Page 1

C MPENSATION PLAN & FAQS


Q1

SATIŞ KARI

Q2

TEKRAR SATIŞ PUANLARI

Q3

ERKEN ÖDEME

Q4

İLK SATIN ALMA KARI

Q5

ADIM KOMİSYONU

Q6

SEVİYE ATLAMA BONUSU

Q7

TÜM YIL SÜREN ÖDÜLLER

Q8

SEYAHAT TEŞVİKLERİ

Yerel müşteri ve tedarikçi topluluğumuz bizim en önemli varlığımız olduğu için, QNET Promosyon olarak, yerel ölçekte doğrudan satış işinde dinamik ve yenilikçi ödeme planı QInfinite’i sunmaktayız. Komisyonlarda ödenen satış hacimlerinin %50’sine kadar kazanç elde etmenin 8 yolu ile birlikte, QNET Promosyon, kazandıran ve sınırsız bir fırsattır! QNET Promosyon günümüzün en etkili dağıtım biçimini sunmaktadır: Bağlantılı pazarlama. Dünya standartlarındaki bir e-ticaret platformu tarafından desteklenen bu kişiler arası yaklaşım ile çevrenizdeki, ülkenizdeki ya da dünyanın herhangi bir yerindeki kişilerle QNET Promosyon’un bağımsız ticaret fırsatının sınırsız faydalarını paylaşabilirsiniz. Geliriniz satışlarınıza ve oluşturulmasına yardımcı olduğunuz organizasyondaki materyallerin ürün satışlarına dayanır. QNET Promosyon, Türkiye’nin dünyanın en hızlı büyüyen çevrimiçi alışveriş ve iş topluluğudur. Doğru işte en iyi yaşam tarzı ürünlerini temsil eden dünya standardındaki ürün planımız, Bağımsız bir Temsilci olarak QNET Promosyon kariyerinin kalbidir. EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

3


QNET PROMOSYON ÜRÜN VE HİZMETLERİNİN SATIŞI İLE İŞİNİZ İÇİN SAĞLAM BİR TEMEL İNŞA EDİN. SATIŞ KARI

Q1

QNET Promosyon ürünlerini Doğrudan Perakende Müşterilerinize satmanız, işiniz için sağlam bir temel oluşturmanın temel taşıdır. Şirketten ürün alışverişi yapan bir Perakende Müşterinize satış yaptığınız zaman, müşterinizi Perakende Fiyatı ile Bağımsız bir Temsilci (BT) olarak sizin fiyatınız arasındaki fark olan Satış Karı elde edersiniz.

TEKRAR SATIŞ PUANLARI (RSP)

Q2

Bir Perakende Müşterisine QNET Promosyon Hızlı Tüketim eStore’undaki her ürün satıştan, 3 (üç) seviyeye kadarki Doğrudan Yönlendirmeler nakde veya İş Hacmine (BV) dönüştürülebilen tahsis edilmiş puanlar kazanacaktır. Tekrar Satış Puanları otomatik olarak hesaplanır ve bunları Sanal Ofisinizde kolaylıkla yönetebilirsiniz.

4

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


ANINDA NAKDİN YOLU QNET PROMOSYON ERKEN ÖDEMEDİR. Q3

ERKEN ÖDEME Erken Ödeme yalnızca BT ’nin Birincil TC’si, Döngü 1, Adım 1 için geçerlidir ve Komisyon Programı’na göre ödenir. Bu, hızlı nakit elde etmenin güçlü bir yoludur!

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

5


BAŞARININ ANAHTARI GÜÇLÜ ADIM KOMİSYONU KAZANMAKTIR... İLK SATIN ALMA KARI

Q4

Bir Tavsiye Eden olarak, kişisel olarak başvuran BT ‘niz tarafından yapıldığı bilinen bireysel satışlardan/satın almalardan İlk Satın Alma Karı kazanacaksınız. İlk Satın Alma Karı, yeni BT’nin ilk yaptığı satın alma (Perakende Fiyatı ile yapılan) ile sizin BT İndirimli Fiyatınız arasındaki farktır.

ADIM KOMİSYONU

Q5

Adım Komisyonu, QNET Promosyon QInfinite Ödeme Planının başka bir ayağıdır. Yeni bir BT, olarak, odağınız müşterilerden oluşan bir taban geliştirmek ve Alt Sıranıza satışlar yoluyla hacim oluşturmasına yardımcı olmaktır. Adım Komisyonu, iki ayağı olan sipariş ağacınız ile hesaplanır. Size, sipariş ağacınız dahilinde başarılı satışlar oluşturmanız durumuna dayanarak ödeme yapılacaktır. Üst Sıranız (ya da soy ağacınızdaki herhangi bir kişi) sizin soy ağacınıza da BT’ler ekleyebilir. Grubunuz büyümeye başladıkça, alt hacim ayağınızda oluşan hacme ve sizin aktif kademeniz tarafından belirlenen İzleme Merkezi başına düşen olası komisyona dayanan haftalık komisyonlar almaya hak kazanacaksınız. 6

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


…VE DİĞERLERİNE YARDIM EDİN QNET PROMOSYON ORGANİZASYONUNUZU GENİŞLETİN. Q6

SEVİYE ATLAMA BONUSU Adım Komisyonundaki Seviye Artışı ile, haftada 96,480 TL’ye kadar ödüllendirilebilirsiniz. Derece olarak yükseldikçe ve ilerledikçe, adım başına ödenen miktar ile izin verilen haftalık adımların sayısı yükselir ve en yüksek haftalık ödeme elde edilebilir. Büyümek için ödeme yapar!

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

7


TÜM YIL SÜREN ÖDÜLLERİN VE BAŞARILARINIZI GÖSTEREN SEYAHAT TEŞVİKLERİNİN TADINI ÇIKARIN. TÜM YIL SÜREN ÖDÜLLER

Q7

Kazanmanın en heyecan verici yollarından biri işlerle birlikte sizin ve organizasyonunuz için özel nakit teşvikleri, en çok satılan ürünlerde periyodik indirimler ve daha fazlasıdır! İlgi çekici ve anlamlı promosyonlar, gelişimi, iş hacmini harekete geçirir ve QNET Promosyon çevrimiçi alışveriş ve iş topluluğu içindeki QNET Promosyon BT’lerinin ilgisini çeker. Bir diğer heyecan verici ödül size QNET Promosyon’un en popüler ürünlerinden bazılarına tek bir kuruş harcamadan ulaşma imkanı verir! Adım Komisyonu Döngüsünü her tamamladığınızda, QNET Promosyon Puan İle Ödeme eStore’undaki ürünleriniz için kullandığınız para olan eVoucher Puanlarını (EP) biriktirmenizi sağlayarak en son adımda QNET Promosyon eVoucher alırsınız. İşte, en pahalı ürünleri almak için kullanabileceğiniz EP’niz! Tüm Yıl Süren ödüller sayesinde her zaman taze, yeni ve eğlenceli bir şeyler vardır.

