__MAIN_TEXT__

Page 1

(Ne)Zábavný park / Joanna Zemanek , Grzegorz Sztwiertnia

Program jún 2018

Konkrétne leto / Súčasné európske geometrické tendencie: Anna Szprynger


Poľský inštitút v Bratislave Námestie SNP 27, Bratislava Hlavná stanica

Bratislavský hrad

Hlavné námestie

Dunaj

→ výstavy → koncerty → prednášky → kurzy poľštiny → filmy → divadlo

→ knižnica → čitáreň → noviny → časopisy → informačné centrum → podpora akcií


Bratislava Do 10. 6.

Večnosť a chvíľa

Bratislava Do 12. 6.

Zastaviť čas

Bratislava 5. 6. / 17:00

Samaritáni z Markowej

Bratislava 6. 6. / 19:00

Dni starej hudby: Štetínsky vokálny projekt

Bratislava 8. 6. / 19:00 Žilina 10. 6. / 19:00

Dni starej hudby: Sławomir Zubrzycki

Bratislava 8. - 11. 6.

Istropolitana Projekt 2018

Bratislava 9. 6. / 19:30

Vyšehradský deň: Vołosi

Košice 9. 6. / 18:00 Bratislava 10. 6. / 20:30

Chorea 2018: Národná opera vo Varšave

Košice M. Guśniowska: O rytierovi bez koňa 12. 6. / 14:00, 13. 6. / Bábkové divadlo, www.bdke.sk 9:00, 10:30, 15. 6. / 10:00 Bratislava 13. 6. / 17:00

Cesta Poliakov na majstrovstvá sveta vo futbale


Bratislava 15. 6. / 19:00

Eurokontext.sk: Opera Krakowska

Košice 16. 6. – 2. 7.

Brave Kids 2018

Bratislava Od 18. 6.

Nezávislé Poľsko očami detí

Košice 18. 6. / 19:00 26. 6. / 19:00

K. Gärtner, E. Bryll: Maľované na skle Štátne divadlo, www.sdke.sk

Bratislava 20. 6. / 17:00

Kreatívne workshopy. Premiéra animovaného filmu, výsledky výtvarnej súťaže

Nitra 21. 6. / 18:30 23. 6. / 18:30

Povolanie pápež Divadlo Andreja Bagara, www.dab.sk

Nitra 25. 6. / 18:30 29. 6. / 18:30

Andrzej Saramonowicz: Testosterón Divadlo Andreja Bagara, www.dab.sk

Bratislava Marta Guśniowska: Lišiak a Lišiačik 27. 6. / 9:00, 10:30, 14:00 Bábkové divadlo, www.bdke.sk 28. 6. / 9:00, 10:30, 14:00 Bratislava 28. 6. / 15:00

Konkrétne leto / Súčasné európske geometrické tendencie: Anna Szprynger

Bratislava 28. 6. / 17:00

Diskusný večer ÚPN: Spolupráca tajných služieb Poľska a Československa

Bratislava 30. 6. – 1. 7.

Bratislava Guitar Competition


Večnosť a chvíľa Bratislava Do 10. 6.

Poľský inštitút Neformálna galéria Klobučnícka ul. www.polinst.sk

Výstava Večnosť a chvíľa. 1918 – 1939: Architektúra ako nástroj budovania poľskej národnej identity prezentuje poľskú architektúru z obdobia nezávislého Poľska. Ide o obdobie, keď od roku 1918 Poľsko znovuzískalo nezávislosť a práve architektúru možno považovať za nástroj rozvoja poľskej národnej identity. Názov expozície je inšpirovaný príhovorom slávneho poľského architekta a význačného bádateľa poľskej architektúry Lecha Niemojewského. Výstava bola sprievodným podujatím festivalu DAAD 2018.

ti duja e v pr i

Po

inštitút ho u ké

och Po tor ľs es


ti duja e v pr i

Po

Bratislava Do 12. 6.

Poľský inštitút Nám. SNP 27 www.polinst.sk www.stacjamuzeum.pl

inštitút ho u ké

Zastaviť čas

och Po tor ľs es

Iniciátorom výstavy malieb a grafiky inšpirovanej železničnou tematikou je múzeum železničnej dopravy Stanica múzeum vo Varšave. Expozícia prezentuje tvorbu umelcov, ktorí si vo svojich prácach vybrali ako ústredný motív železnicu. Obrazy, sochy a fotografie sú výsledkom plenéru, ktorý organizovala Stanica múzeum a Múzeum úzkorozchodnej železnice v Sochaczewe v júni 2017. Umelcov inšpirovali legendárne stroje a krásna krajinka, očarujúca príroda a architektonické perly miestneho koloritu.


