Page 1


2

KREATORZY 2011


Kreatywność, profesjonalizm, doświadczenie.

KREATORZY! Oni zajmą się Twoim eventem. Ty pozwól im działać. To już druga edycja katalogu Kreatorzy ukazującego się pod egidą Wydawnictwa Na Czasie. Z dumą przedstawiamy niezwykły album, który zaprojektowaliśmy, aby inspirować, podpowiadać i pomagać tworzyć same wyjątkowe, idealnie zorganizowane eventy. Kim są Kreatorzy? To ujawniliśmy już rok temu. Teraz do tego elitarnego grona wybornych specjalistów wybraliśmy kolejnych – równie kreatywnych i kompetentnych. Kreatorzy z powodzeniem organizują profesjonalne konferencje, kameralne spotkania biznesowe, wyśmienity catering, niezapomnianą oprawę muzyczną, niezawodne zaplecze techniczne. Skąd oni to wiedzą, jak oni to robią? Szósty zmysł, trzecie oko, niesamowita intuicja? Niezależnie od tego zapewniamy, że Kreatorzy zadbają o powodzenie każdego eventu z jednego prostego powodu – są po prostu najlepszymi specjalistami. Nie pomijamy żadnego szczegółu, Kreatorów przedstawiamy z każdego punktu widzenia: Ludzie, Firmy, Pomysły, Eventy. Jedna prezentacja z pewnością będzie zaskakująca! Zapraszamy do dokładnego przyjrzenia się firmie Don’t Worry Creative Event & PR Agency na stronach 72-73. My sami zaglądamy za kulisy eventów, które tworzą Kreatorzy. Dociekliwie pytamy, z zainteresowaniem słuchamy odpowiedzi. O zasadach działania dobrego eventu rozmawialiśmy m.in. z Jarosławem Sądejem, Magdaleną Kondas, Jarosławem Cybulskim. Kreatorzy oczywiście nie odnosiliby takiego sukcesu gdyby nie nasi patroni medialni, m.in.: Wirtualnemedia.pl, info-PR.pl, laMODE.info, konferencje.com. Dziękujemy również naszym partnerom strategicznym, m.in.: MICE Poland, Stowarzyszeniu Marketingu Bezpośredniego, MT Targom . Tegoroczna edycja katalogu Kreatorzy jest zdecydowanie piękniejsza. A nad pięknem tego wydania czuwa nasza patronka Lidia Popiel: „Mówi się, że piękno tkwi w każdym człowieku” – mówi Lidia, redaktor naczelna magazynu fineLIFE, który jest partnerem tegorocznego wydania katalogu Kreatorzy. „Jak może być inaczej? Sprowokowany cudowną przyrodą, mając niezwykły przywilej tworzenia, człowiek potrafi wyrazić swoją wrażliwość na piękno i kreować swój świat. Odnajdywanie najlepszych projektów, najciekawszych obiektów, inspirujących działań i dzielenie się nimi jest wyrazem zachwytu i uznania”. Warto dodać, że zdjęcia autorstwa Lidii Popiel zdobią okładkę tegorocznego katalogu Kreatorzy 2011. Doskonałą jakość druku katalogu Kreatorzy zapewnia Drukarnia Legra. Profesjonalną dystrybucję organizują firmy: Siódemka S.A. oraz InPost sp. z.o.o. Nie tylko Kreatorzy ułatwiają życie Eventowcom, czyni to także katalog Lokacje. Znajdują się tam prezentacje 200 gotowych na wyjątkowy event obiektów z całej Polski, które na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronach internetowych: www.na-czasie.pl i www.lokacje.pl.   Życzymy niezapomnianych wrażeń w czasie wielu inspirujących eventów! Magdalena Reszke Prezes Na Czasie sp. z o.o.

KREATORZY 2011

3


Nota redakcyjna WYDAWCA Na Czasie sp. z o.o.

WSPÓŁPRACA/KOREKTA Aneta Pawłowska media@na-czasie.pl

Mogą Państwo zamówić dodatkowo Katalog Lokacje lub Katalog Kreatorzy w cenie 59,50 zł + VAT, pod numerem telefonu 12 633 0157.

OPRACOWANIE GRAFICZNE Studio DTP Hussars Creation Mateusz Janusz www.hussars.pl

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za nieścisłości powstałe w wyniku błędnego podania informacji. Redakcja nie odpowiada za treść reklam.

T 12 633 0157 | F 12 376 7717 E info@na-czasie.pl I www.na-czasie.pl  I www.lokacje.pl

DYSTRYBUCJA Neos Spedycja www.neos.pl

Prawa autorskie do zamieszczonych materiałów reklamowych należą do reklamodawców.

PREZES ZARZĄDU Magdalena Reszke

InPost Nowoczesna Poczta sp. z o.o. www.inpost.pl

REKLAMA Magdalena Reszke magda@na-czasie.pl

DRUK Drukarnia Legra www.drukarnialegra.pl

Zamieszczone reklamy są promocją firm. Żadna część Katalogu Kreatorzy nie może być kopiowana ani używana bez pisemnej zgody Wydawcy.

Justyna Babula justyna@na-czasie.pl

ZDJĘCIA NA OKŁADCE Autor: Lidia Popiel

ADRES WYDAWCY Na Czasie sp. z o.o. ul. Pędzichów 19/3 31-152 Kraków

PRODUKCJA Anna Pawlaczyk ania@na-czasie.pl

Wszelkie inne naruszenia rozstrzygną przepisy Kodeksu Cywilnego.

Na zdjęciach: Małgorzata Niemen Bogna Sworowska

ADMINISTRACJA Jagoda Kurzeja jagoda@na-czasie.pl

4

KREATORZY 2011


3 4

Wprowadzenie Nota redakcyjna Cykl wywiadów/felietonów „Wokół eventów”:

6

- wywiad z Lidią Popiel, www.fineLIFE.pl

8

- wywiad z Jarosławem Sądejem, Jet Events

10

- felieton Małgorzaty Mikulik, Eventage/Planeta 365

12

- wywiad z Wiesławem Rychlikiem, Emmerson Lumico

14

- felieton Dorrie Eilers, Neptunus Sp. z o.o. Hale namiotowe & Konstrukcje półtrwałe

16

- wywiad z Jarosławem Cybulskim, Dwór Chotynia

28

Partnerzy strategiczni

30

Patroni medialni

31

Polecamy

32

Prezentacje

144 Index firm 148 Spis alfabetyczny prezentacji

18

- wywiad z Dominikiem Górką oraz Szymonem Pasajem, GRUPA MANTA

20

- wywiad z Małgorzatą Kondas, MICE Poland

22

- wywiad z Mariuszem Machnikowskim, Hala Sportowo – Widowiskowa „Gdynia”

24

- wywiad z Jakubem Nabagło, Motoprezent.pl

26

- felieton Filipa Hamerli, EVENTROOM

Spis treści KREATORZY 2011

5


6

KREATORZY 2011


Wywiad fineLIFE.pl

Piękno i pasje oczami fotografa Wywiad z fotografem i redaktor naczelną magazynu fineLIFE.pl – Lidią Popiel

Jest Pani redaktorem naczelnym fineLIFE.pl. Co Was wyróżnia? fineSOUL, fineSTYLE, fineHOME – to tylko niektóre działy tematyczne magazynu fineLIFE.pl. Teksty pojawiające się w fineLIFE.pl inspirują. Dlaczego właśnie taka tematyka? Może wydawać się to trochę egzaltowane, ale szczerze wyznam: co chwila zachwyca mnie coś, co powstaje mocą ludzkich pasji, starań, kreacji. Wyszukujemy tematy, które niosą wysoką wartość i dzielimy się nimi z innymi. W dziale fineSOUL można znaleźć wywiady ze wspaniałymi ludźmi, informacje na temat ich działalności, poezje i oryginalne recenzje książek – wszystko to, co może poszerzyć wiedzę naszych czytelników. W dalszych działach – piękne przedmioty, miejsca, wspaniałe filmy i dzieła sztuki, informacje o artystach – przybliżają lepszą część naszego świata. Katalog Kreatorzy prezentuje firmy i osoby działające w branży MICE. Czym Pani zdaniem powinien charakteryzować się wyróżniający event? Czy Redakcja magazynu fineLIFE.pl organizowała przedsięwzięcia eventowe bądź takie planuje? Na udany event składa się wiele elementów. Dobry scenariusz, wyczucie czasu i miejsca, precyzyjne zaplanowanie przestrzeni, zbudowanie nastroju i zainteresowania wymaga wielodniowych przemyśleń, inwestycji i zgranego zespołu. Nie sposób nie dodać do tego koktailu konsekwencji, ale jednocześnie elastyczności i serca dla tego rodzaju przedsięwzięć. fineLIFE.pl jest młody, ale już udało nam się zorganizować wspólnie z HP wystawę w jednej z najbardziej interesujących warszawskich galerii. Mamy wiele ciekawych pomysłów i nie wątpię w nasze możliwości realizacyjne. Była Pani modelką, a później stanęła po drugiej stronie obiektywu aparatu fotograficznego. Jaki rodzaj fotografii jest Pani najbliższy? Czy fotografowała Pani kiedyś eventy, pokazy mody, wydarzenia firmowe? Fotografia jest na tyle interesująca, że pochłania bez wyjątku. Co chwila można zagłębiać się w inną jej dziedzinę. Dla mnie najważniejszy zawsze będzie portret. Moim pierwszym zdjęciem był portret Bogny Sworowskiej, a zrobiłam go w 1984 roku i od tamtej pory nie jestem w stanie się od tego rodzaju zdjęć uwolnić. Fotografowanie podczas eventów również jest swego rodzaju portretem, a czasami może powstać wartościowy reportaż. Jednak solidna dokumentacja wydarzenia wymaga wielkiej dyscypliny i sprawności. Jakie trudności Pani zdaniem mogą pojawić się w fotografowaniu wydarzenia w plenerze? Na co trzeba zwrócić uwagę fotografując event w obiekcie? Do fotografowania w terenie trzeba przygotować się sprzętowo: obiektyw z autofokusem, osłona przed słońcem, czasami przydaje KREATORZY 2011

Fotografia jest na tyle interesująca, że pochłania bez wyjątku. Co chwila można zagłębiać się w inną jej dziedzinę. Dla mnie najważniejszy zawsze będzie portret się lekki statyw, trzeba pamiętać o kartach pamięci i bateriach, także o wygodnym i dostosowanym do sytuacji stroju. We wnętrzu należy zwrócić uwagę na mieszane światło i jego ewentualne deformowanie twarzy – jeśli nie używamy lampy błyskowej oraz temperaturę barwową różnych źródeł światła. Dobranie obiektywu do wielkości pomieszczenia i zróżnicowanie pokazywanych planów zawsze się sprawdzą. Zwykle bywam na eventach gościem i mam okazję tylko obserwować fotografów w pracy. Ostatnio jednak miałam przyjemność fotografować na imprezie Avivy w specjalnie przygotowanym, wydzielonym miejscu. Było to dla mnie świetne doświadczenie i nawet wysokie obcasy, na których intensywnie spędziłam wieczór mi nie dokuczały. Dopracowana technicznie perfekcja czy zaplanowany nieład w kadrze? Jakie jest zdanie profesjonalisty na ten temat? Wszystko zawsze zadziała, jeśli poświęcimy odpowiednio dużo czasu na przemyślenia, zaplanowanie i konsekwentną realizację. Wszelkie pomysły, jeśli mają solidną podstawę złożoną z wiedzy i uczucia do tego zajęcia mają dużą szansę na sukces. Z drugiej strony nie sposób nie doceniać spontaniczności i świeżości. 7


Większość realizacji spełniła moje zamierzenia, ponieważ mierzyliśmy siły na zamiary i doskonale znaliśmy końcowy rezultat

8

KREATORZY 2011


Wywiad Jet Events

Każdy event jest wyzwaniem, każdy kończy się podniesieniem poprzeczki Rozmowa z Jarosławem Sądejem – dyrektorem zarządzającym Jet Events Pana firma jest kilkukrotnym laureatem „Firma Przyjazna Klientowi”. Jakie cenne doświadczenia uzyskało Jet Events biorąc udział w tym programie? Agencja Jet Events jest pięciokrotnym laureatem Programu „Firma Przyjazna Klientowi”. Wyróżnienia potwierdziły, iż skutecznie wdrażamy i realizujemy założenia strategii dotyczące obsługi Klienta i realizacji projektów marketingowych. Jesteśmy dumni, iż nasze wysiłki zostały wielokrotnie docenione przez kapitułę programu. Nasze działania pozwalają na budowę przewagi konkurencyjnej, a wyróżnienia w programi e-certyfikującym naturalnie przekładają się na zaufanie aktualnych i potencjalnych Klientów. Bezapelacyjnie, pozytywnie wpływają również na wizerunek oraz wzrost wiarygodności. Cieszymy się też z sukcesu samego programu. O godło starają się co roku największe polskie i zagraniczne koncerny co na pewno przyczyni się do poprawy komfortu naszego codziennego życia – każdy jest przecież Klientem wielu instytucji i Firm. Spośród wielu wartościowych doświadczeń wyniesionych z programu wymieniłbym między innymi – świadomość, jak taki tytuł zobowiązuje. Na początku była duma z tego faktu, później, w kolejnych latach, przyszła refleksja: co to znaczy, być „firmą przyjazną klientowi” przez tyle lat? Czyżby nie było to także bardzo poważnym zobowiązaniem – nie tylko zaszczytem? Sportowiec, który rok w rok ustanawia rekord, oczekuje się kolejnego sukcesu. Od agencji, legitymującej się takim tytułem – podobnie. Niesiemy swój sukces i – proszę mi wierzyć – nie zawsze jest to łatwe. Dziś jest Pan również laureatem Gazel Biznesu. Od czego zaczął Pan, aby odnieść taki sukces? Czy jest to związane z pierwszą pracą, jeszcze na studiach? Gazele Biznesu to nagroda dla wszystkich udziałowców i pracowników Jet Events. Wieloletnie wysiłki pozwoliły nam odnieść sukces rynkowy, doceniony przez organizatora konkursu. Mam nadzieję, że spółka nadal będzie się szybko rozwijać przynosząc satysfakcję wszystkim interesariuszom. Nie chciałbym przeceniać swojego osobistego wkładu w zdobycie nagrody, mogę jedynie potwierdzić, że wytrwałość i ciężka praca z reguły owocują sukcesami. Oczywiście nie zaszkodzi odrobina biznesowego szczęścia. W przemowie podczas odbioru tej prestiżowej nagrody powiedział Pan, że Jet Events „szybko biega od urodzenia”. Co motywuje Was, aby biec jeszcze szybciej? Jak w każdym wyścigu o wysoką stawkę – czas. Musimy być na czasie ze wszystkim co dzieje się na rynku, nowinkami technologicznymi, modami eventowymi, sytuacją w showbiznesie. Na czas przygotowujemy oferty, precyzyjnie na linii czasu umieszczamy realizowane projekty. A jeszcze trzeba zmieścić się w czasie swoich rodzin. A także mieć czas dla siebie... A poza tym – radość biegania! Jest Pan dyrektorem zarządzającym, jak ocenia się Pan siebie jako szefa oraz jakie kryteria powinni spełniać pana pracownicy, aby dobrze się z nimi pracowało? Od oceny siebie, poza wskazaniem iż jestem osobą wymagającą, jednak spróbuję się powstrzymać. Na pewno codziennie chcę być lepszym. KREATORZY 2011

Z drugiej strony, mogę powiedzieć, że jestem takim szefem, na jakiego zasługują moi pracownicy. To niezupełnie żart, w organizacji ważny jest zespół i relacje, które owocują współpracą i efektami. Szef i podwładni winni nawzajem siebie motywować, inspirować, wpływać; ucząc się siebie każdego dnia; to jest układ dynamiczny. Na drugą część pytania już odpowiedziałem, sprecyzuję: aby dobrze się pracowało, moi pracownicy powinni chcieć uczyć się ode mnie, a jednocześnie stwarzać szanse, abym mógł się uczyć od nich. Co według Pana gwarantuje sukces eventu? Bardzo dobre przygotowanie oraz bardzo pozytywne nastawienie. Event to żywa struktura. W trakcie każdego eventu może wydarzyć się wszystko, naprawdę wszystko. To oczywiste, że jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Ale pozytywnej energii, którą jesteśmy w stanie zarazić wszystkich przecenić nie sposób! Czy był jakiś event, który nie spełnił Pańskich zamierzeń lub stał się porażką? To pytanie, choć szczere w zamiarze, ma charakter podchwytliwy. Jako szef agencji eventowej powinienem powiedzieć – i powiem, że większość realizacji spełniła moje zamierzenia. Ponieważ mierzyliśmy siły na zamiary i doskonale znaliśmy końcowy rezultat. Jako twórca eventów odpowiem jednak inaczej: duża część nie spełniła moich oczekiwań, ponieważ marzę o jeszcze lepszych, ciekawszych, porywających i przekonujących. Każdy event jest wyzwaniem, każdy kończy się podniesieniem poprzeczki. Jaka jest liczba eventów, które zorganizował Jet Events w obecnym roku? Były to raczej duże czy mniejsze firmy? Jaka jest Państwa grupa docelowa? Do końca marca 2011 r. Agencja zrealizowała około 90 różnego rodzaju projektów eventmarketingowych. Były to działania realizowane zarówno dla największych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych, jak również mniejszych przedsiębiorstw. Współpracowaliśmy z przedstawicielami większości branż, takich między innymi jak: bankowość i ubezpieczenia, FMCG, energetyka, telekomunikacja, branża motoryzacyjna i farmaceutyczna oraz wiele innych. Nie chciałbym dokonywać jakiejś szczególnej segmentacji na „duże” lub „mniejsze” Firmy, w szczególności, że często okazuje się, iż nieznana publicznie, stosunkowo mała spółka jest liderem określonej branży. Może nam Pan zdradzić kilka szczegółów nad jakim projektem obecnie pracuje Pana firma? Aktualnie pracujemy nad kilkunastoma projektami event-marketingowymi; kilkoma wydarzeniami o charakterze konferencyjno-kongresowym, dwoma wyjazdami incentive, kilkoma mniejszymi, ale bardzo ciekawymi projektami integracyjnymi. Kończymy również wdrożenie dużego projektu sprzedażowego, który zaplanowany jest na cały 2011 rok. Cały czas pracujemy również nad dwoma projektami autorskimi; tutaj jednak nie mogę zdradzić więcej szczegółów. 9


Małgorzata Mikulik GENERAL MANAGER EVENTAGE i 365 10

KREATORZY 2011


Felieton EventAge | 365

Czy kryzys uporządkował rynek? Jednak nie Konkurencja wśród „Agencji Eventowych” zaskakująco wzrosła

Ograniczone budżety na imprezy związane ze spadkiem wzrostu gospodarczego mogły spowodować, że rok 2009 i 2010 przyniesie spore zmiany w Polskiej Branży MICE na lepsze. Zmiany, które przetrwać mieli tylko najlepsi. Rok 2009 i 2010 miał być okresem bezwzględnej walki o klienta, która miała sie przejawiać konkurencją cenową. Tylko najwięksi gracze o ustabilizowanej pozycji na rynku mieli wyjść z tej potyczki bez większych strat. Takie były prognozy i oceny najlepszych z branży MICE. Małe agencje miały zniknąć z rynku, gdyż obawiano się, że nie będą w stanie wygrać z silną konkurencją, a w szczególności agencjami oferującymi szeroki wachlarz usług, posiadającymi bogate portfolio, wyrobioną i rozpoznawalną markę i stałą sprawdzoną bazę zleceniodawców. Tak się jednak nie stało. Ograniczone budżety, zaniżane koszty, większe wymagania nieadekwatne do wynagrodzenia spowodowały przyrost wielu małych, jednoosobowych agencji, składających się z jednej, dwóch czy trzech osób, które dysponują biurem w postaci domowego biurka, laptopa i telefonu komórkowego i reklamują się jako firmy eventowe. Przyciągają klientów bardzo niskimi cenami. Jakość usług nie ma większego znaczenia.

Rok 2009 i 2010 miał być okresem bezwzględnej walki o klienta, która miała sie przejawiać konkurencją cenową. (...) Tak się jednak nie stało

Pojawiła się niezdrowa i niepotrzebna konkurencja. Z obserwacji rynku w ostatnich miesiącach wnioskuję, że jednak istnieje realna szansa na to, że poprzez wyeliminowanie niekompetentnych graczy, a w szczególności małych, nieprofesjonalnych firm poprawi się jakość oferowanych usług i bezpieczeństwo w branży MICE, a duże korporacje docenią kreatywność, doświadczenie i jakość najlepszych. Na rynku lokalnym jest dosłownie kilka profesjonalnych firm eventowych. Na szczęście klienci coraz częściej przy wyborze kierują się korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Małe firmy nie są w stanie realizować złożonych eventów oraz kilku zleceń równocześnie.

KREATORZY 2011

Rok 2011 jest okresem przełomowym, gdzie branża MICE wraca do odpowiedniego poziomu wykonywanych usług i dużo lepszej kondycji budżetowej. Tym samym życzymy poważnym partnerom w naszej bezpośredniej konkurencji wielu sukcesów, a mniejszym jedno lub dwuosobowym „agencjom” wspierania Liderów Rynku Branży MICE w obsłudze projektów eventowych. Małgorzata Mikulik GENERAL MANAGER EVENTAGE i 365

11


fot. Konrad Łapin

Efekty naszej pracy są doceniane zarówno przez naszych zleceniodawców jak i uczestników imprez. Mamy na koncie realizacje dużych eventów, organizacje imprez sportowych i tematycznych

12

KREATORZY 2011


Wywiad Emmerson Lumico

Eventy szyte „na miarę” Rozmowa z Wiesławem Rychlikiem – prezesem zarządu Emmerson Lumico Marka Emmerson jest rozpoznawalna przede wszystkim pod szyldem nieruchomości, ale Emmerson Lumico to również firma zajmująca się organizacją eventów, konferencji i wycieczek. Proszę przybliżyć profil działalności Emmerson Lumico. Emmerson Lumico Sp. z o.o. jest częścią grupy kapitałowej Emmerson S.A. – lidera na rynku nieruchomości. Na rynku turystycznym działamy od blisko siedmiu lat. Nasza decyzja co do tego typu działalności nie była dziełem przypadku, była to przemyślana strategia właścicieli i zarządu firmy. Z perspektywy czasu okazało się bowiem, że branże turystyki i nieruchomości mogą mieć ze sobą wiele wspólnego. Obecnie wielu naszych klientów z branży nieruchomości stało się naszymi klientami zlecającymi nam imprezy eventowe, turystyczne i konferencje. Profil działalności Emmerson Lumico tworzą trzy specjalizacje: organizacja eventów (imprez tematycznych, imprez integracyjnych, wycieczek dla firm), konferencje i turystyka przyjazdowa. Każda z tych specjalizacji wymaga odmiennych działań przygotowawczych, ale równie dużego zaangażowania pracowników naszej firmy. Co spowodowało, że lider na rynku nieruchomości stał się jednym z liczących się na rynku organizatorów eventów? Tworzymy zgrany zespół wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów. Naszą dewizą jest „działaj szybko, bądź rzetelny, wyprzedzaj oczekiwania klientów, spraw aby rzeczy niemożliwe stały się łatwe do zrealizowania”. Każde zlecenie już od fazy pomysłu jest traktowane indywidualnie, posiada swojego managera projektu, który czuwa nad jego realizacją. Efekty naszej pracy są doceniane zarówno przez naszych zleceniodawców jak i uczestników imprez. Mamy na koncie realizacje dużych eventów, organizacje imprez sportowych i tematycznych przygotowanych w oparciu o własne autorskie programy, liczne inne wydarzenia turystyczne w szerokim tego słowa znaczeniu. Proszę nam powiedzieć, która z trzech Państwa specjalizacji ma według Pana najlepszą przyszłość – organizacja eventów, konferencje czy turystyka przyjazdowa? Uważam, że wszystkie te obszary są bardzo ważne i żadnego z nich nie można traktować gorzej czy lepiej. Zależy to od wielu czynników. Turystyka przyjazdowa nie do końca zależy tylko od naszej inwencji czy profesjonalizmu obsługi. Duży wpływ na wielkość obrotu w tym sektorze ma sytuacja ekonomiczna w danym okresie (kursy walut), reklama i promowanie danych regionów przez urzędy miejskie na arenie międzynarodowej, czy organizacja w kraju dużych międzynarodowych imprez. Organizacja konferencji jest naszym stałym, wciąż rozwijającym się źródłem dochodu. Specjalizujemy się w organizacji dużych kongresów branżowych oraz cyklicznych konferencji tematycznych, takich jak nasz autorski produkt, konferencja „Trendy w Nieruchomościach” odbywająca się dwa razy w roku w różnych miastach Polski. Staramy się również na stałe współpracować przy takich projektach z dużymi, znanymi partnerami, i tak np. wspólnie z AGH jako partner strategiczny jesteśmy organizatorem międzynarodowych konferencji INBUS, a z Politechniką Krakowską konferencji SEMTRAK. Jednak to organizacja eventów przynosi nam największą satysfakcję. KREATORZY 2011

Ten obszar po chwilowej stagnacji związanej z kryzysem zaczyna coraz dynamiczniej się rozwijać. W tej dziedzinie można wykazać się swoją inwencją i pomysłowością w największy sposób, a dodatkową nagrodą za dobrze zorganizowany event jest uśmiech zadowolonego klienta i liczne rekomendacje, które stale spływają do naszej firmy. W jaki sposób wdrażają Państwo strategie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR)? Obecnie naszym klientom a szczególnie dużym korporacjom nie wystarcza już organizacja imprez, gdzie głównym celem jest świetna zabawa i zaskakujący scenariusz. Każda wydana złotówka powinna być choć w części zainwestowana w promocję wizerunku firmy, a najlepiej by po takich imprezach pozostał wymierny korzystny ślad dla społeczności lokalnej lub jednostek użyteczności publicznej. Podczas imprezy wdrażającej elementy CSR staramy się, aby klient miał świadomość, że wydane nieraz niemałe pieniądze nie są tylko kosztem, ale również inwestycją na przyszłość. Jak wygląda scenariusz imprezy integracyjnej z elementami CSR? Nasz autorski program plenerowej imprezy z elementami CSR przewiduje zabawę o znamionach pracy społecznej – są to przykładowo czynności konserwatorskie, konstruktorskie czy naprawcze w budynkach i miejscach użyteczności publicznej tj. skanseny, parki, czy też place zabaw – prace prowadzone pod okiem specjalistów, przy muzyce i udziale dodatkowych atrakcji. Nagrodą wieńczącą działania uczestników jest wspólne umieszczenie w miejscu widocznym pamiątkowej tabliczki informującej o autorze wykonanych prac. Dodatkową atrakcją na koniec jest muzyczny piknik, koniecznie z poszanowaniem zasad ochrony środowiska, w myśl aktualnego obecnie hasła „Jesteś eko – jesteś trendy”. Natomiast tematyczna impreza integracyjna pod hasłem „Ekoparty” obfituje w różnego rodzaju autorskie zabawy i konkursy, eko-instalacje tworzone specjalnie na potrzeby imprezy i spektakularne eko-prezentacje… Jakie programy autorskie najczęściej wykorzystują Państwo przy kreacji eventów dla swoich klientów? Każdy event „szyjemy na miarę” – dla pełni sukcesu naszych przedsięwzięć ważny jest każdy szczegół: oczekiwania klienta, wiedza na temat profilu działalności zawodowej uczestników imprezy pozwalająca na lepsze poznanie ich potrzeb dotyczących wzajemnej integracji i zabawy, czy też przygotowanie scenariusza awaryjnego na wypadek zaistnienia nieprzewidywalnych okoliczności (np. zmiany pogody). Nie można więc powiedzieć, że pewne programy wykorzystujemy częściej niż inne – bo każda impreza jest inna i za każdym razem zaskakujemy naszych klientów nowymi pomysłami i rozwiązaniami, które są wymiernym wynikiem pracy naszego zespołu. Jakimi słowami chciałby Pan zachęcić swoich potencjalnych klientów do nawiązania współpracy? Są w życiu chwile, w których trzeba umieć podjąć decyzję i dać się ponieść szaleństwu… 13


14

KREATORZY 2011


Felieton Neptunus Sp. z o.o. Hale namiotowe & Konstrukcje półtrwałe

Światowy lider podbija polski rynek Firma Neptunus z siedzibą we Wrocławiu, jest specjalistą i wyznacznikiem trendów na światową skalę w dziedzinie namiotów i konstrukcji tymczasowych. Konstrukcje firmy Neptunus stosowane są w całej Europie i poza nią. Polska siedziba firmy Neptunus od pewnego już czasu aktywnie działa na rynku wynajmu w celach organizacji wydarzeń i imprez. Historia przedsiębiorstwa sięga roku 1937, kiedy to Anton Eilers, założyciel firmy, znalazł na holenderskiej plaży Morza Północnego skrzynię na której widniał trójząb Neptuna od którego powstała nazwa firmy Neptunus. Co znajdowało się w środku? Na dnie skrzyni leżał namiot, który założyciel firmy wynajmował na lokalne imprezy. ...To właśnie był początek... Z biegiem lat przedsiębiorstwo rozrosło się do rozmiarów obecnego wyznacznika trendów zatrudniającego ok. 200 pracowników na terenie całej Europy, między innymi we Wrocławiu. Dyrektor Dorrie Eilers: „Mocną stroną firmy Neptunus jest to, że sami zajmujemy się projektowaniem, produkcją, montażem, konserwacją i logistyką. Najważniejszą rzeczą jest dostawa produktu wysokiej jakości oraz dostarczenie go dokładnie w uzgodnionym terminie. Poprzez pełną kontrolę wszystkich procesów we własnym zakresie możemy szybko reagować i działać niestandardowo”. Wielkie wydarzenia Firma Neptunus jest od dawna związana ze znanymi wydarzeniami i imprezami sportowymi. Od lat na przykład firma Neptunus zapewnia namioty i konstrukcje tymczasowe podczas wyścigów konnych Royal Ascot w Wielkiej Brytanii. Ale na liście referencyjnej mamy także szczyt klimatyczny w Kopenhadze, Igrzyska Olimpijskie w Vancouver, Formułę 1 w Belgii, zawody Hahnenkamm w Kitzbühel, Snow Queen Trophy w Zagrzebiu czy Fashion Week w Paryżu i Amsterdamie. W Polsce wybudowaliśmy nasze konstrukcje między innymi dla Międzynarodowych Targów Poznańskich, targów Intercars oraz dla Porsche Open. Firma Neptunus oprócz montażu tymczasowych konstrukcji zajmuje się też ich wyposażeniem. Czym byłby namiot bez prądu, podłączenia wody i oświetlenia? Specjalnością firmy Neptunus jest realizacja projektów „pod klucz”, gotowych od razu do eksploatacji. Odpowiedni namiot na każde wydarzenie Innowacja i rozwój to priorytety firmy, Neptunus dzięki temu znajduje się na czołowym miejscu w branży. Dyrektor Dorrie Eilers: „Nasi projektanci namiotów potrafią zrealizować nawet najbardziej wymyślne życzenia: od małych po olbrzymie, od podstawowych po najbardziej luksusowe. Od namiotów pagodowych i hal dwuspadowych po namioty wielopiętrowe. Wszystkie namioty są dostępne w wielu szerokościach i długościach i mogą być ze sobą łączone oraz w razie potrzeby podłączone do istniejącego budynku. Dzięki temu jesteśmy w stanie realizować niestandardowe rozwiązania”. KREATORZY 2011

Mocną stroną firmy Neptunus jest to, że sami zajmujemy się projektowaniem, produkcją, montażem, konserwacją i logistyką Prawie 75-letnie doświadczenie Prawie 75-letnie doświadczenie jest widoczne w jakości i przemyślanych szczegółach. Każdy namiot jest projektowany oraz obliczany według wyjątkowo wymagających niemieckich norm TUV. Każdy rodzaj namiotu wyposażony jest w stabilnie podwyższoną podłogę systemową, która posiada listwy na kable, aby podczas imprezy nie były widoczne. Wszystkie namioty w standardzie wyposażone są również w zintegrowany system rynien odprowadzający wodę dzięki czemu podczas eventu możemy zapobiec niekontrolowanym podtopieniom. Dorrie Eilers: „To szczegóły, dzięki którym wyróżniamy się w branży”. Innowacyjność Neptunus stale dąży do udoskonalania i innowacji. Wiele lat temu jako pierwsza firma na świecie wprowadziła na rynek namiot składający się z trzech kondygnacji. Firma ciągle pracuje nad udoskonalaniem jakość swoich produktów, dbając o wygląd i trwałość. Neptunus jest przodownikiem w tej dziedzinie. Rewolucja w dziedzinie zadaszeń Firma Neptunus rozszerzyła w ostatnich latach swoją działalność o konstrukcje półtrwałe; zaprojektowała i wyprodukowała innowacyjną halę „Evolution”. To najwyższej jakości konstrukcja z asortymentu, prawie nieodróżnialna od budynku stałego, to rewolucyjny system przeznaczony na wysokiej jakości wydarzenia i imprezy jako budynek półstały. Przeznaczenie takich hal jest nieograniczone, mogą zostać wykorzystane również jako np. tymczasowy supermarket, sklep, hala sportowa lub centrum logistyczne. Dorrie Eilers: „Konstrukcje używane w tych celach wyglądają jak stałe budynki, przy czym techniczne aspekty sprawiają, iż konstrukcje te bez problemu mogą być używana przez kilka lat. Różnica to krótki montaż i całkowity demontaż oraz możliwość ponownego wykorzystania hali w innym miejscu”. 15


16

KREATORZY 2011


Wywiad Dwór Chotynia

Wino w świecie eventu Wywiad z Jarosławem Cybulskim – właścicielem Dworu Chotynia i prezesem Wine4You

Dwór Chotynia to wyjątkowe miejsce – Hotel, Restauracja i Vinoteka. Skąd pomysł na takie połączenie? Co Was wyróżnia? Pomysł wziął się z tego, że winami zawodowo zajmuję się już 20 lat. Natomiast hotel istnieje na rynku od 7 lat. Zaczęło się od pasji winem, następnie pojawiło się zainteresowanie zabytkami i tak trafiłem na Dwór w Chotyni. Gruntowne i pieczołowite wyremontowanie obiektu zajęło 3 lata. Tak powstał Hotel z Restauracją oraz piwnicami pełnymi wina. Później powstała Winietka, a 4 lata temu na wzór Starego Dworu nowy, dużo większy Dwór z 30 pokojami wraz z salami konferencyjnymi oraz bankietowymi, a także muzeum wina i korków. W Warszawie aktualnie mamy 40 pokoi i duże możliwości organizacji imprez, konferencji, szkoleń czy przyjęć weselnych, a także imprez plenerowych. Życie wymusza pewne decyzje, czego konsekwencją jest konieczność dostosowania się do potrzeb rynkowych, dlatego projektujemy nowy budynek hotelowy. Wobec dużej ilości zapytań i rezerwacji staramy się sprostać oczekiwaniom klientów, dlatego po rozbudowie będziemy dysponować ok. 80 pokojami i SPA oraz solidnym zapleczem konferencyjnym. Nasz hotel wyróżnia specyficzna koncepcja winiarska, którą tworzy muzeum wina, piwnica z winami, Vinoteka (Sklep Winomaniak), sale i pokoje o charakterze stylu szczepów winogron np.: Chardonnay, Riesling, Cabernet Sauvignon czy Shiraz itd. Dwór Chotynia to klasycystyczna rezydencja w malowniczej okolicy Garwolina. Miejsce ma niezwykły charakter. Jak udało się Panu odtworzyć klimat XIX w. we wnętrzach Dworu? Dwór Chotynia leży 70 km od Warszawy w kierunku na Lublin (10 km od Garwolina). Kolekcjonuję antyki i „starocie”, dlatego Dwór, który jest obiektem zabytkowym udało się urządzić w XIX-wiecznym klimacie. W moim domu również można znaleźć wiele antyków, ponieważ są one dla mnie piękne, wobec tego w hotelu także dbamy o szczegóły i dodatki. Każdy pokój i łazienka są różne i urządzone w stylu epoki oraz posiadają meble antyczne. Stare piwnice ze sklepieniem z czerwonej cegły kryją imponującą kolekcję win – ponad trzy tysiące butelek. Proszę opowiedzieć w kilku słowach o swojej pasji. Te 3 tysiące butelek to tylko wina na potrzeby Restauracji w Dworze Chotynia. Nasza kuchnia jest wyjątkowa, goście zawsze ją chwalą, więc i wina muszą być wyjątkowe. Jestem pewien, że jest to najlepsza karta win w Polsce. Oferuję dużo starszych i „wiekowych” roczników, czego nie spotyka się w innych restauracjach, ponieważ niektóre oferują dobre, lecz za młode wina, a w Chotyni mamy same rarytasy. Z racji, że jestem importerem i kolekcjonerem win to ich ceny są umiarkowane. Leżakują one w piwnicy Dworskiej w idealnych warunkach wilgotności i temperatury. To moja pasja, ponieważ wszystko co się robi, lepiej zrobić z pasją, gdyż można wtedy osiągnąć sukces. KREATORZY 2011

W ofercie Dworu Chotynia znajdują się zarówno ekskluzywne pakiety indywidualne, jak i możliwość organizacji takich imprez jak konferencje, bankiety i wesela. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy realizacji eventu dla większej liczby osób? Dwór Chotynia jest w pewnym sensie hotelem konferencyjnym. Zwłaszcza w ciągu tygodnia gościmy dużo firm z Warszawy. Organizują one u nas spotkania, ponieważ odległość z Warszawy to 70 km i jest to ta właściwa odległość – nie za blisko, nie za daleko – w pięknym otoczeniu zespołu parkowo-dworskiego. Atrakcją poza kuchnią, winem i wystrojem są organizowane warsztaty winiarskie, które prowadzę jako atrakcję wieczoru. To doświadczenie i przeżycie, którego nie można pominąć, bardzo interesujące i tworzące atmosferę dla grupy. Inną oryginalną formą spędzania wolnego czasu jest profesjonalna strzelnica na ostrą broń, 2 km od Dworu z instruktorami i certyfikatami. Poza tym w Dworze posiadamy dużą i piękną wiatę grillowi na imprezy w sezonie wiosenno-letnim oraz inne atrakcje jak bilard, bule itp. Organizują Państwo Warsztaty Winiarskie. Proszę w kilku słowach przybliżyć, jak wygląda realizacja takiego eventu? Warsztaty winiarskie to rzeczywiście HIT. W Polsce byłem pierwszym, który stworzył taki pomysł oraz program. Przez ponad 8 lat zorganizowałem przeszło 600 warsztatów, w tym praktycznie co druga grupa konferencyjna zamawiała taką atrakcję. Organizuję również warsztaty wyjazdowe. Wybieram minimum 10 różnych win z różnych stron świata, różnych szczepów, roczników. Oceniamy każde wino w profesjonalnych kieliszkach w trzech etapach: oko, nos, usta, a następnie dopasowujemy wina do potraw, temperatury, szkła itp. Na koniec wystawiam imienne certyfikaty. Uważam, że to duża dawka wiedzy i przyjemności jednocześnie. Polecam. Podsumowując – trzy cechy dobrego eventu według Pana? Trzy cechy dobrego eventu to miejsce, klimat i atmosfera. Kuchnia po pierwsze, po drugie profesjonalizm i organizacja eventu przez personel, a po trzecie oryginalność miejsca i atrakcji – myślę, że to wystarczy, ciągle podkreślam to pracownikom w Dworze Chotynia. 17


