Page 1

R E V U E říjen 2013

Nezávislí specialisté na zajištění kancelářského tisku a Managed Print Services.

Toner E mění sv

xpres

ůj náze

Print P

v na

artners

Lidé ve společnosti Print Partners

8 hříchů (při tvorbě) firemních tiskových řešení

Rozhovor: Čím se zákazníky snaží oslovit výrobci tiskových technologií?

Novinky a tipy z trhu HP boduje v Guinessově knize rekordů

6

8

10

13


Editorial

A

merický autor Zig Ziglar napsal: „V životě můžete získat všechno, co budete chtít, když budete pomáhat druhým lidem, aby dostali to, co si přejí oni.“ V duchu této myšlenky bychom rádi pomáhali našim zákazníkům k dosahování jejich obchodních cílů jako jejich partneři v oblasti zajištění kancelářského tisku. I proto jsme se rozhodli změnit název společnosti na Print Partners, neboť to lépe vystihuje to, kým jsme, co děláme a co tím zákazníkům přinášíme. Přestože je naše přispění k vašemu úspěchu jako zrnko písku, chceme udělat maximum pro to, aby právě to naše zrnko nezadřelo kola vašeho podnikání. V komunikaci s vámi chceme využívat mimo jiné této nové platformy – firemního časopisu Print Partners Revue, ve kterém vám budeme přinášet novinky ze světa kancelářského tisku i naší společnosti, a také rady a tipy pro efektivnější tisk a práci s dokumenty obecně. Je naší ambicí, abyste zde našli užitečné informace, ať již před vámi stojí úkol postavit nové tiskové řešení, nebo „jen“ zajistit tiskové náplně a papír. Na závěr bych vás rád ujistil, že i když je pro nás letošní rok plný změn (vedle změny názvu společnosti jsme se také přestěhovali), pořád jsme stejný tým lidí, který tu pro vás je již dvacet let. Pokud jste tedy zvyklí hlásit v běhu vaše objednávky našemu zákaznickému centru, je vám stále k dispozici. Pokud máte rozpracované tiskové řešení s naším konzultantem, nový název firmy na tom nic nemění. Prostě stále pracujeme pro vás.

Přestože je naše přispění k vašemu úspěchu jako zrnko písku, chceme udělat maximum pro to, aby právě to naše zrnko nezadřelo kola vašeho podnikání.

Tibor Brunclík výkonný ředitel Print Partners (Toner Expres)

Obsah

3

Aktuálně Toner Expres mění svůj název na Print Partners!

4–5 O Print

Partners Vždy pracujeme pro vás, když potřebujete...

6

Lidé ve společnosti Print Partners Kontaktujte nás! Pracujeme pro vás vždy, když potřebujete

7

Téma: Tiskové náplně Kazety MSE: cesta ke kvalitě i úsporám

8–9

Tisková řešení 8 hříchů (při tvorbě) firemních tiskových řešení

10–11 12–13 Rozhovor Novinky

Čím se zákazníky snaží oslovit výrobci tiskových technologií?

a tipy z trhu

14

Print Partners radí

VYDAVATEL: PROSPECTEA Česká republika, s. r. o., Lisabonská 2394/4, 190 00 Praha 9, IČ: 29028809, redakce@prospectea.cz EVIDENČNÍ ČÍSLO: MK ČR E 21394

2

15

Na závěr: Vtipná tečka Opravdu si myslíte, že servis tiskáren musí být nuda?


Aktuálně

Toner Expres mění svůj Zeptali jsme se název na Print Partners! k tématu zákazníka Petra Statečného, IT Managera WIC Prague s.r.o., provozovatele hotelu INTERCONTINENTAL

Z

měna názvu společnosti tedy není v žádném ohledu odrazem jakéhokoli majetkového přeskupení, fúze nebo jiného podobného kroku, ale čistě odrazem faktu, že se již dávno nezabýváme jen rychlými dodávkami tonerů.

V dodávkách spotřebního materiálu se nic nemění! Tato komodita je pochopitelně nadále naším významným obchodním artiklem a společnost v tomto ohledu nebude jakkoli omezovat svou působnost, právě naopak. Spotřební materiál byl, je a bude naše rodinné stříbro. Ale vedle něho jsme

již dávno také dodavatelem tiskáren a celých tiskových řešení včetně systémů pro efektivní správu tisku, poskytovatelem služeb Managed print services a nezávislým konzultantem efektivního firemního tisku.

Změna se projeví postupně V okamžiku, kdy držíte v ruce tento materiál, je možné, že změna názvu společnosti ještě nebyla administrativně dokončena a v obchodním rejstříku se projeví za několik málo dnů. Na běžný obchodní styk to nemá naprosto žádný vliv. Jsme stále stejná organizace, která pouze v určitém momentě změní svůj název. Logo Toner Expres ale ze

světa nezmizí ze dne na den! Naopak, uvidíte ho spolu s logem Print Partners minimálně rok od realizace změny. Chceme se tak ujistit, že nikomu z našich zákazníků informace o změně neunikne. Postupně se změní i naše webové stránky a veškeré firemní materiály. I nadále v nich budeme připomínat naši 20letou historii jako Toner Expres.

Proč právě Print Partners? Je to název, který dobře vystihuje, kým jsme a co vám přinášíme. Jako specialisté na zajištění kancelářského tisku a služby Managed Print Services vám především chceme pomáhat tisknout efektivněji. To zahrnuje 3 oblasti našeho působení:

✓ Dodávky tiskáren, spotřebního materiálu vč. likvidace odpadů a servis tiskáren ✓ Managed Print Services – externí zajištění správy tiskáren a celých tiskových parků ✓ Analýzy a optimalizace tiskového prostředí

Na nezávislosti záleží! To vše děláme především s ohledem na vaše zájmy, a tak se odlišujeme od výrobců tiskových technologií a jejich jednobarevných dealerů, kteří hájí především zájmy té které značky.

My jsme přesvědčeni, že na nezávislosti vám záleží a že k našemu vlastnímu úspěchu směrujeme právě tím, že hájíme hlavně vaše zájmy. Jednoduše pracujeme pro vás!

zaměstnance Kateřiny Burianové, manažerky odd. realizace společnosti Toner Expres ■ Jak vnímáte změnu názvu společnosti jako zaměstnanec, který ve firmě působí neuvěřitelných třináct let? Bude těžké si na to zvykat. Název společnosti používám v kontaktu se zákazníkem mnohokrát za den již opravdu dlouho. Ale změna názvu společnosti mi dává smysl, protože už dávno nejsme jen dodavatelem tonerů. Každopádně na službách mého oddělení pro zákazníky se nic nemění. Pořád jsme tu pro ně a uděláme maximum pro jejich spokojenost. partnera – výrobce tiskových technologií Eriky Lindauerové, ředitelky divize Printing and Personal Systems, HewlettPackard Česká a Slovenská republika ■ Jak přijímá změnu názvu obchodního partnera společnost Hewlett-Packard? Určitě pozitivně. Toner Expres – Print Partners je náš důležitý partner v oblasti tiskových řešení. Poslední roky vnímáme jejich výraznou proměnu z dodavatele tiskových náplní na poskytovatele Managed Print Services a tiskových řešení obecně, a proto změnu naprosto chápeme a věříme, že prospěje našim společným obchodním zájmům i samotným zákazníkům.

text: Tibor Brunclík foto: archiv TE

Společnost Toner Expres se rozhodla k odvážnému, leč nevyhnutelnému kroku, totiž změnit svůj název. Ačkoli Toner Expres je na trhu zavedenou značkou s 20letou historií, bohužel se postupem času stala společnosti těsnou.