Samaritáni z Markowej Bratislava 5. 6. / 17:00

Univerzitná knižnica v Bratislave Ventúrska 11 www.polinst.sk www.ulib.sk

Výstava Múzea Poliakov zachraňujúcich Židov – Múzea rodiny Ulmovcov v Markowej pripravená v spolupráci s Univerzitnou knižnicou v Bratislave predstavuje dokumenty a fotografie zachytávajúce príbeh rodiny Ulmovcov a ďalších rodín z poľskej obce Markowa, v ktorej v roku 1944 nemeckí vojaci zavraždili poľské rodiny spolu so Židmi, ktorých rodiny skrývali. V Markowej sa napokon podarilo zachrániť 21 Židov. Pri príležitosti slávnostného otvorenia sa uskutoční v prednáškovej sále UKB aj diskusia o záchrane Židov počas holokaustu – z Poľska príde Dr. Anna Stróż, riaditeľka Múzea Poliakov zachraňujúcich Židov v Markowej, a slovenským diskutujúcim bude Dr. Matej Beránek, vedúci vzdelávacieho oddelenia Múzea holokaustu v Seredi. Výstava bude prístupná na Barokovom nádvorí (o vstupe na nádvorie je potrebné informovať na vrátnici), a potrvá do 16. júna.


Dni starej hudby: Štetínsky vokálny projekt Bratislava 6. 6. / 19:00

Koncertná sieň Klarisky Klariská 1 www.earlymusic.sk

Poľská hudba 17. storočia je v koncertných sieňach na Slovensku neznáma neprávom, o čom sa presvedčia návštevníci koncertu, ktorého program tvoria dve cyklické sakrálne diela skladateľov Marcina Mielczewského a Grzegorza Gerwazyho Gorczyckého, patriacich k vrcholným tvorcom svojej doby. Obe diela zaznejú v podaní Štetínskeho vokálneho projektu, ktorý pozval k spolupráci slovenský súbor Musica aeterna. Diriguje Paweł Osuchowski.


Dni starej hudby: Sławomir Zubrzycki

Bratislava 8. 6. / 19:00

Dvorana HTF VŠMU Zochova 1 www.earlymusic.sk

Žilina 10. 6. / 19:00

Nová synagóga J. M. Hurbana 11 www.earlymusic.sk

V rámci Forum instrumentorum festivalu Dni starej hudby 2018 návštevníci uvidia hudobný nástroj viola organista, ktorý v presných, zachovaných nákresoch zanechal pre budúce pokolenia Leonardo da Vinci. Ide o nástroj, ktorý spája hru na sláčikovom a klávesovom inštrumente. V priebehu neskorších storočí vzniklo podľa tohto nákresu niekoľko funkčných nástrojov, ktoré sa však nezachovali. Poľský skladateľ a klavirista Sławomir Zubrzycki vytvoril na základe Leonardovho nákresu svoju verziu tohto nástroja, s ktorým žne úspechy nielen v Európe, ale aj v zámorí. Vystúpenia poľského hudobníka doplní projekcia dokumentárneho filmu The Sound of da Vinci, ako aj prednáška o vzniku a histórii tohto unikátneho nástroja.


Istropolitana Projekt 2018 Bratislava 8. - 11. 6.

Divadlo Aréna Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava www.istropolitanaproject.sk

Začiatkom júna zavítajú na medzinárodný festival vysokých divadelných škôl Istropolitana Projekt 2018 aj dva súbory z Poľska. Festival najskôr uvedie inscenáciu Peter Weiss: Marat / Sade, s ktorou príde Divadelná akadémia Aleksandra Zelwerowicza vo Varšave (8. 6. / 20:00, Divadlo Aréna), a absolventský ročník študentov muzikálového herectva z Akadémie divadelných umení Stanisława Wyspiańského v Krakove predstaví inscenáciu Dorota Masłowska: Zabila som naše mačky, drahá (11. 6. / 20:00, Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava).


