Ukmergės gatvės vystymo ir viešųjų erdvių vizija

Page 1

UKMERGĖS GATVĖS VILNIUJE VYSTYMO IR VIEŠŲJŲ ERDVIŲ VIZIJA 2018 Vilnius


Projektas Ukmergės gatvės Vilniuje vystymo perspektyvos ir viešųjų erdvių koncepcijos parengimo paslaugos Užsakovas SĮ "Vilniaus planas“ Konstitucijos pr. 3, Vilnius Paslaugų tiekėjai MB "Pupa - strateginė urbanistika“ A.Smetonos 2-306, Vilnius +370 687 90935 info@pu-pa.eu www.pu-pa.eu 2018 spalis Vilnius


UKMERGĖS GATVĖ - VIENA SVARBIAUSIŲ VILNIAUS MIESTO ARTERIJŲ

Ukmergės gatvė yra viena svarbiausių Vilniaus miesto arterijų - magistralinė gatvė, jungianti sostinę su kitais didžiaisiais miestais (Ryga, Šiauliai, Panevėžys, A2 autostrada). Gatvėje yra itin intensyvus automobilių bei viešojo transporto eismas, ji jungia Vilniaus centrą su miegamaisiais rajonais, naujos plėtros teritorijomis bei priemiesčiais. Tai nuolat besikeičianti paslaugų ir komercijos ašis, prie kurios kuriasi įmonės, verslai, prekybos centrai, vystomi nauji daugiabučių kvartalai. Tačiau Ukmergės gatvės raida ir vystymas yra gana stichiškas ir neplanuotas. Gatvės užstatymas, erdvių charakteris, eismo juostų skaičius yra nenuoseklus, skiriasi skirtingose atkarpose, trūksta pėsčiųjų ir dviračių takų, yra didelis eismo įvykių skaičius, visur dominuoja automobiliai.

Ukmergės gatvei, kaip svarbiai miesto ašiai, trūksta miestietiško charakterio, saugių ir patogių erdvių, želdynų, perimetrinio užstatymo. Šios vizijos tikslas yra pasiūlyti Ukmergės gatvės vystymosi gaires, kurios padėtų formuoti šią ašį kaip linijinį miesto centrą. Tai pasiekiama prioritetą teikiant patogiam ir saugiam viešojo transporto, pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimui, kuriant viešąsias erdves ir numatant naujų želdynų vietas, pasiūlant užstatymo, eismo perorganizavimo, takų įrengimo rekomendacijas. Ukmergės gatvės viziją užsakė SĮ „Vilniaus planas“, pasiūlymus bei šią ataskaitą parengė MB „Pupa – strateginė urbanistika“. Prie ataskaitos yra pridedamas 1:2000 mastelio sprendinių brėžinys.

3


ESAMOS SITUACIJOS ANALIZĖ

Nepanaudoti plotai

„Statyk ir važiuok“ aikštelė

Nėra šaligatvių

Viešojo transporto juosta

Automobilių aikštelės valstybinėje žemėje

Ukmergės gatvė ties prekybos centrais „Senukai“ ir „iki“

4


Esama dviračių tako atkarpa

Kairiojo posūkio juosta

Nėra „A“ juostos

Automobilių aikštelės valstybinėje žemėje

Kairiojo posūkio juosta

5


Nagrinėjama Ukmergės gatvės atkarpa

Miestietiškos Vilniaus gatvės - ašys, kuriose intensyvus automobilių, viešojo transporto, pėsčiųjų eismas, daug paslaugų ir mišrių funkcijų, intensyvus užstatymas, tankiai apgyvendintos teritorijos.

6


UKMERGĖS GATVĖ VYSTOMA KAIP LINIJINIS CENTRAS

Šiuo metu rengiamas Vilniaus miesto teritorijos bendrasis planas numato linijinius centrus šalia greitojo viešojo transporto koridorių (schemos puslapio apačioje). Tai Ukmergės, Kalvarijų, Ateities, Narbuto, Antakalnio, Dariaus ir Girėno gatvės, projektuojama Šiaurinė gatvė, Laisvės ir Pilatės prospektai. Prie Ukmergės gatvės, kaip linijinio centro, yra numatytas užstatymo intensyvinimas, būsto, paslaugų ir darbo vietų plėtra, siekiama teritorijos kompaktiškumo, daugiafunkciškumo, gerinama susisiekimo infrastruktūra. Susisiekimo prioritetas viešojo transporto plėtra, taip pat vystomas dviračių takų tinklas ir jungtys su greta esančiais rajonais.

Linijiniuose centruose numatomi šie viešųjų erdvių ir užstatymo formavimo principai (šaltinis - Vilniaus miesto teritorijos bendrojo plano sprendinių aiškinamasis raštas): 1. Užstatymas ir viešosios erdvės formuojamos pagal perimetriniam užstatymui būdingus principus. 2. Gatvių išklotinės formuojamos pagal esamas ar naujas statybos linijas. 3. Draudžiama įrengti automobilių stovėjimo vietas tarp gatvių raudonųjų linijų ir pastatų. 4. Laisvo planavimo užstatymo tipas palaipsniui eliminuojamas. 5. Pirmuosiuose pastatų aukštuose skatinamas patalpų komercinėms paslaugoms įrengimas.

Vilniaus miesto bendrojo plano koncepcijoje (kairėje) ir sprendiniuose (dešinėje) projekto teritorijoje numatoma: Ukmergės gatvė kaip linijinis centras, aukštybinių pastatų zona prie aplinkkelio, naujos gatvės - Šiaurinė, Mykolo Lietuvio, Pavilnionių.

7


Ukmergės gatvėje yra didelis automobilizacijos lygis

Nepanaudoti plotai

Nėra „A“ juostos Nėra šaligatvių

Esama dviračių tako atkarpa

„Statyk ir važiuok“ aikštelė

„Statyk ir važiuok“ aikštelė bei nedidelė dviračių tako atkarpa.

Prekybos centras „Big“ ir besiformuojantis lokalus centras Perkūnkiemyje ties naujai vystomais kvartalais.

Prekybos centrai „Lidl“, „Norfa“, naujai nutiesta dviračių tako atkarpa bei sankirta su Gabijos bei S.Neries gatvėmis.

Šeškinės mikrorajono centras. Skirtingose gatvės pusėse esančią polikliniką bei prekybos centrą-turgų jungia požeminė pėsčiųjų perėja.

Ukmergės ir Ozo gatvių sankirta bei intensyviai naudojama „Šeškinės“ stotelė. Tai bus labai svarbi sankirta pastačius stadioną.

8


Ukmergės gatvėje yra labai prasta pėsčiųjų infrastruktūros būklė

Siauras, nesaugus ir nusidėvėjęs pėsčiųjų-dviračių takas.

Tuščia „Statyk ir važiuok“ aikštelė bei vienintelis pėsčiųjų šaligatvis.

Automobiliai statomi ant šaligatvio ties verslo centru „Kamanė“.

