Page 1

  №№  3—4 (4174—4175) ТЕМИ НОМЕРА

11 січня 2014  року

 Ціна договірна

ХТО ТЯ БУДЕ, ВИНКО, ПИТИ… СЬОГОДНІ В МУКАЧЕВІ СТАРТУЄ ФЕСТИВАЛЬ «ЧЕРВЕНЕ ВИНО»

5 стор.

«Архітектори мусять бути оптимістами, інакше не зможуть заглядати вперед, проектуючи майбутнє», — каже автор проекту реконструкції площі Народної Володимир Павлей.

13 стор.

О

дним із найяскравіших заходів, які традиційно проводяться у місті над Латорицею, є фест-конкурс «Червене вино». Свято зародилося у середині 90-х років минулого століття і цьогоріч проводиться уже вдев’ятнадцяте. Це фестини виноробів Закарпаття та поціновувачів сонячного хмільного напою, і проводяться вони в час щедрівок та колядок на старий Новий рік, 14 січня.

Фото Олега ГРИГОР’ЄВА.

Дві сторони Золотої зірки Ганни Бобинець.

5 стор.

ПОГОДА

Треба уявити Сізіфа щасливим. Дмитро Кешеля вважає — те, у що перестаєш вірити, зникає назавжди.

14 стор.

За прогнозами Закарпатського гідрометцентру, по області передбачається: 11 СІЧНЯ — хмарно з проясненнями, без істотних опадів, удень на низині 0—5, в Ужгороді 3—5 градусів тепла, в гірських районах 1—2 морозу. 12 СІЧНЯ — вночі мокрий сніг, на низині вночі 0—2, удень 2—7 градусів тепла, в горах уночі 3—5, удень 0—3 морозу. 13 СІЧНЯ — без істотних опадів, удень на низині 0—5 градусів тепла, в горах 0—5 із мінусом.

ДОБРІ ПОРАДИ ДЛЯ ВСІЄЇ СІМ’Ї

9 стор.

СЕНАТ США ПРИЙНЯВ РЕЗОЛЮЦІЮ ПО УКРАЇНІ І ПРИГРОЗИВ САНКЦІЯМИ Сенат США прийняв резолюцію про підтримку українського народу. В документі, зокрема, вказано, що США підтримують народ України і його суверенне право здобувати незалежне і демократичне майбутнє для своєї країни. Сенатори закликали лідерів у Сполучених Штатах і Європейському Союзі продовжити спільну роботу щодо активної підтримки мирного і демократичного розв’язання нинішньої кризи в Україні, а демонстрантів і членів опозиції та громадянського суспільства в Україні — проводити діалоги

національного примирення та утриматися від розпалювання ненависті або дій антисемітського чи іншого характеру, які можуть розділити український народ. США закликали український уряд утриматися від подальшого застосування сили або актів насильства щодо мирних демонстрантів, а також дотримуватися міжнародно визнаних прав людини. В документі відтак різко засуджується рішення української влади застосовувати насильство проти мирних демонстрантів 30 листопада, 1 і

11 грудня 2013 року, і є заклик негайно покарати винних у застосуванні насильства. Всіх затриманих під час мирних демонстрацій закликають негайно звільнити. Відзначається, повідомляє «Українська правда», що в разі подальшого державного насильства щодо мирних демонстрантів президент і конгрес повинні розглянути можливість застосування цілеспрямованих санкцій, в тому числі візових і заморожування активів, щодо осіб, відповідальних за замовлення або застосування насильства.

ЧИТАЙТЕ НАС НА САЙТІ WWW.NZ.UZ.UA


2 ЧАС МІСЦЕВИЙ TT СУСІДИ

ЗАВДЯКИ УГОРСЬКИМ ФОНДАМ ЧИМАЛО ЦІННОСТЕЙ КАРПАТСЬКОГО БАСЕЙНУ ВДАЛОСЯ ВРЯТУВАТИ І НА ЗАКАРПАТТІ

У

чора, 10 січня, в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді відкрилася виставка «Збудована спадщина, що оновлюється. Рятування цінностей Карпатського басейну». Її організували Фонд ім. Габора Бетлена, Дім угорців, Фонд ім. Ласло Телекі та Генеральне консульство Угорщини у м.Ужгород.

Тут представлено архітектурну спадщину Карпатського басейну, що має відношення до Угорщини й була реконструйована за участі уряду цієї країни у період з 1999 по 2012 рр. Найперше йдеться про відремонтовані сучасними методами реформатські та римо-католицькі церкви. Багато з цих храмів знаходяться саме на Закарпатті. Зокрема, кафедральний костел святого Мартина — одна з визначних пам’яток Мукачева. Він був побудований в 1904 році та названий на честь одного з найшанованіших святих і покровителя Мукачева  — святого Мартина. Зводився на місці старого католицького храму, однієї з перших культових споруд у Мукачеві, яка існувала в місті за часів правління королеви Єлизавети, котра часто там молилася. Його найвища головна башта прикрашена годинником, а портал входу декорований склепінчастою аркою та колонами.

~~Костел святого Мартина. Перлиною костелу є старовинна каплиця святого Йосипа, яка розташована поряд із храмом і датується XIV століттям. Її також відремонтовано. Це — єдина будова, яка вціліла від колишнього храму. Каплиця виконана в готичному стилі та являє собою кам’яну споруду з вузькими стрілчастими вікнами, укріплену могутніми контрфорсами (опорами). В каплиці є розписи XIV ст. Оксана ШТЕФАНЬО.

TT ФОТОФАКТ

ТЕАТРАЛЬНА НА РІЗДВО «КОЛЯДУВАЛА»

Анастасія НОЖКА. Фото автора.

TT НАШЕ ЗДОРОВ’Я

ХВОРІЄМО, АЛЕ ДО ЕПІДЕМПОРОГА Як повідомила начальник відділу епіднагляду та санітарної охорони території головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби у Закарпатській області Вікторія Дьордяй, за другий календарний тиждень 2014 року до лікувально-профілактичних закладів області звернулося 1237 закарпат-

11 січня 2014 року

TT ОТЧИЙ КРАЙ

НА МАЛАНКИ ПЕРЕД СТАРИМ НОВИМ РОКОМ ДІВЧАТА ВОРОЖИЛИ, А ГАЗДИ ОЩЕДРЮВАЛИ КУТЕЮ ДОМАШНЮ ХУДОБИНУ Другому різдвяному празнику — святого Василя чи старому Новому році (14 січня) — передував вечір Маланки (чи Меланки, бо від пресвятої Меланії), або Щедрий вечір. Для нього готують щедру кутю, тобто страви вже не пісні, а м’ясні. В цей вечір, на відміну від святвечора, вже можна ходити щедрувати й дівчатам. Зі щедрою кутею пов’язано й чимало побутових обрядів. Скажімо, щоб владнати якийсь конфлікт, сусіди йшли один до одного миритися, аби Новий рік зустріти в мирі й злагоді. Хлопці, котрі перед цим отримали гарбуза, вдруге засилали сватів. До речі, після святкової трапези газдиня із газдою обходили пасіку, домашніх тварин, благословляючи їх з Новим роком і ощедрюючи кутею. Дівчата в цей вечір ворожили. Клали під подушку гребінця і, лягаючи спати, нашіптували: «Суджений-ря-

жений, розчеши мені голову!». Хто присниться, з тим, вважалося, і одружиться. Люди намагалися в цей вечір і завбачувати погоду: небо в зірках — врожай на гриби й горох; падає м’який сніг — на врожай, а коли тепло, то літо буде дощовим; сильний мороз і падає малий сніжок — на врожай хліба, здоров’я людей і тварин; коли ж тепло і без снігу — на неврожай і хвороби; ожеледь на деревах — уродить садовина; зоряне небо—добре нестимуться кури; якщо на Меланії відлига, то слід чекати теплого літа. А ще на старий Новий рік, до прикладу, в іршавському Довгому збираються Василі і йдуть колядувати по хатах, а на Міжгірщині дразнять словами «став могорич, бо ти Васильович». Тому в цей день старалися не виходити в люди. Оксана НЕВИЦЬКА.

TT ЩОСЬ ТЕПЛО…

ЗАКАРПАТСЬКИЙ СІЧЕНЬ ЛЮБИТЬ «ГРАТИСЯ» З ПОГОДОЮ

У середу в обласному центрі Закарпаття на площі Театральній з концертом «Радуйся, земле, коляда іде!» виступили більше десятка колядницьких колективів. Вони розважали ужгородців та гостей міста не лише колядками, але й живими вертепами та яскравими костюмами.

ЩЕ НЕ ДОТЯГУЄМО

№№ 3—4 (4174—4175)

ців з приводу захворювання на ГРВІ та грип, що на 567 випадків менше порівняно з попереднім тижнем. Серед них 826 (66,8%) дітей віком до 17 років. Поки що показник захворюваності на грип та ГРВІ серед населення області на 72% нижче епідемічного порога та відповідає середнім багаторічним рівням спостереження.

Про січень кажуть: «День на літо, а місяць на мороз». В січні і справді бувають міцні морози. Правда, дуже часто в останні кілька років на Закарпатті замість холоднечі спростерігаємо майже осінню погоду, каже нашому виданню заступник начальника Закарпатського гідрометеоцентру Василина Блох. Вона ж додає, що перший місяць нового року вважається найхолоднішим серед зимових місяців. При сильних морозах мінімальна температура повітря може знизитися до 28—32º нижче нуля. 32,5º мороза було зафіксовано в січні 1954 року в Берегові, а в Нижніх Воротах — 31,6º. За останні роки найхолоднішим був весь січень 1987 року, коли панували люті морози (температури повітря знижувались до мінус 30,7º у Великому Березному, а в Міжгір’ї – до -28,7º. Цікаво, що починаючи з 2007-го, січень щороку стає теплішим за норму на 2—3°. А той же 2007-й взагалі був аномальним і запам’ятався ще й нетиповими для цього часу грозами. При відлигах, які часто бувають в січні, температура повітря може підвищитись до 12—15º тепла. Ось і зовсім недавно (9 січня 2010 року) в

Берегові було зафіксовано температурну аномалію — 15° тепла. Це був рекорд — така висока температура повітря в січні жодного разу не фіксувалась за всі роки спостережень в області (68 років). А в 1988-му відлига тривала майже весь січень, і максимальні температури при цьому були 8—10º тепла. В такі теплі зими розквітають підсніжники на південних схилах гір. Закарпатському січню, каже Василина Іванівна, характерні небезпечні погодні явища (особливо в гірських районах) — тумани, снігові замети, хуртовини, ожеледь, на дорогах ожеледиця, сніго-дощові паводки. А от сніговий покрив у січні в гірських районах майже щороку сталий. Але синоптики фіксували й аномалії. У 1988 та 2001 роках в цьому місяці по всій області не було снігу, а в 1984-му сніг зберігався місцями тільки на північних схилах гір. За даними довгострокового прогнозу Гідрометцентру України, середня місячна температура повітря в січні очікується -3—5º, при нормі -4—5,5, тобто січень знову буде теплішим за норму. Місячна кількість опадів прогнозується 60—80 мм, що близько норми. Марта ЗАГАТЯНСЬКА.

TT О, ЛЮДИ, ЛЮДИ!

У БЕРЕГОВІ ХРЕСНОЮ ДОРОГОЮ ПРОЙШЛИСЯ… ВАНДАЛИ

9 січня у Берегові на горі Керек (Свята гора), де восени священики різних конфесій у присутності громади міста та посадовців спільно освятили Хресну дорогу, було вчинено наругу над 8 хрестами (всього їх є 14). Зранку цього ж дня це помітили берегівці, а відтак розповіли місцевому священику, а він уже повідомив міліцію. Вірогідно, злочин було скоєно вночі. На місце події оперативно прибули правоохоронці та кінологи з собаками. Нині триває пошук вандалів. Іван СІДУН.

TT ПРИМХИ ПОГОДИ

ГРУДЕНЬ-2013 ТАКИ ПОБИВ РЕКОРД

Грудень-2013 на Закарпатті, як і личить, почався із зимової погоди зі снігом, ожеледицею та туманами. Але недовго все це тривало. В третій декаді місяця погода набрала осіннього характеру, стала аномально теплою. Заступник начальника Закарпатського центру із гідрометеорології Василина Блох розповідає нашому виданню,

що у найтепліші дні температура повітря сягала до 12—14° тепла, а середні декадні температури були вищими за норму на 4—6°. Дехто навіть бачив цвіт ранньої абрикоси та бутони бузку в Ужгороді. Подібне було і в найтепліших районах області — Виноградівському та Берегівському. При цьому в Берегівському, Ужгородському та Воловецькому районах середні декадні показники температур були найвищі за останні 50 років. Оксана ШТЕФАНЬО.

TT ОТАКОЇ!

ПОСВАРИВСЯ З ДРУЖИНОЮ І… ПІДПАЛИВ СЕБЕ

Ввечері 8 січня 50-річний мешканець Волівця намагався здійснити акт самоспалення. Повідомлення в оперативно-рятувальну службу  Воловеччини про це надійшло від чергового лікаря місцевої районної лікарні. Медики діагностували у потерпіло-

го опікові травми рук, голови, грудей та шиї І—ІІ ступеня важкості. Як з’ясувалося, того вечора чоловік вкотре посварився з дружиною й почав погрожувати, що вдасться до самоспалення. Спочатку жінка не зреагувала, але коли побачила, що той взяв до рук легкозаймисту

рідину й вилив її на себе, дуже налякалася. Далі без зайвих вагань «герой» цієї історії підніс вогонь до одягу й підпалив його. На щастя, полум’я вдалося швидко загасити, а людину — транспортувати до лікувального закладу. Зараз життю потерпілого вже нічого не загрожує, проте лікування буде тривалим, зазначають в управлінні ДСНС України у Закарпатській області.


ЧАС МІСЦЕВИЙ 3

№№ 3—4 (4174—4175) 11 січня 2014 року

TT НАШІ ПЕРСПЕКТИВИ

«ВІДКРИТИЙ СВІТ» ОГОЛОСИВ ПЕРЕМОЖЦІВ, ЯКІ СТАНУТЬ УЧАСНИКАМИ ДРУГОГО ЕТАПУ ЦЬОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУ

У

Києві відбулось оголошення переможців конкурсу, метою якого був відбір шкіл до ІІ етапу національного проекту «Відкритий світ». Загалом у конкурсі взяло участь понад 4 тисячі навчальних закладів. Так, національний проект охопив майже мільйон українців: вчителів, школярів та їхні родини.

Активність учасників конкурсу демонструє необхідність якісних змін в українській освіті й водночас готовність наших освітян ці зміни прийняти. Особливо вражає, що цю хвилю власним ентузіазмом підтримали діти й створили понад 1800 роликів, які надіслали разом із конкурсними заявками. Керівник національного проекту «Відкритий світ» Руслан Свірський відзначив, що майже 40% усіх заявок були подані від сільських шкіл. Адже це відкриває рівні освітні можливості для дітей з будь-яких куточків України.

Впродовж останнього місяця команда «Відкритого світу» працювала в надзвичайно напруженому режимі. Було оброблено майже 6 тисяч листів і неймовірну кількість запитів електронною поштою. Але лише 1301 школа змогла документально продемонструвати відповідність критеріям конкурсу. Закарпатську область в рамках національного проекту «Відкритий світ» представлятимуть 33 школи з різних районів нашого краю. З детальним переліком шкіл, що візьмуть участь в реалізації ІІ етапу, можна ознайомитися на офіційній

сторінці НП «Відкритий світ» http://form.educom.ua/. Нагадаємо, торік, 3 червня, в загальноосвітній школі №6 ім. В.Ґренджі-Донського в Ужгороді в рамках національного проекту «Відкритий світ» відбувся перший відкритий урок в школах України з нагоди успішного впровадження першого етапу проекту, а 17 жовтня нацпроект «Відкритий світ» оголосив про початок реалізації другого етапу конкурсу, за результатами якого 2000 шкіл стануть учасниками проекту й отримають сучасне навчальне обладнання та доступ до єдиного освітнього порталу. Всі інші школи України національний проект охопить до завершення 2015 року, поінформували в Закарпатському регіональному центрі з інвестицій та розвитку.

TT МІЖСЕЗОННЯ

ЗАКАРПАТЦІВ У «ГОВЕРЛІ»

У НОВОМУ ФУТБОЛЬНОМУ СЕЗОНІ СТАНЕ МЕНШЕ На першому етапі навчально-тренувальних зборів, які проходять у турецькому місті Сіде, ужгородська «Говерла» планує зіграти 4 товариські матчі. Уже завтра, 12 січня, суперником говерлян стане клуб «Кардемір Карабюкспор», який виступає в турецькій суперлізі. 14 січня ужгородці поміряються силами з молодіжною збірною Казахстану (U-21), наступного дня підопічні В’ячеслава Грозного зіграють контрольний поєдинок проти польського «Шленська» (Вроцлав). А 18 січня закарпатці проведуть заключний спаринг на перших зборах проти російського «Спартака» із Нальчика. «НЗ» поцікавилися в генерального директора «Говерли»

Івана Шіца кадровими справами ужгородської команди. На трансфер виставлені нападник Руслан Івашко, який перебував в оренді в тернопільській «Ниві», захисник Андрій Сагайдак (оренда в складі хмельницького «Динамо»), півзахисник, наш земляк Владислав Микуляк. Також тривають перемовини щодо передачі в суборенду або про завершення оренди Віталія Балашова та Бориса Тащі. Керівництво клубу вирішило не продовжувати оренду з півзахисниками Володимиром Лисенком та ще з одним вихованцем закарпатського футболу Адріаном Пуканичем. За словами гендиректора, ведуться перемовини й про дострокове завершення оренди й повернен-

~~Владислав МИКУЛЯК не знайшов свою гру в «Говерлі»… ня в розташування львівських «Карпат» закарпатця Михайла Кополовця. Роман СЕНИШИН.

TT ТАКІ СПРАВИ

TT НАБОЛІЛО!

МІСЦЕВОГО ЛІСОХІМКОМБІНАТУ

ВЛАШТУВАЛИ АКЦІЮ ПРОТЕСТУ

У ПЕРЕЧИНІ ГОРІВ СКЛАД

У ЧОПІ ДІТИ РОМІВ

Це сталося 5 січня близько 6-ї години вечора на вулиці Червоноармійській. Осередком загорання виявився склад готової продукції (деревного вугілля) ТДВ «Перечинський ЛХК». На місці події, окрім вогнеборців 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини Перечина, працювали й чергові відділення 14-ї та 2-ї Державних пожежно-рятувальних частин міста Ужгорода та смт В.Березний. Загалом було задіяно 6 одиниць техніки та понад три десятки пожежників як Управління ДСНС України у Закарпатській області, так і ТДВ «Перечинський ЛХК». Уже о 19-й годині пожежу було локалізовано, а повністю з вогнем впоралися тільки наступного ранку. Загиблих та травмованих нема. Площа пожежі сягала близько 200 кв. м, окрім цього, гасіння ускладнювалось щільним задимленням, адже складське приміщення вщерть наповнене пакетами з деревним вугіллям. У результаті пожежі було знищено палети деревного вугілля та брикети — всього 5 тонн. Проте від остаточного знищення будівлю складу та готову продукцію вогнеборцям таки вдалось врятувати. Збитки, заподіяні стихією, та причина її виникнення нині встановлюються.

TT СУМНО…

Чопські діти, представники меншин ромів днями виступили з акцією протесту, до якої призвела відсутність доріг до місця їхнього компактного поселення. Крім того, вони просили місцеве керівництво виконати свої обіцянки: провести воду та світло до їхніх осель. У своєму листі до місцевої влади вони зазначали: «Нам дуже темно жити, владо! Доріг немає, світла на вулицях немає, води немає. Ви забули про свої передвиборні обіцянки». Намагаючись достукатися до влади, 5 січня діти вийшли на вулицю з плакатами із надписами «Нам потрібна дорога», «Ми – люди», «Ми не хочемо місити багнюку», «Скільки чекати?» тощо. Надія САРАНА.

НА ХУСТЩИНІ НА ДИСКОТЕЦІ 23-річний житель одного з тутешніх сіл під час танців підійшов до сцени й обперся на неї ліктями. Через деякий час ді-джей зауважив, що юнак стоїть уже тривалий час в одній і тій же позі. Однак на його запитання той зовсім не реагував. Музикант одразу звернувся до завідуючої сільським клубом. Озброївшись ліхтарем, вони

ПОМЕР ЮНАК

вдвох вирішили перевірити, що сталося. Відтак зрозуміли, що той мертвий. Про пригоду на танцях, що трапилася на Різдво, повідомили в міліцію. Правоохоронці, котрі прибули на місце події, на тілі юнака якихось тілесних ушкоджень не виявили. Зате стало відомо, що парубок був інвалідом з дитинства...

TT АТРИБУТИ СВЯТА

НОВОСЕЛИЦЬКИЙ БЕТЛЕГЕМ КОЛЯДУЄ УЖЕ ПОНАД 50 РОКІВ

~~Новоселицькі бетлегеми йдуть до односельців. На різдвяне дійство, організоване в санаторії «Теплиця», приїхали учасники новоселицького вертепу. Для відпочиваючих з Москви, Сибіру, Києва були справжньою екзотикою і вбрання учасників (Діда, Пастирів, Ангелів…), і різдвяні пісні. Проте було з чого здивуватися й самим закарпатцям – бетлегем, з яким прийшли колядники, виявився уп’ятеро старшим за деяких його учасників. За словами керівника гурту Івана Рацина, він був змайстрований понад півстоліття тому. Виготовив його майстер Іван Копін, який жив поблизу урочища Купель. Вертепом користувався і він сам, потім його син Микола, відтак наступне покоління. А кілька років тому раритетний вертеп перейшов у дарунок сільській громаді. Новоселицький бетлегем, розповідає Іван Рацин, має три торунчики,

причому центральний на 10 сантиметрів вищий від двох інших. Вертеп складається із 6 секцій і повинен бути обклеєний образами, що розповідають про Різдво Ісуса. Сам каркас виготовлений із смерекових дощечок, а всередині можна запалювати свічку, прилаштовувати ляльку. У самій Новоселиці з року в рік кількість бетлегенів зменшується – всього буває до 15 вертепів, констатує пан Іван. Раніше ж кожна вулиця мала по 5 вертепів. З ними приходять до хати, і один з учасників питає: «Чи веселити, пане газдо, на сятоє Рождество?». Отримавши ствердну відповідь, гурт хором вигукує «Гловрія» (очевидно, від латинського «глорія», тобто «слава»), і тоді починається різдвяна вистава. Василь ГОРВАТ. Виноградівський район.

TT СВЯТКУЄМО…

УЖГОРОД ЗБИРАЄ КОЛЯДНИКІВ З УСЬОГО ЗАКАРПАТТЯ

Завтра, 12 січня, у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відбудеться обласний фестиваль «Коляди в старому селі», учасниками якого стануть колективи з усієї області. Колядуватимуть українською, німецькою, словацькою, угорською та румунською мовами, а вертепні дійства представлять заслужений академічний Закарпатський народний хор та Закарпатський обласний український музично-драматичний театр ім. братів Шерегіїв.

Стартуватиме фестиваль об 11.30 зі святкового богослужіння у Шелестівській церкві св. архангела Михаїла. Урочисте ж його відкриття відбудеться о 13.00. У програмі фестивалю також заплановано провести виставку-ярмарок виробів народних умільців, а ще можна буде скуштувати традиційні страви та напої та, звичайно, пофотографуватися у традиційному вбранні закарпатців. Анастасія НОЖКА.

TT ЕХ, ДОРОГИ!

ВОДІЙ ЗБИВ ТРИРІЧНУ ДИТИНУ ТА ЇЇ МАТІР І ЗАЛИШИВ ЇХ ПОМИРАТИ

8 січня близько 12-ї години у Виноградові водій, скоївши наїзд на 20-річну жінку та 3-річного хлопчика, які йшли по узбіччю, втік із місця події у невстановленому напрямку. Медиків викликали перехожі, та, на жаль, для дитини це вже було пізно – хлопчик помер у кареті «швидкої». Його ж мати у тяжкому стані перебуває нині у реанімаційному відділенні райлікарні. Співробітники Державтоінспекції, знайшовши на місці пригоди фрагменти фарби, встановили колір авто, а опитавши свідків, й напрямок його слідування. Стала у пригоді й

відеокамера, встановлена на виїзді з вулиці. Переглянувши записи, з’ясували, що приблизно у цей проміжок часу тут з вулиці виїхав лише один червоний автомобіль марки ВАЗ-2101. За встановленими номерними знаками знайти його власника не знадобилося багато часу. Невдовзі 23-річний водій уже давав пояснення правоохоронцям. Вся «операція» зайняла менше години. Автомобіль поміщено на штрафмайданчик, а його хазяїн, який, до речі, перебував у стані алкогольного сп’яніння, потрапив до ізолятора тимчасового тримання.


4 АКЦЕНТИ TT ЙДЕМО НА РЕКОРД!

В УЖГОРОДІ УТВОРЯТЬ НАЙБІЛЬШИЙ ЖИВИЙ ЛАНЦЮГ

№№ 3—4 (4174—4175)

11 січня 2014 року

TT З МІСЦЯ ПОДІЇ

НОВОРІЧНІ ПОДАРУНКИ У «МАЛЯТКО» ПРИВЕЗЛИ ЛІКУВАЛЬНІ КОНІ

~~Торік у січні кияни в такий спосіб об’єднали обидва береги Дніпра. Таку акцію заплановано провести 22 січня, тобто тоді, коли відзначаємо День соборності. Планується, що її учасники зберуться на площі Театральній в Ужгороді. Відтак присутні розділяться на дві колони: пройде урочиста хода набережними Незалежності та Київською. Символічне ж об’єднання берегів Ужа відбудеться на транспортному мості. Закарпатці візьмуться за руки, утворивши таким чином живий ланцюг, та заспівають гімн України. Тим часом представники з Книги рекордів Гіннесса мають зафіксувати рекорд — найбільший живий ланцюг на Закарпатті. Нагадаємо, що 22 січня 1990 року мільйони українців вишикувалися в живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Так вони відзначали День соборності.

