Presskit & Ceník / KAM WHERE 2023

Page 1

Presskit 2023 & ceník KAM v Brně

Jsme BRNO

Vyprávíme příběhy města a lidí, kteří dělají Brno metropolí s nezaměnitelnou atmosférou. Informujeme o akcích, trendech a fenomenech. Promlouváme k metropolitnímu publiku. Naše čtenáře a sledující inspirujeme a motivujeme, jak co nejlépe trávit volný čas ve městě.

@kamwhere issuu.com/ pocketmedia4 @kamwhere

obchod@pocketmedia.cz, 773 287 307

KAM v číslech 1957 vychází od roku 11 vydání za rok 350 distribučních míst 76 000 čtenářů měsíčně tištěný náklad 20 000 počet sledujících k 1. 4. 7 500 oslovených účtů* 207 067 * od začátku roku 2023

Obsah časopisu

To nejlepší z brněnské kultury, volného času a gastronomie přinášíme na stránkách magazínu KAM v Brně. Každý měsíc vás provázíme výběrem nejzajímavějších akcí a aktivit ve městě.

Story: příběhy brněnských fenoménů

Rozhovory s osobnostmi z Brna

Kulturní servis: divadelní i filmové premiéry, koncerty, výstavy

Denní tipy: 10 nejlepších akcí na každý den

Gastronomie: tipy na nové restaurace a novinky na menu

Lifestyle: pohyb, osobní rozvoj, nákupy

English summary for all expats living in Brno

Odjinud: tipy na výlety a akce mimo Brno

Kam pro KAM?

Časopis KAM v Brně naleznete na více než 350 frekventovaných lokalitách po celém Brně. Mezi ně patří kavárny, kulturní instituce, hotely i infocentra. Níže najdete fotografie z vybraných distribučních míst. Předplatitelé dostávají časopis každý měsíc přímo do schránky.

Město: radnice, infocentra, dopravní uzly, polikliniky

Gastronomie: restaurace, kavárny, bary

Obchod a služby: nákupní centra, pasáže, hotely, sportovní areály

Kultura: divadla, galerie, kluby, kina

Přečtěte si časopis online:

Přehled distribučních míst

Koliště Koliště Cejl Bratislavská Bratislavská M.Horákové Francouzská M.Horákové Kudelova Hilleho Drobného Černopolní Kunzova Černopolní Černopolní Durďákova Fakultní nemocnice Dětská nemocnice Příční Stará Traubova Příkop třída Kpt. Jaroše třída Kpt. Jaroše Cejl Vlhká Vlhká Křenová Špitálka Körnerova Skořepka Rumiště Štěpánská Cyrilská Čechyňská Cyrilská Spálená Dornych Mlýnská Pellicova Vodní Jircháře Pekařská Kopečná Kopečná Annenská Leitnerova Fakultní nemocnice u svaté Anny Sladová Pellicova Gorazdova Úvoz Úvoz Úvoz Úvoz Špilberk Údolní Obilní trh Údolní Údolní Údolní Solniční Joštova Besední Veselá Veselá Husova Husova Koliště náměstí Svobody Novobranská Benešova Masarykova Radnická Česká Česká Rašínova Běhounská Jezuitská Jakubské nám. Kozí Mozartova Sukova Vachova Poštovská Minoritská Jezuitská Kobližná Jánská Panská Orlí Orlí Měnínská Josefská Květinářská Josefská BaštyNádražní hlavní nádraží autobusové nádraží Benešova Veveří Slovákova Smetanova Smetanova Pekárenská Tyršůvsad Gorkého Arne Nováka Jaselská Grohova Jana Uhra Sokolská Tučkova Botanická Botanická Cihlářská Lužánecká Lužánecká Smetanova Antonínská Žerotínovo nám. Komenského nám. Bayerova Sokolská Burešova Grohova Gorkého Kounicova Marešova Kounicova Veveří Jiráskova Jiráskova Jiráskova Čápkova Čápkova BříČapků BříČapků Stojanova Rooseveltova Divadelni Zadivadlem Rooseveltova Zelný trh Kapucínskénám. park Lužánky Konečného nám. Kotlářská Lidická Helfertova AntonínaSlavíka Hoblíkova Slepá Žampachova Moravské nám. Moravskénám. zahrádky zahrádky Pivovarská Schovaná zahrádky Rybkova Tvrdého Tvrdého Všetičkova Zachova Jiříkovského Šilingrovo nám. Dominikánské nám. StarobrněnskáPeroutková Muzejní Biskupská Petrská Mendlovo nám. Pivovar Starobrno Hlinky Výstavní Dvořákova Dominikánská Zámečnická M nov kého nám F an škán ká Jakubská

