The King / Ukrainian

Page 1


ЦАР Переказ Євангелія від Марка Copyright © 2015 FL Media Усі права захищені Уперше видано українською мовою у 2015 році Укладач Розмарі Ендакот Художник Террі Лім Художнє керівництво Atlas Associates Видано MediaServe www.mediaserve.org Надруковано в Україні ISBN 978 1 906389 43 7 Ukrainian


Чергова книга чи інший світ?

ЦАРЦАР ЦАР ЦАР ЦАР ЦАР ЦАР ЦАР ЦАР ЦАР ЦАР ЦАР ЦАР ЦАР ЦАР ЦАР ЦАР ЦАРЦАР ЦАР ЦАР

ЦАР


ПРИВІТ!

Х

очеш дізнатися про Царя? Справжнього Царя? Такого, якого ти собі навіть не уявляв? Приєднуйся до подорожі, яка стане початком найбільшої пригоди твого життя… Усе почалося в маленькій країні Близького Сходу, у якій люди були під владою найлютішої армії у світі – римської. Римляни захопили крихітну країну – Ізраїль. Вони хотіли підкорити цілий світ, але не знали, що Хтось мав грандіозніший план.

ХТО?

Божий план було записано в стародавніх книгах. Бог вибрав час і місце для приходу на землю Царя. І це відбулося саме тоді й саме в тій крихітній країні - в Ізраїлі. Життя було надзвичайно складним під римською владою. Будь-які повстання й бунти жорстоко придушували римські солдати, які носили чудернацькі обладунки. Хоча, якщо ти думаєш, що римляни дивакувато одягалися, подивися на Івана Хрестителя, який жив у пустелі. Про нього поширилася слава, і багато людей приходило подивитися, на що він здатний. Іван Хреститель був справжнім відлюдьком і носив дивакуватий одяг із грубої верблюжої шерсті. Якщо ви вважаєте, що це кепсько, зачекайте, послухайте що він їв.

БОГ.

ЩО?

2


САРАНУ І МЕД.

ФУ-У-У! Але Іван знав про Божий план: знав, що прийде Цар. Відтак, він залишився в пустелі, щоб підготувати людей до зустрічі з Царем.

ПІДГОТУВАТИ ДО ЧОГО?

В

Римській імперії було багато рабів – людей, які насправді були в’язнями й безоплатно служили своїм панам. Проте люди не розуміли того, що навіть ті, хто вважали себе вільними, також були в рабстві. Навіть сьогодні ми – раби, якщо не виконуємо того, що Бог очікує від нас. Не виконати Божий план у своєму житті - гріх. Бог хоче для нас найкращого, оскільки Він любить нас. Іван знав, що в Бога є особливий план для людей Його часу (і для нас також) план, який наверне їхнє життя на правильну дорогу. Він послав свого Сина, Ісуса, як Спасителя й Царя всього світу.

3


Іван говорив людям, що скоро прийде Хтось особливий, і їм треба приготуватися до зустрічі з Ним. Після цього він занурював їх у річку Йордан і називав це хрещенням. Люди заходили брудними, бо їхнє життя було наповнене всіляким непотребом, а виходили чистими – не від води, а від того, що вона символізувала, – Божу роботу в їхніх серцях. Із усіх-усюд люди сходилися побачити Івана й почути, що він говорив про Царя та Його Царство. — Агов! Послухайте! Ви ще нічого не бачили! — кричав Іван. — Цар іде! Тільки не плутайте мене з Ним. Я просто Його посланець. Я не гідний навіть того, щоб почистити Йому взуття!» І одного дня Цар таки з’явився! Але Його ніхто не впізнав, окрім Івана.

ЧОМУ?

Й

ого не впізнали тому, що Він не виглядав як Цар, нічим не відрізнявся від звичайних людей. Він підійшов до Івана й попросив охрестити Його у воді. Іван був приголомшений! — Це я повинен хреститися в Тебе, а не навпаки! — вигукнув він. Але Цар наполягав.

І ЩО ДАЛІ? К

оли Цар зайшов у воду, відбулося дещо дивне. Святий Дух зійшов на Нього, і з небес пролунав Божий голос: — Це Мій Син. Я люблю Його і дуже задоволений Ним.

4

Бог дійсно величний. Він всюди присутній — просто безмежний! Бог одночасно є трьома особами, з’єднаними в одне ціле: є Бог Отець, є Ісус Христос, Божий Син (названий у цій історії Царем) і є дивовижний Дух Святий. Усі троє були присутні там, коли Ісус хрестився у воді. Так, Бог існує в трьох особах одночасно.

ФАНТАСТИКА!


!

Ц

ар знав, що після хрещення треба розказувати людям про Своє Царство. Але одразу ж з’явилися перепони. Будучи Царем, Він пройшов важкі випробування.

ЯКІ ТАКІ ВИПРОБУВАННЯ?

Випробування, які не пройшли б ні ти, ні я. Не взявши з собою їжі, Він пішов у пустелю, де жили тільки дикі звірі, і провів там сорок днів. Розумієш, Бог знав, що час Царя прийшов. Про це знав Іван… але хтось ще дізнався.

ХТО?

Це був ворог Бога — сатана. Колись сатана був одним із найвпливовіших ангелів, Божих слуг і посланців. Але його не влаштував цей статус: він хотів такої ж влади, як у Бога, тому повстав проти Бога, за що його було вигнано з небес разом із послідовниками.

Бог хоче, щоб усі були вільними. Тут не йдеться про свободу від римлян, але про щось набагато вагоміше. Я говорю про свободу, яку може дати тільки Цар – свободу від рабства гріха. Саме тому Бог послав Свого Сина Ісуса. Його план був у тому, щоб звільнити всіх людей.

С

атана ненавидить Бога й хоче, щоб люди залишалися в полоні поганих думок і вчинків. Він навіть намагався навіяти погані думки Цареві. В пустелі він спокушував Ісуса, щоб Той підкорився Своїм бажанням замість виконання місії, дорученої Богом. Проте Цар знав, що справжня свобода й надія приходять тільки тоді, коли в житті на першому місці Бог, на другому - інші люди, а власні бажання – на останньому. Цар прийняв виклик сатани й відкинув усі спокуси.

І ЩО? 5


Сатана добряче

розізлився! Він залишив Царя в спокої й спрямував всю ненависть на Івана Хрестителя, чоловіка з пустелі.

Іван накликав на себе

ЯК?

немилість одного з правителів, Ірода Антіпи. Ірод одружився з дружиною свого брата, що було заборонено законом. Іван відкрито заявив про цей неправильний вчинок, і дружина Ірода розлютилася. Вона попросила свою доньку Саломею станцюватидуже звабливий танок, який сподобається Іроду, бо вона знала про слабкість Ірода до гарних дівчат. За цей танок Ірод пообіцяв Саломеї, що виконає будь-яке ї ї бажання. Мати Саломеї наказала їй попросити жахливе - голову Івана Хрестителя на таці.

ЩО ВОНА ПОПРОСИЛА?

НІ! ІРОД ВИКОНАВ ЦЕ?

