Page 1


Нов бренд вона одделот Специjалитети месецот за брза храна

Нов белгиски вкус во Ramstore mall Вкусете ги прекрасните сендвичи со претпознатливи белгиски сосови. Направете пауза со одличен бургер или мини закуска. На крај освежете се со едно овошно смути. Само во Le Smos во Ramstore mall.

Багетка Домат, кашкавал, песто

50 ден.

Багет Бургер Ќофте(кебап), салата, помфирт, сос.

130 ден.


Нов бренд во одделот Специjалитети на месецот за брза храна

Салата Свежа сезонска салата, пилешки парчиња месо, сосови.

120 ден.

Чикен бургер Похован пилешки стек, салата, помфрит, сосови.

90 ден.

Toast mix Кашкавал, пилешка шунка, сос

60 ден.


Специjалитети на месецот

Пилешки прсти Похован пилешки стек, сос, свежа салата, помфрит, лепче.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот Твиги по цена од 189 денари.

Јагнешко месо Јагнешко месо,гарнир ориз/булгур .

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Истанбул Кебап по цена од 200 денари.

Тавче гравче со 5 ќебапи Тавче гравче, 5 ќебапи, лепче.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Сити Грил по цена од 170 денари.


Специjалитети на месецот

Extreme Philly Burger Говедска плескавица, чадена говедска шунка, крем сирење Philadelphia, салата, домат, лепче, помфирт.

Овој специјалитет можете да го вкусите во Goody’s по цена од 190 денари.

Поховано пилешко (KFC) 4 парчиња пилешко месо, салата, сос, компири.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Дамаскино по цена од 235 денари.

Пиде Кушбаши со кашкавал Пиде, кашкавал, зачини.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Анатолиа по цена од 190 денари.


Специjалитети на месецот

Chicken Royale оброк Филе од пилешки гради, ајсберг салата, мајонез, среден помфрит и пијалок по избор.

Овој специјалитет можете да го вкусите во ресторанот на Бургер Кинг по цена од 259 денари.

Пилешко со брокули Пржени брокули во сос, пилешко месо.

Овој специјалитет можете да го најдете во Кинескиот ресторан по цена од 200 денари.


Промоции на месецот

Пица Капричиоза Twiggy Доматен сос, кашкавал, пилешка шунка, печурки + кока кола 0.25л

199 ден. 170 ден.

Спанаќ со јајце Istanbul Cebap Кромид, спанаќ, морков, сол, јајца, гарнир кисело млеко.

180 ден. 150 ден.

Чорба City Grill Телешка / Пилешка

60 ден.


Промоции на месецот

2 x Hamburger + Country Style помфрит + 2 Coca Cola 250ml Goody’s

300 ден. 240 ден.

Табуле салата Дамаскино Магдонос, булгур, кромид, домат.

90 ден.

Пилешки стек порција Анатолиа Пилешко месо во сос, гарнир ориз, салата и ајран.

150 ден. 130 ден.


Промоции на месецот

Crispy chicken оброк Burger King Зачинето пилешко поховано со крцкава пченкарна презла, ајсберг салата, домати, мајонез, среден помфрит и пијалок по избор.

159 ден.

Нудел со пилешко Кинески ресторан Нудли, пилешко месо, морков, зачини, сос.

200 ден.


Десерти

Сутлиаш Анатолиа

80 ден.

Чоко палачинки Twiggy За купени две Чоко палачинки, третата ја добивате гратис.

300 ден. 200 ден.

Килограм баклава Рекорд баклава

450 ден.


Десерти

Овошен пудинг Istanbul Cebap

100 ден. 80 ден.

Chocolate Brownie Goody’s

150 ден.

ново Овошно смути Le Smos 1.Киви, јаболка, банана, јогурт. 2.Јагода,банана, јогурт. 3.Портокал, морков, јогурт.

90 ден.


Ramstore menu junu juli  
Ramstore menu junu juli  
Advertisement