Ceník & inzertní formáty

Ceník & inzertní formáty

Platný od 1. 1. 2023 1/8 článek (350 znaků +

Fotografie v rozlišení 300 DPI a grafická inzerce bez spadu.

media s.r.o., Jakubské nám. 3, 602 00 Brno, info@pocketmedia.cz, www.pocketmedia.cz, IČO: 04541227, DIČ: CZ-04541227

5 000 Kč
10 000 Kč
+ foto) 20 000 Kč 1/1 článek (2 600 znaků + foto) 40 000 Kč 1/4 inzerát
× 132 mm) 10 000 Kč 1/2 inzerát (204
132
20 000 Kč 1/1 inzerát
40 000 Kč
60 000 Kč
Pocket
Jsme plátci DPH.
1/1 inzerát 204 × 275 mm 1/2 inzerát 204 × 132 mm 1/4 inzerát 97 × 132 mm 1/1 článek 2 600 znaků + foto 1/8 článek 350 znaků + foto 1/4 článek 650 znaků + foto 1/2 článek 1 500–2 200 znaků + foto Panorama 428 × 283 mm
foto)
1/4 článek (650 znaků + foto)
1/2 článek (1 500–2 200 znaků
(97
×
mm)
(204 × 275 mm)
Panorama Prezentace na klíč (428 × 283 mm)
Ceny uvedeny bez 21% DPH.

R&B Kabinetní

Inzertní formáty

Foto: Annet X

Dělat hudbu a v třiadvaceti být součástí žebříčku 30 pod 30? Právě to se v únoru podařilo Annet X, vycházející naději českého rapu a R&B Umělkyně si za krátkou kariéru připsala na své konto spolupráce se zvučnými jmény lokálního hudebního světa, např. s Benem Cristovao nebo FVLCRVM. (jur)

17/3 20.00

Annet X & Champion Kabinet MÚZ kabinetmuz.cz

1/8 článek

350 znaků + foto

5 000 Kč

8 KAM ← BRNO

Adaptace na klimatické změny

Brno se snaží reagovat na změny klimatu různými cestami. Pokud chce být ve svém úsilí skutečně efektivní, je nutné, aby se do ochrany životního prostředí zapojily také místní společnosti.

Odbor životního prostředí MmB je motivuje ke vzájemné spolupráci, a to např. oceněním nejzajímavějších projektů reagujících na následky klimatických změn. Nositelé nejlep -

ších projektů získají začátkem března Cenu primátorky statutárního města Brna, která bude v oblasti životního prostředí udělena letos vůbec poprvé. Na výstavě v URBAN CENTRU se můžete seznámit nejen s oceněnými projekty, které jsou zapojeny do kampaně #PripravBrno. (kom)

7–30/3 URBAN CENTRUM BRNO Stará radnice www.urbancentrum.brno.cz

1/4 článek 650 znaků + foto 10 000 Kč

9 KAM ← BRNO
Inzertní formáty
CENTRUM BRNO
Foto: archiv OŽP MMB
URBAN
10 KAM ← BRNO 1/2 článek 1
znaků + foto
Inzertní formáty
500–2 200
20 000 Kč

Inzertní formáty

Na břehu Rhôny: Francie na Jakubáku

Pozvánka

Bezmála 300 špičkových francouzských vín od 45 vinařů ze všech významných regionů můžete ochutnat ve zbrusu novém bistru a vinném baru Na břehu Rhôny na Jakubském náměstí.

Největší

z Rhôn

Brněnská Rhôna je jubilejním desátým podnikem tohoto názvu (a také nejprostornějším z nich!), dalších sedm najdete v Praze a po jednom v Olomouci a Plzni. Výjimečnost Rhôny na Jakub -

ském náměstí tkví také v její velké kuchyni nabízející k vínům i vynikající pokrmy. Samotný interiér pak působí velmi vzdušným dojmem a díky elegantnímu krbu a velkým výkladcům s výhledem do rušné ulice láká kolemjdoucí do své pohostinné náruče.

Jak to celé začalo

Zakladatelé Filip Hotový a Karel Karafiát se znají od dětských let, už skoro 30 let. Zažili spolu mnohé, ale až jejich vztah k Provence, kam často jezdili, jim změnil život. Začali z této oblasti vozit vína od menších vinařů, většinou v biokvalitě, a následně rozšiřovali portfolio teritoriálně.

V jejich sklepích a provozech jsou vína takřka z celé Francie. Ovšem osobní výběr vinařů se zachováním nastavených pravidel zůstává.

