35

35 BAROKNÍ ZÁMEK RAMMENAU Mistr kuchař a komorné podávají v historických jídelních salónech restaurace mimořádná menu, která spojují lužickou zemitost se svěžestí Středozemí. (Apartmán: 1 pokoj) 34 VINAŘSTVÍ ZÁMEK PROSCHWITZ V ZADELU Zámek Proschwitz patří k nejtradičnějším šlechtickým sídlům v Sasku. Nedaleko zámku nabízí statek pánů z Lippe v Zadelu špičková vína z Proschwitz a místní speciality; pokoje v penzionu zvou návštěvníky k přenocování v romantickém a elegantním prostředí. (Penzion: 10 pokojů a 2 apartmány) Barokní zámek Rammenau

24

Apartmán ve vinařství na zámku Proschwitz v Zadelu

www.zeme-zamku-sasko.cz

»K r

l

eh

29

«

Lipsko

á l ov s k ý n

oc

5 HOSTEL EUROPA-JUGENDHERBERGE

ZÁMEK COLDITZ V jednom z křídel staré pevnosti nad říčkou Cvikovskou Muldou naplňují hosté z celého světa hostel Europa-Jugendherberge zámek Colditz atmosférou života celého světa. (Hostel: 34 pokojů) 29 HOTEL KLÁŠTER NIMBSCHEN Z historických klášterních stájí a špýcharů vznikl komplex s jed­i­ nečnou atmosférou. Všech 81 pokojů se nachází v klidné části a jsou individuálně zařízené. (Hotel★★★★: 48 pokojů a dům pro hosty★★★: 32 pokojů) 13 ZÁMECKÝ HOTEL GAUSSIG Areál a služby zámeckého hotelu spojují atmosféru dávných dob se soudobými požadavky na komfort a luxus. (Hotel★★★★: 16 pokojů) Zámek Colditz

Dvoulůžkový pokoj Beletage na zámku Gaussig

25


Penzion »Zur königlichen Ausspanne«

Apartmány na zámku Pillnitz

33 PENSION »ZUR KÖNIGLICHEN AUSSPANNE« Zámek Pillnitz a labské nivy leží velmi blízko a do centra Drážďan se dostanete veřejnou dopravou během dvaceti minut. (Penzion: 9 pokojů) 32 ZÁMECKÝ HOTEL 

DRÁŽDANY-PILLNITZ Hotel v areálu barokního letohrádku Pillnitz zprostředkovává hostům v Drážďanech po návštěvě rezidenčního města kouzlo pocitu života v barokní době. (Hotel★★★★: 45 Zimmer) 31 APARTMÁNY NA ZÁMKU PILLNITZ

Dva malebné domky, ve kterých dříve bydleli zámecký trubač a zámecký vrátný, dnes přenesou jako apartmány v areálu parku své hosty do idylické pohádkové doby. (2 apartmány)

Posezení na Šeříkovém nádvoří v zámeckém hotelu Drážďany-Pillnitz

26

Zámecký ostrov Moritzburg

Hrad Hohnstein

28 ZÁMECKÝ OSTROV MORITZBURG

Nocleh na Zámeckém ostrově v Moritzburgu Pět domků na břehu rybníka je k dispozici od jara až do podzimu jako apartmány – romantika mezi blízkou přírodou a barokními slavnostmi. (5 apartmány) 18 HRAD HOHNSTEIN Dům pro hosty nabízí senzační výhled na Labské pískovce a je otevřen pro přenocování všem generacím návštěvníků zblízka i zdaleka. (Hotel★★★: 16 pokojů a hostel: 40 pokojů) 35 ZÁMECKÝ HOTEL PURSCHENSTEIN Šarmantní čtyřhvězdičkový hotel spojuje feudální atmosféru s blíz­ kostí přírody Krušných hor; všechna apartmá a dvoulůžkové pokoje jsou individuálně vybaveny. (Hotel★★★★: 50 pokoi)

Zámecký Hotel Purschenstein

www.zeme-zamku-sasko.cz

27


Kontakty

9 REZIDENČNÍ ZÁMEK DRÁŽĎANY

Slevy na výstavy, s výjimkou Historisches Grünes Gewölbe Taschenberg 2 | 01067 Dresden Telefon +49 351 49142000 besucherservice@skd.museum www.skd.museum

