Page 1

zima 2013

dnů v OC

Letňany

Seznamte se s mistryní světa Tipy pro zdravý spánek Sýrové pohoštění s úsměvem Andělské dárky


Tajemství sněhové

vločky Když se z nebe začnou snášet první vločky a ulice i domy pokryje sníh, hned nám ta krutá zima venku připadá mnohem snesitelnější a krásnější. A je nádhera, jak se takový malý kousek vody dokáže změnit, než přistane na zemi.

Sněhová vločka v sobě ukrývá mnoho tajemství. Je křehká a přes 95 procent jejího objemu tvoří vzduch. Průměrná vločka se skládá ze 180 mi­ liard molekul vody, které se ve výšce zhruba šesti kilometrů nad zemí proměňují v jemné ledové krystaly. Každá sněhová vločka je jedinečná, spojuje je pouze šestiúhelníkový tvar. O tom, jak bude vypadat, až dopadne na zem, rozhoduje měnící se teplota a vlhkost v jednot­ livých hladinách atmosféry, kterými při své pouti do našeho světa prolétá. Přestože vnímáme vločky jako krystalově bílé, jsou ve skutečnosti úplně průhledné. To jenom naše oko vidí zlomy krystalů bíle. Vločka na sebe cestou na zem také nabaluje všechny nečistoty a prach. Jednou tak prý v Rusku padal oranžový sníh. To tehdy, když se Kazachstánem prohnala silná pouštní bouře.

Co jste možná nevěděli Vločka rekordmanka Běžná sněhová vločka je velká od 0,5 do 1 cm. Vůbec největší vločka spadla 28. února 1887 v americké Montaně. Měla průměr přes 38 centimetrů, což dokládá zápis v Guinnessově knize rekor­ dů. V Anglii naměřili v roce 1951 vločky o průměru 12,5 cm, u nás měla zatím ta největší jen dva centimetry. Dopadají rozbité, ale hrají Pouhá čtvrtina sněhových vloček se k nám dostane s nepoškozenou strukturou. Po cestě do sebe totiž vzájemně narážejí a drobné konce se prostě ulámou. Veselejší zprá­ vou je, že když vločka dopadne na vodní hladinu, vydá zvuk. My ho sice neslyšíme, ale vánoční kapři možná ano. Říká se, že: „Žádná sněhová vločka se nepři­ zná k odpovědnosti za lavinu.“ „Láska je jako sněhová vločka – když si myslíš, že ji držíš pevně v dlani, roztaje.“


aktuality

4

Zimní Letňany V předvánočním čase se postaráme o vaše dárky i o zábavu. Přijeďte do Obchodního centra Letňany a užijte si konec roku v pohodě.

Invaze Gormitů

V sobotu 16. 11. od 10 do 18 ho­ din bude OC Letňany čelit invazi Gormitů. Tyto populární figurky jsou oblíbené jak sběratelsky, tak v podobě hrdinů v tele­ vizním seriálu nebo v jednom z nejprodávanějších časopisů pro kluky v ČR. Na návštěvníky čekají soutěžní stanoviště, kde mohou vyhrát hodnotné ceny, maskot i projekce nových dílů seriálu.

Národní potravinová sbírka

Tip na nejlepší dárek Hledáte ten pravý dárek, který zaručeně udělá radost úplně každému? My takový máme. Dárkové poukazy v hodnotě 200, 500 a 1000 Kč lze uplatnit v kterékoli prodejně OC Letňany a platí celý rok od zakoupení. Získáte je u infostánku, a navíc dostanete zdarma i dárkovou obálku.

Dne 16. 11. 2013 od 8 do 20 hodin proběhne v hypermar­ ketu Tesco v Obchodním centru Letňany akce s názvem Ná­ rodní potravinová sbírka. Během této akce mohou zákazníci v hypermarketu Tesco zakoupit a darovat potraviny, které budou prostřednictvím potravinových bank distribuovány po­ třebným lidem v nouzi. Tesco k celkové hodnotě darů našich zákazníků přidá 20 % navíc.

Nové obchody

V polovině října jsme v OC Letňany otevřeli zcela nový obchod – BAMBULE Království hraček. To bude letos pod stromečkem rozzářených dětských očí! Stále ještě novotou voní obchod StarDECO, který je doslova nabitý inspirací na vánoční dárky. Najdete tu spoustu krásných a originálních bytových doplňků od obrazů přes pohodlné polštářky až po dekorativní svíčky. A nově otevřená kavárna ve vídeňském stylu, Coffeeshop Company, je ideálním místem pro klidné zastavení nad šálkem dobré a kvalitní kávy během předvánočního honu za dárky.

Hobití putování

O víkendu 7. a 8. prosince budou v OC Letňany probíhat celodenní akce pro rodiče s dětmi. Vydej­ te se s námi po stopách Bilba Pytlíka a jeho přátel na cestě do světa fantazie. Přijďte se pobavit a zasoutěžit si!


5

Světové Vánoce Vánoce jsou svátky, které slaví téměř celý svět, jen jejich podoba se různí. Zvyky jednotlivých zemí mají svá specifika, jež svátkům přidávají punc originality a jedinečné atmosféry. V současné době, kdy svět má hranice do široka otevřené a cestování je neodmyslitelnou součástí života každého člověka, se i u nás rozšiřuje trend vyjíždět do zahraničí i na Vánoce. Lidé tak využívají příjemné dny volna, které jim svátky nabízí. Obchodní centrum Letňany pokračuje po loňském úspěchu s vá­ noční výzdobou v mezinárodním duchu tak, aby přiblížilo návštěv­ níkům Vánoce v různých zemích. Je vždy příjemné přijet do zahraničí a znát alespoň základní zvyky tamních obyvatel. Zvlášť když jde o období tak bohaté na tradice a zvyky, jako jsou Vánoce. Cestovat tudíž mohou všichni, i ti, kteří letos žádnou cestu neplánovali. Jednou procházkou pasážemi cen­ tra návštěvníci zažijí Vánoce v Americe, Asii, Skandinávii, Evropě a chybět nemohou ani české tradice.

4 Mikuláš a jeho parta Ve čtvrtek 5. prosince od 16 do 19 hodin potkáte v OC Letňany Mikuláše, anděly a čerty. Za básničku, za písničku, ale ne za zlobení bude vaše dítko odměněno. Vezměte své děti do Letňan a oslav­ te tak s nimi Mikulášův svátek, v klidu a bez patálií.

� Vánoce pro vaše uši

Zastavte se během předvánočního shonu a nasajte domácí pohodu s kouzlem krásného slova. Obchodní centrum Letňany pro vás bě­ hem tří předvánočních sobot (30. 11., 7. 12. a 14. 12.) přichystalo veřejné čtení. Nejde však o klasické autorské čtení či projevy hodící se spíš do televizních debat. Doslova a do písmene pro vás posta­ víme příjemné a pohodlné čtenářské zákoutí v obývacím pokoji, kde uslyšíte úryvky krásné literatury. Ty vás naladí, pohladí i uklidní a jen jako třešnička na dortu dozdobí předvánoční čas.


rozhovor

Od malička mě to táhlo k raketě


Zuzana Kubáňová je mladá maminka plná energie. O tom, že to nejsou jen planá slova, svědčí skutečnost, že je zároveň mistryní světa v racketlonu, bývalou mistryní republiky ve squashi a autorkou nového cvičebního stylu. Přesto působí neuvěřitelně skromně. Seznamte se. Jste mistryní světa v racketlonu, sportu, jehož jméno nejspíš mnoha lidem nic moc neříká. Představíte nám ho trochu? Racketlon často přirovnávám k atletickému desetiboji, modernímu pětiboji nebo triatlonu. Je to zkrátka čtyřboj, který se skládá z nejpopu­ lárnějších raketových sportů – stolního tenisu, badmintonu, squashe a tenisu. Se svým soupe­ řem projdete tyto disciplíny v uvedeném pořadí po sobě, ve všech hrajete do 21 bodů. Jde o každý bod, protože ty se sčítají, a kdo jich má víc, postupuje pavoukem do dalšího kola. Každý sport se řídí svými obvyklými pravidly, jen je zde trochu upraveno střídání podání, mění se vždy po dvou bodech. Racketlon původně vznikl ve Skandinávii, v ČR je asi deset let, ale v zahraničí ho znají mnohem déle.

Říká se, že když umíte držet raketu a hrát v jednom sportu, zvládnete lehce i ty ostatní. Opravdu to tak funguje? To je celkem diskutabilní. Znám skvělé badmin­ tonáře, kteří ve svém sportu dokázali mnoho, ale v racketlonu se prostě nechytí. I když tu svoji dis­ ciplínu vyhrají, v ostatních třech ztratí příliš bodů a nepostoupí do dalšího kola. Navíc racketlon se hraje jinak i takticky – nesmíte dělat nevynucené chyby, protože jde opravdu o každý bod, který vám může v závěru chybět. Mně osobně dělal největší problém ping-pong. Je to hodně technická discip­ lína a já radši běhám. Velký vliv má i psychika, především u tenisu, který se hraje jako poslední, dělá „hlava“ divy. Najednou víte, že soupeři stačí uhrát třeba jen 10 bodů a už bude mít takový náskok, že ho nemůžete porazit.

Na vašich stránkách se dočteme, že jste nejdřív hrála výborně tenis, ale pro zranění jste tento sport musela opustit. Jak to tehdy bylo? Už od malička mě to táhlo k raketě, a protože jsem z Pelhřimova, měla jsem nejblíž k tenisu. Co si pamatuji, trávila jsem skoro všechen čas na tenisových dvorcích a do tréninku mě nikdo nutit nemusel. Často bylo spíš potřeba dostat mě z kurtu taky domů. Bohužel, po deseti letech tenisové kariéry, která nebyla vůbec špatně rozjetá, jsem začala mít potíže s loktem. To se ukázalo jako zásadní problém a nakonec jsem v 18 letech s tenisem skončila. Brzy jsem ale s překvapením zjistila, že při squashi mě loket nebolí. A bylo rozhodnuto. Do squashe jsem se pustila závodně a během asi čtyř let jsem se stala ženskou squashovou jedničkou v ČR.