SEYAHAT TEŞVİKİ

Q8

Yaşamın tadını çıkarmak gerekir ve önemli dönüm noktaları fark edilmeyi hak eder. Seyahatinizin tadını çıkarmanız için, zengin seyahat deneyimi gelişmiş QNET Promosyon Ödeme Planı QInfinite’teki en iyi şeydir. QNET Promosyon’un Yıllık Ödül Seyahatleri ile dünyanın en heyecan verici ve egzotik yerlerinden bazılarının tadını çıkarın. İster hak edilmiş belli bir tatil alın ve bir maceraya atılın isterseniz de bu seyahatlerinizi sınırsız organizasyonunuzu büyütmek için iş fırsatı olarak kullanın. 8

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


BAŞLAMAK ÇOK KOLAY.

KAYDOLUN, KALİFİYE OLUN, AKTİFLEŞİN VE QNET PROMOSYON ORGANİZASYONUNUZDA YAPTIĞINIZIN AYNISINI YAPMALARI İÇİN DİĞERLERİNE YARDIMCI OLARAK EN ÜST DÜZEYE ÇIKARIN. KAYIT

www.qnet.com.tr ile çevrimiçi kaydolun. Sadece, çevrimiçi İş Planlayıcınızı ve bir dizi multimedya sunumdan ve broşürden oluşan Ürün Portföyünüzü içeren bir yıllık BT’lik Paketi için ödeme yapın. Ayrıca, işletmenizi organize edebildiğiniz, yönetebildiğiniz ve izleyebildiğiniz kendinize ait Sanal Ofisinize yıllık erişim; ürün satışları ve satın almaları için üç yenilikçi eStore; ve QNET Promosyon işinizi yükseltmek, desteklemek, büyütmek, yararlı hale getirmek, sermayeye dönüştürmek ve anlamaya yardımcı olmak için çeşitli yeni ve heyecan verici iş, pazarlama ve e-Ticaret araçları sunar! Kayıt olduktan sonra, size 3 (üç) İzleme Merkezi sunulur. Bunlar, soy ağacınızın temelidir.

KALİFİYE OLMA

Perakende Müşterisine satış yaparak ya da Kişisel bir Satın Alma gerçekleştirerek 500 kalifiye BV oluşturmak suretiyle İzleme Merkezlerinizden (TC’ler) en azından birini kalifiye hale getirin.

AKTİFLEŞME

Aktifleştirmek bir Nitelikli BT’nin İzleme Merkezlerinin herhangi biri başına en azından 1 (bir) Kalifiye Doğrudan Yönlendirmeyi desteklemesi anlamına gelir. Aktifleşmenin 2 (iki) yolu vardır: • •

Kişisel Sponsorluk Kişisel Satın Alımlardan, doğrudan yönlendirilen Kalifiye Yönlendirme satın alımlarından ve doğrudan yönlendirilen Perakende Müşteri satın alımlarından BV’leri bir araya getirir.

EN ÜST DÜZEYE ÇIKARIN

Aynı hayalleri ve amaçları paylaşan insanlardan oluşan bir organizasyon inşa ettikçe ve yönettikçe harekete geçin. QNET Promosyon Yıldız Seviyeleri’nde yolunuza devam ederek, kazancınızı en üst düzeye çıkarabilir ve büyümekte olan yerel QNET Promosyon topluluğunun bir üyesi olarak daha dolu ve zengin bir yaşam tarzının tadını çıkarabilirsiniz! EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

9


NOTLAR VE TERMİNOLOJİ BAĞIMSIZ TEMSİLCİ (BT)

Ürünler satarak ve diğerlerini yönlendirerek bir işletme organizasyonu oluşturmak için kayıt olan kişidir.

KAYIT

QNET Promosyon işletmesine bir yıllık BT’lik Paketi ile bir BT olarak kaydolmak içindir.

Kalifiye BT

Minimum 500 BV ile en azından 1 (bir) kalifiye İzleme Merkezine (TC) sahip bir BT.

Aktifleştirilmiş BT

İzleme Merkezlerinin (TC’ler) her birine en az 1 (bir) Kalifiye Doğrudan Yönlendirme yerleştirmiş bir Kalifiye BT.

Aktif BT

QNET Promosyon Hızlı Tüketim eStore’undan perakende satış/kişisel satın alma yaparak her 3 Aylık dönem başına minimum 60 BV oluşturan bir BT.

Tavsiye Eden

QNET Promosyon’un BT’si olmaları için Perakende Müşterilerine veya diğer BT’lere tavsiye eden bir BT.

Perakende Müşterisi

Bir BT olarak kayıt yaptırmayan fakat QNET Promosyon’dan ürün satın alan kişidir.

İş Hacmi (BV)

İzleme Merkezlerini (TC’ler) kalifiye etmek ve Adım Komisyonlarını hesaplamak için kullanılan bir ürünün puan değeri.

Grup Tekrar İş Hacmi (GRBV)

Ağınız dahilindeki tekrar adımlarından kazanılan İş Hacmi (BV).

TEKRAR SATIŞ PUANLARI (RSP)

Nakde veya İş Hacmi’ne (BV) çevrilebilen, üç aylık esasına göre tekrarlı satışlardan kazanılan puanlar.

eVoucher PUANLARI (EP)

QNET Promosyon Puan İle Ödeme eStore’daki ürünler için kullanılan, herhangi bir belirli Komisyon Döngüsünün her 6. adımında kazanılan puanlar. 10

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


BONUS ÖZETİ BONUS

Q1 PERAKENDE KAR

Q2 TEKRAR SATIŞ PUANLARI

Q3 ERKEN ÖDEME

Q4 İLK SATIN ALMA KARI

Q5 ADIM KOMİSYONU

Q6 DERECE İLERLEMESİ BONUSU Q7 TÜM YIL SÜREN ÖDÜLLER Q8 SEYAHAT TEŞVİKLERİ

ELDE EDECEKLERİNİZ

GEREKLİ OLANLAR

• QNET Promosyon ürünlerini arkadaşlarınıza ve komşularınıza Perakende Fiyatı ile satın ve farkı kendinize saklayın.