Szymon Pasaj

Dominik Górka

– partner, dyrektor produkcji GRUPA MANTA | www.grupamanta.pl

– partner, dyrektor kreatywny GRUPA MANTA | www.grupamanta.pl

W kreacji miło mieć wiatr w żaglach, ale to w niedużych projektach trzeba naprawdę podrapać się w głowę. A zrobić z pomysłem WOW za małe pieniądze? Bezcenne


Wywiad GRUPA MANTA

W cztery oczy Lubią płynąć pod prąd. W GRUPIE MANTA, którą prowadzą, rozdzielili pracę kreacji i produkcji, a każdy z nich zarządza jednym z działów. Razem budują wydarzenia i szukają pomysłów od 10 lat. I twierdzą, że w cztery oczy widać znacznie więcej. O biznesowej przyjaźni, zaletach szukania własnych rozwiązań i przyjemności z pracy opowiadają Dominik Górka i Szymon Pasaj, partnerzy zarządzający GRUPĄ MANTA Naprawdę widać więcej? Dominik Górka: Tak. W cztery oczy widać więcej i wyraźniej. A na cztery ręce pracuje się lepiej. Chociaż to niepopularne, dobrze mieć partnera, do którego ma się zaufanie, a nie wspólnika, z którym ma się spółkę. To daje sporo spokoju, którego w agencji eventowej nigdy nie ma za wiele. Szymon Pasaj: Jest jeszcze coś. Tak się składa, że oboje z Dominikiem mocno się różnimy. Pracując wspólnie, możemy nie dzielić się projektami lecz zająć tym, co każdy z nas robi najlepiej. Przenieśliśmy tę zasadę na strukturę agencji. GRUPA MANTA ma rozdzielone działy produkcji i kreacji. Robimy lepsze wydarzenia. Jak to działa w praktyce? W agencjach eventowych zwykle jedna osoba od początku do końca prowadzi projekt. DG: To prawda. I właśnie tym się różnimy. Po swojemu. Model „to Twój Klient i twoje sprawa” jest wygodny dla zarządzających, ale już niekoniecznie dobry w długim okresie i …niekoniecznie bezpieczny dla Klienta. Jeśli jedna osoba jest odpowiedzialna za kreację i produkcję, i ma sporo własnych projektów, któraś z tych części musi na tym tracić. Najczęściej traci kreacja, bo pomysł na „kiedyś” nigdy nie będzie ważniejszy bezpieczeństwo realizacji „na już”. W efekcie może ciągle brakować dość czasu na ideę i przygotowanie oferty. W złym scenariuszu agencja częściej przegrywa przetargi, a Klient dostaje gorsze pomysły, na których z konieczności produkowane są potem gorsze wydarzenia. Dość frustrująca perspektywa, jeśli chce się być dyrektorem kreatywnym a nie kreatywnym księgowym. SP: Dlatego doszliśmy do wniosku, że najlepszym sposobem będzie rozdzielenie obu części pracy agencji. Teraz wszystkim łatwiej skupić się na tym, co najważniejsze i co w dodatku bardziej lubi się robić. Oczywiście jesteśmy ze sobą w stałej relacji. A nie martwimy się o drugą przestrzeń, bo niejedną beczkę eventowej soli już razem zjedliśmy. DG: Potwierdzam i doceniam. W GRUPIE MANTA dyrektor kreatywny radośnie zarywa nadranek nad pomysłem i nie martwi organizacją, która dla niego jest łapaniem za ogony zbyt wielu srok. Za to dyrektor produkcji z właściwym sobie (a niezrozumiałym dla mnie) spokojem łapie ulubione sroki i nie ma poczucia, że kolejny klient odfruwa tuż obok.

już 18 edycję. I Krakow Summer Animation Days, plenerowy przegląd światowych animacji w sercu starego Krakowa. A w szufladzie czeka kilka następnych przyjemności. DG: Szukamy też sposobów, by w wydarzeniach zamkniętych mocno się odróżniać. Wyraźny, własny styl to wyśmienita metoda by cieszyć się pracą. Wyśmienita, jeśli wydarzenie pozwala na realizację niezwykłych pomysłów. A jak kreatywny szuka przyjemności w małym projekcie? DG: Zaskoczę Panią. To pewnie nietypowe, ale moimi ulubionymi rodzajami wydarzeń są pozornie proste konferencje klientów. Właśnie wtedy, gdy nie ma pieniędzy na bardzo drogie technologie i atrakcje, ale wydarzenie musi mieć swój poziom, jest pole do popisu by się odróżnić. Czasem wystarczy więcej pracy nad brandigiem, pomysł na symbol i konsekwentne nim operowanie, konsekwencja i jakość aranżacji przestrzeni. W kreacji miło mieć wiatr w żaglach, ale to w niedużych projektach trzeba naprawdę podrapać się w głowę. Duże wydarzenia potrzebują przede wszystkim produkcyjnej kompetencji agencji i jej podwykonawców. A zrobić z pomysłem WOW za małe pieniądze? Bezcenne. Faktycznie, dyrektor kreatywny chwalący małe budżety to nie całkiem zwyczajne. Produkcja też lubi nie wydawać? SP: Lubi. By się działo dużo, zwykle musi kosztować choć „trochę”. A bardzo miło widzieć, że „się dzieje ”. Ale i to nie wystarcza. Powtarzamy sobie w agencji, że chodzi o to by mieć równocześnie: dobry event i zadowolonych ludzi. Dopiero gdy robi się dobrą rzecz dla osób, które nas lubią i wysoko oceniają, jest naprawdę przyjemnie. DG: I na to cały czas szukamy sposobów. Na nowych Klientów i wydarzenia, których się dotąd nie robiło? SP: To też. Ale już mniej po to, by cieszyć się kolejną dobrą marką w portfolio. Teraz szukamy najczęściej sposobów, by w wydarzeniach zamkniętych GRUPY MANTA pojawiły się autorskie, nowe dla Klientów elementy. I wprowadzamy na rynek marki własne.

Pełna radość? SP: Bez mitologii. Praca to praca, ma się z niej dużo radości nie dlatego, że to ona jest samą przyjemnością. Każdy kto produkuje wydarzenia wie, jak wiele zależy od konsekwencji i staranności. To ciężkie budowanie i niekoniecznie małe fale. Ale jeśli ktoś umie cieszyć się tym, że robi to, co dobrze umie i widzi rezultaty, bywa bardzo przyjemnie. Zresztą na podniesienie poziomu radości z pracy mamy też inne sposoby.

Stajecie się dostawcą dla branży? DG: Nic w tym złego, jeśli to co dostarczamy pomaga innym robić lepsze wydarzenia. Tak jest z naszym Parkiem Praw Natury i Spice4Space, które powstały właśnie dlatego, że to nam samym brakowało sprytnych rozwiązań dla aranżacji przestrzeni i mądrych atrakcji. Teraz obie marki żyją samodzielnie. Rola dostawcy, który proponuje coś nowego branży to całkiem kreatywne zadanie.

To tajemnica? SP: Przeciwnie. Po prostu nie zatrudniamy w agencji ludzi, których nie lubimy i którzy nawzajem się nie lubią. I staramy się nie ograniczać do projektów komercyjnych. Realizujemy też takie, które dają 100% przyjemności i …choćby przeciwną ilość pieniędzy. Produkujemy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda & Anima, który w tym roku będzie miał

Zawodowe duety i szukanie pomysłów, by się odróżnić to Wasze zawodowe rady dla innych? SP: Właśnie. I może jeszcze to, że warto lubić w pracy siebie nawzajem, podwykonawców i Klienta. DG: I nigdy nie mówić sobie, że jesteśmy najlepsi. Nam w każdym razie wystarczy, że będziemy inni i że dla najlepszych pracujemy.

KREATORZY 2011

19


W miarę zdobywania przez agencje i klientów doświadczenia nie tylko organizacyjnego i technicznego, ale przede wszystkim merytorycznego, wydarzenia organizowane incydentalnie i przypadkowo stawały się elementem strategii marketingowej


Wywiad MICE Poland

Polska branża MICE okiem eksperta Wywiad z Magdaleną Kondas – redaktor prowadzącą miesięcznika MICE Poland Miesięcznik MICE Poland istnieje na rynku prasowym od 2002 r. Dlaczego właśnie branża meetings industry? Z pewnością jest to szczególna branża, interdyscyplinarna, łączy bardzo różne dziedziny i obszary działalności. W latach 90. zaczęło powstawać wiele firm, które, wywodząc się z turystyki, produkcji telewizyjnej, hotelarstwa, marketingu itd., miały jeden cel – organizować wydarzenia i przez te wydarzenia realizować cele klientów. Do agencji eventowych i incentive dołączyły convention bureaux, powstawały centra konferencyjne, obiekty pozycjonowały się jako eventowe, hotele unowocześniały sale konferencyjne, wreszcie firmy zaczęły posługiwać się narzędziem, jakim jest event czy incentive, wpisując je w obowiązki marketerów, PR-owców, HR-owców czy powołując już konkretne stanowisko w pełni oddane specjalizacji w branży eventowej – meeting plannera. Do tego zaczęły dochodzić stowarzyszenia, branżowe inicjatywy, targi, potrzeba podglądania, jak funkcjonuje ten rynek na świecie. Zaczęło tworzyć się środowisko, które można było definiować jako branża spotkań, MICE czy eventowa. Wraz z jej powstawaniem naturalnie przyszedł pomysł na stworzenie branżowego pisma, które będzie tę branżę nie tylko opisywać, ale także integrować czy mówić o jej problemach. Trzeba zaznaczyć przy tym, że od pierwszego numeru MICE Poland branża zmieniła się znacząco – np. wówczas na polskim rynku funkcjonowało jedno stowarzyszenie, dziś mamy pięć różnych instytucji, które reprezentują jej interesy, deklarują integracyjną i edukacyjną misję a coraz więcej szkół wyższych włącza do swojej oferty turystykę biznesową czy event management. Jak zmieniała się branża MICE w Polsce? Czy można mówić o pojawianiu się nowych trendów w organizacji eventów? Oczywiście trendy miały ogromny wpływ na branżę, a podążający za nimi marketerzy i event managerowie w naturalny sposób zaczynali inaczej funkcjonować i rozwijać ten sektor. Do najbardziej świeżych na pewno trzeba zaliczyć modę na green events i społeczną odpowiedzialność biznesu w realizacji spotkań, Web 2.0 a właściwie Web X.0 czy eventy hybrydowe. To tematy topowe na wszystkich branżowych spotkaniach na świecie. I mimo że nasz rynek wciąż jest w fazie rozwoju, to mówi się na nim o tych samych trendach i nowinkach, co np. na istniejącym od ponad stu lat rynku amerykańskim. A jak rozwijała się branża? Myślę, że w miarę zdobywania przez agencje i klientów doświadczenia nie tylko organizacyjnego i technicznego, ale przede wszystkim merytorycznego, wydarzenia organizowane incydentalnie i przypadkowo stawały się elementem strategii marketingowej. Rozrywkowy charakter eventów zastąpiły określone, bardzo jasno sprecyzowane cele biznesowe, dotyczące KREATORZY 2011

partnerów biznesowych, pracowników i konsumentów. Incentive travel staje się narzędziem marketingu bezpośredniego, a konferencje i kongresy obudowywane są całym zestawem dodatkowych eventów. Zmienił się także sposób komunikacji. Co naturalne, na zmiany w branży ma wpływ sytuacja ekonomiczna, a światowy kryzys w szczególny sposób odbił się na sektorze eventowym, gdyż to właśnie budżety na eventy najłatwiej było ciąć. Kryzys wzmocnił także inny, obecny już od lat trend – skrupulatne liczenie zwrotu z inwestycji, już nie tylko analizy relacji założeń do celów. Paradoksalnie na polskim rynku w tym czasie sporo się działo, jakby energia była lokowana w działalność wewnątrzfirmową i wewnątrzbranżową. W tej chwili analizy i prognozy ekonomiczne są dla światowej branży spotkań optymistyczne, choć powrotu do budżetów sprzed 2008 roku nie wróżą. W Polsce rynek jest ciągle rozdrobniony, bariery wejścia do biznesu nie są wysokie, firmy wyspecjalizowały się w każdym z sektorów branży, w każdym z nich widać także kilku liderów. A rynek nadal należy do klienta. MICE Poland wydaje kilka dodatków tematycznych. Czy może Pani opowiedzieć o tym kilka słów? Każdy z dodatków jest poświęcony wybranemu sektorowi branży i analizuje, co wydarzyło się w nim w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Jakie były kluczowe wydarzenia, ruch personalny, kto zyskał, kto stracił, jakie są perspektywy itd. Dodatki typu MICE event, venue czy egzotycznie można określić jako rodzaj publicystycznych raportów. Inaczej jest w przypadku wydawnictwa Osobowość Roku MICE Poland. Ten dodatek jest prezentacją szczególnych osobowości w branży eventowej, które przez naszych czytelników zostały nominowane do tytułu Osobowość Roku MICE Poland. Prezentujemy tam sylwetki wyróżnionych meeting plannerów z korporacji i agencji, managerów obiektów oraz zwycięzców w każdej kategorii. Magazyn MICE Poland związany jest z realizacją Programu Hosted Buyers. Proszę przybliżyć ten temat. Do kogo HBs jest kierowany, kto może brać w nim udział? Współpracujemy z organizatorami międzynarodowych wydarzeń branżowych, m.in. IMEX i EIBTM, czyli dwóch wydarzeń, na których spotyka się cała światowa branża spotkań. Podczas obu imprez mocno rozwinięty jest wspomniany Programu Hosted Buyers, czyli organizator zaprasza, a następnie opłaca przelot i pobyt przedstawicieli branży, którzy są zobowiązani do zrealizowania określonej liczby spotkań z wystawcami. Program jest skierowany do tych, którzy operują w międzynarodowym biznesie i realizują eventy czy ncentive travel na całym świecie. 21


fot. Dawid Linkowski.

Hala „Gdynia” – choć nie jest mała – sprawia wrażenie kameralnej. Jej projektanci, współdziałając z władzami miasta „uszyli” obiekt na miarę potrzeb mieszkańców Gdyni. Każdy, kto do nas przychodzi, ma wrażenie bezpośredniego kontaktu z artystami bądź sportowcami

22

KREATORZY 2011


Wywiad Hala Sportowo-Widowiskowa „Gdynia”

2

9100 m pod event Wywiad z Mariuszem Machnikowskim – dyrektorem Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia”

Uroczyste otwarcie Hali Sportowo-Widowiskowej„Gdynia” odbyło się w 2008 r. Teraz HSW jest ważnym obiektem na mapie gdyńskich obiektów sportowo-rozrywkowych. Co Was wyróżnia? Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jesteśmy ważnym obiektem na mapie nie tylko gdyńskich, ale polskich obiektów sportowowidowiskowych. Do takiej deklaracji upoważnia mnie choćby to, że rok 2010 zamknęliśmy liczbą 105(!) zorganizowanych w naszej hali imprez (niektóre z nich były eventami dwu lub trzydniowymi). Dodam, że w zdecydowanej większości były to imprezy – zarówno sportowe, jak i artystyczne – wysokiej rangi. A co nas wyróżnia? Hala „Gdynia” – choć nie jest mała – sprawia wrażenie kameralnej. Jej projektanci, współdziałając z władzami miasta „uszyli” obiekt na miarę potrzeb mieszkańców Gdyni. Każdy, kto do nas przychodzi, ma wrażenie bezpośredniego kontaktu z artystami bądź sportowcami. Najważniejsze jest jednak to, że mam przyjemność „dowodzić” znakomitym zespołem kompetentnych fachowców, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Właśnie przygotowujemy się do weekendu, podczas którego – od piątku do niedzieli – rozegranych zostanie w hali 5 lub 6 meczów koszykówki i piłki ręcznej, a w samą tylko sobotę, 2 kwietnia, zorganizujemy prawdopodobnie aż 3 spotkania trzech różnych lig w dwóch różnych dyscyplinach sportu na najwyższym szczeblu rozgrywek. Śmiało mogę stwierdzić, że nikt tego przed nami nie próbował. W Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia” mają miejsce wydarzenia, w których uczestniczy duża liczba osób – turnieje sportowe, występy taneczne. Na widowni może zasiąść 4334 widzów. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas organizacji eventu na tak dużą skalę? W zasadzie tylko na przestrzeganie przepisów związanych z bezpieczeństwem imprez masowych. Nowoczesna infrastruktura hali pozwala organizatorom odbywających się tu wydarzeń na wiele; czasem mam nawet „pretensje”, że nie zawsze chce im się wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje nasz obiekt. We wnętrzu HSW „Gdynia” odbyły się również takie wydarzenia jak Kolosy 2010 – Ogólnopolskie Spotkanie Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów oraz widowisko taneczne Lord of the Dance. Proszę opowiedzieć o nich kilka słów. Jak wyposażenie HSW Gdynia pomogło w organizacji wydarzenia? Podczas Kolosów – to w ogóle moja ulubiona impreza – wypełniona do ostatniego miejsca hala przez trzy dni tętni życiem od rana do wieczora, a każdego popołudnia przed wejściem do obiektu ustawia się grupa kilkuset osób cierpliwie czekających, aż ci, którzy spędzili już w hali kilka godzin, zdecydują się na jej opuszczenie. KREATORZY 2011

Irlandzcy „Lordowie Tańca” również przyciągnęli rzesze swoich wiernych fanów, choć tu wrzucę kamyk do ogródka organizatorów – nie tylko tej imprezy. Czasami stawiają oni wyłącznie na zewnętrzną dystrybucję biletów – przez Internet i w wyznaczonych poza halą punktach sprzedaży. Tymczasem wiele osób chciałoby po prostu kupić bilet na imprezę w kasach obiektu, a nie zawsze mają taką możliwość. Ale wracam do Państwa pytania. Wyposażenie hali i jej infrastruktura pozwalają na sprawne zaaranżowanie obiektu na potrzeby konkretnego przedsięwzięcia. Ot choćby system sterowanych pilotem kratownic – bardzo ułatwia montaż i demontaż oświetlenia scenicznego bądź elementów nagłośnienia. Posiadamy też na wyposażeniu własny podnośnik, który udostępniamy na życzenie organizatorom imprez. HSW Gdynia posiada system nagłośnieniowy, który zapewnia najwyższej jakości akustykę. Może Pan opowiedzieć coś więcej o tej technologii i sprzęcie? W przypadku Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia” i akustyka, i system nagłośnieniowy – bo są to kwestie odrębne – są najwyższej jakości. Autorem adaptacji akustycznej obiektu jest pan Piotr Prońko, któremu udało się stworzyć „akustyczne arcydzieło” – takich parametrów nie ma żadna hala sportowo-widowiskowa w Polsce. Tej akustyce dorównuje system nagłośnieniowy, działający w oparciu o nowatorską technologię, opracowaną przez genialnego Amerykanina, Toma Danleya. Byliśmy pierwszym obiektem w Europie, w którym ten system zainstalowano. Cały czas mówimy o wydarzeniach sportowych i rozrywkowych na dużą skalę. Czy w HSW Gdynia można zorganizować mniejszy event, np. imprezę firmową, kameralny koncert dla mniejszej publiczności czy zawody sportowe, które nie będą miały rangi krajowej? Takie imprezy już u nas były. Bywało, że zamienialiśmy się w gigantyczną restaurację na 2000 osób, albo organizowaliśmy turnieje piłki nożnej dla dzieci. Co do kameralnych koncertów, to mamy w planach stworzenie w hali systemu kotar, pozwalających na „dopasowanie” wielkości obiektu do planowanej liczby widzów, którzy mogliby w sposób „intymny” – właściwy dla klubów muzycznych czy niewielkich sal koncertowych – obcować z artystami. Nota bene, wciąż jestem pod wrażeniem koncertu Marizy; wielka gwiazda fado potrafiła sprawić, że każdy z ponad 2500 widzów czuł się, jakby był w małej lizbońskiej tawernie. Podsumowując – trzy cechy dobrego eventu według Pana? Wyczucie czasu i miejsca, niebanalna reklama oraz perfekcyjna organizacja. 23


Jakub Nabagło

24

Project Manager w Motoprezent.pl, były zawodnik Automobilklubu Krakowskiego, startował w latach 1998-2002, największe sukcesy w sporcie osiągnął jako trener i instruktor. W latach 2000-2009 pracował jak instruktor tworząc programy szkoleniowe oraz KREATORZY 2011 procedury bezpieczeństwa.


Wywiad Motoprezent.pl

Wszyscy kochają prędkość ! Rozmowa z Jakubem Nabagło – project managerem w Motoprezent.pl

Dlaczego ludzie kochają szybką jazdę? Kto nie lubi dużej prędkości, dawki adrenaliny, jakiej dostarcza nam moment, kiedy możemy przydepnąć pedał gazu i jechać przed siebie? Szybka jazda supersamochodami dostarcza niezapomnianych wrażeń, których nie da się porównać do prowadzeniem normalnego auta. Udział w naszym evencie to dla niektórych czasami jedyna szansa w życiu na przejechanie się Ferrari czy Lamborghini i to w dodatku bez ograniczeń prędkości. Co ludziom podoba się najbardziej? Jakie atrakcje cieszą się największą popularnością? Najczęściej zamawianą przez klientów atrakcją jest kurs driftingu. Drifting jest bardzo widowiskową dyscypliną sportów motorowych, przyciągającą co rok kolejne rzesze fanów. Samochody jadące po torze w pełnym poślizgu to rzecz naprawdę warta zobaczenia. Podczas eventu nauczymy naszych kursantów podstaw panowania nad poślizgiem podczas zajęć na bezpiecznym torze. W tym celu wykorzystujemy legendę japońskiego driftingu – samochód Nissan Skyline o mocy ponad 360 KM. Dlaczego warto organizować eventy motoryzacyjne dla swoich pracowników? Integracja w formie eventu motoryzacyjnego to doskonałe rozwiązanie dla firm, dbających o bezpieczeństwo swoich pracowników na drodze. Pracownicy, dla których samochód jest codziennym narzędziem pracy, poza dobra zabawą, mogą pod okiem naszych instruktorów poznać granice bezpiecznego prowadzenia samochodu i radzenia sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami na drodze. Wielu managerów ma wątpliwości, czy żeńska część ich teamu nie będzie się nudzić podczas imprezy motoryzacyjnej – jest wręcz przeciwnie: panie bardzo często dobrze się bawią, a kiedy pokonają przygotowaną przez nas próbę sportową z dobrym wynikiem czasowym mają niepodważalne powody do dumy. Reakcje ludzi, którzy po raz pierwszy zasiadają za kierownicą samochodu o mocy blisko lub ponad 400 KM są potwierdzeniem słuszności decyzji o organizacji tego typu imprezy. Pod jakim kątem dobierane są trasy, na których odbywają się Państwa eveny? Tor, na którym realizujemy nasze prezenty, pozwala na dowolną konfigurację tras, dzięki czemu możemy ułożyć trasy dedykowane pod nasze samochody. Spodziewaj się wymagających ciasnych zakrętów, szybkich wyrzucających łuków, a także długich prostych, na których poznasz pełen potencjał silnika. Nasi goście mogą być spokojni, że zawsze będzie czekała na nich motoryzacyjna niespodzianka na torze. KREATORZY 2011

Czy w swojej ofercie przewidują Państwo jakieś dodatkowe atrakcje dla rodzin? Tak. Zdajemy sobie sprawę, że coraz więcej eventów jest organizowanych, nie tylko dla samych pracowników, ale także dla ich rodzin. Dla najmłodszych przewidzieliśmy gokarty, terenowe buggy oraz wyczynowe modele zdalnie sterowane, dzięki którym dzieci mogą rozpocząć swoja przygodę z motoryzacją. Na miejscu istnieje także możliwość odbycia jazd naszymi samochodami w miarę ich dostępności, spróbowania swoich sił podczas jazdy profesjonalnymi modelami RC lub zasiąść za kierownicą Logitech G27 i pokonać Nurburgring w grze Gran Turismo 5. Przygotowaliśmy także motoryzacyjną niespodziankę dla Pań, które przyjadą w charakterze widzów. Dodam jeszcze, że każdy przejazd jest rejestrowany przez nasze kamery, z których na koniec powstaje film, który może stanowić wspaniałą rodzinną pamiątkę. Dla kogo przeznaczone są wasze eventy? Naszą wiedzą i doświadczeniem pragniemy podzielić się ze wszystkimi, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z rajdami, wyścigami lub driftingiem, ale również z event managerami, którzy szukają nietuzinkowych pomysłów na imprezy integracyjne, eventy promocyjne czy programy motywacyjne. Nasze eventy motoryzacyjne spełnią oczekiwania zarówno chętnych do tego, aby zasiąść za sterami Lamborghini Gallardo, Porsche Carrera, Subaru Impreza STi, Mitsubishi Lancer Evo jaki i tych którzy chcą doskonalić techniki jazdy przydatne w codziennym użytkowaniu samochodu. Czy w swojej ofercie posiadają Państwo coś unikalnego, co wyróżnia Was z pośród innych firm oferujących podobne usługi? Jako jedyna firma eventowa blisko współpracujemy z Hołowczyc Management, co pozwala nam na oferowanie unikalnych atrakcji niedostępnych u innych organizatorów. Przykładowo dajemy możliwość stanięcia oko w oko z samochodem, którym Krzysztof Hołowczyc trenował się do ostatniej edycji Rajdu Dakar. Kierowcą będzie sam Hołek, z którym klient przejedzie się po naszym szutrowym torze, najeżonym najróżniejszymi przeszkodami terenowymi. Naszym najbardziej prestiżowym produktem jest całodniowy wyjazd na sesję treningową Mistrza Europy. Na miejscu klient będzie mógł poznać samego Hołka, przyjrzeć się tajnikom pracy ekipy serwisowej i zapoznać się z samochodem. Opiekun oprowadzi go po odcinku specjalnym podczas przejazdów Krzyśka, a na koniec nasz gość zasiądzie w fotelu pasażera i pokona OS samochodem prowadzonym przez Hołka w prawdziwych warunkach treningowych. Czego można życzyć uczestnikom eventów z motoprezent.pl? Zdecydowanie, osiągania jak największych prędkości… 25


26

KREATORZY 2011


Felieton EventRoom

Lampy przewodowe odchodzą do lamusa Organizatorzy eventów nieustannie poszukują nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz niepowtarzalnej scenografii. EventRoom w tym roku wyszło naprzeciw tym poszukiwaniom proponując trzy bezkonkurencyjne nowości

LAMPY PRZEWODOWE ODCHODZĄ DO LAMUSA Światła Bezprzewodowe – zasilane akumulatorowo i w pełni sterowalne radiowo – okazały się bezdyskusyjnym hitem. Nie ma się co dziwić, bo prawie wszyscy organizatorzy chcą uwolnić swoje eventy od kabli, które szpecą dekoracje i ograniczają możliwości zastosowania. Wszystkie urządzenia czerpią energię z wbudowanych akumulatorów wielokrotnego ładowania, które umożliwiają prace nawet do 24 godzin bez przerwy. Co więcej, korzystanie z urządzeń bezprzewodowych pozwala na zaoszczędzenie czasu, a co za tym idzie pieniędzy podczas eventu, ponieważ do pełnego zamontowania tych urządzeń potrzeba mniej obsługi. Do bezprzewodowej aranżacji oświetleniowej służą: PixelTube – PixelTube swoją pracę opiera na zamontowanym akumulatorze wielokrotnego ładowania. Dodatkowo do obsługi tego urządzenia stworzono piloty: radiowy i na podczerwień, służące do łatwego ich sterowania, dzięki którym zbytecznym się staje także kabel do sterowania. PixelTube można również sterować z konsolety oświetleniowej dzięki radiowemu DMX. Stosowana jest najczęściej do oświetlenia stolików koktajlowych, daszków cateringowych, mebli i okien wystawowych. Dzięki możliwości wyboru kolorystyki z palety RGBW jesteśmy w stanie przenieść uczestników imprezy w zaczarowaną krainę koloru. Światło nadaje się do zastosowania zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Light Drop – to najmniejsze ze świateł bezprzewodowych, posiada wmontowaną baterię wielokrotnego ładowania, dzięki której pracuje również do 24 godzin. Poza łatwym, bezprzewodowym montażem oraz wbudowanym programom współpracuje także z pilotem radiowym oraz radiowym DMX. Jest więc możliwość sterowania podczas eventu wszystkimi światłami jednocześnie lub każdym osobno. „Krople Światła” to niesamowite urządzenia, które na przekór swoim rozmiarom, potrafią stworzyć baśniowe efekty zarówno w pomieszczeniach, jak i na otwartej przestrzeni. LightDropy zostały wyposażone w magnez umożliwiający łatwe zamontowanie na elementach wykonanych ze stali. LighDropy posiadają szeroki asortyment przystosowanych do współpracy z nimi dekoracji wykonanych z PE (polietylen), akrylu, czy polimeru. Wireless Wall Washer – bezprzewodowe listwy LED służące do łatwego stworzenia efektów świetlnych. Umieszczenie kilku listew wokół miejsca eventu, zaświecenie nimi na ściany oraz na elementy dekoracji, które chcemy wyróżnić powoduje całkowitą metamorfozę obiektu. Zastosowanie na zewnątrz np.: w ogrodzie, do podświetleKREATORZY 2011

nia drzew. Listwy mogą pracować według gotowych programów, jak również z pomocą bezprzewodowego pilota. Wall Washer można wykorzystywać również jako światło sceniczne. Sterowane z konsolety oświetleniowej dają więcej możliwości niż klasyczne listwy LED. Wireless Spot Lamp – światło stworzone specjalnie z myślą o profesjonalnym oświetlaniu scen i architektury. Ta zasilana akumulatorowo lampa ledowa działa nawet do 12 godzin na najwyższej mocy świecenia. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest wyjątkowy rozmiar i kształt, dzięki którym możemy ułożyć je płasko na scenie. Spot Lamp świetnie sprawdza się na koncertach, wystawach, galach, prezentacjach. Nigdy wcześniej montaż urządzeń oświetleniowych nie był tak łatwy. NOWATORSKIE DEKORACJE Z PE PODŚWIETLANE BEZPRZEWODOWO EventRoom wprowadziło również zaprojektowane do współpracy z lampami bezprzewodowymi elementy dekoracji wykonane z PE (polietylen). Są to między innymi podświetlane donice, Qubiki – sześciany o boku 40 cm (element scenografii lub jako pufy do VIPROOM), stoły o średnicy 80 cm, coolery do lodu. Na szczególną uwagę zasługują białe, półmatowe kule o średnicach od 25 do 60 cm. Można je podwiesić, postawić oraz dzięki wersji wodoszczelnej wykorzystać na basenie, stawie, jeziorze, fontannie. Unikalną cechą tych dekoracji jest pełna kontrola nad poszczególnymi urządzeniami dzięki bezprzewodowemu sterowaniu – nawet do 300 metrów. EventRoom jest wyłącznym przedstawicielem świateł bezprzewodowych oraz dedykowanych im dekoracji PE w Polsce. ŻAGLE ZE STRETCHU – ELEMENT SCENOGRAFICZNY I EKRAN PROJEKCYJNY W JEDNYM Nowością na rynku scenograficznym są – również dostępne w EventRoom – projekcyjne żagle ze stretchu. Dzięki elastyczności tkaniny, możemy uzyskać idealnie napiętą powierzchnię. Różne kształty żagli oraz niezliczone możliwości zestawiania ich ze sobą dają dowolność aranżacji przestrzeni. Efekt nowatorskiego designu wnętrza uzyskamy przy zastosowaniu zarówno pojedynczych elementów, jak i dowolnie skompletowanych grup. Olbrzymią zaletą żagli jest możliwość wykorzystania ich w charakterze ekranu do projekcji filmów, prezentacji, materiałów promocyjnych czy animacji, uzyskując zaskakujące efekty oprawy eventowej. Większe żagle z powodzeniem mogą służyć jako horyzonty sceniczne. Filip Hamerla 27


Partnerzy strategiczni

MICE Poland Polskie pismo branży spotkań, skierowane do osób zlecających i realizujących wydarzenia oraz wyjazdy motywacyjne w największych polskich firmach. MICE Poland to specjalistyczny miesięcznik poświęcony problematyce motywacji, komunikacji biznesowej, profesjonalnej organizacji eventów i wyjazdów typu incentive. Zespół doświadczonych dziennikarzy prezentuje krajowe i światowe trendy MICE, przedstawia interesujące miejsca i kierunki, pod kątem realizacji konferencji, incentives i wydarzeń specjalnych. Miesięcznik dostępny jest w płatnej subskrypcji rocznej lub w prenumeracie cyfrowej.

T 22 822 2016 E mice@micepoland.com.pl I www.micepoland.com.pl

Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego/SMB Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego jest członkiem FEDMA, (Europejskiej Federacji Marketingu Bezpośredniego), Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” oraz Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy. Dzięki temu jest najważniejszą organizacją w Polsce opiniującą projekty ustaw dotyczące naszego środowiska oraz dbającą o przestrzeganie najwyższych norm etycznych zebranych w Kodeksie Etycznym SMB. Ponadto SMB jako partner merytoryczny aktywnie uczestniczy wraz z GIODO w procesie legislacyjnym dotyczącym nowelizacji „Ustawy o ochronie danych osobowych”.

Marketing przy Kawie Branżowa baza wiedzy o marketingu i reklamie, skierowana do profesjonalistów i pasjonatów. Prezentuje w sposób przystępny najbardziej aktualne zagadnienia, analizy, wyniki badań, opinie, poglądy i idee marketingowe. Gromadzi również bieżące informacje ze świata marketingu i reklamy.

ul. Romanowicza 2/412 30-702 Kraków T 12 296 1130 | F 12 341 4530 E redakcja@marketingprzykawie.pl I www.marketing-news.pl

III Targi Technologii i Usług dla Koncertów, Eventów i Kongresów. Event 2011. 5-6 października 2011 Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska, ul. Marsa 56c, Warszawa Targi Event to jedyna impreza targowa w Polsce, która prezentuje kompletną i różnorodną ofertę oraz gotowe rozwiązania dla branży eventowej.  Oferta wystawców prezentowana jest w następujących sektorach: technika eventowa, bezpieczeństwo i porządek, atrakcje, obiekty i catering oraz usługi. Wydarzenie odwiedzają przedstawiciele agencji eventowych, reklamowych, PR-owych, osoby odpowiedzialne za organizację imprez w gminach, miastach i dzielnicach, organizatorzy kongresów, konferencji, wydarzeń sportowych, politycznych i kulturalnych oraz event menadżerowie firm. Wyróżnikiem Targów są cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem konferencje i szkolenia. Szczegółowe informacje dotyczące Targów na www.targievent.pl

ul. Wybieg 21 00-788 Warszawa T 22 849 3500 | F 22 848 8941 E info@smb.pl I www.smb.pl

28

MT Targi T 22 529 3938 E event@mttargi.pl I www.targievent.pl

KREATORZY 2011


Marketingowiec.pl Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations. Patronuje największym wydarzeniom branżowym, dostarczając przy tym ciekawych informacji związanych z branżą reklamy i marketingu. Marketingowiec.pl jako specjalistyczny serwis, oferuje firmom reklamowym rozbudowane możliwości prezentacji ofert, które trafiają bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za marketing w wielu branżach. Marketingowiec.pl jest również wydawcą przewodnika pracowników marketingu „MARKETER+”. Marketingowiec.pl Sp.j. ul. Konwaliowa 15 21-040 Świdnik Osoba kontaktowa: Paweł Koziara T 504 080 050 E marketingowiec@marketingowiec.pl

- Kompleksowa obsługa podróży służbowych - Bilety lotnicze – wszystkie linie - Bilety kolejowe, autokarowe, promowe - Rezerwacje hotelowe i wynajem samochodów na całym świecie - Organizacja kongresów, konferencji i sympozjów - Incentive travel - Pośrednictwo wizowe - Ubezpieczenia turystyczne - SPA & Wellness - Wypoczynek w kraju i za granicą - Vouchery nagrodowe

UDANA PODRÓŻ – MASZ TO JAK W BANKU! Bankowe Biuro Podróży „TravelBank” Sp. z o.o. ul. Waliców 11, 00-851 Warszawa T 22 654 35 25 | F 22 654 66 50 E info@travelbank.com.pl I www.travelbank.com.pl

KREATORZY 2011

„Świat Elit” Polityczno – biznesowy magazyn „Świat Elit” funkcjonuje na rynku wydawniczym od 2001 roku. Od początku istnienia przedstawia wywiady z politykami różnych opcji politycznych, ludźmi sukcesu. Prezentuje wypowiedzi przedstawicieli świata dyplomacji w nadziei, że zasugerują one nowe kierunki rozwoju polskiej polityki zagranicznej. Wiele uwagi poświęca kwestiom związanym z obronnością oraz strategiom rozwoju sił. Teksty kulturalne na łamach pisma, promują wybitnych polskich artystów o znakomitym dorobku twórczym i międzynarodowej sławie, znakomitości świata kultury i nauki.

al. Solidarności 104 01-016 Warszawa T 22 862 9132 | F 22 862 9132 E redakcja@swiatelit.com.pl

Fundacja Fabryka Projektów Społecznych Fundacja Fabryka Projektów Społecznych to miejsce, w którym tworzymy i realizujemy projekty, które zmieniają rzeczywistość na bardziej przyjazną. Wiemy, że małe, lokalne działania torują drogę globalnym zmianom. Dlatego cierpliwie tworzymy i realizujemy projekty „blisko ludzi”, angażując ich samych w cały proces. Fabryka to ludzie o różnych zainteresowaniach, doświadczeniach czy kompetencjach. To pomysły, czasem szalone. To fundacja. To miejsce, gdzie czujemy się dobrze. Jeśli chcesz zobaczyć, jak to wszystko wygląda na co dzień, spotkaj się z nami. ul. Żwirki i Wigury 99A 02-089 Warszawa E kontakt@fundacjafps.pl Prezes: Marek Jaros T 791 122 442 E marek.jaros@fundacjafps.pl

Koordynatorka działu PR: Anna Dydo T 793 993 577 E anna.dydo@fundacjafps.pl

29


Patroni medialni

www.na-czasie.pl

30

KREATORZY 2011


Polecamy

Scandale Royal to restauracja, która powstała w 2008 roku jako owoc pasji, uwielbienia dobrej kuchni i radości bycia z innymi ludźmi. Podziwiając urokliwy Plac Szczepański znad stolika na antresoli, spróbuj kuchni francuskiej z orientalnym twistem, koktajlu z niekończącej się listy lub po prostu wypij świetną kawę. Mało u nas formalności, za to wiele radości. Cokolwiek wybierzecie, będziecie pod naszą troskliwą opieką i zrobimy wszystko, żebyście bardzo chcieli do nas wracać.

