Page 1

Praha | No. 403

ȾQ à  à – sQ à à àͽà

ME INTERVIEW Ͱ:GB>Eà ƆH:ƴ>D alias Mythematica

ME MUSIC Ostrava zahraje vĹĄemi barvami

ME FESTIVALY >KLBN:E͹NƼà :=J>Kƞǚ


ME EDITORIAL

ME INTERVIEW Mythematica si bez počítače nevrzne

str. 4

ME FILM

Letní biologické festi-války

Trojrozměrně a česky. V peřině str. 6

Kdyby letní teploty dostatečně důrazně nepřipomněly, že sezonu festiválení je opět možno považovat za zahájenou, připomene vám to první červnové číslo magazínu Metropolis. Opět přináší festivalový adresář spolu s rozhovorem a články o největších letošních festivalech u nás (a jednom dokonce i v zahraničí!).

Deprese v podobě Melancholie

Interview s Danielem Špačkem alias Mythematikou, jehož zlákal pražský festival United Islands (věřte nevěřte, stejně jako Metropolis je vstup na něj stále ještě zdarma), naladí na ambientovou vlnu. Ne nadarmo je hudební produkce českého výtvarníka připodobňována k Massive Attack nebo Portishead. Mimochodem triphopové Portishead nalákal na trenčínské letiště populární festival Bažant Pohoda, kterému se podařilo letos uplatit i amerického hudebníka a producenta Mobyho a legendární britpopové Pulp. Ani Colours of Ostrava nezůstávají mnoho pozadu a letos se ostravské barvy vytasily s Nickem Cavem a jeho syrovým Grindermanem.

ME FILM str. 12

ME MUSIC Ostrava zahraje všemi barvami

str. 16

ME FESTIVALY Festivalový adresář str. 18

Když jsme u barev, zůstaneme u těch národních. Designová soutěž Mladý obal vygenerovala spousty „národních“ obalů – na knedlo-vepřo-zelo, na houby, nebo dokonce na slova. Taky jste si všimli, že obalům se v poslední době dostává leckdy větší pozornosti než tomu, co ukrývají? Otázka získává na aktuálnosti zejména s nastupujícím obdobím odhalování toho, co se dá (a co ještě není trestuhodné).

ME DIVADLO

Okurkovou sezonou ale zatím rozhodně netrpíme. Pokud tedy zrovna nejde o úkladnou akci „fekálního džihádu“.

ME ART

Pražské Quadriennale str. 25

Zabalíme knedle do vlajky

str. 30

ME EVENTS hana fasurová redakce@metropolislive.cz

Kina, koncerty divadla, výstavy

str. 32

3


INTERVIEW

Fantazijní svět Mythematica, kde se rozum potkává s mystikou

Bez počítače bych si nevrznul rozhovor s Mythematikou Pod tajuplně znějícím pseudonymem Mythematica se ukrývá hudební projekt Daniela Špačka. Všestranný výtvarník s osobitou vizí, který má na kontě například animované znělky pro jednu nejmenovanou „hudební televizi“ nebo grafickou podobu jedné domácí značky „hnědého nealkoholického nápoje“, se dokáže ve světě zvuků a melodií pohybovat stejně svižně jako mezi štětci a výkresy. Debutové album Mythematica si vloni dokonce odneslo žánrového Anděla v kategorii elektronická hudba. Danovu ambientní tvorbu, která připomíná Portishead i Massive Attack, si můžete vychutnat na festivalu United Islands.

4


S muzikou jsem si začal hrát někdy okolo roku 2006. Byla to a snad i pořád je pro mě relaxace od obrázků. V té době jsme také s Milanem Malíkem coby Mimo-TV dělali hodně videoprojekce a málokdy jsme promítali na hudbu, která by nám opravdu vyhovovala. Každopádně nebyl v tom žádný vážný záměr, spíš zábava. V hudbě, kterou děláš, mícháš elektroniku se zvukem živých nástrojů. Máš nějakou hudební průpravu a na jaké nástroje sám hraješ? A jakým způsobem tvoříš své ambientně znějící skladby?

Mám pocit, že nebýt počítače, tak bych si asi téměř „nevrznul“. Neznalost hraní na různé nástroje se snažím laicky dohnat, ale zajímám se o tolik nástrojů, že většinou zůstávám u naprostých základů. Každopádně mě baví je objevovat od nuly. U hudební teorie jsem také samouk, ale tady jsem zjistil, že je docela praktické se něco přiučit, protože se mi pak věci skládají lépe a rychleji, když trošku rozumím podkladu. Co hudební vzory a tvoji oblíbení muzikanti? Jakou hudbu sám posloucháš?

Mám poměrně široký záběr od downtempa, ambientu přes jazz až k nějakým experimentům. Občas si dám i nějakou klasiku. Mám to hodně spojené s kreslením, protože „nahlucho“ se mi kreslí hůř než se správným hudebním podkladem. A podle toho, co potřebuju anebo chci kreslit, si pustím hudbu. Po aktuálních ultranovinkách jsem se přestal pídit, spíš se při objevování ponořuju do minulosti. Kde bereš inspiraci při skládání? Prolíná se nějak tvoje výtvarná a hudební tvorba?

Pro mě jsou tyhle věci jen dvojím nazíráním na totéž. K obrázkům se mi vybavuje hudba a k hudbě obrázky. Možná proto i inklinuju k animaci, protože tam se vlastně na jednom místě potkávají. Při skládání je pro mě důležité si k rozdělané skladbě představit nějaký vizuál, protože pak mě to začne víc inspirovat a to mi pomáhá si říkat, co by v té skladbě mělo být, a co ne. Dokud si něco, byť třeba jen abstraktně, představit nedokážu, tak se spíš jen tak formálně plácám na místě.

Jakmile se nějaká představa a příběh objeví, tak to pak hned jde víc od ruky. Jako výtvarník jsi poměrně dost všestranný: děláš filmové plakáty, knižní ilustrace, animované televizní znělky i hudební klipy, jsi také autorem grafické podoby svého alba Mythematica. Ve kterém z těch všech výtvarných odvětví jsi „nejvíc doma“ ?

U grafiky jsem postupně zkoušel všechny její žánry a pak jsem skončil u těch, které mě nejvíc bavily a snad i nejvíc šly. To, kde v tomhle ohledu v současnosti jsem, je spíš výsledek postupného vývoje, než že bych se nějak takhle dopředu rozhodnul. Co se týče obalu desky, tak tam jsem využil grafiku bookletu, který jsem si nechal nakreslit od Milana Malíka a Alisy Shutové. Přišlo mi zajímavé nechat můj hudební svět ilustrovat lidi, kteří jsou mi blízcí.

„Nahlucho“ se mi kreslí hůř než se správným hudebním podkladem. Ta otázka už padla v souvislosti s hudbou – tentokrát mě ale zajímá, kam chodíš na své často velmi fantazijní grafické vize a nápady?

Do lesa (smích). Zpět k hudbě: ve skladbě Vítám vás z tvé desky je použit ústřední hudební motiv od Zdeňka Lukáše z filmu Kulový blesk. Prozradíš něco o okolnostech vzniku té skladby?

Když jsem si ten film asi po stopadesáté pouštěl, protože ho mám hodně rád, slyšel jsem v té úvodní melodii najednou zajímavý podklad, a tak jsem ho ověsil rytmem a dalšími melodiemi. Ve výsledku si pořád myslím, že tady jsem vylezl obrovi Zdeňkovi Lukášovi na záda a zamával čepicí. Potkat jsem se s ním bohužel již nestihl, zemřel asi rok předtím, než jsem ten remix vyráběl, ale když jsem se potom potkal díky té skladbě s jeho vnučkou, tak říkala, že by ho to prý snad i potěšilo. Na desce se objevuje několik hostujících umělců – švédská vokalistka Nadja, zpěvačka Lindee,

podíl na albu má také Zdeněk Bína z -123 minut a tvůj bratr Ondřej, se kterými také vystupuješ živě, jako například v lednu v Akropoli před Chapelier Fou. Nakolik je Mythematica ještě vůbec „one man“ projekt a jak velký vliv měli na podobu desky ostatní? Neplánuješ rozšíření ansámblu?

Hrát s dalšími lidmi je pro mě zajímavá škola i sebereflexe toho, co dělám. Pomáhá mi to nezaseknout se na místě. Každopádně pro mě je určující to, abych se s tím kterým člověkem cítil dobře lidsky, muzika už z toho potom přirozeněji vyplývá. Nemám žádné tendence zakládat kapely, občasné potkávání se se skupinou různých lidí mi přijde osobně zajímavější a pokaždé je to jiné, což mě na tom baví především. Hodně jsme si sedli se Sousedy (Karlem Žďárským a Martinem Peřinou), když jsme s nimi hráli v loni na LFŠ V Uherském Hradišti ke Kidovi (němý film Charlieho Chaplina, pozn. red.). A další zajímavou cestou pro mě je hraní s Lubošem Cvrkem a Danem Bardynem (Ambientium a Fatcat), se kterými to má zase úplně jiný, ambientně elektronický a především opravdu živý rozměr. Na United Islands se takhle hudebně potkám již poněkolikáté s Lindou Hammelovou, na což se osobně velice těším, protože každé naše hudební setkání bylo zajímavé. Zpěv je jedna z věcí, kterou samovolně v muzice nepoužívám, takže mě vždycky překvapí, jak se s těmi mými klapkobřinkostroji bude prolínat. Jaké máš hudební plány do budoucna? Můžeme se těšit na novou desku projektu Mythematica?

Když jsme posledně seděli nad čajem a materiálem s Matoušem Godíkem, tak jsme se shodli, že máme zatím materiálu tak na půl desky, takže to bude asi ještě nějakou dobu trvat. Nikam nespěchám, nic mě nehoní. Hudba je pro mě zábava a koníček a rád bych, aby to tak i zůstalo. Neznamená to, že bych ji odsouval na druhou kolej, to spíš naopak, ale zase se nemusím někam za každou cenu honit (smích). Název Mythematica je pěkná slovní hříčka, která odkazuje na rozumovou i tajuplnou a iracionální povahu věcí. Jak je to s tebou a tvojí tvorbou v tomhle ohledu? Na kolik jsou tvé hudební kompozice racionálně promyšlené a nakolik dílem fantazie?

Je to půl na půl. jan bárta

5

ME INTERVIEW

Původní „profesí“ jsi výtvarník a animátor. Jak ses vlastně dostal k hudbě a kde jsou počátky projektu Mythematica?


ME FILM

Pohádková hudební komedie o tom, jak se filtrují zlé sny, je prvním českým filmem v okouzlujícím formátu 3D. Lucie Bílá, Karel Roden nebo Boleslav Polívka díky ní vyskakují z plátna v rytmu rozverných písniček.

Zatímco Kozí příběh byl jenom trojrozměrně animovaný, loňský Hurvínek na scéně se stal prvním českým filmem, který se v kinech před našima očima ozdobenýma speciálními brýlemi odehrával ve 3D. Nebo ne? Protože šlo o záznam divadelního představení, prvenství si může přivlastnit až letošní novinka V peřině. Lucie Bílá, Karel Roden, změněný zrzavou parukou k nepoznání, Jiří Mádl, čerstvá držitelka Českého lva Eliška Balzerová, Boleslav

6

Polívka nebo Nikol Moravcová zpívají a tančí v uvolněné atmosféře malebného maloměsta. Je to předtelevizní doba, kdy frčí rock’n’roll, po ulicích jezdí růžové cadillaky a dobré i zlé sny ukryté v naducaných peřinách ožívají. Na idylickém náměstí naproti sobě stojí dva domy. V jednom je čistírna peří. V druhém se usídlí vykladačka snů paní Hilda (Nina Divíšková). Vládne mezi nimi nepřátelství na život

a na smrt. Děda (Boleslav Polívka) totiž vynalezl způsob, jak peřiny „vyčistit“ od zlých snů, takže zbavil vykladačku její práce. Ale jednoho dne děda zmizí a je na potrhlé mamince (Lucie Bílá), tatínkovi (Karel Roden) a jejich dvou dětech, aby ho našli a zachránili. Že by dobrodružství, o jakém se jim ani nesnilo?


Na neumělé nebo odbyté konvertování, co dokáže rozmazat detaily a zkazit zážitek i z několikanásobně dražšího hollywoodského trháku, klidně zapomeňte. Brabec jako zkušený kameraman natočil komplet celý film ve 3D. „Používáme techniku stereoskopického snímání, při níž 3D efekt vzniká přímo během živého natáčení, ne zpětně v počítači,“ ujišťuje. „Všechny scény snímají ve stejný moment dvě digitální kamery, které v tu chvíli vlastně suplují dvě lidské oči.“ Natáčení je ale složitější,

ME FILM

K pohádkové hudební komedii si F. A. Brabec odskočil od obvykle dramatičtějších témat. V peřině je trochu jiný žánr než jeho předchozí adaptace povinné školní četby Kytice a Máj… „Uchvátil mě Avatar,“ přiznává režisér a kameraman, který stál za objektivem road movie Jízda, dramatu Kajínek i historického velkofilmu Bathory. „V Avataru jsem poprvé viděl 3D tak, jak si ho představuju: diváka neunavuje, nepůsobí zbytečně, protože nikdo na nikoho neustále nesahá. Místo toho ukazuje hloubku a nádheru toho prostoru, jako by ji člověk viděl doopravdy vlastníma očima,“ dodává Brabec. Trochu Rebelové, trochu Šakalí léta. V peřině jsou každopádně sukýnky naducanější.

protože na plátně je vidět každý detail. Maskéři se musí více snažit a zásadní význam najednou získává i obyčejný úklid scény. „Zjistili jsme, že každý nedopalek na ulici, každé smítko ruší a strhává pozornost, protože najednou strašně vynikne.“ Dobře udělané 3D umí vtáhnout do děje, proto se vyplatí. V tomto případě vtáhne dokonce rovnou do peřiny. Natáčení komedie V peřině ale bylo i navzdory Brabcovým zkušenostem asi

čtyřikrát náročnější než film v běžném formátu. Nejen proto, že 3D kamera je o dost větší a těžší. „Když jsem se rozhodl, že chci udělat film touto technikou, všichni se hroutili. Půl roku jsme pracovali na technologii a udělali velké množství testů,“ vysvětluje. „Často jsme si vylámali zuby, protože jsme narazili na hodně problémů. Ale poradili jsme si s nimi. A to 3D funguje výborně,“ zakončuje režisér. radim bartík

V peřině Muzikál, Česko, 2011, 103 minut Režie: F. A. Brabec Hrají: Lucie Bílá, Karel Roden, Amélie Pokorná, Matěj Převrátil, Bolek Polívka, Eliška Balzerová, Nina Divíšková, Arnošt Goldflam, Jiří Mádl, Anna Stropnická, Nikol Moravcová www.vperine.cz

Všimněte si Poslední píseň skladatele Karla Svobody zazní v hudební komedii V peřině celé čtyři roky po jeho smrti. Jmenuje se Já svý pády znám, nazpívala ji Lucie Bílá a vznikl k ní i videoklip, který najdete na YouTube.com.