Išmintas pėsčiųjų takas po Ozo gatvės viaduku, vedantis link stotelės.

Įrengta dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpa ties „Benedikto turgumi“.

9


Na ja m nė gri aU km t ga ės erg sa vė tka rpa

Nagrinėjama Ukmergės gatvės atkarpa ir prieigos

10


ESAMA UKMERGĖS GATVĖS PADĖTIS IR IŠŠŪKIAI

A2 Mykolo Lietuvio g. Pavilnionys st.

3G greitasis autobusas

Perkūno st.

Vakarinis aplinkkelis

Ateities g. S.Lozoraičios st.

Pavilnionių g. J.Baltrušaičio st.

Laisvės pr.

„A“ juostos

S.Lozoraičios st.

Šiaurinė g.

P+R I.Šeiniaus st.

Eismo įvykiai Šeškinės poliklinikos st.

Ozo g. Keleivių skaičius stotelėse per parą

Svarbios sankirtos

5 000 - 7 500 3 000 - 5 000 2 000 - 3 000 100 - 2 000

Šeškinės kalvos st. Ukmergės st. Šeškinės st.

Akropolis

Gatvių infrastruktūra ir svarbios sankirtos

Viešasis transportas

Ukmergės gatvė yra B2 kategorijos gatvė, kuri nuo Vakarinio aplinkkelio tęsiasi kaip A2 magistralinis kelias.

Ukmergės gatvė yra svarbi viešojo transporto ašis, joje važiuoja daug autobusų maršrutų. Bene svarbiausias jų - 3G greitasis autobusas „Fabijoniškės–Centras–Oro uostas“, tačiau 3G nevažiuoja iki intensyviai užstatytų naujų gyvenamųjų rajonų (Perkūnkiemio).

Gatvė skirtingų lygių sankirtomis kertasi su Vakariniu aplinkkeliu, Ateities ir Ozo gatvėmis. Svarbios naujos gatvės yra projektuojamos ir susijungs su Ukmergės gatve. Tai Mykolo Lietuvio (būsimasis Šiaurinis aplinkkelis), Pavilnionių bei Šiaurinė gatvės. Ukmergės gatvė yra viena nesaugiausių Vilniaus gatvių, čia daug eismo įvykių (šaltinis maps.vilnius.lt).

Viešojo transporto prioriteto eisme juostos yra daugiausiai važiuojant centro kryptimi. Priešinga kryptimi „A“ juosta yra tik ties Šeškine. Bendrai, „A“ juostos Ukmergės gatvėje yra fragmentiškos, nutrūkstančios.

Nagrinėjamoje Ukmergės gatvė atkarpoje yra 10 šviesoforu reguliuojamų sankirtų arba perėjų.

Intensyviosios stotelės yra prie Akropolio, Šeškinėje ir Pašilaičių centre (prie Senukų, Maximos). „Statyk ir važiuok“ aikštelė yra prie prekybos centrų „Senukai“, „Iris“, tačiau kol kas aikštelė nėra populiari.

11


Neišnaudoti žali plotai

Planuojami dviračių takai Esami dviračių takai

Neišnaudotas žalias plotas Pašilaičių centras, prekybos pasažas

Fabijoniškių skveras

Pašilaičių skveras Numatyta požeminė perėja

Šeškinės centras Šeškinės požeminė perėja

Šeškinės skveras

Jungtis su ozu ir miškais

Šeškinės šlaitai Planuojamas pėsčiųjų viadukas

Dviračiai

Gatvės apželdinimas

Ukmergės gatvėje yra vos kelios kokybiškos dviračių tako atkarpos (asfalto danga, atskirta nuo pėsčiųjų). Visi kiti takai, kurie žymimi kaip esami (šaltinis maps.vilnius.lt) yra nekokybiški, užbrėžti ant pėsčiųjų šaligatvių. Bendrai dviračių takų būklė yra prasta, takai fragmentiški.

Ukmergės gatvėje yra labai mažai želdynų. Pavieniai medžiai auga keliose atkarpose. Šeškinėje gatvė turi plačią žalią skiriamąją juostą. Šalia gatvės yra keli pavieniai žali plotai, kurie ateityje gali tapti skverais.

Dviračių takų specialiajame plane magistralinis dviračių takas yra numatomas tik vienoje Ukmergės gatvės pusėje (Fabijoniškių pusėje). Darnaus judumo plane siūloma dviračius kreipti kitomis rajonų gatvėmis. Itin dažnai miesto planuose dviračių takai nukreipiami ne pagrindinėmis, tiesiausiomis gatvėmis, todėl neveda greičiausiu keliu į miesto centrą.

Žaliosios viešosios erdvės Gatvės gretimybėse senesniuose mikrorajonuose yra daug žaliųjų erdvių (Šeškinės, Fabijoniškių, Pašilaičių skverai). Jos nusidėvėjusios, tačiau planuojama renovacija. Naujesnėse mikrorajonų dalyje – žaliųjų erdvių mažiau. Naujuose rajonuose (Perkūnkiemyje) želdynų labai trūksta.

Pėstieji

Miestietiškos viešosios erdvės, aikštės, pasažai

Pėsčiųjų takų būklė yra labai prasta, takai fragmentiški, nesaugūs. Visos antžeminės perėjos yra reguliuojamos šviesoforais. Požeminė perėja Šeškinės centre nėra pritaikyta neįgaliesiems. Nauja požeminė perėja yra planuojama prie prekybos centro „Senukai“, pėsčiųjų viadukas numatytas vedantis link būsimo stadiono.

Šeškinės mikrorajono centras su aikšte ir gatvelėmis yra abipus Ukmergės gatvės. Taip pat Pašilaičiuose yra vienas pirmųjų prekybos centrų „Pas Juozapą“ su aikšte ir pasažu. Planuojama, kad sporto kompleksas Šeškinėje turės viešąsias erdves (stadiono prieigos). Kitur, ypač prie paslaugų centrų, aikščių ir miestietiškų viešųjų erdvių labai trūksta.

12


Skirtingo charakterio rajonai ir traukos objektai Ukmergės gatvė jungia skirtingo charakterio gyvenamuosius rajonus ir itin daug prekybos ir paslaugų centrų. Gyvenamieji rajonai - tai sovietinės statybos rajonai (Šeškinė, Pašilaičiai, Fabijoniškės), nauji gyvenamieji rajonai (Perkūnkiemis), šiaurėje numatytos naujos plėtros teritorijos, aukštybinių pastatų zona prie aplinkkelio. Prie Ukmergės gatvės yra suplanuotų rajonų centrų (Šeškinės) bei susiformavusių centrų su komercijos ir paslaugų koncentracija (ties „Senukais“, „Maxima“, „BIG“). Itin didelis traukos objektas yra „Akropolis“, šis centras dar labiau išsiplės pastačius daugiafunkcį sporto kompleksą su stadionu.