Chorea 2018: Národná opera vo Varšave Košice 9. 6. / 18:00

Kunsthalle, Hala Umenia Rumanova 1 www.chorea.sk

Bratislava 10. 6. / 20:30

Grand Plaza Hodžovo nám. 2 www.chorea.sk

Do Bratislavy a Košíc opäť zavítajú sólisti špičkových svetových tanečných telies. Tentokrát sa predstavia počas druhého júnového víkendu na dvoch galavečeroch Chorea gala v rámci medzinárodného festivalu moderného baletu Chorea 2018. Poľsko bude mať na scéne hneď dvojnásobné zastúpenie. Národnú operu vo Varšave bude reprezentovať jej prvá sólistka Ana Kipshidze a tanečník a choreograf Eduard Bablidze – obaja pochádzajú z Gruzínska. Na festivale vystúpi aj Piotr Stańczyk, ktorý už 10 rokov pôsobí ako prvý sólista Kanadského národného baletu.


Vyšehradský deň: Vołosi Bratislava 9. 6. / 19:30

Hviezdoslavovo nám. www.hungist.sk

Vyšehradský deň je súčasťou každoročného podujatia Týždeň maďarskej kultúry, ktorý organizuje Veľvyslanectvo Maďarskej republiky a Maďarský inštitút v Bratislave. Aj tento rok bude plný vystúpení hudobných skupín z krajín V4. Poľsko bude na festivale zastupovať husľový kvintet Vołosi, ktorý má vo svojom repertoári modernú aj tradičnú hudbu, klasickú aj ľudovú ako aj džezovú improvizáciu vyrastajúcu z karpatských koreňov. Svoje hudobné nástroje používajú pri jednotlivých melódiách prekvapujúcim a inovatívnym spôsobom, pričom kombinujú tvrdý tón poľských Karpát s prvkami rocku a emocionálneho džezu. V ten istý deň sa uskutoční ešte jeden koncert (9. 6. / 20:00 Šamorín, Mozi Club) džezovej formácie zloženej z hudobníkov V4: Kuba Stankiewicz (Poľsko, klavír), Matúš Jakabčic (Slovensko, gitara), Kornél Fekete-Kovács (Maďarsko, trúbka), Tomáš Baroš (Česko, basa). Koncert sa uskutoční pri príležitosti maďarského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine.


Cesta Poliakov na majstrovstvá sveta vo futbale ti duja e v pr i

Poľský inštitút Nám. SNP 27 www.polinst.sk www.muzeumsportu.waw.pl Po

Bratislava 13. 6. / 17:00

inštitút ho u ké

och Po tor ľs es

Expozícia 50 fotografií Cesta Poliakov na majstrovstvá sveta vo futbale vznikla v spolupráci s Múzeom športu a cestovného ruchu vo Varšave. Výstava fotografií, ktorých autormi sú Ryszard Rogalski a Bogusław Grochalski, je venovaná kvalifikačnej snahe a postupu poľskej futbalovej reprezentácie na Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 v Rusku. Vernisáž tejto výnimočnej výstavy sa uskutoční aj vo varšavskom Múzeu športu a cestovného ruchu. Našej vernisáže v Bratislave sa zúčastnia aj hostia zo Slovenského futbalového zväzu spätí s poľskou futbalovou ligou. Pre návštevníkov výstavy v Poľskom inštitúte bude prichystané aj malé prekvapenie v podobe stolného futbalu, ktorý si môžu zahrať a vyskúšať svoje športové zručnosti. Výstava potrvá do 26. júna.


Eurokontext.sk: Opera Krakowska Bratislava 15. 6. / 19:00

Slovenské národné divadlo Pribinova 17 www.eurokontext.sk

Tohtoročný Eurokontext.sk 2018 bude venovaný opere a baletu. Jeho ponuka bude skutočne pestrá a milovníci hudby i divadla si odnesú výnimočné zážitky. V júni do Bratislavy zavíta aj Opera Krakowska s predstavením Kráľ Roger, ktoré patrí medzi najväčšie diela z pera Karola Szymanowského. V Bratislave ho diváci uvidia v jednom z najlepších režijných spracovaní elitného poľského režiséra Michała Znanieckého. Opera Kráľ Roger bude pritom uvedená na doskách Slovenského národného divadla po prvý raz. Krakovská realizácia M. Znanieckého zdôrazňuje ľudský rozmer diela: kráľ nazerá na vlastnú individualitu v jej základných podobách – muž, vodca, hlava rodiny, otec, manžel. Prechádza emocionálnymi a mentálnymi transformáciami, aby položil zásadné otázky o význame bytia. Presné informácie o ďalších predstaveniach nájdete na internetovej stránke festivalu.