Spacerując po Kazimierzu, koniecznie trzeba zajrzeć do Garden Scandale. To miejsce, łączące znakomity cocktail bar i restaurację z całorocznym ogrodem, który jest ogrzewany w zimie, a na wiosnę rozkwita i otwiera swoje podwoje ku słońcu. To tu w beztroskiej i nieformalnej atmosferze spróbujesz specjałów kuchni międzynarodowej, przygotowanych dla Ciebie na grillu, zjesz szybki lunch czy poplotkujesz ze znajomymi. Ot taki fajny adres na każdą okazję…

Scandale Royal pl. Szczepański 2 31-011 Kraków

Garden Le Scandale pl. Nowy 9 31-056 Kraków   T 501 301 104 | 501 577 146 | 505 222 236 E biuro@lescandale.pl I www.lescandale.pl

T 501 301 104 | 501 577 146 | 505 222 236 E biuro@lescandale.pl I www.lescandale.pl

Restauracja Dominikańska 2 uprzejmie informuje, że od dnia 1 kwietnia 2011 część kawiarniana restauracji otwarta będzie od godziny 7.00 rano. Serdecznie zapraszamy na serwowane od samego rana świeże drożdżówki, croissanty, muffinki oraz łyk pobudzającej kawy. Grupy turystyczne zapraszamy na krótki „przerywnik” w czasie zwiedzania: znajdujemy się dokładnie w połowie drogi między Placem Matejki a Wawelem, chętnie przyjmiemy każdą grupę na kawę i ciastko. Dysponujemy 4 toaletami w tym jedną przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Jako jeden z nielicznych lokali w centrum Krakowa jesteśmy w stanie przyjąć jednorazowo 180 osób. Przypominamy również o koncertach muzyki na żywo w każdy piątkowy i sobotni wieczór. Restauracja Dominikańska 2 pl. Dominikański 2 31-043 Kraków T 12 422 0750 T 519 310 106 E restauracja@restauracja-dominikanska2.pl I www.restauracja-dominikanska2.pl

KREATORZY 2011

Sakana Sushi Bar to sieć restauracji Premium, oferujących dania kuchni japońskiej. Pierwsza restauracja sieci Sakana powstała w Warszawie. Oryginalne wnętrza nawiązują do nowoczesnego, minimalistycznego japońskiego designu, jednak dzięki wykorzystaniu naturalnych, szlachetnych materiałów (drewno, kamień) utrzymane są w ciepłym klimacie. Sakana była pierwszą restauracją, która działa w formie rolling baru, wokół którego skupieni Goście, mogą łowić smaczne kąski z pływających łódek. Prężnie funkcjonuje dział cateringu, prowadzimy dostawy do biur i domów oraz obsługujemy duże eventy dla klientów indywidualnych i korporacyjnych. Sakana Warszawa 00-076 Warszawa ul. Moliera 4/6 T 22 826 5958

Sakana Poznań 061-782 Poznań ul. Wodna 7/1 T 61 853 1639

Sakana Katowice 40-013 Katowice ul. Mielęckiego 6 T 32 204 2770

Sakana Warszawa 00-076 Warszawa ul. Burakowska 5/7 T 22 826 0505

Sakana Wrocław 50-113 Wrocław ul. Odrzańska 17/1A T 71 344 6105

Sakana Kraków 31-016 Kraków ul. Św. Jana 8 T 12 429 3086

31


DANE TELEADRESOWE ul. Balicka 100 30-149 Kraków

ACTIGRA Group

T 12 626 1935/36 I www.actigra.pl

DANE OSOBOWE Włodzimierz Krajewski Magdalena Krajewska

PROFIL FIRMY ACTIGRA Group specjalizuje się w organizacji wydarzeń: ACTIGRA Integracja – organizacja imprez integracyjnych, pikników, wyjazdów motywacyjnych, team building; ACTIGRA Event – kompleksowa organizacja i oprawa wydarzeń promocyjnych.

KLIENCI Polkomtel, Telekomunikacja Polska, PKN ORLEN, Coca Cola, Ruukki, Maspex, Shell Polska, ITI Neovision, Philips Morris International, GEMINI Holdings, Asseco Poland, COMARCH, ARMATURA S.A., inne

MISJA FIRMY ACTIGRA Group to agencja usług reklamowo-marketingowych. Zajmuje się kompleksowym przygotowaniem spotkań i wydarzeń firmowych.

OFEROWANE USŁUGI ACTIGRA Event: - Konferencje prasowe; - Bankiety; - Koncerty; - Imprezy masowe; - Wieczory fabularne; - Hostessy i modelki; - Pokazy mody; - Światło i dźwięk, sztuczne ognie, ekrany diodowe; - Reportaże fotograficzne i filmowe; - Druk wielkoformatowy; - Akcje promocyjne b2b i b2c; - Loterie promocyjne; - Pogotowie eventowe.

Actigra integracja: - Wyjazdy firmowe; - Imprezy integracyjne, ekstremalne; - Team building – outdoor i indoor; - Wyjazdy motywacyjne; - Pikniki firmowe; - Szkolenia; - Pogotowie eventowe.

RODZAJE ZLECEŃ 70% 30%

32

ACTIGRA Event ACTIGRA Integracja

KREATORZY 2011


KONFERENCJA REKLAMOWO – SZKOLENIOWA DLA KLIENTÓW RUUKKI POLSKA SP. Z O.O. KRAKÓW 2010 Klient: RUUKKI Polska Sp. z o.o. Rodzaj eventu: Konferencja reklamowo – promocyjna dla najlepszych klientów RUUKKI Polska Sp. z o.o. w Krakowie – 21 – 23 października 2010 r. Kadra zarządzająca: Włodzimierz Krajewski – prezes zarządu, Magdalena Krajewska – dyrektor zarządzający Cel: Doroczne spotkanie najlepszych klientów firmy – konferencja, wręczenie nagród, program artystyczno – eventowy Liczba gości: 150 OPIS EVENTU Agencja ACTIGRA zorganizowała i przeprowadziła konferencję reklamowo-promocyjną RUUKKI Polska w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie wraz z programem artystycznym. W następnym dniu agencja zorganizowała dla gości grę miejską połączoną z uroczystym obiadem w restauracji Wierzynek oraz wieczornym bankietem w hotelu Qubus. Dodatkową atrakcją dla uczestników był konkurs fotograficzny z nagrodami.

WIECZÓR INTEGRACYJNY „ŻAR TROPIKÓW” W RAMACH KONFERENCJI SZKOLENIOWEJ DLA PRACOWNIKÓW ITI NEVISION SP. Z O.O. Klient: ITI Neovision Sp. z o.o. Rodzaj eventu: Konferencja produktowo – promocyjna dla pracowników biura obsługi klienta Telewizji N w Krakowie – 15 października 2010 r. Kadra zarządzająca: Włodzimierz Krajewski – prezes zarządu, Magdalena Krajewska – dyrektor zarządzający Cel: Doroczna konferencja, prezentacja nowych produktów, wręczenie nagród, program artystyczno-eventowy Liczba gości: 400 OPIS EVENTU Agencja ACTIGRA zorganizowała i przeprowadziła konferencję produktowo-promocyjną biura obsług klienta Telewizji N – ITI Neovision w Krakowie wraz z programem artystycznym. Po części oficjalnej gości wzięli udział w swoistej wyprawie po gorących plażach świata – program artystyczny Żar Tropików okraszony został pokazami tanecznymi i gorącą muzyką Latino do białego rana. KREATORZY 2011

33


DANE TELEADRESOWE ul. Bałtycka 136 11-041 Olsztyn

Agencja Afera

T 89 523 7343 | F 89 523 7343 I www.agencja-afera.pl

DANE OSOBOWE Agnieszka Dąbrowska a.dabrowska@agencja-afera.pl Monika Wasiniewska m.wasiniewska@agencja-afera.pl 725 252 544 Tomasz Kluz t.kluz@agencja-afera.pl 725 252 542

KLIENCI At Media BASF Polska BIC Polska Herbapol Lublin S.A. Indykpol INFOR Training, Johnson & Johnson M3 MTV Channel National Geographic Chanel Nestle Infant Nutrition Nestle Polska Perfetti Van Melle RSQ Management Samsung Electronics Polska Schwarzkopf & Henkel Sephora

PROFIL FIRMY Agencja Afera działa w branży MICE (Meetings, Incentive, Conference, Events). Specjalizujemy się w kompleksowej organizacji imprez firmowych oraz public relations. Afera to bank niezawodnych pomysłów z gwarancją stuprocentowej satysfakcji. Naszą misją jest urzeczywistnianie marzeń – od oferty do finału. Nad każdym zleceniem pochyla się wykwalifikowany zespół kreatorów, koordynatorów i techników. W efekcie serwujemy gotowy produkt – wydarzenie, którego nie da się zapomnieć. A wszystko po to, aby zdjąć z naszych Klientów ciężar organizacji i sprawić, by na własnej imprezie czuli się jak goście.

MISJA FIRMY Nasza oferta to budowanie wizerunku i kompleksowa realizacja spotkań firmowych. Organizujemy: - Konferencje korporacyjne/imprezy integracyjne (proponujemy kompleksową obsługę: od koncepcji kreacyjnej spotkania przez produkcję filmów, animacji, prezentacji, multimedia, scenografię po eventy wieczorne czy też działania integracyjne indoor/outdoor); - Wydarzenia specjalne, czyli gale, jubileusze, premiery produktów; - Działania wizerunkowe – opracowujemy strategię PR, przygotowujemy konferencje prasowe; - Incentives na terenie Polski i zagranicy – zapewniamy szeroki wachlarz atrakcji in- i outdoorowych oraz kompleksową obsługę logistyczną.

OFEROWANE USŁUGI Eventy, Konferencje, PR, Incentives.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

60%

65%

25% 15%

34

Konferencje korporacyjne / imprezy integracyjne (kompleksowa obsługa: produkcja filmów, animacji, prezentacji, multimedia, scenografia, eventy wieczorne, działania integracyjne indoor/outdoor) Spotkania dla partnerów biznesowych naszych klientów PR (w tym konferencje prasowe, launch produktów)

20% 15% 5%

FMCG (w tym branża kosmetyczna, producenci alkoholu) Branża chemiczna Branża medialna Elektronika

KREATORZY 2011


125 LAT JOHNSON&JOHNSON Klient: Johnson&Johnson Poland Rodzaj eventu: Konferencja sprzedaży w połączeniu z obchodami jubileuszu 125-lecia firmy Kadra zarządzająca: Agnieszka Dąbrowska, Monika Wasiniewska Grupa docelowa: Wszyscy pracownicy firmy Johnson&Johnson Consumer Poland Liczba gości: 200 osób OPIS EVENTU Spotkanie wszystkich pracowników firmy J&J Consumer Poland odbyło się na początku roku w Łodzi. Zarówno jubileusz 125-lecia firmy, jak i wybór lokalizacji miały wpływ na scenariusz i przebieg całego eventu: połączyliśmy konferencję sprzedaży z obchodami rocznicy firmy oraz integracją pracowników pod wspólnym hasłem „Superprodukcji filmowej”. Oprócz kompleksowo przygotowanej i zrealizowanej trzydniowej konferencji („jubileuszowa” scenografia, pełna realizacja techniczna, produkcja materiałów filmowych i multimedialnych), na uczestników czekały dwa spotkania wieczorne oraz wyzwania stricte filmowe. W ramach kreatywnej integracji w „polskim Hollywood” uczestnicy zostali podzieleni na 10 ekip filmowych. Każda z nich stanęła przed zadaniem stworzenia kilkuminutowej „superprodukcji” nawiązującej do tematu spotkania w różnych konwencjach. Pierwszy wieczór to oficjalna gala jubileuszowa, otwarta przez grający na nietypowych „instrumentach” (wiertarki, piły tarczowe, beczki) zespół, który – wspólnie z zarządem firmy – „wyczarował” za pomocą swoich narzędzi wielkie lodowe cyfry „125”. Lodowa rzeźba górowała na scenie uzupełniając scenografię podczas pozostałych atrakcji wieczoru, m.in. koncertu Audiofeels. Drugi wieczór to Gala Oscarowa w jednym z najbardziej znanych łódzkich klubów. Filmy – nakręcone dzień wcześniej przez uczestników warsztatów – stanęły do konkursu o prawdziwe Oscary. Ukoronowaniem wspólnej zabawy był koncert zespołu Feel.

KREATORZY 2011

35


WIELKIE MIGRACJE

WIELKIE

„MIGRACJE”

Klient: National Geographic Rodzaj eventu: Spotkanie promocyjne Kadra zarządzająca: Agnieszka Dąbrowska, Monika Wasiniewska Grupa docelowa: Klienci bezpośredni oraz domy mediowe Liczba gości: 60 osób Cel eventu: Zapoznanie Klientów i reklamodawców z nową ofertą kanału telewizyjnego, przypomnienie mocnych stron stacji, zaprezentowanie nowej serii dokumentalnej NGC „Wielkie Migracje”

OPIS EVENTU: Scenariusz całej imprezy został oparty o wartości, z jakimi kojarzona jest stacja National Geographic (ciekawość świata, aktywność, pęd do wiedzy, niezależne myślenie etc.) oraz o nowości w ofercie programowej: premierę nowej serii dokumentalnej „Wielkie Migracje”. Tego typu przekazu nie można uzyskać, zabierając Gości na typową wycieczkę oferowaną przez biura podróży. My postanowiliśmy wcielić te zasady w życie i zaprosić uczestników na „Wielkie Migracje” w ich własnym wykonaniu. Goście zostali przewiezieni do Krakowa, gdzie czekał na nich szereg niespodzianek i wyzwań związanych z grą scenariuszową pod patronatem „żółtej ramki”. Nie była to jednak typowa miejska gra przygodowa – wszystkie zadania były tak skonstruowane, by nawiązywać do konkretnych elementów oferty NCG lub prezentować i utrwalać informacje związane z samą stacją, a jednocześnie zmusić uczestników do wyzwolenia kreatywności, ciekawości i chęci eksploracji. Klamrą łączącą scenariusz było nowe „promo” stacji – „Live curious”. Z kadrów spotu zostały stworzone naklejki, które uczestnicy zbierali po drodze zamiast punktacji, a które miały dostarczyć im jeszcze wrażeń podczas wieczornej imprezy. A spotkanie wieczorne to był już prawdziwy underground! Wszystkich „eksploratorów” zabraliśmy do kopalni, która – będąc do niedawna czynną kopalnią, nieeksploatowaną przez turystów – przypomina dziś podziemne miasto. Dwójka zwycięzców „Wielkich Migracji” zdobyła wycieczkę do Indonezji, a reszta Gości cieszyła się bankietem i niecodziennym noclegiem ponad ćwierć kilometra pod ziemią.

36

KREATORZY 2011


MOCNE UDERZENIE Klient: Schwarzkopf & Henkel Rodzaj eventu: Konferencja sprzedaży, launch nowych produktów Kadra zarządzająca: Agnieszka Dąbrowska, Monika Wasiniewska Grupa docelowa: Pracownicy Działów Sprzedaży i Marketingu Liczba gości: 280 Cel eventu: Podsumowanie wyników firmy, wprowadzenie nowych produktów, motywowanie pracowników

OPIS EVENTU To miało być prawdziwie mocne uderzenie! Konferencja sprzedaży miała na celu nie tylko zmobilizowanie i zmotywowanie wszystkich pracowników, ale przede wszystkim miała służyć premierze rewolucyjnych produktów do stylizacji włosów – nowości w portfolio Schwarzkopf & Henkel. Do tematu wraz z Klientem postanowiliśmy podejść niekonwencjonalnie – planowane „mocne uderzenie” znalazło swoje odzwierciedlenie w scenariuszu całego spotkania: od konferencji z mocnym, rockowym pazurem po bankiet „pod wezwaniem” buntu i punkowej rewolucji! Na klimat konferencji złożyła się nie tylko odpowiednio dobrana oprawa muzyczna w „cięższym” klimacie i dynamiczne, mocne oświetlenie sali, ale również przygotowane przez nas w konwencji materiały multimedialne, mood filmy oraz motywujący power speech zaproszonego Gościa. Na wieczornym spotkaniu nowe produkty do stylizacji miały swoją „rzeczywistą” premierę – pomyślnie przeszły sprawdzian skuteczności, utrwalając liczne irokezy i inne awangardowe fryzury. Oprócz stanowiska fryzjerskiego, do dyspozycji Gości były również makijażystki oraz tatuatorzy – to wszystko w połączeniu z obowiązującymi przebraniami w rockowym klimacie stworzyło z pracowników S&H naprawdę niezłą, rockową ekipę! Cały „buntowniczy” wieczór poprowadził Skiba, a całość zwieńczył koncert legendarnego zespołu Big Cyc.

KREATORZY 2011

37


DANE TELEADRESOWE ul. Fredry 7 61-701 Poznań T 61 639 3275 E biuro@akrat.pl I www.akrat.pl

DANE OSOBOWE Katarzyna Skóra kasia@akrat.pl 605 058 864 Zbigniew Remlein zbigniew@akrat.pl 605 595 059

KLIENCI Centrum Kultury Zamek w Toruniu Coccodrillo Grupa Wydawnicza Polskapresse KGHM Polska Miedź S.A. Phoenix Contakt Wielkopolska Powiat Pilski Viessmann Sp. z o.o.

Agencja Artystyczna AKRAT PROFIL FIRMY Pracujemy z ludźmi, dla których każde przedsięwzięcie jest wyzwaniem, przygodą, pasją. Dysponujemy nieograniczoną składnicą pomysłów, wśród których zawsze znajdziemy odpowiedni scenariusz dla każdego zlecenia. Nasze bogate doświadczenie oraz indywidualne podejście do potrzeb sprawią, iż imprezy Państwa staną się starannie wyreżyserowanymi, niepowtarzalnymi wydarzeniami artystycznymi.

MISJA FIRMY Sprawna i kompleksowa obsługa zapewniająca maksymalną satysfakcję zarówno ze strony osób zlecających, jak i uczestników. Nie unikamy trudnych wręcz niemożliwych wyzwań, im trudniejsze zadanie, tym większy entuzjazm i mobilizacja do realizacji. Traktujemy każde zlecenie z jednakową starannością, nie rozróżniamy klientów według nazw firm ani wielkości imprezy. Dla nas każdy jest VIP-em.

OFEROWANE USŁUGI Imprezy firmowe: - Jubileuszowe; - Integracyjne. Organizacja koncertów i recitali. Obsługa artystyczna imprez: - Zorganizujemy występ każdego artysty, na stałe współpracujemy z Tomkiem Grdeniem, Pierwszą Poznańską Niesymfoniczną Orkiestrą Ukulele, Grupą Taneczną LunaArtis.

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY 23% 16% 11% 11% 9% 8% 22%

38

Firmy produkcyjne Finanse i ubezpieczenia Media Motoryzacja Wydawnicza Hotelarska Pozostałe

KREATORZY 2011


„DZIEŃ RODZINNY” Klient: Phoenix Contact Wielkopolska Liczba gości: 5000 OPIS EVENTU Przygotowano: logotyp imprezy, layouty materiałów informacyjnych. Całościowa produkcja wydarzenia: - Przygotowanie i realizacja unikalnego scenariusza imprezy; - Przygotowanie części artystycznej wydarzenia; - Przygotowanie terenu imprezy; - Zapewnienie cateringu dla 5000 osób; - Zabezpieczenie medyczne; - Zapewnienie atrakcji dla dzieci.

KREATORZY 2011

39


40

KREATORZY 2011


Zapytaj nas o ofertÄ™ biuro@akrat.pl KREATORZY 2011

41


DANE TELEADRESOWE ul. Szczepańska 7 31-011 Kraków T 12 421 3592 | F 12 431 1106 E office@maxmediagroup.pl I www.maxmediagroup.pl

DANE OSOBOWE

Ewa Dziedzic Grabowska ewa@maxmediagroup.pl 601 920 377 

Joanna Świeboda asia@maxmediagroup.pl 601 063 397

Katarzyna Dziedzic kasia@maxmediagroup.pl 607 922 966

KLIENCI Ambasada RP w Berlinie, Brukseli, Londynie, Sztokholmie, Aviva, Can Pack, ComArch, DOZ, ENION, General Electric, Gmina Miasto Szczecin, Johnson&Johnson, KIG, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Philip Morris, Platforma Obywatelska, PAIZ, PAP, PARP, PIU, POT, PKOL, Fair Play, PZU, Servier, TVP, Urząd Miasta Krakowa, Uzdrowisko Nałęczów, Związek Piłki Ręcznej

42

Agencja Eventowa MAX MEDIA PROFIL FIRMY MAX MEDIA to firma z 14-letnią tradycją na rynku polskim i zagranicznym. Oferujemy kompleksowe przygotowanie i realizację imprez, kreatywne rozwiązania, konkurencyjne ceny. Zajmujemy się organizacją imprez od projektu poprzez wybranie odpowiedniej lokalizacji, atrakcji artystycznych, scenografii, cateringu, oświetlenia i nagłośnienia aż do realizacji i podsumowania wydarzenia. Firmę tworzy kreatywny, zgrany zespół cechujący się rzetelnością i życzliwością wobec Klientów. Podstawą naszego sukcesu jest zaangażowanie, profesjonalizm i pasja.

MISJA FIRMY Naszym celem jest kreowanie i utrzymywanie pozytywnego wizerunku Klientów poprzez organizację imprez korporacyjnych, kulturalnych oraz promocyjnych dostosowanych do indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Pasją Max Media jest szukanie nowych możliwości i tworzenie innowacyjnych rozwiązań z zachowaniem najwyższych standardów zgodnie z naszą dewizą: POMYSŁ, REALIZACJA, EFEKT.

OFEROWANE USŁUGI Imprezy korporacyjne: - Kongresy, konferencje; - Uroczyste gale i jubileusze; - Spotkania integracyjne i motywacyjne; - Bale, bankiety; - Pikniki; - Incentive travel.

Imprezy kulturalne: - Imprezy artystyczne tj: koncerty, widowiska, spektakle; - Prezentacja i promocja Polski poza granicami kraju; - Wystawy i targi; - Imprezy sportowe.

Imprezy promocyjne: - Uroczyste otwarcia; - Imprezy promocyjne i reklamowe.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

60% 30% 10%

26% 21% 18% 15% 9% 5% 4% 2%

Imprezy korporacyjne Imprezy kulturalne Imprezy promocyjne

Instytucje publiczne Branża farmaceutyczna Branża ubezpieczeniowa i finansowa Branża tytoniowa Instytucje sportowe Media Branża metalowa Branża energetyczna

KREATORZY 2011


POLISH DESIGN - SHANGHAI Nazwa eventu: Polish Design- SHANGHAI Klient: PARP Polish Section EXPO 2010 Shanghai Rodzaj eventu: Wystawa Cel: Promocja Polski Grupa docelowa: Mieszkańcy, biznesmani, dyplomaci Szanghaju Liczba gości: 4500 OPIS EVENTU Wystawa polskiego wzornictwa w ramach udziału Polski w światowej wystawie EXPO 2010 w Szanghaju.

KONGRES AVIVA Nazwa eventu: Kongres AVIVA Klient: AVIVA Rodzaj eventu: Kongres Grupa docelowa: Managerowie, doradcy, kadra zarządzająca AVIVA Liczba gości: 800 osób OPIS EVENTU Coroczny Kongres AVIVA odbywający się w najbardziej prestiżowych obiektach dużych miast. Każdy Kongres uświetnia wieczorny bal.

CHOPIN OPEN Nazwa eventu: Chopin Open Klient: Krajowa Izba Gospodarcza Rodzaj eventu: Koncert Cel: Kulturalny, promocja muzyki Chopina Grupa docelowa: Przedstawiciele świata polityki i biznesu, VIPy, celebryci Liczba gości: 1800 osób OPIS EVENTU Koncert różnorodnych aranżacji muzyki Chopina w reżyserii A. Strzeleckiego z udziałem m.in.: L. Możdżer, U. Dudziak, A. M. Jopek, W. Malicki, Perfect, Grupa MoCarta, Trebunie Tutki, Smolik, Novika, Mika.

KREATORZY 2011

43


DANE TELEADRESOWE ul. Skromna 3A 20-704 Lublin

AKADEMIA PRZYGODA

T 81 444 4455 | F 81 441 5001 I www.akademia-przygoda.pl

DANE OSOBOWE Robert Niedziałek r.niedzialek@akademia-przygoda.pl 501 095 831 Marek Majerowski m.majerowski@akademia-przygoda.pl 501 713 141 Tomasz Klisz t.klisz@akademia-przygoda.pl 512 315 222

PROFIL FIRMY Akademia Przygoda to ponad 500 zorganizowanych eventów i 15 lat zdobywania doświadczeń w branży MICE. To również najwyższej jakości kompleksowe usługi, świadczone przez kreatywny zespół profesjonalistów w obszarze organizacji standardowych i niestandardowych wydarzeń dla firm, nie tylko pod szyldem Akademia Przygoda, ale również MovieEvent i KtoZabił?

MISJA FIRMY To kompleksowa obsługa firm, zakładająca nietuzinkową kreację oraz perfekcyjną realizację oryginalnych scenariuszy, skrojonych na miarę potrzeb i oczekiwań Klienta, a także dzielenie się z nim bogatym doświadczeniem oraz wiedzą, na bieżąco poszerzaną o nowe trendy na rynku eventowym. Takie podejście w połączeniu ze zgranym teamem, dysponującym bogatym zapleczem technicznym sprawia, że eventy, które organizujemy często przekraczają najśmielsze oczekiwania Klienta.

KLIENCI Ambasada Szwajcarii, Atel, ArcellorMittal Poland, Armstrong, Asseco Poland, Avon, Basell Orlen, Budimex, Comercial Union, DPD, E.Wedel, Emalia Olkusz, GlaxoSmithKline, Good Year, ING Nationale Nederlanden, Johnson & Johnson, Joko Cosmetics, Komisja Europejska Przestawicielstwo w Polsce, Kredyt Bank, Kruszwica S.A.,Lennox, Legg Mason, Lyreco, Metro Group, Netmedia, o2.pl, On Board, Orange, Philips, PriceWaterhouseCooper, Procter & Gamble, PZU, Broker FM (RMF FM), Scania, Signal Iduna, Skrivanek,Weishaupt, Wetzel, Żagiel S.A.;

44

OFEROWANE USŁUGI - Programy integracyjne i teambuildingowe na każdą porę roku; - Realizacje indoor i outdoor – na lądzie i na wodzie; - Gry scenariuszowe, gry miejskie; - Fabularne gry kryminalne RPG wg licencjonowanej formuły Mystery Murder i autorskiej KtoZabił?; - Animacje i wieczory tematyczne; - Niekonwencjonalne szkolenia metodą: Improv, Juggling, Mindball; - Organizacja i koordynacja akcji prospołecznych, konferencji; - Organizacja i obsługa targów i wystaw; - Kompleksowe usługi w zakresie szeroko rozumianej bazy hotelowej i konferencyjnej.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

49% 14% 11% 10% 9% 3% 2% 2%

19% 17% 16% 14% 12% 8% 6% 5% 2% 1%

TeamBuilding/Wyjazdy integracyjne Pikniki Gale jubileusze Szkolenia/Konferencje Mystery Murder Party Targi Akcje prospołeczne (CSR) Christmas Party

IT/Telekomunikacja Finanse/doradztwo finansowe Motoryzacja Budownictwo Produkcja i sprzedaż Usługi Branża ubezpieczeniowa Media Fundacje Inne

KREATORZY 2011


AKADEMIA PRZYGODA Nazwa eventu: Tylko Dla Odważnych Klient: Portal o2.pl Rodzaj eventu: Trzydniowy wyjazd integracyjny Kadra zarządzająca: Kreacja: Tomek Klisz, realizacja: Tomek Klisz, Robert Niedziałek Cel: Integracja i motywacja Grupa docelowa: Pracownicy portalu i przedstawiciele współpracujących z nim domów mediowych Liczba gości: 70 osób OPIS EVENTU Niezwykle złożony projekt, realizowany w ciągu 3 dni na terenie dwóch krajów Polski i Litwy. Zawierający w swoim programie, m.in. dwa wieczory tematyczne (pogański i horror night, z autorskimi scenariuszami, łączącymi elementy popkultury z dziedzictwem historycznym i kulturowym Warmii i Mazur w bogatej oprawie artystycznej), blok dziennych zajęć integracyjnych, realizowanych w formule kombinatu planistycznego z m.in. bungee jump, jazdą konną, rejsami statkiem, pojazdami baggy, segway, jeepami, konkurencjami linowymi i elementami RPG. Wszystko to w niezwykle klimatycznych wnętrzach i otoczeniu pokamedulskiego zespołu klasztornego nad Wigrami. Zwieńczeniem wyjazdu była wycieczka do Aquaparku w Druskiennikach na Litwie i zwiedzanie niezwykłego Gruta Park. KREATORZY 2011

45


MOVIEEVENT Nazwa eventu: Przygoda z X Muzą Klient: Good Year Rodzaj eventu: Kręcenie krótkich form filmowych w ciągu dnia, wieczorem uroczysta gala Kadra zarządzająca: Kreacja: Tomek Klisz, realizacja: Tomek Klisz, Marek Majerowski Cel: Teambuilding Grupa docelowa: Pracownicy Liczba gości: 80 osób OPIS EVENTU Po raz kolejny okazało się, że praca na planie filmowym stwarza znakomite warunki do budowania zespołu. Wspólne tworzenie filmu, poprzedzone dobieraniem kostiumów i profesjonalną charakteryzacja, dyskusje, podejmowanie decyzji pozwoliły na wyzwolenie ogromnych pokładów inwencji uczestników eventu, a późniejsza sesja feedbackowa pozwoliła na zwiększenie efektywności zajęć. Zadbaliśmy, aby nakręcony w ciągu kilku godzin materiał, przeobrazić w 6 profesjonalnie zmontowanych krótkich form filmowych, które wzbudziły zrozumiałe zainteresowanie i powszechny aplauz podczas wieczornego pokazu premierowego. Stanowił on jeden z elementów uroczystej kolacji, połączonej z Galą Oskarową. Po pokazie przyszła pora na wręczenie twórcom zasłużonych Oskarów w kilku kategoriach, a potem na świętowanie w szampańskiej atmosferze w towarzystwie Marylin Monroe, Jokera, Jacka Sparrowa, Indiana Jonesa i innych ikon kina, oczywiście w rytm największych przebojów filmowych wszech czasów. 46

KREATORZY 2011


KTO ZABIŁ Nazwa eventu: Morderstwo Milionera Klient: Międzynarodowe Biuro Tłumaczeń – Skrivanek Rodzaj eventu: Wieczorny bankiet Kadra zarządzająca: Kreacja: Agnieszka Niedziałek, realizacja: Marek Majerowski, Tomek Klisz Cel: Poprawa relacji w zespole, dobra zabawa i integracja Grupa docelowa: Pracownicy Liczba gości: 45 osób OPIS EVENTU Uczestnicy tej niebanalnej formy rozrywki i integracji wzięli udział w niezwykłej fabularyzowanej formie gry grupowej, gdzie intryga rodem z najlepszych powieści kryminalnych była motorem napędowym w walce o duże pieniądze. Dzięki pomocy naszych specjalistów od charakteryzacji i kostiumów wcielenie się w przypisane role nie przysporzyło żadnych problemów uczestnikom, którzy bawili się świetnie, wykazując nieprzeciętne zdolności aktorskie i detektywistyczne.

KREATORZY 2011

47


DANE TELEADRESOWE ul. Bartoszycka 25A 04-923 Warszawa

Alternatywa Design

E biuro@alternatywaevents.pl I www.alternatywaevents.pl

DANE OSOBOWE Justyna Rahm-Retka General manager justyna@alternatywaevents.pl 509 555 565

PROFIL FIRMY Produkcja scenografii eventowej i telewizyjnej. Dysponujemy własną halą produkcyjną, zapleczem transportowym, a przede wszystkim nieskończoną ilością pomysłów. Współpracujemy z najlepszymi scenografami.

OFEROWANE USŁUGI - Projektowanie; - Produkcja i montaż scenografii i zabudowy targowej. KLIENCI Twój Styl, Pani, Mam dziecko, Świat kobiety, Chanel, European Licensing Company (Cartoon Network, Warner Bros), SiroScan, Chłopaki na taśmie, Galileo, Canal +, Piąta strona nieba, Rozmównica, Na Walizkach, Totus Tuus, charytatywny koncert gospel Mietka Szcześniaka w Kielcach, Z lotu ptaka, Kobieta cafe, Kamasutra, Pytanie na śniadanie, Superstacja (kompleksowa obsługa scenograficzna wszystkich studiów oraz Informacji), MALEMAN, fundacja 777 – coroczna edycja Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej (Spodek, Katowice)

48

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

65% 45%

80% 20%

Scenografia eventowa Scenografia telewizyjna

Media Pozostali

KREATORZY 2011


KREATORZY 2011

49


DANE TELEADRESOWE ul. Bartoszycka 25A 04-923 Warszawa

Alternatywa Events

E biuro@alternatywaevents.pl I www.alternatywaevents.pl

DANE OSOBOWE Justyna Rahm-Retka General manager justyna@alternatywaevents.pl 509 555 565 Agnieszka Grzybowska Event manager agnieszka@alternatywaevents.pl 501 314 114 Joanna Markowska-Fajto Event manager joanna@alternatywaevents.pl 515 251 253

PROFIL FIRMY Agencja eventowa; pomagamy klientom na każdym etapie realizacji projektu: od pomysłu, poprzez realizację, do końcowej ewaluacji.

MISJA FIRMY Kompleksowa realizacja: - Gali; - Jubileuszy; - Wyjazdów integracyjnych; - Imprez firmowych, szkoleń; - Konferencji; - Sympozjów i kongresów; - Akcji promocyjnych i wystaw targowych; - Prezentacji produktów i konferencji prasowych; - Wyjazdów typu incentive; - Imprez dla dzieci i pikników; - Bankietów; - Imprez masowych; - Pokazów mody.

KLIENCI Twój Styl, Pani, Mam dziecko, Świat kobiety, Chanel, SiroScan, European Licensing Company (Cartoon Network, Warner Bros), Deloitte, Adobe, MALEMAN

50

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

45% 25% 10% 10% 5% 5%

65% 15% 10% 10%

Gale i jubileusze Konferencje i kongresy Pokazy mody Imprezy firmowe Wyjazdy typu incentive Imprezy masowe

Media Kosmetyki Usługi Pozostali

KREATORZY 2011


DOSKONAŁOŚĆ MODY 2010 Klient: Miesięcznik Twój Styl Rodzaj eventu: Uroczysta gala z pokazem mody i bankiet Cel: Celem imprezy jest wręczenie nagród zwycięzcom plebiscytu ogłaszanego corocznie przez miesięcznik Twój Styl; jury ocenia damskie i męskie popularne, ekskluzywne i superekskluzywne ubrania, bieliznę, stroje kąpielowe, buty, biżuterię, zegarki oraz akcesoria firm polskich i zagranicznych obecnych na polskim rynku Grupa docelowa: Przedstawiciele świata mody, mediów, agencji reklamowych, celebryci Liczba gości: Ok. 700 osób OPIS EVENTU Gala Doskonałość Mody Twojego STYLU to prestiżowe i oczekiwane wydarzenie w świecie mody, które zawsze gromadzi przedstawicieli firm modowych i kosmetycznych, projektantów, stylistów, dziennikarzy mody, aktorów, piosenkarzy, celebrytów. Gala zamykająca ostatnią edycję plebiscytu odbyła się w Soho Factory (Warszawa, ul. Mińska 25); tegorocznej uroczystości towarzyszył pokaz mody kolekcji wiosna/lato 2011 marki Marella. Naszym zadaniem było kompleksowe przygotowanie oraz realizacja imprezy w tym: opracowanie spójnej koncepcji wydarzenia, wybór lokalizacji, akredytacje dla dziennikarzy, projekt, wydruk i dystrybucja zaproszeń, zapewnienie wysokiej klasy sprzętu multimedialnego, nagłośnieniowego i oświetleniowego, opracowanie scenografii, reżyseria wydarzenia, wybór choreografa, reżyseria i realizacja pokazu mody, oprawa artystyczna gali (prowadzący), obsługa logistyczna/techniczna imprezy, animacje/wizualizacje, współpraca produkcyjna z telewizją, wybór cateringu i nadzór nad pracą kelnerów, współpraca ze sponsorami. KREATORZY 2011

51


DANE TELEADRESOWE Guzowy Piec 17 11-036 Gietrzwałd

Andersland Sp. z o.o.

T 89 513 1218 wew. 17 E info@andersland.pl I www.andersland.pl

DANE OSOBOWE Dział: marketing

KLIENCI AndersLand od wielu lat funkcjonuje na rynku turystycznym jako organizator spotkań biznesowych, konferencji oraz wszelkiego rodzaju imprez integracyjnych. Dajemy możliwość spędzenia mile i aktywnie wolnego czasu przede wszystkim na Warmii i Mazurach dla grup zorganizowanych oraz osób prywatnych.

PROFIL FIRMY Wieczory tematyczne, gry terenowe czy konkurencje teambuildingowe tworzone są indywidualnie na potrzebę każdego Klienta, a bogata własna baza sprzętowa pozwoli spełnić nawet najskrytsze i często ekstremalne marzenia.

MISJA FIRMY W tej branży rzeczy niemożliwe wykonywane są natychmiast – po cuda trzeba zgłosić się do AndersLand. Tak pokrótce można określić naszą działalność. Na przestrzeni wielu lat funkcjonowania na rynku eventowym stworzyliśmy ściśle wyselekcjonowany i zgrany Zespół. Kreatywni i profesjonalni instruktorzy dbają o każdy szczegół. Tu nie ma miejsca na przypadki – my działamy z niekończącą się z pasją i ogromnym zapałem. Każda nasza oferta jest tworzona indywidualnie, zgodnie z predyspozycjami i potrzebami Klienta. Jest niczym „Szyta na Miarę” .

OFEROWANE USŁUGI - Zabawy integracyjne dla firm i klientów indywidualnych; - Pikniki i festyny; - Gry scenariuszowe; - Kompleksowe wyjazdy szkoleniowe wraz z elementami integracji i cateringiem; - Pojedyncze stanowiska na imprezach masowych; - Wieczory kawalerskie, panieńskie, imprezy okolicznościowe dla grup.

52

Nasza specjalność to: - Parki linowe: Stare Jabłonki i Guzowy Piec; - Gry terenowe; - Teambuilding – gry i zabawy grupowe; - Jaskinia Hazardu – Kasyno; - Wieczory stylizowane; - Strzelectwo i paintball; - Quady i off-road samochodami 4x4; - I wiele innych, które długo by wymieniać...