Analizių išvados - skirtingi iššūkiai ir galimybės skirtingose gatvės atkarpose Skirtingose Ukmergės gatvės atkarpose yra skirtingi iššūkiai. Centruose svarbu kurti miesto centro charakterį, įrengti viešąsias erdves, pėsčiųjų takus. Šeškinės mikrorajono centre svarbu atnaujinti esamą aikštę ir takus. Didžiųjų prekybos centrų prieigose siekiant sukurti miestietiškas erdves reikia laisvo planavimo užstatymą keisti į perimetrinį. Šiauriniuose gyvenamuosiuose rajonuose yra svarbu numatyti naujų žalių viešųjų erdvių. Visoje gatvėje - formuoti naują užstatymą liniją, bendrai visa Ukmergės gatvė turėtų tapti, kaip patraukli miestietiška viešoji erdvė su želdiniais. Ukmergės gatvėje ir sankirtose svarbu užtikrinti aiškų, saugų ir patogų visų transporto rūšių eismą: didinti saugumą, numatyti naujas „A“ juostas, dviračių takus, pėsčiųjų šaligatvius, perėjas.

13


UKMERGĖS GATVĖS VIZIJA

14


15


KAIP SUKURTI GYVYBINGĄ IR PATRAUKLIĄ GATVĘ?

Miestietiškas charakteris Ukmergės gatvė - tai linijinis centras, todėl gatvės charakteris turi kurti miesto įvaizdį: tai perimetrinis užstatymas, funkcijų, paslaugų, žmonių įvairovė ir intensyvumas, patogi judėjimo infrastruktūra, žmogiškas mastelis, jaukus mikroklimatas (saulėtos vietos, šešėliai, užuovėja), gatvės želdynai, mažoji architektūra.

Saugus ir aktyvus judėjimas, miestas visiems Gatvė turi būti saugi ir patogi pėstiesiems bei dviratininkams. Tą užtikrina pakankamo pločio, patogios dangos tęstiniai takai, įvairūs saugumą užtikrinantys gatvės elementai (greičio ribojimas, saugumo salelės, matomumas), apšvietimas, pritaikymas žmonėms su specialiaisiais poreikiais. Tokia aplinka skatina miestiečius daugiau judėti, aktyviau gyventi, būti sveikesniems.

Greitas ir patogus viešasis transportas Miestietiškoje gatvėje turi būti užtikrinama transporto rūšių įvairovė, patogus ir saugus persėdimas bei transporto rūšių keitimas. Viešasis transportas yra vienas iš svarbiausių prioritetų. Greitam ir patogiam viešajam transportui užtikrinti gatvėje turi atsirasti viešojo transporto prioritetas eisme ir sankirtose („A“ juostos), patogios, lengvai randamos ir modernios stotelės, aiškus maršrutų ženklinimas.

16


Gatvė kaip viešoji erdvė Kokybiškai suprojektuota gatvė gali tapti svarbia miesto viešąja erdve, skirta ne tik praeiti, bet ir susitikti, leisti laisvalaikį, bendrauti. Siekiant, kad gatvė taptų patrauklia viešąją erdve, jai reikia patogių ir plačių erdvių pėstiesiems, želdynų, mažosios architektūros elementų, aplinkinių komercinių ar visuomeninių funkcijų.

Gatvė kaip ekosistema, žalesnė ir švaresnė aplinka Gatvės apželdinimas, daugiau želdynų ir medžių kuria patrauklesnę gatvės aplinką. Tai švaresnis oras, mažiau taršos ir dulkių, didesnė bio-įvairovė, šešėliai ir geresnis mikroklimatas, didesnis lietaus vandens sugeriamumas, gamtai draugiškesnė aplinka. Medžiai taip pat mažina karščio salos (heat island) efektą mieste.

Ekonominis gyvybingumas Patraukli ir patogi gatvė skatina aplinkinių funkcijų gyvybingumą. Ir atvirkščiai - daugiau ekonominės veiklos pritraukia dar daugiau žmonių. Ekonominį gatvės gyvybingumą kuria komercinės funkcijos pastatų pirmuose aukštuose, jų įvairovė, atviros parduotuvių vitrinos, įėjimai, lauko terasos, gatvės ir pastato ryšys.

17


ESMINIAI GATVĖS DIZAINO PRINCIPAI

Esminiai siektino Ukmergės gatvės pjūvio elementai Siekiant, kad Ukmergės gatvė taptų patrauklesnė, saugesnė ir gyvybingesnė, abejose gatvės pusėse turi būti šie esminiai elementai: po dvi automobilių juostas, viešojo transporto juosta, dviračių takai ir pėsčiųjų šaligatviai, taip pat želdynų juostos - vidurinioji ir šoninės.

Automobilių eismas Visoje Ukmergės gatvės atkarpoje yra užtikrinama, kad kiekviena kryptimi yra po dvi automobilių eismo juostas. Įvažiavimams į aikšteles dešinėje pusėje įrengiamos greitėjimo ir lėtėjimo juostos, platesnėse gatvės atkarpose numatomos dubliuojančios gatvelės, šviesoforai įrengiami ne dažniau nei kas 600m. Eismo juostų plotis - 3,25 m.

Viešojo transporto juostos Visoje Ukmergės gatvėje yra numatomos viešojo transporto prioritetas sankirtose ir eisme („A“ juostos) abejose gatvės kryptyse, juostų plotis 3,5 m. Greitąjį autobuso maršrutą siūlome pratęsti iki intensyviai apgyvendintų naujų gyvenamųjų rajonų prie aplinkkelio.

18


Dviračių takai Ukmergės gatvė yra labai intensyvi, abipus yra daug funkcijų ir paslaugų, todėl dviejų krypčių dviračių takai turi numatomi abejose gatvės pusėse. Dvikrypčio dviračių tako plotis - 3,5 m. Dviračių takai turi būti asfalto dangos, apšviesti ir atskirti nuo pėsčiųjų.

Pėsčiųjų šaligatviai ir perėjos Visoje Ukmergės gatvėje yra svarbu užtikrinti sklandų ir saugų pėsčiųjų judėjimą. Šaligatviai, kurių minimalus plotis yra 3 metrai, numatomi abejose gatvės pusėse prie sklypų ribų. Pėsčiųjų perėjos yra reguliuojamos šviesoforais arba įrengiamos požeminės. Požeminėse perėjose labai svarbu užtikrinti komfortą ir saugumą. Takai ir perėjos pritaikomi žmonėms su specialiaisiais poreikiai.

Apželdinimo juostos Medžių juostos Ukmergės gatvėje didina aplinkos kokybę ir patrauklumą. Vidurinės žaliosios juostos plotis yra nuo 2,3 metrų, šoninės apželdinimo juostos yra platesnės, jos yra įrengiamos abejose gatvės pusėse. Vidurinėje juostoje sodinami žemi medžiai arba krūmai, taip paliekant galimybę ateity pakeisti gatvės profilį. Gatvėje sodinami lapuočiai.