1 KLÁŠTERNÍ PARK ALTZELLA

Zellaer Straße 10 | 01683 Nossen | Telefon +49 35242 50450 altzella@schloesserland-sachsen.de | www.kloster-altzella.de 2 ZÁMEK AUGUSTUSBURG

09573 Augustusburg | Telefon +49 37291 38018 augustusburg@schloesserland-sachsen.de www.die-sehenswerten-drei.de 3 KRÁLOVSKÉ LÁZNĚ BAD ELSTER

Touristinformation | Badstraße 25 | 08645 Bad Elster Telefon +49 37437 53900 touristinfo@badelster.de | www.badelster.de 4 PARK KNÍŽETE PÜCKLERA V BAD MUSKAU

Tourismuszentrum | Neues Schloss | 02953 Bad Muskau Telefon +49 35771 63100 | info@muskauer-park.de 5 HOSTEL EUROPA-JUGENDHERBERGE ZÁMEK COLDITZ

Museum: Schlossgasse 1 | 04680 Colditz Telefon +49 34381 43777 | info@gesellschaft-schloss-colditz.com www.schloss-colditz.com | www.colditz.jugendherberge.de Europa-Jugendherberge: Schlossgasse 1 | 04680 Colditz Telefon +49 34381 45010 | colditz@jugendherberge.de 6 BAROKNÍ ZÁMEK DELITZSCH

Schloßstraße 31 | 04509 Delitzsch | Telefon +49 342 02 67237 barockschloss@delitzsch.de | www.barockschloss-delitzsch.de

11 ZÁMEK FREUDENSTEIN

Schlossplatz 4 | 09599 Freiberg | Telefon +49 3731 394654 fuehrungen@terra-mineralia.de | www.terra-mineralia.de 12 ZÁMEK FROHBURG

Florian-Geyer-Straße 1 | 04654 Frohburg Telefon +49 34348 51563 | museum-schloss@frohburg.de www.museum-schloss-frohburg.de 13 ZÁMECKÝ HOTEL GAUSSIG

An der Kirche 2 | 02633 Gaußig | Telefon +49 35930 55227 info@schloss-gaussig.de | www.schloss-gaussig.de 14 ZÁMEK GLAUCHAU

Museum und Kunstsammlung Schlossplatz 5 A | 08371 Glauchau Telefon +49 3763 2931 | www.glauchau.de 15 HRAD GNANDSTEIN

Burgstraße 3 | 04655 Kohren-Sahlis | Telefon +49 34344 61309 gnandstein@schloesserland-sachsen.de www.burg-museum-gnandstein.de 16 BAROKNÍ ZAHRADA GROSSSEDLITZ

7 PEVNOST DRÁŽDANY

Georg-Treu-Platz | 01067 Dresden | Telefon +49 351 438370320 festung.dresden@schloesserland-sachsen.de www.festung-dresden.de 8 VELKÁ ZAHRADA A DRÁŽĎANSKÁ PARKOVÁ ŽELEZNICE

Velká zahrada: žádné zvýhodnění v Zahradním paláci Hauptallee 5 | 01219 Dresden | Telefon +49 351 4456600 grosser.garten@schloesserland-sachsen.de Drážďanská parková železnice: sleva na běžné jízdné Hauptallee 5 | 01219 Dresden | Telefon +49 351 4456795 parkeisenbahn@schloesserland-sachsen.de 28

10 DRÁŽĎANSKÝ ZWINGER

Slevy na vstup do muzeí Státních sbírek umění Staatlichen Kunstsammlungen Dresden Theaterplatz | 01067 Dresden | Telefon +49 351 49142000

www.zeme-zamku-sasko.cz

Parkstraße 85 | 01809 Heidenau | Telefon +49 3529 56390 grosssedlitz@schloesserland-sachsen.de www.barockgarten-grosssdelitz.de 17 ZÁMEK HARTENFELS

Schlossstraße 27 | 04860 Torgau | Telefon +49 3421 70140 info@schloss-hartenfels.de www.schloss-hartenfels.de 18 HRAD HOHNSTEIN

Am Markt 1 | 01848 Hohnstein | Telefon +49 35975 81202 info@burg-hohnstein.info | www.burg-hohnstein.info 29


