Page 1


Специjалитети на месецот

Пилешки прсти Поховано пилешко месо, сос, свежа салата, помфрит, лепче.

Овој специјалитет можете да го најдете во ресторанот Твиги по цена од 189 денари.

Специjалитети на месецот

Хамбургер оброк Говедска плескавица, сос, лепче, среден помфирт, средна кока кола.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Гудис по намалена цена од 150 на 120 денари.

Кајсери Јаглама

Тост сендвич Дамаскино

Јуфки,мелено месо,кромид,зачин,кашкавал, салата,кисело млеко.

Мелено месо со арпаски зачини, домати, кисели краставички, ајран.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Истанбул Кебап по цена од 180 денари.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Дамаскино по цена од 150 денари.

Ловечка плескавица

Пилешко ќофте со ајран

Свежо говедско месо, лут буковец, млечен кашкавал, помфтир, свежа салата, лепче.

Пилешки ќофтиња со модар домат, црвен домат, тиквички, компир, црвен сос, ориз, ајран.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Сити Грил по цена од 240 денари.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Анатолиа по цена од 250 денари.


Специjалитети на месецот

Промоции на месецот

Chicken Royale оброк

Пица капричиоза Twiggy

Филе од пилешки гради, ајсберг салата, мајонез, среден помфрит и пијалок по избор.

Доматен сос, кашкавал, пилешка шунка, печурки + кока кола 0.25л

209 ден. 170 ден.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Бургер Кинг по цена од 259 денари.

Пржен зеленчук на кинески начин пикантен Пржен мешан зеленчук, пикантен лут сос.

Сарма од лозов лист порција Istanbul Cebap Мелено месо, лозов лист, ориз, зачини, кисело млеко

Овој специјалитет можете да го најдете во Кинескиот ресторан по намалена цена од 210 за 140 денари.

Багет со салата од јајца Багет, марула, домат, сос од јајца.

Овој специјалитет можете да го најдете во Ле Смос ресторан по цена од 120 денари.

180 ден. 150 ден.

Чорба City Grill Телешка / Пилешка

60 ден.


Промоции на месецот

Crispy chicken оброк Burger King

Хамбургер + среден помфирт Goody’s Говедска плескавица, сос, лепче, среден помфирт.

Промоции на месецот

140 ден. 99 ден.

Фатуш салата Дамаскино

Зачинето пилешко поховано со крцкава пченкарна презла, ајсберг салата, домати, мајонез, среден помфрит и пијалок по избор.

Нудли со зеленчук Кинески ресторан

Домат, краставица, марула, кромид, лук, пачос.

Нудли, зеленчук, сос.

90 ден.

Пилешко месо, зачини гарнир ориз,салата и ајран.

170 ден. 120 ден.

Месо салата во багет Le Smos

Пилешки шиш Анатолиа

270 ден. 250 ден.

159 ден.

Багет, свежа салата, телешка шунка, сос

120 ден.


Десерти

За купени 2 Чоко палачинки третата ја добивате гратис. Twiggy

300 ден. 200 ден.

Chocolate Brownie Goody’s

150 ден.

4 парчиња баклава Istanbul Cebap

Сутлиаш Анатолиа

40 ден.

80 ден.

Турско кафе Le Smos

30 ден.

Килограм баклава Рекорд баклава

450 ден.

Ramstore menu oktomvri noemvri  
Ramstore menu oktomvri noemvri  
Advertisement