Традиційно новорічно-різдвяні свята в дитячому пульмонологічному санаторії «Малятко», що в Оноківцях на Ужгородщині, проходять весело і креативно. Невеличкий медично-педагогічний колектив закладу разом із дітлахами готує вистави з конкурсами, танцями, жартами, піснями. І щоразу жодне свято за своїм сценарієм не повторює попереднє... Цього разу до традиційних Діда Мороза та Снігуроньки приєднались дві веселі Баби Яги. Родзинкою ж свята стали чарівний кінь та вершниця, які привезли Дідові Морозу дитячі подарунки. За словами головного лікаря санаторію «Малятко» Галини Мороз, з осені в закладі впроваджується іпотерапія. Двоє коней (арабський скакун Канва та карпатський гуцулик Арніка) працюють в санаторії «лікарями». Верхова їзда є потужним профілактичним засобом при захворюваннях органів дихання, у виправленні постави та при низці інших недуг. Колектив закладу сподівається, що розвиток цього нового лікувально-профілактичного напрямку дозволить допомогти дітям не тільки впоратися із хворобами, але й отримати чималий заряд позитиву. Іван СІДУН.

~~Святкові дійства у «Малятку» відбувалися з кіньми...

Надія САРАНА.

TT ЩО БУЛО, ТО БУЛО… TT ПРОЦЕС ІДЕ…

У КЕЛЕЧИНІ ЗАПРАЦЮЄ ЕКОМОЛОЧАРНЯ

Нині тривають підготовчі роботи до введення в експлуатацію молокопереробного цеху в селі Келечин, що на Міжгірщині. Із відкриттям цього міні-підприємства з виробництва чистої екологічної продукції вирішиться ще одна давня проблема — можливість збуту молока населенням, яке утримує у своїх господарствах корівок. Молокопереробний цех уже майже готовий до роботи. Пробний запуск заплановано

НА ЗАКАРПАТТІ ОГОЛОСИЛИ МЕДВЕДЧУКА ПЕРСОНОЮ НОН ГРАТА

провести найближчим часом. Закуплено холодильне устаткування, спеціальна виробнича техніка. Тут випускатимуть екологічно чисту продукцію – пастеризоване молоко, масло, кефір, сметану. Вже відомо, що для початку перероблятимуть до 2 тонн сировини на добу. Орієнтовно стільки ж молока закуповуватиметься і у навколишніх дворогосподарствах. Оксана ШТЕФАНЬО.

Управління з питань майна комунальної власності облдержадміністрації знімає п.2 з оголошення про намір передати в оренду майно обласної комунальної власності, опублікованого в №№ 1—2 (4172—4173) газети «Новини Закарпаття» від 4.01.2014 року, а саме будівлю літ. В загальною площею 132,4 кв.м за адресою: Берегівський р-н, с.Бене, вул. Ракоці, 62.

~~Пікет садиби Віктора МЕДВЕДЧУКА у Жденієві. Цими днями на Закарпатті відбувся автопробіг із слоганом «Медвед! Чухай із Закарпаття». Більше п’яти десятків автомобілістів направи-

лися до села Жданієво Воловецького району для пікетування дачного помешкання одіозного керівника “Українського вибору” Віктора Медведчука, де він перебував на відпочинку. «Ми хочемо, щоб прибічники цього режиму відчували дискомфорт. Це і є основною метою сьогоднішньої акції», — пояснив голова ужгородського «УДАРу» Ростислав Буланов. За його словами, саме ця політична сила взяла на себе функцію слідкування за правопорядком для уникнення провокацій під час проведення цієї акції. Загалом вона пройшла мирно. Оголосивши агента путінського Митного союзу Медведчука персоною нон грата на Закарпатті, активісти залишили біля дачі керівника “Українського вибору” ведмедика і звернення “Чухай із Закарпаття”. Сніжана ДУТКА.

TT ПОВЧАЛЬНІ ІСТОРІЇ

КРИМІНАЛ ІЗ ПРИСМАКОМ СУМЛІННЯ БУВАЄ Й ТАКИЙ…

О

голошеннями «Увага! Управління СБУ в Закарпатській області розшукує громадянина України за вчинення злочину…» нерідко рясніють сторінки наших газет. Будьте певними: осіб, які переховуються від слідства, таки знаходять. Однак буває, що розшукувані самі добровільно приходять в обласне управління СБУ. Мовляв, шукали – зустрічайте.

Його слідчі стверджують, що такі випадки не дивина. Розповідають історію, що трапилася майже під самісінькій 2014 рік. Громадянин України, який з 2007 року постійно проживає в Іспанії, підробляє там на будівництві, планував приїхати додому – провідати матір. Перед поїздкою надумав купити гашиш і вже в Україні вжити його. Придбав наркотик у першому ліпшому підворітті, але знав, що перевезти його через держкордон України – злочин. Отож вирішив скористатися послугами міжнародного перевізника – приховав гашиш у банці з-під варення та передав посилку водієві. Шофер нічого про вміст пакунка не знав. А

відправник сподівався, що наркотики не знайдуть. Відтак він зателефонував своєму однокласникові, повідомив, що буде нагода побачитися у Львові, та попросив шкільного товариша зустріти посилку з Іспанії й передати йому вже при особистій зустрічі. Товариш одразу погодився, а про вміст посилки запитати забув. Спочатку герой цієї історії нічого не підозрював. Жив, як і раніше, в Іспанії зі своєю дружиною та малолітніми дітьми, готувався їхати в Україну до матері. Але якось зателефонував однокласник і сказав, що посилку не отримав, бо там знайшли наркотики. А потім у Барселоні у двері орендованої квартири посту-

кали місцеві правоохоронці. Пояснили, що розшукує УСБУ в Закарпатській області за наркоконтрабанду. Що робити? Із другом посварився, мати у Львові – одна, тікати – нікуди, переховуватися – марно. Почали мучити докори сумління. Тож чоловік купив квиток, приїхав автобусом в Україну і того ж дня прийшов у слідчий відділ Закарпатського управління СБУ. Звісно, за будь-який злочин Феміда по голові не погладить. Закон є закон – маєш відповісти за скоєне. Проте є різниця: прийти самому, співпрацювати зі слідством, щиро розкаятися у вчиненому і, можливо, отрима-

єш менш суворе покарання або ж деякий час переховуватися, ходити поміж своїх фотографій на вокзалах, в аеропортах, заспокоювати родичів і знайомих, перехоплювати підозрілі погляди сусідів … Випадки, коли ті, кого розшукують, самі приходять до слідчих – непоодинокі. Кілька років тому стосовно одного із закарпатців слідчі облуправління СБУ порушили кримінальну справу за ч.2 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Аби уникнути відповідальності, організатор переправлення нелегалів через кордон подався навтьоки. Переховувався у Херсоні. Якось повертався до тимчасового помешкання маршруткою. Помітив, що водій підозріло дивиться на нього. Шофер дістав газету, мовляв, дивись – тебе розшукує СБУ в Закарпатській області. Перше, що уявив, як його затримують правоохоронці, надівають наручники. Як він це пояснить своїм дітям? Тож просто взяв валізу і прибув до

управління СБУ, пригадують слідчі. Відтоді ходив сюди, як на роботу… Нині ж очікує рішення суду. Пригадують слідчі й давню історію заробітчанки, яка збирала урожай цитрусів у «дона» на Сицилії. Жінка не потрапила б у поле зору співробітників СБУ, якби не надіслала звідти зятеві у Чернівецьку область… вогнепальну зброю. У немолодої заробітчанки вдома на утриманні залишилися малі онуки, безробітні донька із зятем, старенька мати та майже сторічна бабуся. Переховуватися жінка навіть не думала, проте дуже переживала, що зганьбила себе. До слідчих прийшла сама – зізналася, що револьвер знайшла в одному з ящиків з-під мандаринів та вирішила присвоїти знахідку. Жінка постала перед судом, який виніс їй умовне покарання. Шукала ці повчальні історії Людмила МАЗУР. Імена фігурантів кримінальних справ змінені з етичних міркувань.


ТАКЕ ЖИТТЯ 5

№№ 3—4 (4174—4175) 11 січня 2014 року

TT СВОЯ ДОЛЯ

ДВІ СТОРОНИ ЗОЛОТОЇ ЗІРКИ ГАННИ БОБИНЕЦЬ

У

радянські часи заради пропаганди ефективності виробництва і агітації підняття морального духу трудівників які лиш масово не присвоювалися звання тим, хто працював на заводах, фабриках, колгоспах: правофланговий соцзмагання, ударник комуністичної праці, гвардієць п’ятирічки, відмінник якості тощо, до котрих додавалися грамоти, дипломи, значки, медалі, ордени. Але на той час, що канув у Лету, найвищою урядовою нагородою вважалося удостоєння Героя соціалістичної праці. Золоту зірку разом з орденом Леніна в епоху всемогутнього і непорушного СРСР одержували далеко не суцільно, а, як правило, най-най… Таке незвичне щастя посміхнулося і Ганні Бобинець з Ізок.

До теперішнього часу, коли кавалеру найсоліднішої відзнаки з верховинського краю вже за 85 років, вона не може збагнути — чому саме на її долю, рядової колгоспниці, несподівано випав такий жереб. 43 роки було Ганні Михайлівні, коли мала честь стати Героєм. Трудову діяльність розпочала за місцем проживання – в колгоспі “Заповіт Ілліча”. До 35 років була ланковою рільників, вирощуючи булі, як у цих краях іменують картоплю. Доїти на фермі й випасати на полях корів стала чисто випадково. У МТФ залишила роботу одна з доярок, і працелюбна горянка не відмовилася її замінити. Тим паче, що це діло добре знала з дитинства на домашньому ґаздівстві. Нова справа спорилася, бо поруч був чоловік Федір, якого, на жаль, вже сім років як не стало. Він розпоряджався кормами, неодноразово спеціально їздив на Тячівщину, щоб поголів’я худоби оновити продуктивнішою породою. Та й діти, а їх подружжя виростило аж шестеро, як підростали, так і ставали у неабиякій підмозі на фермі й пасовиськах. Як на сповіді, зізнається Бобинець: “Не за славою, а за зарплатою гналися ми під час роботи за колективного ладу”. Підганяла багатодітну сім’ю до заробітку і суттєва обставина – будували хату. Керівництво колгоспу, на щастя, виявилося благородним, у натуроплату не скупилося виділяти дефіцитні будматеріали: деревину, цемент, шифер... Результати надоїв росли, бо навіть погар молока шкодувала собі, аби тільки платня була більшою. Щорічний надій від кожної

корови доярки сягнув згодом позначки 4650 кг. Напевне, цей рекордний рубіж і впав у око місцевої влади, яка давала рознарядки на нагороди. Згодом на її святковій кофтині засяяла Золота зірка, поруч прикріпився і орден з барельєфом вождя світового пролетаріату. Указ Президії Верховної Ради СРСР за підписами високих чинів Підгорного і Георгадзе гласив, що це данина “за видатні успіхи, досягнуті в розвитку сільськогосподарського виробництва і виконання п’ятирічного плану продажу державі продуктів землеробства і тваринництва”. Але це було не останнє визнання Ганни Бобинець. У 1971 році жінку було обрано депутатом Верховної Ради України VІІІ скликання. З властивої верховинкам скромності попервах пручалася стати народним обранцем. У райкомі партії сказала, що не вистачатиме часу для удоїв, бо треба буде брати участь у різних засіданнях. Окрім того, не боячись ленінських номенклатурників, натякнула, що під час гостин доведеться братися й за чарку, хоча з оковитою не дружить. Перший секретар лагідно

~~У минулий комуністичний період було модно для профорієнтації організовувати шкільні зустрічі піонерів з Героєм соцпраці Г.БОБИНЕЦЬ. заспокоїв: “Це не біда, все буде добре”. Нині Ганна Михайлівна справедливо бідкається на сенс свого нардепства, бо з мандата хосен був, як кіт наплакав. Не те, що тепер, коли їй подібні — олігархи-капіталісти, по Канарах з родинами мандрують. А вона хоча б когось «запхала» у вуз чи то у закордонній клініці вилікувала сина Василя, який пішов з життя на 48-му році. А ще став курйозним один факт, коли кандидатури в соціалістичну еліту перевірялися найприскіпливішими методами не тільки однієї влади. Згодом виявилося, що Герой соцпраці та ще депутат ВР України не є… членом КПРС. Чухаючи потилиці, довго і настирливо пропонували поповнити ряди, але безуспішно. Чергову відмову Ганна Бобинець мотивувала, що партзбори заважатимуть колгоспній справі… Але, звісно, причина була зовсім інша – віра у Бога. Глибоковіруюча дотепер, хоч через хворобу ніг та інші болячки неспроможна ходити до близької від дому церкви, зате ніколи не пропускає

церковних служб по радіоприймачу, які транслюються з Ватикана. За її словами, важко нездужала ще перед полуднем свого віку, після 11 років тваринницького стажу, ставши інвалідом другої групи. Протяги на фермі, студінь, не кажучи про виснажливу працю біля маржин, і стали причиною вкорочення працездатного віку. Так вийшло, що у її Золотої зірки два боки – блиск і тінь. Під час нашої нещодавньої розмови в Ізках у хаті, в якій живе разом із сім’єю онука Івана, Ганна Михайлівна зауважила, що життя – швидкоплинне: вже пенсіонерами стали сини Михайло, Федір, Іван, дочка Ганна, крім Юрія, котрі проживають як у рідних Ізках, так і в Мукачеві, Тячеві, Пилипці. З великою гордістю за родину перерахувала своїх нащадків – 11 онуків та 18 правнуків. Приємною новиною для бабусі стала і листівка-вітання від обласної влади з нагоди нещодавнього свята трудівників сільського господарства… Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ. Міжгірський район.

TT ЛАСКАВО ПРОСИМО!

ХТО ТЯ БУДЕ, ВИНКО, ПИТИ… СЬОГОДНІ В МУКАЧЕВІ СТАРТУЄ ФЕСТИВАЛЬ «ЧЕРВЕНЕ ВИНО» Одним із найяскравіших заходів, які традиційно проводяться у місті над Латорицею, є фест-конкурс «Червене вино». Свято зародилося у середи­ні 90-х років минулого століття і цьогоріч проводиться уже вдев’ятнадцяте. Це фестини виноробів Закарпаття та поціновувачів сонячного хмільного напою, і проводяться вони в час щедрівок та колядок на старий Новий рік, 14 січня. З кожним роком у Мукачево на святкування «Червеного вина» прибуває все більше й більше гостей. Додається і його учасників. Приміром, якщо раніше ятки виноробів розташовувалися винятково на центральній площі Миру, то тепер уже цього місця замало, і зараз фест розширився й на прилеглі вулиці Ярослава Мудрого та Пушкіна. У святі беруть участь винороби не лише Мукачева та Мукачівщини, але й інших районів – Ужгородського, Берегівського, Виноградівського, Іршавського, де люди плекають виноградну лозу. В дні, коли воно проводиться, центральною частиною міста неможливо пройти. Я вже мав розмову з двома сімейними парами росіян із Москви та Новосибірська, які приїхали в місто над Латорицею відсвяткувати Різдво Христове та старий Новий рік. Житель російської столиці Артем Волобуєв зауважив: «Це вже втретє я

~~Гостей свята чекає широка дегустація закарпатських вин. взимку з дружиною приїжджаю на Закарпаття. І ми дуже задоволені. Нам не віриться, що закарпатські винороби можуть готувати такі смачні вина. Ми пробували італійські, іспанські, чилійські та південноафриканські, проте хочу наголосити, ваша «Троянда Закарпаття» не поступається найвишуканішим дорогим напоям. Крім того, у вас є велика когорта старих досвідчених виноробів, котрі роблять такі купажі, що диву даєшся. Мені дуже сподобало-

ся вино «Чорний доктор». Його смак просто вражає. Минулого року купили шість літрів цього напою, і шкодую, що не взяли більше». Смакували червоний трунок й представники Сибіру – Олена та Яків Нілови, які придбали туристичні путівки у наш край ще у вересні. «Дуже переживали, коли дивилися телепередачі про київський Майдан, — каже пані Олена, — у нас там така пропаганда йшла, мовляв, не варто відвідувати Україну, бо там зараз неспокій-

но. Зізнаюся, ми вже мали намір відмовитися від поїздки на Закарпаття, бо боялися потрапити у вир політичних подій. Та тут у вас прекрасно, ми добре почуваємося й з нетерпінням чекаємо відкриття фестивалю». А ось москвичці Неллі Волобуєвій дуже подобається, як у нас колядують. «Такого я ніде й ніколи не бачила, — зазначила пані Неллі. – Дуже добре, що ваші люди не забувають старих традицій і обрядів. Я вражена народними костюмами, закарпатськими ремеслами, які також широко представлені на святі». Не перший рік приїжджає в Мукачево з угорського Мішкольца й Еріка Товт. Жінка стверджує, що подібних винних фестів не бракує і в її країні. Однак вони не такі колоритні. Цьогоріч взяти участь у фестивалі-конкурсі «Червене вино» зголосилося майже 150 виноробів з усього краю. Буде тут і чим закусити. Чимало підприємців готуватимуть ароматні шашлики, ковбаски, домашні пікниці та шовдарі, печену картоплю з шкварками. Не бракуватиме й справжньої овечої бринзи. Сьогодні о пів на другу пополудні фестиваль урочисто відкриє мер міста Золтан Ленд’єл. А далі виступатиме Закарпатський народний хор. Веселитимуть численну публіку зразковий фольклорний гурт

«Цімборики» Хустської ДШМ, народні фольклорні колективи «Руснаки» місцевого Будинку культури та «Фатьови» і гурт «Земля королеви мод». Відбудеться також гала-концерт Всеукраїнського фестивалюконкурсу «Різдвяна зіронька». Завтра перед глядачами виступатиме хор «Відгомін», вокальний ансамбль «Едельвейс», а місцевий гурт «Рокаш» презентуватиме свій новий альбом. Після богослужінь у церквах колядуватимуть дяки кафедрального православного собору Почаївської ікони Божої Матері та хор римо-католицької церкви святого Мартина. У понеділок святкування продовжуватимуться. У центрі міста колядуватимуть учні мукачівських шкіл та з великим концертом виступатимуть вихованці місцевого Будинку школярів. У вівторок о 13.30 відбудеться підбиття підсумків фестивалю-конкурсу, нагородження переможців та урочисте закриття свята. На завершення перед глядачами виступатимуть з концертом гості з Молдови, фольклорно-обрядовий ансамбль «Іршавська родина», колядницькі колективи місцевих ДШМ та хор «Співочі серця» з Паланку. Віталій ПУМПИНЕЦЬ. м.Мукачево.


6 ПРОГРАМА ТЕЛЕБАЧЕННЯ ПОНЕДІЛОК 13 СІЧНЯ

09:00, 21:00 Підсумки дня. 09:15 Політтеатр. 09:40, 15:35 Т/с «Таємниця старого мосту». 10:30 Т/с «Монте-Крісто». 12:10, 17:45, 18:55, 21:30 Діловий світ. 12:15 Шеф-кухар країни. 13:05 Хто у домі хазяїн? 13:30 «Зоряні мости». 14:35 Як це? 15:00 Діловий світ. 15:05 Вікно в Америку. 16:30 Х/ф «Батальони просять вогню». 18:05 Агро-News. 18:20 Новини. 18:35 Фінансова перспектива. 19:20 Г р а н д - ш о у М.Поплавського у Кремлі. 20:55 Офіційна хроніка. 21:40 «Ханука». 22:55 Трійка, Кено, Секунда удачі. 23:00 Підсумки. 23:15 Спорт. 23:25 На слуху. 23:50 Від першої особи. 00:10 Х/ф «Солом’я­ ний капелюшок» 1 с.

08:00, 09:00, 16:45, 19:30, 00:15 ТСН. 08:05 «Економічна правда». 08:10 «Сніданок з 1+1». 09:05, 17:10 Т/с «Асі». 10:55 Х/ф «Дванадцять місяців». 12:55 «Вечірній квартал». 14:55 Х/ф «З новим роком, мами!». 20:15 Т/с «Шерлок - 1. Етюд у рожевих тонах». 22:15 Т/с «Шерлок - 1. Сліпий банкір». 00:30 Х/ф «Вікінги».

08:00, 08:30, 09:00 Новини. 08:10, 08:35 «Ранок з IНТЕРом». 09:10 Х/ф «Операція «И» та інші пригоди Шурика». 11:10, 12:20 Д/с «Слідство вели...». 12:00 «Новини». 13:15 «Судові справи».

ВІВТОРОК 14 СІЧНЯ

09:00, 21:00 Підсумки дня. 09:30, 15:40 Т/с «Таємниця старого мосту». 10:30 Т/с «Монте-Крісто». 11:25 Не вір худому кухарю. 11:50 Д/ф «Марко Вовчок. Таємнича зірка». 12:25, 18:55, 21:30 Діловий світ. 12:35 Контрольна робота. 12:55, 14:20 Т/с «Вічний поклик». 14:05 Діловий світ. 16:40 Х/ф «Батальони просять вогню». 18:00 Про головне. 18:20 Новини. 18:35 Фінансова перспектива. 19:20 «Честь маю запросити.20 років по тому». 20:55 Офіційна хроніка. 21:40 Концертна програма «Ханука»2 ч. 22:55 Трійка, Кено, Максима. 23:00 Підсумки. 23:15 Спорт. 23:25 На слуху. 23:50 Від першої особи. 00:10 Х/ф «Солом’я­ний капелюшок» 2 с.

08:00, 09:00, 16:45, 19:30, 00:50 ТСН. 08:05 «Економічна правда». 08:10 «Сніданок з 1+1». 09:05 «Шість кадрів». 09:35, 17:10 Т/с «Асі». 11:30, 12:35 Х/ф «I батьки, і діти». 13:40 «Російські сімейні драми». 14:45, 15:45 Х/ф «Пончик Люся». 20:15 Т/с «Шерлок - 1. Велика гра». 22:15 «Мюзикл «1+1 удома».

08:00, 08:30, 09:00, 12:00 Новини. 08:10, 08:35 «Ранок з IНТЕРом». 09:10 «неБлакитний вогник 2014». 11:55, 12:20 Д/с «Слідство вели...». 14:05 «Судові справи». 15:05 «Сімейний суд». 16:05 «Давай одружимося в Україні». 17:05 Т/с «Земський лікар. Повернення».

14:50 «Сімейний суд». 15:50 «Жди меня». 18:00 «Стосується кожного». 19:00 Т/с «Поки станиця спить». 20:00 «Подробиці». 20:30 « н е Б л а к и т н и й вогник 2014» Прем’єра. 23:10 «Новорічний вогник 2014. Ніч великих очікувань».

09:00 Х/ф «Шпигун по сусідству». 11:00 Х/ф «Випадковий шпигун». 12:50 Т/с «Щасливі разом». 13:25 М/с «Губка Боб». 14:45 Т/с «Друзі». 15:45 Т/с «Татусеві дочки». 16:50 Т/с «Не родись вродлива». 17:55, 19:05 Т/с «Вороніни». 19:00, 00:00 Репортер. 20:10 Ревізор. 22:00 Х/ф «Новорічний шлюб». 00:10 Х/ф «Дозволь тебе поцілувати».

14:00 Тема/Хроніка тижня. 14:15, 14:35 5 елемент. 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 22:30, 23:30, 00:30 Час. Важливо. 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 22:00, 23:00 Час новин. 15:35 Новини Київщини. 16:35 Машина часу. 17:35, 00:35 У кабінетах. 18:10, 00:00 Місцевий час. 18:20, 23:40, 00:20 Час спорту. 18:35 Територія закону. 19:00 Час новин. 19:45, 22:40, 23:35 Хроніка дня. 20:00 Час. Підсумки дня. 21:40 Час-Тайм. 22:10 Податковий щоденник. 22:35, 23:15, 00:15 Бізнесчас. 23:25 CRIME NEWS. 23:45, 00:55 Огляд преси.

08:05, 09:15, 13:00 Т/с «Морський патруль». 08:45 Факти. Ранок. 12:45 Факти. День. 16:45 Т/с «Морський патруль-2». 18:45 Факти. Вечір. 19:20 Надзвичайні новини. 18:00 «Стосується кожного». 19:00 Т/с «Поки станиця спить». 20:00 «Подробиці». 20:30 Т/с «I все-таки я кохаю...». 23:35 Т/с «Жінки на межі».

09:00, 16:50 Т/с «Не родись вродлива». 10:05, 15:45 Т/с «Татусеві дочки». 11:05 Т/с «Щасливі разом». 13:25 М/с «Губка Боб». 14:45 Т/с «Друзі». 17:55, 19:40 Т/с «Вороніни». 19:00, 23:50 Репортер. 19:05 Т/с «СуперМакс». 21:50 Х/ф «Дозволь тебе поцілувати». 23:55 Х/ф «Дозволь тебе поцілувати... знову».

08:00, 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 22:00, 23:00 Час новин. 08:10, 22:35, 23:15, 00:15 Бізнес-час. 08:15, 08:35, 19:45, 22:45, 23:35 Хроніка дня. 08:30, 09:30, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 18:55, 22:30, 23:30, 00:30 Час. Важливо. 08:45 Трансмісія-новини. 08:50, 23:45, 00:55 Огляд преси. 09:35, 13:35, 14:35 5 елемент. 10:10, 20:00 Час. Підсумки дня. 10:35, 11:15, 11:35, 12:15 Час: підсумки дня. 13:10 Податковий щоденник. 15:35 Машина часу. 16:10 Трансмісія. 17:15 Драйв-новини. 17:35 Особливий погляд. 18:10, 00:00 Місцевий час. 18:20, 23:40, 00:20 Час спорту. 18:35 Дорогі депутати. 19:00 Час новин. 21:40 Час-Тайм. 22:10 Агроконтроль. 23:25 CRIME NEWS. 00:35 Територія закону.