Během 103 minut zazní 22 písní. Většinu z nich složil společně s hudbou k filmu René Rypar ze skupiny Support Lesbiens. Přispělo ale i několik unikátních hostů. Kromě Svobody si dva songy střihla i kapela Kabát.

V peřině je 20 minut trikových záběrů. Scény z fantastického světa uvnitř peřiny se natáčely před zeleným pozadím podobně jako nová trilogie Star Wars. Digitální kouzla ale pomohla i při odstraňování antén nebo kanálů.

7


Co Čech, Hudební komedie u nás mají bohatou tradici. Ať už se odehrávají na chmelu, na vojně, ve fabrice, v tramvaji nebo za vlády Karla IV., je o čem zpívat. Většinou tedy o lásce. Trojrozměrná novinka V peřinách rozhodně má na co navazovat. O nestárnoucích Starcích na chmelu z roku 1964 se často říká, že byli prvním filmovým muzikálem u nás. Romantika první lásky na letní brigádě za zvuků šlágrů, které zlidověly, si uchovala kouzlo dodnes. Na den přesně ale měla premiéru i nejúspěšnější československá parodie Limonádový Joe aneb Koňská opera. A v té hity jako Whisky, to je moje gusto, So Far nebo Arizona hrají stejně důležitou roli. „Konkurenční“ Kdyby tisíc klarinetů se navíc oproti nim opozdili o pouhé čtyři měsíce. Ve Starcích na chmelu tančili studenti a studentky různých konzervatoří a pražské DAMU, veselohra Kdyby tisíc klarinetů je rovnou nabitá hvězdami. Když se všechny zbraně změní na hudební nástroje, vojáci uspořádají televizní estrádu v přímém přenosu. Zúčastní se jí Karel Gott, Eva Pilarová, Hana Hegerová nebo autoři písní Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Za armádní sbor zpívá charismatický Waldemar Matuška. Jako členky dívčího sboru se kromě toho v epizodních rolích objevily tehdy začínající herečky a zpěvačky Naďa Urbánková, Jitka Zelenohorská nebo Pavlína Filipovská. Satirická komedie Hudba z Marsu režisérského dua Ján Kadár a Elmar Klos, které později získalo Oscara za drama Obchod na korze, dokonce vznikla už v roce 1955. Předák závodní rady Jaroslav Marvan v ní neudrží ješitnost na uzdě, a tak dostanou zaměstnanci nábytkového podniku Mars hudební nástroje a vyrazí na soutěž lidové tvořivosti. Ještě že nemusí zpívat… Fil-

8

to muzikant mové muzikály měly v 60. letech velký úspěch, Jiřina Bohdalová se proto ne náhodou octla hned ve dvou. Více než Dáma na kolejích se jí povedli vtipní Světáci.

Limonádový Joe

Karel Svoboda, který se před smrtí podílel i na jedné písničce k nové hudební komedii V peřině, začátkem 70. let složil hity známé z Noci na Karlštejně. Vlastimil Brodský, Jana Brejchová a Miloš Kopecký se vydali do středověkých dob Karla IV. Zpívala Helena Vondráčková a opět Matuška. Kvůli normalizaci se k nim už nemohl přidat Jan Werich. Veselých chytlavých melodií se tehdy konečně dočkaly i děti díky pohádce ze současnosti Ať žijí duchové! Kluci a holky zachraňují starý hrad a pějí při tom písničky Jaroslava Uhlíře.

Starci na chmelu

Noc na Karlštejně

Šakalí léta

Anděl s ďáblem v těle se v roce 1983 odzpíval do šantánu a nevěstince Riviéra poblíž Prahy počátku 20. století. Nebylo to ale nic proti tomu, co o čtyři roky později dokázal Discopříběh. Díky Michalu Davidovi, který předtím složil hudbu i pro drama Láska z pasáže, si ho tenkrát žili všichni. Až do pokračování z roku 1991. Jenže Kouř uvedený zhruba ve stejné době, to bylo jiné disco! Černá satirická komedie o bezvýchodné šedi vybudované za socialismu je dodnes stejně ujetá a kousavá. A Arnoštek je pořád prostě boží. Je pozoruhodné, že za posledních dvacet let nevznikla žádná pořádná hudební komedie ze současnosti. Jan Hřebejk jako svůj první film natočil Šakalí léta, kde se s Ivanem Hlasem vrátil do doby rock’n’rollu. Prvním komediálním muzikálem nového tisíciletí se pak stali Rebelové, kteří příznačně tepou v retro stylu zlatých šedesátých. Odkaz Starců, Limonádového Joea a tisíce klarinetů zůstává znít v srdcích i rádiích. Co na to trojrozměrná novinka V peřině? radim bartík

Rebelové


KAREL

RODEN ZUZANA

FIALOVÁ MAREK

ADAMCZYK VERONIKA

KUBAŘOVÁ

OPRAVDU SI MYSLÍTE, ŽE ZNÁTE PŘÍBĚH LIDIC?

V KINECH OD 2. 6. 2011 HLAVNÍ PARTNEŘI A PRODUCENT:

KOPRODUCENTI:

www.magicboxslovakia.sk

DISTRIBUTOR:

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:


Lidice na jeden zátah Lidice nejde o to jen přežít, ale především zažít. Jejich napjatou atmosféru můžeme okusit v novém historickém filmu Petra Nikolaeva. O tom, jak Nikolaev „zdědil“ režii po Alici Nellis takříkajíc na poslední chvíli, jak do hry vstoupil mexický kameraman Antonio Rinestra, který je po získání Ceny Goya za Tmavý chléb na roztrhání, proč velkofilm z druhé světové války doprovází současná hudba, ale také o ženách se jménem Lidice poutavě vypráví střihač a producent Lidic Adam Dvořák. Kde pro vás příběh Lidic začal?

Začátek natáčení nebyl úplně jednoduchý, protože Alice Nellis, která jej měla původně režírovat, onemocněla a volala, že nemůže natáčet, protože je nemocná. Byl jsem zrovna s rodinou na prázdninách, tak jsem si vzal notebook a odstěhoval se „na samotku“, abych nerušil zbytek rodiny a hledal náhradní řešení. Nakonec jsem tomu velmi rád, že jsem potkal Petra Nikolaeva. Kameru v našem filmu dělá Antonio Riestra, Mexičan, kterého si vybral právě Petr. Až jsem byl překvapený, jak téma a natáčení pojal. Zpočátku jsem měl trochu obavy, ale výsledek je tak přesvědčivý, že nikoho nenapadne říkat, proč tohle ryze české téma točí mexický kameraman. Naopak si myslím, že jeho pojetí poskytuje jiný úhel pohledu a že se budeme dívat mexickýma očima na český film a české herce. Měli jste představu po přečtení scénáře o hereckém obsazení? Jak jste herce vybírali a proč?

Ohledně hereckého obsazení měla velké slovo Alice Nellis. Byl to od začátku její projekt a vybrala herce, o kterých byla přesvědčena, že role zvládnou. Jasno měla především u Karla Rodena a Zuzany Bydžovské. Dnes už vlastně přesně nevím, kdo, kdy, kde přišel s jakým návrhem o dalším obsazení, každopádně vím, že Petr Nikolaev přišel do fáze projektu už v takovém rozpracování, že vlastně casting celý přebral až na pár drobných změn. Na Petrovi si vážím velmi toho, že byl schopen se pustit do projektu Lidic opravdu měsíc před natáčením. Bylo obtížné sehnat na film peníze? Prý přispěla i města a jednotlivci.

Bylo to jako na houpačce. Chvíli jsme byli nahoře a chvíli dole, chvíli to vypadalo, že sehnat peníze nebude vůbec žádný problém (těch chvil bylo opravdu málo), častěji že peníze nebudou. Podařilo se a já jsem rád, že jsem měl kolem

10

sebe lidi, kteří v dobách neklidných a nejistých přispěchali s radou. Třeba oslovit města a vytvořit takovou jakousi pomyslnou národní sbírku. Což vyšlo, i když na začátku se to tvářilo jako bláhový nápad. Ale opravdu se připojila města. Kromě Prahy, Kladna, Lidic také vzdálenější jako Opava, Liberec. Díky nim film Lidice bude v kinech. K filmu Lidice vzniká i speciální hudební projekt.

Vzniká soundtrack, jehož největším úkolem bude přiblížit téma Lidic mladší generaci. Oslovili jsme spolu s Michalem Hrůzou interprety napříč různými žánry, aby zkusili dát dohromady písničky inspirované událostí nebo filmem. Budou tam skladby od Michala, jeho duet s Anetou Langerovou, Lucie Bílá, Xindl X, Honza Budař, James Harries, Dan Bárta a další. Díky jejich aktuálnosti mají trochu nadhled díky časovému odstupu od událostí, jsou dnešní, a tudíž předpokládáme, že osloví větší množství mladých a budou jim bližší, než kdybychom použili dobové skladby. Lidice žijí. Nejen naše obec Lidice, ale i ženy Lidice po celém světě a vy jich hodně znáte. Jak vznikla myšlenka oslovit Lidice a co všechno obnáší?

Na nápad oslovit ženy nosící jméno Lidice jsem přišel při návštěvě lidického památníku. Říkali, že znají několik málo žen ve světě, které se tak jmenují. Napadlo mne, že nejjednodušší bude je najít prostřednictvím internetových sociálních sítí. Výsledek je úžasný! Objevil jsem zatím úplně neuvěřitelné číslo – 400 žen, které se jmenují jako obec Lidice. Dokonce i producentky na databázi filmařů, asi čtyři z Argentiny nebo Brazílie, jedna operní zpěvačka. Je jich hodně a rozhodně nejenom dámy v pokročilém věku, ale i mladé ženy. Dokonce je tam jedna asi osmiletá holčička. To mne jenom utvrdilo v tom, že zvyk, který byl


Jaké scény byly nejnáročnější?

Z pohledu producenta samozřejmě ty, kde bylo nejvíc komparzu. Ten jsme využívali v mnoha scénách. Tipuji tak kolem 170 lidí komparzu. Jsou to velmi komplikované scény nejen organizačně, ale samozřejmě i finančně. Pak jsme také měli scénu, kde bylo asi 600 nebo 700 lidí. Přišli jako dobrovolníci přímo na lidickou pláň sami o své vůli na základě naší výzvy. Museli jsme tudíž brát ohled i na to, že je tam nemůžete „trápit“ dlouho. A tak se spěchalo, aby se vše stihlo. Navíc vše zkomplikoval déšť. Petr Nikolaev však vše fantasticky zvládl. Dozvěděl jste se o Lidicích díky filmu něco, co vám neřekli ve škole?

Díky filmu Lidice jsem se dozvěděl spoustu věcí. Možná jsem nebyl tak pilný student. Tušil jsem, že děti byly někde na převýchovu a muži někde zastřeleni a ženy odvezeny do koncentračních táborů. Ale vůbec jsem nevěděl, proč se to stalo a jaké byly jejich osudy. To jsem se díky filmu dozvěděl. První čtení scénáře – a to mi potvrdili i ostatní, co ho četli – jsme měli jako detektivku, prostě to bylo tak napínavé, že se scénář nedal číst po pěti deseti stránkách, postupně. Musel se přečíst na jeden zátah. Doufám, že Lidice budou pro diváky „koukatelné“ jedním zátahem. Že to nebude takový ten film, který si zastaví, půjdou na kafe a pak se zase vrátí. Proč bychom měli přijít do kina na Lidice?

Adam Dvořák (1973) Po studiu na FAMU si otevřel vlastní televizní a filmovou střižnu Avid Movie. V roce 2002 spolupracoval s režisérkou Alicí Nellis na jejím snímku Výlet. Podílel se i na dalších střihově výrazných filmech jako jsou Sametoví vrazi, Snowboarďáci, Prachy dělaj člověka, Rafťáci, Tajnosti, Líbáš jako bůh a Bobule. Za střih filmů Snowboarďáci a Tajnosti byl nominován na Českého lva. Stříhá i reklamy a videoklipy a působí i jako producent – kromě Lidic produkoval komedii Bobule a její pokračování 2Bobule.

Je to část naší historie a ta historie se nám možná jevila jinak, než ve skutečnosti byla. Každému nám dostupnou formou přiblíží velkou událost, která ještě před koncem války zasáhla celý svět, jenž v té době vůbec nic netušil o holocaustu. Holocaust – jak známo – byl velmi střežené tajemství Třetí říše. A co nebylo tajemství, bylo naopak součástí propagandy. Němci se tedy chlubili tím, že vypálili Lidice jako odvetu za atentát na Heydricha. Ve své podstatě první oficiální zrůdnost nacistického režimu. Proto byla odezva tak veliká. Když jsou tyto věci tak intenzivní po celém světě, doma bychom k nim neměli zůstat lhostejní. red

11

ME FILM

těsně po té lidické události, nebo dojem, jež zanechala v mladých maminkách, aby dávaly jméno Lidice svým dětem, trvá do dneška. A jsem tomu velmi rád. Navíc máme úžasnou kolekci fotografií žen nosících jméno Lidice.


PREMIÉRY

Deprese PAN POPPER A JEHO TUČŇÁCI

v podobě Melancholie

Po animácích a nekonformní gay romanci Jim Carrey znovu zkouší vydělat pořádný balík v hřejivé rodinné podívané. Jako pan Popper vede úspěšný profesní, ale tristní osobní život v New Yorku. Je sám. Dokud nezdědí šest živých tučňáků. Co s nimi? Dozvíte se v komedii, ve které režisér Mark Waters vyměnil drzé, ale milé tučňáky za Protivný sprostý holky. Pan Popper a jeho tučňáci V kinech od 23. 6.