■ Co si myslíte, že přinese změna názvu společnosti vám jako zákazníkovi? Nečekám, že samotná změna názvu něco změní na našich dobrých a stabilních vztazích. Tomu, že se Toner Expres rozhodl pro změnu názvu, rozumím, protože i pro nás zajišťuje správu tiskového parku formou Managed Print Services. Nový název je tedy určitě výstižnější.

3


Jsme nezávislí specialisté na zajištění kancelářského tisku a Managed Print Services

Vždy pracujeme pro vás, ... tiskárny / tiskové řešení Jsme nezávislí – vybíráme z 15 značek HW a SW Tiskové řešení stavíme především podle Vašich potřeb. Neživí nás prodej tiskáren a nejsme výrobce nebo jednobarevný dealer hájící především zájmy jedné značky. Pracujeme pro Vás! Tiskové řešení dnes nejsou jen tiskárny, ale také SW pro zabezpečení tisku, rozúčtování jeho nákladů a řízení oběhu dokumentů. I v této oblasti jsme nezávislí a kopeme za Vás! Hledáte-li správnou tiskárnu, rádi Vám poradíme. Tvoříte-li celé tiskové řešení nebo optimalizujete-li to stávající, vypracujeme Vám nejprve analýzu toho, co máte, jak to používáte a jaké jsou Vaše potřeby. Nové řešení pak postavíme na naší unikátní strategii 4S Optimalizace®. Nové tiskárny a SW tiskové řešení si můžete zakoupit nebo pronajmout a zajistit servisně materiálovou smlouvou IQPrint*Premium.

www.printpartners.cz/tiskarny

... servis a údržbu V Praze i Aši se postaráme o všechny tiskárny jakékoliv značky

Náš záruční a pozáruční servis pokryje celou Českou republiku. Preventivní údržbou navíc prodloužíme životnost Vašich tiskáren. Když nám svěříte servisně-materiólové zajištění Vašich tiskáren službou IQ-Print*Komplet, budeme Vám garantovat provozuschopnost Vašich tiskáren a jasnou servisní odezvu (SLA). Navíc Vás nepřekvapí žádné nečekané náklady – cena stránky pokrývá i veškeré díly a práci. www.printpartners.cz/servis

... spotřební materiál Unikátní koncept dodávek „Toner Expres“ 1. Doprava zdarma po celé ČR do druhého dne. 2. Garance dodávky náplní HP ještě dnes nebo s 50% slevou. 3. Expresní doručení v Praze do 180 nebo i 90 minut. 20ti lety prověřený Unikátní koncept dodávek „Toner Expres“

4. Stačí nám telefonické objednávky. Telefon zvedá člověk! Do 3. zazvonění.

Vyberte si kvalitu, která vám vyhovuje Fandíme originálům, jsou prostě nejlepší. Pokud ale potřebujete ušetřit bez efektů souvisejících s renovací tonerů, máme pro Vás samostatnou kategorii tiskových náplní – lntelligent Re-engineering – 40 patenty nabité kazety MSE.

Originál je nejlepší!

5. Výkup a ekologická likvidace prázdných kazet podle platné legislativy. 6. Okamžitá náhrada reklamované náplně. Víme, že potřebujete tisknout, ne čekat. 7. Vrácení zboží po dobu 6 měsíců. Máte-li to, co už nepoužijete, vraťte nám to!

Volejte zdarma: 800 131 484 objednavky@printpartners.cz www.printpartners.cz Na Maninách 876/7 Praha 7 Holešovice

8. Náhradní plnění dle zákona o zaměstnanosti – výhodné podmínky. 9. Automatizace dodávek tiskových náplní na základě vzdáleného monitoringu – Služba IQPrint Just-In-Time. 10. Nejširší věrnostní program Partner Bonus na trhu. www.printpartners.cz/spotrebak

4

MSE - druhá nejlepší volba po originálu

-print-ECONOM spoří až 63%


když potřebujete ... MPS

... nechat starosti s tiskem na odbornících / Managed Print Services

Zbavíme Vás starostí s tiskem úplně. Přestaňte hlídat tonery, řešit opravy, dostaňte náklady na tisk pod kontrolu a zlepšete uživatelskou zkušenost.

Za stejné nebo nižší náklady získáte s MPS službami IQPrint*

MPS jsou škálovatelné a zcela individuální. Proto vše začíná tzv. QuickView™ analýzou, která nám rychle ukáže, co vlastně nyní máte a jak to používáte a jak by Vám služby MPS mohly přinést:

Snížení nákladů

Větší kontrolu nad náklady na tisk

Zjednodušení práce

Zlepšení funkčnosti tiskového parku

Protože to, co skutečně potřebujete, nejsou tiskárny, zásoby tonerů ani opravy tiskáren, ale vytištěné stránky, je logické, abyste platili právě za ně a ostatní nechali na nás. To je podstata služeb typu Managed Print Services (MPS) od Print Partners. Převezmeme správu Vašeho stávajícího tiskového parku, pomůžeme Vám z něho dostat za stejně nebo méně peněz větší hodnotu pomocí naší strategie 4S Optimalizace®. A nemusí to vůbec znamenat investice do nových technologií, protože nás, na rozdíl od výrobců tiskáren, neživí prodej HW, ale Váš efektivní tisk. Pokud budeme tiskový park obnovovat, tak proto, že obnova přinese snížení nákladů a nebo zefektivnění Vaší práce. Nové stroje můžou být ve Vašem vlastnictví a naší správě, nebo můžete minimalizovat uložení peněz do techniky a stroje si pronajmout. Jsme jediný český člen mezinárodní aliance nezávislých poskytovatelů MPS

Brother, Canon, Dell, Epson, HP, Konica Minolta, Kyocera, Lexmark, NRG, OCE, OKI, Olivetti, Ricoh, Sharp, Toshiba, Utax, Xerox

Díky našemu vzdálenému monitoringu toho o Vašich tiskárnách víme právě dost na to, abyste Vy nemuseli vědět nic. Aktuálně monitorujeme tiskárny 17 výrobců.