08:45 Факти. Ранок. 09:15, 19:20 Надзвичайні новини. 10:05 Т/с «Карадай». 12:00, 13:00 Анекдоти поукраїнськи. 12:45 Факти. День. 13:05 Т/с «Прокурорська перевірка».

20:05 Т/с «Шеф-2». 21:55 Х/ф «Острів». 00:30 Х/ф «Беовульф».

08:05, 18:20 «Неймовірна правда про зірок». 09:45 Зіркове життя. 10:40 Х/ф «Три плюс два». 12:15 Х/ф «Домробітниця». 14:05 Х/ф «Діамантова рука». 16:00 «Усе буде добре!». 18:00, 22:00 «Вікна-Новини». 20:00, 22:25 «Танцюють всі!-6». 23:55 «Слідство ведуть екстрасенси». 00:55 Х/ф «Старий Новий рік».

09:30 Т/с «Відставної кози барабанщик». 10:45, 15:15 Т/с «Жарт за жартом». 11:40 Т/с «Застиглі депеші». 13:20 Х/ф «Один раз один». 16:20 Х/ф «Дівчина з гітарою». 18:00 Х/ф «Вперше заміжня». 19:40 Х/ф «З тих пір, як ми разом». 21:20 Х/ф «Довгі версти війни». 22:35 Х/ф «Застиглі депеші». 00:15 Т/с «Дорога Олена Сергіївна».

08:00 «Агенти впливу». 08:50 «Правда життя». 09:20 Х/ф «Невловима четвірка». 11:45 Т/с «Двоє зі скриньки». 15:05 Т/с «Павутиння». 19:00, 21:40 «Свідок». 19:30 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів». 22:00 Т/с «Призначений». 23:00 Т/с «Рей Донован». 00:00 Т/с «CSI: НьюЙорк». 00:50 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю».

08:00, 10:00, 11:00, 13:00, 16:00, 19:00, 22:00 Новини. 08:10, 10:10, 11:10 Ранок на Тисі. 15:05, 20:05 Т/с «Шеф». 16:55 Т/с «Літєйний». 18:45 Факти. Вечір. 21:55 Х/ф «Сфера». 00:35 Х/ф «П’ятий вимір».

09:30 Зіркове життя. 10:30 Х/ф «Приборкувачка тигрів». 12:15 Х/ф «Залізничний романс». 14:15 Х/ф «Тариф на кохання». 16:00 «Усе буде добре!». 18:00, 22:00 «Вікна-Новини». 18:20 «Неймовірна правда про зірок». 20:00, 22:25 «Танцюють всі!-6». 23:55 Х/ф «Той самий Мюнхгаузен».

09:40 Т/с «Ця жінка у вікні...». 11:15, 15:30 Т/с «Жарт за жартом». 12:15 Т/с «Застиглі депеші». 13:55 Х/ф «Обережно, бабуся!». 16:25 Х / ф «Магістраль». 18:10 Х/ф «Дорога Олена Сергіївна». 19:45 Х/ф «Довгі версти війни». 22:25 Х/ф «Застиглі депеші». 00:05 Т/с «Вперше заміжня».

08:30, 16:45, 19:00, 21:40 «Свідок». 09:00 «Засуди мене». 10:00 «До суду». 11:50 Т/с «Детективи». 12:50, 19:30 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів - 12». 14:50, 17:00 Т/с «Зовнішнє спостереження». 22:00 Т/с «Призначений». 23:00 Т/с «Рей Донован». 00:00 Т/с «CSI: НьюЙорк».

08:00, 10:00, 11:00, 13:00, 16:00, 19:00, 22:00 Новини. 00:25, 21:35 Музична мозаїка. 08:10, 10:10, 11:10 Ранок на Тисі. 09:00, 12:45, 16:35 Мультик. 09:10, 22:20 Т/с «Доктор Живаго». 12:00, 15:55 Пряма мова. 12:05, 16:15 Дивосвіт.

09:00, 12:45, 13:35, 16:35 Мультик. 09:10, 22:20 Т/с «Доктор Живаго». 12:00, 15:55 Пряма мова. 12:05, 16:15 Шовкова косиця. 12:20 Віконечко (Вінниця). 13:25, 16:30 Без коментарів. 13:27 Календар знаменних дат. 13:30, 1 8 : 0 0 Н о в и н и (угорською мовою). 13:55, 16:55 Літературний монолог. 14:00 Романо джівіпен. 14:20 Територія молоді. 15:00 Удосвіта (Вінниця). 15:25 ПрофStyle (Хмельницький). 15:40 Інновації (Харків). 16:45, 20:25 Спецрепортаж. 17:00 Горизонт (угорською мовою). 17:40 Ласкаво просимо (німецькою мовою). 18:05 Захисник Вітчизни. Рятувальник (Київ). 18:35 Історія однієї картини: К.Малевич (Київ). 20:05 Правова освіта. 20:45 Кольорові сни. 21:05 Спорт-тайм.

20:00 «Нове Божевільне відео». 20:30 «Облом UA. Новий сезон». 21:00 «ДжеДаї». 21:30 Х/ф «Війна драконів». 23:55 Х/ф «Секретні матеріали. Хочу вірити».

10:05, 16:10, 00:35 Новини культури. 10:20 «Муза і генерал. Секретний роман Ейтінгона». 11:05 «Про найголовніше». 12:00, 15:00, 18:00 Вісті. 12:25, 15:10, 17:40 Місцевий час. 12:40 «Особливий випадок». 13:25 Т/с «Господиня моєї долі». 14:15 «Більше, ніж любов». 15:25 Т/с «Таємниці інституту шляхетних панянок». 16:20 «Силуети». «Михайло Ульянов». 16:55 «Aсademіa». 18:40 Т/с «Петля часу». 19:30 «Прямий ефір». 20:30 «Аншлаг. Старий Новий рік». 23:45 «Черговий по країні». Михайло Жванецький.

08:30, 13:30 Діти Гітлера. 09:30, 18:30 Шукачі. 10:30 Таємні знаки. 11:30, 15:30 У пошуках пригод. 12:30 Тварини крупним планом. 14:30, 2 1 : 3 0 С у ч а с н і дива. 16:30, 19:30 Фантастичні історії. 17:30 У пошуках істини. 20:30 Д/ф «Василь Сталін. Син за батька». 22:30 Невідома Південна Америка. 23:30 Загадки Всесвіту.

09:00 Х/ф «Петрівка 38». 11:00 Т/с «По гарячих слідах». 19:00 Т/с «Лінійний відділ». 12:20 Хатинка Василинки (Вінниця). 13:25, 16:30 Без коментарів. 13:27 Календар знаменних дат. 13:30, 18:00 Новини (угорською мовою). 14:00 Русинська родина. 14:30 Одкровення. 15:00 Урок для батьків (Волинь). 15:30 Повір у себе (Донецьк). 16:55 Літературний монолог. 17:00 Фаребна дуга (словацькою мовою). 17:30 Р у м у н с ь к и й телекур’єр. 18:05 Час змін (Запоріжжя). 18:35 Правова освіта. 19:25 Час футболу. 20:45 Кольорові сни. 21:05 Територія творчості. 21:15 МСІ. 23:10 Спорт-тайм.

10:05, 16:10, 00:35 Новини культури. 10:20 «Драма на Памірі. Наказано підкорити». 11:05 «Про найголовніше». 12:00, 15:00, 18:00 Вісті. 12:25, 15:10, 17:40 Місцевий час. 12:40 «Особливий випадок». 13:25 Т/с «Господиня моєї долі». 14:10 Т/с «Бридке каченя». 15:25 Т/с «Таємниці інституту шляхетних панянок». 16:20 «Силуети». «Михайло Козаков». 16:55 «Aсademіa». 18:40 Т/с «Петля часу». 19:30 «Прямий ефір». 20:30 Т/с «Любов не картопля». 22:50 Романови. Царська справа. «Становлення імперії».

09:00 Х/ф «Битва за Москву. Агресія. 1 ч.». 11:00 Х/ф «Петрівка 38». 13:00 «Сироватка правди». 14:00 «Золото безодні». 15:00 «Видатні авіаконструктори». 16:00 « С н а й п е р с ь к а зброя». 17:00 Х/ф «Наказ: вогонь не відкривати». 19:00 Т/с «Лінійний відділ». 20:00 «Нове Божевільне відео». 20:30 «Облом UA. Новий сезон».

08:00 Т/с «Подружжя». 09:00, 17:00, 19:00 Події. 09:10, 20:00 Т/с «Кордон слідчого Савельєва». 11:15 Т/с «У ріки два береги». 15:20, 17:25, 22:30 Т/с «Слід». 18:00 Т/с «Сашко». 19:20 «Говорить Україна». 22:00 Події дня. 23:20 Х/ф «Єлизавета: Золота доба».

11:30, 00:30 Теніс. 19:45 Футбол. Євроголи. 20:00 Футбол. Золотий м’яч. 21:00 Снукер. 00:00 Ралі.

13:01, 18:30, 20:30 Новини. 13:15 Спорт. 13:25 Т/ж ромів. 13:55 Нац. прогр. словаків. 14:50 Хроніка подій. 15:45 Т / с « К о м і с а р Рекс». 16:35 Т/с «У полоні минулого». 17:50 Т/с «Спеція життя». 18:40 «Ридикюль». 19:30 «Наступний!». 21:00 Новини спорту. 21:20 «Вечір».

16:00 «Королеви шопінгу». 17:00 Т/с «Сімейні таємниці». 19:00 Факти. 20:25 «Слідчі». 21:25 «Солодке життя». 22:35 Т/с «У горі й радості». 23:35 Т/с «NCIS».

13:45 Т/с «Батьківська битва». 14:05 «Рефлектор». 14:20, 20:25 «Фокус». 14:50, 20:50 Т/с «Будапешт вночі та вдень». 16:35 Т/с «Королева Півдня». 17:30 Т/с «Поцілунок і битва». 18:35 Т/с «Тінь сумніву». 19:30 Новини. 22:05 Т/с «Серед друзів». 22:40 Т/с «Замок».

10:40 Т / с « К о м і с а р Рекс». 12:40 Т/с «Кобра 11». 13:35, 17:00 Т/с «NCIS». 14:30 Т / с « Д о к т о р Хаус». 15:20 Т/с «Монк». 16:05 Т/с «Крок за кроком». 16:35, 23:25 Т/с «Два з половиною хлопця». 18:00, 20:00 Новини. 18:30 Т/с «Сусіди». 21:30 Х/ф «Знайомство з Факерами».

13:00, 17:00, 20:00 Новини. 13:20 Т/ж «Дамський клуб». 15:00 Т/с «Колонада». 16:05 Т/с «Вибір Асії». 17:20 Т/с «Шахраї в дії». 17:50 Д/ф «Шампанське». 20:50 Голи. Очки. Секунди. 21:20 Х/ф «Білявка з дитиною». 23:20 Т / с « П о м с т а Тоні».

11:45 «Фокус - родина». 12:30 Д/ф «Топографія заводів».

21:00 «ДжеДаї». 21:30 Х/ф «З Парижа з любов’ю». 00:00 Х/ф «Війна драконів».

20:25 «Слідчі». 21:25 «Солодке життя». 22:35 Т/с «У горі й радості». 23:35 Х/ф «Тур-2».

08:00 Т/с «Подружжя». 09:00, 17:00, 19:00 Події. 09:10, 20:00 Т/с «Кордон слідчого Савельєва». 12:10 Т/с «Анжеліка». 15:00, 17:25, 22:30 Т/с «Слід». 18:00 Т/с «Сашко». 19:20 «Говорить Україна». 22:00 Події дня. 23:20 Прем’єра від творців «Сліду»! Т/с «ОСА».

13:45 Т/с «Батьківська битва». 14:05 «Рефлектор». 14:20 Т/ж про зимові види спорту. 14:50, 20:50 Т/с «Будапешт вночі та вдень». 16:35 Т/с «Королева Півдня». 17:30 Т/с «Поцілунок і битва». 18:35 Т/с «Тінь сумніву». 19:30 Новини. 20:25 «Фокус». 22:05 Т/с «Серед друзів». 22:40 Т/с «Убивства на пляжі».

11:30, 19:45 Теніс. 18:30, 12:45 Альпійські лижі. 20:15, 22:30 Снукер. 00:00 Ралі. 00:30 Мотоспорт.

08:30, 13:30 Діти Гітлера. 09:30, 18:30 Шукачі. 10:30 Таємні знаки. 11:30, 15:30 У пошуках пригод. 12:30 Жертви природи. 14:30, 21:30 Сучасні дива. 16:30, 19:30 Фантастичні історії. 17:30 У пошуках істини. 20:30 Д/ф «Сталінські Соколи. Крилатий штрафбат». 22:30 Невідома Південна Америка. 23:30 Загадки Всесвіту.

13:01, 18:30, 20:30 Новини. 13:25 Нац. програма сербів. 13:55 Нац. програма німців. 14:25 «Велотур». 15:00 «Мистецтво життя». 15:55 Т / с « К о м і с а р Рекс». 16:50 Т/с «У полоні минулого». 17:50 Т/с «Спеція життя». 18:40 «Ридикюль». 19:30 «Наступний!». 21:00 Новини спорту. 21:25 «Вечір».

16:00 «Королеви шопінгу». 17:00 Т/с «Сімейні таємниці». 19:00 Факти.

10:45 Шоу «Обмін жінками». 11:45 Х/ф «Комісар Рекс». 12:40 Т/с «Кобра 11». 13:40, 17:00 Т/с «NCIS». 14:30 Т / с « Д о к т о р Хаус». 15:20 Т/с «Монк». 16:05 Т/с «Крок за кроком». 16:35, 23:50 Т/с «Два з половиною хлопця». 18:00, 20:00 Новини. 19:30 Т/с «Сусіди». 21:30 Шоу «Міняю жінку».

10:45 Д/ф «Шампанське». 11:50, 18:45 Шоу «Дуель». 12:15 «5 проти 5». 13:00, 17:00, 20:00 Новини. 13:20 Т/ж «Дамський клуб». 15:00 «Таксі». 15:30 Т/ж «Зведи дім, посади дерево». 16:15 Т/с «Вибір Асії». 17:20 Т/с «Шахраї в дії». 17:50 Д/ф «Вірменія». 19:20 Родинне шоу «5 проти 5». 20:50 Голи. Очки. Секунди. 21:20 Шоу «Ніхто не досконалий». 22:20 Т/с «Гранд готель». 23:40 Т/с «Закон і порядок».

10:55 Д / ф « В а ш и м и очима».

12:55 «Жива панорама». 13:30 Д/ф «Карнавал». 14:20 Д/ф «Три історії з Карлом Махатом». 15:25 «Відсвистано». 15:55 «Спортивне відлуння». 16:35 Т/ж «Автосалон». 17:00 Д/ф «Красна Горка». 17:25 Д/с «Наука в Європі». 17:45 «Фокус - робота». 18:30 Регіональні новини. 18:50 Новини. 19:00 Д/ф «Вашими очима». 19:25 Д / ф « П о р т р е т прозаїка». 19:45 Вечірня казка. 20:55 Новини для глухих. 21:00 Д/ф «Слідами Ейфела». 21:55 Д/ф «Наука і техніка». 22:30 Новини і коментарі. 22:55 Голи. Очки. Секунди.

14:00, 16:50, 17:20, 19:50, 22:25, 23:20 Телевітрина. 14:10 М/ф. 14:30 Х/ф. 15:45 Д/ф «Дивна справа». 17:00, 22:35 «Таємниці підводного світу». 17:30 Переможний голос віруючого. 18:00 «Слово душпастиря». 18:20 Місце подій. 18:30, 23:25 «Репортерські історії». 19:30, 22:00, 23:00 Новини. 20:00 М-СТУДІО. 22:20 Пряма мова. 23:55 Кліп-тайм.

09:05, 12:25, 17:00 «Церковний календар». 09:10 «Ранок з М-студіо». 10:30 Підсумковий випуск «7 днів». 11:05, 19:30, 22:00 Прогноз погоди. 11:10, 16:20 «З вірою в серці». 11:15, 14:45, 18:15, 22:05, 22:50 Т/с. 12:30, 14:30, 16:30, 19:00, 21:30 Новини «ЧАС». 12:40, 16:40 Пряма мова. Без коментарів. 13:00, 15:40, 17:05 Д/ф. 14:00, 17:50 М/ф. 19:25 «Спортчас». 19:35 Вечірня казка. 20:00 Х/ф. 21:55 « Спортчас». 23:50 Ніч з «М-студіо». 11:25 Д/ф «Красна Горка». 11:50 «Фокус - робота». 12:35 «Спортивне відлуння». 13:10 «Жива панорама». 13:45 Фольклорний фестиваль. 14:25 Х / ф « П о р т р е т Доріана Грея». 15:35 Д/с «Наука в Європі». 16:00 Д/ф «Родина». 16:25 Д/с «Орієнтація». 16:55 Т/ж для русинів. 17:25 Д/ф «Енциклопедія словацьких мешканців». 17:45 « Ф о к у с здоров’я». 18:30 Новини з регіону. 18:50 Новини. 19:00 Д/с «Конярі світу». 19:30 Д/ф «Бієнале в Словаччині». 19:45 Вечірня казка. 20:55 Новини для глухих. 21:00 Д/ф «Трагедія К 129». 21:50 Д/ф «Амбулаторія». 22:30 Новини і коментарі. 22:55 Голи. Очки. Секунди. 23:00 Д/ф «Римська імперія».

14:00, 16:45, 17:20, 20:40, 21:50, 22:20 Телевітрина. 14:10 М/ф. 14:40, 23:00 Т/с. 16:55 «Крізь час». 17:30 Переможний голос віруючого. 18:00 М-СТУДІО. 20:00, 22:00 Новини. 20:20 «Пряма мова». 20:25 « А к т у а л ь н е інтерв’ю». 20:50 «Дивовижний світ автомобілів». 22:30 «Репортерські історії».

08:30, 10:30, 12:30, 14:30, 16:30, 19:00 Новини «ЧАС». 09:00, 11:05 Прогноз погоди. 09:05, 12:25, 17:00 «Церковний календар». 09:10 «Ранок з М-студіо». 10:55 «Спортчас». 11:10, 16:20 «З вірою в серці». 11:15, 14:45, 18:15, 22:00, 22:50 Т/с. 11:50, 15:40, 17:05 Д/ф. 12:40, 16:40 Пряма мова. Без коментарів. 13:00 «Топ-Хіт 20». 17:50 М/ф. 19:35 Вечірня казка. 20:00 К і н о в е ч і р з «М-студіо». 21:30 Новини «Час». 23:40 Ніч з «М-студіо».


ПРОГРАМА ТЕЛЕБАЧЕННЯ 7 СЕРЕДА 15 СІЧНЯ

09:00, 21:00 Підсумки дня. 09:35 Книга.ua. 10:00 Пряме включення з Кабінету Міністрів України. 10:25, 15:40 Т/с «Таємниця старого мосту». 11:25 Крок до зірок. 12:15, 18:50, 21:30 Діловий світ. 12:25 Світло. 12:45, 14:30 Т/с «Вічний поклик». 14:25 Діловий світ. 16:40 Х/ф «Батальйони просять вогню». 18:00 Про головне. 18:20 Новини. 18:35 Фінансова перспектива. 19:15 «Честь маю запросити.20 років по тому». 20:50 Мегалот. 20:55 Офіційна хроніка. 21:40 Бенефіс композитора Ніколо 1 ч. 22:45 Суперлото, Трійка, Кено. 23:00 Підсумки. 23:15 Спорт. 23:25 На слуху. 23:50 Від першої особи. 00:10 Х/ф «Гарно жити не заборониш».

08:00, 09:00, 16:45, 19:30, 00:30 ТСН. 08:05 «Економічна правда». 08:10 «Сніданок з 1+1». 09:05 «Шість кадрів». 09:35, 17:10 Т/с «Асі». 11:30, 12:35 Х/ф «I батьки, і діти». 13:40 «Російські сімейні драми». 14:45, 15:45 Х/ф «Пончик Люся». 20:15 Т/с «Шерлок - 2 Скандал у Белгравії». 22:20 Х / ф « Л и ц а р дня».

08:00, 08:30, 09:00, 12:00 Новини. 08:10, 08:35 «Ранок з IНТЕРом». 09:10, 20:30 Т/с «I всетаки я кохаю...». 11:10, 12:20 Д/с «Слідство вели...». 13:15 «Судові справи».

ЧЕТВЕР 16 СІЧНЯ

09:00, 21:00 Підсумки дня. 09:35, 14:45 Т/с «Таємниця старого мосту». 10:30 Т/с «Монте-Крісто». 12:30, 18:55, 21:30 Діловий світ. 12:35 Українська пісня. 13:25 Т/с «Вічний поклик». 14:40 Діловий світ. 15:45 Х/ф «Батальони просять вогню». 17:00 Біатлон. Кубок світу. Спринт (жінки). 18:20 Новини. 18:35 Фінансова перспектива. 19:20 «Честь маю запросити.20 років по тому». 20:55 Офіційна хроніка. 21:40 «Надвечір’я». 22:30 Музичні привітання. 22:55 Трійка, Кено, Максима. 23:00 Підсумки. 23:15 Спорт. 23:25 На слуху. 23:50 Від першої особи. 00:10 Х/ф «Не ходіть, дівчата, заміж».

15:05 «Сімейний суд». 16:05 «Давай одружимося в Україні». 17:05 Т/с «Земський лікар. Повернення». 18:00 «Стосується кожного». 19:00 Т/с «Поки станиця спить». 20:00 «Подробиці». 23:25 Т/с «Жінки на межі».

09:00, 16:50 Т/с «Не родись вродлива». 10:05, 15:50 Т/с «Татусеві дочки». 11:00 Т/с «Щасливі разом». 13:25 М/с «Губка Боб». 14:50 Т/с «Друзі». 17:55, 19:40 Т/с «Вороніни». 19:00, 00:05 Репортер. 19:05 Т / с « С у п е р Макс». 21:50 Х/ф «Дозволь тебе поцілувати... знову». 00:10 Х/ф «Наказано оженити».

08:00, 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 22:00, 23:00 Час новин. 08:10, 22:35, 23:15, 00:15 Бізнес-час. 08:15, 08:35, 16:35, 19:45, 23:35, 22:40 Хроніка дня. 08:30, 09:30, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 22:30, 23:30, 00:30 Час. Важливо. 08:45 Трансмісія-новини. 08:50, 23:45, 00:55 Огляд преси. 09:35, 13:35, 14:35 5 елемент. 10:10, 10:35, 11:15, 11:35, 12:15, 20:00 Час. Підсумки дня. 15:35 Дорогі депутати. 17:35 Арсенал. 18:10, 00:00 Місцевий час. 18:20, 23:40, 00:20 Час спорту. 18:35 Агроконтроль. 19:00 Час новин. 21:40 Час-Тайм. 22:10 Акцент. 23:25 CRIME NEWS. 00:35 Новини Київщини.

08:45 Факти. Ранок. 09:15, 19:20 Надзвичайні новини. 10:05 Т/с «Карадай». 17:05 Т/с «Земський лікар. Повернення». 18:00 «Стосується кожного». 19:00 Т/с «Поки станиця спить». 20:00 «Подробиці». 23:25 Т/с «Жінки на межі».

09:00, 16:50 Т/с «Не родись вродлива». 10:05, 15:45 Т/с «Татусеві дочки». 11:05 Т/с «Щасливі разом». 13:25 М/с «Губка Боб». 14:45 Т/с «Друзі». 17:55, 19:40 Т/с «Вороніни». 19:00, 23:55 Репортер. 19:05 Т / с « С у п е р Макс». 21:50 Х/ф «Наказано оженити». 00:05 Х/ф «Хотабич».

08:00, 09:00, 16:45, 19:30, 00:20 ТСН. 08:05 «Економічна правда». 08:10 «Сніданок з 1+1». 09:05 «Шість кадрів». 09:35, 17:10 Т/с «Асі». 11:30, 1 2 : 3 5 Х / ф « I батьки, і діти». 13:40 «Російські сімейні драми». 14:45, 15:45 Х/ф «Пончик Люся». 20:15 Т/с «Шерлок 2». 22:20 Х/ф «Ефект колібрі». 00:35 Х/ф «Вікінги».

08:00, 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 22:00, 23:00 Час новин. 08:10, 22:35, 23:15, 00:15 Бізнес-час. 08:15, 19:45, 22:45, 23:35 Хроніка дня. 08:30, 09:30, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 18:55, 22:30, 23:30, 00:30 Час. Важливо. 08:35 Драйв-новини. 08:45 Трансмісія-новини. 08:50, 23:45, 00:55 Огляд преси. 09:35, 13:35, 14:35 5 елемент. 10:10, 10:35, 11:15, 12:15, 20:00 Час. Підсумки дня. 16:35 Життя цікаве. 17:35 Акцент. 18:10, 00:00 Місцевий час. 18:20, 23:40, 00:20 Час спорту. 18:35 Лісовий патруль. 19:00 Час новин. 21:40 Час-Тайм. 22:10 Реальний сектор. 23:25 CRIME NEWS. 00:35 У кабінетах.

08:00, 08:30, 09:00, 12:00 Новини. 08:10, 08:35 «Ранок з IНТЕРом». 09:10, 20:30 Т/с «I всетаки я кохаю...». 11:10, 12:20 Д/с «Слідство вели...». 13:15 «Судові справи». 15:05 «Сімейний суд». 16:05 «Давай одружимося в Україні».