• QNET Promosyon Bağımsız Temsilcisi (BT) olun

• Bir Perakende Müşterisine veya Doğrudan Yönlendirmeye QNET Promosyon Hızlı Tüketim eStore’undaki her ürün satıştan, 3 (üç) seviyeye kadarki Doğrudan Yönlendirmeler nakde veya İş Hacmine (BV) dönüştürülebilen tahsis edilmiş Tekrar Satış Puanları (RSP) kazanacaktır.

• QNET Promosyon Hızlı TüketimeStore’dan ürünler satın alan Perakende Müşteriler ve Doğrudan Yönlendirmeler edinin. • Sanal Ofisiniz aracılığıyla Tekrar Eden Satış Puanlarınızı (RSP) yönetin.

• Komisyon Programına göre 320 TL’ye kadar kazanın.

• QNET PromosyonBT’si olun • İzleme Merkezlerinizi (TC’ler) kalifiye edin ve aktifleştirin • Yalnızca Döngü 1, Adım 1 için geçerlidir

• Kişisel olarak yönlendirilen BT tarafından Perakende Fiyatından yapılan ilk siparişten kazanç elde edin.

• Kişisel olarak, Perakende Fiyatından ilk satın almasını yapan yeni BT’yi yönlendirin

• Düşük hacim ayağınızda oluşan hacme ve sizin aktif kademeniz tarafından belirlenen İzleme Merkezi başına düşen olası komisyona dayanan haftalık komisyonlar almaya hak kazanacaksınız.

• İzleme Merkezlerinizin (TC’ler) tamamını aktifleştirin

• Hacim ve Doğrudan Yönlendirmelerdeki büyüme ile haftalık olarak komisyonlarınızı 96,480 TLye kadar yükseltin. • Liderlik becerilerinizi geliştirin.

• Seviyeolarak yükseldikçe, adım başına ödenen miktar ile haftalık izin verilen adımların sayısı yükselir ve en yüksek haftalık ödeme elde edilebilir

• Düzenli ve devam eden ürün promosyonları ve nakit teşviklere bağlı olan ödüller, nakit miktarlar, puanlar ve teşvikler kazanın

• Promosyonlar/teşvikler için gereklilikleri öğrenin ve yerine getirin

• Seviye Yükselmeleri ile ilişkili seyahat teşvikleri ve farkındalık kazanın.

• Seviye Yükseltmeleri ve liderlik gelişimi edinmek için ağınızı inşa edin ve büyütün

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

11


ÖDÜLLER VE FARKINDALIK STAR DERECELERİ STAR

DERECELERİ

BRONZE STAR

• • • •

Bronze Star e-Kimliği Derece Tanıma e-Sertifikası Kutlama SMS’i ve e-postası QNET Promosyon Tanıma e-Yayınında duyuru

SILVER STAR

• • • •

Silver Star e-Kimliği Derece Tanıma e-Sertifikası Kutlama SMS’i ve e-postası Aylık QNET Promosyon Tanıma e-Yayınında duyuru

GOLD STAR

• • • • • •

Gold Star e-Kimliği Gold Star Pini* Derece Tanıma e-Sertifikası Kutlama SMS’i ve e-postası Kıdemli Şirket Yöneticisiyle kişisel telefon görüşmesi QNET Promosyon Tanıma e-Yayınında özel duyuru

• • • • • • • •

Platinum Star e-Kimliği Platinum Star Pini Seviye Tanıma e-Sertifikası Kutlama SMS’i ve e-postası QNET Promosyon Genel Müdürü ile kişisel telefon görüşmesi QNET Promosyon Tanıma e-Yayınında özel sayfa Kişisel Kutlama mektubu Yeni Platinum Star Uçuş Seyahati: Üst düzey liderlik eğitimi için otel konaklaması ve ücretsiz uçuş ile birlikte şirketin merkezine VIP Tur* Yerel basına gönderilen basın bülteni**

PLATINUM STAR

DIAMOND STAR

• • • • • • • • •

Diamond Star e-Kimliği Diamond Star Pini Derece Tanıma e-Sertifikası Kutlama SMS’i ve e-postası QNET Promosyon Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü ile kişisel telefon görüşmesi QNET Promosyon Star Tanıma e-yayınında kişiselleştirilmiş Diamond Star belgeseli Kişisel Kutlama mektubu Diamond Star tüm masrafları ödenmiş iki kişilik VIP Seyahat Ödülü* Yerel basına gönderilen basın bülteni** *Şartlar ve Koşullar geçerlidir. **İsteğe bağlı.

12

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


ÖDÜLLER VE FARKINDALIK YILLIK ÖDÜL SEYAHATLERİ PLATINUM STAR UÇUŞ Yeni bir QNET Promosyon Platinum Star BT’si olarak, üst düzey liderlik eğitimi için otel konaklaması ve ücretsiz uçuş dahil şirketin merkezine bir VIP Tur yapmak için yeterlilik kazanın.

DIAMOND STAR ÖDÜL SEYAHATİ Yeterli QNET Promosyon Diamond Star BT’leri yıllık olarak duyurulan heyecan verici bir yere bütün masrafları ödenmiş iki kişilik seyahatin tadını çıkarır.

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

13


SEVİYE YETERLİLİKLERİ STAR DERECELERİ

GEREKLİLİKLERİ

DERECELER

BRONZE STAR SILVER STAR

GOLD STAR

İzleme Merkezlerinin Kalifiye ve hesapların Aktifleştirilmiş olması gerekir.**

Haftada 32,640 TL’ye kadar (10,880 TL/TC/hafta)

3 Kalifiye Doğrudan Yönlendirme***

Haftada 45,360 TL’ye kadar (15,120 TL/TC/hafta)

• • • •

2 adım kazanın**** 60 BV/3 Ay’lık tekrar satışlar/kişisel satın almalar 200 Tekrar Eden Satış Puanı (RSP)/3 Ay’a ulaşın Doğrudan Yönlendirmeler/3 Ay için 500 BV’ye ulaşın Grup Tekrar Eden İş Hacminde 1.000 BV/3 Ay’a ulaşın

Haftada 60,000 TL’ye kadar (20,000 TL/TC/hafta)

60 BV/3 Aytekrar satışlar/kişisel satın almalar 600 Tekrar Eden Satış Puanı (RSP)/3 Ay’a ulaşın Doğrudan Yönlendirmeler/3 Ay için 1.000 BV’ye ulaşın Grup Tekrar Eden İş Hacminde 15.000 BV/3 Ay’a ulaşın Silver Star Derece yukarı doğru/3 Ay dan Seviye İlerlemeli 3 Doğrudan Yönlendirme Yeni Seviyeİlerlemeli 30 Dolaylı Yönlendirme/ 3 Ay

