Page 1

04/2010


Vyšla na mě řada s úvodníkem a řeknu vám, bude to po všech čertech náročný úkol. Z Vedení bylo uvaleno embargo na Panteru, a jak víte, tak s Přemkem píšeme o Panteře fakt rádi. Přitom nebýt Vulgar Display of Power, vědomí, že na Mighty vystoupí Sworn Enemy a xanaxu, zřejmě bychom tuhle zimu vůbec nepřežili. S příchodem modré oblohy mě taky napadlo si pořídit fošnu, žádnej cool double tail, ale pořádnou rybu se kterou bych ovládnul cestu štrýtu. Jenže kotníky to kategoricky odmítají a vzhledem k tomu, že můj pohybový aparát doktor už před lety označil za aparát šedesátiletého starce, měl bych se na tyhle úvahy vykašlat a raději vám napsat něco smysluplného. Třeba by vás zajímalo, že ve zbrusu novém Freezinu na vás čeká i nová mighty girl, kterou nebude nikdo jiný než Berenika Kohoutová, o zpětné zrcátko aneb pohled zpátky se postaral Rayvin z maltské kapely The Rifffs a v rozhovoru byl vyzpovídán sezimovo - ústecký mafián Don Francesco Švadleone. Nově přibyla i Sibyla se svojí křišťálovou koulí, která vždy a do detailu přesně zodpoví vaše zvědavé otázky. Co dodat závěrem, Let ‘s go Bowling! Fido

AŽ DOČTEŠ, PŘEDEJ DÁL. NEVYHAZUJ! A KDYŽ, PAK DO MODRÉHO KONTEJNERU.

šéfredaktor: Marco Diesel zástupce šéfredaktora: Sonny Jaccobo art direkce: Marcel Musil ~ www.marcelmusil.com ~ redakcióne: Marquet Štechová, Aktajsa, Panzer, Kubaak Siňor, Fido marqueting: Marquet Štechová fotografie: Vojta Florian, Ing. Hromek

příjem inzerce:

Barbora Siňorová e-mail: bara@hpk.cz zasílání Mightyzinu {od 250ks výše } pište o detaily: kuba@hpk.cz

zdarma:


Franta Švadlena, člověk z druhu McGyverů a Jamesů Bondů. Je to on, kdo zajišťuje produkci Mighty Sounds, což mimo jiné znamená, že bez něj by to prostě nikdy nefungovalo. Jak se k této svojí výsostné pozici sám velký Franta staví, na to se ptala Marquet.


Co je první věc, kterou po skončení jednoho ročníku začneš zařizovat na ten další? Kromě produkčního jsem zároveň i jedninej člověk, kterej se v HPK umí přihlásit přes net k našemu bankovnímu účtu, takže první věc, kterou dělám téměř až do jara dalšího roku, je splácení dluhů. Jako produkční musím jako první věc řešit místo konání dalšího ročníku, což obnáší mj. chlácholení majitele pozemků, že to oraniště, co po nás zůstalo, se opět někdy zazelená, v krajním případě hledání jiné vhodné lokality pro náš mejdan. Jaká je vlastnost, kterou by podle tebe produkční určitě měl mít? Žádná zvláštní vlastnost mě nenapadá. Snad jen, že by měl umět mluvit do vysílačky, telefonu a k řidiči přijíždějící dodávky zároveň. Možná by si neměl myslet, že všechno musí dělat sám a umět si najít lidi, který mají vlastnosti, který by měl mít produkční. Jo, vlastně by produkční měl umět naslouchat lidem. Třeba když mu Boldrik vypráví, jak úžasný experimentální představení prošvihnul v divadelním stanu zrovna ve chvíli, kdy se kvůli větru nepřirozeně naklání hlavní stage. Co tě během festivalu nejvíc potěší? Když budu upřímnej, tak mě nejvíc potěší, když vidím lidi, jak proudí do areálu. Pak vím, že neděláme něco, co nikoho nezajímá a zároveň že se za tu akci nemusíme stydět. Pak mě taky potěší, když ty lidi zase po třech dnech prouděj ven z areálu. Jinak není špatný ranní kafe a cigáro, po cca 4 hodinách spánku, když ještě všichni v produkci spěj po noční kalbě a je klid. Co tě dokáže spolehlivě vytočit? Během festivalu jsem v takovým divným tranzu a soustředím se jen na to, aby se nic moc neposralo, takže mě vytáčí občas maličkosti. Stačí například, když se mě někdo zeptá na nějakou věc typu, jestli netušim, kde je hadr na nádobí (promiň Aneto), když mi někdo volá, jestli by

f


nebyl lístek se slevou, když se mě někdo, koho jsem neviděl 1000 let ptá, jak se mám, když mi manželka volá, jestli nemám hlad, když přijde už desátej prodejce korálků, že si zapomněl prodlužku a chtěl by ji půjčit, když už po pátý přijde člověk z firmy, která pokládá během Mighty v okolí Olší novej asfalt a ptá se, kdy už dorazí těch 20 lidí s košťaty, co jsem mu slíbil, a začnou zametat to bahno ze silnice. A tak dále. S čím/kým bývají největší problémy? Jaká byla nejbizarnější věc, kterou jsi musel řešit? Problémy jsou hlavně s lidma. Loni jsem se strašně naštval na člověka, kterej si postavil několik vojenských stanů s pivem a občerstvením těsně k areálu festivalu. Nechápu, že může bejt někdo takovej parazit. Neměl jsem nic proti lidem v Olší, který měli stánky před domem, ale tohle bylo moc. Pokud jde o bizarní věci, napadá mě třeba, když jsme museli řešit odcizení památečních jeleních parohů ze zámku v Oltyni, kde byla ubytovaná jedna nejmenovaná kapela ze Španělska, která hrála v sobotu večer na hlavní scéně. Nebo když jsem kdysi viděl partu lidí z nějaké čajovny, kteří zhruba 3 dny stavěli strašně složitou dřevěnou konstrukci, pod kterou chtěli ten čaj prodávat. Když pak tu konstrukci konečně někdy v sobotu odpoledne vztyčili, zafoukal lehčí vítr, konstrukce spadla a oni pak během hodiny sbili z těch rozlámaných prken obrovskou skulpturu koně, s tím, že to je nejlepší, co kdy postavili. A ten čaj pak prodávali vedle toho koně. Posloucháš vůbec tu muziku, nebo na to v průběhu festivalu není čas? Každej rok si vyberu jednu kapelu a dám si závazek, že si od ní poslechnu jednu věc. Letos se těším, že si poprvý poslechnu skupinu Basta Fidel, ale vlastně nevim, jestli je pozveme, takže nic. Bez čeho se neobejdeš a proč? Kdyby ta otázka byla bez koho, pak se neobejdu bez svýho nejbližšího týmu. V posledních letech je to mj. Míra Majer, Tomáš Hána a Michal Roubíček. Díky, kluci. Jinak nepotřebuju nic, snad jen co nejvíc čokoládových ledových kaštanů a bohužel asi i cigár. Během Mighty šíleně kouřim.

r


09. 05. 2010 Futurum Music Bar, Praha

Když před sedmi lety spatřilo světlo světa album jménem Dirty Reggae, asi jen málokdo tušil, jaký bude mít dopad na světovou reggae scénu. Výbušný mix reggae, funku a soulu podaný s energií, kterou by mohl závidět i temelínský reaktor, a zabalený ve striktní image. To jsou ingredience, které daly dohromady koktejl silou ne nepodobný tomu Molotovovu. Vznikl nový hudební fenomén - dirty reggae. The Aggrolites odstartovali vlnu, která v lecčems připomíná 2Tonovou horečku, jež na konci 70. let zachvátila Velkou Británii. Tedy s tím rozdílem, že „aggrománie“ zachvátila celý svět. Po vzoru The Aggrolites začaly v různých koutech planety vznikat mladé kapely, které oprášily sound magického roku 1969, jenž se bere jako stěžejní pro hudbu označovanou jako early reggae nebo skinhead reggae. Ostré kytary, hutný zvuk kláves a zpěvné refrény, muzika jako zrozená pro ty nejstylovější reggae mejdany. A.G.G.R.O. Tahle magická formule si podmanila dokonce i nekorunovaného prince punk rocku Tima Armstronga (králem je samozřejmě Joe Strummer), který s The Aggrolites v roce 2008 natočil desku A Poet’s Life a který kapelu také vydává na svém labelu Hellcat Records. Dnes mají The Aggrolites na svém kontě čtyři dlouhohrající desky a po necelých dvou letech se vrací do Prahy, aby předvedli, jak to vypadá, když se v L. A. hraje reggae!


