Page 1

Kreatorzy


Kreatorzy

Krak贸w 2010 r.


EVENT? Wybierz tylko datę, resztą zajmą się oni… Mamy zaszczyt przedstawić Państwu album Kreatorzy – tu znajdziecie firmę, z którą zorganizujecie doskonały event. Przed Państwem prezentacje ponad 40 firm, różnych, w zależności od potrzeb: jest agencja eventowa, firma świadcząca catering, a nawet przewoźnik lotniczy. Dzięki nam poznacie profil Kreatorów, misję oraz oferowane usługi. By jak najpełniej oddać ich możliwości, podajemy przykłady wybranych realizacji, zaopatrzone za każdym razem w opis imprezy oraz kilka zdjęć. Każdego z nas ciekawią kulisy eventu. Chcąc przybliżyć pracę specjalistów, poprosiliśmy kilka osób z branży o udzieleniu nam wywiadu. W efekcie prezentujemy pięć wywiadów z cyklu „360° eventu”: z organizatorem imprezy, firmą zajmującą się obsługą techniczną, konferansjerem, fotografem oraz z osobami z obiektów eventowych. Kreatorzy zadbają o powodzenie Państwa eventu. Pozostaje wybrać jego datę. Jeśli szukają Państwo miejsca na event, polecamy nasz Katalog Lokacje – publikację zawierającą prezentacje prawie 200 obiektów z całej Polski, odpowiednich do Państwa potrzeb. Zapraszamy także na www.lokacje.pl, największą internetową bazę miejsc eventowych, a już wkrótce również na efektowny portal branżowy www.na-czasie.pl. Zależy nam na Państwa sukcesach. Zapraszamy do lektury i czekamy na uwagi oraz komentarze. Życzymy niezapomnianych wrażeń! Magdalena Reszke Prezes Na Czasie sp. z o.o.

2

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

3


Nota redakcyjna WYDAWCA

PRODUKCJA

Na Czasie sp. z o.o.

Anna Pawlaczyk

Mogą Państwo zamówić dodatkowo Katalog Kreatorzy w cenie 59,50 zł + VAT.

3

Wprowadzenie

4

Nota redakcyjna

ania@na-czasie.pl

W tym celu prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 633 0157.

6

360º eventu

- organizator

ul. Pędzichów 19/3

WSPÓŁPRACA

- dział techniczny

31-152 Kraków

Jagoda Kurzeja

- konferansjer

T 12 633 0157

jagoda@na-czasie.pl

- fotograf

- miejsca eventowe

OPRACOWANIE GRAFICZNE

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za nieścisłości powstałe w wyniku błędnego podania informacji. Redakcja nie odpowiada za treść reklam. Prawa autorskie do zamieszczonych materiałów reklamowych należą do reklamodawców.

16

Partnerzy strategiczni

Mateusz Janusz, studio DTP Hussars Creation

Zamieszczone reklamy są promocją firm.

18

Patroni medialni

www.hussars.pl

Żadna część Katalogu Kreatorzy nie może być kopiowana ani używana bez pisemnej zgody wydawcy.

20

Prezentacje

110

Index firm

114

Spis alfabetyczny prezentacji

ADRES WYDAWCY

E info@na-czasie.pl I www.lokacje.pl

PREZES ZARZĄDU Magdalena Reszke

DYSTRYBUCJA REKLAMA

Neos Spedycja

Magdalena Reszke

www.neos.pl

magda@na-czasie.pl DRUK

4

Justyna Babula

„Cardigan” Magdalena Stojek

justyna@na-czasie.pl

www.cardigan.com.pl

Spis treści Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

5


360o eventu Organizator

Otrzymał Pan tytuł w kategorii Organizator Roku 2009 wg miesięcznika MICE Poland. Jak Pan sądzi, jakimi cechami powinien wyróżniać się laureat tej nagrody? To trudne i kłopotliwe pytanie, ponieważ odpowiedź na nie będzie sugerowała, że te cechy przypisuję sobie. Jednak muszę przyznać, że są to cechy, które nie do końca posiadam, ale do których dążę. Za koniecznie występujące wśród laureatów uznałbym: innowacyjność, rzetelność, profesjonalizm, transparentność, partnerskie relacje z klientami i zleceniodawcami, uczciwość w pracy z podwładnymi i podwykonawcami, świadomość społecznej roli biznesu i jego odpowiedzialności wobec otoczenia.

Jaka jest Pana recepta na udany event? Z pewnością nie ma jednej recepty, ale trzeba być świadomym dwóch rzeczy, które mają krytyczne znaczenie: - komunikacja z klientem i należyte rozpoznanie jego potrzeb i grupy docelowej (choć czasem ze strony klientów otrzymuje się nie precyzyjne dane wynikające z wewnętrznych problemów komunikacyjnych). - tworzenie scenariuszy ryzyka, tego co może pójść źle i minimalizacja zagrożeń organizacyjnych. Czy większym wyzwaniem jest zorganizowanie incentivu w kraju czy za granicą? To zależy od projektu i od organizatora. Ja mam wrażenie, że mimo wszystko za granicą, gdzie jeszcze występuje większa świadomość różnic między turystyką indywidualną i incentive, jest dużo łatwiej niż u nas. Choć i u nas się to zmienia i coraz więcej miejsc jest w stanie proponować realnie inny poziom usług i inne produkty dla klientów biznesowych, a nie tylko sprzedawać ten sam masowy produkt z etykietką incentive.

Jakie są etapy tworzenia scenariuszu eventu? Myślę, że każda firma, która zajmuje się spotkaniami, ma swoją metodologię dopasowaną do profilu osób, które w niej pracują, a także profilu klientów, z jakimi pracuje. Z pewnością można jednak wyróżnić kilka głównych etapów: - briefing – zapytanie od klienta (zleceniodawcy) dotyczące jego wymagań, oczekiwań, grupy docelowej; - debriefing – analiza zapytania po stronie Dyrektor zarządzający Businesss Travel agencji, która prowadzi do konfrontacji & Entertainment oraz prezes spółki Meoczekiwań klienta z sytuacją eting Designers. Bierze aktywny udział Zorganizowali Państwo rzeczywistą, jego profilem, a także w wydarzeniach branżowych w Polsce w październiku 2009 r. wyjazd grupą docelową do jakiej spotkanie i na świecie, promuje politykę CSR. Jego incentive do Lizbony dla klientów ma być adresowane; firma jako pierwsza w kraju zorganizofirmy VTS. Co przy organizacji - formułowanie finalnego zapytania wała kongres zgodny ze standardem tej imprezy było największym – na podstawie pytań dodatkowych BS 8901. Był współorganizatorem krawyzwaniem? zadawanych klientowi buduje się brief kowskiego spotkania europejskich Generalnie w takich przypadkach liderów MPI. Został wyróżniony nagrodą rozbudowany o dodatkowe informacje; największym wyzwaniem w kategorii Organizator Roku 2009 - scenariusz wstępny – to najbardziej jest koordynacja. Krótki czas wyjazdu wg MICE Poland. kreatywny etap, tworzony na zasadzie zmuszał do skumulowania wszystkich burzy mózgów i hasła smaków, obrazów i wrażeń, jakie „Nie ma rzeczy niemożliwych”; chcieliśmy przekazać. - wstępna weryfikacja pomysłu z klientem i rzeczywistością; Bierze Pan udział w polskich, jak i międzynarodowych - scenariusz finalny – wymyślone scenariusze wstępne podlegają wydarzeniach branżowych. Czy wg Pana sektor MICE weryfikacji opinii klienta i możliwościom ich realizacji. w Polsce spełnia światowe standardy? Myślę, że w coraz większym stopniu tak. Gdyby było inaczej, Jak wygląda praca nad eventem? Nad czym trzeba to nie gościlibyśmy takich wydarzeń jak ESNEP, EFAPCO, skupić się najbardziej? MPI ECLF. Nasza przewaga nad innymi krajami będzie wynikała Najbardziej trzeba się skupić na detalach, smaczkach, wisienkach. z nowej infrastruktury, jaka zostanie zbudowana Od nich tak naprawdę zależy, jak spotkanie zostanie odebrane w ciągu najbliższych 2-5 lat. Po to, żeby być jeszcze bardziej i zapamiętane, inne rzeczy, powtarzalne, które spotyka się na konkurencyjnymi i podążać za trendami światowymi w tej każdym spotkaniu, należy wykonać z należytą perfekcją, jednak branży, powołaliśmy rok temu polski oddział największej my mówimy, że to, co robią inni, traktujemy jako standard, a inne na świecie społeczności branży spotkań MPI (Meeting rzeczy robimy z doskonałością. Profesionalls International) www.mpiweb.pl.

Maciej Ogieniewski

6

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

7


360o eventu Dział techniczny

„Eventroom” jest obecny na rynku polskim od 1998 r. Znacznie większe ilości okablowania i zabezpieczenia przed Państwa specjalnością są profesjonalne nagłośnienie, deszczem i uczestnikami imprezy, a także niezależne zasilanie projekcja wideo i oświetlenie. Realizujecie blisko 400 eventów agregatem prądotwórczym.  Przy imprezach zamkniętych nie rocznie. Co w ciągu 12 lat zmieniło się w sektorze obsługi ma ryzyka związanego z deszczem, wiatrem czy słońcem. technicznej imprez? Znacznie łatwiej przebiega zarówno montaż, jak i realizacja Obsługa eventów związana jest z techniką, gdzie istotnym nawet skomplikowanych eventów, a sprzęt nie jest narażony elementem jest postęp techniczny i rozwój nowych na zanieczyszczenie kurzem czy pyłem, jak ma to miejsce przy technologii. Teraz możliwości są zdecydowanie większe, łatwiejszy imprezach plenerowych. Przy takich imprezach niezwykle ważna jest dostęp do nowego sprzętu i szkoleń dla obsługi technicznej. jest estetyka sprzętu, jak i sposób jego montażu, na równi wręcz Zwiększyła się także konkurencja, zarówno dzięki wzrostowi ze sprawnością techniczną. gospodarczemu, jak i dotacjom z UE. Także klienci coraz częściej zwracają uwagę nie Jaki wpływ na całokształt eventu ma tylko na cenę, ale także na poziom obsługi obsługa techniczna? – cena przestała być jedynym kryterium Nawet najlepszy sprzęt bez fachowej wyboru podwykonawcy. obsługi pozostaje tylko zwykłym W oświetleniu ruchome głowy zastąpiły sprzętem. Dopiero świetnie wyszkolony skanery i zyskały nowe funkcje, lampy i doświadczony technik w połączeniu wyładowcze powoli zaczynają być z zaawansowaną technologią jest wypierane przez technologię LED gwarancją sukcesu realizacji imprezy. znacznie bardziej energooszczędną Ważną rolę w podwyższaniu kwalifikacji i coraz wydajniejszą. Diody są używane obsługi odgrywają wielogodzinne coraz szerzej w wielu zastosowaniach, szkolenia i nauka możliwości nowego umożliwiły projekcje obrazu na zewnątrz sprzętu. obiektów przy oświetleniu słonecznym,   co wcześniej nie było możliwe. Z kolei Należą Państwo do światowego w multimediach pojawiły się ekrany Właściciel firmy EVENTROOM, zajmująsystemu L-ACOUSTICS RENTAL plazmowe i LCD o dużych rozdzielczościach, cej się obsługą techniczną imprez. Od NETWORK. Czy może Pan powiedzieć projektory o rozdzielczościach High, zawsze głównym hobby Pana Filipa były coś więcej na ten temat? Definition, a także cyfrowa obróbka sygnału nowoczesne rozwiązania techniczne. W 2008 nasza firma dołączyła Wraz z zakupem systemów liniowych do jedynej swojego rodzaju pozwalająca uniknąć zakłóceń sygnału przy w 2008 roku firma EVENTROOM dołączyorganizacji na świecie realizacjach na żywo. W dźwięku ła do sieci rentalowej L-Acoustics – pre– sieci rentalowej L-Acoustics rozwijana jest technologia systemów stiżowego grona certyfikowanych firm – prestiżowego grona ściśle wyrównanych liniowo umożliwiająca wypożyczających referencyjny system wyselekcjonowanych znacznie dokładniejszy i czytelniejszy nagłośnieniowy dV-DOSC. i limitowanych certyfikowanych przekaz zarówno mowy, jak i muzyki firm wypożyczających na większe odległości, gdzie prekursorem referencyjny system była firma L-Acoustics. Także konsolety nagłośnieniowy dV-DOSC. cyfrowe znalazły już swoje miejsce na rynku Oznacza to możliwość współpracy przy dużych realizacjach rentalowym i touringowym. niemożliwych lub nieopłacalnych do wykonania przez   jedną firmę. Uczestnictwo w sieci pozwala wyróżnić się Co Was wyróżnia spośród konkurencji? spośród innych firm, świadczyć na wysokim poziomie Jakość sprzętu i poziom obsługi technicznej, starannie dobrana usługi nagłośnieniowe, czerpać z doświadczeń i rozwiązań kadra i regularne szkolenia związane z zakupami nowego sprzętu. technicznych opracowanych przez uczestników. Sieć Zapewniamy spokój Klientom przy realizacji imprez dzięki bogatym zasobom sprzętowym, co pozwala unikać niespodzianek, rentalowa zawiera ponad 400 firm na całym świecie, około 2000 wyszkolonych techników i inżynierów używających jakie mogłyby się wydarzyć przy dopożyczeniach sprzętu w sumie ponad 20 000 głośników z technologią falowodu od innych firm. Możemy zarówno obsłużyć konferencję DOSC – Diffuseur d’Onde Sonore Cylindrique („żródło z tłumaczeniami symultanicznymi i multimediami, jak i nagłośnić plener na 10 000 osób przy użyciu najbardziej riderowego sprzętu, cylindrycznej fali dźwiękowej”), pracującą na takich samych rozwiązaniach sprzętowych. Wspólny standard umożliwia jaki jest dostępny na rynku – systemów L-Acoustics. tzw. cross-rental pomiędzy firmami w sieci, co znacząco Obsługujemy także bardzo wymagających klientów, jakimi są skraca czas pracy przy montażach i realizacjach. Wszędzie pięciogwiazdkowe hotele, w których często goszczą zagraniczne na świecie, zamawiając konkretny zestaw, wiadomo, delegacje rządowe, a poziom obsługi jest kluczowy dla sukcesu jak będzie zapakowany, okablowany i działający razem przedsięwzięcia. ze sprzętem, jaki posiadamy, a obsługa techniczna   nie będzie miała najmniejszego problemu z jego obsługą. Czym różni się zaopatrzenie techniczne imprezy plenerowej   od zamkniętej? Impreza plenerowa jest bardziej wymagająca pod względem mocy Jaka impreza była dla Państwa największym sukcesem? Nie dzielimy imprez na te udane i mniej udane. Największym i zabezpieczenia sprzętu zarówno przed kaprysami pogody, jak i „pomysłami” na uatrakcyjnienie imprezy przez przypadkowych sukcesem jest zadowolenie klienta i możliwość współpracy przy kolejnym evencie, kongresie, koncercie... uczestników, o próbach kradzieży nie wspominając. 

Filip Hamerla

8

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

9


360o eventu Konferansjer

Jak i kiedy zaczęła się pańska przygoda z branżą eventową w Polsce? To był początek lat 90. Czas wielkich przemian. Raczkował polski kapitalizm, brodząc po kolana jeszcze w rzeczywistości dawnego systemu. Po raz pierwszy pojawiły się duże zachodnie firmy i koncerny, które zaczęły organizować imprezy dla swoich klientów i pracowników. Dynamicznie rozwijały się też prywatne polskie firmy. Od 1991 roku współprowadziłem razem z Pawłem Konnakiem magazyn rozrywkowy „Lalamido” w TVP 2. Jako ludzie nowi i reprezentujący dalece odmienny styl od gwiazd telewizji z czasów PRL-u, szybko podbiliśmy serca młodej, telewizyjnej widowni, co zaowocowało zdobyciem Grand Prix na festiwalu w Sopocie dla „najlepszego programu muzycznego”. Wraz z tym sukcesem posypały się zaproszenia na imprezy eventowe. O ile pamiętam, pierwszy mój występ w roli konferansjera był dla firmy z branży kosmetycznej.

Czy znany prowadzący jest wyznacznikiem dobrego eventu? Na udany event składa się o wiele więcej elementów niż tylko prowadzący. Dobrze, gdy prowadzący jest osobą znaną, bo w oczywisty sposób wzbudza większe zainteresowanie. Prowadzący powinien zaczarować publiczność. Porwać ją ze sobą. A tego nie da się zrobić tylko znaną twarzą. Znana twarz przyciągnie pod scenę i oderwie od kotleta większą grupę ludzi. Gwiazda ma gotowy kredyt zaufania u każdej widowni już na samym wejściu. Ale to, co potem się dzieje na scenie, zależy już od umiejętności i osobowości prowadzącego. Gdy prowadzenie marne, to i znana twarz nie pomoże. Jeżeli prowadzącemu uda się wytworzyć radosną i sympatyczną atmosferę, to nawet kiepski kelner czy średnio wygodny hotel nie jest w stanie zakłócić nam zabawy.

Krzysztof Skiba

Największa gafa podczas prowadzenia eventu? Często w Pana wypowiedziach pojawiają To może nie gafa, ale rodzaj Artysta, showman, felietonista, frontman się elementy prowokacji. W jaki sposób nieporozumienia. Podczas pewnej zespołu Big Cyc. Członek Związku Autojest ona odbierana przez uczestników imprezy, która była zorganizowana rów i Kompozytorów ZAIKS. i organizatorów eventów? w klimacie brazylijskiego karnawału, Wiele zależy od tego, jaki charakter ma zostałem poproszony o wspólny występ mieć organizowany event. Jeżeli jest to z trzema tancerkami samby. Chodziło superelegancka gala połączona o wesołe komentowanie i wspólną z wręczaniem nagród w Teatrze Wielkim organizatorzy proszą naukę kroków do tego tańca. Trzy przepiękne i mocno brązowe mnie o możliwie łagodny typ żartów. Z kolei gdy impreza jest tancerki z piórami w tyłku przystąpiły do pokazu. Powiedziano mi, na luzie i ma charakter np. integracyjny albo po prostu mocno że przyjechały prosto z Rio de Janeiro. Niestety, jedna z nich znała zabawowy, wówczas jestem wręcz proszony o prowadzenie język polski, bo była studentką z Warszawy chodzącą zbyt często imprezy w swoim stylu. Aby dobrze się bawić razem z klientami, do solarium. Mój delikatny komentarz o tym, że samba z piórami stosuję dwie zasady. Nigdy nie przekraczam pewnych granic, w tyłku to brazylijski taniec godowy, nie przypadł jej do gustu. bo wiem, że jest typ żartu, który wybornie smakuje w wąskim Po występie była obrażona jak Jarosław Kaczyński po przegranych gronie przy stoliku, ale może być uznany za przesadę gdy wyborach. opowiada się go ze sceny. I zasada druga to taka, że bardzo swobodny styl narracji konferansjerskiej zostawiam na czas Z początkiem 2010 r. prowadził Pan już wiele imprez. zabawy po godzinie 24. Jak odnosi się Pan do kryzysu w branży eventowej? Występy na eventach to tylko fragment mojej aktywności Jest Pan prekursorem radykalnego nurtu prześmiewczego artystycznej. Piszę książki, felietony, scenariusze telewizyjne, w Polsce. Co sądzi Pan o dzisiejszej konferansjerce? gram w zespole rockowym i udzielam się w telewizji, więc Bolączką wielu imprez jest mylenie aktorów z konferansjerami. odwołanie jednej czy dwóch imprez nie wzbudza we mnie paniki. Niestety, aktorzy nawet ci najbardziej znani często nie nadają się Wiele zależy od kondycji firm. Te w obliczu kryzysu strasznie na konferansjerów. To osoby, które w szkole aktorskiej uczyły ostatnio tną wydatki, stąd mniejsza liczba imprez. Z rozmów się mistrzowskiej interpretacji tekstów, a nie improwizowania branżowych wiem, że koledzy konferansjerzy mają średnio i mówienia z głowy. Aktor jest w stanie nauczyć się tekstu ok. 20 proc. mniej zamówień niż w latach poprzednich. Nie jest na pamięć i świetnie odtworzyć go później na scenie. To dobre to jakaś tragedia, choć pewną nerwowość w branży się wyczuwa. w teatrze, ale fatalne podczas imprezy typu event. Konferansjer Cieszą się za to nasze rodziny, bo dłużej jesteśmy z nimi w domu. to osoba, która swobodnie pracuje z mikrofonem, improwizuje, wymyśla dowcipy na poczekaniu, potrafi dowcipnie komentować Jaką z nadchodzących imprez typuje Pan za najważniejszą? na bieżąco sytuację na scenie i sypie anegdotami jak z rękawa. W show-biznesie najważniejsze imprezy to zawsze te, które realizuje telewizja. Jest kilka przymiarek i propozycji, ale jeszcze za wcześnie, Aktor gra wyuczoną rolę, a to nie przekłada się na zdobycie serc publiczności. Byłem wielokrotnie świadkiem, gdy drogie serialowe by o tym mówić. Rok zacząłem ostro, bo razem z Polsatem na placu Konstytucji w Warszawie. W zeszłym roku wspólnie z Robertem gwiazdy swym marnym prowadzeniem znudziły publiczność, Janowskim prowadziłem koncert Duety na festiwalu w Opolu, czy wręcz zniszczyły imprezy. Każde działanie na scenie także który miał rekordową od wielu lat, bo ponadsiedmiomilionową konferansjerka „radykalnie prześmiewcza”, musi być czymś widownię. A w tym roku z przyjemnością poprowadziłbym naturalnym. Jeżeli ktoś na siłę będzie próbował być dowcipny, w duecie np. z Januszem Palikotem festiwal muzyki deathmetalowej. to przegra. 10

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

11


360o eventu Fotograf

Zaczęło się od Zenita? Jak wyglądały początki fotografowania? Przygoda z fotografią zaczęła się dość wcześnie... Na Pierwszą Komunię dostałem aż trzy aparaty. Nie przejawiałem wtedy jednak żadnych zainteresowań w tym kierunku i skończyło się na wysptrykaniu jednej kliszy. Prawdziwa pasja pojawiła się dopiero w 2006 roku. Na pierwszą lustrzankę cyfrową uzbierałem, myjąc okna na wysokościach. Początki samego fotografowania były dość trudne, szukałem wskazówek w internecie, przeczytałem kilka książęk, oraz – jak na samouka przystało – działałem metodą prób i błędów.

że osobiście jestem najbardziej zadowolony z tych projektów, które były trudne do realizacji. Dopięcie wszystkiego na ostatni guzik stało się wtedy dla mnie prawdziwym wyzwaniem.

Jak wygląda praca fotografa przy evencie, jakim jest pokaz mody? Spotkałem się z trzema rodzajami fotografii podczas pokazu mody. Pierwsza, najbardziej oczywista, to zdjęcia modelek podczas trwania pokazu. Wtedy dość ważne jest, by zdjęcia każdej modelki były podobne, ponieważ potem często wykorzystywane są w zestawieniu obok siebie. Ponadto fotograf często W lutym 2009 r. i w listopadzie wykonuje zdjęcia na jednolitym tle, 2007 r. miałeś autorskie wystawy zbliżone do zdjęć lookbook’owych, w Krakowie. Czy planujesz podobne zaraz przed samym wyjściem przedsięwzięcia w tym roku i czy modelek na wybieg, są to zdjęcia chciałbyś wziąć udział w jakimś Fotograf-samouk, zdobywał doświaddokumentacyjne, wykorzystywane konkursie fotograficznym? czenie m.in. w Nowym Jorku i Paryżu. przeważnie wewnętrznie przez firmy Moje życie składa się z dość Fotografuje głównie pokazy mody. lub projektantów. Moja ulubiona niespodziewanych zbiegów okoliczności część fotografii podczas pokazu i tak właśnie było z tymi wystawami. to typowy backstage, czyli Zostały mi zaproponowane w zaskakujących typowy reportaż z przygotowań przed i w czasie pokazu dla mnie okolicznościach. Pierwsza wystawa składała się robiony w kuluarach. z przekrojowych prac związanych z fotografią człowieka, druga natomiast prezentowała mój projekt związany z walentynkami. Jakie są trudności w sfotografowaniu eventu Myślę, że w odpowiednim momencie znowu pojawi się ciekawa w obiekcie, a w plenerze? propozycja wystawy, w każdym razie czekam na nią cierpliwe. W fotografii jak wiadomo najważniejsze jest światło, to ono Jeśli chodzi o konkurs to zgadza się, chciałbym wystartować tworzy klimat i nastrój zdjęć, ono też umożliwia wykonanie w tym roku w jednym, ale na tę chwilę nie będę zdradzał szczegółów, żeby nie zapeszyć. lepszej lub gorszej fotografii. Dzisiejsze możliwości techniczne bardzo ułatwiają fotografom pracę, ale mimo Pracowałeś poza granicami Polski, w Paryżu oraz w Nowym to nie zawsze robienie reportażu jest łatwe i przyjemne. Osobiście lubię pracować na świetle zastanym, jednak Jorku. Gdzie miałeś lepszy komfort pracy i dlaczego? często podczas reportażu nie jest to możliwe ze względu Trudno te dwa miejsca porównywać, między innymi ze względu na jego niedostateczną ilość lub złe rozmieszczenie światła na charakter fotografii, jaki tam robiłem. W Nowym Jorku sztucznego. Często też kłopotem może być sama topografia wykonywałem reportaż, a na komfort pracy miała duży wpływ oraz wystrój miejsca, w którym odbywa się event. Najbardziej znajomość języka angielskiego. W Paryżu natomiast zajmowałem prozaiczna sprawa to kolor i wysokość sufitu, od którego się robieniem zdjęć stricte modowych. zazwyczaj fotograf odbija światło z lampy błyskowej. Jeśli jest np. zielony, reporter ma kłopot z zieloną dominantą Co jest dla Ciebie najtrudniejsze, a co najprzyjemniejsze w pracy fotografa? na twarzach, czarny pochłania światło, a jeśli jest za wysoki, Najtrudniejsza jest „walka” ze światłem podczas trudnych to nie ma od czego odbijać. Eventy w plenerze to również warunków reportażu, organizacja sesji i pracy całej ekipy często trudny temat dla reportera. Ostre południowe zdjeciowej. Bardzo lubię samą atmosferę całej sesji oraz to, światło potrafi sprawić, iż ludzię się krzywią, mrużą oczy, jak mogę patrzeć z boku na pracę całej ekipy zdjęciowej. Jednak na zdjęciach są duże kontrasty, łatwo o przepalenia itd. nie ukrywam, że najprzyjemniejszy jest zawsze efekt końcowy Plener potrafi również zaskoczyć deszczem lub śniegiem. W obu przypadkach, czy to wewnątrz czy na zewnątrz, mojej pracy, gdy wszystko idzie według mojego planu i mogę być bardzo ważna jest swoboda działania fotografa. To, czy ma dumny zarówno z mojego zaangażowania, jak i tych, z którymi wystarczająco dużo miejsca na swoją pracę, odpowiednie współpracuję. odejście i skadrowanie postaci. Na pewno udzielenie Z jakiego projektu jesteś najbardziej dumny? fotografowi informacji dotyczących przebiegu imprezy, Jest kilka moich sesji które lubię najbardziej, są też takie, które rozmieszczenia strefy dla publiczności, zmian oświetlenia mnie wiele nauczyły. Trudno mi teraz powiedzieć, która sesja podczas występu, liczby zaproszonych osób może tylko to właśnie ta przepełniająca mnie dumą. Wydaje mi się, pomóc w jego póżniejszej pracy podczas eventu.

Michał Grzywacz

12

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

13


360o eventu Miejsca eventowe

360o eventu Miejsca eventowe

Czym zajmuje się Pani w Pałacu pod Baranami? Pałac pod Baranami to, o czym mało kto wie, stylowe sale w których można organizować różne go rodzaju eventy. Moje zadanie polega na przygotowywaniu i koordynowaniu wszystkich imprez w taki sposób, aby były one na wysokim europejskim poziomie, a równocześnie nie utraciły wyjątkowości związanej z otoczeniem pięknych i eleganckich sal balowych Pałacu pod Baranami. Jakie mamy obecnie trendy w branży eventowej? I jakich eventów spodziewacie się Państwo w tym roku? Zmiany na rynku wywołane kryzysem przełożyły się również na rodzaj i styl organizowanych imprez. Obecnie, można powiedzieć, modne stało się przygotowywanie tzw. imprez niskobudżetowych. Nie oznacza to jednak, że imprezy te straciły na swojej jakości. Myślę że stały się one bardziej przemyślane i, tym samym, bardziej oryginalne oraz zapadające w pamięć. Również nasza propozycja dla dotychczasowych i przyszłych Klientów będzie zmierzała w tym kierunku. Nie potrzeba dużych nakładów finansowych – wystarczy ciekawy pomysł i odpowiedni sposób jego realizacji. I to właśnie oferujemy w Pałacu pod Baranami.

wymagająca branża. Na pewno nie można tu spocząć na laurach. Zawsze trzeba śledzić aktualne trendy i być kreatywnym – bardziej niż konkurencja. A pozostając przy kreatywności, która z imprez zapadła Pani szczególnie w pamięci? To trudne pytanie. Każdy event jest niepowtarzalny. Musi taki być, bo tego oczekują od nas Klienci. Czasami pozostawiają nam wolną rękę i wtedy tworzymy cały projekt od podstaw. Zdarza się jednak, że mają już pomysł – niejednokrotnie bardzo zaskakujący – wtedy robimy wszystko, aby go urzeczywistnić. Uchylając rąbka tajemnicy, mogę powiedzieć, że organizowaliśmy już przyjęcie w konwencji gali oskarowej, ślub w oprawie tysiąca i jednej nocy czy też przygody gangsterskiej.