19


GATVĖS PROFILIAI

Esamas gatvės profilis Dabar Ukmergės gatvėje dominuoja automobiliai ir asfaltas: plačios eismo juostos, didelės automobilių aikštelės, labai mažai takų, šaligatvių, jie siauri, nėra želdynų.

Siūlomas gatvės profilis Ukmergės gatvėje siūlome išnaudoti plotį tarp raudonųjų gatvės linijų ir įrengti apželdinimo juostas, „A“ juostas, dviračių takus, šaligatvius, susiaurinti eismo juostų plotį.

20


Siūlomas gatvės profilis be žaliosios vidurinės juostos Siauriausioje Ukmergės gatvės atkarpoje (tarp Pavilnionių g. ir aplinkkelio) vidurinė žalioji juosta netelpa. Ten įrengiamos „A“ juostos, dviračių takai, šaligatviai ir tik šoninės medžių juostos.

Siūlomas gatvės profilis su dubliuojančiomis gatvėmis Plačiausiose Ukmergės gatvės atkarpose yra įrengiamos dubliuojančios gatvės, iš kurių privažiuojama prie parduotuvių, paslaugų, automobilių aikštelių. Dubliuojančiose gatvėse numatomos šoninės parkavimo vietos. Tokiose atkarpose želdynų yra ženkliai daugiau.

21


Apželdinimas Visą Ukmergės gatvės atkarpą siūlome apželdinti, įrengiant viduriniąją bei šonines žaliąsias juostas. Vidurinė, eismo kryptis skirianti, žalioji juosta numatoma tarp Ozo ir Pavilnionių g. Kitose atkarpose dėl susiaurėjusio gatvės pločio vidurinė juosta nėra numatoma. Šoninės apželdintos juostos numatomos visoje atkarpoje. Jos atskirs motorinį transportą (automobiliai, autobusai), bevariklį transportą (pėstieji, dviračiai) bei dubliuojančias gatves. Pašilaičių pusėje tarp Ateities ir Šiaurinės gatvių siūlome įrengti platų želdyną - linijinį parką, nes šioje vietoje gatvės erdvė yra itin plati. Šis parkas veiktų kaip viešoji erdvė ir padidintų Pašilaičių Fabijoniškių centro aplinkos kokybę. Šeškinėje, tuščiuose plotuose prie sankirtų ir įvažiavimų, siūlome įrengti ekstensyvius želdynus.

22


Dviračių takų tinklas Esami atskiri dviračių takai yra fragmentiški, nes neturi jungčių tarpusavyje ir su kitomis teritorijomis. Ukmergės gatvėje siūloma dviejų krypčių dviračių juostas abiejose gatvės pusėse. Šie dviračių takai vėliau įsijungia į esamas arba būsimas dviračių trasas numatytas Vilniaus miesto specialiajame dviračių takų plane (2013m.). Pagrindinėse gatvėse numatomos perspektyvinės dviračių takų jungtys į kitas teritorijas bei dviračių dalinimosi punktai.

23


Pėsčiųjų takai, perėjos, viešosios erdvės Pėsčiųjų takai numatomi abejose Ukmergės gatvės pusėse, visoje atkarpoje. Takus nuo intensyvaus eismo ir automobilių aikštelių skiria apželdinimo juostos. Pėsčiųjų perėjos paskirstomos tolygiai visoje gatvės atkarpoje, numatomos kelios papildomos požeminės perėjos. Taip pat siūloma vystyti pėsčiųjų jungtis su gretimomis gyvenamosiomis teritorijomis. Pagrindinės viešosios erdvės numatomos Šeškinės centre (prie poliklinikos ir turgaus), Pašilaičių ir Fabijoniškių centre tarp Ateitis ir Šiaurinės gatvių bei šiaurinėje Ukmergės gatvės dalyje, nes ten prie naujų gyvenamųjų rajonų labai trūksta viešųjų erdvių.

24


Viešasis transportas Dabar Ukmergės gatvėje esančios viešojo transporto „A“ juostos yra fragmentiškos. Siūlome „A“ juostos įrengti abiejose eismo pusėse visoje Ukmergės gatvėje. Viešojo transporto prioritetą numatyti visose sankirtose. Dėl projektuojamų naujų gatvių (Šiaurinė, Pavilnionių) kelios viešojo transporto stotelės yra perkeliamos arčiau naujų sankirtų (Igno Šeiniaus ir Perkūno st.). Nauja stotelė numatoma prie projektuojamos Mykolo Lietuvio gatvės.

25


Automobilių eismas Ukmergės gatvėje automobilių eisme numatomi pokyčiai nes projektuojamos naujos gatvės ir sankryžos (Ozo, Šiaurinė, Pavilnionių, Mykolo Lietuvio). Šviesoforai įrengiami ne dažniau nei kas 600 m., numatomos dubliuojančios gatvės privažiavimams prie prekybos ir paslaugų centrų. Automobilių aikštelės Esama „Statyk ir važiuok“ aikštelė atnaujinama, nauja numatoma prie Mykolo Lietuvio gatvės. Dalis automobilių aikštelių, esančių tarp gatvės raudonųjų linijų yra naikinamos. Valstybinėje žemėje dabar yra 1370 parkavimo vietų, atnaujinus gatvę sukuriama 580 vietų. 840 vietų naikinama ten, kur numatytas naujas užstatymas / konversija ir aikštelės galėtų atsirasti naujų pastatų požeminiame lygyje. Taip pat 100 vietų naikinama dėl Šiaurinės gatvės nutiesimo.

26


Užstatymas Ukmergės gatvės užstatymo linija yra nenuosekli, pastatai skirtingu atstumu atitraukti nuo gatvės, nėra vyraujančio kvartalų dydžio. Siekiant stiprinti Ukmergės gatvę kaip linijinį centrą, siūlome vystyti perimetrinį gatvės užstatymą: esama užstatymo linija keičiama siekiant ją suvienodinti, stambūs kvartalai smulkinami numatant pėsčiųjų jungtis tarp jų. Aukštybinių pastatų zonos yra numatytos prie Vakarinio aplinkkelio ir Pašilaičių-Fabijoniškių centre arčiau Šiaurinės gatvės.

27


SPRENDINIAI

28


29


UKMERGĖS GATVĖS SPRENDINIAI SKIRTINGOSE ATKARPOSE Ukmergės gatvės vystymo sprendiniai yra pateikiami 1:2000 mastelio brėžinyje, kuris atskiromis dalimis pristatomas tolimesniuose puslapiuose (visas sprendinių brėžinys taip pat prisegamas prie bukleto atskirai). Projektuojant gatvės sprendinius buvo siekiama maksimaliai įgyvendinti viziją, tačiau taip pat buvo atsižvelgiama į esamą situaciją: požemines komunikacijas ir tinklus, sklypų ribas, eismo organizavimą, rengiamus gatvių projektus, užstatymo galimybes ir kita.