MÁJ - ZVÝHODNĚNÝCH CEN ČAS!

Ví někdo lépe než my, co obnáší propagace koncertu? Vytisknout plakáty, letáky, vylepit, roznést, obeslat e-mailem všechny možné i nemožné konakty, na Facebooku roztočit kolotoč pozvánek na události a tak dále a tak dále. Jenže takových akcí je asi tak deset do týdne, lidi nemají prachy nebo radši čučí na televízi, že. A přesně v tento moment přichází váš oblíbený Mighty Freezine s nabídkou, která je nejen výsostně zajímavá, ale při bližším ohledání také velice velkorysá.

Pozorně sledujte: během jednoho měsíce se rozšíří patnáctitisícový náklad Mighty Freezinu po celé ČR. Denně si přes padesát lidí stáhne Mighty Freezine v elektronické podobě ze stránek mightysounds.cz. Měsíc co měsíc jsme zavaleni žádostmi o další a další Freeziny z řad dobrovolných distributorů. Sami jsme svědky toho, jak náramně se Mightyzinní informační konvolut šíří.

Voilà! Zde je naše spešl květnová nabídka organizátorům a promotérům: Za pouhopouhý litránek se zde skýtá krásná možnost třetinového propagačního prostoru. To je férovka! Samozřejmě, chceme vás navnadit k ozkoušení, to se rozumí. Jak se říká, kdo nezkusí - neuvěří. Tož amen, pravím vám, neboť kdo věří v Mighty Freezine, má život věčný!

SMRT KAPITALISMU! TŘETINA STRANY ZA ABSURDNĚ SMĚŠNÝCH 1 000 KORUN ČESKÝCH.

Technische parametern: tiskové pdf 105mm x 49mm, bez kompresí a přepočtu dpi vedoucím ke ztrátě kvality, barevný režim CMYK, použitá písma v křivkách objednávky přijímá (vždy vlídně naladěná) Barbora Siňorová a 5mm spadávka. Zkrátka export import jemná elegantní práce.

tel.: +420 604 709 118, e-mail: bara@hpk.cz


Nedejte se ukonejšit andělským zjevem těchto mladých dam z Long Beach v Kalifornii! Civet hrají nabroušený punk rock a nahrazují tak zející díru, kterou po sobě zanechali The Distillers, Joan Jett nebo Runnaways. Jejich dosud poslední album Hell Hath No Fury s romantickým singlem Son Of A Bitch vyšlo na Hellcet Records. Schovanky Tima Armstronga se s tím nikdy nemazlily a tak se můžete těšit na smrtící koktejl Jacka Danielse, kokainu, surf rocku, Motörhead a dokonalé krásy! „Chceme dokázat celýmu světu, že i holky uměj’ dělat rock’n’roll,“ říká pinupí pěnice Liza. A kde jinde než na Mighty Sounds k tomu bude lepší příležitost?


16. – 18. ČERVENEC 2010 TÁBOR ČÁPŮV DVŮR HPK - PRODUCTIONS

Ska-P

DONOTS BUSTERS MAD SIN

IRIE RÉVOLTÉS BORN TO LOSE POLEMIC CIVET FRANTIC FLINSTONES SEE SPOT KRUCIPÜSK SKARFACE UNITED FLAVOUR BANANE METALIK LA PLEBE SWORN ENEMY RUSSKAJA DREADNOUGHTS PIPES & PINTS PRAGUE CONSPIRACY STO ZVÍŘAT FAST FOOD BŘEZEN – DUBEN: 690 Kč KVĚTEN – ČERVEN: 750 Kč www.mightysounds.cz

www.mightyshop.cz

Online objednávka přes www.mightysounds.cz pouze od dvou a více vstupenek. Cena je VČETNĚ DOBÍRKY {pouze v ČR}.


A kurva! Sworn Enemy na Mighty! O tom, že takzvaná NYHC scéna padla a znovu povstala, není pochyb. Nyní se pyšní ukrutně přísným metalovým soundem a borci z Madball, Hatebreed, Terror či Sworn Enemy jsou připraveni odtáhnout na porážku každého, kdo si popiskuje „Gotta gotta go“. A tihle pánové nejvíc metalově! Sworn Enemy fachají desátým járem. Často jsou srovnáváni se SICK OF IT ALL, ale v jejich mistrovském nářezu slyšíme i takové to vintage thrashování a la Exodus či Slayer. Konečně Mighty Sounds zví, zač je toho v New Yorku loket, a dostane svůj díl ultimativního řeziva!

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K


V minulém čísle jsme vyhlásili soutěž nejen o lístky na Mighty Sounds pro ty, kdo budou zapsáni v mailing listu na www.mightysounds.cz. A hurá, už máme první várku výherců! Tady jsou a jim upřímně gratulujeme: Dorota B., Praha 4 | Jakub Č., Desná | Štěpánka S., Pacov Filip P., Ústí nad Orlicí | martislavecka.1989@seznam.cz A navíc se to, v co jste tajně doufali a nemohli kvůli tomu spát, stalo skutečností: soutěž pokračuje! Stačí opět jediné, zapsat se do mailing listu na stránkách Mighty Sounds.cz. Dubnové ceny: lístky na Mighty Sounds 2010, CD Flaming Cocks, CD Basta Fidel, Tričko Fast Food, CD Krucipüsk, tričko Krucipüsk, láhev Sailor Jerry, vinyl Kings of Prague, CD Pipes and Pints...


+/-0,%4.Á+/,%+#%-!#"%4( 42)"/,)$)#+¾02!(! 4!44//0)%2#).'3(/0'!,,%29

77742)"/#:


...A SEN POVSTAL Z BAHNA

Rayvin Portelli [kytarista The Rifffs] Po návratu z Nového Zélandu v roce 2006 jsem měl osobní sen. Znovu obnovit The Rifffs, nahrát novou desku a představit ji na několika různých festivalech po Evropě, včetně těch nejzásadnějších, k nimž bezpochyby patří Mighty sounds. Měli jsme za sebou několik rozehřívacích akcí v Berlíně a několik menších festivalů v Německu, které posloužily jako skvělé generálky před zásadním vystoupením v Olší. Poslední koncert před Mighty celý den na festivalu lilo jako z konve, ale v momentě, kdy jsme začali hrát, začalo zářit slunce. To je znamení, napadlo nás…