Pałac pod Baranami Dominika Łaptaś – koordynator ślubów i eventów www.palacpodbaranami.pl

Obecnie myślenie i zachowanie proekologiczne jest bardzo popularne. Czy często zdarza się Państwu organizować takie proekologiczne eventy? Zgadza się, ochrona środowiska stała się w ostatnim czasie bardzo modna. Podczas organizacji eventów coraz częściej nawiązuje się do ekologii i zdrowego stylu życia. Green party to z jednej strony impreza celowa dla Klienta, z drugiej natomiast to idea, o której warto pamiętać także na długo po zakończeniu eventu. Działanie w branży eventowej nie należy do najłatwiejszych. Stale podnoszą się wymagania i zmieniają realia, w których Państwo musicie pracować. Jak sobie z tym Państwo radzicie? Sądząc po opiniach Klientów, to całkiem nieźle (śmiech). Jednak już całkiem poważnie – bez wątpienia jest to

14

Z Pani doświadczenia – z czym mają największy problem organizatorzy którzy nie korzystają z Państwa pomocy ale jedynie wynajmują pomieszczania w Pałacu pod Baranami? Nawet jeśli Klient wynajmuje od nas jedynie salę, staramy się, jeśli wyraża on na to zgodę, podpowiadać mu ciekawe rozwiązania. Prosimy także o sporządzenie harmonogramu uroczystości. To bardzo pomaga zarówno na etapie planowania eventu, jak również w trakcie jego trwania. Poza tym zawsze służymy pomocą w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych sytuacji. W Pałacu pod Baranami Klient nie jest pozostawiony sam sobie. Pracujecie Państwo z Klientami z różnych branż. Czy jest taka, z którą szczególnie dobrze się pracuje? Myślę, że każda branża ma swoją specyfikę i wymagania, którym trzeba sprostać. Dla każdego Klienta jego event jest najważniejszy i oczekuje się od nas, że będzie on zorganizowany perfekcyjnie. Nie ma zatem znaczenia, czy organizujemy spotkanie w gronie rodzinnym, czy ogólnodostępny koncert. Zawsze pracujemy na 100% naszych możliwości, bo wtedy pracuje się dobrze.

Czego życzyć dla Pałacu pod Baranami? Eventów, o których warto będzie opowiedzieć przy okazji następnego wywiadu (śmiech).

Kreatorzy 2010

Jaka jest Pani strategiczna rola w Fabryce Trzciny? Moją rolą jest koordynacja działań biznesowych, budowanie i utrzymywanie relacji biznesowych oraz koordynacja pracy kilkuosobowego działu organizacji eventów. Celem tego działu jest odpowiedź na indywidualne potrzeby Klientów i troska o zadowolenie współpracujących z nami firm. Dlatego też nie działamy schematycznie, a każdorazowo przygotowujemy odrębną ofertę według założeń, możliwości i potrzeb Klienta. Zależy nam, aby nasi Klienci byli przekonani, że zorganizowany event był dobrą inwestycją, aby wychodzili od nas z poczuciem, że chcą wrócić do Fabryki. Zadowolenie Klienta i jego sukces jest również naszym sukcesem.

Jak Państwo adaptują się do nowych wyzwań i wymagań branży? Staramy się poszukiwać nowych lub alternatywnych rozwiązań i pomysłów w zakresie naszej działalności, tak aby oferta proponowana przez Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny mogła odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości, potrzebom czy upodobaniom Klientów. Niestety, najtrudniejsze jest to, że klienci przyzwyczaili się do pewnego poziomu jakości produkcji eventu, jaką otrzymywali w czasach przed kryzysem, oczekują jej i teraz, dysponując budżetami o wiele niższymi niż rok, dwa lata temu. Teraz liczy się „konkurs ofert”, czyli kto jest tańszy, co często, niestety, przekłada się na o wiele gorszą jakość. Jesteśmy zwolennikami zmniejszania ilości atrakcji w ramach eventu na rzecz imprezy skromniejszej, ale z ustalonym poziomem jakości.

Jakie mamy obecnie trendy w branży eventowej? I jakich eventów się spodziewacie w tym roku? Event jest coraz bardziej popularną formą Którą imprezę/event wspominacie komunikacji i budowania relacji. W branży Państwo jako najbardziej oryginalną, eventowej liczy się dzisiaj przede wszystkim kontrowersyjną czy nawet dziwaczną? dobry pomysł na zorganizowanie imprezy. Co było w niej niespotykanego? Potrzeby Klientów są bardzo zróżnicowane, Każdy event jest na swój sposób a w dobie kryzysu gospodarczego oryginalny, każdy niesie nowe wyzwania, pomysły i rozwiązania. musimy liczyć się z ograniczeniami Nie określałabym tego mianem budżetowymi. W związku z tym podstawą Kamila Derecka „niespotykane”, ale myślę, że wszystkim jest odpowiednie zaplanowanie całości – koordynator ds. sprzedaży pracownikom Fabryki Trzciny zapadła działań i taki dobór usług, propozycji, www.fabrykatrzciny.pl aby spotkanie, przy założeniu, że Klient w pamięć impreza, której założeniem dysponuje niższym budżetem, nie straciło było, by uczestnicy przygotowali na atrakcyjności. Wieczór np. uświetniony ciekawe przebranie. Jakie było nasze może być ciekawym występem artystycznym, ale niekoniecznie zdziwienie, kiedy do Fabryki wkroczył uczestnik oklejony musi to być gwiazda zagraniczna. Obecnie coraz większe znaczenie srebrną folią, z bębnem do pralki na głowie. mają eventy prosprzedażowe, incentive events (jako narzędzie wsparcia sprzedaży i motywacji) – Klienci chcą, aby zorganizowane Przy organizacji samego eventu – czego Państwo oczekują spotkanie łączyło się z celem innym aniżeli tylko dobra zabawa, aby od jego organizatora? O czym zdarza się im zapomnieć? przyniosło zwrot z inwestycji. Coraz częściej organizowane są imprezy Od organizatorów potrzebujemy dokładnego określenia założeń planowanej imprezy. Przedstawienia celu, jaki chcą osiągnąć przy charytatywne, prospołeczne. Zauważamy również zwiększenie liczby założeniu ram budżetowych. Reszta jest już w rękach Fabryki organizowanych konferencji czy warsztatów. Zwiększa się również Trzciny. Spotkania produkcyjne organizowane przed eventem liczba spotkań łączących różne cele – podczas jednego eventu mają na celu wyeliminowanie wszelkich kwestii, które w trakcie organizowana jest konferencja, podsumowanie działań, omówienie planów i zaraz później część relaksacyjna – bankiet z delikatną oprawą wcześniejszych rozmów mogły umknąć uwadze. muzyczną i poczęstunkiem. Czy jest branża, z którą najlepiej się Państwu współpracuje? Widzi Pani ekologiczne wstawki do eventów? Jakie? Która i dlaczego? Ekologia w eventach jest coraz szerzej podejmowanym tematem, To jest dla mnie trudne do określenia, wręcz niemożliwe – każdą być może z powodu trendu lub coraz większej świadomości branżę tworzą ludzie, ciekawe osobowości i różne temperamenty. społecznej. Z naszej strony widzimy szereg sposobów na To przede wszystkim od ludzi, sposobu prowadzenia rozmów, uatrakcyjnienie imprezy proekologicznej, jak np. pokazy mody spotkań zależy współpraca i jej powodzenie. ekologicznej, przygotowanie zdrowego, naturalnego cateringu bazującego na naturalnych składnikach. Centrum Artystyczne Czego sobie życzycie na ten rok? Fabryka Trzciny chętnie popiera wszelkiego rodzaju akcje Życzymy wszystkim Państwu i sobie wytrwałości, zapału, ekologiczne, jak np. „Zamień odpady na kulturalne wypady”. nietuzinkowych pomysłów i realizacji wszystkich planów.

Fabryka Trzciny

Kreatorzy 2010

15


Partnerzy strategiczni

EventSpace.pl EventSpace.pl to największy, branżowy portal poświęcony rynkowi eventów. Codzienna porcja newsów i realizacji eventowych, baza firm i lokalizacji, wywiady, artykuły, know-how, ogłoszenia.

Marketing przy Kawie Branżowy e-magazyn o marketingu i reklamie, skierowany do profesjonalistów i pasjonatów. Prezentujemy w sposób przystępny analizy, wyniki badań, opinie, poglądy i idee marketingowe.

Odbiorcami serwisu są twórcy eventów, dostawcy usług i narzędzi, branża hotelowa oraz managerowie odpowiedzialni za komunikację eventową marek. Pokaż siebie i zobacz co robią inni, nawiąż kontakty, dowiedz się! Zapraszamy – just click!

Opisujemy najbardziej aktualne zagadnienia i trendy. Gromadzimy również bieżące informacje ze świata marketingu i reklamy.

ul. Wielicka 36 02-657 Warszawa T 22 241 1535 F 22 241 1535 E eventspace@eventspace.pl I www.eventspace.pl

ul. Berka Joselewicza 21C 31-031 Kraków T 12 350 5414 F 12 350 5411 E redakcja@marketingprzykawie.pl I www.marketing-news.pl

Marketingowiec.pl Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów i public relations. Jesteśmy patronem licznych szkoleń, targów i konferencji branżowych.

MICE Poland Polskie pismo branży spotkań, skierowane do osób zlecających i realizujących wydarzenia oraz wyjazdy motywacyjne w największych polskich firmach. MICE Poland to specjalistyczny miesięcznik poświęcony problematyce motywacji, komunikacji biznesowej, profesjonalnej organizacji eventów i wyjazdów typu incentive.Zespół doświadczonych dziennikarzy prezentuje krajowe i światowe trendy MICE, przedstawia interesujące miejsca i kierunki, pod kątem realizacji konferencji, incentives i wydarzeń specjalnych. Miesięcznik dostępny jest w płatnej subskrypcji rocznej lub w prenumeracie cyfrowej.

Naszym celem jest dostarczanie ciekawych informacji oraz kompleksowa prezentacja ofert firm reklamowych.

T 504 080 050 E redakcja@marketingowiec.pl I www.marketingowiec.pl

16

Partnerzy strategiczni

T 22 822 2016 E mice@micepoland.com.pl I www.micepoland.com.pl

Kreatorzy 2010

Pro-KREACJA Dwumiesięcznik Pro-KREACJA jest adresowany do pracowników agencji reklamowych i public relations, domów mediowych, działów marketingu. W Pro-KREACJI piszemy m.in. o fotografii i grafice reklamowej, najciekawszych kampaniach marketingowych oraz najważniejszych sprawach związanych z branżą biznesową. Zapraszamy do lektury!

Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego/SMB Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego (SMB) istnieje od czerwca 1995 roku i działa na rzecz rozwoju marketingu bezpośredniego. Jest członkiem Europejskiej Federacji Marketingu Bezpośredniego (FEDMA) i Międzynarodowej Federacji Marketingu Bezpośredniego (IFDMA). SMB obecnie zrzesza blisko sto firm wykorzystujących techniki marketingu bezpośredniego.

Polski Drukarz Sp. z o.o. ul. Obywatelska 115 94-104 Łódź T 42 687 1292/688 7949 F 42 687 1299 E redakcja@pro-kreacja.com I www.Pro-KREACJA.com

ul. Wybieg 21 00-788 Warszawa T 22 849 3500 F 22 848 8941 E info@smb.pl I www.smb.pl

Visual Communication To miesięcznik dla wszystkich zainteresowanych wizualnymi kanałami komunikacji rynkowej w aspekcie marketingu i reklamy. Znajdziemy w nim zagadnienia związane z drukiem wielkoformatowym, a także artykuły o reklamie out/indoor, aplikacjach zewnętrznych i wewnętrznych. Magazyn eksploruje również tematykę związaną z komunikacją niestandardową, oświetleniem reklamowym, digital signage oraz LED. European Media Group Sp. z o.o. ul. Fredry 1/18 61-701 Poznań T 61 855 1990 F 61 855 1990 ext. 126 I www.visualcommunication.pl

Kreatorzy 2010

17


Patroni medialni

EVENT? Tu znajdziesz miejsce.

LOKACJE Katalog Lokacje Eventowe 2010 to kolejna edycja wyjątkowej publikacji Wydawnictwa Na Czasie Sp. z o.o. Album, którego grupą docelową są specjaliści z dynamicznie rozwijającej się na rynku polskim branży MICE oraz przedsiębiorstwa, jest już dostępny na rynku! W Katalogu znajdą Państwo oferty biznesowe różnorodnych obiektów. Pokazujemy miejsca z całej Polski, z każdego województwa. Prezentujemy szeroki zakres obiektów: od hoteli i centrów kongresowych, przez kluby i dyskoteki, po kościoły, kopalnie, statki, namioty... Tu znajdą Państwo poszukiwane miejsce pod event. Nasze działania wydawnicze wspiera również funkcjonalny portal eventowy www.lokacje.pl. Już ponad 3300 lokacji online! To największa baza obiektów biznesowych w Polsce. Zapraszamy!

18

Kreatorzy 2010


Dane Teleadresowe ul. Żytnia 16 m. 48 01-014 Warszawa

365

T 22 403 6969 | F 22 402 1231 E planeta@planeta365.pl I www.planeta365.pl

Dane osobowe Małgorzata Mikulik malgorzata.mikulik@planeta365.pl 662 266 996 Kaja Widawska kaja.widawska@planeta365.pl 696 538 408 Agnieszka Frąc agnieszka.frac@planeta365.pl 662 244 206

Klienci Agencje eventowe, agencje reklamowe, domy mediowe, restauracje, hotele, korporacje, wydawnictwa i inne...

Profil firmy 365 – Agencja Artystyczna. Misja firmy Magia planety 365 polega na wykorzystaniu naszej pozytywnej energii. Energii do myślenia, działania, tworzenia. Filozofia mieszkańców naszej planety oparta jest na optymistycznym podejściu do życia. Jesteśmy odważni. Ciągle poszukujemy nowych dróg. Czasami to, co robimy, sprawia na początku wrażenie szaleństwa. Ale to dobre, twórcze szaleństwo, z którego rodzą się najlepsze pomysły. Zaprosiliśmy do rodziny 365 najlepszych ludzi, jakich znamy. Wspólnie proponujemy wyjątkową kreatywność, sprawdzony warsztat i lata doświadczeń. Oferowane usługi Wielopłaszczyznowe wsparcie eventów, PR, działania promocyjne, kreacja stron www, produkcja filmowa, produkcja scenograficzna, sponsoring, design, kreacja, reklama, fotografia artystyczna, organizacja pokazów mody. - Jako impresariat artystyczny oferujemy nasze doświadczenie oraz szeroki wachlarz znanych osobowości, z którymi współpracujemy. Jedną z idei agencji jest tworzenie autorskich, nietuzinkowych projektów opraw artystycznych dostosowanych do potrzeb i oczekiwań klientów, jednocześnie z promocją utalentowanych artystów. - Pomagamy wszystkim zainteresowanym oraz potrzebującym w stworzeniu ich indywidualnego wizerunku, dopasowanego do aktualnej pozycji zawodowej, stylu życia, typu urody. Dzięki temu odpowiednio dobrany ubiór przestaje być uniformem, a staje się wyrazem osobowości, niepowtarzalności, pozycji społecznej, kompetencji i stosunku do otoczenia. Świadomość dobrego wizerunku sprawia, że czujemy się lepsi, mądrzejsi, bardziej atrakcyjni, bardziej energiczni i młodsi. W czasach ogromnej konkurencji oraz mody na piękno warto poznać sztukę kreowania własnego wizerunku. A wszystko to zgodnie z najnowszymi trendami mody!

Rodzaje zleceń

20% 20% 5% 5% 5% 5% 10% 5% 10% 10% 5%

20

PR Impresariat artystyczny Działania promocyjne Porady w zakresie stylizacji Kreacja stron www Produkcja filmowa Produkcja scenograficzna Sponsoring Design, kreacja, reklama Fotografia artystyczna Organizacja pokazów mody

Agencja Artystyczna 365 stawia na kreację i niekonwencjonalność. Nasza planeta jest naszą pasją, dzięki czemu jesteśmy prekursorami w swojej dziedzinie. Współpracujemy z autorytetami rynku sztuki i kultury. Służymy fachową wiedzą, dobrym pomysłem, doradztwem oraz dobrą organizacją. Charakteryzuje nas optymizm w działaniu oraz podejmowaniu rożnego rodzaju wyzwań. Zapraszamy do naszego świata! Odwiedź naszą planetę.

Klienci według branży

5% 5% 5% 5% 5% 15% 15% 10% 20% 10% 5%

Agencje eventowe Agencje reklamowe Domy mediowe Hotele i restauracje Impresariaty muzyczne Wydawnictwa Firmy kosmetyczne Farmacja FMCG Banki Inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

21


Dane Teleadresowe ul. Strelinga 27/29 pok. 807 90-212 Łódź

Acora Events

II Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2009 Klient: Urząd Marszałkowski w Łodzi Rodzaj eventu: Zjazd/konferencja Kadra zarządzająca: General manager Katarzyna Gadomska Cel: Celem tegorocznej edycji była prezentacja wiodących czynników wpływających na wzrost rynkowej konkurencyjności przedsiębiorstw oraz kierunków rozwoju branż o strategicznym znaczeniu dla regionu łódzkiego i kraju Grupa docelowa: Przedstawiciele sektora biznesu, środowiska naukowego i samorządowego z kraju i zagranicy Liczba gości: ok. 500 osób

T 42 209 1809 | F 42 209 4903 E biuro@acora.pl I www.acora.pl

Dane osobowe Katarzyna Gadomska k.gadomska@acora.pl Witold Pitątkowski w.piatkowski@acora.pl Anna Bogusławska a.boguslawska@acora.pl

Klienci Uniwersytet Łódzki, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Fundacja Projekt Łódź, Da Grasso, Autotraper, Armstrong, Amcor, Real Development, Nowy Styl, Onninen i inni.

Profil firmy Acora Events zajmuje się budową relacji klienta z otoczeniem (klientami, pracownikami) poprzez wykorzystanie zarządzania wydarzeniami.

Opis eventu Celem tegorocznej edycji była prezentacja kierunków rozwoju branż o strategicznym znaczeniu dla regionu łódzkiego i kraju. W dwudniowej imprezie uświetnionej obecnością Michaela Reagana oraz czołowych przedstawicieli środowiska gospodarczego wzięło udział ponad 500 gości. II EFG było szeroko komentowane w mediach o zasięgu lokalnym i ogólnokrajowym.

Wykorzystujemy eventy jako narzędzie obsługi public relations lub działań marketingowych. Kompleksowo tworzymy scenariusze spotkań biznesowych, konferencji, form integracyjnych oraz eventów edukacyjnych. Misja firmy Organizujemy udane Imprezy wg scenariusza opracowanego na bazie Twoich potrzeb oraz sprawnie realizujemy Twoje cele w marketingu relacji.

Naszym zadaniem było kompleksowe przygotowanie oraz realizacja imprezy, w tym: przygotowanie identyfikacji wizualnej, zaproszenie i rejestracja gości, przygotowanie zaplecza technicznego, przeprowadzenie internetowej wideorelacji z występu Michaela Reagana, przygotowanie i realizacja wieczornej, uroczystej gali i wiele innych.

Oferowane usługi Naszym priorytetem jest kompleksowe zorganizowanie każdego z Waszych projektów tak, abyście podczas każdego z takich wydarzeń mogli zająć właściwe miejsce – Gospodarza, Obserwatora, Uczestnika – Beneficjenta efektywności zaplanowanego i zorganizowanego przez nas wydarzenia. Nasza oferta obejmuje: - konferencje; - wyjazdy integracyjne; - wydarzenia specjalne; - eventy jako narzędzie Public Relations; - eventy szkoleniowe. Pomagamy klientom na każdym etapie - planowania (ściśle powiązanego z celem, jaki chcesz osiągnąć), poprzez przygotowania, przeprowadzenie oraz ewaluację projektu, również przez jego uczestników. Zaczynamy od analizy potrzeb firmy i dopiero wówczas nasz zespół kreatywny przygotuje pełen scenariusz scalający aspekty techniczne, merytoryczne wraz z każdym detalem wydarzenia – atrakcjami oraz kwestiami marketingowymi. Acora Events może zorganizować i przeprowadzić event każdego typu oraz w każdym zakresie – poprzez element aż do kompleksowej organizacji.

Ceremonia przyznania doktoratu honoris causa Lady Margaret Thatcher Rodzaje zleceń

45% 25% 15% 5% 10%

22

Wyjazdy integracyjno-szkoleniowe Konferencje Bankiety i gale Eventy promocyjne Inne

Klient: Uniwersytet Łódzki Rodzaj eventu: Konferencja Kadra zarządzająca: General manager Katarzyna Gadomska Cel: Przyznanie doktoratu honoris causa Lady Margart Thatcher Grupa docelowa: Przedstawiciele środowiska naukowego i politycznego z kraju i zagranicy Liczba gości: ok. 650 osób

Klienci według branży

35% 20% 15% 5% 5% 5% 15%

Instytucje Produkcja Deweloperska Medyczna Turystyczna Spożywcza Inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

Opis eventu Na zlecenie Uniwersytetu Łódzkiego, który przyznał doktorat honoris causa Lady Margaret Thatcher, koordynowaliśmy wydarzenie po stronie brytyjskiej. Uroczystość odbyła się w trybie wideokonferencji – w Łodzi w auli Wydziału Prawa zgromadziło się ponad 600 gości, w tym władze miasta i regionu. W Londynie grono było skromniejsze, lecz nie mniej znakomite: honorowe miejsce zajmowała Żelazna Dama, gościliśmy również Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego oraz Ambador RP w Lodynie Barbarę Tuge-Erecińską. Nie zabrakło również przedstawicieli parlamentu brytyjskiego oraz delegacji Gospodarza. 23


Dane Teleadresowe ul. Balicka 100 30-149 Kraków

ACTIGRA Group

T 12 626 1935/36 I www.actigra.pl

Dane osobowe Włodzimierz Krajewski Magdalena Krajewska

Profil firmy ACTIGRA Group specjalizuje się w organizacji wydarzeń: ACTIGRA Integracja – organizacja imprez integracyjnych, pikników, wyjazdów motywacyjnych, team building. ACTIGRA Event – kompleksowa organizacja i oprawa wydarzeń promocyjnych.

Klienci Polkomtel, Telekomunikacja Polska, PKN ORLEN, Coca Cola, Ruukki, Maspex, Shell Polska, ITI Neovision, Philips Morris International, GEMINI Holdings, Asseco Poland, COMARCH, ARMATURA S.A., inne.

Misja firmy ACTIGRA Group to agencja usług reklamowo-marketingowych. Zajmuje się kompleksowym przygotowaniem spotkań i wydarzeń firmowych. Oferowane usługi ACTIGRA Event: - konferencje prasowe; - bankiety; - koncerty; - imprezy masowe; - wieczory fabularne; - hostessy i modelki; - pokazy mody; - światło i dźwięk, sztuczne ognie, ekrany diodowe; - reportaże fotograficzne i filmowe; - druk wielkoformatowy; - akcje promocyjne B2B i B2C; - loterie promocyjne; - pogotowie eventowe.

ACTIGRA Integracja: - wyjazdy firmowe; - imprezy integracyjne, ekstremalne; - team building – outdoor i indoor; - wyjazdy motywacyjne; - pikniki firmowe; - szkolenia; - pogotowie eventowe.

KOMPANIA EVENTÓW PROMOCYJNO-REKLAMOWYCH CENTRUM HANDLOWO-ROZRYWKOWEGO GEMINI PARK W BIELSKU-BIAŁEJ Klient: GEMINI Park Bielsko-Biała Rodzaj eventu: Kampania eventów promocyjno – reklamowych w 2009 i 2010 r. Kadra zarządzająca: Włodzimierz Krajewski – prezes zarządu ACTIGRA Event, ACTIGRA Group, Magdalena Krajewska – dyrektor zarządzający ACTIGRA Group Cel: Zwiększenie wolumenu sprzedaży najemców centrum handlowo rozrywkowego GEMINI Park – akcje promocyjne i prosprzedażowe dla najemców centrum Grupa docelowa: Mieszkańcy Bielska-Białej i okolic – potencjalni klienci centrum handlowo-rozrywkowego w wieku 25-45 lat Liczba gości: W zależności od eventu od kilku do kilkunastu tysięcy

Opis eventu Agencja ACTIGRA odpowiadała za realizacje eventów otwarcia i promocji w centrum handlowo-rozrywkowym GEMINI Park w Bielsku-Białej. Agencja opracowała cykl wydarzeń związanych z kampanią otwarcia GEMINI Park. W dniu otwarcia centrum odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy klientów. Wydarzeniem otwarcia był koncert zespołu Golec uOrkiestra z premierą płyty „5” oraz trwający kilkanaście minut show sztucznych ogni. ACTIGRA Group jest odpowiedzialna za organizację i program kilkudziesięciu eventów w GEMINI Park w roku 2009 i 2010. GEMINI Park otrzymało Nagrodę Shopping Center Forum & Awards 2010 w kategorii Najlepsze Centrum Handlowe Roku 2009.

Rodzaje zleceń

70% ACTIGRA Event 30% ACTIGRA Integracja

24

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

25


Dane Teleadresowe ul. Bałtycka 136 11-041 Olsztyn T 89 523 7343 | F 89 523 7343 I www.agencja-afera.pl

Dane osobowe Agnieszka Dąbrowska a.dabrowska@agencja-afera.pl 698 624 644 Monika Wasiniewska m.wasiniewska@agencja-afera.pl 693 367 980 Iwona Polańska i.polanska@agencja-afera.pl 660 728 715

Klienci AT MEDIA BASF Polska BOLS CeDC BP Castrol BRE Bank COTY Polska ENERGIZER Polska HERBAPOL Lublin SA INFOR Training JOHNSON & JOHNSON LU Polska M3 NESTLE Infant Nutrition NESTLE Polska ORBIS Travel PEKAO (Oddział Korporacyjny) RECKITT BENCKISER SCHWARZKOPF & HENKEL Totalizator Sportowy

„Afera” Event & Conference Agency Profil firmy Agencja Afera działa w branży MICE (Meetings, Incentive, Conference, Events). Specjalizujemy się w kompleksowej organizacji imprez firmowych oraz public relations. Afera to bank niezawodnych pomysłów z gwarancją stuprocentowej satysfakcji. Naszą misją jest urzeczywistnianie marzeń – od oferty do finału. Nad każdym zleceniem pochyla się wykwalifikowany zespół kreatorów, koordynatorów i techników. W efekcie serwujemy gotowy produkt – wydarzenie, którego nie da się zapomnieć. A wszystko po to, aby zdjąć z naszych Klientów ciężar organizacji i sprawić, by na własnej imprezie czuli się jak goście. Misja firmy Nasza oferta to budowanie wizerunku i kompleksowa realizacja spotkań firmowych. Organizujemy: - konferencje wraz z dodatkowymi atrakcjami (zajęciami outdoorowymi, warsztatami tematycznymi i eventem wieczornym); - wydarzenia specjalne, czyli gale, jubileusze, premiery produktów; - incentives na terenie Polski i zagranicy – zapewniamy szeroki wachlarz atrakcji in- i outdoorowych oraz kompleksową obsługę logistyczną; - działania wizerunkowe – opracowujemy strategię PR.

Rodzaje zleceń

26

Klient: Dom Sprzedaży Kanałów Tematycznych AtMedia Rodzaj eventu: Jubileusz 10-lecia wprowadzenia kanałów tematycznych na polski rynek medialny Kadra zarządzająca: Agnieszka Dąbrowska i Monika Wasiniewska Cel: Promocja i wzmocnienie wizerunku AtMedia, podziękowanie kontrahentomi klientom, promocja kanałów tematycznych Grupa docelowa: Branża medialna i działy reklamy największych korporacji Liczba gości: 1400 osób Opis eventu Scenariusz imprezy zakładał przedstawienie AtMedia jako wielkiego i pojemnego miasta mediów, dlatego na ten jeden wieczór stworzyliśmy fikcyjną metropolię „Mediapolis”. Architektura Fortecy umożliwiła zbudowanie miasta, które jest wizytówką każdej aglomeracji. Na środkowym filarze zawieszono drogowskazy kierujące na poszczególne ulice, prowadzące

Oferowane usługi Eventy, Konferencje, PR, Incentivy.

60% Konferencje korporacyjne (kompleksowa obsługa: produkcja filmów, animacji, prezentacji, multimedia, eventy wieczorne, działania integracyjne indoor/outdoor) 20% Spotkania dla partnerów biznesowych naszych klientów 15% Eventy i akcje PR związane z launchami produktów 5% Incentive travel

Mediapolis

w najróżniejsze miejsca: do kawiarni, galerii, po restaurację. Znalazło się też miejsce na street art (zaułek z graffiti na bieżąco współtworzony z gośćmi), sport (najnowsze stymulatory), kino, a nawet pokój pozwalający na powrót do dzieciństwa. Jednocześnie wszystko było doskonałym odzwierciedleniem kanałów tematycznych: wchodząc do któregoś z pokoi, przekraczało się próg innej stacji telewizyjnej. Jak w każdej metropolii na głównym dziedzińcu atrakcji nie brakowało. Koncert „miastomaniaczki” Marii Peszek (która jednocześnie pokazała swoje nowe oblicze, debiutując w roli współprowadzącej imprezę wespół z Tomkiem Galińskim), koncert Andrzeja Smolika i współpracujących z nim muzyków (m.in. Novika, Mika Urbaniak, Kasia Kurzawska). Wszystko wkomponowane w multimedialną architekturę miasta – na ścianach pojawiały się specjalnie zaprojektowane miejskie wizualizacje wyświetlane na murach w unikatowym systemie 360’’ watch-out. Przygotowaliśmy każdy element tego wydarzenia – zapewniając kompleksową obsługę eventu.

Klienci według branży

65% FMCG (w tym branża kosmetyczna, producenci alkoholu) 20% Farmaceutyczna 10% Chemiczna 5% Medialna

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

27


Dane Teleadresowe ul. Bytkowska 1B 40-147 Katowice T 32 789 9282 | F 32 750 0774 I www.alexandra.com.pl

Dane osobowe Agata Bobowska a.bobowska@alexandra.com.pl 32 789 9282

Klienci Salony firmowe: BGN, Escada, La Perla, Marella, Międzynarodowe Targi Katowickie, hotele: MONOPOL – Katowice, NOMA RESIDANCE – Promnice, SHERATON – Warszawa, centra handlowe: SILESIA CITY CENTER – Katowice, M1 – Czeladź, CITY POINT – Tychy, PLEJADA – Bytom, Plejada – Sosnowiec, TARGÓWEK – Warszawa, REDUTA – Warszawa, GALERIA KAZIMIERZ – Kraków, Biuro MISS POLONIA, Ewa Minge, Jerzy Antkowiak, Marianna Maniek.

