KIOTO 19 #002

Page 1


ПЕРШИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ЖУРНАЛ КНТЕУ

№2(2) 2013 КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ Адреса редакції: 02156, Київ, вул. Кіото,19 +380 44 5314793 magazine@kioto.kiev.ua 19.kioto.kiev.ua Головний редактор: Володимир Глушко Редакційний директор: Марія Кладченко Арт-директор: Павло Паригін Видання поширюється безкоштовно Тираж: 2500 прим. Особлива подяка за підтримку та допомогу у виданні журналу адміністрації Київського національного торговельно-економічного університету, зокрема ректору КНТЕУ Мазаракі А.А. та проректору з науково-педагогічної роботи Шаповал С.Л., начальнику відділу маркетингу і зв’язків з громадськістю Яцюку Д.В., начальнику відділу навчально-виховної роботи Магалецькому А.В., заступнику директора ЦПНМВ Яценко С.В., редактору ЦПНМВ Вереті Т.Г. та директору ГЦІТ Шестаку Я.І.

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ


Володимир Глушко

Марія Кладченко

Павло Паригін

головний редактор

редакційний директор

арт-директор

ВІД РЕДАКЦІЇ Свято наближається… Та ні, ми не про Новий рік, ми про початок нового навчального року. Для старшокурсників – це звичайна справа, а от для новоспечених студентів-першокурсників – початок цікавої пригоди. Нічого не бійтеся і вперед до нових звершень. Успіхів вам! Навчання важливе, але й не варто забувати про звичайні радощі життя: більше гуляйте на свіжому повітрі, слухайте музику, ходіть у кіно і, звичайно ж, читайте другий випуск Першого студентського журналу КНТЕУ «Кіото, 19». Адже цей номер містить ще більше цікавих інтерв’ю, відвертих зізнань, велику кількість новинок (наприклад, студентський гороскоп на осінь 2013 року та перший студентський тест КНТЕУ). «Чому так довго чекали на другий випуск?» – спитаєте ви. Та тому, що не так це швидко робиться, як здається на перший погляд. Поки ще у нас невелика команда, і ми подумали, нехай краще рідше та якісніше, ніж випускати журнал формату «шкільний зошит» кожного місяця. Шукай себе та своїх друзів на сторінках «Кіото, 19». Будь активним студентом, урізноманітнюй повсякденність та ламай стереотипи! Жан Нідіч зазначав: «Це вибір, а не випадковість, визначає вашу долю». Тож, завжди пам’ятай, що ти керуєш своїм життям, а не життя обирає для тебе дорогу. Воно швидкоплинне і ніхто не знає, чи зможе завтра зробити те, у чому відмовив собі сьогодні. Варто насолоджуватися кожним днем, кожним рухом, слід помічати як квітнуть мальви в саду та як змінюється планета, як реставрується головний корпус університету та як ви розвиваєтесь як особистість. Не будьте лінивими та непохитними, адже навколо стільки прекрасного. І, звичайно, не забудьте поділитись із друзями свіжим випуском «Кіото, 19» :)

#2 КНТЕУ

3


ЗМІСТ

ВЕРЕСЕНЬ 2013 ПЕРШИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ЖУРНАЛ КНТЕУ

Читайте у цьому номері

8

4

32

8 Від першої особи

32 Традиції КНТЕУ

Довгоочікувана зустріч з першим ректором КНТЕУ

Барбекю 2013: свято майстерності та смаку

14 Віват, магістри!

34 Студентські балачки

Урочистості, присвячені випуску магістрів

16 Краса врятує світ

38 Під прицілом фотокамер

Анастасія Кисилиця: озброєна і дуже небезпечна

«Трушний КНТЕУшник»..., який він? Довгоочікуваний тест

Міс фото та Містер фото КНТЕУ: як все відбувалося

18 Зірковий КНТЕУ

46 Арт-крамниця

Лобода зустріла найкращу подругу у стінах університету

Фенічка «Кіото,19»

20 Розповідатимеш онукам

48 Нове свято КНТЕУ

«Сушка» фотографій тепер і в нашому університеті

Дні факультетів: підготовка, результати, здобутки #2 КНТЕУ


На обкладинці: Анастасія Кисилиця – Міс КНТЕУ-2012, Друга Віце-міс «СтудМісКиєва 2013» та «СтудМіс Інтернет 2013».

54

НАД НОМЕРОМ ПРАЦЮВАЛИ: ГОловний ФОТОГРАФ Сергій Міненко

Фотографи

Вікторія Дегтярьова Катерина Комар Вероніка Тамайо-Флорес Оксана Серікова

50 Цитатник

Довгоочікуване продовження

52

Завжди тримай при собі

Довідник студента: найважливіші телефони та номери аудиторій

54 Навколо світу з КНТЕУ Клермон-Ферран: місто згаслих вулканів

58 Відкрий нову Україну

ВелоКрим 2013

Журналісти

Мар’яна Чорнозуб Юлія Боровиченко Надія Копилова Вікторія Мойсеєва Наталія Кобець Юлія Чемерис Світлана Пономаренко Тетяна Гордієнко Лесик Панасюк Оксана Гаджій

АРТ-СТУДІЯ Тетяна Хілінська Ольга Омельчук

64 Поради студентам

Студентський гороскоп на осінь

#2 КНТЕУ

5


ПОДІЇ

НАЙВИЗНАЧНІШІ ПОДІЇ УНІВЕРСИТЕТУ ЗА 2012 - 2013 НАВЧАЛЬНИЙ РІК ДЕРЖАВНА ПРЕМІЯ УКРАЇНИ В ГАЛУЗІ НАУКИ І ТЕХНІКИ Вручається 20 найкращим науковцям щорічно за: • видатні наукові дослідження, які сприяють подальшому розвитку гуманітарних, природничих, технічних наук та позитивно впливають на суспільний прогрес; • розроблення та впровадження нової техніки, матеріалів та технологій, нових способів і методів лікування та профілактики захворювань; • створення підручників для навчальних закладів, які відповідають сучасним вимогам і сприяють ефективному опануванню знань, істотно впливають на поліпшення підготовки майбутніх спеціалістів.

Вітаємо ректора КНТЕУ Анатолія Антоновича Мазаракі з присудженням Державної премії України в галузі науки і техніки та нагородженням орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня!

ОРДЕН КНЯЗЯ ЯРОСЛАВА МУДРОГО

Мудрість, честь, слава

6

#2 КНТЕУ

Державна нагорода України для нагородження громадян за видатні заслуги перед Україною в галузі державного будівництва, зміцнення міжнародного авторитету України, розвитку економіки, науки, освіти, за благодійницьку, гуманістичну та громадську діяльність. Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого будь-якого ступеня іменується кавалером ордена князя Ярослава Мудрого. Нагородження провадиться послідовно, починаючи з V ступеня. Нагородженому вручається комплект атрибутів відзнаки: до III, IV, V ступеня – знак ордена, мініатюра знака ордена, орденська книжка. Знак ордена IV і V ступеня носять на орденській колодці з лівого боку грудей.


НОВИЙ ГОЛОВНИЙ ВХІД Відкриття реконструйованого головного входу до університету стало приємним подарунком не тільки для першокурсників, а й для усіх, хто має відношення до КНТЕУ. Зручний та красивий, вишуканий та сучасний – саме такий головний вхід зустрів усіх на початку нового 2012-2013 навчального року.

ФУТБОЛЬНЕ ПОЛЕ Відкриття реконструйованого футбольного поля КНТЕУ є надзвичайно важливою подією для розвитку спорту в університеті. Адже завдяки такій тренувальній базі спортсмени КНТЕУ можуть досягти значних висот. Та й подібних сучасних високоякісних полів лише декілька в столиці.

РЕКОРД ПО ДОНОРСТВУ В березні студенти та працівники КНТЕУ побили український рекорд! Протягом 4 днів тривали Дні донора, які зібрали рекордну кількість для України донорів - 555.

ЕКОЛОГІЧНА ПОЛІТИКА

ПЕРЕВТІЛЕННЯ

НОВЕ ЗВАННЯ

Університет першим в Україні серед ВНЗ презентував екологічну політику. Відкрито пункт збору «Батарейкам – утилізація».

Утеплення та оздоблення навчально-лабораторного корпусу університету. Навчатися у КНТЕУ завжди було приємно. Але після утеплення стін ніякі морози не зможуть перешкодити навчанню та й університет набув сучасного європейського вигляду.

Присудження хору КНТЕУ звання «народний». Студентський камерний академічний хор було створено у 2006 році за підтримки ректора КНТЕУ Мазаракі А.А. Вдосконалення майстерності та саморозвиток допомагають хору досягати нових вершин.

#2 КНТЕУ

7


ВІД ПЕРШОЇ ОСОБИ

Мар’яна Чорнозуб, Марія Кладченко,Володимир Глушко

Цього ви не прочитаєте у жодному виданні, у жодній історичній хронології нашого університету – відверту розмову першого ректора Тамари Іванівни Скирди з редакцією журналу: про її роки навчання, історію створення нашого університету і навіть про студентське життя Анатолія Антоновича Мазаракі.

«Я прожила життя не даремно» Тамара Іванівна Скирда

ДОВГООЧІКУВАНА ЗУСТРІЧ З ПЕРШИМ РЕКТОРОМ КНТЕУ З Тамарою Іванівною ми зустрілись напередодні Міжнародного жіночого дня, щоб привітати та подякувати за довгі роки наполегливої праці, які вона віддала нашому університету, яким зараз ми можемо пишатися. Скажемо чесно – хвилювалися всі. Адже погодьтесь, не кожного дня випадає честь поспілкуватися з першим ректором. Але Тамара Іванівна не тільки сильна жінка, а й неймовірно приємна співрозмовниця. Тому бесіда з нею виявилась легкою, а головне – цікавою.

8

#2 КНТЕУ


шого секретаря Сталінського райкому партії в м. Києві. Через три роки почала працювати заступником голови Київського міськвиконкому з питань культури, освіти та охорони здоров’я. Саме ця посада навчила мене відповідальності, праці з людьми та розуміння всіх складнощів ведення господарства. Завдяки цим навичкам я і змогла збудувати інститут».

«Я народилася в с. Михайлівка Кіровоградської області, у сім’ї робітника-залізничника. Коли я закінчила дев’ятий клас, розпочалась війна, тому в шістнадцять років пішла працювати на Магнітогорський металургійний комбінат. У 1950 р. закінчила Кіровоградський педагогічний університет за спеціальністю «вчитель історії». Потім працювала на посаді Пер-

КІОТО,19: Ми знаємо, що 31 січня 1966 р. Радою Міністрів СРСР було прийнято постанову про створення Київського торговельно-економічного інституту (КТЕІ) і для новоствореного інституту гостро постало питання проектування та будівництва навчально-лабораторного комплексу, де повинні були розміститися всі служби навчального закладу. Як вирішувалося це питання? ТАМАРА ІВАНІВНА СКИРДА: Розпочати будівництво інституту на той час – справа не з легких, потрібно було розробити проект, знайти місце зі зручною транспортною локацією, щоб всі студенти та викладачі змогли доїхати до університету з будь-якої точки міста. Раніше ми орендували вісімнадцять шкіл для навчання і, уявіть, як було б не зручно постійно переїжджати з однієї школи до іншої, тому моєю головною метою було створення навчального комплексу з гуртожитками, актовою залою і їдальнею в одному місці. Отже, почали будувати перший навчальний корпус, у будівництві якого брали участь самі студенти. Найбільшою проблемою на той час була відсутність житла, тоді я писала листи до ректорів інших вузів, щоб забезпечили житлом хоча б сиріт і напівсиріт, і в результаті мені виділили 36 пільгових місць. Проводила набір викладацького складу за профільними спеціальностями та, завдяки допомозі уряду, забезпечила їх квартирами. У 1973 р. ми увійшли до нашого першого навчального корпусу,

звичайно, новину про новий київ­ ський ВНЗ знало все місто, тому Першого травня я приймала гостей з політбюро у складі дванадцяти осіб та представників влади, перед якими я звітувала про виконання будівництва Київського торговельно-економічного інституту. Одержавши схвалення з боку уряду, почала поступово розвивати навчальний заклад, і тут переді мною постали такі проблеми: для будівництва гуртожитків, актової зали та їдальні на суму від п’яти мільйонів потрібно мати дозвіл Москви. Скажу відверто – отримати його було не просто.

«Коли була розроблена документація з поправками, виявилося, що для будівництва потрібно більш як 5 млн. крб.! Такий кошторис уряд України не мав права затвердити. Потрібно було їхати до Москви і бити чолом багатьом чиновникам… Ректору вдалося отримати дозвіл на будівництво, але у дві черги. Проте потрібне було погодження уряду України…, який прийняв позитивне рішення».