Další ráno jsme museli díky náročné a dlouhé cestě vyrazit hodně brzy. Naházeli jsme všechny věci do dodávky a vyrazili směr Česká republika. Drželi jsme se instrukcí a dle plánu se napřed jeli ubytovat. Všechno se jevilo výborně, hotel byl moc pěkný a i počasí bylo super. Když jsme se ubytovali, ihned jsme vyrazili na fesťák omrknout, jak to tam vypadá a přičuchnout si k atmosféře. Po příjezdu jsme však utrpěli lehký šok. Vůbec nás totiž nenapadlo, že by tu celou noc mohlo tak šíleně pršet a že by silný déšť dokázal přes noc proměnit okolí malé vesničky v Olší v jednu velkou bahenní lázeň. Jako u vytržení jsme koukali na tisíce lidí zahalených do obleků z bláta. Neuvědomujíc si, že jedeme po cestě pro návštěvníky, jsme se během chvilky ocitli v něčem, co by se bez nadsázky dalo nazvat bahenní máselnicí. Čekali jsme na traktor a znepokojeně na sebe

f


zírali. Úplně všichni kolem nás byli zahaleni v tunách hnědého bahna. Po nekonečně dlouhém čekání nám bylo řečeno, že cesta je neprůchodná, a byli jsme nasměrováni přímo na druhou stranu louky, kde byl vstup pro účinkující. Vycouvali jsme a vydali se přímo tam. Při příjezdu se nám naskytl překrásný výhled na obrovskou mísu plnou bahna, nicméně atmosféra byla naprosto úžasná. Byli jsme nadšeni. Zatímco nám v produkci připravovali backstage pasy, od hájovny jsme sledovali uvolněnou atmosféru v areálu. Po chvilce jsme se rozhodli vyrazit na hotel a připravit se na naše vystoupení. Naše vystoupení se konalo v půl dvanácté v noci na Orange Stage a my měli poměrně slušnou hromadu času. Počasí se trochu upokojilo a nezdálo se, že by se měl opakovat ten Saigon z předešlé noci. Kolem deváté hodiny jsme vyrazili směr festival. Dostat se na místo nebyl problém, ale s parkováním to bylo už o dost horší. Všichni jsme měli na sobě stylové 2tone oblečky a botky a to poslední, o co jsme stáli, bylo vyválet se v bahně ještě před vystoupením. Po několika klouzacích manévrech jsme se vrátili k dodávce a snažili se najít méně riskantní řešení, takže jsme raději nástroje poslali autem. Měli jsme dvě možnosti. Buď se vydat s kopce dolů po svých a riskovat tak jízdu po zadku po bahnivé klouzačce, nebo počkat na čtyřkolku a nechat se k pódiu dovézt. Nakonec jsme se rozhodli vyrazit po svých, což bylo sice hodně náročné, ale vzali jsme to nejkratší možnou cestou a povedlo se. A bylo to! Sen se stal skutečností, dostali jsme možnost představit naši hudbu na Mighty Sounds. Je to tak! Měli jsme obrovský sen a najednou se stal skutečností a nás to fakt dostalo. Před pódiem stál početný dav a my jenom doufali, že tam zůstane i na nás. Kapela před námi (Wickeda) byla fakt skvělá a užívala si vystoupení. Teď už to bylo na nás. Napumpováni adrenalinem, který nám proudil krví, jsme naskákali na pódium a pustili se do rychlé přípravy a zvukovky. Světla zhasla a pomocníci na pódiu odvedli kus skvělé práce. Odposlechy pracovaly naprosto excelentně a nástrojovka proběhla velmi rychle, takže jsme si na zkoušku ještě rychle střihli kousek pecky „Champagne Charlie“ a byli připraveni na koncert. V tu chvíli ještě pod pódiem nebylo moc lidí, ale přesto jsme mrkli na sebe, na zvukaře a pustili se do toho. Začali jsme songem „Live of Crime“ a opřeli se do toho tak tvrdě, jak jen to bylo možné. Světla a projekce za námi se probudila k životu. Dav


lidí jako by se přihnal odnikud a s každým beatem jsme před sebou měli víc a víc lidí. Ten pocit je vážně nepopsatelný, ale bylo to takové to zvláštní chvění, když cítíte, že tohle bude super koncert. Zvuk na pódiu byl perfektní, reakce lidí fantastické a písnička střídala písničku jako vagóny nákladního vlaku přijíždějícího do stanice. Užívali jsme si každou vteřinu a nechtěli jsme skončit. Kvůli tomuhle okamžiku jsme zkoušeli jako otroci. Sen se naplnil a my jsme nechtěli, aby to skončilo. Kotel před pódiem si nás užíval a i přes bahno všude kolem tancoval jako jedno tělo od půvabných slečen napravo přes fanoušky nalevo až po partu za mixážním pultem. Tenhle zážitek zůstane v našich vzpomínkách už navždy a to nejen proto, že to bylo naše první vystoupení na největším evropském ska festivalu. Hlavně jsme do toho ale dali všechno a zmákli to tak, abychom oslovili písničkami, které většina lidí předtím nikdy neslyšela. Milujeme tě, Mighty sounds, a doufáme, že se objevíme brzy znovu!

r


Je ještě vůbec někdo, kdo by tuhle partu německých punk rockerů neznal? Díky drobné chybě v názvu se z těchto koblížků stala kapela, která ve svém zkráceném jméně ukrývá slovní hříčku „do nothing, like slackers“. Ale zase tak líní kluci nejsou. Od roku 1993, kdy se Donots zformovali, vydali pěknou řádku desek a jejich život je s trochou nadsázky nekonečným turné. Od přímočarého punku se vypracovali k velmi solidnímu rocku s poněkud hloubavějšími aranžemi a melodiemi, podobně jako jejich krajané Beatstakes. Singl Outshine The World se stal oficiální hymnou Mistrovství Evropy ve snowboardingu. Taky dobrý! A jelikož právě vydali supr našlapanou placku The Long Way Home s níž se vydávají na turné, je potřeba ji naservírovat publiku znalému a kvalitní hudby chtivému. A kde že se toto nachází? Kde jinde, než na letišti v Táboře!


Civet

Hell Hath No Fury Hellcat Records 2008 myspace.com/civet Tak tohle tady nějaký ten pátek chybělo. Po Bikini Kill nebo legendárních The Runaways je zde další dívčí seskupení, co umí řádně hrábnout do strun, přísně zakalit, nechat se pokérovat a pěkně o  tom všem zazpívat správným chraplákem. Lisa Graves, frontmanka Civet, dostala do vínku skutečně mocný hlas, za který by se nemusel stydět ani Lou Koller ze Sick Of It All. K  tomu připočtěte dokonalý vzhled všech čtyř zúčastněných a máte atrakci k pohledání. Ačkoliv to Civet mydlí již od roku 2001, teprve s albem Hell Hath No Fury se dostaly do širšího povědomí. Především díky tomu, že deska vyšla na legendárním Hellcat Records. Na první poslech vás dostane chytlavý syrový punk rock s Ranciďáckým zvukem, který vás nakopne do zadku jako nevlastní fotr, když mu rozlijete pivo při sledování fotbalu. Pokud jste měli rádi Distillers, k  snídani si pouštíte Motörhead, přes den Born To Lose a  nechodíte spát před půlnocí, tohle album je přesně pro vás. Jednotlivé písně možná trošku splývají, aranže ničím nepřekvapí, ale chce to vůbec někdo? Šlape to jak kráva a to je hlavní! 8/10 Kubaak

Vic Ruggiero/Kepi Ghouile

The New Dark Ages Asian Man records, 2009 myspace.com/kepighoulie Vica Ruggiera snad není třeba představovat. To je ten chlápek, co založil The Slackers, hostuje s kapelami typu Rancid a  mimo to ještě stíhá vydávat jednu sólovou desku za druhou; z  poslední doby určitě stojí za zmínku EP na vinylu On The Rag Time. Kepi Ghoulie je zase zpěvák dnes již nefungující kalifornské pop punkové kapely Groovie Ghoulies. Ti dva to před nedávnem dali dohromady a vznikl split The New Dark Ages. Už podle názvu je jasné, že to žádná pohodička nebude, a opravdu. Se ska nebo punkem to nemá nic společného a  dočkáme se hlavně akustických kytar a foukací harmoniky, blues a  špetky rock’n’rollu (např. cover Don’t Lie To Me od Chucka Berryho). Deska vyšla na malém kalifornském labelu a prodává se jen na koncertech, takže je jasné, že je určena výhradně skalním fanouškům. Oba muzikanti už natočili lepší desky a tenhle split je tak jen dalším důkazem jejich všestrannosti. Pěkné večery u táboráku, dámy a pánové. 7/10 aktajsa