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

70% 30%

35% 25% 20% 20%

Klienci biznesowi Klienci indywidualni

Branża finansowa i ubezpieczeniowa Branża medyczna Branża informatyczna i telekomunikacyjna Inne

KREATORZY 2011


EVENT W FORMIE PIKNIKU Z ELEMENTAMI RYWALIZACJI Klient: Międzynarodowe biuro podróży, lider w organizacji wypoczynku w Turcji Rodzaj eventu: Piknik Cel: Promocja usług międzynarodowego biura podróży Grupa docelowa: Kontrahenci z Polski oraz Europy Liczba gości: 350 OPIS EVENTU Byliśmy organizatorem eventu dla międzynarodowego biura podróży, lidera w organizacji wypoczynku w Turcji, którego celem była promocja usług na rok 2010. Uczestnicy to kontrahenci z Polski oraz Europy w liczbie 350 os. Event miał formę pikniku z elementami rywalizacji. Grupa została podzielona na mniejsze, z czego jedna chodziła po parku linowym, druga korzystała ze ścianki wspinaczkowej. Kolejna grała w paintball, inna jeździła na quadach, a najodważniejsi pojechali na off-road samochodami terenowymi na specjalnie do tego przygotowanym terenie. Dzień zakończył się uroczystą kolacją, podczas której Goście mieli możliwość zagrania w naszej Jaskini Hazardu w takie gry jak: Ruletka, Black Jack czy Poker.

MANEWRY WOJSKOWE Klient: Światowy lider kontroli temperatury w transporcie Rodzaj eventu: Impreza plenerowa Cel: Integracyjny Grupa docelowa: Kontrahenci z Polski Liczba gości: 200 OPIS EVENTU Innym eventem, który zorganizowaliśmy dla światowego lidera kontroli temperatury w transporcie była całodniowa impreza plenerowa pt. „Manewry wojskowe” dla 200 os. Tu każdy nauczył się działać w zespole poznając przy tym trudny wojskowy byt oraz ubawił się wykonując zadania teambuildingowe i grając w paintballa. KREATORZY 2011

53


DANE TELEADRESOWE ul. Jana Pawła II 26E 62-510 Konin

ARTMANN

T 63 249 1444 | F 63 246 5656 I www.artmann.pl

PROFIL FIRMY ARTMANN – to grupa artystyczna zajmująca się realizacją programów rozrywkowych i zajęć integracyjnych dla firm.

DANE OSOBOWE

Agata Sikorska biuro@artmann.pl 691 400 020

KLIENCI Paleta naszych klientów jest bardzo szeroka: od znanych firm i marek poczynając (Siemens, Kompania Piwowarska, Fiat Auto Polska), poprzez huty, kopalnie, elektrownie, a na małych firmach kończąc. Jesteśmy bezpośrednim wykonawcą programów, dlatego duże grono klientów stanowią także organizatorzy eventów (biura podróży, agencje reklamowe, hotele, restauracje).

54

Dysponujemy własnym zapleczem: nagłośnieniem, oświetleniem, dekoracjami, kostiumami oraz doświadczoną kadrą: koordynatorów imprez, konferansjerów, animatorów, fordanserek, tancerzy i tancerek, techników scenicznych, DJ-ów, choreografów i scenarzystów.

MISJA FIRMY Misja grupy artystycznej ARTMANN opiera się na trzech słowach: ROZRYWKA, PRZYGODA, INTEGRACJA. Jesteśmy po to by bawić, by tworzyć płaszczyznę do pozytywnych i bliskich relacji między zaproszonymi gośćmi, które zapadną długo w pamięci.

OFEROWANE USŁUGI ARTMANN realizuje imprezy dla pracowników oraz kluczowych klientów, przeprowadza zajęcia integracyjne i motywacyjne, prowadzi pikniki (zarówno małe na kilkadziesiąt osób, jak również na kilka tysięcy osób), otwarcia nowych zakładów oraz animacje wspierające sprzedaż i promocję. Ważnym elementem oferty są także tzw. imprezy kalendarzowe (np. mikołajkowe, andrzejkowe).

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

25% 20% 20% 15% 20%

20% 15% 15% 10% 10% 10% 10% 10%

Imprezy tematyczne Imprezy integracyjne i motywacyjne Imprezy piknikowe Imprezy sportowe Wsparcie działań promocyjnych, wynajem sprzętu

FMCG Hotele, Restauracja Branża medyczna Agencje eventowe Przemysł, energetyka Branża finansowa i ubezpieczeniowa Branża samochodowa Inne

KREATORZY 2011


„DOOKOŁA ŚWIATA”, „BABY, ACH TE BABY!”, „NASA EKIPA”, „AKADEMIA STRAŻACKA”, „7 WSPANIAŁYCH”, „OSKAROWA NOC”, „NOC W LAS VEGAS” i wiele innych doskonałych programów: integracyjnych, rozrywkowych i piknikowych.

Ze względu na zbliżające się w Polsce EURO 2012 zapraszamy do udziału w programach sportowych: turniejach piłkarskich, olimpiadach, pokazach mistrzów sportu oraz w specjalnym programie PIŁKARSKI POKER.

KREATORZY 2011

55


DANE TELEADRESOWE ul. Zielna 39, 11 p. budynek warszawskiej PAST-y 00-108 Warszawa T 22 654 4205 | F 22 654 6622 E boom@boom.com.pl I www.boom.com.pl

DANE OSOBOWE Violetta Lubacz v.lubacz@boom.com.pl 608 310 311 Wiesława Kubaczewska w.kubaczewska@boom.com.pl 600 485 648

KLIENCI „AKogo?” Fundacja Ewy Błaszczyk, Altadis Polska, Amway Polska Sp. z o.o., BGŻ S.A., Boehringer Ingelheim Sp. z o.o., Cisco Systems Poland, Euro Bank SA, Fortis Bank, Fujitsu Siemens Computers Sp. z o.o., GlaxoSmithKline, Honda Polska, House of Prince Poland S.A., IBM Polska Sp. z o.o., Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o., Johnson&Johnson, Komatsu Poland Sp. z o.o., La Roche Posay, L’Oréal Polska Sp. z o.o., MasterCard, Metro Warszawskie Sp. z o.o., Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Nestle Polska S.A., Nokia Siemens Networks, Nycomed Polska Sp. z o.o., Orbis Grupa Hotelowa, PKN Orlen SA, PolCard SA, Polpharma Sp. z o.o., Procter&Gamble, PROFARM Sp. z o.o., Progress Software, Radio Zet, Renault Polska Sp. z o.o., Rotary Club, Sanofi – Aventis Sp. z o.o., Schering-Plough Polska Sp. z o.o., Scott Wilson Ltd, Sodexho Polska, Statoil Polska, Stowarzyszenie Zdrowe Płuca, Władza Wdrażająca Programy Europejskie, Whirlpool Polska Sp. z o.o., VICHY, Zielona Budka.

56

BOOM Bardzo Oryginalna Oferta Marketingowa PROFIL FIRMY Jesteśmy agencją eventowo-marketingową. Działamy nieprzerwanie od 1989 roku. To już 20 lat doświadczeń w realizacji różnorodnych projektów. W branży MICE czujemy się jak ryby w wodzie zaś off marketing kochamy za samą jego naturę. Należymy do Warszawskiej Izby Turystycznej i posiadamy Licencję Organizatorów oraz Pośredników Turystycznych nr 1076 – wystawioną przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, co prowokuje nas do coraz śmielszych i dalszych podróży, zawodowo i prywatnie. Zrealizowaliśmy setki konferencji, programów lojalnościowych, spotkań biznesowych, kongresów, wieczorów inauguracyjnych, otwarć, akcji ambientowych, incientive, koncertów, akcji charytatywnych, promocji, wernisaży, ostatnio akcji woluntarystycznych, etc. Angażujemy się społecznie – pro bono – od początku działalności firmy. Co roku sami inicjujemy lub – jako partner – współtworzymy wydarzenia o takim charakterze. Jesteśmy związani z Fundacją Polskiego Państwa Podziemnego i budynkiem PAST-y, gdzie mieści się również nasze biuro. Organizujemy i zdobywamy partnerów dla naszych akcji w przestrzeni miejskiej np. przy akcji Syrenka 2009 – usypywanie barwnej Syrenki Warszawskiej wraz z mieszkańcami stolicy na placu przed Operą Narodową w Warszawie.

MISJA FIRMY „POTRAFIMY ZMIENIAĆ RZECZYWISTOŚĆ istniejemy fragmentarycznie w każdej produkcji powiązani we wzory jak tlen z wodorem składamy oferty z naszych myśli jak puzzle tworząc eklektyczne kombinacje nas samych”.

OFEROWANE USŁUGI Organizujemy: - Konferencje i szkolenia; - Spotkania prasowe; - Kongresy oraz prezentacje nowych produktów; - Eventy okolicznościowe (m.in.: otwarcia, jubileusze, team building); - Działania sprzedażowo-promocyjne, lojalnościowe; - Happeningi oraz eventy w przestrzeni publicznej; - Uczestniczymy w akcjach pro bono.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

50% 10% 20% 10% 5% 5%

50% 25% 5% 5% 5% 5% 5%

Eventy Programy lojalnościowe Spotkania biznesowe Incentive Promocje Inne

Firmy farmaceutyczne Firmy kosmetyczne Bankowość Marketing i media Administracja państwowa Pro bono Inne

KREATORZY 2011


AKCJA WOLONTARYSTYCZNA; 1 GRUDNIA 2010; 10 LOKALIZACJI, WARSZAWA Klient: Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. Rodzaj eventu: Wolontariat pracowniczy Kadra zarządzająca: Violetta Lubacz Grupa docelowa: Pracownicy firmy BI Liczba gości: 300 OPIS EVENTU W ramach wolontariatu pracowniczego blisko trzystu pracowników firmy Boehringer Ingelheim w Polsce postanowiło zmienić otaczający ich świat. Pełni sił, woli pracy i zapału udali się w dziesięć lokalizacji na terenie całej Warszawy, gdzie w mniejszych zespołach z zaangażowaniem i poświęceniem nieśli swoją pomoc. Wśród beneficjentów akcji znalazły się szpitale, szkoły, fundacje wspierające dzieci i młodzież w trudnej sytuacji, dom dziecka oraz ogród zoologiczny. Przez blisko 4 godziny remontowali, odbudowywali, naprawiali, malowali oraz dekorowali pokoje, korytarze, jadalnie, sale, ściany i sufity. Akcja zakończyła się podsumowaniem dnia, na którym uczestnicy mogli obejrzeć efekty prac poszczególnych zespołów podczas pokazu zdjęć i filmu.

SYRENKA JEST GRANA; DZIEŃ DZIECKA 1 CZERWCA 2009; PLAC TEATRALNY, WARSZAWA Klient: Mieszkańcy Warszawy Rodzaj eventu: Happening w przestrzeni publicznej o charakterze pro bono Kadra zarządzająca: Violetta Lubacz, Anna Grochulska, Wiesława Kubaczewska Cel: Integracja i wspólne tworzenie wizerunku symbolu stolicy Grupa docelowa: Mieszkańcy Warszawy, turyści Liczba gości: Ok. 1000 osób KREATORZY 2011

OPIS EVENTU Wspólnie z warszawiakami, organizacjami społecznymi, szkołami, mediami, politykami oraz artystami – usypywaliśmy z różnokolorowego piasku 35-metrowej wysokości wizerunek Syrenki Warszawskiej; zużyliśmy 10 ton kwarcowego piasku w 21 kolorach; Happeningowi towarzyszyły m.in. pokazy edukacyjne i występy artystów; Zabawę zakończyło wspólne zdjęcie twórców Syrenki wykonane z „lotu ptaka”. 57


WYJĄTKI Z REALIZACJI KONGRESÓW Klient: IBM, Nycomed Polska, GSK Rodzaj eventu: Kongresy Liczba gości: 300 – 1000 osób OPIS EVENTU Kompleksowe produkcje wydarzeń. Do zadań agencji należało min.: Stworzenie i realizacja unikalnej koncepcji wydarzenia; Zapewnienie zaplecza technicznego, cateringowego, logistycznego na najwyższym poziomie; Wykorzystanie różnorodnych form przekazu oraz najnowszych technik multimedialnych w części zarówno merytorycznej, jak i artystycznej; Zapewnienie spójnych z tematem wydarzenia, atrakcji towarzyszących Kongresowi.

AUKCJA CHARYTATYWNA „OBUDŹMY SIĘ DO DZIAŁANIA” MARZEC 2011 Klient: Sanofi – Aventis Sp. z o.o. Rodzaj eventu: Aukcja charytatywna na rzecz fundacji „AKOGO?” Cel: Przekazanie środków ze sprzedaży obrazów na wyposażenie Kliniki „Budzik” Miejsce eventu: Hotel Le Meridien Bristol w Warszawie Liczba gości: 150 osób OPIS EVENTU Pomysłodawcą akcji „Obudźmy się do działania” jest BOOM, inicjatorem firma Sanofi – Aventis. Ta współpraca zaowocowała powstaniem kalendarza na rok 2011 o tym samym tytule. Znalazły się w nim reprodukcje 12 obrazów wybitnych polskich artystów: : Mariusza Stawarskiego, Marianny Sztymy, Józefa Wilkonia, Agaty ENDO Nowickiej, Piotra Fąfrowicza, Joanny Szachowskiej, Mieczysława Wasilewskiego, Waldemara Jerzego Marszałka, Andrzeja Pągowskiego, Wiktora Sadowskiego, Tomasza Sętowskiego i Waldemara Świerzego. Prace te, to 12 miesięcy symbolizujących przebudzenie ze snu i szansę na powrót do działania pacjentom pogrążonym w śpiączce, spięte w jeden rok nadziei. Tematyka jest oczywiście nie przypadkowa, bowiem beneficjentem akcji jest Fundacja Ewy Błaszczyk AKOGO. Na aukcji licytowane były oryginały obrazów, dochód ze sprzedaży został przeznaczony na wyposażenie powstającej dzięki wsparciu Fundacji AKOGO? Kliniki „Budzik”. Aukcję poprowadziła Grażyna Torbicka oraz Marek Grzybowski.

58

KREATORZY 2011


SALE Z WIDOKIEM NA 4 STRONY ŚWIATA Klient: Może Twoja Firma? Rodzaj eventu: Miejsce idealne na konferencje prasowe, spotkania biznesowe, szkolenia, wernisaże Liczba gości: 5-80 osób OPIS EVENTU 2 nietypowe sale konferencyjne w samym sercu Warszawy z tarasem na 4 strony świata. Sala Heaven i Earth. Sala Earth: wielkość 60 m², możliwość zaciemnienia, nagłośnienie, dostęp do Internetu, klimatyzacja, sala do 60 osób, możliwość dogodnej aranżacji. Sala Heaven: wielkość 24 m², dostęp do Internetu, klimatyzacja, możliwość aranżacji na sesje, gabinet, sala do 20 osób. Kameralna atmosfera, oryginalny wystrój, wysmakowany styl. Catering dopasowany do okoliczności i charakteru wydarzenia. Gościli u nas: Norman Davis, Władysław Bartoszewski, Lech Kaczyński, Jolanta Kwaśniewska, Magdalena Środa, Jarosław Kret, Beata Pawlikowska, Anna Mucha, Maciej Maleńczuk, Irvin Kershner oraz wielu innych. Zapraszamy. KREATORZY 2011

59


DANE TELEADRESOWE ul. Cybernetyki 2, budynek 2, piętro 2 02-677 Warszawa I www.cybernetyki222.pl

DANE OSOBOWE Aleksandra Frąszczak a.fraszczak@cybernetyki222.pl 601 461 645 Marcin Majewski m.majewski@cybernetyki222.pl 601 261 030

Centrum Cybernetyki 2.2.2 PROFIL FIRMY Centrum Cybernetyki 2.2.2 to ciekawe alternatywne miejsce organizowania konferencji i imprez firmowych. Naszymi Klientami są ci, którym zależy na nowoczesnym, artystycznym i designerskim klimacie wnętrza. Organizatorami imprez są agencje reklamowe, eventowe, firmy, jak również osoby prywatne. Przygotowane przez nas eventy wyróżniają się niepowtarzalnym klimatem. Zapewniamy profesjonalne podejście i kreatywność w przygotowaniu powierzonych zadań. Loftowe wnętrze o powierzchni ponad 450 m² było kiedyś magazynem. Na drugie piętro budynku wjeżdżamy towarową windą obsługiwaną przez prawdziwego windziarza. To unikalny motyw do wykorzystania również w czasie organizowanych imprez. Dziś Centrum Cybernetyki 2.2.2 jest lubianym miejscem spotkań ludzi ze świata mody, sztuki i designu, jak też organizowania imprez, konferencji czy pokazów. Surowy charakter wnętrza sprzyja organizowaniu imprez w modnym stylu nowojorskiego loftu. Otwarta przestrzeń daje wiele możliwości aranżacji i zachęca do organizowania ciekawych wydarzeń. Centrum Cybernetyki to przestrzeń, gdzie pracują ludzie oddani kreatywności, swobodzie twórczej i wyrafinowanemu smakowi. Jednocześnie wiemy, jak ważny dla Klienta jest komfort najwyższej jakość przygotowania i obsługi. Dlatego nasze eventy są wyjątkowe.

MISJA FIRMY Naszym celem jest oferowanie Klientom usług opartych na naszej kreatywności, przy zachowaniu najwyższej jakości.

OFEROWANE USŁUGI Centrum Cybernetyki 2.2.2 w zależności od sytuacji dostosowuje się do potrzeb imprez firmowych, konferencji czy salonu spotkań dla mniejszych grup w komfortowych warunkach. Oferujemy pełne zaplecze organizacyjne jak również obsługę medialną, event marketing i PR dla marek modowych i designu. Nasz team kreatywny może zaproponować Państwu oryginalny scenariusz eventu, który na długo pozostanie w pamięci.

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY 45% 30% 15% 10%

60

Promocje i eventy Imprezy firmowe Plany zdjęciowe i sesje fotograficzne Inne

KREATORZY 2011


fot. Karol Tomaszewski Vidoq Studio

Imprezy organizowane w Centrum Cybernetyki 2.2.2 mają niepowtarzalny charakter, który zawdzięczają nietuzinkowym wnętrzom i ich aranżacjom. Przy pomocy oświetlenia czy też drobnych elementów scenograficznych można tu realizować bardzo ciekawe eventy, takie jak np. pokazy mody, prezentacje, konferencje, imprezy firmowe, warsztaty, sesje zdjęciowe, itp.

KREATORZY 2011

61


DANE TELEADRESOWE ul. Alfreda Dauna 70 30-629 Kraków T 12 631 2591 | F 12 631 2590 E biuro@cma.pl I www.cma.pl

DANE OSOBOWE Krzysztof Paradowski Manager Działu Sprzedaży i Marketingu krzysztof.paradowski@cma.pl 501 178 516

KLIENCI Capgemini Polska, Philip Morris Polska, Philip Morris International, Urząd Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Pilkington, Danone S.A., Gegenbauer Polska, Emmerson Lumico, Deutche Bank, Comarch, Leroy Merlin, ING Bank Śląski, PPI – ETC, Coty, Janssen – Cilag, Telekomunikacja Polska SA, IBM, Grupa Żywiec SA, Wyborowa SA, Polska Grupa Energetyczna SA, BP Polska, Makro Polska, Pliva Kraków, Viessmann, L’Oreal, Valeo Autosystemy, Nidec Co., Sheraton Kraków, Radisson Kraków, Qubus Kraków, Holiday Inn Kraków, Maniewski Hair&Body, Ramirent, Danone, Apollo Film, Shell, Nidec, Igepa, Bruk-bet, Coca-Cola, Nature’s Sunshine, Opera Krakowska, MSZ, Woodward, Lindner, Daf, Royal Canin, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Politechnika Krakowska i wielu innych.

Concept Music Art Sp. z o.o. PROFIL FIRMY Concept Music Art Sp. z o.o. jest firmą, która zajmuje się kompleksową organizacją i realizacją wszelkich eventów. Jest zgranym zespołem kreatywnych i doświadczonych profesjonalistów, którzy od ponad 10 lat zapewniają usługi na najwyższym poziomie. Posiadamy własne szerokie zaplecze techniczne w zakresie: estrady, nagłośnienia i oświetlenia, konferencji i multimediów, a także cateringu. Dzięki temu że firma podzielona jest na kilka działów pozwala nam to specjalizować się w wielu dziedzinach takich jak: eventy, konferencje, kongresy, bankiety, imprezy firmowe, koncerty, akcje promocyjne, imprezy plenerowe, imprezy masowe, imprezy integracyjne, targi i wystawy oraz pokazy mody.

MISJA FIRMY Zapewnienie profesjonalnych usług dla naszych klientów, zgodnych z ich potrzebami, przy pomocy zgranego zespołu oraz najnowocześniejszego i niezawodnego sprzętu.

OFEROWANE USŁUGI Organizacja eventów począwszy od koncepcji po realizację. Obsługa techniczna w zakresie: - DZIAŁ ESTRADY: nagłośnienie, oświetlenie, konstrukcje sceniczne i zadaszenia; - DZIAŁ MULTIMEDIÓW: ekrany diodowe, bezszwowe ściany video, monitory LCD, systemy realizacji wizji, ekrany i projektory; - DZIAŁ KONFERENCJI: systemy dyskusyjne, systemy tłumaczeń symultanicznych, systemy videokonferencyjne, systemy telekonferencyjne; - DZIAŁ CATERINGU: obsługa cateringowa wszelkich wydarzeń, sprzęt cateringowy, meble cateringowe, logistyka.

RODZAJE ZLECEŃ 35% 20% 20% 15% 5% 5%

62

Obsługa wydarzeń Koncerty Konferencje Eventy Produkcja audio-wizualna Inne

KREATORZY 2011


KONGRES LUDZIE I RELIGIE Klient: Community of Sant’Egidio Rodzaj eventu: Kongres Kadra zarządzająca: Zespół Concept Music Art Cel: „Budowanie trwałego pokoju na ziemi” Liczba gości: 3000

KRAKOWSKA GALA MISTRZÓW SPORTU

OPIS EVENTU Przez trzy dni podczas 24 paneli dyskusyjnych w 12 lokalizacjach blisko 3 tys. przedstawicieli religii ze wszystkich kontynentów, w tym ok. 500 liderów religijnych, prezydenci, premierzy, ambasadorzy, naukowcy omawiali polityczne, społeczne i kulturowe problemy naszych czasów oraz rolę religii świata w ich rozwiązywaniu. Firma Concept Music Art odpowiedzialna była za kompleksową realizację przedsięwzięcia, począwszy od zapewnienia infrastruktury konferencyjnej w 12 lokalizacjach, scenę z nagłośnieniem, oświetleniem, ekranami diodowymi, realizacją wizji na krakowskim Rynku Głównym, ekranami diodowymi w Łagiewnikach i Oświęcimiu, cateringiem dla 500 VIPów w ogrodach Muzeum Archeologicznego.

Klient: Urząd Miasta Krakowa Rodzaj eventu: Gala Kadra zarządzająca: Zespół Concept Music Art Cel: Wyróżnienie najlepszych sportowców Małopolski w roku 2010 Liczba gości: 400 OPIS EVENTU Coroczne spotkanie Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego z najlepszymi krakowskimi sportowcami, trenerami i działaczami sportowymi, którzy w 2010 roku sięgnęli po medale Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, zdobyli tytuł Mistrza Polski, a także godnie reprezentowali Kraków na międzynarodowych arenach sportowych. Firma Concept Music Art jako producent Gali zapewniła nagłośnienie, oświetlenie, scenę, konstrukcje pod ekrany, ekrany diodowe, rzutniki multimedialne, realizację wizji, scenografię, projekty graficzne materiałów promocyjnych. KREATORZY 2011

63


DANE TELEADRESOWE ul. K. Szałasa 9A 60-408 Poznań

CUBE Promotion

T 61 843 6015 | F 61 843 6015 E biuro@cubepromotion.pl I www.cubepromotion.pl I www.facebook.com/cubepromotion

DANE OSOBOWE

PROFIL FIRMY Jesteśmy agencją reklamową wyspecjalizowaną w event marketingu. Pomagamy markom zaistnieć tam, gdzie mogą zbudować pozytywną relację z konsumentami. Tworzymy wydarzenia, które zapadają w pamięć.

MISJA FIRMY Niewiele osób na świecie może z czystym sumieniem przyznać, że robi w życiu to, co daje im prawdziwą satysfakcję. Bartłomiej Tomczak bartlomiej.tomczak@cubepromotion.pl 603 556 655

Zespół Cube Promotion to ekipa pasjonatów, dla których każdy nowy projekt to wyzwanie. Pozytywnie zaskakujemy klientów oraz gości naszych eventów. Mamy umiejętności, pasję i dobre pomysły. Naszym celem jest zdobycie pozycji lidera w branży eventowo-promocyjnej.

KLIENCI Imperial Tobacco Polska S.A.: West, Davidoff. PepsiCo: Schweppes. Diageo Polska: J&B, Smirnoff Black, Johnnie Walker, Bailey’s. Kompania Piwowarska: Pilsner Urquell, Żubr.

OFEROWANE USŁUGI Zajmujemy się kompleksową realizacją projektów eventowych – od nowatorskiej koncepcji kreatywnej, do ich sprawnej realizacji. Specjalizujemy się w promocji i dystrybucji marek w kanale HoReCa. Mamy także doświadczenie w realizacji imprez na dużą skalę.

RODZAJE ZLECEŃ 50% 30% 15% 5%

64

Eventy i akcje promocyjne w HoReCa Eventy i akcje specjalne Programy lojalnościowe i dystrybucja w HoReCa Kreacja i produkcja materiałów POS

KREATORZY 2011


J&B GARAGE PARTY Klient: Diageo Polska Rodzaj eventu: Specjalny Kadra zarządzająca: Maciej Hernes, Bartłomiej Tomczak Cel: Pokazanie imprezowego charakteru marki Grupa docelowa: Konsumenci Liczba gości: Ponad 2000 OPIS EVENTU Event wyprodukowany przez CUBE Promotion zgromadził wielu miłośników dobrej rozrywki, którzy przez całą noc bawili się do dźwięków serwowanych przez światowej klasy didżejów – Alexa Metrica, D.I.M, Evil Nine i czołówkę warszawskiej sceny – Kosakota, Otto i Boy Division. Impreza J&B była pierwszym wydarzeniem na taką skalę, na którego potrzeby udostępniono wnętrza garażu pod zabytkowym Hotelem Europejskim. Zespół CUBE Promotion, na jedną noc zamienił tę surową przestrzeń w najważniejszy parkiet taneczny Warszawy. Za organizację J&B Garage Party otrzymaliśmy nagrodę Nocnego Marka 2010 od magazynu Aktivist. KREATORZY 2011

65


SCHWEPPES Klient: PepsiCo Rodzaj eventu: Cykl Eventów – termin realizacji listopad/grudzień 2010 Cel: Budowanie świadomości marki Grupa docelowa: Konsumenci klubów premium Liczba gości: W zależności od lokalu

66

OPIS EVENTU Dla marki Schweppes wyprodukowaliśmy i przeprowadziliśmy cykl 10 eventów w największych polskich miastach. Podczas tych eventów konsumenci mieli okazję poznać napoje Schweppes nie tylko jako soft drink a także jako świetny mixer do ulubionych drinków, które były serwowane przez profesjonalnego barmana w wyjątkowym barze Schweppes.

KREATORZY 2011


THE NIGHT IS IN YOUR HANDS Klient: Diageo Rodzaj eventu: Imprezy w kanale HoReCa Cel: Zwiększenie świadomość marki Grupa docelowa: Konsumenci Liczba gości: W zależności od wielkości lokalu OPIS EVENTU The Night is in Your Hands to cykl eventów w lokalach premium w całej Polsce. Celem akcji jest budowa wizerunku SB jako stylowej i modnej marki. Podczas eventów promujemy Smirnoff Black w clear shotach oraz z dodatkami. Alkohol serwowany jest w wyjątkowy sposób przez piękne hostessy. Nasza agencja była odpowiedzialna za wymyślenie konceptu oraz pełną realizację projektu. KREATORZY 2011

67


DANE TELEADRESOWE ul. Sznelowiec 10 43-200 Pszczyna T 0 800 104 504 | T 605 264 638 E imprezy@dart-pol.pl I www.dart-pol.pl

DANE OSOBOWE Marcin Myśliwiec marcin@dart-pol.pl 605 264 638

KLIENCI Klienci korporacyjni: PZU S.A., KGHM, Hydrobudowy S.A., PGNiG S.A., Ramirent S.A., Bank BGŻ, Deutsche Bank PBC S.A., PGE Elektrownia Opole S.A., UM Bydgoszcz, UM Katowice i wiele innych. Klienci hurtowi (sprzedaż z rabatem handlowym): agencje eventowe, hotele, centra rozrywek, obiekty konferencyjne i rekreacyjne.

DART-POL S.C. PROFIL FIRMY Firma Dart-Pol powstała w marcu 1999 roku i od początku działalności zajmuje się organizowaniem imprez integracyjnych. W naszej ofercie znajdą Państwo ponad 500 urządzeń rozrywkowych. Zapewniamy profesjonalną obsługę urządzeń, animatorów zabaw, konferansjerów, hostessy. Oferujemy wiele ciekawych scenariuszy imprez. W czasie organizowania imprez zachowujemy wysokie standardy bezpieczeństwa. Cała obsługa ukończyła specjalistyczne kursy. Urządzenia są wykonane przez czołowych europejskich producentów i uzyskały polskie certyfikaty bezpieczeństwa. Stawiamy też nacisk na estetykę urządzeń. Nasza firma ma mocną pozycję na rynku, daliśmy się poznać jako solidny partner w interesach. Dzięki zachowaniu odpowiednich procedur mamy 100% powtarzalności świadczonych usług. Dysponujemy rozbudowanym zapleczem logistycznym dzięki czemu organizujemy ponad 1000 wydarzeń rocznie. O jakości świadczonych przez nas na najwyższym poziomie usług świadczą otrzymane certyfikaty: „Solidna Firma 2009”, „Solidna Firma 2010” oraz „Firma Roku 2010”. Zachęcamy Państwa do współpracy z naszą firmą.

MISJA FIRMY Nasza maksyma to 100% zadowolenia klienta i 100% powtarzalności. Pikniki tematyczne, będące naszą specjalnością, przenoszą uczestników naszych imprez w niesamowitą podróż w czasie.

OFEROWANE USŁUGI Posiadamy bogaty wybór urządzeń rozrywkowych (m.in. urządzenia pneumatyczne, urządzenia mechaniczne rekreacyjne, stoły kasynowe), co pozwala nam na organizację: - Imprez integracyjnych; - Pikników firmowych; - Spotkań biznesowych; - Konferencji i szkoleń; - Imprez tematycznych; - Akcji promocyjnych w galeriach handlowych. Świadczymy również usługi w zakresie: - Cateringu; - Wynajmu hal namiotowych; - Wyposażenia gastronomii. Dojeżdżamy do każdego wybranego przez Organizatora miejsca w Polsce. Przy zamówieniu na kwotę powyżej 3000 zł netto pokrywamy koszty transportu urządzeń rozrywkowych.

68

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

30% 25% 20% 15% 10%

35% 30% 10% 10% 10% 5%

Wynajem urządzeń rekreacyjnych Organizacja pikników tematycznych Wynajem hal namiotowych i ławostołów Organizacja atrakcji na eventy w hotelach Catering

Agencje artystyczne / reklamowe Firmy korporacyjne Urzędy miast / Domy kultury Hotele i restauracje Galerie handlowe Inne

KREATORZY 2011


PIKNIK RODZINNY – „PODRÓŻ W CZASIE” Klient: PZU S.A. Rodzaj eventu: Piknik firmowy Kadra zarządzająca: Adam Kowalik, Cel: Impreza rekreacyjno-integracyjna Grupa docelowa: Pracownicy Firmy PZU S.A. wraz z rodzinami Liczba gości: 2000 osób OPIS EVENTU Organizacja pikniku rodzinnego dla PZU S.A. zakładała: zapewnienie wystarczającej ilości urządzeń rekreacyjnych, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dla grupy 2000 uczestników, zabezpieczenie techniczne Pikniku (hala namiotowa, zabezpieczenie medyczne i sanitarne, ochrona) oraz catering dla gości. W niesamowitą podróży po Erze Dinozaurów, Czasach Piratów, Czasach Dzikiego Zachodu oraz w Strefę Euro 2012 zabrała obsługa Pikniku (animatorzy zabawy przebrani w stroje tematyczne), a całość uświetnił występ zespołu Big Bandowego – Dart-Band. Założenia organizacyjne – zabawy poprzez rywalizację rodzinną – zostały zrealizowane w 100%, a imprezę oceniono bardzo wysoko. Piknik „Podróż w czasie” to propozycja na eventy dla grupy od 1 000 do 10 000 osób.

WIECZÓR ZABAWY Z KASYNEM Klient: SCHAUM-CHEMIE Mikołów Sp. z o.o. Rodzaj eventu: Spotkanie biznesowe Kadra zarządzająca: Adam Kowalik Cel: Wzbogacenie spotkania biznesowego w atrakcje dla gości SCHAUM-CHEMIE Mikołów Sp. z o.o. Grupa docelowa: Klienci biznesowi Firmy SCHAUM-CHEMIE Mikołów Sp. z o.o. Liczba gości: Ok. 100 osób OPIS EVENTU W niezapomniane klimaty lat dwudziestych ubiegłego wieku przenieśliśmy się organizując zabawę z wykorzystaniem stołów kasynowych (Ruletka, Black Jack, Poker, Kości), automatów – „Jednoręki Bandyta” oraz automatów do Darta, na których przeprowadzono turniej. Nie zabrakło również zespołu muzycznego oraz pokazu tanecznego (striptiz), w wykonaniu dwóch tancerek. Nad prawidłowym przebiegiem i animacją zabawy z fikcyjną walutą czuwał nasz konferansjer i hostessy. Wewnątrz hotelu, w którym odbyła się impreza, dokonano aranżacji wnętrz w klimatach lat 20-tych. Zabawa z kasynem to propozycja na imprezy organizowane w hotelach dla grupy od 20 do 500 osób.

KREATORZY 2011

69


OFERTA FIRMY DART-POL ATRAKCJE NA IMPREZY ORGANIZOWANE W HOTELACH, KTÓRE PROPONUJEMY NASZYM KLIENTOM TO M.IN.: • stoły do gry w Pokera, Kości, Ruletkę amerykańską, Black Jack’a oraz Pokera Texas Holdem wraz z profesjonalną obsługą krupierską, • organizacja turniejów darta z obsługą sędziowską, • organizacja turniejów w piłkarzyki, • symulatory F1, • pokazy trików bilardowych oraz wynajem stołów do gry, • pokazy mistrzowskie pamięciowej gry w szachy, • organizacja dyskoteki oraz karaoke, • organizacja wieczoru z degustacją whiskey, • pokazy striptiz oraz chippendales. WIECZÓR ATRAKCJI MOŻE POPROWADZIĆ NASZ KONFERANSJER, A IMPREZĘ UŚWIETNIĄ Z PEWNOŚCIĄ TOWARZYSZĄCE GOŚCIOM HOSTESSY.

JAKO PRZYKŁAD REALIZACJI PREZENTUJEMY WIECZÓR DEGUSTACJI WHISKEY ORAZ WYŚCIGI NA SYMULATORACH FORMUŁY 1. PIERWSZA PROPOZYCJA ZAWIERA ARANŻACJĘ STOISK ORAZ ANIMATORÓW PREZENTUJĄCYCH RÓŻNE GATUNKI WHISKEY, OPOWIADAJĄCYCH ANEGDOTY NA TEMAT HISTORII TEGO TRUNKU. ANIMATORZY WYSTĘPUJĄ W STROJACH TEMATYCZNYCH – AMERYKAŃSKIM, IRLANDZKIM ORAZ SZKOCKIM. WIECZÓR DEGUSTACJI WHISKEY TO PROPOZYCJA DLA PRAWDZIWYCH KONESERÓW I OSÓB POSZUKUJĄCYCH DOBREJ ATMOSFERY W GRONIE SMAKOSZY, DLA KTÓRYCH ODKRYCIEM BĘDĄ PRZYGOTOWANE PRZEZ NAS CIEKAWOSTKI ZWIĄZANE Z TEMATEM WIECZORU. ORGANIZACJA WYŚCIGÓW NA SYMULATORACH FORMUŁY 1 TO NIE LADA GRATKA DLA MIŁOŚNIKÓW SPORTOWYCH WRAŻEŃ. NASZE BOLIDY WYPOSAŻONE ZOSTAŁY W SPECJALNIE WYPROFILOWANY KOKPIT, KIEROWNICĘ, SKRZYNIĘ BIEGÓW, PEDAŁY GAZU I HAMULCA. ZAWODNIK OBSERWUJE WYŚCIG NA MONITORZE KOMPUTEROWYM, A DOOKOŁA UCZESTNIKA ZAMONTOWANY ZOSTAŁ WYSOKIEJ JAKOŚCI ZESTAW GŁOŚNIKÓW DO DŹWIĘKU PRZESTRZENNEGO. POŁĄCZENIE ZE SOBĄ KILKU SYMULATORÓW UMOŻLIWIA ZORGANIZOWANIE JEDNEGO WYŚCIGU NA KILKU URZĄDZENIACH RÓWNOCZEŚNIE.

70

KREATORZY 2011


W BOGATEJ OFERCIE SKIEROWANEJ NA RÓŻNEGO RODZAJU IMPREZY PLENEROWE PROPONUJEMY NASTĘPUJĄCE PIKNIKI TEMATYCZNE: • piknik ekologiczny • piknik podróż w czasie, • piknik Las Vegas • piknik piłkarski, • piknik jaskiniowcy • piknik country zagroda, • piknik piracki • piknik country alaya, • piknik oktoberfest • piknik latino, • piknik egipski ORAZ WYNAJEM POJEDYŃCZYCH URZĄDZEŃ REKREACYJNYCH DLA DZIECI I DLA DOROSŁYCH.

Na łamach Kreatorów prezentujemy wybrane atrakcje Pikniku Pirackiego oraz Pikniku Oktoberfest.

CENNIK ORAZ PEŁNA OFERTA WYNAJMU ATRAKCJI, ORGANIZACJI PIKNIKÓW I USŁUG CATERINGOWYCH DOSTĘPNA NA STRONIE

WWW.DART-POL.PL

KREATORZY 2011

71


DANE TELEADRESOWE ul. Kacza 6/8 01-013 Warszawa T 22 401 1595 | F 22 401 1502 E office@dontworry.com.pl I www.dontworry.com.pl

DANE OSOBOWE Norbert Kabaczyński Managing Director n.kabaczynski@dontworry.com.pl 604 440 063

Don’t Worry Creative Event & PR Agency PROFIL FIRMY Agencja Event & PR.