PAST Odsouzenec Edward Norton chce v promyšleném dramatu přelstít vězeňského kurátora Roberta De Nira, aby mu udělil podmínku, ještě než odejde do důchodu. K tomu využívá vlastní manželku Milu Jovovich, která je nejen svůdná, ale i závislá na sexu. Zapomeňte na romanci Barevný závoj, John Curran tentokrát režíroval napínavou hru plnou výborných herců. Past V kinech od 23. 6.

TRANSFORMERS 3 Roboti maskovaní za auta se už potřetí uchází o vaši přízeň v očekávaném letním trháku se sympaťákem Shiou LaBeoufem a modelkou Rosie Huntington-Whiteley. Zápletka se tají. Podle traileru to vypadá na hodně bombastickou mimozemskou invazi a velkolepé akční scény v ulicích měst. Když to režíruje Michael Bay, můžete si být jistí, že něco bouchne. Transformers 3 V kinech od 30. 6.

12

Že má deprese, vyprávěl režisér Lars von Trier už před uvedením svého předposledního filmu Antikrist. Tehdy je přetavil v hororovou povídku o konci jedné rodiny. Melancholií se definitivně vypořádává se vším. Za doprovodu Wagnerovy hudby a nádherných snových obrazů nechává v téměř dokonalém a trierovsky nezaškatulkovatelném snímku skončit celou planetu. O planetě Melancholia blížící se k Zemi dává vědět už od snového úvodu filmu, kde se Kirsten Dunst (Justine) brodí přízí, z prstů jí vyšlehávají plamínky a ona ví, jak to celé skončí. Melancholia není film, který by chtěl pointou překvapit. Po úvodním bezeslovném kaleidoskopu obrazů odvypráví dvě kapitoly o dvou sestrách. Justine ví, Claire nechce uvěřit. První kapitola sleduje nevěstu Justine na svatbě, kterou zorganizovala Claire (Charlotte Gainsbourg) a její manžel (Kiefer Sutherland) na jejich venkovském sídle. Nádherná, talento-

vaná, milovaná a zářící Justine každou chvíli odchází do zákulisí svatebního spektáklu, odkládá závoj a koupe se ve chvíli, kdy má krájet dort. Jezdí minimobilem po golfovém hřišti, když má tančit s novomanželem. „Je nemocná,“ omlouvá ji Claire a bortící se fasádu slavnosti zkouší zachraňovat. Justine ví, že Melancholia Zemi nemine, Claire věří svému manželovi: vědci vypočítali, že prolétne kolem, ale o Zemi nezavadí. Ve druhé kapitole přijíždí depresí paralyzovaná Justine opět do Claiřina domu, aby se o ni sestra mohla starat. Později si ale vzájemně vyměňují role. Claire začne srážce planet věřit a hroutí se. Justine je klidná. „Život je zlý,“ říká zděšené sestře. Melancholia není katastrofický film. Nikdo neutíká, nesnaží se nic zachránit, nikdo se, konfrontován s blížící se katastrofou, od základů nemění. Trier se také na nic neptá. Jen nechává své dvě postavy na vědomí definitivního konce reagovat. Justine je, jak sám řekl, jeho portrét sebe sama. Spočítá-li člověk všechny komické situace (většinou vysmívající se konformitě) a přičte Justine, která ke konci ve své lhostejnosti téměř vypadá, že se v duchu všemu směje do obličeje, vyjde mu Lars von Trier, kterak se chechtá… všemu. táňa zabloudilová


MILUJU BARVY, FILMY A SLEVY

BAREVNÝ VĚRNOSTNÍ PROGRAM MULTIKIN CINESTAR www.cinestar.cz


Legendy, retrospektivy i terorismus na LFŠ

Ryna (rež. R. Zenide)

37. Letní filmovou školu navštíví Emir Kusturica i legenda skandinávského filmu Aki Kaurismäki. Na co se v červenci v Uherském Hradišti můžete dále těšit a čemu přiučit, prozrazuje v následujícím rozhovoru umělecký ředitel Letní filmové školy Pavel Bednařík.

představíme řadu odborníků k tematice rumunského filmu, retrospektivám Billyho Wildera, Krzysztofa Kieślowského nebo Gustava Machatého. Jedním z klíčových odborníků je americký popularizátor filmové teorie Dudley Andrew, který přijede na LFŠ přednášet. Kromě zahraničních hostů jsme ale také pyšní na české hosty, mezi které patří například režisér Robert Sedláček, který uvede retrospektivu svých filmů a v předpremiéře svůj nový film Rodina je základ státu.

Where in the world is Osama Bin Laden (rež. M. Spurlock)

Kdo sleduje dění ohledně LFŠ, už ví, že se může těšit na Emira Kusturicu i Akiho Kaurismäkiho, můžete nám říct něco bližšího k jejich návštěvě?

Emir Kusturica i Aki Kaurismäki jsou klíčové osobnosti evropské kinematografie a jejich zájem zúčastnit se Letní filmové školy nás těší. Emir Kusturica se představí jako filmař výběrem svých filmů, ale také na Lekci filmu podle Emira Kusturici (masterclass), kde představí divákům inspirační zdroje, svoje autorské postoje a názory. Aki

Světla v soumraku (rež. A. Kaurismaki)

Kaurismäki uvede svoji (téměř) kompletní retrospektivu, která zahrnuje také jeho nejnovější film uvedený v soutěži v Cannes, Le Havre. Kromě toho budou uvedeny ale také jeho starší filmy z 80. let, Zločin a trest, Ariel nebo Hamlet podniká. Výběr z jeho nejlepších filmů pak AČFK uvede do „klubové“ distribuce. Jací další hosté se na letošní LFŠ chystají?

Aki Kaurismäki osobně

14

Vedle dvou klíčových person evropské kinematografie přijede také řada významných a inspirativních hostů, jakými jsou thajský režisér Apichatpong Weerasethakul, hosté k sekci Fokus: Rumunsko, Mircea Daneliuc, dokumentarista Andrej Ujica nebo režisérka Ruxandra Zenide. Vzhledem k důrazu na „školní“ rozměr LFŠ také

Uherské Hradiště na konci července obvykle ožívá nejen filmově, bohatý je také doprovodný program. Jaký bude letos?

Výjimečnou událostí letošního doprovodného programu bude koncert Emira Kusturici & The No Smoking Orchestra, balkánského šramlu s živelnou energií, který proběhne v neděli 24. července. Vedle toho ale také představíme divadelní alternativu ve stanu divadla DNO nebo řadu výstav v čele s výstavou ze života a tvorby polské legendy Krzysztofa Kieślowského. Odborný program se bude věnovat restaurování a kurátorství filmů, tematice 11. září a hrozbě terorismu, ale také fotografii v rámci workshopu renomovaného fotografa Karla Cudlína. me

Letní filmová škola Uh. Hradiště Uherské Hradiště | 22.–31. 7. www.lfs.cz


ČERVNOVÉ PREMIÉRY

Palác Flóra Vinohradská 151 Praha 3

Metropole Zličín Řevnická 1 Praha 5

Galaxie Arkalycká 1 Praha 4

Hlavní město vaší zábavy

V peřině 3D

CINEMA CITY:

Pan Popper a jeho tučňáci

PALACE CINEMAS: Slovanský dům

3D

Na Příkopě 22 Praha 1

Nový Smíchov Plzeňská 8 Praha 5

Muzikál

od 16. 6.

Komedie

od 23. 6.

Park Hostivař Švehlova 32 Praha 10

Letňany Veselská 663 Praha 9

WWW.CINEMACITY.CZ


MUSIC Nick Cave a Grinderman

OSTRAVA

zahraje všemi barvami Hudební festival Colours of Ostrava má na festivalové mapě naší země ojedinělou pozici. Kromě toho, že se koná přímo v centru báňské metropole, na žánrové mantinely se tu vůbec nehledí. Potkáte zde zasloužilé rockery, etiopské jazzmany, soulové pábitele i elektronické šílence. Šedá Ostrava zahraje opět (už podeváté) všemi barvami. Bezpochyby hlavním „trhákem“ (ačkoliv Colours nejsou o velkých jménech) jsou čtyři vlčí tesáci – Grinderman. Projekt ostřílených hudebníků pod vedením temných rockových ikon Nicka Cavea a Warrena Ellise z legendárních The Bad Seeds je jakýmsi garážovým rockem naruby: čtveřice hudebních matadorů se prostě rozhodla zpestřit si důstojné stáří a trochu si po letech vyhodit z kopýtka. Mírně ujetým, ale především energicky odzbrojujícím zvukem překypující dvě alba Grinderman si nejlépe vychutnáte naživo – a na pódiu také poznáte, že tihle větrem ošlehaní vlci stále strčí většinu mladistvé indierockové produkce s přehledem do kapsy. Pokud patříte k početným zástupům příznivců u nás nesmírně populárního filmu Amélie z Montmartru, zbystřete slechy: do Ostravy se letos přijede podívat i autor dojemně krásných a odzbrojujících melodií z filmu – francouzský skladatel a producent Yann Tiersen. Že umí hrát i na elektrickou kytaru a trochu přitvrdit, prokázal všestranný hudebník na nedávném albu Dust Lane – a rocko-

16

vou rapsodii prolínající se s klavírní klasikou bude servírovat i na letošních Colours.

zástupce: soulovou divu a loňský objev Andreyu Triyanu, známou především díky spolupráci na výtečné poslední desce producenta Bonobo, a acidjazzovou formaci The Herbaliser, která vám ukáže, zač je toho groove. Jeden z nejznámějších afrických zpěváků Youssoou N’Dour na Colours představí to opěvované černé zlato, jež se mu line z hrdla, a na hudební battle dvou nejrychlejších balkánských dechovek světa – Fanfare Ciocarlia vs. Boban i Marko Markovič Orkestar – si raději připravte náhradní střevíce Andreya Triyana (více, pokud možno).

Tavící kotlík newyorské no wave scény si na stagi přihřejí i letos z popela povstavší soničtí šamani Swans – a kdo jste formaci kolem kloboukového kazatele Michaela Giry propásli na začátku roku v pražské Akropoli, máte šanci to v Ostravě napravit. Další legendou postpunkového období, která bude útočit na vaše smysly, jsou bezpochyby Public Image Limited – skupina v čele s bývalým frontmanem a zpěvákem více než kultovních Sex Pistols Johnem Lydonem hraje své jamajským dubem nasycené symfonie na mnohem temnější notu, než byl melodický punk Pistolí – a na jejich přelomovém zvuku se staví dodnes. Za kultovní britský přístav objevitelské muziky Ninja Tune čekejte letos dva

Letošní Colours mají vskutku nabitý program, kde se najde pro každého něco. Letmý výčet dalších zvučných jmen – The Horrors, Apollo 404, Santigold, Joan As Police Woman, Mono, Brendan Perry – by neměl nechat na pochybách ani ty největší hudební fajnšmekry, že v hornickém městě se bude v půlce července fárat hluboko do vašich sluchovodů. A sjet důlním vozíkem do téhle hudební šachty bude letos více než kdy jindy stát opravdu za to. jan bárta

Colours of Ostrava Ostrava | 14.–17. 7. www.colours.cz


ME MUSIC

Legendární Barrington Levy Festival RealBeat letos proběhne pouze v klubové verzi, a to 30. června v pražském Lucerna Music Baru. Bude to ale bez přehánění koncert jednoho z nejzásadnějších zpěváků jamajské historie!

Barrington Levy není pojmem jen ve světě reggae a dancehallu, ale jeho nepřeslechnutelný hlas a chytlavé melodie se hodně objevují i v dalších žánrech od hip hopu po drum’n’bass. Autor hitů „Here I Come“, „Under Mi Sensi“, „Murderer“, „Black Roses“ či třeba „Too Experienced“ zpívá už přes 30 let a má za sebou obrovskou diskografii a kredit jednoho z nejrespektovanjších hlasů „inna di business“. Důkazem jsou třeba provařené duety s kolegy, jako jsou Beenie Man, Shaggy, Bounty Killer nebo Gentleman či ikony ze sféry hip hopu, co si říkají Snoop

Dogg, Busta Rhymes, Ms. Dynamite nebo třeba Kardinal Official.

HIT THE ROAD, JACK BEATS!

ELEKTRONICKÝ ZAKLÍNAČ ESKMO

NEJZNÁMĚJŠÍ Z AD(D)AMS FAMILY

Pravidelná pražská klubovka Vibrator v režii rozlítaného rezidenta DJ Tvykse tentokrát přiveze na parket britské ghetto housery Jack Beats. Kromě ostrovních výrostků si vaše topánky vezmou do parády i slovenský talent Bad Mojo a Pražáci Tenten. Do Roxy tradáá, když noc je ještě mladá!

Pod pseudonymem Eskmo se ukrývá sanfranciský producent Brendan Angelides, chráněnec Amona Tobina a kultovního labelu Ninja Tune. Jeho zvukové koláže plné emotivních dubových ozvěn, nakouskovaných beatů a drtivých subbasů rozhoupou 14. června pražskou Lucernu. Tuhle tuzemskou premiéru rozhodně nezaspěte!

Titulek berte samozřejmě v nadsázce – kanadský muzikant Bryan Adams není žádné monstrum, ale jeden z nejtalentovanějších rockových bardů posledních tří dekád. Do Prahy se tento hudební filantrop podívá po pěti letech a na všechny domácí příznivce tak čeká v 02 aréně bezpochyby velkolepý návrat jedné legendy.