Jste mistryní světa, dokonce šestinásobnou. Chápu to dobře, že už dlouho nemáte v racketlonu konkurenci ani ve světě? Tak to úplně není. V singlu jsem mistryní světa jen jednou. Loni jsem ve finále prohrála o jediný bod, takže jsem neobhájila. Ostatní tituly jsou ze čtyřhry a mixu. V zahraničí je konkurence rozhodně mnohem větší a vím, že se klidně může stát, že prohraju s kýmkoli. Stačí, abych neměla den a některá disciplína mi nevyšla. Ale zatím se celkem daří. V Česku hraju s muži a jsem na žebříčku někde kolem 3. až 7. místa.

Není kombinace čtyř sportů ještě vražednější než hrát jenom samotný tenis nebo squash? Je pravda, že to není snadné. Asi nejtěžší je umět se zbavit návyků z jednoho sportu a nepřenášet je do druhého. Ale některé návyky třeba z tenisu jsem naopak dokázala velmi rychle zužitkovat i ve squashi, takže to není vždy jen na škodu. Vražedné to je vůči tělu. Musíte si skuteč­ ně začít všímat té jednostranné zátěže a věnovat se také posilování a regeneraci. Ale co je hlavní, racketlon je krásný v tom, jak je pestrý a jak jsou vidět výsledky poctivého tréninku jednotlivých disciplín. A jednoho dne zjistíte, že dokážete dě­ lat sparing partnera tenistovi i squashistovi, takže je to vlastně i dost praktický sport.

Který sport z těch čtyř máte nejraději a proč? Je to ten, který vám jde nejlépe? Nejlíp mi jde squash, který mám vážně moc ráda. Zatím to vypadá, že mezi světovými racketlo­ nistkami je můj squash nejsilnější. Letos se mu chci znovu více věnovat i samostatně. Člověk se sice u squashe dost naběhá, ale je méně technický a také psychicky se u něj cítím nejjistěji. Hodně mě baví i badminton, který však bohužel právě teď trénuji nejméně, což mě dost mrzí. Není to trochu nákladné, když musíte mít na každou disciplínu jinou raketu, boty, míčky...? Tak teď jste trefila hřebík na hlavičku. Někdy mám trochu pocit, že si v tomhle směru věci špatně časuji nebo špatně vybírám. Po sportovní stránce obvykle všechno klapalo, v tenise, squa­ shi… Trenéři se mnou rádi spolupracovali a já jim

Kdo je Zuzka

Narodila se v Pelhřimově, ale po gymnáziu odešla do Prahy studovat na FTVS. Tady také potkala svého manžela, se kterým má tříletou dceru Nikitu. Dnes je pro ni sport koníčkem, zaměstnáním i životní nutností. O Zuzce, racketlo­ nu a jumpboxingu zjistíte více na www.zuzanakubanova.cz.


rozhovor

8 odpočinek, relax, šlofíček, další trénink... Dnes záleží hodně na domluvě s manželem, kdy mi může vypomoct s malou, o finančních možnos­ tech celé rodiny, o čase, který chci věnovat sobě, manželovi, Nikitce, práci a odpočinku. Musím říct, že je to celkově dost náročné, ale zároveň moc hezké. Snažíte se Nikitu už teď vést ke sportu? Ona se vede sama. Opakuje, co vidí. Jednou si vy­ bere sport podle vlastních představ. My můžeme jen poradit a být dobrým vzorem. Doma máte malou parádnici, zajdete si občas spolu do OC Letňany udělat si hezký den? Jojo, OC Letňany máme doslova za barákem, takže samozřejmě už proběhl nějaký ten vláček, zmrzka, nákup dárků a oblečení... V kině jsme s malou statečně a úspěšně absolvovali Šmouly 2 – a když se poštěstí sehnat hlídání, ráda si večer vyrazím do kina s manželem.

plně důvěřovala. Jsem od narození dříč, a když něco dělám, tak celým srdcem. Talent by prý u mě taky nějaký byl, aspoň to sem tam někdo řekl. Na tvrdou zem jsem ale vždycky přistála po finanční stránce. Naštěstí mám sponzory na výbavu (rake­ ty, bagy, oblečení), což je prostě skvělé, a bez nich by nešlo ani to, co zvládám nyní. Ale financovat si výjezdy na turnaje do zahraničí je dost těžké. Pro­ blém je, že racketlon ani squash nejsou olympijské sporty, takže se sponzoři nehrnou ani tehdy, když už máte nějaký ten mistrovský titul doma. Je to škoda. Neděláte jenom racketlon, ale i řadu dalších sportů. Dokonce jste si nechala „patentovat“ vlastní cvičení... prozradíte nám o něm víc? Zmiňované cvičení vzniklo proto, že jsem se chtěla po porodu dcery Nikity, které teď budou tři roky, brzy vrátit do vrcholového sportu. Hledala jsem, jak to udělat co nejlépe, nejefektivněji, nejrych­ leji – a vymyslela jsem si JUMPBOXING, což je vlastně bezkontaktní kickbox na trampolíně. Cvičení je šetrné ke kloubnímu systému, skvěle se při něm zapojí oběhový a dýchací systém a využije se každý sval. Zkrátka posílíte tělo, zlepšíte kondici a zároveň se vyřádíte! Lekce vám uteče hrozně rychle a přitom tělo dostane dávku pořádného pohybu. Právě JUMPBOXING předcvičuji v Blue Orange a v kontaktu jsem i se Sport­ centrem Praha v Letňanech. Jste tedy vrcholová sportovkyně, trenérka, cvičitelka a také maminka. Jak to všechno zvládáte? To hlavně díky Tomíkovi, který je skvělý tatínek, manžel i sparing partner. Samozřejmě si uvědomuji, o kolik jednodušší bylo dělat vrcholový sport, když jsem ještě neměla dítě. Trénink,


bydlete

Tereza Kostková – tvárˇ kolekce zima 2013/14

bydlete

www.infinite-infinite.com

úsporně

www.2bl2.cz • Nové byty z II.etapy v prodeji • Energ. náročnost budovy sk. B - úsporné • Ve stand. vybavení bytu rekuperace VZT • Modulové bydlení - novinka na trhu • Ideální bydlení pro aktivní rodiny s dětmi

volejte 800 340 350 I. etapa 90 % bytů prodáno

Úřad MČ PRAHA 18

OC LETŇANY

Centrum Olympia, Olomoucká 90, Olomouc o Jánská 7, Brno o Obchodní centrum Letňany, Veselská 663, Praha 9 o Galerie Harfa, Českomoravská 2420/15a, Praha 9 o Perlová 6, Praha 1 o Biskupská 31, České Budějovice o Masarykovo náměstí 472, Hradec Králové

zeleně

Výstaviště LETŇANY

Metro LETŇANY


módní inspirace

Velká a malý Když rodiče před sedmi lety přivezli Matýska z porodnice, Valince bylo přesně tolik, kolik je jemu teď. Ze začátku ho brala spíš jako panenku a chvílemi ji i trochu štvalo, že se všechno točí jen kolem něj. Jenže když se na ni prvně zasmál, hned věděla, že malého brášku by nevyměnila za nic na světě.

Tažný pes zelený svetr, 399 Kč, H&M vesta, 999 Kč, S.A.M. fialové džíny, 899 Kč, H&M sada čepice, šála, rukavice, 489 Kč, Next kotníčkové boty, 1199 Kč, Humanic hvězdná čepice, 179 Kč, Next béžová čepice s bambulí, 249 Kč, H&M šedá šála, 1350 Kč, PME Legend vzorovaná šála, 799 Kč, H&M žlutá bunda, 3790 Kč, Camel Active kožešinová vesta, 2850 Kč, Momon Fashion červené brýle Relax, 399 Kč, Mania


Správná dvojka

Nejdřív Valérie vozila malého Matěje v ko­ čárku a chlubila se s ním spolužačkám. Když Matěj povyrostl, začala s ním chodit na dětské hřiště a dneska už by nikdo nespočítal, kolik hradů z písku společně postavili a kolik námořních bitev sehráli. Samozřejmě jsou i chvíle, kdy to mezi nimi pořádně zaskřípe, protože Mates je hodně akční a občas pošťuchuje Valču Když se venku objeví první vločky, tak dlouho, až to nevydrží a honí ho po přilepí Matěj nos na okno a nedočkavě celém bytě. Ale za pár minut už se pozoruje kopec za domem. Jakmile ho po­ zase chechtají... kryje alespoň tenká vrstva bílého sněhu, hned se shání po pekáči. Valina ještě donedávna jezdila z kopce s ním, ale teď už spíš dohlíží, aby si Mates nic nezlomil a nebyl promáče­ ný od hlavy až k patě.

Padá sníh, jedeme na saních

Líná posádka svetr, 1050 Kč, Planeta Kids vesta, 1770 Kč, Chica&Chico džíny, 299 Kč, H&M ušanka, 299 Kč, Next boty, 799 Kč, Humanic keramický pekáč, 216 Kč, Tesco náramky, 149 Kč/sada, H&M béžová šála, 399 Kč, Bershka modrá vesta s kožešinou, 3990 Kč, Calypso

dámský kabát, 11 990 Kč, Camel Active ponožky Desigual, 500 Kč, KBS brusle dámské, 1599 Kč, Intersport čepice s kšiltem, 489 Kč, Lego Wear červený dětský batoh, 280 Kč, Day Bags oranžové boxerky, 790 Kč, Calvin Klein


módní inspirace

12

Jarda Jágr

Sledovat hokej v televizi není špatné, ale na ledě s opravdickou hokejkou je to mnohem zábavnější. Když vzal táta jednou Matěje s sebou na trénink do letňanské Ice Arény, hned se rozhodl, že jednou bude slavný jako Jarda Jágr. Od té doby žadoní, aby ho rodiče zapsali do hokejové školy Františka Kučery. Prý snad příští rok...