www.printpartners.cz/MPS

... analýzu tiskového prostředí / optimalizaci / návrh tiskového řešení Optimalizovat tiskové řešení neznamená měnit stávající značky tiskáren za jinou, jak se Vás o tom budou snažit přesvědčit výrobci. Protože nás neživí prodej HW, jsme jiní. Nevidíme důvod tlačit Vás do zbytečných investic, pokud to, co máte, stačí efektivněji používat. Pokud navrhneme nová zařízení, tak nikdy optikou jednoho výrobce. Optimální tiskové řešení je takové, které má správný (nikoliv minimální) počet tiskáren pro potřeby zákazníka, je postaveno na správných zařízeních (nikoliv předem dané značky), je umístěno na správných místech vzhledem k zjištěným potřebám zákazníka a je správně používáno. To vše zohledňuje naše koncepce 4S Optimalizace® tiskového prostředí. www.printpartners.cz/optimalizace

Postup analýzy a návrhu tiskového řešení je následující:

1 2 3

Zjištění objemů tisku na veškeré tiskové technice

Místní šetření a pochopení vztahů prostředí-potřebytechnika Zjištění stávajících jednotkových nákladů

4 5 6

Vypracování zprávy o stávajícím tiskovém prostředí

Konzultace strategie optimalizace se zákazníkem

Návrh tiskového řešení či optimalizace

7 8

Definitivní podoba zohledňující reakce zákazníka

Návrh firemní tiskové politiky, která zajistí správné používání

Na nezávislosti opravdu záleží!

5


Lidé ve společnosti Print Partners

Kontaktujte nás! Pracujeme pro vás vždy, když potřebujete: Tiskárny a správu tiskového parku

Objednávky, reklamace, věrnostní program Partner Bonus

Obchodní konzultanti – specialisté na Managed Print Services a tisková řešení:

Zákaznické centrum:

Kateřina Burianová Tel.: 234 003 903 GSM: 602 200 368 E-mail: katerina.burianova@ printpartners.cz

Jana Králová

Tel.: 234 003 902 E-mail: jana.kralova@printpartners.cz

Helena Šimková

Tel.: 234 003 907 GSM: 602 166 372 E-mail: helena.simkova@printpartners.cz

Podmínky spolupráce a akční nabídky

Tel.: 234 003 919 GSM: 724 007 798 E-mail: michal.bazala@printpartners.cz

Obchodní konzultanti – specialisté na spotřební materiál:

Pavlína Kindlová

Tel.: 234 003 918 GSM: 602 291 337 E-mail: pavlina.kindlova@printpartners.cz

Kateřina Zýková

Tel.: 234 003 901 GSM: 724 203 588 E-mail: katerina.zykova@printpartners.cz

Michal Bazala

Jitka Vaňková

Tel.: 234 003 916 GSM: 724 301 687 E-mail: jitka.vankova@printpartners.cz

Jana Štěpánová

Tel.: 234 003 925 E-mail: jana.stepanova@printpartners.cz

Poslat náměty na zlepšení, stížnosti nebo pochvaly: kvalita@printpartners.cz

Volejte, objednávejte

POZOR,

přestěhovali jsme se na novou adresu:

800 131 484 E-mail: objednavky@printpartners.cz

6

Nová adresa: Print Partners s.r.o. Paramount Building Na Maninách 876/7 Praha 7 - Holešovice

text: Michal Král foto: archiv TE

Rádi bychom vás informovali o změně adresy našich kanceláří. Nová adresa je platná od 12. 8. 2013. V nejbližší době bude provedena i změna oficiálního sídla společnosti v Obchodním rejstříku, které bude shodné s novou adresou našich kanceláří.


Téma: Tiskové náplně

Originál

. es ů is kt pr du t e ro En i p ns ori tio g lu a t e So k o ou ic r tn M ta st os no m eč sa ol la Sp oři tv vy

✓ 40 patentů ✓ trojité testování ✓ 99,2% spolehlivost ✓ 4x ISO ✓ Největší výrobce v USA

Intelligent Re-Engineering

Renovace / alternativy

Klony – porušují patenty výrobců Padělky – nelegální

Hledáte úsporu, ale alternativní a renovované kazety nepřicházejí v úvahu? Máte pravdu. A my zase zcela novou třetí cestu: Intelligent Re-Engineering

Vlastní kategorie tiskových náplní

Společnost MSE vyvinula vlastní výrobní protokol Intelligent Re-Engineering, kterým z jedenkrát použitých originálních kazet vyrábí kazety, jejichž poruchovost je srovnatelná s originální kazetou. Zatímco kazety MSE vykazují poruchovost 0,8 %, běžné renovace a alternativy (rozdíl v tom není) vykazují poruchovost od 2 do 5 %. Přístup společnosti MSE je založen na značných investicích do výzkumu a vývoje, jejichž výsledkem je na 40 vlastních patentů, unikátní výrobní postupy a kontrola kvality nad úrovní mezinárodních standardů pro testování tonerových kazet. Právě tímto unikátním přístupem – Inteligent Re-Engineering – se společnost MSE vyčlenila z kategorie alternativních a renovovaných kazet a vytvořila samostatnou

kategorii produktů. Pojďme si to ilustrovat na třech významných patentech.

Laserové řezání nezpůsobí snížení počtu vytištěných stránek

Prvním z nich je technologie laserového řezání těla tonerové kazety. Standardní postup otevření plastového těla tiskové kazety kotoučovým řezáním způsobuje zmenšení původní kazety řádově o milimetry. Jedním z důsledků změny velikosti tiskové náplně oproti konstrukci dané výrobcem je nepřesné nanášení částeček toneru na PCR váleček. Některé částečky toneru prostě kvůli posunu ve vzdálenosti na PCR válečku neskončí, a to se následně projeví ve snížené výtěžnosti tiskové kazety. Společnost MSE patentovala vlastní systém otevírání tiskových náplní pomocí laserového řezání, které způsobuje úbytek plastové masy maximálně v řádu několika mikronů.

Ultrazvukové sváření zamezí sypání

Podobně jako otevření i opětovné uzavření tiskové kazety skrývá rizika. Pokud jste měli v ruce renovovanou nebo alternativní kazetu, mohli jste si všimnout kovových klipů či svorek, kterými renovátor opětovně spojuje tiskovou kazetu do jednoho celku. Společnost MSE patentovala svou unikátní technologii ultrazvukového svařování tohoto spoje, díky němuž tisková kazeta MSE nejen vypadá na první pohled stejně jako kazeta originální (žádné sponky, klipy a podobně), ale

hlavně se z ní stejně jako z originální kazety nesype žádný toner.