Іроду не хотілося цього робити. Йому подобався Іван, який не боявся критикувати його. Іван говорив правду, й Ірод усвідомлював це. Проте він не був такий популярний серед народу, як колись, і не хотів видатися слабаком. Тому Ірод стратив Івана.

О, НІ!

6


Але добра новина в тому, що Цар вже розпочав

свою місію, і ситуація загострювалася. Цареві були потрібні послідовники - люди, які хотіли би навчатися в Нього. Ісус дуже ретельно обирав їх. Йдучи берегом Галілейського моря, Він побачив двох братів - Симона й Андрія. Вони були рибалками. — Ходімо зі Мною! — вигукнув Він. — І ви будете ловцями людей, а не риби!

І ЩО ВОНИ?

Вони залишили рибальські сіті й пішли за

Царем. Ідучи далі, Цар зустрів ще двох братів - Якова та Івана. Він покликав їх, і вони також залишили батьківський рибальський бізнес, щоб слідувати за Царем.

А ДАЛІ ЯК?

7


У

кожного царя є царство. Біда в тому, що більшість людей жили так, ніби вони самі були царями свого життя та не усвідомлювали, що насправді є рабами. Тому Бог послав Ісуса, щоб показати, яке Царство Бог приготував для них і що вони можуть бути вільними тільки тоді, коли служитимуть Йому.

ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ? К

оли приходить Боже Царство, усе змінюється. Цар змінював усе навколо Себе: хворі видужували, життя людей набувало нового змісту. Багато хто не знав, що Цар прийшов, і люди не впізнали Його. Проте вони не могли не помітити того, що відбувалося навколо Нього. Одного дня Ісус прийшов до міста Капернаум. Це було в суботу, і оскільки Ісус був євреєм, він додержувався єврейських традицій. Один раз на тиждень, в особливий день - шабат (субота) - євреї ходили в синагогу, щоб вчитися, як слідувати Божим законам у своєму житті. У той день Ісус прийшов до синагоги й навчав людей. Він був дивовижним учителем! Ніхто ніколи не чув подібного вчення. Він навчав, як Той, хто складав ці закони, бо був Царем. Він приніс Царство разом із собою! Це розворушило злих духів, які впливали на поведінку людей, а деколи навіть заволодівали їхнім розумом і тілом. Бачиш, прості люди не розуміли, ким був Ісус, а злі духи чудово це усвідомлювали. — Ти прийшов згубити нас? — прогарчав якось один дух на Ісуса. — Я знаю, хто Ти! Ти – Святий Божий посланець!

ОТАКОЇ! ЩО Ж СТАЛОСЯ ПОТІМ?

8

Р


и

о

В

ідбулося дещо надзвичайне. Чоловік, одержимий злим духом, мав судоми, а після цього дух вийшов з нього, бо так наказав Цар! Коли прийшло Боже Царство, злу довелося відступити. Ісус не був просто талановитим вчителем, бо навіть злі духи не могли протистояти йому.

ЩО ЩЕ РОБИВ ІСУС?

В

ін зцілював людей. Вийшовши з синагоги, Ісус пішов в дім своїх учнів Симона й Андрія. Теща Петра (Симона) була хвора і знесилена, вона лежала в ліжку з дуже високою температурою. Але коли Ісус підійшов до неї і взяв ї ї за руку, їй одразу полегшало. Вона навіть змогла приготувати їм їжу.

Л

юди довідалися, що відбулося, і до заходу сонця зібрався натовп. Серед них було дуже багато хворих і тих, ким володіли злі духи.

ДИВНО!

І ЩО ЗРОБИВ ІСУС? 9


В

ін зцілив усіх! А наступного дня прокинувся на світанку і пішов в усамітнене місце помолитися.

ПОМОЛИТИСЯ? Ісус був Божим Сином. Він любив Свого Батька й багато часу розмовляв з Ним наодинці. Це те, що ми називаємо молитвою.

Н

ІСУС ЗАЛИШИВСЯ В КАПЕРНАУМІ?

і. Він мав місію, тому сказав Своїм послідовникам: «Нам треба йти в інші селища й міста. Я повинен принести Боже Царство і туди». І Він подорожував, навчаючи в синагогах і зціляючи хворих. Одного разу хворий на проказу чоловік впав на коліна перед Ісусом, благаючи зцілити його. У ті часи люди, хворі на проказу, не могли жити з усіма через ризик поширення хвороби. Ісус зцілив його й наказав піти до священика, щоб той його оглянув, і чоловік зміг би повернутися до життя в суспільстві. Також Ісус сказав не говорити, як він оздоровився. Однак чоловік не зміг стримати своєї величезної радості й розповідав кожному, кого зустрічав, про те, що з ним трапилося. Після цього натовп людей збирався всюди, куди приходив Ісус. Тому Він намагався не заходити в міста, але люди все одно знаходили Його. Так, одного разу Він з послідовниками повернувся до Капернаума, і люди швидко дізналися про це. Будинок, де вони зупинилися, переповнився людьми. Вони приходили й приходили, і скоро в домі не було де яблуку впасти. Але були люди, які вперто хотіли потрапити до Ісуса.

10


Четверо друзів принесли свого паралізованого товариша на

ношах. Вони так хотіли допомогти своєму бідному другові, що діяли дуже рішуче: розібрали глиняний дах будинку й опустили ложе з хворим перед Ісусом! — Твої гріхи прощаються, — сказав йому Ісус.

?

ДИВНІ СЛОВА

Ц

і слова здалися дивними багатьом людям, які зібралися в домі. Деякі вчителі закону буркотіли «Це богозневага! Тільки Бог може прощати гріхи!». Богозневага вважалася одним з найтяжчих гріхів, який міг вчинити єврей. Вчителі розлютилися, почувши слова Ісуса про те, що Він має владу від Бога.

Ісус почув їхнє

буркотіння і запитав: — Чому це богозневага? Що простіше, сказати: «Прощаються тобі твої гріхи» чи «Встань і ходи»? Я доведу, що маю владу прощати гріхи на землі. Потім Він обернувся до хворого й сказав: НЕЙМОВІРНО! — Вставай. Іди додому. Ти зцілений. ВОНИ, НАПЕВНО, НІЧОГО Чоловік схопився, ПОДІБНОГО НЕ БАЧИЛИ! протиснувся крізь натовп і пішов.

11


Справді. Проте, релігійники ще більше

розлютилися. Одного разу Ісус зустрів збирача податків Матвія. «Приєднуйся до нас», — запропонував йому Ісус. Матвій погодився. Того ж вечора він влаштував у своєму домі святковий бенкет для Ісуса та Його друзів.

ЩО Ж ТАК ЗБЕНТЕЖИЛО РЕЛІГІЙНИКІВ? Очевидячки, Ісус кликав різних людей: рибалок, митників, людей з поганою репутацією – всі люди хотіли бути разом з Ісусом. Боже Царство призначене для всіх, а не тільки для тих, у кого на перший погляд усе добре. Саме тому фарисеї й жахалися. — Чому Ісус їсть з тими голодранцями? — запитували вони. — Не здорові потребують лікаря, а хворі, — відказав Ісус. — Саме тому я й прийшов. Допомогти грішникам, а не тим, хто думає, що вони досконалі й праведні.