Samoobslužná vinná stěna

Jak zachovat atmosféru koštování vín ve francouzských sklípcích? Filip s Karlem vsadili vedle prodeje velké nabídky lahví také na nabídku vína z bag-in-boxů

Janko Martinkovič restauratér

od týchž vinařů. A to formou samoobslužné vinné stěny. Nechci si zrovna dát celou láhev nebo dražší víno po sklence z láhve? Ochutnávám a stáčím si sám do sklenky a dělám si čárky, co jsem vypil. Nekomplikovanost a jednoduchost se začala líbit okamžitě a hosté najdou tento systém v Rhônách doteď, včetně té na Jakubském náměstí. (kom)

Na břehu Rhôny www.nabrehurhony.cz

1/1 článek

2 500–3 500 znaků + foto 40 000 Kč

Zdravím všechny milce dobrého jídla a pití. Rád bych vám touto cestou představil jedinečnost brněnské pobočky Na břehu Rhôny. Mnozí z vás už jistě zaregistrovali, že je Rhôna po patnácti letech od svého vzniku silná značka s deseti adresami. V hlavním městě nalezneme sedm z nich a po Plzni a Olomouci otevřela jako desátá právě ta naše brněnská. Mám tu čest být náčelníkem právě zde. Rhôna jako taková si vydobyla svoje postavení na mapě českých vinných barů právě dechberoucím portfoliem čtyřiceti pěti vinařů vznikajícím dvacet pět let. Ovšem prim Brna mezi všemi provozy je jednoznačně kuchyně, kde pokračuje v kariéře šéfkuchaře Jakub Škaroupka (v minulosti šéfkuchař Atelieru), v týmu se sous-chefem Tomášem Dolníčkem (bývalý šéfkuchař Koishi), Filipem Možným (zástupce Dolníčka v Koishi) a Kateřinou Kristovou s Eliškou Tomanovou. Nevím, kam až může dosáhnout popularita jídel těchto pěti osobností, ale už fakt, že spolupracují bývalí šéfkuchaři výrazných podniků, včetně michelinského, na jednom místě, není běžný ani ve světovém měřítku. Mám zato, že Škaroupkova družina dokonale překládá francouzskou kuchyni do češtiny.

KAM ← GASTRO 54
Foto: Pocket media / Ivo Dvořák Foto: Na břehu Rhôny Foto: Na břehu Rhôny

wwww.stayfitbrno.cz

1/4 inzerát 97 × 132 mm 10 000 Kč

Inzertní formáty 12 KAM ← BRNO stayfit

Ut eatiber chilis adipid

Maiossi niento ellaboriat

Nihiciatem volenim agniminvent

1/2 inzerát 204 × 132 mm 20 000 Kč

wwww.stayfitbrno.cz

Inzertní formáty 13 KAM ← BRNO
stayfit

1/2 inzerát 204 × 275 mm 40 000 Kč

Ut eatiber chilis adipid

Maiossi niento ellaboriat

Nihiciatem volenim agniminvent

wwww.stayfitbrno.cz

Inzertní
14 KAM ← BRNO
formáty
stayfit

Inzertní formáty

Elektronová mikroskopie

Před sedmdesáti lety byl v Brně sestrojen první československý elektronový mikroskop. Nyní se jich v moravské metropoli vyrobí jedna třetina celosvětové produkce. Díky mikroskopům jsme neustále na cestě k novým objevům.

V roce 1951 tým pod vedením profesora Aleše Bláhy, do kterého patřil Armin Delong, Vladimír Drahoš, Ladislav Zobač

a konstruktér Jan Speciálný, sestrojil první československý komerčně dostupný elektronový mikroskop Tesla BS 241.

V současné době se v Brně vyrobí v průměru 700 kusů elektronových mikroskopů ročně. O výrobu se starají tři firmy –Delong Instruments, TESCAN a Thermo Fisher Scientific. Výzkum na elektronových mikroskopech probíhá na Ústavu přístrojové techniky Akademie věd, ve vědeckých centrech CEITEC či na výzkumných pracovištích brněnských univerzit.

Zachraňují životy a pomáhají kriminalistům Jak fungují?

Díky elektronovým mikroskopům vědci odhalují tajemství ve spoustě neprobádaných oblastí, například v materiálovém inženýrství, medicíně, farmacii, polovodičích nebo archeologii. Výzkumníci tak detailně zkoumají nebezpečné viry jako HIV, ZIKA nebo aktuální koronavirus. Následně hledají účinné protilátky umožňující nemoci porazit. Využití našly tyto sofistiko-

vané přístroje také v kriminalistice, kde mohou odhalit například stopy po střelném prachu. Historici, archeologové a restaurátoři díky nim zkoumají složení památek, barvy na slavných obrazech či pátrají po možnostech, jak co nejlepším způsobem udržovat významné historické stavby v dobrém stavu.