#2 КНТЕУ

9


ВІД ПЕРШОЇ ОСОБИ Інститут ще не мав свого гуртожитку і це створювало певні труднощі в організації навчально-виховного процесу. Тому одночасно з будівництвом навчального корпусу було розпочато спорудження студентського гуртожитку. Як відбувалося перше студентське новосілля? Я пам’ятаю, коли ми урочисто відкривали перший гуртожиток (нині – це корпус «Г»), у нас навіть оркестр з міліцейського училища був і вся вулиця вийшла подивитися на це дійство. Гуртожиток був розрахований на 400 місць, на кожному поверсі стояв телевізор. В блоці на дві кімнати проживало п’ятеро осіб. Чи важко було стати студентом КТЕІ? Вступні випробування для абітурієнтів були важкі, відбір відбувався не по прізвищах, а за відповідними порядковими номерами, я боролася за чесність і рівні умови для вступників.

«У серпні 1969 р. святкували перше новосілля: державна комісія підписала акт про прийняття гуртожитку №1. Через рік перед студентами широко розчинив двері гуртожиток №2». «Отже, почали будувати перший навчальний корпус, у будівництві якого брали участь викладачі та студенти інституту».

но. Невипадково вступний конкурс був одним із найбільших у республіці». «Ректорат, громадські організації піклувалися про створення певного іміджу інституту. Вчитися в нашому вузі було престиж-

10

#2 КНТЕУ

Чим займалися студенти КТЕІ, крім навчання та наукової діяльності? Ми займалися розвитком художньої самодіяльності студентів, оскільки сама я виросла у співочій

родині, тому і студентів привчала до пісні. У нас був хор, заняття якого я відвідувала особисто. Пам’ятаю, наш хор брав участь в університетських змаганнях: ми обрали пісню, яка подобалася студентам, вдяглися в українські костюми і зайняли друге місце. Потім голова журі сказав мені: «Тамаро Іванівно, ми вас нагородили другим місцем за те, що ви – ректор – співали разом зі своїми студентами».

«Нові можливості в організації виховного процесу відкрилися із введенням до ладу актової зали та приміщень студентського клубу (1980 р.)…Популярними серед студентів інституту стали такі театралізовані тематичні вечори, як «Краса КТЕІ», «Дебют першокурсника», дні факультетів, «Вечір молодої господарки і сім’ї». Я започаткувала традицію посвяти для першокурсників. Пам’ятаю щирі сльози батьків на цьому святі, все ж таки своїх дітей віддають до вищого навчального закладу. Одним словом – я любила своїх студентів і мені здається, що


вони мені відплачували тим же. Мені дуже подобалося, коли студенти були творчими особистостями, уміли співати, танцювати. У нас був духовий оркестр, ми постійно ходили на різні демонстрації, створили футбольну та волейбольну команди для студентів.

тературу, взагалі я гуманітарій, а от математика мені не подобається до сих пір, хоч і була я ректором економічного вузу. Я організувала інститут, а інші нехай вже обчислюють формули.

Хочу розповісти вам історію зі студентського життя мого випускника, а тепер вже вашого ректора Анатолія Антоновича Мазаракі. На той час, він був студентом технологічного факультету і очолював комсомольську організацію. Одного разу я з адміністрацією ін-

«У КТЕІ значна увага приділялася розвитку фізкультури і спорту серед студентів і викладачів. З метою залучення студентів до занять спортом було створено команду ректорату з волейболу… Грали ректор, проректори, викладачі. Згодом стали проводитися спартакіади». Які предмети Вам подобалися найбільше під час Вашого навчання? Сама дуже люблю історію, лі-

Виступ ректора під час «Дебюту першокурсника» Команда ректорату з волейболу

#2 КНТЕУ

11


ВІД ПЕРШОЇ ОСОБИ Мазаракі А.А. прийшов за годинником». Я була просто шокована, але зауважила, що він сміливий і, головне, чесний хлопець. Звичайно, ми потім порозумілися.

ституту вирішила зробити подарунки кращим студентам і подарувати їм годинники. До списку нагороджених декан включив Анатолія Антоновича. Після нагородження до мене заходить декан з новиною про те, що студент Мазаракі А.А. відмовився від пода-

рунка. Чесно кажучи, моєму здивуванню не було меж. Він вважав, що не заслужив такого подарунка. Так і залишився той годинник лежати у мене в сейфі, але не надовго. Через півроку заходить до мого кабінету мій секретар і говорить: «Тамаро Іванівно, студент

Я дуже вдячна Анатолію Антоновичу за те, що він такий гарний господар, ­постійно розвиває і модернізує університет, забезпечує професійний розвиток студентів та надає змогу отримати європейську освіту, залучає висококваліфікованих викладачів, і я впевнена, що такою інфраструктурою може пишатися далеко не кожен навчальний заклад.

Життя – дорога нескінченна, По ній немає вороття, І, як учив Тарас Шевченко,– Життя – суцільне відкриття. Дивись на світ, немов на диво, Не обминай нічого в нім. Люби цю іскроплинну зливу, І дерево, й кострища дим, Трамвай на розі, і газони, І місто стишене, і сонне, і галас днини. Та над усе – люби Людину, Дай руку другу на віки, І з ворогом будь непідкупний, Вливайсь з нестримністю ріки У колобіг космічних буднів. Умій ти відкривати світ, У кожнім порусі і звуці – Оце і є життя наука І мудрий світу заповіт.

12

#2 КНТЕУ


РАДА СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

СТУДЕНТСЬКИЙ АКТИВ УНІВЕРСИТЕТУ НА 2012 — 2013 НАВЧАЛЬНИЙ РІК Марія Кладченко голова РСС КНТЕУ Ганна Бондаренко заступник голови Артур Баланов заступник голови Катерина Тетьора секретар ради Анастасія Пономаренко голова РСС ФЕМП Дарія Петренко голова РСС ФФБС Юлія Василишина голова РСС ФОАЕК Дарина Коссе голова РСС ФРГТБ Вікторія Бойко голова РСС ФТТП Ярослав Салига голова РСС гуртожитку №3 Анна Самолюк голова РСС гуртожитку №4

Лілія Семенович заступник, голова РСС гуртожитку №2 Наталія Березняк голова культурно-масового сектору Аліна Алєксєєнко голова профспілкового сектору Павло Бедрековський голова спортивного сектору Володимир Глушко голова інформаційного сектору Роман Бевза голова соціального сектору Ніка Урбанська голова організаційного сектору Ольга Пастернак голова навчально-наукового сектору Оксана Табала голова сектору «Центр розвитку кар’єри» Ольга Гребеннікова голова сектору координування ради Ярослав Бережанський голова «Студентської варти»

#2 КНТЕУ

13


ВІВАТ, МАГІСТРИ!

Світлана Пономаренко

ВИПУСК МАГІСТРІВ 18 червня 2013 року у Київському національному торговельно-економічному університеті відбулися урочистості, пов’язані з випуском 607 студентів-магістрів, з яких 94 студенти-відмінники.

14

#2 КНТЕУ

Взагалі, з латини «магістр» означає «наставник» або «вчитель». У сучасному розумінні його почали активно застосовувати в часи середньовіччя, коли в університетах і з’явилася ця наукова ступінь. Випуск магістрів – це подія, яка точно запам’ятовується на все життя. Тут вас накриє хвиля найрізноманітніших емоцій і переживань – сміх і сльози, радість і сум. А все тому, що студентство – це ціле життя. За ці 5-6 років ви отримаєте величезний


життєвий досвід, знайдете вірних друзів, дізнаєтеся багато нового та цікавого, зможете на повну реалізувати власний потенціал та спробувати себе в різних несподіваних іпостасях. Сум – бо не буде вже цієї приємної метушні на перервах, черг в їдальнях та кафе, найвеселіших свят у гуртожитках, що можуть тривати по кілька днів, а то і тижнів, рекордних термінів написань курсових та підготовок до іспитів, знижок у транспорті та кіно по студентсько-

му, пробок біля турнікетів, приємних змін в університеті… Всього так і не згадаєш. А радість – це звичайно диплом, мантії та очікування випускної вечірки з одногрупниками. А спробуйте згадати, як все починалося. Хвилюючі та неймовірно довгі очікування перед оголошенням списку зарахованих. А зовсім скоро ви, немов сліпі кошенята, блукали університетом, не знаходячи нікого знайомого, плуталися в корпусах, не могли знайти необхідну аудито-

рію, не справлялися з турнікетами та забували пропуски. А вже через рік – прийшли в нього зовсім іншими, немов і він змінився – все рідне, навколо старі знайомі, і стіни гріють. Так від сесії до сесії жилося вам весело. Ось і промайнули ці роки. І от тепер на вас чекає доросле життя. Нам вас не вистачатиме! Не забувайте рідний університет і ніколи не зупиняйтеся на досягнутому!

#2 КНТЕУ

15


КРАСА ВРЯТУЄ СВІТ

Юлія Чемерис, Володимир Глушко

Фото надані PR-службою конкурсу «СтудМісКиєва 2013»

ОЗБРОЄНА І ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНА

Коко Шанель зазначала: «Краса – це грізна зброя». Чи означає це, що наша героїня озброєна і небезпечна, тому що красива? Все може бути. Як би там не було, але ми не побоялися взяти інтерв’ю у «Міс КНТЕУ-2013» Анастасії Кисилиці, яка нещодавно отримала ще й титули Другої Віце-міс «СтудМісКиєва-2013» та «СтудМіс Інтернет-2013».

KIOTO19: Анастасія, в тобі – і це видно з першого погляду – є певна «іскра», щось, що змушує підкоритися твоїй чарівності буквально з перших хвилин знайомства. Твоя харизма допомагає тобі в житті? У роботі, навчанні, спілкуванні з людьми? Анастасія: Дякую, приємно це чути! Насправді я ніколи не замислювалася над цим питанням, просто завжди залишаюсь вірною собі, своїм принципам, адже головне – це чесність і щирість стосовно оточуючих – для мене це і є «харизма».

16

#2 КНТЕУ

І, можливо, завдяки цим якостям, спілкування з оточуючими і моє життя в цілому мене тільки радують! Як ти розумієш вислів Альбера Камю: «Краса – це вічність, що триває мить»? Наш світ наповнений красою, її можна зустріти всюди: у природі, в людях, у мистецтві..., але краса серця і душі – вона для мене вічна! Ти згодна з виразом: «Красива жінка не повинна бути занадто розумною – це відволікає увагу»? Кожна жінка повинна бути муд-

рою, а все інше – вторинне... Ти коли-небудь користувалася своєю зовнішністю в корисливих цілях? Скоріше ні, ніж так. Краса для кожного своя, але будь-яка дівчина може дозволити собі «скористатися» своєю посмішкою і чарівністю :) Як ти вважаєш, навіщо потрібні конкурси краси? Невже, щоб дівчині зрозуміти, що вона приваблива, обов’язково потрібно з кимось змагатися? Особисто для мене конкурс краси – це можливість проявити себе,


«Студентам бажаю терпіння, натхнення, бажання розвиватися та успіхів. Беріть участь у різноманітних конкурсах, конференціях, концертах, громадських організаціях, адже це дуже цікаво та буде, що згадати! Всебічно себе проявляйте, але й не забувайте про навчання»

відкрити щось нове і познайомитися з цікавими людьми! А з приводу змагатися – кожна дівчина повинна бути в собі впевнена і подібні конкурси тільки допоможуть підкреслити її привабливість! Розкажи, як проходила підготовка до конкурсу «СтудМісКиєва-2013». Якщо чесно, то особливої підготовки не було. Десь за два тижні до конкурсу пройшла репетиція дефіле, примірювання суконь та купальників, мабуть, і все. До конкурсу «Міс КНТЕУ-2013» я готувалася ретельні-

ше. З боку організаторів конкурсу в університеті більше уваги приділялося репетиціям, організаційним питанням та особистим проханням. Що б ти побажала дівчатам, які беруть участь у таких конкурсах? Впевненості в собі і просто отримувати задоволення від того, що відбувається. Назви своє особисте досягнення (не пов’язане з перемогами в конкурсах), те, чим ти пишаєшся. Я вважаю, що одне з моїх найбільших досягнень – це те, що я навчи-