Ach ty sladkosti

Pokud jde o čokoládu, je Matěj jako asi každé dítě k nezastavení. Kdyby to bylo na něm, klidně by se živil jen sladkost­ mi. Valérie tvrdí, že kdybyste se ho zeptali, co by si vzal s sebou na pustý ostrov, určitě by řekl, že hromadu čoko­ lády. Bez ní se přece vůbec nedá žít!

Čokožrout svetr, 399 Kč, H&M džíny, 399 Kč, H&M tenisky, 299 Kč, H&M čepice, 299 Kč, H&M Pilulky moudrosti, 59 Kč, Tabák Valmont Příliš práce škodí, 89 Kč, Tabák Valmont Alergie na ranní vstávání, 79 Kč, Tabák Valmont krabice na vločky, 259 Kč, Kika čokoláda Lindt, 85 Kč/ks, Le Chocolat & Vin vajíčko Kinder, 24,90 Kč, Tesco čokoláda Kinder, 17,90 Kč, Tesco

Hokejista bunda, 1999 Kč, Lego Wear kalhoty, 699 Kč, S.A.M. čepice, 299 Kč, Next rukavice, 149 Kč, H&M boty, 1299 Kč, Reno hokejka Bauer, 1299 Kč, Intersport catcher Pokémon, 299 Kč, Dráčik svítící kostlivec, 25 Kč, Dráčik


13

Vzorňák

Je to teprve pár měsíců, co Matěj nastoupil do školy. A jako každého správného prvňáka ho čeká předvánoční besídka. Protože se rád předvádí, bude na besídce jako ryba ve vodě. Dokonce dostal velkou roli, bude hrát na flétnu – ne v orchestru, ale sólo! Doma pilně cvičí, což u něj není moc obvyklé. Stejně jako to, že už týden přemýšlí, co si na tu slávu oblékne. Že by v tom měla prsty jeho krásná spolužačka Kačenka?

zelené rukavice, 489 Kč, Lego Wear adventní kalendář Lego, 499 Kč, Dráčik letadlo Lego, 299 Kč, Dráčik chlapecké boxerky, 249 Kč/sada, H&M karty Pokémon, 99 Kč, Dráčik sáček na cvičky, 109 Kč, Dráčik aktovka, 1139 Kč, Dráčik kasička prasátko, 99 Kč, Kika hároš magmák, 99 Kč/ks, Dráčik

Filharmonik džínová košile, 399 Kč, H&M sako, 599 Kč, H&M kalhoty, 399 Kč, H&M pásek, 200 Kč, Chica&Chico boty, 599 Kč, H&M

Hrajeme na flétnu, 219 Kč, Knihy Dobrovský kniha s flétnou, 372 Kč, Knihy Dobrovský vůně Tours Kids, 140 Kč, Sephora oranžový pásek, 499 Kč, Tornado


módní inspirace

14

Nadaná malířka

Možná budete jednou její obrazy obdivovat v galerii, zatím se však Valérie svými výtvory moc nechlubí. Ale malování ji náramně baví – a ráda se také obléká do originálních a trochu bohémských modelů. Jako by se právě vrátila z Paříže. Většinou maluje různá tajemná zákoutí, ale občas si troufne i na portrét. Když loni maminka rozbalila její vánoční dárek, skoro se dojetím rozbrečela. Dostala totiž obrázek celé rodiny, který Val potajmu nakreslila podle fotky z dovolené.

Dárečky

Brouzdání po obchodech baví všech­ ny holky, Valérii nevyjímaje. I když nemá peněz nazbyt, na vánoční dárky si z kapes­ ného vždycky našetří. Pro mámu a tátu už má vybráno ve Firmě na zážitky Allegria, ale o dárku pro bráchu hodně přemýšlí. Ne, že by nevěděla, co by se mu líbilo, má opač­ ný problém, z hromady nápadů musí vybrat ten jeden nejlepší. Musí zjistit, co napsal do dopisu Ježíškovi...

Umělkyně košile, 399 Kč, Kenvelo svetr, 599 Kč, H&M džíny, 999 Kč, Bershka barevné náramky, 149 Kč, H&M náušnice, 150 Kč/ks, Paradox tenisky, 1299 Kč, Humanic

vodovky s paletou, 255 Kč, Activáček štětce, od 52 Kč, Activáček taška, 1299 Kč, Humanic pasparty, 39 Kč, Kika barevné tužky, 19 a 26 Kč, Activáček tempery, 195 Kč, Activáček tužky obyčejné, 33 Kč za 5 ks, Activáček plastická guma, 32 Kč, Activáček černý pásek Desigual, 1290 Kč, KBS sluneční brýle Relax, 279 Kč, Mania

Vánoční nákupy svetr, 599 Kč, H&M kožešinová vesta, 899 Kč, H&M šedé džíny, 599 Kč, H&M nákrčník, 149 Kč, H&M čepice, 249 Kč, H&M rukavice, 399 Kč, Bershka náušnice, 150 Kč/ks, Paradox kabelka, 399 Kč, H&M kotníčkové boty, 2199 Kč, Humanic

příšerka Engendros, 199 Kč, Dráčik model Renault, 249 Kč, Dráčik dárkové stuhy, 37,90 Kč, Tesco stuhy, 89 Kč/ks, Na karneval inteligentní plastelína, 259 Kč, Dráčik model formule, 299 Kč, Dráčik fialové návleky, 850 Kč, KBS boty, 3695 Kč, Pery


15

Princezna z pohádky

Do tanečních se jí nechtělo, jenže pak babička vyprávěla, že se s dědou seznámila právě v taneč­ ních na prodloužené a dodnes si pamatuje, jak se s ní svět zatočil, když ji poprvé vyzval k tanci. Tak se Valča přihlásila a dneska se jde podívat na ukázkovou taneční hodinu. Šaty má úplně nové a přes ně krásné bolerko. A protože chce rebelsky ukázat holá ramena, oblékne si kože­ šinku obráceně. Teď je to perfektní.

Ve víru tance šaty, 499 Kč, H&M kožešinové bolerko, 1660 Kč, Infinite safírové náušnice, 13 885 Kč, Primossa řetízek, 5092 Kč, Primossa přívěsek, 3957 Kč, Primossa prstýnek, 5275 Kč, Primossa perlové psaníčko, 450 Kč, Kabelky lodičky, 1199 Kč, Humanic

zrcadlo, 559 Kč, Kika náušnice, 349 Kč, Primossa zlaté náušnice mašličky, 596 Kč, Via Uno psaníčko třpytky, 799 Kč, Humanic parfém Marc Jacobs, 990 Kč, Sephora zrcadlo, 390 Kč, Sephora pouzdro, 490 Kč/ks, Handy Mobil make-up palette, 790 Kč, Sephora

kovový řetízek, 299 Kč, H&M univerzal atomizer, 390 Kč, Sephora toaletní taštička Desigual, 770 Kč, KBS boty s kožešinou, 1399 Kč, Humanic punčocháče, 199 Kč, Danelo béžové lodičky zdobené, 1299 Kč, Reno


ochutnávka

Řekněte sýr Poslední měsíce roku jsou tradičně obdobím, kdy jedna návštěva střídá druhou. A všechny se sluší pohostit. Na našich svátečních stolech se místo chlebíčků a dortů stále častěji objevují různé druhy sýrů. Důvod je jasný – nakrájené je máte za pár minut a přitom i na malém talířku dokážete hostům nabídnout pestrou škálu chutí, které jen málokdo odolá.


Vyberte si ten pravý Existuje hned několik způsobů, jak se ve světě sýrů zorientovat. Kritériem může být druh použitého mléka (kravské, ovčí, kozí), chuť (s bylinkami, plísní, uzené atd.), ze­ měpisný původ, obsah tuku v sušině či způsob srážení. Pro hostitele je asi nejzajímavější dělení sýrů podle délky zrání a tvrdosti. Čerstvé sýry neprocházejí procesem zrání a mají konzistenci podobnou tvarohu. Nejznámější jsou žervé a cottage. Měkké sýry zrají pouze tři až pět týdnů a obsahují vyšší procento vody. Patří mezi ně i oblíbené plísňové sýry, které mohou mít ušlechtilou plíseň na povrchu i uvnitř. Polotvrdé sýry zrají většinou do jednoho roku, jejich plátky jsou pružné a dobře se zpracovávají, z této kategorie se nejvíce prodávají čedar, gouda nebo eidam. Tvrdé sýry zrají až čtyři roky, charakteristická je pro ně vysoká a pevná kůrka a obvykle mají tvar velkého bochníku.

Sýr se potřebuje rozdýchat Aby si sýr udržel svou typickou chuť a vůni, uchovávejte ho v  chladném prostředí a dbejte na to, aby byl pečlivě zabalený a neosychal. Použijte potravinovou fólii, alobal nebo skleněnou či porcelánovou dózu. A každý druh zabalte zvlášť, nikdy neskladujte pohromadě například sýry plísňové a zrající, protože by se od sebe mohly „nakazit“. Před servírováním pak sýr z  ledničky vyndejte a  ponechte přibližně hodinu a  půl při pokojové teplotě, stejně jako se nechává třeba červené víno, aby se plně rozvi­ nulo jeho aroma.

Královské dělení Jíme i očima, takže je potřeba vykouzlit přitažlivou sýrovou podívanou. Skuteč­ ným uměním je pak správné krájení sýra. Dnešní kuchyňské vybavení naštěstí zahrnuje celou řadu pomocníků, od speciálních nožů přes plátkovače až po krá­ jecí strunu. Porcování sýra by však mělo být nejen úhledné, ale také spravedli­ vé. Zlaté pravidlo mistrů zní: každý kousek musí mít zhruba stejný podíl kůrky. Menší kulaté a čtvercové sýry krájejte na trojúhelníky jako dort, výseč tvrdého nebo plísňového sýra rozdělujte paprskovitě od středu nejnižší strany, válcovité sýry rozřežte na kolečka.