Haftada 77,880 TL’ye kadar (25,960 TL/TC/hafta)

60 BV/3 Ay’lık tekrar satışlar/kişisel satın almalar 1.200 Tekrar Eden Satış Puanı (RSP)/3 Ay’a ulaşın Doğrudan Yönlendirmeler/3 Ay için 1.500 BV’ye ulaşın Grup Tekrar Eden İş Hacminde 50.000 BV/3 Ay’a ulaşın Silver Star Derece yukarı doğru/3 Ay’dan Seviye İlerlemeli 6 Doğrudan Yönlendirme Yeni Seviye İlerlemeli 90 Dolaylı Yönlendirme/3 Ay

Haftada 96,480 TL’ye kadar (32,160 TL/TC/hafta)

PLATINUM STAR

• • • • • • • • •

DIAMOND STAR

3 TAKİP MERKEZİ* İÇİN HAFTALIK MAKSİMUM NAKİT KAZANÇ

• • •

*3 Takip Merkezini en üst düzeye çıkarmaya dayanır. **BT İzleme Merkezlerinin Kalifiye ve hesapların Bronze Star’ın ötesindeki her seviyeyeyükselebilmesi için aktifleştirilmişolması gerekir. ***Tek seferlik ihtiyaç, halihazırda Silver Star Seviyesinde kazanılmıştır. ****Tek seferlik ihtiyaç, halihazırda Gold Star Seviyesinde kazanılmıştır. 14

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

MEVCUT QNET PROMOSYON BT ‘LERİ İÇİN AKTİFLEŞME VE KALİFİYE S. Y.

Mevcut bir QNET Promosyonunun BT ‘si olarak, QNET Promosyonun’ un gelişmiş Ödeme Planı QInfinite’e taşınmak için ne yapmalıyım? Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Gelişmiş planı başlattığımızda, QNET Promosyon’un gelişmiş Ödeme Planı QInfinite’e otomatik olarak yükseltildiğiniz size Sanal Ofisiniz (VO) aracılığıyla bildirilecektir.

S. Y.

Gelişmiş Plana kimlerin yükseltilmesine izin verilir? Yalnızca mevcut, yenilenen QNET Promosyon BT’leri yükseltilir. Yenilenmeyen BT’ler ilk olarak yenilenmelidir, ardından yükseltileceklerdir.

S.

Mevcut, yenilenen bir QNET Promosyon BT’si olarak, mevcut Ödeme Planında kalma seçeneğim var mı? Hayır, tüm mevcut, yenilenen QNET Promosyon BT’leri 14 Nisan 2012’den itibaren geçerli olacak şekilde otomatik olarak yükseltilecektir.

Y. S. Y.

Komisyonlu Birim Hacmim (CUV) ve Grup Hacmim gelişmiş Plana taşınacak mı? Mevcut Ödeme Planındaki CUV ve Grup Hacminizaynı kalacak, ancak 1 CUV:1.000 BV oranında gelişmiş Plana yükseltildikten sonra Sanal Ofisinizde (VO) BV şeklinde görüntülenecektir.

S. Y.

Yenilenmeyen bir BT yeni BT önerebilir mi? Evet, ancak yenilenmeyen bir BT’nin Doğrudan Yönlendirmeleri tarafından yapılan satın almalardan İş Hacmi (BV) ve komisyon kazanma hakkı olmaz.

S. Y.

Tüm mevcut İzleme Merkezlerim (TC’ler) gelişmiş Plana yükseltilecek mi? Evet, tüm mevcut TC’leriniz yükseltilecek.

S. Y.

Mevcut Doğrudan Yönlendirmelerim gelişmiş Plana taşınacak mı? Evet, bunlar Doğrudan Yönlendirmeleriniz olarak kalacak.

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

15 15


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

MEVCUT QNET PROMOSYON BT ‘LERİ İÇİN AKTİFLEŞME VE KALİFİYE S. Y.

Mevcut Doğrudan Yönlendirmelerim Derece İlerlememde geçerli olacak mı? Evet. Lütfen QNET Promosyon’un gelişmiş Ödeme Planı, QInfinite’teki Seviye Yükselme programınıza bakın.

S. Y.

Mevcut Ödeme Planımdaki işlemlerimi hala görebilir miyim? Evet, son 12 aylık işlem geçmişinizi görebilirsiniz.

S.

Gelişmiş Plana yükseltildiğimde Tavsiye Edenimi veya Yerleştirmemi değiştirebilir miyim? Hayır, mevcut Tavsiye Edeninizi ve Yerleştirmenizi korumalısınız.

Y. S. Y.

Gelişmiş Plana yükseltildiğimde BV’mi 1 (bir) İzleme Merkezinden (TC) başka bir TC uzantısına tekrar tahsis edebilir miyim? Hayır. BV’nizi TC’lerinize tahsis ettikten sonra, bir daha tahsis edemezsiniz.

Y.

Gelişmiş Plana yükseltildikten sonra Q Hesabı (QA) bakiyeme, ürünlerime ve eVoucher Puanlarıma (EP) ne olacak? Bunları kaybedecek miyim? Hayır kaybetmeyeceksiniz. QA bakiyeniz, ürünler ve eVoucher Puanlarınız (EP) kalacak ve hala Sanal Ofisiniz (VO) ile kullanılabilecektir.

S. Y.

Gelişmiş Plana yükseltildiğimde geçmiş raporum nasıl görünecek? Geçmiş raporunuz mevcut Ödeme Planındaki ile aynı kalacaktır.

S.

Gelişmiş Plana yükseltilirken yeni bir Bağımsız Temsilci Numarası (BT Kimlik Numarası) için başvurmam gerekli mi? Hayır, BT Kimlik Numaranız aynı kalacaktır.

S.

Y.

16

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

YENİ QNET PROMOSYON BT’leri İÇİN KAYIT, KALİFİKASYON VE AKTİFLEŞME S. Y.

QNET Promosyon’un gelişmiş Ödeme Planı QInfinite’e Bağımsız Temsilci olmak için nasıl kaydolacağım? www.qnet.com.tr yoluyla çevrimiçi kayıt olun ve sadece bir yıllık BT Paketi için ödeme yapın.

S. Y.

Kaydolduktan sonra kaç İzleme Merkezi’ne (TC) sahip olurum? Kaydolduktan sonra size hemen 3 (üç) TC sunulacaktır.