ХТО ТАКИЙ ФАРИСЕЙ?

Фарисеї слідували кодексу релігійних правил. Усі релігійники люблять правила. Але Ісус знав, що виконувати правила легше, ніж любити й поважати Бога всім серцем. Це не подобалося фарисеям. Вони прагнули показати себе святими й праведними, але насправді відмовлялися жити за Божими принципами.

ЦЕ ЯК? 12

«

ф в з і п


Про людське око фарисеї дотримувалися особливих правил в усіх сферах життя, зокрема й правил приймання їжі. Вони постійно обурювалися з приводу того, що послідовники Ісуса не виконували їхніх правил. Однак Ісус помічав не тільки їхні злі слова, але й бачив їхні серця.

а

Д О ЗЛ

В

« и лицеміри! — говорив Він. — Ваше поклоніння фальшиве. Ви замінили Божі заповіді власним вченням. Ви виконуєте свої правила замість Божих законів. Ви нехтуєте потребами своїх убогих батьків і говорите, що не можете їм допомогти, бо все пожертвували Богові. Ганебно!»

ЗОЛОТІ СЛОВА! ЯК ВІДРЕАГУВАЛИ ЛЮДИ?

В ВБИ

НИ ЛЕП К А Н

ІЙ

!

К!

ЦЯ!

Люди уважно слухали. — У Божому Царстві, — пояснював Ісус, — важливо не те, що ти їж або п’єш, а те, що ти робиш і говориш. Він говорив Своїм друзям: — Ваші думки опоганюють Вас. Саме з думки розпочинається крадіжка, вбивство, блуд, жадібність, ненависть, плітки, гордість і глупство. Усе це походить зсередини, а не ззовні.

ГОРДІЙ!

13


Ісус був Царем і навчав людей, як жити в Його

Царстві. Тільки через Ісуса можна очистити серце і праведно жити. Він прийшов для того, щоб Бог міг прийняти тебе. Ти не можеш зробити це сам, виконуючи правила, тільки через Нього і з Його допомогою. Фарисеї та інші релігійні люди не хотіли усвідомлювати цього й постійно критикували те, що робив Ісус.

НАПРИКЛАД?

З

Ц

а законом у суботу треба було відпочивати і взагалі не можна було працювати. Фарисеї склали довгий перелік того, чого не можна робити в цей день. Одного разу в суботу Ісус був у синагозі. Він побачив там чоловіка зі скрученою рукою. Ісус знав, що фарисеї спостерігають за Ним, тому подивився на них і запитав:

п з

— Чи можна в суботу робити добро? Ніхто не наважився відповісти. Тоді Ісус наказав чоловікові витягти руку вперед, і вона одразу зцілилася.

14

СУПЕР!

В з п п р м в їм р б


Так, але фарисеї були розлючені, тому стали думати, як позбутися

Ісуса. Він дратував їх. За ним слідував натовп людей - люди з усієї країни приходили до Нього. Цар приніс Своє Царство, а в ньому дива і зцілення. І, найважливіше, свобода, а не перелік релігійних правил. Навіть членам Його сім’ї було важко зрозуміти, що відбувається. Хоча за Ісусом ходив натовп людей, Він обрав тільки дванадцятьох, хто постійно супроводжував Його. Він сумлінно навчав їх, показуючи, як жити в Царстві та які його закони. Він дав їм частину своєї влади. Їх почали називати апостолами, що означає «учні».

ХТО БУЛИ ТІ УЧНІ?

Ось вони: СИМОН (якому Ісус дав нове ім’я – Петро) ПИ Л М ІЙ ІВАН РФОЛО И А П В Й АНДРІ МАТВІ Й В Є Е АД Е Й Ф Я Т К Л І В А В І СИ М К О Н КАНАНІТ Я ХОМА ЗЕВЕДЕЇВ ЮДА ІСКАРІОТ (який виявився зрадником, як ми згодом дізнаємося)

ЩО ВОНИ ВИВЧАЛИ? Ц

ар зціляв і навчав людей. Він розказував повчальні історії про Царство, які було легко зрозуміти. Ось одна з них: Вийшов сіяч, щоб посіяти. Коли він сіяв зерна по полю, деякі впали на дорогу, птахи прилетіли та склювали їх. Інші зерна потрапили на кам’яний ґрунт. Рослина почала рости, але скоро зів’яла, оскільки корені не могли прорости глибоко. Ще інші насінини впали серед бур’янів, які не дали можливості їм зійти. А деякі потрапили на добрий родючий ґрунт, і щедро вродили – в сто разів більше, ніж було посіяно!

ЩО ОЗНАЧАЄ ЦЯ ПРИТЧА? 15


Ісус повернувся до цієї історії, коли залишився наодинці з дванадцятьма учнями. Він пояснив:

«Сіяч — це той, хто несе Божу звістку

людям. Насіння — то Боже слово. Насіння, що потрапляє на дорогу, символізує людей, які чують Боже слово, але приходить сатана й краде слово. Кам’янистий ґрунт символізує людей, які з радістю приймають слово, але не пускають його глибоко в серце, а коли на їхньому шляху виникають труднощі, розчаровуються, оскільки по-справжньому не вірять. Ґрунт із бур’янами ілюструє людей, які чують і приймають слово, але життєві турботи і гроші затьмарюють його. Із такого ґрунту ніколи не буде плоду. Насіння в родючому ґрунті – це люди, які з відкритим серцем приймають Боже слово, залишаються вірними Богу й щедро плодоносять». Ісус розказав ще одну притчу, порівнявши Царство Боже з гірчичним зернятком.

Крихітне гірчичне зернятко

АЛЕ Ж ВОНО ТАКЕ МАЛЕ!

Так, але коли воно виростає, перетворюється на величезне дерево! Воно стає настільки великим, що навіть птахи ховаються в його гілках і будують собі гнізда. Те саме можна сказати й про віру. Одного разу учні Ісуса змогли випробувати це на практиці.

ЩО Ж ІЗ НИМ ТРАПИЛОСЯ?

Одного вечора Ісус разом з учнями сів у човен, щоб переплисти на інший берег. За ним все ще слідував натовп, але, мабуть, Ісус хотів залишитися наодинці. Напевно, Він був дуже втомлений, бо заснув просто в човні.

16

І з п к д


Н

е встигли вони відплисти, як розпочався сильний шторм. Величезні хвилі заливали човен. Ісус, не зважаючи на все, що відбувалося, продовжував спокійно спати. Учні, пожахавшись, розбудили Його: — Господи, хіба не бачиш, що діється? Ми тонемо! Ісус прокинувся і, звертаючись до вітру й хвиль, наказав: — Заспокойтесь! Тієї ж миті вітер затих і море заспокоїлося.

ОЦЕ ТАК!

— Чому ви так налякалися? — запитав Він учнів. — Чи ви не вірите Мені?