Agencja Promocji Alexandra Profil firmy Organizacja pokazów mody, szkolenie modelek, modeli i hostess, obsługa międzynarodowych targów, sympozjów i akcji promocyjnych. Misja firmy Na krajowym rynku jesteśmy obecni od dwudziestu lat. Dążymy do tego, by w partnerskiej współpracy z naszymi Klientami zapewnić im profesjonalną i skuteczną promocję ich dokonań, koncepcji oraz produktów. Oferowane usługi Pokazy i gale mody, pokazy kolekcji studyjnych i autorskich, pokazy w oprawie „światło i dźwięk” oraz w specjalnej scenografii, prezentacje ofert salonów firmowych odzieżowych, organizacja sesji fotograficznych; wynajem hostess do obsługi wszelkiego rodzaju imprez, szkolenie modelek i modeli oraz hostess.

„Weekend w Plejadzie” Klient: Centrum Handlowe Plejada w Bytomiu Rodzaj eventu: Akcja promocyjna Cel: Promocja oferty i marki centrum handlowego Grupa docelowa: Kobiety i mężczyźni w wieku powyżej 30 lat, o dochodach powyżej 2000 zł miesięcznie, mieszkający w mieście liczącym ponad 100 000 mieszkańców. Liczba gości: 2000 i więcej Opis eventu Cykl imprez odbywanych w centrum handlowym. Scenariusze uwzględniają wydarzenia zmierzające do atrakcyjnego zaprezentowania oferty najemców. Pokazom mody oraz różnym innym formom promocji towarzyszą występy artystyczne, konkursy, happeningi, parateatralne spektakle interaktywne, spotkania z gwiazdami telewizji, filmu i estrady. Imprezy dostosowane są tematem i nastrojem do sezonu handlowego, pory roku, aktualnych okazji i świąt kalendarzowych oraz specjalnych życzeń zleceniodawcy. Rodzaje zleceń

30% 55% 5% 10%

28

Pokazy mody Wynajem hostess Sesje fotograficzne Inne

Klienci według branży

40% 30% 10% 5% 5% 10%

Handel Przemysł Usługi Finanse Media Inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

29


Dane Teleadresowe Guzowy Piec 17 11-036 Gietrzwałd

Andersland

Event w formie pikniku z elementami rywalizacji Klient: Międzynarodowe biuro podróży, lider w organizacji wypoczynku w Turcji Rodzaj eventu: Piknik Cel: Promocja usług międzynarodowego biura podróży Grupa docelowa: Kontrahenci z Polski oraz Europy Liczba gości: 350

T 89 513 1218 E info@andersland.pl I www.andersland.pl

Dane osobowe Wojciech Oberkoch

Klienci Firma ANDERSLAND od wielu lat funkcjonuje na rynku turystycznym jako organizator konferencji oraz wszelkiego rodzaju imprez integracyjnych dla grup zorganizowanych, jak i też osób indywidualnych.

Profil firmy Współpracując z nami, otrzymają Państwo pomoc przy organizacji swojego wydarzenia: spotkania firmowe, przyjęcia okolicznościowe, konferencje oraz pikniki. Misja firmy Wizję rzetelnej i profesjonalnej firmy tworzymy poprzez starannie i kompleksowo przygotowane scenariusze nastawione pod indywidualne oczekiwania naszych klientów. Oferowane usługi W stale poszerzanej ofercie posiadamy: - 2 profesjonalne parki linowe na Warmii i Mazurach; - szkolenia w terenie z GPS i survival; - zawody strzeleckie i paintball; - off-road; - konkurencje team-buildingowe; - quady i buggy; - urządzenia dmuchane; - wieczory tematyczne i gry scenariuszowe.

Opis eventu Byliśmy organizatorem eventu dla międzynarodowego biura podróży, lidera w organizacji wypoczynku w Turcji, którego celem była promocja usług na rok 2010. Uczestnicy to kontrahenci z Polski oraz Europy w liczbie 350 os. Event miał formę pikniku z elementami rywalizacji. Grupa została podzielona na mniejsze, z czego jedna chodziła po parku linowym, druga korzystała ze ścianki wspinaczkowej. Kolejna grała w paintball, inna jeździła na quadach, a najodważniejsi pojechali na off-road samochodami terenowymi na specjalnie do tego przygotowanym terenie. Dzień zakończył się uroczystą kolacją, podczas której Goście mieli możliwość zagrania w naszej Jaskini Hazardu w takie gry jak: Ruletka, Black Jack czy Poker.

Manewry wojskowe Klient: Światowy lider kontroli temperatury w transporcie Rodzaj eventu: Impreza plenerowa Cel: Integracyjny Grupa docelowa: Kontrahenci z Polski Liczba gości: 200 Rodzaje zleceń

70% Klienci biznesowi 30% Klienci indywidualni

30

Opis eventu Innym eventem, który zorganizowaliśmy dla światowego lidera kontroli temperatury w transporcie, była całodniowa impreza plenerowa pt. Manewry wojskowe dla 200 osób Najlepszych czekała niespodzianka, którą była przejażdżka samochodem rajdowym ze Zbigniewem Staniszewskim, z którym współpracujemy na stałe.

Klienci według branży

35% 25% 20% 20%

Branża finansowa i ubezpieczeniowa Branża medyczna Branża informatyczna i telekomunikacyjna Inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

31


Dane Teleadresowe ul. Sojowa 28C/3 81-589 Gdynia

ART Andrzej Kowalik

T 58 629 7744 | F 58 629 7770 E kowalik@artkowalik.pl I www.artkowalik.pl

Dane osobowe Andrzej Kowalik – właściciel kowalik@artkowalik.pl Celina Wilk – kierownik produkcji imprez c.wilk@artkowalik.pl

Klienci Atlas – Producent klejów do glazury Balex Metal Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. Bank Millennium S.A. Basketball Investments Grupa Żywiec S.A. Ensto Sp. z o. o. Fota S.A. Gdańska Stocznia Remontowa S.A. Grupa Lotos S.A. Hotel Gdańsk**** Hotel Leda**** PKO Bank Polski S.A. Hotel Nadmorski**** Hotel Ossa**** Hotel Senator**** PLL Lot S.A. Poczta Polska Telewizja Polsat S.A. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. Rieber Foods Polska S.A. (Delecta) Telekomunikacja Polska S.A. TVP SA Program 2 Urząd Miasta w Gdyni Urząd Miasta w Gdańsku POLPHARMA S.A. Zarząd Morskiego Portu Gdynia

Profil firmy Agencja ART Andrzej Kowalik zajmuje się kompleksową organizacją wszelkiego rodzaju imprez – od pomysłu do realizacji. Istniejemy od 1997 roku. Regularnie współpracujemy ze znanymi artystami, a także z wieloma firmami oraz instytucjami. ART Andrzej Kowalik to gwarancja produkcji na wysokim poziomie, poparta wieloletnim doświadczeniem w branży oraz zespołem wysokiej klasy specjalistów, które owocują profesjonalną obsługą i nietuzinkowymi pomysłami. Nasze działanie motywowane jest indywidualnym podejściem do klienta oraz zdrową dawką kreatywności, dzięki której nasze produkcje zawsze tchną świeżością. ART Andrzej Kowalik – GWARANCJA DOBREJ IMPREZY! Misja firmy Istniejemy po to, aby zaspokoić potrzeby wszystkich spragnionych profesjonalnej obsługi i sprawnej organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń. Nie ustajemy w poszukiwaniu nowych rozwiązań i niekonwencjonalnych metod działania, zaprojektowanych zawsze indywidualnie w oparciu o potrzeby naszych klientów. Oferowane usługi Eventy, konferencje i kongresy, jubileusze, wyjazdy integracyjne, koncerty, imprezy masowe, pikniki, PR, imprezy kulturalne, artyści polscy i zagraniczni, promocje związane z wprowadzeniem nowego produktu na rynek lub otwarciem nowego obiektu, obchody dni miast i gmin, wystawy, technika estradowa, obsługa cateringowa, projekty graficzne i scenografia, produkcje własne.

Klient: Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. Rodzaj eventu: Plenerowa impreza z okazji jubileuszu 90-lecia PWPW S.A. Kadra zarządzająca: Andrzej Kowalik, Celina Wilk Cel: Uczczenie wraz z pracownikami jubileuszu Firmy Grupa docelowa: Pracownicy Firmy wraz z rodzinami Liczba gości: 4000 osób Opis eventu Inspiracją do powstania tematu imprezy był przewodni aspekt działalności Firmy, czyli papier. Zgodnie z hasłem „Obsesja Papieru” stworzyliśmy oryginalny program. W nawiązaniu do tematu imprezy powstało „papierowe” miasteczko – tu uczestnicy mogli zapoznać się z bogatą paletą papierowych atrakcji, od origami po sztukę makulaturową. Agencja ART Andrzej Kowalik wyprodukowała całość zdarzenia oraz była autorem scenariusza. Na terenie hipodromu Stara Miłosna przygotowaliśmy pełną infrastrukturę imprezy masowej. Dzięki naszym wysiłkom udało się stworzyć innowacyjną w formie wersję pikniku jubileuszowego.

Uroczystość wręczeniA Nagrody Złotego Berła Krzysztofowi Pendereckiemu Klient: Fundacja Kultury Polskiej, Bank Millennium Rodzaj eventu: Uroczystość wręczenia Nagrody Złotego Berła Krzysztofowi Pendereckiemu Kadra zarządzająca: Andrzej Kowalik, Celina Wilk Cel: Uhonorowanie wybitnych jednostek za zasługi na polu krzewienia kultury polskiej Grupa docelowa: Świat kultury i sztuki, media Liczba gości: 350 osób Opis eventu Złote Berło to nagroda ustanowiona przez Fundację Kultury Polskiej dedykowana najwyższemu wyróżnieniu twórczości intelektualnej.

Rodzaje zleceń

45% 15% 15% 15% 10%

32

Jubileusz 90-lecia Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.

Eventy firmowe Konferencje korporacyjne Otwarcia i jubileusze Imprezy dla gmin, miast i powiatów Imprezy kulturalne – produkcje własne

Nagrodą w roku 2009 został uhonorowany za całokształt twórczości Krzysztof Penderecki. W Gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie odbyła się wspaniała gala, którą uświetnił występ Polskiego Chóru Kameralnego, a zakończył elegancki bankiet.

Klienci według branży

20% 20% 20% 10% 10% 10% 10%

Branża finansowa Branża paliwowa Instytucje publiczne Media FMCG Branża samochodowa Hotelarstwo i turystyka

Dla potrzeb wydarzenia powstała unikatowa scenografia, a także projekt oświetlenia architektonicznego. Całość uroczystości została wyprodukowana i skoordynowana przez Agencję ART Andrzej Kowalik.

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

33


Dane Teleadresowe ul. Kuropatwy 26 02-892 Warszawa Filia ul. Lwowska 74A 33-300 Nowy Sącz T 18 449 1333 | F 18 449 1384 E eventy@atma.com.pl E koncerty@atma.com.pl I www.atma.com.pl

Dane osobowe Sabina Janocha sabinajanocha@atma.com.pl 695 110 110 Małgorzata Olszak gosiaolszak@atma.com.pl 695 583 289

Klienci Syrena Films, Apple Film Production, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Gospodarki, Marszałek Województwa Małopolskiego, Marszałek Województwa Śląskiego, Urząd Miasta Nowego Sącza, PARP, Polskie Radio PR 1, Kredyt Bank&Warta, LOTOS, CITY BANK, Vattenfall GZE, Poczta Polska, TVP3, TVP2, POLSAT, ELBest, CocaCola, Solidarność, Agora, FAKRO, Gala Trenerów, Plus GSM, PGE, TP SA, PZU SA, STIHL, HARNAŚ, EULER HERMES, EDIPRESSE Polska, Bank Żywności, Fabryka wspomnień, Fokus Park.

ATMA Sp. z o.o. Profil firmy Osiemnaście lat działalności to olbrzymia wiedza i doświadczenie, bardzo dobre relacje z polskim środowiskiem estradowym oraz szerokie grono zadowolonych klientów. - 18 lat istnienia firmy; - 8000 zorganizowanych imprez; - 440 imprez w ciągu roku; - 23 zatrudnionych na stałe osób. ATMA jest członkiem Stowarzyszenia Menadżerów Artystów Polskich.

Klient: PARP i Ministerstwo Gospodarki Rodzaj eventu: Przygotowanie i realizacja programu kulturalnego  Dnia Polskiego na Wystawie EXPO 2008 – obsługa merytoryczna i logistyczna imprezy na poszczególnych etapach przygotowań Cel: Wszechstronna promocja polskiej kultury  poprzez organizację koncertów Grupa docelowa: Goście odwiedzający wystawę  EXPO 2008 w Saragossie Liczba gości: ok. 4500 widzów

Opis eventu Saragossa Światowa Wystawa EXPO 2008. PARP i Ministerstwo Gospodarki. Przygotowanie i organizacja koncertów podczas Dnia Polskiego – udział wzięli m.in.: Leszek Możdżer, Adam Bałdych Quartet, Symfonietta Cracovia, Raz Dwa Trzy, Urszula Dudziak, Mika Urbaniak, Igor Falecki, Grupa Mocarta, Antonina Krzysztoń, Margo, a także teatry uliczne, ludowe, akrobaci, szczudlarze... i wielu innych.

Misja firmy Myślą przewodnią naszej firmy jest organizacja niebanalnych imprez, dostosowanych indywidualnie do wymagań każdego Klienta. Na swój wizerunek pracowaliśmy przez 18 lat. Dziś znani jesteśmy ze swoich pomysłów, sumienności i profesjonalizmu. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi możliwościami i osiągnięciami, a przede wszystkim do współpracy z naszą firmą. Wybierzcie Państwo sprawdzoną markę! Oferowane usługi KOMPLEKSOWOŚĆ usług od pomysłu do realizacji: imprezy masowe i klubowe, premiery filmowe, gale, targi, kongresy, wyjazdy i pikniki integracyjne, otwarcia galerii handlowych, impresariat zespołu GifLof i Motema Afryca.

ŚWIATOWA PREMIERA FILMU „JANOSIK – PRAWDZIWA HISTORIA” W REŻYSERII AGNIESZKI HOLLAND I KASI ADAMIK Klient: Syrena Films, Apple Film Production, Marszałek Województwa Małopolskiego Rodzaj eventu: Całodzienne wydarzenie promujące film Cel: Promocja filmu Grupa docelowa: Polscy i europejscy kinomani Liczba gości: Ponad 500 gości podczas premiery

Rodzaje zleceń

35% 20% 15% 20% 5% 5%

34

SARAGOSSA ŚWIATOWA WYSTAWA EXPO 2008 – DZIEŃ POLSKI

Imprezy masowe, koncerty Uroczyste gale, konferencje, premiery Wyjazdy i pikniki integracyjne dla firm Targi i kongresy Otwarcia galerii handlowych Pozostałe

Opis eventu Światowa premiera filmu „Janosik – prawdziwa historia” w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik. Całodzienne wydarzenie promujące film. Konferencja prasowa z udziałem twórców oraz ponad stu dziennikarzy, odtworzenie w sądeckim skansenie planu filmowego z pokazami kaskaderskimi. Na uroczystą premierę twórcy i aktorzy dowiezieni byli dorożkami. Przed wejściem głównym do MCK Sokół czekał na gości czerwony dywan. Imprezę prowadziła Iwona Schymalla, dyr. TVP1. Po premierze w nowosądeckim ratuszu odbył się bankiet dla ponad 500 gości. Premiera została poprzedzona ogólnopolską kampanią telewizyjną.

Klienci według branży

20% 20% 15% 15% 10% 5% 5% 5% 5%

Media Instytucje publiczne Finanse i ubezpieczenia Energetyka Paliwowa FMCG Handel i usługi Motoryzacyjna Hotelarstwo i turystyka

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

35


Dane Teleadresowe ul. Królowej Marysieńki 94A 02-954 Warszawa T 516 020 927 E kontakt@bar4rent.pl I www.bar4rent.pl

Bar4Rent

bar catering & more

Dane osobowe Paweł Czerski pawel@bar4rent.pl 501 535 747

Profil firmy Bar4Rent to zupełna nowość na polskim rynku eventowym. Nasze dotychczasowe doświadczenie i w pełni rozbudowane zaplecze barmańsko-cateringowe umożliwia nam zorganizowanie jedynego w swoim rodzaju eventu, który na długo pozostanie Państwa gościom w pamięci.

Grzegorz Zięba grzegorz@bar4rent.pl 501 245 011

Bar4Rent to jedyny w Polsce system profesjonalnej i dopasowanej do wybranej grupy docelowej oferty barowej, który umożliwi przygotowanie wydarzenia niepowtarzalnego; wydarzenia jedynego w swoim rodzaju!

Klienci Diageo Polska, Martini Polska, Bacardi Polska, Pepsico, Schweppes, Red Bull, Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów, Hotel Marriott, Hotel Jan III Sobieski.

Misja firmy Bar4Rent stanowi zaprzeczenie barów funkcjonujących dotąd na rynku. Nasze bary doskonale sprawdzą się zarówno w eleganckich i stylowych wnętrzach hoteli, jak i w modnych pubach oraz w plenerze. Ich nowoczesna, modułowa konstrukcja umożliwi optymalne ustawienie barów, w zależności od liczby osób obecnych na imprezie oraz indywidualnych potrzeb Klienta. Oferowane usługi Na potrzeby imprezy przygotujemy pełne zaplecze barmańskie – dostarczymy bary, wyposażymy je w sprzęt i produkty potrzebne do obsługi barmańskiej. Posiadamy wyspecjalizowane ekipy brand eventowe zajmujące się przygotowaniem promocji, budowaniem strategii, planowaniem oraz wdrażaniem w życie przeróżnych projektów. Realizujemy konsultacje dla restauratorów i managerów lokali z zakresu: pracy w stylu Speed & Working Flair, systemów rozliczeń, ergonomicznego i efektywnego przygotowania miejsca pracy dla barmanów. Na specjalne zamówienia opracujemy strategie mające na celu sprawdzenie ogólnego stanu firmy/lokalu. Stworzymy badania jakościowe i ilościowe umożliwiające porównania z bezpośrednią konkurencją. Dla Klientów z branży HoReCa organizujemy profesjonalne zawody barmańskie.

„FINAŁ MARTINI GRAND PRIX W WARSZAWIE” Klient: Martini Polska Rodzaj eventu: Impreza promocyjna Kadra zarządzająca: Paweł Czerski, Krzysztof Kowalski Cel: Promocja i utrwalenie marki w świadomości klientów i grup docelowych Grupa docelowa: Trendsetterzy, celebryci, media Liczba gości: 1500 osób Rodzaje zleceń

25% 25% 25% 25%

36

Event marketing Wprowadzenia produktów na rynek Wydarzenia specjalne Szkolenia i wyjazdy integracyjne

Opis eventu Bar4Rent odpowiedzialna była za projekt i realizację oprawy technicznej i scenograficznej, przygotowanie barów i zapewnienie obsługi cateringu barowego oraz nadzór i kompleksową obsługę imprezy. Wykonano – 6000 drinków.

Klienci według branży

60% 10% 10% 10% 10%

HoReCa Bankowość i finanse Przemysł samochodowy Usługi informatyczne Inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

37


Dane Teleadresowe ul. Zielna 39, 11 p. budynek warszawskiej PAST-y 00-108 Warszawa T 22 654 4205 | F 22 654 6622 E boom@boom.com.pl I www.boom.com.pl

Dane osobowe Violetta Lubacz sekretariat@boom.com.pl 600 485 648 Wiesława Kubaczewska w. kubaczewska@boom.com.pl 600 485 648 Katarzyna Starosta pr@boom.com.pl 880 498 843

Klienci Amway Polska Sp. z o.o., BGŻ S.A., Cisco Systems Poland, Fortis Bank Polska SA, Fujitsu Siemens Computers Sp. z o.o., Glaxo Wellcome, GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o., Honda Polska, IBM Polska Sp. z o.o., Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o., Johnson&Johnson, Komatsu Poland Sp. z o.o., L’Oréal Polska Sp. z o.o., Metro Warszawskie Sp. z o.o., McCann World Group Poland, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Nestle Polska S.A., Nokia Poland, Nokia Siemens Networks, Nycomed Polska Sp. z o.o., Orbis Grupa Hotelowa, PKN Orlen SA, Polpharma Sp. z o.o., Procter&Gamble, PROFARM Sp. z o.o., Renault Polska Sp.z o.o., Sanofi Aventis Sp. z o.o., Schering-Plough Polska Sp. z o.o., Servisco Sp. z o.o., Siemens Mobile, Sodexho Polska, TNT Express, Unilever Poland, Upos System Sp. z o.o., Whirlpool Polska Sp. z o.o.

BOOM Bardzo Oryginalna Oferta Marketingowa Profil firmy Jesteśmy agencją eventowo–marketingową. Działamy nieprzerwanie od 1989 roku. To już 20 lat doświadczeń w realizacji różnorodnych projektów. W branży MICE czujemy się jak ryby w wodzie, zaś off marketing kochamy za samą jego naturę. Należymy do Warszawskiej Izby Turystycznej i posiadamy licencję Organizatorów oraz Pośredników Turystycznych nr 0503 – wystawioną przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, co prowokuje nas do coraz śmielszych i dalszych podróży. Zawodowo i prywatnie. Zrealizowaliśmy setki konferencji, programów lojalnościowych, spotkań biznesowych, kongresów, wieczorów inauguracyjnych, otwarć, akcji ambientowych, incentive’ów, koncertów, akcji charytatywnych, promocji, wernisaży etc. Angażujemy się społecznie – pro bono – od początku działalności firmy. Co roku sami inicjujemy lub – jako partner – współtworzymy wydarzenia o takim charakterze. Jesteśmy związani z Fundacją Polskiego Państwa Podziemnego i budynkiem PAST-y, gdzie mieści się również nasze biuro. Organizujemy i zdobywamy partnerów dla naszych akcji w przestrzeni miejskiej np. przy akcji Syrenka ‘2009 – usypywanie barwnej Syrenki Warszawskiej wraz z mieszkańcami stolicy na placu przed Operą Narodową w Warszawie.

SPOTKANIE BIZNESOWE DLA SALONÓW EXPERT ORAZ KLIENTÓW KERASTASE; DATY/LOKALIZACJE: WARSZAWA 7.01.2010, POZNAŃ 11.01.2010, OPOLE 13.01.2010, KRAKÓW 15.01.2010, SOPOT 18.01.2010 Klient: L’Oréal Polska Rodzaj eventu: Spotkania biznesowe Kadra zarządzająca: Violetta Lubacz Cel: Utrzymanie długofalowych relacji z biznesowymi klientami L’Oréal Polska Grupa docelowa: Salony Expert, L’Oréal Professionnel i klienci Kerastase Liczba gości: 829 Opis eventu Spotkania miały charakter prelekcji oraz pokazów z elementami szkolenia biznesowego; niespodzianką była wizyta znanego stylisty fryzur, Ambasadora L’Oréal Professionnel – p. Leszka Czajki oraz p. Filipa Galasa.

Misja firmy „POTRAFIMY ZMIENIAĆ RZECZYWISTOŚĆ, istniejemy fragmentarycznie w każdej produkcji powiązani we wzory jak tlen z wodorem składamy oferty z naszych myśli jak puzzle, tworząc eklektyczne kombinacje nas samych”. Oferowane usługi Organizujemy: - konferencje i szkolenia; - spotkania prasowe; - kongresy oraz prezentacje nowych produktów; - eventy okolicznościowe (m.in.: otwarcia, jubileusze, team building); - działania sprzedażowo-promocyjne, lojalnościowe; - happeningi oraz eventy w przestrzeni publicznej; - uczestniczymy w akcjach pro bono;

SYRENKA JEST GRANA; DZIEŃ DZIECKA 1.06.2008; PLAC TEATRALNY, WARSZAWA Rodzaje zleceń

50% 10% 20% 10% 5% 5%

38

Eventy Programy lojalnościowe Spotkania biznesowe Incentive Promocje Inne

Klienci według branży

50% 25% 5% 5% 5% 5% 5%

Firmy farmaceutyczne Firmy kosmetyczne Bankowość Marketing i media Administracja państwowa Pro bono Inne

Kreatorzy 2010

Klient: Mieszkańcy Warszawy Rodzaj eventu: Happening w przestrzeni publicznej o charakterze pro bono Kadra zarządzająca: Violetta Lubacz, Anna Grochulska, Wiesława Kubaczewska Cel: Integracja i wspólne tworzenie wizerunku symbolu stolicy Grupa docelowa: Mieszkańcy Warszawy, turyści Liczba gości: ok. 1000 osób Kreatorzy 2010

Opis eventu Wspólnie z warszawiakami, organizacjami społecznymi, szkołami, mediami, politykami oraz artystami – usypywaliśmy z różnokolorowego piasku 35-metrowej wysokości wizerunek Syrenki Warszawskiej; zużyliśmy 10 ton kwarcowego piasku w 21 kolorach; happeningowi towarzyszyły m.in. pokazy edukacyjne i występy artystów; zabawę zakończyło wspólne zdjęcie twórców Syrenki wykonane z „lotu ptaka”. 39


Dane Teleadresowe ul. Kopernika 11/8 00–359 Warszawa

Concept House

DEKORAL FASHION SHOW BY EVA MINGE, pokaz mody Klient: PPG Deco Polska, marka Dekoral Fashion Rodzaj eventu: Pokaz mody Kadra zarządzająca: Beata Szydłowska-Marcinek Cel: Budowanie wizerunku marki Dekoral Fashion Grupa docelowa: Media zajmujące się modą, media wnętrzarskie, celebryci, partnerzy biznesowi PPG Deco Polska Liczba gości: 900 osób

T 22 826 6686 | F 22 826 7081 I www.concepthouse.com.pl

Dane osobowe Edyta Armańska-Szczepańska e.armanska@concepthouse.com.pl 604 105 550

Beata Szydłowska-Marcinek b.marcinek@concepthouse.com.pl 604 440 040

Opis eventu Pokaz mody Evy Minge dla 900 osób, sponsorowany przez markę Dekoral Fashion w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Olśniewające stroje, błyskotliwy prowadzący – Marcin Prokop, zapierający dech występ baletu Art. Color i obecność największych polskich gwiazd spowodowały, że Dekoral Fashion Show 2007 stał się głośnym wydarzeniem medialnym. Gościem specjalnym była Maryla Rodowicz, która otrzymała tytuł Kolorowego Człowieka w plebiscycie zorganizowanym przez markę Dekoral.

Profil firmy Concept House to firma eventowa oparta na ludziach z długoletnim i różnorodnym doświadczeniem w marketingu, reklamie, PR. Członkowie naszego zespołu przez wiele lat tworzyli wizerunki znanych i cenionych marek, prowadzili dla nich działania na wielu poziomach: kampanie mediowe, promocje, działania PR, marketing bezpośredni. Efekty naszej pracy zdobywały uznanie Klientów z największych polskich firm i międzynarodowych koncernów: Unilever Polska, International Paper, T. C Dębica, Lubella, Polifarb Cieszyn- Wrocław, Agros, Fortuna, Robert Bosch, Masterfoods, MTV, Henkel, Kompania Piwowarska. Mając doświadczenie w kompleksowej obsłudze wizerunkowej marek, realizacji skomplikowanych projektów z zakresu komunikacji marketingowej, docieraniu do różnorodnych grup docelowych oferujemy STRATEGICZNE PODEJŚCIE również do komunikacji na poziomie eventów.

Klienci Bank BPH, BRE Bank, Bank Pekao, Calyon Bank Polska, Delphia Yachts, Hoop, SAB Kompania Piwowarska, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, Perfetti van Melle, PPG Deco Polska / farby Dekoral i lakier Drewnochron, Rabobank Polska, Royal Unibrew, Sokpol.

Misja firmy Naszą misją jest pomoc w rozwoju biznesu naszych Klientów poprzez jak najlepsze stosowanie zasad dobrej komunikacji na wszelkich poziomach działalności. Przekazujemy właściwy komunikat właściwemu odbiorcy, pamiętając, że komunikacja to nie tylko treść, ale i forma: szacunek dla siebie, partnera, pracownika i Klientów. Oferowane usługi Organizujemy konferencje i konferencje sprzedaży, wyjazdy motywacyjne, integracyjne, pokazy – w tym pokazy mody, spotkania biznesowe, targi, promocje, koncerty, wydarzenia specjalne i projekty medialne.

Rodzaje zleceń

70% Eventy relacyjne (budowanie relacji z Klientami, głównie korporacyjnymi) 20% Konferencje i konferencje sprzedaży 5% Pokazy mody 5% Promocje

40

CYKL BREVERGREEN Klient: BRE BANK Rodzaj eventu: Cykl ekskluzywnych eventów relacyjnych dla Klientów korporacyjnych BRE Banku Kadra zarządzająca: Edyta Armańska-Szczepańska Cel: Budowanie relacji z Klientami korporacyjnymi BRE Banku w całej Polsce Grupa docelowa: Klienci korporacyjni BRE Banku, największe firmy współpracujące z BRE Liczba gości: 3000 osób

Opis eventu Cykl 7 imprez dla Klientów Korporacyjnych BRE Bank SA w największych miastach Polski dla łącznej grupy ponad 3000 gości. Taneczna impreza prowadząca Gości przez najbardziej roztańczone dekady. Gwiazdami wieczoru byli: polski ELVIS – Piotr Bugzel, nowe wcielenie czwórki z Liverpoolu, czyli THE POSTMAN i legendarna grupa THE RUBETTES z niezapomnianym SUGAR BABY LOVE. Całość cyklu poprowadził Roman Czejarek – głos LATA Z RADIEM.

