Page 5

„Wykładzina”, z której wykonana jest podsufitka, nie zapada się, jak to miało miejsce w wielu innych okazach. Natychmiast przypominają się wszystkie zabawne i dziwaczne sposoby, które były stosowane, by temu zapobiec. 24 KM wciąż żwawo napędza tylną oś tego małego Fiata, co bardzo cieszy. Jeszcze jednym elementem, który mnie w nim jakoś zawsze urzekał, to uchylne tylne szyby – jak w rasowym coupé. Do pełni szczęścia brakuje tylko szyberdachu. To jeden z tych samochodów, o których warto pisać, wspominać i nie należy zapominać.

Jest tylko małym Fiatem, a może komuś stać się całym światem. [Mały śFiat daje „126 powodów do radości”] Na ostatnim okresowym badaniu technicznym, mechanik, po wnikliwych oględzinach stwierdził, że to jeden z najlepszych i najbardziej zadbanych egzemplarzy jakie ostatnio widział! Wartość tego samochodu na chwilę obecną, jest znacznie wyższa niż wartość po której został on zakupiony. Nijak jednak ma się to do sentymentu płynącego z serca właściciela . I wartość już nie spadnie, bo to właśnie ten moment, od którego będzie ona już tylko wzrastać.

Pamiętajmy, że Fiat 126p to samochód, który zmotoryzował naszą Polskę. Miejmy nadzieję, że będzie przybywać miłośników, którzy zadbają, by nie zostały one przemalowane na różowo i tak doczekały swojej agonii.

Jest ich coraz mniej, dlatego są coraz lepsze!

Fiat 126p Elegant 650ccm  

MotoLoveStory

Advertisement