— Хто Він такий? — дивувалися вони. — Навіть вітер і хвилі підкоряються Йому! Ісус навчав їх не хвилюватися, а вірити в Бога. Однак, віра не виникає з повітря: Боже слово - як насінина, від якої зростає віра. Ви слухаєте і приймаєте в серце слово Боже, а воно народжує віру! Дива відбуваються, коли віра починає діяти. Один чоловік, Яір, переконався в цьому на власному досвіді.

17


ХТО ТАКИЙ ЯІР?

Яір був дуже поважним чоловіком — найстаршим

синагоги. Його маленька донька помирала, але він знав і вірив, що Ісус може зцілити ї ї. «Вона скоро помре, — сказав він Ісусу. — Будь ласка, прийди і поклади на неї руки, щоб вона залишилася жива».

ІСУС ПІШОВ? Так. Ісус пішов у дім Яіра, і натовп щільно оточував Його. Серед людей була жінка, яка дуже хворіла: вона страждала від кровотечі вже 12 років. Усі свої гроші вона витратила на лікарів, але ніхто не міг їй допомогти. У неї не залишилося жодної надії на одужання, окрім Ісуса. Жінка продерлася крізь натовп і доторкнулася краю Його одежі. Вона подумала: «Якщо я тільки зможу торкнутися Його одягу - буду здорова».

Справді! Як тільки жінка торкнулася

краю одягу Ісуса, кровотеча припинилася, і вона зрозуміла, що зцілилася! Ісус відчув, що сила зцілення вийшла з Нього. Він обернувся й запитав: — Хто торкнувся Мене? Учні дивувалися: — Навколо тебе море людей, то як ми можемо сказати, хто торкнувся Тебе? Ісус продовжував стояти, а бідна жінка так налякалася, що впала до ніг Ісуса. Вона у всьому зізналася. — Дочко, твоя віра зцілила тебе, — сказав Ісус. — Іди з миром. Ти здорова.

18

ОЦЕ ТАК ВІРА!


м він о і б

Доки Ісус розмовляв з жінкою, прийшли люди з дому Яіра й повідомили, що його дочка померла. Але Ісус наказав Яіру продовжувати вірити, не зважаючи ні на що. Потім він зупинив натовп і пішов разом із Петром, Яковом та Іваном до дому Яіра.

К

оли вони прийшли, усі плакали й горювали. Ісус зайшов в дім і запитав: — Що сталося? Дівчинка не померла, вона просто спить. Люди насміхалися над Його словами, тому Він попросив їх піти. Залишилися лише батьки дівчинки, а також троє учнів. Ісус узяв дівчинку за руку й промовив: — Вставай, дівчинко! Вона одразу ж встала і почала ходити! Її батьки були вражені. Ісус наказав їм нікому нічого не розказувати й нагодувати дівчинку.

ТИ ХОЧЕШ СКАЗАТИ, ЩО ВОНА ПОМЕРЛА, А ІСУС ОЖИВИВ ЇЇ?

ТАК!

ОГО! ЯКЕ ДИВО! 19


Так. Дива — це частина Божого Царства.

Страх протистоїть вірі й дає змоги дивам відбуватися у твоєму житті. Щоразу, коли у твоє серце вселяється страх, довіряй Царю.

У ЦЬОМУ ЦАРСТВІ ТРЕБА МАТИ ВІРУ? Вірно. Навіть Ісус не міг вчинити дива там, де була атмосфера недовіри.

П

ЩО ТИ МАЄШ НА УВАЗІ?

ісля дива з дочкою Яіра Ісус повернувся в Назарет, своє рідне місто. У суботу Він навчав у місцевій синагозі, але багато з тих, хто слухав Ісуса, не могли зрозуміти Його вчення. «Звідки в Нього така мудрість і сила, щоб творити дива? — запитували вони один одного. — Адже він лише тесля, син Йосипа і Марії. Його брати й сестри живуть тут, серед нас». Вони відмовлялися вірити Йому.

В

ін сказав: «Пророка поважають всюди й всі, окрім рідного міста та родичів». Через їхню невіру Він не міг чинити там див, за винятком кількох зцілень. Ісус послав учнів, щоб служили людям, і звелів їм не брати з собою нічого, навіть змінного одягу. — Якщо вас не приймають в одному селищі, не хвилюйтеся, — говорив Ісус. — Просто струсіть пил зі своїх ніг, коли виходите і йдіть далі. Нехай живуть своїм життям.

ЩО ЗРОБИВ ІСУС? А ЩО ВІДБУЛОСЯ ДАЛІ? ЦЕ ВАЖЛИВО.


Справді, Царство – це важливо.

Учні розповідали

ЩО РОБИЛИ УЧНІ?

звістку про Царство, закликаючи людей відріктися від своїх грішних доріг, зціляли хворих і виганяли злих духів. Відтак пізніше Ісус сказав усім, хто вірить у Нього, робити те саме.

Але поки що ми

ПРАВДА?

зупинимося, бо відбулося багато інших подій. Ця історія має цікавий фінал. Продовжуємо…

Коли учні повернулися зі своїх походів, Ісус запросив їх поплавати в човні, щоб відпочити в тихому місці. Але люди продовжували їх шукати. Хтось довідався, що Ісус з учнями недалеко, і люди бігли вздовж берега, щоб зустрітися з ними, коли вони зійдуть на берег. Люди були подібні на заблукалих овечок, які не мають пастуха. Коли Ісус їх побачив, Йому стало їх шкода, і Він продовжив навчати їх про Царство.

О. 21


Наближався кінець дня й учні захвилювалися:

— Уже темніє. Чому б не відправити людей у села, щоб вони поїли? — Ви нагодуйте їх, — відповів Ісус.

ЯК?

Саме про це й запитали учні. — Такий натовп можна нагодувати тільки дивом!

«Запитайте, скільки їжі в людей, — наказав

Ісус. — Підіть і зберіть усе».

Коли учні повернулися, то повідомили: «Маємо всього лише 5 хлібин і 2 рибини». Ісус попросив усіх сісти групами по 50 і 100 людей. Він узяв їжу, яку принесли учні, й подякував Богові. Потім Він поламав хліб і дав учням, щоб вони роздали людям.

І ЩО ВІДБУЛОСЯ?

Ти помиляєшся. Їжі вистачило АЛЕ ЇЖІ БУЛО всім! Кожен їв стільки, ДОСИТЬ! скільки хотів, і зібрали 12 кошиків рештків! Було навіть забагато. Це лише одна частина Царства. Коли ти віриш Богові не зважаючи на проблеми, які відбуваються у твоєму житті, Він благословить тебе й виповнить твою потребу. Для Бога немає нічого неможливого. Він Творець неба й землі. Він не обмежений законами природи. Дозвольте навести ще один приклад. Одразу після вечері Ісус сказав учням переплисти на інший берег, поки Він відішле людей. Потім Він пішов на гору помолитися.

22

НЕ

ДИВНО!


Р

ано вранці, на світанку, учні зустрілись із новими труднощами. Вони наражались на велику небезпеку. На морі почалась буря, а вони пливли проти вітру й хвиль. Ісус побачив їх і підійшов до них.

ЯК ПІШОВ?