Klienci według branży

70% 15% 10% 5%

Branża finansowo-bankowa Branża kosmetyczna Branża dekoracyjna (farby) Branża piwowarska

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

41


Dane Teleadresowe CP-Time Sp. z o.o. ul. Pełczyńskiego 19 lok. 18 01-471 Warszawa

CP-Time Special Events

T 22 381 2333 | T 693 885 550 E cp-time@cp-time.com I www.cp-time.com

Dane osobowe Paweł Chodziński p.chodzinski@cp-time.com

Klienci Agora SA Ambasada Republiki Korei Ball Packaging Europe Radomsko Biuro Podróży Air Club Brau Union Budokor Browar w Warce Browar w Leżajsku Canal+ Carlsberg Okocim Coca-Cola Dun and Bradstreet Geant Grupa Żywiec Hochtief Polska Hotel Jan III Sobieski ICI Polska KRKA Polska Lek Polska Novartis Opoczno PolCard Polfa Kutno PTK Centertel Raiffeisen Bank Reckitt Benckiser Red Bull Rexam Szkło Wyszków Teva Pharmaceuticals Unicom-Bols

Profil firmy Jesteśmy zespołem ludzi, dla których zawodową misją jest organizacja eventów związanych z działalnością i rozwojem Twojej Firmy. Szczegółowe planowanie, wyjście naprzeciw oczekiwaniom, ponad 10-letnie doświadczenie, inicjatywa i kreatywność to cechy gwarantujące powstanie wydarzeń, które poruszą i zapadną w pamięci Twoich klientów, pracowników, ważnych dla Ciebie gości… Misja firmy „Nie ma takiej fantazji, której wola i rozum ludzki nie zdołałyby przekształcić w rzeczywistość” W. Shakespeare Oferowane usługi Wybierając spośród szerokiego zakresu usług, jakie świadczymy, dostajesz gwarancję najlepszej obsługi: indywidualne podejście do każdego zlecenia, zapewnienie maksymalnego komfortu współpracy oraz profesjonalnego wsparcia technicznego. Organizujemy m.in. imprezy specjalne, konferencje, pikniki, koncerty. Niecodzienne wydarzenia wymagają wyjątkowej oprawy. Wprowadzenie nowego produktu na rynek, ogłoszenie wyników firmy, fuzje przedsiębiorstw czy jubileusze to sytuacje, które nie zdarzają się często, a mają ogromny wpływ na dalsze losy Twojej Firmy. Warto je uczcić w niepowtarzalny sposób. Każda nasza realizacja jest indywidualną sumą pomysłów, entuzjazmu i doświadczenia. Specjalnie przygotowany scenariusz imprezy, scenografia, aktorzy, muzyka – wszystko to sprawia, że zapraszamy Twoich Gości do innego świata, który na długo pozostaje w ich pamięci. Nasze ponad 10-letnie doświadczenie oraz skala i rozmach zrealizowanych projektów są dla Ciebie gwarancją sukcesu oraz najlepszej obsługi zarówno od strony artystycznej, jak i technicznej.

Jubileusz 150-lecia Browaru w Żywcu Klient: Grupa Żywiec S.A., Heineken Rodzaj eventu: Uroczysta gala połączona z bankietem. Koncerty towarzyszące. Kadra zarządzająca: Paweł Chodziński Cel: Obchody 150. rocznicy powstania browaru. Umocnienie wizerunku firmy, jako przywiązanej do tradycji. Grupa docelowa: Pracownicy, kadra zarządzająca, przedstawiciele administracji państwowej, media, firmy współpracujące Liczba gości: Gala w Browarze: 3000 Gości specjalnych; Impreza otwarta 20 000 mieszkańców miasta i regionu Opis eventu Przygotowania do obchodów Jubileuszu Browaru w Żywcu trwały ponad rok. O skali przedsięwzięcia świadczą liczby. Przy obsłudze imprezy zatrudnionych zostało ponad 500 osób z kilkunastu firm podwykonawczych, a niezbędny sprzęt przywiozło

aż 30 ciężarówek. Dwudniowe święto obejmowało imprezy odbywające się jednocześnie na terenie Browaru oraz w mieście Żywiec. Wielka Gala Jubileuszowa „Tradycja i Współczesność” zapamiętana została jako niezwykłe przeżycie artystyczne. Specjalnie na tę okazję w zabudowę Browaru wkomponowano scenę o szerokości ponad 50 m oraz amfiteatr. Uroczystość poprowadziła Małgorzata Foremniak wraz z Wiktorem Zborowskim. Specjalnie skomponowane aranżacje muzyczne na okoliczność Jubileuszu wykonywali artyści Orkiestry Symfonicznej i Chóru Polskiego Radia pod dyrekcją Michała Nesterowicza. Imprezę uświetniły występy takich artystów jak: Ewa Małas-Godlewska, Kuba Badach, Katarzyna Skrzynecka, Olga Bończyk, Irek Dudek z Shakin’ Dudi, Natalia Kukulska, Robert Kudelski, Krzysztof Krawczyk, Dorota Curyłło, Leszcze, Kasa, Norbi, Lou Bega i Boney M. O najwyższy poziom serwowanych dań zadbał Szef Kuchni Hotelu Jan III Sobieski, Robert Sowa. Uroczystości towarzyszyły imprezy organizowane dla mieszkańców Żywca i regionu. Szerszy opis imprezy wraz ze zdjęciami oraz filmem na www.cp-time.com

Zdjęcia i filmy z naszych realizacji na stronie www.cp-time.com. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Rodzaje zleceń

20% 15% 15% 5% 15% 15% 10% 5%

42

Szkolenia/konferencje Pikniki Koncerty Targi Gale/jubileusze Prezentacje nowych produktów Christmas party Team building

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

43


Dane Teleadresowe ul. Romanowskiego 44C/5 81-185 Gdynia T 58 665 9047 E ctarget@ctarget.pl I www.ctarget.pl

Dane osobowe Paweł Skawiński 501 230 139 Monika Drąg 797 189 391

Klienci Nasi stali klienci to m.in. Kompania Piwowarska (obsługa marek: Peroni, Lech, Pilsner, Redds), pozostali klienci to rotacja wielu znanych firm (m.in. Coca Cola, Play… ), ale nie wstydzimy się także małych firm, których jest sporo.

Ctarget.pl – Agencja Eventowa Profil firmy Zajmujemy się głównie eventami, organizacją i produkcją, obsługą koncertów, pod marką SVOBODA multimedia (www.svoboda.com.pl) dostarczamy także zaplecze sprzętowe i logistykę. Misja firmy Ostatnio głównie edukacja klienta, staramy się uzmysłowić różnicę między firmą założoną dwa miesiące temu przez jakiegoś DJ’a a agencją z prawdziwego zdarzenia. Naszym celem nie jest posiadanie wszystkich klientów świata, ale współpraca z klientami, którzy cenią sobie nasz indywidualizm i profesjonale podejście. Bardziej zainteresowani klienci powoli przekonują się do naszych racji. Oferowane usługi Produkcja i organizacja imprez firmowych, obsługa konferencji, dostarczanie zaplecza sprzętowego (multimedia, oświetlenie, nagłośnienie, sceny i konstrukcje). Produkcja wydarzeń kulturalnych oraz festynów i koncertów. Obsługa pokazów mody i premier filmowych.

Impreza firmowa Monolith films Klient: Monolith films Rodzaj eventu: Event firmowy, na zaproszenia VIP. Cel: Promocja marki Monolith Grupa docelowa: Aktorzy, celebryci, ludzie związani z branżą kinową i filmową Liczba gości: ok. 350 (700 osób chciało się na imprezie pojawić jednak w porozumieniu z klientem wpuszczaliśmy tylko osoby najbardziej uznane)

Rodzaje zleceń

55% Obsługa imprez (dostarczenie sprzętu i logistyki, produkcja) 30% Organizacja imprez 10% Podwykonawstwo dla innych agencji 5% Inne

44

Klienci według branży

40% 25% 15% 10% 10%

Instytucje miejskie i samorządowe Korporacje Małe i średnie firmy Stali kontrahenci Inne

Kreatorzy 2010

Opis eventu Produkcja imprezy firmowej dystrybutora filmów, Monolith films – podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Impreza z dużym rozmachem produkcyjnym, główni goście to aktorzy i ludzie związani z branżą filmową i kinową, aktorzy, celebryci, producenci, stacje telewizyjne. Podczas imprezy liczne atrakcje, takie jak profesjonalny pokaz barmański, tancerki i hostessy zabawiające gości, nowoczesne multimedia w wydaniu ekskluzywnym. Co ciekawe, w tym roku był to największy event podczas Festiwalu Filmów Fabularnych, cieszący się większą popularnością i zainteresowaniem niż sama gala główną Festiwalu. Klient bardzo zadowolony. Impreza odbyła się w zaprzyjaźnionym klubie Boolvar. Kreatorzy 2010

45


Dane Teleadresowe ul. Wróbla 31 02-736 Warszawa

El Padre

GARDEN PARTY Z OKAZJI 75-LECIA LOTNISKA CHOPINA Klient: P.P. Porty Lotnicze Rodzaj eventu: Jubileusz Kadra zarządzająca: Team El Padre Cel: Uczczenie 75-lecia powstania Lotniska Chopina w Warszawie Grupa docelowa: Pracownicy P.P. „Porty Lotnicze” Liczba gości: ok. 1000 osób

T 22 549 7900 | F 22 549 7901 E kontakt@elpadre.pl I www.elpadre.pl

Dane osobowe Paweł Lewicki New Business & Strategic Director Business Partner pawel.lewicki@elpadre.pl 795 575 417

Klienci Mamy przyjemność pracować dla Klientów praktycznie ze wszystkich branż, zarówno dla dużych międzynarodowych korporacji, jak i małych polskich przedsiębiorstw.

Profil firmy El Padre – działa w obszarze eventów, ambientu i BTL. Agencja jest członkiem prestiżowego stowarzyszenia Event Marketing Institute i jedną z najbardziej cenionych agencji eventowych w Polsce. Firma dwukrotnie była wybierana Eventową Firmą Miesiąca, otrzymała nagrodę w kategorii Firma Roku „Eventy” Gali OOH! Awards w 2009 roku. W 2008 roku otrzymała tytuł „BizTrendy 2008” w konkursie organizowanym przez miesięcznik Business Media (kategoria „Eventy/miejsca”). Team El Padre tworzy wyspecjalizowane zespoły: client service, kreacji, produkcji oraz projektowania graficznego 3D i 2D. Misja firmy Celem realizowanych przez El Padre działań jest stworzenie emocjonalnego związku konsumenta z marką oraz zbudowanie pozytywnych relacji konsumentów i partnerów biznesowych z klientem. El Padre dobrze oddaje cechy, które posiada nasza agencja – opiekuńczość, pewność, wsparcie, gwarancję najlepszej realizacji każdego przedsięwzięcia, bo każde z nich to takie nasze przysłowiowe „dziecko” i jesteśmy za nie odpowiedzialni. Oferowane usługi Realizujemy wszystkie rodzaje działań związane z eventami, ambientem i BTL – zarówno btb jak i btc. Kreujemy, tworzymy i produkujemy kampanie eventowe, ambientowe i BTL-owe. Lista usług: - roadshow: prosprzedażowe, wizerunkowe; - plenery: tematyczne, pikniki, festiwale; - event pr; - wydarzenia specjalne: otwarcia, targi; - wydarzenia firmowe: gale, incentives; - konkursy promocyjne;

- - - - - - -

ambient; direct marketing; data base; promocje sprzedaży; Pos; programy lojalnościowe; programy sprzedażowe.

WIELKIE PODRÓŻE, WSPANIALI ODKRYWCY

Rodzaje zleceń

60% Eventy 10% Ambient 30% BTL

46

Opis eventu Wydarzenie utrzymano w stylistyce diamentowego glamour. W komunikacji wykorzystano różne kanały zachęcające do udziału – zaproszenia, plakaty, mailing, stronę www z trailerem. Przygotowano film jubileuszowy. Na terenie portu lotniczego ustawiono trzy namioty: cateringowy, chilloutowy i taneczny oraz luksusową limuzynę, drzewa i moonlighty. Spotkanie poprowadził Marcin Prokop. Atrakcją były pokazy taneczne, urodzinowy występ Marilyn Monroe oraz zespołu muzycznego. Zgromadzonym wykonano zdjęcie z dźwigu wysokościowego.

Klienci według branży

2% 8% 5% 15% 10% 15% 10%

Budowlana Dóbr luksusowych Dóbr trwałych FMCG Finansowo-bankowa Kosmetyczna Motoryzacyjna

5% 2% 10% 3% 10% 5%

Telekomunikacyjna Tytoniowa Ubezpieczeniowa Wydawnicza Firmy produkcyjne Urzędy i instytucje

Kreatorzy 2010

Klient: Oriflame Poland Rodzaj eventu: Konferencja Kadra zarządzająca: Team El Padre Cel: Pro-sprzedażowy Grupa docelowa: Konsultanci Oriflame Liczba gości: ok. 2000 osób Opis eventu Przygotowano: logotyp konferencji, layouty i pomysł kreatywny na prezentowanie materiałów Kreatorzy 2010

informacyjnych. Prowadzący seminaria wcielili się w role przewodników podróży, co uwydatniały ich stroje, m.in. pilota, kapitana, admirała, Indiany Jonesa. Zapewniono spójną oprawę multimedialną, wizualną i scenograficzną. Prezentacje szkoleniowe były przeplatane pokazami slajdów tematycznych i sondą uliczną, dzięki czemu całodniowa merytoryczna konferencja nabrała cech emocjonującego show. Przed gośćmi wystąpił Cezary Pazura. 47


Dane Teleadresowe ul. Królowej Marysieńki 94A 02-954 Warszawa

Entertainment Group

T 22 663 8011 | F 22 499 4649 E biuro@entertainment.pl I www.entertainment.pl

Dane osobowe Grzegorz Zięba grzegorz@entertainment.pl 501 245 011 Paweł Czerski pawel@entertainment.pl 501 535 747 Max Makowski max@entertainment.pl 501 199 027

Klienci Diageo Polska, Microsoft, Martini Bacardi, Metro Group, Pepsico, Red Bull, Citroën, Fortis Bank.

Profil firmy Jesteśmy agencją BTL typu event marketing, specjalizującą się w organizacji imprez marketingowych i wydarzeń specjalnych. Zajmujemy się przygotowywaniem i realizacją eventów związanych z wprowadzeniem nowych produktów na rynek, promocją, programami lojalnościowymi, szkoleniami, konferencjami i innymi wydarzeniami specjalnymi. Posiadamy autorskie produkcje eventowe: Metamorphosis - jedyna w Polsce grupa iluzjonistów, specjalizująca się w nowoczesnej sztuce iluzji określanej jako multimedia magic. Buggykiting.pl – zagraniczne wyjazdy integracyjne. Independent Flair League – międzynarodowe zawody barmańskie o charakterze ligowym. Sweet&Sour Bar i Bar4Rent – catering barowy, ekipy brand eventowe i profesjonalne pokazy barmańskie.

Klient: METRO Group Asset Management Rodzaj eventu: Gala Kadra zarządzająca: Paweł Czerski, Maksymilian Makowski, Grzegorz Zięba Cel: Uczczenie 10-letniej obecności firmy na polskim rynku Grupa docelowa: Zarząd i pracownicy firmy Liczba gości: 1300 osób

Opis eventu Agencja Entertainment Group była odpowiedzialna za produkcję i organizację całej imprezy. Począwszy od wyboru miejsca (Hala EXPO XXI w Warszawie) i menu (hotel Sheraton) po oprawę artystyczną (koncert Kayah, zespół Bang z Chicago, występ rewii VIVA, występ kabaretu Ani Mru Mru, prowadząca Agata Konarska) oprawę techniczną, nagłośnienie i oświetlenie koncertowe, multimedia, oświetlenie architektoniczne sali, scenografia, pokaz pirotechniki wewnętrznej, przygotowanie projektu zaproszeń i ich wydruk, przygotowanie scenariusza imprezy, koordynacja i nadzór eventu.

Misja firmy Gwarancja satysfakcji. Naszą misją jest zadowolenie Klienta, działanie z pasją i indywidualne podejście podczas przygotowywania każdego projektu. Oferowane usługi Public Relations, wydarzenia specjalne, eventy i turystyka biznesowa, programy szkoleniowo-lojalnościowe, multimedia, corporate indentity, BTL.

Rodzaje zleceń

60% 10% 20% 10%

48

10 lat METRO Group w Polsce

Event marketing Wprowadzenia produktów na rynek Wydarzenia specjalne Szkolenia i wyjazdy integracyjne

Klienci według branży

40% 10% 15% 20% 15%

HoReCa Bankowość Ubezpieczenia i usługi finansowe Przemysł samochodowy Inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

49


Dane Teleadresowe ul. Kartuska 345/38 80-125 Gdańsk

ESPRIT

COROCZNE IMPREZY HONDY Klient: Honda Rodzaj eventu: Uroczysta kolacja wraz z programem artystycznym Cel: Coroczne spotkanie dealerów Hondy Grupa docelowa: Dealerzy Hondy Liczba gości: ok. 120 osób

Kompleksowa Organizacja Konferencji i Imprez Rozrywkowych

T 601 303 340 I www.esprit-konferencje.pl

Dane osobowe Marta Stachelek 601 303 340 Wojtek Joskowski 661 884 622

Klienci APS, EC Wybrzeże, Gino Rossi, Honda Poland, Hotel Velaves, Hotel Hotton, Izba Celna w Gdyni, Kompania Piwowarska, Medicover, Nutricia, Optimum Polska, Pipe Life Polska, Plastico, Plus GSM, Raab Karcher, Raiffpol, Ramirent.

Opis eventu Imprezy odbywały się m.in. w Hotelu Velaves&Spa we Władysławowie, gdzie przy otwartym basenie przenieśliśmy gości do kubańskiego kasyna. Wśród tętniących bębnów goście mieli możliwość nie tylko poczuć smak hazardu, ale również sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie u partyzantów, przyjrzeć się gorącej salsie oraz posmakować cygar. Kolejne spotkania to „Wieczór Sportowych Emocji” w Grand hotelu w Sopocie, a także „Gorączka wtorkowej nocy” w Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym, gdzie goście mogli poczuć klimat lat 70.

Profil firmy Esprit specjalizuje się w kompleksowej organizacji konferencji i imprez firmowych. Misja firmy Nasze indywidualne podejście do potrzeb Klienta oraz zdobyte doświadczenie w hotelach, jak i agencjach eventowych pozwala na przygotowanie idealnie dopasowanej oferty. Uwzględniając wszelkie aspekty promocyjno-marketingowe wraz z Klientem analizujemy założenia projektu, który pozwala na zrealizowanie wytyczonych celów. Naszym atutem jest szeroka baza atrakcyjnych i niebanalnych miejsc do organizacji konferencji, szkoleń oraz imprez na terenie całej Polski, jak również poza granicami kraju. Nie mamy w zwyczaju działać rutynowo. Każdy nasz Klient zasługuje na nasze całkowite zaangażowanie, kreatywność i profesjonalizm. Urzeczywistniamy marzenia naszych Klientów. Oferowane usługi W zakresie naszych działań znajdują się m.in.: - przygotowanie i organizacja konferencji i bankietów; - organizacja i realizacja imprez integracyjnych, w tym również fabularyzowanych, teambuildingowych, pikników; - organizacja wyjazdów zagranicznych; - impresariat artystyczny; - przygotowanie cateringów, zarówno małych przerw kawowych, jak również dużych plenerów grillowych; - a także obsługa fotograficzna wydarzeń i przygotowanie relacji wideo. COROCZNE SPOTKANIA KLIENTÓW FIRMY PIPELIFE Klient: PipeLife Rodzaj eventu: Dwudniowa konferencja i uroczysta kolacja połączona z koncertem i programem artystycznym Cel: Coroczne spotkanie klientów PipeLife Grupa docelowa: Prestiżowi klienci firmy Liczba gości: 120 osób

Rodzaje zleceń

35% 30% 21% 14%

50

Kompleksowa organizacja konferencji Organizacja imprez wieczornych Kompleksowa organizacja pikników Catering

Opis eventu Pierwsza konferencja odbyła się w Zamku w Rynie. Po konferencji wieczorem na dziedzińcu Zamku odbyła się uroczysta kolacja, gdzie głównymi atrakcjami wieczorów były: pokaz taneczny, w tym taniec akrobatyczny na materiale. Następnego dnia odbyła się impreza teambuildingowa na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie, a uwieńczeniem spotkania był koncert Katarzyny Groniec. Druga konferencja odbyła się w hotelu Klimczok w Szczyrku. Goście mieli możliwość zwiedzania Jaskini Bielskiej, wyjazdu na narty, a jedną z głównych atrakcji wieczoru był koncert Waldemara Malickiego.

Klienci według branży

32% 30% 13% 8% 3% 3% 7% 4%

Firmy budowlane Urzędy Hotele Firmy motoryzacyjne Branża piwowarska Firmy kosmetyczne Osoby prywatne Pozostałe

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

51


Dane Teleadresowe ul. Żytnia 16, lok. 48 01-014 Warszawa

Eventage

15-lecie Wydawnictwa G+J Gruner + Jahr Polska Klient: Wydawnictwa G+J Gruner + Jahr Polska Rodzaj eventu: Uroczysta gala Cel: Urodziny Wydawnictwa, podsumowanie 15 lat, nagrodzenie najlepszych pracowników, zakomunikowanie planów na kolejne lata działalności Wydawnictwa. Grupa docelowa: Impreza dla najlepszych klientów wydawnictwa, pracowników, współpracowników, reklamodawców, celebrytów i mediów. Liczba gości: 1500 osób

T 22 408 0045 | F 22 402 1231 E office@eventage.pl I www.eventage.pl

Dane osobowe Małgorzata Mikulik malgorzata.mikulik@eventage.pl 662 266 996 Kaja Widawska kaja.widawska@eventage.pl 696 538 408 Agnieszka Frąc agnieszka.frac@eventage.pl 662 244 206 Ewelina Balicka ewelina.balicka@eventage.pl 663 506 204

Klienci Coca-Cola, Audi Auto Viva, Marquard Media Playboy, Citibank Handlowy, Citroen, KGHM, Nespresso, Morocco, AleGloria, Edipresse-Uroda, Amerykańska Izba Handlowa, Bank BPH, Deloitte, Daimler Chrysler, Randstad, McKinsley & Company Poland, Baker & McKanzie, Marquard Media Cosmopolitan, Commercial Union, Quinlan Private Golub, IKEA Hanim S.A., DHL, Ergo Hestia, Rexroth Bosch Group, US Pharmacia, Edipresse-Mamo to ja, Tchibbo Coffe Service, Procter & Gamble, Fundacja Niezapominajka, Nestle, Caelum Development, Lek Polska, Lafarge, CKM Magazyn, G+J Gruner+Jahr Polska, Rosenthal, UPC, Weil, Gotshal & Manges, Radio PiN, Pioneer Pekao, Max&Co., Coty Polska, MSD, Cushman & Wakefield, Multikino S.A.

Profil firmy Eventy, PR. Misja firmy Dobry pomysł to zaledwie połowa sukcesu. Prawdziwą sztuką jest realizować najlepsze pomysły, tak by stawały się prawdziwym i niezapomnianym WYDARZENIEM. Organizowane przez Agencję EVENTAGE projekty to coś więcej niż oparte na świetnych pomysłach imprezy. To dopracowane w najdrobniejszych szczegółach wydarzenia, często na skalę międzynarodową. Dla nas liczą się nie tylko dobre pomysły, ale przede wszystkim ich efektywna realizacja. Nasza siła to kompleksowe podejście i profesjonalizm w każdym calu, elastyczność na każdym etapie realizacji projektu. Sukces EVENTAGE to kreatywni graficy i fotografowie, specjaliści od PR i marketingu, profesjonaliści z zakresu sprzedaży i produkcji reklamowej. Nasz sukces to Twój sukces. Oferowane usługi Na podstawie przedstawionych nam oczekiwań i potrzeb pomożemy w realizacji dowolnych wydarzeń: - - - - - -

imprez firmowych; wyjazdów integracyjnych; spotkań biznesowych; uroczystych kolacji oraz świątecznych gali; konferencji; szkoleń;

- - - - - -

Nespresso. What else?

kongresów; prezentacji nowych produktów; imprez sprzedażowo-promocyjnych; imprez „team building”; pikników; happeningów.

Klient: Nespresso Rodzaj eventu: Gala Cel: Pokazanie najnowszego filmu reklamowego z udziałem George’a Clooneya oraz prezentacja trzech najnowszych ekspresów do kawy Nesspresso. Grupa docelowa: Najlepsi klienci, celebryci i media Liczba gości: 200

Partnerzy EVENTAGE wiedzą, że nawet w przypadku najprostszych projektów istotna jest ciekawa koncepcja oraz element zaskoczenia.

Opis eventu Organizacja imprezy promującej najnowszą kampanię reklamową Nespresso z udziałem ambasadora marki George’a Clooneya. Premiera najnowszego filmu reklamowego z udziałem George’a Clooneya, głosowanie gości na wybrane zakończenie. Prowadzący Andrzej Sołtysik, gwiazda wieczoru Natalia Kukulska.

Rodzaje zleceń

10% 10% 40% 10% 10% 20%

52

Opis eventu Organizacja Kryształowego Jubileuszu 15-lecia Wydawnictwa G+J Gruner + Jahr Polska w warszawskim klubie Mirage. W programie m.in.: wręczenie kryształowych statuetek pracownikom z 15-letnim stażem, kryształowa loteria fantowa, kasyno rodem z Las Vegas oraz wiecznie żywa Marilyn Monroe. Prowadzący, cudowny duet, Dorota Wellman i Marcin Prokop, występ zespołu Feel.

Imprezy firmowe i wyjazdy integracyjne Spotkania biznesowe Uroczyste kolacje oraz gale Konferencje Szkolenia i kongresy Prezentacja nowych produktów

Klienci według branży

10% 15% 15% 15% 15% 10% 10% 5% 5%

Wydawnictwa Kancelarie prawnicze Firmy farmaceutyczne Firmy kosmetyczne Firmy motoryzacyjne Banki Hotele i restauracje Fundacje inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

53


Dane Teleadresowe ul. Odrzańska 76 41-902 Bytom T 32 748 3494 | F 32 748 3494 E biuro@evtrad.pl I www.evtrad.pl

Dane osobowe Dominik Biesiada 697 978 737 Estera Osika 697 678 737

Klienci AAT, Adidas Polska, Apotex, Bauer, Beghelli Polska, DR. Belter, Echo Dnia, Eli Lilly, Fagumit, Farmacol, Foster Wheeler, Gerling Polska, Gerot Pharmazeutika, Getin Bank, Haller, JBL Infinity Car Audio, KROMISS-BIS, Lear Corporation Poland II, Logstor Ror, Masterlease, Medicolux, Mentor Graphics Polska, MOTO-PROFIL, Orbis, Peugeot Mario Car, Polpharma, Renault Pietrzak, Securitas, Selgros, Soraya, Super Express, SYGEL–JOOL, Unilever Polska, Vattenfall, Voestelpine, Wedel, Zentiva, ZT Kruszwica, Żywiec Trade.

Event & Travel Adventure

TRUSKAWKOWA NOC Klient: JBL Car Audio Cel: Obchody 10-lecia marki JBL Car Audio w Polsce Grupa docelowa: Dealerzy i instalatorzy Car Audio z Polski, goście specjalni – szefowie JBL z innych państw Liczba gości: 140   Opis eventu Podczas wieczornej imprezy jubileuszowej taneczną atmosferę napędzał doskonały nowojorski artysta Barry Solone. Koncert zrealizowaliśmy na scenie o niespotykanym kształcie – okrągły podest i okrągła rampa wspaniale komponowały się z krzywiznami wnętrz. Dodatkową atrakcję stanowił pokaz tańca nowoczesnego. Scenografia  w odcieniach czerwieni, świeże truskawki, czerwone koktajle. Dla strudzonych chill-out z miękkimi pufami, zapasem schłodzonych win i ogromną fajką wodną.

Profil firmy Od ponad 5 lat zajmujemy się kompleksową obsługą wydarzeń firmowych, wyjazdów szkoleniowych i integracyjnych, a także ekskluzywnych imprez prywatnych. Ściśle współpracujemy z cenionymi wykonawcami i obiektami, a wiele usług składowych jest wykonywanych przez naszych specjalistów na naszym sprzęcie, co daje gwarancję najwyższej jakości bez zbędnych kosztów. Misja firmy Naszym celem jest dostarczanie usług o najwyższej jakości, niezależnie od skali przedsięwzięcia indywidualnie dobieranych, tak aby precyzyjnie i efektywnie spełnić potrzeby klientów. Oferowane usługi - kompleksowa organizacja imprez firmowych, wyjazdów szkoleniowych i integracyjnych, targów, festiwali, wydarzeń kulturalnych i sportowych; - organizacja występów gwiazd, kabaretów, iluzjonistów, pokazów tanecznych i barmańskich; - obsługa techniczna sceniczna, konferencyjna, multimedia, dokumentacja fotograficzna i wideo.

PREMIERA „SOLARIS” Klient: Medicolux Cel: Premiera nowego produktu i podsumowanie wyników sprzedaży Grupa docelowa: Środowisko medyczne, kluczowi odbiorcy, dział sprzedaży Liczba gości: 250 Opis eventu Premiera w godzinach porannych odbyła się w całkowicie zaciemnionej sali o ścianach i suficie pokrytych lustrzaną folią, która odbijając promienie pokazu laserowego, nawiązywała do kluczowej cechy produktu – urządzenia do terapii spolaryzowanym światłem. Premiera odbyła się w kosmicznej i tajemniczej atmosferze. Wieczorny bankiet z rozdaniem nagród zakończył się doskonałą zabawą przy dźwiękach koncertu Zbigniewa Wodeckiego i zapierającym dech w piersiach pokazem pirotechnicznym.