лася слухати себе і слідувати своїм власним бажанням, а не діяти так, як цього хочуть оточуючі люди. Мені здається, це дійсно складно, адже не всі можуть відверто сказати, що живуть чужими мріями. Найбожевільніший вчинок, на який ти зважилася? Стрибок з парашутом. Тільки божевільні можуть на таке зважитися. Було шалено страшно, але я б хотіла найближчим часом це знову повторити. Якби постав вибір між кар’єрою та сім’єю, що б ти обрала? Однозначно сім’ю. У тебе є хлопець? Чи був він поруч з тобою на конкурсі? Хлопця немає ..., але зі мною було багато близьких і дорогих мені людей. Цього року ти закінчуєш університет. Що відчуваєш? Насправді, я ще не до кінця усвідомила, що скоро повністю порину в доросле життя та покину стіни вже такого рідного університету. Звичайно, буду сумувати за викладачами, посиденьками в буфетах та просто за кожним веселим днем, проведеним тут. Якщо б можна було повернутися на 5 років назад, змінила б ти спеціальність та університет? Ні, не змінила б. Спеціальність я обирала свідомо сама. Звичайно, бувають труднощі з викладачами на кафедрі, але, загалом, мені все подобається. А що стосується університету, то я з кожним днем все більше пишаюся, що навчаюсь саме тут. Адже КНТЕУ набуває популярності, розвивається і я його дуже люблю :) КНТЕУ – гарний старт для успішного майбутнього! Які в тебе плани на майбутнє – професійні та особисті? Спочатку, звичайно, скористатися знаннями, отриманими в нашому університеті і надалі спеціалізуватися і розвиватися саме в обраній мною галузі (банківській справі). Але при цьому не варто забувати про те, що я дівчина і в перспективі, звичайно ж, створення щасливої родини. #2 КНТЕУ

17


Надія Копилова

ВІДКРИЙ В СОБІ ЗІРКУ

ЗІРКОВИЙ КНТЕУ Те, що в КНТЕУ навчаються талановиті студенти, сумнівів не викликає ні в кого. Але дивлячись на багатьох зірок українського ТБ, не всі знають, де «суперстарз» здобували освіту та як проходило їх студентське життя. КНТЕУ попри серйозне ставлення до освіти, дбайливу підготовку спеціалістів, ніколи не обмежував студентів у розвитку творчих здібностей, тому і може похвалитися багатим культурним життям. А це вже не жарти, оскільки, мабуть, ніхто не здатен перелічити ту величезну кількість свят, концертів та урочистих подій, які є невід’ємною частиною університетського життя. І, можливо, саме сцена нашого університету допомогла збагнути свій талант тепер вже справжнім зіркам шоу-бізу. Ймовірно, важко повірити в те, що люди, яких ми із захопленням споглядаємо на екранах телевізорів, нещодавно ходили довжелезними коридорами нашого університету, пили чай в «Зеленці», складали екзамени і чекали на заповітні «зараховано» у заліковці. Але це ще не всі зірки, які є випускниками КНТЕУ та заслуговують уваги. Ви обов’язково про них дізнаєтесь вже у нових випусках «Кіото, 19». Тож, студенти, не гайте часу, а розвивайте Ваш потенціал та демонструйте власні таланти! Нехай про них дізнаються всі і, можливо, вже зовсім скоро саме Ви будете новою зіркою блискучого світу шоу-бізнесу!

1

18

#2 КНТЕУ

Олексій Саченок, відомий у світі шоу-бізнесу як Олексій Матіас, у 2011 р. закінчив КНТЕУ за спеціальністю «Менеджмент антимонопольної діяльності» заочної форми навчання. Він є одним із найуспішніших молодих поп-виконавців, а також був визнаний найкращим учасником «Фабрики Зірок». Ще зовсім нещодавно він у стінах нашого університету зваблював дівчат та робив перші кроки на шляху до зіркової кар’єри. В одному з інтерв’ю для «Комсомольської правди» розповів, що у студентські роки робив стінгазети та «методички», щоб задобрити викладачів під час сесії.


Ще одного красунчика КНТЕУ Максима Чернявського також слава не оминула. Відомий бізнесмен в яскравому світі шоу-бізнесу прославився як чоловік співачки, екс-солістки гурту «Віа Гра» Анни Сєдакової. І за словами знаменитої дружини, він здобув червоний диплом магістра. А зараз Максим найчастіше буває в Москві й Лос-Анджелесі та займається нерухомістю. Подейкують, що сімейне життя подружжя переживає буремні часи і вони збираються розлучитися. 2

фото: Віталій Юрасов, для UDance

3

Своїм танцювальним талантом сцену масштабного українського ТБ-шоу «Танцюють всі» підкорив один із випускників КНТЕУ Антон Рибальченко. У 2007 р. простий хлопець із Маріуполя переїхав до Києва та вступив до університету на спеціальність «Міжнародна економіка». У студентські роки багато вільного часу не мав, адже кожну вільну хвилину старався приділити хобі, та й недаремно, адже зараз він – один із найкращих танцівників України та мріє про відкриття своєї власної школи танців. А відоме талант-шоу допомогло сповна розкрити його справжній потенціал та осягнути всю силу власних можливостей.

Є серед випускників КНТЕУ крім танцівників, співаків, ще і ведучі, а саме спортивні ведучі. Олександра Лобода вже 2 роки є ведучою програми «ПроФутбол», яка транслюється на каналі «2+2». А навчалась красуня за спеціальністю «Облік і аудит». Основну частину студентського життя проводила в актовій залі, адже не пропускала жодного концерту. Свою кар’єру ведучої Олександра починала саме на університетській сцені. На першому курсі брала участь у конкурсі «Міс КНТЕУ», але перемогти не вдалося: «Попри всі мої надії і впевненість у своїх силах зайняла друге місце. Тоді ще пам’ятаю, мої подружки замовили мені особливий подарунок. Завершився конкурс. Ми всі виходимо з актової зали на вулицю і тут під’їжджає лімузин. Ми з подругами швиденько в нього сіли і цілий вечір каталися по Києву. Мені було дуже приємно», – згадує дівчина. А ще, крім знань та диплома, Олександра Лобода дякує університету за найкращу подругу, з якою і прямує по життю.

4 #2 КНТЕУ

19


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ!

Володимир Глушко

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ФАКУЛЬТЕТУ Фінансів та банківської справи 20 років…начебто небагато, але стільки всього пережили разом. Саме такі думки виникають у головах тих, хто має відношення до факультету фінансів та банківської справи.

Адже саме він відсвяткував ювілей, розпочавши цим калейдоскоп Днів факультетів 2013!

20

#2 КНТЕУ


Гарне промо-відео, гідне двадцятої річниці, побачило світ задовго до святкування цієї важливої події. У день свята поверх факультету був прикрашений подарунковими коробочками та величезним тортом, який так і хотілося скуштувати, якби він не був штучним. У холі корпусу «В» стояв бренд-волл, біля якого всі бажаючі могли зробити пам’ятне ювілейне фото. Проте сутність та призначення інших декорацій нам були не дуже зрозумілі. Концерт розпочався дійсно феєрично. Запальна музика та драйвовий виступ танцювального колективу факультету налаштовував на цікавий концерт. Варто зазначити, що факультет гарно прикрасив сцену золотими кульками, які створювали святковий настрій. Факультет зі святом привітала перший проректор Наталія Володимирівна Притульська. Декан факультету Тетяна Володимирівна Канєва подякувала адміністрації університету, викладачам та студентам за розвиток факультету та вкладання душі у кожну справу, у кожне заняття, що розвиває талановиту молодь та університет в цілому. Нагородили викладачів та працівників факультету. Між привітаннями почесних гостей глядачів розважали вокальними номерами представники великої родини ФФБС. Усі присутні мали унікальну можливість ще

раз насолодитися переможним танцем першокурсників факультету із конкурсу «Дебют першокурсника-2012». Концертна частина здавалося, що тривала значно менше, ніж в інших факультетів, адже була переплетена з офіційною частиною та складалась з танцювальних і вокальних номерів талантів факультету. Збірна ФФБС з аеробіки, яка вже третій рік поспіль є переможцем університетського конкурсу з аеробіки, ще раз продемонструвала свою майстерність та показала, що іншим факультетам слід ще багато тренуватись, щоб виграти наступного року :)

Загалом свято було веселим, воно вдалося. Бажаємо факультету процвітання, всебічного розвитку та побільше яскравих студентів!

#2 КНТЕУ

21


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ!

Юлія Боровиченко, Лесик Панасюк, Тетяна Гордієнко

Д ЕН Ь НАРОД ЖЕ ННЯ ФАК УЛЬТЕ Т У ТО В АРОЗНАВС Т ВА І ТО РГОВЕ ЛЬ Н О ГО ПІ ДП Р ИЄ МНИ ЦТВА Якими враженнями діляться першокурсники, які зайшли до університету? Кожного року, на кожному факультеті з уст кожного декана лунає фраза: «Наш факультет – це сім’я, а ви тепер частина цієї сім’ї». 15 березня одна із сімей, а саме факультет товарознавства і торговельного підприємництва святкував свій День народження.

22

#2 КНТЕУ


Офіційна частина концерту розпочалась із привітань декана ФТТП Віктора Анатолійовича Осики. З його промови дізнаємось про здобутки ледь не кожного студента факультету. Наголосив декан на таких приємних подіях у житті факультету як перемога на цьогорічному «Дебюті першокурсника», першість волейбольної команди у міжфакультетському змаганні, організація студентами великої кількості заходів щодо забезпечення захисту прав споживачів та інше. Віктор Анатолійович разом з ­Наталією Володимирівною ­Притульською нагородили активістів факультету та викладачів. Цікаво було спостерігати за відео-привітанням, що записали викладачі для своїх студентів на честь свята. Очевидно, що на факультеті панує задушевна атмосфера. Після привітальної першої частини концерту розпочалась друга, не

менш цікава. Шоу під назвою «Вечірній товарознавець» відкрили дівчата у чарівних сукнях і з не менш чарівними голосами, виконавши одноіменну пісню, розпочавши тематичне шоу. З новин, що зачитував жартівник-ведучий, дізнаємось, що ФТТП вже понад 40 років! Але родзинкою програми були не танці дівчат, не пісні п’яти вокалісток, серед яких була вже відо-ма нам усім учасниця шоу-конкурсу «Міс КНТЕУ-2012» Катя Полєжаєва, і не відеоролики. Здогадались вже, хто був прикрасою концерту? Ні? Викладачі! Ось хто на ФТТП – справжні зірки! Приємно врази-

ло єднання викладацького складу зі студентами, їхнє взаєморозумін­ ня та відсутність високих мурів – бар’єрів між ними. Вони з легкістю можуть жартувати та кепкувати і не ображатися один на одного. Такий мікроклімат, безперечно, сприяє успіхам як у навчанні, так і у творчій діяльності факультету.

Ми вітаємо ФТТП зі святом та бажаємо подальшого розвитку!

#2 КНТЕУ

23


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ!

Юлія Боровиченко

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ, МЕНЕДЖМЕНТУ І ПРАВА ФЕМП – це кілька тисяч студентів і одна єдина велика душа. 28 березня факультет святкував свій 47-й День народження. Як же відбувалося свято?

24

#2 КНТЕУ


Приємно вразила масштабність виступів, атмосфера і запал виступаючих, а також прив’язаність концерту до основної теми Дня факультету. Будемо сподіватись, що ФЕМП і надалі радуватиме нас такими цікавими та масштабними концертами. Бажаємо студентам натхнення та подальших успіхів в організації подібних свят!

Концепцією свята стало відродження планети після «кінця світу». Університет був оформлений відповідно у стилі поп-арт: красиво, яскраво, динамічно, хенд-мейдово. Вразила кількість декорацій, які приготували студенти факультету до свята. Скільки ж днів та безсон­ них ночей витратили студенти, щоб усі побачили цю красу? Напевно, кожен хотів сфотографуватись із величезним тортом, роботами з коробочок та медузами. І, нарешті, найцікавіше… Концерт! Офіційна частина була досить тривалою. Розпочалася вона державним гімном. Декан ФЕМП Наталія Миколаївна Гуляєва, привітавши зі святом, оголосила річні здобутки факультету, що були висвітлені

у презентації, та разом із першим проректором Наталією Володимирівною Притульською відзначила кращих студентів факультету за відмінне навчання, успіхи у науковій роботі та активну громадську позицію, почесних донорів нашого університету, а також найкращих старост академічних груп. Концертна програма розпочалася вражаючим відеороликом про кінець світу, який люди невпинно наближають. Але що обере людина у світі нових цінностей та ідеалів? Що буде надихати її у новому житті? Відкрив марафон хореографічний виступ студентів факультету на тему: «Світ багатих і бідних». Гроші, гроші, гроші… Ретро-костюми, декорації у стилі «західний світ

минулого століття» та запальний настрій виступаючих подарували чудові емоції глядачам. Втіленням мистецтва став виступ вокально-інструментального ансамблю та спів талановитих вокалісток. Далі на глядачів чекала романтична і чуттєва музична історія про палке кохання, що спалахнуло між багатим чоловіком та недосяжною красунею-співачкою. «Обійми мене», – і це апогей почуттів… Ні артисти факультету, ні глядачі не хотіли, щоб концерт завершувався, хотілося продовження. Це свято точно запам’ятається надовго! І завершився чудовий концерт синхронним груповим танцем і фінальною піснею.

#2 КНТЕУ

25


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ!

Юлія Боровиченко, Лесик Панасюк, Тетяна Гордієнко

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ФАКУЛЬТЕТУ 5 квітня у КНТЕУ відбувся черговий день факультету. Цього разу дивувати студентів своєю оригінальністю мав ФОАЕК, якому все ж таки 25 років.