Я маю на увазі, пішов по воді.

НЕЙМОВІРНО!

Побачивши, що до них хтось

наближається, ідучи по воді, вони кричали, думаючи, що то привид. — Не бійтесь! Це Я! — сказав їм Ісус.

ВОНИ ПОВІРИЛИ ЙОМУ? 23


П

етро хотів одержати докази. Він попросив Ісуса, якщо це дійсно Він, наказати йому піти по воді, на що Ісус відповів: «Іди!». І Петро пішов до Ісуса по хвилях! Петро, обернувшись, усвідомив, які велетенські хвилі навколо нього. Щойно він перестав довіряти Ісусу, як почав тонути. Ісус простяг руку і втримав Петра, докоривши у слабкій вірі.

ОТАКОЇ! СТРАШНУВАТО!

Повсюди люди запитували, хто такий Ісус. Куди б Він не приходив, люди зцілялися. Глухі й німі, сліпі й кульгаві. Не було жодної хвороби й немочі, від яких Ісус не міг би зцілити. Одного разу Ісус запитав учнів: — Ким вважають Мене люди? Вони відповіли: — Хтось вважає, що Ти Іван Хреститель, який воскрес із мертвих. Дехто говорить, що ти Ілля або інший пророк. — А як думаєте ви? — запитав Ісус. Петро, не замислюючись, відповів: — Ти Месія.

ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ? Це означає Помазаний. У першій частині

Біблії, збірці книг під назвою Старий Завіт, Бог пообіцяв послати Спасителя, який відновить стосунки між Богом і людиною.

24

ЦАР?


Так, але люди називали Його Месією — це те саме.

Петро зрозумів, ким був Ісус, але Ісус звелів нікому про це не розказувати.

Ісус знав, що станеться жахливе, Його

ЧОМУ?

відкинуть релігійні лідери, священики, і навіть більшість людей.

ВІН ЗРОБИВ СТІЛЬКИ ДОБРА!

З

вичайно, але ти пам’ятаєш Божий план? Його план — дати людям свободу, а за неї потрібно було заплатити. Ісус знав усе це. Зрештою, Він був Царем. Він сказав учням, що буде вбитий, але через три дні воскресне.

ЩО? ЦЕ ГЛУПОТА!

П

НІ!

етро теж так подумав. Він відвів Ісуса вбік і сказав, що Йому не слід говорити про це.

25


Але Ісус знав для чого Він прийшов, тому промовив до Петра: «Ти

дивишся з погляду людини, а не так, як Бог». Потім Він покликав решту учнів і сказав: «Якщо ви хочете бути Моїми послідовниками, ви повинні залишити свої егоїстичні думки й бажання та невідступно йти за Мною. А якщо ви будете надміру турбуватися про своє життя, ви його втратите. Але якщо ви віддасте своє життя заради Мене й Царства, ви набудете справжнє життя». «Що з того, що ви набудете весь світ, але втратите свою душу? — запитав Ісус. — Чи може бути щось дорожче, ніж ваша душа? Знайте, що той, хто посоромиться мене, того посоромлюсь і Я, коли повернуся разом із ангелами в славі Мого Батька!»

СЕРЙОЗНІ СЛОВА, АЛЕ, ЗДАЄТЬСЯ, ЦЕ ПРАВДА.

Отож, для того щоб слідувати за Ісусом, потрібно відректися від власних бажань і віддати всього себе, адже лише так ти знайдеш справжнє життя.

Тиждень потому Ісус узяв Петра, Якова й Івана на вершину гори. Там більше нікого не було, і раптом сталося щось неймовірне. Ісус перемінився. Його одяг став сяюче білим. Потім з’явилися дві людини – Ілля та Мойсей.

26

ХТО?


м

Про них є згадки у Старому Завіті, і вони ходили Божими дорогами. Петро не знав, що сказати, але йому здавалося, що він повинен щось сказати. Отож він запропонував: «Тут так чудово! Зробімо три намети для вас прямо тут». Але насправді пропозиція була безглуздою.

ЦЕ ЩОСЬ РЕЛІГІЙНЕ?

Так! Коли ти зустрічаєш Царя й відчуваєш Його Царство, просто слів не вистачає.

П

А ЩО ВІДБУЛОСЯ ПОТІМ?

ам’ятаєш, що сталося, коли Ісус хрестився?

Ц

ТАК.

ієї миті відбулося дещо подібне. Пролунав голос із небес: «Це Мій улюблений Син. Слухайтеся Його».

ОВВА!

Учні оглянулися навколо, але

поруч не було нікого, окрім Ісуса. Коли вони спускалися з гори, Ісус попросив їх нікому не розказувати про те, що вони побачили, поки Він не воскресне з мертвих.

ЩО ВІН МАВ НА УВАЗІ?

27


Учні також були збентежені. Але в них не було часу для роздумів над

словами Ісуса, бо коли вони спустилися, на них чекала інша проблема, яку потрібно було вирішити.

Як звично, на них чекав натовп, але

цього разу учні, що залишилися внизу, сперечалися з учителями релігійного закону.

ЯКЕ?

— Що тут діється? — запитав Ісус. У відповідь Він почув: — Я хочу, щоб Ти зцілив мого сина. Він не говорить, бо ним володіє злий дух. Щоразу, як дух оволодіває ним, то кидає його на землю, викликає в нього судоми, у нього з рота йде піна, і він скрегоче зубами. Я просив Твоїх учнів вигнати духа, але вони не змогли цього зробити. — О маловірні люди! — вигукнув Ісус. — Коли ви нарешті повірите? Приведіть хлопця до Мене! Учні підкорилися. Як тільки злий дух побачив Ісуса, у хлопця почався напад. — Скільки все це триває? — запитав Ісус у батька. — З дитинства, — відповів він. — Прошу Тебе, зроби щось, якщо можеш. — Що означає «якщо можеш»? — обурився Ісус. — Усе можливе для того, хто вірить. — Я вірю, — спішно відповів батько, — але зміцни мою віру! Ісус заборонив духові. Той закричав, кинув дитину на землю й залишив ї ї. Хлопець лежав нерухомо. Люди подумали, що він помер. Але Ісус взяв його за руку, і хлопець став повністю здоровим!

28

Ч


ад.

о

го

— Чому ми не могли вигнати того злого духа? — запитали учні в Ісуса. — Позбавитися від подібного зла можна тільки за допомогою молитви й посту, — відповів Ісус. Вони продовжували свою подорож, і Ісус намагався уникати зустрічей із людьми, щоб побути з учнями наодинці.

ЧОМУ?

Тому що Він знав, яке випробування чекає на Нього.

Н

АЛЕ Ж ВІН ЦАР! ВІН ВЖЕ ПРОЙШОВ ЧЕРЕЗ ВСІ ВИПРОБУВАННЯ.

і, залишалося ще одне, останнє випробування. Настільки складне, що його не зміг би пройти ніхто, окрім Того, Хто був посланий самим Богом. Ісус намагався пояснити це Своїм учням. Він сказав: «Мене зрадять. Я покину вас, але на третій день воскресну».

НЕ РОЗУМІЮ.