Rodzaje zleceń

67% 25% 5% 3%

54

Events Incentive Konferencje Imprezy prywatne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

55


Dane Teleadresowe ul. Bytkowska 1B 40-147 Katowice

Event Concept

T 32 789 9280 | F 32 750 0774 I www.eventconcept.pl

Dane osobowe Kajetan Domagała-Rolewicz k.domagala@eventconcept.pl 501 250 269

Klienci Amplico Life, Polkomtel, Centertel, Radio Zet, Elektromontaż 1 S.A., Ibm, Geobud, Thermoplast, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A., Międzynarodowe Targi Katowickie, hotele: MONOPOL – Katowice, NOMA RESIDANCE – Promnice, centra handlowe: SILESIA CITY CENTER – Katowice, M1 – Czeladź, CITY POINT – Tychy, PLEJADA – Bytom, PLEJADA – Sosnowiec, TARGÓWEK – Warszawa, REDUTA – Warszawa.

Profil firmy Organizacja i obsługa wszelkiego rodzaju przedsięwzięć promocyjnych i korporacyjnych oraz kongresów i imprez wystawienniczych. Misja firmy Dążymy do osiągnięcia najwyższych standardów w organizacji przedsięwzięć kreujących wizerunek firmy oraz imprez promocyjnych i korporacyjnych. Korzystając z wieloletniego doświadczenia i intelektualnego potencjału naszych pracowników, proponujemy rozwiązania oryginalne i niebanalne. Nasze projekty dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Oferowane usługi Koncerty, recitale, spotkania z udziałem gwiazd show-biznesu, happeningi, akcje promocyjne, imprezy korporacyjne, biznesowe, integracyjne, rekreacyjne, inauguracyjne i jubileuszowe, obsługa krajowych i międzynarodowych targów, wystaw, kongresów, prezentacje audiowizualne, pokazy laserowe, pokazy sztucznych ogni, widowiska „światło i dźwięk”, prezentacje interaktywne i specjalne, imprezy związane z ustanawianiem rekordów Guinnessa, przedsięwzięcia społecznie użyteczne.

„Latam z Katowic” Rodzaje zleceń

30% 10% 15% 35% 5% 5%

56

Koncerty i recitale Spotkania z gwiazdami showbiznesu Imprezy korporacyjne Akcje promocyjne Przedsięwzięcia społecznie użyteczne Inne

Klient: Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice Rodzaj eventu: Akcja promocyjna dla klientów Cel: Promocja usług i marki katowickiego airportu poprzez organizację finału konkursu dla klientów. Grupa docelowa: Właściciele dużych firm i ich kadra zarządzająca, inne osoby korzystające z lotniczych usług przewozowych. Liczba gości: 200

Klienci według branży

40% 30% 15% 5% 10%

Handel Przemysł Usługi Finanse Inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

Opis eventu Event zlokalizowano w foyer hotelu w centrum Katowic. Odbyła się multimedialna prezentacja oferty airportu. Rozdano nagrody laureatom konkursu „Latam z Katowic”. Imprezę zwieńczył koncert akustyczny Eweliny Flinty.

57


g r u p a

Dane Teleadresowe ul. Kondratowicza 50 03-642 Warszawa

Active Team Building

T 691 026 026 | F 22 499 4915 E biuro@activeteambuilding.pl I www.activeteambuilding.pl

Dane osobowe Dariusz Ruta d.ruta@activeteambuilding.pl 691 026 026

Klienci Cadbury Wedel S.A., Kruszwica S.A., Goodyear, KIA, LINDT & Sprungli, Polkomtel S.A., CITROEN, GMAC BANK, MAKRO Cash & Carry Polska S.A., Microsoft, Fiat Polska, Pepsi Co, Polska Telefonia Cyfrowa, Hewlett Packard, Citibank, Nordea.

Profil firmy Firma Active Team Building powstała z wieloletniego doświadczenia firm Water-Jet i ATV Squad oraz ich pasji do tego, co robią. Od 14 lat organizujemy imprezy z udziałem naszego sprzętu dla korporacji i osób indywidualnych, dając naszym klientom pewność świetnie zrealizowanego i niepowtarzalnego eventu. Profesjonalny homologowany sprzęt oraz doświadczona kadra instruktorska pozwala nam zrealizować imprezę w nowym wymiarze. Posiadamy największy park maszyn w Polsce – quady Yamaha Grizzly 450, pojazdy terenowe Yamaha Rhino 700, pojazdy Segway PT X2 oraz skutery śnieżne Yamaha Venture Lite, Venture Multi Purpose i Viking 540 III. Firma Active Team Building jest operatorem marki Super Segway oferującej wyprawy na segwayach oraz Snow Jet zapewniającej zimowe atrakcje na skuterach śnieżnych. Misja firmy Naszym celem jest zarażanie klientów pasją do sportów off-roadowych, uzależnienie ich od adrenaliny i silnych wrażeń. Nasze wyprawy są prawdziwym wyzwaniem i niezapomnianą przygodą, która zapewnia maksymalne emocje i dobrą zabawę.

QUAD & RHINO TROPHY BEŁCHATÓW 2009 Klient: Cadbury Wedel S.A. Rodzaj eventu: Wyprawa na quadach i pojazdach terenowych Rhino Cel: Integracja zespołu Liczba gości: 35 Opis eventu Scenariusz spotkania oparty był na eliminacjach załóg rajdów przeprawowych, zadaniem uczestników było wykonanie serii zadań związanych bezpośrednio lub pośrednio z „walką w terenie”. Uczestnicy przejechali ponad 115 km trasy, w trakcie której pokonali dwie przeprawy wodne (rzeki), odcinek specjalny (teren bagienny) oraz dotarli do nieczynnej kopalni odkrywkowej położonej na obrzeżach Bełchatowa, gdzie czekał na nich wyjątkowo zróżnicowany teren – strome długie podjazdy, wysokie przełęcze usypane z 30-letnich zwałowisk oraz ostre urwiska i skarpy, które uczą zachowywania zimnej krwi. W trakcie zmagań załogi aktywnie wykorzystywały sprzęt off-road: (quady i pojazdy typu Rhino, ekwipunek przeprawowy – wyciągarki, taśmy, liny kinetyczne). Charakterystyka zadań zmuszała zespoły do wspólnej pracy i tworzenia odpowiedniej strategii działania.

Oferowane usługi Organizacja wypraw terenowych i imprez motywacyjnych z wykorzystaniem quadów, pojazdów terenowych, pojazdów segway i skuterów śnieżnych.

SNOW ADVENTURE Klient: Goodyear Rodzaj eventu: Wyprawa na skuterach śnieżnych Cel: Integracja zespołu Liczba gości: 30 osób

Rodzaje zleceń

60% Wyprawy 40% Imprezy motywacyjne

58

Opis eventu Wyprawa rozpoczęła się w bazie Snow Jet w Tyliczu k/ Krynicy Górskiej. Po 30-minutowym szkoleniu z jazdy na skuterach śnieżnych i zasad bezpieczeństwa uczestnicy wyruszyli przez górę Łan w stronę granicy polsko-słowackiej. Granicą dotarli aż do góry Hora, przy miejscowości Muszynka i przejeżdżając na drugą stronę góry, znaleźli się już na ziemi słowackiej. W cichej i spokojnej słowackiej wiosce Fricka czekał już ciepły posiłek. Następnie goście wyruszyli w wyjątkowo malownicze góry słowackie, pasmami górskimi dojeżdżając do pasa granicznego i dalej aż do góry Dzielec, skąd zostało już tylko kilka kilometrów do bazy w Tyliczu.

Klienci według branży

35% 20% 20% 25%

FMCG Motoryzacja IT Telekomunikacja

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

59


g r u p a

Dane Teleadresowe ul. Romana Popiołka 16 01-496 Warszawa T 22 861 5160 | F 22 861 5004 E booking@aam.com.pl I www.aam.com.pl

Ad Astra Executive Charter Profil firmy Ad Astra Executive Charter to przewoźnik lotniczy posiadający certyfikat operatora lotniczego AOC oraz licencję na przewóz pasażerów. Świadczy usługi w zakresie czarteru samolotów w ruchu biznesowym i turystycznym. Misja firmy W dzisiejszych czasach wzmożony przewóz lotniczy i ograniczona powierzchnia terminali sprawia, że podróż samolotem wiąże się ze stratą wielu godzin w kolejkach i kolejnych punktach kontroli dokumentów i bezpieczeństwa. Pasażer business class nie może już liczyć na szybszą obsługę, gdyż podobnych mu klientów jest wielu. Podróż służbowa trwa czasem kilka dni, chociaż w jej trakcie planowane są zaledwie dwa spotkania – wiąże się to z ograniczoną liczbą rejsów, brakiem dostępności miejsc, jak również „sztywnym” rozkładem lotów. Kadra zarządzająca we współczesnych realiach poszukuje możliwości szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce, bez uzależnienia od z góry narzuconych godzin startów i lądowań samolotów. Nie może sobie pozwolić na długie pobyty i noclegi poza siedzibą firmy. Chce jak najefektywniej wykorzystać swój cenny czas. Naprzeciw potrzebom współczesnego biznesu wychodzi Ad Astra Executive Charter Sp. z o.o. Naszą ofertę kierujemy do pasażerów biznesowych, którzy cenią sobie komfort, dyskrecję i możliwość dostosowywania planu podróży do swoich indywidualnych potrzeb. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane usługi lotnicze jak najlepiej dostosować do jednostkowych wymagań Klienta. Oferowane usługi - „air taxi” – szybki transport na terenie Polski i Europy; - executive charter – przeloty biznesowe oraz turystyczne (kurorty narciarskie, wyjazdy na nurkowanie, „dowóz” do portów morskich – na jacht i inne); - przewóz paczek, dokumentów, przesyłek; - medical express;  - usługi brokerskie (pośrednictwo w organizowaniu lotów większymi samolotami oraz niedostępnymi w ofercie firmy); - organizacja dodatkowych usług transportowych na życzenie Klienta.

MEN’S DAY

SUMMER POLO CUP

W dniach 6-7 czerwca 2009 roku lotnisko na Bemowie zostało podzielone na siedem stref: Skrzydła, Motor i Woda, Gadżetmania, Extreme, Auto - Moto oraz Moda i De Lux, które w sposób uporządkowany prezentowały zainteresowania mężczyzn. Ad Astra Executive Charter wraz oraz Ad Astra Warsaw Flight Academy pokazały swoje samoloty w strefie Skrzydła. Firma była również fundatorem nagród w konkursach – lotów widokowych nad Warszawą. Imprezę odwiedziły tysiące Warszawiaków z rodzinami.

22 sierpnia 2009 roku na terenie Warsaw Polo Club w Jaroszowej Woli pod Warszawą odbył się finał turnieju polo. Turniejowi towarzyszyła impreza plenerowa zorganizowana przez Warsaw Polo Club we współpracy z magazynem Chic. W jej ramach uczestnicy mogli spróbować gry na stołach Black Jack, amerykańskiej ruletki czy jazdy próbnej luksusowym autem. Ad Astra Executive Charter prezentowała tam swój balon z logo Ad Astra Warsaw Flight Academy. Z zaproszenia skorzystali nie tylko członkowie klubu, ale również pasjonaci polo i luksusowych marek.

Rodzaje zleceń

69% 16% 7% 5% 3%

60

Ruch biznesowy Przeloty turystyczne Przeloty ad hoc Przewóz paczek i przesyłek Inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

61


g r u p a

Dane Teleadresowe ul. Kondratowicza 50 03-642 Warszawa

Adventure in Poland

T 665 993 993 | F 22 499 4915 E office@adventureinpoland.com I www.adventureinpoland.com

Dane osobowe Iwona Liwska i.liwska@adventureinpoland.com 665 993 993

Klienci Microsoft, Exatel, Toyota Netherland, Henkel, Warbud

Profil firmy Adventure in Poland powstało by promować Polskę na świecie. To profesjonalny organizator i dostawca usług eventowych skierowany na obsługę obcokrajowców przyjeżdżających do Polski zapewniający najwyższą jakość usług turystycznych. Działając pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej Adventure In Poland promuje turystykę aktywną w licznych publikacjach i targach zagranicznych. Nasz kraj posiada najlepsze w Europie miejsca do przeżycia niezwykłej przygody, a nasi doświadczeni instruktorzy gwarantują jej bezpieczną realizację. Dzikie, nieuregulowane rzeki, piękne jeziora, góry, nieskażone cywilizacją lasy i prawdziwe puszcze są doskonałym tłem do realizacji team-buildingu, imprez motywacyjnych, rejsów na skuterach wodnych lub ribach, wypraw quadami lub samochodami 4x4 czy rajdów skuterami śnieżnymi przez polskie i słowackie góry. A to wszystko na najnowocześniejszym i najlepszym sprzęcie.

EVENT IN POLAND TROPHY Klient: Grupa Event in Poland Rodzaj eventu: Rejs i rajd terenowy Cel: Integracja Grupa docelowa: Pracownicy Liczba gości: 70 osób

Misja firmy Naszym celem jest odkrywanie najpiękniejszych i najdzikszych zakątków Polski z niecodziennej perspektywy – z pokładu łodzi motorowej, płynąc w górę rzeki skuterem wodnym, rozpędzając się quadem po bezdrożach czy przedzierając się przez lasy samochodem terenowym. Wyprawy z „Adventure in Poland” przenoszą klientów do świata pełnego wyzwań i niezwykłych przeżyć.

Opis eventu Dwudniowa impreza integracyjna łącząca atrakcje wodne i terenowe. Pierwszego dnia uczestnicy mogli się sprawdzić na skuterach wodnych i łodziach motorowych typu RIB, pływając

Oferowane usługi Organizacja wypraw, imprez motywacyjnych, team-buildingu dla klientów zagranicznych.

po Zalewie Zegrzyńskim. Dla tych, którzy woleli zostać na lądzie, przygotowano pojazdy Segway w wersji terenowej, na których uczestnicy udali się na wyprawę po okolicznych lasach. Na lunch wszyscy popłynęli rzeką Narwią do położonego na skraju Puszczy Białej XV-wiecznego zamku w Pułtusku. Kolejnego dnia zorganizowano rajd quadami i pojazdami terenowymi Rhino. Trasa wyprawy została tak przygotowana, żeby każdy z gości mógł sprawdzić się w pokonywaniu trudnych przeszkód terenowych.

SUPER SEGWAY TOUR Klient: Nokia Rodzaj eventu: Wyprawa na segwayach Cel: Integracja Grupa docelowa: Pracownicy Liczba gości: 20 osób

ADVENTURE in POLAND 62

Rodzaje zleceń

45% Wyprawy 28% Imprezy motywacyjne 27% Team-building

Opis eventu 20 km/h i doskonała zabawa podczas jazdy – tak wyglądała wyprawa na dwukołowych pojazdach Segway X2. Przemieszczając się tymi ekologicznymi pojazdami po terenie i leśnych ścieżkach, uczestnicy mogli poznać niezwykle urokliwą okolicę Zalewu Zegrzyńskiego. Przed wyprawą instruktorzy zapoznali uczestników z zasadami obsługi segwaya i już po kilku minutach wszyscy opanowali technikę jazdy.

Klienci według branży

35% Motoryzacja 25% IT, Telekomunikacja 40% FMCG

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

63


g r u p a

Dane Teleadresowe ul. Menueta 26 02-827 Warszawa

D&M Adventure

COCA-COLA ŚWIĄTECZNY KONWÓJ Klient: Coca-Cola HBC Polska Rodzaj eventu: Roadshow (90 imprez w ciągu miesiąca) Cel: Wzmocnienie sprzedaży Grupa docelowa: Imprezy otwarte dla konsumentów Liczba gości: ok. 500-800 osób na każdej imprezie

T 22 423 2525 I www.dimadventure.pl

Dane osobowe Michał Malicki m.malicki@dimadventure.pl 601 244 226 Kinga Bachórzewska k.bachorzewska@dimadventure.pl 601 866 990 Michał Rakoczy m.rakoczy@dimadventure.pl 601 967 200

Klienci Perfetti Van Melle, Sanofi Pasteur, Coca-Cola HBC Polska, Hansgrohe, Ericsson, Johnson&Johnson, Schneider Electric, CA, Rossman, Accenture, Nestle Waters, Oriflame, Nivea, Wolters Kluwer, Bomaz, Landis Gyr, IBM, Whirlpool, Orlen, Lambert Smith Hampton i inni.

Profil firmy Agencja D&M Adventure powstała w 2003 roku, jako eventowa komórka agencji reklamowej. Początkowo D&M dedykowane było do organizacji i obsługi własnego, autorskiego programu Nivea Błękitne Żagle. W ciągu ostatnich 6 lat pracy, korzystając z ogromnego doświadczenia eventowego i żeglarskiego, agencja wyspecjalizowała się w organizacji imprez o charakterze żeglarskim, integracyjnym, incentive oraz w nietypowych akcjach wizerunkowych, promocyjnych i wspierających sprzedaż. Dzięki doświadczeniu w realizacji ekstremalnych eventów, wymagających kreatywnych rozwiązań działających na emocje oraz efektywności w koordynacji skomplikowanych projektów, D&M, tworząc każdy event, dodaje do niego zawsze odrobinę ekstremalnego spojrzenia. Agencja jest również twórcą autorskiego projektu letniego Beach Village. Misja firmy Kreowanie wspomnień na najwyższym poziomie. Oferowane usługi Kompleksowa kreacja i organizacja eventów.

JOHNSON&JOHNSON BEACH TOUR 2008 Klient: Johnson&Johnson Rodzaj eventu: Akcje promocyjne Cel: Promocja i wsparcie sprzedaży Daktarin Puder Spray oraz produktów marki Compeed Grupa docelowa: Otwarte imprezy plażowe dla potencjalnych konsumentów Liczba gości: ok. 600 osób dziennie

Rodzaje zleceń

30% 15% 40% 10% 5%

64

Opis eventu 5 świątecznych ciężarówek Coca-Coli wyruszyło równocześnie w podróż po całej Polsce odwiedzając 90 lokalizacji, gdzie na parkingach galerii handlowych sztab animatorów oferował szereg bezpłatnych, otwartych animacji, konkursów, gadżetów i rozrywki. Akcja trwała miesiąc i agencja zorganizowała ją dwukrotnie (grudzień 2006 i grudzień 2007 roku).

Konferencje/Imprezy wieczorne Akcje promocyjne Imprezy typu adventure/Incentives Gale i jubileusze firmowe Pikniki

Opis eventu Rozszerzona akcja promocyjna poprzedniej edycji (Daktarin Beach Tour 2007) zainaugurowanej przez agencję. Przez osiem weekendów lipca i sierpnia promowaliśmy produkty Daktarin i Compeed na polskich plażach, organizując na każdej z nich otwarte miasteczko pełne konkursów i zabaw dla plażowiczów. Oprócz nagród rzeczowych i gadżetów ufundowanych przez Johnson&Johnson, uczestnicy zabawy mogli przepłynąć się skuterem wodnym czy jednym z dwóch katamaranów klasy Hobie Cat. Zasięg akcji promocyjnej rozszerzony był o media lokalne oraz branding, plakaty i ulotki w miastach i kurortach, w których aktualnie odbywała się akcja.

Klienci według branży

40% Usługi 55% Handel 5% Produkcja

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

65


g r u p a

Dane Teleadresowe ul. Przewodowa 38F 04-874 Warszawa

Mega Event

T 785 222 555 E biuro@mega-event.pl I www.mega-event.pl

Tomasz Wierczewski 501 223 283

Profil firmy Mega Event Sp. z o.o. to autoryzowany sprzedawca wszystkich produktów grupy „EVENT IN POLAND”. Firma „Mega Event” została stworzona i jest dedykowana wyłącznie do kompleksowej obsługi klientów w zakresie organizacji konferencji, noclegów i atrakcji towarzyszących w oparciu o projekty stworzone przez firmy należące do grupy.

Edward Migryt 603 622 519

Dzięki powstaniu grupy „EVENT IN POLAND” udało nam się ograniczyć do całkowitego minimum udział w projektach innych podwykonawców, a w konsekwencji uniknąć dodatkowych kosztów wynikających z prowizji. Dobra znajomość rynku i wieloletnia współpraca z hotelami w kraju i za granicą daje nam gwarancję najlepszych cen. Agencja „Mega Event” gwarantuje całkowicie bezprowizyjną organizację eventów i konferencji w oparciu o produkty grupy „EVENT IN POLAND”.

Dane osobowe

Misja firmy Mega Event to najwyższa jakość w najlepszej cenie.

Klienci Od małych firm po duże korporacje.

Oferowane usługi Kompleksowa organizacja konferencji i eventów w kraju i za granicą.

Piknik „Family Day” Rodzaj eventu: Piknik Grupa docelowa: Każda grupa wiekowa Liczba gości: 2000 osób

Rodzaje zleceń

30% Konferencje 20% Rejsy skuterami wodnymi po rzekach i jeziorach 20% Wyprawy Off-Road 20% Pikniki (firmowe – familyday) 10% Incentive

66

Opis eventu Jedne z większych eventów, jakie organizuje nasza firma, to rodzinne pikniki „Family Day”. Piknik „Family Day” łączy w sobie największą liczbę atrakcji z szerokiego portfolio produktów oferowanych przez firmę Mega Event. Pikniki konstruowane są przez nas z myślą o każdej grupie wiekowej i zainteresowaniach uczestników. Duży piknik tworzymy w formie kilku lub nawet kilkunastu równolegle trwających imprez tematycznych nazywanych strefami. Nasz prawdziwy „Family Day” to atrakcja dla każdego od strefy kinderbalu z dmuchanymi zamkami przez, imprezę motorowodną, strefę off-road, dział symulatorów i samochodów zdalnie sterowanych po pokazy ptaków łownych lub konkursów szermierki.

Klienci według branży

10% 30% 30% 10% 10% 10%

Farmaceutyczna Telekomunikacyjna Produkcyjno-handlowa Budowlana Reklamowa Informatyczna

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

67


g r u p a

Dane Teleadresowe ul. Menueta 26 02-827 Warszawa

Sound of Music

T 22 323 6350 | F 22 435 7573 I www.som.pl

Dane osobowe Monika Zawada m.zawada@som.pl

Maciej Sobkowiak m.sobkowiak@som.pl

Profil firmy Jesteśmy jedną z najdłużej działających w Polsce agencji eventowych. W ponad 12-letnią historię wpisują się realizacje często wyznaczające kierunki rozwoju eventu na naszym rynku: począwszy od ekskluzywnych spotkań czy kameralnych konferencji, poprzez premierowe pokazy produktów, skomplikowane akcje B2B i B2C, na spektakularnych performance’ach skończywszy. Agencja jest również producentem autorskich, cyklicznych eventów masowych, takich jak np. Men’s Day i Women’s Day. Misja firmy Doświadczenie i know-how, intuicja połączona z pasją, potężne zaplecze technologiczne, odwaga, unikatowa kreacja, dbałość o wykonanie oraz wyjątkowy team – to wszystko, dzięki czemu realizacje nam powierzone nie tylko spełniają oczekiwania klientów, ale często je przekraczają. Oferowane usługi W profil działań agencji wpisują się zarówno kameralne, często utrzymane w sekrecie imprezy dla gwiazd biznesu, muzyki, jak i konferencje, premiery produktów, bale, koktajle, plenerowe imprezy masowe, pikniki, roadshow, imprezy integracyjne, wyjazdy zagraniczne. Kompleksowa oferta agencji zawiera również obsługę PR.

Klienci ArcelorMittal Poland, Carlsberg Polska, Hewlett-Packard, Iberia Motor Company, ING, Intel, Kompania Piwowarska, Kia Motors Polska, Legrand, Lukas Bank, Netia, Nokia Siemens Networks, Oki Printing Solutions, Polska Przedsiębiorcza, SEB, Sikorsky Aircraft, Soudal, Standox.

Gala otwarcia nowej inwestycji Klient: ArcelorMittal Poland S.A. Rodzaj eventu: Konferencja prasowa i konferencja dla strategicznych klientów połączone z bankietem Kadra zarządzająca: Kreacja: Edyta Brykała, Maciej Sobkowiak. Realizacja: Katarzyna Boszko, Monika Zawada Cel: Świętowanie inauguracji marki ArcelorMittal Poland: organizacja konferencji prasowej oraz uroczystego lunchu wraz z koncertem; otwarcie nowej inwestycji – walcowni gorącej blach na terenie Huty ArcelorMittal w Krakowie Grupa docelowa: Management światowy ArcelorMittal, przedstawiciele korporacji stalowych z całego świata, przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Infrastruktury, dziennikarze Liczba gości: 1200 osób

Rodzaje zleceń

33% 21% 14% 14% 9% 6% 3%

68

Konferencje Gale i bankiety Imprezy plenerowe Roadshows Premiery produktów Stoiska targowe Eventy autorskie

Opis eventu To wyjątkowa realizacja pod wieloma względami: nietypowe miejsce, hala dawnej walcowni, wymagało dwutygodniowych montaży i specjalistycznych zabezpieczeń oraz wyłożenia 6500 m2 podłogi. Zastosowano bardzo bogate multimedia. Wyzwaniem był catering – serwowany (nie bufetowy) lunch dla 1200 osób. Wydarzenie uświetnił koncert Piotra Rubika z Orkiestrą, a gościem honorowym był Prezydent Lech Wałęsa. Na kilka godzin dawną halę produkcyjną zmieniliśmy w nowoczesną, galową salę z pełną infrastrukturą. Efekt zapierał dech w piersiach.

Klienci według branży

32% 25% 14% 11% 7% 4% 7%

IT/Telekomunikacja Finanse/Ubezpieczenia FMCG Motoryzacja Eventy autorskie Przemysł ciężki Inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

69


g r u p a

Dane Teleadresowe ul. Kondratowicza 50 03-642 Warszawa

Water Jet

REJS GDAŃSK – OSTRÓDA Klient: Warbud S.A. Rodzaj eventu: Wyprawa na skuterach wodnych i łodziach motorowych typu Rib Cel: Impreza integracyjna Grupa docelowa: Klienci Liczba gości: 30 osób

T 22 499 9040 | F 22 499 4915 E biuro@water-jet.com.pl I www.water-jet.com.pl

Dane osobowe Iwona Liwska i.liwska@water-jet.com.pl 665 993 993

Martyna Kruk m.kruk@water-jet.com.pl 695 222 555

Klienci Warbud, Henkel, Vistula&Wólczanka, Roche Polska, Nutricia Polska, HBO Polska, Nokia Siemens Network, McAfee, Halcrow Group, Good Idea, Tech Data, DLH Poland, Europapier-Impap, Deutsche Bank Polska, Coty Polska, Carslberg Polska, AIG Bank Polska, Akzo Nobel, CA IB Securities, Fiat Auto Polska, Duplo Polska, EFG Eurobank, Exatel, McCain Poland, Optimum Co., Lindt &Sprungli, Microsoft, Unilever, Reckitt Benckiser, L’Oreal, Vichy, Peugeot, Berlin Chemie.

Profil firmy Największa firma motorowodna w Polsce. Specjalizujemy się w realizacji eventów, szkoleń, akcji promocyjno-samplingowych z wykorzystaniem sportów motorowodnych. W ciągu kilku lat zorganizowaliśmy kilkaset imprez i akcji, na których całkowicie bezpiecznie bawiło się kilkadziesiąt tysięcy osób. Jako typowa firma wykonawcza preferujemy zlecenia od agencji i hoteli, jesteśmy zainteresowani tylko aktywną częścią eventu i realizujemy go z maksymalną jakością i starannością. Dysponujemy wysoko wykwalifikowanym personelem i nowoczesnym sprzętem: 40 najwyższej klasy skuterów wodnych, 15 najnowocześniejszych łodzi motorowych typu RIB z silnikami do 250 KM, luksusowe jachty motorowe, największa w Polsce łódź parasailingowa oraz pontony z silnikami elektrycznymi, kajaki i rowery oceaniczne. W 2006 r. otrzymaliśmy Certyfikat Jakości ISO 9001:2001. Misja firmy Sporty motorowodne są dla nas czymś więcej niż tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu – stanowią istotny czynnik samorealizacji. Wprowadzając w życie swoje pasje oraz zamiłowanie do sportów motorowodnych, chcemy podzielić się nimi z naszymi klientami. Nasze zaangażowanie w połączeniu z kadrą wyszkolonych instruktorów, sprzętem najnowszej generacji i certyfikowaną jakością usług to gwarancja udanego eventu i zadowolenia klientów. Oferowane usługi Organizacja wypraw, imprez stacjonarnych, szkoleń, pikników oraz akcji promocyjno-samplingowych z wykorzystaniem sportów motorowodnych.

EXTREME WEEKEND Klient: Projekt autorski Rodzaj eventu: Piknik Grupa docelowa: Celebryci, VIP-y Liczba gości: 1000 osób

Rodzaje zleceń

33% 48% 12% 7%

70

Opis eventu Dwudniowa wyprawa, w czasie której uczestnicy na skuterach wodnych i łodziach motorowych typu Rib przepłynęli przeszło 200-kilometrową, wyjątkowo urozmaiconą trasę z Gdańska do Ostródy. Piękne krajobrazy, urokliwe rzeki i jeziora, niezwykły cud techniki – Kanał Elbląski, szybkość i pęd wiatru – to była naprawdę wyjątkowa wyprawa. Trasa prowadziła Wisłą aż do ogromnej śluzy w Białej Górze o nietypowej konstrukcji czterech par wrót. Następnie goście płynęli Nogatem przez największy w Polsce teren depresji Żuławy Wiślane, by dotrzeć do potężnego zamku krzyżackiego w Malborku. Kolejnym etapem rejsu była urocza miejscowość Kadyny nad Zalewem Wiślanym, gdzie uczestnicy spędzili noc. Następnego dnia goście wyruszyli dalej do Ostródy, płynąc unikatową drogą wodną – Kanałem Elbląskim – gdzie mieli niezwykłą możliwość „pływania” po lądzie.