Bendrieji rodikliai - Nagrinėjama teritorija - 110 ha; - Atnaujinama 4.5 km Ukmergės gatvės; - Nutiesiama 10 km dviračių ir pėsčiųjų takų; - Gatvės linijiniam apželdinimui pasodinama apie 1500 medžių (juos sodinant kas 7m), dar daugiau medžių numatoma parke, skveruose, ekstensyvaus apželdinimo mazguose. - Prie Ukmergės gatvės numatomas 250 arų ploto linijinis parkas.

Pašilaičių ir Fabijoniškių centro atkarpa

Ozo g.

30

Šiaurinė g.

Šeškinės atkarpa


Perk큰nkiemio atkarpa Va ka ri

nis

ap

lin

kk eli

s

. og uvi iet

oL kol

My

i킬

ion

iln

v Pa

Atkarpa tarp Pavilnioni킬 ir Ateities gatvi킬

g.

Schemos mastelis 1:10 000

s g. Ateitie

31


ŠEŠKINĖS ATKARPA Atnaujinant Ukmergės gatvę Šeškinėje didžiausias iššūkis yra patogiai ir saugiai perorganizuoti pėsčiųjų ir dviratininkų srautus ties dviejų lygių sankirtomis su Ozo ir projektuojama Šiaurine gatve. Ozo gatvės sankirta keistis dėl padidėsiančių srautų į daugiafunkcį sporto kompleksą ir stadioną (naujos nuovažos, perėjos, takai). Tuščius plotus ties infrastruktūros mazgais siūlome ekstensyviai apželdinti, kurti naują kraštovaizdį. Pati gatvė ties Šeškine yra gana plati, tad čia telpa pėsčiųjų, dviračių takai, „A“ juostos, šoninės ir vidurinės apželdinimo juostos, dubliuojanti gatvė. Gatvės takai ir želdynai sujungiami su Šeškinės viešosiomis erdvėmis: centro aikšte, takais, projektuojamu skveru.

12

6

7 3 13 3

4 10

8 11 9 32

Mastelis 1:4000

Želdinami gatvės plotai Parkai ir skverai Siūlomi nauji želdynai Dviračių takai Pėsčiųjų šaligatviai Viešosios erdvės Perspektyvinis užstatymas Esami pastatai Siūloma užstatymo linija Naikinamos automobilių aikštelės, esančios valstybinėje žemėje Sklypų ribos Viešojo transporto stotelės


5

1 3 3

3 4

2 1

1

Atnaujinamos Šeškinės centro viešosios erdvės

8

Sankirtos su Ozo gatve rekonstrukcija, projektuojamos naujos nuovažos

2

Atnaujinama esama Šeškinės požeminė perėja, pritaikoma žmonėms su specialiaisiais poreikiais

9

Numatoma nauja požeminė perėja vesianti link daugiafunkcio sporto komplekso

3

Potencialiai vystomi kvartalai

4

Ekstensyviai apželdinami infrastruktūros mazgai

10

Dvipusis dviračių takas tęsiamas link miesto centro

5

Projektuojama nauja Šiaurinė gatvė ir dviejų lygių sankryža su Ukmergės gatve

11

Numatomas naujas pėsčiųjų viadukas link daugiafunkcio sporto komplekso / stadiono

6

Dubliuojanti gatvė patekimui į sklypus su automobilių stovėjimo vietomis (+36 vietos)

12

Projektuojamas Šeškinės skvero atnaujinimas

13

Siūloma nauja reguliuojama pėsčiųjų perėja

7

Želdinių juostos: vidurinioji, dvi šoninės bei skirianti dubliuojančią gatvę

33


Želdinami gatvės plotai Parkai ir skverai Siūlomi nauji želdynai Dviračių takai Pėsčiųjų šaligatviai Viešosios erdvės Perspektyvinis užstatymas Esami pastatai Siūloma užstatymo linija Naikinamos automobilių aikštelės, esančios valstybinėje žemėje Sklypų ribos Viešojo transporto stotelės

10 1

8 6 3 8

2 Šeškinės poliklinikos st.

4

Šeškinės poliklinikos st.

9 9

6

7

12 1 7 5

34

11

Mastelis 1:2000


ŠEŠKINĖS CENTRO DETALIZACIJA Šeškinės mikrorajono centrą, kuris yra saugomas kultūros paveldo objektas, kerta Ukmergės gatvė. Dvi centro dalis jungia požeminė perėja, kurią yra itin svarbu rekonstruoti, padaryti saugesnę, patrauklesnę, pritaikyti žmonėms su specialiaisiais poreikiais, formuoti nuolydžius atsižvelgiant į centro viešąsias erdves ir srautus. Pačio centro takai, mažoji architektūra taip pat yra nusidėvėjusi, aplinką reikia atnaujinti. Ukmergės gatvėje ties Šeškinės centru numatomi dviračių ir pėsčiųjų takai, želdynai. Atsinaujinusi aplinka paskatins aplinkinių kvartalų konversiją.

Šeškinės poliklinikos st.

1

3

2 Šeškinės poliklinikos st.

7 Šeškinės poliklinika

6 7

8

1

Atnaujinamos Šeškinės centro viešosios erdvės

7

2

Atnaujinama esama Šeškinės požeminė perėja, pritaikoma žmonėms su specialiaisiais poreikiais

Šoninės želdinių juostos atskiriančios automobilių srautus nuo dviračių ir pėsčiųjų

8

Dvikryptis dviračių takas abejose gatvės pusėse

3

Potencialiai vystomi kvartalai

9

Pėsčiųjų takai

4

Ekstensyviai apželdinami infrastruktūros mazgai

10

Projektuojamas Šeškinės skvero atnaujinimas

5

Dubliuojanti gatvė patekimui į sklypus su automobilių stovėjimo vietomis (+36 vietos)

11

Atsisakoma automobilių stovėjimo aikštelės (-20 vietų)

6

Vidurinioji želdinių juostos

11

Atsisakoma automobilių stovėjimo aikštelės (-40 vietų)

35


PAŠILAIČIŲ IR FABIJONIŠKIŲ CENTRO ATKARPA Pašilaičių ir Fabijoniškių centras - tai atkarpa tarp Šiaurinės ir Ateities gatvių, kurioje itin daug prekybos ir paslaugų centrų, bendrajame plane čia yra numatyta aukštybinių pastatų zona. Ukmergės gatvė ties šia atkarpa yra gana plati, dideli atstumai tarp sklypų, todėl siūlome čia įrengti linijinį parką, būsimo centro pagrindinę viešąją erdvę. Parkas pagerins aplinkos kokybę, pakels vertę ir paskatins gretimų kvartalų konversiją, vystymą, centro formavimą. Taip pat gatvėje numatomi pėsčiųjų, dviračių takai, „A“ juostos, šoninės ir vidurinės apželdinimo juostos, dubliuojančios gatvės, jungtys su gretimais kvartalais.