08:45 Факти. Ранок. 09:15, 19:20 Надзвичайні новини. 10:05 Т/с «Карадай». 12:00, 13:00 Анекдоти поукраїнськи. 12:45 Факти. День. 13:05 Т/с «Прокурорська перевірка». 15:00, 20:05 Т/с «Шеф». 16:55 Т/с «Літєйний». 18:45 Факти. Вечір.

12:00, 13:00 Анекдоти поукраїнськи. 12:45 Факти. День. 13:05 Т/с «Прокурорська перевірка». 15:10, 20:05 Т/с «Шеф». 16:55 Т/с «Літєйний». 18:45 Факти. Вечір. 21:55 Х/ф «Назад у майбутнє». 00:05 Х/ф «Сфера».

08:05, 18:20 «Неймовірна правда про зірок». 09:45 Зіркове життя. 10:40 Х/ф «Медовий місяць». 12:20 Х/ф «Знак істиного шляху». 16:00 «Усе буде добре!». 18:00, 22:00 «Вікна-Новини». 20:00, 22:25 «Танцюють всі!-6». 23:45 Х/ф «Валентин і Валентина».

09:30 Х/ф «Романс про закоханих». 10:40 Т/с «Жарт за жартом». 11:45 Т/с «Застиглі депеші». 13:25 Т/с «Відставної кози барабанщик». 14:40 Х/ф «Жарт за жартом». 15:40 Т/с «Царське полювання». 18:10 Х/ф «Гедзь». 20:05 Х/ф «Довгі версти війни». 22:35 Х/ф «Застиглі депеші». 00:15 Т/с «Вона вас любить».

00:25, 21:35, 23:50 Музична мозаїка. 08:10, 10:10, 11:10 Ранок на Тисі. 09:00, 16:45 Актуально (румунською мовою). 09:10, 22:20 Т/с «Доктор Живаго». 12:00 Пряма мова. 12:05, 16:15 Мандрики. 12:20 Класна робота (Вінниця). 12:45, 13:35, 16:35 Мультик. 13:25, 16:30 Без коментарів. 13:27 Календар знаменних дат. 13:30, 18:00 Новини (угорською мовою). 13:55, 16:55 Літературний монолог. 14:00 Х/ф. 14:30 Sound Check. 15:00 Енергоманія (Одеса). 15:30 Розмова без нотацій (Чернігів). 17:00 На власні очі (німецькою мовою). 17:20 Точка зору (угорською мовою). 18:05 Абетка здоров’я (Дніпропетровськ). 18:35 МСІ. 19:25, 2 3 : 1 0 Ваше здоров’я. 20:05 Бізнес-клас. 20:25 Надія є (Тернопіль). 20:45 Кольорові сни. 21:05 Мистецтво жити.

08:30, 16:45, 19:00, 21:40 «Свідок». 09:00 «Засуди мене». 10:00 «До суду». 11:50 Т/с «Детективи». 12:50, 19:30 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів». 14:50, 17:00 Т/с «Зовнішнє спостереження». 22:00 Т/с «Призначений». 23:00 Т/с «Рей Донован». 00:00 Т/с «CSI: НьюЙорк».

10:05, 16:10, 00:35 Новини культури. 10:20 «Під владою сміття». 11:05 «Про найголовніше». 12:00, 15:00, 18:00 Вісті. 12:25, 15:10, 17:40 Місцевий час. 12:40 «Особливий випадок». 13:25 Т/с «Господиня моєї долі». 14:10 Т/с «Бридке каченя». 15:25 Т/с «Таємниці інституту шляхетних панянок». 16:20 «Силуети». «Петро Фоменко». 16:55 «Aсademіa». 18:40 Т/с «Петля часу». 19:30 «Прямий ефір». 20:30 Т/с «Любов не картопля». 22:50 Романови. 23:50 «Культурна революція».

08:00, 10:00, 11:00, 13:00, 16:00, 19:00, 22:00 Новини.

09:00 Х/ф «Битва за Москву. Агресія».

21:55 Х/ф «Назад у майбутнє-2». 23:50 Х / ф « Д е л ь т а Форс. Зниклий патруль».

12:20 Ж и в і с т о р і н к и (Одеса). 13:25, 16:30 Без коментарів. 13:27 Календар знаменних дат. 13:30, 18:00 Новини (угорською мовою). 13:55, 16:55 Літературний монолог. 14:00 Горизонт (угорською мовою). 14:40 Ласкаво просимо (німецькою мовою). 15:00 Міське кільце (Севастополь). 15:30 Фабрика ідей (Харків). 17:00 Румунське слово (румунською мовою). 17:30 Словацькі погляди (словацькою мовою). 18:05 Діловий ритм (Черкаси). 18:35 Із нашої скрині. 19:25 Про головне. 20:45 Кольорові сни. 21:05 Територія творчості. 21:15 Нова генерація. 22:20 Х/ф «Чарівна каблучка».

08:00, 18:20 «Неймовірна правда про зірок». 09:40 Зіркове життя. 10:40 Х/ф «Пірати ХХ століття». 12:10 Х/ф «Спадкоємиця». 16:00 «Усе буде добре!». 18:00, 22:00 «Вікна-Новини». 20:00, 22:25 «Танцюють всі!-6». 23:50 Х/ф «Вас чекає громадянка Ніканорова».

09:10 Т/с «Один раз один». 10:55 Т/с «Жарт за жартом». 11:55 Т/с «Застиглі депеші». 13:35 Т/с «Дівчина з гітарою». 15:15 Х/ф «Жарт за жартом». 16:15 Т/с «З тієї пори, як ми разом». 17:50 Т/с «Вона Вас кохає». 19:30 Х/ф «Довгі версти війни». 20:45 Х/ф «Гарячий сніг». 22:35 Х/ф «Застиглі депеші». 00:15 Т/с «Свято».

08:30, 16:45, 19:00, 21:40 «Свідок». 09:00 «Засуди мене». 10:00 «До суду». 11:50 Т/с «Детективи». 12:50, 19:30 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів - 12». 14:50, 17:00 Т/с «Зовнішнє спостереження». 22:00 Т/с «Призначений». 23:00 Т/с «Рей Донован». 00:00 Т/с «CSI: НьюЙорк».

08:10, 10:10, 11:10 Ранок на Тисі. 09:00, 12:45, 13:35, 16:35 Мультик. 09:30 Смак життя (Тернопіль). 12:00, 15:55 Пряма мова. 12:05, 16:15 TeenTV.

10:05, 16:10, 00:35 Новини культури. 10:20 «Янголи моря». 11:05 «Про найголовніше». 12:00, 15:00, 18:00 Вісті. 12:25, 15:10, 17:40 Місцевий час. 12:40 «Особливий випадок». 13:25 Т/с «Господиня моєї долі». 14:10 Т/с «Бридке каченя». 15:25 Т/с «Таємниці інституту шляхетних панянок». 16:20 «Силуети». «Давид Боровський». 16:55 «Aсademіa». 18:40 Т/с «Петля часу». 19:30 «Прямий ефір». 20:30 Т/с «Любов не картопля». 22:05 «Холод». 22:50 Романови. 23:50 «Iсторія стереокіно в Росії».

09:00 Х/ф «Битва за Москву. Тайфун. 1 ч.». 11:00 Х/ф «Наказано: Перейти кордон». 13:00 «НЛО над Сталінградом». 14:00 « К о л и земля скрикне». 15:00 «Видатні авіаконструктори». 16:00 «Бронепоїзд». 17:00 Х/ф «Наказано: Взяти живим».

11:00 Х/ф «Наказ: вогонь не відкривати». 13:00 «Люди Місяця». 14:00 «Таємниця мертвих дроздів». 15:00 «Видатні авіаконструктори». 16:00 «Винищувач I-16». 17:00 Х/ф «Наказано: Перейти кордон». 19:00 Т/с «Лінійний відділ». 20:00 «Нове Божевільне відео». 20:30 «Облом UA. Новий сезон». 21:00 «ДжеДаї». 21:30 Х/ф «Горець». 00:00 Х/ф «Смертельні перегони».

08:00 Т/с «Подружжя». 09:00, 17:00, 19:00 Події. 09:10, 20:00 Т/с «Кордон слідчого Савельєва». 12:10 Т/с «Анжеліка». 15:00, 17:25, 22:30 Т/с «Слід». 18:00 Т/с «Сашко». 19:20 «Говорить Україна». 22:00 Події дня. 23:20 Т/с «ОСА».

11:30, 15:45, 00:30 Теніс. 15:30 Мотоспорт. 20:30 Снукер. 00:00 Ралі.

08:30 Гітлер: сімейні секрети. 09:30, 18:30 Шукачі. 10:30 Таємні знаки. 11:30, 15:30 У пошуках пригод. 12:30 Жертви природи. 13:30 Діти Гітлера. 14:30, 21:30 Сучасні дива. 16:30, 19:30 Фантастичні історії. 17:30 У пошуках істини. 20:30 Д/ф «Угорський капкан». 22:30 Невідома Південна Америка. 23:30 Загадки Всесвіту.

13:01, 18:30, 20:30 Новини. 13:25 Нац. програма хорватів. 14:00 Нац. програма румунів. 14:25 Т/с «Подорож». 14:50 «Янгол шлунка». 15:45 Т/с «Комісар Рекс». 19:00 Т/с «Лінійний відділ». 20:00 «Нове Божевільне відео». 20:30 «Облом UA. Новий сезон». 21:00 «ДжеДаї». 21:30 Х/ф «Бельфегор. Привид Лувра». 23:55 Х/ф «Горець».

08:00 Т/с «Подружжя». 09:00, 17:00, 19:00 Події. 09:10, 20:00 Т/с «Кордон слідчого Савельєва». 12:10 Т/с «Анжеліка». 15:00, 17:25, 22:30 Т/с «Слід». 18:00 Т/с «Сашко». 19:20 «Говорить Україна». 22:00 Події дня. 23:20 Т/с «ОСА».

11:30, 16:45, 20:15, 00:30 Теніс. 15:30 Біатлон. 17:45 Стрибки на лижах. 20:45 Снукер. 00:00 Ралі.

08:30, 09:30, 10:30 11:30,

13:30 Діти Гітлера. 18:30 Шукачі. Таємні знаки. 15:30 У пошуках пригод. 12:30 Жертви природи. 14:30, 2 1 : 3 0 С у ч а с н і дива. 16:30, 19:30 Фантастичні історії. 17:30 У пошуках істини. 20:30 Д/ф «Бомба для Японії. Врятувати Далекий Схід». 22:30 Невідома Південна Америка. 23:30 Загадки Всесвіту.

13:01, 18:30, 20:30 Новини. 13:25 Н а ц . п р о г р а м а словенців. 13:55 « А л ь п и - Д у н а й Адрія». 14:25 Док./ф. 14:55 Т/с «Рятувальна служба». 15:40 Т / с « К о м і с а р Рекс». 16:30 Т/с «У полоні минулого». 17:35 Т/с «Спеція життя». 18:40 «Ридикюль». 19:30 «Наступний!». 21:05 ЧЄ з гандболу. Чоловіки. 22:50 «Вечір».

16:35 Т/с «У полоні минулого». 17:45 Т/с «Спеція життя». 18:40 «Ридикюль». 19:30 «Наступний!». 21:00 Новини спорту. 21:20 «Площа Свободи-89». 22:05 «Вечір».

16:00 «Королеви шопінгу». 17:00 Т/с «Сімейні таємниці». 19:00 Факти. 20:25 «Слідчі». 21:25 «Солодке життя». 22:35 Т/с «У горі й радості». 23:35 Х/ф «Чужий».

12:45 «Астро-шоу». 13:40 «Рефлектор». 14:00 Музична прогр. 14:35, 20:55 Т/с «Будапешт вночі та вдень». 16:20 Т/с «Королева Півдня». 17:20 Т/с «Поцілунок і битва». 18:25 Т/с «Тінь сумніву». 19:30 Новини. 20:30 «Фокус». 22:05 Т/с «Серед друзів». 22:45 Т/с «Сулейман».

11:45 Т/с «Комісар Рекс». 12:45 Т/с «Кобра 11». 13:40, 17:00 Т/с «NCIS». 14:30 Т / с « Д о к т о р Хаус». 15:20 Т/с «Монк». 16:05 Т/с «Крок за кроком». 16:35, 00:00 Т/с «Два з половиною хлопця». 18:00, 20:00 Новини. 18:30 Т/с «Сусіди». 21:30 Х/ф «Чудові істоти».

13:00, 17:00, 20:00 Новини. 13:20 Т/ж «Дамський клуб». 14:55 Т/ж «Зведи дім, посади дерево». 15:30 Т/с «Правдиві історії Катки Бріхтової». 16:15 Т/с «Вибір Асії». 17:20 Т/с «Шахраї в дії». 17:50 Д/ф «Дженні».

16:00 «Королеви шопінгу». 17:00 Т/с «Сімейні таємниці». 19:00 Факти. 20:25 «Слідчі». 21:25 «Солодке життя». 22:35 Т/с «У горі й радості». 23:35 Х/ф «Анаконда-2».

14:00 Т/ж здорового способу життя. 14:35, 20:55 Т/с «Будапешт вночі та вдень». 15:45, 20:30 «Фокус». 16:20 Т/с «Королева Півдня». 17:20 Т/с «Поцілунок і битва». 18:25 Т/с «Тінь сумніву». 19:30 Новини. 22:05 Т/с «Серед друзів». 22:45 Х/ф «Поліцейська академія-3».

09:30, 18:30 Т/с «Сусіди». 11:05, 21:30 Шоу «Міняю жінку». 12:15 Т / с « К о м і с а р Рекс». 13:15 Т/с «Кобра 11». 14:15, 17:00 Т/с «NCIS». 15:10 Т/с «Монк». 16:05 Т/с «Крок за кроком». 16:35, 23:45 Т/с «Два з половиною хлопця». 18:00, 20:00 Новини.

13:00, 17:00, 20:00 Новини. 13:20 Т/ж «Дамський клуб». 14:50 Т/ж «Зведи дім, посади дерево». 15:20 «Таємниця моєї кухні». 16:15 Т/с «Вибір Асії». 17:20 Т/с «Шахраї в дії». 17:50 Д/ф «Йорданія». 19:20 Родинне шоу «5 проти 5». 20:50 Голи. Очки. Секунди. 21:20 Х/ф «Спів вітру». 22:50 «Репортери». 23:15 Т/с «Добрий поліцейський».

13:10 «Жива панорама».

19:20 Родинне шоу «5 проти 5». 20:50 Голи. Очки. Секунди. 21:20 Х/ф «Привид». 22:50 Х / ф « П а р а л лакс».

13:00 «Жива панорама». 13:30 Музична програма. 14:10 Х/ф «Портрет Доріана Грея». 15:15 Музично-розважальна програма. 16:20 Д/ф «Наука і техніка». 16:55 Т/ж для угорців. 17:25 Т/ж «Темп». 17:45 «Фокус - гроші». 18:30 Новини з регіону. 18:50 Євроліга-2014. 19:35 Вечірня казка. 20:55 Новини для глухих. 21:00 Д/ф «Словацьке кіно». 22:00 Д/ф «У пошуку загублених світів». 22:30 Новини і коментарі. 22:55 Голи. Очки. Секунди. 23:00 Х/ф «Чому?».

14:00, 16:45, 17:20, 18:00, 19:10, 19:50, 23:20 Телевітрина. 14:10 М/ф. 14:40 Т/с. 16:55, 23:35 «Таємниці підводного світу». 17:30 Переможний голос віруючого. 18:10 «Дивовижний світ автомобілів». 19:15 Кліп-тайм. 19:30 НОВИНИ. 20:00 М-СТУДІО. 22:00, 23:00 Новини. 22:20 Пряма мова. 22:25 «Репортерські історії».

08:30, 10:30, 12:30, 14:30, 16:30, 19:00, 21:30 Новини «ЧАС». 09:05, 12:25, 17:00 «Церковний календар». 09:10 « Р а н о к з М-студіо». 11:10, 16:20 «З вірою в серці». 11:15, 1 4 : 4 5 , 1 8 : 1 5 , 22:05, 22:50 Т/с. 11:50, 13:00, 15:40, 17:05, 21:00 Д/ф. 12:40, 16:40 Пряма мова. Без коментарів. 14:00, 17:50 М/ф. 19:25, 21:55 «Спортчас». 19:35 Вечірня казка. 20:00 «Маєш право». 20:45 « А к т у а л ь н е інтерв’ю». 23:50 Ніч з «М-студіо». 13:45 Концерт з популярними чеськими та словацькими співаками. 14:45 Д/ф. 15:30 Ф о л ь к л о р н и й фестиваль. 15:45 Т/ж «Клуб для сеньйорів». 16:25 Д/ф «Дорога». 16:50 Т/ж для ромів. 17:20 Д/ф «Портрети ромів». 17:45 «Фокус - право». 18:30 Новини з регіону. 18:50 Новини. 19:00 Д/ф «Звірятка із зоопарку». 19:25 Т/ж «Природа і мисливство». 19:45 Вечірня казка. 20:55 Новини для глухих. 21:00 Д/ф «Найкращі технічні операції». 21:55 Д/ф «Спектр науки». 22:30 Новини і коментарі. 22:55 Голи. Очки. Секунди. 23:00 «Вечір під лампою».

14:00, 1 6 : 4 5 , 1 7 : 2 0 , 21:30, 22:20 Телевітрина. 14:10 М/ф. 14:40, 23:00 Т/с. 16:55 «Таємниці підводного світу». 17:30 Переможний голос віруючого. 18:00 М -СТУДІО. 20:00, 22:00 НОВИНИ. 20:20 Пряма мова. 20:30 «Відображення». 21:00 «Крізь час». 21:40 Кліп-тайм. 22:30 «Репортерські історії».

08:30, 10:30, 12:30, 14:30, 16:30, 19:00, 21:30 Новини «ЧАС». 09:00, 11:05 Прогноз погоди. 09:05, 12:25, 17:00 «Церковний календар». 09:10 « Р а н о к з М-студіо». 10:55 програма «Спортчас». 11:10, 16:20 «З вірою в серці». 11:15, 1 4 : 4 5 , 1 8 : 1 5 , 22:05, 22:50 Т/с. 11:50, 15:40, 17:05 Д/ф. 12:40, 16:40 Пряма мова. Без коментарів. 13:00 «Маєш право». 13:45 « А к т у а л ь н е інтерв’ю». 14:00, 17:50 М/ф. 19:35 Вечірня казка. 20:00 Кінoвечір з «Мстудіо». 23:50 Ніч з «М-студіо».


TT СЕЗОННІ КЛОПОТИ

ЯК ЗАЛИШАТИСЯ ЗДОРОВИМИ НАВІТЬ У ПЕРІОД ЕПІДЕМІЇ

TT ЦЕ ТРЕБА ЗНАТИ!

КОЛИ РОДИМКА СТАЄ СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНОЮ...

В

ірус грипу – один з найбільш шкідливих: щороку ми зустрічаємося з декількома видозміненими штамами, що змушує вчених шукати нові лікарські засоби. Проте існують перевірені часом методи, які можуть допомогти пережити епідемію без втрат для здоров’я. А у випадку, якщо вірусу все ж вдалося пробити броню у вашому імунітеті, обирайте правильну тактику лікування, і ускладнення від грипу не будуть загрожувати вам.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВСЕ-ТАКИ ЗАХВОРІЛИ? ПРАВИЛЬНА ТАКТИКА

ПРОМИВАЙТЕ НІС Як відомо, вірус грипу легко передається повітрянокрапельним шляхом. Але ми не можемо просидіти вдома впродовж всього сезону епідемії, щоб повністю ізолювати себе від контактів з хворими. Правильніше буде потурбуватися про свою носоглотку – це форпост на шляху вірусів. Після повернення додому зробіть промивання носових ходів. Найкраще буде скористатися спеціальними спреями, які продаються в аптеці. Якщо у період епідемії вам доводиться тривалий час перебувати в людному місці, кожні три години змащуйте ніздрі зсередини оксоліновою маззю.

НАЛЯГАЙТЕ НА ВІТАМІНИ Надійним помічником у боротьбі з грипом є правильно підібраний раціон. Додайте до свого щоденного меню лимони, чорну смородину, обліпиху, калину – продукти, багаті на аскорбінову кислоту, і епідемія омине вас (вітамін С, який міститься в натуральних продуктах, має властивість руйнувати вірус грипу). Цибуля, часник і хрін – перевірені часом засоби, теж можуть допомогти вистояти в період епідемії. Дуже корисні каші (гречана, кукурудзяна, перлова): вони виводять з організму слиз і продукти обміну речовин.

TT НАРОДНІ РЕЦЕПТИ

ЯКЩО ВИПАДАЄ ВОЛОССЯ, СУХА ШКІРА ГОЛОВИ

При випаданні волосся, сухій шкірі голови рекомендується виконувати такі процедури.  Намочити голову теплою водою, потім, м’яко масажуючи її, втерти у шкіру кухарську сіль. Тривалість масажу 10—15 хв. Потім волосся промити. Повторити цю процедуру 6 разів.  Приготувати суміш з 1 частини коньяку, 4 частин соку цибулі, 6 частин відвару коріння реп’яха. Суміш втерти в шкіру голови і залишити на 2 год., після чого змити. Повторювати щодня.  Склавши в каструлю коріння реп’яха і заливши його водою (щоб вона лише вкривала коріння), поставити каструлю в духовку. Коли коріння розм’якне, охолодити і процідити відвар. Використовувати для щоденного втирання.  Найпопулярнішим засобом російських знахарів від випадання волосся була кропива. 1 ст. ложку сухого подрібненого листя рослини залити склянкою окропу і настоювати впродовж 1 год. Настій охолодити і втирати у шкіру голови 1—2 рази на тиждень.  Для зміцнення коренів волосся здавна використовували відвар шишок хмелю. Їх слід збирати на початку вересня. Шишки, залиті окропом, кип’ятити 30 хв. Після охолодження відвар втирати в шкіру голови. Сторінку підготувала Надія САРАНА.

8

Якщо уникнути інфікування все ж не вдалося, ваше головне завдання – не допустити ускладнень (пневмонії, нефриту, менінгіту тощо). Ніяких трудових подвигів – дотримуйтесь постільного режиму! Викликайте лікаря, адже поставити правильний діагноз може тільки він. На початковому етапі хвороби лікар, як правило, прописує противірусні препарати. Якщо з’явився кашель, можуть знадобитися також муколітичні препарати, що допомагають перевести його в продуктивну форму. Майте на увазі, що антибіотики безсилі перед вірусом грипу – не захоплюйтесь ними. Підвищена температура під час грипу свідчить про високу опірність організму. При температурі тіла вище 38°С відбувається природне вироблення інтерферону, який не дає вірусам розмножуватися. Тож, якщо ви переносите жар відносно непогано, не поспішайте збивати його сильнодіючими препаратами. Скористайтеся натуральними методами: допоможуть прохолодні компреси чи розтирання тіла слабким розчином яблучного оцту. Загалом пийте якомога більше трав’яних чаїв – вони сприяють одужанню.

TT ДОПОМОЖИ СОБІ

У ВАС ЗАПАЛЕННЯ РОГІВКИ,

Меланома — один із найнебезпечніших видів раку шкіри та онкологічної патології в цілому. Серед усіх видів раку меланома демонструє один з найбільш швидкозростаючих показників захворюваності. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно в світі реєструється більше 200 тис. випадків захворювання меланомою і близько 65 тис. викликаних нею смертей. В Україні в загальній структурі онкологічної захворюваності меланома становить 10% , у той час, як у

загальній структурі смертності від усіх видів раку шкіри — 80%. Крім того, для меланоми та немеланомних видів раку шкіри показник приросту захворюваності становить 3—7% на рік. При цьому, згідно з загальносвітовою статистикою, 90% пацієнтів з меланомою можуть бути вилікувані, але тільки за умови своєчасного діагностування. Ознаки злоякісного переродження родимок, при першій появі яких необхідно негайно звернутися до лікаря: асиметрія (якщо умовно скласти родимку навпіл, її краї не співпадуть); край (якщо родимка має нерівні і нечіткі краї); кровоточивість; забарвлення (якщо родимка різнобарвна або змінила колір); розмір (якщо діаметр родимки перевищує 6 мм або її розміри різко чи постійно збільшуються); динаміка випадіння волосків (з втратою шкірного малюнка і появою кірочок).

TT ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

ОВОЧІ НЕОБХІДНІ ДЛЯ КРАЩОГО ПЕРЕТРАВЛЮВАННЯ ВУГЛЕВОДИСТОЇ ЇЖІ Якщо, наприклад, з’їсти шматок пирога з капустою, шлункові залози виділять травного соку в два з чвертю разів більше, ніж при потраплянні в шлунок такої ж кількості пирога з м’ясом. А от якщо з’їсти тістечко з кремом, шлункового соку виділиться ще менше, бо жир, що міститься в кремі (як і будь-який інший), пригнічує діяльність травних залоз. Тому овочі надзвичайно потрібні для кращого засвоєння жирної їжі. Коли її їдять разом із овочами, час секреції травних залоз подовжується, і в остаточному підсумку кількість шлункового соку збільшується, що забезпечує краще перетравлювання їжі в шлунку. До речі, овочі не тільки підсилюють секрецію шлункового соку, але й підвищують його перетравлювальну активність.

Вони потужний регулятор діяльності підшлункової залози. От чому овочі і рекомендується їсти не тільки як самостійні перші і другі страви, а й обов’язково у вигляді гарнірів. Воістину неоціненна роль овочів у харчуванні тих, хто прагне позбутися зайвої ваги. Адже овочі об’ємні й унаслідок цього швидко викликають відчуття насичення. Крім того, вони малокалорійні й містять тартронову кислоту, що перешкоджає перетворенню в організмі вуглеводів у жир. До цього слід додати, що овочі завдяки вмісту грубоволокнистих структур — хороший природний стимулятор моторної функції кишечнику, а це немаловажний фактор у боротьбі з ожирінням. А от картоплю й буряк повним людям варто обмежувати. Вони містять велику кількість крохмалю.