Wyprawy Imprezy stacjonarne Akcje promocyjno-samplingowe Pikniki

Opis eventu Prestiżowa impreza o charakterze zamkniętym, organizowana od 2004. Każdego roku swoją obecnością zaszczycają ją najbardziej popularni aktorzy, przedstawiciele świata biznesu i kultury, goście specjalni patronów medialnych, organizatorów i sponsorów. Scenariusz imprezy został precyzyjnie opracowany, tak by każdy mógł poznać smak adrenaliny i dobrze się bawić. W trakcie zabawy Goście mają do dyspozycji m.in. luksusowe łodzie i jachty motorowe, skutery wodne, quady, motocykle oraz samochody terenowe.

Klienci według branży

25% 9% 23% 24% 19%

FMCG Motoryzacja IT, Telekomunikacja Farmacja Finanse, Bankowość

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

71


Dane Teleadresowe ul. Orzechowa 23/1 50-540 Wrocław

Fama PR

DEKORAL FASHION SHOW BY EVA MINGE Klient: PPG Deco Polska Rodzaj eventu: Pokaz mody i premiera produktów klienta Kadra zarządzająca: Alicja Zakrzewska, Tomasz Góralski Cel: Wzmocnienie wizerunku marki Dekoral poprzez współpracę z Evą Minge, promocja nowej kolekcji farb, rozgłos medialny Grupa docelowa: Dziennikarze, kluczowi klienci firmy Liczba gości: ok. 1000 osób

T 71 792 1323 | F 71 792 1323 E biuro@famapr.pl I www.famapr.pl

Dane osobowe Alicja Zakrzewska Alicja@famapr.pl 71 792 1323

Klienci Toya Golf&Country Club Wrocław, Park Handlowy Bielany, Braas, Toyota Motor Poland, PPG Deco Polska, DHL Global Forwarding, Vorwerk Polska.

Profil firmy Agencja PR, eventowa.

Opis eventu 28 listopada 2008 r. w auli Politechniki Warszawskiej odbyła się prezentacja najnowszej kolekcji sukni Evy Minge. Scenografia sali opierała się na motywach weneckich i starorzymskich, multimediach oraz animatorach. Pokazowi towarzyszyły zabawne animacje z udziałem „VIP-ów” – Nerona, Ala Capone i ich świty. Sam pokaz uświetniły akrobacje, muzyka na żywo oraz filmy. W finałowej części pokazu nastąpiła prezentacja i ogłoszenie zwycięzców plebiscytu „Człowiek o kolorowym wnętrzu”. Po pokazie VIP-y i celebryci zostali przewiezieni limuzynami na after party w restauracji Rondo Royal. Event przyciągnął gwiazdy telewizyjne i filmowe, polityków i dziennikarzy branżowych. Agencja odpowiadała za całość wydarzenia oraz obsługę PR.

Misja firmy Pomagamy klientom budować trwałe relacje z kluczowymi grupami ich biznesowego otoczenia poprzez profesjonalne i atrakcyjne imprezy wizerunkowe oraz współpracę z mediami. Oferowane usługi Kreacja i realizacja wydarzeń firmowych – od pomysłu, poprzez dobór miejsc i wykonawców, produkcję BTL, wydawnictw, po zapewnienie profesjonalnej oprawy audio-wizualnej i PR po evencie; komunikacja z mediami; ambienty; wsparcie działań prosprzedażowych i wizerunkowych klienta. Wybrane programy autorskie: „Odyseja kosmiczna” Wirtualna podróż w kosmos pod własną banderą to idealna propozycja dla firm oferujących innowacyjne produkty lub usługi. Dzięki bogatej scenografii, kostiumom i nowoczesnym technikom audio-wizualnym już od progu wprowadzamy gości w rolę pasażerów niezwykłego rejsu. Zajmują się nimi żywe roboty pokładowe oraz wesoły personel, który podczas rejsu odkrywa niejeden talent. Każda z odwiedzanych planet wypełniona jest pokazami oddającymi jej niezwykły charakter. Pojemna formuła imprezy pozwala na nieprzerwaną zabawę przez 4-6 godzin.

FRENCH CONNECTIONS Klient: Carrefour Polska i Market Access Rodzaj eventu: Turniej i event golfowy, 2 imprezy tematyczne Kadra zarządzająca: Alicja Zakrzewska, Tomasz Góralski Cel: Integracja środowiska biznesowego obcokrajowców, wzmocnienie wizerunku marki Carrefour w środowisku biznesowym Grupa docelowa: Top management wraz z rodzinami Liczba gości: 180 osób

„Mix smaków” Idea imprezy opiera się na prostym stwierdzeniu, że każdemu rodzajowi emocji podświadomie nadajemy jakiś smak. Mówimy o „smaku zwycięstwa” i „smaku goryczy”, o „smaku szczęścia” i „smaku tajemnicy”. W zależności od potrzeb Klienta dobieramy smaki, ilustrując je muzyką, tańcem lub innym środkiem wyrazu. Przewodnikami po smakach są aktorzy (np. sympatyczne krasnale), którzy odkrywają świat w wielu odsłonach. Charakter imprezy doskonale pasuje na temat przewodni zarówno gali, jak i motyw imprezy integracyjnej.

Rodzaje zleceń

40% 50% 5% 5%

72

Eventy Public relations Wydawnictwa firmowe Copywriting

Opis eventu Tradycyjne 3 doroczne spotkanie French Connections 2008 odbyło się we Wrocławiu. Formuła eventu opiera się na turnieju golfowym i akademii golfa oraz 2 wieczorach tematycznych. Dla międzynarodowej grupy gości Agencja stworzyła m.in. scenariusz widowiska „Body Language”, w którym królował zrozumiały dla wszystkich język ciała – akrobacje, pantomima, scat i taniec, wspomagane przez efekty multimedialne i wspaniałą grę świateł i efektów scenicznych. Podczas drugiego „Wieczoru polsko-francuskiego” nastąpiło m.in. uhonorowanie zwycięzców turnieju golfowego. Agencja odpowiedzialna była m.in. za kreację scenariusza, koordynację eventów, logistykę (czarter samolotu, pole golfowe, hotel), BTL, organizację turnieju, obsługę VIP, PR.

Klienci według branży

40% Usługi 55% Handel 5% Produkcja

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

73


Dane Teleadresowe ul. Arkuszowa 140B 01-934 Warszawa T 22 713 8500 E feeria@feeria.pl I www.feeria.pl

Dane osobowe Kacper Wiśniewski k.wisniewski@feeria.pl 607 220 022 Danuta Sprudin feeria@feeria.pl 605 225 522

Klienci B/S/H, HBO, Renault, GM, Fundacja Niezapominajka, Grupa ING, NextiraOne, Renault F1 Team, Wedel, Peroni Nastro Azzurro, Camel Active, Ski Team, Rea Group, MetroGroup

Feeria Agencja Promocji & Public Relations

HBO Carnival Party Club Space Warszawa Klient: HBO Polska Rodzaj eventu: Impreza karnawałowa Cel: Promocja nowego serialu produkcji HBO „Czysta krew” Grupa docelowa: Dziennikarze, partnerzy, przyjaciele HBO Liczba gości: 250 Opis eventu Zabawy w karnawale nigdy za wiele. Wraz z HBO udało nam się zapełnić jeden z największych klubów w Warszawie po brzegi, mimo środka tygodnia. Wspólnie z ich partnerami, konkurencją, przyjaciółmi i celebrytami fetowaliśmy nadchodzącą premierę serialu „Czysta krew”, który w Stanach zdążył już zdobyć uznanie krytyków i setek tysięcy fanów. Tym razem postawiliśmy na scenografię wirtualną, którą jedynie podparliśmy tradycyjnymi elementami scenografii materialnej. Efekty okazały się naprawdę zdumiewające. Było klimatycznie, mrocznie, krwawo i elegancko…

Profil firmy Agencja Feeria istnieje od 1999 roku. Obszar naszych działań dotyczący początkowo event marketingu stopniowo poszerzyliśmy o działania typowo PR-owe oraz promocyjne. Dzisiaj stanowimy zgrany, doświadczony zespół, silny doświadczeniem, satysfakcją i zadowoleniem naszych Klientów, oraz kreatywnym, często niekonwencjonalnym podejściem do koncepcji marketingowo-promocyjnych. Misja firmy Robimy wszystko, by naszym Klientom dostarczać profesjonalne usługi na wszelkich poziomach działań marketingowych. Po analizie briefu Klienta, w efekcie pracy zespołowej, jesteśmy w stanie przedstawić kilka alternatywnych scenariuszy danego wydarzenia. Niejednokrotnie sugerujemy rozwiązania odważne, niekonwencjonalne, przełamujemy utarte schematy i stereotypy wychodzące poza ramy klasycznego event marketingu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i materiałów multimedialnych. Oferujemy pełną i precyzyjną dokumentację realizacji planowanego przedsięwzięcia, obejmującą zarówno całość pomysłu, jak i najdrobniejsze szczegóły realizacyjne. Oferowane usługi - organizacja eventów, targów, ekspozycji oraz organizacja nietypowych przedsięwzięć; - wystawiennictwo samochodów (usługi specjalistyczne z wykorzystaniem śmigłowców oraz urządzeń do wstawiania pojazdów w miejsca na pozór trudne do zaaranżowania logistycznie); - projekty oraz budowa scenografii, reżyseria wydarzeń, logistyka; - programy lojalnościowe; - incentives; - obsługa techniczna imprez; - zaplecze magazynowe i techniczne; - wypożyczanie sprzętu (m.in. nagłośnienie, oświetlenie); - produkcja materiałów (m.in. obrotnice, platformy i najazdy pod samochody, ekspozytury, standy, ścianki reklamowe).

Rodzaje zleceń

25% 20% 35% 20%

74

Produkcja Kreacja Realizacja Logistyka i magazynowanie

B/S/H Konferencja Nowości Mazurkas Conference Center Klient: B/S/H Sprzęt Gospodarstwa Domowego Rodzaj eventu: Konferencja Cel: Zaprezentowanie szerszej publiczności najnowszej linii AGD Boscha i Siemensa Grupa docelowa: Hurtownicy, przedstawiciele handlowi, pracownicy B/S/H Liczba gości: 150 Opis eventu Do każdego wydarzenia podchodzimy indywidualnie, nawet jeśli uczestniczymy w realizacji imprez cyklicznych i organizujemy je rokrocznie. Konferencja Nowości Boscha i Siemensa była tym razem nadzwyczaj wyjątkowa i wymagała nadzwyczaj wyjątkowej oprawy artystycznej. Dlatego też do współpracy zaprosiliśmy hipnotyzera Jurija Mokriszczewa, Teatr Ognia, oraz samą Marylę Rodowicz, dla której wybudowaliśmy potężną scenę w największej sali Mazurkas Conference Center. Całość imprezy poprowadził znany i lubiany duet Dorota Wellman & Marcin Prokop.

Klienci według branży

30% 20% 20% 5% 5% 5% 5% 5% 5%

Branża motoryzacyjna Branża AGD Entertainment Fundacje Branża budowlana Branża ubezpieczeniowa Usługi Wydawnictwa Inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

75


Chevrolet Spark Konwencja Dealerów Hotel OSSA

Peroni Pokaz Mody Polskich Projektantów

Klient: General Motors/Chevrolet Polska Rodzaj eventu: Konwencja Cel: Launch nowego modelu Chevrolet Spark Grupa docelowa: Dealerzy samochodowi Liczba gości: 150

Klient: Peroni Nastro Azzurro Rodzaj eventu: Pokaz mody Cel: Wprowadzenie na rynek polski nowej marki piwa Peroni Grupa docelowa: Dziennikarze, celebryci, trend setterzy, przechodnie z Nowego Światu Liczba gości: 2500

Opis eventu Okazja nie byle jaka – Chevrolet wypuścił nowego Sparka – samochód zaskakujący, świeży, nowoczesny w designie. Naszym zadaniem było go ładnie podać na tacy. W sposób niekonwencjonalny, żeby nie zanudzić, a podsycić zainteresowanie dealerów. Dlatego też wybudowaliśmy głęboką scenę, na której schowaliśmy Sparka za kurtyną. Do tego światła, dymy, lasery, obraz miasta nakładany techniką mapowania, mocna rytmiczna muzyka, iskry… i bach! Kurtyna opada, samochód powoli wyjeżdża na przód sceny, parkuje na obrotnicy, a ze środka wychodzi Patryk Mikiciuk, nasz przesympatyczny prowadzący. Całość dopełniała dwójka mimów fantastycznie ogrywająca zalety auta. Na deser Marcin Wyrostek ze swoim akordeonem.

Opis eventu Obecność marki Peroni w Polsce została zaakcentowana przez utalentowanych projektantów mody, którzy specjalnie na tę okazję stworzyli pierwszą, polską kolekcję marki Peroni i zaprezentowali ją podczas uroczystego pokazu na Nowym Świecie w Warszawie. Ekskluzywny pokaz skupił przedstawicieli świata mody, kultury i mediów. Show poprowadzili Beata Sadowska i Bartłomiej Wróblewski. Kolekcją zaprojektowała trójka polskich projektantów: Małgorzata Krzemień, Tomasz Ossoliński oraz Wojtek Dziedzic.

Renault Festiwal Gwiazd Międzyzdroje Klient: Renault Polska Rodzaj eventu: Festiwal – część obsługi sponsorskiej Cel: Promocja firmy Renault i wprowadzenie na rynek nowego modelu Avantime Grupa docelowa: Media, artyści, celebryci, uczestnicy Festiwalu Gwiazd Liczba gości: Całe Międzyzdroje + turyści

Renault Wystawa „Nasza Ziemia” w Pałacu Kultury i Nauki Klient: Renault Polska Rodzaj eventu: Wystawa Cel: Zaznaczenie proekologicznego podejścia marki Renault poprzez prezentację modelu spełniającego unijne dyrektywy w tym zakresie Grupa docelowa: Wszyscy odwiedzający wystawę w PKiN Liczba gości: Ekspozycja otwarta

Opis eventu Jak wprowadzić na rynek samochód w sposób, na który nikt nigdy wcześniej nie wpadł? Otóż proszę sobie wyobrazić lipcowy dzień, międzyzdrojską plażę oraz tłum ludzi zgromadzonych przy hotelu Amber Baltic podczas popularnego Festiwalu Gwiazd. Kto by pomyślał, że samochód spadnie nam z nieba? „Spadnie” oczywiście w przenośni, bo tu nie było miejsca na żadne niedociągnięcia. Zdjęcia mówią same za siebie. Do tego prezentacje modeli na molo, na dachu muzeum, na polu golfowym Amber Baltic, jazdy testowe, branding w całym mieście, namioty F1 i wiele innych atrakcji.

Opis eventu Niejednokrotnie podejmujemy się także udziału w cząstkowej realizacji większego, czy wręcz wielkiego wydarzenia. W tym przypadku wspieraliśmy scenograficznie Renault, dla którego wybudowaliśmy interaktywne stanowisko z projekcjami multimedialnymi, filmami, wielkoformatowym wydrukiem, a to wszystko podkreślone pixelowym światłem. Najnowsze osiągnięcia firmy Renault w zakresie ekologii można oglądać do września 2010 na dwóch piętrach PKiN. 76

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

77


Dane Teleadresowe al. Jana Pawła II 66/1 00-170 Warszawa

Fun Hunters Sp. z o.o.

T 22 887 1092 | F 22 831 3025 E funhunters@funhunters.pl I www.funhunters.pl

Dane osobowe Daniel Cysarz dcy@funhunters.pl 22 887 1092

Klienci 3M, Aco – Elementy Budowlane, Bank Millennium, Bauholding, Brown Forman, BPH Bank, BRE Bank, Camaieu, Caterpillar Financial, Columbus Polska, Cyfrowy Polsat, Danfoss, Danske Bank Polska, Danone, Deloitte, Deutsche Bank, Douglas, E-Card, EnergiaPro, Ericsson, Henkel, HRK S.A., Informedia, ING – Nationale Nederlanden Polska S.A., Kodak , Polska, Lear Corporation, Link4, Medicover, New Technology Poland, P4 / Play, PGNiG S.A., PricewaterhouseCoopers, PSE S.A., PZU S.A., Shell Gas, Sun Chemical, Tequila, Toyota Bielany, Unilever, Vector Software, Wienerberger, Whirlpool, Wolters Kluwer, AMIS, EUROHEAT, DeLaval, Safege, Valeo Services, Hewitt, Grupa TP, Telewizja Polsat, AVON, AIG PTE, PKN Orlen.

Profil firmy Jesteśmy firmą szkoleniową, przede wszystkim zajmujemy się organizacją projektów integracyjnych, które pozwalają uczestnikom oderwać się od codziennych zajęć, a w zależności od wybranej formuły – podróżować w czasie, realizować niebezpieczne misje czy wcielać w role na co dzień niedostępne. Naszym sztandarowym i unikalnym produktem są gry scenariuszowe, w których specjalizujemy się od chwili powstania firmy. Dominuje w nich wartka akcja, zaskakujące momenty zwrotne i głębokie przekonanie uczestników, że wszystko, co się dzieje, jest dziełem przypadku. Nasze projekty pozwalają na konsolidację zespołu, poprawiają komunikację i jakość pracy w grupach oraz dostarczają niezapomnianych, udokumentowanych wrażeń. Misja firmy Naszą misją i dewizą jest hasło „Bawiąc – Uczyć”. Staramy się przekonać uczestników, że forma zabawy sprzyja przyswajaniu wiedzy i nowych umiejętności, a nawet poważne szkolenia mogą odbywać się w plenerze.

„Egzorcysta” Klient: Bank Rodzaj eventu: Gra scenariuszowa Cel: Poprawa relacji w zespole, dobra zabawa, lepsze poznanie się pracowników Grupa docelowa: Dział administracji Liczba gości: 8 osób Opis eventu Tajemnicza postać, którą uczestnicy spotkali na początku swojej podróży, diametralnie zmieniła ich plany i założenia oraz bieg wydarzeń. Podczas wyprawy przez Warmię i Mazury, od klasztoru Kamedułów poprzez Stańczyki do Gołdapi, uczestnicy poszukiwali ukrytych rękopisów, kontaktowali się z dziwnymi osobnikami, rozwiązywali zagadki, odczytywali zaszyfrowane wiadomości i nocą skradali się przez las do sekretnego miejsca kultu. A po piętach deptała im szajka niebezpiecznych porywaczy oraz tajemniczy ksiądz, który zgubił teczkę z dokumentami.

Oferowane usługi Projekty integracyjne, takie jak gry scenariuszowe, podróże przygodowe, gry miejskie, gry kryminalne, akcje prospołeczne, integracja oparta o wartości i misję firmy, RPG terenowe. Nasze projekty trwają od kilku godzin do kilku dni, prowadzimy je na terenie całej Polski oraz za granicą.

Czyn społeczny

Rodzaje zleceń

48% 17% 9% 15% 7% 4%

78

Gry scenariuszowe Podróże przygodowe Gry miejskie Gry kryminalne Akcje prospołeczne RPG terenowe

Klient: Wydawnictwo międzynarodowe Rodzaj eventu: Akcja prospołeczna Cel: Pomoc dla Domu Dziecka w Otwocku Grupa docelowa: Pracownicy wszystkich działów Liczba gości: 500

Klienci według branży

40% 5% 30% 20% 5%

Finanse, doradztwo finansowe Doradztwo Produkcja i sprzedaż Usługi Media

Kreatorzy 2010

Opis eventu W tym projekcie wzięło udział blisko 500 osób z różnych stanowisk, które z poświęceniem budowały plac zabaw dla Domu Dziecka, zorganizowały turniej sportowy, Kreatorzy 2010

malowały ogrodzenie i bawiły się razem z dziećmi. Dla wszystkich były to niezapomniane wrażenia. My zadbaliśmy o odpowiedni sprzęt i atesty, firma zaś o entuzjastyczną „siłę roboczą”. Cel, którym było wsparcie placówki i zmotywowanie pracowników do działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością firmy, został w pełni osiągnięty ku zadowoleniu obu stron. Do dzisiaj pracownicy na własną rękę utrzymują kontakt z Domem Dziecka i z własnej inicjatywy wspierają dzieciaki. 79


Dane Teleadresowe ul. Bytkowska 1B 40-147 Katowice

Light&Sound

T 32 204 2506 E info@lightandsound.pl I www.lightandsound.pl

Dane osobowe Rafał Wacławek r.waclawek@lightandsound.pl 507 194 399

Klienci Polska Technika Górnicza, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A., Fundacja GODULA HOPE, INTER-CAR ZABRZE, RENAULT AUTO-ZIĘBA – Katowice, E.S.T., Centrum Handlowe REDUTA – Warszawa, Centrum Handlowe TARGÓWEK – Warszawa, Centrum Handlowe SILESIA CITY CENTER – Katowice, Centrum Handlowe PLEJADA – Bytom.

Profil firmy Obsługa oświetleniowa i dźwiękowa wszelkiego rodzaju imprez promocyjnych, konferencyjnych, artystycznych i okolicznościowych. Misja firmy Jesteśmy specjalistami od światła i dźwięku. Klientom oferujemy naszą pasję, wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności. Gwarantujemy profesjonalną obsługę, indywidualne i niestandardowe podejście do każdego zleconego nam zadania. Zapewniamy nowoczesny sprzęt najlepszych marek oraz obsługę doświadczonych pracowników technicznych i merytorycznych. Oferowane usługi W zakresie nagłośnienia i oświetlenia obsługa: - koncertów i wydarzeń artystycznych; - pokazów mody; - imprez firmowych, akcji promocyjnych; - spotkań okolicznościowych. Konsultacja i pomoc merytoryczna przy: - wyborze i przygotowaniu miejsca imprezy; - doborze muzyki; - oświetleniu obiektów architektonicznych; - nagłośnieniu obiektów o niesprzyjającej akustyce.

BreEvergreen

Rodzaje zleceń

30% 20% 10% 30% 10%

80

Koncerty Konferencje Imprezy okolicznościowe Imprezy promocyjne Inne

Klient: Concept House Rodzaj eventu: Spotkanie klientów z przedstawicielami banku Grupa docelowa: Właściciele dużych firm, menedżerowie Liczba gości: 300

Klienci według branży

30% 20% 15% 15% 5% 5% 10%

Przemysł Finanse Handel Usługi Media Non-profit Inne

Opis eventu Impreza odbyła się w hotelu Monopol w Katowicach. Była jedną z cyklu imprez organizowanych w całym kraju dla najważniejszych Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

klientów dużego banku oraz jego pracowników i kadry zarządzającej. Klient /Concept House/ zaproponował, aby klimat panujący w secesyjnym pomieszczeniu nawiązywał do lat 60. ubiegłego wieku. W tym celu na antresoli hotelu oraz szklanej konstrukcji rozwieszono ponad 30 fotogramów nawiązujących do tamtych czasów. Dopełnieniem był zespół grający utwory „Beatlesów” oraz dobrze przygotowany disc jockey. 81


Dane Teleadresowe Siedziba: ul. Opolska 88 47-100 Strzelce Opolskie T 77 463 8288 | F 77 463 8288

Biuro handlowe w Opolu: ul. Partyzancka 55 45-801 Opole I www.lizon.net.pl

Dane osobowe Janusz Lizoń biuro@lizon.net.pl 600 434 721 Zuzanna Wilde-Lizoń biuro@lizon.net.pl 603 570 668 Rafał Bogacz rafalb@lizon.net.pl 604 076 383 Michał Podmagórski michalp@lizon.net.pl 609 808 733

Klienci PEKAO SA, Panasonic, Biedronka, Danon, Koral, Skok Stefczyka, Kamis, Dell, Wella, Carlsberg, Bayer, Gerber, Casinos Poland, Sokołów, Orange, Citibank Handlowy, Wedel, Porsche, Audi , VW, Skoda, Cadubry Poland, Winterfresh, Matabo, Opole, Katowice, Jelenia Góra, Świnoujście, Kołobrzeg, Warszawa Bemowo, Gdańsk, Elbląg, Ełk, Ostrów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Szczecin, Gdynia.

LIZON

Technika Estradowa Janusz Lizoń Profil firmy Firma nasza zajmuje się kompleksową obsługą techniczną imprez masowych, eventowych oraz wszelkich wydarzeń kulturalnych. W ciągu 15 lat istnienia zdobyliśmy doświadczenie, realizując duże i małe imprezy na terenie kraju i Europy. Naszą wizytówką jest zaangażowanie oraz wszechstronność w realizacji zleconych przedsięwzięć. Dostarczamy zarówno profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie, estrady, agregaty prądotwórcze, ekrany LED, ekrany tradycyjne, pokazy pirotechniczne i laserowe, jak i gwiazdy z polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Rodzaj eventu: Szósta edycja największego halowego festiwalu reggae w Europie Kadra zarządzająca: Janusz Lizoń, Rafał Bogacz, Michał Podmagórski Grupa docelowa: Impreza biletowana, otwarta dla wszystkich Liczba gości: 10 000 osób Opis eventu Szósta już edycja One Love Sound Fest odbyła się we Wrocławiu 14 listopada 2009. Festiwal na przestrzeni pięciu lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie. Festiwal

odbywa się we wspaniałych, modernistycznych wnętrzach wrocławskiej Hali Ludowej (Hali Stulecia), która może pomieścić nawet 12 tysięcy osób. Profil artystyczny One Love Sound Fest zdecydowanie przełamuje panujące schematy festiwalowe. Na tegoroczny festiwal zaproszono wielu zagranicznych wykonawców, którzy do tej pory nie występowali w Polsce. Artyści ci zaprezentowali najświeższe, najbardziej ambitne i ekscytujące projekty z całego świata. Festiwalowa publiczność otrzymała zatem prawdziwą ucztę dźwięków reggae, roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music a także cyfrowych eksperymentów. One Love Sound Fest rozgrzał serca i nie pozwolił spokojnie usiedzieć w ten niezwykły, listopadowy wieczór.

Misja firmy Lizon Technika Estradowa dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym i doświadczeniem, aby z powodzeniem dostosować oferowane przez nas rozwiązania do indywidualnych potrzeb i charakteru organizowanej przez Państwa imprezy artystycznej. Naszą misją jest bezsprzeczne zadowolenie każdego klienta. Nasza wiedza i umiejętności w połączeniu z doświadczeniem są dla Państwa gwarancją zawsze udanej imprezy, a nasze starania doceniają artyści krajowi i zagraniczni. Oferowane usługi Od pomysłu do końcowej realizacji. Nasza firma oferuje szeroką gamę usług związaną z produkcją zarówno koncertów plenerowych, jak również eventów. Przy współpracy z nami otrzymują Państwo kompleksowe projekty programu odbywającego się eventu, a także projekty wizualne estrady. W naszych działaniach nie idziemy na kompromis, nie stosujemy półśrodków i niesprawdzonych rozwiązań, zawsze chcemy osiągnąć doskonały efekt, a specjalistyczny sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy, sceniczny oraz lata praktyki pozwoliły nam wypracować wysokie standardy w zakresie organizacji każdej imprezy: od małych kameralnych imprez po duże produkcje plenerowe. Nasza wiedza i umiejętności w połączeniu z doświadczeniem są dla Państwa gwarancją zawsze udanej imprezy, a nasze starania doceniają artyści krajowi i zagraniczni. Sylwester z gwiazdami w Katowicach Klient: Miasto Katowice oraz Telewizja Polska Rodzaj eventu: Otwarta impreza plenerowa w Katowicach pod Spodkiem Kadra zarządzająca: Janusz Lizoń, Rafał Bogacz, Michał Podmagórski Grupa docelowa: Impreza otwarta dla mieszkańców Śląska Liczba gości: ok. 15 000 osób Rodzaje zleceń

60% 20% 10% 10%

82

One Love Sound Fest 2009

Imprezy masowe Koncerty Gale Bankiety

Klienci według branży

Opis eventu Sylewster z gwiazdami pod katowickim Spodkiem był imprezą na świeżym powietrzu dla mieszkańców Śląska oraz Zagłębia organizowaną przez Telewizję Polską oraz Urząd Miasta Katowice. W trakcie koncertu wystąpiło wiele gwiazd z Polski oraz zagranicy.

60% Instytucje publiczne 20% Handel i usługi 20% Finanse i ubezpieczenia

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

83


Dane Teleadresowe ul. Królowej Marysieńki 94A 02-954 Warszawa T 501 199 027 E news@iluzjonista.pl I www.metamorphosis.pl

Dane osobowe Max Makowski max@iluzjonista.pl 501 199 027

Klienci Microsoft Polska, BP Polska, British American Tobaco, Casinos Poland, Ferrero Polska, Fortis Bank, Johnson & Johnson, Lexus Warszawa, Martini Bacardi, Polkomtel, SanofiSynthelabo, Schneider Electric, Star Alliance

Metamorphosis New Look On Magic

Profil firmy Jesteśmy jedyną w Polsce grupą iluzjonistów specjalizującą się w nowoczesnej sztuce iluzji określanej jako multimedia magic. Na rynku eventowym działamy od 1997 r. Jesteśmy koproducentami programu „52” w kanale MTV Polska. Sztuką iluzji zajmujemy się od 6. roku życia. Idąc z duchem czasu, odrzuciliśmy klasyczne smokingi i cylindry, a nasze pokazy cechuje żywiołowa muzyka i światło. Mamy za sobą ponad kilkaset występów dla firm i korporacji, agencji eventowych, reklamowych i Public Relations. Obecnie 99% naszych pokazów stanowią występy podczas wszelkiego rodzaju imprez firmowych i wydarzeń specjalnych. Misja firmy Chcemy zmienić postrzeganie iluzji w Polsce, kojarzonej do tej pory ze smokingami i papierowymi kwiatami. Prezentujemy połączenie iluzji z zaawansowanymi technikami multimedialnymi, rozrywkę na miarę XXI wieku. Oferowane usługi Multimedialne widowiska podczas wszelkiego rodzaju imprez firmowych, w których nacisk kładzie się na integrację, promocję produktów i nowoczesną rozrywkę.