D. Hillyard & the Rocksteady 7

Get Back Up! Brixton Records, 2009 myspace.com/davidhillyardrocksteady7 Ti z vás, kteří si potrpí na revival první vlny ska, určitě zaregistrovali, že Dave Hillyard, saxofonista The Slackers, (ex Stubborn AllStars, Hepcat) vydal se svým projektem The Rocksteady 7 čtvrté řadové album. Hudbu, kterou osmičlenná kapela hraje, pojmenovali “Jamaican Jazz”, protože na rozdíl od podobně zaměřených kapel typu New York Ska-Jazz Ensemble víc stojí na jazzových improvizacích, které ocení spíše pozorný posluchač, než tancechtivé publikum. To také dokazuje fakt, že kromě jediné, španělsky zpívané skladby, je album čistě instrumentální záležitost. Hudebně je album na špičkové úrovni, precizně mísí odkaz jamajských reggae veteránů s  jejich americkými jazzovými protějšky, nicméně po čase začnou nekonečná sóla trochu nudit a  slévají se v  jeden celek. Absence nějaké výraznější hitovky zamrzí. Striktní fandové jazzu, okořeněného špetkou ska a  reggae rytmů, si mohou ke konečnému hodnocení přičíst bod nebo dva. 6/10 Honzeen

The Rocket Dogz

Mad Dog Holocaust 2009 bandzone.cz/therocketdogz Dá se říct, že raketoví psi jsou přesným opakem kolegů z Pub Animals. Styl, který hrají, se rozhodli vzít se vším všudy a natočili klasické rocka/psychobilly album. Kytara, kontrabas a  bicí, texty o  hřbitově, zombies, mrtvejch holkách, vraždách a  v tomhle případě i  nezbytné vytí na měsíc. Jasně, deska je taková trochu rozházená, ne všechno ideálně ladí, ale potenciál z  toho cítit je. Problém je, že když chcete hrát hudbu s tak vyhrazenými mantinely, prostor pro vlastní invenci se rapidně zmenšuje a  jediné, čím Mad Dog Holocaust vybočuje od ostatních nahrávek, je zmiňovaná divokost. Kluci jsou tak rozjetí, že jim to sice občas dost ujíždí (9 Bullets skoro tahá za uši), ale dravost v  tomhle stylu není na škodu. Tohle album můžeme brát jako takovou maturitu, jejíž účastníci si osvojili základy oboru. První „zkouškou dospělosti“ kapela prošla bez větších potíží a teď už zbývá jen počkat, co vymyslí do budoucna. Buď skončí na pracáku, nebo se chytnou a to dotáhnou třeba až na vysokou. 7/10 aktajsa


Marquet, odjakživa vzhlížející ke šlechtě, zpozorovala, že punk rock´n´rolloví Queens of Everything vydávají novou desku. Neváhala proto s oslovením frontmana Královen, proslulého kytaristy a zpěváka Krleeshe. A zde vám předkládáme výsledek! Jak se vám vládne všemu, holky? Není to trochu dřina? Parádně, rozdělili (y) jsme si funkce, takže každej si vládne svýmu oboru. Rafan obchodním záležitostem, Hanz jako gynekolog je ministryně zdravotnictví a Škoďák bezkonkurenčně vládne svejma absurdníma hláškama. A jelikož jsme krásní chlapci v nejlepších letech, únava zatím nehrozí.


Deska je na cestě, co na ní bude? Jsou to úplné novinky, nebo věci ozkoušené z koncertů? Na desce jsou v podstatě všechny věci, co hrajem na koncertech, kromě toho, co už je k dispozici na webu jako demo. Celkem 14 pecek s několika zvukovýma překvapeníma v podobě nástrojů, které naživo už nestačíme obsloužit. Jak se bude deska jmenovat? S největší pravděpodobností ji nazveme No brakes podle našeho nejrychlejšího songu. Prostě ostře vpřed, zpátky ni krok! Plánujete po vydání desky šňůru? Jestli jo, tak jakého rozsahu? Speciální koncertní šňůra v plánu není, protože prostě hrajem pořád dál tak, jako vždycky. V plánu ale jsou nějaké ty výlety za hranice, což je vždycky velké zpestření. Jak hodláte vydání desky oslavit? Tak rozhodně bude křest (15. 4. na Sedmičce) jedna velká párty a vzhle-


dem k podpoře od Sailor Jerry je jasné jak krásně nám druhej den bude. Kdo vám bude dělat support na křtu? Queen nebo Queens of the Stone Age? Tak ideální by byli Kings of Nuthin’. Původně byli v plánu Unholy Preachers (ex Phantoms on fire), kteří ale nestihli zaučit basáka, takže to pravděpodobně budou Freak Parade – česko/mezinárodní smečka punkáčů s charizmatickou zpěvačkou v čele. Jak udržuješ svoje hlasivky, máš nějakou speciální péči? Lehký kamelky a lahvovej braník. Na jaké koncertní místo se nejvíc těšíte a proč? Tak samozřejmě na Mighty, z mnoha důvodů, ale hlavně proto, že je to pro většinu kapel vrchol koncertní sezóny a proto podávají výjimečné výkony a to nejen na podiu. Jakou pozici má v kapele Mili jako jediná dívka? Jak to s vámi snáší? Mili je taková naše princezna. A my, jako skupina vytříbených gentlemanů, se snažíme jí tuto nelehkou pozici moc neztěžovat. Každopádně je to skvělá muzikantka a příkladně zodpovědná členka kapely. Co bys chtěl, aby Královny dokázaly? Jaká je vaše nejvyšší meta? To je jasný ne? Ovládnout svět!!!

r


TOHLE CÉDÉČKO RÁDIA HRÁT

NEBUDOU!

Pořiď si ho na www.peshata.cz za 150 peněz.


by Berenika hrom [make up&hair lulu] fashion: hazzard.cz

& pepazz


METALLICA SLAYER MEGADETH ANTHRAX

HEAVEN & HELL RISE AGAINST ALICE IN CHAINS STONE SOUR MASTODONT DEVILDRIVER VOLBEAT PENDULUM DJ SET ADAM FREELAND JOHN D. a mnoho dalších

PŘEDPRODEJ – stání: 1790 Kč

sobota 19. ČERVNA 2010 letiště MIMOŇ

Předprodej v sítích TICKETPRO a TIPSPORT OUTLET, online na www.musicticket.cz a www.ticket-pro.cz nebo na tel. +420 234 704 234