КОН’ЮНКТИВІТ?

Для запалення рогової оболонки ока характерні світлобоязнь, сльозотеча, спазм, відчуття стороннього тіла в оці, порушення прозорості рогівки. Це захворювання лікується черемхою: 1 ст. ложку цвіту (або листя) рослини залити звечора склянкою окропу, поставити на підвіконня, а вранці настій процідити і промивати очі. Допоможе й цвіт бузини чорної. А до нього додати волошку синю, деревій звичайний (суцвіття або листочки), очанку прямостоячу — все в однаковій кількості. Усі ці трави й квіти лікують хвороби ока — від кон’юнктивіту до запалення слизової оболонки рогівки. 1 ст. ложку суміші залийте склянкою окропу, прогрійте на водяній бані 5—7 хв., потім настоюйте годину, профільтруйте — і закапуйте очі по 1—2 краплини кілька разів на день. Можна навіть змочувати стерильну ватно-марлеву серветку і прикладати до очей, а також робити промивання. Усувається запальний процес і покращується зір.

TT ДОБРІ ПОРАДИ

ДІЄТОЛОГИ РАДЯТЬ ТИМ, У КОГО ВИРАЗКА ШЛУНКА  Їжа не має механічно, хімічно чи термічно подразнювати шлунок та дванадцятипалу кишку, тобто страви не мають бути ні холодними, ні гарячими — переважно відварені, інколи протерті;  рекомендуються хліб пшеничний черствий або підсушений; супи з крупів, картоплі, буряків; нежирні м’ясо та риба; фрикадельки, котлети, кнедлі — лише приготовані на пару;  каші з крупів — протерті, негусті; фрукти та ягоди солодких сортів — варені, протерті або запечені;  особливо корисні свіжий нежирний сир і парові страви з нього;  із напоїв — чай з вершками, неміцне какао на молоці, солодкі фруктово-ягідні соки, відвар шипшини;

 забороняється вживати чорний хліб, вироби зі здобного тіста, м’ясні, рибні та грибні відвари; з овочів — капусту, редис, ріпу, хрін, соління; а також прянощі, алкоголь;  починаючи з третього-четвертого місяця після нормалізації стану, при доброму самопочутті, меню можна розширити, поступово перейти на непротерту їжу, яку приймають 4—5 разів на день.


ТЕПЛО В ОСЕЛЯХ – НЕ ПОЗИЧЕНЕ, А ВЛАСНЕ ЯК ОПАЛЮВАТИ КІМНАТИ З КОРИСТЮ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я І ГАМАНЦЯ

Опалення будинку – річ затратна і енергозалежна. Тому будь-яка нагода облаштувати опалення попри дорогий газ та електрику актуальна. Наша мова про таку просту річ, як камін. Василь Яцків їх зводить і не проти поділитися своїми порадами із читачами. Коли вони самі зможуть упоратися з цим, то чому б і ні? Отож ця споруда складається з фундаменту, димоходу і з власне того місця, куди ви будете вкидати дрова. Це за великим рахунком. Причому, не перестарайтеся в масштабах. Висота і ширина мають мати співвідношення десь 2:3. Ще одна дрібниця: якщо місце, де будуть горіти дрова, замале, кімната буде задимлена. Якщо завелике, вам буде холодно. Звісно, потрібна вогнетривка цегла, але в жодному разі не силікатна. Як її вибрати, адже варіантів безліч? Так от, із якісної цегли, яка сумлінно пройшла обробку, під час стуку можна почути звук подібний до того, коли ви грюкаєте по металу. А якщо така цегла впаде, вона розіб’ється на великі осколки. Коли ви її торкнетеся, одразу палець буде червоним. Неякісна цегла бліда, а якщо розіб’ється, осколки будуть дрібними. А от коли цегла ніба вкрита пліснявою, схожою на скло, це теж погана прикмета. Так само і дуже темна цегла — ознака того, що цей «пиріг» перепалений. А також треба бути уважними, аби не брати цеглини з тріщинами. Це може призвести в майбутньому до неприємностей. Ще треба врахувати таку річ. Якщо фундамент має торкатися до стіни, між ними слід зробити щілину хоча б півсантиметра і заповнити її піском. А от як глибоко має «врости» фундамент? Від цього буде залежати багато що: і надійність, і строк експлуатації. Але не забувайте, каже Василь Васильович, тут усе, як в пацієнтів: діагнози спільні, а індивідуальна ситуація різна. Тому ви маєте поцікавитись, які саме ґрунти під вашою хатою, сухі чи вологі, яка їхня структура, в якій кліматичній смузі ви живете, нарешті, як збудовано саме вашу оселю. Адже на особливо щільних ґрунтах, зрозуміло, і фундамент буде більш витривалим. Якщо йдеться про ґрунтові води, то фундамент необхідно закласти нижче від глибини промерзання ґрунту. Або ж простіше вийти із цієї ситуації, якщо покласти залізобетонну плиту. Багато хто вважає, що димова труба має бути високою, тоді вона буде ефективнішою.

І це правильно! Але чим вища ця труба, тим міцнішою має бути і фундамент. Щодо цоколю, то він має бути сантиметрів на п’ять більший по ширині, аніж верхівка. Але спочатку треба підготувати котлован завглибшки 60 см, його щільно засипають гравієм. А потім уже заливають класичним розчином із цементу і піску. Багатьом ця формула відома, співвідношення 1:3. Все це разом з водою утворює міцну основу. А взагалі для створення фундаменту підійдуть і такі матеріали, як бетонні блоки чи камінь. Особливо у тому випадку, коли земля волога, доцільніше було б брати саме бутовий камінь. Сам цоколь вкривають двома шарами ізоляційного матеріалу. Ще одна хитрість: цеглину кидають у воду на кілька хвилин перед тим, як мурують. І така деталь – не треба штукатурити стіни каміна зсередини. А от щоб тепловіддача була набагато більшою, можна облицювати задню стінку паливника чавунною плитою або листовою сталлю. Після того, як ваш камін уже постав у всій красі, зачекайте кілька тижнів, радить Василь Яцків. Та й надалі спочатку розтопіть його двома-трьома дровами. Наступного разу додайте до цієї порції ще два. І так потихеньку вводьте його «в експлуатацію». Інакше вашому каміну загрожують тріщини, особливо у наш час неякісних товарів, тієї ж цегли. І наостанок – це поради для майстрів, які знаються на домашньому господарстві. Адже неграмотне встановлення каміна може призвести до прикрих наслідків. Та все ж сподіваємося, що багатьом ці настанови допоможуть зберегти тепло в оселях, причому не позичене, а власне. Мар’яна НЕЙМЕТІ.

ВСЯ СІЛЬ — У СОЛІ

 Грілка довше триматиме тепло, якщо у воду додати трошки солі.  Щітка, змочена солоною водою, допоможе відновити золотистий колір солом’яного виробу.  Сіль допоможе вибілити шкіру обличчя й рук, зменшить набрякання повік. Робіть для рук теплі ванночки, а для обличчя — примочки (1 ч. ложка солі на склянку води), кладіть компреси на повіки.  Віники будуть міцнішими й не ламатимуться, якщо їх перед

використанням випарити та залишити на 2—3 год. в гарячій солоній воді.  Склянки та пляшки стають прозорими і блищать, якщо їх мити у теплій солоній, а полоскати в холодній воді.  Випрана білизна заблищить, якщо в крохмаль додати щіпку солі. Така білизна не замерзає, коли її сушать взимку на морозі.  Кольорові речі не линяють, якщо прати їх у холодній солоній воді.  Махрові халати і рушники будуть м’якими і пухнастими, якщо перед пранням недовго потримати їх у солоній воді.  У рослинної олії не буде гіркуватого присмаку, якщо в неї насипати трошки солі й не закривати щільно.

ПРИКМЕТИ ВІД БАБИ КАЛИНИ  Хмари пливуть проти вітру — буде сніг.  Дим стелиться по землі – погіршає погода.  Ворони в небі влаштовують «хороводи» — очікуйте снігопаду.  Гуска чи качка стоїть на одній нозі – ось-ось похолоднішає.  Синичка вранці пищить – вночі буде мороз, а ховається під дах – буде хуртовина.  Кури раніше часу сіли на сідала – знизиться температура.  Сова кричить – холод на­ кликає.  Багато снігу намете – багато хліба прибуде.  Круги (кільця) навколо місяця віщують завірюху.  Червоний вогонь у печі – на мороз, білий – на відлигу.  Миготять зорі – перед сні­ гопадом.  Снігурі прилетіли в грудні – зима видасться суворою.

Матеріали сторінки підготували Оксана Нанаші та Віталій Пумпинець.

ЯКЩО У РАКОВИНІ ПОГАНО СТІКАЄ ВОДА

Насипте у горловину раковини жменьку пральної соди, дочекайтеся, поки вона зникне у дірочках ґраток. Тепер влийте у раковину півсклянки оцту. Через декілька хвилин відкрийте кран та промийте зливне коліно водою. От тепер усе буде в порядку! А щоб підтримувати такий порядок і надалі, треба не рідше ніж один раз на тиждень промивати стічну трубу киплячим розчином

пральної соди: 2 ст. ложки на 1 л окропу. Час від часу можна очищати труби і за допомогою засобів «Кріт» та « Кріт-2 ». 1—2 ст. ложки засобу насипати у зливний отвір раковини чи унітаза, влити туди склянку теплої води та залишити так на 1—2 години. Після цього промити труби великою кількістю води. Будьте обережні — засіб не повинен потрапити в очі, на шкіру або одежу.

ГОДІВЛЯ ГУСЕЙ ВЗИМКУ

«Цієї пори птицю треба годувати 2 рази на день, — каже ветеринарний лікар Андрій Маркуш. – Вранці давати вологу мішанку, а на ніч – сухих кормів. Гусям необхідно також додавати в мішанку трав’яне борошно і соковиті корми». Дуже доречною буде й вітамінна добавка – віники зі сушеної кропиви. Птиця від неї дуже добре набирає жиру. Картоплю використовуйте лише варену (не більше як 300 г на добу на одного птаха).

Давайте також подрібнене сіно – до 100 г на день. Для покращення несучості додавайте м’ясо-кісткове борошно, різні тваринні корми, листя капусти, моркву, висівки. Не забувайте, що птиця потребує чистої води, а також великозернистого піску та гравію.

ЯКЩО КАПУСТА «ХВОРІЄ»

Особливої шкоди взимку завдає капусті сіра гниль. Уражені головки швидко вкриваються пухкою цвіллю, слизяться, а потім загнивають. Частіше хворіють побиті та підморожені головки, а також занадто «роздягнені» від зеленого листя. До речі, під час тривалого зберігання воно втрачає хлорофіл, згодом колір і потім, наприкінці зими, саме може уразитися цією хробою. Якщо виявили ту ж сіру гниль чи іншу хворобу, треба терміново перебрати всю капусту, уражені

листки видалити й надалі ретельніше дотримуватися режиму зберігання. Псує капусту і крапчастий некроз. Від нього листя вкривається чорними краплинами. Із зовнішніх листків хвороба передається на внутрішні. Одна з причин — тривале зберігання при низькій температурі (-1—40С). Цією недугою переважно вражається капуста, перенасичена азотними добривами. Варто згадати і ще одну хворобу капусти (небезпечну і приховану) — тумачність. На вигляд головка цілком здорова, а коли розрізати, там із кулак (тумак) відмерлого загниваючого листя. Хвороба, як правило, розвивається за неправильного зберігання капусти, особливо, якщо головки були підмороженими.

сумішшю олії й оцту. Додати гірчицю, трішки томатної пасти, посолити до смаку.

САЛАТ «ЧЕСЬКИЙ»

КАНАПЕ З СИРОМ ПО-УГОРСЬКИ

200 г відвареного кореня селери, 100 г помідорів, 100 г варених грибів, 100 г цибулі, 4 круто зварені яйця, сіль, гірчиця, олія, оцет, томатна паста. Гриби (печериці) почистити, помити, зварити. Цибулю дрібно нашаткувати. Відтак усі складники накраяти на невеличкі кубики, залити

Хліб — 350 г, масло вершкове — 100 г, сир — 100 г, каперси — 1 ч. ложка, червоний перець — 1 ч. ложка. Вершкове масло й тертий сир розмішують, солять, додають червоний перець і подрібнені каперси. Сумішшю намащують тонкі шматочки батона та запікають.

9


10 ПРОГРАМА ТЕЛЕБАЧЕННЯ П’ЯТНИЦЯ 17 СІЧНЯ

08:35 Ранкові поради. 08:45 Корисні поради. 09:00, 21:00 Підсумки дня. 09:35, 15:15 Т/с «Таємниця старого мосту». 10:30 Т/с «МонтеКрісто». 12:30, 18:55, 21:30 Діловий світ. 12:35 «Віра. Надія. Любов». 13:35 Рояль у кущах. 14:10 Дорослі ігри. 15:00 Діловий світ. 16:15 Біатлон. Кубок світу. Спринт (чоловіки). 17:30, 19:20 «Україна колядує». 18:20 Новини. 18:35 Фінансова перспектива. 20:15 Бенефіс композитора Ніколо 2 ч. 21:40 Фольк-musіc. 22:55 Трійка, Кено, Секунда удачі. 23:00 Підсумки. 23:20 На слуху. 23:45 Від першої особи. 00:10 Х/ф «Чарівна сила».

08:00, 09: 0 0, 1 6: 45, 19:30 ТСН. 08:05 « Е к о н о м і ч н а правда». 08:10 « С н і д а н о к з 1+1». 09:05 «Шість кадрів». 09:35, 17:10 Т/с «Асі». 11:30, 12:35 Х/ф «I батьки, і діти». 13:40 «Російські сімейні драми». 14:45, 15:45 Х/ф «Пончик Люся». 20:15 «Вечірній Київ 2013». 22:00 Х/ф «Чорний лицар». 00:00 Х/ф «Вікінги».

08:00, 0 8: 30 , 09: 00, 12:00 Новини. 08:10, 08:35 «Ранок з IНТЕРом». 09:10 Т/с «I все-таки я кохаю...». 11:10, 12:20 Д/с «Слідство вели...». 13:15 «Судові справи». 15:05 «Сімейний суд». 16:05 «Давай одружимося в Україні». 17:05 Т/с «Земський лікар. Повернення». 19:00 Т/с «Поки станиця спить». 20:00 «Подробиці». 20:30 Т/с «Ти заплатиш за все». 00:20 Т/с «Жінки на межі».

08:35 Підйом. 09:00, 16:50 Т/с «Не родись вродлива». 10:00, 15:45 Т/с «Татусеві дочки». 11:05 Т/с «Щасливі разом». 13:25 М / с « Г у б к а Боб». 14:45 Т/с «Друзі». 17:55, 19:40 Т/с «Вороніни». 19:00, 23:45 Репортер. 19:05 Т/с «СуперМакс». 21:45 Х/ф «Хотабич». 23:55 Х/ф «Служителі закону».

08:00, 09 : 00, 1 0: 0 0 , 1 1 : 00, 1 2: 0 0 , 1 3 : 00, 1 4 : 0 0 , 1 5 : 00, 1 6 : 0 0 , 1 7: 00, 1 8 : 0 0 , 22:00 Час новин. 08:10, 2 2 : 3 5 , 0 0 : 1 5 Бізнес-час. 08:15, 08:35, 19:45, 22:40 Хроніка дня. 08:30, 09 : 3 0, 1 0: 3 0 , 1 1 : 3 0, 1 2: 3 0 , 1 3 : 3 0, 1 4 : 3 0 , 1 5: 30, 1 6: 3 0 , 1 7: 3 0, 1 8 : 3 0 , 22:30, 00:30 Час. Важливо. 08:45 Трансмісія-новини. 08:50, 00:55 Огляд преси. 09:35, 13:35, 14:35 5 елемент. 10:10, 10:35, 1 1 : 1 5 , 11:35, 12:15, 20:00 Час. Підсумки дня. 16:35 Лісовий патруль. 17:35 Не перший погляд. 18:10, 00:00 Місцевий час. 18:20, 00:20 Час спорту. 18:35 Реальний сектор. 19:00 Час новин. 21:40 Час-Тайм. 22:10 Особливий погляд. 00:35 Тема/Хроніка тижня.

08:45 Факти. Ранок. 09:15, 19:20 Надзвичайні новини. 10:05 Т/с «Карадай». 12:00, 13:00 Анекдоти по-українськи. 12:45 Факти. День. 13:05 Т/с «Прокурорська перевірка». 15:05, 2 0 : 0 5 Т/с «Шеф-2». 16:55 Т / с « Л і т є й ний». 18:45 Факти. Вечір. 21:55 Х/ф «Назад у майбутнє-3». 00:00 Х / ф « Л а р г о Вінч-2. Змова у Бірмі».

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА ФІЛАРМОНІЯ ЗАПРОШУЄ!

14 січня 2014 р., поч. о 18.00

Концерт ЗАСЛУЖЕНОГО АКАДЕМІЧНОГО ЗАКАРПАТСЬКОГО НАРОДНОГО ХОРУ з програмою «НА СТАРИЙ НОВИЙ РІК»

( Го л о в н и й диригент – заслужений працівник культури України Наталія Петій-Потапчук) Довідки за тел.: 61-33-22, 63-05-43. www.philarmonia.uz.ua

Вітаємо!

Сьогодні в селі Доробратово Іршавського району день народження відзначає Юрій Васильович Семиган. Імениннику наші щонайщиріші вітання. Бажаємо йому міцного здоров’я, енергії, доброго настрою, людського щастя, не знати в душі ніяких тривог, сімейного затишку і благополуччя. Дружина Віра, донька Марія і син Микола.

08:00 Х/ф «Подарунок долі». 18:00, 22:00 «Вікна-Новини». 18:20 « Н е й м о в і р н а правда про зірок». 20:00, 22:25 «Національне талант-шоу «Танцюють всі!6». 00:00 Х/ф «Екіпаж».

09:20 Т/с «Обережно, бабуся!». 10:50, 14:45 Т/с «Жарт за жартом». 11:50, 22:20 Т/с «Застиглі депеші». 13:35 Х/ф «Романс про закоханих». 15:45 Х/ф «Забута мелодія для флейти». 18:10 Х/ф «Царське полювання». 20:35 Х/ф «Свято». 00:00 Т/с «Гарячий сніг».

08:30, 19:00 «Свідок». 09:00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів - 2». 12:40 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів - 12». 14:50, 17:00 Т/с «Зовнішнє спостереження». 16:45 Свідок. 19:30 Х/ф «Той, хто гасить світло». 21:20 Х/ф «Знайти вбивцю». 23:10 Х/ф «Смертоносний воїн».

08:00, 10:00, 11:00, 13:00, 1 6 :0 0 , 1 9 :0 0 , 22:00 Новини. 00:25 Музична мозаїка. 08:10, 10:10, 11:10 Ранок на Тисі. 09:00, 16:45 Актуально (словацькою мовою). 09:10 Уряд на зв’язку з громадянами (НТКУ). 09:40 Стрімкий тризуб (Львів). 12:00, 1 5 : 5 5 П р я м а мова. 12:05, 16:15 Жити без болю. 12:25 Чудесний канал (Запоріжжя). 12:50, 1 3 : 3 5 , 1 6 : 3 5 Мультик. 13:25, 16:30 Без коментарів. 13:27 Календар знаменних дат. 13:30, 18:00 Новини (угорською мовою). 13:55, 16:55 Літературний монолог.

14:00 Фаребна дуга (словацькою мовою). 14:30 Р у м у н с ь к и й телекур’єр. 15:00 Діловий ритм (Черкаси). 15:25 Звитяга (Львів). 17:00 Романо джівіпен. 17:30 Мистецтво жити. 18:05 Економічний інтерес (Рівне). 18:20 Історія одного експоната (Чернігів). 18:35 Нова генерація. 19:25 Поза грою. 19:45 М/ф «Різдвяна ялинка». 20:45 Кольорові сни. 21:00, 22:20 Життя покаже.

09:55 «Вся Росія». 10:05, 16:10 Новини культури. 10:25 «Людмила Зикіна. Діаманти самітності». 11:15 «Про найголовніше». 12:00, 15:00, 18:00 Вісті. 12:15 Щоденник Сочі 2014. 12:25, 15:10, 17:40 Місцевий час. 12:40 «Особливий випадок». 13:25 Т/с «Господиня моєї долі». 14:10 Т/с «Бридке каченя». 15:25 Т/с «Таємниці інституту шляхетних панянок». 16:20 «П’ятий вимір». 16:55 « A с a d e m і a » . «Полімери в контексті нано». 18:40 «Сміятися дозволяється». 19:30 «Прямий ефір». 20:30 Х/ф «Нові пригоди Аладдіна». 22:15 «Живий звук». 00:15 «Біла студія». Iгор Петренко.

09:00 Х/ф «Битва за Москву. Тайфун. 2 ч.». 11:00 Х/ф «Наказано: Взяти живим». 13:00 «Нове Божевільне відео». 15:30 «Облом UA. Новий сезон». 17:00 Х / ф « А р м і я одинака». 19:00 Х/ф «Копальні царя Соломона». 23:00 Х/ф «Бельфегор. Привид Лувра».

08:00 Т/с «Подружжя».

09:00, 17:00, 19:00 Події. 09:10, 14:45, 17:20, 22:30 Т/с «Слід». 10:00 Т/с «Кордон слідчого Савельєва». 12:00 Т/с «Анжеліка». 19:20 «Говорить Україна». 21:00 Iсторія криміналістики. 22:00 Події дня. 23:20 П р е м ’ є р а в і д творців «Сліду»! Т/с «ОСА».

11:30, 18:00, 00:30 Теніс. 15:30 Біатлон. 17:00 Стрибки на лижах. 21:00 Снукер. 00:00 Ралі.

08:30 Діти Гітлера. 09:30 Шукачі. 10:30 Таємні знаки. 11:30, 15:30 У пошуках пригод. 12:30 Жертви природи. 13:30 Гітлер: сімейні секрети. 14:30, 21:30 Сучасні дива. 16:30, 19:30 Фантастичні історії. 17:30 У пошуках істини. 18:30 Наука.ua. 20:30 Д/ф «Операція «Великий вальс». 22:30 Невідома Південна Америка. 23:30 Загадки Всесвіту. 00:30 Покер.

21:25 «Солодке життя». 22:35 Т/с «У горі й радості». 22:30 Х/ф «Забути Сару Маршал».

12:45 «Астро-шоу». 13:40 «Рефлектор». 14:00 Туристичний т/ж. 14:35, 20:55 Т/с «Будапешт вночі та вдень». 15:45, 20:30 «Фокус». 16:20 Т/с «Королева Півдня». 17:20 Т/с «Поцілунок і битва». 18:25 Т/с «Тінь сумніву». 19:30 Новини. 22:05 Т/с «Серед друзів». 22:45 Т/с «Зелений лучник».

09:30, 18:30 Т/с «Сусіди». 11:10 Шоу. 12:15 Т/с «Комісар Рекс». 13:15 Т/с «Кобра 11». 14:15, 1 7 : 0 0 Т/с «NCIS». 15:10 Т/с «Монк». 16:05 Т/с «Крок за кроком». 16:35 Т/с «Два з половиною хлопця». 18:00, 20:00 Новини. 21:30 Х/ф «Сонце, сіно, еротика». 23:40 Х/ф «Дільниця 13: Ультиматум».

13:01, 18:30, 20:30 Новини. 13:25 Ромська культура. 13:55 «Шанс». 14:25 «Світові історії». 14:55 Т/с «Рятувальна служба». 15:45 Т/с «Комісар Рекс». 16:35 Т/с «У полоні минулого». 17:40 Т / с « С п е ц і я життя». 18:40 «Ридикюль». 19:30 «Наступний!». 21:00 Новини спорту. 21:20 Р о з в а ж а л ь н і програми. 23:10 «Вечір».

10:45 Д/ф «Йорданія». 11:50, 18:45 Шоу «Дуель». 12:15 «5 проти 5». 13:00, 17:00, 20:00 Новини. 13:20 Т/ж «Дамський клуб». 15:00 Д/ф «Громадянин за дверима». 15:35 «Репортери». 16:15 Т / с « В и б і р Асії». 17:20 Т/с «Шахраї в дії». 17:50 Д/ф «Острови Галліген». 19:20 Родинне шоу «5 проти 5». 20:50 Голи. Очки. Секунди. 21:20 Шоу «5 проти 5». 22:20 Х/ф. 00:00 Шоу «Ніхто не досконалий».

16:00 «Королеви шопінгу». 17:00 Т/с «Сімейні таємниці». 19:00 Факти. 20:25 «Слідчі».

11:00 Д/ф «Звірятка із зоопарку». 11:25 Т/ж для ромі. 11:55 «Фокус - право». 12:40 Д/с «Спектр науки».

13:15 «Жива панорама». 13:50 Фольклорне пасмо. 14:20 «Вечір під лампою». 16:30 Х/ф «Яструбка». 17:00 Д/ф «Обличчям в обличчя». 17:30 Д/ф. 17:45 «Фокус - родина». 18:30 Новини з регіону. 18:45 Новини. 18:55 Народні новини. 19:05 «Телевікенд». 19:35 Д / ф «(Ne) celebrіty». 19:45 Вечірня казка. 20:55 Новини для глухих. 21:00 Д/ф «Правда про левів». 21:55 Д/ф «Родина». 22:25 Голи. Очки. Секунди. 22:30 Д/ф «Кінорама». 23:00 Х/ф «Пограбування поіталійськи».

14:00, 1 6 : 4 5 , 1 7 : 2 0 , 18:10, 19:50, 22:30, 23:20 Телевітрина. 14:10 М/ф. 14:25 Т/с. 16:55, 23:30 «Таємниці підводного світу». 17:30 «Переможний голос віруючого». 18:00 Кліп-тайм. 18:20 Місце подій. 18:30 Д / ф « Д и в н а справа». 19:30, 22:00 новини. 20:00 М-СТУДІО. 22:20 Пряма мова. 22:40 «Репортерські історії». 23:00 НОВИНИ.