Йдучи на концерт через корпус «А» в актову залу корпусу «В» здавалося, що сьогодні мають відбутись якісь кінопокази. Чому? Тому що перехід між корпусами, крім того, що був оформлений жовтоблакитними кульками, жовто-блакитними паперовими зірочками, які звисали зі стелі і були розвішані по вікнах, був обліплений афішами кінострічок (чому не постери, до

26

#2 КНТЕУ

обліку, аудиту та економічної кібернетики

чого тут афіші, і взагалі до чого тут кіно?) і на вікно була обперта пінопластова бобіна, яка ніби говорила: «Кіноафіші – це не просто так, задумано так, концепція». І тут вже стало зрозуміло, що темою свята став Канський кінофестиваль. Захід розпочався з Гімну України. Потім перший проректор, розповівши про історію факультету, разом з деканом факультету на-

городила викладачів і студентів. Офіційна частина тривала більше години, проте, напевно, факультет ні про кого не забув та нагородив усіх, хто цього заслуговує. Ведучими неофіційної частини стали три учасники команди КВН факультету, яких, напевно, знають в усьому університеті. Спочатку танцювали дівчата під пісню з фільму «Крок уперед 4», потім ведучі пожартували про Леонардо Ді Капріо і дівчина заспівала пісню із фільму «Титанік», яка точно нікого не залишила байдужим. Представники кафедри фінансового аналізу і контролю вирішили додати трохи офіційності концерту, прочитавши вірша про фінансовий контроль у стилі корпоративного гімну. Далі глядачам презентували відео від команди КВН «8 сантиметрів» під головну пісню серіалу «Друзі». За сюжетом відео студентка заходить до декана і говорить: «Я тут довідку принесла». Декан у відповідь: «… а я чай у переході купив», – і заварює студентці чай. Головна ідея була у тому, що всі на факультеті друзі. Завершальним акордом стала пісня «Не фінал».


Дякуємо ведучим, які дійсно створили святкову та невимушену атмосферу, додаючи гумористичного присмаку кожному номеру зі всесвітньо відомих стрічок. Факультет маленький, а душа в нього велика… Це побачили всі. Так тримати!

#2 КНТЕУ

27


Юлія Боровиченко, Володимир Глушко, Лесик Панасюк, Тетяна Гордієнко

РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ!

ДНІ ФАКУЛЬТЕТІВ: АНАЛІТИЧНА СТАТТЯ Мабуть, найгучніших і найяскравіших подій у нашому університеті саме п’ять на рік. Це – дні факультетів. Адже куди ще наші студенти вкладають стільки сил, енергії, старань та почуттів? Цього року ми провели розслідування та оцінили, як же студенти організували та провели це свято, щоб визначити, хто ж був найкращим :) І так, як казав Гагарін, поїхали!

ФФБС

3.5

ФТТП

3.7

ПРОМО-РОЛИК

Першим у навчальному році стартував ФФБС. Цікаве і тепле «промо» із зеленою дошкою у головній ролі, де розгорнувся цілий мультфільм, мальований крейдою, мабуть, не залишило нікого без позитивної нотки в серці, що оселилась там під веселу пісеньку-привітання. Браво тим, хто мав терпіння малювати, браво усміхненій дівчинці, що з’явилася в кінці і чи то задула свічечку, чи то вдихнула в ролик життя, і переходимо до наступного факультету.

Чим порадував ФТТП? Студенти зняли відеозапрошення на День факультету прямо на одній із вулиць Києва. Пританцьовуючи, вони крокували тротуаром, збираючи навколо себе все більше і більше людей, які дарували глядачеві веселі емоції у передчутті свята.

ОФОРМЛЕННЯ УНІВЕРСИТЕТУ ДЕКОРАЦІЇ ДИНАМІЧНІСТЬ МАСШТАБНІСТЬ ЗРОЗУМІЛІСТЬ ІДЕЇ ЦІЛІСНІСТЬ В ЕЛЕМЕНТАХ ДЕКОРУ

ФФБС вирішив не дивувати перехожих новомодними декораціями та прикрасив лише майданчик свого деканату, перехід із корпусу «А» до корпусу «В», і хол актової зали. Значна кількість яскравих подарункових коробочок, великий святковий торт та різнокольорові вітальні атрибути до будь-якого Дня народження прикрасили поверх факультету. Для прикрашання холу корпусу «В» факультет, мабуть, залучив до роботи дітлахів із найближчого дитячого садочка. Адже маленькі будиночки та книжечки виглядали дуже по-дитячому і стовідсотково сподобалися б дітлахам. Кожен, хто це побачив, напевно, на хвилинку згадав чудові безтурботні часи дитинства. Приємно здивував бренд-волл із символікою факультету, на фоні якого кожен міг зробити пам’ятне ювілейне фото.

28

#2 КНТЕУ

ФТТП у цьому аспекті обійшовся мінімалізмом. Але жовта «люстра» із великої кількості кружечків справді справила враження. Було дуже гарно та ефектно. Коридор корпусу «В» був оформлений у стилі «французької вулички» із декоративними ліхтарями, фотографіями та живою музикою. На цій вуличці дівчатам роздавали квіти. Все з дотриманням традиційної для ФТТП жовто-зеленої гами кольорів.


Дякуємо всім учасникам чудових свят на честь днів народження факультетів, бажаємо всім гарного настрою та успіхів у проведенні майбутніх свят!

ФЕМП

4.5

ФОАЕК

3.5

ФЕМП вирішив здивувати, знявши справжній короткометражний фільм про заступника декана і членів РСС факультету в головній ролі. Спочатку вони за круглим столом у повній темряві, нібито в останню ніч напередодні Дня факультету, вирішують, як провести завтрашнє свято на найвищому рівні. Кожен висуває якусь цікаву ідею, яка, на перший погляд, здається безглуздою і незрозумілою, а її втілення – просто нереальним… Проте, чи може то так задумано, продемонстрували ролик вже після святкування Дня факультету.

ФОАЕК вирішив не перейматися та не витрачати сили на зйомку промо-ролика, а зробити більше – провести свято за концепцією кінофестивалю, про що ми поговоримо далі.

ФЕМП як найбільший факультет університету намагався здивувати якнайсильніше. Концепція відродження після «кінця світу» трохи «спопсовила» свято, і, зважаючи на те, що очікування того кінця виявилося безглуздим, не дуже хотілося продовжувати цю неактуальну і дотепну тему. Яскраві парасольки, що звисали догори ногами зі стелі, паперові гірлянди, кольорові сходи, величезні кольорові віяла та навіть малюки-роботи з коробочок, як на відомих фото. На поверсі факультету зі стелі звисали медузи. Між поверхами висів величезний торт зі звисаючими аж до першого поверху стрічками. І це справді вражало. Динамічності і руху святу намагалися додавати аніматори, одягнені відповідно до концепції свята, і танцівниці, що знаходились на четвертому поверсі.

ФОАЕК вирішив оформити університет відповідно до концепції свого свята – у вигляді Канського кінофестивалю та дотримуючись традиційної жовто-блакитної гами кольорів факультету. Оформлений був їх рідний корпус «Д» та коридор корпусу «В». У корпусі «В» між сходами висіли жовто-блакитні паперові зірочки і фото викладачів, а на другому поверсі стояли великі пінопластові літери «Ф», «О», «А», «Е» і «К» бежевого кольору. Рідний корпус ФОАЕК ще на вході вітав аркою жовто-блакитних кульок, а на другому поверсі зі стелі звисали такі ж різнокольорові зірочки.

#2 КНТЕУ

29


РОЗПОВІДАТИМЕШ ОНУКАМ!

ОФІЦІЙНА ЧАСТИНА

Розпочався концерт ФФБС із танцю під шалену та драйвову музику. Студенти винесли золотий напис «ФФБС 20» й офіційну частину було розпочато! З привітальним словом виступила перший проректор Наталія Володимирівна Притульська. Декан факультету Канєва Тетяна Володимирівна розповіла про інноваційну роботу на факультеті та його стабільний розвиток вже протягом двадцяти років! Голова РСС ФФБС Петренко Дарія, не стримуючи емоцій, від чистого серця привітала рідний факультет зі святом та подякувала всім, хто працював та працює для створення такого сприятливого клімату на факультеті. Відео-привітання викладачів ще раз підтверджує, що ФФБС – велика дружня родина, де викладачі завжди йдуть назустріч студентам.

Перша, офіційна частина концерту, була присвячена привітальним словам. Декан ФТТП Віктор Анатолійович Осика розповів про здобутки та приємні події у житті факультету. Далі – нагородження грамотами ректора університету викладачів та студентів, що особливо відзначились цього року. Відзначили студентів, що сприяли розвитку факультету та принесли йому пошану у спортивних змаганнях, науково-дослідній роботі, культурно-мистецькій діяльності факультету, а також досягли високих результатів у навчанні.

КОНЦЕРТНА ЧАСТИНА

ПОЄДНАННЯ ІДЕЙ ДЕКОРАЦІЙ ТА КОНЦЕРТУ НАСТРІЙ

ФФБС вирішив показати розвиток музики і стилів танцю упродовж останніх двадцяти років, протягом років становлення та розвитку факультету. Номери концерту увібрали в себе традиції усіх тих років зростання факультету: від пісень та танців дев’яностих до сучасних танцювальних номерів та приголомшуючих композицій. Звичайно, важко перенестись у ті роки та передати атмосферу тогочасного танцю, проте колектив факультету вміло з цим впорався. Про співаків і не йдеться, все було на найвищому рівні. А збірна факультету з аеробіки ще раз довела, що недаремно має звання кращої команди університету. Проте відсутність єдиної концепції свята як допомагала організаторам, так і збивала з пантелику глядачів. Не ­завжди було зрозуміло до чого та чи інша пісня або танець, але, з іншого боку, факультет не був обмежений у виборі стилістики кожного номеру та мав повну свободу у їх постановці.

ФФБС 30

#2 КНТЕУ

3.5

ФТТП провів концерт під назвою «Вечірній товарознавець». Майстер-класи з дотепності легко може давати заступник декана факультету, «людина, яка не боїться бути смішною», учасниця КВН-команди «ПреПод» і просто хороша людина та гарна жінка Бондаренко Євгенія Віталіївна. Таким зарядом енергії може похизуватись далеко не кожен активіст університету! З відеоролика бачимо як проходять її будні. Ось що значить «на роботу, як на свято!» . Не менш популярна людина на факультеті – Голуб Богдан Олексійович. Якість жартів «made in ФТТП» цього викладача, мабуть, дуже висока, адже, коли ведучий лише почав оголошувати його, зал просто вибухнув від оплесків. На підступне запитання ведучого: «Який шлях до вашого серця?» Богдан Олексійович, усміхаючись, відповів: «Тільки через знання. Але якщо ви звернетесь до мене особисто, я можу показати вам набагато коротший шлях». Наприкінці – фінальна пісня з красунями-вокалістками і з танцювальними колективами, ведучими, викладачами та іншими студентами.

ФТТП

3.7


Офіційна частина ФЕПМ була довшою, ніж у попередніх факультетів. Концерт розпочався з Гімну України та продовжився сердечним привітанням першого проректора. Декан факультету Наталія Миколаївна Гуляєва також, привітавши, розповіла про річні здобутки факультету та разом із Наталією Володимирівною відзначила кращих студентів факультету. Із привітальним словом виступили почесні гості свята та голова ради студентського самоврядування факультету Анастасія Пономаренко.

Концерт ФОАЕК розпочався з Гімну України. Далі – нагородження найкращих. Серед викладачів та студентів відзначено кращих у різних сферах. Декан факультету Олександр Анатолійович Харченко розповів про здобутки факультету та плани його розвитку, побажав усім натхнення та успіхів. Далі на сцену вийшов завідувач кафедри фінансового аналізу і контролю Мних Євген Володимирович і дав зрозуміти, що офіційну частину нарешті можна завершити, зазвучала музика (усі відразу впізнали «Миллион алых роз»). Вірш, прочитаний Євгеном Володимировичем наприкінці офіційної частини, безсумнівно, викликав шквал овацій.

ФЕМП намагався не відхилятися від загальної ідеї свята. Концертна частина розпочалася вражаючим відео про те, що кінець світу неминучий, оскільки людина – вінець творіння природи – невпинно і невблаганно його пришвидшує. Що ж обере вона з початком нового життя, що буде відновлено? Які цінності? Гроші чи мистецтво? Розум чи кохання? У кожній із цих іпостасей виступили актори, до яких по черзі звертався ведучий. Не дуже, правда, естетично і скромно виглядав пристрасний поцілунок пари, що зображала «кохання», але закриємо на це очі. Цікава хореографія, справжні постановки у пісенному супроводі виглядали феєрично. Особливо «місячна хода» хлопчини під виступ університетського хору, що виконував пісню Майкла Джексона. Безсумнівно, Лео став зіркою всього концерту! :) Порадувала масштабність виступів, атмосфера і запал виступаючих, а також прив’язаність концерту до основної теми Дня факультету.