Krzysztof Kabaczyński Financial Director k.kabaczynski@dontworry.com.pl Łukasz Urbańczyk Event Director l.urbanczyk@dontworry.com.pl Izabela Czajkowska Event&Incentive Manager i.czajkowska@dontworry.com.pl Kinga Zwierzchowska PR&Strategy Manager k.zwierzchowska@dontworry.com.pl Marek Kościński Creative Director m.koscinski@dontworry.com.pl

KLIENCI Citroen, Croma Pharma, Makhteshim Agan Poland, Verte Bralia, Ikea, Sony, Teatr Wielki Opera Narorowa, Nespresso, Rosenthal, Bre Ubezpieczenia, Bausch + Lomb, US Pharmacia, Budimex, Marquard Media (Playboy, Joy), Ambasada Danii, Toyota Bank, Vestas, Riverbed, Lafarge, Mice Poland, Ing Bank Śląski, Mercedes - Benz, Polcomtel (Plus), Euronet, Nestle, Mebelplast, Numero Uno, De’Longhi Polska

72

KREATORZY 2011


CEREMONIA ZAŚLUBIN W ZACHĘCIE Klient: De’Longhi Polska Cel: Prezentacja dwóch nowych produktów: Ekspresu Primadonna z oferty De’Longhi, a także wieloczynnościowego robota Cooking Chef z portfolio Kenwood Grupa docelowa: Osoby powiązane z branżą AGD, handlowcy, przedstawiciele największych sieci handlowych w Polsce, przedstawiciele mediów oraz prasy, a także celebrities Liczba gości: Około 200 osób. OPIS EVENTU 20 września 2010 r. w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta Wojciech Medyński i Agata Załęcka podczas nietypowej gali, połączonej z launchem nowych produktów marek De’Longhi i Kenwood, powiedzieli sakramentalne „tak”, serwując swoim gościom niecodzienne widowisko. Zaproszeni goście uczestniczyli w specjalnie zorganizowanej ceremonii ślubnej dwóch nowych produktów: Primadonny Avant De’Longhi oraz Kenwood Cooking Chefa. Takie wydarzenie miało miejsce w Warszawie po raz pierwszy. W rolę Pana Młodego, angielskiego arystokraty, wcielił się aktor Wojciech Medyński, a Pannę Młodą, włoską primadonnę, zagrała aktorka Agata Załęcka.   Ślubu tej oryginalnej parze udzielił Marek Włodarczyk, pełniący funkcję urzędnika państwowego, który następnie zabrał gości w multimedialną podroż do przeszłości. Posiłkując się wyświetlanymi na centralnym ekranie wizualizacjom, opowiedział historię znajomości pary od czasów dzieciństwa, przez ich pierwszą randkę aż do sakramentalnego „tak”.   Niespodzianką wieczoru był koncert operowy w wykonaniu laureatów Konkursu Moniuszkowskiego, pokazy baristów, a także show kulinarne cooking chefa. Wariacje na stołach prezentowali mistrzowie kulinarni Kurt Scheller, Theofilos Vafidis i Giancarlo Russo. Znani kucharze przygotowali na scenie serię znakomitych, aromatycznych potraw, którymi częstowali mile zaskoczonych gości.   Zestawienie klasycznego wnętrza Narodowej Galerii Zachęta z nowoczesną dekoracją oraz designem produktów, których promocja miała miejsce podczas eventu, wzbudziło wśród części gości niemałe kontrowersje, dzięki czemu jednak wydarzenie na długo pozostało w ich pamięci. KREATORZY 2011

73


DANE TELEADRESOWE ul. Karmelicka 29/1 31-131 Kraków

Emmerson Lumico

T 12 623 4090 | F 12 376 7804 E biuro@lumico.pl I www.lumico.pl

DANE OSOBOWE Wiesław Rychlik rychlik@lumico.pl 600 800 931

KLIENCI ATM Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie Bayer Schering Pharma Capgemini Polska ENION Fortis Bank Polska Imperial Tobacco JTI PKP PLK PKP CARGO Polfa Warszawa Politechnika Krakowska Polska Agencja Prasowa Philip Morris Polska Qumak-Sekom Siemens Soft Net State Street Polska.

74

PROFIL FIRMY Emmerson Lumico działa w branży MICE (Meetings, Incentives, Conferences, Events). Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem i realizacją imprez na terenie kraju i Europy. Na swoim koncie mamy zarówno spektakularne przedsięwzięcia jak i inne realizacje o mniejszej skali. Tworzymy programy autorskie. Jesteśmy elastyczni w kontaktach z klientami i otwarci na współpracę.

MISJA FIRMY Poprzez kreatywne podejście, innowacyjne rozwiązania i niebanalne pomysły naszego zespołu gwarantujemy sukces każdego realizowanego przez nas przedsięwzięcia. Chcemy pokazać, że event może być czymś więcej niż tylko zwykłą zabawą, może służyć poprawie wizerunku firmy, budowie dobrych relacji i realizować cele związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, propagować zachowania proekologiczne.

OFEROWANE USŁUGI Nasza oferta obejmuje: - Eventy z elementami CSR; - Imprezy tematyczne; - Spartakiady sportowe; - Turnieje piłkarskie; - Wyjazdy integracyjne w kraju i za granicą; - Konferencje branżowe; - Kongresy naukowe; - Uroczyste gale.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

35% 25% 20% 20%

55% 15% 10% 8% 7% 5%

Eventy firmowe Pikniki i imprezy sportowe Konferencje, szkolenia Wyjazdy integracyjne dla firm

Finansowa, doradcza, informatyczna Energetyczna Usługowa Farmaceutyczna Budowlana Tytoniowa

KREATORZY 2011


W JEDNĄ NOC DOOKOŁA ŚWIATA Klient: Capgemini Polska Rodzaj eventu: Impreza karnawałowa Cel: Integracja Grupa docelowa: Pracownicy Liczba gości: 1700 OPIS EVENTU Impreza tematyczna mająca na celu przybliżenie kultury, obyczajów, kuchni pięciu krajów, w których firma ma swoje siedziby. Impreza przygotowana w konwencji podróży pomiędzy wyspami tematycznymi – krajami, z którymi w trakcie wieczoru uczestnicy imprezy łączyli się wideomostem, aby przekazać noworoczne życzenia. Zaskakująca aranżacja sali, interaktywna scenografia przygotowana przez artystów plastyków, najnowocześniejsze rozwiązania audiowizualne pozwoliły poczuć klimat odwiedzanych krajów. W rolę prowadzącego wcielił się Piotr Bałtroczyk, a gwiazdami wieczoru byli m.in.: Rewia Viva i Golec uOrkierstra.

W RYTMACH BOLLYWOOD Klient: Siemens Rodzaj eventu: Dwudniowa konferencja z wieczornymi imprezami integracyjnymi Cel: Coroczne spotkanie pracowników Grupa docelowa: Pracownicy sektora industry Liczba gości: 130 OPIS EVENTU Konferencja w Hotelu Andel’s Cracow, podczas której na zakończenie obrad uczestnicy zaproszeni zostali na wieczory integracyjne: w pierwszy dzień na imprezę „W rytmach Bollywood” z tematycznymi atrakcjami i autorskimi konkursami oraz w drugi dzień na spektakl w Teatrze Bagatela i imprezę klubową z pokazami barmańskimi. KREATORZY 2011

75


DANE TELEADRESOWE ul. Kołobrzeska 30 02-923 Warszawa T 22 642 8384 | F 22 642 8385 E eureka@eureka.biz.pl I www.eureka.biz.pl

DANE OSOBOWE Michał Zieliński michal@eureka.biz.pl

Eureka Events & Communication PROFIL FIRMY Eureka jest agencją świadczącą usługi z zakresu event marketingu i Public Relation, a także oferującą obsługę studia graficznego, filmowego i dźwiękowego, zapewniając tym samym kompleksową realizację projektów. Firma powstała w 2003 roku, a jej zespół stworzyły osoby z wieloletnim doświadczeniem na rynku, współpracujące z klientami reprezentującymi różne branże.

KLIENCI KLUCZOWI KLIENCI: Ford Mercedes-Benz Mazda MMC Car Poland GlaxoSmithKline KraftFoods Kruszwica Unilever Nestlé WBK Amplico AIG Life

MISJA FIRMY Niezależnie od wielości i wagi wydarzenia zawsze najważniejsza jest dla nas jakość usług, zachowanie najwyższych standardów obsługi Klienta i realizacja projektu z dbałością o każdy szczegół.

OFEROWANE USŁUGI Specjalizujemy się w organizacji wydarzeń specjalnych obejmujących imprezy masowe, również o charakterze sportowym, konferencje, jubileusze, imprezy integracyjne, szkolenia. Mamy także ogromne doświadczenie w realizacji imprez motoryzacyjnych takich jak prezentacje nowych modeli, spotkania dla dziennikarzy, jazdy testowe. Od sześciu lat jesteśmy głównym organizatorem Mistrzostw i Pucharu Polski w Kitesurfingu Ford Kite Cup. Oferujemy również obsługę Public Relation jako wsparcie eventów lub jako samodzielne kampanie mediowe. Dysponujemy bogatą bazą danych mediów ogólnopolskich i regionalnych oraz bazą VIP-ów. Posiadamy własne studio graficzne, które projektuje i zajmuje się drukiem wszystkich materiałów korporacyjnych związanych z funkcjonowaniem organizacji oraz materiałów wykorzystywanych przy organizacji wydarzeń i kampanii promocyjnych. Studio filmowe i dźwiękowe opracowuje nagrania na potrzeby realizowanych projektów oraz indywidualne zlecenia.

76

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

64% 18% 12% 6%

55% 15% 20% 10%

Event Marketing Public Relation Studio graficzne Studio filmowe i dźwiękowe

Motoryzacja FMCG Farmaceutyki Finanse

KREATORZY 2011


Imprezy wizerunkowe: - Road Show Ford - Miasteczko Dakar Mitsubishi - Puchar i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu – Ford Kite Cup - Wyjazd prasowy Ford Kite Cup – Fuerteventura

Jazdy testowe, szkolenia i prezentacje motoryzacyjne: -

Szkolenie produktowe Ford C-Max Prezentacja Mitsubishi Evo IX Prezentacja Mitsubishi L200 Program szkoleniowo testowy Mercedes-Benz Safety on Tour - Prezentacja oraz testy samochodów budowlanych Mercedes-Benz

Gale i bankiety: - Spotkanie gwiazdkowe Mercedes-Benz - Prezentacja nowego Forda Mondeo - Prezentacja nowego Mercedesa Actros - Gala wręczenia nagród Mercedes-Benz

Konferencje: - Konferencja sprzedaży Bunge Polska - Konferencja Brand Building the Nestlé Way - Prezentacja ekologicznych rozwiązań w samochodach Mercedes-Benz

Odkryj więcej: www.eureka.biz.pl KREATORZY 2011

77


DANE TELEADRESOWE ul. Żytnia 16, lok. 48 01-014 Warszawa

Eventage

T 22 408 0045 | F 22 402 1231 E office@eventage.pl I www.eventage.pl

DANE OSOBOWE Małgorzata Mikulik GENERAL MANAGER malgorzata.mikulik@eventage.pl 662 266 996 Agnieszka Frąc SENIOR EVENT MANAGER agnieszka.frac@eventage.pl 662 244 206 Klaudia Johansen EVENT MANAGER klaudia.johansen@eventage.pl 606 772 817

PROFIL FIRMY Eventy, PR.

MISJA FIRMY Dobry pomysł to zaledwie połowa sukcesu. Prawdziwą sztuką jest realizować najlepsze pomysły tak, by stawały się prawdziwym i niezapomnianym WYDARZENIEM. Organizowane przez Agencję EVENTAGE projekty to coś więcej, niż oparte na świetnych pomysłach imprezy. To dopracowane w najdrobniejszych szczegółach wydarzenia, często na skalę międzynarodową. Dla nas liczą się nie tylko dobre pomysły, ale przede wszystkim ich efektywna realizacja. Nasza siła to kompleksowe podejście i profesjonalizm w każdym calu, elastyczność na każdym etapie realizacji projektu. Sukces EVENTAGE to kreatywni graficy i fotografowie, specjaliści od PR i marketingu, profesjonaliści z zakresu sprzedaży i produkcji reklamowej. Nasz sukces to Twój sukces.

OFEROWANE USŁUGI Na podstawie przedstawionych Nam oczekiwań i potrzeb pomożemy w realizacji dowolnych wydarzeń: KLIENCI Coca-Cola, Audi Auto Viva, Marquard Media Playboy, Citibank Handlowy, Citroen, KGHM, Nespresso, Morocco, AleGloria, Edipresse-Uroda, Amerykańska Izba Handlowa, Bank BPH, Deloitte, Daimler Chrysler, Randstad, McKinsley & Company Poland, Baker & McKanzie, Marquard Media Cosmopolitan, Commercial Union, Quinlan Private Golub, IKEA Hanim S.A., DHL, Ergo Hestia, Rexroth Bosch Group, US Pharmacia, Edipresse-Mamo to ja, Tchibbo Coffe Service, Procter & Gamble, Fundacja Niezapominajka, Nestle, Caelum Development, Lek Polska, Lafarge, CKM Magazyn, G+J Gruner+Jahr Polska, Rosenthal, UPC, Weil, Gotshal & Manges, Radio PiN, Pioneer Pekao, Max&Co., Coty Polska, MSD, Cushman & Wakefield, Multikino S.A.

78

-

Imprez firmowych; Wyjazdów integracyjnych; Spotkań biznesowych; Uroczystych kolacji oraz świątecznych gali; Konferencji; Szkoleń;

-

Kongresów; Prezentacji nowych produktów; Imprez sprzedażowo – promocyjnych; Imprez „team – building”; Pikników; Happeningów.

Partnerzy EVENTAGE wiedzą, że nawet w przypadku najprostszych projektów, istotna jest ciekawa koncepcja oraz element zaskoczenia.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

10% 10% 40% 10% 10% 20%

10% 15% 15% 15% 15% 10% 10% 5% 5%

Imprezy firmowe i wyjazdy integracyjne Spotkania biznesowe Uroczyste kolacje oraz gale Konferencje Szkolenia i kongresy Prezentacja nowych produktów

Wydawnictwa Kancelarie prawnicze Firmy farmaceutyczne Firmy kosmetyczne Firmy motoryzacyjne Banki Hotele i restauracje Fundacje inne

KREATORZY 2011


MASO CORTO 2010 8 edycja Polskich Dni w Maso Corto 2010 należy do najbardziej udanych spośród wszystkich, które do tej pory się odbyły. Tajemnica sukcesu tkwi w dobrej organizacji, którą zapewniła Agencja Eventage i świetnie dobrana grupa zaproszonych gości. Wieczorami w nowoczesnym namiocie, który zastępował salę widowiskową i balową, odbywały się codziennie koncerty, pokazy kulinarne oraz pokazy mody. Gwiazdy takie jak Justyna Steczkowska, Monika Jarosińska czy Marek Kościkiewicz oraz debiut roku Rafała „Raff ” Brzozowskiego wspięły się na wyżyny swoich artystycznych możliwości, czym wzbudziły prawdziwy zachwyt i aplauz zgromadzonej publiczności. Na lodowcu każdego ranka stawiali się najbardziej zagorzali narciarze i snowboardziści, a wśród nich Przemek Saleta, Justyna Steczkowska, Radek Majdan, Marcin i Rafał Mroczek, Marek Kościkiewicz i wielu innych. Popołudniami na boiskach sportowych odbywały się mecze w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, jak i w tenisa. Jednym z najciekawszych wydarzeń sportowych był bieg przełajowy zorganizowany przez EVENTAGE i TOYOTA TEAM. Ponad 40-osobowa ekipa wystartowała z centralnego placu i pobiegła 3-kilometrową trasą, która prowadziła wśród malowniczego krajobrazu Maso Corto.

10 LAT FUNDACJI PRZYJACIÓŁKA Uroczystość X-lecia Fundacji Przyjaciółka zorganizowana w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Głównym punktem wydarzenia było nagrodzenie sponsorów i przyjaciół Fundacji oraz występ zespołu muzycznego z rodzinnego domu dziecka w Żabcach. Przedstawienie materiałów o działalności Fundacji, jak i również o rodzinnym domu dziecka w Żabcach. W X-leciu wzięli udział stypendyści Fundacji Przyjaciółka, członkowie Rady, członkowie Zarządu Fundacji Przyjaciółka oraz osoby wspierające swoim wizerunkiem działania Fundacji. Agencja Eventage była organizatorem i partnerem wydarzenia. KREATORZY 2011

79


DZIEŃ DZIECKA 30 MAJA 2010 Organizacja pikniku Barbie i Hot Wheels z okazji Dnia Dziecka dla firmy Mattel na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego w Warszawie.

WARSAW FASHION STREET 2010 / BARBIE – 27 CZERWCA 2010 Organizacja udziału firmy Mattel w tegorocznej edycji Warsaw Fashion Street na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Zapewnienie atrakcji dla gości przybyłych na uroczystość oraz animatorów biorących udział w pokazie kolekcji Barbie. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zrobienie pamiątkowego zdjęcia z żywym Kenem i Barbie. 80

KREATORZY 2011


WARSZTATY KULINARNE 8 WRZEŚNIA 2010 MAJOWE JAJA 16 MAJA 2010 Organizacja i koordynacja warsztatów kulinarnych dla firmy Scandic oraz jej najlepszych klientów w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM. Wspólne gotowanie potraw wg przepisów Jamiego Olivera pod kierunkiem Szefa Kuchni firmy Scandic połączone z degustacją.

Organizacja meczu towarzyskiego piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich, a Drużyną Kabareciarzy na Stadionie Polonii w Warszawie wzbogacony Piknikiem dla mieszkańców stolicy. Impreza zakończona after party w kręgielni Hula Kula w Warszawie.

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPENDIÓW 24 KWIETNIA 2010 Organizacja uroczystości wręczenia 159 stypendiów w ramach programu stypendialnego START dla Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Do zadań agencji należało przygotowanie działań komunikacyjnych, relacje z mediami oraz organizacja uroczystości od strony technicznej i merytorycznej. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 24 kwietnia 2010 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. KREATORZY 2011

81


DANE TELEADRESOWE ul. Konstruktorska 9 02-673 Warszawa

EVENTROOM

T 22 424 2626 | F 22 566 7771 E biuro@eventroom.pl I www.eventroom.pl

PROFIL FIRMY Eventy, koncerty, konferencje – obsługa techniczna.

DANE OSOBOWE Filip Hamerla CEO filip.hamerla@eventroom.pl 22 498 1401 | 602 634 289 Jowita Jakubisiak sales & marketing manager jowita.jakubisiak@eventroom.pl 22 224 4271 | 600 387 388 Anna Kalicka sales & marketing account anna.kalicka@eventroom.pl 22 498 1402 | 606 388 939 Marcin Kaptacz project manager marcin.kaptacz@eventroom.pl 22 224 4271 | 694 147 625

KLIENCI Hotel Hyatt Regency Warsaw *****, Courtyard by Marriott Warsaw Airport ****, Hotel Le Regina *****, Hotel Kyriad Prestige ***, Agencja HoReCa, Agencja Rozwoju Mazowsza, Ernst & Young Audit, Carlsberg Polska, Centrum Nauki Kopernik, Citroen, De Facto, Endemol, Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa, Harvard Business Review, Henkel Polska, Leroy Merlin, Łowcy Klimartów, Microsoft Polska, Międzynarodowe Targi Polska, Muzeum Powstania Warszawskiego, Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza, Puls Biznesu, Polsat, TVN 24, UNILEVER, United Partners

82

MISJA FIRMY Firma EVENTROOM istnieje od 12 lat. Od samego początku naszym celem było móc obsługiwać Klientów w zakresie technicznym, jak najbardziej kompleksowo. Obecnie możemy o sobie powiedzieć, że nie ma drugiej firmy z tak szeroką bazą sprzętową, jaką posiada EVENTROOM. Eventy często wymagają złożonych realizacji, połączenia kongresu, gali, bankietu. Każdy z elementów obsłużymy naszym sprzętem. EVENTROOM to jeden przedstawiciel do ustalania wszystkich wymagań technicznych, przeprowadzenia eventu i zatroszczenia się o szczegóły. Służymy doradztwem i jesteśmy odpowiedzialni za całą oprawę techniczną imprezy. Pomożemy również w innych aspektach, jak projekty scenograficzne, czy aranżacje oświetleniowe. Z nami organizacja imprez staje się po prostu łatwa. Nasi Klienci cenią nas za dużą elastyczność i działania, które często wychodzą poza zakres naszych bazowych usług. Organizatorzy z nami współpracujący doceniają fakt, że odciążamy ich w sprawach związanych z częścią techniczną, począwszy od projektu i wizualizacji, przez wszystkie kwestie techniczne i dobór sprzętu, skończywszy na samej realizacji eventu. Robimy po prostu wszystko, żebyście spali spokojnie. Mając wieloletnie doświadczenie oraz wielu zadowolonych i wiernych Klientów wiemy, że jesteśmy cenieni za oferowane usługi. Cały czas się rozwijamy inwestując w nowoczesne technologie. W tym roku naszą ofertę oświetleniową poszerzyliśmy o jedyne w Polsce światło sterowane bezprzewodowo i zasilane akumulatorowo.

OFEROWANE USŁUGI Eventroom obsługuje swoich Klientów kompleksowo zapewniając: - Nagłośnienie konferencyjne i estradowe L-ACOUSTICS; - Oświetlenie koncertowe, architektoniczne i scenograficzne; - Scenografię eventową; - Realizacje multimedialne; - Tłumaczenia symultaniczne; - Sprzęt konferencyjny; - Oprawę muzyczną imprez; - Projekty scenograficzne; - Aranżacje oświetleniowe; - Doradztwo techniczne.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

20% 15% 15% 20% 10% 5% 10% 5%

10% 32% 20% 10% 10% 8% 10%

Agencje eventowe Organizatorzy konferencji HoReCa FMCG Finanse Dobra luksusowe IT Media

Obsługa koncertów Konferencje, kongresy Gale, bankiety, jubileusze Road show Bal karnawałowy, Christmas Party Obsługa targów Scenografia eventowa

KREATORZY 2011


GALA CCIFP OPIS EVENTU Od wielu lat realizujemy organizowane przez CCIFP eventy. Zapewniamy na nich nagłośnienie, oświetlenie, oprawę multimedialną oraz tłumaczenie symultaniczne. Obsługujemy gale, konferencje, kongresy, business mixery, a także spotkania na najwyższym szczeblu – na XX Forum Ekonomicznym w Krynicy w pawilonie Café France gościliśmy m.in. José Barroso, Jerzego Buzka, Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, Leszka Millera. Ponad 350 zgromadzonych gości było świadkami wręczenia nagrody specjalnej Grand Prix CCIFP 2011 dla Prezydenta Bronisława Komorowskiego za ożywienie polsko-francuskich stosunków politycznych, gospodarczych i kulturalnych. Uroczystą kolację przygotowali Karol Okrasa i Nicolas Adam, natomiast kulminacją wieczoru był koncert Kayah i Marcina Wyrostka. Na tegorocznej Gali, oprócz nagłośnienia, oświetlenia i obsługi multimedialnej zaproponowaliśmy najnowocześniejsze rozwiązania scenograficzne, jakimi były zawieszone nad sceną kule, podświetlane bezprzewodowymi i w pełni sterowalnymi radiowo lampami LED. Realizację na żywo wyświetlaliśmy na projekcyjnych żaglach ze stretchu. Dzięki nietypowym kształtom i idealnie napiętej powierzchni, pełniły funkcję ekranu i jednocześnie oryginalnej scenografii. KONCERTY Nasze systemy nagłośnieniowe – wyrównany liniowo dV-DOSC, KIVA i ARCS światowej klasy producenta L-Acoustics oraz cyfrowe miksery dźwięku DiGiCo SD8 i SD9 są chętnie wykorzystywane przy koncertach artystów polskich, jak i zagranicznych. Nasz sprzęt pracował przy koncertach A-Ha, Omegi, InGrid, Bobbiego Mc Ferrina, Andrzeja Piasecznego, Kayah, Elektrycznych Gitar, Blue Cafe. Dzięki uczestnictwu w międzynarodowej sieci autoryzowanych providerów L-Acoustics mieliśmy swój udział w KFPP Opole 2009, Sopot Festival 2009, Festiwalu Muzyki Filmowej 2008-2009-2010 i wielu innych prestiżowych wydarzeniach. Nasi technicy ukończyli specjalistyczne szkolenie z zakresu używania oprogramowania symulacyjnego Soundvision i posiadają stosowne Certyfikaty L-Acoustics. OSOBOWOŚĆ ROKU 2010 OPIS EVENTU W grudniu 2010 r. kompleksowo obsługiwaliśmy coroczną galę organizowaną przez MICE Poland. Na potrzeby imprezy stworzyliśmy projekt scenograficzny, projekt akustyczny oraz aranżację oświetleniową całego wydarzenia. Dobraliśmy nagłośnienie L-Acoustics KIVA z liniami opóźniającymi dla uzyskania czystego i klarownego dźwięku, pomimo trudnych warunków akustycznych. Użyliśmy oświetlenia architektonicznego do oświetlenia zewnętrznej elewacji miejsca eventu, oświetlenia efektowego wraz z jedynymi w Polsce urządzeniami bezprzewodowymi – listwami LED, dropami i up-lightami do podkreślenia architektury wnętrza. Przy oprawie multimedialnej i wykorzystaniu cyfrowych mikserów wizji obsłużyliśmy kilka niezależnych grupy obrazu: żagle projekcyjne oraz ramowe ekrany sceniczne, na których wyświetlaliśmy obraz prezentacji multimedialnej, transmisję z kilku kamer oraz przygotowane przez nas – specjalnie na tę okazję – wizualizacje. KREATORZY 2011

83


DANE TELEADRESOWE ul. Okopowa 56 lok. 116 01-042 Warszawa

eXPRESJA

T 22 403 5217 | F 22 403 5218 I www.xpresja.pl

DANE OSOBOWE Joanna Strzelecka joanna.strzelecka@xpresja.pl 665 003 281

KLIENCI Pracujemy dla Klientów reprezentujących bardzo różniące się od siebie branże, jednak to co nas wszystkich łączy to najwyższa dbałość o szczegóły, wysoki poziom oraz niebanalność realizowanych przedsięwzięć

PROFIL FIRMY eXPRESJA jest firmą, która swoją działalność oparła na szeroko rozumianym event marketingu. Agencja zajmuje się kreacją i kompleksową produkcją konferencji biznesowych i marketingowych, formalnych i mniej formalnych spotkań dla klientów i pracowników, premier produktów i usług, akcji promocyjnych oraz coraz bardziej popularnych akcji ambientowych. eXPRESJA została powołana przez trzy kobiety o zupełnie innych charakterach, które jednak tak dobrze się uzupełniają, że tworzą zwartą grupę zaufanych profesjonalistek. Jako agencja jesteśmy młode na rynku, ale szerokie doświadczenie zdobywałyśmy w warszawskich agencjach eventowych przez ostatnie 10 lat.

MISJA FIRMY eXPRESJA powstała w wyniku chęci stworzenia agencji, która nie będzie jedynie producentem eventów i innych wydarzeń specjalnych, ale miejscem, w którym każdy Klient będzie traktowany indywidualnie, z szacunkiem, ze zrozumieniem. Relacje jakie tworzymy z naszymi Klientami są przede wszystkim partnerskie – zależy nam na tym, aby jak najlepiej poznać Ich potrzeby i działać w taki sposób jakby się było pracownikiem wewnętrznym obsługiwanej firmy. Wówczas komunikacja jest właściwie „czytaniem sobie w myślach” – a to komfort jaki zapewniamy naszym Partnerom.

OFEROWANE USŁUGI eXPRESJA kreuje i realizuje wszelkie działania z zakresu event marketingu: - Spotkania dla klientów (konferencje biznesowe, bankiety, gale); - Spotkania dla pracowników (konferencje marketingowe i pro-sprzedażowe, pikniki, imprezy integracyjne, imprezy dla dzieci); - Wydarzenia specjalne: premiery produktów i usług, jubileusze, otwarcia; - Akcje i trasy promocyjne (od jednodniowych po kilkumiesięczne); - Imprezy masowe.

84

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

70% 30%

30% 25% 15% 10% 10% 5% 5%

Eventy Akcje promocyjne

Mediowo-telewizyjna Finansowa Telekomunikacyjna/IT Kosmetyczna FMCG Farmaceutyczna Dóbr luksusowych

KREATORZY 2011


FORUM MAKROEKONOMICZNE Klient: BRE Bank SA Rodzaj eventu: Kongres Biznesowy Kadra zarządzająca: Zespół eXPRESJI Cel: Spotkanie z ekspertami z dziedziny makroekonomii, finansów, zarządzania i inwestycji Grupa docelowa: Klienci BRE Banku, przedstawiciele największych korporacji w Polsce oraz reprezentanci ministerstw i instytucji rządowych Liczba gości: 400 osób OPIS EVENTU Forum Makroekonomiczne BRE Banku to jedna z najważniejszych okazji do dyskusji na temat zagadnień światowego systemu gospodarczego. Gościem tej edycji był wybitny ekonomista John Taylor – autor reguły Taylora określającej zasady prowadzenia polityki pieniężnej. Dyskusję o wnioskach, które zostały wyciągnięte z kryzysu finansowego poprowadził Leszek Balcerowicz. GUILTY PLEASURES NIGHT Klient: Discovery Media Polska Rodzaj eventu: Impreza promująca kanał TLC Kadra zarządzająca: Zespół eXPRESJI Cel: Promocja nowego kanału skierowanego do kobiet – TLC Grupa docelowa: Przedstawiciele domów mediowych, agencji reklamowych Liczba gości: 700 osób OPIS EVENTU Impreza wprowadzająca na rynek kanał TLC powstały w wyniku ewolucji Discovery Travel&Living zorganizowana została pod przewrotnym hasłem Guilty Pleasures Night. Oparta była na atrakcjach wykreowanych na zasadzie zabawnych przeciwieństw obrazujących „małe grzeszki”, na które pozwala sobie każda/każdy z nas. Dlatego w Restauracji Ekologicznej podawaliśmy cieszące się wielkim powodzeniem menu fast food, w poważnie brzmiącej Strefie Coachingowej można było zasięgnąć porad tarocistek, w Siłowni czekało piwo, wygodne pufy i symulatory jazdy F1. Panie w Fitness Klubie mogły zrelaksować się na fotelach masujących, a Warsztaty Rękodzieła oferowały ekspresowy manicure. Muzyczną gwiazdą wieczoru był goszczący po raz pierwszy w Polsce zespół Hurra Torpedo grający znane covery muzyki pop w aranżacjach przygotowanych na sprzęty AGD.

KREATORZY 2011

85


DANE TELEADRESOWE ul. Orzechowa 23/1 50-540 Wrocław

Fama PR

T 71 792 1323 | F 71 792 1323 E biuro@famapr.pl I www.famapr.pl

DANE OSOBOWE Alicja Zakrzewska PR& Event Director alicja@famapr.pl 71 792 1323

KLIENCI Porsche Polska, Tarczyński SA, Park Handlowy Bielany, Monier Polska, Toyota Motor Poland, PPG Deco Polska, Vorwerk Polska, Media Saturn

PROFIL FIRMY Agencja PR, eventowa.

MISJA FIRMY Pomagamy klientom budować trwałe relacje z kluczowymi grupami ich biznesowego otoczenia poprzez profesjonalne i atrakcyjne imprezy wizerunkowe oraz współpracę z mediami.

OFEROWANE USŁUGI Kreacja i realizacja wydarzeń firmowych – od pomysłu, poprzez dobór miejsc i wykonawców, produkcję BTL, wydawnictw, po zapewnienie profesjonalnej oprawy audio-wizualnej i PR po evencie; komunikacja z mediami; ambienty; wsparcie działań prosprzedażowych i wizerunkowych klienta. Wybrane programy autorskie: „Odyseja kosmiczna” Wirtualna podróż w kosmos pod własną banderą to idealna propozycja dla firm oferujących innowacyjne produkty lub usługi. Dzięki bogatej scenografii, kostiumom i nowoczesnym technikom audio-wizualnym już od progu wprowadzamy gości w rolę pasażerów niezwykłego rejsu. Zajmują się nimi żywe roboty pokładowe oraz wesoły personel, który podczas rejsu odkrywa niejeden talent. Każda z odwiedzanych planet wypełniona jest pokazami oddającymi jej niezwykły charakter. Pojemna formuła imprezy pozwala na nieprzerwaną zabawę przez 4-6 godzin. „Mix smaków” Idea imprezy opiera się na prostym stwierdzeniu, że każdemu rodzajowi emocji podświadomie nadajemy jakiś smak. Mówimy o „smaku zwycięstwa” i „smaku goryczy”, o „smaku szczęścia” i „smaku tajemnicy”. W zależności od potrzeb Klienta dobieramy smaki, ilustrując je muzyką, tańcem lub innym środkiem wyrazu. Przewodnikami po smakach są aktorzy (np. sympatyczne krasnale), którzy odkrywają świat w wielu odsłonach. Charakter imprezy doskonale pasuje na temat przewodni zarówno gali, jak i motyw imprezy integracyjnej.

86

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

40% 50% 5% 5%

40% 55% 5%

Eventy Public relations Wydawnictwa firmowe Copywriting

Usługi Handel Produkcja

KREATORZY 2011


PORSCHE – CZWARTY WYMIAR PRZYJEMNOŚCI Klient: Porsche Polska Rodzaj eventu: Prapremiera 4 nowych modeli Porsche dla kluczowych klientów z całej Polski Kadra zarządzająca: Alicja Zakrzewska, Tomasz Góralski Cel: Prezentacja najnowszych modeli przed oficjalną premierą, podtrzymanie dobrych relacji ze stałymi klientami, wzmocnienie wizerunku marki Grupa docelowa: Kluczowi klienci firmy Liczba gości: Ok. 140 osób OPIS EVENTU Event skonstruowany wedle filozofii czerpania przyjemności zmysłem dotyku (masaże i ceremoniały SPA), smaku (kolacja), oczu (pokaz nowych modeli) i słuchu (koncert Doroty Miśkiewicz). Goście otrzymali dedykowane menu kolacyjne, oddające charakter 4 modeli Porsche, które w relacji life z kuchni opisywał Marcin Prokop. Kluczowym punktem dnia było zaproszenie na „pokaz gwiazd Porsche”, który zorganizowany został w stylu pokazu mody: piękności Porsche wjeżdżały na specjalnie zbudowany cat walk, a atmosferę wokół aut budowały dedykowane pokazy multimedialne, aktorskie, taneczne, kaskaderskie i wokalne, wzmacniane przez efekty pirotechniczne. Każdy model stał się odrębnym widowiskiem. Emocje po pokazie łagodziły dźwięki recitalu gwiazdy, a wieczór zakończyła zabawa taneczna przy improwizacjach DJ, skrzypka, saksofonisty i wokalistów. Agencja odpowiadała za całość 2 identycznych wydarzeń – od koncepcji, poprzez kreację, BTL, logistykę, technikę i oprawę artystyczną. GALA SUPERDEKARZ 2010 Klient: Monier Rodzaj eventu: Gala połączona z przyznaniem nagród, after party Kadra zarządzająca: Alicja Zakrzewska, Tomasz Góralski Cel: Doroczna Gala dla 100 najlepszych w Polsce dekarzy i wyłonienie najlepszych specjalistów w regionach i w Polsce Grupa docelowa: Właściciele firm należących do programu SUPERDEKARZ, dziennikarze Liczba gości: 250 osób OPIS EVENTU Druga edycja Gali odbyła się w Hotelu Westin. Scenariusz opierał się na bezpośredniej relacji ze Studia Olimpijskiego SUPERDEKARZ TV, prowadzonego przez Klaudię Carlos, oraz wirtualnych połączeń ze stadionu, na którym odbywa się ceremonia wręczenia statuetek oraz uroczystego zamknięcia dekarskich zmagań. Podsumowania całorocznej rywalizacji profesjonalistów przedstawionej w duchu olimpijskim urozmaicane były scenkami pantomimicznymi z postacią SUPERDEKARZA, pokazem trików piłkarskich oraz akrobacjami. Zgaszeniu olimpijskiego znicza towarzyszyło znakomite show taneczno-akrobatyczne. Gwiazdą after party był zespół IRA. Agencja odpowiedzialna była m.in. za scenariusz, koordynację, reżyserię, produkcję BTL i scenografii, obsługę medialną wydarzenia. KREATORZY 2011

87


DANE TELEADRESOWE ul. Towarowa 22 42-600 Tarnowskie Góry T 32 380 9090 | T 801 000 911 I www.grupaetna.pl

DANE OSOBOWE

Sandra Stawowczyk s.stawowczyk@grupaetna.pl 505 185 140 Marek Błaszkowicz m.blaszkowicz@grupaetna.pl 501 727 988

KLIENCI Bacardi Martini, Telewizja Polsat, Brown Forman, Diageo, Philip Moris, Porche, RMF Caroline Team, MMA Challengers, Burg, OBI, Olmet, Eurozet. Sp. z o.o, Pragma Trade, Pragma Incaso, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Coca Cola, Pepsi, Lelek Group, Opel – Zabrze, Opel – Dąbrowa Górnicza, Bowim, Multikino, Kompania Piwowarska, Media Markt, Delta Trans, Flair Academy, Maha Polska, Disenso-Playboy, Eurokurier, Bank Gospodarki Żywnościowej S.A, Videoworld, Mitko, Urząd Miasta Tarnowskie Góry, Urząd Miasta Bytom, Urząd Miasta Lubliniec i wiele innych

88

Grupa Etna PROFIL FIRMY Etna S.C. jest to przedsiębiorstwo o charakterze handlowo-usługowym, powstałe w 2001 roku. Na potrzeby marketingowe rynku w roku 2009 zaistniało pod nazwą Grupa Etna zrzeszając dziesięć firm należących do jednego właściciela. Zasięg działania firmy – ogólnopolski. W skład Grupy wchodzą: - Selekt – agencja reklamy i drukarnia wielkoformatowa; - Onyx Car – wypożyczalnia samochodów luksusowych Hummer H2, limuzyny, Lamborghini Gallardo; - Restauracja Spichlerz – catering service, pizza oraz take away; - Etna Pirotechnika- hurtownia fajerwerków i organizacja pokazów; - Etna Namioty – wypożyczalnia namiotów i hal namiotowych; - Mega Sound – profesjonalne systemy nagłośnieniowe, dźwiękowe, sceny, estrady; - Etna Car – wypożyczalnia samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, lawet, autolawet, przyczep; - Energy Drinks – produkcja i dystrybucja napojów energetycznych; - PMG – agencja artystyczna; - Onyx Music Club – trzy-poziomowy, najlepszy klub na śląsku.

MISJA FIRMY Przedsiębiorstwo ma na celu kompleksową oraz indywidualną obsługę klienta w dziedzinie show biznesu; pełną organizację imprez oraz pomoc przy ich realizacjach. Wykorzystując kolejno możliwości naszych podzespołów jesteśmy w stanie sprostać najwyższym wymaganiom klienta dotyczącym wybranego projektu. Jako jedni z nielicznych jesteśmy w posiadaniu całego sprzętu znajdującego się w naszej ofercie. Każda z wyżej wymienionych firm realizuje również zamówienia we własnym zakresie, posiada swoich stałych klientów, co pozwala na ich ciągły rozwój.