S. Y.

Gelişmiş Planda İzleme Merkezimi (TC) nasıl yeterli hale getirebilirim? Bir Perakende Müşterisine bir ürün satarak veya bir Kişisel Siparişte bulunarak, yeterlilik sağlayan gerekli BV’yi oluşturmanız gereklidir. İzleme Merkezi

Yeterlilik Sağlayan Gerekli BV

001

500 BV

002

500 BV

003

500 BV

S. Y.

Gelişmiş Planda İzleme Merkezimi (TC) nasıl aktifleştirebilirim? Kalifiye BT’nin TC’lerinizin herhangi biri başına en azından 1 (bir) Kalifiye Doğrudan Yönlendirmeyi önermeniz gerekir.

S.

Q.Tekrar satışlarımdan 240 BV kazanırsam, bir (1) yıl için gelişmiş devamlılık olarak 240 BV’yi kullanabilir miyim (gerekli 60 BV/çeyrek temel alınarak)? Ayrıca, daha da fazla İş Hacmi (BV) biriktirip 1 (bir) yıldan fazla süre boyunca ilerleme koruması için kullanabilir miyim? İlerleme korumasına maksimum 1 (bir) yıl için izin verilir. Bu yüzden, evet, 1 (bir) yıla veya 52 haftaya (geçerli hafta dahil) kadar ilerleme koruması için 240 BV kullanabilirsiniz. Ancak daha fazla BV biriktiremezsiniz ve onları, bu 1 (bir) yıllık süreden daha uzun ilerleme koruması için kullanamazsınız.

Y.

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

17


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

YENİ QNET PROMOSYON BT’leri İÇİN KAYIT, KALİFİKASYON VE AKTİFLEŞME S. Y.

BT’ler için 4 (dört) haftalık ön yeterlilik bonusu uygulanacak mı? Hayır, ön yeterlilik bonusu olmayacaktır. Tüm BT’lerin minimum 60 BV çeyrek dönemlik yeterlilik elde etmesi gereklidir.

S.

Tekrar satışlardan oluşan İş Hacmimi (BV) İzleme Merkezlerimi (TC’ler) yeterli hale getirmek için kullanabilir miyim? Evet.

Y. S. Y. S. Y. S. Y. S. Y.

S. Y.

Yenilenmeyen BT’ler için BT’liklerini yenilemenin herhangi bir zaman sınırı var mı? Hayır. Zaman sınırı olmayacaktır. Tüm birikmiş ve kalan doğru yenileme ücretlerini ödemeleri koşuluyla, yenilenmeyen BT’ler BT’liklerini her zaman yenileyebilir. 1.500 BV’lik 1 (bir) ürün satın alarak kendi BT’liğimi Kendim Aktifleştirebilir miyim? Evet, Kendinizi Aktifleştirebilirsiniz, ancak bunu yalnızca promosyon dönemi boyunca yapabilirsiniz. 1.000 BV’lik 1 (bir) ürün bir BT’nin 2 (iki) İzleme Merkezine (TC) kalifiye etmek için dağıtılabilir mi? Evet. Kaydolduktan sonra QNET Promosyon Hızlı Tüketim eStore’dan sipariş vermeye hemen başlayabilir miyim? Evet. RSP kazanmak için yalnızca 60 BV çeyrek dönemlik devamlılığı karşılamanız gereklidir. QNET Promosyon Hızlı Tüketim eStore’dan sipariş vermek için kalifiye ve aktifleşmiş olmanız gerekmez. Gelişmiş Plan kapsamında yeni BT’lerin Kayıt Ücreti nedir? Kayıt Ücreti 60 TL’lik bir BT’lik Paketini içerir. Ancak, yeni BT’ler 6 (altı) aylık başlangıç promosyonundan yararlanabilir, bununla birlikte gelişmiş Planın başlamasının ilk 6 (altı) ayı dahilinde Kayıt Ücreti yalnızca 50 TL’dir. 18

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

YENİ QNET PROMOSYON BT’leri İÇİN KAYIT, KALİFİKASYON VE AKTİFLEŞME S. Y. S. Y.

Aktifleştirme için, Kişisel Sponsorluğumu ve Perakende Siparişten gelen İş Hacmimi (BV) birleştirebilir miyim? Evet. Kendini Aktifleştirme kalıcı bir Aktifleştirme yolu mudur yoksa bir promosyon mudur? Kendini Etkinleştirme, sonraki bir bildirime dek özel bir başlangıç promosyonudur.

S. Y.

İş Hacmimi (BV) kullanan birini Kalifiye kılabilir miyim? Hayır.

S.

Birincil İzleme Merkezim (TC-001) için 500 BV’den fazlasını tahsis edebilir miyim? Evet. TC-001’e 500 BV’den fazlasını tahsis edebilirsiniz ancak daha sonra başka bir TC uzantısına tekrar tahsis etmenize izin verilmez.

Y. S. Y.

Q.Birincil TC-001 dışındaki İzleme Merkezi (TC) uzantılarına İş Hacmini (BV) serbest şekilde tahsis etmeme izin verilir mi? Evet.

S. Y.

‘Doğrudan Yönlendirmelerden gelen BV’ ne demektir? 3 Aylık dönem içerisinde gerekli BV’lere sahip ürünleri satan veya sipariş eden yeni Doğrudan Yönlendirmelerinizin olması gerektiği anlamına gelir.

S.

Ürünlerin ve İş Hacminin (BV) başka bir BT’ye IR’ye aktarılması gibi, mülkiyetlerimi aktarabilir miyim? Evet, ancak ayrıntılar için lütfen mevcut ülke SOP’lerine bakın.

Y.

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

19


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

ERKEN ÖDEME S. Y.

Erken Ödeme nasıl işler? Erken Ödeme yalnızca Döngü 1, Adım 1’deki, İzleme Merkezlerinin hem sol hem de sağ ayaklarında gerekli BV’yi elde eden yeni BT’nin Birincil TC’si (TC-001) için geçerlidir ve Komisyon Programına göre ödenir. Bu Bronze Star Derecesi altında IR’lere yapılan Ödemeyi gösterir: Sol Hacim

Sağ Hacim

Komisyon Ödemesi

1,000 BV

1,000 BV

80 TL

1,000 BV

1,000 BV

80 TL

1,000 BV

1,000 BV

160 TL

S. Y.

Tüm komisyon adımları için Erken Ödemeye izin verilir mi? Hayır. Erken Ödeme yalnızca Adım 1 (TC-001 Döngü 1) için geçerlidir.