Systém sekundárního čištění umožní úspory i na barevném tisku Třetím patentem je technologie sekundárního čištění (Secondary Cleaning System). Tento „vynález“ přináší řešení problému, kvůli kterému se k použití jiných než originálních tiskových kazet pro barevné laserové technologie uchyluje jen 8 % evropských spotřebitelů. Jsou to různé pruhy, šmouhy a jiné pozorovatelné efekty na výtisku způsobené nedokonalým čištěním PCR válečku, který zajišťuje rovnoměrné nanášení tonerových částeček na optický válec. S tímto fenoménem bojují všichni výrobci tiskových náplní, originální výrobce nevyjímaje. I u originálu se totiž občas setkáte s tím, že posledních pár procent kapacity barevného toneru s sebou přináší různé nešvary na výtisku. Společnost MSE tento problém vyřešila tak, že do tiskové kazety přidává vlastní komponentu, která v originální kazetě není. Tato komponenta zajišťuje sekundární čištění PCR válečku, a výrazně tak zvyšuje kvalitu každého výtisku od začátku životnosti tiskové kazety až po její vypotřebování. Že si výrobce za svou kvalitou skutečně stojí, dokládá nejen dlouhá řádka ocenění, trvalý růst i v době ekonomické krize, ale i fakt, že na své kazety společnost MSE poskytuje 3letou záruku. Jsme rádi, že vám tuto jedinou skutečnou alternativu k originálním kazetám můžeme v České republice jako selektivní distributor nabídnout právě my. www.printpartners.cz/mse...

7

text: Tibor Brunclík foto: archiv TE

F

inanční a ekonomická krize mnohé firmy donutila spořit i na kancelářském tisku. Řada organizací vyzkoušela renovované či alternativní tiskové náplně. Přesto 75 % v Evropě spotřebovaných monochromatických tonerových kazet tvoří stále originální výrobky, v případě barevných tonerů je to dokonce 92 %. Důvodem je neuspokojivá kvalita alternativních nebo renovovaných kazet. Znamená to, že zákazník se musí rozhodnout mezi kvalitou a cenou a žádná třetí cesta tady není? Největší výrobce neoriginálních tiskových náplní na území Spojených států a druhý největší výrobce těchto kazet celosvětově – společnost Micro Solutions Enteprises (MSE) – takovou cestu našel a s obrovským úspěchem ji již šestým rokem rozvíjí i v Evropě.


8

Ochutnávka na téma: Tisková řešení

hříchů (při tvorbě)

rny 1. Zbytečné tiská 3 A u át form a 2. Chybná úvah rny ká tis e ic o ekonom ve firmě 3. USB tiskárny zla 4. Jmenování ko m zahradníke že 5. Přesvědčení, patří ne y rm  fi do t us inko omár y 6. Kanóny na k né pro 7. Tiskárny urče SoHo bo ne st domácno ení 8. Výběrová říz typu „3Z“

2

P

ořizovací cena tiskového zařízení tvoří obvykle 15–30 % celkových nákladů, které za dobu životnosti tiskárny vynaložíte. Proč byste tedy měli ekonomickou úvahu o pořízení tiskárny založit právě jen na ní? Nákladnost jednotlivých alternativ zvažujte zásadně podle celkových provozních nákladů za období, po které plánujete zařízení používat. Poslouží vám k tomu jednoduchý vzorec:

pořizovací cena tiskárny (T) + náklady na spotřební materiál při uvažovaném objemu tisku (S) + náklady na údržbu a opravy (O) = přímé provozní náklady

Vyvarujte se zbytečných investic a vyberte s 1

K

Zbytečné tiskárny formátu A3

uriózní příklad provozní slepoty a bezmezná ochota naslouchat tradičním výrobcům kopírek. To jsou patrně důvody, pro (zejména) český firemní zákazník přijímá multifunkční tiskárny formátu A3 jako neotřesitelný standard firemního tisku. Podle studie NewField IT, která zkoumala 70 000 zařízení a více než 105 000 uživatelů, přitom tvoří výtisky formátu A3 méně než 2,5 % objemu tisku a jejich podíl navíc trvale klesá. Pořizovací cena multifunkčního zařízení formátu A3 střední a vyšší třídy (nad 35 stránek za minutu) je při srovnání se zařízením formátu A4 s obdobnou výbavou o 30 až 200 % vyšší v závislosti na výrobci a provedení konkrétních modelů. Kromě vyšších pořizovacích nákladů přinášejí

zařízení formátu A3 také až o 70 % vyšší dopad na životní prostředí, zabírají více drahého kancelářského prostoru a logicky spotřebovávají i více elektrické energie. Bohužel ale většina těch, kteří pořizují nová tisková zařízení, podléhá nepodloženému dojmu uživatelů, že formát A3 je pro jejich práci zásadní. Výrobci a prodejci HW si mohou mnout ruce. Zjistěte si, kolik papíru formátu A3 dnes spotřebováváte a kolik výtisků formátu A3 pořizuje vaše organizace 97,5% u externích dodavatelů. Formát

A4

A3 je spíše „nice to have“ vlastnost než reálná potřeba. Vezměte proto rozum do hrsti, a místo tendrování tiskáren formátu A3 pro všechna oddělení, vybavte organizaci jejich přiměřeným množstvím. Ušetřené peníze použijte na lepší vybavení tiskáren, softwarové tiskové řešení monitoringu tisku s přesností na oddělení a uživatele, anebo je vraťte do už tak napjatého rozpočtu. Pokud jste menší organizace, zvažte alternativní strategii – pořiďte multifunkční zařízení formátu A4 a k němu 2,5% inkoustovou tiskárnu formátu A3. Stále ještě ušetříte a nebudete přitom závislí na jednom jediném zařízení.

A3

Chybná úvaha o ekonomice tiskárny Pořizovací cenu zjistíte jednoduše. Obtížnější to bude s náklady na spotřební materiál. Kromě ceny spotřebního materiálu a jeho výtěžnosti potřebujete znát měsíční objem tisku. Vůbec nejtěžší je odhad nákladů na servis. Můžete se buď rozhodnout, že je budete ignorovat, což dělá většina kupujících, přestože to je zásadní chyba. Nebo můžete počítat cenu servisního balíčku výrobce (prodloužená/ rozšířená záruka). Zde je ale nutné uvědomit si, že cena servisního balíčku je logicky dimenzována na horní hranici doporučeného zatížení tiskárny. Pokud bude váš objem tisku

nižší, zaplatíte za servis, který nevyužijete. Sami vidíte, že vyčíslení kompletních provozních nákladů na tisk v případě, kdy si zařízení koupíte a plánujete jej sami spravovat, není jednoduché. I proto se dnes čím dál více firemních zákazníků na celém světě kloní k zajištění provozu tiskáren formou platby za vytištěnou stránku (cost per page – CPP). Dle společnosti Photizo Group se poměr takto uvažujících firemních zákazníků v západní Evropě a Severní Americe blíží 50 %. Pokud plánujete pořízení stroje s platbou za vytištěnou stránku, je ekonomická úvaha velmi jednoduchá a hlavně spolehlivá:

pořizovací cena tiskárny (nebo součet měsíčních pronájmů) + CPP x objem tisku za uvažované období = přímé provozní náklady Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu provozu, pamatujte na to, že levná tiskárna obvykle znamená drahý provoz a pořizovací cena tiskárny se na celkových nákladech na vlastnictví podílí obvykle do 30 %. Vždy tedy počítejte celkové provozní náklady na vlastnictví tiskového zařízení za dobu jeho plánovaného využívání (doporučujeme 4 roky).