4

9

4

12

5

8 2

6

7

8 1

3

Mastelis 1:4000 36

Želdinami gatvės plotai Parkai ir skverai Siūlomi nauji želdynai Dviračių takai Pėsčiųjų šaligatviai Viešosios erdvės Perspektyvinis užstatymas Esami pastatai Siūloma užstatymo linija Naikinamos automobilių aikštelės, esančios valstybinėje žemėje Sklypų ribos Viešojo transporto stotelės


11 11

13

10

6

5 12

8

1

Projektuojama nauja Šiaurinė gatvė ir dviejų lygių sankryža su Ukmergės gatve

8

Dvikryptis dviračių takas abejose gatvės pusėse

9

2

Projektuojama nauja požeminė perėja (rengiama kartu su Šiaurinės gatvės projektu)

Perorganizuojama ir apželdinama esama „Statyk ir važiuok aikštelė)

10

Projektuojama nuovaža į Ateities gatvę

3

Igno Šeiniaus stotelė perkeliama arčiau Šiaurinės gatvės

11

Minimalių dydžių dviračių ir pėsčiųjų takai ant viaduko

4

Esami kvartalai konvertuojami, siekiant padidinti intensyvumą ir aukštingumą, išlaikyti gatvės perimetrinį užstatymą, kurti centro charakterį

11

Nusileidimų link Ateities gatvės sutvarkymas, pėsčiųjų takai, apželdinimas

5

Siūlomas naujas linijinis parkas su sporto, žaidimų aikštelėmis

12

Dubliuojanti gatvė patekimui į sklypus su automobilių stovėjimo vietomis

6

Vidurinioji želdinių juostos

13

Atsisakomos automobilių stovėjimo aikštelės

7

Šoninės želdinių juostos atskiriančios automobilių srautus nuo dviračių ir pėsčiųjų 37


2

1 8

Stasio Lozoraičio st.

6

2

10

3 9 6

4 5

Mastelis 1:2000 38

Želdinami gatvės plotai Parkai ir skverai Siūlomi nauji želdynai Dviračių takai Pėsčiųjų šaligatviai Viešosios erdvės Perspektyvinis užstatymas Esami pastatai Siūloma užstatymo linija Naikinamos automobilių aikštelės, esančios valstybinėje žemėje Sklypų ribos Viešojo transporto stotelės


PAŠILAIČIŲ IR FABIJONIŠKIŲ CENTRO DETALIZACIJA Svarbiausias Pašilaičių ir Fabijoniškių centro akcentas - tai linijinis parkas, žalioji viešoji erdvė su žaidimų aikštelėmis, sporto erdvėmis, lauko prekybos vietomis , terasomis. Parkas gali būti įgyvendinamas skirtingais etapais (detaliau skyriuje „Įgyvendinimo etapai“). Siekiant kurti žalesnį Ukmergės gatvės charakterį, taip pat siūlome perorganizuoti esamą „Statyk ir važiuok“ aikštelę, ją apželdinti, numatomos vidurinioji ir šoninės žaliosios juostos, taip pat želdynai prie dubliuojančios gatvės. Aplinkiniai kvartalai konvertuosis, nes bendrajame plane čia yra numatyta aukštybinių pastatų zona ir intensyvus užstatymas.

8

1

2 7

5 4

9

3

6

Esami kvartalai konvertuojami, siekiant padidinti intensyvumą ir aukštingumą, išlaikyti gatvės perimetrinį užstatymą, kurti centro charakterį

6

Dvikryptis dviračių takas abejose gatvės pusėse

1

7

Naujai vystomų centrų viešosios erdvės

2

Siūlomas naujas linijinis parkas su sporto, žaidimų aikštelėmis

8

Perorganizuojama ir apželdinama esama „Statyk ir važiuok aikštelė)

3

Vidurinioji želdinių juostos

9

Dubliuojanti gatvė patekimui į sklypus su automobilių stovėjimo vietomis

4

Šoninės želdinių juostos atskiriančios automobilių srautus nuo dviračių ir pėsčiųjų

10

Atsisakomos automobilių stovėjimo aikštelės

5

Pėsčiųjų takai ir šaligatviai

39


ATKARPA TARP PAVILNIONIŲ IR ATEITIES GATVIŲ Ukmergės gatvės atkarpoje tarp Ateities ir projektuojamos Pavilnionių gatvių beveik visur yra išlaikytas perimetrinis užstatymas, tačiau aukštingumas gali būti didesnis, kvartalus siūlome konvertuoti. Nors gatvė ir atrodo gana siaura, tačiau šioje atkarpoje vis tiek telpa „A“ juostos, pėsčiųjų, dviračių takai, apželdinimo juostos, dubliuojančios gatvių atkarpos. Tarp kvartalų, esant vietos, visur siūlome įrengti viešąsias erdves, nes jų labai trūksta aplinkiniuose rajonuose.

10

7

6 6 8 8 5

3 7

2

1 40

Mastelis 1:4000

Želdinami gatvės plotai Parkai ir skverai Siūlomi nauji želdynai Dviračių takai Pėsčiųjų šaligatviai Viešosios erdvės Perspektyvinis užstatymas Esami pastatai Siūloma užstatymo linija Naikinamos automobilių aikštelės, esančios valstybinėje žemėje Sklypų ribos Viešojo transporto stotelės


4

9

4

11

1

Projektuojama nuovaža į Ateities gatvę

7

Dvikryptis dviračių takas abejose gatvės pusėse

2

Minimalių dydžių dviračių ir pėsčiųjų takai ant viaduko

8

Dubliuojanti gatvė patekimui į sklypus su automobilių stovėjimo vietomis

3

Nusileidimų link Ateities gatvės sutvarkymas, pėsčiųjų takai, apželdinimas

9

Projektuojama Pavilnionių gatvė bei sankirta su Ukmergės gatve

4

Esami kvartalai konvertuojami, siekiant padidinti intensyvumą ir aukštingumą, išlaikyti gatvės perimetrinį užstatymą, kurti centro charakterį

10

Pėsčiųjų ir dviračių takų jungtys į aplinkinius gyvenamuosius kvartalus

5

Vidurinioji želdinių juostos

11

Įrengiamos viešosios erdvės šalia konvertuojamų kvartalų

6

Šoninės želdinių juostos atskiriančios automobilių srautus nuo dviračių ir pėsčiųjų

41


7 4

4

6

3

5

Gedvydžių st.

1

5

Gedvydžių st.

2

Mastelis 1:2000 42

Želdinami gatvės plotai Parkai ir skverai Siūlomi nauji želdynai Dviračių takai Pėsčiųjų šaligatviai Viešosios erdvės Perspektyvinis užstatymas Esami pastatai Siūloma užstatymo linija Naikinamos automobilių aikštelės, esančios valstybinėje žemėje Sklypų ribos Viešojo transporto stotelės


ATKARPOS TARP PAVILNIONIŲ IR ATEITIES GATVIŲ DETALIZACIJA Tai yra tipinė Ukmergės gatvės atkarpa, kurioje aplinkinius kvartalus siūlome konvertuoti, išlaikyti perimetrinį užstatymą, didinti pastatų aukštį, pačioje gatvėje pločio pakanka įrengti abejose pusėse dvikrypčius dviračių takus, pėsčiųjų takus, „A“ juostas, apželdinimo juostas. Tarp kvartalų yra numatomos pėsčiųjų jungtys į gretimus gyvenamuosius rajonus.