Ohlásila se nečekaná návštěva?

Kde je jejich domov

Itálie – gorgonzola, parmezán Francie – roquefort, camembert Nizozemsko – gouda, eidam Švýcarsko – ementál, raclette

Připravte neodolatelně křupavou a hlavně rychlou pochoutku s vyzrálým tvrdým sýrem Gran Moravia. Postup je velmi snadný. Z  tenkého plátu listového těsta rádlem nakrájejte čtverečky a proužky nebo podle vlastní fantazie vykrájejte na­ příklad kolečka a srdíčka. Potřete rozšlehaným a osoleným vajíčkem a posypte jemně strouhaným sýrem Gran Moravia. Navrch můžete přidat mák, sezam nebo sekané vlašské ořechy. Opatrně přendejte na vymazaný plech a při 200 °C pečte dozlatova. Podávejte samotné nebo s různými pomazánkami z tvarohu a samozřej­ mě se sklenkou červeného nebo bílého vína.

Silvestrovská hostina sýr Gran Moravia, 90 Kč, La Formaggeria korbáčiky, 80 Kč, Ovčí sýry struhadlo Fackelmann, 209 Kč, Tesco


bydlení

18

Čaj o páté Když je venku počasí, že by ani psa nevyhnal a už v pět se stmívá, je šálek horkého čaje přesně to, co potřebujete. Pokud se chcete jen rychle zahřát, stačí vám obyčejný hrnek. Ale je-li vaším cílem pohoda a lepší nálada, dopřejte si čajový rituál se vším, co k němu patří.

Jaký máme nejradši?

Podle průzkumu společnosti Oxa­ lis Češi za rok spotřebují přibližně 280 gramů čaje. Nejoblíbenější jsou stále čaje ovocné, druhé místo za­ ujímají zelené a teprve za nimi jsou černé a bylinné čaje.

Božský nápoj

Tradice pití čaje je stará už pět tisíc let. Prý byl objeven úplnou náhodou, když vítr sfoukl lístek divoce rostoucího čajovníku do kotlíku s vroucí vodou. Ať už to tenkrát bylo jakkoli, důležité je, že naši prapředci si čaj oblíbili a díky nim si ho můžeme vychutnávat i my. A nemusíme se omezovat jen na jeden druh, na výběr máme čaj černý, zelený, bílý, oolong a různé další. Všechny pocházejí ze stejného keře – čajovníku čínského, liší se pouze zpracováním. V současnosti se slovem čaj mylně označují i ovocné nebo bylinné nálevy, což ve skutečnosti pravé čaje nejsou. Ale ono to vlastně nevadí, hlavně že nám chutnají.


19

Cesta kolem světa

Vychutnejte si čaj o páté jako praví Britové – s máslovými sušenkami, sendvičem a samo­ zřejmě s mlékem. Avšak pozor, Angličané nalévají čaj do teplého mléka, nikdy naopak! Tvrdí totiž, že kdyby se mléko nalévalo do čaje, pokazí se jeho chuť i aroma. V Japonsku zase mají čajový obřad, který trvá čtyři hodiny a má spoustu přísných pravidel. Rusové nedají dopustit na silný černý čaj s hromadou bílého cukru, v Tibetu do zeleného čaje přidávají jačí mléko a v Mongolsku dokonce i tuk a sůl.

Pro dlouhé zimní večery 1/ bílá čajová konvice, 274 Kč, Tesco 2/ ovocné čaje v sáčku, 87 Kč/ks, Oxalis 3/ bambusové sítko, 39 Kč, Oxalis 4/ podnos, 229 Kč, StarDeco 5/ konvička a hrnek, 229 Kč, Oxalis 6/ svíčka koule, 149 Kč/ks, StarDeco 7/ čaj Rose Wisdom, 430 Kč, Rituals 8/ set šálek a podšálky, 549 Kč, Kika 9/ ubrousky, 29 Kč, Kika 10/ svíčka růže, 179 Kč/3ks, Kika 11/ set šálek, podtácek a tác, 220 Kč, Tesco

Požitek pro všechny smysly

Abyste si svůj hřejivý šálek čaje naplno užili, ze všeho nejdřív se zklidněte a zpomalte tempo, zapalte aromatické svíčky a pusťte tichou relaxač­ ní hudbu. Příjemná atmosféra je nedílnou součástí čajového rituálu. Vyberte si přesně takový čaj, na jaký máte zrovna chuť. A jestli bude v sáčku, sy­ paný nebo třeba kvetoucí, to záleží jen na vašem vkusu. Ze skříňky vyndejte sváteční konvici a šálky a začněte s přípravou. Nikdy však nepoužívejte kovové nádobí, čaj chutná mnohem líp z kameniny, keramiky nebo skla.

Oresi

Už samotná příprava čaje je příjemný a uklidňující zážitek. A v krásné nové kuchyni vás bude bavit dvojnásobně. Zastavte se ve značkovém showroomu Oresi v OC Letňany, kde vám odbor­ níci na kuchyně ochotně poradí a pomohou s výběrem.


bydlení

20

Změřte mu teplotu

Každému druhu čaje svědčí jinak horká voda. Bílý čaj zalévejte vodou při teplotě 65–70 °C, ze­ lený při 75–80 °C, černý klidně přelijte vodou vroucí, stejně jako směsi ovocné či bylinné. Pravý čaj nikdy nenechávejte louhovat moc dlouho, dvě minuty bohatě stačí.

Take Away Tea

Bez kofeinu

Kupujete si po cestě do práce kávu v kelímku? Zkuste změnu! Místo kávy si dejte čaj, který vás zahřeje úplně stejně a navíc je zdravější. A pokud máte rádi nějaký konkrétní druh, připravte si „čaj s sebou“ už doma, v termo­ hrnku nebo termosce vydrží horký i několik hodin.

Podobně jako káva, i čaj přirozeně obsahuje kofein. Nachází se ve všech druzích pravého čaje, ale v různém množ­ ství. Bílé a zelené čaje mají méně kofeinu než oolong, nejvíce ho je v čaji černém. Ale pokud se bojíte, že po čaji večer neusnete, máme pro vás skvělou fintu. Zhruba 80 % čajového kofeinu se uvolní během prvních 30 vteřin louhování. Stačí tedy po půl minutě první nálev slít a čaj znovu přelít čerstvou vroucí vodou. Chuť a vůně zůstane, ale kofein je pryč.

Zahřejte se 1/ čokoládové pralinky, 99 Kč za 100g, BonBon 2/ varná konvice, 1890 Kč, Datart 3/ varná konvice, 599 Kč, Datart 4/ šálek, 170 Kč, Rituals 5/ podšálek, 60 Kč, Rituals 6/ modrý termohrnek, 130 Kč, Tesco 7/ dřevěná krabička na čaj, 219 Kč, Rituals

8/ sítko na čaj (kleště), 74,90 Kč, Tesco 9/ hrnek Japan, 479 Kč, Oxalis 10/ lopatka na čaj, 182 Kč, Oxalis 11/ čaj Healthy Leaf, 95 Kč, Oxalis 12/ plechovka na čaj, 60 Kč, Oxalis 13/ mistička na čajový sáček, 21,90 Kč, Tesco 14/ sítko na čaj Tescoma, 89,90 Kč, Tesco


dámská záležitost

Zavři oči, brouku

22

Sezona večírků, plesů a dalších společenských událostí se kvapem blíží. A každý, koho na takové akci potkáte, se vám dříve či později podívá do očí. Tak ať ten váš pohled za něco stojí.

Nejen malovat, ale i pečovat

Kůže kolem očí je o celou čtvrtinu tenčí a citlivější než na zbytku obličeje, proto s ní musíte zacházet obzvlášť v ruka­ vičkách. Rozhodně zapomeňte na klasické pleťové krémy, do okolí očí patří výhradně speciální séra a výživné oční krémy, které vyhladí jemné i hlubší vrásky.

Dokonalý podklad

Stres, únava, nevyspání i přibývající léta – to všechno se dá z okolí vašich očí vyčíst. Avšak pouze tehdy, pokud nesáhnete po kvalitním korektoru ve správném odstínu a s vysokou krycí schopností. Takový dokáže perfektně zamaskovat kruhy pod očima i všechny barevné nedoko­ nalosti pleti.

Blýskněte se

Barevně sjednocenou pleť kolem očí rozjasněte lehkým pudrem a pusťte se do malování. Letošním trendem jsou oční stíny kouřových barev s metalickým efektem. Pro večerní líčení si můžete dovolit i výraznější třpyt­ ky, díky nimž budou vaše oči při umělém osvětlení doslova jiskřit.

Nekonečně dlouhé řasy

Chcete se cítit jako skutečná královna plesu? Pak se zaměřte na řasy, které dodávají vašemu pohledu neodolatelnou svůdnost. Oči můžete zvýraznit buď řasami umělými, nebo s pomocí vhodně zvolené řasenky. Vyberte si takovou, která řasy natočí, opticky zhustí a zvětší jejich objem.

1., 2., 3. Marionnaud

4., 5., 6. Yves Rocher

7., 8., 9. Sephora

10., 11., 12. dm

korektor YSL, 864 Kč

rozjasňující sérum, 570 Kč

oční stíny, 260 Kč

řasenka s.he voděodolná, 99 Kč

korektor Dior, 1280 Kč

oční krém, 720 Kč

štětce na oči, 190 Kč

řasenka s.he tvarující, 99 Kč

make-up Lancôme, 1469 Kč

sérum proti vráskám, 680 Kč

hřebínek na obočí, 130 Kč

řasenka s.he na objem, 99 Kč


Ideální bydlení existuje! Metro 5 min. Vlastní park 3 000 m 2 Akční ceny II. etapy KUCHYŇ ZDARMA při podpisu rezervační smlouvy do konce roku 2013.


dětský svět

Dobrou noc Máloco dokáže rodiče zdecimovat tak, jako malý nespavec. Zatímco přes den dítě rozdává úsměvy a je sluníčkem rodiny, v noci se proměňuje v lítou saň, která nenechá nikoho vyspat déle než dvě hodiny v kuse. Co s tím?