Учні також не розуміли, вони були

спантеличені. Але їм не хотілося допитуватися, що означають слова Ісуса. Натомість вони почали сперечатися між собою. Також вони стали обговорювати, хто стане найбільшим у Царстві. Ісус запитав, про що їхня суперечка, але їм було соромно відповісти. — Послухайте, — сказав Ісус, — той, хто хоче бути першим, повинен посісти останнє місце. Він повинен стати слугою всім.

29


З

годом Ісус покликав маленького хлопчика, обійняв його й сказав: «Щоб увійти до Царства Божого, треба стати як дитина». Ісус продовжував: «Якщо хтось спокусить одного з Божих дітей, для нього було б краще, якби його кинули в море з величезним каменем на шиї».

ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ? У

такий спосіб Ісус показав серйозність гріха. Ти повинен протистояти й викорінювати все, що заважає тобі увійти в Царство Бога. Ще Ісус сказав учням, що вони повинні бути подібними на сіль.

ДО ЧОГО ТУТ СІЛЬ? З давніх-давен сіль використовували для

того, щоб зберігати їжу, яка може зіпсуватися, а також для надання їй смаку. Якщо сіль втратить свій смак, як знову зробити ї ї солоною?

ЗРОЗУМІЛО! ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ЯКЩО ТИ ЖИВЕШ В ЦАРСТВІ І СЛУЖИШ БОГОВІ, ТО ТИ ЯК СІЛЬ, ДОПОМАГАЄШ УБЕРЕГТИ СВІТ ВІД ГНИТТЯ. 30


Усе слушно. Ісус розказав Своїм учням, як їм треба жити: допомагати іншим людям і приводити їх з Царство.

Оскільки Ісус був Царем, Він знав усе, що буде в майбутньому, і попереджав про це Свій народ. Він розказував і про руйнування храму — найвеличнішої будівлі в Ізраїлі, де євреї проводили важливі релігійні обряди. Ісус говорив, що буде багато війн і конфліктів. Також Він сказав про те, що прийдуть фальшиві месії, які будуть обманювати людей. Будуть землетруси, голод, і прийде час, коли потрібно бути обачним. «І це все – тільки початок, — говорив Ісус. — Стережіться! Вас арештують і звинуватять у тому, що ви мої послідовники. Але це буде чудовою можливістю для вас розказати про Мене іншим. Коли вас будуть судити, не хвилюйтеся за те, що вам говорити. Просто вимовляйте слова, які Бог кладе вам на серце. Навіть рідні будуть ненавидіти й зраджувати один одного. Усі будуть гнати вас, тому що ви належите Мені. Але ті з вас, хто залишиться вірним Богові до кінця, спасуться». Ісус неодноразово попереджав людей. Про ці попередження тобі варто дізнатися більше.

ЗВІДКИ Я МОЖУ ДІЗНАТИСЯ? Д

ля цього потрібна Біблія. Ця книга — посібник для життя в Царстві. Швидше дістань ї ї й читай щодня!

А ЩО ЩЕ ІСУС ГОВОРИВ ПРО МАЙБУТНЄ? 31


Ісус попередив учнів, що в день, коли прийде кінець жахливим часам, сонце затьмариться й земля затремтить. З’явиться Цар у великій силі та славі, щоб зібрати Своїх вибраних людей з усіх куточків землі.

КОЛИ ЦЕ ВІДБУДЕТЬСЯ?

Ісус сказав, що ніхто не знає дня і часу, коли це станеться, окрім Самого Бога. Тому важливо пильнувати і бути близько до Нього. Також Ісус знав, що скоро відбудеться з Ним. Наближався день Пасхи…

К

ЩО ТАКЕ ПАСХА?

олись євреї були рабами в єгиптян, але Бог звільнив їх. Євреї святкували день Пасхи як спомин про час, коли Бог врятував їх від єгиптян і кар, які впали на Єгипет. Частиною святкової церемонії того дня було приношення в жертву ягнятка. Якраз у цей час релігійні лідери і священики об’єдналися для того, щоб схопити Ісуса й назавжди позбутися Його.

32


НЕВЖЕ ВОНИ ВСЕ ЩЕ ПЕРЕСЛІДУВАЛИ ЙОГО?

А ДЕ БУВ ІСУС ТИМЧАСОМ? ДО ЧОГО ТАКІ ВИТРАТИ!

Так, але вони знали, що під

час Пасхи вони не зможуть зробити нічого проти Ісуса, не викликавши бунту народу.

В

ін зупинився в домі чоловіка в маленькому місті Віфанія поруч із Єрусалимом. Під час вечері до Ісуса підійшла жінка з пляшечкою дорогої парфумованої олії й вилила ї ї Йому на голову.

Так, це була надзвичайно

дорога олія. Дехто обурився через цей вчинок, говорячи, що краще було б олію продати, а гроші роздати нужденним. Але Ісус думав інакше. «Облиште ї ї, — сказав Він. — Для чого сварите ї ї за те, що вона зробила? Бідні завжди будуть серед вас, а я не буду з вами весь час».

ЩО ВІН ХОТІВ СКАЗАТИ?

Ісус продовжував: «Вона

помазала Моє тіло для поховання. Про вчинок цієї жінки будуть розказувати в усі часи».

ВІН ВСЕ ЩЕ ВВАЖАВ, ЩО ПОМРЕ?

33


Так, скоро це мало відбутися. Юда, один з учнів Ісуса, уже зустрівся з первосвящениками. Йому запропонували винагороду за зраду Ісуса.

Так. Ісус разом зі Своїми

ОДИН ІЗ УЧНІВ? НІ!

учнями готувався до пасхальної вечері. Він послав двох учнів завчасно в Єрусалим. «Коли увійдете в місто, зустрінете чоловіка з глечиком води, — сказав Він їм. — Слідуйте за ним, і коли він увійде в дім, скажіть: «Де кімната для гостей, у якій Учитель зможе їсти Пасху з учнями?» Цей чоловік відведе вас у світлицю на другому поверсі, де все буде приготовано. Отож ідіть і приготуйте там вечерю». Усе відбулося саме так.

Ісус із учнями відсвяткував

ДИВНО!

Пасху, і під час вечері сказав, що один з них Його зрадить.

ХОЧЕШ СКАЗАТИ, ЩО ВІН ЗНАВ, ЩО ВІДБУДЕТЬСЯ?

ТАК!

АЛЕ ЧОМУ ВІН НЕ ЗУПИНИВ ЦЕ?

П

34

ам’ятаєте, що усе це було частиною Божого плану звільнення? Ісус повинен був виконати Божий задум.

ЧИ ЦЕ БУЛО ОСТАННЄ ВИПРОБУВАННЯ?


Так, це було дуже сумно. Але все відбувалося за планом. Коли вони

їли, Ісус узяв хліб і, подякувавши Богові, поламав його зі словами: «Це Моє тіло». Потім Він взяв чашу з вином і промовив: «Це Моя кров, яка проливається за багатьох, щоб скріпити завіт між Богом і Його людьми».