Určitě si to vybavujete: Ulice potemnělého New Yorku dusí těžký opar, do toho se občas strhne pořádná bouřka a ideální prostředí pro vyšetřování brutálních vražd, jež jakoby vypadly ze stránek Alighieriho očistce, je na světě. Detektivové Somerset a Mills se ve filmu Sedm (David Fincher, 1995) stali součástí hry šíleného, ale především přepečlivého a odhodlaného chlápka známého jako Joe Doe. Tímto jménem se v severní Americe označují osoby mužského pohlaví, o nichž není nic víc známo, nebo jejichž identita musí zůstat utajena. A proto se vám při sledování Sedm tolik svíral žaludek. O vykonavateli „boží“ vůle jste totiž, stejně jako vyšetřující detektivové, věděli jen to, co Joe dovolil. A tím jsme se dostali k největší slabině komiksu - scénáři. Celý projekt je totiž založen na objasnění Doeovi minulosti a jeho motivů v celé jejich hrůze. Dozvíte se, že Joe neměl zrovna šťastné dětství a s holkama mu to taky nikdy moc nešlo. Prostě nic překvapivého. Co ale překvapením zůstává, je forma. Každý ze sedmi hříchů je ztvárněn jiným výtvarníkem a komiks je expresivní koláží poskládanou z útržků Doeova deníku, jež prokládají působivé ilustrace jeho minulosti a současnosti. Joe Doe by nejspíš nebyl úplně nadšen, že se jeho životní dílo objevilo v našem plátku. V kapitole Smilstvo se zmiňuje o mentálním cizoložství, jež vysvětluje takto: „hřích, který se již odehrál v mysli, je stejný jakoby se skutek stal fyzicky“. Zalistujte o pár stránek dál na rubriku Mighty Girl a letenku do pekla máte rezervovanou. Přes všechnu Joeovu zvrácenost se ale můžete přistihnout, že mu vlastně fandíte. I když při pohledu na vaši duši by nejspíš začal křečovitě zvracet. Joe má totiž v lecčems pravdu, stačí citovat jednu z mnoha jeho klasik: „Co čekat od kultury, která zbožšťuje povrchnost a dává moc duchaprázdným?“ Ovšem s tímto faktem se dá vyrovnat určitě i jinak než, že někomu uříznete nos a pak ho donutíte k sebevraždě. Jestliže vám vyhovují komiksy, které jsou víc ke koukání než ke čtení, dejte SE7DM klidně plný počet bodů. Když bychom ale scénář komiksu měli porovnat s kvalitami jeho „předlohy“, je až hříšně slabý. I tak ale jeho četba nezůstane bez odezvy. 8/10 Aktajsa


Se7dm - ukázka z deníku


photo by Hrom


get tattooed!

Nadešel čas si s naším pašákem pohovořit o životě! A tak Čejky rozjímal s Kubaakem: Čiko, proč ses rozhodl pro kérku? Nevim, co tam máš dál? Co na to rodiče? Když jsem přijel domu, tak říkali: To je super, že je ten náš kluk konečně pokérovanej. Kolik hodin trvá jedno sezení? 10, z toho čistejch 8 se fakt kéruje. Bolí to? Bolí, jako svině. Ale dá se s tim pracovat. Musíš bolest přijmout a soustředit se na něco jinýho. Soustředit se na svůj dech, číst si, kecat s Petrem. A když už je to fakt v prdeli, tak mám smůlu a musim držet dál... Co teď nejvíc posloucháš - tvůj top 5 v přehrávači? Hm... za poslední měsíc jsem ztratil dva přehrávače. Takže nic.


photo by: Karlina Vitolina


Marika Ley, toť vichr z hor, resp. z New Yorku. Žije zde již drahný rok a nesmazatelně se zapsala do dění na tuzemské punk rockové scéně. Momentálně pendluje mezi Berlínem a Prahou, což jí však nebrání v působení v její vysněné, garážové kapele Super Pilot. S Marikou hodil řeč Marcel. Pročpak ses rozhodla žít v Praze, co na ní máš ráda? Ztratila jsem se v Lipsku; nemám smysl pro orientaci - zkoušela jsem se dostat do Barcelony nebo do Berlína (do města, který začíná na „B“)... A jak už to tak bývá, bylo téměř nemožné vzdát se odhodlání udělat něco, co jsem ještě nikdy nedělala nebo nikdy předtím nezkusila. Líbí se mně tu relativní dodržování zákonů a pořádku. Rozjela si kulturní projekt Provokátor. Můžeš ho trochu blíže popsat? Provokátor je prostředkem, který tě zapojuje a konfrontuje tváří v tvář s děním a světem kolem tebe, ať už jde o samotný webzine, tištěný magazín, koncerty nebo další aktivity. Podporujeme nezávislý byznys tak, že se snažíme udržovat  města, ve kterých žijeme, v jejich výjimečnostiv opozici ke Mckultuře korporátních konglomerátů, které vám jsou schopné nabízet i McPívo. Je to také využívání teorií, které se vyučují na vysokých školách. Svět je ve skutečnosti mnohem odlišnější než v samotné filozofii. Pokud si v budoucnu přejeme, aby média měla smysl pro nezaujatost, musíme už dneska vychovávat novináře a designery zítřka. Těžce se to vysvětluje, ale odměna za každou duši, která to pochopí, je skvělá. Je to jako světlo, které v člověku problikne a lidi už nikdy nezapomenou nic z toho, co se kdy naučili, protože se to stane jejich součástí. Miluji i nesnáším, když mně někdo říká, že „nemůže něco udělat“ vždycky říkám „co jako?“. Když byl Jimi Hendrix schopný zahrát Purple Haze na své první hodině kytary? Nikdo se nenarodil s jinými schopnostmi než umět dýchat a vyměšovat, takže se musí začít zkoušet i další věci. Inu, musíš být trochu provokativní a my moc dobře víme, že jsi! Provokátor, provokativní barva vlasů nebo provokativní kapela s názvem Super Pilot. Mohla bys nám o ní něco říct? Všechno začalo v roce ‘09 na koncertě The Strunglers.  Ten samý víkend můj bratranec, který mě zasvětil do všech forem rocku, uhořel ve svém domě. Místo abych plakala doma, truchlila jsem na koncertě.  Tenkrát jsem potkala Vrabce z Non- Conformist a Ondřeje Balvína z Pipe and Pints, kteří v té době hráli v Super Pilot a už dva roky hledali zpěvačku.

f


Umírala jsem touhou znovu se vrátit do kapely. Je to moje nejoblíbenější droga, mnohem lepší než kombinace sexu, hulení a sladkostí. Po jedné zkoušce s bubeníkem Markem (Non- Conformist) nám všem bylo jasný, že jsem naladění na stejnou vlnu pokřiveného metalu. Později dorazil basista Mejla (Labora 21) a vše se jevilo jako perfektně vyvážený a řízený chaos. Spolu píšeme písničky, společně pijeme, kouříme, hádáme se a (často) děláme věci, které bychom dělat neměli... Jsme jako rodina. Naše hudba je jako tetování a individuální styl každého z nás. Trochu špinavý, roztrhaný i opotřebovaný, temný a ironický, smysluplný a podnětný. Naše písničky zahrnují celou škálu hudebních proudů od soulu přes operetu, alkopunk  až po country věci pro „cunts“. Jestli někdo vyhraje v loterii nebo úspěšně udělá banku, budeme mít brzy CD! V každém případě je lepší na nás zaběhnout a poslechnout a živo, protože energie je vždycky silnější. V dubnu vyrážíme na týdenní šňůru s Everything Must Go (USA). Kluci se už těší na rošťárny a já taky zrovna nejsem andílek. Ještě vložte do této rovnice alkohol a odpověď je jasná. Obecně kašleme na kritiku, je nám fuk jestli nás máte rádi nebo ne.  Pokud se bavíme my, pak vy se budete také bavit. Naše hudba představuje krásnou bolest duše. A posílí vás, ať už jste kdokoliv.

r EVERYTHING MUST GO (US) SUPER PILOT (Prg) 12. 04. Žďár nad Sázavou 13. 04. Zlín, U tetoura 14. 04. Wien, Arena 15. 04. Bratislava 16. 04. Praha, 007


KLUB 007 STRAHOV Koleje ČVUT, Blok 7, Chaloupeckého 7, Praha 6 | www.klub007strahov.cz