Jakých dalších chyb je vhodné se při pořizování firemních tiskových zařízení vyvarovat, 8


) firemních tiskových řešení

si efektivní tisková zařízení přesně podle vašich potřeb. USB tiskárny ve firmě

Z

dá se vám to banální a jasné? A proč tedy i v kanceláři vašeho pana ředitele nebo paní účetní máte tiskárnu připojenou USB kabelem místo do sítě? Určitě není nutné ji hned zítra likvidovat, ale pořizování nových USB tiskáren do firemního prostředí je zásadní chyba. Lokálně připojené tiskárny komplikují práci ve skupině (sdílení tiskárny vyžaduje, aby počítač s instalovanou tiskárnou byl zapnutý) a zvyšují nároky na počet používaných zařízení v organizaci. Pořízením tiskárny bez síťového připojení se připravujete o možnost centrální správy vašeho tiskového parku přes nástroje

4

?

?

?

Jmenování kozla zahradníkem

?

?

? ?

?

?

?

typu Web Jet Admin. Ty vám umožní například sledovat objem tisku, stavy tiskových náplní, hromadně nastavovat předvolby tisku nebo jednoduše hromadně aktualizovat ovladače tiskáren. Nasazením nesíťových tiskáren tvoříte dále bariéru pro inteligentní správu tiskových úloh pomocí nástrojů jako MyQ, SafeQ, SafeCom, PaperCut a podobných, které umožňují zabezpečení tisku kódem PIN či kartou, monitoring nákladů na tisk nebo také vyzvednutí úlohy na libovolném, právě dostupném zařízení (tzv. follow me) atd. I pokud takové nástroje nechcete nasadit právě nyní, zvažte, že tiskové zařízení si obvykle pořizujete na dobu tří až pěti let!

Autor textu Tibor Brunclík

?

? ?

?

? ? ?

?

?

?

S

polečnost Konica Minolta a další výrobci s přímým modelem prodeje nás ve svých reklamních kampaních léta přesvědčují o tom, že nejlepší je pořídit si tiskové řešení přímo od výrobce. Výrobcům jistě nelze upřít fakt, že jsou největšími odborníky na vlastní technologie a mají na ně také nejlepší pořizovací ceny. Na druhou stranu tiskové řešení z dílny výrobce má jednu zásadní charakteristiku: je postaveno právě na jedné jediné značce, a jako takové usiluje buď okamžitě, nebo výhledově, o likvidaci tiskáren všech ostatních značek. Proto pokud se firemní zákazník spolehne při návrhu tiskového řešení nebo optimalizaci stávajícího tiskového řešení na výrobce nebo

jeho jednobarevného dealera, dopouští se zásadní systémové chyby již na začátku. Osloví-li pět „značek“, dostane pět značkových řešení, nikoli však řešení, které je nejvhodnější pro potřeby zákazníka a které nejlépe využije jeho stávající techniku. Ať už si vybere jakoukoli značku, musí počítat s tím, že to povede k likvidaci stávajících zařízení a patrně zbytečnému pořízení nových tiskáren. Protože ale takový zákazník srovnává pět značkových řešení stavěných na identické filozofii, tohoto faktu si jaksi „nevšimne“. Doporučujeme proto při tvorbě nového tiskového řešení oslovit nejen výrobce, ale i nezávislé dodavatele tiskových řešení více značek.

si můžete přečíst v pokračování článku na našem webu www.printpartners.cz/8-hrichu. 9

text: Tibor Brunclík foto: archiv TE

3


Rozhovor

Čím se zákazníky snaží oslovit 1. Proč by si měl zákazník vybrat tiskové zařízení vaší značky? 2. Jaké unikátní technologie ve svých zařízeních nabízíte? 3. Jak se dá snadno zorientovat v označení vašich tiskových zařízení? Hewlett-Packard Miroslav Drahoš, Category Manager LaserJet & Enterprise Solutions, Hewlett-Packard

1.

Značka HewlettPackard je synonymem vysoce výkonných a spolehlivých zařízení, ať už zákazník kupuje inkoustovou nebo laserovou tiskárnu, případně multifunkční zařízení. V posledním roce prošlo kompletní obnovou laserové portfolio a naše produkty jsou doslova „nabité“ moderními technologiemi. Také jsme začali uvádět na trh nová inkoustová zařízení určená do kancelářského prostředí. Zákazník si tak z našich produktů seskládá celou tiskovou flotilu bez

ohledu na to, jaké jsou jeho požadavky. Za inkoustový tisk je to určitě revoluční řešení HP PageWide Technology umožňující tisk až 70 stran za minutu (více na str. 9). Další novinkou je služba HP Flow CM, kterou na trh uvedeme v průběhu příštího roku. Je to první výsledek naší akvizice firmy Autonomy, předního výrobce softwaru na správu informací. Služba HP Flow CM přináší všechny výhody cloud řešení i do menších kanceláří, které si je dosud nemohly dovolit kvůli vysokým zřizovacím nákladům. Se službou HP Flow CM si zákazník

Samsung Jaromír Štěpán, Partner Business Manager, Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

1.

Společnost Samsung má s vývojem a výrobou tiskových zařízení dlouholeté zkušenosti – historie značky sahá do roku 1991 a za tu dobu získala řadu zajímavých primátů: rok 2005 – nejmenší barevná laserová tiskárna na světě, rok 2008 – nejrychlejší multifunkční zařízení formátu A4. Letošní rok je ve znamení mobility a společnost Samsung uvádí na trh jako první výrobce tiskárnu s technologií NFC.

2.

Kromě zmiňované technologie NFC (Near Field Communication) umožňující snadný tisk z mobilních zařízení, jsou tiskárny Samsung vybaveny 600MHz procesory Cortex pro výrazně kratší čas

10

2.

za malý měsíční poplatek může „pronajmout“ místo na serveru a odpadnou mu všechny výdaje za nákup hardwaru a softwaru. Bude mít nepřetržitý přístup ke svým dokumentům a možnost data archivovat, vyhledávat, upravovat a sdílet. Samozřejmostí je vysoký stupeň zabezpečení všech dokumentů 256bitovým šifrováním AES. Společnost HP nabízí také komplexní řešení na podporu tisku z mobilních zařízení – HP ePrint. Uživatel může vytisknout dokument zasláním na mailový účet tiskárny,

potřebný ke zpracování tiskové úlohy, a jsou tak rychlejší než konkurenční modely se stejnou deklarovanou fyzickou rychlostí tisku. K podávání médií je využita speciální konstrukce snižující riziko uvíznutí papíru až o 30 %, navíc podavače papíru podporují média s gramáží až 220 g/m2. Nová generace laserových tiskáren, která využívá polymerizovaný toner a optický válec oddělený od tonerových kazet, dosahuje až o 40 % nižších nákladů na tisk stránky v porovnání s předchozí generací. Administrátoři tiskového prostředí jistě ocení aplikaci Samsung SyncThru™ Admin 6, která pomáhá organizacím zvýšit jejich efektivitu a produktivitu. Tento nástroj se snadno instaluje a umožňuje správcům IT vzdálené monitorování a diagnostiku více tiskových zařízení, což ve výsledku snižuje provozní náklady. Navíc aplikace SyncThru průběžně shromažďuje souhrnná

nebo se napojit na tiskárnu přímo prostřednictvím sítě Wi-Fi.

