Page 8

8

IZ NAŠIH KRAJEV

Razglasitev rezultatov ocenjevanja vin 2015

Vinogradniško društvo Mirna Peč je sredi marca v prostorih gostilne Špolar pripravilo podelitev priznanj in diplom za društveno ocenjevanje vin. MIRNA PEČ – Ocenjevanje je potekalo v torek, 10. marca, ko je 7-članska komisija, ki ji je predsedoval doc. dr. Mojmir Wondra, ocenila 82 vzorcev vin. Kljub slabim vremenskim pogojem in boleznim, ki so v letu 2014 pripomogli, da so vinogradniki imeli več dela vinogradu in pozneje v kleti, se je vseeno našlo nekaj vin, ki so izstopala ter bila deležna pohvale predsednika komisije in zunanjega ocenjevalca dr. Mitja Kocjančiča. Zmagovalno vino z oceno 18.12 in s tem tudi šampion ocenjevanja je bil rumeni muškat mladega vinarja Mateja Grande. Najboljše ocene za svoja vina so prejeli: Miran Pleskovič –kraljevina 16.46, Brane Granda – laški rizling 17.48, Stane Cesar – sivi pinot 17.30, Marjan Papež – beli pinot 17.68, Gorazd Smrekar – muškat otonel 17.58, Simon Gorenc – renski rizling 17.34, Darko Cvetan – sauvignon 17.34, Jože Fabjan in Milan Hrastar pa sta si z enako oceno 16.78 delila prvo mesto v kategoriji dolenjsko belo vino. Med rdečimi vini so bili zmagovalci naslednji: Jože Kužnik – modra frankinja letnik 2011 18.10, Alojz Dragan – žametna črnina 16.08, Brane Granda – dolenjsko rdeče 16.94, Stane Cesar – modri pinot 16.90, tudi med cvičkom sta bila dva zmagovalca,

z enako oceno 15.94 sta si namreč prvo mesto delila Anton Rajšelj in Matej Granda. Podelitev priznanj se je začela z uvodnim nagovorom predsednika društva Zvoneta Papeža. Nato je Aleš Žagar, predsednik degustacijske sekcije in član ocenjevalne komisije, vinogradnikom predstavil, kako je potekalo samo ocenjevanje, da je imela sama podelitev rep in glavo ter je potekala nemoteno pa je poskrbel Jože Rozman. Na predhodnem sestanku upravnega odbora so se odločili, da bodo po podelitvi imeli tudi vodeno degustacijo vin. Odločili so se za štiri rdeče in štiri bele zmagovalce. Degustacijo najbolje ocenjenih vin sta vodila g. Rozman in g. Žagar, nekaj besed pa so povedali tudi sami pridelovalci teh vin. Začeli so z rdečimi, po večerji pa se je zgodba ponovila še z belimi vini. Večer je minil v prijetnem vzdušju, vsi dobitniki priznanj so bili ponosni na svoje dosežke in nesebično tudi na dosežke drugih. Vsi vinogradniki si še želijo, da bo letos mati narava bolj prizanesljiva do vinogradov in bodo tako drugo leto imeli še boljše rezultate na ocenjevanju.

Vir in foto: DV Mirna Peč

Zmaga ekipe Trimo Trebnje!

Rokometaši Trima so po odlični predstavi uspeli premagati favorizirani Maribor. Vodili so praktično celo tekmo in zasluženo zmagali. RK Trimo Trebnje : RK Maribor – 28 : 27 (12 : 12) RK Trimo Trebnje: Jelovčan (16 obr, 2x 7m), Femec, Radelj 4, Skol 6(2), Kotar, Sušin 1, Potočnik 9, Udovič 2(1), Sašek 4, Ferkulj, Grandovec M., Grandovec T., Florjančič 2, Brana, Urbič. RK Maribor: Cingesar 2(1), Žmavc 1, Kaleb 2, Poklar 7, Čudič, Sok 2(1), Taletovič, Fidel 2, Žabič, Špende, Verdinek, Brajović, Mišković 5, Mlakar 6, Kastelic. Trimovci so zelo dobro odprli tekmo in povedli s 3:0. Izvrsten je bil Jelovčan, ki je Kalebu ubranil kar dve sedemmetrovki. Trebanjci so imeli iniciativo in bolje igrali, a so tudi zgrešili dve sedemmetrovki in gostje so se približevali. Timovci so vodili za dva do tri zadetke (7:4, 10:7), gostje pa so se uspeli vrniti. Dobili so nekaj nesrečnih golov ob pasivnem napadu, ki je bil (pre)dolg. Nekaj slabših trenutkov in gostje so uspeli izenačiti, potem ko so imeli dva igralca manj (10:10). Do konca polčasa so nato vseskozi vodili, gostje pa so jih

dohitevali in v zaključku polčasa prišli do ponovnega izenačenja (12:12). Drugi polčas so domačini začeli v obrambi z igralcem manj. To so gostje izkoristili in prvič na tekmi povedli za gol. Prednost zadetka so držali nekaj časa in Trimovci so jih lovili. Do 40. minute so imeli pobudo Mariborčani (16:17) nato pa so domači rokometaši uspeli narediti dober niz. Igrali so odlično z navdahnjenim Potočnikom v napadu, v ekipi pa praktično ni bilo slabega člena. Dvorana je dvignila razpoloženje trebanjskih rokometašev in povedli so za velikih +4 (21:17). Mariborčani se še niso predajali, še so jim dihali za ovratnik. Prednost je znašala dva do tri zadetke, do konca se nismo uspeli odlepiti. V zadnji minuti so prišli z dvema goloma prednosti in sedemmetrovko. Žal je niso izkoristili, Mariborčani pa so dosegli hitri gol. Trebanjci so zapravili še en napad, gostje pa so imeli sedemmetrovko, a je prav tako niso izkoristili. Tako so v slabo za-

dnjo minuto odšli z prednostjo zadetka in napadom. 30 sekund do konca so dosegli zmagovit zadetek (Potočnik), gostom pa je nato le še uspelo ublažiti poraz, za kaj več pa je zmanjkalo časa. Veliko slavje Trebanjcev se je začelo, saj ostajajo v igri za visoko 4. mesto na lestvici. Po tekmi je trener domačih Roman Šavrič povedal: “Imeli smo ogromen pozitivni naboj pred tekmo, ki smo se je ravno prav bali, da smo iz sebe izvlekli maksimum. Če bi danes izgubili tudi samo točko, bi se zgodila krivica. Zmago smo si zaslužili, v veliko pomoč nam je bila tudi publika. Ostajamo v igri za visoka mesta, lahko pa hitro pademo iz junaka do bedaka. Čestitke vsem v klubu za to zmago, to ni zmaga samo članske ekipe, ampak je zmaga celotnega kluba.” Vir in foto: RK Trimo Trebnje