20121029_hu_budapest

Page 21

sport 21

A második indiai futam is Vettelé Forma–1. Három futam van hátra az idei szezonból, még nem dőlt el semmi

Már csak a Szeged veretlen A Pick Szeged biztosan, 31-24-re legyőzte tegnap a vendég címvédő MKB Veszprémet a férfi kézilabda NB I csúcsrangadóján, így kilenc forduló után egyedül a Tisza-parti csapat százszázalékos. Jövőre már csak egyetlen magyar csapat, a bajnok vehet részt a Bajnokok Ligájában – kivéve, ha a Veszprém vagy a Szeged megnyeri idén a BL-t. A legtöbb gólt, nyolcat-nyolcat a szegedi Sulc (jobbra) és Larholm lőtte, a veszprémiek közül Nagy László volt a legjobb hét találattal. / mti

Sebastian Vettel, a Red Bull pilótája győzött tegnap a Forma–1-es autós gyorsasági világbajnokság idei 17. futamán, az Indiai Nagydíjon. Tavaly, az első indiai futamon is ő nyert. A vb-címvédő német autóversenyző mögött a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) lett a második, az ausztrál Mark Webber (Red Bull) a harmadik. A pontversenyben éllovas 25 esztendős Vettel, aki rajt-cél győzelmet aratott Indiában, három futammal a zárás előtt 13 pontra növelte előnyét Alonsóval szemben. A kétszeres világbajnok német pilóta idei ötödik, pályafutásának pedig 26. futamgyőzelmét szerezte meg. A rajt után Vettel és Webber

megtartotta első és második helyét, Alonso viszont megelőzte a McLaren két brit versenyzőjét, Lewis Hamiltont és Jenson Buttont. A Renault-val kétszeres világbajnok spanyol pilóta a verseny második felétől egyre jobban megközelítette Webbert, majd 12 körrel a leintés előtt elrobogott mellette. Vettel első helye, ezzel soroCsapatok

407

ponttal továbbra is a Red Bull vezeti a csapatok versenyét.

zatban negyedik sikere egy pillanatig sem forgott veszélyben. mti Pontverseny

1 2 3 4 5

Sebastian Vettel (Red Bull)

240

Fernando Alonso (Ferrari)

227

Kimi Räikkönen 173 (Lotus) Mark Webber (Red Bull)

167

Lewis Hamilton 165 (McLaren)

Kézilabda

BL: menetel a Fradi és a Győr Harmadik mérkőzését is megnyerte a Ferencváros a női kézilabda Bajnokok Ligájában – egy héttel korábban a címvédő norvég Larvikot győzték le –, így a vendég svéd Sävehof legyőzését (31-28) követően a csoportküzdelmek felénél százszázalékos mérleggel vezeti a csoportját. A Győr is győzött tegnap: 31-20-ra nyert a szlovén Krim Ljubljana otthonában, és szintén százszázalékos. mti HIRDETÉS