Gedvydžių st. Gedvydžių st.

6 1

4

3 2 5

1

Esami kvartalai konvertuojami, siekiant padidinti intensyvumą ir aukštingumą, išlaikyti gatvės perimetrinį užstatymą, kurti centro charakterį

2

Vidurinioji želdinių juostos

3

Šoninės želdinių juostos atskiriančios automobilių srautus nuo dviračių ir pėsčiųjų

4

Dvikryptis dviračių takas abejose gatvės pusėse

5

Dubliuojanti gatvė patekimui į sklypus su automobilių stovėjimo vietomis

6

Pėsčiųjų ir dviračių takų jungtys į aplinkinius gyvenamuosius kvartalus

7

Įrengiamos viešosios erdvės šalia konvertuojamų kvartalų

43


PERKŪNKIEMIO ATKARPA Pati šiauriausia Ukmergės gatvės atkarpa tarp projektuojamos Pavilnionių gatvės ir Vakarinio aplinkkelio ateity labai pasikeis. Dabar čia daug tuščių sklypų ir neišvystytos infrastruktūros, tačiau bendrajame plane ši teritorija žymima kaip „miesto vartai“, aukštybinių pastatų, intensyvaus centro užstatymo zona. Tai itin didelės ir svarbios teritorijos, todėl prieš jas vystant siūlome parengti bendrą vystymo koncepciją, siekiant užtikrinti aplinkos kokybę, parinkti tinkamą kvartalų dydį ir mastelį, viešųjų erdvių tęstinumą ir kiekį. Pati Ukmergės gatvė šioje atkarpoje yra gana siaura, todėl yra numatomos tik šoninės apželdinimo juostos. Dviračių, pėsčiųjų takai tęsiami abipus gatvės. Čia vyks intensyvi plėtra, todėl siekiant skatinti darnų judėjimą, labai svarbu iki naujos plėtros teritorijų numatyti „A“ juostas bei greitąjį viešojo transporto maršrutą.

1 12 9

Želdinami gatvės plotai Parkai ir skverai Siūlomi nauji želdynai Dviračių takai Pėsčiųjų šaligatviai Viešosios erdvės Perspektyvinis užstatymas Esami pastatai Siūloma užstatymo linija Naikinamos automobilių aikštelės, esančios valstybinėje žemėje Sklypų ribos Viešojo transporto stotelės

14

6

Mastelis 1:4000 14 44


14 9 3 10

5 2

8

7

5

7 4 8

4

5

Bendrajame plane numatyta aukštybinių pastatų zona, naujasis miesto centras - didelė teritorija, kuriai siūloma parengti bendrą vystymo koncepciją, siekiant užtikrinti aplinkos kokybę

6

Vidurinioji želdinių juostos

7

Šoninės želdinių juostos

8

Dvikryptis dviračių takas abejose gatvės pusėse

9

Pėsčiųjų takai ir šaligatviai abejose gatvės pusėse

10

Siūloma „Statyk ir važiuok“ aikštelė prie įvažiavimo į miestą, prie Mykolo Lietuvio gatvės

1

Projektuojama Pavilnionių gatvė bei sankirta su Ukmergės gatve

11

Siūloma nauja viešojo transporto stotelė prie aplinkkelio ir naujai vystomų kvartalų

2

Projektuojama A.Vienažindžio gatvė bei sankirta su Ukmergės gatve

12

Perkūno stotelė perkeliama arčiau naujos sankirtos su Pavilnionių gatve

3

Projektuojama Mykolo Lietuvio gatvė, sankirta su Ukmergės gatve, jungtos su vakariniu aplinkkeliu

13

4

Stambūs esami kvartalai, kuriuos konvertuojant siūloma smulkinti siekiant kurti pėsčiųjų ryšius su aplinkinėmis teritorijomis

Viešojo transporto prioriteto „A“ juostos bei greitasis autobusų maršrutas turi tęstis iki Mykolo Lietuvio gatvės (naujai vystomų miesto kvartalų)

14

Dubliuojanti gatvė patekimui į sklypus su automobilių stovėjimo vietomis 45


9

10

5

4

2 5

6 6

4

7

1

3

Mastelis 1:2000 46

Želdinami gatvės plotai Parkai ir skverai Siūlomi nauji želdynai Dviračių takai Pėsčiųjų šaligatviai Viešosios erdvės Perspektyvinis užstatymas Esami pastatai Siūloma užstatymo linija Naikinamos automobilių aikštelės, esančios valstybinėje žemėje Sklypų ribos Viešojo transporto stotelės


PERKŪNKIEMIO ARKARPOS DETALIZACIJA Šiauriausioje Ukmergės gatvė dalyje bendrajame plane yra numatyti „miesto vartai“, aukštybinių pastatų zona. Labai svarbu vystant šias teritorijas parengti bendrą vystymosi koncepciją ir užtikrinti naujojo centro urbanistinės aplinkos kokybę. Pačioje Ukmergės gatvėje tęsiamos „A“ juostos, pėsčiųjų ir dviračių takai, šoninės apželdinimo juostas (vidurinioji žalai juosta bei dubliuojančios gatvės netelpa dėl siauro gatvės pločio).

4

4

Perkūnkiemio g.

1

A.Vienažindžio g.

6 5

1

Projektuojama A.Vienažindžio gatvė ir Perkūnkiemio gatvių sankirta su Ukmergės gatve

2

Siūloma „Statyk ir važiuok“ aikštelė prie projektuojamos Mykolo Lietuvio gatvės

3

Stambūs esami kvartalai, kuriuos konvertuojant siūloma smulkinti siekiant kurti pėsčiųjų ryšius su aplinkinėmis teritorijomis

4

Bendrajame plane numatyta aukštybinių pastatų zona, naujasis miesto centras - didelė teritorija, kuriai siūloma parengti bendrą vystymo koncepciją, siekiant užtikrinti aplinkos kokybę

7

3

5

Šoninės želdinių juostos

6

Dvikryptis dviračių takas abejose gatvės pusėse

7

Pėsčiųjų takai ir šaligatviai abejose gatvės pusėse

8

Siūloma „Statyk ir važiuok“ aikštelė prie įvažiavimo į miestą, prie Mykolo Lietuvio gatvės

9

Siūloma nauja viešojo transporto stotelė prie aplinkkelio ir naujai vystomų kvartalų

10

Viešojo transporto prioriteto „A“ juostos bei greitasis autobusų maršrutas turi tęstis iki Mykolo Lietuvio gatvės (naujai vystomų miesto kvartalų)