Brave Kids 2018 Košice 16. 6. – 2. 7.

Sídlisko nad jazerom Námestie košických mučeníkov 50 www.haliganda.sk

Aj v tomto roku sa uskutoční jeden z najväčších edukačno-umeleckých projektov, ktorý organizuje združenie Pieśń Kozła z Vroclavu a slovenské združene Haliganda. Do Košíc pricestujú deti z Poľska, Rumunska, Gruzínska a Indie, kde budú pracovať pod vedením umeleckých inštruktorov. Workshopy budú zamerané na rôzne témy – ľudské práva, práca s deťmi za hranicami normálu a i. V rámci projektu sa uskutočnia tri prezentácie krajín a organizácií, z ktorých prišli. Vyvrcholením bude prezentácie prác na workshopoch v podobe ucelenej performance 30. júna.


Nezávislé Poľsko očami detí: výstava súťažných prác Bratislava Od 18. 6.

Poľský inštitút Nám. SNP 27 www.polinst.sk

Poľský inštitút v Bratislave a redakcia periodika Monitor Polonijny pripravili pre deti a mládež súťaž s názvom Nezávislé Poľsko očami detí, keďže tento rok Poliaci a Poľsko oslavujú 100. výročie znovuzískania nezávislosti. Práce účastníkov súťaže predstavujú ich pohľad na nezávislosť, nezávislé Poľsko a slobodných Poliakov a prezentujú ich vlastnú víziu nezávislosti. Súťažné práce pripravené rozličnou technikou (kresba, grafika, koláž, komiks a pod.) budú vystavené od 18. 6. v Neformálnej galérii Poľského inštitútu v Bratislave až do 1. júla.

ti duja e v pr i

Po

inštitút ho u ké

och Po tor ľs es


Kreatívne workshopy: Premiéra animovaného filmu, výsledky výtvarnej súťaže Bratislava 20. 6. / 17:00

Kino Lumiére Špitálska 4 www.polinst.sk

Na kreatívnych workshopoch v Poľskom inštitúte vytvorili účastníci vlastný animovaný film pod vedením Joanny Kożuch a Borisa Šimu. Jeho premiéra spolu s výsledkami výtvarnej súťaže Nezávislé Poľsko očami detí organizovanej mesačníkom Monitor Polonijny a s odovzdaním cien sa uskutočnia v Kine Lumiére. Okrem toho budú účastníkom workshopu maľby na skle, ktorý viedli Žofia Dubová a Palo Macho, odovzdané hotové vypálené sklárske práce, pričom stretnutie tiež obohatí projekcia filmov zo Štúdia kreslených filmov v Bielsku-Białej (Bolek a Lolek či Reksio a i.).


Konkrétne leto / Súčasné európske geometrické tendencie: ti duja e v pr i

Poľský inštitút Nám. SNP 27 www.polinst.sk

inštitút ho u ké

Bratislava 28. 6. / 15:00

och Po tor ľs es

Po

Anna Szprynger

Geometrická abstrakcia predstavuje jeden princíp a nevyčerpateľné množstvo výtvarných možností, ktoré budú predstavené na tohtoročnom festivale Konkrétne leto. V Bratislave sa z Poľska predstaví Anna Szprynger, umelkyňa venujúca sa maľbe a grafike, absolventka Univerzity Marie Curie-Skłodowskej v Lubline. Zúčastnila sa viac ako 30 kolektívnych výstav a v roku 2013 získala Prix Marin na parížskom salóne Réalités Nouvelles. Na výstave v galérii Poľského inštitútu, ktorá potrvá do 29. júla, predstaví svoje umelecké diela charakteristické tenkou čiarou, ktorá je základom jej výtvarnej abecedy.


Diskusný večer ÚPN: Spolupráca tajných služieb Poľska a Československa Bratislava 28. 6. / 17:00

Poľský inštitút Nám. SNP 27 www.upn.gov.sk

Témou júnového Diskusného večera organizovaného Ústavom pamäti národa bude spolupráca bezpečnostných služieb Poľska a Československa v kontexte dôležitých masových podujatí, akými boli napríklad návštevy pápeža sv. Jána Pavla II. Poľským diskutujúcim expertom bude Dr. Andrzej Grajewski, politológ, redaktor týždenníka Gość Niedzielny a bývalý člen správnej rady Ústavu národnej pamäti Poľskej republiky.

ti duja e v pr i

Po

inštitút ho u ké

och Po tor ľs es


Bratislava Guitar Competition Bratislava 30. 6. – 1. 7.