OFEROWANE USŁUGI Kompleksowa organizacja i obsługa imprez: - Eventy firmowe; - Bankiety i bale; - Otwarcia nowych sklepów, salonów; - Uroczyste obiady i kolacje; - Wesela; - Pokazy mody;

-

Konferencje; Szkolenia; Dni miast; Pikniki; Grille; Karczmy; Imprezy sportowe.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

30% 25% 15% 15% 10% 5%

30% 25% 20% 10% 10% 5%

Imprezy plenerowe Eventy firmowe Otwarcia i jubileusze Koncerty Imprezy publiczne Imprezy okolicznościowe

Agencje eventowe Motoryzacja Instytucje publiczne Budownictwo Inne Bankowość

KREATORZY 2011


TRZECIA EDYCJA SUMMER HOUSE MUSIC Kadra zarządzająca: Marek Błaszkowicz, Sylwia Błaszkowicz, Adam Mitrenga, Artur Drzazga Grupa docelowa: Miłośnicy muzyki klubowej w wieku 18-40 z całej Polski Liczba gości: 10 000 osób OPIS EVENTU Trzecia już edycja największej imprezy plenerowej na śląsku organizowanej nad jeziorem Nakło Chechło. Dwie sceny muzyczne z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, strefa cateringowa (namioty, grille, ławostoły, bary, obsługa), strefa VIP (namioty sferyczne, bary, bufety, loże, ogródek, dj’ka, strefa informacyjna (punkty obsługi klienta, sprzedaż gadżetów), sanitarna (toalety i umywalki) i medyczna (punkty obsługi medycznej). Częścią sceny jest oświetlona konsola dj’ska. Zainstalowane są również oświetlacze architektoniczne oraz ekrany led i lcd, na których prezentowane wizualizacje, sylwetki artystów oraz animacje sponsorskie. Całość uświetnione pirotechniką sceniczną. Ponadto przygotowanie scenariuszu imprezy, pełen nadzór i koordynacja jej przebiegu, pełen marketing i reklama. Artyści: Sasha Dobrowsky, Diana D’ Rouze, Eric Chang, Hardy Hard, Tomcraft, Da Hool, Francesco iaz Tim Healey, Adam de Great, Dj @lex vs. Diabllo, Angelo Mike, Silver Gee vs. Misha Bobas vs. Radetzky, Tomii & Reeset, Igo, Gruca, Michał Lazar & Grzegorz Es, Gouliano, Ro-bee, Ball, Żelazny.

DIAMOND BOXING NIGHT – TELEWIZJA POLSAT, KATOWICE Kadra zarządzająca: Marek Błaszkowicz, Marek Kulesza Grupa docelowa: Miłośnicy boksu w każdym wieku / impreza biletowana Liczba gości: 10 000 osób OPIS EVENTU Nasza Grupa miała okazję zostać jednym ze sponsorów Gali Diamond Boxing Night organizowanej przez Andrzeja Grajewskiego wraz z Telewizja Polsat oraz przygotowywać całą infrastrukturę imprezy: organizacja oświetlenia i nagłośnienia ringu wraz z pirotechniką sceniczną, montaż oświetlaczy architektonicznych oraz ekranów led i lcd, na których prezentowane były wizualizacje i animacje sponsorskie. Ponadto pełen marketing, reklama zewnętrzna i wewnętrzna, hostessy. KREATORZY 2011

89


10-LECIE FIRMY BURG, ZABRZE Kadra zarządzająca: Sylwia Błaszkowicz, Artur Drzazga, Artur Ćwieczek Grupa docelowa: Pracownicy, zarząd Liczba gości: 120 osób OPIS EVENTU Impreza firmowa w plenerze, przy której zapewniliśmy hale namiotowe z pełnym wyposażeniem, catering i obsługę, scenę, dj’a, nagłośnienie, oświetlenie, dekoracje sali, VIP WC service, hostessy, występy artystyczne, pirotechnikę sceniczną. Zajęliśmy się organizacją imprezy na zlecenie agencji Exclusive Events, która to w pełni skorzystała z naszego sprzętu i obsługi.

90

KREATORZY 2011


PREMIERA PORSCHE RMF CAROLINE TEAM, WARSZAWA Kadra zarządzająca: Marek Błaszkowicz Grupa docelowa: Klienci, partnerzy i sponsorzy RMF Caroline Team Liczba gości: 150 osób OPIS EVENTU Podczas premiery specjalnego modelu Porsche Cayenne przygotowanego do rajdów offroadowych w warszawskim salonie zapewniliśmy scenę, nagłośnienie, oświetlenie i pirotechnikę sceniczną. Z Caroline Team’em pozostajemy w stałej współpracy, nowe pomysły już czekają na wdrożenie ich w życie.

KREATORZY 2011

91


PREMIERA OPEL INSIGNIA, KATOWICE, TARNOWSKIE GÓRY Kadra zarządzająca: Marek Błaszkowicz, Sylwia Błaszkowicz, Artur Drzazga Grupa docelowa: Klienci salonu Opel Liczba gości: 250 osób OPIS EVENTU Podczas prezentacji nowego modelu Opel Insignia zapewniliśmy scenę, nagłośnienie, oświetlenie, oprawę muzyczną, pirotechnikę sceniczną, catering i obsługę, dj’a, dekoracje sali i hostessy.

OTWARCIE SKLEPÓW OBI, ZABRZE, SUWAŁKI, JASTRZĘBIE ZDRÓJ, DĄBROWA GÓRNICZA Kadra zarządzająca: Artur Drzazga, Sylwia Błaszkowicz, Artur Ćwieczek Grupa docelowa: Pracownicy i zaproszeni Goście Liczba gości: 300 osób OPIS EVENTU Na zlecenie agencji Exclusive Events organizujemy otwarcia sklepów OBI w całej Polsce, zapewniając hale namiotowe, namioty gastronomiczne wraz z wyposażeniem, pełny catering i obsługę imprezy. Każdy z dotychczasowych eventów cieszył się ogromnym powodzeniem, już niebawem kolejne.

92

KREATORZY 2011


Dodatkowe atrakcje: - Polecamy luksusowe samochody marki Hummer H2, limuzyny Hummer H2, Lamborghini Gallardo. www.onyxcar.pl - Profesjonalne pokazy sztucznych ogni z podkładem muzycznym, pirotechnikę sceniczną, confetti show - Poduszkowce – wyjątkowa atrakcja i urozmaicenie organizowanej imprezy czy eventu. Osiągają prędkość do 70 km/h niezależnie od nawierzchni (trawa, woda, piasek, śnieg czy lód) i mogą pomieścić kierowcę i jednego pasażera. Zapewniają pełne bezpieczeństwo. - Dmuchańce – zamki, place zabaw, zjeżdżalnie – wspaniała rozrywka dla najmłodszych. Doskonałe uzupełnienie eventów plenerowych o charakterze rodzinnym. - Fontanny czekoladowe w towarzystwie słodkich i owocowych dodatków z bańkami mydlanymi w tle. - Obsługe barów na eventach i imprezach firmowych przez profesjonalnych barmanów członków Stowarzyszenia Polskich Barmanów.

KREATORZY 2011

93


DANE TELEADRESOWE ul. Pietrusińskiego 6 30-321 Kraków T 12 267 1050 | F 12 267 9410 E kontakt@grupamanta.pl I www.grupamanta.pl

DANE OSOBOWE Dominik Górka partner, dyrektor kreatywny dominik.gorka@grupamanta.pl 602 629 724 Szymon Pasaj partner, dyrektor produkcji szymon.pasaj@grupamanta.pl 602 104 236

KLIENCI Nie napiszemy, że jesteśmy najlepsi. Już prędzej, że dla najlepszych pracujemy. Mamy na to silne dowody. Wśród nich: BGŻ, BP Polska, Coca-Cola, Grupa Onet.pl, HBC, Franke Polska, Fadesa Polnord, Honda Poland, International Paper, Iyama, Nestle Polska, Microsoft, Oce-Poland, OKI Systems (Polska), ORLEN Asfalt, PGNiG, PGNiG Norway, Philips Lighting, Philips Polska, Piotr i Paweł, Polska Grupa Farmaceutyczna, Rafineria Trzebinia, Robert BOSCH, Roche Witaminy, Wojas, VOLVO Auto Polska i inni

94

GRUPA MANTA PROFIL FIRMY Od 1999 roku wymyślamy i produkujemy wydarzenia zamknięte. Po swojemu, więc nasze produkcje różnią się od innych. Organizujemy międzynarodowe festiwale i wydarzenia kulturalne. Ciekawe dla odbiorców i… sprytne dla sponsorów. Wprowadzamy na rynek własne marki – całkiem nowe usługi na rynku eventowym. Wypracowaliśmy wyjątkową strukturę. Kreacja i bieżąca produkcja są rozdzielone, a zarządzają nimi bezpośrednio partnerzy agencji. Dzięki temu Klienci otrzymują przemyślane pomysły, a my wciąż jesteśmy skoncentrowani na realizacjach. Agencja posiada działy: new business, grafiki 2d-3d i techniczny. Własnymi markami zarządzają brand managerowie. MISJA FIRMY Rozwijać się, nie rosnąć. Nie chcemy wizytówki: „duża agencja eventowa”. Staramy się zasłużyć na: „ale wydarzenia” i „wyjątkowi ludzie”! Szukać, po swojemu. W małych wydarzeniach zaskakujemy dużym zaangażowaniem i pomysłami. I osiągamy więcej. OFEROWANE USŁUGI Wydarzenia zamknięte Spotkania kluczowych klientów, konferencje, premiery i otwarcia, gale, targi, konferencje prasowe, road shows, wydrzenia dla pracowników, csr events. Wydarzenia kulturalne Festiwale, projekty kulturalne, otwarte wydarzenia w przestrzeni miasta. Grupa Manta jest współproducentem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ETIUDA & ANIMA www.etiudaandanima.com

W największych – pamiętamy o detalach i staramy się być blisko Klienta. Wtedy szczególnie potrzebuje naszej pewności siebie i spokoju. Być dobrym towarzystwem. Dla siebie i innych jesteśmy towarzystwem na długi dystans.

i producentem plenerowego Krakow Summer Animation Days www.ksad.pl Marki własne - Spice4space – systemy zabudowy scenograficznej i meble multimedialne (www.spice4space.pl); - ParkPrawNatury – interaktywne wystawy edukacyjne (www.parkprawnatury.pl). W ten sposób zmieniamy także wydarzenia produkowane przez innych.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

28% 14% 7% 13% 6% 12% 16% 4%

28% 11% 18% 23% 6% 6% 8%

Spotkania i konferencje klientów Gale Premiery i otwarcia Wydarzenia dla pracowników, w tym kongresy Konferencje prasowe Wydarzenia kulturalne Marki własne Inne

IT i nowe media Finanse Paliwowa i motoryzacja RTV AGD i techniczne Farmacja FMCG Inne

KREATORZY 2011


GALA ASÓW ONET.PL Klient: Grupa Onet.pl Rodzaj eventu: Doroczne spotkanie firmy połączone z uroczystością wręczenia nagród Kadra zarządzająca: Szymon Pasaj, Dominik Górka, Marceli Wójcik Cel: Multimedialny event podsumowujący rok i wspierający markę w relacjach z pracownikami Grupa docelowa: Pracownicy spółek grupy Liczba gości: 700 OPIS EVENTU Tym razem zaprosiliśmy gości do nowoczesnego budynku Opery Krakowskiej, by wyróżnić laureatów i potwierdzić wyjątkową pozycję marki. Galę wyprodukowaliśmy więc tak, jak zwykle pracujemy przy większych projektach: biorąc pełną odpowiedzialność za rezultat. Wydarzenie oparte było o bardzo precyzyjny scenariusz i wymagało pełnej koordynacji multimediów. Formuła „no break” określiła precyzję ruchu scenicznego, planowania wystąpień, przebiegu gali nagród i funkcji każdej z przestrzeni na scenie. Całość zyskała pełną reżyserię dźwięku i światła. Agencja odpowiadała te z za wszystkie usługi bazowe od wynajmu obiektu po statuetki dla uczestników. Zaś po części oficjalnej na gości czekał bankiet i zabawa klubowa, także na 700 osób. Gala 2011 to już czwarta z kolei edycja spotkania produkowana przez GRUPĘ MANTA. Mamy powody, by mieć nadzieję, że nie ostatnia!

SPOTKANIE KLUBU VIP BOSCH Klient: Robert Bosch Rodzaj eventu: Kameralne spotkanie partnerów firmy Kadra zarządzająca: Szymon Pasaj Cel: Wsparcie relacji z partnerami podczas konferencji i wieczoru klubowego Grupa docelowa: Kluczowi partnerzy spółki Liczba gości: 50 OPIS EVENTU Relacyjne spotkania z partnerami to jedne z naszych ulubionych wydarzeń. Nawet wtedy, gdy mają spore ograniczenia, warto szukać w nich pomysłów, jak podkreślić standard opieki, wprowadzić spójny wizerunek i faktycznie wspierać relacje. Tak było i tym razem. Sala konferencyjna otrzymała salonową, lecz bardzo nowoczesną aranżację, głównie dzięki systemowi mobilnej prezentacji Spic4Space. To sprawdzony sposób, jeśli zależy nam na bardzo dobrej przestrzeni bez budowania kosztownej scenografii. Było więc elegancko i multimedialnie. Zaś wieczorem spotkaliśmy się w dobrym klubie na kameralnym spotkaniu z gwiazdą i… wykonawcą – niespodzianką, o którym nie wiedział nawet Klient. Dla wydarzenia przygotowaliśmy elegancki branding przestrzeni hotelowych i klubu. Udowodniliśmy, że detale kreacji i zaangażowanie produkcji zmieniają wartość prostego wydarzenia. Przed nami kolejne wspólne realizacje. KREATORZY 2011

95


DANE TELEADRESOWE ul. Pułaskiego 48-50 50-443 Wrocław

Holiday-art.

T 71 717 1077 | T 602 598 088 F 71 717 1077 E biuro@naglosnienie.com I www.naglosnienie.com

DANE OSOBOWE Piotr Oskwarek piotr@naglosnienie.com 602 598 088

KLIENCI Jednostki gminne i placówki kulturalne, prywatni przedsiębiorcy, zespoły muzyczne. Współpracowaliśmy m.in. z: Casinos Poland Impel KGHM Polska Miedź Media Markt Toyota Poland

PROFIL FIRMY Działamy w branży estradowej od 18 lat, zajmując się obsługą imprez artystycznych, promocyjnych, sportowych, medialnych i różnego rodzaju wydarzeń rozrywkowych – zarówno klubowych, jak i plenerowych na terenie całego kraju oraz za granicą. Każde kolejne zlecenie przyczynia się do zwiększenia naszego doświadczenia, co pomaga nam zaspokajać wszystkie potrzeby naszych klientów. Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze technicznej i realizacji systemów nagłośnieniowych oraz oświetleniowych.

MISJA FIRMY Myślą przewodnią naszej firmy jest profesjonalizm i rzetelność z jakimi podchodzimy do każdego klienta. Służymy radą i doświadczeniem, spełniając przy tym wszelkie oczekiwania zleceniodawców. Wypracowany przez 18 lat działalności system pracy sprawia, że klienci obdarowują nas zaufaniem i przy nadarzających się okazjach ponownie korzystają z naszych usług. Działamy z pasją i zaangażowaniem, gwarantując 100% satysfakcji!

OFEROWANE USŁUGI Przede wszystkim obsługa techniczna: - Nagłośnienie; - Oświetlenie; - Scena. Także kompleksowa realizacja imprez scenicznych: - Koncertów; - Festiwali; - Festynów; - Konferencji.

RODZAJE ZLECEŃ 50% 50%

96

Zapewnienie nagłośnienia i oświetlenia Kompleksowa organizacja Eventów

KREATORZY 2011


18. URODZINY CASINOS POLAND WE WROCŁAWIU W 2008 r. Klient: Casinos Poland Kadra zarządzająca: Piotr Oskwarek Grupa docelowa: Klienci VIP Casinos Poland Liczba gości: 300 osób OPIS EVENTU Kompleksowa organizacja urodzin – realizacja nagłośnienia oraz oświetlenia, koncert grupy Latino oraz sound of Boney M – Sheyla Bonnick. Ponadto pokaz mody marki TruTrussardi oraz Marella, pokazy barmańskie i inne atrakcje.

XIX DNI MUZYKI JEUNESSES MUSICALES Kadra zarządzająca: Piotr Oskwarek Grupa docelowa: Mieszkańcy Jaworzna Liczba gości: 1200 osób OPIS EVENTU Koncert Basi Trzetrzelewskiej oraz trębacza Kevina Robinsona był wydarzeniem tym bardziej wyjątkowym, że był to pierwszy występ gwiazdy w rodzinnym mieście, po zdobyciu amerykańskiego rynku fonograficznego. Na scenie pojawili się także Mili Morena oraz Rudi Shuberth. Całość poprowadził Krzysztof Szewczyk.

KREATORZY 2011

97


DANE TELEADRESOWE pl. Solny 6/7A lok. 4 50-061 Wrocław

infrared group

T 71 344 2565 E office@infraredgroup.com I www.infraredgroup.com

DANE OSOBOWE

Jan Biłyk Managing Partener jan.bilyk@infraredgroup.com

Łukasz Kołtowski Managing Partener lukasz.koltowski@infraredgroup.com

Julia Kosela Managing Partener julia.kosela@infraredgroup.com

KLIENCI AdPress, Amadeus, Ambasada RP w Bernie, Bayer, Carlsberg Polska, Casus BTL, Eli Lilly, GlaxoSmithKline, Harvard Business Review, Hudqvarna Poland, Interia, Lek, Ligentia, Link4 Life TU na Życie, McKinsey & Company, Medtronic, Multikino, Nestle, Newron, Novartis, Okręgowa Izba Radców Prawnych, PayU, Pfizer, Polskie Linie Lotnicze LOT, Preria, PSE Operator, Sandoz Polska, Sanofi Aventis, Sony, Termedia, T-Systems, TVN, UPC, Xerox Europe.

98

PROFIL FIRMY Infrared group to firma, której podstawę stanowi zespół profesjonalnych ludzi łączących unikalne doświadczenie, wiedzę i kompetencje w marketingu, nowych technologiach i zarządzaniu projektami. MISJA FIRMY Naszą misją jest wpieranie naszych Klientów w osiąganiu ich celów biznesowych. OFEROWANE USŁUGI Dostarczamy innowacyjne systemy wspierające sprawną organizację spotkań, konferencji i targów oparte na nowoczesnych technologiach, systemach sieciowych i tworzone zgodnie z koncepcją spersonalizowanego podejścia do użytkownika. DELEGIA to kompleksowe rozwiązanie usprawniające obsługę uczestników konferencji. System integruje w jednym miejscu rejestrację uczestników przed i w trakcie konferencji, kontrolę wstępu, monitorowanie ruchu, wydawanie materiałów konferencyjnych, rezerwację miejsc na seminaria, weryfikację tożsamości oraz raportowanie frekwencji. RFIDCONF to system bezdotykowego monitorowania ruchu uczestników wydarzeń. Zbudowany w oparciu o technologię radiowej identyfikacji RFID pozwala na ciągłe rejestrowanie przepływu osób i frekwencji w wyznaczonych strefach obiektu m. in. w trakcie wykładów, seminariów czy w strefie wystawienniczej. Dodatkowo w ramach funkcji welcome screen umożliwia generowanie kastomizowanych komunikatów do uczestników wydarzenia. MESSOUT to rozwiązanie, dzięki któremu goście stają się aktywnymi uczestnikami debaty w trakcie spotkania. Wysyłając wiadomości SMS ze swoich telefonów komórkowych mogą głosować, zadawać pytania prelegentom i prezentować swoje opinie, które mogą zostać zaprezentowane na ekranie konferencyjnym. SPOTME to system elektronicznych terminali rozdawanych uczestnikom spotkania, które pozwalają na interaktywne nawiązywanie relacji pomiędzy gośćmi wydarzenia. Umożliwia sprawne wyszukiwanie i kojarzenie partnerów biznesowych, wysyłanie wiadomości, współdzielenie swojej lokalizacji w obiekcie konferencyjnym, wymianę wizytówek, a także oddawanie głosów, udział w quizach i przeprowadzanie ankiet czy rezerwację miejsc na seminaria.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

70% 20% 10%

60% 20% 10% 10%

Konferencje i spotkania branżowe Dedykowane wydarzenia zamknięte Targi

Przemysł farmaceutyczny Branża finansowo-bankowa Energetyka Instytucje publiczne

KREATORZY 2011


CERTFIKACJA UCZESTNIKÓW W RAMACH WIELOOŚRODKOWEGO, MIĘDZYNARODOWEGO BADANIA KLINICZNEGO Klient: BioLineRx Ltd. (Izrael) Rodzaj eventu: Szkolenie specjalistyczne z testem weryfikującym wiedzę; język wydarzenia: angielski Cel: Szybka kontrola wiedzy u uczestników Grupa docelowa: Lekarze Liczba gości: 200 osób OPIS EVENTU: W 2008 i 2009 roku byliśmy partnerem technologicznym badania klinicznego. Podczas spotkań, które odbyły się w Singapurze, Bombaju, New Delhi, Bukareszcie, Stambule i Tel Awiwie za pomocą bezprzewodowego systemu do głosowania oraz specjalnie przez nas przygotowanej aplikacji sprawdzaliśmy wiedzę lekarzy dot. identyfikacji objawów niepożądanych wywoływanych przez badane leki. Cykl specjalistycznych wydarzeń na kontynencie azjatyckim udowodnił, że jesteśmy w stanie sprawnie dostarczać nasze usługi także w egzotycznych zakątkach świata. Przygotowane przez nas wyniki i raporty zostały dołączone do dokumentacji badania klinicznego. ZJAZD TOWARZYSTWA NAUKOWEGO Klient: Organizator konferencji medycznych Rodzaj eventu: Zjazd Naukowy Cel: Usprawnienie logistyki wydarzenia, redukcja kosztów, optymalizacja procesu Grupa docelowa: Członkowie towarzystwa naukowego (lekarze specjaliści) Liczba gości: 2 500 osób OPIS EVENTU: Program trzydniowego zjazdu lekarzy obejmował cykl 10 równoległych sesji naukowych, wykłady i seminaria. Dodatkowo uczestnicy brali udział w wieczornym, odpłatnym bankiecie oraz codziennie korzystali z bezpłatnego lunchu. Na potrzeby wydarzenia użyty został system Elegia. Jego zadaniem było zarejestrowanie uczestników wydarzenia zgłoszonych przed rozpoczęciem konferencji, rejestrowanie nowych gości w czasie trwania Zjazdu i bieżące drukowanie identyfikatorów. Ciągłe monitorowanie i raportowanie frekwencji, przydzielanie prawa i kontrolę wstępu na bankiet, kontrolę wydawania lunchów oraz generowanie list obecności do wydruku certyfikatów. Efekty wdrożenia systemu: implementacja rozwiązania Delegia pozwoliła na uzyskanie oszczędności w zakresie nadmiarowego druku identyfikatorów i liczby przygotowanych posiłków, skuteczniejszemu egzekwowaniu opłat za bankiet oraz lepszemu zaplanowaniu kolejnej edycji wydarzenia. KREATORZY 2011

99


DANE TELEADRESOWE ul. Sienna 11 70-542 Szczecin T 91 433 3242 | 91 434 7498 F 91 448 0188 E biuro@inspe-grupa.pl I www.inspe-grupa.pl

DANE OSOBOWE Sylwia Matczak sylwia@inspe-grupa.pl 509 976 077 Dariusz Matczak darek@inspe-grupa.pl 507 026 360

In Spe grupa marketingowa PROFIL FIRMY Kompleksowość, kreatywność oraz jakość to słowa, z którymi kojarzą nas dotychczasowi Klienci. In Spe grupa marketingowa specjalizuje się w ogólnie pojętej działalności marketingowej, mającej na celu wynajdowanie, pobudzanie oraz zaspokajanie potrzeb Klientów. Skupiamy także młodych artystów, zdolnych i utalentowanych. W naszym impresariacie artystycznym znajdą Państwo między innymi ofertę wyjątkowej rewii tanecznej Rising Stars Revue.

MISJA FIRMY Mamy ambicje być w pierwszej siódemce wśród firm o podobnym profilu. Nasze doświadczenie, wiedza, upór, nieograniczona kreacja, dbałość o detale, pasja, sposób postrzegania świata, szacunek do innych oraz kultura osobista całego zespołu są niezbędne do wykonania choćby najmniejszego projektu, a oczekiwane efekty są wyższe od zakładanych.

OFEROWANE USŁUGI Organizacja promocji: - Eventów biznesowych – spotkań, targów, konferencji z klientami, pracownikami, wydarzeń tematycznych; - Eventów specjalnych – niecodziennych wydarzeń związanych z obchodami rocznicy, promocji, koncertów, happeningów; - Eventów społecznych – sympozjów naukowych, wydarzeń publicznych;

IMPRESARIAT ARTYSTYCZNY

Firma IN SPE grupa marketingowa w swojej strategii w kontaktach z Klientami i partnerami nieustannie dąży do zbudowania obszaru wzajemnego zaufania, gdzie kluczową rolę odgrywa jakość naszych usług i gwarancja obopólnych korzyści. Realizując projekty przekazujemy naszym Klientom siłę, która pozwala być o krok do przodu przed konkurencją. KOMPLEKSOWA OBSŁUGA – to skutecznie i rzetelnie zrealizowany budżet, osiągnięty cel. KREATYWNE SPOJRZENIE – to coś, co wyróżnia naszych Klientów na rynku. JAKOŚĆ – to poziom, który nie jest bylejakością.

LOF T

100

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

25% 15% 5% 10% 15% 15% 10% 5%

40% 35% 20% 5%

Eventy specjalne Gale i bankiety Konferencje Spotkania biznesowe Imprezy integracyjne Imprezy plenerowe Obsługa projektów marketingowych Szkolenia

Firmy o profilu handlowym Przedsiębiorstwa usługowe Przemysł inne

KREATORZY 2011


KREATORZY 2011

101


DANE TELEADRESOWE T 91 434 7498 | T 507 026 360 E booking@rewiataneczna.pl I www.rewiataneczna.pl

DANE OSOBOWE

RISING STARS REVUE PROFIL FIRMY RISING STARS REVUE Z przyjemnością przedstawiamy Państwu rewię RISING STARS REVUE, ekskluzywne i najbardziej widowiskowe show taneczne. Rewia to wykorzystanie wszystkich technik tanecznych połączonych w całość, uzupełnione wokalem, muzyką, scenografią i kostiumami autorskiej produkcji. W naszym programie posiadamy kilkadziesiąt układów tanecznych, jak i SPEKTAKLE MUZYCZNE. Nasze programy i choreografie są wyjątkową atrakcją każdego wieczoru niezależnie od charakteru czy tematu eventu.

Konrad Bikowski Właściciel Dariusz Matczak Impresariat

Jako jedyni w Polsce wzorując się na najlepszych rewiach światowych wykonujemy spektakle muzyczne takie jak: - MICHAEL JACKSON SHOW; - DIVA’s NIGHT; - REVUE REVUE; - W 80 MINUT DOOKOŁA ŚWIATA. Wszystkie spektakle są niezapomnianym muzycznym widowiskiem i na długo pozostają w pamięci widza. Naszym atutem są nowatorskie pomysły, w których wykorzystujemy oryginalne kostiumy LEDOWE we współczesnych aranżacjach i choreografiach. Konrad Bikowski Rising Stars Revue została stworzona w 2001 roku przez tancerza, choreografa, projektanta Konrada Bikowskiego. Kolejne lata pracy przyniosły dynamiczny rozwój taneczny, choreograficzny. Nowy kolejny etap, to także dynamiczna produkcja nowych kostiumów, elementów scenografii, w których artysta wykorzystuje kamienie, lustra, pióra i inne ekskluzywne materiały.

MISJA FIRMY Rewia taneczna Rising Stars w swojej misji określiła kilka celów w tym między innymi stworzenie najnowocześniejszego teatru rewiowego. Ambitnie staje się najlepszą rewią w Europie i na innych kontynentach. Ciągły rozwój w zakresie najnowszych aranżacji i choreografii, pozyskiwania talentów  jest stałym elementem pracy artystycznej rewii.

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY 60% 30% 10%

102

Agencje eventowe Firmy komercyjne Instytucje kulturalne

KREATORZY 2011


Tańczyliśmy u boku takich gwiazd sceny klubowej jak: - ARMIN van BUUREN - DAVID GUETTA - ATB - SONIQUE - FRAGMA Nasze tancerki brały udział w europejskiej trasie SENSATION i tańczyły na największych imprezach klubowych w Polsce - GODSKITCHEN, GLOBAL GATHERING, TRANCE EXPLOSION. Oferujemy również tematyczne animacje i choreograficzne pokazy taneczne w klubach w Polsce i Europie. Wyjątkowe kostiumy, piękne tancerki, profesjonalizm połączony z pasją to atuty naszej rewii. Od 2007 roku najbardziej pożądana REWIA TANECZNA w POLSCE.

KREATORZY 2011

103


DANE TELEADRESOWE ul. Usypiskowa 12 02-386 Warszawa

JET EVENTS

T 22 382 4824 | F 22 382 4825 E jetevents@jetevents.pl I www.jetevents.pl

DANE OSOBOWE Jarosław Sądej, Managing Director jaroslaw.sadej@jetevents.pl 509 299 299 Paweł Ratyński, Account Director pawel.ratynski@jetevents.pl 501 872 041

KLIENCI W portfolio Klientów Agencji znajdują się między innymi polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe. Wśród nich między innymi: France Telecom, PTK Centertel, ING BANK, Bank Gospodarki Żywnościowej, Coca Cola, Segro Poland, Heinz, Groupe SEB, HP, Microsoft, BNP Paribas, BASF, Tchibo, TPSA, COTY Polska, Nestle, Roche, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i wiele innych.

104

PROFIL FIRMY Podstawowy profil działalności Jet Events to kompleksowe rozwiązania dla Klientów w zakresie event-marketingu oraz komunikacji marketingowej.

MISJA FIRMY Realizacja celów naszych klientów poprzez twórczą i odpowiedzialną komunikację eventową.

OFEROWANE USŁUGI W ramach event marketingu, komunikacji i PR świadczymy między innymi następujące usługi: - Obsługa kongresów i konferencji; - Organizacja imprez integracyjnych i pikników; - Road shows / trasy promocyjne; - Wyjazdy incentive; - Events PR; - Wystawiennictwo targowe / obsługa imprez targowych; - Działania pro sprzedażowe. Dodatkowo: - Wynajem personelu promocyjnego; - Organizacja loterii / konkursów; - Projektowanie graficzne / usługi poligraficzne; - Produkcje multimedialne; - Produkcja filmowa; - Produkcja reklamowa; - Wynajem sprzętu technicznego; - Wynajem urządzeń rozrywkowych; - Booking artystów / impresariat.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

32% 28% 14% 12% 10% 4%

25% 17% 15% 14% 11% 11% 7%

Imprezy okolicznościowe Kongresy i konferencje Imprezy integracyjne i motywacyjne Event PR Działania pro sprzedażowe, wizerunkowe Inne usługi

IT / TELECOM Finanse i ubezpieczenia FMCG Przemysł Urzędy / Administracja Medycyna Nieruchomości

KREATORZY 2011


„GWIAZDY BIZNESU” GRUPY TP Klient: PTK Centertel Rodzaj eventu: Uroczysta gala nagrodowa Cel: Nagrodzenie najlepszych pracowników i managerów pionu biznesowego Grupy TP Grupa docelowa: Pracownicy grupy TP, firmy partnerskie Liczba gości: 500 osób OPIS EVENTU Dwukrotnie organizowana przez Jet Events impreza dla 500 osób w Instytucie Energetyki w Warszawie. Podczas gali wręczane są nagrody dla najlepszych pracowników Grupy TP. Kreatywny background ostatniego projektu i kanwę fabularną gali stanowiła historia człowieka poszukującego miejsca narodzin gwiazd. Człowiek ów w swej drodze odwiedza siedem planet, nazwanych od cech charakteru, wyróżniających ludzi niezwykłych – sięgających gwiazd. Historię ilustrowały prezentacje taneczne – od baletu klasycznego do tańca nowoczesnego. Galę poprowadził Olivier Janiak, zaś część rozrywkową uświetniły koncerty Macieja Miecznikowskiego i zespołu Lady Pank.

100 LECIE WARSZAWSKICH TRAMWAJÓW ELEKTRYCZNYCH Klient: Tramwaje Warszawskie Rodzaj eventu: Konferencja naukowa i gala jubileuszowa Cel: Świętowanie jubileuszu, okazja do spotkania z pracownikami, władzami, partnerami, wymiana doświadczeń z firmami transportu miejskiego z Europy, podziękowanie zasłużonym pracownikom i partnerom Grupa docelowa: Pracownicy Tramwajów Warszawskich, władze państwowe i samorządowe, media, partnerzy z zagranicy Liczba gości: 2500 osób OPIS EVENTU W ramach obchodów Stulecia Warszawskich Tramwajów Elektrycznych, Agencja Jet Events zorganizowała konferencję

KREATORZY 2011

naukową w Galerii Porczyńskich oraz uroczystą Galę Jubileuszową w Sali Kongresowej PKiN. Całość konceptu oparta została na zbudowaniu pełnowymiarowego, multimedialnego i atrakcyjnego dla gości widowiska, uwzględniającego motywy z historii Tramwajów Warszawskich i wspomnieniowe wystąpienia wybranych pracowników. Formuła uzupełniona wątkami artystycznymi w wykonaniu solistów teatru Roma i Buffo została, zrealizowana wyjątkowo finezyjnie, w sposób lekki i interesujący przedstawiając 100 lat tramwajów warszawskich. Galę prowadził Maciej Orłoś, a uświetnili ją artyści związani z Tramwajami Warszawskimi, m.in. chór Surma, a także Zakładowa Orkiestra Dęta Tramwajów Warszawskich.

105


DANE TELEADRESOWE ul. Harcerska 12 26–130 Suchedniów

KajRox Events

T 41 254 4899 | F 41 254 4899 E biuro@kajrox.pl I www.kajrox.pl

DANE OSOBOWE Karol Cender karol.cender@kajrox.pl 513 103 114 Piotr Ziółkowski piotr@kajrox.pl 502 128 966 Łukasz Kubala l.kubala@kajrox.pl 513 103 195

KLIENCI Korporacje (m.in. Coca-cola, PKO, Simens, Toyota, PKN Orlen, Era, Raiffeisen Bank, Hestia, Frito Lay, Bank Spółdzielczy, GlaxoSmithKline, Lidl, Multimedia Polska, Merck, Cersanit, PolCard, Generali, Macro Cash and Carry, PKP Cargo, Kolporter, Philip Morris, Kroll, Hydrogeotechnika, Amplico Life) Urzędy i instytucje Państwowe (m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej, Urząd Miasta Lublin, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego, Politechnika Świętokrzyska, Urząd Marszałkowski w Kielcach, Polski Związek Piłki Nożnej, Starostwo).

106

PROFIL FIRMY Agencja Eventowa.

MISJA FIRMY Niezapomniana impreza firmowa? Konferencja dopracowana w najdrobniejszych szczegółach? Doskonała zabawa na pikniku rodzinnym? Z naszą pomocą będzie to możliwe. Jesteśmy nowoczesną i ciągle rozwijającą się agencją, która łączy w sobie pomysłowość, kreatywność i innowacyjność z doświadczeniem i dokładnością wykwalifikowanego zespołu.

OFEROWANE USŁUGI W naszej ofercie znajdą Państwo: - Wieczory tematyczne, różnorodne atrakcje na świeżym powietrzu – od klasycznych pikników rodzinnych, festynów, po ekstremalne wypady offroadowe; - Lot poduszkowcem – jako jedyna agencja posiadamy własny poduszkowiec, który zapewnia niezapomniane przeżycia; - Pojazdy typu Buggy czy Quady, co w połączeniu z otaczającymi terenami daje nam niemałe możliwości do organizacji niezapomnianych eventów; - Park linowy, który podniesie adrenalinę każdego z uczestników, a wyspecjalizowana kadra zadba o bezpieczeństwo tej jakże emocjonującej rozrywki; - Specjalizujemy się w wszelkiego typu grach i zabawach teambuildingowych, będące odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie klientów. Nic nie wzmacnia wzajemnych relacji tak jak teambilding.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

40% 25% 15% 15% 5%

25% 25% 15% 15% 5% 5% 5% 5%

Spotkania firmowe Konferencje i szkolenia Wieczory tematyczne Pikniki rodzinne Inne

FMCG Instytucje Państwowe Instytucje finansowe Firmy farmaceutyczne Firmy motoryzacyjne Hotele i Restauracje Wydawnictwa Inne

KREATORZY 2011


IMPREZA INTEGRACYJNA – CURSOR S.A. Klient: Cursor S.A. Rodzaj eventu: Team-building Kadra zarządzająca: Piotr Ziółkowski, Karol Cender Cel: Budowa i rozwój współpracy w zespole; integracja. Liczba gości: 150 OPIS EVENTU Uczestnicy zostali podzieleni na 15 dziesięcioosobowych zespołów, które rywalizowały ze sobą na 20 stanowiskach.

„PIKNIK Z LIDLEM” Klient: Lidl Polska Rodzaj eventu: Piknik rodzinny Kadra zarządzająca: Piotr Ziółkowski Cel: Promocja marki Lidl Polska Liczba gości: 3000-5000 OPIS EVENTU Organizacja cyklu imprez „Piknik z Lidlem” na terenie całego kraju. Przygotowanie projektu i pełna realizacja całości imprezy.

KREATORZY 2011

107


DANE TELEADRESOWE ul. Myśliwska 6 05-807 Podkowa Leśna k. Warszawy Filia ul. Leśna Góra 19B/13 80-281 Gdańsk   T 58 347 7546 | F 58 347 7546 E maann66@maann66.pl I www.maann66.pl I www.promo-truck.pl

DANE OSOBOWE Sylwia Rezmer sylwia.rezmer@maann66.pl 602 186 090 Przemysław Rezmer przemyslaw.rezmer@maann66.pl 692 195 159

KLIENCI Wśród naszych Kontrahentów znalazły się firmy z branży: tytoniowej, alkoholowej, spożywczej, sportowej, fotograficznej, rolniczej oraz budowlanej. Główni, obecni Klienci: Atlas (od 2008), CEDC Polska (od 2006), Nikon (od 2009), Xella Polska (od 2010). Przepracowaliśmy kilkaset tysięcy godzin i zrealizowaliśmy z powodzeniem akcje dla takich marek jak: Absolwent, Air Optix, Algida, Amvis, Atlas, Bacardi, Bacardi Breezer, Bols, Cadbury, Campari, Carlo Rossi, Carte D’or, Chanel, Chupa Chups, Ciba Vision, Cointreau, Dailies, D&G, EMPIK, Eristoff, Grant’s, HB, Johnnie Walker, Kemira Grow How, La coste, Lucky Strike, Martini, Metaxa, Nikon, D3000, Nikon D300s, Nikon D5000, Nikon Coolpix, O2Optix, Palace Vodka, Pall Mall, Passoa, PZU, Sierra Tequila, Silka, SKYY Vodka, Soplica, Speedo, Tchibo, Vision Express, Ytong, Żubrówka.