Vibrator: Jack Beats, Bad Mojo, Tenten, Tvyks Roxy | 11. 6. Roxy.cz

Eskmo Lucerna Music Bar | 14. 6. Cnfrnc.cz

Bryan Adams O2 Arena |19. 6. Livenation.cz

Barrington je veteránem, co už není vnímán jen jako skvělý zpěvák, ale je to uznávaná superstar, jejíž letošní návrat do Evropy je velkou událostí. Není proto divu, že den po pražském koncertu bude headlinerem Summerjamu, což je největší reggae festival na starém kontinentu. V Lucerně ale můžeme zažít víc než na festivalu pro třicet tisíc lidí. Barrington vystoupí na kruhovém pódiu LMB a jeho hvězda tak zazáří prakticky na dosah! Bonusem navíc budiž předkapela

Riddimshot a jejich vzácní hosté Sista Carmen, Mr. Cocoman, Dr. Kary, Afa Rastafa, Asheema, Anna Maria a další. Gramofony pak bude roztáčet belgický superman Raggamuffin Whiteman a slovenští Ghetto Youths Vibes. Prostě reggae akce, kde musíte být! me

PRAHA Festival RealBeat Lucerna Music Bar | 30. 6. www.musicbar.cz

17


LETNÍ FESTIVALY

Nový objev Esben and the Witch z bohaté líhně anglického Brightonu

Esben and the Witch Aj temno môže byť krásne Trenčiansky festival Bažant Pohoda sa nezadržateľne blíži. V line-upe žiaria veľké mená ako Moby, Portishead, Pulp, M.I.A, ale organizátori už tradične predstavia 30tisícovému publiku aj čerstvé objavy, ktoré mtožno nie sú až tak známe, no podľa odborníkov majú pred sebou veľkú budúcnosť. K takým možno zaradiť trio Esben and the Witch z bohatej liahne anglického Brightonu. Svoj názov prevzali z dánskej rozprávky, no ich hudba je temná a tajomná. „Áno, mnohí ju označujú za temnú, ale ak je temné to, čo ľudí pohne, čo ich rozhýbe a zažijú niečo krásne, tak sme spokojní,“ hovorí gitarista Thomas Fisher po koncerte v malom viedenskom klube.

18

Mohlo by sa zdať, že práve klubová atmosféra kapele pristane, no Thomas sa nebojí ani koncertov na veľkých festivaloch. „Budeme hrať na Pohode, tak by sme asi mali povedať, že máme radi veľké festivalové pódiá,“ smeje sa speváčka Rachel Davies a Thomas ju dopĺňa: „Vždy chceme dať ľuďom to najlepšie, sú pre nás najdôležitejší. Ak sa nám ich podarí podmaniť si, je to úžasné. Koncert, to je vzťah medzi skupinou a divákmi.“ Esben and the Witch tvrdia, že k tvorbe ich inšpirujú knihy, filmy, ale aj cestovanie a ľudia, ktorých stretávajú. Všetko, čo vyžaruje nejaké emócie. A ich hudba je emóciami nabitá, na koncertoch ešte viac než na nahrávkach, ktoré sú, mimochodom, skvelé. „Dá sa povedať, že keď hráme naživo, naživo tvoríme, snažíme sa skladby vyskladať jemne a zároveň

silno. A vždy je to trocha iné, čo podľa nás majú ľudia radi.“ A čo môže od kapely čakať skvelé trenčianske publikum? „Šou a únik do sveta hudby. A verte, že budeme hrať na plné pecky. Nikdy nechceme byť jednou z kapiel, chceme byť kapelou, ktorú si ľudia zapamätajú. Či už v malom klube alebo na veľkom festivale. Aby každý cítil, že toto je niečo iné, iné emócie, iné zážitky,“ láka Thomas. „A okrem toho, o Pohode máme od našich kamarátov hudobníkov skvelé referencie, na Slovensko sa veľmi tešíme. Aj preto prídeme o deň skôr a veríme, že aj my si tento festival užijeme.“ pft Bažant Pohoda 2011 Letisko Trenčín | 7.–9. 7. www.pohodafestival.sk


LETN� FESTIVALY KAMENITÉ OPEN FEST 11. 6. Vyťní Lhoty | www.mar-tom.cz

Arakain, Vitacit, Dymytry, Root

ME FESTIVALY

KRAMLE 11. 6. DÄ›Ä?Ă­n | http://kramle.webnode.cz

Yellow Sisters, Fousy, Obří Broskev RESPECT FESTIVAL 11.-12. 6. Praha | www.respectmusic.cz

Souad Massi, Wang Li, Staff Benda Bilili, L‘ Arrache-Coeur

world music

free

RESPECT FESTIVAL

UNITED ISLANDS

JiĹž Ä?trnĂĄctĂ˝ roÄ?nĂ­k world music festivalu Respect, kterĂ˝ pod heslem Hudba dÄ›lĂĄ Ä?lovÄ›ka! probÄ›hne 11. a 12. Ä?ervna na praĹžskĂŠ Ĺ tvanici, pĹ™inĂĄĹĄĂ­ i letos jak legendy Şånru, tak hudbu z dosud nezmapovanĂ˝ch oblastĂ­. VystoupĂ­ tĹ™eba alŞírskĂĄ pĂ­sniÄ?kĂĄĹ™ka Souad Massi, Staff Benda Bilili z Konga nebo marockĂĄ skupina Oudaden.

Největťí praŞský hudební festival United Islands letos divåkům od 23.–25. 6. nabídne koncerty více neŞ 150 kapel, kterÊ vystoupí na 7 hlavních scÊnåch, ve více neŞ 20 klubech a to vťe ZDARMA! Těťit se můŞete například na Audio Bullys, Prago Union, kubånskou undergroundovou kapelu Porno Para Ricardo nebo mezinårodní ska kapelu Russkaja.

Letovice | www.rock-paradise.cz

Praha | 11.–12. 6. www.rachot.cz

Praha | 23.–25. 6. www.unitedislands.cz

BlatnĂĄ | www.blatensky-fest.cz

ÄŒERVEN BUCHLOVSKÉ HUDEBNĂ? LÉTO 27. 5.-2. 9. Buchlovice | www.vichr.cz

ROCK PARADISE 11. 6. Support Lesbiens, Wohnout, AleĹĄ Brichta Band SONISPHERE 11. 6. Praha | www.sonispherefestivals.com

Iron Maiden, Korn, In Flames, Mastodon BLATENSK� FEST 17.-18. 6. Visací zåmek, Fast Food Orchestra, Poletíme?, BOŽKOV FEST 17.-18. 6.

DOTKNI SE PĂ?SKU 10.-12. 6.

KojetĂ­n | www.rkbozkovfest.wz.cz

PĂ­sek | www.dotknisepisku.cz

Divokej Bill, Hudba Praha, Děda Mlådek Illegal Band

Anna K., Ĺ kwor, VypsanĂĄ ďŹ xa, Imodium KRĂ KOR 17.-18. 6.

KryĹĄtof, Vltava, ÄŒechomor, TĹ™i sestry, Mig 21

ELECTRONIC BEATS 10. 6.

VYĹ EHRANĂ? 1.-24. 6.

Apparat Band, Bonaparte, FM Belfast

ZĂĄviĹĄ, Fousy Mojo, SkrytĂ˝ pĹŻvab byrokracie, HroznÄ›

STĹ˜ELICKÉ STRUNOBRANĂ? 10.-11. 6.

MIĹ MAĹ  PARTY NO. 18 17.-18. 6.

Střelice u Brna | www.strelickestrunobrani.cz

Bojkovice | www.mismas.org

Praha | www.vysehrani.cz

Aneta Langerovå, Wabi Daněk, Tomåť Klus, Vlasta Redl

Ostopovice u Brna | www.festivalkrakor.cz

Praha | www.electronicbeats.cz

TANEC PRAHA 6.-29. 6.

Jan BudaĹ™ a EliĹĄÄ?in Band, Traband, Jananas

WWW, Vidiek, Longital, VladimĂ­r VĂĄclavek

Praha | www.tanecpraha.cz

GROOVE VE MÄšSTÄš 11. 6.

PODBLANĂ?K 17.-18. 6.

mezinĂĄrodnĂ­ festival souÄ?asnĂŠho tance

Olomouc | www.groovevemeste.cz

LouĹˆovice pod BlanĂ­kem | www.podblanik.cz

Ohm Square, U-Prag, Bunny Klub

KrucipĂźsk, Brutus, Second Band, Karpina

Žamberk | www.jamrock.cz

HANà CKÉ BENà TKY 11. 6.

RADVANICKĂ? KOLOTOÄŒ 17.-18. 6.

Therion, Chinaski, Wohnout, Divokej Bill, David Koller

Litovel | www.mklitivel.cz

Radvanice v ČechĂĄch | www.rakolotoc.cz

Tomåť Klus, Cigånski diabli, Věra Špinarovå, Mig 21

Hysteria, Doga, ZakĂĄzanĂ˝ ovoce, Jaksi Taksi

Hořice | www.culturalreggaevibez.cz

HUDBOU PRO UNICEF 11. 6.

VOTVĂ?RĂ K 17.-19. 6.

Al Yaman, Feher Fekete Kerek, Uraggan Andrew & Reggae Orthodox

TiĹĄnov | www.hudbouprounicef.cz

Milovice | www.votvirak.cz

Vladimír Miťík, Toxique, Jiří Schmitzer, The Tap Tap

Monkey Business, Mig 21, Rytmus, Chinaski

JAMROCK MUSIC FESTIVAL 9.-11. 6.

CULTURAL REGGAE VIBEZ 10.-11. 6.

SONISPHERE

PRAHA9Ê67$9,â7ċ+2/(â29,&(¡ 62%27$ý(591$

CZK

999,-* PLUS POPLATKY

IRON MAIDEN ZAHRA JĂ? PLNOHODNOTNOU SHOW!

CCAVALERA AVALERA CCONSPIRACY ONS DUFF McKAGAN‘S “LOADED“ DEBUSTROL

*NA OMEZENOU DOBU

PèEDPRODEJ V S�T�CH TICKETPRO (WWW.TICKETPRO.CZ).

;Ă?BC:H:4BCĂ?=Ă?>3 ()E34=:>=Ă?=Ă?54BC8E0;D)'#(:2?>?;0C:H INZERCE

19


LETNÍ FESTIVALY BOŘEŇ MYSTERIA OPEN AIR FESTIVAL 18. 6.

HOLEŠOVSKÁ REGATA 25. 6.

Bílina | www.borenmysteria.eu

Holešov | www.velryba.cz

Dog Eat Dog, Julien-K, Lord Bishop, My City Burning

Divokej Bill, Anna K., No Name, Děda Mládek Illegal Band

BROUMOVSKÁ KYTARA 18. 6. Broumov | www.broumovskakytara.cz

HRÁDEK ROCK SUMMER 25. 6.

Sto zvířat, Skyline, Imodium, Pumpa

Hrádek nad Nisou | www.hradekrocksummer.cz

REFUFEST 18. 6. Praha | www.facebook.com/refufest

KUNČICE 25. 6.

hudba, tanec, divadlo, infostánky, workshopy

Kunčice n. Labem | www.kuncice.net

ROCKOVÝ SLUNOVRAT Č. 7 18. 6.

PRAGUE INTERNATIONAL

MUSIC FESTIVAL

23.– 25. 6. 2011

NA PRAŽSKÝCH OSTROVECH

REGGAE MARATON 25. 6.

Ivan Hlas Trio, Orkus, La-Boum, Queens of Everything

Vostrov u Mnichova Hradiště | www.vostrov.cz

ÚTULEK FEST 18. 6.

Feher Fekete Kerek, Fast Food Orchestra, Pub Animals

Ústí n. Labem | www.utulekfest.cz

Zuby Nehty, Znouzectnost, Schodiště, Neočekávaný dýchánek PRAGUE PROMS 21. 6.-23. 7.

ROCKOVÝ HELŠTÝN 25. 6. hrad Helfštýn – Týn nad Bečvou

Kryštof, Street 69, Forum, Tchoři

Praha | www.pragueproms.cz

SOBOFEST 25. 6.

Ennio Morricone, Terence Blanchard, Level 42

Sobotka | www.sobofest.cz

F SCÉNA 23. 6.-23. 7.

United Flavour, Eddie Stoilow, Olga Lounová & Band

Brno | www.folklornisdruzeni.cz/f-scena0

ŠUMAVA ROCKS 25. 6.

VUS Ondráš, PLS Mladina, VSLPT Poľana, VS Kašava

Sušice | www.freedom.cz/sumavarocks

PRAGUE CITY FESTIVAL 23. 6.

Monkey Business, PSH, Midi Lidi, Sunflower Caravan

Praha | www.cityfestival.cz

Thirty Seconds to Mars, The Hives, House of Pain, Gogol Bordello UNITED ISLANDS OF PRAGUE 23.-25. 6. Praha | www.unitedislands.cz

ZELENEJ ZÁKAL 25. 6. Kralupy n. Vltavou | www.zelenejzakal.cz

Kurtizány z 25. avenue, Znouzectnost, Gang Ala Basta

Audio Bullys, Please the Trees, Prago Union, Gipsy.cz

REAL BEAT INDOOR EDITION 30. 6.

APOCALYPTIC FORM OF DEATH 24.-25. 6.

Barrington Levy, Riddimshot feat. Sista Carmen, Mr. Cocoman

Trhové Sviny | www.afod.ic.cz

Graveworm, Sycronomica, Ingrowing NOC PLNÁ HVĚZD 24.-25. 6. Mr. Big, Gamma Ray, Pro-Pain, Wizard, Crystal Viper

WWW.UNITEDISLANDS.CZ

Divokej Bill, Olympic, Polemic, Vypsaná fixa

Řevnice | www.rockovrat.cz

Třinec | www.nocplnahvezd.cz

>>> VSTUP ZDARMA! <<<

David Koller, Wohnout, Atari Terror, UDG

OKOLO TŘEBONĚ 24.-26. 6. Třeboň | www.okolotrebone.cz

Sto zvířat, Tomáš Klus, Marek Ztracený, Jananas PECKA 2011 24.-25. 6. hrad Pecka | www.bezdruzic.cz

Jablkoň, První hoře, Ponožky pana Semtamťuka PORTA ŘEVNICE 24.-26. 6. Řevnice | www.porta-festival.cz

Věra Martinová, Vladimír Mišík, Roman Horký ROCKOVÝ MLÝN 24.-25. 6.