„Star Night” Klient: Star Alliance (PLL LOT, Lufthansa, SAS, Swiss International Air Lines, United Airlines, The Airways International) Rodzaj eventu: Business event Kadra zarządzająca: Maksymilian Makowski, Robert Mróz Cel: Wzmocnienie komunikacji między pracownikami firmy i współpracującymi firmami Grupa docelowa: Zarząd i pracownicy firmy Liczba gości: 800 osób

Rodzaje zleceń

25% 25% 25% 25%

84

Event marketing Wprowadzenia produktów na rynek Wydarzenia specjalne Szkolenia i wyjazdy integracyjne

Opis eventu Grupa Metamorphosis odpowiedzialna była za oprawę artystyczno-techniczną imprezy. Począwszy od organizacji spektaklu Metamorphosis i koncertu zespołów Salty Orange Barrego Solone i Higher!L Hanny Bartosik, po oprawę techniczną, nagłośnienie i oświetlenie koncertowe, multimedia, oświetlenie architektoniczne sali, scenografię, przygotowanie scenariusza imprezy, koordynację i nadzór eventu.

Klienci według branży

30% 10% 10% 10% 15% 25%

Informatyka Farmacja Bankowość Ubezpieczenia i usługi finansowe Przemysł samochodowy Inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

85


Dane Teleadresowe ul. Lwowska 10/35 00-658 Warszawa T 22 425 3747 | F 22 622 9520 E info@newmusicart.pl I www.newmusicart.pl I www.creativemusic.pl

Dane osobowe Monika Zawisza monika@newmusicart.pl

Klienci Agencja New Music Art Production współpracuje stale z: - Instytucjami publicznymi, państwowymi i jednostkami samorządowymi. Warto tu wymienić Narodowe Centrum Kultury, Instytut Adama Mickiewicza, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, Urzędy Miast Torunia, Szczecina, Krakowa - Międzynarodowe instytucje kulturalne i ambasady, takie jak Ambasada Francji w Warszawie, Ambasada Serbii w Warszawie czy Instytut Francuski w Warszawie - Partnerami agencji są firmy, międzynarodowe korporacje i ogólnopolskie media. Były lub są to operator komórkowy firma Orange, Agora S.A., Wyborowa S.A., Red Bull Polska, Zibi Polska, Pepsico, Kampania Piwowarska, Altadis Polska, VF Polska, Gallaher Polska, Carlsberg, Edipresse Polska, Gruner+Jahr Polska, Grupa Żywiec, Coca-Cola Poland, LPP S.A., Valkea Media S.A.

New Music Art Production Profil firmy New Music Art Production jest agencją muzyczną, która od 1996 roku zajmuje się kreacją, produkcją i obsługą różnego typu wydarzeń muzycznych, w tym platform promocyjnych, imprez klubowych, koncertów i festiwali. W ciągu ośmiu lat wyprodukowaliśmy ponad 400 różnego typu wydarzeń. Każde realizowane przedsięwzięcie traktujemy w sposób szczególny, starając się zaspokajać gusty publiczności, potrzeby klientów i wewnętrzną pasję twórczą. Stawiamy na niekonwencjonalność i kreację. W dorobku firmy znajduje się produkcja ponad 300 imprez klubowych, w tym pierwszych w pełni profesjonalnych ogólnopolskich megatourów – Red Bull Clubbing Tour 1998 oraz G – Shock Sumer House 1999. W roku 2010 firma New Music Art ulega przekształceniu w spółkę z o.o., będzie funkcjonować pod nazwą: Creative Music Agency sp. z o.o. Personalnie będą współtworzyć te same osoby. Misja firmy Agencja została założona przez Monikę Zawiszę i Krzysztofa Bąka, którzy jako jej właściciele od lat czynnie uczestniczą w kreowaniu strony artystycznej rynku eventowego w Polsce. New Music Art zorganizowała w Polsce koncerty między innymi takich gwiazd jak: Nick Cave, Chris Botti, Grace Jones, Ive Mendes, Juliette Lewis, De Phazz, Fun Lovin’ Criminals, Gotan Project. W dorobku firmy znajduje się produkcja ponad 300 imprez klubowych, w tym pierwszych w pełni profesjonalnych ogólnopolskich megatourów – Red Bull Clubbing Tour 1998 oraz G – Shock Sumer House 1999. Oferowane usługi New Music Art sprowadza do Polski zespoły, solistów, a także vip-ów z całego świata. Na zlecenie klientów oraz na potrzeby autorskich projektów zaprasza do Polski zarówno muzyczne gwiazdy, jak i mainstreamowych artystów. Dzięki wieloletniej współpracy z zagranicznymi agentami i agencjami bookingowymi jesteśmy w stanie dotrzeć w bardzo krótkim czasie do każdego pożądanego artysty. Od niedawna firma zajmuje się sprowadzaniem do Polski najbardziej uznanych w świecie trenerów NLP i jest w tej dziedzinie prekursorem.

Rodzaje zleceń

50% 20% 10% 10% 10%

86

Projekty autorskie Booking artystów Pikniki firmowe Bankiety i gale Imprezy publiczne

CHRIS BOTTI POLAND TOUR 2009 – TRASA KONCERTOWA Klient: Projekt autorski Rodzaj eventu: Koncerty na żywo Kadra zarządzająca: Monika Zawisza i Krzysztof Bąk Cel: Wyprodukowanie w Polsce 5 samofinansujących się wydarzeń muzycznych. Koncertów z muzyką jazzową zrealizowanych na najwyższym poziomie artystyczno-technicznym. Cel drugi – promocja nowego wydawnictwa DVD artysty. Grupa docelowa: Miłośnicy jazzu, smooth jazzu, melomani, świadomie wybierający wydarzenia, w których uczestniczą, wykształceni mieszkańcy dużych miast, kadra menedżerska, politycy i artyści Liczba gości: 8000 osób Opis eventu Chris Botti, słynny amerykański trębacz smooth jazzowy, ulubieniec polskiej publiczności, wystąpi ł w Polsce w listopadzie 2009 roku na 5 koncertach zorganizowanych przez New Music Art Production pod wspólną nazwą CHRIS BOTTI POLAND TOUR 2009. Koncerty były elementem międzynarodowej kampanii promocyjnej nowego, specjalnego wydawnictwa artysty – płyty DVD pt. „Chris Botti Live in Boston”. Występy odbyły się w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu i Zabrzu. Artysta znany jest ze współpracy z wieloma artystami światowej klasy, do których należą między innymi Sting, Paul Simon czy Andrea Bocelli. Trasa koncertowa okazała się wielkim sukcesem i największym wydarzeniem koncertowym listopada 2009 roku w Polsce.

Klienci według branży

30% 25% 15% 10% 10% 10%

Branża medialna Instytucje publiczne Spożywcza Telekomunikacyjna Branża tytoniowa Odzieżowa

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

87


Dane Teleadresowe al. Niepodległości 124 02-577 Warszawa

Orchidea Group Sp. z o.o.

T 22 412 4686 | F 22 412 4687 E office@orchideagroup.pl I www.orchideagroup.pl

Dane osobowe Agnieszka Pałaszkiewicz a.palaszkiewicz@orchideagroup.pl 606 671 100 Bartek Lachowski b.lachowski@orchideagroup.pl 606 671 200

Klienci RWE Polska S.A., Bayer Schering Pharma Poland, MSD Polska Sp. z o.o., Generali Group, Bombardier, Audi Polska, Oriflame.

Profil firmy Orchidea Group Sp. z o.o. zajmuje się kompleksowym przygotowaniem i realizacją nieograniczonych w gamie i formie eventów, takich jak np.: kongresy, konferencje, gale, launche produktów, bale, bankiety, pikniki, szkolenia, team-building, targi, koncerty i wiele innych. Misja firmy Specjalizujemy się w kompleksowym przygotowaniu i realizacji akcji event marketingowych. Wielu robi to, co my, ale nikt nie robi tego tak, jak my, czyli: - BEZ PROCENTÓW prawdopodobnie jako jedyni nie pracujemy na procencie. Szanujemy swoją pracę, ale przede wszystkim pieniądze naszych klientów, dlatego nasze wynagrodzenie nie wzrasta wprost proporcjonalnie do budżetu eventu. - WG ROI prawdopodobnie jako pierwsi w Polsce pracujemy wg metodologii ROI, traktując każdy event jako dobrą inwestycję naszych klientów. - NA WYKRESIE GANTTA pracujemy w najnowocześniejszych standardach, a dzięki wykresom Gantta i przejrzystym raportom w każdej chwili nasi klienci mogą sprawdzić, na jakim etapie jest realizacja eventu. Oferowane usługi W ramach współpracy z nami oferujemy: 1. Kompleksowe przygotowanie i realizację akcji event marketingowych, polegających na: - wpisaniu realizowanych wydarzeń w strategię biznesową i marketingową; - metodologicznym przygotowaniu i realizacji zaplanowanych działań; - finalnej ocenie efektów zrealizowanych projektów dla celów strategii biznesowej klienta. 2. Przygotowanie i realizację eventów w nieograniczonej gamie typów, form i możliwości kreacyjnych w ścisłym związku z założeniami polityki wizerunkowej i marketingowej naszych klientów. Organizujemy: kongresy, konferencje, bale, launche produktów, gale, team-building, pikniki, szkolenia, targi, koncerty, imprezy masowe. 3. Doradztwo w zakresie budowania koncepcji i tworzenia rozwiązań eventowych w ścisłej synergii z elementami strategii wizerunkowej, reklamowej i marketingowej budowanej przez naszych klientów.

National Sales Force Meeting Klient: Bayer Schering Pharma Poland Rodzaj eventu: Konferencja połączona ze szkoleniem i integracją Cel: Podsumowanie i wsparcie działań sprzedażowych Grupa docelowa: Pracownicy Liczba gości: 260 Opis eventu 11-15.01.2010 Pięciodniowy kongres połączony z cyklem szkoleń zorganizowaliśmy w Zakopanem. 260 uczestników z całego kraju spotkało

White Sensation Party

Rodzaje zleceń

30% 20% 30% 20%

88

Konferencje i kongresy Imprezy integracyjne Imprezy specjalne Launche produktów

Klient: Generali Group Rodzaj eventu: Spotkanie noworoczne Cel: Spotkanie z partnerami biznesowymi Grupa docelowa: Partnerzy biznesowi Liczba gości: 140

Klienci według branży

25% 20% 20% 20% 15%

Energetyka Farmaceutyka FMCG Finanse i ubezpieczenia Motoryzacja

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

się w zimowej stolicy Polski, by wziąć udział w dorocznej konferencji oraz warsztatach szkoleniowych. Na dzień po głównej konferencji przygotowaliśmy aktywności sportowe, korespondujące z hasłem imprezy „Bayer Kingom of Snow”: zawody narciarskie, a dla niejeżdżących Zimowy Park Rozrywki, w którym dostępne były takie atrakcje jak np. snow tubing, snow zorbing, jazda samochodami terenowymi, szkolenie lawinowe. Jeden z wieczorów był poświęcony na uroczystą kolację, która odbyła się w zaaranżowanej przez nas grocie lodowej. Orchidea Group była odpowiedzialna na kreacje i kompleksową realizację całego wydarzenia.

Opis eventu 14.01.2010 Pierwsze White Sensation Party odbyło się w Nowym Yorku w latach 80. Szybko jednak stało się coroczną tradycją i ważnym wydarzeniem towarzyskim w największych miastach świata. Specjalnie dla Gości Generali Group przenieśliśmy tę tradycję do Warszawy, gdzie w Hotelu Sheraton zorganizowaliśmy noworoczną imprezę. Goście, ubrani w stroje z przewagą białego koloru, bawili się pośród białych dekoracji. 89


Dane Teleadresowe ul. Kolejowa 20C/4 62-070 Dopiewo

PRimavera PR&Events

T 61 852 3729 | F 61 852 3729 I www.primaverapr.pl

Dane osobowe Monika Krusiewicz info@primaverapr.pl 692 448 687

Klienci Klientami PRiamvera PR&Events są klienci z różnych branż, szczególnie takie, które działają ze strategią społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), m.in. Avaya Poland, Mazda Polska, Urząd Dzielnicy Warszawa – Wola.

Profil firmy Firma PRimavera PR&Events specjalizuje się w organizacji „ekologicznych wydarzeń”, takich jak: imprezy integracyjne, motywacyjne, promocyjne, konferencje, targi czy szkolenia, zgodnych z ochroną środowiska, społeczną odpowiedzialnością biznesu (Corporate Social Responsibility, CSR) oraz opartych na wolontariacie pracowniczym. Oprócz eventów zajmuje się działaniami Public Relations, kreując wizerunek firm jako przyjaznych środowisku naturalnemu oraz działających zgodnie ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Misja firmy Misją firmy jest kształtowanie świadomości dotyczącej dbałości o środowisko naturalne, troska o zdrowie i harmonię ze swoim wewnętrznym JA. Oferowane usługi Organizacja: - spotkań dla klientów i parterów handlowych; - imprez integracyjnych i wyjazdów motywacyjnych; - wielkich otwarć, imprez okolicznościowych; - prezentacji nowych produktów i usług; - pikników i imprez plenerowych; - gali, balów czy bankietów; - konferencji, kongresów, targów lub szkoleń.

Avaya Green Forum

Dodatkowo: - kreowanie wizerunku firm; - przygotowanie zaproszeń, gadżetów i innych materiałów promocyjnych.

Rodzaje zleceń

70% 20% 5% 5%

90

Imprezy integracyjne Konferencje, szkolenia PR Pikniki firmowe

Opis eventu PRimvera PR&Events zorganizowała green event dla firmy Avaya Poland. Dwudniowe spotkanie pod nazwą Avaya Green Forum odbyło się w dniach 25-26 września 2008 r. w czterogwiazdkowym hotelu Windsor w Jachrance. Uczestnikami byli klienci oraz partnerzy biznesowi firmy Avaya. Łącznie 130 osób. Wydarzenie zostało zorganizowane w taki sposób, aby podkreślić proekologiczne działania Avaya. Oprócz części merytorycznej, podczas której przedstawiciele Avaya i partnerzy konferencji prezentowali rozwiązania zgodne z ochroną środowiska, odbyła się część integracyjna, również w klimacie ekologicznym. Największą atrakcją wieczoru okazał się występ zespołu Republika Czadu oraz poprowadzone przez lidera zespołu warsztaty muzyczne.

Klienci według branży

30% 20% 10% 10% 20% 10%

Klient: Avaya Poland Rodzaj eventu: Dwudniowa konferencja połączona z wieczorną galą Cel:  Zaprezentowanie klientom  najnowszych, ekologicznych rozwiązań Avaya Poland oraz integracja i dobra zabawa uczestników   Grupa docelowa: Kluczowi klienci Avaya Poland Liczba gości: 130 osób

Nowe technologie Motoryzacyjna Farmaceutyczna Telekomunikacja FMCG Samorządy

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

91


Dane Teleadresowe ul. Powstańców Śląskich 56C 53-333 Wrocław T 71 369 9860 | F 71 369 9870 E rockhouse@rockhouse.pl I www.rockhouse.pl

Dane osobowe Maciej Durczak durczak@rockhouse.pl 602 240 548 Andrzej „Dyzio” Król dyzio@rockhouse.pl 602 605 503 Łukasz Ratajczak lukasz@rockhouse.pl 606 798 083 Magdalena Misiarz magda@rockhouse.pl 606 798 080

Klienci Carlsberg Polska, Telekomunikacja Polska S.A., Grupa Żywiec, Suchan, Gant, TVP S.A., Polsat, TVN, G+J Gruner+Jahr Polska, Orange, urzędy miast, urzędy gmin.

Rock House Entertainment Profil firmy Rock House Entertainment działa nieprzerwanie od 1995 roku. W ciągu 15 lat aktywnej działalności firma zasłynęła z wylansowania kilku największych gwiazd polskiego rynku muzycznego, a także z kompleksowej obsługi koncertowej i promocyjnej. Aktualnie pod skrzydłami Rock House znajdują się tacy wykonawcy, jak: ŁZY, ANIA WYSZKONI, VIDEO, KASIA WILK, PLATEAU, a także konferansjerzy: SKIBA, KOŃJO i DAREK MACIBOREK. Spod szyldu Rock House wywodzą się tacy artyści polskiej sceny muzycznej, jak: Ich Troje, Doda, Big Cyc, Sumptuastic, Czarno-Czarni, Blenders. Jednocześnie ściśle współpracujemy z całą czołówką gwiazd polskiej sceny muzycznej. Misja firmy Podstawowym nurtem działalności Rock House jest kompleksowy management artystów. Ponadto specjalizujemy się w kompleksowej produkcji i organizacji imprez plenerowych, tras koncertowych w Polsce i za granicą, eventów promocyjnych, widowisk telewizyjnych, dni miast czy firmowych bankietów. Zajmujemy się też kompleksową realizacją wydawnictw płytowych. W ciągu ostatnich dwóch lat firma rozwinęła także dział publishingu, czyli zarządzania prawami autorskimi do utworów muzycznych. Oferowane usługi - management i kompleksowa promocja artystów; - impresariat; - wydawnictwo płytowe; - produkcja muzyczna; - produkcja teledysków; - publishing; - organizacja tras koncertowych; - organizacja eventów i bankietów; - kompleksowa obsługa techniczna, wizualna i pirotechniczna imprez.

„Przystań na Bosmana” Klient: Carlsberg Rodzaj eventu: Cykl imprez plenerowych Kadra zarządzająca: Rock House Entertainment Cel: Promocja marki, wzmacnianie wizerunku marki i emocjonalnej więzi z klientem, utrwalenie wizerunku marki jako produktu wspierającego region i jego mieszkańców Grupa docelowa: Mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego w wieku 18+ Liczba gości: 5-20 tys./impreza

„Biesiada u Piasta” Klient: Carlsberg Rodzaj eventu: Cykl imprez plenerowych Kadra zarządzająca: Rock House Entertainment Cel: Promocja marki, wzmacnianie wizerunku marki i emocjonalnej więzi z klientem, utrwalenie wizerunku marki jako produktu wspierającego region i jego mieszkańców Grupa docelowa: Mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego w wieku 18+ Liczba gości: 5-20 tys./impreza Opis eventu „Biesiada u Piasta” to cykl imprez, które odbyły się w miesiącach lipiec - sierpień 2005 na terenie województw dolnośląskiego oraz wielkopolskiego. Trasa objęła swoim zasięgiem 9 miejscowości w południowo-zachodniej części Polski. Na zakończenie każdej z imprez wystąpiły największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej - zespoły: BUDKA SUFLERA, KRZYSZTOF KRAWCZYK, ŁZY, VIRGIN, STACHURSKY, PAPA DANCE, MANDARYNA oraz IN-GRID. Całość poprowadził Igor Nurczyński z Radia ESKA. Każda z Biesiad obfitowała również w liczne atrakcje dla dzieci: dmuchane zjeżdżalnie, kolejka, malowanie twarzy. Również na dorosłych czekały liczne konkursy i zabawy.

Rodzaje zleceń

60% 20% 10% 10%

92

Opis eventu „Przystań na Bosmana” to cykl imprez, które odbyły się w letnich miesiącach w roku 2004 i 2005 na terenie województw zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. Każdego roku trasa obejmowała swoim zasięgiem 10 miejscowości w północno-zachodniej części Polski. Na zakończenie każdej z imprez występowały największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Poniżej artyści, goszczący na imprezach w poszczególnych latach: 2005 – Przystań na Bosmana 2005: BUDKA SUFLERA, MARYLA RODOWICZ, KOMBII, VIRGIN, STACHURSKY, PAPA DANCE, MANDARYNA, BARTEK WRONA oraz kabarety: KOŃ POLSKI, GRZEGORZ HALAMA, MADE IN CHINA. 2004 – Przystań na Bosmana 2004: ŁZY, ICH TROJE.

Koncerty gwiazd Dni miast Produkcje teledysków Eventy firmowe

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

93


Dane Teleadresowe ul. Grażyny 13 02-548 Warszawa T 22 845 2692 | F 22 440 8462 E sssp@sssp.pl I www.sssp.pl

Dane osobowe Maciej Grabowski boss@sssp.pl

Klienci Mieliśmy zaszczyt pracować m.in. dla: Master Foods Polska, Unilever Polska, GlaxoSmithKline, Delecta-Rieber Foods, KOTANYI Polonia, HENKEL, Zeneca Polska, Z.T. Kruszwica, Dresdner Bank, Cadbury Wedel, Dębica, Gorenje, Red Bull, Vision International, Teatr Narodowy, Forever Living Products, PLIVA, TEVA, Torfarm, LEK Polska, Ratiopharm, CANAL+, SKOK, ING, PURATOS i wielu innych...

Sales Support System Polska

- pełne rozpoznanie i wykorzystanie wszystkich możliwości wybranej lokalizacji;

- „hospitality desk” – recepcję zapewniającą gościom pełną, aktualną informacje i pomoc; - wyposażenie sal w najnowocześniejszy (własny) sprzęt konferencyjny z pełną obsługą; - atrakcje dla gości – często mające dodatkowy wymiar integracji i szkolenia (team building); - produkcję wszystkich niezbędnych materiałów (filmy, dźwięki, poligrafia i inne…).

Profil firmy Firma Sales Support Systems Polska działa na rynku polskim od 15 lat – jest doświadczoną firmą wyspecjalizowaną w szeroko rozumianej organizacji imprez, dostawach sprzętu projekcyjnego, nagłośniającego oraz produkcji materiałów multimedialnych. Firma działa w oparciu o wyłącznie polski kapitał. Wieloletnia obecność na rynku oraz uznanie wielu firm i instytucji publicznych gwarantują pewność i wysoki poziom oferowanych przez nas usług. Misja firmy Nasza oferta skierowana jest do Klientów o każdej wielkości – skali działania. Jesteśmy elastyczni, staramy się doradzić i pomóc w minimalizowaniu kosztów stosownie do rzeczywistych potrzeb – z zachowaniem najwyższej jakości. Naszą dewizą jest: „Zorganizujemy KAŻDĄ imprezę za KAŻDE pieniądze…”. Oferowane usługi Pierwszą z naszych specjalności jest kompleksowa organizacja imprez: konferencji, szkoleń, spotkań z partnerami handlowymi, a także imprez rekreacyjnych, incentives, festynów i pikników, zajęć integracyjnych (team-building) oraz wydarzeniowych promocji sprzedaży. Mamy znakomite kontakty (i rabaty!) w wielu hotelach, obiektach, własny sprzęt i fachowców do realizacji nawet bardzo złożonych zleceń. Organizacja imprez to nie tylko wynajęcie obiektu/sali, zaproszenie gości, ale przede wszystkim całe zaplecze logistyczne i techniczne: sprzęt, profesjonalna obsługa i materiały. Drugą nasza specjalnością jest wykonywanie – produkcja materiałów oraz realizacja złożonych widowisk multimedialnych. Produkujemy: filmy promocyjne (o firmie, produkcie), filmy motywacyjne i okolicznościowe, animacje 3D, prezentacje i widowiska multimedialne tzn. zawierające filmy, animacje, dźwięk do zastosowań konferencyjnych, targowych, wystawienniczych – wszelkiego typu imprez oraz jako multimedialne materiały ofertowe. Trzecią specjalnością jest udostępnianie (wynajem) naszym Klientom sprzętu, w tym nietypowego, rzadko dostępnego (wraz z profesjonalną obsługą). DYSPONUJEMY sprzętem własnym, dostępnym na każde żądanie (projektory, ekrany, teleściany, monitory plazmowe i LCD, nagłośnienie, oświetlenie, elektronika specjalistyczna – szczegółowy wykaz na naszej stronie WWW) oraz własnymi środkami transportu (3 samochody ciężarowe i 6 osobowych) łącznie sprzętem o wartości ponad 900 tys. zł.

Rodzaje zleceń

65% Kompleksowa organizacja zleceń 20% Wynajem sprzętu multimedialnego 15% Inne

94

Opis eventu „To była świetna impreza”. Nie raz mieliśmy okazję usłyszeć to od naszego Klienta. Ale by to usłyszeć, przy dużych, złożonych imprezach zazwyczaj musieliśmy wykorzystać całą naszą wiedzę i doświadczenie, aby przygotować i zrealizować:

Klienci według branży

60% Firmy farmaceutyczne 40% Inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

95


Dane Teleadresowe ul. Miłkowskiego 3/602 30-349 Kraków

Top Events

T 12 263 2980 | F 12 263 2980 I www.top-events.pl

Dane osobowe Katarzyna Major k.major@top-events.pl 604 285 462 Dorota Cedrowska d.cedrowska@top-events.pl 505 029 486

Klienci ABG S.A., Abbott Laboratories Poland, Areva, Avans International Sp. z o.o., Berlin Chemie Menarini Polska, CWS-Boco Polska, B/S/H/, Centralwings, Citi Bank, Elli Lilly Polska, Era, Farmacol, Farum, Gazeta Bankowa, GE, General Motors Poland, IKEA, Jysk, Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o., Mundipharma, Partner AGD RTV, Profi S.A., RWE Stoen, Sanofi Aventis, Schering Polska, Stalobrex, Vinicjo Pajaro, Zanam Legmet

Profil firmy TOP EVENTS jest odrębnym działem ogólnopolskiej agencji BTL – Top Promotion. Firmę tworzą specjaliści z zakresu marketingu, PR oraz organizacji eventów. Posiadamy dedykowane ekipy techniczne, podwykonawców, własną bogatą bazę animatorów oraz hostess. Misja firmy Podstawową zasadą, która przyświeca naszym działaniom – jest hasło: Indywidualnie i nieszablonowo. Oznacza to, że nie posiadamy gotowych scenariuszy, ale każdorazowo przygotowujemy szczegółowy program każdego eventu. Punktem wyjścia są dla nas zawsze wymagania i cele naszych Klientów, które traktujemy priorytetowo. Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem każdego wydarzenia. Oferowane usługi Kreujemy i realizujemy: I. Eventy korporacyjne: - konferencje, kongresy, seminaria; - spotkania biznesowe; - wyjazdy: motywacyjne, integracyjne, szkoleniowe; II. Eventy specjalne: - bankiety, gale, jubileusze; - pikniki, imprezy plenerowe; - pokazy mody; - imprezy dla dzieci ; - koncerty; - team building; - wydarzenia specjalne – otwarcia nowych miejsc;

Rodzaje zleceń

40% 10% 20% 5% 4% 1% 5% 5% 10%

96

Konferencje Imprezy integracyjne i motywacyjne Bankiety, bale, jubileusze Pikniki, imprezy plenerowe Team building Pokazy mody Wydarzenia specjalne, wielkie otwarcia Prezentacje nowych produktów Organizacje targów

III. Eventy promocyjne: - premiery produktów, marek, firm; - prezentacje produktów, eventy wprowadzające produkty na rynek; - targi; - wystawiennictwo targowe. CHRISTMAS PARTY DLA KLIENTÓW FLOTOWYCH FIRMY GENERAL MOTORS POLAND Klient: General Motors Poland Rodzaj eventu: Gala Kadra zarządzająca: Dorota Cedrowska Event Project Coordinator Cel: Spotkanie świąteczne połączone z premierą nowego modelu samochodu Grupa docelowa: Klienci flotowi firmy General Motors Poland Liczba gości: 200 osób Opis eventu Christmas Party dla klientów flotowych General Motors Poland. Spotkanie świąteczne z premierą nowego modelu samochodu odbyło się w hotelu Hilton. Wieczór prowadziła Agata Młynarska, Kabaret Moralnego Niepokoju dostarczył zaproszonym niezapomnianych wrażeń, a na zakończenie wystąpiła Natalia Kukulska. Agencja odpowiadała za organizację całości spotkania. Oprócz standardowych działań, jak opracowanie koncepcji, scenariusza czy booking artystów, specjalnie na potrzeby tego wieczoru nagrano wywiady z klientami GM, wśród których znaleźli się ludzie ze świata mediów i show-biznesu. Całość zmontowano w dynamiczny obraz. Równie niestandardową realizacją był autorski quiz w wykonaniu KMN. Nie zabrakło wyzwań technicznych, jak wprowadzenie dźwigiem na pierwsze piętro hotelu sześciu samochodów. Świąteczny program zachwycił Gości, a całości dopełniła specjalnie zaprojektowana scenografia oparta na panelach diodowych.

Klienci według branży

50% 2% 5% 3% 2% 20% 3% 5% 10%

Farmacja Motoryzacja Bankowość Finanse IT AGD RTV Energetyka Przemysł ciężki Inne

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

97


Dane Teleadresowe ul. Gizów 6 01-249 Warszawa

Unicorn Group

T 22 314 4460 | F 22 314 4470 I www.unicorngroup.com.pl

Dane osobowe Unicorn Stage: Tomasz Radko tom@unicorngroup.com.pl Unicorn Comm: Agnieszka Krzysztoń agnieszka@unicorngroup.com.pl Unicorn Adds: Katarzyna Jędrasik kasia@unicorngroup.com.pl

Klienci NIVEA Polska, Reckitt Benckiser, Credit Suisse, Sandoz Polska, Polpharma, Murator, Wydawnictwo Berlitz, Krüger Polska, Fundacja NAVIGARE Mateusza Kusznierewicza, DiM’84 Dom i Miasto, Ajinomoto Polska, Euromark Polska, Euler Hermes, IMPAQ , Siemens, Stołeczna Estrada, Toyota Wiśniewski, Perfetti Van Melle Polska, Brown Forman Polska, Ozone Laboratories Polska, Grodziskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa, Summit Motors Poland, PKP Przewozy Regionalne, Schneider Electric Polska, PKN Orlen, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Lexus Warszawa-Wola.