3.

Nové značení laserových zařízení jsme uvedli asi před dvěma lety. Skládá se ze tří čísel, kde první určuje modelovou řadu a cílový segment zákazníků. Modely od 100 do 400 jsou určené do domácností a malých kanceláří, modely od 500 do 800 si najdou svoje místo ve větších kancelářích, případně korporátní sféře. Další dvě čísla určují, zda se jedná o černobílý tisk (1–24 černobílá tiskárna, 25–49 černobílé multifunkční zařízení) nebo barevný tisk (50–74 barevná tiskárna, 75–99 barevné multifunkční zařízení). Na nové názvosloví už přecházejí také inkoustová zařízení určená do kanceláří.

data, a zákazník tak může vytvářet analýzy, které mu pomohou infrastrukturu udržovat na pokročilé, profesionální úrovni výkonu.

3.

Rok 2013 přináší změny v pojmenování tiskáren a multifunkčních zařízení společnosti Samsung. Nová struktura je zcela transparentní a vychází z rychlostních segmentů definovaných agenturou IDC. Například model Samsung Multifunction Xpress M2875ND reprezentuje monochromatickou multifunkční laserovou tiskárnu s rychlostí tisku 28 str/min vybavenou síťovým rozhraním a duplexním modulem. Číslo 5 na konci názvu označuje, že se jedná o zařízení se systémem s odděleným tonerem a optickým válcem.


výrobci tiskových technologií? 1.

Zařízení značky Kyocera jsou vybavena komponenty s velice dlouhou životností, proto vynikají velmi nízkými provozními náklady. Po dobu provozu je potřeba měnit pouze toner, ostatní komponenty (tzv. Servisní sada) se vymění až po vytištění 100 000–600 000 stran, záleží na konkrétním typu zařízení. Po výměně je pak stroj připraven na tisk dalších 100 000–600 000 stran.

Xerox Dušan Novotný, Product Manager EBG, Xerox ČR

1.

Značka Xerox reprezentuje pokročilé systémy pro tvorbu a správu dokumentů. Společnost Xerox Corporation je vedoucí společnost v oblasti tvorby, zpracování a řízení workflow dokumentů. Nabízíme nejširší portfolio služeb a produktů, jsme vynálezci kopírky, laserové tiskárny a mnoha dalších produktů moderní doby. Jsme taktéž jedničkou na poli digitálních produkčních a publikačních systémů, poskytujeme všem svým zákazníkům excelentní servisní služby, včetně takzvaných řízených tiskových služeb – MPS. Po akvizici společnosti Affiliated Computer Services jsme se stali předním hráčem i v oblasti outsourcingu obchodních

Výše zmíněné dlouhé životnosti dosahují zařízení značky Kyocera díky unikátní technologii výroby vnitřních komponent. Tiskové válce mají speciální povrch z technické keramiky. Za zmínku stojí určitě i platforma HyPAS, která umožňuje přidávat přímo do stroje softwarové aplikace, které odpovídají požadavkům uživatelů. Mezi tyto aplikace patří například TeachingAssistant, nástroj vhodný pro všechny vzdělávací instituce, kde se stává velkým pomocníkem při přípravě a hlavně vyhodnocování testů. A například ovládací terminál tiskového řešení MyQ, jehož jsme výrobcem, se instaluje přímo do strojů s touto platformou, není tedy nutné

procesů (BPO). Novinkou v oblasti péče o zákazníka na českém trhu je naše Záruka naprosté spokojenosti (více na str. 9).

2.

Z hlediska tiskových technologií je chloubou společnosti Xerox zejména tuhý inkoust, anglicky SolidInk. S ním dokážete tisknout velmi rychle a oboustranně na zcela obyčejný i recyklovaný papír. Dosáhnete vždy skvělých sytých barev, výtisky budou voděodolné a vydrží v archivu stejně dlouho jako výtisky z laserových tiskáren. Navíc budete tisknout barevně již od ceny černobílých výtisků. Celkově dosáhnete více než 70% úspory na barevném tisku. Dalším benefitem je 90% snížení množství odpadu a razantní snížení nákladů na manipulaci se spotřebním materiálem.

žádné externí zařízení k využívání tohoto unikátního řešení.

3.

Nabídka tiskáren a multifunkčních zařízení značky Kyocera je skutečně velmi rozsáhlá, od malých lokálních černobílých tiskáren až po robustní barevné multifunkční zařízení formátu A3 s řadou užitečných doplňků a funkcí. V převážné většině případů lze u strojů Kyocera z číselného označení odvodit rychlost tisku, nicméně jednoznačná identifikace konkrétních vlastností jen podle označení produktu by byla poměrně složitá.

V oblasti softwarových technologií je novinkou technologie řadičů multifunkčních strojů nazvaná ConnectKey. Pomáhá uživatelům s ovládáním zařízení, snižuje náklady, zvyšuje produktivitu, usnadňuje práci oddělení IT a poskytuje mimořádnou úroveň bezpečnosti. Bezpečnost je zajištěna unikátní integrací bezpečnostní vrstvy společnosti McAfee přímo do řadiče zařízení. Snadnou správu zařízení a dokonalou kontrolu nad jeho spotřebou energie a chováním v síti poskytují technologie firmy Cisco, konkrétně kompatibilita se systémy EnergyWise a TrustSec.

3.

Společnost Xerox používá název Phaser pro tiskárny a WorkCentre pro multifunkční zařízení. Dále následuje čtyřčíselné označení modelu podle následujícího klíče. První číslice označuje

technologii a formát. Číslem 3 jsou označeny základní černobílé xerografické modely formátu A4, číslem 4 pokročilá černobílá zařízení stejného formátu. Číslem 5 je označena řada černobílých xerografických strojů formátu A3, číslem 6 pak barevné xerografické modely formátu A4. Číslo 7 nesou všechny barevné xerografické modely formátu A3/SRA3. Číslo 8 je vyhrazeno pro tuhý inkoust formátu A4 a konečně číslo 9 pro tuhý inkoust formátu A3. Druhá číslice je pomocný rozlišovací znak generací a kategorií strojů, poslední dvě číslice ve většině případů označují rychlost v počtu stran za minutu, není to však univerzální pravidlo.

text: Michal Král foto: archiv TE

2.