08:30, 1 0 : 3 0 , 1 2 : 3 0 , 14:30, 16:30, 19:00, 21:30 Новини «ЧАС». 09:00, 1 1 : 0 5 , 1 9 : 3 0 , 22:00 Прогноз погоди. 09:05, 1 2 : 2 5 , 1 7 : 0 0 «Церковний календар». 09:10 « Р а н о к з М-студіо». 11:10, 16:20 «З вірою в серці». 11:15, 14:45, 18:10, 22:05, 22:55 Т/с. 12:00, 15:40, 17:05 Д/ф. 12:40, 1 6 : 4 0 П р я м а мова. Без коментарів. 13:00, 17:50 М/ф. 14:00 «Кіномагія». 19:25, 21:55 «Спортчас». 19:35 Вечірня казка. 20:00 «Точка зору» (прямий ефір). 20:45 « А к т у а л ь н е інтерв’ю». 21:00 «Кіберпростір». 23:50 Ніч з «М-студіо».


ПРОГРАМА ТЕЛЕБАЧЕННЯ СУБОТА 18 СІЧНЯ

08:30 Панянка та кулінар. 09:10 Армія. 09:20 Православний вісник. 09:45 Моменти життя. 10:50 Театральні сезони. 11:45 Музичні привітання. 12:40 Біатлон. Кубок світу. Гонка переслідування (жінки). 13:30 У г о с т я х у Д.Гордона. 14:30 Український акцент. 14:50 Золотий гусак. 15:25 Біатлон. Кубок світу. 16:15 «Різдвяний вертеп». 18:45 К о н ц е р т на програма А.Демиденка. 20:55 Мегалот. 21:00 Підсумки дня. 21:35 Без цензури. 22:00 Українська пісня. 22:50 Суперлото, Трійка, Кено. 23:10 Х/ф «Здрастуй, і прощай». 00:50 Сміх з доставкою додому.

08:00 Х/ф «Щасти, Чарлі. Кінощоденник подорожі». 09:55 М/ф «Енгрі бердс». 10:00, 19:30 ТСН. 11:00 «Світське життя». 12:10 «Міняю жінку 8». 13:40 Х/ф «Білявка за рогом». 15:30 М/ф «Маша і ведмідь». 16:30 «Вечірній Київ 2013». 18:30 «Розсміши коміка». 20:00 «Новорічний вечірній квартал 2013». 00:10 Х/ф «Її звали Нікіта».

08:15 «Школа доктора Комаровського». 08:55 Х/ф «Так буває». 10:50 Т/с «Ти заплатиш за все». 14:25 Концерт «Міжнародний фестиваль гумору «Юрмала».

16:15 Х/ф «Реальний тато». 18:05, 2 0 : 3 0 Т/с «Людмила». 20:00 «Подробиці». 22:20 Т/с «Врятувати чоловіка».

08:55 Нереальна історія. 10:00 Уральські пельмені. 11:05 Файна Юкрайна. 13:00 Т/с «Вороніни». 18:00 М/ф «Геркулес». 19:50 Х / ф « Х е л л бой: герой з пекла». 22:20 Х/ф «Червона планета». 00:25 У ж е к о т р и й день.

08:00, 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 23:00 Час новин. 08:15, 18:25, 23:45, 00:20 Час спорту. 08:25, 22:25, 23:20, 00:15 Бізнесчас. 08:30, 09:30, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30, 21:30, 22:30, 23:30, 00:30 Час. Важливо. 08:35 Не перший погляд. 09:10 Мотор. 09:35 Укравтоконтинент. 10:35 Новинометр. 11:10 Трансмісія. 11:35 Автопілот-тест. 11:45, 23:35 Iсторія успіху. 12:35 Iнтелект.ua. 13:10 Драйв. 13:35 У п е р е д , н а Олімп! 14:35 Гра долі. 14:50, 18:35, 19:15, 20:20, 22:00 Тема/Хроніка тижня. 15:35 Кіно з Яніною Соколовою. 16:35 Арсенал. 17:15 М і г р а ц і й н и й вектор. 17:35 Ф е є р і я м а н дрів. 18:10, 00:00 Місцевий час. 19:35 Машина часу. 20:35 Кабінети. 21:10, 00:35 Велика політика. 21:35 Вікно в Америку.

Вітаємо ветерана! У ці дні своє 90-річчя святкує Василь Магарита, учасник післявоєнного відродження краю. З 1945-го Василь Іванович працював секретарем Виноградівського райкому, а з грудня 1949 року – другим секретарем Закарпатського обкому комсомолу. Через рік обирається секретарем Ужгородського міського комітету компартії, а з грудня 1954 року працював головою виконкому Мукачівської міської ради народних депутатів. На цій роботі приділяв велику увагу житловому будівництву та благоустрою міста, а впродовж 1955—1957 років у змаганні за кращий благоустрій серед міст України Мукачево займало перше місце. З 1959 року Василь Іванович працював головою Закарпатської

З 60-річчям! На життєвому календарі у працівника Виноградівського центру поштового зв’язку № 3 Івана Степановича Феєра сьогодні гарний ювілей — 60-річчя від дня народження. Ювіляру наші віншування. Хай кожен день дарує радість, Хай сонце світить вам завжди,

22:35 М айс тер -кл ас із Наталкою Фіцич.

08:10 Розіграш. 08:35 Зірка YouTube. 09:45 Дача. 10:20 Так$і. 10:45, 1 9 : 5 5 Т/с «Морський патруль-2». 18:45 Факти. Вечір. 19:00 Надзвичайні новини. 21:50 Х/ф «Мерехтливий». 23:40 Х/ф «Сірі».

08:30, 10:05 «Танцюють всі!-6». 09:00 «Усе буде смачно!». 16:10 Х / ф « I в а н Васильович змінює професію». 18:00 Х/ф «Вийшов їжачок із туману». 22:00 Х/ф «Осінній вальс». 00:00 Х/ф «Вокзал для двох».

10:00 Х / ф « З а г і н Трубачова бореться». 11:35 Х/ф «Жарт за жартом». 12:40 Х/ф «17 миттєвостей весни».

08:00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів». 11:30 «Речовий доказ». 12:00 «Головний свідок». 13:00 « В и п а д к о в и й свідок». 14:00 «Правда життя. Професія музикант». 14:30 « Б р а т а н - Б о тан». 15:00 Х/ф «Сурогатна мати». 17:10 Х/ф «Знайти вбивцю». 19:00 Т/с «Таємниці слідства - 10». 23:00 Т/с «Висяки».

00:00 Гімн України. 00:02 Новини. 08:40, 12:10, 16:20, 18:15 Мультик. 08:55, 15:55 Служба розшуку дітей. 09:00 Бізнес-клас. 09:20 В і д к р и в а ю ч и світ.

10:00, 13:00, 16:00 Хороші новини. 10:20 Різдвяний концерт Ірини Федишин. 11:10 Тележурнал. 13:27 Календар знаменних дат. 13:30 Суботні настрої. 14:00 На власні очі (німецькою мовою). 14:20 Т о ч к а з о р у (угорською мовою). 15:00 Дитяча година. 16:30 Євровектор. 16:45, 19:30 Смак історії. 17:00 Русинська родина. 17:30 Від суботи до суботи. 18:00 Шовкова косиця. 18:30 Sound Check. 19:00, 20:15 Із нашої скрині. 19:45 Приватна бесіда. 20:45 Кольорові сни. 21:05 Територія творчості. 21:15 Територія молоді. 21:55 Західний експрес. 22:10 Про головне. 23:30 Sunday News.

08:25 «Суботник». 09:20 «Росіяни без Росії. Отець Михайло. Iсторія однієї родини». 10:05 « П р я н и к о в и й будиночок». 10:40 Х/ф «Подорож мсьє Перрішона». 12:25 «Чесний детектив». 12:55 « Ч о р н і д і р и . Білі плями». 13:35 «Шукачі». 14:20 «Суботній вечір». 16:10 «Криве дзеркало». 18:00 Вісті у суботу. 18:50 Х / ф « Ч у ж а жінка». 22:00 « Р о м а н т и к а романсу». Новорічний галаконцерт. 00:25 «Лінія життя». Василь Лановий.

09:00 Х/ф «Непереможний». 10:45 Т/с «По гарячих слідах». 19:00 Х/ф « Антиснайпер». 21:00 «Королі рингу». Всесвітня серія боксу (WSB). USA Knochouts - Українські Отамани. 00:00 «Королі рингу».

обласної ради профспілок, а з 1970го і до виходу в квітні 1986 року на пенсію — завідуючим відділом по праці облвиконкому. За багаторічну сумлінну роботу Василь Іванович Магарита нагороджений орденами Трудового червоного прапора, Пошани, медалями, іншими відзнаками, почесними грамотами та подяками. Шановний Василю Івановичу! Дозвольте з ювілеєм привітати І побажати від душі Багато щастя і добра багато, Хай буде світлим кожен день в житті, Хай негаразди завжди обминають, Хай буде легко вам вперед іти, І словом добрим вас завжди вітають. Нехай минають завжди всі турботи І хай приносить радість кожний день! З повагою друзі, товариші по роботі, родина.

Роки ніколи вас не старять І не приносять в дім біди. Здоров’я міцного, енергії доволі, Хай Бог посилає і вас береже, Бажаєм прожити у силі й здоров’ї Вам многії літа! Щедрої долі! Колеги ВПЗ с. Широке.

08:10 Т/с «Iнтерни». 10:00 Один за сто годин. 11:00, 14:45 Т/с «Дитина на двох». 17:10, 1 9 : 2 0 Т/с «Сила Віри». 19:00 Події. 21:30 Х/ф «З чистого аркуша». 23:40 Х/ф «Кревні зв’язки».

11:30, 20:00, 00:30 Теніс. 15:30 Біатлон. 17:00 Альпійські лижі. 18:00 Стрибки на лижах. 20:30 Снукер. 00:00 Ралі.

08:00 Ворог у вашому домі. 09:40, 21:30 Людство: наша історія. 12:30 Невідома Південна Америка. 15:30 Знищення бен Ладена. 17:30 Д/ф «Операція «Великий вальс». 18:30 Д/ф «Операція «Едельвейс». 19:30 Д/ф «Як Лівша винищувач підкував». 20:30 Д/ф «Трофейні німці». 00:30 Війна всередині нас.

13:01, 20:30 Новини. 13:05 «Площа Свободи-89». 13:50 «Сучасники». 14:20 «Угорські письменники». 14:35 «Світ очима птахів». 15:30 «Скарби світу». 15:45 Х / ф « С п и с турка». 17:20 «З любов’ю з Голлівуду». 17:50 « К о л и с ь було...». 18:35 «Янгол шлунка». 19:30 «Щаслива субота». 21:05 Новини спорту. 21:20 Х / ф « Б е р и жінку і тікай». 23:20 Х/ф «Незабутнє».

13:05 «Дитячий світ». 13:35 Т/ж про моду. 14:05 Т/с «Суперлікар». 15:05 Т/с «Ксена».

16:05 Т / с «13-й склад». 17:05 Х / ф « К л у б медсестер». 19:00 Факти. 20:00 «Актив». 20:25 «Слідчі». 21:30 Х/ф «Мумія». 23:55 Х/ф «У чужому ряду».

11:30 «Смачне життя». 11:55 «ХХ ст. - легенди живуть із нами». 12:25 «Поза домівкою». 12:55 Т/ж автомобілістів. 13:25 Т/ж. 14:00 Т/с «Пліткарка». 16:00 Т/с «Багаті». 17:05 Т/с «Друзі». 17:30 Т/с «Північ і Південь». 19:30 Новини. 19:55 «Фокус». 20:30 Х/ф «Кулі злості». 22:15 Х/ф «X-Men».

09:35 Х / ф « М а л і свахи». 11:20 Т/с «Дві дівчини». 10:50 Т/с «Два з половиною хлопця». 12:15 Х/ф «Таємниця Ра». 14:05 Х/ф «Заборонений танець». 16:20 Х/ф «Танцюю, щоб жити». 19:25 Н а й к р а щ е з опери. 20:00 Новини. 21:20 Опера. 21:30 Х /ф « П о за шлюбний тиждень». 23:30 Х/ф «Смертельна зброя 3».

10:40 Т/с «Арабела повертається». 11:45 Т/с «Берлін, Берлін». 12:45 «5 проти 5». 13:45 Д/ф «On Aіr». 14:15, 21:20 «Пошта для тебе». 15:15 Т/с «Еліса з Рівомброси». 16:55, 0 0 : 5 0 Х/ф «Гондо». 18:25 Т / ж « З в е д и дім, посади дерево». 18:55 «Таксі». 19:25 Т/с. 20:00 Новини. 20:50 Голи. Очки. Секунди. 22:20 Д/ф «Життєві пригоди Катки Бріхової».

ГОРОСКОП

НА 13 — 19 СІЧНЯ

ОВЕН. Різкість у спілкуванні з колегами може стати причиною конфлікту в понеділок. На середу не плануйте серйозних справ. Усі важливі зустрічі краще призначити на п’ятницю. Вам пощастить під час азартних ігор. ТЕЛЕЦЬ. Несподівано у понеділок і вівторок відчуєте перевагу над колегами. Не намагайтеся вразити друзів у середу, бо вам не вистачить грошей. На п’ятницю назбирається так багато роботи, що доведеться працювати й у вихідні. БЛИЗНЮКИ. На початку тижня ризикуєте бути втягнутими у неприємну ситуацію. Тримайте язик за зубами, особливо у середу, бо кожне необережне ваше слово може бути використане проти вас. У п’ятницю будьте обережні з ліками — дивіться, що приймаєте. РАК. Щоб рішення, прийняті у понеділок і вівторок, не призвели до банкрутства, порадьтеся з близькими людьми. Стосунки з коханою людиною можна зруйнувати лише одним необережним словом, яке у вас вирветься у четвер. ЛЕВ. Якщо хочете виділитися із сірої маси, треба бути особливо активними у понеділок і вівторок. У четвер відмовтеся від походу в перукарню. Приділіть більше уваги коханій людині. Не прислухайтесь до порад малознайомих людей. ДІВА. Не надаючи уваги дрібничкам, можете упустити вигідний шанс уже у понеділок. Вівторок може принести

11 22:55 Т/с «Країна повстанців».

10:50 Д/ф «Амбулаторія». 11:15 Д/ф «Телевізійний клуб глухих». 11:45 Т/ж «Природа і мисливство». 12:00 Д/ф «Ремесла під Татрами». 12:40 Д/ф «Словаки у світі». 13:10 Д и с к у с і й н и й ринг. 14:10 Т/ф «Однокласник». 16:10 «Хвіртка». 16:50 Д/ф «Фермерське ревю». 17:15 Т/ж «Тест». 17:25 Д/ф «У дорозі». 18:00 Д/ф «Акторилегенди». 18:05 Казка «Диво-качка». 19:45 Вечірня казка. 20:55 Новини для глухих. 21:00 Д/ф «Винаходи, які змінили світ». 21:55, 22:30 Д/ф «Один день». 22:20 «Ангели-охоронці». 23:00 Х/ф «Звіряче кохання». 00:45 Ралі. Дакар.

14:00, 20:00 Новини. 14:20, 17:20, 20:25, 22:10 Телевітрина. 14:30 М/ф. 14:40 «Відображення». 15:00, 22:25 Х/ф. 17:05, 20:20, 22:20 Пряма мова. 17:30 «Блага вість». 18:00 М -СТУДІО. 20:35 Д/ф «Дивна справа». 21:35 Кліп-тайм. 22:00 А к т у а л ь н е інтерв’ю.

08:00, 12:00, 15:00 Д/ф. 08:30, 10:30, 19:00, 21:30 Новини «Час». 09:05, 1 2 : 2 5 , 1 7 : 0 0 «Церковний календар». 09:10 М/ф. 10:55 «Спортчас». 11:05 Прогноз погоди. 11:10, 16:20 «З вірою в серці». 11:15 «Точка зору». 12:30, 14:30, 16:30 Новини Закарпаття. 13:00, 17:05, 23:35 Х/ф. 18:30 «Життєвий простір». 19:30 Вечірня казка. 20:05 Т/с. 22:05 К і н о в е ч і р з «М-студіо».

роздратування й образу на керівництво. У п’ятницю і суботу на вас чекає знайомство з особою, яка допоможе отримати прибуток. ТЕРЕЗИ. Турботи у вівторок і середу принесуть довгоочікуване підвищення. У п’ятницю і суботу на вас чекають незаплановані витрати. У неділю не підіймайте важкого — можете отримати травму хребта. СКОРПІОН. Впевненість у собі зіграє важливу роль у перемозі у понеділок. У вівторок і середу будьте обережні на дорозі. Четвер несприятливий і конфліктний. До п’ятниці у вас назбирається стільки роботи, що про відпочинок у вихідні доведеться забути. СТРІЛЕЦЬ. Понеділок і вівторок треба присвятити важливим глобальним питанням. У четвер, коли буде повний Місяць, краще відмовитися від серйозних справ. У суботу і неділю орієнтуйтесь на свою інтуїцію, а не на думку друзів. КОЗЕРІГ. Ймовірно, щоб виграти, вам доведеться відступити у супе­ речці у вівторок. До четверга розберіться зі справами, яких у вас назбиралося дуже багато. Не давайте волі емоціям у п’ятницю, бо посваритеся з потрібною людиною, ВОДОЛІЙ. У понеділок і вівторок вас можуть вректи. Із середи до п’ятниці займіться облаштуванням власного помешкання. Не відимовляйтеся від участі у громадському заході у суботу, бо там познайомитеся з потрібною для вас особою. РИБИ. Будьте готові від самого початку тижня брати на себе відповідальність за себе і співробітників, Постійна зайнятість на роботі може призвести до скандалу в сім’ї у середу. Четвер і п’ятниця — чудові дні для шопінгу. У неділю краще побути вдома.


12 ПРОГРАМА ТЕЛЕБАЧЕННЯ НЕДІЛЯ 19 СІЧНЯ

09:00 Шеф-кухар країни. 09:55 Околиця. 10:30 Крок до зірок. 11:25 Караоке для дорослих. 12:15 Біатлон. Кубок світу. Естафета (жінки). 13:45 Я к Ваше здоров’я? 14:45 Ближче до народу. Валерій Харчишин. «Друга ріка». 15:25 Біатлон. Кубок світу. Естафета (чоловіки). 16:45 Золотий гусак. 17:25 У г о с т я х у Д.Гордона. 18:30 К о н ц е р т на програма А.Демиденка. 20:40 Головний аргумент. 20:50 Офіційна хроніка. 21:00 Підсумки тижня. 22:00 Політтеатр. 22:20 Музичні привітання. 22:55 Трійка, Кено, Максима. 23:00 Підсумки. 23:35 «Дружина». 00:50 Сміх з доставкою додому.

08:25, 19:30 ТСН. 09:00 Лотерея «Лотозабава». 10:00 «Смакуємо» «Діана Дорожкіна». 10:40 М / ф « М у л ь тфільм «Маша і ведмідь». 11:30 Х/ф «Подаруй мені неділю». 20:15 Х/ф «Полярний рейс». 22:15 «Світське життя». 23:20 Х/ф «Шосте чуття».

08:55 «Школа доктора Комаровського. Невідкладна допомога». 09:25 «Орел і Решка. Назад у СРСР». 10:20 Х/ф «Реальний тато». 12:15 Х/ф «Любові цілюща сила».

14:10 Т/с «Полуничний рай». 18:05, 21:00 Т/с «Людмила». 20:00 «Подробиці тижня». 22:50 Х/ф «Нічна фіалка». 00:45 Х/ф «Дорога назад».

08:00 Уральські пельмені. 08:55 М / с « Т о м і Джеррі». 10:25 М/ф «Том і Джеррі і Шерлок Холмс». 11:25 М/ф «Геркулес». 13:20 Х/ф «Люба, я збільшив дитину». 15:15 Х/ф «Хеллбой: герой з пекла». 18:00 Х/ф «Смерч». 20:10 Х/ф «10 000 років до н.е.». 22:40 Х/ф «Служителі закону».

08:00, 0 9 : 0 0 , 1 0 : 0 0 , 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 23:00 Час новин. 08:15, 1 8 : 4 5 , 2 3 : 5 0 , 00:20 Час спорту. 08:25, 2 2 : 2 5 , 2 3 : 2 0 , 00:10 Бізнесчас. 08:30, 0 9 : 3 0 , 1 0 : 3 0 , 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:40, 19:30, 20:30, 22:30, 23:30, 00:30 Час. Важливо. 08:35 Феєрія мандрів. 09:10, 19:35 Велика політика. 09:35 Вікно в Америку. 10:15 Здорові історії. 10:50, 1 1 : 5 0 , 1 3 : 5 0 , 14:50, 18:10, 19:20, 20:20 Тема/Хроніка тижня. 11:15 Трансмісія-тест. 11:35 Технопарк. 12:10, 1 4 : 1 0 , 1 9 : 2 5 , 23:55 Погода в Україні. 12:35 Життя цікаве. 13:35 Мотор. 14:35 Гра долі. 15:35 Машина часу. 16:35 Фактор безпеки. 17:35 Новини Київщини. 20:35 Дорогі депутати.

ПОВІДОМЛЕННЯ Ужгородський міськрайонний суд повідомляє, що 13 січня 2014 року о 9 год. у приміщенні суду (м.Ужгород, вул. Загорська, 53) буде розглядатися цивільна справа № 308/20219/13-ц за позовною заявою ПАТ КБ «ПриватБанк» до Кірвея Йосипа Йосиповича про стягнення заборгованості за кредитним договором. Відповідача Кірвея Йосипа Йосиповича (мешканця м.Ужгород, вул. Герцена, 17) прошу з’явитися в судове засідання. У разі повторної неявки справу буде розглянуто без вашої участі. Суддя П.П.Микуляк. Ужгородський міськрайонний суд викликає як відповідача Богдан Оксану Іванівну в судове засідання, яке відбудеться 15 січня 2014 року о 8 год. 25 хв. у приміщенні Ужгородського міськрайонного суду за адресою: м.Ужгород, вул. Загорська, 53, по цивільній справі за позовом ПАТ «ПриватБанк» до Богдан О.І. про стягнення боргу за кредитним договором. Суддя В.М.Малюк. Ужгородський міськрайонний суд викликає як відповідача Шандрюка Олександра Володимировича в судове засідання, яке відбудеться 15 січня 2014 року о 8 год. 30 хв. у приміщенні Ужгородського міськрайонного суду за адресою: м.Ужгород, вул. Загорська, 53, по цивільній справі за позовом ПАТ «ПриватБанк» до Шандрюка О.В. про стягнення боргу за кредитним договором. Суддя В.М.Малюк. Ужгородський міськрайонний суд викликає як відповідача Зінченко Корнелію Павлівну в судове засідання, яке відбудеться 15 січня 2014 року о 8 год. 40 хв. у приміщенні Ужгородського міськрайонного суду за адресою: м.Ужгород, вул. Загорська, 53, по

21:00 Час. Підсумки тижня з Ларисою Губіною. 21:40 Час-Тайм. 22:00 Територія закону. 22:35 Кіно з Яніною Соколовою. 23:35 Міграційний вектор. 00:00 Місцевий час. 00:35 Укравтоконтинент.

09:00 Х/ф «Назад у майбутнє-3». 11:05 Козирне життя. 11:35 Т/с «Лісник». 18:45 Факти. Вечір. 19:00 ПуТЬОва країна. 19:55 Х / ф «Пристрель їх!». 21:30 Х/ф «Прошивка». 23:20 Х/ф «Невідомий».

08:50 «Усе буде смачно!». 09:40 « К а р а о к е н а Майдані». 10:35 «Танцюють всі!6». 15:00 Х/ф «Вийшов їжачок із туману». 19:00 «Слідство ведуть екстрасенси». 20:00 Х/ф «Там, де живе кохання». 21:50 Х / ф « Т о б і , справжньому». 00:45 Х/ф «Кадриль».

10:00 Х/ф «17 миттєвостей весни».

08:35 Т/с «Таємниці слідства - 10». 11:30 «Легенди карного розшуку». Смертники війни. 12:00 «Агенти впливу». 13:00 Х / ф « С а й д степ». 15:10 Т/с «Двоє зі скриньки». 19:00 Т/с «Йду тебе шукати - 2». 23:15 « Ж о р с т о к и й спорт». Бої без правил. 00:10 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю - 9».

08:00 Sound Check.

08:45, 16:20, 19:20 Територія творчості. 08:55 Служба розшуку дітей. 09:00 Дитяча година. 10:00, 13:00, 16:00 Хороші новини. 10:20 Різдвяний концерт Ірини Федишин 2 ч. 11:00 Х/ф «Три різдвяні казки». 12:45 Євровектор. 13:27 Календар знаменних дат. 13:30 Кінопростір. 14:00 Румунське слово. 14:30 Словацькі погляди (словацькою мовою). 15:00 Вітаємо піснею. 16:30 Західний експрес. 16:45, 19:30 Моя професія. 17:00 Х/ф. 17:30 Одкровення. 18:00 Поселені у серце небеса. Владика Феодор. 19:00 Поза грою. 19:45, 21:00 Життя покаже. 20:45 Кольорові сни. 22:40 Приватна бесіда.

09:00, 12:00 Вісті. 09:10 Місцевий час. Тиждень у місті. 09:45 «У світі тварин». 10:10 Росія - любов моя! «Легенди і звичаї карелів». 10:40 Х/ф «Здрастуйте, лікарю!». 12:20 Місцевий час. 12:25 «Мосфільм». 90 кроків». 12:55 «Більше, ніж любов». 13:35 «Острови». 14:15 «Квиток у Великий». 15:00 Х/ф «Лише ти». 16:35 «Сміятися дозволяється». 18:00 Вісті тижня. 19:35 Х/ф «Щасливий маршрут». 21:15 «Недільний вечір». 22:55 «Терем-квартет». У дружньому колі.