98

Profil firmy Agencja Unicorn Group realizuje usługi z zakresu reklamy, public relations oraz organizacji wydarzeń i imprez. Każdy z podmiotów wchodzących w jej skład prowadzi wyspecjalizowaną działalność. Ich suma stanowi o wszechstronności i dużych możliwościach grupy. Unicorn Stage to dział odpowiedzialny za technikę estradową, organizację imprez masowych, konferencji, szkoleń i seminariów, imprez integracyjnych. Unicorn Comm zajmuje się opracowywaniem strategii komunikacji, kampanii public relations, organizacją konferencji prasowych i wydarzeń okolicznościowych, marketingiem sportowym. Oferuje stałą opiekę PR oraz kompleksowy event PR. Unicorn Adds to doświadczony zespół grafików, copywriterów, operatorów i specjalistów ds. produkcji. Zakres działalności działu to kampanie reklamowe, identyfikacja wizualna, promocje konsumenckie, grafika komputerowa 3D, serwisy internetowe i kampanie on-line, prezentacje multimedialne, produkcje outdoorowe, gadżety reklamowe, poligrafia, realizacja video. Dzięki wyspecjalizowanemu zespołowi oraz własnemu zapleczu technicznemu agencja Unicorn Group zapewnia kompleksową obsługę eventów, począwszy od koncepcji, na realizacji skończywszy. Siłą agencji jest realizacja usług głównie w oparciu o specjalistyczne uprawnienia i zasoby własne, pozwalające na przyjazne podejście do budżetu klienta przy zachowaniu najwyższej jakości usług. Oferowane usługi Unicorn Stage Zakres działalności: technika estradowa, organizacja imprez masowych, konferencji, szkoleń i seminariów, imprezy integracyjne. MULTIMEDIALNY SPEKTAKL DLA DZIECI

Unicorn Comm Zakres działalności: strategie komunikacji, kampanie public relations, stała opieka PR, organizacja konferencji prasowych i wydarzeń okolicznościowych, event PR, marketing sportowy.

Klient: XXI Festiwal Szanty we Wrocławiu Rodzaj eventu: Koncert rodzinny Grupa docelowa: Rodziny z dziećmi Liczba gości: do 2000

Unicorn Adds Zakres działalności: kampanie reklamowe, identyfikacja wizualna, promocje konsumenckie, grafika komputerowa 3D, serwisy internetowe i kampanie on-line, prezentacje multimedialne, produkcje outdoorowe, gadżety reklamowe, poligrafia, realizacje video.

Kreatorzy 2010

Opis eventu Unicorn Group cyklicznie produkuje widowiskowe spektakle dla dzieci. Najnowsze przedstawienie, pt. „Trójząb Neptuna, czyli Wisłą do Gdańska”, w którym występuje zespół Zejman & Garkumpel, łączy w sobie elementy edukacyjne i rozrywkowe. Młoda publiczność pozostaje w stałej interakcji z zespołem, zapoznając się poprzez zabawę z polskimi legendami, geografią oraz historią Polski. Agencja odpowiadała za reżyserię, scenografię oraz kostiumy. Ponadto koordynowała współpracę z tancerzami, odpowiadała za reżyserię świateł, animacje oraz rejestrację audio i video (HD). Koncertowi towarzyszyła realizacja na żywo. Kreatorzy 2010

99


REGATY Klient: Polpharma Rodzaj eventu: Event integracyjny Uczestnicy: Kadra zarządzająca Liczba gości: 30 Opis eventu Unicorn Group to firma z dużym doświadczeniem w organizacji imprez odbywających się na wodzie. Od 2007 r. jest koordynatorem partnerskiego programu dla najmłodszych żeglarzy – NIVEA Błękitne Żagle. Dla firmy Polpharma zorganizowane zostały regaty integracyjne. Program eventu zakładał podział 30-osobowej grupy na załogi, biorące udział w rywalizacji na łódkach klasy OMEGA. Na łodziach obecni byli doświadczeni sternicy. Żeglarstwo regatowe wpływa integrująco na zespół, który musi współpracować i współdziałać w niecodziennych warunkach, jednocześnie wzmacniając zaufanie członków załogi do siebie. Agencja zapewniła, w oparciu o zasoby własne, komisję regatową, komisję techniczną oznaczenie trasy oraz kamizelki ratunkowe. Ponadto zagwarantowała zabezpieczenie ratownicze na wodzie i lądzie.

CHOINKA NA POKŁADZIE Klient: Fundacja NAVIGARE Mateusza Kusznierewicza Grupa docelowa: Znani polscy sportowcy, środowisko żeglarskie Cel: Przedstawienie założeń i celów Fundacji NAVIGARE Mateusza Kusznierewicza Liczba gości: 500 Opis eventu Do zadań agencji należało opracowanie koncepcji, przygotowanie scenariusza oraz realizacja całości wydarzenia. Dział PR agencji odpowiadał za strategię komunikacji i działań promocyjnych. Patronat medialny nad imprezą objął: „Przegląd Sportowy”,

100

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

miesięcznik „Żagle” i „Radio PiN”. Na realizację techniczną złożyło się nagłośnienie, w tym realizacja koncertu na żywo; oświetlenie estradowe – iluminacja architektoniczna obiektu; wizualizacje oraz konstrukcja sceny. Po stronie Unicorn Group leżało przygotowanie części artystycznej wydarzenia, której główną atrakcją było zaśpiewanie przez polskich olimpijczyków kolęd z akompaniamentem na żywo zespołu muzycznego z towarzyszeniem chóru. Agencja odpowiedzialna była za dobór repertuaru, aranżacje muzyczne, koordynację i przeprowadzenie prób wszystkich wykonawców. Ponadto, ze względu na rodzinny charakter imprezy, zapewniono atrakcje dla dzieci. Catering, obsługa, zakontraktowanie sali oraz prowadzącego również należało do zadań Unicorn Group.

101


25-LECIE FIRMY DiM’84 Dom i Miasto Klient: DiM’84 Dom i Miasto Grupa docelowa: Pracownicy, klienci, osoby opiniotwórcze Liczba gości: 150 Opis eventu Po stronie agencji leżała kompleksowa realizacja techniczna eventu. Impreza odbyła się w nowo wybudowanym, czteropiętrowym obiekcie, należącym do klienta. Do zadań agencji należało zapewnienie całkowitego oświetlenia budynku, gdyż ze względu na stan inwestycji nie posiadał oświetlenia własnego. Oświetlenie estradowe osób przemawiających na imprezie i światła efektowe stworzyły bardzo ciekawą scenografię, zgodną z kodem kolorystycznym klienta. Do iluminacji wykorzystane zostały reflektory światła stałego żarowego, reflektory typy LED oraz inteligentne urządzenia oświetlenia efektowego, typu głowy SPOT i WASH. Światła te były wykorzystane do aranżacji świetlnej wnętrz budynku, dużych powierzchni ścian oraz stropów efektami „pływającej wody”. W odpowiedni sposób podświetlone zostały stoły cateringowe oraz bary, tworzące ekskluzywną aranżację wnętrza. Obiekt stwarza wyjątkowo atrakcyjne możliwości zastosowania oświetlaczy architektonicznych, dzięki szklanej elewacji. Do iluminacji zewnętrznej obiektu wykorzystane zostały oświetlacze dużej mocy o szerokim kącie rozsyłu światła i możliwości sterowania kolorystyką, tworząc niecodzienne widowisko. Zapewniono profesjonalny zestaw nagłaśniający w całym obiekcie wraz z realizacją akustyczną, w zakres której weszła realizacja dźwięku na żywo. System dźwiękowy został połączony z systemem wizyjnym, z którego wyprowadzony został dźwięk z filmów odtwarzanych w trakcie wydarzenia. Obowiązkiem agencji było przygotowanie wizualizacji oraz animacji, zapewnienie media serwera, osprzętu oraz urządzeń do wyświetlania tychże wizualizacji na terenie całego obiektu. Ponadto zapewnione zostały serwis fotograficzny oraz dokumentacja video wraz z profesjonalnym montażem, efektami specjalnymi i animacjami. 102

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

103


Dane Teleadresowe ul. Piotrkowska 175 90-447 Łódź T 42 630 0304 | F 42 630 0355 E incentive@visatravel.com.pl I www.visatravel.com.pl

Dane osobowe Ilona Weber ilona@visatravel.com.pl Ida Kaliszewska incentive@visatravel.com.pl

Klienci Firmy z całej Polski reprezentujące różne branże m.in.: chemiczną, finansową, farmaceutyczną, spożywczą. Wśród klientów Visa Travel Incentive & Corporate znajdują się: Bank Pekao SA, Pioneer Pekao TFI S.A., L’Oreal, TUnŻ WARTA, Grupa Atlas, Philips Lighting, Kamis Przyprawy S.A., IBM.

Visa Travel Incentive & Corporate Profil firmy Visa Travel Incentive & Corporate działa od 1995 roku w obszarze szeroko pojętej turystyki biznesowej. Jesteśmy organizatorem konferencji, wyjazdów na targi i kongresy. Szczególne miejsce wśród organizowanych przez nasze biuro imprez zajmują wyjazdy motywacyjne, nawet do najdalszych zakątków świata oraz wydarzenia specjalne, kształtujące wizerunek firmy. Wieloletnie doświadczenie, programy dostosowane do potrzeb Klienta oraz niezwykła dbałość o najdrobniejsze szczegóły gwarantują wysoką jakość usług i wspomnienia na długo pozostające w pamięci.

WYJAZD NA MALTE Rodzaj eventu: Wyjazd nagrodowy Cel: Większa motywacja do współpracy, wysiłku i zaangażowania w cele firmy Grupa docelowa: Pracownicy firmy Liczba gości: 43 osób Opis eventu W pokojach pięciogwiazdkowego hotelu, jednego z nielicznych na Malcie dysponującego własną piaszczystą plażą, uczestnicy znaleźli miły prezent powitalny, będący zapowiedzią tego,

Misja firmy Realizacja autorskich pomysłów oraz czerpanie z potrzeb i wizji naszych Klientów. Tworzenie trwałej i dobrej współpracy przy realizacji niebanalnych projektów, które osiągną zakładane cele: motywacji, wzrostu lojalności, zaangażowania w sukces firmy, wytworzenia pozytywnych emocji… Wprowadzenie programów połączonych z charytatywną działalnością społeczną. Tworzenie i utrzymywanie stałych relacji z partnerami na całym świecie. Oferowane usługi - kompleksowa obsługa klientów biznesowych i korporacyjnych w zakresie wyjazdów incentive; - wyjazdy integracyjne typu team-building; - obsługa szkoleń, konferencji, kongresów; - wyjazdy na targi i wystawy różnych branż; - ekskluzywne wyjazdy dla VIP-ów; - wyjazdy na prestiżowe wydarzenia kulturalne i sportowe.

WYJAZD DO BRAZYLII Rodzaj eventu: Incentive – wyjazd motywacyjny Cel: Identyfikacja z firmą, zwiększenie lojalności, utrwalenie i wzmocnienie więzi z klientami Grupa docelowa: Współpracujące z firmą podmioty gospodarcze – najlepsi klienci Liczba gości: 300 osób Opis eventu Uczestnicy zostali zakwaterowani w 5-gwiadkowym hotelu przy słynnej plaży Copacabana. W 9-dniowym programie znalazło

Rodzaje zleceń

60% 20% 10% 10%

104

co miało się wydarzyć w ciągu najbliższych dni. Trwający 4 dni wyjazd obfitował w niespodzianki i nieoczekiwane zwroty akcji, żeby wspomnieć chociażby niezwykłe zwiedzanie stolicy wyspy, w czasie którego podzieleni na grupy uczestnicy przeobrazili się w członków ekip filmowych, czy wyprawę samochodami terenowymi na wyspie Gozo, gdzie samodzielne kierowanie pojazdami w obowiązującym ruchu lewostronnym stanowiło nie lada wyzwanie. Zwieńczeniem pobytu w tym uroczym zakątku Europy była uroczysta kolacja w wynajętym na wyłączność grupy pałacu, podczas której odbyło się wręczenie nagród oraz projekcja filmów powstałych w plenerach Valetty.

Wyjazdy nagrodowe Obsługa szkoleń, konferencji Wyjazdy integracyjne Pozostałe, w tym wyjazdy dla VIPów

się mnóstwo atrakcji: wyprawa jeepami pozwalająca poznać najbardziej tajemnicze zakątki miasta, rejs na wyspę tropikalną, który próbowali zakłócić piraci, czy przelot specjalnie dla grupy wyczarterowanym samolotem do Iguazzu, gdzie uczestnicy wzięli udział w pozostającym na długo w pamięci naturalnym spektaklu w wykonaniu milionów metrów sześciennych wody i stanęli oko w oko z żywiołem, płynąc motorówkami pod jedną z kaskad zaliczanego do najpiękniejszych na świecie wodospadów. Kulminacyjnym punktem odbywającej się na Urca Hill kolacji galowej był inauguracyjny pokaz nowego spotu reklamowego firmy oraz prezentacja strojów karnawałowych i brazylijskiego folkloru. Na zakończenie wszyscy doskonale bawili się przy żywiołowej sambie.

Klienci według branży

70% Wyjazdy dla branż finansowej, farmaceutycznej, chemicznej i budowlanej 30% Pozostałe branże

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

105


Dane Teleadresowe Agencja ul. Chmielna 35/6 00-021 Warszawa

World Media

T 22 827 2930 | F 22 827 2930 E biuro@worldmedia.pl I www.worldmedia.pl

Drukarnia World Media ul. Witosa 13 | 96-520 Iłów T 24 277 4515 | F 24 277 4137 E bok@worldmedia.pl

Dane osobowe Dominika Świętek

Profil firmy Agencja eventowo-reklamowa, drukarnia. Nasza główna specjalizacja to eventy. Misja firmy Dbamy o zadowolenie naszych Klientów poprzez kompleksowe świadczenie usług o najwyższej jakości. Zapewniamy naszym Klientom pełną satysfakcję, realizując przesłanie: Zbudujemy Twój sukces.

Biesiady Kasztelańskie Klient: Carlsberg Polska Rodzaj eventu: Impreza otwarta, plenerowa Kadra zarządzająca: Dyrektor operacyjny – Błażej Gajowniczek Cel: Budowanie lojalności marki Grupa docelowa: od 18. do 50. roku życia Liczba gości: 10 000 – 15 000 widzów

Oferowane usługi Event marketing, organizacja i obsługa imprez, produkcja TV, pełna obsługa poligraficzna, wynajem urządzeń infrastruktury imprezowej.

Opis eventu Całościowa produkcja wydarzenia. Główne zadania agencji to przede wszystkim rozplanowanie grafiku imprez na dany sezon (coroczna trasa), dobór artystów supportujących i gwiazd oraz prowadzących. Przeprowadzenie całościowej dokumentacji imprezy zgodnie z ustawą o imprezach masowych. Realizacja sceno techniki, zaplecza cateringowego i sanitarnego imprezy plenerowej.

Klienci Carlsberg Polska, Metro Group Asset Management Polska, Avans International, Polkomtel S.A., Alwil S.A., PEPSI Americas, Widzew S.A., PZ Kosz, Telewizja Polsat SA, Polsat Cyfrowy, FM Logistic, Mary Kay, Sybil Maximus Sp. z o.o., urzędy miast. Świąteczna Gala Plusa Klient: Polkomtel S.A. Rodzaj eventu: Impreza zamknięta, biznesowa Kadra zarządzająca: Event manager – Krzysztof Świętek Cel: Uhonorowanie strategicznych klientów sieci Plus Liczba gości: 300 osób

Rodzaje zleceń

40% 20% 20% 20%

106

Organizacja imprez na zlecenie Event marketing Poligrafia/Agencja reklamowa Wynajem sprzętu

Klienci według branży

60% FMCG: Carlsberg Polska, PEPSI Americas, Sybil Maximus Sp. z o.o. 20% Handel i usługi: Metro Group Asset Management Polska, Avans International, FM Logistic 6% Instytucje i organy administracji państwowej/ związki sportowe: urzędy miast, PZ Kosz, Widzew S.A. 6% Telekomunikacja: Telewizja Polsat SA, Polsat Cyfrowy, Polkomtel S.A. 4% Produkcja: Anwil S.A., Mary Kay 4% Inne

Kreatorzy 2010

Opis eventu Całościowa produkcja wydarzenia. Zadania agencji w tym projekcie to m.in.: - przygotowanie i realizacja unikalnej, pełnej i gwarantującej osiągnięcie celu koncepcji scenariusza i konwencji Gali; - przygotowanie atrakcyjnej części artystycznej; - wykorzystanie różnorodnych form przekazu i materiałów wizualizacyjnych do przeprowadzenia akcji i aranżacji scenografii; - przygotowanie produkcja upominku dla gości; - zapewnienie i przygotowanie miejsca imprezy; - zabezpieczenie medyczne; - zagwarantowanie obsługi imprezy (hostessy).

Kreatorzy 2010

107


Dane Teleadresowe ul. Agrestowa 16 65-780 Zielona Góra

„Zamki Polskie”

T 68 323 2750 E catering@zamkipolskie.pl I www.zamkipolskie.pl

Dane osobowe Łukasz Łukaszewski 692 880 929

Katarzyna Dobromilska 781 168 398

Klienci Wszystkie branże

Profil firmy Nasza firma działa na polskim rynku od 10 lat i jest spełnieniem naszych marzeń o połączeniu rzeczywistości z historią. Zawsze pasjonowały nas minione czasy, zamki, warownie, pałace i dwory. Atmosfera, która panuje w ich sędziwych murach, przywodzi na myśl czasy, gdy takie wartości jak miłość, honor i ojczyzna miały zupełnie inny wymiar. To właśnie wiekowe twierdze, romantyczne scenerie i niezwykłe legendy zrodziły pomysł stworzenia firmy, która będzie organizować oryginalne imprezy z ciekawym scenariuszem, specyficznym klimatem, pysznym jedzeniem i profesjonalnie przygotowaną obsługą. Dziś rozwój naszej firmy przerósł nasze początkowe oczekiwania. Bogata i wciąż poszerzana oferta zawiera już 62 scenariusze tematyczne pozwalające na zrealizowanie praktycznie każdego rodzaju imprezy. Nasze doświadczenie zapewni powodzenie każdej imprezy firmowej, szkolenia, bankietu, konferencji, bajkowego ślubu, wesela, I Komunii, balu, koncertu, eventu, spotkania biznesowego, kongresu, uczty czy pikniku. Posiadamy również specjalną ofertę dla VIP-ów, imprezy artystyczne z udziałem gwiazd i imprezy rekreacyjne. Organizujemy również wszelkiego typu imprezy masowe do 3000 osób na terenie całego kraju. Różnorodność naszych propozycji powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych klientów, a nasze wyśmienite potrawy przeniosą Państwa podniebienia w najodleglejsze zakątki świata. Nasze zaplecze logistyczne perfekcyjnie zaplanuje transport i nocleg gości, zaprojektujemy dla Państwa zaproszenia, upominki, zbudujemy niesamowitą scenografię, pokazy świetlne, a nawet skoczymy z Państwa gośćmi na spadochronie, mówiąc krótko – zrobimy wszystko, abyście zapamiętali naszą imprezę na zawsze.

„STARA BAŚŃ, CZYLI KIEDY SŁOŃCE BYŁO BOGIEM” Klient: Rockwool Polska Sp. z o. o. Rodzaj eventu: Piknik rodzinny Cel: Umocnienie więzi pracowniczych Liczba gości: 1400 osób

Misja firmy Specjalizacja w imprezach tematycznych. Motto firmy: „Stylowy catering z klasą”.

Opis eventu Miejsce eventu zostało idealnie dostosowane do tematyki: ogromny, częściowo zalesiony teren nad pięknym jeziorem. Dzięki obsłudze przebranej w stroje z IX wieku oraz scenariuszowi imprezy udało nam się przenieść gości do nadgoplańskiego kraju, w którym sprawuje rządy krwawy książę Popiel. Dla dorosłych były walki piastowskich wojów, mnóstwo ciekawych konkurencji oraz muzyka i potrawy z epoki. Nad dziećmi w niemałej liczbie sztuk 400 pieczę sprawowały czarownice: Jarucha i Dziwa. Nad całością imprezy czuwał ogromny posąg Światowida.

Oferowane usługi Konferencje i szkolenia, bankiety i przyjęcia, imprezy tematyczne, imprezy okolicznościowe (wesela, komunie, chrzciny), imprezy plenerowe (paintball, quady, miniżużel, szkoły przetrwania), integracyjne wyjazdy zagraniczne, promocja nowych modeli samochodów, imprezy dla dzieci, organizacja cateringu na wystawach i targach branżowych.

Rodzaje zleceń

40% Imprezy tematyczne 60% Pozostałe

108

Klienci według branży

60% Firmy z branży budowlanej, producenci maszyn i urządzeń 30% Przemysł motoryzacyjny, elektryczny i mechaniczny 10% Przemysł precyzyjny, transport

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

109


Index firm 0-9

A

E

365

Acora Events

ACTIGRA Group

ul. Żytnia 16 m. 48 01-014 Warszawa T 22 403 6969 | F 22 402 1231 E planeta@planeta365.pl I www.planeta365.pl

ul. Strelinga 27/29 pok. 807 90-212 Łódź T 42 209 1809 | F 42 209 4903 E biuro@acora.pl I www.acora.pl

Zobacz s. 20

Zobacz s. 22

Ctarget.pl – Agencja Eventowa ul. Romanowskiego 44C/5 81-185 Gdynia T 58 665 9047 E ctarget@ctarget.pl I www.ctarget.pl

El Padre

Entertainment Group

ESPRIT Kompleksowa Organizacja Konferencji i Imprez Rozrywkowych

ul. Balicka 100 30-149 Kraków T 12 626 1935/36 I www.actigra.pl

„Afera” Event & Conference Agency ul. Bałtycka 136 11-041 Olsztyn T 89 523 7343 | F 89 523 7343 I www.agencja-afera.pl

ul. Wróbla 31 02-736 Warszawa T 22 549 7900 | F 22 549 7901 E kontakt@elpadre.pl I www.elpadre.pl

ul. Królowej Marysieńki 94A 02-954 Warszawa T 22 663 8011 | F 22 499 4649 E biuro@entertainment.pl I www.entertainment.pl

ul. Kartuska 345/38 80-125 Gdańsk T 601 303 340 I www.esprit-konferencje.pl

Zobacz s. 24

Zobacz s. 26

Zobacz s. 44

Zobacz s. 46

Zobacz s. 48

Zobacz s. 50

EVENT? Agencja Promocji Alexandra ul. Bytkowska 1B 40-147 Katowice T 32 789 9282 | F 32 750 0774 I www.alexandra.com.pl

Andersland

ART Andrzej Kowalik

ATMA Sp. z o.o.

Eventage

Guzowy Piec 17 11-036 Gietrzwałd T 89 513 1218 E info@andersland.pl I www.andersland.pl

ul. Sojowa 28C/3 81-589 Gdynia T 58 629 7744 | F 58 629 7770 E kowalik@artkowalik.pl I www.artkowalik.pl

Zobacz s. 28

Zobacz s. 30

Zobacz s. 32

ul. Kuropatwy 26 02-892 Warszawa T 18 449 1333 | F 18 449 1384 E eventy@atma.com.pl E koncerty@atma.com.pl I www.atma.com.pl Zobacz s. 34

B

Zobacz s. 52

Zobacz s. 54

Zobacz s. 56

Adventure in Poland

Zobacz s. 62

ul. Bytkowska 1B 40-147 Katowice T 32 789 9280 | F 32 750 0774 I www.eventconcept.pl

C

Bar4Rent Bar Catering & More ul. Królowej Marysieńki 94A 02-954 Warszawa T 516 020 927 E kontakt@bar4rent.pl I www.bar4rent.pl

BOOM Bardzo Oryginalna Oferta Marketingowa ul. Zielna 39, 11 p. 00-108 Warszawa T 22 654 4205 | F 22 654 6622 E boom@boom.com.pl I www.boom.com.pl

Concept House

CP-time Special Events

Active Team Building

ul. Kopernika 11/8 00–359 Warszawa T 22 826 6686 | F 22 826 7081 I www.concepthouse.com.pl

ul. Pełczyńskiego 19 lok. 18 01-471 Warszawa T 22 381 2333 | T 693 885 550 E cp-time@cp-time.com I www.cp-time.com

ul. Kondratowicza 50 03-642 Warszawa T 691 026 026 | F 22 499 4915 E biuro@activeteambuilding.pl I www.activeteambuilding.pl

Ad Astra Executive Charter ul. Romana Popiołka 16 01-496 Warszawa T 22 861 5160 | F 22 861 5004 E booking@aam.com.pl I www.aam.com.pl

Zobacz s. 36

Zobacz s. 38

Zobacz s. 40

Zobacz s. 42

Zobacz s. 58

Zobacz s. 60

110

KREATORZY

Event Concept

ul. Żytnia 16, lok. 48 01-014 Warszawa T 22 408 0045 | F 22 402 1231 E office@eventage.pl I www.eventage.pl

Event & Travel Adventure ul. Odrzańska 76 41-902 Bytom T 32 748 3494 | F 32 748 3494 E biuro@evtrad.pl I www.evtrad.pl

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

ul. Kondratowicza 50 03-642 Warszawa T 665 993 993 | F 22 499 4915 E office@adventureinpoland.com I www.adventureinpoland.com

111


P

R

S

T

Rock House Entertainment ul. Powstańców Śląskich 56C 53-333 Wrocław T 71 369 9860 | F 71 369 9870 E rockhouse@rockhouse.pl I www.rockhouse.pl

Sales Support System Polska ul. Grażyny 13 02-548 Warszawa T 22 845 2692 | F 22 440 8462 E sssp@sssp.pl I www.sssp.pl

Top Events

D&M Adventure

Mega Event

Sound of Music

Water Jet

PRimavera PR&Events

ul. Menueta 26 02-827 Warszawa T 22 423 2525 I www.dimadventure.pl

ul. Przewodowa 38F 04-874 Warszawa T 785 222 555 E biuro@mega-event.pl I www.mega-event.pl

ul. Menueta 26 02-827 Warszawa T 22 323 6350 | F 22 435 7573 I www.som.pl

ul. Kondratowicza 50 03-642 Warszawa T 22 499 9040 | F 22 499 4915 E biuro@water-jet.com.pl I www.water-jet.com.pl

Dąbrówka, ul. Kolejowa 20C/4 62-070 Dopiewo T 61 852 3729 | F 61 852 3729 I www.primaverapr.pl

Zobacz s. 64

Zobacz s. 66

Zobacz s. 68

Zobacz s. 70

Zobacz s. 90

Zobacz s. 92

Zobacz s. 94

Zobacz s. 96

L

U

V

W

Z

Visa Travel Incentive & Corporate ul. Piotrkowska 175 90-447 Łódź T 42 630 0304 | F 42 630 0355 E incentive@visatravel.com.pl I www.visatravel.com.pl

World Media

„Zamki Polskie”

ul. Chmielna 35/6 00-021 Warszawa T 22 827 2930 | F 22 827 2930 E biuro@worldmedia.pl I www.worldmedia.pl

ul. Agrestowa 16 65-780 Zielona Góra T 68 323 2750 E catering@zamkipolskie.pl I www.zamkipolskie.pl

Zobacz s. 104

Zobacz s. 106

Zobacz s. 108

F

Fama PR

Fun Hunters Sp. z o.o.

Light&Sound

Unicorn Group

ul. Orzechowa 23/1 50-540 Wrocław T 71 792 1323 | F 71 792 1323 E biuro@famapr.pl I www.famapr.pl

Feeria Agencja Promocji & Public Relations ul. Arkuszowa 140B 01-934 Warszawa T 22 713 8500 E feeria@feeria.pl I www.feeria.pl

al. Jana Pawła II 66/1 00-170 Warszawa T 22 887 1092 | F 22 831 3025 E funhunters@funhunters.pl I www.funhunters.pl

ul. Bytkowska 1B 40-147 Katowice T 32 204 2506 E info@lightandsound.pl I www.lightandsound.pl

ul. Gizów 6 01-249 Warszawa T 22 314 4460 | F 22 314 4470 I www.unicorngroup.com.pl

Zobacz s. 72

Zobacz s. 74

Zobacz s. 78

Zobacz s. 80

Zobacz s. 98

M

N

O

Metamorphosis New Look On Magic ul. Królowej Marysieńki 94A 02-954 Warszawa T 501 199 027 E news@iluzjonista.pl I www.metamorphosis.pl

New Music Art Production ul. Lwowska 10/35 00-658 Warszawa T 22 425 3747 | F 22 622 9520 E info@newmusicart.pl I www.newmusicart.pl

Orchidea Group Sp. z o.o. al. Niepodległości 124 02-577 Warszawa T 22 412 4686 | F 22 412 4687 E office@orchideagroup.pl I www.orchideagroup.pl

Zobacz s. 84

Zobacz s. 86

Zobacz s. 88

ul. Miłkowskiego 3/602 30-349 Kraków T 12 263 2980 | F 12 263 2980 I www.top-events.pl

Najciekawsze miejsca eventowe w Polsce

LIZON Technika Estradowa Janusz Lizoń

ul. Opolska 88 47-100 Strzelce Opolskie T 77 463 8288 | F 77 463 8288 I www.lizon.net.pl Zobacz s. 82

112

Kreatorzy 2010

www.lokacje.pl Kreatorzy 2010

113


Spis alfabetyczny 365 Acora Events ACTIGRA Group „Afera” Event & Conference Agency Agencja Promocji Alexandra Andersland ART Andrzej Kowalik ATMA Sp. z o.o. Bar4Rent bar catering & more BOOM Bardzo Oryginalna Oferta Marketingowa Concept House CP-Time Special Events Ctarget.pl – Agencja Eventowa El Padre Entertainment Group ESPRIT Kompleksowa Organizacja Konferencji i Imprez Rozrywkowych Eventage Event & Travel Adventure Event Concept Active Team Building Ad Astra Executive Charter

114

Adventure in Poland D&M Adventure Mega Event Sound of Music Water Jet Fama PR Feeria Agencja Promocji & Public Relations Fun Hunters Sp. z o.o. Light&Sound LIZON Technika Estradowa Janusz Lizoń Metamorphosis New Look On Magic New Music Art Production Orchidea Group Sp. z o.o. PRimavera PR&Events Rock House Entertainment Sales Support System Polska Top Events Unicorn Group Visa Travel Incentive & Corporate World Media „Zamki Polskie”

20 22 24 26 28 30 32 34 36 38 40 42 44 46 48 50 52 54 56 58 60

Kreatorzy 2010

Kreatorzy 2010

62 64 66 68 70 72 74 78 80 82 84 86 88 90 92 94 96 98 104 106 108

115


116

Kreatorzy 2010

Kreatorzy  
Kreatorzy  

Kreatorzy to katalog dla poszukujących dobrego partnera przy organizacji eventu. 50 prezentacji agencji eventowych dokładnie opisujących i o...

Advertisement