S. Y.

Erken Ödeme tüm İzleme Merkezi (TC) uzantılarım için uygulanabilir mi? Hayır, Erken Ödeme yalnızca TC-001’iniz için uygulanabilir.

S.

Erken Ödeme ile ödenebilen istediğiniz Alt Hacim Bacağına ulaşmak için herhangi bir zaman sınırı var mıdır? Hayır, Erken Ödeme için hiçbir zaman sınırı yoktur.

Y. S. Y.

Silver Star veya Gold Star Seviyesinde Erken Ödeme ile ödenmem için herhangi bir olasılık var mı? Evet, Erken Ödeme kazandığınız en yüksek dereceye göre ödenir.

20

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

ADIM KOMİSYONU S. Y.

Adım Komisyonunu kazanmaya nasıl başlayacağım? Adım Komisyonu kazanmaya başlamanız için Kalifiye ve Aktif olmanız gereklidir.

S. Y.

Bir döngüde kaç komisyon adımı vardır? 1 (bir) döngüde 6 (altı) komisyon adımı vardır.

S. Y.

Komisyon adımı başına ödeme ne kadardır? Komisyon adımı başına ödeme BT’nin seviyesi ile değişir. Seviye ilerledikçe ödeme artar. Adım 1’den Adım 5’e, ödeme parasal bir değerde olur. Adım 6’da, ödeme 10 eVoucher Puanı (EP) değerinde eVourher ile olur ve QNET Promosyon Puan ile Ödeme eStore’undaki özel ürünlerde kullanılır.

S.

eVoucher Puanları (EP) eStore’lardan herhangi birindeki siparişler için ödeme modu olarak kullanılabilir mi? Hayır, EP yalnızca QNET Promosyon Puan İle Ödeme eStore’da QNET Redeem eStore’da özel ürün geri alımı için kullanılır.

Y. S. Y. S. Y. S. Y.

Üst sıram eVoucher Puanları (EP) ile ürün geri alımımdan komisyon kazanacak mı? Hayır. Tekrar satışlardan gelen İş Hacmim (BV) Adım Komisyonu hesaplaması için Grup Tekrar İş Hacmi (GRBV) olarak sayılır mı? Evet. Adım Komisyonu nasıl hesaplanır? Adım Komisyonu 3.000 BV’lik Alt Hacim Ayağı temel alınarak ve ödeme yükseldiğiniz seviyeye göre hesaplanır.

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

21


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

TEKRAR SATIŞ PUANLARI (RSP) S. Y.

Tekrar Satış Puanları (RSP) nedir? Tekrar Satış Puanları, nakde veya İş Hacmine (BV) çevrilebilen, üç ayda bir, QNET Promosyon Hızlı Tüketim eStore ürünlerinin satışından kazanılan puanlardır.

S. Y.

Tekrar Satış Puanları (RSP) kazanmak için nasıl yeterlilik sağlayabilirim? Her 3 Aylık dmnemde (13 hafta) QNET Promosyon Hızlı Tüketim eStore ürünlerinin satışından en az 60 BV’yi korumanız gereklidir.

S.

Adım Komisyonu kazanmadan, yalnızca Tekrar Satış Puanlarından (RSP) komisyon kazanmayı seçebilir miyim? 60 BV’lik çeyrek dönemlik devamlılığı sağladığınız sürece evet.

Y. S. Y. S.

Y. S. Y S. Y.

Yenilenmeyen bir BT QNET Promosyon Hızlı Tüketim eStore’undan ürünler satın alabilir mi? Hayır, yenilenmeyen BT’ler VO’larına ve eStore’a ürün satın almak için erişemez. Ben yenilenmeyen bir BT’yim ve Doğrudan Yönlendirmem Aktif ve QNET Promosyon Hızlı Tüketim eStore’dan ürünler satın aldım. BT’liğimi yenilediğim zaman hala bu siparişten gelen Tekrar Satış Puanlarını (RSP) kazanacak mıyım? Hayır. RSP kazanmak için ilk olarak BT’liğinizi yenilemeniz ve 60 BV’lik çeyrek dönemlik gereklilikleri karşılamanız gerekir. 1 (bir) çeyrek dahilinde QNET Promosyon Hızlı Tüketim eStore’daki ürünlerin satışlarından 60 BV kazanırsam, peş peşe 2 (iki) 3 aylık dönem için yeterlilik sağlamış olacak mıyım? Evet. Ekstra 60 BV’niz sonraki 3 aylık dönem için yeterliliğinizi korumakta kullanılacaktır. İlerleme devamı yalnızca 4 (dört) 3 aylık dönemle sınırlıdır (1 (bir) yıl). Tekrar Satış Puanları (RSP) bana nasıl ödenir? RSP’niz satın alma tarihinizden sonraki 2 (iki) hafta içinde RSP Bankanıza ödenecektir. 22

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

TEKRAR SATIŞ PUANLARI (RSP) S. Y.

Tekrar Satış Puanlarımı (RSP) nakde veya İş Hacmine (BV) nasıl çevirebilirim? RSP’nizi nakde veya BV’ye çevirmek için Sanal Ofisinizde (VO) bulunan RSP Bankası modülünü kullanabilirsiniz.

S. Y.

Tekrar Satış Puanlarının (RSP) bir son kullanma tarihi var mı? Evet, RSP’niz düzenlenme tarihinden itibaren 2 (iki) 3 aylık dönemde sona erecektir. Sona ermesi ile birlikte, RSP otomatik olarak nakde çevrilecektir.

S.

Kazandığım Tekrar Satış Puanlarının (RSP) nakit veya İş Hacmi (BV) eşdeğeri nedir? Aşağıdaki tablo RSP’nizin nakit ve BV eşdeğerini göstermektedir.

Y.

RSP

Nakit Eşdeğeri*

BV Eşdeğeri

60

16 TL

20 BV

300

96 TL

160 BV

600

240 TL

420 BV

1,000

480 TL

900 BV

*60 RSP’yi temel alan bir orantı oranı kullanılarak bir bakiye RSP’si TL olarak hesaplanır. 2 (iki) 3 aylık dönemden sonra RSP otomatik olarak nakde çevrilir ve Banka Hesabınıza doğ rudan yatırılır.

S. Y.

Tüm Alt Sıralarımın siparişlerinden Tekrar Satış Puanları (RSP) kazanacak mıyım? Hayır. Yalnızca 3 (üç) seviye Alt Sıralarınızdan RSP kazanabilirsiniz.

