Page 1

na jeden

den.«

Cesta k nám

Dálnice A4: výjezd Siebenlehn a dále po silnici B 101 nebo výjezd Wilsdruff Dálnice A13: výjezd Radeburg | dálnice A14: výjezd Nossen-Ost Pohodlně a rychle z Drážďan do Míšně: · rychlodráhou S-Bahn (S1) až na míšeňské nádraží (Bhf. Meißen), cestou pro pěší na míšeňské autobusové nádraží, autobusem MHD linky C až na zastávku Meißen Altstadtbrücke · autem z Drážďan po silnici B 6 do Míšně Můžete také využít nabídky Saské paroplavby (Sächsische Dampfschifffahrt): · odjezd z přístaviště Dresden-Terrassenufer v 09:45 hod. (číslo plavby: 21 / 1) a v 14:15 hod. (číslo plavby: 22 / 1)

PARKOVIŠTĚ

na úpatí hradního kopce a u výtahu na parkovišti v ulici Meisastraße a také u řeky Labe s přímým přístupem do zámku přes schody zámeckého parku v ulici Leipziger Straße

Albrechtův hrad je již po mnoho staletí ideálním místem pro setkání a oslavy. Každá z jeho místností má svoji osobitou atmosféru. Najdete zde perfektní prostředí pro pořádání recepcí, konferencí a jiných obchodních nebo soukromých akcí.

CITY-BUS-Shuttle

Jezdí od dubna do října v 30-minutovém intervalu mezi porcelánovou manufakturou, starým městem a hradním kopcem.

Další informace a kontakt: Telefon +49 (0) 35 21 47 07- 0 albrechtsburg@schloesserland-sachsen.de

TURISTICKÁ vstupenka a ROČNÍ vstupenka do zámků Jednou zaplatíte, mnoho uvidíte. Za 20 € s TURISTICKOU vstupenkou a za 40 € s ROČNÍ vstupenkou budete mít volný vstup do více než 40 objektů. Jste na to dva? Pak využijte naši rodinnou vstupenku a ušetříte 5 € resp. 10 €!

Vstupné pro rok 2011

Vstupné Zlevněné vstupné * 2 dospělí s maximálně 4 dětmi ** 1 dospělý s maximálně 2 dětmi ** Skupinový tarif (od 15 osob) Skupinový tarif žáci (od 10 osob) ROČNÍ zámecká VSTUPENKA TURISTICKÁ zámecká VSTUPENKA (platí 10 dnů) Poplatek za průvodce (plus vstupné) 1 h / 1,5 h Audioprůvodce (němčina, čeština, angličtina. + pro děti)

A13

8,00 € 4,00 € 18,00 € 10,00 € 6,50 € 3,00 € 40,00 € 20,00 € 3,00 / 4,50 € bezplatně

* Nárok na zlevněné vstupné mají děti od 6 do 15 let, žáci, učni, studenti, těžce postižení, příjemci podpory v nezaměstnanosti, vojáci základní služby a občané konající civilní službu, členové ICOM, ICOMOS a Svazu německých historiků umění, majitelé míšeňského sociálního průkazu, majitelé kulturního průkazu Elbe / Labe a každou středu majitelé saského průkazu čestného úřadu vždy s odpovídajícím platným dokladem.

A 14

A4

Děkujeme za Vaši návštěvu. Vaší podporou zůstává kultura nadále prožitkem a historie živá. Těšíme se na Vaši další návštěvu!

** Platné pro děti od 6 do 15 let. Volný vstup mají děti v den narozenin, děti do 5 let, osoby doprovázející těžce postižené, cestovní průvodce, řidiči autobusů, majitelé Zemského rodinného průkazu, jedna doprovázející osoba na 10 žáků a mediální pracovníci vždy s odpovídajícím platným dokladem. Majitelům karty Dresden-Card je poskytována 10 % sleva z ceny plného vstupného.

