Međimurske novine 738

Page 50

27. listopada 2009.

POVODOM suda ke lakrdije u Rijeci MKA*IPC reagirao priop enjem

Ima naznaka da bi se ovo moglo ponavljati MKA*IPC doživio je drugi prvenstveni poraz. U sklopu 8. kola akove ki rukometni prvoligaš poražen je na gostovanju u Rijeci kod Zameta 25:22. Me utim, nakon poraza veliko ogor enje u redovima MKA*IPC-a. Kako navode svi iz akove kog prvoligaša koji su bili u utakmici u Rijeci su enje suda kog para: Banovi -Banovi bilo je totalno na štetu MKA*IPC tako da je doma in imao otvoreni put k pobjedi.. S obzirom da ima naznaka da bi se isto moglo nastaviti MKA*IPC izdao je posebno priop enje koje prenosimo u nastavku teksta u cijelosti. Povodom doga anja na utakmici 8.kola Dukat Premijer lige izmedju Zameta i MKA*IPC odigrane 24. listopada 2009. u Rijeci, RK MKA*IPC izdaje sljede e:

PRIOP ENJE Revoltirani smo vrlo pristranim su enjem suda kog para Ve. Banovi i Zu. Banovi na gore spomenutoj utakmici u korist doma ina. Naglašavamo da su nas isti suci teško oštetili i na prošlogodišnjoj utakmici s Medveš akom u Zagrebu, kada su na 100 sekundi do kraja utakmice i pri našem vodstvu od dva pogotka razlike napravili materijalnu povredu pravila oštetivši naš klub. Ta je odluka za posljedicu imala poraz naše mom adi Istovrsnim su enjem nastavili su i u Rijeci. Ve u drugoj minuti isklju ili su našeg igra a za nepostoje i prekršaj, pokazavši odmah svoje namjere.

Kriterij su enja u prvom poluvremenu pokazuje i statistika, gdje su naši igra i, za bezazlene prekršaje imali 10 minuta isklju enja, a doma i samo dvije. Istovremeno, za doma ine su su ena tri sedmerca, a za goste ni jedan. Iako je jedan igra doma ih u sedam navrata napravio grešku u koracima, ista nije su ena ni jednom, dok su našim igra ima su ene tri. Isklju enje našeg igra a u 55. minuti, kad je mom ad uspjela do i na jedan pogodak zaostatka, potpuno je neobjašnjivo i bez razloga. Na koncu je to i odlu ilo utakmicu. Nije nam namjera umanjiti pobjedu Zameta, jer su i naši igra i napravili dosta propusta u igri,

ali je žalosno da dvoboj odlu uju „ubojice po nalogu“. Jasno nam je da takvo su enje nije njihova osobna ideja, ve da dolazi po nalogu iz vrha suda ke udruge, ako ne i sa još višeg mjesta. Nemamo namjeru se žaliti, jer se nemamo kome, s obzirom na iskustva koja imamo nakon skandala u Dubrovniku kad je po initelj divlja kog udaranja kažnjen s tri mjeseca zabrane igranja u vrijeme kad nema natjecanja. Stoga nije potrebno gledati ni službeni DVD s utakmice, jer se promijenilo ne bi ništa. Nakon ovog priop enja, spremni smo na „naru ena“ izvješ a u nekim medijima u kojima e se od strane nekih klubova blatiti ono

što stvaramo. Unaprijed im odgovaramo da pogledaju službeni CD s utakmice Simptomati no za doga anja u Rijeci je i reakcija nadzornika utakmice Dragutina Modesta iz Kanfanara, kada je na direktan upit našeg trenera što se to doga a, jednostavno odgovorio da vidi, ali da on ne može ništa. Na slavu i ast hrvatskom rukometu. S obzirom da nalogodavcima ovo nije bilo dovoljno, isti su suda ki par delegirali i na dvoboj Nexe – MKA*IPC u 10. kolu. Isto tako, imamo pouzdane informacije tko e nam suditi na gostovanjima do kraja prvog dijela prvenstva, kako slu ajno ne bi negdje osvojili bod.

Možemo se samo nadati da e državni organi, koji su po eli s ra iš avanjem negativnosti u gospodarstvu, istu stvar napraviti i u sportu, odnosno rukometu. A koliko imamo informacija, ve su i po eli. Upravo ta injenica daje nam snage za daljnji rad, jer u suprotnom sve zajedno ne bi imalo smisla. Nakon svega, ne treba uditi da naših sudaca nema ni na jednom ve em i zna ajnijem me unarodnom natjecanju, a da nema ni s užbenih osoba. O ito su EHF i IHF prepoznali doga anja u hrvatskom rukometu Za RK MKA*IPC Josip Horvat (direktor)