19 VODNÍ ZÁMEK KLAFFENBACH

29 HOTEL KLOSTER NIMBSCHEN

Wasserschlossweg 6 | 09123 Chemnitz Telefon +49 37126 6350 | wasserschloss@c3-chemnitz.de www.wasserschloss-klaffenbach.de

Nimbschener Landstraße 1 | 04668 Grimma Telefon +49 3437 9950 | info@kloster-nimbschen.de www.kloster-nimbschen.de 30 ZÁMEK NOSSEN

20 ZÁMEK KLIPPENSTEIN

Museum | Schlossstraße 6 | 01454 Radeberg Telefon +49 3528 442600 | kontakt@schloss-klippenstein.de www.schloss-klippenstein.de 21 PEVNOST KÖNIGSTEIN

01824 Königstein | Telefon +49 35021 64607 info@festung-koenigstein.de | www.festung-koenigstein.de 22 HRAD KRIEBSTEIN

Kriebsteiner Straße 7 | 09648 Kriebstein Telefon +49 34327 9520 kriebstein@schloesserland-sachsen.de | www.burg-kriebstein.eu 23 ZÁMEK LAUENSTEIN

Osterzgebirgsmuseum | 01778 Altenberg/Stadtteil Lauenstein Telefon +49 35054 2 5402 info@schloss-lauenstein.de | www.schloss-lauenstein.de

31 ZÁMEK A PARK PILLNITZ

August-Böckstiegel-Straße 2 | 01326 Dresden Telefon +49 351 2613260 | pillnitz@schloesserland-sachsen.de 32 ZÁMECKÝ HOTEL DRÁŽDANY-PILLNITZ

August-Böckstiegel-Straße 10 | 01326 Dresden Telefon +49 351 26140 | reservierung@schlosshotel-pillnitz.de www.schlosshotel-pillnitz.de 33 PENSION »ZUR KÖNIGLICHEN AUSSPANNE«

Eugen-Dieterich-Straße 5 | 01326 Dresden Telefon +49 351 2689502 | info@koenigliche-ausspanne.de www.koenigliche-ausspanne.de 34 ZÁMEK PROSCHWITZ

25 ZÁMEK ALBRECHTSBURG MÍŠEŇ

Vinařství Zámek Proschwitz v Zadelu | Dorfanger 19 01665 Diera-Zehren OT Zadel | Telefon +49 3521 76760 weingut@schloss-proschwitz.de | www.lippesches-gutshaus.de Zámek Proschwitz | Heiliger Grund 2 01662 Meißen OT Proschwitz | Telefon +49 3521 40600 willkommen@schloss-proschwitz.de | www.schloss-proschwitz.de

Domplatz 1 | 01662 Meißen | Telefon +49 3521 47070 albrechtsburg@schloesserland-sachsen.de www.albrechtsburg-meissen.de | www.benno.schloesserland-sachsen.de

Purschenstein 1 | 09544 Neuhausen | Telefon +49 37361 14080 info@purschenstein.de | www.purschenstein.de

24 ZÁMEK A PARK LICHTENWALDE

Schlossallee 1 | 09577 Niederwiesa, OT Lichtenwalde Telefon +49 37206 8873812 lichtenwalde@schloesserland-sachsen.de

26 HRAD MILDENSTEIN

Burglehn 6 | 04703 Leisnig | Telefon +49 34321 62560 mildenstein@schloesserland-sachsen.de | www.burg-mildenstein.de 27 ZÁMEK FASANENSCHLÖSSCHEN MORITZBURG

Sleva na prohlídky 01468 Moritzburg | Telefon +49 35207 873610 fasanenschloesschen@schloesserland-sachsen.de www.schloss-moritzburg.de 28 ZÁMEK MORITZBURG

01468 Moritzburg | Telefon +49 35207 87318 moritzburg@schloesserland-sachsen.de | www.schloss-moritzburg.de 30

Am Schloss 3 | 01683 Nossen | Telefon +49 35242 50435 nossen@schloesserland-sachsen.de | www.schloss-nossen.de

www.zeme-zamku-sasko.cz

35 ZÁMECKÝ HOTEL PURSCHENSTEIN

36 BAROKNÍ ZÁMEK RAMMENAU

Am Schloss 4 | 01877 Rammenau | Telefon +49 3594 703559 rammenau@schloesserland-sachsen.de www.barockschloss-rammenau.com 37 ZÁMEK ROCHLITZ