Ідея Канського кінофестивалю ФОАЕК продовжила втілюватись у концертній частині свята. Незрозуміло, правда, чому свято велося російською мовою у державному ВНЗ. Але троє запальних хлопців-ведучих справді змушували посміхатися кожного, запальний танець змусив глядачів остаточно прокинутися після офіційної частини, а пісня з кінострічки «Титанік» не залишила байдужим навіть найзакоренілішого циніка. Видовищним та ефектним став танок дівчат у білих сукнях при червоному світлі. Тривалий та яскравий концерт продовжується, та й гості не хочуть, щоб це чудове свято закінчувалось. В одній із мініатюр участь взяв Гордополов Володимир Юрійович, доцент кафедри фінансового аналізу і контролю, показавши свої надзвичайні хореографічні здібності, що викликало шквал емоцій у глядачів. Концерт завершився зворушливою фінальною піснею у виконанні чудових вокалісток. Варто зазначити, що атмосфера свята була досить гумористична, невимушена та пронизана наскрізь ноткою гумору. І це справді дуже радувало, адже після концерту залишилися вкрай позитивні емоції.

ФЕМП

4.5

ФОАЕК #2 КНТЕУ

3.5

31


ТРАДИЦІЇ КНТЕУ

Володимир Глушко

Свято майстерності та смаку А як ви проводите вихідний суботній день? Не вистачає смачних страв та цікавого й активного дозвілля? Тоді вам слід завітати на організований факультетом ресторанно-готельного та туристичного бізнесу Студентський фестиваль «Барбекю», який так полюбляють у нашому університеті. Основні завдання фестивалю: розвиток творчої активності молоді; закріплення професійних навичок приготування страв на вогні; залучення студентів до культурного життя, змістовного дозвілля та занять спортом. Журі: Назаренко Сергій Павлович – су-шеф ресторану «Дніпро», переможець і член журі міжнародних конкурсів із кулінарного мистецтва; Дідок Олексій Вікторович – су-шеф ресторану «Дніпро», золотий, срібний та бронзовий призер міжнародних конкурсів в Україні, Туреччині, Греції, на Кіпрі, випускник КНТЕУ; Кондратьєв Олег Миколайович – шеф-кухар промисловоінвестиційної корпорації «Укрпідшипник», переможець міжнародних конкурсів із кулінарного мистецтва; Грищенко Ігор Миколайович – доцент кафедри технології і організації ресторанного господарства КНТЕУ, член Правління Асоціації кулінарів України, член журі міжнародних конкурсів із кулінарного мистецтва.

32

#2 КНТЕУ


Учасники: факультети КНТЕУ: ресторанно-готельного та туристичного бізнесу (ФРГТБ), економіки, менеджменту і права (ФЕМП), фінансів та банківської справи (ФФБС), обліку, аудиту та економічної кібернетики (ФОАЕК), товарознавства і торговельного підприємництва (ФТТП); Вище комерційне училище КНТЕУ (ВКУ КНТЕУ); Ужгородський торговельно-економічний інститут КНТЕУ (УТЕІ КНТЕУ); Ужгородський торговельно-економічний коледж КНТЕУ (УТЕК КНТЕУ); Вінницький торговельно-економічний коледж КНТЕУ (ВТЕК КНТЕУ).

Щорічно фестиваль барбекю проводиться в 62 країнах світу, і КНТЕУ ще 7 років тому підтримав цю чудову традицію. Кращі з кращих зібрались чудового суботнього дня на стадіоні КНТЕУ, щоб продемонструвати свої знання та професіоналізм у кулінарному мистецтві. Кілограми м’яса, літри маринаду та величезна кількість різних смаколиків – напевно, кожен хотів скоріше це скуштувати. Глядачі також не залишилися голодними: кожен мав змогу поласувати улюбленими стравами, приготованими на вогні. Для присутніх гостей протягом фестивалю було організовано безліч розважальних ігор – починаючи від різноманітних спортивних змагань, закінчуючи

приголомшливим та цікавим «Квестом». Протягом фестивалю на сцені пролунало безліч пісень у виконанні найкращих студентів КНТЕУ. Майстер-клас з карвінгу провела Академія з карвінгу України, зокрема, її засновник – Чернець Марія Василівна. Кожен бажаючий мав нагоду навчитися вирізувати з овочів та фруктів дивовижні фігури. А тим часом учасники фестивалю представляли свої кулінарні шедеври членам журі. Що ж, переможців визначено та нагороджено, смачне барбекю з’їдене, яскраве свято завершено. Дякуємо факультету ресторанно-готельного та туристичного бізнесу за чудове свято та чекаємо на нього наступного року!

Результати Номінація «Страва в казані» Професіонали Аматори 1 ФРГТБ ФФБС 2 ВКУ КНТЕУ, ВТЕК КНТЕУ ФТТП 3 УТЕІ КНТЕУ, УТЕК КНТЕУ ФОАЕК Номінація «Барбекю» (індивідуали) Професіонали Аматори 1 ВКУ КНТЕУ ФФБС 2 ФРГТБ ФТТП 3 УТЕІ КНТЕУ, ВТЕК КНТЕУ ФОАЕК, ФЕМП Номінація «Барбекю» (команда) Професіонали Аматори 1 ФРГТБ ФЕМП 2 ВКУ КНТЕУ, ВТЕК КНТЕУ ФФБС 3 УТЕІ КНТЕУ, УТЕК КНТЕУ ФОАЕК, ФТТП #2 КНТЕУ

33


СТУДЕНТСЬКІ БАЛАЧКИ

Вікторія Мойсеєва, Володимир Глушко

«ТРУШНИЙ КНТЕУШНИК»..., який він? Протягом довгих студентських років наш спеціальний загін таємних агентів досліджував інтереси, бажання та поведінку студентів нашого університету. Після обробки даних, ми змогли намалювати портрет справжнього «КНТЕУшника» та вирішили поділитися з тобою частиною секретної інформації. Тсс... Тільки нікому :) За рік кожен має довести, що він – справжній студент. Отже, що повинен зробити «КНТЕУшник» протягом наступних 365 днів?

«Студент піде на все, щоб здати екзамен! Навіть... на лекції»

ÜДо ранку просидіти над семінаром, а потім проспати його ÜПриготувати борщ ÜСпалити їжу ÜПростояти в черзі на друк ÜВесело провести час у Парку Кіото ÜЗапізнитися на пару, пояснюючи це заздалегідь надуманою «відмазкою» – корки на дорозі, поламався транспорт, затримали інопланетяни :) ÜВивчити 29 білетів із 30 і на екзамені витягнути 30-й ÜЗавести будильник на 7:00, перевести на 7:05 і в результаті прокинутись о 9:00 Ü4 рази переробити курсову ÜВідсвяткувати здачу сесії, курсової, модулів у гуртожитку ÜВзяти участь у шоу «Інтуїція» на тестах ÜЗнати на 3, здати на 4 і дивуватися, чого не 5 ÜЗ нетерпінням чекати стипендії, оскільки в думках вже все розраховано, куди вона піде

34

#2 КНТЕУ

* «ТРУШНИЙ» – слово походить від англ. “true” – правда. Значення: правильний, справжній, істинний.


Завести один зошит на всі предмети Купити «опорник», так жодного разу і не відкривши

Постійно купувати найулюбленішу сосиску в тісті Û

ÜКудись подіти пропуск в університет, а згадати де він тоді, коли пара вже почалась

ТЕСТ

Чи є ви «Трушний КНТЕУшник»? Кожне питання має декілька варіантів відповідей, після яких зазначена кількість балів за ту чи іншу відповідь. Підсумовуйте набрані бали, щоб наприкінці визначити результат. Але, чур, відповідайте на питання правдиво! Отже, почали! 1. Ти студент КНТЕУ? Так Ні 2. Чи проживаєш ти у гуртожитку? Так Ні 3. Ти завжди приходиш на першу пару (якщо вона є)? Так, це святе! Ні, сон важливіше :) Інколи, коли мама чи сусід по гуртожитку стягнуть мене з ліжка 4. Чи доводиться тобі стояти у черзі на друк в університеті? Так, доооовго стою Ні, маю дома принтер та заздалегідь все друкую Іноді про щось забуваю та передруковую в сусіда :) 5. Чи часто ти купуєш сосиску в тісті? Так, вона дуже крута! Ні, надаю перевагу іншим стравам Беру запаси з дому Та ви що, я на дієті! 6. Ти часто читаєш/вчиш у громадському транспорті по дорозі в університет? Так, чого ж даремно гаяти час? Ні, завжди слухаю музику Ні, я живу в гуртожитку Готуватися до занять??? Ні, не чув :) Їжджу на власному авто, за кермом заборонено відволікатися! 7. Чи святкував ти коли-небудь здачу сесії, модулів у гуртожитку? Так, це дуже весело Ні, надаю перевагу більш світським місцям відпочинку Не святкую такі події 8. Часто ти забуваєш те, чого не знав? :) Так, зазвичай, коли питає викладач Ні, як можна забути те, чого не знав? 9. Чи зрозумів ти попереднє питання? Так Ні Не намагався зрозуміти 10. Чи очікував ти коли-небудь стипендію, в думках заздалегідь розрахувавши, на що її витратиш? Зі мною так завжди Ні, відкладаю стипендію на важкі часи :) Я забезпечена людина і не маю залежності від стипендії На жаль, я не отримую стипендію 11. Чи здавав ти якийсь предмет, так жодного разу й не відкривши опорний конспект? Завжди так здаю Я й навіть не купую ті «опорники» Ні, я користуюсь «опорником», так зручніше готуватися до заліків/екзаменів 12. Чи прогулювали ви пару всією групою? Так, ми ж студенти! Ні і не плануємо Хотілося б, але є одногрупники, які не хочуть прогуляти пару і нам тоді добряче влетить :) 13. Чи брав ти участь у шоу «Інтуїція» під час здачі будь-яких тестів в університеті? Хах, тільки перемога, тільки хардкор! Ні, я ретельно готуюся до тестів Не бачу сенсу готуватись, адже все одно будуть інші (невідомі) тести Не готуюсь, адже часто, натискаючи правильну відповідь, пише, що вона неправильна! Що за підстава? 14. Ти любиш КНТЕУ? Так, крутий кампус та гарні викладачі Так, я тут зустрів класних людей Так, люблю за все Ні, хочу скоріше отримати диплом #2 КНТЕУ

35


СТУДЕНТСЬКІ БАЛАЧКИ

ТЕСТ Результати тесту 32 – 25 балів

на попередній сторінці

Твоя життєрадісність та позитив не можуть не радувати! Проте тобі варто більше уваги приділяти навчанню. Оскільки це може відобразитися двійками на сесії та відрахуванням! Ти активіст та весела людина, яка не боїться нового та намагається руйнувати стереотипи. Ти можеш бути першопрохідцем в усіх сенсах. У тебе багато друзів (як ти вважаєш), проте більшість із них навряд чи прийдуть тобі на допомогу у важкі хвилини життя. Ти звик до «шари» та віриш у те, що все буде добре. Звичайно, це круто, проте не потрібно забувати суворі реалії нашого життя! Не варто «забивати» на все, адже іноді можна «забити» на те, що може перевернути твоє життя. Успіхів тобі!

24 – 19 балів Ти – «Трушний КНТЕУшник»! Вітаємо! Ти уособлюєш у собі найважливіші риси, притаманні справжньому студентові КНТЕУ: іноді можеш не піти на пару, іноді святкуєш здачу сесії в гуртожитку та й таке буває, що стоїш у черзі на друк. Любиш будь-які веселощі, проте, коли потрібно, буваєш дуже серйозною особистістю! Навчання для тебе не стоїть на першому плані, проте й не стоїть на останньому. Бувають і п’ятірки, бувають і додаткові сесії. Що ж поробиш? Це життя. Трішечки більше уважності та витримки – і ти на владному Олімпі! Чого й бажаємо!

18 і менше балів Ти, напевне, дуже старанний студент. Є два варіанти: або ти дуже прискіпливий до навчання і це є найголовнішим у твоєму житті, або ти просто «забив» на все та майже не звертаєш уваги на університет. Досить так вчитися або просто «забивати»! Навколо є така кількість прекрасних речей: насичене студентське життя, вечірки, кльові люди в університеті, безліч концертів та просто веселих днів. «Завчившись» або «забивши», ти просто не помічаєш цього, або не хочеш помічати. Ще є час все змінити! Не втрать свій шанс та проводь час весело та з користю! І буде тобі щастя :)

ÜОбуритися з приводу розкладу занять ÜВчити конспект у метро або маршрутці ÜУ 23:00 подзвонити одногрупнику і запитати, чи щось було задано на завтра Ü«Відчути» студентів, які щойно пообідали в їдальні НВО Ü«Промотати» стипендію на невідомо що, так нічого і не купивши ÜЗаснути на першій парі ÜПрогуляти пару всією групою ÜЗапам’ятати студентські роки у КНТЕУ на все життя ÜПереконатися, що КНТЕУ – найкращий університет з найкращими студентами

36

#2 КНТЕУ


.* н р 5г

1

ЛАНЧ-БОКС харчуйтеся в

* ціна може змінюватися в залежності від наповнення


ПІД ПРИЦІЛОМ ФОТОКАМЕР

Надія Копилова

МІС ФОТО ТА МІСТЕР ФОТО КНТЕУ 2013 14 лютого – це не лише День закоханих або день Святого Валентина, а це ще справжнє свято краси та грації. Саме в цей день були урочисто оголошені переможці конкурсу «Міс фото та Містер фото КНТЕУ 2013».