Spánková hygiena Hned na začátku vás můžeme uklidnit. To, že dítě nechce jít včas spát nebo neusne hned po první větě pohádky, obvykle není nemoc. Z osmdesáti procent za to totiž mohou špatné návyky. Vaše návyky. Ne nadarmo se používá spojení „spánková hygiena“. Stejně jako se dítě musí naučit mýt si ruce, musí se naučit i dobře spát. „Když se dítě narodí, neví, kdy je den a kdy je noc. Tento režim by mu měli nasta­ vit rodiče,“ vysvětluje MUDr. Katalin Štěrbová, která působí v ambulanci pro poruchy spánku u dětí Fa­ kultní nemocnice v Motole. Jak toho docílit? Nejen ukládáním dítěte do postýlky, když je čas odpočinku, ale i regulací příjmu potravy a herních aktivit.

Spokojené usínání Podle doktorky Štěrbové je však úplně normální, že se malé dítě v noci občas vzbudí. I my dospělí máme jednotlivé spánkové cykly, které trvají při­ bližně hodinu a půl a na jejichž konci se probu­ díme a kontrolujeme své okolí. Proto když se dítě v  noci probudí, není nutné k  němu hned běžet a zkoumat, zda nechce pít nebo není mokré, ale měli bychom zkusit nechat dítě usnout samotné. Hodně ovšem záleží na tom, jak je dítě zvyklé usínat. „Pokud usíná v náručí rodiče s lahví mlé­ ka v pusince, případně u prsu maminky, pak při probuzení v postýlce zkontroluje okolí, samozřej­

mě srovná stav a zjistí, že nyní je vše jinak. To se mu nelíbí a  dožaduje se situace, která mu byla dopřána při usínání,“ vysvětluje MUDr. Štěrbová. Proto jednoduchá rada zní – ukládejte dítě do postýlky nakrmené, pomazlené, ale bdící, aby se naučilo usínat samo.

Když spánek nepřichází Větší děti samozřejmě zkouší čas spánku co nej­ více odložit. Proto je důležité dodržovat večerní rituály, které spánek samy navozují. Začíná to už večeří, která by měla mít lehčí podobu, a pokra­ čuje postupným zklidňováním. Před spaním už by tedy děti neměly hrát divoké hry na počítači ani


Pohádky a plyšáci

sledovat dobrodružné filmy, které je mohou roz­ rušit. Aby mozek dostal impuls, že se blíží doba spánku, a začal uvolňovat „spánkový“ hormon melatonin, doporučuje se vyvolat v místnosti pří­ tmí, ať již ztlumením osvětlení, nebo zatažením závěsů. Spousta dětí chce mít při usínání rozsví­ ceno, což však odborníci nepovažují za vhodné. „Při rozsvíceném světle nedochází k  produkci potřebného melatoninu, proto je vhodné hledat pozadí obav ze tmy, třeba i za pomoci psycholo­ ga,“ doporučuje doktorka Štěrbová.

Už jste slyšeli o ferberizaci? Americký odborník na spánek dětí Richard Fer­ ber rodičům doporučuje techniku postupného učení. Pokud dítě pláče, jděte k němu a řekněte mu, že je nutné, aby spalo samo, a znovu ode­

Ano, ano, ano. Čtení nebo vyprávění pří­ běhů před spaním děti uklidní a ukolébá, tedy pokud jim právě neservírujete horory a podobné krváky. Je to rituál, na který budou vzpomínat i v dospělosti. A plyšák do postele zkrátka patří, bez ohledu na věk dítěte. Jen pozor na alergie, hračky občas vyperte nebo alespoň vyvětrejte.

jděte. Nedotýkejte se ho, nehlaď­ te ho ani mu nedávejte napít. Pokud stále pláče, prodlu­ žujte intervaly příchodu na 10 a 20 minut. Ferber sli­ buje, že do pěti dní by pro­ blém se spánkem měl být vyřešen. Tak pevné nervy!

Místo polštáře 1/ plyšový panáček, 249 Kč, Dráčik 2/ plyšová panenka, 249 Kč, Dráčik


dětský svět

26

Když ho trápí děsy

Pokud už dítě usne, neznamená to, že je vyhráno. Některé děti trápí tzv. noční děsy, při kterých se probudí tělo, ale mozek spí dál. Dítě má zavřené oči, ale křičí nebo kolem sebe kope. To může trvat i několik desítek minut a rodiče to hodně vystraší. Jak se zachovat? Nezkoušejte dítě pro­ budit, ale obejměte ho a snažte se ho uklidnit. Neprobou­ zejte tedy mozek, ale uklidněte tělo.

Kolik spánku děti potřebují

Zatímco novorozenec spí během dne 16 hodin, v prvním roce věku stráví spánkem asi 12 až 13 hodin denně. Jak dítě roste, potřeba spánku dále klesá až na 9 hodin u větších dětí. Nezapomeňte, že potřeba spánku je velmi individuální!

Už je čas... 1/ sada pohádek, 99 Kč, Knihy Dobrovský 2/ polštář měsíc, 399 Kč, Knihy Dobrovský 3/ dlouhý polštářek, 149 Kč, Kika 4/ chlapecké pyžamko, 759 Kč/set, Next 5/ světýlko do postýlky, 419 Kč, Dráčik 6/ hodiny s rádiem, 159 Kč, Kika

7/ sportovní dětské hodinky, 875 Kč, TopTime 8/ dětské hodinky, 735 Kč, TopTime 9/ povlečení raketa, 380 Kč, Tesco 10/ budík srdce, 199 Kč, Dráčik 11/polštář pták, 230 Kč, Tesco 12/ hřejivý polštářek, 359 Kč, Knihy Dobrovský 13/ papuče s tučňákem, 349 Kč, Reno


Prodejna ACTIVÁČEK OC Letňany, proti prodejně obuvi Deichmann denně od 10.00 do 21.00 hodin

www.activacek.cz

Přijďte k nám zažít nový pocit ze psaní...


pánská jízda

28

Něco na krk Do společnosti, do práce i jen tak na běžný den. Kravata je klasika, ale poslední dobou nabírá druhý dech i stylový motýlek. Co si uvážete kolem krku vy?

Motýlek Můžete zkasírovat celou hospodu. Víme, koho jste chtěl za prezidenta.  odle šikovnosti můžete mít buď vázací, P nebo šitý. Nikdy ho nevymácháte v polévce. Každý si vás všimne. Je fakt nóbl. Opravdu máte rádi Ferdu Mravence? A stále chodíte do tanečních?

Křížem krážem motýlek kostka, 595 Kč, Pietro Filipi motýlek zelený, 290 Kč, Košile motýlek dvoubarevný, 190 Kč, Košile kšandy, 699 Kč/ks, Marks & Spencer

X


29

Uzlování

Jak si správně uvázat motýlka a kravatu? Podí­ vejte se na názorný návod na stránky OC Letňany, www.oc-letnany.cz.

X

motýlek kravata 4:1 Kravata  onečně využijete tu zlatou sponu po K dědovi. Neurazí v žádné společnosti. Je skladná. Ideální při hře „na babu“.   případě nouze poslouží jako pásek V do kalhot. Vejde se na ni víc fleků od jídla. Pro kámoše budete prostě kravaťák. Nešťastníkům připomíná oprátku. Perfektní uzel je velké umění.

Na uzlu záleží kravata barevná, 990 Kč, Pietro Filipi kravata černá, 1190 Kč, Pietro Filipi bleděmodrá košile, 2999 Kč, Gant stříbrná sada, 490 Kč/set, Košile


sport

Nejdřív námaha,

pak pohoda

Čas od času si zasportovat je zdravé, to víme všichni. Chceme být přece fit, mít krásné tělo a udržet si dobrou kondici. Myslíme ale také na to, že svaly potřebují po sportu a fyzickém výkonu trochu relaxace? S přibývajícími léty bychom ji tělu měli dopřávat pravidelně.

Vše na jednom místě

Obchodní centrum Letňany nabízí nepřeberné množství příležitostí ke sportovnímu vyžití. Na své si tady přijde každý – kdo rád cvičí, běhá, hraje te­ nis, squash, badminton, plave, bruslí, létá... A po­ kud si chcete dát do těla opravdu hodně, vyzkou­ šejte hodinu speciálního programu H.E.A.T. nebo trénink spiderap. Ve stejné míře se zde však mů­ žete věnovat i odpočinku, relaxaci či rehabilitaci. Nemusíte nutně po každém cvičení hned pádit na masáž, ale pokud aktivně sportujete, zařaďte ji do svého plánu alespoň jednou týdně. Navrch přidejte saunu, parní lázně, vířivku a solárko. Obrovská vý­ hoda je, že za dokonalou relaxací nemusíte jezdit z místa na místo, protože všechno, co potřebujete, najdete přímo v OC Letňany – v aquacentru La­ goon, sportcentrech Praha a  Avion, Ice Aréně či

Skydive Aréně. Zastavte se a posuďte sami. Vaše tělo si užije chvilku klidu, únava z vás jako zázra­ kem spadne a celkově se budete cítit o moc líp.

Zahřát a zklidnit

I svaly musí odpočívat. Největší radost jim uděláte, když je pořádně protáhnete ještě před tím, než se vrhnete do víru sportování. A totéž jim dopřejte i po cvičení nebo jiném sportovním výkonu. Ke zmírnění svalového napětí stačí deset minut pozvolného „do­ jezdu“ a strečinku. Pro někoho to může být ohraná písnička, pro jiného novinka, ale pokud chcete podá­ vat kvalitní výkony a nezranit se, svaly prostě musíte nejdříve zahřát a pak zase zklidnit.

