Page 1

NOWA KONTROLA CELNO-SKARBOWA – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ? uczciwy przedsiębiorca cieszący się zaufaniem

Czy należy się obawiać nadużywania szerokich uprawnień przez pracownika urzędu celno-skarbowego? Jak wygląda nowa procedura?

może nie wiedzieć

Czy będzie bardziej kosztowna dla przedsiębiorcy od standardowej kontroli podatkowej? W jaki sposób reagować na żądania kontrolujących? Czy dla kontrolowanego przewidziano narzędzia do obrony swoich słusznych interesów?

Od 1 marca, w związku z reorganizacją administracji rządowej odpowiedzialnej m.in. za pobór podatków i ustanowieniem Krajowej Administracji Skarbowej, wejdą w życie także przepisy o nowej kontroli celno-skarbowej. Będą ją wykonywały nowe organy, powstałe z fuzji Służby Celnej oraz organów Kontroli Skarbowej – naczelnicy urzędów celno-skarbowych. Organy te będą działać na terytorium całego kraju. Możliwe więc, że kontrola z Rzeszowa zapuka do podatnika w Szczecinie. W pierwotnym zamyśle nowa kontrola służyć miała do wykrywania i ścigania poważnych oszustw podatkowych – nowe organy uzyskały zatem bardzo szerokie uprawnienia. Niektóre z tych uprawnień idą tak daleko, że już na etapie projektu przepisów budziły wątpliwości pod kątem ich zgodności z Konstytucją. W praktyce okazuje się jednak, że nowa broń służb podległych Ministrowi Rozwoju i Finansów może być bez żadnych ograniczeń stosowana wobec wszystkich podatników – od tych najmniejszych, do dużych renomowanych przedsiębiorstw, dbających o reputację i trzymających się z dala od oszustów.

Przygotuj się zawczasu – nasi eksperci Ci w tym pomogą.

Od 1 marca oferujemy warsztaty wdrożeniowe dla zainteresowanych firm. Pierwszeństwo mają nasi stali Klienci. Zapraszamy!

Skontaktuj się z nami: THE POWER OF BEING UNDERSTOOD AUDIT | TAX | CONSULTING

E: ekspert@rsmpoland.pl

T: +48 61 8515 766

F: +48 61 8515 786

W: www.rsmpoland.pl

Nowa kontrola celno-skarbowa  

Nowa kontrola celno-skarbowa - ulotka

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you