16 січня був оголошений старт щорічного фотоконкурсу КНТЕУ. Учасником міг стати будь-який студент КНТЕУ, окрім тих, хто брали участь минулого року. Для цього було необхідно розмістити своє фото у відповідному альбомі на Офіційній сторінці університету в соціальній мережі ВК. Понад 130 учасників виявили бажання випробувати себе. А 10 хлопців і 10 дівчат, які отримали найбільшу кількість «лайків», потрапили до фіналу. І вже на цьому етапі конкурсу розпочалася справжня запекла боротьба. Поки одні учасники штурмували соціальні мережі з проханням до друзів та родичів проголосувати, інші – вдавалися до хитрощів. Насправді, система «лайків» не

38

#2 КНТЕУ

дає об’єктивного результату. Існує безліч програм, призначених для швидкого збільшення «сердечок» під фотографією. Тому організаторами конкурсу було прийнято рішення створити незалежне журі, яке обрало фіналістів серед найбільш популярних та найгарніших фото. Таким чином, до фіналу потрапили такі претенденти на звання «Містер фото КНТЕУ 2013»: Антон Жемердєєв, Іван Шолудько, Сергій Лєско, Нестор Шубітідзе, Артур Баланов, Максим Лиманець, Віктор Чекан, Микита Бодня, Леонел Ешпаньол та Олег Шинкаренко. Серед дівчат змагалися: Юлія Бастюченко, Міла Бебех, Анна Борса, Аліна Варенюк, Наталія Гнатюк, Юлія Горецька, Ірина

Грицай, Інна Коміна, Святослава Попова, а також Діана Фомічова. Наступним етапом стала фотосесія. Кожного з фіналістів запросили до професійної фотостудії. Всі учасники мали вигадати образ, який їм до смаку. Хтось дивував романтичним стилем, декому до вподоби була класика, Леонел продемонстрував чималу схожість з Kanye West, Антон зі зброєю нагадав усім відомого Агента 007. Хлопці поставилися до конкурсу гідно, а деякі з них вирішили не займатися рекламою в соціальних мережах, а залишити все на розсуд публіки. Тому переможців було обрано досить чесно. Максим не очікував звання Віце-Містера, хоча й був одним із лідерів протягом


«

Успіх – це величезна робота над собою кожну мить і безперервний власний розвиток. Саме ці правила вам допоможуть у досягненні цілей, здійсненні мрій і самореалізації, що, безперечно, є однією із найважливіших складових життя. Тому намагайтеся вдосконалюватись, і тоді сам світ навколо вас стане кращим

»

Грицай Ірина Володимирівна ФЕМП, 1 курс, 18 група

Віце-міс фото КНТЕУ

#2 КНТЕУ

39


ПІД ПРИЦІЛОМ ФОТОКАМЕР

усього голосування, а переможець Леонел Ешпаньол став справжнім улюбленцем публіки, яка щиро нагородила його бурхливими оплесками. До речі, під час фотосесії знімалося відео, яке стало чудовим «промо» для конкурсу та отримало чимало схвальних відгуків, а також по-справжньому здивувало і навіть вразило глядачів. Серед дівчат ситуація склалася дещо інакше та складніше. По-перше, до останнього моменту не було зрозуміло, хто є лідером. Щогодини результати на сайті змінювалися і першість щоразу була за різними учасницями. І ось тут вже розпалилися справжні пристрасті. Окрім

промо-відео можна переглянути на каналі youtube.com/kyotostreet

40

#2 КНТЕУ

краси, привабливості, граціозності застосовувалися усі технічні засоби та інноваційні технології, щоб здобути омріяну перемогу. По-друге, для максимальної чесності голосування за фіналістів проходило на сайті студентського журналу «Кіото,19». З однієї IP-адреси можливо було проголосувати лише один раз, але й тут генії комп’ютерних систем «не дрімали». І у фінальному голосуванні саме серед дівчат були здійснені спроби «накрутити» голоси. Тому, справедливо, що 50% голосів – це результати Інтернет-голосування, а ще 50% голосів належало суддям, які виставляли кожному учаснику оцінки від 1 до 10, а потім сума всіх балів пере-

водилася у відсотки, і, таким чином, було обрано переможницею Ірину Грицай, а в Інтернет-голосуванні перше місце посіла Діана Фомічова, яка за оцінками журі була другою. Врешті-решт, після всіх розрахунків із зовсім невеликим відривом у 0,2% «Міс Фото КНТЕУ 2013» стала Діана. Смаки публіки та незалежного журі в цілому збігались, тому піддавати їх сумнівам не має сенсу. Тож, вітаємо переможців та всіх учасників конкурсу! Кожен із Вас гідний бути на обкладинках найкращих журналів світу і вже має своїх шанувальників. Ви вже є справжніми зірками КНТЕУ!


«

Ніколи не бійся робите те, чого не вмієш. Будь-яке досягнення починається з рішення спробувати

»

Лиманець Максим Васильович ФЕМП, 3 курс, 10 група

Віце-містер фото КНТЕУ

#2 КНТЕУ

41


Фомічова Діана Андріївна ФТТП, 1 курс, 3 група

Міс фото КНТЕУ


«

Більшою частиною мого успіху є підтримка близьких. А саме мамина віра змусила мене повірити в мою перемогу. Я вважаю, що в житті найбільший гріх у людини – це лінь, і через свої лінощі ми пропускаємо багато цікавого. Тому я намагаюся з нею завжди боротися, як можна частіше посміхатися і радіти кожній події в моєму житті. А взагалі, потрібно завжди залишатися Людиною і бути самим собою!

»

#2 КНТЕУ

43


« 44

#2 КНТЕУ

Дотримуйтеся вашої мети або мрії і ніколи не здавайтеся. Завжди, коли ви проходите через деякі труднощі, пам’ятайте, що життя не є досконалим

»


Ешпаньол Леонел Жоау Авеліну ФЕМП, 2 курс, 14 група

Містер фото КНТЕУ

#2 КНТЕУ

45


АРТ-КРАМНИЦЯ

Вікторія Дегтярьова

Фенічка «Кіото, 19» У час сучасних технологій люди, зазвичай, користуються речами, виробленими машинами. Проте, ще не так давно, Україна пишалася своїми народними майстрами, які виготовляли майже будь-що власними руками для повсякденного вжитку. А як давно Ви щось робили «hand-made»? Пропонуємо Вам не зволікати та вже сьогодні почати плести фенічки! Шукай інструкцію по плетінню фенічки на сайті журналу

46

#2 КНТЕУ


#2 КНТЕУ

47


НОВЕ СВЯТО КНТЕУ

Юлія Боровиченко, Оксана Гаджій

в КНТЕУ Подія, до якої готувалися кілька місяців. Талановиті організатори, що працювали не покладаючи рук. Злагоджена командна робота, де вклад кожного має важливе значення. Результат ми побачили на власні очі. 23 травня 2013 року на території Парку Кіото було проведено «Сушку». Що таке «Сушка»? Це специфічна виставка-обмін фотографіями: портретами чи пейзажами, чорнобілими чи кольоровими, зробленими професіоналами чи аматора-

48

#2 КНТЕУ

ми, – прикріпленими прищіпками до мотузки. Головна мета такого заходу – розкрити можливості кожного як фотографа, а також сприяти обміну фотороботами між людьми. Перша «Сушка» виникла ще у Санкт-Петербурзі у 2011 році. Нашу «Сушку» відвідала гостя із СанктПетербургу, яка була у витоках цього проекту – Ольга Луветау. Ідея «Сушки» у КНТЕУ виникла ще у лютому за ініціативи РСС ФЕМП та з часом досягла масштабів університетської акції. Передивившись

безліч варіантів, організатори зупинилися на Парку Кіото як місці проведення «Сушки». І, як з’ясувалося, не прогадали. Чи коїлося з вами таке, що коли заходили до парку, ніби потрапляли у зовсім інше місце? Таке відчували ті, хто відвідав Кіото 23 травня. Парк було важко впізнати. Між деревами натягнуті мотузки, на яких розвішано сотні різноманітних фотокарток. Кожен бажаючий мав можливість забронювати до п’яти фото, які йому сподобалися найбільше. Деякі з робіт фотографів користувалися такою популярністю, що «зарезервувати» їх хотіла не одна, і не дві людини! Ближче до імпровізованої сцени розташувався пульт діджея, звідки безперервно лунала запальна музика. Саме там розпочалось одне із основних дійств заходу – святковий концерт. Для початку троє молодих ведучих подякували Деснянській


районній у місті Києві державній адміністрації та університету за підтримку. Потім Оля Луветау зазначила, що «Сушка» у КНТЕУ приємно її вразила. Після її промови ­публіку розважили музичними та танцювальними номерами. Нам пощастило поспілкуватися з нашою гостею Ольгою Луветау. КІОТО,19: Скажіть, як зародилась ідея «Сушки»? Ольга Луветау: Ідею вигадав фотограф Андрій Кеззін. Не знаю як вона йому спала на думку, може як ­Менделєєву уві сні, але Андрій із цією ідеєю одразу звернувся до Академії фотографії, щоб втілити її у життя. Академія ідею підтримала і цілий рік мала на думці як це зробити. Коли я прийшла туди працювати, я побачила цей проект і ми його втілили у життя. Це була перша «Сушка», яка відбулася 25 травня 2011 ро­ку. Неймовірно, але проект всього за 2 роки став дуже популярним.

Чи є у нашій «Сушці» КНТЕУ щось таке, з чим ти не стикалася раніше? Якісь відмінні риси? Так! Наприклад, розважальне шоу – це дуже круто. Я впевнена, що і в інших містах подібні речі проходять, але в Петербурзі зазвичай менше простору для такого. Одного разу у нас була сцена, проте без співів і танців як у вас. І дуже приємно, що у вас багато організаторів – понад 20 осіб. У нас зазвичай 3 – 5 осіб. Є ще волонтери, проте вони працюють лише у день акції. А у вас – хтось знімав відео, хтось запрошував артистів, хтось узгоджував усі дії з університетом і містом, хтось натягував мотузки. За рахунок того, що це організовувала студентська рада, яка, на мій погляд, є досить міцною організацією, то і вийшло все дуже гарно. Це, напевно, і є тим, що вас вирізняє. До того ж усе це на добровільних засадах, вам не платять.

Що ти можеш побажати на майбутнє нашим організаторам? Це була перша, але точно не остання «Сушка» у нашому університеті, і тому цікаво почути поради від більш досвідченої людини. Є дещо, чого я бажаю усім організаторам у Києві – об’єднатися. Звісно, локальні «Сушки» – це непогано, але, я думаю, вам під силу зробити у місті велику акцію, в якій візь­ ме участь велика кількість людей. Зробити її масштабною, аби приєдналися фотошколи, університети, громадські організації і просто всі бажаючі, що можуть вивісити свої фотографії та привести своїх знайомих, батьків, дідусів із бабусями. Зробіть «Сушку» справді великою. Маємо надію, що даний захід стане традицією. Позитивні ­емоції, яскраві враження і нереальне натхнен­­ня –­це те, що потрібно сьогодні молоді. Приєднуйтесь!

#2 КНТЕУ

49


©

ЦИТАТНИК

Найпопулярніші фрази наших викладачів Пошук Отримані

81

Надіслані

Ви отримали 100500 цитат

люди

спільноти

ігри

музика

Спам

допомога

вийти

Написати повідомлення

Відобразити у вигляді діалогів Надіслано з діалогів

Бадах Ю.Г.

... Чайники вы!

Денисенко В.І.

... Не угадали – продавайте медали. Блондінка, ось чого ти з ним сіла, бо в нього київська прописка. На весну іди вже вчись маршировать. Ти шо совсєм глупий?

Сундук Т.Ф.

... ОГО – это женское слово

Самокиш О.В.

... Адин+адин, Et cetera-cetera-cetera, і так далі і таке інше, таке інше, таке інше

Ліпін М.В.

... Вот приходите вы ко мне потом в конце семестра и говорите: «Ну поставьте, у меня стипендии не будет». Отлично, у меня ее тоже не будет

Притуляк П.П.