Maann 66 Promocja i Reklama PROFIL FIRMY Maann 66 Promocja i Reklama – od 1996 roku zapewniamy naszym Klientom kompleksowe usługi promocyjno-reklamowe, a szczególnie działania z zakresu BTL. Jako jedni z pierwszych organizowaliśmy eventy typu Roadshow na terenie kraju. Działamy nie tylko na terenie całej Polski! Od 2007 roku nasze doświadczenie wzbogaciło się o realizacje międzynarodowe na terenie: Grecji, Serbii, Rumunii oraz Węgier. Obecnie, kontakt między marką, a konsumentem wymaga działań złożonych z szeregu narzędzi, wpływających na tworzenie czytelnej komunikacji, która wywoła EMOCJE i DOZNANIA. Dlatego kładziemy bardzo duży nacisk na właściwe kreowanie kampanii reklamowych typu Face to Face Communication. Dobieramy z szerokiego portfolio usług najskuteczniejsze i najnowsze metody wspomagania akcji marketingowych dla różnych kanałów komunikacji i dystrybucji. Podczas realizacji złożonych eventów i koncertów współpracujemy z profesjonalistami w swojej branży, którzy tworzą wspólnie z Maann 66 system „naczyń połączonych”. W naszej ofercie znajdziecie Państwo także doskonałe narzędzie do wsparcia eventów – PROMO TRUCK. Zestaw składający się z dwupiętrowej naczepy reklamowej oraz efektownej Scania w stylu amerykańskich ciężarówek można wykorzystać do prezentacji produktowej, szkoleń i warsztatów, jako zaplecze imprez plenerowych czy wielki billboard podczas Roadshow.

MISJA FIRMY Chcemy wywoływać EMOCJE mając cały czas na uwadze OPTYMALIZACJĘ kosztów.

OFEROWANE USŁUGI EVENT MARKETING: - Wydarzenia specjalne; - Roadshow; - Prezentacje produktów; - Imprezy plenerowe; - Koncerty; - Obsługę targów; - Konferencje i seminaria; - Kongresy;

- Szkolenia; - Event społeczny. PROMOCJA: - Animacje sprzedaży; - Degustacje; - Prezentacja produktów; - Konkursy; - Produkcja POS.

WSPARCIE SIŁ SPRZEDAŻOWYCH: - Zewnętrzne siły sprzedażowe; - Sezonowe siły sprzedażowe; - Merchandising; - Mystery shopper; - Store checking.

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY 25% 30% 8% 3% 11% 12% 3% 8%

108

Tytoniowa Alkoholowa Spożywcza Sportowa Fotograficzna Okulistyczna Rolnicza Budowlana

KREATORZY 2011


AKADEMIA NIKONA – WARSZTATY FOTOGRAFICZNE Klient: Nikon Polska Rodzaj eventu: Ogólnopolski Roadshow Cel: 1. Premiera rozpoczęcia działalności Akademii Nikona; 2. Prezentacja produktowa modeli aparatów cyfrowych Nikon D300S oraz D3000; 3. Warsztaty fotografii Grupa docelowa: Osoby planujące zakup aparatu fotograficznego lub posiadające aparat; fotograficy OPIS EVENTU Osoby odwiedzające to wydarzenie miały okazję wziąć udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez znanych fotografów. Działania miały miejsce wewnątrz naszej własnej dwupokładowej naczepy eventowo-promocyjnej „Promo Truck” oraz w klimatyzowanym namiocie, w którym zaaranżowano studio fotograficzne. Wewnątrz Promo Trucka firma Epson przygotowała salę wyposażoną w drukarki, z których chętnie korzystali uczestnicy sesji zdjęciowych. Na górnym pokładzie naczepy, odbywały się warsztaty produktowe. Do naszych obowiązków należało kompleksowa organizacja działań wraz z przygotowaniem projektów graficznych, produkcja materiałów reklamowych, realizacja Road Show oraz koordynacja firm współpracujących.

EVENT

Roadshow EUROPA

PROMO TRUCK

MOBILNY GABINET OKULISTYCZNY – ZAFUNDUJ OCZOM SUPER WAKACJE Klient: Ciba Vision Polska i Vision Express Rodzaj eventu: Ogólnopolski event typu Roadshow przeprowadzony przez nas także na terenie Grecji, Serbii i na Węgrzech Cel: Celem programu było rozpowszechnianie profilaktyki zdrowotnej w zakresie kontroli oczu oraz dobór odpowiednich soczewek kontaktowych Grupa docelowa: Osoby z wadami wzroku oraz chcące skontrolować swój wzrok. Jeden z cykli Roadshow był skierowany wyłącznie studentów. Zorganizowany został na terenie 23 polskich uczelni wyższych OPIS EVENTU W ramach Roadshow w wybranych miastach prowadzone były bezpłatne badania okulistyczne. Osobom ze stwierdzoną wadą wzroku proponowany był dobór i nauka pielęgnacji nowej generacji, korekcyjnych soczewek kontaktowych. Jesteśmy współtwórcami koncepcji Mobilnego gabinetu okulistycznego. Akcja przyniosła nam ogromną satysfakcję w chwilach kiedy słyszeliśmy słowa podziękowania od osób, które dojrzały świat w „ostrzejszym” wymiarze.

KREATORZY 2011

109


DANE TELEADRESOWE ul. Łucka 15, m. 1515 00-844 Warszawa I www.motoprezent.pl

DANE OSOBOWE

Jakub Nabagło biuro@motoprezent.pl 22 654 0395

KLIENCI Korporacyjni i indywidualni

Motoprezent.pl PROFIL FIRMY Zajmujemy się kompleksową organizacją eventów motoryzacyjnych. Motoprezent to sposób na sprawienie wyjątkowej niespodzianki w formie voucheru Twoim najbliższym, pracownikom, klientom i partnerom biznesowym. Naszą firmę tworzy zespół indywidualistów, ekspertów i zdobywców wielu tytułów mistrzowskich w praktycznie wszystkich uprawianych w Europie dyscyplinach motorsportu. Z naszymi instruktorami współpracują także profesjonalne zespoły rajdowe i indywidualni kierowcy wyścigowi. Dysponujemy stale rozwijaną własną flotą i profesjonalnym zapleczem serwisowym. Blisko współpracujemy z Hołowczyc Management, co daje nam możliwość korzystania z doświadczeń jednego z najbardziej utytułowanych kierowców w Polsce.

MISJA FIRMY Dla nas motoryzacja nie jest dziedziną przemysłu – to pasja i sposób na życie.

OFEROWANE USŁUGI - „Co-drive dakarowym potworem Hołka” – jedyna w swoim rodzaju możliwość przejechania się w roli pilota samochodem, którym Krzysztof Hołowczyć przygotowywał się do rajdu Dakar; - „Drift Taxi” – ekstremalna przeżycia jakie daje przejażdżka w kontrolowanym poślizgu legendarnym, sprowadzanym z Japonii Nissanem Skyline; - Jazda za kierownicą: Ferrari F430, Lamborgini, Porsche Carrera, Nissana GT-R, Mazdy RX-8, Mitsubishi Lancera Evo, Subaru Imprezy Sti.; - „Kurs Driftingu” – króki kurs pokonowywania zakrętów bokiem; - „Mazurskie szutry z Hołkiem” – wspólna przejażdżka u boku Krzysztofa Hołowczyca, na jego „rodzinnych” odcinkach specjalnych położonych w okolicach Olsztyna; - „STi vs Evo” – pojedynek rajdowych gigantów. Możliwość przetestowania obu samochodów jeden po drugim i sprawdzenia możliwości jakie dają na torze; - Supercars eXtreme – porównanie 3 legendarnych marek: Ferrari, Lamborghini i Porsche.

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY 3% 7% 12% 15% 5% 7% 6% 40% 5%

110

Agencje eventowe Farmaceutyka IT Finanse i bankowość Motoryzacyjne Media Budownictwo Indywidualni Inne

KREATORZY 2011


TRACK DAYS Organizowane przez nas Dni Torowe to znakomita okazaja do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Każdy z Track Days, pozwala szlifować umiejętności jazdy przy dużych prędkościach w bezpiecznych warunkach. Uczestnicy imprez mają szansę korzystać z rad obecnych na miejscu instruktorów. Każdorazowo na miejscu znajduje się zaplecze serwisowe pozwalające naprawić drobne usterki. Imprezy organizowane są w Ułężu i w Nowym Mieście nad Pilicą na terenach byłych lotnisk wojskowych. Średnio w imprezach torowych organizowanych przez motoprezent bierze udział ok. 60 samochodów. KREATORZY 2011

111


DANE TELEADRESOWE ul. Na Popielówkę 69/12 32-087 Zielonki E office@musicmatters.pl I www.musicmatters.pl

DANE OSOBOWE Anna Grzesiak ania@musicmatters.pl 606 197 272 Łukasz Myszkal Lukasz@musicmatters.pl 600 002 204

KLIENCI RMF FM, WIDOWISKA.COM, KBF, AGH, Concept Music Art, MplusM, Studio2, DMC Poland, Unimil.

MusicMatters.pl PROFIL FIRMY Agencja muzyczna.

MISJA FIRMY Jesteśmy agencją promotorsko-bookingową specjalizującą się w dostarczaniu zagranicznych i polskich artystów na miejsca ich występów w Polsce i na świecie. Zajmujemy się również obsługą PR klubów i wydarzeń. Nasze doświadczenie to 3 lata przeróżnych imprez. Na swoim koncie mamy mnóstwo współorganizowanych imprez, współpracę z klubami, agencjami eventowymi, firmami oraz największymi mediami w Polsce. Zanim stworzyliśmy tę agencję przez lata zdobywaliśmy doświadczenie w show businessie i mediach. Ludzie, którzy reprezentują i pracują z MusicMatters.pl to kadra wykwalifikowanych osób, które od lat odnoszą sukcesy w segmencie rozrywki.

OFEROWANE USŁUGI Nasza oferta skierowana jest do klubów, agencji reklamowych oraz firm. Współpracujemy z ludźmi, których dewizą jest profesjonalizm i nietuzinkowe podejście do realizowanych przez nich projektów. Dzięki temu wachlarz możliwości MusicMatters.pl składa się z kilku elementów, które można dopasować w ramach potrzeb. -

Booking artystów polskich i zagranicznych; Obsługa Public Relations wydarzeń; Obsługa graficzna; Obsługa muzyczna klubów; Obsługa muzyczna eventów firmowych; Obsługa muzyczna imprez; Obsługa fotograficzna; Organizacja Eventów; Kampanie reklamowe.

W ramach kompleksowej obsługi dla klubów: - Szkolenia dla pracowników; - Audyt; - Tajemniczy klient; - Obsługa prawna; - Prowadzenie klubu.

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY 55% 10% 20% 15%

112

Agencje reklamowe i eventowe Zlecenia bezpośrednio od firm i instytucji Koncerny mediowe Kluby

KREATORZY 2011


KLUBOWY SYLWESTER NA RYNKU W KRAKOWIE 2009 ROK Klient: Krakowskie Biuro Festiwalowe Liczba gości: Plener 100 tys. ludzi OPIS EVENTU Pierwsza odsłona klubowego sylwestra na Rynku Głównym w Krakowie. Zadaniem MusicMatters.pl było dostarczenie klubowych wykonawców na event.

INWAZJA ŚWIATŁA W RUDNIKACH 2010 Klient: Widowiska.com Cel: Kompleksowa obsługa muzycznej strony eventu Liczba gości: Plener 10 tysięcy ludzi OPIS EVENTU To była prawdziwa Inwazja Światła i dźwięku! Parady laserów, świetlne działa i kontrasty, mega ekrany, pirotechnika na najwyższym poziomie i wszechobecny dźwięk zagrały razem w multimedialnej kompozycji, zabierając uczestników wydarzenia w niezwykłą podróż do krainy nowych technologii i w różne muzyczne style. Podczas tego niezwykłego wydarzenia na zaproszenie MusicMatters.pl pojawili się: Safri Duo DJ & Drum Experience, Shaun Baker feat. Maloy Live Act, Fragma, Candy Girl, ADHD Feat. Kasia Malenda & Krupiszon.

KREATORZY 2011

113


DANE TELEADRESOWE ul. Wołowska 2 51-116 Wrocław

Neptunus Sp. z o.o.

T 71 325 8433 E sales.pl@neptunus.eu I www.neptunus.pl

Hale namiotowe & Konstrukcje półtrwałe

DANE OSOBOWE Piotr Kuczyński p.kuczynski@neptunus.eu 71 325 8433 | 609 769 069

KLIENCI Targi Intercars, Targi Polagra Tech, Poznań Porsche Open, Targi WOD-KAN, Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE, Snow Queen Trophy Zagreb, i wielu innych z kraju i z zagranicy.

PROFIL FIRMY Firma Neptunus jest specjalistą w dziedzinie projektowania, budowy i wynajmu hal namiotowych i tymczasowych konstrukcji na potrzeby imprez.

MISJA FIRMY Dzięki szerokiej ofercie związanej z naszymi produktami oraz temu, że wszystkie nasze konstrukcje namiotowe mogą być ze sobą zestawiane lub łączone, jesteśmy zawsze w stanie zapewnić najlepsze rozwiązania dla Państwa potrzeb.   Niemal 75 lat doświadczenia wyraża się najpełniej w doskonałej jakości i pomysłowych szczegółach, którymi wyróżniają się wszystkie nasze konstrukcje. Tak więc wszystkie hale namiotowe i konstrukcje tymczasowe posiadają w standardzie solidną, podwyższoną podłogę systemową oraz ściany wykonane z paneli PVC. Oprócz tego są wyposażone w system odprowadzania wody deszczowej, aby niezależnie od pogody każda impreza była udana. Są to detale, które stanowią dużą zaletę przy organizacji wszelkich imprez.   W przypadku produktów Neptunus mogą Państwo zawsze liczyć na zastosowanie najnowszych rozwiązań. To firma Neptunus jako pierwsza na świecie zbudowała trzykondygnacyjny namiot. Opracowała również samodzielnie rewolucyjną koncepcję hali „Evolution” o cechach trwałych budowli, w której konstrukcja dachu wznoszona jest przy pomocy systemu hydraulicznego. Również konstrukcje „Alure” i „Ocean” są doskonałymi przykładami konstrukcji tymczasowych, które różnią się od innych namiotów i otwierają przed użytkownikiem nową gamę możliwości. Targi, promocje produktów, wydarzenia, imprezy sportowe, festiwale czy imprezy objazdowe - dla Neptunusa żadne z tych wydarzeń nie jest za duże ani zbyt małe.

114

KREATORZY 2011


FASHION WEEK LONDYN, PARYŻ, ZURYCH, AMSTERDAM Klient: Branża Mody OPIS EVENTU Firma Neptunus jest mile widzianym dostawcą zadaszeń podczas różnych pokazów mody w Europie.   Już od wielu lat stawiamy ogromną konstrukcję przyciągającą oko na słynnym Cour Carrée du Louvre w Paryżu podczas Paris Fashion Week. Neptunus stawia mianowicie halę Evolution, która podczas „Carrousel de la Mode” mieści różne słynne marki i domy mody.   Od lat firma Neptunus działa również w branży mody w Amsterdamie, Londynie i Zurychu.

THE SIMPLICITY EVENTS PLAC CZERWONY, MOSKWA Klient: Philips Grupa docelowa: 1200 podmiotów z branży i media OPIS EVENTU Specjalnie na potrzeby jednej z najważniejszych imprez promujących markę Philips – „The Simplicity Event”, firma Neptunus wzniosła na Placu Czerwonym w Moskwie różnego typu połączone ze sobą tymczasowe hale namiotowe. Całkowita powierzchnia tymczasowych hal eventowych wyniosła ok. 7000 m2. Dodatkowe wyzwanie stanowiło nachylenie placu, które wymogło budowę poszczególnych budowli na różnych poziomach i konieczność wyposażenia ich w podbudowę rusztowań o wielkości nawet do ponad 5 metrów. W ciągu kilku dni zaprezentowano mediom i około 1200 podmiotom z branży najnowsze technologie z zakresu elektroniki komercyjnej i rozwiązania B2B dla biznesu. Philips wybrał firmę Neptunus ze względu na jej długoletnie doświadczenie i wiedzę. „Wyjątkowe zalety hal Evolution – rewolucyjnych i łatwych w demontażu budowli półtrwałych, których projekt firma Neptunus opracowała w całości samodzielnie, jak również ich niezwykły wygląd idealnie pasowały do koncepcji tego eventu” wyjaśnia lider projektu z ramienia firmy Philips.

KREATORZY 2011

115


DANE TELEADRESOWE pl. Teatralny 3 00-077 Warszawa I www.laboheme-catering.pl I www.facebook.com/NowaLaBoheme

DANE OSOBOWE Maria Hernik Specjalista ds. sprzedaży 22 692 0681 | 22 826 8275 m.hernik@laboheme-catering.pl Michał Domański Business Development & PR Director m.domanski@laboheme.com.pl 601 284 444

KLIENCI Wśród Klientów, których imprezy, spotkania i uroczystości obsługiwała Nowa La Boheme znajdują się zarówno znane firmy jak: AVON, AXA, Konica Minolta, Ernst&Young, Lewiatan, Johnson&Johnson, Pepsi Cola, Fortis Bank, Rochstar, jak i media: Telewizja Polska oraz przedstawiciele władz RP – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej, Kancelaria Sejmu, Ministerswo Spraw Zagranicznych, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Renault Polska, Sony Poland, Budimex S.A, Noble Bank, Allianz Polska, Polski Komitet Olimpijski, Euro 2012, Telewizja Polska, Siemens, MTV networks, Cargill, PZPN, British American Tobbacco, Bols, Grupa ING, Zepter, Microsoft, Canon

116

Nowa La Boheme catering PROFIL FIRMY Niezwykła, subtelna elegancja. Dbałość o smak, przygotowane z niezwykłą pasją i precyzją dania. Nowa La Boheme wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Gości. Zadowolenie będące efektem profesjonalizmu i troski o najdrobniejsze szczegóły nadaje wyjątkowego prestiżu, gwarantującego powodzenie każdego restauratorskiego działania, którego podejmie się Nowa La Boheme. Wyjątkowego smaku Nowa La Boheme dodała już niejednemu wydarzeniu. Zaprezentowaliśmy się m.in. podczas Gali Prezydentów w Teatrze Wielkim, gdzie podano kolację dla 900 osób, lunchu w czasie wizyty Angeli Merkel w Warszawie czy imprez świątecznych Narodowego Banku Polskiego czy Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Nowa La Boheme uświetniła także swoim restauratorskim kunsztem otwarcie Centrum Handlowego Focus Park w Bydgoszczy, Galę jubileuszową dla Poczty Polskiej oraz imprezę rocznicową Biura Ochrony Rządu z udziałem Rządu RP. Przykładem profesjonalizmu jest również obsługa cateringowa koncertu Celine Dion na krakowskich Błoniach oraz Europejskiego Kongresu Notariuszy.

MISJA FIRMY Naszą misją jest kulinarny profesjonalizm i obsługa najwyższej jakości.

OFEROWANE USŁUGI Catering Nowa La boheme to przedsięwzięcie ludzi od kilkudziesięciu lat związanych z branżą, doświadczonych, a przede wszystkim pełnych pasji. Naszą wizytówką jest restauracja La boheme, gdzie tę pasję poczujesz z każdym kęsem, bez względu na to czy organizujesz biznes lunch czy uroczystą kolację. U nas znajdziesz się w pięknych wnętrzach z dyskretną obsługą i menu stworzonym przez kucharza z wyobraźnią. Nowa La Boheme proponuje również ofertę cateringową. Doświadczenie restauratorskie, pasja kulinarna i dbałość o wyjątkowy smak każdego dania gwarantuje sukces uroczystych kolacji i spotkań biznesowych.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

50% 20% 10% 10% 10%

10% 20% 10% 10% 5% 40% 5%

Uroczyste Gale i kolacje Imprezy firmowe Spotkania biznesowe Konferencje Inne

Firmy farmaceutyczne Banki Wydawnictwa Kancelarie prawnicze Firmy kosmetyczne Instytucje rządowe Inne

KREATORZY 2011


90 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ Grupa docelowa: Politycy, ludzie sztuki i kultury Liczba gości: 900 osób Organizator: Kancelaria Prezydenta RP OPIS EVENTU Przyjęcie wydane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Prezydencka gala w Teatrze Wielkim w Warszawie była głównym punktem obchodów 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju nie zabrakło uroczystych wydarzeń – defilady, inscenizacji, odsłonięcia pomników, które przypominały o wydarzeniach z 11. listopada 1918 roku. Wśród gości Lecha Kaczyńskiego podczas gali w Teatrze Wielkim nie zabrakło szefów rządów i prezydentów obcych państw. Przybyli prezydenci: Gruzji Michail Saakaszwili, Litwy Valdas Adamkus, czy Ukrainy Wiktor Juszczenko. Dołączyli do nich także przywódcy z Afganistanu, Chorwacji, Czarnogóry, Estonii, Łotwy, Macedonii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Węgier, a także opozycjoniści z Białorusi. Na gali zjawiło się 900 gości z kraju i zagranicy. Nowa La Boheme catering miało zaszczyt przedstawić swoje umiejętności, paletę smaków i kunszt szacownym gościom.

IIMPREZA BOLS Z PALLADIUM Rodzaj eventu: „Launching” nowego produktu Cel: Prezentacja najnowszego produktu marki BOLS Grupa docelowa: Impreza dla najlepszych klientów BOLS Liczba gości: Impreza na 600 osób OPIS EVENTU Organizacja imprezy promującej najnowszy produkt marki Bols. Podczas pierwszej części wieczoru odbyła się prezentacja nowego produktu, gdzie goście siedzieli w ustawieniu teatralnym. Druga zaś to impreza na stojąco. Nowa La Boheme przygotowała tego wieczoru bufety zimne, gorące, deserowe oraz tzw. „pass around”. KREATORZY 2011

117


DANE TELEADRESOWE ul. Żytnia 16 m. 48 01-014 Warszawa

Planeta 365

T 22 403 6969 | F 22 402 1231 E planeta@planeta365.pl I www.planeta365.pl

DANE OSOBOWE Małgorzata Mikulik POMYSŁODAWCA I ZAŁOŻYCIEL malgorzata.mikulik@planeta365.pl 662 266 996 Agnieszka Frąc PROJEKT MANAGER agnieszka.frac@planeta365.pl 662 244 206 Klaudia Johansen PROJEKT MANAGER klaudia.johansen@planeta365.pl 606 772 817

KLIENCI Agencje Turystyczne, Agencje Incentive, Biura Turystyczne, Korporacje, Regiony Turystyczne: Południowy Tyrol, Wenezuela, Margarita, Columbia, Węgry i Zachodni Balaton, Afryka Południowa, Grecja, Turcja, Wyspy Kanaryjskie, Dominikana, Aruba, Stany Zjednoczone oraz wiele innych...

118

PROFIL FIRMY 365 – Agencja Artystyczna.

MISJA FIRMY Magia planety 365 polega na wykorzystaniu naszej pozytywnej energii. Energii do myślenia, działania, tworzenia. Filozofia mieszkańców naszej planety oparta jest o optymistyczne podejście do życia. Jesteśmy odważni. Ciągle poszukujemy nowych dróg. Czasami to, co robimy, sprawia na początku wrażenie szaleństwa. Ale to dobre, twórcze szaleństwo, z którego rodzą się najlepsze pomysły. Zaprosiliśmy do rodziny 365 najlepszych ludzi, jakich znamy. Wspólnie proponujemy wyjątkową kreatywność, sprawdzony warsztat i lata doświadczeń w swojej branży!

OFEROWANE USŁUGI Organizujemy niepowtarzalne wyjazdy, które są doskonałym narzędziem budowania relacji oraz wzmacniania lojalności. Każdy wyjazd organizowany jest w oparciu o wypracowane zasady oraz doświadczenie zespołu PLANETA 365, które są gwarancją niezapomnianych i mile spędzonych chwil. Proponujemy wyjazdy wypoczynkowe, rekreacyjne, sportowe, integracyjne i motywacyjne, tzw. Incentive Travel w najatrakcyjniejsze i najodleglejsze zakątki świata. Cel każdej podróży oraz jej charakter jest w pełni dostosowany do preferencji grupy docelowej oraz ustalonych założeń. Firmowe wyjazdy integracyjne i motywacyjne typu Incentive Travel to skuteczne narzędzie budowania trwałych relacji biznesowych i szansa na zobaczenie unikalnych atrakcji całego świata.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

40% 30% 15% 10% 5%

30% 15% 15% 10% 10% 5% 5% 5%

Wyjazdy dla grup Incentive Wyjazdy zagraniczne VIP Impresariat artystyczny Fotografia artystyczna Sponsoring

Regiony turystyczne Agencje Incentive oraz Biura Podróży Wydawnictwa Klienci korporacyjni Osoby prywatne/ VIP Hotele i restauracje Agencje eventowe Agencje reklamowe

KREATORZY 2011


Agencja Artystyczna 365 stawia na kreację i niekonwencjonalność. Nasza planeta jest naszą pasją, dzięki czemu jesteśmy prekursorami w swojej dziedzinie. Współpracujemy z autorytetami rynku sztuki i kultury. Służymy fachową wiedzą, dobrym pomysłem, doradztwem oraz dobrą organizacją. Charakteryzuje nas optymizm w działaniu oraz podejmowaniu rożnego rodzaju wyzwań. Zapraszamy do naszego świata! Odwiedź naszą planetę.

KREATORZY 2011

119


ul. Żytnia 16 m. 48 01-014 Warszawa T 22 403 6969 I www.planeta365.pl

120

KREATORZY 2011


KREATORZY 2011

121


DANE TELEADRESOWE ul. Kościuszki 75/41 30-114 Kraków

Play Place

I www.playplace.pl

DANE OSOBOWE Bartłomiej Urban burban@caw-borek.pl 601 660 499

PROFIL FIRMY PlayPlace to zespół zgranych ludzi, dla których Twoje zadowolenie jest najważniejsze. Organizujemy imprezy eventowe od kameralnych, do tych największych. Dysponując najnowocześniejszymi technologiami w dziedzinie cyfrowej rozrywki wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom. PlayPlace to gwarancja udanej imprezy!

KLIENCI AD Polska Capgemini Clar System Coca-Cola Comarch IBM Maspex Wadowice Motorola Pizza Hut Solcom Bayard

MISJA FIRMY Naszym celem jest powołanie do życia udanej imprezy według scenariusza ułożonego specjalnie dla Ciebie. Powiedz nam czego potrzebujesz, a my zorganizujemy to. Oferujemy Ci szeroki wachlarz imprez zarówno dla wiodących korporacji, jak i dla małych grup. Wychodzimy z założenia, że nawet w przypadku najprostszych imprez ważna jest idea, wyobrażenie i wprawianie widza w zdumienie, bo liczą się i dobre pomysły i efektywna realizacja.

OFEROWANE USŁUGI - Event Pr; - Imprezy firmowe; - Pikniki; - Wyprawy off Road; - Konferencje; - Gale I bankiety; - Akcje promocyjne; - Imprezy motywacyjne.

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY 10% 50% 20% 10% 5% 5%

122

Klienci indywidualni Imprezy firmowe Imprezy otwarte Targi, wystawy Prezentacje Szkolenia

KREATORZY 2011


IMPREZA FIRMOWA AD POLSKA OPIS EVENTU Stoisko z symulatorami PLAYPLACE Oprogramowanie Lancia Delta integrale. Główną atrakcją były wyścigi na profesjonalnych, dynamicznych symulatorach jazdy, które są własnością PlayPlace.

KREATORZY 2011

123


DANE TELEADRESOWE 36-073 Strażów 145

Pokazy Barmańskie, drink bary,

T 601 696 466 E mariuszflair@wp.pl I www.mariuszgrzesik.pl

barman Mariusz Grzesik

DANE OSOBOWE Mariusz Grzesik mariuszflair@wp.pl 601 696 466

PROFIL FIRMY Nasza firma na rynku eventowym jest już od 7 lat. Nasze doświadczenie, wykwalifikowany personel, szerokie zaplecze gastronomiczne umożliwi nam zorganizować Państwa event w wyjątkowym klimacie lub zaproponowanym charakterze. Event i bary zorganizowane przez naszą firmę na pewno pozostaną na długo w pamięci.

KLIENCI Sobieski sp. z o.o., TVN, Polsat, Denon Dental, Centra Kultury, Urzędy Miast, Schwarzkopf & Henkel, Grand Hotel, Hotel Krynica, Hotel Holiday, Intel, Karczma Saganek, Hotel Sarmata Sandomierz, itd… Mamy przyjemność pracować na terenie całego kraju dla klientów indywidualnych, firm i korporacji.

MISJA FIRMY Przy organizacji drink barów lub pokazów barmańskich zajmujemy się wszystkim od początku do końca... Zapewniamy bary, szkło, sprzęt, dodatki, alkohole, karty menu i profesjonalny personel. Asortyment baru będzie maksymalnie dostosowany do Państwa oczekiwań.

OFEROWANE USŁUGI W oparciu o liczbę osób proponujemy listę alkoholi, tworzymy kartę drinków, zapewniamy bary, które wyposażamy w sprzęt i produkty potrzebne do najwyższej jakości obsługi barmańskiej. Posiadamy wykwalifikowany personel z dużym doświadczeniem pracujący też w technice Working Flair. Jako dodatkową atrakcję możemy zaproponować pokaz barmański Flair, prezentację whisky z degustacją, warsztaty winiarskie, wieczór cygar, cafe bary, pokazy baristyczne lub dla najmłodszych fontanny czekoladowe. Oferujemy również pomoc i szkolenia w nowo otwartych lokalach gastronomicznych z zakresu efektywnej pracy za barem, tworzenia karty drinków, szkolenia baristyczne oraz doradztwo gastronomiczne. Jako nieliczni dysponujemy pirotechniką sceniczną, którą używamy w trakcie pokazów barmańskich.

124

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

33% 34% 33%

50% 15% 10% 10% 10% 5%

Event marketing Wydarzenia specjalne Szkolenia firmowe i wyjazdy integracyjne

Horeca Duże, średnie i małe firmy Gale, jubileusze, targi Bankowość, finanse, ubezpieczenia Stali Klienci Inne

KREATORZY 2011


„GALA TYGODNIKA PIŁKA NOŻNA” Klient: Tygodnik Piłka Nożna Rodzaj eventu: Gala Cel: Nagrody dla najlepszych drużyn, piłkarzy i trenerów związanych z polskim futbolem Grupa docelowa: Media, sportowcy, trenerzy, celebryci, VIP OPIS EVENTU Byliśmy odpowiedzialni za kompleksową obsługę barów. Kompleksowe przygotowanie barów - realizacja scenograficzna i techniczna, zapewnienie obsługi barowej oraz nadzór nad obsługą imprezy. Barmani wykonali ponad 3000 Cocktaili.

KREATORZY 2011

125


DANE TELEADRESOWE ul. Roentgena 23 lok. 11 02-781 Warszawa T 22 498 1370 E info@fiordy.com I www.fiordy.com I www.premiumevents.pl

DANE OSOBOWE Janusz Żebrowski janusz@fiordy.com 22 224 7161 Paweł Bruczkowski pawel@fiordy.com 22 224 7166

KLIENCI Mostostal Warszawa S.A. Kraft Foods Polska S.A. G+J Gruner+Jahr Polska WSiP S.A. Reckitt Benckiser Production WEBER - Saint Gobain Construction dobrewina.pl - Grand Cru Sp. z o.o. ZIKiT Kraków Ambasada Królestwa Norwegii Innovation Norway Polska NAU S.A. KOBiDZ MCK Kraków Promiment Dozotechnika Sp. z o.o. Nowa Szkoła Sp. z o.o.

126

Premium Events fiordy.com PROFIL FIRMY Nasza unikalna specjalizacja to wyjazdy firmowe do Norwegii. Dlaczego Norwegia? Nie tylko dlatego, że to piękny i pełen możliwości kraj, ale przede wszystkim dlatego, że znamy ten kraj jak mało kto w Polsce i jesteśmy w stanie zaproponować najciekawsze, jedyne w swoim rodzaju wyjazdy. Norwegia przygotowana przez nas porusza tak bardzo, że nie sposób porównać tej podróży z żadną inną. Norwegia to idealne miejsce zarówno na wyjazd integracyjny dla pracowników, jak i ekskluzywny wyjazd motywacyjny dla najważniejszych kontrahentów czy klientów firmy. Niepowtarzalna, zapierająca dech w piersi sceneria i odpowiedni dobór atrakcji towarzyszących sprawią, że zorganizowany przez nas event staje się dla jego uczestników wyprawą życia. MISJA FIRMY Chcemy pokazać naszym klientom, że event to coś więcej niż quady, mosty linowe, impreza z tańcami, czy wieczór w kasynie. Uważamy, że każda impreza firmowa wymaga wyjątkowej oprawy i precyzyjnie dobranych atrakcji towarzyszących. O tym, czy impreza była udana świadczy to, czy o niej się mówi i pamięta. A naszych imprez nie zapomina żaden uczestnik! OFEROWANE USŁUGI Projektujemy, realizujemy i dopasowujemy indywidualnie przygotowane podróże do Norwegii i Skandynawii. Niezapomniane i niepowtarzalne wspomnienia są wspaniałą nagrodą, motywują do działania, budują lojalność i poprawiają postrzeganie firmy. Proponujemy: - Norweskie fiordy, wodospady, lodowce; - Rejsy statkami wycieczkowymi; - Ekspedycje polarne: Grenlandia, Spitsbergen; - Zorzę polarną, hotel lodowy, psie zaprzęgi; - Rafting, wspinaczkę, połowy krabów; - Islandię, lodowce, gejzery.

Oferujemy: - Wyjazdy kadry zarządzającej; - Wyjazdy pracowników; - Wyjazdy klientów i kontrahentów; - Ekskluzywne wyjazdy dla małych grup (4-8 osób).

-

Szkolenia i konferencje; Nagrody w konkursach; Obsługę podróży służbowych; Profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru trasy i programu.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

30% 21% 19% 15% 15%

25% 25% 20% 20% 10%

Imprezy integracyjne Imprezy motywacyjne Konferencje, szkolenia, kongresy Obsługa podróży służbowych Wyjazdy: nagrody w konkursach

Korporacje Małe i średnie firmy Instytucje Klienci zagraniczni Inne

KREATORZY 2011


fot. Lucyna Kobierzycka

BABSKA WYPRAWA DO NORWEGII Klient: Tygodnik Gala Rodzaj eventu: Sesja fotograficzna w Norwegii Cel: Przygotowanie oprawy graficznej wywiadu do tygodnika Gala Uczestnicy: Małgorzata Foremniak z córkami, ekipa techniczna Liczba gości: 10

fot. Lucyna Kobierzycka

fot. Pål Bugge/Innovation Norway

OPIS EVENTU Wyjazd Małgorzaty Foremniak na sesję zdjęciową do Norwegii. Zorganizowano sesje fotograficzne podczas wspinaczki na Via Ferrata, wyprawy kajakowej po Nærøyfjordzie, wyprawy rowerowej trasą Rallarvegen, przejazdu słynną koleją Flåmsbana, a także na tarasie widokowym hotelu Stalheim, w Balestrand nad Sognefjordem oraz w Lofthus nad brzegiem Hardangerfjordu. Efektem wyjazdu było zdjęcie okładkowe i obszerny, 16-stronicowy materiał w numerze 43/44 (2010) tygodnika Gala.

fot. Bjørn Jørgensen/Innovation Norway

W POSZUKIWANIU ZORZY POLARNEJ

fot. Piotr Dauksza

fot. Terje Rakke/Nordic Life/Innovation Norway

Klient: WEBER – Saint Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Rodzaj eventu: Incentive Cel: Wyjazd motywacyjny Uczestnicy: Najlepsi kontrahenci firmy Liczba gości: 50

KREATORZY 2011

OPIS EVENTU Zimowy, 4-dniowy wyjazd „w poszukiwaniu zorzy polarnej” na północ Norwegii do regionu Finmark. W programie wyjazdu znalazły się między innymi przejażdżki saniami ciągniętymi przez renifery, skuterami śnieżnymi, zajęcia teambuildingowe w osadzie Samów w okolicach Tromsø, rejs statkiem Hurtigruten połączony ze szkoleniem w sali konferencyjnej na statku i imprezą taneczną, wizyta na Przylądku Północnym, drink w barze lodowym, zwiedzanie Oslo. 127


DANE TELEADRESOWE ul. Piastowska 39A/1A 30-067 Kraków

PROEVENT

T 12 378 4846 | F 12 378 4846 I www.proevent.com.pl

DANE OSOBOWE Agnieszka Herman agnieszka.herman@proevent.com.pl 501 456 724 Agata Moszkowicz agata.moszkowicz@proevent.com.pl 502 788 512

KLIENCI ABC Data Comarch Creaton GETIN Bank Grupa Scandale Hotel Prezydent HTC Mobilvi Motorola Navigon Nestle Nokia Novem PTK Centertel Polkomtel PPG Deco Polska Ramsat RMF Classic Roche Diagnostic Samsung Sandoz Santander Consumer Bank Statoil Telekomunikacja Polska TomTom

128

PROFIL FIRMY Działamy w branży eventowej, wyznając zasadę, że najważniejsze są nieszablonowe pomysły i profesjonalna organizacja. Gwarantujemy i jedno, i drugie. Ponadto nasze doświadczenie, jak i swoisty szósty zmysł, sprawia, że wykraczamy ponad przeciętność. Potwierdzają to nasi klienci, którzy powierzają nam wciąż nowe, ambitne zadania.

MISJA FIRMY Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych! Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań, dostosowanych do potrzeb każdego klienta. Działamy kreatywnie i profesjonalnie. Dbamy o najdrobniejsze szczegóły i kompleksowo koordynujemy każde przedsięwzięcie. Lubimy zaskakiwać, ale nas nic nie jest w stanie zaskoczyć. Każde zlecenie traktujemy równie poważnie i w każdy projekt angażujemy się równie mocno!

OFEROWANE USŁUGI Organizujemy wszelkiego rodzaju wydarzenia. Zaproponujemy oryginalne pomysły na imprezy – szalone i dystyngowane, ekskluzywne i masowe – podczas których dbamy o niezliczone atrakcje i doskonałą atmosferę. Z chęcią zabierzemy Państwa w wyjątkowe miejsca, zarówno kilkadziesiąt kilometrów od firmy, jak i te na antypodach. Podzielimy się z Państwem sprawdzonymi przez nas lokalizacjami i odkryjemy nowe. Dobierzemy także najlepsze warunki na konferencję, sprzyjające przyswajaniu wiedzy i integracji. Zapewnimy doskonałe rozwiązania, które wypromują nową markę albo odświeżą wizerunek już znanej. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że wizerunek to nie wszystko, dlatego oferujemy Państwu wsparcie marketingowe. Wymyślimy chwytliwy konkurs sprzedażowy i wyślemy w teren naszych tajemniczych klientów, a także zaprojektujemy, wyprodukujemy i dostarczymy pod wskazany adres zachwycające gadżety.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

30% 20% 20% 15% 10% 5%

30% 15% 10% 10% 10% 10% 5% 5% 5%

Konferencje / szkolenia Wyjazdy / incentive Imprezy / spotkania Wydarzenia specjalne Wsparcie marketingowe Produkcja gadżetów

Telekomunikacja IT Motoryzacja Farmacja Bankowość FMCG Reklama, Media Budownictwo HoReCa

KREATORZY 2011


Wiedza i odpowiednie kwalifikacje pracowników to najważniejszy kapitał każdej firmy. W zmieniającym się otoczeniu bardzo istotny jest ciągły rozwój i umiejętność dostosowania się do nowych okoliczności. Stawiamy na przekaz wiedzy w sprzyjających okolicznościach!