Hotel Tatra Nám. 1. mája 5 www.bratislavaguitarcompetition.eu

Bratislava Guitar Competition je nová medzinárodná súťaž pre mladých gitaristov. Sólisti budú súťažiť v kategóriách do 14 rokov, 15 až 19 rokov a 20 až 25 rokov. Zoskupenia budú rozdelené do dvoch vekových kategórií – do 19 rokov a nad 20 rokov. Organizátormi súťaže sú Miriam Rodriguez Brüllová, popredná koncertná gitaristka a Petr Matoušek, renomovaný staviteľ koncertných gitár. Súčasťou poroty bude aj Katarina Wieczorek z Poľska. Po skončení súťaže sa mladí hudobníci budú mať možnosť zúčastniť na Vyšehradských hudobných majstrovských kurzoch (1. – 7. 7., Modra) pod vedením popredných koncertných umelcov a pedagógov vrátane poľskej huslistky Anny Gutowskej. Viac informácií o majstrovských kurzoch: www.musicmasterclass.sk.


Kam do PoÄžska v lete?


Múzeum torunského perníka, Toruň Mesto Toruň je známe nielen v Poľsku, ale po celom svete vďaka výrobe originálnych perníkov. História sa tu začala písať už v roku 1763. V Múzeu torunského perníka sa dozviete viac nielen o histórii, ale tiež odhalíte tajomstvá perníkového remesla. Na interaktívnej a scénograficky bohatej výstave uvidíte aj dávne, autentické perníkové formy, niektoré pochádzajú dokonca zo 17. a 18. storočia. A na záver prehliadky sa môžete zapojiť aj do pernikárskych workshopov a vyskúšať si vlastnoručne vyformovať a upiecť tradičné perníky z originálneho cesta. www.muzeum.torun.pl

Pamiatková baňa na ťažbu striebra, olova a zinku, Tarnovské Hory Tarnovské Hory (poľ. Tarnowskie Góry) je mesto na juhu Poľska v oblasti Horného Sliezska, v ktorom žije viac ako 60 tisíc obyvateľov. Na území mesta sa nachádza Pamiatková baňa na ťažbu striebra. Je to vôbec jediná baňa striebra v Poľsku, ktorú je možné navštíviť, a po turistickej ceste ju prejsť ako aj sa ňou preplaviť. Celková dĺžka podzemných chodieb dosahuje až 150 km! Od júna 2017 je táto historická pamätihodnosť spolu s jedinečným systémom podzemných vôd zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. www.kopalniasrebra.pl


Rekreačný park Zoom prírody, Janów Lubelski Tento rekreačný park predstavuje vôbec prvé interaktívne centrum vedy a oddychu v Poľsku venované životnému prostrediu a ekológie. Rozprestiera sa na ploche 10 hektárov pri zálive v juhovýchodnom poľskom meste Janów Lubelski, pričom ponúka aj piesočnatú pláž. Nájdete tam lanový park, vychádzkové pasáže s fontánami, cyklistické cesty, posilňovňu a moderné vzdelávacie laboratóriá (Zoom prírody, Lesné rúno, Recyklácia a energia, Avifauna a troposféra) spájajúce aktívne spoznávanie sveta so zábavou. Je to ideálne miesto na rodinný relax spojený so vzdelávaním sa a spoznávaním oblastí ako napr. ornitológia, príroda, ekológia, záhradníctvo či dokonca fotografia. www.zoomnatury.pl Okrem turistických atrakcií a miest, kde si môžete v lete dobre oddýchnuť, ponúka Poľsko aj veľa kultúrnych a spoločenských podujatí, ktoré stojí za to navštíviť. Aj vďaka nim môžete severného suseda Slovenska spoznať ešte lepšie. Fanúšikov hudby pozývame na dva festivaly, ktoré sa uskutočnia v regióne tisíca jazier – v Mazursku a Varmii. Fanúšikovia reggae a iných karibských rytmov sa stretnú na Ostróda Reggae Festival (5. – 8. júla). Z tohtoročných interpretov z Poľska a zahraničia odporúčame najmä spoločný goralsko-jamajský koncert Twinkle Brothers & Trebunie Tutki (budete počuť, ako veľa spoločného má hudba spod Tatier a horúce reggae!) a vystúpenie projektu Tribute