Praha | http://lucerna.musicbar.cz

ČERVENEC BASSINFIRE FEST 1.-3. 7. Spálené Poříčí | www.basinfirefest.cz

Deadlock, FireWind, Heel in the Club, Lord of the Lost HRADOLOGIE – KUNŠTÁT NA MORAVĚ 1. 7. Kunštát na Moravě | www.hradologie.cz

Dan Bárta & Illustratosphere, Kamil Střihavka, Taliesyn 46. MFF KARLOVY VARY 1.-9. 7. Karlovy Vary | www.kviff.com

mezinárodní filmový festival LITOMĚŘICKÝ KOŘEN 1.-2. 7. Litoměřice | www.modryznebe.cz/koren

Mariahilff, Dos Hermanos, Půlnoc, Dva

Vrchoslavice | www.rockovymlyn.eu GENERÁLNÍ PARTNER

Visací zámek, Krucipüsk, Kern, Tři sestry SOUNDFEER FEST 24.-26. 6. kemp Varvažov u Orlíka | www.soundfeer.cz

Hedflux, Ludmila, Karl Sav, Marty, Rejectbeats

INZERCE

ZAHRADA 1.-4. 7. Náměšť na Hané | www.folkcountry.cz

Etsu Old Time Band / USA, AG Flek, Jablkoň, Beňa & Ptaszek BRNĚNECFEST 2. 7.

SVOJŠICE 24. 6.

Brněněc u Svitav | www.brnenecfest.cz

Svojšice | www.svojsice.cz

Sebastien Leger, Technasia, CJ Bolland, Toky

E!E, N.V.Ú., Zeměžluč, Kohout plaší smrt, Slobodná Európa

7 A PŮL FEST 25. 6.

REDFEST 2. 7.

Zábřeh | www.7apulfest.cz

Nový Jičín | http://redfest.sweb.cz

Johny Said the Number, Luno, Punk Floid

HC3, Greedy Invalid, Forrest Jump, Helpness


LETNÍ FESTIVALY PROTI PROUDU 9. 7. Moravské Budějovice | www.protiproudu.cz

Skyline, U-Prag, Vypsaná fixa, Schodiště, Discoballs

ME FESTIVALY

SAD-SKA FEST 9. 7. Sadská | www.sadskafest.cz

Le Pneumatiq, Mindway, Chaotic, Švihadlo BOHEMIA JAZZ FEST 12.-24. 7. různá místa | www.bohemiajazzfest.cz

McCoy Tyner, Caecilie Norby, Ondřej Štveráček metalový

hvězdný

SONISPHERE

PRAGUE CITY FESTIVAL

Festival Sonisphere proběhne už 11. června na Výstavišti v Praze v Holešovicích. Letos tahle putovní monstrakce přiveze skutečné legendy metalu, samotné Iron Maiden, které doprovodí Korn, In Flames, Mastodon, Cavalera Conspiracy a celá řada dalších hvězdných jmen. Všechny informace o vstupenkách naleznete na www.ticketpro.cz.

Už 23. června se holešovické Výstaviště promění v dějiště prvního ročníku Prague City Festivalu, který do naší metropole přiveze doslova plejádu zahraničních hvězd! 30 Seconds to Mars The Hives, House of Pain, Hadouken, Gogol Bordello, Skindred, Gaslight Anthem, Flogging Molly, Olav Basoski a mnoho dalších.

Grinderman, Youssou N’Dour, Public Image Ltd. Yann Tiersen

Praha | 11. 6. www.ticketpro.cz

Praha | 23. 6. www.cityfestival.cz www.ticketportal.cz

Staré Ždánice u Pardubic | www.hiphopjam.cz

ROCK FOR PEOPLE 2.-5. 7.

FESTIVAL SLUNCE STRÁŽNICE 8.-9. 7.

Hradec Králové | www.rockforpeople.cz

Strážnice | www.festival-slunce.cz

Pendulum, My Chemical Romance, The Streets, Sum 41

Jan a František Nedvědovi, Tomáš Klus, Kamelot

BAŽANT POHODA 7.-9. 7.

Přeštěnice | www.prestenice.cz

Trenčín (SK) | www.pohodafestival.sk

Karamelo Santo, Vanilla Sky, Aneta Langerová

COLOURS OF OSTRAVA 14.-17. 7. Ostrava | www.colours.cz

FOLKOVÁ RŮŽE 14.-16. 7. Jindřichův Hradec | www.folkcountry.cz

Spirituál Kvintet, Žalman a spol., Hop Trop, Jananas HIP HOP JAM 14.-16. 7. Ice Cube, H16, PSH, Moja Reč, Prago Union MASTERS OF ROCK 14.-17. 7.

Pulp, Moby, Portishead, Madness, M.I.A., Lamb

OPEN AIR MUSIC FEST PŘEŠTĚNICE 8.-9. 7.

FESTIVÁLEK U PALCE 9. 7.

BOSKOVICE 7.-10. 7.

Tišnov | www.mersey.cz

Boskovice | www.unijazz.cz

Čankišou, Le Čhavendar, Pavel Fajt, Záviš, Nuck Chorris Gang

Hands on Strings, Anne Munka Quartet, Garage, Please the Trees OBSCENE EXTREME 7.-9. 7.

KOUPÁK VÍTÁ LÉTO 9. 7.

Vizovice | www.mastersofrock.cz

Hammerfall, Guano Apes, U.D.O., Helloween ČESKÉ HRADY – TOČNÍK 15.-16. 7. hrad Točník | www.ceskehrady.cz

Tata Bojs, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine HRADOLOGIE – SLAVKOV U BRNA 15. 7. Slavkov u Brna | www.hradologie.cz

Richard Müller, Kamil Střihavka, AG Flek MIGHTY SOUNDS 15.-17. 7. Tábor | www.mightysounds.cz

The Skatalites, The Toasters, Yellow Cap, PROART BRNO 15.-22. 7

Trutnov | www.obsceneextreme.cz

Strašice u Rokycan http://bandzone.cz/fan/moukarecords

Debustrol, Lautstürmer, Combat Noise, Zeitgeist

Locomotive, Prague Conspiracy, NVÚ

tanec, herectví, zpěv, fotografie, design

ČESKÉ HRADY – ROŽMBERK N. VLTAVOU 8.-9. 7.

PACOVSKÝ POLEDNÍK 9. 7.

LHOTKA FEST 16. 7.

Rožmberk n. Vltavou | www.ceskehrady.cz

Pacov | www.polednik.cz

Lhotka u Mělníka | www.lhotkafest.cz

Tata Bojs, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

Pavel Fajt, Pavel Šporcl, Tomáš Klus, Václav Koubek

Krausberry, Katapult, Morčata na útěku, Navostro

Brno | www.proart-festival.cz

INZERCE

21


LETNÍ FESTIVALY ROCKOVÁ LIPNICE 16. 7.

LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA 22.-31. 7.

ADVIK 2011 28. 7.-1. 8.

Lipnice n. Sázavou | www.rockovalipnice.cz

Uherské Hradiště | www.lfs.cz

Praha | www.kczahrada.cz

Mňága a Žďorp, Anna K., Eddie Stoilow, Aleš Brichta

mezinárodní filmová přehlídka, Emir Kusturica, Aki Kaurismäki

festival japonské kultury, anime a mangy

STUDNICE FEST 22.-23. 7.

Kutná Hora | www.gaskfest.cz

Hlinsko v Čechách | www.studnicefest.cz

Liars, Dream Boat, Foot Village, F8stercare, Xiu Xiu

COLOUR MEETING 22.-23. 7. Polička | www.colourmeeting.cz

Biorchestr, Ty Syčáci, Al Yaman, Čokovoko ČESKÉ HRADY – ŠVIHOV 22.-23. 7 hrad Švihov | www.ceskehrady.cz

Tata Bojs, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine FOLKOVÁ NOC 22.-23. 7. Dolánky u Turnova | www.folkovanoc.cz

Jaroslav Samson Lenk, Kamelot, Nezmaři HRADOLOGIE – VALTICE 22. 7. Valtice | www.hradologie.cz

Sunshine, Skyline, Toxique, Vypsaná fixa, Tleskač

CREEPY TEEPEE 28.-31. 7.

BENÁTSKÁ NOC 29.-31. 7.

BARVY LÉTA 23. 7.

Malá Skála | www.benatskanoc.cz

Poděbrady | www.barvyleta.cz

Tři sestry, Vypsaná fixa, Wohnout, Zóna A, Anna K.

Clawfinger, Dream Theater, Divokej Bill, Chinaski, Desmond

FOLKOVÉ PRÁZDNINY 23.-31. 7.

ČESKÉ HRADY – KUNĚTICKÁ HORA 29.-30. 7.

Náměšť n. Oslavou | www.folkoveprazdniny.cz

hrad Kunětická hora | www.ceskehrady.cz

Félix Lajko Duo, Ida Kellarová & Jazz Famelija,

Jiří Schmitzer, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

IMMORTAL SHADOWS 23. 7.

Richard Müller, Kamil Střihavka, Michal Pavlíček Trio

Kozlovice www.immortalshadows.orgasmatron.cz

FESTIVAL NAD ŘEKOU 29. 7.-5. 8.

KELTSKÁ NOC 22.-23. 7.

Fleshless, Spasm, Melancholy Pessimist, Virtual Void

mezinárodní filmová přehlídka

PLÁNSKÝ KOUPÁK 23. 7.

LEBEDA FESTIVAL 29.-30. 7.

Planá | www.koupak.cz

Rudimov | www.lebedafestival.cz

Chinaski, Xindl X, Marek Ztracený, Skavare

Vltava a další

hrad Košumberk | www.kosumberkfest.cz

VYSMÁTÉ LÉTO 23. 7.

PRÁZDNINY V TELČI 29. 7.-14. 8.

Vltava, Kill the Danides, Zrní, Nauzea Orchestra

Kadaň | www.rockfest.cz

Telč | www.prazdninyvtelci.cz

Kabát, Support Lesbiens, Nightwork, Tomáš Klus

Hradišťan, Bratři Ebenové, Javory, Vltava, Blue Effect

Staré Ždánice | www.letitroll.cz

PROART PRAHA 24.-31. 7.

ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC 29.-30. 7.

Friction feat. MC A.D., Netsky feat. Stamina MC, Camo & Krooked

Praha | www.proart-festival.cz

Hlučín | www.sterkovnamusic.com

tanec, herectví, zpěv, fotografie, design

Monkey Business, The Prostitutes, Skyline, Sunshine

Plumlov | www.keltska-noc.cz

Hakka Muggies, Bran, Spiritual Seasons, Boys of the Hills KOŠUMBERK FEST 22.-23. 7.

LET IT ROLL 22.-23. 7.

LIVE

INZERCE

22

Písek | www.festivalnadrekou.cz


REDOT & FAVORY FEST 30. 7.

KELTSKÁ NOC 12.-13. 8.

MÁCHÁČ 19.-20. 8.

Benice u Benešova | www.favory.cz

Harrachov | www.keltskanoc.cz

Máchovo jezero | www.partyinfo.cz

Neruda, Mig 21, November 2nd, Zbyněk Drda, Abraxas

Farben Lehre, Wohnout, Tři sestry, Mňága a Žďorp

Sebastian Ingrosso, Dirty South, Richard Durand

ŠTERNBERSKÝ KOPEC 30. 7.

LOVOSICKÝ ŽAFEST 12.-13. 8.

TRNKOBRANÍ 19.-21. 8.

Šternberk | www.sternberskykopec.com

Lovosice | www.bekadilkos.org

Vizovice | www.trnkobrani.cz

Sunshine, Arakain, Kamil Střihavka, Desmond, No Name

Polemic, Mako!mako, Priessnitz, Uraggan Andrew & Reggae Orthodox

Čechomor, Nightwork, Anna K., No Name, Divokej Bill

SRPEN

SEMFEST 12. 8.

hrad Okoř | www.festivalokor.cz

DOKOŘÁN 4.-6. 8. Karviná | www.festival.dokoran.info

UDG, Michal Hrůza, The Switch, Verra Cruz, Etna SÁZAVA FEST 4.-7. 8. Benešov | www.sazavafest.cz

Hurts, Kosheen, Alphaville, The Subways BESEDA U BIGBÍTU 5.-6. 8. Tasov | www.besedaubigbitu.cz

Paul Lamb & The King Snakes, Jazzsteppa, Neruda

Semanín u České Třebové | www.semfest.wz.cz

Poletíme?, Sníh na schodišti, Chocolate Jesus, Nil VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ 12. 8. Rožnov p. Radhoštěm | www.tka.cz

Vlasta Redl, Aneta Langerová, Vltava, Dub.o.net FRYYFEST 13. 8. Nové Město pod Smrkem | www.fryyfest.cz

HB, Vitacit, Kurtizány z 25. avenue, Lokomotiva Planet LETNICE 2011 13. 8. Bruntál | www.letnice.wz.cz

CZECH ROCK BLOCK 5.-6. 8. Plasy | www.czechrockblock.com

Arakain, The Paint, Gate Crasher, Power 5

FESTIVAL OKOŘ 20. 8. Čechomor, Nightwork, Tomáš Klus, Chinaski, Gipsy.cz LETNÍ LETNÁ 21. 8.-4. 9. Praha | www.letniletna.cz

festival divadla a nového cirkusu FRESH FILM FEST 24.-28. 8. Praha | www.freshfilmfest.net

mezinárodní festival studentských filmů ROCK NA VALNÍKU 25.-27. 8. Slaný | www.valnik.cz

Tři sestry, Sto zvířat, Vypsaná fixa, Doga, Záviš ČESKÉ HRADY – VALTICE 26.-27. 8.

Harlej, Alkehol, Arakain, Debustrol, Mandrage

IBÉRICA 2011 16.-20. 8.

Valtice | www.ceskehrady.cz

Boskovice, Brno, Praha | www.iberica.cz

ČESKÉ HRADY – BEZDĚZ 5.-6. 8.

Tata Bojs, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

festival španělské kultury

hrad Bezděz | www.ceskehrady.cz

HRADOLOGIE – VEVEŘÍ 26. 8

Tata Bojs, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

HIP HOP KEMP 18.-20. 8.

hrad Veveří | www.hradologie.cz

Hradec Králové | www.hiphopkemp.cz

POVALEČ 5.-7. 8.

Vlasta Redl, Kamil Střihavka, Neřež, Jana Koubková

Method Man & Redman, M.O.P., Pharoahe Monch

Valeč | www.povalec.cz

OTEVŘENO JIMRAMOV 26.-28. 8.

TRUTNOV OPEN AIR FESTIVAL 18.-21. 8.

Jimramov | http://jimramov.klubslunicko.cz

Trutnov | www.festivaltrutnov.cz

Iggy Pop & The Stooges

Traband, Basta Fidel, Photolab, Pepa Lábus, David Evans

pevnost Josefov | www.brutalassault.cz

ČESKÉ HRADY – BOUZOV 19.-20. 8.

ROCK FOR CHURCH(ILL) 26.-27. 8.