Kyocera Bc. Iveta Dvořáková, Marketingový specialista, JANUS, spol. s r.o. – Distributor KYOCERA & Výrobce MyQ

11


Novinky a tipy z trhu

Jak ušetřit až 20 % s originály? To, že originál je nejlepší, se nedá zpochybnit. Nikdo nedokáže vyrobit lepší toner než výrobce tiskárny. Ten ji zná nejlépe – ví, jaký tonerový prášek použít, aby dobře fungovalo jeho zapékání v peci a dobře se přenášel na válec, a mnoho dalších důležitých věcí, které zásadně ovlivňují kvalitu tisku. Proto byste měli vždy pečlivě zvážit, zda kompromisy v podobě neoriginálních tonerů povedou opravdu k úspoře, nebo jen ke snížení ceny toneru, zhoršení kvality tisku a zvýšení servisních nákladů, které hravě tuto úsporu převýší. Přitom se dá výrazně ušetřit i s originály, a tím pádem bez kompromisů v kvalitě: Společnost HP nabízí celou řadu výhodných balení tonerů, které vám ušetří až 20 % nákladů oproti nákupu jednotlivých tonerů samostatně. V nabídce jsou jak tzv. doublepacky, tedy dvojbalení stejných černých tonerů, tak i tzv. multipacky pro barevné tiskárny, které obsahují všechny tři barevné tonery (cyan, magenta, yellow). Kompletní přehled všech výhodných balení laserových tonerů HP najdete na stránkách www.printpartners.cz/doublepack.

Dlouho očekávaná náhrada „babičky“ HP M5035 Společnost HP nedávno představila dlouho očekávanou náhradu za oblíbenou tiskárnu HP LJ M5035, která byla na trhu již od roku 2006. Novinka HP LaserJet Enterprise M725 je stejně jako její předchůdce monochromatická multifunkční tiskárna formátu A3. Jedná se o výkonné zařízení, které tiskne a kopíruje rychlostí až 41 stránek za minutu a jde volitelně rozšířit na vstupní kapacitu až 4 600 listů papíru. Velkokapacitní tonery až na 17 500 stránek slibují nízké náklady na tisk a 20,3 cm velký barevný dotykový displej pak snadné a intuitivní ovládání. Další výbavou je pak port pro přímý tisk z USB a zvýšená kapacita ADF pro skenování a kopírování, která pojme až 100 listů. Multifunkční tiskárna HP LaserJet Enterprise M725 je dostupná hned ve 4 modelech. Konkrétně je to základní model M725dn se síťovou kartou, duplexem a dvěma zásobníky na 250 listů, dále model

M725f, který má navíc fax, dva zásobníky na 500 listů a podstavec s úložným prostorem. Třetí model, M725z, je oproti základnímu modelu obohacený o fax, tři zásobníky na 500 listů na podstavci a sešívačku. Poslední model M725z+ nabídne místo tří zásobníků na 500 listů jeden velkokapacitní na 3 500 listů papírů s podstavcem.

inzerce

12

Konečně pořádná aplikace pro mobilní tisk do firmy! Se sílící poptávkou po firemním mobilním tisku roste i počet aplikací, které ho umožňují. Většina výrobců tiskáren již přišla se svým řešením (např. Xerox PrintBack, HP ePrint), ale objevují se i aplikace nezávislé na výrobci tiskáren (např. Everyone Print, Xprint Server, Printtopia). My jsme se snažili najít aplikaci, která je zcela nezávislá jak na výrobci tiskáren, které používáte, tak na operačních systémech mobilních zařízení, z nichž se ve firmách nejčastěji tiskne (iOS, chytré telefony s operačními systémy Android, Blackberry a Windows), a dále umožňuje vlastní řešení pro zabezpečený tisk bez nutnosti podpory na dané tiskárně. Všechny tyto parametry jsme našli u aplikace EFI PrintMe Mobile, na kterou jsme vám připravili recenzi. Po našem testování můžeme s klidným svědomím prohlásit, že je tu konečně aplikace pro mobilní tisk, která se snadno instaluje a spravuje, podporuje celou řadu výrobců tiskáren, všechna mobilní zařízení a 20 programů, ze kterých bez problémů tiskne. Přečtěte si celou recenzi včetně printscreenů s návodem k instalaci a používání na  stránkách www.printpartners.cz/ rady-k-efektivnimu-tisku.


HP boduje v Guinessově knize rekordů Společnost Hewlett-Packard uvádí na trh novou tiskárnu HP Officejet Pro X, která je zapsána v Guinessově knize rekordů jako nejrychlejší na světě. Guinessův světový rekord v nejkratším čase potřebném k vytištění 500 stránek na kancelářské stolní barevné tiskárně byl vytvořen na modelech HP X551dw a X576dw, které by měly být na přelomu podzimu a zimy 2013 uvedeny na český trh. První inkoustovou tiskárnu na světě představila společnost HP v roce 1988. Tiskárna tiskla 2 stránky za minutu. Po 25 letech přichází společnost HP s tiskárnami HP Officejet Pro s novou technologií HP PageWide, díky níž

je možné tisknout rychlostí až 70 stran za minutu. Technologie HP PageWide tiskne zároveň čtyřmi barvami na pohybující se list papíru. Při pohybu papíru zůstává tisková hlava v klidu, proto může tiskárna HP Officejet Pro X Series tisknout rychle a tiše. Již nyní jsou na českém trhu dostupné nižší řady HP Officejet Pro, a to tiskárna 251dw a multifunkční tiskárna 276dw. Obě nabízejí profesionální a spolehlivý tisk, který oproti laserovým tiskárnám ušetří až 50 % nákladů na jednu stránku. Tiskárny také umožňují snadnou integraci do stávajícího IT prostředí firem díky rozšířeným možnostem správy a řízení dokumentů.

Stejně jako společnost Hewlett-Packard, i společnost Epson věří v návrat inkoustu do kanceláří, což již delší dobu potvrzuje svou řadou inkoustových tiskáren se zásobníky s velkou výtěžností Epson WorkForce. Zásadní novinkou, se kterou přichází na trh jako první, jsou černobílé inkoustové tiskárny a multifunkční zařízení pro kancelářský tisk. Na otázku v nadpisu odpoví asi jen čas a sami zákazníci. Ale argumenty pro nahrazení dnes běžných černobílých laserovek inkousty znějí opravdu zajímavě: až o 50 % nižší náklady na tisk, výtěžnost tiskových náplní srovnatelná s laserovými, až o 80 % nižší spotřeba energie, méně druhů spotřebního materiálu

a k dispozici veškerá potřebná výbava pro kancelář, jako je síťové připojení, oboustranný tisk, podpora tisku z mobilních zařízení a další. Podle výrobce odpadají díky novým složením inkoustu i klasické nešvary, které si u inkoustových tiskáren pamatujeme – rozmazávání, rozpíjení při použití zvýrazňovače nebo blednutí barev po zaschnutí. Mezi první zástupce kancelářských černobílých inkoustů patří single tiskárna Epson WorkForce Pro WP-M4015 DN a multifunkční zařízení (tiskárna, kopírka, skener a fax) Epson WorkForce Pro WPM4525 DNF. Jsou vhodné pro firemní zákazníky, kteří tisknou více než 1 500 stránek za měsíc, a naplňují všechny výše popsané výhody.