Takto vypadá zubní nerv pod elektronovým mikroskopem. Foto: Thermo Fisher Scientific

Elektronové mikroskopy dnes dokáží zvětšit pozorovaný objekt až milionkrát. Pro lepší představu: špendlíková hlavička by tak zabrala velikost celého centra Brna. V principu jde o elektronovou obdobu optického neboli fotonového mikroskopu. Optické čočky jsou však nahrazeny elektromagnetickými čočkami a místo fotonů jsou ke zkoumání objektu použity elektrony. Elektronový

Pozorovat lze strukturu povrchu aktivního uhlí. Foto: Thermo Fisher Scientific

mikroskop vzorek prozkoumává bod po bodu tenkým svazkem elektronů. V každém bodě je zaznamenána intenzita signálu a z těchto hodnot je následně sestaven celý obraz. Výroba jednoho elektronového mikroskopu trvá tři až

Uhodnete, na co se díváte? Kdo tipoval chloupky na křídle mouchy, hádal správně. Foto: TESCAN

Diskuze s předními vědci

Nenechte si ujít on-line přednášky nebo panelové diskuze. Letošní ročník

Dnů elektronové mikroskopie uvítá českého rodáka a amerického vědce

Ondřeje Křivánka, který loni získal prestižní Kavliho cenu. Těšte se na diskuze s ním a dalšími předními vědci z oboru elektronové mikroskopie. Zjistíte například, v jakých výzkumech se mikroskopy využívají nebo jaká je jejich historie a budoucnost.

Dny elektronové mikroskopie venku i on-line

Nakoukněte pod ruce vědcům a vědkyním z brněnských výzkumných center a zaměstnancům firem produkujících elektronové mikroskopy. Prozkoumejte až milionkrát zvětšený svět, tentokrát především z domova. Pátý ročník Dnů elektronové mikroskopie nabídne on-line diskuze s předními odborníky, virtuálně vás přenese do laboratoří nebo přiblíží historii tohoto unikátního oboru.

Zajímalo vás někdy, jak vlastně vypadá pyl? Foto: TESCAN

Mikrosvět na Svoboďáku

Přijďte si na brněnské náměstí Svobody prohlédnout nanosvět milionkrát zvětšený díky brněnským elektronovým mikroskopům. Projděte se obří nafukovací nanostrukturou nebo si u ní udělejte selfíčko na památku. Uvidíte také snímky z elektronových mikroskopů s názvem Brno pod drobnohledem. Výstava ukáže to nejznámější a nejzajímavější z jihomoravské metropole ve fascinujících detailech.

Po stopách elektronové mikroskopie

Vydejte se sami nebo s rodinou na procházku a odhalte historii mimořádných přístrojů. Na trase vás čeká osm zastavení s úkoly a šiframi. Projděte se a nechte se pohltit příběhem o tom, jak se z Brna stalo hlavní město elektronové mikroskopie. Úkoly a trasu si zdarma stáhnete v aplikaci Loxper. Úspěšní řešitelé mohou získat zajímavou výhru.

Žasnout můžete i nad okem komára. Foto: Delong Instruments

Zábava s elektronovou mikroskopií Elektronová mikroskopie může být zábavná a prozkoumat ji mohou také rodiny s dětmi. Na webu festivalu najdete například video přibližující pokusy s vakuem, pořad brněnské hvězdárny Nanokam, vědecké omalovánky se snímky z elektronových mikroskopů nebo návod, jak si doma s pomocí chytrého telefonu vyrobit vlastní optický mikroskop.

Na závěr si můžete prohlédnout krystaly vodního kamene. Foto: Delong Instruments

31 30
šest měsíců a přístroj může vážit 50 kilogramů nebo 700 tun. Jeho cena se pohybuje mezi dvěma až osmdesáti miliony korun. Montáž elektronových mikroskopů probíhá v tzv. čisté místnosti, čímž se zamezí kontaminaci přístroje zrnky prachu. Foto: Thermo Fisher Scientific Na náměstí Svobody můžete projít obří nafukovací nanostrukturou. S trochou štěstí si také odnesete skleněnou kuličku symbolizující elektron. Kuličky vypadávají každou celou hodinu z brněnského orloje po dobu akce. Foto: Dny elektronové mikroskopie 14–18/4 Dny elektronové mikroskopie www.dem.brno.cz Panorama 428 × 283 mm 60 000 Kč
Kontakty @ kamwhere Veronika Kocourová 608 784 982 veronika@pocketmedia.cz Kateřina Kopuletá 773 287 307 obchod@pocketmedia.cz

Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.