... Під вербою стояти до 11, а то не встигнете конспект написати

Online

Online

50

#2 КНТЕУ


Надіслано з діалогів

Чорний А.Ю.

... Чем быстрей задачки вы решите, тем быстрей домой вы побежите. Кто последний выбегает, тот свет за собой выключает

Манжалій С.М.

... І як буде у нас остання пара, і будемо ми плакать і цілувацця під «Прощаніє славянки». Хто буде пропускать практичні, той буде відроблять на столі

Гусєва Н.Ю.

... Минус 100 и встретимся в аду

Мошковська О.А.

... Воно то те, але трішечки не те

Шкепу М.О.

... Тушите свет, бросай гранату!

Ванюшина О.Ф.

... Это ноль баллов

Попова Н.В.

... Ваш потяг пішов

Шашенко С.Ю.

... Це Вам не тринди-бринди

Карташова С.С.

Вища освіта в Україні не обов’язкова!

Online

Online

Online

Online

#2 КНТЕУ

51


ЗАВЖДИ ТРИМАЙ ПРИ СОБІ

ДОВІДНИК СТУДЕНТА НАЙВАЖЛИВІШІ ТЕЛЕФОНИ ТА НОМЕРИ АУДИТОРІЙ

52

#2 КНТЕУ


#2 КНТЕУ

53


НАВКОЛО СВІТУ З КНТЕУ

Наталія Кобець

МІСТО ЗГАСЛИХ ВУЛКАНІВ «Кіото,19» запроваджує традиційну рубрику «Навколо світу з КНТЕУ» про міста, з якими пов’язана історія університету. Наші традиції нас визначають. У першому номері журналу ми познайомили вас з м. Кіото – побратимом Києва, а цього разу – презентуємо колоритний і різносторонній нарис про ще одне місто, з яким вже 13 років пов’язана діяльність КНТЕУ. І хоча першим, що спадає на думку, коли думаєш про Францію є Париж, Ейфелева вежа, Лувр…, ми б хотіли, щоб після цієї статті ви вже не згадували тільки це місто, а згадували серце Франції – місто Клермон-Ферран, місто згаслих вулканів, місто з надзвичайно багатою історичною та культурною спадщиною.

Клермон-Ферран (Clermont-Ferrand) – це одне з найдревніших міст Франції, що виросло на схилі згаслого вулкану на півдні центральної Франції, у самому її серці. За давніх часів тут бушувала підземна пожежа і надра овернської землі розверзалися від вулканічних струсів, що призвело до утворення незвичайного та складного переплетіння гір, рівнин і ущелин. Тут все незвичайне: починаючи від навколишнього пейзажу і закінчуючи подвійною назвою міста, що символізує закінчення залишеної у віках боротьби між графами Овернськими і єпископами Клермонськими (аж до XVII ст. Клермон-Ферран був нічим іншим, як двома різними містами – Клермоном і Монферраном. У 1630 ро­ці едиктом короля Людовіка XIII їх об’єднали, але лише у XIX ст. вони остаточно зливаються в єдине місто, центром якого став Клермон, а опозиційний Монферран фактично перетворився у передмістя).

Блез Паскаль Найвидатніший житель КлермонФеррану. Математик, механік, фізик, філософ, письменник,

54

#2 КНТЕУ

літератор. Один із засновників математичного аналізу, теорії імовірності та проективної геометрії, творець перших зразків лічильної техніки, автор основного закону гідростатики. Відомий також відкриттям формули біноміальних коефіцієнтів, винаходом гідравлічного пресу й шприца та ін. Автор знаменитих «Думок» та «Листів до провінціала», які стали класикою французької літератури. На честь Паскаля названа одиниця вимірювання тиску (Паскаль), а також популярна мова програмування Pascal.

Одна з найграндіозніших церков центральної Франції – готичний кафедральний Собор Успіння Богоматері (Cathédrale NotreDame-de-l’Assomption de ClermontFerrand). Два чорні готичні шпилі, фрески, колекція живопису XIIXV ст., орган, унікальні вітражі XIII ст. (в списку французьких вітражів йдуть наступним номером після Сен-Шапель, Бурже і Шартра)… від собору віє середньовічністю… Головна особливість собору – його будівельний матеріал. Це унікальний чорний камінь вулканічного походження. До речі, колір цього вулканічного каміння місцеві жителі з властивою французам витонченістю іменують не чорним, а «подібним найтемнішій ділянці на крилі голуба».

Церква Нотр-Дам-дю-Пор (Eglise Notre-Dame-du-Port) Церква була збудована в XI ст. на древньому фундаменті розгромленої норманами церкви, і дуже скоро після свого будівництва навіки увійшла у всесвітню ­історію. Саме тут 27 листопада ­1095 року Папа Римський Урбан II виступив з полум’яною промовою і закликав


Вперше місто згадується грецьким географом Стратоном, який назвав його «метрополісом Оверні»

увесь християнський світ збиратися у хрестовий похід на Єрусалим. І визначив, таким чином, західноєвропейську політику на цілих 200 років. У невеликій крипті під хорами зберігається статуя Богородиці з чорного дерева («Чорна Мадонна») XVII ст., яка є точною копією візантійської статуї. У 1998 році комплекс базиліки НотрДам-дю-Пор був внесений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Площа Жод (de Jaude). Світський центр міста. Затишні кафе, тематичні магазини, два великі торгові центри: «Галерея Лафайєт» і «Центр Жод», сквер з фонтанами, оперний театр та ще одна візитна картка міста – монумент галльського вождя Версінгеторікса, який підняв повстання проти Цезаря і зумів виграти ту саму битву на плато Герговія. Сад Лекок. Для Клермону він такий же важливий, як для Парижу Єлисейські поля.

Сучасний Клермон-Ферран визначають три об’єкти-символи: кафедральний собор, кінна статуя галльського вождя Версінгеторікса та конічний вулкан Пюй-де-Дом, що велично підноситься над містом

B.Box Club – один із найкращих нічних клубів Франції, його танц­ майданчик, що вміщує 3500 осіб, є найбільшим у Європі. Оснащений надсучасним обладнанням. Девід Гетта тут частенько влаштовує свої феєричні сети. Місцевий університет був відкритий у 1810 році, а зараз в ­К лермон-Феррані вже навчаються більше 30 000 студентів.

Містом курсують сучасні монорейкові трамваї – «Fleur de Lave» («квітка з лави»)

#2 КНТЕУ

55


НАВКОЛО СВІТУ З КНТЕУ

Відомі шини «Мішлен» – родом з міста згаслих вулканів

Не менш відомий «Червоний гід» – родом з міста згаслих вулканів

56

#2 КНТЕУ

Жителям Клермон-Феррану дійсно є чим пишатися. Знамениті шини «Мішлен» і не менш відомий «Червоний гід» – родом з міста згаслих вулканів.

Червоний гід Мішлен

Історія «Мішлена» тягнеться аж від шотландця Чарльза Макінтоша, що винайшов прорезинений плащ. Але дивився він, як виявилося, набагато далі. Просто тоді ще не було автомобілів. А племінниця Макінтоша, що вийшла потім заміж за клермонського цукрозаводчика Добре, дещо чула про властивості гуми від дядька. І тут на її шляху опинився Едуард Мішлен – місцевий допитливий молодий чоловік. Творчо переопрацювавши спадщину шотландця, він винайшов пневматичну шину спочатку для велосипеда, а потім і для автомобіля. У 1889 році була заснована фірма «Мішлен і Ко», штаб-квартира якої досі зосереджена у Клермон-Феррані, і чинить істотний вплив на життя міста.

Цікаві факти • Перший ресторан, що отримав зірку «Мішлен» у колишньому Радянському блоці, був празький Allegro Prague. • А перший ресторан, відкритий українським ресторатором, що удостоївся згадування у «Червоному гіді Мішлен», став празький ресторан «La Veranda», створений ресторатором з Одеси Юрієм Колесніком та його партнером Савелієм Лібкіним. • У французькій комедії «Крильце чи ніжка» з Луї де Фюнесом у головній ролі, гід Мішлен перей­ менований в гід Дюшемен. • Реальні історії боротьби найкращих шеф-кухарів Франції зобразила кіностудія Pixar у своєму мультфільмі «Рататуй».

(Michelin, Le Guide Rouge) – найбільш відомий і впливовий ресторанний та готельний рейтинг, унікальний гід, за основу класифікації якого береться рівень та якість обслуговування. Видається з 1900 року.


Клермон-Ферран відомий 5-ма сирами, сертифікованими у відповідності з А. О. С. – це Канталь (Cantal), Сен-Нектер (Saint-Nectaire), Бльод’Овернь (Bleu d’Auvergne), Салер (Salers) і Фурм-д’Амбер (Fourme d’Ambert). Найвідоміший і найстаріший сир Канталь згадується у творах Плінія Старшого, древньоримського письменника (I ст. н.е.).

З усіх боків місто оточене горами (гряда Пюі), але головною відмінною особливістю даної місцевості є система (гряда) згаслих вулканів, серед яких головне місце посідає знаменитий вулканічний купол Пюй-де-Дом

(1465 метрів), який вибухнув приблизно 10 тисяч років тому, а нині там височіє телевежа, поблизу – метеорологічна станція та ресторан з чудовим панорамним краєвидом. Цікаві факти • Вулкан вважався священною горою як галами, так і римлянами, що побудували на її вершині храм Меркурія Думійского, звідки по одній із версій походить і його назва (Puy de Dome, від puy – гора і dome – собор, храм). І нині вулкан зберігає його руїни. • Останній раз виверження Пюй-деДом відбулося 8 тис. років тому. • Гряда Пюі має протяжність 40 кілометрів, складається з 48 шлакових конусів, 8 лавових конусів і 15 експлозивних кратерів і кратерних озер. Також цікаво те, що гряда вулканів та вулканічних утворень Chaine des Puys знаходиться дуже далеко від якоїсь тектонічної плити. • Ця вершина є найвищою точкою гірської гряди Мон Дом та входить до списку головних природних пам’яток Франції (Grands Sites de France).

• Вулкан пам’ятний дослідами. Саме ця височина була використана Блезем Паскалем для доведення існування атмосферного тиску. Цей до­ с­лід здійснив його родич Ф.Пер’є, а він відтворив його на паризькій вежі Сен-Жак. Саме ці відомі експерименти відкрили шлях систематичним дослідженням в області гідродинаміки і гідростатики, що зруйнували старі уявлення про те, що природа «боїться» порожнечі. • 7 березня 1911 року на вершині Пюй-де-Дом приземлився авіатор Ежен Рено – це був перший в історії 5-годинний переліт з Парижа. • Вершина Пюй-де-Дом є одним із етапів знаменитих велоперегонів Тур-де-Франс. Останніми роками Пюй-де-Дом облюбували пілоти-параглайдеристи та парапланеристи. Дійсно, з вершини гори відкривається прекрасний краєвид на навколишні вулкани і місто, і в гарну погоду можна побачити десятки парапланеристів, що ніби наслідуючи славу Рено, кружляють в ейфоричному захваті.

#2 КНТЕУ

57


ВІДКРИЙ НОВУ УКРАЇНУ

Наталія Кобець

КНТЕУ ЗА ЗДОРОВИЙ ТА АКТИВНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ! За давніх часів людиною було винайдено колесо, але дуже швидко стало зрозуміло, що одне колесо – добре, а два – ще краще. І на сьогодні дійсно саме велосипед є тим самим популярним транспортним засобом на Землі, яким користується просто неймовірна кількість людей у всіх куточках нашої планети, і навіть найбільш віддалених. Загалом, у світі нараховується більше півтора мільярда велосипедів. На демократичних байках їздять жителі африканських країн, а європейці надають перевагу велосипеду не через нестачу коштів, а з метою піклування про природу і чисте повітря та, звичайно ж, підтримки фізичної форми. Наслідуючи загальносвітові тенденції, адміністрація КНТЕУ й на своїй території обладнала спеціалізовану стоянку для поціновувачів екологічно чистого транспорту

Та велосипед – це не просто дуже корисно, це – надзвичайно цікаво! Класичний ледачий відпочинок здає свої позиції, а активний велотуризм став дієвим способом отримати свіжі враження. Сприятливий клімат, гори висотою до 1545 м, складні системи скель та каньйони, що поєднуються з пологими пагорбами, прохолодними долинами, лісами, різноманітними пляжами, що обрамлені каменистими схилами. Крим – найкраще місце для велотуризму в Україні! До того ж Крим прекрасний будь-

58

#2 КНТЕУ

якої пори року. Довгий світловий день, буйство зелені, чисте море і низькі ціни – весною; веселі компанії, тепле море, багатство місцевих овочів та фруктів – забезпечать прекрасну літню відпустку, а оксамитова осінь з ласкавим сонцем створять ідеальні умови вже для дальніх поїздок з можливістю насолоджуватися неймовірними фарбами осінніх пейзажів. Клімат півострова дозволяє й взимку займатися активним туризмом, але якщо вже не вело-, то можна захопливо покататися на лижах на Ай-Петрі!