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

23


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

TEKRAR SATIŞ PUANLARI (RSP) S. Y. S. Y. S. Y.

TC’mi yeterli kılmak için Kişisel veya Perakende Siparişimden kazandığım İş Hacmimi (BV) kullanabilir miyim? Evet. Kazandığım Tekrar Satış Puanlarımı (RSP) ve İş Hacmimi (BV) nasıl görebilirim? Sanal Ofisinizde (VO) bulunan BV Bankanıza ve RSP’nize otomatik olarak ödenir. Tekrar satıştan kazandığım Grup Tekrar İş Hacmim (GRBV) Kişisel İş Hacmimi (BV) ve Tekrar Satış Puanlarından (RSP) çevrilmiş BV’mi içerir mi? Hayır.

S. Y.

‘Taşan’ İş Hacmi (BV) nedir? Taşan BV Sponsorluk Hattınızda olmayan ve Üst Sıranız tarafından yerleştirilmemiş Alt Sıralardan/IR’lerden gelir.

S.

Belirli bir çeyrek dönem için Tekrar Satış Puanları (RSP) kazanma gerekliliğini sürdürmek üzere tekrar satıştan gelen birikmiş İş Hacmimi (BV) kullanabilir miyim? Evet.

Y. S. Y S. Y

Tekrar Satış Puanları (RSP) bir IR’den Alt Sıra veya başka bir IR gibi başka birine aktarılabilir mi? Hayır. Tekrar Satış Puanlarımı (RSP) 1 (bir) işlem altında İş Hacmine (BV) ve nakde çevirebilir miyim? Hayır. RSP’nin nakde ve BV’ye çevrilmesi ayrı olarak işleme koyulmalıdır.

24

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

TEKRAR SATIŞ PUANLARI (RSP) S. Y.

60’tan az Tekrar Satış Puanımı (RSP) nakde çevirebilir miyim? Evet. 6 (altı) ay sonra önceden tarifelendirilmiş bir temelde.

S.

Kişisel Siparişlerimden oluşanTekrar Satış Puanlarım (RSP) için borçlandırılacak mıyım? Hayır. RSP yalnızca 3 (üç) seviyeye kadar Tavsiye Edenlere borç yazılacaktır.

Y. S. Y. S. Y. S. Y. S. Y. S. Y.

3 (üç) seviyeye kadar Etkin Tavsiye Edenler Doğrudan Alt Sıralarının tekrar satın almalarından Tekrar Satış Puanları (RSP) kazanırsa, bu 3 (üç) Tavsiye Eden aynı sayıda RSP mi alacaktır? Evet, 3 (üç) Tavsiye Edenin tümü aynı sayıda RSP alacaktır. 20 Doğrudan Yönlendirmem varsa ve her biri QNET Promosyon Hızlı Tüketim eStore’dan bir ürün satın alırsa, tüm Tekrar Satış Puanlarını (RSP) alacak mıyım? Evet. Tüm RSP’yi alacaksınız. Tekrar Satış Puanlarından (RSP) daha fazla yararlanmak için başka bir Doğrudan Yönlendirmenin sponsorluğu altında Doğrudan Yönlendirmelerimi taşıyabilir miyim? Hayır. Doğrudan Yönlendirmeler aktarılamaz. Doğrudan yönlendirilmiş Perakende Müşterilerime yapılan tekrar satışlardan İş Hacmi (BV) kazanabilir miyim? Evet. Doğrudan yönlendirilmiş Perakende Müşterilerime yapılan tekrar satışlardan Tekrar Satış Puanları (RSP) kazanabilir miyim? Hayır, İş Hacmini (BV) kazanırsınız; RSP 3 (üç) seviyeye kadar Aktif Doğrudan Yönlendirene gider.

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

25


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

SEVİYE İLERLEMESİ S. Y. S. Y. S. Y. S. Y. S. Y. S. Y. S. Y.

Geçerli seviyemde bana ödeme yapılmasını devam ettirmek için her 3 aylık dönemde Seviye İlerlemesi gerekliliklerimi kazanmak ve korumak zorunda mıyım? Evet, Seviye İlerlemesi gereklilikleriniz ayrıca üç aylık derece süreklilik gerekliliklerinizdir. Geçerli Star Seviyemi korumak için üç aylık gereklilikleri karşılayamazsam, daha alt bir Star seviyesine veya varsayılan Star seviyesine geriler miyim? Evet, ancak unvanınızı korursunuz ve yalnızca alt seviye olarak ‘ödeme alırsınız’. Silver Star Seviyesine bir kere ulaştığımda, Bronze Star Seviyesine geri döner miyim? Hayır, Silver Star Seviyesine bir kere ulaştıktan sonra geri dönmezsiniz. Bu noktada, Silver Star taban seviyeniz haline gelir. Daha yüksek bir seviyeye yükseltilirsem, yeni derecem ne zaman etkili olup Sanal Ofisime (VO) yansıtılır? Yeni dereceniz bir üç aylık dönem için takip eden Komisyon Haftasında etkili olacak ve Sanal Ofisinize yansıtılacaktır (13 hafta). Geçerli olarak Silver Star Seviyesinde isem ve bir üç aylık dönemde Platinum Star Seviyesinin gerekliliklerini yerine getirirsem, Gold Star seviyesini atlayıp hemen Platinum Star seviyesine yükseltilebilir miyim? Evet. Tekrar Satış Puanlarından (RSP) kazanılan İş Hacmi (BV) Derece İlerlememe katkıda bulur mu? Evet. Tekrar eden siparişten gelen BV’yi (BV) yeni Doğrudan Yönlendirenlerimden gelen BV ile birleştirebilir miyim? Hayır, bunlar Seviye İlerlemesi için ayrı gerekliliklerdir. 26

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

SEVİYE İLERLEMESİ S. Y.

Derecemi haftada birden fazla kez yükseltebilir miyim? O hafta için kazandığınız en yüksek seviyeye yükseltileceksiniz.

S. Y.

Seviye İlerlemesi için Doğrudan veya Dolaylı Yönlendirmeler gerekliliği Taşma için Aşağı Sırayı/Sıraları içerir mi? Hayır, Doğrudan ve Dolaylı Yönlendirenleriniz yalnızca öneri sıranızdakilerdir, ancak, Taşan Alt Sıralar Yukarı Sıralar ile değiştirilir. Bu nedenle, Taşmadan gelen Alt Sıralar dahil edilmez.

S. Y.

Geçerli seviyemi koruyup, yeterliliğimi sonrası için saklayabilir miyim? Hayır, Seviye İlerlemeniz ve komisyonunuz otomatik olarak hesaplanır.