Relax zevnitř

Sauna je vynález tisíciletí, a pokud máte v pořád­ ku srdíčko, měli byste ji přinejmenším vyzkoušet. Nejenže utužuje zdraví, má kosmetické účinky, pomáhá po úrazech a  při rekonvalescenci, ale odborníci ještě tvrdí, že za třicet minut v  sauně se vyloučí z těla tolik odpadu, kolik naše ledviny normálně zpracují za celý den. Do sauny si choďte odpočinout, je to skvělý relax pro svaly a tělo, ale také pro mozek a duši. A v zimě je saunování dvoj­ násobně příjemné.

Aby záda nebolela

Říká se, že bolavou páteř nejlépe srovnáme pla­ váním. To je sice pravda, jenže jen málokdo už


ví, že k tomu, aby se záda skutečně narovnala a zpevnila, byste museli chodit plavat každý den. Zádům, a nejen jim, prokážete lepší službu, když se poradíte s  odborníky na rehabilitaci. Správ­ ným držením těla a  vhodným cvičením se totiž můžete zbavit bolesti jednou provždy. Už jste sly­ šeli o cvičení v závěsném systému Record, o lé­ tající józe nebo o balančních cvicích? Inspirujte se na internetových stránkách Centra rekondice Letňany. Aby nohy nebolely 1/ Naboso, 249 Kč, Knihy Dobrovský 2/ Reflexologie a akupresura, 229 Kč, Knihy Dobrovský 3/ pantofle froté, 149 Kč, Kika


sport

32

H.E.A.T.

Chcete se dostat do formy a rychle vy­ lepšit svoji postavu? Vyzkoušejte novinku v nabídce aquacentra Lagoon Letňany – H.E.A.T. program. Název je zkratkou slov High Energy Aerobic Training, jde tedy o speciální aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem, které je založené na přirozeném lidském pohybu – chůzi. Za jednu lekci (50 minut) spálíte až 700 kcal!

Ach ano!

Masáž je balzám pro tělo i mysl. Po sportu nebo náročné práci je nejlepší svěřit se do rukou zkušeného fyzioterapeuta, který masáž přizpůsobí vaší individuální potřebě. V letňanském Centru rekondice však můžete zažít nejen masáž klasickou, ale i lymfatickou, havaj­ skou, antistresovou a mnohé další. A dokonce zde mají i zdravotní masáž pro těhotné!

Forma i pohoda 1/ růžové triko, 399 Kč, Alpine Pro 2/ hřejivá emspoma, 105 Kč, Dr. Max 3/ proteinová tyčinka, 51 Kč, Intersport 4/ nutrend excelent, 43 Kč, Intersport 5/ dámské tepláky černé, 599 Kč, Alpine Pro 6/ župan puntík, 899 Kč, Marks & Spencer 7/ vitaminy, 281 a 473 Kč, Vitaland 8/ tělové máslo, 159 Kč, Marks & Spencer

9/ krémy, 490 Kč/ks, -417 Produkty z Mrtvého moře 10/ masážní gel Alpa, 47 Kč, Dr. Max 11/ podložka na jógu, 349 Kč, Intersport 12/ podložka Nike, 899 Kč, Intersport 13/ twist Energetics, 249 Kč, Intersport 14/ masážní míček, 99 Kč, Intersport 15/ masážní oleje, 350 a 380 Kč, Rituals 16/ růžový a fialový ručník, 159,90 Kč/ks, Tesco 17/ olej vonný relax, 39,90 Kč/ks, dm


NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ DEVELOPERSKÝ PROJEKT V PRAZE 8! Část Prahy 8 - Dolní Chabry se v následujícím desetiletí značně rozroste. Úspěšná developerská společnost Star Group zde začátkem září zahájila prodej první etapy zcela nového rezidenčního projektu s názvem „Nové Chabry“. Již během prvního měsíce se prodalo neuvěřitelných 30% bytů. Takový úspěch nemá v Praze obdoby. První etapa nabídne 88 krásných bytů 1kk až 4kk v komorních zděných viladomech o čtyřech podlažích. Každý byt bude mít balkon nebo předzahrádku, navíc bude možné přikoupit podzemní parkovací stání a sklep. Byty budou vybaveny ve vyšším standardu, např. dřevěnými euro okny, dýhovanými dveřmi a podlahami, bezpečnostními dveřmi a moderními obklady či dlažbami podle vlastního výběru z několika sérií. Jelikož se jedná o první etapu rozsáhlého projektu, byty jsou zpočátku nabízeny za velmi nízké ceny od 37.000 Kč/m2 bez DPH. Akční ceny jsou platné do 31.12.2013. Součástí každé etapy bude uzavřený vnitroblok s dětským hřištěm

Developer v současné době dokončil demolici původního areálu a zahájil výstavbu inženýrských sítí a komunikací. Samotná výstavba bytových domů by měla začít ještě tento rok, dokončení první etapy je v plánu na jaře 2015. Součástí rozsáhlého areálu bude nová cyklostezka, několik hřišť a sportovišť pro předškolní děti, školáky, dospělé i seniory. U vjezdu do areálu bude příští rok zahájena výstavba mateřské školky se 4 třídami a malého komerčního centra, kde naleznete restauraci, kavárnu, obchod, trafiku a další služby. Nyní řeší developer všechna potřebná povolení. Dolní Chabry jsou všeobecně chápány jako luxusnější vilová čtvrt s výbornou dopravní dostupností do centra. Bezprostředně u areálu je zastávka autobusu, stanice tramvaje je umístěna v docházkové vzdálenosti a k metru se dostanete cca za 5 minut. Výborné je rovněž spojení autem a to jak do centra města, tak i na Pražský okruh. Záruku kvality představuje i samotný developer, společnost Star Group, který má za sebou úspěšnou realizaci tak výjimečných projektů, jakými jsou např. River Lofts, Kejřův Mlýn nebo Kejřův Park a Kejřův Park 2. Oblibu originálních koncepcí bydlení vytvářených tímto developerem dokazuje i skutečnost, že 75% bytů v posledně uvedeném projektu, jehož definitivní dokončení je plánováno na prosinec 2013, již našlo své majitele. Nové Chabry tedy nabízejí ideální příležitost k získání moderního bydlení v Praze za velmi příznivou cenu. Poskytnou vám kvalitní a bezpečné zázemí, ať už patříte mezi mladé rodiny nebo ke starší generaci. Celý projekt bude lemovat nově vzniklá moderní cyklostezka

Více informací naleznete na www.novechabry.cz


zábava

34

Kávička musí být

K návštěvě OC Letňany patří pra­ videlný rituál. Než se vrhnou do víru dění, vyzkoušejí zbrusu novou kavárnu Coffeeshop Company. A rázem si připadají jako na výletě ve Vídni. Nejdřív si objedna­ jí kávu se šlehačkou a horkou čokoládu, ale pak je zláká ještě čerstvý sendvič a skvělý čokoládový dort. Kalo­ rie sem, kalorie tam...

Nic nenechat náhodě Jana s Oldou nedávno oslavili stříbrnou svatbu a je to už pár let, co jim život nadělil první vnoučata. Od té doby si roli rozmazlujících prarodičů užívají se vším všudy. Zatímco v létě si svoje „praděti“ berou na chalupu, v zimě si nikdy nenechají ujít příležitost udělat jim pořádnou radost pod stromečkem. A nejen jim.


P

řestože oba ještě pracují na částečný úvazek, na předvánoční nákupy v Obchodním centru Letňany si vždycky udělají čas. Vyrážejí s dostatečným předstihem a hned několikrát, když si to teď konečně můžou dovolit. Aby ne. Moc dobře vědí, že v hypermarketu Tesco pohodlně a v klidu udělají velký nákup, poohlédnou se po vánočních dárcích – tentokrát mají v plánu hlavně „tour de hračky“ – a zařídí všechno, co právě potřebují. Vyčistí jim tady oblečení, spraví boty, vyrobí nové klíče, ostříhají vlasy v kadeřnictví Klier a udělají manikúru, přeměří dioptrie, umyjí auto nebo zabalí dárky v Balicí službě. Navíc jsou tu banky, telefonní operátoři, cestovní kanceláře a rovnou i směnárna Exchange, prodejna Náplně do tiskáren a mnoho dalších užitečných služeb. V Letňanech je zkrátka všechno pohromadě, takže se nemusejí kvůli každé maličkosti kodrcat až do města, kde se stejně nedá zaparkovat. Ale život není jen zařizování a nákupy, to už oba moc dobře vědí. Takže když mají chuť, klidně si zajdou do kina nebo se zastaví na dobrou kávičku a dor­ tík v Costa Coffee nebo Illy Café. Vždyť nemusejí nikam spěchat. Víc už je baví snad jen objevování cizokrajných kuchyní, třeba sushi ochutnali poprvé právě ve zdejším food courtu. K tomu, aby Jana s Oldou prožili pěkný den, potřebují jen dobrou náladu. Kupovat dárky pro vnoučata je snadné, Zbytek už najdou ale co pořád vymýšlet pro „děti“, kterým je v Letňanech.

To bude překvapení

přes čtyřicet a všechno mají... Jana už dlouho nosí v hlavě bláznivý nápad. Nikomu nic neřek­ ne a objedná jim dovolenou u moře. Ti budou koukat! Jen se trochu bojí, že nevybere zájezd podle jejich představ. Ve Firo-tour jí ale výborně poradí, není přece nic jednoduššího než pořídit dárkovou poukázku. A je po starostech.

Aby nebyl malér

Olda v jednom kuse něco hledá, ale co se mu povedlo minulý týden, to bylo moc i na Janu, která už je u něj zvyklá na leda­ cos. Někam založil svoje klíče, tak si vzal rezervní. A pak samozřejmě nemohl najít ani jedny, ani druhé. Místo aby se po nich pořádně podíval, půjčil si klíče své ženy a v Mister Minit nechal přidělat hned dvě kopie. Prý pro jistotu.