ЯКІ ДИВНІ СЛОВА! Д

умаю, що учні також були збентежені. Але ніхто не вимовив ані слова. Тільки потім вони зрозуміли, що означали Його слова. Ісус продовжив розказувати про те, що відбудеться далі: — Ви всі покинете Мене цієї ночі, — вимовив Він. — Якщо навіть усі покинуть, то я ніколи, — обурився Петро.

Т

—  и також, — сказав Ісус. — Сьогодні вночі до того, як півень проспіває два рази, ти тричі зречешся Мене.

— Ніколи! — вигукнув Петро.

Решта учнів, повторюючи за ним, теж протестували. Пізніше вони вирушили в сад, який називався Гефсиманія. Ісус наказав їм сидіти й чекати, поки Він помолиться наодинці. Він узяв із Собою тільки Петра, Якова та Івана.

ЦЕ ТІ, КОГО ВІН БРАВ ІЗ СОБОЮ, КОЛИ ВОСКРЕСИВ ДІВЧИНКУ?

35


Так. Ісус, напевно, глибоко довіряв їм, оскільки розказав, як неймовірно

важко Йому було тієї миті. Він попросив їх бути поруч із Ним і молитися. Потім Ісус схилив коліна, впав долілиць і почав благати Бога позбавити Його від тієї жахливої ночі, якщо це можливо. Однак Він знав, що повинен підкоритися Божій волі. — Нехай буде Твоя воля, а не Моя, — вигукнув Він.

НЕВЖЕ ВІН ЗНАВ, НАСКІЛЬКИ ЖАХЛИВИМ БУДЕ ОСТАННЄ ВИПРОБУВАННЯ? ВІН ЗНАВ, ЩО ПОВИНЕН ПОМЕРТИ?

ТАК!

ЖАХЛИВО! А ЩО УЧНІ?

Нічого. Коли Ісус молився і благав Свого Батька, вони мирно спали.

НЕВЖЕ? «Невже ви не могли попильнувати зі

Мною годину? — запитав Ісус, побачивши їх. — Прошу вас, пильнуйте і моліться». Потім Він пішов помолитися ще раз. Учні знову заснули. Те саме відбулося й третій раз. Побачивши їх сплячими, Ісус промовив: «Все ще відпочиваєте? Досить! Час настав! За Мною скоро прийдуть».

36

І ЩО ВІДБУЛОСЯ?


?

ши

с ть!

Щойно Він це вимовив, з темряви

з’явився Юда, а за ним ішов натовп озброєних палицями й мечами людей. Юда попередив слуг первосвященика, що привітає поцілунком того, кого їм треба заарештувати. Тому він підійшов до Ісуса й поцілував Його, як зазвичай віталися люди в той час. Солдати кинулися до Ісуса! Петро діяв дуже швидко. Він вихопив меч і відрубав вухо слузі первосвященика!

«Зупинися! — закричав

Ісус. — Хіба я небезпечний злочинець, що ви прийшли до Мене зі зброєю? Я щодня навчав у Храмі. Чому ви не арештували Мене там? Я знаю, що так мало відбутися, щоб виконати сказане в Писанні».

ЩО ТАКЕ ПИСАННЯ? Це давні книги, які зібрано зараз в Біблії. Усе, що сталося з Ісусом, було там передбачено.

НЕЙМОВІРНО! 37


Саме так, як і передбачив Ісус, усі учні втекли й залишили Його одного.

Ісуса відвели в дім первосвященика, де зібрались усі Його вороги, щоб свідчити проти Нього й віддати Його на смерть. Тимчасом Петро проник у двір. Він спостерігав за подіями з безпечної відстані. Проти Ісуса висували різноманітні обвинувачення, але жодного з них не було достатньо, щоб стратити Його. Слухаючи обвинувачення, Ісус мовчав. Первосвященик розлютився. — Ти не збираєшся говорити? — кричав він на Ісуса. Але Ісус мовчав. Тоді первосвященик запитав: — Ти Месія, Син Бога? — Так, це Я, — відповів Ісус. — І ви побачите, як Я сиджу в славі праворуч від Бога і повертаюся на хмарах небесних.

ОГО!

П

ервосвященик так не вважав. Він був такий злий, що розірвав на собі одяг і заволав: «Чого ви ще чекаєте? Це богозневага!» І він засудив Ісуса до смерті. Вони плювали на Ісуса, били Його, але Він не відповідав. Вони зав’язували Йому очі й насміхалися з Нього.

38


Увесь час Петро ховався у дворі. Він усе чув. Одна зі служниць

первосвященика помітила його і, уважно подивившись на Петра, сказала: — Я знаю тебе. Ти один із тих, хто ходив з Ісусом.

Н

—  е розумію, про що ти говориш, — відповів Петро й утік із двору. Цієї миті заспівав півень. Але жінка не заспокоїлась і пішла за Петром. Тоді Петро знову спробував ї ї переконати, що не знає Ісуса. Підійшли інші люди, які сказали: — Здається, ти один з тих хлопців із Галілеї. — Клянуся, я не знаю, що ви маєте на увазі, — наполягав Петро. Тієї ж миті проспівав другий півень, Петро згадав слова Ісуса й гірко заплакав.

ЦЕ ТЕ, ПРО ЩО ГОВОРИВ ІСУС. ЧОМУ ВІН НЕ ЗУПИНИВ ЦЕ? ІСУС МІГ НЕВИННО ВМЕРТИ? 39


П

ам’ятаєш Божий план? Звільнити всіх і принести Царство на землю? Ісус повинен був пройти через це. Лише так можна було заплатити за гріхи людей. Ти зрозумієш. Наступного дня вони відвели Ісуса до римського правителя, якого звали Пилат. Він запитав: — Ти Цар євреїв? — Так, — відповів Ісус. Релігійні лідери розлютилися, звинувачуючи Його в усіх гріхах.

А ЩО ВІДПОВІВ ІСУС? Нічого.

НЕ МОЖЕ БУТИ!

40


В

ін не відповів нічого, і Пилат, як і ти, був дуже здивований. Він сказав, що Ісус може захищатися, але Ісус продовжував мовчати. Традиційно на свято Пасхи Пилат звільняв одного ув’язненого — того, кого вибирав народ.

ЧУДОВО! ЛЮДИ ПОПРОСИЛИ ЗВІЛЬНИТИ ІСУСА?

Н

і! Релігійні лідери підмовили народ просити звільнити вбивцю на ім’я Варавва.

Так само думав і Пилат. Тому він

дав народу ще один шанс, запитавши, як йому вчинити з Ісусом.

ЩО? ЦЕ НЕСЕНІТНИЦЯ!

І?.. Але люди закричали у відповідь: «Розіпни Його!»

ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ?

Розп’яття — жорстокий спосіб смертної кари,

винайдений римлянами. Вони прибивали цвяхами руки й ноги людини до дерев’яного хреста. Людині, яка висіла на хресті, було дуже важко дихати, тому їй доводилося підтягатися, щоб вдихнути, а ноги були прибиті цвяхами. Зрештою людина так слабла, що задихалася. Це була страшна смерть. Пилат питав людей, який злочин вчинив Ісус, але його запитання заглушили злі вигуки. Тому в нього не було вибору, і йому довелося догодити натовпу. Варавву звільнили, а Ісуса били батогом зі свинцевими наконечниками.