Podróże zawsze są inspirujące. Niezależnie od tego, czy wyjazd ma na celu relaks w miłym gronie, zwiedzanie nowych miejsc, odpoczynek regenerujący siły, pracę nad nowymi projektami czy jeszcze lepsze poznanie się nawzajem. Zabierzemy Was wszędzie!

Najważniejsze w życiu są relacje między ludźmi. Spotkania najlepiej udają się w atmosferze dobrej zabawy. Najłatwiej wówczas nawiązać kontakt, znaleźć nić porozumienia i cieszyć się doborowym towarzystwem. Zorganizujemy dowolną imprezę!

Wydarzenie specjalne to przede wszystkim wyzwanie. Wyjątkowa okazja - jednorazowy, oryginalny event - musi przyciągnąć gości, olśnić ich i pozostać w pamięci na długo. Podejmujemy nawet najbardziej nietypowe wyzwania!

Jesteśmy partnerem w biznesie, który dobiera i tworzy odpowiednie narzędzia, wspomagające działania marketingowe. Wychodzimy naprzeciw zarówno naszym Klientom jak i Klientom naszych Klientów. Organizujemy efektywne wsparcie!

Produkcja to pomysł, projekt i jego realizacja. To tworzenie oryginalnych gadżetów, komponowanie upominków, przygotowanie pamiątek ze wspólnie spędzonych chwil. Wymyślimy i stworzymy coś wyjątkowego dla klientów, pracowników czy partnerów biznesowych. KREATORZY 2011

129


DANE TELEADRESOWE ul. Ligocka 103 40-568 Katowice

Profi Partners

T 32 353 3696 | F 32 353 3696 E info@profipartners.pl I www.profipartners.pl

DANE OSOBOWE Olgierd Langer langer@profipartners.pl Bartłomiej Walczak walczak@profipartners.pl

PROFIL FIRMY Kompleksowy outsourcing marketingowy. Jesteśmy zgranym i kreatywnym zespołem profesjonalistów z olbrzymim doświadczeniem w realizacji nietypowych i unikalnych projektów. Naszym priorytetem jest osiągnięcie celów marketingowych wyznaczonych przez naszych partnerów. Organizujemy od etapu planowania i definiowania celów do realizacji: targi, konferencje, bankiety, koncerty, wyjazdy integracyjne, kampanie promocyjne i reklamowe, programy lojalnościowe, projekty graficzne. Jesteśmy również autorem i wyłącznym organizatorem ośmiu edycji targów motoryzacyjnych „Profi Auto Show” w katowickim Spodku (www.moto-targi.pl) oraz wyjątkowej cyklicznej imprezy „Testosteron – Męski Maraton” (www.ttmm.pl).

KLIENCI ABS All Brake Systems BV Ashland Poland Continental Teves AG&Co.oHG Brembo Poland Exide Technologies S.A. Fuchs Oil Corporation (PL) GKN Service International GmbH Hutchinson SNC Automotive Aftermarket Schaeffler Polska Mahle Polska Media Markt Polska NGK Spark Plug Europe GmbH Osram Philips Shell Polska. SNR Roulements S.A. Targi Frankfurt TRW Polska Valeo Service Eastern Europe Johnson Controls Akumulatory Wix-Filtron Febi Polska Magneti Marelli Aftermarket Gates Power Transmission Europe Kraemer&Freund GmbH Vierol AG Gustav Wahler GmbH & Co. KG Sogefi Filtration B.V. Tenneco Automotive Polska

MISJA FIRMY Naszą misją jest dążenie do perfekcji w szeroko rozumianym wsparciu marketingowym naszych partnerów. Dostarczanie unikalnych rozwiązań zarówno na etapie planowania marketingowego jak również kompleksowej realizacji wszelkich projektów marketingowych.

OFEROWANE USŁUGI Operacyjne wsparcie marketingowe: - Organizacja eventów, konferencji, targów, imprez motywacyjno-integracyjnych oraz koncertów; - Opracowywanie projektów komunikacji wizualnej; - Tworzenie logotypów, projekty reklam, projekty opakowań, kampanie outdoor i inne. Strategiczne wsparcie marketingowe: - Analizy rynku oraz badania rynkowe i marketingowe; - Tworzenie podstaw informacyjnych, opracowanie strategii marketingowej oraz planów marketingowych; - Szkolenia oraz warsztaty menedżerskie z zakresu marketingu i zarządzania.

RODZAJE ZLECEŃ 44% 20% 15% 13% 8%

130

Targi, imprezy masowe, koncerty Konferencje, gale, bankiety Programy lojalnościowe, kampanie promocyjne Wyjazdy integracyjne Kampanie reklamowe

KREATORZY 2011


PROFIAUTO SHOW Rodzaj eventu: Impreza na zlecenie firmy Moto-Profil OPIS EVENTU ProfiAuto Show – największe targi motoryzacyjne w katowickim Spodku: 8 edycja, ponad 100 wystawców z Europy, 6000 m² ekspozycji, ponad 25000 odwiedzających, bogaty program imprez towarzyszących. Kompleksowa realizacja obejmująca: pozyskanie wystawców, projekt aranżacji przestrzeni targowej, wykonanie zabudowy, promocja medialna wydarzenia. TESTOSTERON MĘSKI MARATON Rodzaj eventu: Impreza własna, biletowana. OPIS EVENTU Testosteron Męski Maraton – w jednym miejscu i czasie zgromadzone wszystko co kręci prawdziwych facetów. Piękne kobiety, szybkie samochody, broń, sporty ekstremalne, kultowe motocykle, tatuaż i sporty walki, w tym prestiżowa Gala MMA Challengers, oraz rajdowy odcinek specjalny. Dziesiątki interaktywnych atrakcji, ponad 12 000 odwiedzających. Partnerzy: TVN Turbo, Antyradio, Interia, Dziennik Zachodni, Magazyn WRC.

KREATORZY 2011

131


KONCERTY OPIS EVENTU Kompleksowa organizacja wydarzeń muzycznych. M. in. Perfect, Bajm, Budka Suflera, Feel, Gipsy Kings, London Beat, Lady Pank, Dżem. Publika od 400 do 6000 osób.

KONFERENCJE I BANKIETY OPIS EVENTU Kompleksowa organizacja imprez wraz z oprawą artystyczną w takich obiektach jak Zamek Ryn (biesiada rycerska), Hotel Kazimierz (wieczór piracki), Hotel Gołębiewski (gala kabaretowa), Hotel Monopol (bankiet jazzowy i występ Melkart Ball), Galeria Szyb Wilson (występ Ireneusza Krosnego; koncert zespołu Perfect), Hotel Mazurkas (wieczór latino).

132

KREATORZY 2011


WYJAZDY INTEGRACYJNE OPIS EVENTU Kolacja w Dubaju, quady na Wyspach Kanaryjskich, nurkowanie w Egipcie, mecz FC Barcelony w Hiszpanii, wyścigi Formuły 1 w Mediolanie. Grupy od 10 do 40 osób. Klienci: Monroe, NGK, Febi, Gates, Valeo, TRW.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MECHANIKÓW SAMOCHODOWYCH Rodzaj eventu: Impreza zorganizowana dla czołowego dystrybutora części samochodowych w celu promocji brandów premium. OPIS EVENTU Event piknikowy połączony z rywalizacją sportową, konkursami dla publiczności i koncertami. 5 edycji imprezy, kilkadziesiąt eliminacji w całej Polsce i 5 finałów w katowickim Spodku. Łączna liczba widzów – 50 000. Łączna liczba zawodników – ponad 800. Pomysł, koordynacja i realizacja – Profi Partners.

KREATORZY 2011

133


DANE TELEADRESOWE ul. Grażyny 13 02-548 Warszawa T 22 845 2692 | F 22 440 8462 E sssp@sssp.pl I www.sssp.pl

DANE OSOBOWE Maciej Grabowski boss@sssp.pl

KLIENCI Mieliśmy zaszczyt pracować m.in. dla: Master Foods Polska, Unilever Polska, GlaxoSmithKline, Delecta-Rieber Foods, KOTANYI Polonia, HENKEL, Zeneca Polska, Z.T. Kruszwica, Dresdner Bank, Cadbury Wedel, Dębica, Gorenje, Red Bull, Vision International, Teatr Narodowy, Forever Living Products, PLIVA, TEVA, Torfarm, LEK Polska, Ratiopharm, CANAL+, SKOK, ING, PURATOS i wielu innych...

134

Sales Support Systems Polska PROFIL FIRMY Firma Sales Support Systems Polska działa na rynku polskim od 15 lat – jest doświadczoną firmą wyspecjalizowaną w szeroko rozumianej organizacji imprez, dostawach sprzętu projekcyjnego, nagłośniającego oraz produkcji materiałów multimedialnych. Firma działa w oparciu o wyłącznie polski kapitał. Wieloletnia obecność na rynku oraz uznanie wielu firm i instytucji publicznych gwarantują pewność i wysoki poziom oferowanych przez nas usług. MISJA FIRMY Nasza oferta skierowana jest do Klientów o każdej wielkości – skali działania. Jesteśmy elastyczni, staramy się doradzić i pomóc w minimalizowaniu kosztów stosownie do rzeczywistych potrzeb – z zachowaniem najwyższej jakości. Naszą dewizą jest: „Zorganizujemy KAŻDĄ imprezę za KAŻDE pieniądze…”.

OFEROWANE USŁUGI Pierwszą z naszych specjalności jest kompleksowa organizacja imprez: konferencji, szkoleń, spotkań z partnerami handlowymi, a także imprez rekreacyjnych, incentives, festynów i pikników, zajęć integracyjnych (team-building) oraz wydarzeniowych promocji sprzedaży. Mamy znakomite kontakty (i rabaty!) w wielu hotelach, obiektach, własny sprzęt i fachowców do realizacji nawet bardzo złożonych zleceń. Organizacja imprez to nie tylko wynajęcie obiektu/sali, zaproszenie gości, ale przede wszystkim całe zaplecze logistyczne i techniczne: sprzęt, profesjonalna obsługa i materiały. Drugą nasza specjalnością jest wykonywanie – produkcja materiałów oraz realizacja złożonych widowisk multimedialnych. Produkujemy: filmy promocyjne (o firmie, produkcie), filmy motywacyjne i okolicznościowe, animacje 3D, prezentacje i widowiska multimedialne tzn. zawierające filmy, animacje, dźwięk do zastosowań konferencyjnych, targowych, wystawienniczych – wszelkiego typu imprez oraz jako multimedialne materiały ofertowe. Trzecią specjalnością jest udostępnianie (wynajem) naszym Klientom sprzętu, w tym nietypowego, rzadko dostępnego (wraz z profesjonalną obsługą). DYSPONUJEMY sprzętem własnym, dostępnym na każde żądanie (projektory, ekrany, teleściany, monitory plazmowe i LCD, nagłośnienie, oświetlenie, elektronika specjalistyczna – szczegółowy wykaz na naszej stronie WWW) oraz własnymi środkami transportu (3 samochody ciężarowe i 6 osobowych) łącznie sprzętem o wartości ponad 900 tys. zł.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

65% 20% 15%

60% 40%

Kompleksowa organizacja zleceń Wynajem sprzętu multimedialnego Inne

Firmy farmaceutyczne Inne

KREATORZY 2011


OPIS EVENTU „To była świetna impreza”. Nie raz mieliśmy okazję usłyszeć to od naszego Klienta. Ale by to usłyszeć, przy dużych, złożonych imprezach zazwyczaj musieliśmy wykorzystać całą naszą wiedzę i doświadczenie, aby przygotować i zrealizować: - pełne rozpoznanie i wykorzystanie wszystkich możliwości wybranej lokalizacji;

KREATORZY 2011

- „hospitality desk” – recepcję zapewniającą gościom pełną, aktualną informacje i pomoc; - wyposażenie sal w najnowocześniejszy (własny) sprzęt konferencyjny z pełną obsługą; - atrakcje dla gości – często mające dodatkowy wymiar integracji i szkolenia (team building); - produkcję wszystkich niezbędnych materiałów (filmy, dźwięki, poligrafia i inne…).

135


DANE TELEADRESOWE ul. Miedziana 16/4 00-835 Warszawa

SOSevents creative events agency and consultancy

E sosevents@sosevents.pl I www.sosevents.pl

DANE OSOBOWE Natalia Myszkowska Partner sosevents@sosevents.pl 504 623 918 Michał Domański Partner sosevents@sosevents.pl 883 043 802 Dagna Preis Sales Manager sosevents@sosevents.pl 535 692 692 Tatiana Burchuladze-Sobczyńska Visual Art Director sosevents@sosevents.pl

KLIENCI K&L Gates Loreal TVN Kotra Marriott Orbis Grupa hotelowa Kotra-Korea Trade Investment Promotion Agency MSZ-Ministerstwo Spraw Zagranicznych Phillip Morris Eurofinance Council of European Summit Johnson&Johnson Cisco Systems EURO RSCG Inteligo Bank Edipresse

136

PROFIL FIRMY Event Production & Graphic Design. MISJA FIRMY Innowacyjne podejście do koncepcji imprezy, tworzenie i zarządzanie nią! Nasze Indywidualne podejście do potrzeb klienta oraz zdobyte doświadczenie pozwala na przygotowanie idealnej dopasowanej oferty. Nasze motto to „Szyjemy na miarę” Sukces SOSevents to kreatywni graficy i fotografowie, specjalisci od PR i marketingu, ktorzy od lat pracuja w branży i maja miedzynarodwe doswiadczenie zdobyte w Australii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech oraz Gruzji, poparte referencjami z dziedziny eventów, firm korporacyjnych i hotelarstwa. Pełni doświadczenia i pasji do tego co robią!

OFEROWANE USŁUGI Na podstawie przedstawionych nam oczekiwań i potrzeb pomożemy w realizacji dowolnych wydarzeń: -

Imprez firmowych; Kongresów; Prestiżowych gali; Konferencji; Spotkań biznesowych; Prezentacji nowych produktów; Pikników; Imprez sprzedażowo-promocyjnych; Szkoleń; Organizacja wyjazdów zagranicznych.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

10% 15% 10% 15% 10% 25% 10% 5%

40% 20% 10% 10% 10% 10%

Wydawnictwa Kancelarie prawnicze Firmy kosmetyczne Firmy farmaceutyczne Banki Hotele i restauracje Organizacja wyjazdów zagranicznych Inne

Uroczyste kolacje oraz gale Prezentacja nowych produktów Imprezy firmowe Organizacja wyjazdów zagranicznych Konferencje Szkolenia i kongresy

KREATORZY 2011


OSKARY FASHION Klient: Wydawnictwo Fashion Group Rodzaj eventu: Oskary Fashion to konkurs, który ma na celu promocje młodych talentów w dziedzinie mody. Konkurs obejmuje 3 kategorie: modelka, projektant oraz fotograf Grupa docelowa: Impreza dla klientów, celebrytów, projektantów, fotografów, reklamodawców i mediów OPIS EVENTU Współorganizacja imprezy promującej najnowsze talenty w dziedzinie mody.

IMPREZA HED KANDI Klient: Hed Kandi – wytwórnia muzyczna, założona w 1999 roku przez Marka Doyle’a. Początkowo należała do Guardian Media Group, a w lutym 2006 roku została przejęta przez Hed Kandi organizuje eventy w 50 krajach na świecie (w tym w Polsce). Na początku 2008 roku Hed Kandi wprowadziło na rynek pełny zakres urządzeń elektrycznych i kosmetyków do pielęgnacji włosów i urody Rodzaj eventu: Impreza klubowa Cel: Promocja nowej płyty Hed Kandi Grupa docelowa: Impreza dla wiernych fanów wytworni Liczba gości: 600 OPIS EVENTU Występ znanych DJów współpracujących z wytwórnią połączoną z występem muzyków grających muzykę na żywo. KREATORZY 2011

137


DANE TELEADRESOWE pl. Gen. Sikorskiego 4 31-115 Kraków

Squad Imprez

T 12 423 2017 wew. 103 E biuro@squadimprez.pl I www.squadimprez.pl

– Grupa Reklamowa Niedzielski

DANE OSOBOWE Joanna Niedzielska event director 501 749 191 Agnieszka Wojtyniak event manager 725 224 599

KLIENCI Aviva Sp. z o.o. GOODMAN Polska Farmacol S.A. Urząd Miasta Krakowa Urząd Miejski w Sosnowcu Urząd Miejski w Cieszynie URSA Polska Sp. z o.o. Lafarge Cement Polska Grupa Goodyear Polska S.A. Guardian Industries Poland Sp. z o.o. Polskie Koleje Państwowe S.A. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Hewlett – Packard Grupa Kęty S.A. WSP Społem Kielce Betacom S.A. Libet S.A. Kontakt- Simon S.A. RUUKI Poland Sp. z o.o. ULMA Construccion Polska Krones Spółka z o.o. Wielton S.A. i inni

138

PROFIL FIRMY Działalność rozpoczęliśmy w 1997 roku. Specjalizujemy się w full-serwisowej obsłudze i organizacji imprez integracyjnych, eventów ekstremalnych, incentive tours, imprez masowych, targów, eventów specjalnych, konferencji, bankietów, imprez motywacyjnych. W ostatnich latach coraz silniej angażujemy się również w tworzenie wydarzeń typu ambient, np. gier miejskich. Naszą silną stroną jest pomysł, tym wygrywamy. Od początku swej działalności realizujemy motto „Nie zastanawiaj się nad problemem, myśl o rozwiązaniu”. Dobra opinia o firmie przekłada się bezpośrednio na kolejne zlecenia.

MISJA FIRMY Misją naszej firmy jest zorganizowanie takiego eventu, aby klient był nie tylko zadowolony z finalnego efektu naszej pracy, ale przede wszystkim był usatysfakcjonowany z całości działań naszego zespołu. Dla nas liczy się doświadczenie, oryginalny pomysł i zdecydowanie w podejmowaniu decyzji. Wyróżnia nas szerokie spektrum usług, które zadowolą każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

OFEROWANE USŁUGI - Imprezy integracyjne – integrujemy grupy w Polsce i za granicą; - Incentive Tours – Wyruszamy tak daleko, jak sięga ludzka wyobraźnia; - Imprezy Ekstremalne – Nasza oferta bogata jest w podnoszące poziom adrenaliny scenariusze; - Ambient – Przestrzeń miejska to świetny teren do eksponowania siły marki za pomocą niezwykłych, niestandardowych działań; - Special Events – Wsłuchujemy się w potrzeby klienta i realizujemy jego marzenia. Special Event w naszym wykonaniu to z założenia jednorazowy i szyty na miarę projekt. - Imprezy masowe – Współpracujemy z doświadczonymi i uznanymi na rynku ekipami technicznymi. Przy wydarzeniach z dużą liczbą uczestników przydają się też umiejętności logistyczne i koordynacyjne. Mamy obie; - Targi – Oferujemy zarówno rozwiązania standardowe, jak i indywidualne. Zajmujemy się również organizacją całych targów łącznie z zapewnieniem konwencji artystycznej.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

15% 10% 15% 5% 30% 15% 10%

10% 30% 10% 10% 10% 15% 10% 5%

Imprezy integracyjne Incentive Tours Imprezy ekstremalne Ambient Special Events Imprezy masowe Targi

Farmaceutyczna Budowlana Ubezpieczeniowa Samorządy FMCG Samochodowy Nieruchomości Inne

KREATORZY 2011


BUDZIMY DUCHA STAREJ FABRYKI Klient: Aviva Sp. z o.o. Rodzaj eventu: Impreza z klasą, ale o oryginalnym charakterze Cel: Organizacja imprezy z okazji otwarcia nowej siedziby łódzkiego oddziału firmy Liczba gości: Ok. 200 osób OPIS EVENTU Kiedy zgłosił się do nas klient z zapytaniem, wiedzieliśmy, że nie możemy zorganizować zwykłego bankietu. Musieliśmy się wyróżnić spośród konkurencji czymś niestandardowym. Zaczęliśmy od poszukiwania niebanalnej lokalizacji. Po nitce do kłębka, od jednego znajomego do drugiego dotarliśmy do właściciela nieczynnego budynku łódzkiej fabryki Scheiblera. Tego typu lokalizacja zawsze stanowi pewne wyzwanie. Należało zainwestować w nagrzewnice o dużej mocy, zatrudnić ekipę sprzątającą, scenografię, sprowadzić catering. Gra była jednak warta świeczki – zyskaliśmy bezcenną możliwość zaskoczenia gości, którym opatrzyły się już hotelowe wnętrza. Wzdłuż podjazdu rozstawiliśmy metalowe misy, w których zapłonął ogień. Za pomocą świateł architektonicznych wydobyliśmy piękno obiektu oraz sąsiadujących zabudowań. Fabryka nabrała blasku dawnej świetności. Tłum przybyłych animowała grupa aktorów przebranych za dawnych robotników. W czasie bankietu ponad głowami przybyłych, na żeliwnym balkonie improwizował saksofonista. Po przemowach, poczęstunku i podziękowaniach odbył się nastrojowy recital Katarzyny Jamróz. CAŁY ŚWIAT JEST EKO Klient: Guardian Industries Poland Sp. z o.o. Rodzaj eventu: Piknik rodzinny Grupa docelowa: Pracownicy firmy wraz z rodzinami Liczba gości: 900 osób OPIS EVENTU Zaproponowaliśmy klientowi oryginalny Piknik w stylu Eko. Był on nie tylko sposobem na kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy jako organizatora dbającego o ekologię, ale także pomysłem na dobrą, rodzinną rozrywkę. „Biletem wstępu” była przyniesiona przez każdego z uczestników plastikowa butelka. Z butelek tych dzieci tworzyły wielkiego„Smoka Butelaka”. Strefy poszczególnych atrakcji rozlokowane zostały na całym placu piknikowym. W ich skład wchodziły: punkty dawnego rzemiosła, stanowisko małego ogrodnika (w którym każdy mógł zasadzić w doniczce swoje drzewko i wziąć je ze sobą do domu), ekologiczna loteria i wiele innych. Punkty plastyczne także zgodne były z konwencją. Dzieci i młodzież tworzyli ekologiczną biżuterię, obrazki metodą„ziarnko do ziarnka”, malowali drewniane ptaszki. Impreza zachęcała również do sportowej aktywności. W trakcie pikniku szkolona była recyklingowa orkiestra, której koncert stanowił punkt kulminacyjny dnia pełnego rozrywek. KREATORZY 2011

139


DANE TELEADRESOWE ul. Gosławicka 22 62-563 Licheń Stary

SUN’S GROUP

E biuro@sunsgroup.pl I www.sunsgroup.pl

DANE OSOBOWE Arkadiusz Juszczak arkadiusz@sunsgroup.pl 608 505 362

KLIENCI Citibank, KGHM, Kompania Piwowarska, Sanitec Koło, Hortex, Pfizer, Pudliszki – Heinz, Ernst & Young, Raab Karcher, Tupperware, Delecta, Skoda Auto Polska, Siemens, Budimex, Telekomunikacja Polska, Metalplast, Gillette

140

PROFIL FIRMY SUN’S GROUP zajmuje się kompleksową organizacją imprez dla firm. Firma ESGO działa na rynku od 1999 r. i przez ten czas zgromadziła ogromne doświadczenie przy realizacji zarówno małych projektów dla grup kilkunastoosobowych, jak również dużych eventów dla kilku tysięcy osób.

MISJA FIRMY SUN’S GROUP dwukrotnie zostało nagrodzone godłem NAJWYŻSZA JAKOŚĆ. Naszą misją jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, rzetelnie i z pewnością dla klienta, że wszystko co zostało uzgodnione będzie w 100% zrealizowane.

OFEROWANE USŁUGI SUN’S GROUP realizuje: - Oprawę artystyczno-rozrywkową spotkań; - Prezentację nowych produktów i usług; - Organizację spotkań integracyjnych; - Spotkania z klientami; - Imprezy targowe; - Wydarzenia specjalne (otwarcia, jubileusze); - Koncerty gwiazd i występy kabaretów; - Promocje sprzedaży; - Obsługę multimedialną imprez; - Usługi doradztwa eventowego; - Pikniki firmowe.

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

30% 20% 20% 10% 10% 10%

30% 20% 20% 10% 10% 10%

Oprawa artystyczno-rozrywkowa spotkań Organizacja spotkań integracyjnych Organizacja pikników Koncerty gwiazd Obsługa multimedialna imprez Wsparcie działań promocyjnych

FMCG Branża medyczna Przemysł, Energetyka Branża finansowa i ubezpieczeniowa Branża samochodowa i budowlana Inne

KREATORZY 2011


KREATORZY 2011

141


DANE TELEADRESOWE ul. Młyńska 17/3 81-063 Gdynia

Vreal

I www.symulatorf1.pl

DANE OSOBOWE Arkadiusz Makuła Wynajem profesjonalnych ruchomych symulatorów i F1 Show car 1:1 mabu@mabu.pl 501 807 007 Rafał Karwowski Wynajem samochodów filmowych 601 506 938

KLIENCI Firmy ze wszystkich branż chcące zorganizować imprezę z udziałem naszych atrakcji.

PROFIL FIRMY W branży rozrywkowej pracujemy od 2000 r. Przeprowadziliśmy ponad 2500 imprez z udziałem różnych urządzeń rozrywkowych. Widząc jak zmienia się rynek atrakcji, od 2010 r. rozpoczęliśmy produkcję zaawansowanych ruchomych symulatorów (w tym F1, WRC, lotniczych, kosmicznych) wykorzystując najnowszą technologię dostępną na rynku. Kolekcjonujemy i wynajmujemy także samochody typu Show Car oraz samochody filmowe m.in. Batmobil, Ghostbusters.

MISJA FIRMY Dostarczenie wysokiej jakości usług w zakresie cyfrowej rozrywki.

OFEROWANE USŁUGI - Wynajem profesjonalnych, ruchomych symulatorów – samochodowych, lotniczych, kosmicznych; - Wynajem profesjonalnych bolidów F1, F2 – Show Car w skali 1:1; - Wynajem samochodów filmowych takich jak Batmobil, Ghostbusters, Back to the Future; - Wynajem samochodów typu Impala – Rapper Car, Monster Truck i inne. Symulatory samochodowe Przed imprezą nanosimy na wirtualną trasę oraz samochód logo klienta. Przygotowujemy wystrój rajdowy oraz ruchome symulatory. Uczestnicy imprezy mają do przejechania dwa okrążenia, pierwsze testowe, na drugim liczymy i spisujemy czas. Wyłaniamy najlepszego kierowcę. Zabawa w sieci LAN – uczestnicy widzą się wzajemnie na monitorach. Symulatory lotnicze, kosmiczne Lotnisko i samolot dostosujemy wg życzeń klienta, np.: lot nad Warszawą – lotnisko Okęcie, samolot boeing 747. Nad lotem czuwa nasz instruktor, a komunikacja odbywa się za pomocą interkomu (słuchawek lotniczych). Pilot otrzymuje szczegółowe informacje jak wystartować i zapanować nad maszyną. Proponujemy loty cywilne i wojskowe.

142

RODZAJE ZLECEŃ

KLIENCI WEDŁUG BRANŻY

50% 20% 20% 10%

25% 25% 25% 25%

Imprezy firmowe zamknięte Imprezy plenerowe otwarte Targi Inne

Przemysł motoryzacyjny Przemysł lotniczy Handel Usługi

KREATORZY 2011


ZESTAW SYMULATORÓW RUCHOMYCH Rodzaj eventu: Impreza firmowa dla pracowników w hotelu Ossa Cel: Rozgrywki na ruchomych symulatorach samochodowych w systemie pucharowym – wyłonienie najlepszych kierowców. Wytypowanie najlepszego lotnika który bezbłędnie wyląduje samolotem w trudnych warunkach pogodowych. Przejażdżka wirtualnym bolidem F1 w skali 1:1 Grupa docelowa: Goście Liczba gości: 300 OPIS EVENTU Symulatory samochodowe – wyścigi F1, WRC, Porsche, inne – wyścigi w sieci. Symulatory Lotnicze – wirtualny lot, np.: Warszawą, New York z naszym instruktorem. Samochody Show Car – prezentacje aut, jazdy testowe.

KREATORZY 2011

143


Index firm

ACTIGRA Group

Agencja Afera

Agencja Artystyczna AKRAT

ul. Balicka 100 30-149 Kraków T 12 626 1935/36 I www.actigra.pl

ul. Bałtycka 136 11-041 Olsztyn T 89 523 7343 | F 89 523 7343 I www.agencja-afera.pl

ul. Fredry 7 61-701 Poznań T 61 639 3275 E biuro@akrat.pl I www.akrat.pl

Agencja Eventowa MAX MEDIA ul. Szczepańska 7 31-011 Kraków T 12 421 3592 | F 12 431 1106 E office@maxmediagroup.pl I www.maxmediagroup.pl

ZOBACZ S. 32

ZOBACZ S. 34

ZOBACZ S. 38

ZOBACZ S. 42

AKADEMIA PRZYGODA

Alternatywa Design

Alternatywa Events

Andersland Sp. z o.o.

ul. Skromna 3A 20-704 Lublin T 81 444 4455 | F 81 441 5001 I www.akademia-przygoda.pl

ul. Bartoszycka 25A 04-923 Warszawa E biuro@alternatywaevents.pl I www.alternatywaevents.pl

ul. Bartoszycka 25A 04-923 Warszawa E biuro@alternatywaevents.pl I www.alternatywaevents.pl

Guzowy Piec 17 11-036 Gietrzwałd T 89 513 1218 wew. 17 E info@andersland.pl I www.andersland.pl

ZOBACZ S. 44

ZOBACZ S. 48

ZOBACZ S. 50

ZOBACZ S. 52

ARTMANN

BOOM Bardzo Oryginalna Oferta Marketingowa ul. Zielna 39, 11 p. 00-108 Warszawa T 600 48 5648 | F 22 654 6622 E boom@boom.com.pl I www.boom.com.pl

Centrum Cybernetyki 2.2.2 ul. Cybernetyki 2, budynek 2, piętro 2 02-677 Warszawa I www.cybernetyki222.pl

Concept Music Art Sp. z o.o.

ZOBACZ S. 56

ZOBACZ S. 60

ZOBACZ S. 62

ul. Jana Pawła II 26E 62-510 Konin T 63 249 1444 | F 63 246 5656 I www.artmann.pl

ZOBACZ S. 54

144

ul. Alfreda Dauna 70 30-629 Kraków T 12 631 2591 | F 12 631 2590 E biuro@cma.pl I www.cma.pl

KREATORZY 2011


CUBE Promotion

DART-POL S.C.

Emmerson Lumico

ul. Sznelowiec 10 43-200 Pszczyna T 0 800 104 504 | T 605 264 638 E imprezy@dart-pol.pl I www.dart-pol.pl

Don’t Worry Creative Event & PR Agency ul. Kacza 6/8 01-013 Warszawa T 22 401 1595 | F 22 401 1502 E office@dontworry.com.pl I www.dontworry.com.pl

ul. K. Szałasa 9A 60-408 Poznań T 61 843 6015 | F 61 843 6015 E biuro@cubepromotion.pl I www.cubepromotion.pl I www.facebook.com/cubepromotion ZOBACZ S. 64

ZOBACZ S. 68

ZOBACZ S. 72

ZOBACZ S. 74

Eureka Events & Communication ul. Kołobrzeska 30 02-923 Warszawa T 22 642 8384 | F 22 642 8385 E eureka@eureka.biz.pl I www.eureka.biz.pl

Eventage

EVENTROOM

eXPRESJA

ul. Żytnia 16, lok. 48 01-014 Warszawa T 22 408 0045 | F 22 402 1231 E office@eventage.pl I www.eventage.pl

ul. Konstruktorska 9 02-673 Warszawa T 22 424 2626 | F 22 566 7771 E biuro@eventroom.pl I www.eventroom.pl

ul. Okopowa 56 lok. 116 01-042 Warszawa T 22 403 5217 | F 22 403 5218 I www.xpresja.pl

ZOBACZ S. 76

ZOBACZ S. 78

ZOBACZ S. 82

ZOBACZ S. 84

Fama PR

Grupa Etna

GRUPA MANTA

Holiday-art.

ul. Orzechowa 23/1 50-540 Wrocław T 71 792 1323 | F 71 792 1323 E biuro@famapr.pl I www.famapr.pl

ul. Towarowa 22 42-600 Tarnowskie Góry T 32 380 9090 | T 801 000 911 I www.grupaetna.pl

ul. Pietrusińskiego 6 30-321 Kraków T 12 267 1050 | F 12 267 9410 E kontakt@grupamanta.pl I www.grupamanta.pl

ZOBACZ S. 86

ZOBACZ S. 88

ZOBACZ S. 94

ul. Pułaskiego 48-50 50-443 Wrocław T 71 717 1077 | T 602 598 088 F 71 717 1077 E biuro@naglosnienie.com I www.naglosnienie.com ZOBACZ S. 96

KREATORZY 2011

ul. Karmelicka 29/1 31-131 Kraków T 12 623 4090 | F 12 376 7804 E biuro@lumico.pl I www.lumico.pl

145


infrared group

In Spe grupa marketingowa

RISING STARS REVUE

pl. Solny 6/7A lok. 4 50-061 Wrocław T 71 344 2565 E office@infraredgroup.com I www.infraredgroup.com

ul. Sienna 11 70-542 Szczecin T 91 448 0188 I www.inspe-grupa.pl

T 91 434 7498 | 507 026 360 E booking@rewiataneczna.pl I www.rewiataneczna.pl

ZOBACZ S. 98

ZOBACZ S. 100

ZOBACZ S. 102

Motoprezent.pl

JET EVENTS

KajRox Events

ul. Usypiskowa 12 02-386 Warszawa T 22 382 4824 | F 22 382 4825 E jetevents@jetevents.pl I www.jetevents.pl

ul. Harcerska 12 26–130 Suchedniów T 41 254 4899 | F 41 254 4899 E biuro@kajrox.pl I www.kajrox.pl

Maann 66 Promocja i Reklama ul. Myśliwska 6 05-807 Podkowa Leśna T 58 347 7546 | F 58 347 7546 E maann66@maann66.pl I www.maann66.pl

ZOBACZ S. 104

ZOBACZ S. 106

ZOBACZ S. 108

ZOBACZ S. 110

MusicMatters.pl

Neptunus Sp. z o.o. Hale namiotowe & Konstrukcje półtrwałe ul. Wołowska 2 51-116 Wrocław T 71 325 8433 E sales.pl@neptunus.eu I www.neptunus.pl ZOBACZ S. 114

Nowa La Boheme catering pl. Teatralny 3 00-077 Warszawa I www.laboheme-catering.pl I www.facebook.com/ NowaLaBoheme

Planeta 365

ZOBACZ S. 116

ZOBACZ S. 118

ul. Na Popielówkę 69/12 32-087 Zielonki E office@musicmatters.pl I www.musicmatters.pl

ZOBACZ S. 112

146

ul. Łucka 15, m. 1515 00-844 Warszawa E biuro@motoprezent.pl I motoprezent.pl

ul. Żytnia 16 m. 48 01-014 Warszawa T 22 403 6969 | F 22 402 1231 E planeta@planeta365.pl I www.planeta365.pl

KREATORZY 2011


fot. Bjørn Jørgensen/Innovation Norway

Play Place

Pokazy Barmańskie, drink bary,

ul. Kościuszki 75/41 30-114 Kraków I www.playplace.pl

barman Mariusz Grzesik 36-073 Strażów 145 T 601 696 466 E mariuszflair@wp.pl I www.mariuszgrzesik.pl

Premium Events fiordy.com

PROEVENT

ul. Roentgena 23 lok. 11 02-781 Warszawa T 22 498 1370 E info@fiordy.com I www.fiordy.com I www.premiumevents.pl ZOBACZ S. 126

ul. Piastowska 39A/1A 30-067 Kraków T 12 378 4846 | 501 456 724 I www.proevent.com.pl

ZOBACZ S. 122

ZOBACZ S. 124

Profi Partners

SOSevents

ul. Ligocka 103 40-568 Katowice T 32 353 3696 | F 32 353 3696 E info@profipartners.pl I www.profipartners.pl

Sales Support Systems Polska ul. Grażyny 13 02-548 Warszawa T 22 845 2692 | F 22 440 8462 E sssp@sssp.pl I www.sssp.pl

ul. Miedziana 16/4 00-835 Warszawa E sosevents@sosevents.pl I www.sosevents.pl

Squad Imprez – Grupa Reklamowa Niedzielski pl. Gen. Sikorskiego 4 31-115 Kraków T 12 423 2017 wew. 103 E biuro@squadimprez.pl I www.squadimprez.pl

ZOBACZ S. 130

ZOBACZ S. 134

ZOBACZ S. 136

ZOBACZ S. 138

SUN’S GROUP

Vreal

ul. Gosławicka 22 62-563 Licheń Stary E biuro@sunsgroup.pl I www.sunsgroup.pl

ul. Młyńska 17/3 81-063 Gdynia I www.symulatorf1.pl

ZOBACZ S. 140

ZOBACZ S. 142

KREATORZY 2011

creative events agency and consultancy

ZOBACZ S. 128

Najciekawsze miejsca eventowe w Polsce

www.lokacje.pl 147


Spis alfabetyczny ACTIGRA Group Agencja Afera Agencja Artystyczna AKRAT Agencja Eventowa MAX MEDIA AKADEMIA PRZYGODA Alternatywa Design Alternatywa Events Andersland Sp. z o.o. ARTMANN BOOM Bardzo Oryginalna Oferta Marketingowa Centrum Cybernetyki 2.2.2 Concept Music Art Sp. z o.o. CUBE Promotion DART-POL S.C. Don’t Worry Creative Event & PR Agency Emmerson Lumico EUREKA Events & Communication Eventage EVENTROOM eXPRESJA Fama PR Grupa Etna GRUPA MANTA Holiday-art. infrared group

148

32 34 38 42 44 48 50 52 54 56 60 62 64 68 72 74 76 78 82 84 86 88 94 96 98

KREATORZY 2011


In Spe grupa marketingowa:

KREATORZY 2011

In Spe grupa marketingowa RISING STARS REVUE

100 102

JET EVENTS KajRox Events Maann 66 Promocja i Reklama Motoprezent.pl MusicMatters.pl Neptunus Sp. z o.o. Hale namiotowe & Konstrukcje półtrwałe Nova La Boheme catering Planeta 365 Play Place Pokazy Barmańskie, drink bary, barman Mariusz Grzesik Premium Events fiordy.com PROEVENT Profi Partners Sales Support Systems Polska SOSevents creative events agency and consultancy Squad Imprez - Grupa Reklamowa Niedzielski SUN’S GROUP Vreal

104 106 108 110 112 114 116 118 122 124 126 128 130 134 136 138 140 142

149


150

KREATORZY 2011


Katalog Lokacje 2011 Najciekawsze miejsca eventowe w Polsce

Zam贸w katalog E info@na-czasie.pl T 12 633 0157

KREATORZY 2011

151


152

KREATORZY 2011

Katalog Kreatorzy 2011  

Druga edycja katalogu Kreatorzy nad którym patronat objęła Lidia Popiel. Z dumą przedstawiamy niezwykły album, zaprojektowany, aby inspirowa...