Motörhead, Suicidal Tendencies, The Exploited

hrad Bouzov | www.ceskehrady.cz

Vroutek | www.rfch.cz

Nightwork, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

Parov Stelar, Zion Train, Elvis Jackson, N.O.H.A.

Hradec n. Moravicí | www.ceskehrady.cz

EUROTRIALOG 19.-20. 8.

NATRUC 27. 8.

Nightwork, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

Mikulov | www.eurotrialog.cz

Kolín | http://natruc.barry.cz

Visací zámek, Vltava, Dybbuk, Půlnoc, Čokovoko

Richard Müller, Anna K., Sto zvířat, UDG, Xindl X

Vranov nad Dyjí | www.hradologie.cz

HRADOLOGIE – DALEŠICE 19. 8.

PLEASURE ISLAND 27. 8.

Petr Bende & Band, Vlasta Redl, Roman Dragoun & His Angels

Dalešice | www.hradologie.cz

Roudnice nad Labem | www.pleasureisland.cz

Vlasta Redl, 5P Luboš Pospíšil, ZOO a Jan Kalousek

Sander van Doorn, Fedde Le Grand, Mark Knight

WWW, The Navigators, Václav Koubek, Le Pneumatiq, Záviš BRUTAL ASSAULT 11.-13. 8.

ČESKÉ HRADY – HRADEC N. MORAVICÍ 12.-13. 8.

HRADOLOGIE – VRANOV NAD DYJÍ 12. 8.

XIV. ROČNÍK CYKLU LETNÍCH FOLKLORNÍCH VEČERŮ23. 6. – 23.7. 2011 Brno, nádvoří Staré radnice a hradu Špilberk (23.6.)

hrad Špilberk (20.30 hod.)

23.6. VUS ONDRÁŠ (Brno) + PLS MLADINA (Plzeň) Stará radnice (20.00 hod.)

24. – 25.6. 30. 6. – 2.7. 7. – 9.7. 14. – 16.7.

PLS MLADINA (Plzeň) VSLPT POĽANA (Brno) VS KAŠAVA (Zlín) VUS ONDRÁŠ (Brno) celosouborové představení

21. – 23.7. VUS ONDRÁŠ

(Brno)

PREMIÉRA pořadu malých forem

www.vusondras.cz INZERCE

23

ME FESTIVALY

LETNÍ FESTIVALY


LETNÍ FESTIVALY

Prague City Festival Už za tři týdny, přesně 23. června, se holešovické Výstaviště promění v dějiště prvního ročníku Prague City Festivalu. Festivalu, který, jak přislíbil, přiveze do naší metropole opravdu plejádu zahraničních hvězd – 30 Seconds to Mars a The Hives počínaje, přes House of Pain, Hadouken, Gogol Bordello, Skindred, The Gaslight Anthem, Flogging Molly, Middle Class Rut, Superhiks, a DJs Olav Basoski, Tommyboy (Crazibiza), NDKj a Chrisem Sadlerem konče. Českou scénu budou reprezentovat plzeňský ska soubor Tleskač, Support Lesbiens, kteří zde premiérově zahrají dvě skladby z připravovaného alba, a vítěz soutěže Český YouTube Fest.

Program vypukne ve 12.45 na hlavním pódiu na Bruselské cestě. Vedlejší scéna bude umístěna do Průmyslového paláce a obstará zábavu od půl třetí až do brzkých ranních hodin následujícího dne. Festival bude vybaven nejlepším dostupným zvukovým aparátem na světě a nejširším možným pódiem. Vstupenky jsou exkluzivně k dostání v distribuční síti Ticketportal za 1190 Kč k stání a za 1440 Kč k stání u pódia. pr

Prague City Festival Výstaviště Praha-Holešovice 23. 6. www.cityfestival.cz Kalifornský rock 30 Seconds To Mars.

INZERCE

24


ME DIVADLO

ME DIVADLO

Divadlo může být cokoli Lekce tanga, výtvarné dílo ze svatebních šatů, zpívající sochy a řada divadelních i tanečních představení a projektů zahrnujících video art, světelný a zvukový design, módu či výtvarné umění. To vše nabízí živá výstava Pražského Quadriennale 2011 s názvem Intersekce. V nepřehlédnutelném architektonickém labyrintu 30 boxů na piazzettě Národního divadla se ve dnech 16.–26. června představí atraktivní instalace a performance světoznámých umělců. Vznik a smysl tohoto projektu přibližuje umělecká ředitelka PQ 2011 a zároveň jeho kurátorka Sodja Lotker. Co je smyslem Intersekce a jakou má podobu?

Nathaniel Mellors: Giantbum Stage 3, 2008

akce, přibližně půlka boxů „obsahuje“ živého performera, tanečníka či choreografa. Například Josef Nadj, slavný choreograf, tam bydlí po celou dobu trvání PQ. Kdo se na Intersekci podílí?

Vizuální umělci, choreografové, dramatici, tvůrci zvukových instalací; vybírala jsem je tak, abych vytvořila jakousi mapu všech disciplín, které pracují s performancí, a zároveň abych představila nejrůznější témata a lidské aktivity s ní spojené. Idea je taková, aby si divák po průchodu celým labyrintem řekl: „Aha, performance (divadlo) může být cokoli“. Divák se tedy může těšit na opravdu interaktivní přehlídku?

Interaktivita je významným prvkem letošního PQ, ne však interaktivita čistě

fyzická nebo taková, o kterou se postarají nová média. Jde spíš o to zatáhnout diváka do děje, ale ne ve smyslu ze židle na jeviště jako dobrovolníka. Je to ale interaktivita i mentální, není třeba, aby na něj začalo hned něco houkat, jakmile vstoupí do divadelního prostoru, v našem případě do boxů Intersekce. Myslím, že je důležité, aby si diváci uvědomili, že pokud té věci nic nedají, nic nedostanou. Divadlo je také o zodpovědnosti, i divák musí investovat, aby se mu něco vrátilo. me

Intersekce Piazzetta Národního divadla | 16.–26. 6. www.pq.cz

Lotyšští návrháři mareunrol´s spojují módu se scénou, designem a hudbou.

Chceme přivést divadlo blíž k lidem, vyvést ho z divadelní budovy a umožnit divákovi zažít ho jinak, než je převážně zvyklý. Dále chceme ukázat, že scénografie není spojena jen s činohrou, ale objevuje se i v dalších formách umění. Na piazzettě vyrostly tři desítky boxů, ve kterých se odehrávají performance. Myslím, že jde o absolutní zážitek, je to hodně interaktivní, do některých boxů se najednou vejde třeba jen jeden divák. Další významná věc jsou živé

25


Objevují se další plošiny, které vyrůstají z těla stroje a na nich tančí postavy. Po žebřících na stranách šplhají tanečníci. Bubeníci tlučou do ocelových perkusí ocelovými kladivy ocelové rytmy. Ze střechy vyjíždí DJ a pouští první tóny zvuků apokalypsy. Vítejte. Dnes je poslední den.“

TRAFFIC DANCE na voze

Traffic Dance je projektem evropského rozměru. V jediném uměleckém úsilí se prolíná několik současných uměleckých trendů: site-specific (oživování veřejných prostranství, oživování místa a jeho genia loci), divadelní tvar pouličního představeni, taneční a hudební show podobné americkým muzikálovým produkcím, vizuální složka street artu. Dominanta celého projektu je však v samotném pojízdném vehiklu. Jedná se o sen několika lidí, již ze starého hasičského auta patřící již mezi veterány udělali plně funkční, pojízdnou divadelně-hudební scénu. Tento projekt má mnoho nej. V rámci programu letošního ročníku festivalu Žižkov sobě budeme mít možnost zhlédnout toto unikátní představení. Vše vypukne v neděli 19. června na náměstí Jiřího z Poděbrad ve 20 hodin. me PRAHA Traffic Dance (Žižkov sobě) Náměstí Jiřího z Poděbrad | 19. 6. | 20.00 www.zizkovsobe.cz

P

tomu, že jeho momentální tvar je jenom dočasný. Na smluvený signál z jeho útrob vyskáče roj postav. Začnou se odklápět celé boky vozu.

ŽIVOT INGMARA BERGMANA

RYCHLOSTÍ BLESKU

LÉTO S VIEWEGHEM

Hru Ingmara Bergmana režíruje v Divadle v Řeznické Martin Huba, který se zároveň objeví v hlavní roli této inscenace. Jedná se o autobiografický kousek s hlubokou sondou do světa slavného švédského režiséra, ve kterém nechybí komplikované mezilidské vztahy, srdeční pnutí, emoce a také ženy.

Mezinárodní autorský projekt studentů z Německa a Prahy a za asistence režisérského dua Skutr je součástí Pražského quadriennale. Mladí umělci se inspirovali dílem T. S. Eliota, jehož verš „At the still point of the turning world“ je hlavním mottem PQ. Předmětem zájmu studentů je především kombinace zvuku, světla a těla v divadelní metafoře.

Ve Švandově divadle můžete prožít Báječné léto s Michalem Vieweghem. Své divadelní podoby se tam dočká spisovatelův Román pro ženy a Biomanželka. O adaptaci se postarali Dodo Gombár a Martina Kinská. Jak vyzní Vieweghovy sladkobolně komické příběhy na jevišti? Uvidíte v podání Jiřího Langmajera, Ljuby Krbové a Markéty Stehlíkové.

Po zkoušce Divadlo v Řeznické| 15. a 16. 6. |19.30 www.reznicka.cz

In a flash of lightning Divadlo Archa | 16.–18. 6. | 22.00 www.archatheatre.cz

Román pro ženy Švandovo divadlo | 20.–22. 6. | 19.00 www.svandovodivadlo.cz

ískem, větrem a věkem ošlehaný „ monumentální stroj se pomalu přibližuje. Kromě netypické zahrádky a omšelého zjevu nic nenasvědčuje

26


„Petr Nikl je výjimkou v každém ohledu – bláznivý vynálezce, něžně magický výtvarník, urputný muzikant, jurodivý kabaretiér, dyslektický slovotvořič, nezáludný antiestét a dětsky bezostyšný performer, který prochází svými představeními v poklidném

transu, imunní vůči všem pravidlům kompozice, timingu a point. Milovník věcí průsvitných a vzdušných. Majitel natahovacích klíčků, bizarních strojků a obnošených trenýrek,” říká renomovaná publicistka Nina Vangeli. Autobiografické představení Já jsem tvůj zajíc, které stojí na hranici divadla obrazů a koncertu, bylo inspirováno nafukovacími hračkami, které navrhla maminka Petra Nikla, Libuše Niklová. Legendární buvol je tak průvodcem do říše paměti a vzpomínek. Sám Petr Nikl, kterého na scéně doplňují Miroslav Černý a Ondřej Eremiáš, popisuje svůj nový autorský počin jako „hudebně-scénický obraz o čase a ozvěnách paměti”. me

PRAHA Já jsem tvůj zajíc Divadlo Archa | 25. a 26. 6. | 20.00 www.archatheatre.cz Foto: Kryštof Havlice

INZERCE

27

ME DIVADLO

Zajícův černobílý melodram

Výtvarník a performer Petr Nikl promění na přelomu letních prázdnin Divadlo Archa ve velkou vzducholoď. Expedice do intimní krajiny dětství nese titul Já jsem tvůj zajíc.


Scénografie pro začátečníky

Pražské quadriennale není zrovna akcí, který by plnila titulní stránky novin. Mohlo by se tak zdát, že scénografie je okrajovou zálibou divadelních nadšenců. Výstava Edward Gordon Craig: Světlo a prostor, probíhající v galerii Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí, však pro kulisy a vše kolem nich dokáže nadchnout každého. Angličan Edward Gordon Craig (1872–1966) byl vizionářem a průkopníkem moderního pojetí scénografie. Ve své tvorbě odmítl viktoriánský styl pompézních malovaných kulis a rozvinul minimalistické postupy výpravy založené na jednoduchých panelech a elektrickém osvětlení. Vliv na jeho tvorbu měl i vztah s Isadorou Duncanovou, zásadní postavou moderního tance. Výstava ve své první části obsahuje výběr Craigových pozoruhodných dřevorytů a kreseb s návrhy jednotlivých produkcí, jeho volnou výtvarnou tvorbu i fotografie realizovaných scén. Druhou část tvoří interaktivní instalace, ve které mohou návštěvníci sami tvořit jeviště podle Craigových zásad práce s posuvnými panely a osvětlením. Kurátorka Kate Bailey odvedla výbornou práci. Bezchybně připravenou expozicí provází podrobné popisky vysvětlující širší význam jednotlivých kreseb, interaktivní jeviště pak demonstruje princip Craigových myšlenek lépe než jakékoliv texty. Pokud ještě váháte nad návštěvou quadriennale, zkuste jako první zamířit právě na Betlémské náměstí. Nebudete litovat.