47


KONCEPCIJOS ĮGYVENDINIMO ETAPAI Pirmasis etapas 2018-2020 m. Pirmajame etape yra įgyvendinami tie projektai, kuriems pradėti nereikia iš esmės perorganizuoti Ukmergės gatvės eismo, gatvės juostų pločio. 1. Linijinio parko įrengimo pradžia Linijinis parkas pradedamas įrenginėti tose atkarpose, kuriose nėra automobilių aikštelių bei modernizuojama ir paželdinama esama „Statyk ir važiuok“ aikštelė. Pirmuoju etapu įrengiama 160 arų parko. Jame numatomos pramogų, aktyvaus miestietiško sporto aikštelės. 2. Pėsčiųjų ir dviračių tako atkarpa Šalia linijinio parko nutiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas tarp Ateities ir Šiaurinės gatvių, nutiesiama 600 m tako. 3. Šeškinės viešosios erdvės Šeškinėje baigiamas įrengti skveras ir takai, taip pat atnaujinamos Šeškinės centro viešosios erdvės. 4. Žaliosios vidurinės juostos Šeškinėje apželdinimas Esama juosta apželdinama, tačiau želdinių vietos parenkamos pagal būsimą gatvės profilį, apželdinama 700 m ilgio atkarpa. 6. Ozo gatvės sankryžos apželdinimas Tuščiuose plotuose tarp nuovažų Ozo ir Ukmergės gatvių sankirtoje įrengiami ekstensyvūs želdynai. Želdynų vietos parenkamos pagal būsimą gatvės schemą, takus, perėjas. 6. Esamos infrastruktūros šlaitų apželdinimas Šlaitai dviejų lygių sankirtoje su Šeškinės gatve ekstensyviai apželdinami.

1

2

6

4 3 5

48


Antrasis etapas 2021-2022 m. Įrengus Šiaurinę gatvę, linijinis parkas bei dviračių takai pratęsiami iki Šeškinės centro. 1. Šiaurinės gatvės įrengimas Gatvė projektuojama kaip linijinis centras su apželdinimu, viešojo transporto juostomis, pėsčiųjų ir dviračių takais. Su Ukmergės gatve yra numatyta dviejų lygių sankirta. 2. Dviračių ir pėsčiųjų takų su Šiaurine gatve sujungimas Linijinis parkas ir dviračių takai pratęsiami iki Šiaurinės gatvės. 3. Sujungimas su Šeškinės dviračių takų atkarpomis Šeškinės centro viešosios erdvės yra atnaujinamos, atnaujinama požeminė perėja, įrengiami dviračių takai, kurie sujungiami su jau esamais takais.

1

2

3

49


Trečiasis etapas 2022-2025 m. Statant nacionalinį stadioną bus keičiama Ozo gatvės sankirta. Todėl šio etapo projektuose numatytas takų ir apželdinimo pratęsimas iki Ozo gatvės sankirtos bei Ateities gatvės sankirtos. 1. Linijinio parko iki Ateities gatvės pratęsimas Linijinis parkas pratęsiamas iki Ateities gatvės, įrengiami pėsčiųjų, dviračių takai. 2. Ukmergės gatvės rekonstrukcija Ukmergės gatvė apželdinama, nutiesimi pėsčiųjų ir dviračių takai abiejose gatvės pusėse tarp Šiaurinės ir Ateities gatvių. 3. Ateities gatvės įrengimas Įrengiamos Ateities gatvės nuovažos, pėsčiųjų nusileidimai iki Ateities gatvės, dviračių takai ant viaduko. 4. Ozo gatvės sankirtos rekonstrukcija Rekonstruojama Ozo gatvės sankirta, įrengiami pėsčiųjų praėjimai, pėsčiųjų viaduko slink stadiono, ekstensyviai apželdinami žali plotai. 5. Dviračių takų sujungimas Ukmergės gatvės atkarpa Šeškinėje apželdinama, įrengiami pėsčiųjų ir dviračių takai abejose gatvės pusėse. 3

1

2

5

4

50


Paskutinis etapas 2025-2030 m. Iki 2030 metų yra rekonstruojama šiaurinė Ukmergės gatvės atkarpa iki aplinkkelio: apželdinama, įrengiami takai, perorganizuojamos eismo juostos, įrengiamos naujų gatvių sankirtos.

3

1. Ukmergės gatvės atkarpos iki aplinkkelio rekonstrukcija Likusi Ukmergės gatvės atkarpa iki aplinkkelio rekonstruojama, apželdinama, įrengiami pėsčiųjų ir dviračių takai. 2. Pavilnionių gatvės sankirta Įrengiama Pavilnioniu-A.Vienažindžio gatvės sankirta 1

3. Mykolo Lietuvio gatvė ir „Statyk ir važiuok“ aikštelė Įrengiama Mykolo Lietuvio gatvė ir greta jos „Statyk ir važiuok“ aikštelė, rekonstruojama sankirta su Ukmergės gatve ir Vakariniu aplinkkeliu.

2

1

51


LINIJINIO PARKO VYSTYMO ETAPAI

I - parko pradžia Linijinis parkas Pašilaičių-Fabijoniškių centre įgyvendinamas keliais etapais. Visų pirma yra rekonstruojama esama „Statyk ir važiuok“ aikštelė (perorganizuojamas automobilių stovėjimas, apželdinama, įrengiami takai), pradedamas kurti linijinis parkas su nauju apželdinimu, sporto ir žaidimų aikštelėmis, treniruokliais, įrengiamos naujos pėsčiųjų jungtys ir dviračių takas. Visų pirma apželdinamos tos parko dalys, kurios dabar yra tuščios (be automobilių aikštelių).

II - parko pratęsimas iki Šiaurinės gatvės Nutiesiama Šiaurinė gatvė, įrengiama sankirta su Ukmergės gatve. Parkas ir takai pratęsiami iki Šiaurinės gatvės sankirtos. Atsiradus linijiniam parkui aplinkiniai kvartalai skatinami konvertuotis, vystytis, didinamas intensyvumas ir aukštingumas.

52


III - gatvės apželdinimas ir aplinkinių kvartalų konversija Vystomi Šiaurinę gatvę kaip linijinį centrą formuojantys kvartalai, esami kvartalai konvertuojami. Ukmergės gatvė rekonstruojama, perorganzuojamas juostų plotis, apželdinama, įrengiamos naujos pėsčiųjų jungtys ir perėjos, dvipusis dviračių takas abiejose gatvės pusėse.

IV - gatvės rekonstrukcija ir linijinio centro išvystymas Praplėtus linijinį parką iki Ateities gatvės, intensyviai vystomi kvartalai abipus Ukmergės gatvės. Kuriamos naujos pėsčiųjų jungtys su svarbiais aplinkiniais objektais bei aplinkinėmis gyvenamosiomis teritorijomis.

53


UŽRAŠAMS

54


Ukmergės gatvės Vilniuje vystymo perspektyvos ir viešųjų erdvių koncepcijos parengimo paslaugosIssuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.