to Alibabki – spomienka na tvorbu jedného z prvých poľských girlsbandov z 60. rokov (aj s účasťou Alibabiek!). www.ostrodareggae.com A na konci mesiaca vás pozývame do mesta Mikołajki na Szantowy festival (28. – 29. júla). Uprostred prázdnin zaznejú vo Wioske Żeglarskej piesne charakteristické pre tých, ktorí milujú plavbu, plachtenie a dobrodružstvá – teda piesne sprevádzajúce námorníkov a jachtárov na všetkých moriach a oceánoch. A takéto pesničky si na Slovensku len ťažko vypočujete! www.it.mragowo.pl/imprezy-mikolajki-szanty-festiwal,23,2581,pl. html Milovníkov a špecialistov zaoberajúcich sa dizajnom pozývame v júli k Baltskému moru na Gdynia Design Days (6 – 15. júla). Ide o festival, ktorý prezentuje najnovšie tendencie a prax pri návrhárstve. Jeho súčasťou budú početné výstavy, prednášky, tvorivé dielne a diskusie. Leitmotívom tohto ročníka je „error“ – latinské slovo, ktoré znamená chybu, ako aj putovanie. Počas festivalu sa účastníci zamyslia nad tým, ako sa nedopúšťať chýb pri tvorení návrhov, ako má vyzerať „backup“ v dizajne a ako vytvárať návrhy v situáciách kontinuálnej a rýchlej zmeny. www.gdyniadesigndays.eu


Ak chcete lepšie spoznať poľštinu a poľskú literatúru, mali by ste sa vybrať do Szczebrzeszyna na festival Hlavné mesto poľského jazyka (5. – 11. augusta). Patrónami tohto ročníka budú Skamandryti – najznámejšia poetická a literárna formácia medzivojnového Poľska, ktorá vznikla ako odpoveď na znovuzískanie nezávislosti. Julian Tuwim, Jan Lechoń, Jarosław Iwaszkiewicz patria k jej najznámejším členom. Báseň Juliana Tuwima Lokomotíva je jedným z najväčších orieškov pre prekladateľov – a na festivale si ju vypočujeme hneď v niekoľkých jazykoch. www.stolicajezykapolskiego.pl Všetkých sympatizantov židovskej kultúry čaká vo Varšave na prelome augusta a septembra výnimočné podujatie – 15. ročník festivalu Varšava Singera (25. augusta – 2. septembra). V tomto čase bude Varšavou znieť jazyk jidiš, klezmer hudba, spev kantorov, ako aj súčasné skladby inšpirované multikultúrnym dedičstvom Poľska a Európy! Program festivalu pozostáva z početných koncertov poľských a zahraničných interpretov vrátane španielskeho huslistu Aru Malikiana, literárnych stretnutí, verejných diskusií a výletov po stopách varšavských a poľských Židov. www.festiwalsingera.pl


K letu už neodmysliteľne patria aj letecké prehliadky. Odporúčame dve z nich, ktoré sú späté s poľskými jazerami a morom. Mazury Air Show w Giżycku (4. – 5. augusta) je neopakovateľnou a výnimočnou príležitosťou aj v celoeurópskom meradle, pretože na tomto festivale sa spájajú dva živly – vzduch a voda. Ukážky hydroplánov a lietajúcich lodí, parašutisti pristávajúci na vode (cielene!), ukážky vodného záchranárstva a mnoho ďalšieho. A to všetko zadarmo v krásnej scenérii jazera Niegocin! www.mazuryairshow.pl O niekoľko dní neskôr sa uskutoční Gdynia Aerobaltic (17. – 19. augusta). Fantastické letecké ukážky akrobacie stíhačiek a civilných vojenských lietadiel na dvoch miestach – večer a za súmraku vo vzduchu nad mestskou plážou v Gdyni, a nad vojenským letiskom v Babich Dołoch. www.aerobaltic.pl


Poľský inštitút v Bratislave Nám. SNP 27 | P. O. Box 153 814 99 Bratislava +421 2 544 32 013 +421 2 544 32 030 program.bratislava@instytutpolski.org

fb: PolskyInstitutBratislava tw: @PLInstitutBrat

www.polinst.sk Poľský inštitút v Bratislave je pre verejnosť otvorený nasledovne: pon.-štv. 9:30 – 17:00 | piat. 9:00 – 15:00 Všetky zmeny vyhradené. Na všetky podujatia v Poľskom inštitúte je vstup voľný, ak nie je uvedené inak.


Profile for Poľský inštitút v Bratislave

Program jún 2018  

Program jún 2018  

Advertisement