Ediční plán Nakladatelství JOTA podzim/zima 2019

Page 52

Navždy první – Příběhy legendárních československých horolezců Martin Krejsa

898 Kč / 678 s.

Unikátní autorizované portréty nejvýznamnějších československých horolezců na jejich dlouhé cestě k prvním himálajským výstupům Kniha zachycuje historii československého horolezectví v období od druhé světové války po první výpravy našich horolezců do nejvyšších hor v sedmdesátých letech minulého století prostřednictvím vyprávění legendárních českých a slovenských horolezců. Jedná se o unikátní autorizovaný soubor portrétů historicky významných postav československého horolezectví, které obsahují horolezecký životopis, rozhovor a výčet nejvýznačnějších výstupů. Nechybí horolezecký slovníček, přehled zásadních výprav a množství dalších doprovodných materiálů.

Horolezci – Příběhy o odvaze dobývání hor

798 Kč / 360 s.

Kniha napsaná ve spolupráci s Royal Geographical Society a The Alpine Club popisuje příběhy průkopníků, kteří si podmanili závratné výšky naší planety. Kromě dechberoucích příběhů vytrvalosti a odolnosti v ní najdete i profily více než stovky dobyvatelů hor, od Hannibala až po Hillaryho, s nimiž budete moci prožít jejich triumfy i tragédie. Zápisky z deníků, fotografie a mapy z dosud nepublikovaných archivů vám přiblíží historicky nejvýznamnější výstupy. Dozvíte se o pozoruhodných vědeckých objevech, které formovaly běh lidských dějin, a užijete si příběhy o velké odvaze, přátelství a dobré náladě tváří v tvář nepřízni osudu.

Opravdové příběhy

Velkoformátová, celobarevná, fotografická a nadstandardně obsáhlá publikace kompletně mapující historii světového horolezectví

51