Sörnziger Weg 1 | 09306 Rochlitz | Telefon +49 3737 492310 rochlitz@schloesserland-sachsen.de | www.schloss-rochlitz.de 38 HRAD SCHARFENSTEIN

Schlossberg 1 | 09430 Drehbach, OT Scharfenstein Telefon +49 3725 70720 | scharfenstein@schloesserland-sachsen.de www.die-sehenswerten-drei.de 31


39 ZÁMEK SCHLETTAU

Förderverein | Schlossplatz 8 | 09487 Schlettau Telefon +49 3733 66019 | info@schloss-schlettau.de www.schloss-schlettau.de 40 HRAD SCHOENFELS

Museum | Burgstraße 34 | 08115 Lichtentanne Telefon +49 37600 2327 | www.burg-schoenfels.de burg-schoenfels@gemeinde-lichtentanne.de 41 HRAD STOLPEN

Schlossstraße 10 | 01833 Stolpen | Telefon +49 35973 23410 stolpen@schloesserland-sachsen.de | www.burg-stolpen.org 42 ZÁMEK VOIGTSBERG

08606 Oelsnitz/Vogtland | Telefon +49 37421 729484 museum@schloss-voigtsberg.de | www.schloss-voigtsberg.de 43 ZÁMEK WACKERBARTH

Sächsisches Staatsweingut GmbH Wackerbarthstraße 1 | 01445 Radebeul | Telefon +49 351 89550 kontakt@schloss-wackerbarth.de | www.schloss-wackerbarth.de 44 ZÁMEK WEESENSTEIN

Am Schlossberg 1 | 01809 Müglitztal | Telefon +49 35027 6260 weesenstein@schloesserland-sachsen.de www.schloss-weesenstein.de

Až vyrostu, tady budu mít

svatbu!

45 ZÁMEK WILDECK

Schloss Wildeck 1 (Adresa pro GPS navigaci: Altmarkt 2) 09405 Zschopau | Telefon +49 372528 7170 kultur@zschopau.de | www.schloss-wildeck.eu 46 ZÁMEK WILDENFELS

Förderverein | Schlossstraße 2 | 08134 Wildenfels Telefon +49 37603 58569 | schloss-wildenfels@gmx.de www.schloss-wildenfels.de 47 ZÁMEK WOLKENBURG

Förderverein | Schloss 3 | 09212 Limbach-Oberfrohna Telefon +49 37609 58170 | post@limbach-oberfrohna.de www.schloss-wolkenburg.de 48 BAROKNÍ ZAHRADA ZABELTITZ

Zabeltitz-Information, Zabeltitz Am Park 1 | 01561 Großenhain | Telefon +49 3522 523325 zabeltitz@stadt.grossenhain.de | www.grossenhain.de 32

www.zeme-zamku-sasko.cz

Zámek a park Lichtenwalde

Konference, oslavy a svatby v Sasku – zemí zámků Království pro zvláštní příležitosti! Pohádkové zámky, rozsáhlé zahrady a vznešené hrady nabízejí mimo­řád­nou kulisu pro vaše akce a oslavy. Nezáleží na tom, zda hledáte královské komnaty, romantické kaple pro nejkrásnější den života nebo nádherná hradní nádvoří a v zeleni místa oslav pro jedinečné akce – rádi splníme každé přání. Královské prostředí můžete zažít také na našich akcích a výstavách. Více informací o místech vhodných pro konference, oslavy a svatby naleznete na www.zeme-zamku-sasko.cz


Královskě lázně Bad Elster

VYDAVATEL Saské státní zámky, hrady a zahrady Stauffenbergallee 2 a | 01099 Dresden Telefon +49 351 56391-1001 Telefax +49 351 56391-1009 E-Mail service@schloesserland-sachsen.de  /Schloesserland.Sachsen  /Schloesserland www.zeme-zamku-sasko.cz REDAKČNÍ UZÁVĚRKA listopad 2016, veškeré změny vyhrazeny

Království za výlet  

Tschechische Sprachfassung des Flyers "Ein Königreich für einen Ausflug" Der Flyer stellt die Schlösser, Burgen und Gärten in Sachsen anhan...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you