10:00 Т/с «Мисливці за старовиною». 13:00 Х / ф « А р м і я одинака». 15:00 Х/ф «Копальні царя Соломона». 19:00 Х/ф «Некерований».

цивільній справі за позовом ПАТ «ПриватБанк» до Зінченко К.П. про стягнення боргу за кредитним договором. Суддя В.М.Малюк.

качівського міськрайонного суду на 16 січня 2014 року о 13 год. за адресою: м.Мукачево, вул. Л.Толстого, 13а. Суддя Л.В.Курах.

Ужгородський міськрайонний суд викликає як відповідача Марину Юрія Юрійовича в судове засідання, яке відбудеться 15 січня 2014 року о 9 год. у приміщенні Ужгородського міськрайонного суду за адресою: м.Ужгород, вул. Загорська, 53, по цивільній справі за позовом ПАТ «ПриватБанк» до Марини Ю.Ю. про стягнення боргу за кредитним договором. Суддя В.М.Малюк.

Мукачівський міськрайонний суд викликає Балицького Тараса Миколайовича як відповідача по цивільній справі за позовною заявою ПАТ КБ «Надра» в особі відділення ПАТ КБ «Надра» Ужгородське РУ до Балицького Тараса Миколайовича, Карловського Сергія Феодосійовича про стягнення солідарно заборгованості та витрат зі сплати судового збору в судове засідання, призначене в приміщенні Мукачівського міськрайонного суду на 16 січня 2014 року о 14 год. 30 хв. за адресою: м.Мукачево, вул. Л.Толстого, 13а. Суддя Л.В.Курах.

Ужгородський міськрайонний суд викликає як відповідача Дудареву Ларису Вікторівну в судове засідання, яке відбудеться 15 січня 2014 року о 8 год. 15 хв. у приміщенні Ужгородського міськрайонного суду за адресою: м.Ужгород, вул. Загорська, 53, по цивільній справі за позовом ПАТ «ВТБ Банк» до Дударевої Л.В. про стягнення боргу за кредитним договором. Суддя В.М.Малюк. Викликається в судове засідання Лар В’ячеслав Олексійович, мешканець с. Сокирниця, вул. Центральна, 180 Хустського району, з розгляду цивільної справи за позовом Лар Сніжани Віталіївни до Лара В’ячеслава Олексійовича про розірвання шлюбу на 13 год. 40 хв. 16 січня 2014 року в Хустський районний суд (м.Хуст, вул. І.Франка, 18). Суддя М.М.Довжанин. Мукачівський міськрайонний суд викликає Гериха Олександра Степановича як відповідача по цивільній справі за позовною заявою Шушка Сергія Володимировича, Шушко Ольги Федорівни до Лямцевої Наталії Миколаївни, Гериха Олександра Степановича про виселення та зобов’язання на вчинення певних дій в судове засідання, призначене в приміщенні Му-

Виноградівський районний суд по цивільній справі за позовом Сочки Зоряни Юріївни до Сочки Івана Івановича про надання дозволу на виготовлення проїзного документа дитини для виїзду за кордон викликає Сочку Івана Івановича як відповідача в судове засідання, яке відбудеться 16.01.2014 року о 9 год. у приміщенні Виноградівського районного суду за адресою: м.Виноградів, вул. Тюльпанів, 24. У разі неявки на вказане судове засідання суд розглядатиме справу без вашої участі на підставі ст. ст.169, 224 ЦПК України. Суддя В.В.Леньо. До Мукачівського міськрайонного суду викликається як відповідач Огилка Юрій Георгійович у судове засідання по цивільній справі за позовом Огилки

21:00 Х/ф «Загнаний». 23:00 Х / ф « А н т и снайпер».

09:00, 10:00 Таємниці зірок. 11:00, 14:45 Т/с «Дитина на двох». 19:00 Події тижня. 20:00 Х/ф «Дружина Штірліца». 22:00, 2 3 : 0 0 Т/с «Iнтерни». 00:00 Comedy Woman. 00:45 Comedy Club.

11:30, 20:15, 00:30 Теніс. 15:30 Біатлон. 17:45 Стрибки на лижах. 18:45 Бігові лижі. 20:10, 23:55 Зимовий спорт. 20:45 Снукер. 00:00 Ралі.

08:00 Ворог у вашому домі. 09:40, 21:30 Людство: наша історія. 12:30 Невідома Південна Америка. 13:30 Дивовижна Лужиця. 14:30 Неймовірна Австралія. 15:30 У пошуках пригод. 18:30 Д/ф «Хвороби їжі». 19:30 Д / ф « Х о л о д вбивця». 20:30 Д / ф « М е р т в а вода». 00:30 Війна всередині нас.

13:01, 20:30 Новини. 13:05 « В і с н и к т и ж ня». 13:35 Телеспорт. 14:10 «Під прицілом». 14:40 Док./ф. 15:15 «Мадагаскар». 16:10 Х/ф «Агент у будинку». 17:55 Х/ф «Жінки». 19.50 - «Суть». 21:05 Новини спорту. 21:20 «Фабрі». 22:40 Х/ф «Щоденник гейші».

12:40 К у х н я Штал.

Юдіти

13:10 Т/ж стилю життя. 13:40 Актив. 14:10 Т/с «Шалені детективи». 15:10 Т/с «Красуня і чудовисько». 16:10 Т/с «Доктор Хаус». 17:10 Х/ф «Птахи». 19:00 Факти. 20:00 «Щоденник». 21:00 Х/ф «Мумія». 22:55 Х/ф «Готика».

11:30 «Телешоп». 12:25 Т у р и с т и ч н и й т/ж. 12:50 Т /ж про зимові види спорту. 13:25 Музична програма. 14:05 Т/с «Станемо зірками». 15:10 Х/ф «Містер Вудкок». 17:05 Х/ф «Остаточне голосування». 19:30 Новини. 19:55 Т / с « К о б р а 11». 21:00 Х/ф «Таксі-4». 22:45 Х/ф «Легендарний лицар». 00:55 «Портрет».

10:20 Х/ф «Аляска». 12:10 Х/ф «Танцюю, щоб жити». 14:20 Х/ф «Поліцейський у Беверлі Гіллз 2». 16:20 Х/ф «Порушена тиша». 18:10 Катастр/ф «Суперторнадо». 20:00 Новини. 21:30 Х/ф «Чорна година». 23:10 Х/ф «Гра для одного».

10:35 Т/ж «Автосалон». 11:05 Планета Земля. 12:00 Д/с «Словаччина в картинах». 12:25 Д/с «Світ у картинах». 12:55 Д и с к у с і й н и й ринг. 14:00 Д/ф «Громадянин за дверима». 14:35 Т / с « А г а т а Крісті. Пуаро». 16:25 Х/ф «П’ятниця, тринадцятого». 18:05 Шоу «Ніхто не досконалий». 19:15 «Таємниця моєї кухні». 20:00 Новини.

Лідії Юріївни до Огилки Юрія Георгійовича про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, яке відбудеться 17 січня 2014 року о 14 год. у приміщенні суду за адресою: м.Мукачево, вул. Л.Толстого, 13, каб. 42. У разі неявки справа буде розглядатися за вашої відсутності. Суддя В.О.Монич. Мукачівський міськрайонний суд повідомляє, що Чичур Артур Михайлович викликається як відповідач по цивільній справі за позовом ПАТ КБ «ПриватБанк» до Чичура Артура Михайловича про стягнення з відповідача заборгованості за договором кредиту. Попередній розгляд справи призначено на 11 год. 30 хв. 17 січня 2014 року в приміщенні Мукачівського міськрайонного суду за адресою: м.Мукачево, вул. Л.Толстого, 13а, каб. 23. У разі неявки справа буде розглядатися за вашої відсутності. Суддя Н.Л.Морозова. Відповідно до ч. 3 ст. 122 ЦПК України Берегівський районний суд (м.Берегово, вул. Бетлена Габора, 3) повідомляє відповідача Качанова Сергія Леонідовича, мешканця с.Ювілейне, вул. Садова, 22 Токмацького району Запорізької області, що цивільна справа за позовом Каналош Ганни Гарієвни до відділу РАЦСу Берегівського РУЮ, Качанова Сергія Леонідовича, третя особа — Каналош Василь Васильович, про вилучення з актового запису про народження дитини даних про батька дитини призначена до судового розгляду на 17 січня 2014 року о 9 год. Суддя Л.Л.Гал.

Вважати недійсними

студентський та читацький квитки (№5707), видані на ім’я студента ІІ курсу медичного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Боршоша Святослава Юрійовича.

ПРОДАЄТЬСЯ тіл ьн а к орова і ялівка (10 міс.), недорого. Моб.: (0-99) 30-33-058.

20:50 Голи. Очки. Секунди. 21:20 Т/с «Колонада». 22:10 Шоу «Кришталеве крило 2013». 00:15 Х/ф «Смерть президента».

11:00 Екуменічна Божа служба. 12:45 Х/ф «Як я плив до королеви півночі». 13:35 Д/ф «Експонати, або історії малого замку». 14:45 Д/с «Орієнтація». 15:10 Д/ф «Слово». 15:25 Ф о л ь к л о р н и й фестиваль. 16:50 Д/ф «У дорозі». 17:20 Хокей. Екстраліга. 19:55 Вечірня казка. 20:55 Новини для глухих. 21:00 Д/ф «Планета». 22:40 Д/ф «42». 23:25 Д/ф «Родина». 23:50 «Відсвистано».

14:00 «Слово душпастиря». 14:20, 1 5 : 0 5 , 1 6 : 5 5 , 19:10, 19:50, 22:30 Телевітрина. 14:30 М/ф. 14:45 « А к т у а л ь н е інтерв’ю». 15:15 Концерт. 17:05, 22:40 Х/ф. 18:30 «Крізь час». 19:00 Кліп-тайм. 19:20 НОВИНИ. 20:00 М - СТУДІО. 22:00 Новини.

08:00, 15:00 Д/ф. 08:30, 1 0 : 3 0 Н о в и н и «Час». 09:00, 1 2 : 2 5 , 1 7 : 0 0 «Церковний календар». 09:05 «Топ-Хіт 20». 11:05 Прогноз погоди. 11:10, 16:20 «З вірою в серці». 11:15, 1 3 : 0 0 , 1 8 : 3 0 , 23:35 Х/ф. 12:30, 14:30, 16:30 Новини Закарпаття. 17:05 М/ф. 20:00 Вечірня казка. 20:20 «7 днів». 21:15 «Життєвий простір». 22:00 К і н о в е ч і р з «М-студіо».

11 січня святкує свій день народження голова Закарпатського відділення Спілки адвокатів України, заслужений юрист України, професор УжНУ Петро Федорович Немеш. Правління Товариства офіцерів України м.Ужгород сердечно вітає іменинника з цієї нагоди. Бажаємо вам, Петре Федоровичу, міцного здоров’я, великого людського щастя, сімейного благополуччя, оптимізму та енергії у захисті конституційних прав та свобод наших краян, успіхів у вашій професійній діяльності на посаді голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області.

У святково піднесеному настрої відзначає свій день народження Василь Олексійович Супруненко в Ужгороді. Дорогому імениннику віншуємо великий мішок земних щедрот: здоров’я міцного, енергії, нехай його роки зріють досвідом, успіхами в щоденних добрих справах. Щоб серце не полишав добрий настрій, а обличчя промінилось усмішкою, Господнього вам благословення на многая і благая літ. Рідні, свати та друзі.


СВІЙ СТИЛЬ 13

№№ 3—4 (4174—4175) 11 січня 2014 року

TT З ПЕРШИХ УСТ

«АРХІТЕКТОРИ МУСЯТЬ БУТИ ОПТИМІСТАМИ, ІНАКШЕ НЕ ЗМОЖУТЬ ЗАГЛЯДАТИ ВПЕРЕД, ПРОЕКТУЮЧИ МАЙБУТНЄ», — КАЖЕ АВТОР ПРОЕКТУ РЕКОНСТРУКЦІЇ ПЛОЩІ НАРОДНОЇ ВОЛОДИМИР ПАВЛЕЙ

М

инулий рік запам’ятається багатьом гарячою полемікою щодо благоустрою площі Народної. Її реконструкцію завершать навесні, але на головній площі області вже красується головна ялинка Закарпаття і сюди потягнулися ужгородці та гості міста. Тобто площа починає виконувати свою основну функцію. Про це і не тільки ми говоримо з Володимиром Павлеєм, за проектом якого вона міняє сьогодні своє обличчя. Пане Володимире, ці— Є кілька, котрі мені надзвикаво, з чого почалося чайно любі через те, що завдяки ваше захоплення архіцим проектам познайомився з тектурою? цікавими людьми. Але найбіль— З першої лекції моїх више, напевно, пишаюся тим, що кладачів архітектури. Я, до саме мені довірили сформувати речі, не мав намірів ставати архітектурне обличчя головної архітектором, бо вступав на площі історичного кварталу, факультет дизайну Харківськокотрий був запроектований го художньо-промислового видатними архітекторами часів інституту. Але, здавши успішно Першої Чехословацької Ресвсі екзамени, не пройшов по публіки. Те, що вибрали наш конкурсу на дизайн (він був проект, для мене і моїх колег по дуже високим). Тоді декан фапроектуванню площі — велика культету порадив мені подати і почесна місія: не зганьбити документи на архітектурний наше архітектурне покоління факультет Харківського інжеперед вічністю та архітектурою. нерно-будівельного інституту. Багато наших опонентів досі не І як це не дивно, але на першій можуть усвідомити всю глибину же лекції відчув, що стати архіцієї відповідальності й воліли б тектором — Божий промисел і нічого не робити. Мовляв, хай моя доля. залишається все як є. Я ж вваА чи були у вас якісь жаю, що в цьому історичному інші вподобання, окрім кварталі чистий рафінований архітектури? «англійський» партер абсолют— В дитинстві я захоплюно недоречний. Ми не англійці, і вався природничими науками, життя це підтвердило. Істориччитанням. Десь з 6-го класу ний задум Франтішека Крупки батьки почали передплачувати був відновлений завдяки розудля мене журнали «Техніка момінню, сприянню та бажанню лоді» та «Наука і життя». Мій дід голови облдержадміністрації і батько були майстрами на всі О.Ледиди попри шалений суруки, знали столярну справу, против політичних опонентів та будівельні роботи і садівнидеяких заангажованих фахівців. цтвом займалися. З дитинства І вже видно результати: площа допомагав їм і я. Але з часом Народна стала дійсно народмені це набридло, бо здаваною і стає улюбленою. лося буденним і обтяжувало А, окрім Народної, ще дорослими обов’язками. Та які об’єкти проектували? й завжди хотілося займатися — Є ще проект будинків, чимось особливим, здобути за який я отримав нагороду незвичайну і шляхетну профев номінації «Кращий особняк сію. Вже тоді знав і відчував, що 2003 року» у Всеукраїнському стану студентом. архітектурному конкурсі. Приз Десь з 4-го класу почав за— швейцарський годинник йматися в студії Золтана Бако«TISSO» — ношу з великим нія, бо дуже любив малювати. задоволенням. Мама ж мріяла про сина-хірурЩе мені приємно усвідомлюга. Проте доля так розпорядивати, що найкращим об’єктом лася, що привела в архітектуру. серед спортивних комплексів Але не одразу. Не пройшовши області є спортивно-тренупо конкурсу на біологічний вальний комплекс «ZINEDIN», факультет УжНУ, а був і такий до проектування якого також епізод в моєму житті, я пішов маю відношення як автор. на завод, де здобув професію А як довго ви працюваінкрустатора. Відтак мене прили над проектом благозвали в радянську армію. Там в устрою площі Народпозаслужбовий час довелося ної? проявляти і свої таланти: ху— Дуже довго. Спочатку був дожні, столярні та дизайнерконкурс: пошук цікавої ідеї, ські. Перший мій реалізований варіанти, вивчення аналогів інтер’єр — ленінська кімната в — всього, що робилося в світі саперному батальйоні Бердиз площами в контексті благочева. Наша спільна робота ще устрою. Потім були доробки з трьома такими ж бійцями, як і переробки на прохання заі я, стала найкращою в дивізії, мовника, прислухались і до і нам надали за неї відпустку зауваженнь, які прозвучали на на 10 днів. Це дуже багато для архітектурно-містобудівельних мене значило. Бо тоді вперше та архітектурно-художніх равідчув гордість за результат дах. Як міських, так і обласних. моїх зусиль, котрі були високо Але на сьогодні, коли прооцінені. ект уже реалізовано на 90%, Чи є проект, яким пишадумаю, що й багато колегєтеся найбільше? опонентів, пересвідчившись,

що все вийшло добре, заспокоїлися. Площа чудова, в ній закладені певні ідеї та символи, які об’єднуватимуть нас і будуть надихати на добрі патріотичні справи. Цей проект для мене найдорожчий і найулюбленіший ще й тому, що йому було віддано найбільше моїх душевних та творчих сил, а це важливо.

— Маю підстави вважати, що в нашому провінційному архітектурному середовищі мій рівень досить високий. Як-неяк, а за рейтингом Українського інституту біографічних досліджень, після виставки, що відбулася навесні 2013 року в залі Національної спілки архітекторів України, я увійшов до сотні найкращих архітекторів України.

~~

~~

~~

~~

~~

~~Володимир ПАВЛЕЙ. у вас були кончас цікавитися ~~Знаю, ~~Маєте флікти з приводу цього чимось іншим, окрім

проекту. Як ви до цього ставитесь? — З гумором та щирою іронією. Бо вважаю, що критикувати мою роботу та роботу моїх колег, зроблену якісно, має моральне право той, хто може зробити краще і розуміється на цій темі не гірше за нас. Ми ж маємо дуже багато дипломованих, начитаних, амбітних, але недостатньо компетентних фахівців. В цьому одна з ключових проблем нашого теперішнього суспільства. А що скажете про критику ваших інших проектів? — Найперше хочу зауважити, що на Закарпатті нема незалежної фахової архітектурної критики. Нападки ж самозванців з кваліфікацією «на безриб’ї й рак щука» заангажовані політичними чи комерційними інтересами. Мої об’єкти, які побудовані, до прикладу, на вулиці Швабській в Ужгороді, оцінюються серйозними та компетентними людьми як одні з кращих. Що стосується концептуальних проблем забудови Швабської, то це вина головних архітекторів міста, котрі не сформували своєчасно ключових вимог до архітектури нової забудови та не координували цю забудову стилістично. Тому нині й виглядає дивним сусідство деяких об’єктів. А за старою забудовою Швабської жалкувати не варто, бо там цінного, в архітектурному контексті, не було майже нічого (з того, що знесено й перебудовано). Пане Володимире, як ви самі оцінюєте свій рівень як архітектора?

~~

~~

зодчества? — Мене надзвичайно цікавлять всі види мистецтв, дотичних до нього: дизайн, скульптура, живопис. Також захоплююсь соціологією, політологією, філософією та психологією. По можливості, намагаюся поглиблювати знання у цих сферах. Люблю вчитися і пізнавати. Мені процес пізнання істини дає справжню насолоду. Приємно бути компетентним і переконаним у своїх знаннях та кваліфікації. Чи проектуєте щось за кордоном? — У 90-ті роки мені довелося проектувати цікавий конкурсний об’єкт для Словаччини. А в 2009-му разом зі скульптором Богданом Коржем працювали над конкурсним проектом пам’ятника жертвам Голодомору в Україні для Вашингтона. Це була дуже цікава робота. Тоді ми вивчили і зрозуміли, як ставляться пам’ятники в США. Їхня практика в цій сфері значно відрізняється від нашої відповідальним системним підходом. Наш з Богданом проект потрапив до числа премійованих. Це надзвичайно почесно — бути серед найкращих на міжнародному конкурсі державного рівня з виставкою в Українському домі в Києві. Там були представлені близько 40 проектів найкращих фахівців з України та світу. Але все це — з минулого. А зараз, поки у нас тут «сезонний» спад у замовленнях, я проектую цікавий об’єкт для друзів з Росії. Пане Володимире, на кого ви орієнтувалися у пошуку власного стилю в архітектурі?

~~

~~

— Мої архітектурні смаки базуються на фундаменті й традиціях харківської архітектурної школи, заснованої академіком архітектури Бекетовим, принципах органічної архітектури, в тому числі й баухаузу, та класичних естетичних і філософських цінностях, котрі опираються на прогресивні традиції культур і народів. Останнім часом в Ужгороді стало модно згадувати баухауз, але я впевнений, що більшість з тих, хто про нього говорять, глибинно не розуміють, про що йдеться. До моїх улюблених архітектурних авторитетів належать такі маестро, як Вільям Морріс, Вальтер Гропіус, Алвар Аалто, Франк Ллойд Райт, Костянтин Мельніков, Михаїл Шехтель, Кензо Танге та ще дехто з сучасних колег — всіх і не перелічити, в кого мені цікаво повчитися в професійному контексті. Коли проектую детально інтер’єри, то маю на увазі Ганса Голляйна. Його шедеври і естетика свого часу справили на мене неабияке враження, деякі надихають і зараз. Шкода тільки, що економічні умови сьогодення не дозволяють реалізувати накопичений потенціал повною мірою. Але сподіваюсь, що наша держава розвиватиметься і ситуація мінятиметься на краще в усіх сферах, а відповідно і в архітектурі та містобудуванні. І на завершення, як вам теперішня ситуація з архітектурою на Закарпатті? — Абсолютно не вважаю ситуацію катастрофічною (як про це часто говорять). Бачу об’єктивні й суб’єктивні причини, котрі стояли і стоять на заваді цивілізованого розвитку архітектури нашого міста й краю, і розумію природу цих явищ. Нещодавня виставка архітектури, організована управлінням архітектури Закарпатської облдержадміністрації, засвідчила наявність у нашому краї цілої плеяди талановитих архітекторів різних поколінь. Але найцікавіші об’єкти були побудовані там, де замовниками виявилися прогресивні інвестори з цікавими бізнес-планами. Це — туристичні, рекреаційні комплекси та поліфункціональні об’єкти. Не можна забувати і про ті розробки й напрацювання, над якими трудяться в обласному управлінні архітектури в контексті концептуальних напрямків і перспектив містобудівельного розвитку нашого краю. Все це прогресивно і актуально. Я переконаний, що наші архітектори нічим не гірші від західних чи східних. Якщо їм надати належні умови, технології та гонорари, як це є у світі, то й архітектура буде відповідної якості. Все це вселяє надію на оптимістичне майбутнє. Архітектори мусять бути оптимістами, інакше не зможуть заглядати вперед, проектуючи майбутнє.

~~

Розмовляла Анастасія НОЖКА. Фото Івана ШЕТЕ.


14 КарпатАРТ

№№ 3—4 (4174—4175)

11 січня 2014 року

TT СВІЙ СТИЛЬ

ТРЕБА УЯВИТИ СІЗІФА ЩАСЛИВИМ З ДМИТРО КЕШЕЛЯ ВВАЖАЄ – ТЕ, У ЩО ПЕРЕСТАЄШ ВІРИТИ, НАЗАВЖДИ ЗНИКАЄ а особистий внесок у розвиток української літератури закарпатський письменник Дмитро Кешеля нещодавно отримав найвищу нагороду Національної спілки письменників України — золоту медаль «Почесна відзнака». Ось уже понад чотири десятиліття оригінальна творчість нашого земляка хоч і викликає завжди неоднозначні оцінки, але нікого не залишає байдужим.

Дмитро Кешеля просто зобов’язаний був перед своїми предками народитися на Закарпатті десь на початку п’ятдесятих. І мусив з’явитися у дуже сонячному селі, де солярна енергетика просто на очах обертається плодами. І саме тоді, коли розлітаються на тріски великі держави і ще пам’ятається голод. Бо хто б тоді замість нього сказав: «У довгій і білій-білій домотканій сорочці, з терновим вінком на високому і ясному чолі, твердою селянською ходою йшов босоніж по ріллі Великдень». І справа не тільки в селянській символіці. А в тому, чи відає він, письменник, що творить? Навряд чи в когось іншого із сучасників знайдеш отакий могутній образ-прірву між християнським і язичницьким світами. І тому так пронизує це Кешелівське питання: ступати по воді і ходити по землі. Що трудніше дається? І оце «Низьке небо» Дмитра Кешелі – річ настільки сильна в своїй простоті, що тільки знову ж таки ота селянська символіка рятує від ірреальності. Бо що, аби бути великим, треба спуститися до прірви? Адже

на верховинах небо низьке. Це «хемінгуеївська» притча, але не про море, яке поглинає. А про гори, в яких страшно рости вгору. І ще світ письменника — це прекрасні притчі про переступи: між селом і містом, між чоловіком і жінкою, між цим і потойбічним. «Але, Господи, ти подарував мені місто!» – по-дітвацьки вражений його маленький персонаж. «Не покидай, спаси мене, Маріє!» – кричить цей хлопчик через півстоліття. Але й місто, й жінку, і дорогих тобі людей треба тримати в своїй уяві, доки живеш. Бо «те, у що перестаєш вірити, назавжди зникає». Десятки книг оповідань, повістей, романів, а ще п’єс і сценаріїв художньо-документальних фільмів… Що об’єднує цей потужний творчий багаж? Стихія народної мови! Так, саме у творах Кешелі пізнаєш, що таке пірнати в океан народної мудрості. Коли мова натикається на камінь і перестрибує його. Коли її замулюють у глині, а вона від цього чистіша. І вона завжди пробиває собі дорогу будь-де. Письменницька праця – це дуже часто стилізація. Зна-

TT ЗНАЙ НАШИХ!