S. Y.

Seviyem yükseldiği zaman Derece İlerleme sayaçlarım sıfırlanır (0) mı? Hayır, Seviye İlerlemeniz o dönem boyunca herhangi bir Derece İlerlemesinden bağımsız olarak daima son 3 aylık döneminizi (13 hafta) temel alır.

S.

Yeni Doğrudan Yönlendirmelerimden gelen herhangi bir fazlalık İş Hacmini (BV) Derece İlerlemesi için ileriye taşıyabilir miyim? Evet, fazlalık BV’yi Seviye İlerlemesi için ileriye taşıyabilirsiniz.

Y. S. Y. S. Y.

Bronze Star Seviyesinden Silver Star Seviyesine yükselmek için herhangi bir sınır var mı? Hayır, ancak Gold Star’dan Diamond Star’a kadar olan seviyeler hariç diğer seviyeler için üç (3) aylıkçeyrek dönemlik bir zaman sınırı geçerlidir. Platinum Star Seviyesinden üstün Diamond Star Seviyesine ilerlemek için, yeni Seviye İlerlememle ne kadar Doğrudan Yönlendirmeye sahip olmalıyım? Üç aylık dönem başına Silver Star’dan Gold Star’a yeni Seviye İlerlememle 6 (altı) Doğrudan Yönlendirmeniz olmalıdır.

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

27


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

SEVİYE İLERLEMESİ S. Y. S. Y.

S. Y. S. Y. S. Y.

Platinum Star Seviyesinden üstün Diamond Star Seviyesine ilerlemek için, yeni Seviye İlerlememle ne kadar Dolaylı Yönlendirmeye sahip olmalıyım? Üç (3) aylık dönem başına Bronze Star Seviyesinden Silver Star Seviyesine yeni Seviye İlerlemesiyle birlikte 90 Dolaylı Yönlendirmeniz olmalıdır. Doğrudan Yönlendirmelerimden gelen fazlalık Tekrar Satış Puanlarımı (RSP) ve İş Hacmimi (BV) Derece İlerlemesi için ileriye taşıyabilir miyim? Hayır, RSP’nizi ileriye taşıyamazsınız; ancak bir sonraki Seviye İlerlemeniz için Doğrudan Yönlendirmelerinizden gelen BV’yi ileriye taşıyabilirsiniz. Bir zaman sınırı yoktur. Seviye İlerlemesi için kalan gerekliliklerim için Sanal Ofisimde (VO) bir hatırlatıcı modül olacak mı? Evet. Kullanılabilir hale getirilecektir. Seviye İlerlemem için kazandığım eVoucher Puanlarımı (EP) kullanabilir miyim? Hayır. Seviye İlerlemesi ve Gold Star Seviyesini korumanın gerekliliklerini azaltmanın bir yolu var mı? Hayır.

28

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

SEVİYE İLERLEMESİ S. Y.

Yenilenmemiş ancak Kalisiye olmuşsam ve BT’liğimi yalnızca gelişmiş Planın başlamasından sonra yenilersem, Gold Star Seviyesine yükseltilir miyim? Evet.

S. Y.

Grup içinde Seviye İlerlemesine ilişkin görünürlük olacak mı? Evet.

S.

Platinum Star Seviyesi ve Diamond Star Seviyesi için Doğrudan Yönlendirme Seviye İlerlemesine ilişkin, Seviye İlerlemesi yerine Derece Devamlılığı olarak değiştirilebilir mi? Hayır.

Y. S. Y.

Sanal Ofisimden (VO) Sol ve Sağ Hacim/Alt Sıraları hemen görebilir miyim? Evet. Gerçek zamanlı güncellemeler olacaktır. Çalışan BV sütunu altında BV’nizi görebileceğiniz şekilde, mevcut görünümle aynı olacaktır.

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI

29


SSS

QNET PROMOSYON QInfinite Ödeme PlanıQNET PROMOSYON QInfinite Ödeme Planı

SIKIŞTIRMA S. Y. S. Y. S. Y.

Etkin olmazsam ve üç (3) aylık gereklilikleri karşılayamazsam, Alt Sıralarımdan oluşan Tekrar Satış Puanlarını (RSP) kim alacak? RSP’yi kaybedecek miyim? RSP’yi kaybetmeyecekseniz, ancak bunun yerine 3 (üç) seviyeye kadar sonraki Aktif Doğrudan Yönlendirene borç yazılacaktır. Geçerli hafta içinde 60 BV’lik bir ürün satın alırsam, hala önceki haftadan gelen 3 (üç) Doğrudan Alt Sıramın tekrar siparişlerinden Tekrar Satış Puanları (RSP) kazanabilir miyim? Hayır. Bu RSP zaten o belirli haftalardaki üç (3) seviyeye kadar Aktif Yönlendirene borç yazılmıştır. Aktif olmazsam ve 60 BV’lik üç (3) aylık gereklilikleri karşılayamazsam, Adım Komisyonu için hala yetkin olabilir miyim? Evet. İzleme Merkezleriniz (TC’ler) KAlifiye ve Aktif oldukları sürece.

ÜRÜNLER S. Y.

QNET Promosyon Repeat eStore’da ne tür ürünler var ve her ülkedeki teslimat sistemi nedir? Mevcut tekrar satış ürünlerine ek olarak, Hızlı Tüketim eStore’da bir çok farklı ürün grubuna yer verilecektir.

30

EVRENSEL TOPLULUK SINIRSIZ FIRSATI


Qnet Promosyon, Pazarlama ve Turizm Ltd. Şti. Büyükdere Cad. Likör Fab. Sok. Akabe İş Merkezi No: 78/80 Mecidiyeköy, İstanbul, Turkiye Tel: +90 212 356 56 76 Faks: +90 212 356 56 51 E-posta: musteri.iliskileri@qnet.com.tr www.qnet.com.tr Telif Hakkı © Qnet Promosyon ve Turism Ltd. Şti. / 2012. Tüm hakları saklıdır. Bu yayındaki, tüm tasarımlar, grafikler, logolar, resimler, fotoğraflar, metinler, ticari isimler, ticari markalarla ilgili telif hakları ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları saklıdır. Bu yayının içeriğinin herhangi bir bölümünün çoğaltılması, yayınlanması ya da değiştirilmesi kesinlikle yasaktır.

Turkish Edition

Complan & FAQ_TR  

Compensation Plan and FAQ.

Complan & FAQ_TR  

Compensation Plan and FAQ.