čt 01. 04. Punk Rock TEXAS TERRI BOMB! (us/de), SUICIDE SYNDICATE (swe) pá 02. 04. Lo-Fi / Noise / Indie TIMES NEW VIKING (usa) so 03. 04. Punk Rock V-POŘÁDKU (cz), ALBERT BROJLLLER (cz) út 06. 04. Hard Core / Punk / Rock RITUAL (de), ILLS (fin), SLAVE DRIVER (cz) čt 08. 04. Alternative Hip Hop B. DOLAN (us), PRODAVAČ (cz) pá 09. 04. Crossover / Altern. Rock PĚCHOTA (cz), APOSEPSIS (cz) ne 11. 04. Metal / HC / Progressive INARCADIA (at), APOSTATE (cz), 5SYMBOLS (cz) st 14. 04. HC/Punk A WILHELM SCREAM (us), THIS IS A STANDOFF (ca), PASSENGER ACTION (ca) čt 15. 04. Punk Rock / R´n´R / Ska QUEENS OF EVERYTHING (cz), UNHOLY PREACHERS (cz) pá 16. 04. Punk´n´Roll / Hard Rock EVERYTHING MUST GO (usa), SUPER PILOT (cz) + DJs so 17. 04. Punk Rock V. T. MARVIN (cz), PARAGRAF 219 (cz), A CRASH (cz) ne 18. 04. Rock / Folk / Blues THE GREAT CRUSADERS (usa) po 19. 04. Acouctic / Post Rock BALMORHEA (us), NILS FRAHM (de) út 20. 04. Garage / Post HC / Indie THE A-BOMB (cz), DISQUIET (cz) st 21. 04. Funk Rock / Electro / Indie 100°C (cz), SWAN BRIDE (sk) čt 22. 04. Rock / HC / Post Punk GNU (cz), SPORTO (cz) pá 23. 04. Psychobilly / Rock´n´Roll DEMENTED ARE GO (uk), GREEN MONSTER (cz) so 24. 04. Streetrock / Oi! Punk INCIDENT (sk), CROSSCZECH (cz) + DJs ne 25. 04. Hard Core / Crossover BLACK BOMB A (fr), CRASHPOINT (cz) út 27. 04. Hard Core NARROWS (us/uk), NULLUS SUM (cz) st 28. 04. Ska MARK FOGGO (nl) + DJs Rude Boy Rhythm čt 29. 04. Hard Core / Punk GOOD CLEAN FUN (usa) pá 30. 04. Doom/Metal/Sludge MOUTH OF THE ARCHITECT (usa), GOSPEL OF THE FUTURE (cz)

Velbloud Club & Café U Tří lvů 4, Č. Budějovice | www.velbloud.info

čt 01. 04. ISIC studentský čtvrtky pá 02. 04. Punkrock night: TEXAS TERRI BOMB (USA), DREADROT, DJ DAWIDEK so 03. 04. Gore Grind night: GORE & CARNAGE (Mexico), PRESSBOIL, DIAGNOSIS ne 04. 04. Blues/Rock/Grunge/Funk night: WINDIGO, ROADWORK po 05. 04. Temple Hudební klání – soutěž mladých kapel út 06. 04. Freak shots party – pivo za 19,-!!! st 07. 04. Drum’n’Bass night: BLACKOUT čt 08. 04. Altermative/Rock: ZRNÍ, THE HYDES pá 09. 04. LONGPLAY movie premiere! SKAPOLLO live + DJ Afterparty so 10. 04. Punk night: HOUBA, PUNK FLOID

303


po 12. 04. Temple Hudební klání – soutěž mladých kapel út 13. 04. NAAB Math Rock night: AHLEUCHATISTAS (USA) st 14. 04. INTESSAR – orientální tanečnice a bubeníci čt 15. 04. ISIC Studentský čtvrtky pá 16. 04. SEM TAM Awards party so 17. 04. Funky/Rock night: BT’N’J, GOOD MOOD, LUBRICATED AS A FOX po 19. 04. Temple Hudební klání + special guest DIGITAL 21 (ESP) út 20. 04. Swing/Jazz night: VELIKÝ ZUŠ BAND, PIDI ZUŠ BAND čt 22. 04. Evropský den akcí proti rasismu: AL-YAMAN SoundSystem, TERNE ČHÁVE, EL pá 23. 04. Ska/Reggae night: PÉRA Z KANAPE, CHAOTIC so 24. 04. NAAB night: PNEU (FR), SHIELD ne 25. 04. Mochilleros pictures night: SVĚT NA DOSAH RUKY – cestovatelský speciál po 26. 04. Temple Hudební klání – FINÁLE!!! út 27. 04. FREAK SHOTS PARTY – Pivo za 19,-!!! st 28. 04. HIP HOP Jam Volume 2 čt 29. 04. Punkrock night: RADIO DEAD ONES (DE), The SLATKEJ CITRON pá 30. 04. BLACK VELVET SUICIDE + hosté

TENERE

Divadlo pod lampou

(hudební klub) předprodej vstupenek: Music Records (Dominikánská ul.), rezervace vstupenek: www.podlampou.cz

čt 01. pá 02. so 03. ne 04. čt 08. pá 09. so 10. po 12. st 14. čt 15. pá 16. so 17.

04. DETI PICASSO (Ru/Arm) MAGIC MUSHROOM - PROJEKT BARVY HUDBY 04. MICHAEL´S UNCLE, FINAL FICTION, LOYCA 04. AMORES PERROS křest desky, POD STOLEM, SPIVO 26 04. KILL THE PARISH (SWE), 5 SYMBOLS, MORTIFILIA, BEHIND THE BARRICADE 04. MÚZA 2009 (9.) BAMBASÁNO, K.C.N.S., POSLEDNÍ MOTÝL, NONSEN, SHOE CUT, IMPERIAL FRUIT 04. HOUBA, PUNK FLOID, PECH 04. PRVNÍ HOŘE, INSANIA, DIVE 04. TRAVELLING, NEBOJTE SE KOLUMBIE - dokument 04. LUS3, ZIMA, PILLOW FIGHT 04. MÚZA 2009 (10.) THE DELIVERY, HARD ATTACK, THE YOURS, PARASCHUTIST, KILL! KILL! KILL!, CHROCHTÁTOR 04. 3D LIDÉ, MUERTA MENTE 04. LLYR, BORN IN PRIPYAT, NEUROTIC MACHINERY, PESSIMIST,

GHOST IN THE SHELL

st 21. 04. PLEASE THE TREES, VEENA čt 22. 04. MÚZA 2009 (11.) SATAN CLAUS, DNS, GOODFELLAS, ANAHURIAMA, GHOST ON TUESDAY, ABLES pá 23. 04. THE MEGAN SHORE křest EP, ATTIC VANITY, AT8ONTHEPINGPONGTABLE,

SLAVE DRIVER OF DOOM TOUR, DARK ANGELS, DEMENCIA MORTALIS, DYSMORPHIA, REQUIEM AETERNAM st 28. 04. LIWID, HOLDEN so 24. 04. TROOPS


čt 29. 04. MÚZA 2009 (12.) THE UNDERCOVERS, UNDERFLOOR, SKAVARE FLASCHETA, JUST FOR BEING, NO GOOD OK pá 30. 04. SYNERGY, ESA Z LESA (ex-KMEN), GAFFA, DEPAKINE CHRONO so 01. 05. 1 + VRATA

