Page 1

Perçin Nedir? Perçin nedir​? : Perçin, birden fazla malzemeyi birbirine birleştirmek için kullanılır. Vidanın aksine, birleştirilecek parçalarda diş olması gerekmez; çok ince malzemeler dahi perçinle birleştirilebilir. Civata ve somuna yönelik avantajı ise, birleştirileccek malzemelerin arka yüzüne ulaşmadan da birleştirme işlemini tamamlayabilmenizdir; bu sebeple çoğunlukla “kör perçin” ya da pop perçin olarak adlandırılır. Özel Perçinlemeler​: özel tip çivilerle yapılır (çektirmeli,patlamalı gibi)

Perçin Çeşitleri Standart Pop Perçin : Özel alaşımlı alüminyum beden ve sert çivi


Çoğunlukla metalik yüzeyler olmak üzere hemen hemen her malzemenin birleştirilmesinde kullanılabilirler ve en fazla kullanılan perçin çeşididir. Geniş Kafalı Pop Perçin : Özel alaşımlı alüminyum beden ve sert çivi Standart pop perçine yönelik daha kapsamlı tek flanş yardımıyla , birleştirilecek malzemelerden ön yüzde yeralanı plastik benzeri kırılgan tek malzeme ise, daha dayanıklı tek tutuş olanağı sağlar ve perçin başının birleştirilen malzemenin içerisine gömülmesini veya malzemenin perçinden kurtulmasını önler. https://www.percin.com.tr Havşa Kafalı Pop Perçin : Özel alaşımlı alüminyum beden ve sert çivi Standart pop perçinden tek farkı, perçin gövdesinin flanş bölümünün havşa halinde olmasıdır. Bu sayede perçinlenecek yüzeye havşalı delik açılarak, perçinlemeden daha sonra çıkıntısız tek satıh elde edilir. Arkası Kapalı Pop Perçin : Özel alaşımlı alüminyum beden ve sert çivi Perçinleme işlemi sonrasında sıvı/akışkan ve gaz geçişini minimize etmek amaçlı kullanılır. Ahtapot Perçin (Örümcek Perçin) : Özel alaşımlı alüminyum beden ve sert çivi Standart pop perçin beden kısmı perçinleme işlemi esnasında genişleyip kısalarak tek birleştirme sağlarken; ahtapot perçinin gövdesi, özel çivisi yardımıyla , dörde bölünerek “+” şeklini alır. Bu sayede birleştirilecek malzemelerden arka yüzde yeralanı plastik benzeri kırılgan tek malzeme ise, daha dayanıklı tek tutuş olanağı sağlar ve perçin gövdesinin birleştirilen malzemenin içerisine gömülmesini veya malzemenin perçinden kurtulmasını önler.


Geniş Kafalı Ahtapot Perçin : Özel alaşımlı alüminyum beden ve sert çivi Birleştirilecek malzemeleriniz kırılgan ise (plastik benzeri ) tavsiye edilir . Standart pop perçin beden kısmı perçinleme işlemi esnasında genişleyip kısalarak tek birleştirme sağlarken; ahtapot perçinin gövdesi, özel çivisi yardımıyla , dörde bölünerek “+” şeklini alır. Bu sayede birleştirilecek malzemelerden arka yüzde yeralanı plastik benzeri kırılgan tek malzeme ise, daha dayanıklı tek tutuş olanağı sağlar ve perçin gövdesinin birleştirilen malzemenin içerisine gömülmesini veya malzemenin perçinden kurtulmasını önler. Kapsamlı flanş yardımıyla , birleştirilecek malzemelerden ön yüzde yeralanı plastik benzeri kırılgan tek malzeme ise, daha dayanıklı tek tutuş olanağı sağlar ve perçin başının birleştirilen malzemenin içerisine gömülmesini veya malzemenin perçinden kurtulmasını önler. Paslanmaz Sert Perçin : Paslanmaz sert beden ve paslanmaz sert çivi Perçinleme işlemi sonrasında süre içerisinde rastgele tek pas oluşumu istenmiyorsa kullanılır. Alüminyum / Alüminyum Perçin : Özel alaşımlı alüminyum beden ve Özel alaşımlı alüminyum çivi Perçinleme işlemi sonrasında süre içerisinde rastgele tek pas oluşumu istenmiyorsa kullanılır. Paslanmaz sert perçine yönelik daha uygun fiyat fakat daha fit tek birleştirme olanağı sağlar . Multigrip Perçin Nedir : Özel alaşımlı alüminyum beden ve sert çivi Standart pop perçine yönelik daha kuvvetli tek malzemeden üretilen perçin gövdesi, ve perçin gövdesinde bulunan çizgiler yardımıyla daha kuvvetli tek perçinleme işlemi olanağı sağlar .


Geniş Kafalı Multigrip Perçin Nedir : Özel alaşımlı alüminyum beden ve sert çivi Standart pop perçine yönelik daha kuvvetli tek malzemeden üretilen perçin gövdesi, ve perçin gövdesinde bulunan çizgiler yardımıyla daha kuvvetli tek perçinleme işlemi olanağı sağlar . Bununla Birlikte kapsamlı flanşlı beden yardımıyla , perçinlenen malzemelerden ön yüzde yeralan malzemenin daha kuvvetli tutulmasını olanağı sağlar . Somun Perçin Nedir : Çelik Civata dişi açılamayacak civarı ince malzemelere uygulanarak, en ince yüzeylere dahi civata uygulanabilmesini olanağı sağlar . İnce tek sac malzemeye somun perçin uyguladıktan daha sonra , istediğiniz malzemeyi buraya civatayla monte edebilirsiniz.

Percin nedir? Pop Perçin nedir?  

Perçin nedir? Pop Perçin nedir? Somun Perçin nedir? Nerelerde kullanılır? https://www.percin.com.tr

Percin nedir? Pop Perçin nedir?  

Perçin nedir? Pop Perçin nedir? Somun Perçin nedir? Nerelerde kullanılır? https://www.percin.com.tr

Advertisement