Kratochvíle hostí svatojánskou slavnost Ohně, hudba, tanec nebeských sfér, živé obrazy na vodní hladině. Sen svatojánské noci. Svatojánská Kratochvíle slibuje být letní „renesanční“ slavností, slunovratovým rituálem, zastavením času a spočinutím v nádherném prostředí zahrady zámku. Po čtyři večery, od 20. června do sv. Jana 23. června. Vypravte se zažít neopakovatelný večer do jižních Čech! Kratochvilné společenství herců, hudebníků, tanečníků, dobrovolníků a dalších příznivců vás bude již podruhé doprovázet zahradou i celou slavností. Hudba a commedia dell’arte otevírají nezapomenutelný večer. Od osmé hodiny, při čekání na soumrak, začíná naladění k oslavě: nechybí hudba, akrobati, věnce z břečťanu, kouzelný nápoj, slavnostní ornamenty kreslené na tělo, hostina elfů, očištění dýmem vonných bylin, průchod labyrintem a iniciační cesta do zahrady snů. O půl desáté večer se odehraje královská svatba a tanec nebeských sfér. Nemine vás divadlo na vodní hladině, živá hudba (Ondřej

Smeykal, Milan Cais a Jiří Hradil z Tata Bojs), tanec i historický ohňostroj. Smyslem slavnosti je společné sdílení magického času letního slunovratu. Ústředním motivem slavnosti je obřad královské svatby (hieros gamos), spojený s požehnáním úrodě a oslavou plodnosti. Jde o jeden z nejstarších rituálů. V každé historické době na sebe bral jinou podobu. Tu dnešní mu chceme dát divadlem, hudbou a tancem. Král elfů Oberon a královna elfů Titanie (postavy vypůjčené od Williama Shakespeara) symbolicky znázorňují mužský a ženský princip. Dualitu světa toužícího po jednotě, kráse a harmonii. A kvalitách, které oslavovala a vzývala renesance, v jejímž náručí můžeme v zahradách Kratochvíle na chvíli spočinout. Svatojánská slavnost připravená poprvé na zámku Kratochvíle se stala díky mimořádnému výtvarnému zpracování všech scén a kostýmů ohromující podívanou. Spojení s renesančním klenotem zámku Kratochvíle slibuje neopakovatelný zážitek. me

matouš hrdina Edward Gordon Craig: Světlo a prostor Galerie Jaroslava Fragnera | Betlémské náměstí 5 | 27. 5. – 25. 6. www.gjf.cz

28

Svatojánská Kratochvíle Zámek Kratochvíle | Netolice | 20.–23. 6. www.teatrummundi.cz www.ticketpro.cz


láká na tanec, činohru, zpěv, fotografii i beatbox

J

iž osmý ročník festivalu ProART zveřejnil své přihlášky do uměleckých workshopů. Letos se festival nese v duchu tématu Kontakt-Komunikace-Dotek. Tato snaha o přibližování umělců jednotlivých uměleckých žánrů je vlastní celému sdružení ProART, které je činné po celý rok v rámci kurzů, workshopů a tanečních inscenací.

Workshopy se tradičně odehrají ve zkušebnách baletu Národního divadla Brno a na pražské HAMU. Přihlásit se do uměleckých ateliérů může opravdu každý, protože lekce jsou rozděleny podle obtížnosti, každý z účastníků si tedy připraví rozvrh podle vlastních možností. Hlásit se můžete na www.proart-festival.cz. me

Festival se opět koná v Brně od 15. do 22. července a v Praze od 24. do 31. července. Letos přivítá 24 pedagogů z 12 zemí. Nabídka kurzů se kromě tance, zpěvu, herectví a fotografie rozšířila na nové směry – kresbu, design a hru na kytaru. Novinkou je rovněž beatbox pod vedením Ondřeje Havlíka ze skupiny Mako!Mako. „Téměř

PRAHA

BRNO

Festival ProART Brno | 15.–22. 7. Praha | 24.–31. 7. www.proart-festival.cz

15., 16., 17., 18. června vždy od 20.00 v Divadle Archa Vstupenky jsou v předprodeji v pokladně Divadla Archa za 390,– Kč (sezení) / 290,– Kč (studenti a senioři).

Vznik inscenace laskavě podpořili:

Divadlo Archa / Na Poříčí 26 / Praha 1 / www.archatheatre.cz Nyní i online prodej vstupenek! Divadlo Archa, o. p. s. je podporováno grantem hlavního města Prahy

Mediální partneři:

Partner divadla:

INZERCE

29

ME DIVADLO

Festival ProART

polovina pedagogů se objeví na festivalu poprvé. Znovu jsme pozvali např. Irene Bauer, Erica Trottiera nebo Radku Fišarovou. Nicméně 8. ročník patří novým tvářím a troufám si tvrdit, že letos je kvalita pedagogů opravdu na nejvyšší úrovni za naši historii,“ zmínil umělecký ředitel festivalu Martin Dvořák.


Diana Winklerová: Vlajkobal-českobal

ME ART

ZABALÍME knedle do vlajky Již šestnáctý ročník Mezinárodní studentské soutěže Mladý obal má své vítěze. Nejlepší „Obal na národní produkt“ a „Knihu jako obal na slova“ vyhlásili organizátoři na konci května v NoD Roxy. Letos svými návrhy zabodovali zejména čeští designéři. Knedlo, zelo a houby Vítězkou soutěže „Obal jako národní produkt“ se v kategorii vysokoškoláků stala Diana Winklerová s návrhem rozkládací krabičky na sklářské výrobky. Postranní části krabice sklenici pevně fixují a při pohledu ze strany připomínají prostorové rozvržení české vlajky. Patriotismus návrhu podtrhují navíc národní barvy – bílá, modrá a červená. Národní charakter produktu vyjádřila ironicky Linda Vránová v návrhu boxu na hotové jídlo s oddělenými přihrádkami, který se dá rovnou konzumovat. Jídlem, které

se má takto balit, je tradiční knedlo-zelo-vepřo, krabička má tvar naší země, tři základní komponenty jídla odpovídají správnímu rozdělení České republiky. Knedlo jsou Čechy, zelo Morava a vepřo Slezsko. V kategorii středoškoláků zabodoval Lukáš Kocián s návrhem jednoduché papírové tašky určené ke sběru hub či návštěvě farmářských trhů. Ucho tašky připomíná klobouk houby a nápis „český národní sport“ připomíná, že sběr hub je součástí našeho národního image. Téma „Kniha jako obal na slova“ podle porotců nejlépe vyjádřila Nikola Kalinová. Ve své autorské knize „Skrytá

Nikola Kalinová: Skrytá psaní

Lukáš Kocián: Taška na houby

psaní“ všechna slova přelepila bílou páskou a čtenář se k textu musí propracovat jejich postupným odkrýváním. „Zalepené obálky voní tajemstvím a malé holčičky je cítí lépe než kdokoli jiný. Co bychom se dozvěděli, kdybychom jednu obálku rozlepili?“ odůvodňuje svůj koncept mladá designérka. Vesměs všichni zúčastnění designéři se snažili navrhnout obal tvarově maximálně jednoduchý a oproštěný od ozdob. Jejich nejoblíbenějším materiálem je obyčejný, nebělený recyklovaný papír či vlnitá lepenka, nejčastěji s jednobarevným nenápadným potiskem. Letošní mladé obaly nezapřou inspiraci filozofií ekologického designu a v případě českých tvůrců jsou okořeněny špetkou ironie. veronika šubrtová PRAHA Mladý obal Czechdesign | Vojtěšská 3 | do 21. 6. www.mlady-obal.cz

Ľubica Kulomberová: Krabice na boty Botas

30


Ty, co byli zvyklí na obří industriální prostor pražského Karlína, překvapilo, že se letos bienále v tradičních prostorech neodehraje. Namísto toho bienále obsadilo modřanskou Micronu, kancelářskou budovu z osmdesátých let.

Underground Bienále zabírá tři podlaží budovy, z toho dvě nejvyšší patra a sklepní prostory, kde se nacházel protiatomový kryt. Přímo v něm je instalována výstava českého konceptuálního umění

Tomu sekunduje série fotografií Furniture Bondage od Melanie Bonajo, ve kterém jsou na svázané nahé ženy přivázané ještě kusy nábytku a domácí spotřebiče, pod jejichž vahou se ženy hroutí. Fotografie nejsou erotické, ba naopak – groteskně obtížené postavy vzbuzují spíš soucit.

Romantický konstrukt V kancelářských prostorech ve dvou nejvyšších podlažích budovy probíhá 11 dílčích kurátorských výstav. Záběr je velmi široký: obrazy, fotografie i objekty. Výstavy nesou zajímavé názvy: The Crisis of Confidence, Some Domestic Incidents, If You Want This Story to Continue… Skoro připomínají názvy filmů nebo alb nezávislých kapel. Bohužel k výstavám chybí texty, které by vysvětlily kurátorův výběr a proč se rozhodl svůj projekt takto nazvat.

Bizarní prostor Kancelářské prostory mají zajímavou atmosféru, hlavně proto, že se je kurátoři rozhodli nijak nepřikrášlovat. Tapety jsou zašlé, okna špinavá, koberce vybledlé a se skvrnami. Prostory tohoto zaprášeného reliktu husákovské doby mají podobně „vybydlený“ ráz jako měla hala v Karlíně, jedinou nevýhodou je roztříštěnost prostoru: spousta malých „pokojíčků“, do kterých se vstupuje z dlouhé bílé chodby.

BIENÁLE

se slibným názvem „… to perceive in the darkness of the present…“. Divák vstupuje po dlouho nepoužívaných schodech zarostlých pavučinami a ocitá se v bizarním prostoru, který by mohl tvořit kulisy k nějakému postkatastrofickému filmu. Mohutné betonové dveře se zrezivělými úchyty za sebou ukrývají systém místností, vybavených důmyslným systémem trubek bůhvíjakého určení. Osvětlení je minimalizováno, zaměřeno pouze na exponáty. Většina z nich se s prostorem sžívá a zapadá do něj natolik, že až popiska návštěvníka upozorní na to, že se jedná o práci umělce.

Možná že záměr organizátorů byl, aby na sebe divák jednoduše nechal umělecká díla působit. Velice povedená je fotografická výstava Romantický konstrukt. Kurátoři Daniela Dostálová a Tomáš Pospěch vybrali inscenované fotografie se znepokojivým podtónem. Cyklus Michaely Thelenové s názvem Až se vrátíš domů, bude krásně uklizeno ironizuje mikrosvět domácnosti a rutinu domácích prací: komínek vyžehleného prádla se dotýká stropu, smeták stojí sám bez podpěry uprostřed místnosti, šlehačka na poháru zdobí i ubrus kolem něj.

Je potěšující, že se tak velká událost, jakou bienále je, nebála přestěhovat na periferii města. Doufejme jen, že tím neutrpí jeho návštěvnost. veronika šubrtová

PRAHA Prague Biennale 5 + Prague Biennale Photo 2 Microna | Čs. exilu 4 | Praha-Modřany | 19. 5. – 11. 9. www.praguebiennale.org

31

ME ART

V půlce května začala v Praze jedna z největších uměleckých událostí tohoto roku. Páté vydání mezinárodní přehlídky současného umění Prague Biennale představuje letos zejména výtvarnou scénu Indie, Itálie a USA, své expozice tu mají samozřejmě i čeští a slovenští umělci.


MUSIC PRAHA

alternativní

multikulturní

kytarový

DOUBLE TIME FEST

REFUFEST

JEFF BECK

V Meetfactory proběhne 17.–18.června alternativní festival 808 Double Time Fest. V pátek vystoupí Vanessa a nový projekt James Cole & Inland Empire. V sobotu odpoledne proběhne Graffity Jam, večer pak DJ Doemixxx, Igor live, Marat live, Smack live, Hugo Toxxx live, DJ Smack a DJ 4row. Hlavní hvězdou bude britský rapper Giggs.

RefuFest je multikulturní festival pořádán na podporu integrace cizinců do české společnosti. V sobotu 18.6. na Střeleckém ostrově se můžete těšit na world music, tance ze Střední Asie a Jižní Ameriky, divadlo, workshopy (sítotisk, raperská dílna), cizokrajné pochoutky a spoustu dalších.

23. června vystoupí vůbec poprvé v ČR britský hudebník Jeff Beck, který je považován za nejvlivnějšího kytaristu historie. Tento učitel a spoluhráč Erica Claptona a Jimmyho Page je držitelem osmi Cen Grammy. Do rock’n’rollové síně slávy byl uveden dokonce dvakrát: jako člen legendárních Yardbirds a jako sólový hudebník.

Střelecký ostrov | 18.6. www.inbaze.cz www.facebook.com/refufest

Meetfactory | 17.–18. 6. meetfactory.cz

ČTVRTEK 9. ČERVNA LIVE MUSIC JOSEF VEJVODA TRIO jazz | Agharta jazz centrum 21:00 ZBYNĚK BENÝŠEK & MARKÉTA HRBKOVÁ poetický salon | Balbínova poetická hospůdka 20:00 PLUM JAM / CZE / MEX blues | Blues Sklep 21:00 BUSTER SHUFFLE / GBR + HOSTÉ ska/rock’n’roll | Cross 20:00 DÁŠA ZÁZVŮRKOVÁ benefiční koncert | Divadlo Rokoko 20:00 BUNKRFEST Ufajr, Vložte kočku, Marek Dusil Blend & Masete | Futurum music bar 20:00 STAN THE MAN jazz/blues | Jazzboat 20:30 BLACKOUT INCIDENT + RAMAYANA + CAFFEINE crossover | Kain 20:30 PETR LINHART & 29 SAITEN alternativa | Kaštan 20:00 THE IGNU alternativa | Klub V. Kolona 19:00 KENNY GARRETT / USA jazz | Lucerna music bar 20:00 POSLEDNÍ KONCERT + THEODOR FRANKLIN + SORMESS + THE STRAYILS rock/punk | Matrix 20:00 VIALKA / FRA + LIPLES LINCOLN AND THE SINNERS jazz/rock | Modrá Vopice 20:00 ŽIŽKOV SOBĚ: CHINESE MAN / FRA + KAPITÁN DEMO při špatném počasí v Akropoli | Parukářka 17:00 NEIL MORSE AND BAND / USA rock | Retro Music Hall 20:00 FENG-YÜN SONG world music | Rybanaruby 19:30 TOČÍ SE DOKOLA šanson | Salmovská kavárna 19:30 KAREL RŮŽIČKA TRIO jazz | U Malého Glena 21:30 THE SPANKERS rock/punk | Vagon 21:00 MORHOLD + HOSTÉ metal | XT3 20:00 CLUBBING BARRIO LATINO El Patron, El Tico | Chapeau Rouge ČERVTEK hard tekk/free tekno | Klub Červ

32

21:00 20:00

RADIO SHADOWBOX RECORDING SESSION Sweg, Anakin | Le Mirage Lublaňská THURSDAY BREAKZ Freak & Bunk | Le Mirage Újezd VIP RETRO PARTY Petr Zvěřina | Óčko music club COLOURS Sat, Tin Tin | Palác Akropolis DB RADIO WAVE DJ SESSION freestyle | Palác Akropolis MS FX BOUNCE! FUNK MOGULS SPECIAL Kwé, Rawal, Aka & Sean John | Radost FX BUBLINKY Tráva | Roxy 3VOICES Happy, Pavuk, Pifsson | Styx smart club HOUM EKŠN Jindra, Tom Saver | U Bukanýra DUBSTEP & SKWEE & SOUL Udo-K DJ | Wakata