CROSS CLUB Plynární 1096 / 23, Praha 7 | www.crossclub.cz

čt 01. 04. ELECTRO PUMP (Keygen a hosté) pá 02. 04. JUNGLE DNB SESSION (T2B kru, Morebeat, Katcha, Mini, Dave & Duff), ELECTRO STAGE (Dave & Duff, Eddrum, eR) so 03. 04. REGGAE MEETS SKA [The Upsessions (NL), Pub Animals, Fat & Dread Stereo], DUB TURBULENCE STAGE [King Shiloh (NL), United Forces of Dub] ne 04. 04. GHETTOLEGE Jemen (přednášky, besedy), AL YAMAN (Al Yaman, Bourama Badji) po 05. 04. LOS TEKENOS (Defekt, Swamp DJs), 2ND STAGE (ER, Eddrum, ARK) út 06. 04. JUNGLE BREAKS DUBSTEP (Medis a hosté) st 07. 04. DEADSILENCE (Deadsilence Syndicate live band (UK), DJs The Reverend (UK), Judge Mental (UK), Alert, Yukimura), ELEKTRO BÁL (Jeany Dee, Skritek, Dr Smeghead), BIOKAF (film Rozervaná objetí) čt 08. 04. REGGAENERACE (A7 (JAM/FIN), Damalistik (CZ/FR), Roccaflex, Irie Memba), JUNGLE BREAKS (Mad4ce a host) pá 09. 04. VISION (State of Mind (NZ), U-Prag, Beast 67, X. Morph, P.No, Mersi), BASTRAP LIVE (KPK (SRB), Break!Fast (SK), Kredenc, Abu) so 10. 04. CROSSKA (Yellow Cap (DE), The Display Team (UK), The Spankers, DJ Boldrik), REGGAENERACE (Peeni Walli) ne 11. 04. CROSS N ART (Théravádový buddhismus), WORLDMUSIC CHILLOUT (Afronomad Soundsystem) po 12. 04. LOS TEKENOS (Rolnik a hosté, Basetix Unity) út 13. 04. END OF THE WEAK (Nightstalker, DJs Bulet and special guest, Alesh One, Trusty, MC Metoděj a další) st 14. 04. SPONTAL STAGE (Spontal Sound Crew), MINIMAL STAGE (Ans, Abu), BIOKAF (film Short Tekno Movie 3) čt 15. 04. HI FI (Hi-Fi band, DJs Kel Quadrant (UK), Holes of Ice (UK)), 2ND STAGE (Medis a hosté) pá 16. 04. JUNGLIST CALL (Candy live (FR), Omek, mAd4Ce, Telka, Abassta, MC Reefah & Neuroalex), ELEKTRO BREAKZ CHILLOUT (Candy live, Aztek, Omek, Deka, Ya-Mad) so 17. 04. VERY FOREIGN AFFAIRS (Truth (NZ), Priapus (ESP) a hosté) ne 18. 04. GHETTOLEGE -Afrikanistika (přednášky, debaty), WORLDMUSIC CHILLOUT (Afronomad Soundsystem) po 19. 04. LOS TEKENOS (Mira NSK , Robar Traumatix , Kouzelnej Kolotoc DJs (Deka, Drax, Cojot, Beduan), Vam_lor - live act) út 20. 04. MADSTYLE (Lance Blisters, Guma Guar, Marius Konvoy)


st 21. 04. TOASTERS (The Toasters (US), Forward March Posse), PSYTRANCE (Psyla a hosté), BIOKAF (film Antikrist) čt 22. 04. MESSIAH KOMEBACK (Drumcorps live (US), Yarrdesh live, Un Cri Bleu (live), DJ’s, Yukimura, RaveBoy), CROSS N ART S expedicí do kavárny (Výstup na Mera Peak (6 444 m.)) pá 23. 04. DRUMSTATION (Dramajacqua live drummachine, Beast 67, Forbiden Society a hosté), DOBREJK VEČER CHILLOUT (Saku, Kaplick a hosté) so 24. 04. REGGAENERCE (Ghettopriest (UK), Wildcatalyst (UK), RNF DJs) ne 25. 04. CROSS N ART (Divadlo lidí bez domova Ježek a Čížek), WORLDMUSIC CHILLOUT (Afronomad Soundsystem) po 26. 04. LOS TEKENOS (Tsunami a hosté) út 27. 04. HULIDI (Marza, Jiří Měsíc, Bug’n’Dub, Royal Hi-Fi) st 28. 04. PSYTRANCE (Psyla a hosté), BIOKAF (film Studenské projekce FAMU) čt 29. 04. R N R PARADE (Steff Tej & Ejectes (FR), Drag me pissed, Cityk, Dirty Blondes a host) pá 30. 04. MARADONA JAZZ (Maradona Jazz, Gadjo.cz and Jam Soundsystem, DJs Baltazar, Mucho), SPONTAL STAGE (Spontal Sound Crew)

Music club

GURU + TATTOO studio

Salmovská 6, Praha 2, tel: 603 11 30 50, Tattooguru.cz, Tatootel: 777 27 86 56

pá 02. 04. EQUAL-I-ZER - REGGAE REGIMENT so 03. 04. Dj BACKDOSH classic hip-hop-funk pá 09. 04. SKAPARÁDA Dj’s RUDEBOY RHYTHM, BUQI, ROMAN, PATH so 10. 04. Dj’s CHICKEN and GUEST - dancehall, reggae pá 16. 04. ERKO RETRO PARTY - Dj’s DOUBLE R, SHAKHAL, RAZOR SLAG LADY/punkrock,oi, 80’s so 17. 04. Dj MYSHKHYN - dub night pá 23. 04. FAT and DREAD STEREO - early reggae, soul so 24. 04. Dj JambYk - 70’s - 80’s - disco funky night pá 30. 04. SWAMP SAFARI SOUNDSYSTEM Dj’s KAYA (radio 1) A SPOL. - reggae, dancehall, ska


Drahá Sibylo, ráda bych se zeptala Tvé křišťálové koule, zda je vůbec ještě nějaká šance, že znovu uvidím Karla, kterého jsem potkala minulý rok na festivalu Mighty Sounds. Bylo to moc pěkné, skoro bych řekla až moc pěkné na to, aby to mohlo být skutečné, ale co si budeme povídat, měla jsem v sobě pár rumů a vůbec na nic si nepamatuji. Zkoušela jsem Karla kontaktovat všemožnými způsoby přes internetové stránky festivalu, nicméně neúspěšně. Zeptala by ses prosím své koule, jestli se Karel chystá na Mighty Sounds a jestli mě bude milovat? Nešťastná Jitka 22 Drahá nešťastná, především by ses měla probrat. Karel se na Mighty Sounds samozřejmě chystá, konec konců, kdo by si nechal ujít takhle hustou pařbu, ale ty na něj raději hodně rychle zapomeň. Kromě tebe měl ještě další tři slečny, jednoho kluka a koule dokonce tvrdí, že i srnku. V životě by ho nenapadlo si s tebou začínat něco vážnějšího, protože to podle něj zkrátka a dobře není rock ‘n’ roll.  V tuhle chvíli buď ráda, že sis užila s takovým borcem, protože nebýt toho, že před tím, než tě potkal, trávil několik hodin na Spacebaru, určitě by se ti to nepoštěstilo. Koule ti radí jedno: „Kup si lístek na letošní ročník, určitě někoho poznáš.“ PS: Vyvaruj se lidí s lebkou na tričku. Sibyla cká

Skvrňany

i

ažl

m Do


* Growshop a Headshop pod jednou střechou * Nejširší sortiment v Plzni na 150 m2 plochy * Vstup, nakládka a parkování v uzavřeném dvoře v centru Plzně

Stěhujeme se! podrobné info na www.greenhome.cz

Od 1. března 2010 na nové adrese:

Kolárova 22, Plzeň Plaza

pětat

Tylova

Sady

Husova

Škoda

řicátn

Kollárova Kotkova

lova s y m Pře CAN

íků

Shell

Solní

P

Nám. Repu


O legalizaci marihuany zpívá kde kdo a stále je to pro mnohé problém numero uno. O letošní demonstraci zvané Million Marihuana March promluvil fundovaně mluvčí Legalizace.cz Robert Veverka a otázky jednu vedle druhé kladla Marquet.