Informace ve všech zapojených objektech a online na www.schloesserland-sachsen.de

Při akcích a mimořádných prohlídkách s průvodcem platí zvláštní vstupné. Při akcích cizích subjektů mohou v předprodeji vzniknout další poplatky.

Albrechtsburg Meissen Domplatz 1 | 01662 Meißen Telefon +49 (0) 35 21 47 07- 0 Telefax +49 (0) 35 21 47 07- 11 albrechtsburg@schloesserland-sachsen.de www.albrechtsburg-meissen.de

Česky

Clauß Obrazy / fotografie: Universitní knihovna Heidelberg, Cod. Pal. Germ. 848, fol. 14v / Udo Pellmann / Sächsisches Stammbuch (Saská kmenová kniha) – SLUB Deutsche Fotothek (Německá fototéka) / Dieter Krull / Annelie Brux / Frank Höhler

»Království

Úprava: Knopek

Otevírací doba 2011

Od března do října: denně od 10:00 do 18:00 hod. Od listopadu do února: denně od 10:00 do 17:00 hod. 24. / 25. prosince zavřeno | 1. ledna od 11:00 do 16:00 hod. Navštivte také naši kavárnu a naši muzejní prodejnu.

Albrechtův hrad v Míšni

Stavební umění, moc a porcelán v nejstarším zámku Německa


Vítejte na

Albrechtově hradě v Míšni!

A

lbrechtův hrad v Míšni vévodící městu je v mnoha ohledech velmi významným sídlem. Hrad okouzluje nejen svou architekturou, nýbrž podává i svědectví o kulturní, peněžní a politické moci zemských pánů z rodu Wettinů. Zřízením první výrobny evropského porcelánu rozšířil zámek své působení daleko za hranice Saska.

Vévoda Albrecht Srdnatý se svoji ženou Sidonii v Saské kmenové knize

V roce 929 položil Heinrich I. vy bu dová ním dře věného opevnění na hradním kopci Misni základní kámen pro tento mimořádný příběh. Později, v souvislosti se středověkou německou východní kolonizací, se stal hradní kopec velmi rychle významným mocenským centrem. Zvýšené bohatství v Sasku umožnilo bratrům Ernstovi a Albrechtovi z rodu Wettinů v roce 1471 zahájit

stavbu honosné rezidence a demonstrovat tak svůj blahobyt a svou moc. Pod vedením mistra Arnolda z Westfalenu vznikl první zámek Německa: Albrechtův hrad v Míšni. Nové tvary a techniky, poprvé zde použité, se staly měřítkem pro celou Evropu. Do dnešního dne žasnou návštěvníci nad tímto dílem a stejně tak nad jeho jemnými architektonickými detaily.

Böttger ukazuje Augustovi Silnému arkánum, Nástěnná malba Paula Kießlinga na Albrechtově hradě v Míšni

Velká apelační komnata na Albrechtově hradě v Míšni

Pojďte s námi na napínavou expedici saskými dějinami! Historické exponáty a virtuální inscenace prezentují v nejstarším zámku Německa stavební umění, moc a porcelán.

Velký sál na Albrechtově hradě v Míšni

Umělecké nástěnné malby z 19. století působivě demonstrují návštěvníkům saské dějiny z pohledu dávné minulosti. K vidění jsou mnohočetné epizody ze života bratrů Ernsta a Albrechta z rodu Wettinů. Mimoto je zde znázorněn útok na hradní kopec a objev arkána (tajemství) výroby porcelánu. Mnoho dokumentů, ušlechtilý porcelán, obrazy a jiné exponáty demonstrují více než 500letou zámeckou historii. Zažijte toto jedinečné místo se svými vrcholy saské historie jako živoucí dějiště kultury: Albrechtův hrad v Míšni. To je vrchol!

Albrechtsburg Meissen - Deutschlands ältestes Schloss  

Stavební umení, moc a porcelán v nejstarsím zámku Nemecka – Albrechtuv hrad v Míšni. To je vrchol!

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you