#2 КНТЕУ

59


ВІДКРИЙ НОВУ УКРІЇНУ

60

#2 КНТЕУ


Що треба знати, щоб вирушити у велотур до Криму?

іншим. Зупинка в горах – не втрата часу, а захоплюючі враження. Обов’язковим атрибутом велоподорожі повинен стати шолом, і при необхідності – додатковий захист на коліна та лікті. І звичайно ж – правильні спеціалізовані речі забезпечать вам зручність та комфорт протягом усього шляху. А профільний рюкзак з системою аерокомфорту зі збалансованим розподіленням речей в ньому гарантуватиме правильне навантаження на спину.

Велотуризм в Криму: гори – не рівнина! Велотур по горам має свою специфіку і до нього треба відповідально та грамотно готуватися. І навіть якщо ви маєте величезний досвід поїздок в інших місцевостях (нехай навіть гористих) – Кримські гори халатність не пробачають. Не дарма, в радянські часи кримські дороги вважалися одними з найскладніших та небезпечніших на території СРСР. До речі, рельєф феодосійських доріг дуже схоНеобхідно ретельно жий на дороги тієї місцевості, де проходить продумати план помаршрут всесвітніх велоперегонів «Тур де дорожі та прокласти Франс» і саме тут тренувався чемпіон свімаршрут, та перш за ту 2000 року в перегонах з роздільним старвсе – визначитися з том і переможець «Тур де Франс» 2006 року типом поїздки – споукраїнський велогонщик Сергій Гончар. кійна велопрогулянка чи велотур з випробуванням своїх можливостей, «Що важливіше для успіху – розширенням горизонтів і навантаталант чи працьовитість? женням – від цього буде залежати А що важливіше для велосипеда – найголовніше – вибір відповідного переднє чи заднє колесо?» (Б.Шоу) велосипеда! Відправляючись у велопохід необПри розробці маршруту велотуру хідно оптимально укомплектувати необхідно врахувати, що 50 км по ремонтний набір та запасні частини! гірським тропам даються складніше, Але на всякий випадок, варто ніж 100 км по рівнині і тим більше попередньо дізнатися про кілька по шосе. Зменшення відстані не веломагазинів та веломайстерень на означає «менше проїдемо – менше шляху подорожі. І не забути разом побачимо». В горах, а особливо з велоаптечкою скласти медичну – Кримських, ви не зустрінете одногрупову або індивідуальну. манітності рівнинного пейзажу. Взагалі, збираючи речі у рюкзак Кожен поворот дороги відкриває для велотуру, треба пам’ятати, що нову мальовничу панораму. І якщо кожний зайвий кілограм, провезений ви не ставите за ціль «кілометри на на спині на 1 км відповідає тонні, час» – насолоджуйтеся краєвидом. За перенесеній на 1 м. наступним поворотом він буде вже

туристичний

гірський двопідвіс

гірський

Та головне – збирайте друзів, гарний настрій, фотоапарат – і вперед до нових вражень! Може завтра той «понеділок», з якого треба щось змінити. І не відкладайте на завтра те, що можна проїхати вже сьогодні! :) #2 КНТЕУ

61


ВІДКРИЙ НОВУ УКРІЇНУ

І не відкладайте на завтра те, що можна проїхати вже сьогодні! :)

62

#2 КНТЕУ


#2 КНТЕУ

63


Вікторія Мойсеєва

ПОРАДИ СТУДЕНТАМ

2013

СТУДЕНТСЬКИЙ ГОРОСКОП НА ОСІНЬ Овен

21.03 – 20.04 У першому місяці сезону успіх залежить від зосередженості на головній меті. Лінь та неуважність можуть звести нанівець всі твої досягнення. Отож, якщо не захочеться осіннім ранком йти на пари, то випий кави, з’їж шоколадку і з бадьорістю розпочинай новий робочий день. Не варто говорити «давай, до побачення» навіть останнім лекціям, є високий ризик того, що староста згадає давні образи. Листопад може принести багато уваги, яскравих вражень та любовних пригод. Будеш в ударі! Головне ­– не кинути початі справи, захопившись собою. Якщо виявишся в центрі уваги – лови момент!

Близнюки 21.05 – 21.06

Турбота і увага – це так приємно. Іноді потрібно зовсім небагато, щоб стало ще більш тепло і затишно. Запроси одногрупників на ароматний чай, зроби комплімент викладачеві, побажай успіхів знайомому, посміхнись випадковому перехожому. Задушевні розмови та щирі поради в якості бонусу гарантовані. Отож не випускай власний егоїзм на волю. Не забувай, що восени є достатньо свят, щоб робити подарунки і підіймати настрій оточуючим. Тим більше, що у Близнюків це дуже гарно виходить. Пари проходитимуть легко і весело. Озирніться навкруги, у вас же такі кльові друзі.

Лев

23.07 – 23.08 Осінь – золота пора, коли так хочеться любові та романтики, яскравих переживань та нових емоцій. Переоціни свої стосунки з коханою людиною. Слухай власне серце, воно допоможе зробити правильний вибір. Осінні сни обіцяють багато радості, адже найприємніші з них будуть збуватись. Не включай гордість, коли справа йде про оцінку. Рівномірно розподіляй свої справи. За семестр може накопичитись стільки граніту, що потрібно буде за тиждень все згризти. А ця дієта не з найсмачніших.

64

#2 КНТЕУ

Телець 21.04 – 20.05

Мрієш, щоб з понеділка твоє життя стало яскравішим? Все можливо! А пам’ятаєш дану тобою колись обіцянку: «З понеділка почну вчитися»? Тільки навіщо постійно відкладати важливе до понеділка, якщо можна почати прямо зараз. Розслабся, закрий очі та подумай про те, чого тобі більше всього хочеться в даний момент. Відкрий своє серце найсміливішим бажанням. Налаштовуйся на тотальну впевненість у собі та у свої сили, і – хто знає, може реальність стане ще прекраснішою, ніж ти тільки можеш собі уявити. Саме цієї осені збуваються мрії у Тельців.

Рак

22.06 – 22.07 Шановний Рак, заряджайся оптимізмом. Чим більше позитиву, тим краще. Адже бути студентом – це круто..., тільки навчання заважає. Але тобі під силу бути завжди у гарному настрої. Поповнюй запаси життєвих соків: мандруй, цілуйся, спілкуйся з приємними людьми. Осінь 2013 сприятлива для студентських зустрічей з друзями у Парку Кіото, просто будь собою! Слід згадати все, що у тебе є. Повір, цього не мало. Приймай із вдячністю новий день, а також те, що тебе оточують такі прекрасні люди. І дякую тобі за те, що ти є!

Діва

24.08 – 23.09 Настрій протягом сезону буде різко змінюватись. Не варто зациклюватись на осінній меланхолії. Знайди причини для радості та опору в мудрості іншої людини, можливо вона стане для тебе наставником або навіть кимось більше… Ти докладаєш до навчання небагато зусиль, проте успіхи – стабільні, так тримати. Однак не сподівайся, що і в подальшому вдасться зловити халяву, саме час взятись за розум і підручники. Разом з тим радій кожному теплому сонячному дню. Насолоджуйся істинною красою. Життя прекрасне і ти – теж!


Осінь – остання найчарівніша посмішка року Ельчин Сафарлі

Терези 24.09 – 23.10

Присвяти цю осінь собі! Без усіляких вечірок, галасливих компаній та постійних відривань з друзями. Пошукай гармонію, яку так давно шукав у собі. Почитай книги, займися спортом, сходи в театр, задовольняй потреби власної душі. І обережніше зі словами, є ризик, що вони можуть когось глибоко ранити. В першій половині осені все буде дратувати – то товариш позаду сміється занадто голосно, то ­викладач диктує занадто швидко, то черги в їдальні занадто довгі. Отож стримуй свій запал і не кидай слова на вітер. Спробуй бути добрішим і помирись з тими, з ким вже встиг посваритись. Час вибачень настав!

Стрілець 23.11 – 21.12

Стрілець, для тебе це дуже активний, насичений подіями і розмовами період. Відмінний настрій, отриманий разом із вранішнім зарядом бадьорості, сприяють твоєму самоствердженню. Друга половина сезону – сприятливий час для пошуку нових вражень та позитивних емоцій. Швидкий Wi-Fi в аудиторіях, смачна сосиска в тісті, привітлива бібліотекар, гумор викладачів – восени все це безумовно є факторами вироблення гормонів щастя в твоєму організмі, як ніколи.

Водолій 21.01 – 19.02

Прийшла осінь, і саме зараз, набравшись нових сил, зірки радять тобі зайнятися навчанням. Навіть не думай слухати музику чи грати в ігри на лекціях. Інакше є висока вірогідність спалитися на гарячому. В той час, коли захочеться відпочинку, можеш побігати по магазинах і оновити свою колекцію осіннього одягу. Те, що буде придбано цієї осені, прослужить довго. А ще на вулиці така краса, що не потрібно замислюватись над фоном імпровізованої фотосесії. Тож збирайся і задовольняй усі свої життєві потреби.

Скорпіон 24.10 – 22.11

Скорпіонам рекомендується проводити осінні дні у компанії друзів. Не варто сидіти вдома, адже стільки класних речей відбувається навколо! Відвідуй побільше публічних місць, знайомся з новими людьми, спілкуйся і навіть думати не смій про якісь свої приховані комплекси. Взагалі спробуй отримувати задоволення від того, що відбувається. Їж вітаміни, читай книжки, приймай ванни. Але про пари і домашнє завдання не забувай, це теж важливо. Адже на модулях, як на «Х-факторі», можливо все!

Козеріг 22.12 – 20.01

Девіз осені для Козерога – «Лише сміливим підкорюються моря»! Впевнено сідай перед викладачем і демонструй свою зацікавленість. Домашнього завдання виявиться знову забагато і воно, як ніколи, тебе дратує і стомлює. Але не засмучуйся. Те, що ти напрацюєш восени, буде продуктивним і згодом принесе свої результати. Виймай студентський з кишені і вимагай знижку навіть у продавців кавунів, жаліючись на голодне життя та низьку стипендію. Цієї осені повинно спрацювати, якщо заховаєш подалі свій iPhone.

Риби

20.02 – 20.03 Рибки – закрадається думка, що ви просто золоті! Все у риб на вищому рівні: і любов, і навчання, і друзі. Подумай, що тобі потрібно в житті. Час розставити власні пріоритети, осінь 2013 року сприятлива для започаткування грандіозних планів та втілення шалених ідей. Тож не гай вільного часу, а вкладай його у своє майбутнє. Займись науковою роботою – відчуй себе академіком! Так у тебе більше шансів отримати гарну оцінку та підвищити свій статус у викладача, якщо все пройде на «ура», звісно.

#2 КНТЕУ

65


ЗЕМЛЯ – НАШ ДІМ! НЕ ЗАБРУДНЮЙ ЙОГО! ПЕРШИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ЖУРНАЛ КНТЕУ

№2(2) 2013 Адреса редакції: 02156, Київ, вул. Кіото,19 +380 44 5314793

magazine@kioto.kiev.ua 19.kioto.kiev.ua

66

#2 КНТЕУ

Ми завжди раді новим обличчям у нашій команді! Журналісти, фотографи, верстальники, дизайнери та всі-всі, хто хочуть бути причетними до створення «Кіото, 19», ми чекаємо на вас! Щоб отримати більше інформації про видання та переглянути статті, що не увійшли до номеру, залишити відгуки та надати пропозиції щодо вдосконалення видання, долучитися до дружньої команди журналу, відвідайте нашу веб-сторінку.

Думка редакції може не співпадати з думками авторів. Відповідальність за достовірність фактів, за зміст статей та інших відомостей несуть автори статей. Без письмового дозволу Редакції заборонено будь-яким чином та з будь-якою метою використовувати повністю або частково, змінювати статті, фотографії та інші матеріали, які опубліковано в даному номері.


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ЗАПРОШУЄМО ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ ТА БАКАЛАВРІВ

ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

28 2013 26 2013 30 2013 21 2013 ВЕРЕСНЯ

Центр укладання договорів Центр довузівської підготовки Відділення довузівської підготовки іноземних громадян Інститут вищої кваліфікації

ЖОВТНЯ

+380 44 5314850, 5130777, 5314840 +380 44 5134736 +380 44 5314922, 5136354 +380 44 5190570, 5314898, 5443018

ЛИСТОПАДА

Україна, 02156, Київ, вул. Кіото, 19 +380 44 5133348 knteu.kiev.ua

ГРУДНЯ

Інформаційно-консультативний центр приймальної комісії

+380 44 5314888


vk.com/knteu

ТИ ЩЕ ДОСІ НЕ З НАМИ? ПРИЄДНУЙСЯ!


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.