Čisté a voňavé

Když byla Jana malá, dávala její mamin­ ka vyčistit kabáty vždycky před sezonou i po ní. Někomu se to možná zdá zbytečné, ale zvyk je železná košile. A protože zima už klepe na dveře a dneska jsou tu autem, do­ nesla všechny „parádní“ kabáty do čistírny a teď už je jen vyzvedne. Ta rychlost je skvělá a služby Bel&Blanc jsou navíc vyhlášené široko daleko.


zábava

36

Jako za starých časů Kino má pro Janu s Oldou neodolatelně romantický nádech. Takhle zamilovaně ji držel kolem ramen, už když šli na první rande a pak ještě asi tisíckrát. Tak dnes po tisící prvé – stačí si jen vybrat nějaký hezký film.

Hobit: Šmakova dračí poušť Dobrodružný fantasy, USA/Nový Zéland

Druhý díl fenomenální filmové trilogie Petera Jacksona navazuje na hobitovu Neočekávanou cestu. Tentokrát se vydáme na dobrodružné putování divočinou až k jezernímu městu a úpatí osamělé hory, za pokladem, který hlídá drak Šmak. Kam se však poděl Gandalf? A co se ve skutečnos­ ti skrývá za tajnou výpravou na jih?

Kapitán Phillips Životopisné drama, USA

V roce 2009 došlo k únosu americké nákladní lodi skupinou ozbrojených somálských pirátů. Film vypráví skutečný příběh kapitána Richar­ da Phillipse, který se výměnou za propuštění ostatních členů posádky sám stane rukojmím. Následná monstrózní vojenská akce má jasný cíl – osvobodit kapitána za každou cenu.

kino Filmové premiéry v listopadu a prosinci Cinema City Letňany

Hunger Games 2 Sci-fi thriller, USA

Volné pokračování prvního dílu je natočeno podle knihy Vražedná pomsta. Opět se setkáme s Katniss a dalšími hráči Hladových her, kteří nás přenesou do pokračující fantaskní války mezi krajem a dříve všemocným Kapitolem. Hlavní hr­ dinka touží po pomstě, ale ještě netuší, že zrada na ni číhá ve vlastních řadách.

14. 11. 7. 11.

Thor: temný svět Lásky čas Mafiánovi Komorník

Wolf of Wall Street Křídla Vánoc Byzantium

21. 11.

Kapitán Phillips


é, jakoby svědivé.

ě.

ku je špenát.

Knížky pod stromečkem, to je tradice, kterou Jana s Oldou ještě nikdy neporušili. Každému vždycky vyberou alespoň jednu. A občas přidají i trochu kvalitní hudby na cédéčku.

Melancholie

Closer to the Truth

Štefan Margita Bontonland

Na novém albu se prolínají různé hudební žánry, vedle vánoční klasiky Ave Maria tu najdete slavné muzikálové hity i francouzské šansony. Štefan Margita přizval i hosty: Lucii Bílou, Martu Kubišo­ vou, Evu Urbanovou a Hanu Zagorovou.

MICHAL VIEWEGH můj život po životě

ujete si, kdy se

Nejlepší dárek

Hlasy Richard Müller & Fragile Bontonland

Cher Bontonland

Světový pop má mnoho hvězd, ale jen jednu Cher. Letos sedmašedesátiletá Američanka se po dlouhých dvanácti letech vrací na scénu s novou deskou, která volně navazuje na její poslední studiové album Living Proof.

Legendární slovenský zpěvák oblékl své nejslav­ nější skladby do úplně nových aranžmá. A jako obvykle vymyslel zcela unikátní pojetí. Na albu nezazní ani jeden hudební nástroj – žádné kyta­ ry, bicí ani klavír, jen hlasy.

Toto je dvacátá šestá kniha Michala Viewegha… a sám fakt, že nejčtenější český autor ještě pořád (nebo už zase) píše, je tu tentokrát klíčovou událostí a ústředním motivem. Text je místy trochu cyklický a není vyloučeno, že i trpělivý čtenář zažije pocit zmaru, který zná autor z posledních dlouhých měsíců tak zblízka

MICHAL VIEWEGH můj život po životě

a osobně. Přesto si troufám všem doporučit, aby tenhle zápas podstoupili, stejně jako ho podstupuje Michal. Ve svém důsledku je Můj život po životě kniha očistná… Martin Reiner

Můj život po životě

Klenoty klasické evropské kuchyně

Michal Viewegh Knihy Dobrovský 229 Kč

druhé město

peutka.

37

Superjídelníček Petra Lamschová a Petr Havlíček Knihy Dobrovský 299 Kč

Roman Vaněk Knihy Dobrovský 399 Kč

druhé město

25.9.13 11:07

Zpověď slavného spisovatele, kterému srdeční příhoda obrátila život na ruby. Michal Viewegh se snaží zachytit pocity a úvahy člověka, který přežil vlastní smrt, je odkázaný na pomoc své rodiny a psaní mu pomáhá přečkat každý nový den.

Hunger Games 2 Bella Mia

28. 11.

Ledové království Konzultant Klauni Jen 17 Delivery Man

Nová kniha z dílny Pražského kulinářského institu­ tu volně navazuje na bestsellery Poklady klasické české kuchyně a Kouzlo kuchyně Čech a Moravy. Tentokrát přináší „krok za krokem“ bezmála 200 legendárních evropských receptů.

5. 12.

Sviňák Rozkoš Přijde letos Ježíšek? Oldboy

12. 12.

Vše je ztraceno Hobit: Šmakova dračí poušť

Zaměřte se na zdravý životní styl. Odborníci na slovo vzatí vám poradí, jak se vhodně stravovat – od snídaně po večeři, den za dnem. V nové knize zároveň najdete inspirativní recepty a konkrétní tipy, jak si zdravý jídelníček sestavit.

19. 12.

 Last Vegas  Putování s dinosaury

26. 12.

 Jack Ryan Walter Mitty a jeho tajný život  Angelika


služby

38

Šťastné a veselé Nakupujte chytře, výhodně, bez stresu a pod jednou střechou. Prostě v Obchodním centru Letňany.

Rady a porady

Jsou zvyklí v Letňanech využívat různých služeb, ale právníka za celá ta léta ještě nepotřebovali. Jenže nedávno Oldřichovi přišel opravdu znepokojivý do­ pis z exekutorského úřadu až z Brna, tak si řekl, že další postup pro jistotu zkon­ zultuje s odborníkem. Nadchlo ho, že v Právní pohotovosti celou věc vyřídili rychle a bez objednání.

Kdo vyhrál?

Oba už od mládí milují sport a dodnes vyrážejí na dlouhé horské túry. Děda ale kromě toho také moc rád sleduje fotbal a vůbec všechny zajímavé sporty na te­ levizní obrazovce. Když vidí Fortunu, na nějaký ten výsledek si pokaždé vsadí. Čas od času něco i vyhraje a to pak babičce vždycky koupí něco hezkého na zahradu.

Stále krásná

Jana je sice babička už čtyř vnoučat, přesto je stále šik a ráda se pěkně obléká. A hlavně jí musí všechno perfektně sedět. Když ji v ob­ chodě zaujme nějaký originální módní kousek, u kterého je potřeba trochu zkrátit rukávy nebo založit nohavice, neváhá investovat do profe­ sionální švadleny. Tak dokonale, jako to umějí v Leo Baxiner, by to sama nikdy nezvládla.

500 Kč Dárkové poukázky

Balicí služba

Dětský koutek

Wi-fi

Parkování

Jízda vláčkem

Sport


MHD - TUPOLEVOVA SMĚR

LETŇANY

mapacentra centra mapa 170

171 105

106 107

104 103 102 101

INFORMACE PRODEJ DÁRKOVÝCH POUKAZŮ

86 72

67

64

82 81 80

63

85

84

65

77

83

79 62

75 56

76

54

55

60

61

59

K18 38

39 K22 51

53

93

92

91

K19

96 97

95

94

K15

K16

K17 37

35

34

99

98

33

K14 32

115

K13 31

30

36

29

109 110 111 112 113 114 28

K27 K28 K29 K30 27 K31 K10 K32 26 K9 25 23 K8 22

K12 K11

21

40 49 48

20 18

41 42

K7 17

47

B6

16

K6 15

58

14

SLUŽEBNÍ VCHOD TESCO - RECEPCE

C

139

Nástupiště vláčku

165

MHD - FRYČOVICKÁ

BUS

MYČKA EXPRESS

166 164 144 145 146 143

148

147

123

142

163 149 130 129 141 162 131 150 161 151 160 152 132 159 153 133 158 154 134 155 157 156 135 136 137 138

64 140

B7

63 139

128

121 120 119 118

127 125 124

122

117 116

K25 K26

D, E, F D, E, F 175

F

169

MYČKA - IMO

167 168

VYSVĚTLIVKY tel.:

B7 BANKOMAT AIR BANK

VÝSTAVNÍ PROSTOR

VSTUP

ESKALÁTOR

BANKOMAT KB (2x)

PERSONÁLNÍ VSTUP TESCO

SCHODIŠTĚ

BANKOMAT ČS (2x)

TELEFON

ŠACHOVÝ KOUTEK

INFORMACE

TOALETY

BANKOMAT GE

PARKOVIŠTĚ

ZIMNÍ STADION

MANAGEMENT OCL, RECEPCE

PŘEBALOVACÍ MÍSTNOST

BANKOMAT ČSOB (2x)

PODZEMNÍ GARÁŽE

BAZÉN

BANKOMAT RB

RESTAURACE

SPORTCENTRUM

FONTÁNA

SKYDIVE ARENA

VÝTAH

DĚTSKÁ ATRAKCE

B5

B6 BANKOMAT UNICREDIT

Veselská 663, Praha 9

tel.:+420 221 741 111 e-mail.: informace@oc-letnany.cz

www.ocletnany.cz www.facebook.com/ocletnany www.youtube/ocletnany

10 – 21 hodin pasáž u hypermarketu: 9 – 21 hodin hypermarket TESCO: nonstop Breno: 9 – 20 hodin kika: 10 – 20 hodin bauMax: 8 – 20 hodin Babiez: 10 – 20 hodin