Н

ЦЕ ЖАХЛИВО!

айстрашніше те, що цим усе не завершилось. Перед тим, як віддати Ісуса на розп’яття, солдати знущалися над Ним, зодягнувши в багряний одяг, подібний до царського. Вони поклали Йому на голову терновий вінок із колючками і, насміхаючись, вітали Його як Царя. Це тривало кілька годин. Вони били Ісуса, плювали на Нього, а потім повели на розп’яття.


І ВІН ПРОЙШОВ ЧЕРЕЗ УСЕ ЦЕ? Я НЕ МОЖУ ПОВІРИТИ, ЩО ЦЕ БУВ ВЕЛИКИЙ ПЛАН СПАСІННЯ!

Саме так! Слухай! Вони відвели Ісуса на гору Голгофу, що

означає «лобне місце». Там йому запропонували випити вина, змішаного з миром, яке використовували як болезаспокійливе, але Ісус відмовився пити. Потім о 9 годині ранку Його прибили до хреста; над головою в Нього прибили табличку з написом «Цар євреїв». Люди, що проходили повз, насміхалися й знущалися: «Доведи, що Ти цар, — зійди з хреста!» По обидві сторони від Ісуса висіли два злочинці, яких розіп’яли того ж дня, і один із них також насміхався над Ним.

НЕМОЖЛИВО! НЕВЖЕ ЦЕ КІНЕЦЬ? 42


Н

і! Опівдні небо потемніло і настала темрява. Цієї миті Ісус прокричав: «Боже Мій, Боже Мій, чому Ти мене покинув?» Потім Він востаннє вдихнув і помер. Тієї миті відбулося дещо незвичне.

ЩО САМЕ?

,

43


У

Храмі висіла завіса з грубої тканини, яка відділяла Святе Святих від решти Храму. Лише первосвященик міг раз на рік заходити за завісу. Коли Ісус помер, завіса розірвалася зверху донизу!

ОВВА! ТЕПЕР КОЖЕН МІГ ЗАХОДИТИ ТУДИ?

Так. Це означало, що завдяки смерті Ісуса

тепер усі можуть приходити прямо до Бога й не потребують посередника — священика. Коли настав вечір, один чоловік, Йосип з Ариматеї, попросив Пилата дозволити йому зняти тіло Ісуса, щоб поховати Його. Солдати переконалися, що Ісус мертвий. Йосип загорнув тіло в тканину для поховання й поклав у гробниці, висіченій у скелі. Пилат наказав воїнам привалити величезний камінь до входу, бо фарисеї боялися, що хтось із послідовників Ісуса може викрасти Його Тіло.

ОТАК. ЦЕ КІНЕЦЬ? 44


Н

і, і це все ще не кінець. Дві жінки спостерігали, як ховали Ісуса. Вони приготували пахощі для поховання, щоб змастити тіло, але почалася субота, і їм довелося чекати наступного дня. На світанку вони повернулися до гробниці.

.

АЛЕ Ж ВХІД БУВ ЗАВАЛЕНИЙ ТЯЖКИМ КАМЕНЕМ? ЯК ВОНИ УВІЙДУТЬ ТУДИ?

я

Можливо, жінки також

ЯК ТАК?!

хвилювалися. Але коли вони підійшли до гробниці, камінь був відсунений.

45


Ж

інки вбігли всередину й побачили, що тіло Ісуса зникло! Замість Нього там був ангел у білих одежах, який сказав їм: «Не лякайтеся! Ісуса тут нема! Він воскрес із мертвих! Подивіться! Тут лежало Його тіло. Підіть і скажіть Його учням, що Ісус пішов у Галілею, щоб там зустрітися з ними. Вони побачать Його там, як Він і обіцяв».

П

Він по охр

Ж

інки вибігли, злякавшись. Дещо пізніше, одна з них зустріла Ісуса й говорила з Ним! Вона побігла розказати про це учням, але ніхто не повірив їй.

ОЧЕВИДНО! ХТО ПОВІРИТЬ У ТАКЕ? Але Ісус воскрес із мертвих, як і сказав ангел. Він приходив до учнів знову і знову.

ЯК?

Д

воє з учнів йшли до Єрусалима, і Ісус підійшов до них і пішов разом із ними. Однак вони не одразу впізнали Його, а коли зрозуміли, Хто це, поспішили назад, щоб розказати іншим.

46

Та

зві вос піз мо

Гос й щ Буд

Ти Теп

Дя зав Я з Ца що

Від що


П

ізніше Ісус прийшов до решти одинадцяти учнів, коли вони вечеряли. Він запитав їх, чому вони не повірили тому, що відбувається, і сказав: «Ідіть по цілому світу й розказуйте добру звістку всім! Кожен, хто буде вірити й охреститься, буде спасений, а хто не буде вірувати, буде засуджений».

НЕЙМОВІРНО! ІСУС ДІЙСНО ВОСКРЕС ІЗ МЕРТВИХ!

ила

Так, це й передбачав Божий план! Ісус прийшов

звільнити людей від гріха й смерті. Своєю смертю й воскресінням Він відкрив для всіх шлях до Бога і Його пізнання. Вір у Нього — і твоє життя зміниться. Ти можеш помолитися цією молитвою: Господи Боже! Дякую за те, що я дізнався про Тебе й що Ти показав мені істину про мене самого. Будь ласка, пробач мої гріхи. Я дуже шкодую за них! Ти створив небо й землю. Ти дав життя всьому на землі. Тепер я прошу Тебе дати мені нове життя. Дякую за Твого Сина Ісуса, Царя, Який помер за мене і завдяки Йому я можу розпочати все спочатку. Я запрошую Тебе в моє життя. Я хочу жити в Твоєму Царстві і виконувати Твій план для мого життя. Дякую за те, що Ти послав Духа Святого мені на допомогу. Відкрий мені очі, щоб я бачив все, що Ти робиш. Допоможи мені чути все, що Ти говориш. Нехай мій розум і моє серце завжди будуть віддані Тобі.

47


Зараз, коли ти помолився і увійшов у Царство Господа Ісуса Христа, тобі потрібно навчитися жити в Царстві кожен день свого життя! Найважливіше розвивати свої взаємини з Богом, Царем Всесвіту. Ти можеш зробити це так:

Розмовляй із Ним у молитві. Йому потрібно розказувати про все. Будь-де та будь-коли. Ти завжди можеш звернутися до Нього.

Читай Біблію, але не забувай просити Духа Святого допомагати і направляти тебе. Біблія — це не просто збірник старих книг. Якщо ти читаєш її разом із Духом Святим, ти знайдеш правильне рішення в будь-якій життєвій ситуації.

Познайомся з людьми, які люблять Ісуса і живуть в Його Царстві на землі. Найпростіше знайти їх у місцевій церкві.

Будь вдячним Богові в будь-яких обставинах. Дякуй Богові за кожен новий день і пам’ятай, що Він завжди з тобою.
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.