ІСТИННА ЛЮБОВ ДО СВОЄЇ КРАЇНИ НЕМИСЛИМА БЕЗ ЛЮБОВІ ДО СВОЄЇ МОВИ

У грудні було оголошено підсумки Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, до написання якого долучилося 13 тисяч 108 учасників. Серед 14 переможців, які написали його без жодної помилки, є двоє ужгородців: Ганна Островська — літературний редактор та Олександра Козоріз — колиш- ~~Першим було слово... ній головний редактор видавництва «Мистецька лінія», а нині пенсіонерка. Цей конкурс проводить Національна радіокомпанія України в День української писемності й української мови — 9 листопада. А до його написання щороку долучається все більше і більше учасників. За умовами конкурсу, написавши диктант, необхідно відправити його в цей же день за вказаною адресою для перевірки. Запропонований цьогоріч текст був присвячений нашому видатному ученому — винахіднику телебачення, синові відомого поета Павла Грабовського Борису Грабовському, який назвали «Піонер на ниві електроніки». Нагадаємо, саме він вперше у світі створив повністю електронну систему передачі на відстань рухомого зображення і навіть здійснив його практичну трансляцію. Це юридично підтвердило ЮНЕСКО — спеціалізована організація ООН із питань науки, освіти, культури. Радіодиктант був, до речі, непростий, але, крім 14 переможців, які написали його бездоганно, ще 91 учасник припустився тільки однієї помилки. Учасниками конкурсу стали і закордонні українці з Німеччини, Польщі, Канади, Франції, Чехії. Цікаво, що найстаршому його учаснику — 94 роки, а найменшій Софійці — всього 4. Конкурс став свого роду мовним Майданом любові до рідної мови, бо мова належить усім: націоналістам, комуністам, соціалістам і є Божим даром для кожної нації. Тому національна радіокомпанія робить дуже добру справу. Але, на жаль, уряд країни так і не спромігся розробити програму розвитку і підтримки української мови. Тому й досі не звучить вона достойно на всіх рівнях. Володимир МАТЕЙКО. м.Ужгород.

ки, символи, родюча земля словників. А у Кешелі ці образи парують просто із землі. І тому тут «білі копиці, тихі і срібні, як мандрівні діди-волохи». А ще персонажі письменника живуть тут і зараз. Не декларують якісь намагання, а намагаються їх втілювати. І взагалі страшенно збиткуються над усілякими там гаслами і полум’яними маніфестами. Все це для паркану, а не для людей. У городі не посадиш, хіба в полі загубиш. Це така собі «общественная мораль, яку граждане даже перевиполнілі». І про все це написано часто з таким відчайдушним гумором, котрий додає шаленої швидкості творам. Он тільки був в середині книжки, а вже опинився на «околиці». А вже й сама держава опинилася за готаром. Тому й не хочеться говорити про політичні реалії, яких безліч. Адже всі вони подібні одна до іншої: підкорення – вивищення, герої – жертви. А от герої Дмитра Кешелі це зрозуміли раз і назавжди й намагаються жити не всередині цих реалій, а всередині себе. Бо хто-хто, а вони знають,

~~Письменник з онуком: «Ця ноша нелегка, але радісна…». що історія жодного разу не сказала всієї правди вголос. Так, десь у кулуарах, чому б і ні? А так щоб одразу всім – не виходить. Бо правда, вона деколи буває й така: «Крізь загратовані віконечка із «скотовозів» дивилися люди-привиди: обличчя зарослі, брудні, худющі…». Ну, й не можна не згадати тріумф малого Митрика – персонажа багатьох Кешелевих творів. Цей хлопчина, який заново придумав колесо, і тому він такий безстрашний. Бо його час та простір нескінченні. Це йому вдається будь-якої миті повернути нас не так у світ

дитинства, як у ті щасливі хвилини, коли все було прозорим. Коли гори не застилали обрію, люди не затьмарювали одне одного. В той час, коли ми були щасливі і коли «дорога несла нас легко». «Треба уявити Сізіфа щасливим», — як написав Альбер Камю в рік народження закарпатського хлопчика на землі, де вдалося пити вино лише його паризькому земляку Жерару Депардьє...» – так сказав про Кешелю його побратим Дмитро Кремінь. Ну що до цього ще додаш? Мар’яна НЕЙМЕТІ.

TT ПРЯМА МОВА

ЗГАДУЮЧИ 2013-й… ЧИМ ЖИЛА НАША КУЛЬТУРА Щ

ойно ми провели 2013 рік. Загалом він був періодами важким, але плодотворним. «Новини» поцікавилися, що відбулося цього року в культурному житті краю і чого нам чекати від 2014-го. А розповідають сьогодні про це директор Закарпатської обласної філармонії Іван Микита та голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі.

 Іван Микита: «Цей рік ми працювали над покращенням матеріально-технічного стану філармонії. Частково був зроблений ремонт даху. Привели в порядок фасад адміністративного будинку. У цьому корпусі цьогоріч створили ті умови, у яких нашим колективам та іншим працівникам філармонії комфортно працюється. Щодо колективів, то їх наразі в нас є 6: симфонічний оркестр, Заслужений академічний Закарпатський народний хор, камерний оркестр, духовий оркестр, ансамбль солістів «Гармонія», камерно-інструментальний ансамбль «Угорські мелодії». За сезон кожен з них має представити гля-

дачу мінімум по 2 нові концертні програми. 67-й концертний сезон, який ми відкрили у вересні, є насиченим з перших днів. Камерний оркестр цьогоріч стартував святкуванням своєї 35-ї річниці, а симфонічний виступив з новою концертною програмою «Hollywood». Цікавою була спільна програма з нашими чеськими друзями до Дня музики, а також досить вдало пройшов «Осінній вернісаж». 11 грудня відзначили 75-річчя Мирослава Скорика з симфонічним оркестром та скрипалем зі Львова Назаром Пилатюком. З 23 грудня і до нового року філармонія запрошувала на «Віденський бал». Опісля, 14 січня, на старий Новий рік, відбудеться новорічно-різдвяна програма за участю Закарпатського академічного народного хору. А навесні всі наші колективи будуть задіяні у святкуванні 200-ї річниці від дня народження Кобзаря. Плануємо, зокрема, показати першу українську оперу Гу-

лака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» за участю Закарпатського народного хору та симфонічного оркестру.

 Василь Густі: «Цей рік передусім був позначений виходом нових книжок, а також тим, що спілка започаткувала і реалізовує акцію «Цілюще слово», у рамках якої письменники мали зустрічі з дітьми у школах-інтернатах, соціальних центрах... Цьогоріч провели і акцію «Письменник і бібліотека». А ще гарною подією у літературі став приїзд групи письменників із Братислави. Був проведений 1-й пленер письменників, на якому літератори мали змогу поглибити знання тих проблем, які зазнає зараз наша екологія. Важливим є пере-

кладацька діяльність творів закарпатських письменників. Ми не забуваємо тих митців, які відійшли від нас, але залишили багату творчу спадщину. Щодо планів, то перш за все хочемо провести шевченківську ходу, яка проходитиме у всіх районах. Готуємося до IV Міжнародного літературного фестивалю «Карпатська ватра». Вже працюємо над упорядкуванням книжки «Зоря Шевченка над Карпатами». Намагатимемося всіляко підтримувати наших письменників виданням нових книг, бо це є основним. До речі, цінним цього року є те, що закарпатця Мирослава Дочинця було висунуто на здобуття Шевченківської премії. Загалом приємно чути, що наша Закарпатська організація Національної спілки письменників України у числі тих, хто попереду. І це попри те, що нас мало, порівнюючи з іншими містами України. Всього — 33 члени спілки». Анастасія НОЖКА.


ЛЮДСЬКА ПАМ’ЯТЬ 15

№№ 3—4 (4174—4175) 11 січня 2014 року

Несприятливі дні і години в січні

Пам’яті Балажа В.П. Не небосхилі життя згасла яскрава зірка, яка багатьом освітлювала дорогу. Перестало битися серце Василя Петровича Балажа. Його знали як непересічну особистість, людину, яка все своє життя присвятила служінню найблагороднішій справі – навчанню та вихованню юного покоління, розвитку й удосконаленню системи народної освіти, зміцненню її навчально-методичної бази, турботі про творчу працю вчителя. Таким був, є і залишиться він в нашій пам’яті – педагог, управлінець, профспілковий лідер учительства Закарпаття. Народився В.П.Балаж 8 лютого 1940 року в селі Люта Великоберезнянського району. Трудову діяльність розпочав вчителем Тур’є-Бистрянської семирічної школи на Перечинщині в 1957 році. Після закінчення Ужгородського державного університету в 1963 році все його подальше життя було пов’язано з освітою — вчитель математики Перечинської школи-інтернату, інспектор шкіл обласного відділу народної освіти, заступник завідуючого цього відділу, а з січня 1979 і до кінця 1988 року обіймав посаду завідуючого обласним відділом народної освіти. Останні 24 роки В.П.Балаж очолював обласний комітет профспілки працівників освіти і науки, обирався членом президії Центрального комітету галузевої профспілки, членом президії облпрофради. Весь свій талант, знання і вміння, набутий досвід В.П.Балаж віддавав благородній справі — відстоюванню законних інтересів спілчан освітньої галузі нашого краю, створенню належних умов праці та навчання, дотриманню трудового законодавства. За вагомий особистий внесок у розвиток та зміцнення профспілкового руху, багаторічну активну й сумлінну працю Василь Петрович був відзначений багатьма нагородами, серед яких нагрудні знаки ФПУ «Профспілкова відзнака» та «Заслужений працівник профспілок України». Час може зупинити біль великої втрати. Але ми завжди будемо пам’ятати славні й добрі справи Василя Петровича Балажа. Вічна йому пам’ять.

15 СІЧНЯ, середа (пік з 18 до 20 год.); 16 СІЧНЯ, четвер (10—13 год.); 23 СІЧНЯ, четвер (10—13 год.);

Король І.І., Кляп М.І., Повханич Т.Ф. Захарець В.Г., Воронін О.В., Гецко В.Д., Глушеня М.В., Зелінський І.І., Ільков В.М., Кулик Г.П., Лошак Н.П., Ляпіна Л.Б., Малета М.І., Паук П.Ф., Петечук М.М., Сваричевська Г.І., Олексик І.І., Смірнов Ю.М., Товтин Н.М., Турок В.М., Федурця В.І., Герцог Ю.В., Качур Б.М., Кощак В.Й., Росул В.В., Мотильчак М.А., Баран О.С., Беца Г.М., Свадеба Й.С., Мошак М.І., Суран Т.І., Мегеш М.М.

Світлої пам’яті 3 січня нинішнього року, коли родина вже готувалася до Різдва, стало для нас сумним днем жалоби. На 88-му році життя помер Степан Васильович Сігетій — чоловік, батько, дідусь, наш добрий приятель і друг. С.Сігетій народився 5 березня 1926 року в селянській сім’ї в селі Олешник Виноградівського району. Після закінчення навчання впродовж багатьох років працював на різних посадах у Виноградові. Потім очолював відділення «Інтурист» у Закарпатській області, під його керівництвом в Ужгороді збудовано готель «Закарпаття». За багаторічну сумлінну роботу нагороджений орденом «Знак пошани» та рядом інших відзнак.

З глибоким сумом колектив редакції газети «Новини Закарпаття» висловлює щирі співчуття завідуючій приймальнею Оксані Павлівні Шапошніковій у зв’язку з непоправною втратою — смертю матері БЛАНАР Емми Юріївни. В цей важкий для вас час ми разом з вами низько схиляємо голови в скорботі та поділяємо ваше безмежне горе. Ректорат, профспілкова організація, колектив юридичного факультету державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет» поділяють біль непоправної втрати і висловлюють сердечні співчуття доценту кафедри теорії та історії держави і права Володимиру Івановичу Галасу з приводу смерті батька ГАЛАСА Івана Івановича. Колектив кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету державного вищого навчального закладу ‘’Ужгородський національний університет» висловлюють сердечні співчуття доценту Володимиру Івановичу Галасу з приводу тяжкої втрати — смерті батька ГАЛАСА Івана Івановича. Колектив господарського суду Закарпатської області

Пам’яті ЩАДЕЯ О.І. (6.12.1950 р.–7.01.2014 р.) Щадей Олег Іванович народився 6 грудня 1950 року в сім’ї держслужбовців. Після отримання середньої освіти вступив на навчання в Ужгородський державний університет на медичний факультет, який закінчив у 1973 році. Інтернатуру проходив по хірургії на базі Закарпатської обласної клінічної лікарні. У 1974—1975 рр. працював хірургом у Хустській центральній районній лікарні, 1975—1987 рр. — хірург, завідуючий хірургічним відділенням поліклініки Мукачівської ЦРЛ. У 1986 році у складі групи лікарів Закарпатської області був залучений до ліквідації наслідків Чорнобильської аварії в Поліському районі, за що нагороджений Почесною грамотою МОЗ України. У 1987—1998 рр. – заступник головного лікаря по лікувальній роботі Мукачівської центральної районної лікарні. Був депутатом, головою комісії з питань

Творчо обдарований Степан Сігетій з ранніх років захоплювався малюванням. Пройшов добру школу у відомих закарпатських митців Адальберта Ерделі та Антона Кашшая, з яким його зв’язувала дружба упродовж довгих років. З талантом самодіяльного художника широка громадськість мала змогу ознайомитися на численних виставках, починаючи з 1979 року, не тільки на Закарпатті, але і в Києві, містах Угорщини, Словаччини та Вірменії. Головним чином це пейзажні роботи та пам’ятки дерев’яного сакрального зодчества рідних Карпат. Удостоєний звання «Заслужений працівник культури України». Спасибі Богу, що ти був з нами, ти назавжди залишишся в пам’яті у наших серцях. Сумуючі дружина Стефанія, доньки Оксана та Ірина, внуки, друзі.

висловлює глибоке співчуття судді Вікторії Василівні Мокану та її родині з приводу тяжкого горя — смерті свекра МОКАНУ Дмитра Васильовича. Колектив управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації глибоко сумує з приводу передчасної смерті головного лікаря Закарпатської обласної станції переливання крові ЩАДЕЯ Олега Івановича та висловлює щире співчуття рідним і близьким покійного. Колектив головного управління Держземагентства у Закарпатській області висловлює щире співчуття начальнику відділу державного земельного кадастру Ганні Андріївні Рогульській з приводу тяжкої втрати — смерті батька. Департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації, обласна організація профспілки працівників освіти і науки України глибоко сумують та висловлюють щирі співчуття родині та близьким друзям з приводу тяжкої втрати – смерті колишнього голови обкому профспілки працівників освіти і науки України БАЛАЖА Василя Петровича.

24 СІЧНЯ, п’ятниця (11—13 год.); 25 СІЧНЯ, субота (20—22 год.); 29 СІЧНЯ, середа (7—10 год.); 31 СІЧНЯ, п’ятниця (21—23 год.).

Низько схиляємо голову перед відходом у вічність принципової та відданої справі людини. Час не може заглушити біль втрати, але ми завжди будемо пам’ятати славні й добрі справи Василя Петровича. Вічна йому пам’ять. Обласна рада профспілок з глибоким сумом сповіщає про передчасну смерть на 74-му році життя колишнього голови обкому профспілки працівників освіти і науки, члена президії облпрофради БАЛАЖА Василя Петровича та висловлює щирі співчуття сім’ї, рідним та близьким покійного. Відійшла у вічність чудова, високопорядна людина з прекрасною душею та багатим життєвим досвідом, талановитий профспілковий лідер, хороший сім’янин. Схиляємо голови в скорботі. Вічна пам’ять і вічний спокій його душі. Колектив Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти висловлює щирі співчуття сім’ї, рідним, близьким з приводу передчасної смерті БАЛАЖА Василя Петровича. Ректорат, профспілковий комітет та колектив Мукачівського державного університету глибоко сумують з приводу

охорони здоров’я Мукачівської міської ради, членом міськвиконкому. У 1998—2004 рр. – головний лікар Закарпатського обласного онкологічного диспансеру, з 2004 року працював головним лікарем Закарпатської обласної станції переливання крові. На всіх посадах Щадей О.І. проявив себе як чесний, добросовісний, висококваліфікований лікар та організатор сфери охорони здоров’я. Багато, зокрема, зробив для покращення матеріально-технічної бази обласної станції переливання крові, впровадження сучасних технологій, пропаганди та організації донорства в області, забезпечення медичних закладів препаратами та компонентами крові. Завдяки скромності у спілкуванні, доброзичливості та гуманності, розвинутому почуттю обов’язку користувався заслуженою повагою серед колег. Глибоко сумуємо з приводу передчасної смерті Щадея Олега Івановича та висловлюємо співчуття родині й близьким. Колектив Закарпатської обласної станції переливання крові.

Пам’яті побратима Невблаганна, раптова смерть забрала з наших рядів 2 січня талановитого, повного сил і невичерпної енергії митця — скульптора, члена НСХУ, народного художника України ОЛІЙНИКА Миколу Олексійовича. Народився він 2.06.1953 р. в Києві. У 1977 році закінчив Київський державний художній інститут (педагогом з фаху в нього був народний художник, скульптор В.Бородай). Митець активно розпочав творчу роботу — вже 1983 р. — член Спілки художників України. Він є автором пам’ятників академіку С.Корольову (м.Київ, 2007), I.Сікорському (м.Київ, 2008), Д.Ойстраху (м.Одеса, 2010) та меморіалу жертвам голодомору 1932—1933 рр. у м.Бориспіль

смерті колишнього голови Закарпатського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки БАЛАЖА Василя Петровича. Висловлюємо найщиріші співчуття його родині у зв’язку з невимовним горем. Світлі спогади про людину, яка чесно і гідно прожила своє життя, залишивши по собі плоди своїх добрих справ, назавжди залишаться в нашій пам’яті. Працівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Закарпатській області висловлюють глибоке співчуття головному спеціалісту по роботі з роботодавцями відділення виконавчої дирекції фонду в Ужгороді Оксані Степанівні Карапетян з приводу тяжкої втрати – смерті батька СІГЕТІЯ Степана Васильовича. Закарпатський обком Компартії України висловлює щире співчуття першому секретарю Ужгородському міськкому Компартії України Мирославу Мигальовичу Метенканичу в зв’язку з непоправною втратою — смертю батька Мигаля Ласловича. У цей скорботний час ми разом із вами поділяємо ваше горе та висловлюємо співчуття рідним і близьким покійного.

(2008—2010), інших скульптурних композицій. Але найбільш відомим для Закарпаття є пам’ятник Миколи Олійника родоначальникам закарпатської школи живопису А.Ерделі та Й.Бокшаю, який встановлений у сквері альпінарію, що на площі Жупанатській в Ужгороді (1992) і став візитівкою міста над Ужем. За заслуги перед державою народний художник України М.Олійник нагороджений багатьма відзнаками. Закарпатські митці висловлюють щире співчуття родині художника, рідним і близьким. Спи спопійно, дорогий друже. Закарпатська земля завжди буде пам’ятати тебе. Колектив Закарпатської організації Національної спілки художників України.

Сім’я Василя Гулянича з Ужгорода глибоко сумує з приводу смерті вчителя-пенсіонера, колишнього директора школи та сільського голови з Великої Копані ГУЛЯНИЧА Михайла Михайловича та висловлює щирі співчуття доньці Мар’яні, сину Михайлу, сестрам Терезії Михайлівні, Ганні Михайлівні, Марті Михайлівні, братам Миколі Михайловичу, Іллі Михайловичу, Андрію Михайловичу, рідним і близьким покійного. Вічна йому пам’ять і блаженний спокій. Обласна рада організації ветеранів України з великим сумом сприйняла звістку про смерть вдови покійного Героя Радянського Союзу Володимира Миколайовича Заремба ЗАРЕМБО Зої Дмитрівни та висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійної. Закарпатська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України глибоко сумує з приводу передчасної смерті голови Виноградівського районного комітету профспілки працівників освіти і науки КАСИНЦЯ Володимира Йосиповича. Поділяємо біль тяжк ої трати та висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким покійного.


ГЛОБАЛЬНИЙ ІНТЕРНЕТ МОЖЕ ЗНИКНУТИ ВЖЕ В 2014 РОЦІ

Експерти «Лабораторії Касперського» прогнозують, що глобальний інтернет 2014-го може зникнути. На зміну йому прийдуть десятки національних мереж з власними заборонами, а також обмеженням доступу до зарубіжних ресурсів. Про це повідомляє GlobalScience. «Мережевою закритістю до зовсім недавнього часу виділявся Китай, проте сьогодні вже ряд країн, разом з Росією, ухвалили закони або ж готуються їх прийняти, які забороняють у певних моментах використання закордонних сервісів. Враховуючи зростання, а також постійне ускладнення погроз, такі прагнення наростатимуть», – вважає провідний фахівець «Лабораторії» Олександр Гостєв. За його словами, наступного року також активізуватимуться «кібернайманці», тобто групи хакерів, спеціалізацією яких є безпосередньо проведення замовлених блискавичних атак. За прогнозами фахівців, до послуг «кібернайманців» вдадуться найрізноманітніші компанії для економічного кібершпигунства, а також отримання конкурентних переваг.

CКИНУТИ ВАГУ ДОПОМОЖЕ

УКРАЇНСЬКИЙ БОРЩ

Не є рекламою послуг ворожіння і гадання.

Український борщ допоможе скинути до 5 кг зайвої ваги і поліпшить настрій. Такого висновку дійшли фізіологи, повідомляє svit24. «Український борщ допомагає поліпшити собі настрій і одночасно скинути від 5 зайвих кілограмів за один тиждень. Єдина умова – борщ має бути пісним», – йдеться у повідомленні. При цьому абсолютно всі експерти радять не худнути восени, оскільки це не так ефективно, адже постійно тягне на смачненьке саме у похмуру погоду.

У САУДІВСЬКІЙ АРАВІЇ ЗАБОРОНИЛИ СВЯТКУВАТИ НОВИЙ РІК Комісія із заохочення доброчесності й запобігання гріху (релігійна поліція) 30 грудня виступила зі спеціальним попередженням до населення Саудівської Аравії, заборонивши їм святкувати Новий рік за григоріанським календарем. «Едикт комісії заснований на фетві, випущеній комітетом найбільш авторитетних саудівських богословів, які визнали можливим святкувати настання нового року тільки за хіджре – місячним календарем, точкою відліку в якому є переїзд пророка Мухаммада з Мекки в Медину», – відзначається в повідомленні ЗМІ. Жителям Саудівської Аравії було заборонено 31 грудня і 1 січня публічно висловлювати радість з приводу

настання Нового року, а місцевим магазинам — продавати святкові подарунки, а також квіти. Новорічні заборони — не єдиний винахід релігійної поліції, пов’язаний з «чужими» місцевим традиціям святами. Так, наприклад, на день святого Валентина в Саудівській Аравії заборонено продавати червоні троянди і стилізовані зображення сердець. У сусідніх з Саудівською Аравією арабських країнах ставлення до західного Нового року істотно відрізняється. Так, наприклад, влада емірату Дубай влаштувала у святкову ніч рекордний за масштабами феєрверк, використавши за шість хвилин 400 тисяч зарядів. Ця вистава вже потрапила у Книгу рекордів Гіннесса.

НАЙШВИДША ЛЮДИНА В СВІТІ ЗМАГАЛАСЯ З... АВТОБУСОМ Ямайський спортсмен Усейн Болт ніколи не зупиняється на досягнутому: в грудні 2013-го він вирішив позмагатися у швидкості з автобусом в Буенос-Айресі – повідомляє Reuters. У боротьбі з аргентинським автобусом останній був осоромлений, переміг кращий легкоатлет світу останніх п’яти

років. Він став першим спринтером, який виграв золото в двох дисциплінах на двох Олімпіадах поспіль – у Пекіні та Лондоні. Після забігу Усейн Болт заявив, що трьох світових рекордів йому замало, й на Олімпіаді в Ріо-деЖанейро він має намір поставити ще один.

Рік заснування 1990 Головний редактор

Віталій ЯЩИЩАК  АДРЕСА РЕДАКЦІЇ 88000 м. Ужгород, вул. Руська, 13 (2й поверх)  Email: NOVZAK@GMAIL.COM Рекламний відділ: REKLAMANOVZAK@GMAIL.COM Веб: WWW. NZ.UZ.UA

 Телефон: 36284  Тел./факси: 35300, 3-31-17  заступник головного редактора:

37094  заступник головного редактора — відповідальний секретар: 35250  ВІДДІЛИ політики: 37323 економіки і ринкових реформ: 37323 соціальних проблем: 35211 культури, освіти і науки: 613752 новин: 35381 спорту, туризму та молодіжних проблем: 35332 реклами та комерції (телефакс): 33117 бухгалтерії: 35261

 ВЛАСКОРИ у Мукачеві: 71100 у Сваляві: (0-95) 588-64-51 у Виноградові: 23181 у Тячеві: 21033 у Міжгір’ї: 21530 Реєстраційне свідоцтво Зт 124 від 6 серпня 1997 р. Наш індекс — 61168. Номер набрано й зверстано в комп’ютерному центрі редакції газети “Новини Закарпаття”. Видрукувано у ПРАТ “Видавництво “Закарпаття”, 88006 м. Ужгород, вул. Гагаріна, 421. Тираж 18326. Замовлення № 10. Офсетний друк. Умов. друк. арк. 3. Підписано до друку 10.01.2014 р. о 14.00. Розрахункові рахунки редакції: р/р 26004500049297 МФО 300614, код ОКПО — 20443975 в ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» м. Ужгород. р/р 26003013015110 МФО 320627, код ОКПО — 20443975 в АТ «СБЕРБАНК РОСІЇ» Ужгородське відділення №1.

итають ч с а н ня ачів Щотиж100 000 чит майже  Газета виходить у вівторок та суботу

TT ХОЧЕШ ВІР…  Коли у січні березень, бійся у березні січня.  На Новий рік тепло та сніг — літо буде тепле.

Novini 11/01/2014 №№ 3-4 (4174-4175)  
Novini 11/01/2014 №№ 3-4 (4174-4175)  
Advertisement