Unikátně od společnosti Xerox: Společnost Xerox zdarma rozšířila své plné servisní zabezpečení o novou doplňkovou Záruku naprosté spokojenosti. Ve zkratce se jedná o to, že pokud nejste spokojeni s vaším produktem Xerox, můžete zdarma požádat o jeho výměnu za jiné shodné zařízení, případně jiný model shodných nebo srovnatelných technických parametrů, obdobného stáří nebo opotřebení. O tuto výměnu můžete požádat kdykoli v průběhu trvání smlouvy o plném servisním zabezpečení (nejdříve však 60 dní od instalace tiskárny) buď přímo společnost Xerox, nebo autorizovaného partnera, s nímž máte uzavřenou smlouvu. Výměnu je možné realizovat maximálně jednou ročně. Přesné podmínky a všech 22 modelů tiskáren a multifunkčních zařízení, na které se tato záruka aktuálně vztahuje, naleznete na stránkách www.xerox.cz.

13

text: Michal Král s využitím zdrojů www.hp.cz, www.xerox.cz foto: archiv TE

Černobílý inkoust – kuriozita od Epsonu nebo návrat inkoustu do kanceláří?


Print Partners radí

oborů od právních služeb, přes dovoz automobilů, až po farmaceutické společnosti. Pokud hladina jejich toneru dosáhne určité kritické hranice, automaticky jim posíláme náhradní náplň. Abychom optimalizovali logistiku dodávek, posíláme jim zároveň ty tiskové náplně, jejichž hladina se přiblíží kritické úrovni v řádu několika dnů. Tiskové kazety jsou opatřeny štítkem s identifikací tiskárny, pro kterou je toner určen. První moment, kdy se zákazník dovídá o docházející náplni, je tedy ten, kdy dostává náplň novou. Tuto službu poskytujeme našim zákazníkům zcela zdarma a tiskové náplně jí dodávané stojí přesně tolik, kolik by za ně zákazník zaplatil při běžné objednávce. Jediné, co se tedy změní, když nasadíte službu IQPrint*Just-In-Time, je to, že si ušetříte práci a starosti s hlídáním tiskových náplní. (1) Gartner

text: Tibor Brunclík, foto: iStockphoto

Věděli jste, že výměna jedné tiskové náplně spotřebuje 23 minut času vaší organizace1? Nejde jen o to vyprostit toner z krabice, vytáhnout sealing a prohodit kazety. Časově nejnáročnější je totiž hlídání stavu náplní, jejich objednávání, účtování nákupních dokladů a proplácení faktur. Pokud i vy máte pocit, že je ve vaší organizaci spousta užitečnějších věcí na práci než hlídat, komu v jaké tiskárně kdy dojde toner, mohla by vás zajímat naše služba IQPrint*Just-In-Time. Stovky tiskáren našich zákazníků (17 různých značek) aktuálně monitoruje náš systém vzdáleného Pokud se chcete monitoringu. o službě Jedná se dozvědět více, o české obraťte se na naše i mezinárodní konzultanty, organizace viz str. 6. z nejrůznějších

Pořizujete novou tiskárnu? Ta stávající ještě funguje a vy nevíte, co s ní udělat? Darujte ji neziskové organizaci, která ji potřebuje. Tento projekt již pomohl například organizacím ACET ČR, o.s., Cesta domů o.s. nebo Český výbor pro UNICEF, naposledy pak v září organizaci Ratolest Brno. „Rádi bychom poděkovali za podporu ve formě darování tiskárny naší organizaci. Velmi si Vaší pomoci vážíme. V organizaci Ratolest Brno dáváme šanci dětem vyrůstat ve fungujících rodinách a mladým lidem dostat se ze šikmé plochy. Základem naší činnosti je prevence, s úspěchem řešíme příčiny, ne následky. S dětmi a mládeží odborně řešíme problémy ve škole, v rodině, s partou, působíme na ně preventivně v oblasti drog, sexu, šikany nebo kriminality. Pomáháme dětem ze sociálně vyloučené lokality, mladým lidem, kteří spáchali trestný čin, a rodinám s dětmi v krizové životní situaci. Ani

Darovanou tiskárnu ocení při každodenní práci s dětmi i sociální pracovník Bc. Lukáš Kudláček. naše práce se neobejde bez nutné administrativy, proto je tiskárna cenným pomocníkem při naší každodenní činnosti,“ říká Martina Jeníčková z organizace Ratolest Brno. Více informací o projektu „Darujte tiskárnu potřebným“ najdete na stránkách www.printpartners.cz/ darujte-tiskarnu.

inzerce

Elco_inzerce265x145.indd 1

17.10.12 12:03

text: Michal Král, foto: archiv TE

Přestaňte hlídat a objednávat tonery! Spolehněte se, že budou na místě vždy právě včas!


Opravdu si myslíte, že servis tiskáren musí být

Na závěr: Vtipná tečka

nuda?

Tentokrát na téma: Opravdu používáme tiskárnu pouze pracovně?

Každý, kdo zašle správnou odpověď na adresu soutez@printpartners.cz, získá 50 Partner bonusů do našeho věrnostního programu. Více informací o programu a aktuálně 195 dárků na výběr najdete na stránce www.printpartners.cz/bonus.

foto: archiv TE, iStockphoto

Poznáte, pod jakou maskou se skrývá náš pan ředitel Tibor Brunclík?

najdete ipů na vt

em profilu aš n

Archivní foto Print Partners (tehdy ještě Toner Expres) ze společného výletu do Krkonoš (2008)

e servisní ch Víc

SOUTĚŽ:

facebook.com/ TonerExpres

15


Zjistěte ZDARMA

POTENCIÁL ZEFEKTIVNĚNÍ VAŠEHO TISKU A PRÁCE S DOKUMENTY Zjistěte: 1 Kde se nejvíce plýtvá, kde můžete rozumně uspořit 2 Zda vystavujete vaše citlivé dokumenty bezpečnostním rizikům 3 Jestli plně využíváte potenciál soudobých technologií 4 Zda můžete zlepšit procesní fungování Vaší firmy Zodpovězením 42 jednoduchých, avšak velmi precizně sestavených otázek, získáte velmi dobrý přehled o tom, co ve vašem tiskovém parku a práci s dokumenty funguje správně a kde je naopak prostor pro zlepšení. Budete překvapeni přesností výstupu a množstvím praktických doporučení, které od nás dostanete. Začněte ihned a již za pár dní budete držet v ruce podrobnou zprávu s výsledky.

www.printpartners.cz/chcizefektivnit Print Partners s.r.o., Tel.: 800 131 484, 234 003 903 Email: objednavky@printpartners.cz / Online shop: www.printpartners.cz

Print Partners Revue č.1  

Představujeme Vám první číslo firemního časopisu Print Partners Revue, který Vám přiblíží novinky ze světa kancelářského tisku i samotné spo...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you