K5

52

57

78

90

89

88

87

K21

K23

66

100

74

73

71

68 69

108

Autobusy ZDARMA: Jak se k nám dostanete? Autobusem MHD do zastávek Tupolevova a Fryčovická: bus 140 zastávka Palmovka bus 201 zastávky Nádraží Holešovice bus 195 zastávka Skalka a Vysočanská

linka OCL - 3 minuty jízdy ze stanice metra Letňany linky TESCO

Autem: směr Teplice, D8, 9km z centra města

13 9


SPORT

MÓDA 65

BERSHKA

72

BIBA

38

BLAŽEK

144 BUSHMAN 52

C&A

111 CALYPSO

172

174

4 3

7

CAMAIEU

85

CAMEL ACTIVE

83

DANELO

66

ESPRIT

33

ETAM

2

1

SLUŽEBNÍ VCHOD TESCO

K1

A, B

47

GANT

71

GATE

82

GUESS

67

H&M

134 INFINITE

K4

K2

32

119 CHICA & CHICO

1. PATRO

K3

CALVIN KLEIN UNDERWEAR

145 E.L. 137 FORMULESHOP

173

6

8

81

BUS

53

JENNYFER

34

KARA

98

KBS

39

KENVELO

48

KOŠILE

63

MARKS & SPENCER

91

MUSTANG

156 MOMON FASHION 162 NATALI BOLGAR 99

NEW YORKER

56

NEXT

69

NICKELSON

113 ONLY 30

ORSAY

54

PIETRO FILIPI

142 PME LEGEND 152 PLANETA KIDS

PŘÍZEMÍ

36

PROMOD

147 PULL & BEAR 146 QUIKSILVER 59

S.A.M.

61

S. OLIVER

41

STYX UNDERWEAR

37

TATUUM

88

TERRANOVA

117 TCHIBO 90

TIMEOUT

73

TOM TAILOR

93

TORNADO

87

WRANGLER & LEE STORE

64

ZARA

MYČKA - IMO ČERPACÍ STANICE NÁSTUPIŠTĚ VLÁČKU Změna info f rmací vyhrazena. fo

HANNAH

K19 PARADOX

123 INTERSPORT 122 NORDBLANC 96

PUMA

62

ROCK POINT

102 UNCLE SAM SLUŽBY A OSTATNÍ P

AUTOMYČKA IMO

95

86

LEGO WEAR

21

BEL & BLANC (ČISTÍRNA)

25

PECKA MODELÁŘ

156 CK ČEDOK

K27 PUZZLE + HRY

109 CK FIROTOUR

114 SPARKY´S

153 CUT AND COLOR (KADEŘNICTVÍ) 107 ČESKÁ SPOŘITELNA

RESTAURACE, KAVÁRNY

K8

ELEKTRONICKÉ CIGARETY

15

BURGER KING

K1

EXCHANGE (SMĚNÁRNA)

80

LOCOCAFE

K32 FORTUNA

115 COFFEE & CO

110 FOTOLAB

75

17

148 FINE LIFE

GECO TABÁK

K10 ING BANK

116 KVĚTINY FLAMENGO 112 LA FORMAGGERIA

106 ILLY CAFÉ

KLIER (KADEŘNICTVÍ)

135 KNIHY DOBROVSKÝ 1

KVĚTINY FLAMENGO

K6

MBANK

14

P

MYČKA EXPRESS

139 KIKA RESTAURANT

20

MISTER MINIT - OPRAVA OBUVI

154 NAILS CITY (NEHTOVÉ STUDIO)

74 13

128 XL PUB

108 PET CENTER (CHOVATELSKÉ POTŘEBY) K28 PRÁVNÍ POHOTOVOST 23

RAIFFEISEN BANK

125 TABÁK VALMONT BYDLENÍ 139 KIKA 22

SCAN QUILT

160 STARDECO 60

ORESI

K14 JABBA DESIGN MÓDNÍ DOPLŇKY

OBUV 35 BAŤA 159 DANEA 161 DAPI 132 DEICHMANN 89 HUMANIC 124 LA FARFALLA 151 LITTLE FOOT 158 PERY 8

RENO

58 VAGABOND 97 VIA UNO

129 CLAIRE´S

121 LE CHOCOLAT

MULTIKINO 165 CINEMA CITY

HYPERMARKET 6

77

FANN PARFUMERIE

120 FOKUS OPTIK

167 BRENO HOBBY MARKET 169 BAUMAX

136 GRAND OPTICAL 7

GRAND OPTICAL

K15 -417 PRODUKTY Z MRTVÉHO MOŘE

42

JRC GAME CENTRUM

28

K7

GSM & PC CENTRUM

143 L´OCCITANE

HYPERMARKET TESCO KOBERCE

ZDRAVÍ A KRÁSA K22 CURAPROX 118 DM DROGERIE

130 GARMIN

SBARRO

103 OHŇOSTROJE KRUPIČKA

K23 PENĚŽENKY (KOŽENÉ ZBOŽÍ)

BONTONLAND

MC DONALD´S

164 PIZZERIA MICHELANGELO

163 ODBORNÉ KREJČOVSKÉ SLUŽBY

KABELKY

16

KFC

K29 NÁPLNĚ DO TISKÁREN

K13 MANIA

100 DATART

COSTA COFFEE

166 FONTÁNA FOOD COURT COFFEE SHOP COMPANY MR.LEE ORIENTAL FOOD PRIMA BAŠTA PUNJABI FOOD SBARRO

26

K18 FIRMA NA ZÁŽITKY (ALLEGRIA)

ELEKTRO, TELEFONY, HRY

BAMBULE

105 LETŇÁNEK - DĚTSKÝ KOUTEK

DOMI CZ

VINAŘSTVÍ U KAPLIČKY

168 BABIEZ

BALÍCÍ SLUŽBA

78

OXALIS

DĚTSKÝ SVĚT 150 ACTIVÁČEK

K3

K5

2

149 TOPTIME

K12 BAČOVSKÉ SÝRY

K2

NAKARNEVAL.CZ

155 PRIMOSSA

141 DRÁČIK

K11 BON - BON

3

127 PLANEO QUICK TIME

140 AIR BANK

DAY BAGS

ZASTÁVKA LINEK T, S ZASTÁVKA AUTOBUSŮ MHD

K9 ONSTYLE

27

COCCO ACCESSORIES

4

K16 ONSTYLE

ALPINE PRO

30

E-DÁRKY.CZ

ZLATNICTVÍ, HODINKY 49 KLENOTY AURUM

29

55 DÁRKY

ZASTÁVKA LINKY OCL

138 A3 SPORT 133 ADIDAS

BAZÉN 170 AQUACENTRUM LETŇANY LAGOON

DR. MAX

ZIMNÍ STADIÓN 171 ICE ARENA

K21 GSM & PC CENTRUM

40

K25 HANDY MOBIL

157 RITUALS

68

TELEFÓNICA O2

92

SEPHORA

173

CENTRUM REKONDICE

18

T - MOBILE

K17 SYMBOL KRÁSY

172

SPORTCENTRUM AVION

51

VODAFONE

101 VITALAND

173

SPORTCENTRUM PRAHA

K4

VODAFONE

174

SKYDIVE ARENA

9

PARFUMERIE MARIONNAUD

YVES ROCHER

SPORTCENTRUM


tečka

42

TIP

Zasněžené Vánoce jsou nej­ krásnější. Ale když sníh nepřichá­ zí, nezoufejte a vyrobte si vlastní vločky. Z papíru vystřihněte kolečko, třikrát nebo čtyřikrát ho přeložte, aby vznikl úzký trojúhelník, a po stranách nůžkami prostříhejte libovolný tvar. Až kolečko znovu rozložíte, stane se zázrak!

Andělské nadělení Ať už pod váš stromeček nosí dárky Ježíšek, Santa, nebo někdo úplně jiný, jedno je jisté, balení mají vždycky na starosti andělé. Nebojte se, neuletí... � Dárek zabalte do jednobarevného papíru a zespoda i ze stran pečlivě zalepte průhlednou izolepou. � Změřte obvod balíčku (na užší straně). � Na bílou tvrdou čtvrtku nakreslete dva pásy, z nichž každý má

délku poloviny obvodu. U jednoho pásu nechte přibližně 1,5 cm navíc (na slepení). Na oba konce přikreslete křídla podle obrázku. Opatrně vystřihněte. � Papírové pásy těsně pod křídly nastřihněte do poloviny. � Křídla propojte v místě, kde jsou nastřižená. Pak je přiložte k balíčku tak, aby ho pásy těsně obepínaly, a na zadní straně slepte. � Křídla na vrchní straně balíčku trochu ohněte a andělský dárek je na světě.

šmiky šmik umělecké nůžky, 165 Kč, Activáček mann

365 dnů v OC Letňany, zima 2013, registrační číslo MK ČR E 19081

Vydavatel: Boomerang Publishing s.r.o., Nad Kazankou 37/708, 171 00 Praha 7 – Troja, tel.: 244 023 201, www.bpublishing.cz, pro OC Letňany Periodicita: 5x ročně Foto: M. Kratochvíl, O. Košík, Profimedia, Shutterstock Texty: L. Ciznerová, A. Hájková, L. Kettnerová Prodej inzerce: sales@bpublishing.cz. Údaje jsou platné ke dni uzávěrky. Změny uvedených údajů nebo tiskové chyby jsou vyhrazeny. Vychází 4. 11. 2013.


Věnujte originální dárek, který potěší každou ženu!

Dárkový poukaz na cvičení ve 30minutovém kruhovém tréninku pro ženy – EXPRESKA Expreska Praha Prosek Veltruská 559/31, Praha 9 - Prosek Tel.: 734 785 555, praha-prosek@expreska.cz

www.expreska.cz facebook.com/expreska

twitter.com/expreska


Ocl 05 2013 final  

Magazin 365 dnu v OC Letnany, zima 2013

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you