__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 3

TRASA NR 2 KIERUNEK IZERY PRZEBIEG Jakuszyce (szlakiem zielonym) - Rozdroże pod Cichą Równią (zmiana na niebieski) – Rozdroże pod Izerskimi Garbami

-

Kopalnia Kwarcu Stanisław – Zwalisko – Rozdroże pod Zwaliskiem (zmiana na czerwony) - Wysoki Kamień - Szklarska Poręba Huta.

PARAMETRY Czas przejścia: 4 h + 1:00 (odpoczynki), dystans: 12.5 km, punkty GOT: 14 pkt Najwyższy punkt: Wysoki Kamień, 1058 m n.p.m. Link do mapy: https://mapa-turystyczna.pl/route/oxmo OPIS TASY Trasa zaczyna się przy stacji Jakuszyce linii kolei izerskiej – jednej z najciekawszych linii kolejowych, a także najwyżej położonej w Polsce. W pierwszej części trasy wędrujemy szlakiem zielonym biegnącym w Górach Izerskich, którym docieramy do Rozdroża pod Cichą Równią (943 m n.p.m.). Skręcamy na północny-wschód zmieniając szlak na niebieski, który prowadzi nas w kierunku Izerskich Garbów (1084 m n.p.m.). Nie wchodzimy jednak na szczyt, ponieważ obrana przez nas trasa biegnie na wschód w kierunku nieczynnej już kopalni kwarcu Stanisław, gdzie znajduje się znakomity punkt widokowy na wyrobisko. Warto wspomnieć, że w rejonie Rozdroża pod Izerskimi Garbami dołącza do nas szlak czerwony, który jest Głównym Szlakiem Sudeckim im. Mieczysława Orłowicza. W dalszej części nasza trasa biegnie fragmentem Głównego Szlaku Sudeckiego przechodząc obok szczytu Zwalisko (1046 m n.p.m.) i licznych formacji skalnych, docierając na szczyt Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.). Znajduje się tam schronisko o tej samej nazwie, gdzie będzie można podreperować nadwątlone siły. Ze szczytu rozpościerają się przepiękne widoki na Góry Izerskie i Karkonosze. Teraz czeka nas już tylko powrót dalszą częścią szlaku czerwonego, trasa kończy się na osiedlu Huta w Szklarskiej Porębie i wchodzi do miasta od strony stacji kolejowej Szklarska Poręba Górna.

www.gra.pwr.edu.pl

3/4

Profile for KAmiL NAvir

Trasy na Górski Rajd Absowlenta Politechniki Wrocławskiej 2020  

opracowanie: Wojtek Wodo, Kamil Nawirski

Trasy na Górski Rajd Absowlenta Politechniki Wrocławskiej 2020  

opracowanie: Wojtek Wodo, Kamil Nawirski

Profile for navi_pwr
Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded