Page 1

NAWOZY & DODATKI


Na czym polega oryginalny system nawożenia ADA? Wszystkie nasze nawozy i dodatki zostały opracowane w oparciu o rzeczywiste doświadczenia w hodowli roślin akwariowych. Dzięki temu mogliśmy opracować maksymalnie efektywną metodykę nawożenia i dobrać najbardziej potrzebne dodatki ADA.

Dowodem prawidłowego nawożenia są zdrowo rosnące rośliny.


Metoda nawożenia przynosząca radość z hodowli roślin i jednocześnie spełniająca Twoje wszystkie oczekiwania.

Zawartość morskiej

Wygodny dozownik.

wody głębinowej.

Nawozy ADA są zamknięte

Odsolona woda

w butelkach z precyzyjnym

głębinowa zawiera

dozownikiem.

rozmaite minerały potrzebne roślinom.

Szeroki asortyment

Zabawa związana

nawozów i dodatków.

z podawaniem nawozu.

Płynne dodatki

Możesz sprawić,

i nawozy różnego

że codziennie nawożenie

rodzaju pokrywają

będzie nie tylko obowiązkiem

wszystkie specyficzne

ale też odrobiną radości.

wymagania roślin wodnych.


Metoda STEP zapewniająca dostatek składników śladowych w idealnych ilościach. W miarę upływu czasu środowisko w akwarium zmienia się. Kolejne oryginalne nawozy ADA z serii STEP są dostosowane do tych zmian.

2 miesiące po założeniu akwarium.

4 miesiące po założeniu akwarium.

Rok po założeniu akwarium.

Rośliny są już dobrze ukorzenione i rozpoczynają szybki wzrost. W tym czasie konieczne jest regularnie podawanie odpowiednio zbilansowanych mikroelementów.

Wzrost roślin osiąga swój szczytowy moment. W tym momencie łatwo o niedobór żelaza objawiający się blednięciem liści.

Następuje utlenianie i zakwaszanie środowiska w akwarium. Wzrost roślin stabilizuje się. W tym okresie potrzebują mikroelementów wraz z dodatkową dawką potasu.


Najważniejsze jest dawkowanie potasu i dobrze zbilansowanych mikroelementów.

Zawiera kombinację mikroelementów wspierającą wzrost i ukorzenianie świeżo posadzonych roślin.

Do 3 miesięcy od obsadzenia

Mikroelementy i żelazo są uzupełnione dodatkowym potasem. Nawóz wspiera spowolniony wskutek upływu czasu wzrost roślin wodnych.

Po roku od obsadzenia Zestaw mikroelementów z dodatkową zawartością żelaza. Zapobiega utracie kolorów przez rośliny wodne.

Od 3 miesięcy do roku

Wskazówka

Codzienna dawka potasu. Potas stymuluje fotosyntezę. Brighty K należy podawać wraz z serią STEP.


Nawozy i dodatki dla każdego rodzaju środowiska w akwarium. W specyficznych warunkach występujących przykładowo w akwarium gęsto obsadzonym szybko rosnącymi łodygowcami lub w bardzo dojrzałym zbiorniku z cieniolubnymi kryptokorynami, mogą wystąpić niedobory azotu i fosforu.

Dla roślin światłolubnych.

Dla roślin cienia.

Green Brighty SPECIAL Lights

Green Brighty SPECIAL Shade

Wspiera rozwój szybkorosnących roślin takich jak Riccia, Glossostigma, Hemianthus i większość łodygowców. Zawiera azot i fosfor, których może zabraknąć w akwarium z takimi gatunkami.

Przeznaczony dla dojrzałych akwariów gęsto obsadzonych roślinami cienia np. Cryptocoryne Microsorium, Bolbitis. Zawiera potas a także azot i fosfor.


Różne dodatki dla różnych potrzeb. Istnienie akwarium wiąże się z kolejnymi etapami i zadaniami takimi jak zaszczepienie systemu filtracyjnego, usunięcie nadmiaru glonów czy przycinanie roślin. Dla każdej z tych sytuacji opracowano odpowiedni suplement.

Green Bacter Stymuluje rozwój mikroorganizmów. Podawany w początkowym okresie po założeniu pomaga w rozwoju flory bakteryjnej w świeżym akwarium.

Phyton Git zabija glony Dobrze się sprawdza do usuwania glonów rosnących na dekoracjach i liściach gatunku Anubias oraz cyjanobakterii. Przed użyciem należy uważnie zapoznać się z instrukcją.

ECA zawiera składniki wybarwiające rośliny Duża zawartość żelaza pozwala na uzyskanie lepszego wybarwienia, szczególnie czerwonych, roślin.

Green Gain podawany po przycince Zawiera hormony roślinne. Podawany po przycięciu przyspiesza wypuszczanie nowych łodyg i zagęszczanie roślin wodnych.


Poszczególne dodatki są dostępne na każdym etapie życia akwarium od założenia aż do ukończenia aranżacji. Aby utrzymać zdrową aranżację należy codziennie nawozić rośliny. Poniżej przykład prawidłowego prowadzenia zbiornika.

Kilka dni po założeniu akwarium.

Green Bacter Wspiera namnażanie mikroorganizmów.

Po 1-2 miesiącach

Brighty K i Green Brighty STEP 1 Stymulują szybki wzrost roślin wodnych.


W pogotowiu

Phyton Git Przyda się w razie wystąpienia problemu z glonami lub zakażeniami bakteryjnymi.

ECA Żelazo pomoże lepiej wybarwić rośliny.

Po przycince roślin

Green Gain Wspiera rośliny w zagęszczaniu i wypuszczaniu świeżych liści.

Po 3 miesiącach

Brighty K i Green Brighty STEP 2 Pozwalają na uzyskanie pięknego wybarwienia roślin.


Łatwe w użyciu nawozy spełniające szereg podstawowych potrzeb. Nawozy z serii Do!Aqua zostały zaprojektowane dla początkujących. Nawożenie polega na podawaniu tego co potrzeba bez głębokiej wiedzy. Koszt nawożenia również nie jest wysoki. Ochrona skóry i łusek ryb. Usunięcie chloru po podmianie wody.

Nawozy Do!Aqua są idealne dla akwarystów: którzy chcą po raz pierwszy wypróbować nawożenie roślin wodnych lub liczą się z kosztami utrzymania akwarium.

Be Relax. Dzięki zawartości witamin redukuje stres i zapobiega zakażeniom u świeżo wpuszczanych ryb. Be Fine. Neutralizuje szkodliwe: chlor i metale ciężkie, zawarte w wodzie kranowej. Do użytku przy podmianach wody.


Jeżeli kochasz i opiekujesz się roślinami i rybami powinieneś zapewniać im wszystkie potrzebne składniki. Uważnie obserwuj stan ryb i roślin.

Nawóz dla roślin wodnych.

Zahamowanie rozwoju glonów. Obniżenie odczynu pH i twardości KH

Be Green.

Be Clear.

Zawiera potas i mikroelementy potrzebne roślinom do wzrostu. Podaje się go codziennie rano.

Drobne absorbujące granulki pochłaniają nadmiar składników odżywczych przyczyniający się do rozwoju glonów. Użyj gdy tylko w akwarium pojawią się glony.

Be Soft. Pozwala uzyskać wodę o parametrach idealnych dla ryb i roślin. Użyj gdy chcesz obniżyć pH i KH wody.


Podsumowanie podstawowej wiedzy z zakresu nawożenia roślin wodnych. Nawożenie roślin jest skuteczne tylko wtedy, gdy jest odpowiednio prowadzone. Poniżej zawarliśmy kilka wskazówek na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Be Green i seria STEP. Be Green zawiera kompozycję mikroelementów i potasu przeznaczoną dla początkujących. Nawozy z serii STEP pozwalają bardziej świadomie dostosować nawożenie do potrzeb roślin.

Dostosowanie dawki nawozu w zależności od wzrostu roślin. Dawki nawozów należy zwiększać wraz z przyrostem masy roślin. Zacznij od zalecanej dawki, którą w zależności od potrzeb możesz zwiększyć nawet trzykrotnie.


Kluczem do sukcesu jest podawanie prawidłowych dawek nawozów dostosowanych do konkretnych warunków panujących w akwarium.

Codzienne nawożenie

Nie mieszaj nawozów

Nawozy należy podawać codziennie wraz z zapaleniem światła nad akwarium. Metal Hook Stand ułatwia wygodne dawkowanie.

Podawaj Brighty K i nawozy STEP oddzielnie. Ich wymieszanie powoduje wytrącenie niektórych składników i obniżenie skuteczności nawożenia.


Efekty prawidłowego nawożenia objawiają się w pięknie roślin wodnych.

Twojego Salonu z oryginalnymi produktami ADA szukaj na stronie:

www.aquadam.com.pl w zakładce

“PARTNERZY”

Tłumaczenie: Maciek Michalski


R KUPON

ie W okres r. 2 1 0 31.12.2 w od 1 do y p u k zrób za shop.pl www.na towy: aba dź kod r wprowa OD145699YE” “K i tańszym i ciesz się ami ADA produkt

Y ABATOW

-5% NATURALNE AKWARIUM - SYSTEM NAWOŻENIA ADA

Efekty prawidłowo dobranego systemu nawożenia objawiają się w pięknie roślin wodnych

BRIGHTY K Codzienna dawka potasu. Potas stymuluje fotosyntezę. Brighty K należy podawać wraz z serią STEP. Niezbędny nawóz podstawowy

STEP 1 Codzienna dawka do 3 miesięcy od obsadzenia

STEP 2 Codzienna dawka od 3 miesięcy do roku

STEP 3 Codzienna dawka po roku od obsadzenia

Zawiera kombinację mikroelementów wspierającą wzrost i ukorzenianie świeżo posadzonych roślin.

Zestaw mikroelementów z dodatkową zawartością żelaza. Zapobiega utracie kolorów przez rośliny wodne.

Mikroelementy i żelazo są uzupełnione dodatkowym potasem. Nawóz wspiera spowolniony wskutek upływu czasu wzrost roślin wodnych.

SPECIAL Lights

SPECIAL Shade

Green Bacter

Wspiera rozwój szybkorosnących roślin takich jak Riccia, Glossostigma, Hemianthus i większość łodygowców. Zawiera azot i fosfor, których może zabraknąć w akwarium z takimi gatunkami.

Przeznaczony dla dojrzałych akwariów gęsto obsadzonych roślinami cienia np. Cryptocoryne Microsorium, Bolbitis. Zawiera potas a także azot i fosfor.

Stymuluje rozwój mikroorganizmów. Podawany w początkowym okresie po założeniu pomaga w rozwoju flory bakteryjnej w świeżym akwarium.

nature aquarium ACADEMY • www.NAacademy.pl nature aquarium SHOP • www.NAshop.pl

ECA Phyton Git zawiera składniki zabija glony wybarwiające rośliny Dobrze się sprawdza

Green Gain podawany po przycince

Duża zawartość żelaza pozwala na uzyskanie lepszego wybarwienia, szczególnie czerwonych, roślin.

Zawiera hormony roślinne. Podawany po przycięciu przyspiesza wypuszczanie nowych łodyg i zagęszczanie roślin wodnych.

do usuwania glonów rosnących na dekoracjach i liściach gatunku Anubias oraz cyjanobakterii. Przed użyciem należy uważnie zapoznać się z instrukcją.

tel.: 506 156 999 e-mail: pawel@naacademy.pl www.facebook.com/paweliglewski www.facebook.com/naacademy

Copyright © 2012 by Aqua Design Amano Co.,Ltd. All articles and photographs are completely covered by Aqua Design Amano Co.,Ltd. copyright. No reproduction in any medium (including electronic) is allowed without permission of the publisher. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autorów zabronione.

ADA System Nawożenia  

Podstawowa wiedza o systemie nawożenia ADA niezbedna każdemu miłośnikowi Nature Aquarium.

Advertisement