Jak, kdy a proč Million Marihuana March vzniklo? Setkání na vyjádření nesouhlasu s kriminalizací konopí začala již v roce 1999 a od té doby se uskutečnila ve více než 485 různých městech po celém světě. Million Marihuana March se koná vždycky 1. nebo 2. sobotu v květnu a každoročně se k němu přidávají další a další města. Součástí akce jsou vždy pochody, shromáždění, rave, koncerty či festival nebo další osvětové či informační akce o legalizaci konopí. Demonstranti svojí účastí podporují legalizaci konopí, během akce mají možnost diskutovat, vzdělávat se, popřípadě jen bavit.  Od roku 1999 se tohoto celosvětového hnutí a demonstrace účastní i Česká republika. Jakou má tahle demonstrace v Čechách odezvu? Jistě velice pozitivní! Soudíme tak podle toho, že se každým rokem na demonstraci sejde víc a víc lidí. Samotná demonstrace je totiž veselá událost, kdy se po krátkém projevu za doprovodu hudby vydá celý průvod napříč centrem Prahy a do tónů reggae a ska demonstranti skandují hesla za legalizaci konopí a svobodu pěstovat. Zároveň cítíme, že celá tahle akce je veřejností a médii vnímána velmi tolerantně, neslyšíme během a po průvodu jedinou negativní výtku nebo komentář. Média nám také věnují dost pozornosti a jejich reakce jsou vesměs více než pozitivní.   Jaké se odehrály v legislativě od letošního roku změny? Největší a nejpatrnější změnou v drogové legislativě od ledna letošního roku je takzvaná depenalizace držení menšího než malého množství nelegální drogy nebo pěstovaní malého počtu (do pěti rostlin) konopí. To znamená, že při stíhaní za nakládání malým množstvím drogy hrozí člověku namísto vězení jen pokuta v přestupkovém řízení. Nedošlo ovšem k žádné formě


dekriminalizace či dokonce legalizace drog, především pak konopných, jak média na začátku roku chybně informovala. Držení jakéhokoliv množství nelegální drogy je stále trestné a vždy postižitelné. Dále se v novém trestním zákoníku sjednotila množství jednotlivých nelegálních drog a jednoznačně určila hranice většího než malého množství. Kdy a kde se letos MMM bude konat? Million Marihuana March – demonstrace za legalizaci se bude konat 8. května 2010 hned na několika místech. Ve 13:00 začne demonstrace setkáním na se Karlově náměstí, odkud ve 13:30 vyrazí pochod napříč městem a za doprovodu hudebního vozu dorazí do parku Parukářka na Praze 3, kde bude demonstrace pokračovat nejen hudebním happeningem až do 22:00. Několik Afterparties se pak uskuteční v klubech Cross, Matrix a Bunkr, který je přímo pod samotným parkem. Letos na MMM vystoupí kapely, které mají ke konopí blízko i svým jménem. O hudební nálož se postarají kapely Propaganja, Ganja Haze dále Green Smatroll, Posmrtné zkušenosti, Jet8, Uraggan Andrew a BT’n’J. Jak vidíte budoucnost marihuany v Čechách? Optimisticky! Věříme, že zdravý rozum nakonec zvítězí. Konopí je rostlina a zakazovat růst kytkám je nesmysl. Celý problém okolo konopí, to že bylo označeno za nebezpečnou drogu, má své kořeny ve 30. letech. Tehdy se konopí stalo silným konkurentem rozmáhajícím se dřevařským a ropným firmám, dnes by například jako lék snížilo zisky především farmaceutickým firmám a samozřejmě drogovým mafiím. Je však prokázáno, že represe drog je neúčinná a daleko vyšší ekonomický i společenský přínos by bylo konopí úplně legalizovat.

r


čtení z hvězd nejmocnějšího astrologa Fida

Kozoroh 22. 12. – 20. 01. Hormony se ve vás bouří jako sopka, takže je na čase s tím něco udělat. Jaro za dveřmi a na internetu hromada lákavých nabídek na swingers party. Určitě byste se podobným nabídkám měli přestat bránit a hrdě vkročit do neprozkoumaných vod.

Vodnář 21. 01. – 19. 02. Měli byste si více hlídat finance, jelikož právě v tomto měsíci pocítíte jejich značný nedostatek. Je trochu pozdě si stěžovat na

peníze, když ještě stále nemáte lístek na Mighty sounds a zbytečně tak v  následující předprodejní dekádě utratíte o sto korun víc.

Ryby

vás rozhodně po zbytek měsíce neopustí, i když ve vašem ipodu hraje mnohem častěji Pantera než Bob Marley.

Býk

20. 02. – 20. 03. Cítíte se trochu jako na vlnách, váš život je v těchto dnech rozhoupaným oceánem, co ne a ne se uklidnit. Zkuste si pustit Marky Marka a hned se budete cítit lépe.

21. 04. – 21. 05. Nebylo by vůbec od věci začít plánovat, co uděláte s létem. Především býčci narození v první dekádě se mohou těšit na párty třetí víkend v červenci. Jak ještě dlouho chcete otálet s koupí lístku?

Beran

Blíženci

21. 03. – 20. 04. Do nosu se vám dere (nejenom) jaro a to je dobře. Pozitivní nálada

22. 05. – 21. 06. Vaše rozporuplná povaha vás nejednou dostala do úzkých a občas


vás vaše hodné dvojče pěkně točí. Zkuste se mu vzepřít a vyrazit 3. dubna do Crossu na holandskou partu The Upsession a  dejte si pořádně do nosu.

měli vyrazit na Ghotic párty. Čeká tam na vás hodně hustý překvápko. Slabší povahy by se měly rozhodně vyvarovat deskám Ládi Křížka s Damiens.

Rak

Panna

22. 06. – 23. 07. Pro citlivé ráčky bude měsíc duben ve znamení setkávání se starými přáteli trochu náročný. Především dříve narození by se měli vyvarovat sjíždění u-rampy na skateboardu v opilecké pýše. Kromě zlomenin a nepěkných fotografií, které vaši vykutálení kamarádi s  radostí nechají kolovat po po facebooku, vám to nic nepřinese.

24. 08. – 23. 09. Co takhle si zajít koupit nějaký pěkný hadry k Rafanovi, nebo se nechat zkérovat záda v  Tribu? V  tomto měsíci to projde i  dětem z  rodin těch nejkonzervativnějších katolíků. Jinak věděli jste, že se vrací hair metal? Tak si koukejte zajít k  holiči a  něco s tím udělejte.

Lev 27. 07. – 23. 08. Duben je vám ve všech ohledech nakloněný a podaří se vám všechno, co si umanete. Všichni, kteří si stěžují, že nemůžou najít tu pravou či pravého, by

Váhy 24. 09. – 23. 10. Máte v hlavě totální bordel a  ten dokáže dočista vymést pouze a  jen pořádná dávka heavy metalu. Dvě až tři desky Iron Maiden za den by vám koncem měsíce měly do vaší duše vnést patřičnou

dávku tolik trádaného klidu.

pos-

Štír 24. 10. – 22. 11. Nedržte se tolik při zemi. Duben vám toho nabídne skutečně mnoho, stačí jen zvednout zadek od televize a vyrazit do víru velkoměsta. Věřte, že sourozenci Gondíkovi určitě váš život neučiní šťastnější. Především nezadané ženy a  dívky by měly být pozorné ke svému okolí.

Střelec 23. 11. – 21. 12. Hned ze začátku měsíce si z někoho pořádně vystřelte. Aprílový žertík vám dost pravděpodobně projde a  ještě za pár let se mu budete s  kamarády smát. Jen to moc nepřehánějte, protože říkat rodičům, že čekáte dítě se Slávkem Bourou, nebo že se vám líbil Avatar, vůbec vtipný není.


Mighty Freezine 04/2010  

Mighty Freezine #5, duben 2010

Mighty Freezine 04/2010  

Mighty Freezine #5, duben 2010