Tesla Arena | 23. 6. | 20.00 www.tesla-arena.cz

20:00 20:00 22:00 22:30 22:30 22:00 22:00 20:00 19:00 20:00

PÁTEK 10. ČERVNA LIVE MUSIC NOČNÍ OPTIKA jazz | Agharta jazz centrum 21:00 TŘI DNY NA BŘIŠE folk | Balbínova poetická hospůdka 20:00 HARRY BAND blues/r’n’r | Blues Sklep 21:00 ELECTRONIC BEATS 2011: APPARAT BAND + BONAPARTE + FM BELFAST + WHEN SAINTS GO MACHINE alternativa/electronica | Divadlo Archa 20:00 PROGRESS TWO DAYS ATTACK MINITOUR 2011 Godless Truth, The Blackstone Chronicle, Modern Day Babylon, Noostark, Epicardiectomy Exit Chmelnice 18:30 BRÉCY křest CD | Experimentární prostor Roxy/ NoD. 20:00 JAZZ REVUE jazz/dixieland | Jazzboat 20:30 MARIA SCARE hard rock | Kain 20:30 BLAŽENKA folk | Malostranská beseda 20:30 WWW + INK MIDGET + PJONI & NAPSZYKLAT hip hop | MeetFactory 20:00 WANASTOWI VJECY rock | Mlejn 19:30 PÍDÝ + MARY FAY + THE SNUFF + VAGYNY DY PRAGA metal/rock | Modrá Vopice 20:00

LANUGO křest singlu a videoklipu | Palác Akropolis ELEKTRICK MANN + THUNDERBIRDS rock/crossover | Rock Café NAJPONK TRIO jazz/blues | U Malého Glena JANIS JOPLIN REVIVAL rock/blues | Vagon ASCENSION + HOST alternative | XT3

19:30 20:30 21:30 21:00 20:00

CLUBBING EL CLASSICO Joke vs. Rudeboy Riddim | Café na půl cesty 20:00 DRUMSTATION & VIPER RECORDS Smooth / GBR, Inside Info / GBR | Cross 20:00 80’S & 90’S PARTY DJ Jirka Neumann | Futurum music bar 21:00 HIP HOP CIRCUS HOLKY V AKCI Oliver Lowe, MC Neftyss, Taktika, BioMasha | Chapeau Rouge 21:00 SENSE OF THE BEAT Melofobia DJs + guests | Klub Červ 20:00 BREAK MISSION Pauls B. | Le Mirage Lublaňská 20:00 FAITH IN SOUND Lukkast + guest | Le Mirage Újezd 20:00 POP 80’S & 90’S VIDEO PARTY DJ Jirka Neumann | Lucerna music bar 21:00 BRING THE NOISE Babe LN, Ghonzales, Stanzim, Ahz | Matrix 20:00 KOSHEEN DJs IN MECCA Kosheen DJs, Orbith, Martin Gredner | Mecca 23:00 TANEČNÍ PARTY house/r’n’b | Občanská plovárna 20:00 TANEČNÍ LIGA PARTY LIVE MK, Franta DJ Babka | Óčko music club 22:00 BBARAK PRESENTS RAP HISTORY oldschool hip hop/funk/soul | Palác Akropolis DB i MS 22:30 KICK THE NIGHT SPECIAL Tripmain, Lazy & Dktor | Radost FX 22:00 RMH DISCOTHEQUE resident DJs | Retro Music Hall 21:00 SHADOWBOW@ROXY Marcus Intalex / GBR, 2K, Sweg | Roxy 22:00 DECADANCE CABARET Arno Cost, tristan Garner | SaSaZu 21:30 REFRESH CONNECTION DiGa, huDI | Styx smart club 20:00 DEEP BANGING RACKET Jan Berdych, Kel Quadrant | U Bukanýra 21:00


MUSIC PRAHA 20:00

SOBOTA 11. ČERVNA LIVE MUSIC ZEURITIA jazz/bossa nova | Agharta jazz centrum 21:00 HUDEBNÍ AKADEMIE blues | Balbínova poetická hospůdka 20:00 PAUL BATTO JR. A ONDŘEJ KŘÍŽ / SLO / CZE blues | Blues Sklep 21:00 TURN AWAY / GER + COWBOY POETRY / GER + SKYWALKER + DUSTY KATE hc/punk/folk | Café na půl cesty 20:00 MEGAPHONE funk/rock | Chapeau Rouge 20:00 SVATOBOR MACÁK QUARTET jazz | Jazzboat 20:30 MARKÝZ JOHN rock | Kain 20:30 BLUESBERRY blues + projekce dokumentů | Kaštan 19:00 BUSTER SHUFFLE / GBR + RUDE BOY BOHEMIAN ska/soul/r’n’r | Klub 007 Strahov 19:30 CHRPY folk | Krásný ztráty 17:00 MAREK ŠMAUS AND HIS GUITAR CLASS blues | Malostranská beseda 20:30 SLOBODNÁ EURÓPA / SK + KUNG-FU GIRLZ + WOSA + GENETICKÁ CHYBA punk | Matrix 19:00 TRAINSPOTTING: CITY SURFER Ticho de Beige, Popper-C, Fremeni | MeetFactory 21:00 ET MORIEMUR + HELEVORN + LLYR + MINDWORK doom metal | Modrá Vopice 20:00 BLACK TAPE FOR A BLUE GIRL / USA alternativa | Palác Akropolis 19:30 U2 POPTARTS pop/rock | Retro Music Hall 20:00 ZACHRAŇTE KRČ! Hentai Corporation, The Prostitutes, Rattle Bucket, Niceland, River Jordan | Rock Café 19:00 MARKÉTA ZDEŇKOVÁ S KAPELOU folk/jazz | Rybanaruby 20:00 NAJPONK TRIO jazz/blues | U Malého Glena 21:30 KRONEK ALBAND jazz | Vagon 21:00 COTAM + HIGH SOCIETY + FON HÖNNEBERG rock | XT3 20:00 CLUBBING OUTLOOK WARM UP Kromestar / GBR feat. Sun of Selah / GBR, Jack Sparrow / GBR | Cross 20:00 80’S & 90’S PARTY DJ Jirka Neumann | Futurum music bar 21:00 DEPECHE MODE FAITH & DEVOTION PARTY Sin & Krieger | GOX music club 20:00 BOUNCE!BOUNCE! Kay & Tvzex | Chapeau Rouge 21:00 MRAVNÍ ZKAŽENCI + KULT VZDORU rap open mic jam | Klub Červ 20:00 SATURDAY FEVER M8 | Le Mirage Lublaňská 20:00 BREAK VISION Ichbin | Le Mirage Újezd 20:00 POP 80’S & 90’S VIDEO PARTY DJ Jirka Neumann | Lucerna music bar 21:00 FAME Brian, Andrea Fiorino, Hrusha | Mecca 23:00 DISKO 80’S & 90’S Uni DJs - Pája | Občanská plovárna 20:00 MICHAEL JACKSON PARTY MIX 2011 + CESTA KOLEM SVĚTA: NEVERLAND resident DJs | Óčko music club 22:00 RETROSPECTION NIGHT Ketan + guests | Palác Akropolis DB 22:30 CABARET MANANA B-Fly, Pocoloco | Palác Akropolis MS 22:30

SOULTRAIN WEEKENDER RADOST FX SATURDAYS Rico, Big J, Ama aka 12play | Radost FX 22:00 RMH DISCOTHEQUE resident DJs | Retro Music Hall 23:00 VIBRATOR Jack Beats / GBR, Bad Mojo / GBR, Tenten | Roxy 19:00 AFRIKA MELTING FEST Kaolack, Ross the Boss, Black Jesus | SaSaZu 22:00 MY NAME IS TECHNO PART VII The Keeper, Scoop, Black | Styx smart club 20:00 SEXY BEATS German Lachs / GER, Fatty M., Vik U Bukanýra 21:00 TUNE UP! Kikoun, Zellay, Dope Killaz | Wakata 20:00 NEDĚLE 12. ČERVNA LIVE MUSIC LUBOŠ ANDRŠT GROUP jazz/blues | Agharta jazz centrum VĚRA BÍLÁ & GIŇOVCI gipsy music | Balbínova poetická hospůdka CRAZY DAISY JUG BAND / HUN blues/country/rock | Blues Sklep ATLANTIS post rock | Chapeau Rouge RAJNOŠEK B.AND funky/fusion | Jazzboat HAMLETI pop | Lucerna music bar PATRICIE křest CD | Malostranská beseda UMG JAM SESSION jazz | U Malého Glena DIFFERENT LIGHT + UNWELCOME GUEST rock | Vagon

21:00 20:00 21:00 20:00 20:30 20:00 20:00 21:30 21:00

CLUBBING WORLD MUSIC Afronomad Soundsystem, Kaolack, Papis | Cross 20:00 DEEP UP Tráva | Chapeau Rouge 21:00 SUNNY SALSA PARTY salsa/mambo | Občanská plovárna 20:00 PROSOUND SYSTEM General Kryshpeen, MC Dr. Kary | Palác Akropolis DB 22:30 SUNDAY DUBWISE Roots Dfender Sound DJs / POL Palác Akropolis MS 22:30 NEDĚLEJ BIOGRAF styxmedia pictureshow | Styx smart club 20:00 ELEKTRICKÝ BÁL Curfew, Éro, Biker | Wakata 20:00 PONDĚLÍ 13. ČERVNA LIVE MUSIC LUBIŠ ANDRŠT GROUP jazz/blues | Agharta jazz centrum 21:00 CIRCUS PONORKA one man show | Balbínova poetická hospůdka 20:00 PLOY jazz/funk | Blues Sklep 21:00 SILVER ROCKAS BEATSHOP DIY workshop o digitálním zvuku | Café na půl cesty 19:30 MIRIAM BAYLE BAND jazz/blues | Jazzboat 20:30 D-STROJ rock | Kain 20:30 NARAJAMA REVISITED world music | Malostranská beseda 20:30 FIVE MINUTES LATE + MONEYLESS FUNK + THE SISTERS rock | Modrá Vopice 20:00 TOMÁŠ KNOTEK absolventský koncert + afterparty Doctor P.P., Wunderbar, Pupussy Cacats, Tonya Graves, Petr Pečený | Rock Café 19:00 LEHANAM irská hudba | Rybanaruby 20:00 IRENA BUDWEISEROVÁ folk/šanson | Salmovská kavárna 19:30 STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND blues | U Malého Glena 21:30 TALENTI A MISTŘI: MIŠÍK & HLADÍK & HRUBÝ + THE COLORBLINDS rock | Vagon 21:00 STARTÉR LIVE soutěž kapel | XT3 20:00

SO/SAT 11.6.  22:00 special guest

JACK BEATS (cheep thrills/UK)

Tvyks (vibrator) guest djs Bad Mojo (splash!/SK) Ten Ten

resident dj

VJ

Quark/AstraL D:VISION

ST/WED 14. 6.  20:00 Anna Polívková

BLÁZINEC v teatro NoD Jste v pohodě? Žádná depka? Žádná schíza? A nevyhýbáte se takhle náhodou výškám nebo výtahům? Ať už odpovíte jakkoliv, věřte,že v tom nejste sami.

Dlouhá 33, Praha 1 více info www.roxy.cz

www.nod.roxy.cz

INZERCE

TRAU-MAX X-RECORDS Deal, Atomhead, Body Bass | Wakata


MUSIC PRAHA / ADRESÁŘ PRAHA CLUBBING LOS TEKKENOS Jednota Sound, Collapse Sound | Cross 20:00 BBM – BLACK EYED PEAS EDITION Master J.C., Rikardo | Chapeau Rouge 21:00 MONDAY LOUNGE Toner | Le Mirage Lublaňská 20:00 FUNK & RARE FUNK Goldstar | Palác Akropolis DB 22:30 FREE MONDAYS WARM UP SVOJŠICE Toky / SK, J. C. Denton, Džejár aka Roger Venzent | Roxy 22:00 NEW FACES free DJs | Styx smart club 20:00 WAKATECH Dialect, Keeper | Wakata 20:00 ÚTERÝ 14. ČERVNA LIVE MUSIC MARTIN BRUNNER TRIO jazz | Agharta jazz centrum 21:00 RELIEF bluegrass | Balbínova poetická hospůdka 20:00 MOODY RAIN blue | Blues Sklep 21:00 THE RIVER CARD / GBR + BROKEN TEETH / GBR hc | Café na půl cesty 20:00 POHLAVNÍ NÁDRAŽÍ punk/rock | Cross 20:00 OLGA LOUNOVÁ křest CD | Divadlo Broadway 19:00 IVA BITTOVÁ SOLO alternativa/world music | Divadlo Dobeška 20:00 JAZZ REVUE jazz/dixieland | Jazzboat 20:30 DARYL GREEN rock | Kain 20:30 ESKMO / USA electro/alternativa | Lucerna music bar 20:00 BLUESBERRY blues | Malostranská beseda 20:30 TOTAL FUCKING DESTRUCTION + IDIOTS PARADE + FEAR OF EXTINCTION metal | Modrá Vopice 20:00 KRUCIPÜSK metal | Palác Akropolis 19:30 FREEZONE: MONOSKOP + THE VIV rock | Rock Café 20:30 PETR HILSKÝ A JAM SESSŽER alternativa | Rybanaruby 20:00

JAZZ BLUFFERS jazz | Salmovská kavárna ROMAN POKORNÝ & BLUES BOX HEROES blues | U Malého Glena LED ZEPPELIN REVIVAL rock | Vagon CLUBBING NEW KING OF THA BEATZ Ba2s, Fatte | Chapeau Rouge DRUM AND BASS Wessy + friends | Klub Červ BREAKBEAT.CZ Kaplick | Le Mirage Lublaňská HITBOX disco 80’s-90’s | Le Mirage Újezd WONDAH ONDAH Pepe ill Pepson + guests Palác Akropolis DB RIDDIMWISE Boldrik + guest | Palác Akropolis MS WAVES Ondrej Psyla + guests | Styx smart club SPEEDSTOP NIGHT Mim, Autist, Pkarel | Wakata STŘEDA 15. ČERVNA LIVE MUSIC MATEJ BENKO QUINTET jazz | Agharta jazz centrum TĚLA folk/rock | Balbínova poetická hospůdka JAZZ RABBLE jazz | Blues Sklep DISCOBALLS + QUEENS OF EVERYTHING ska/rock | Cross JANA KOUBKOVÁ QUARTET jazz/bossa nova | Jazzboat MERLIN heavy rock | Kain RADÚZA S KAPELOU šanson/folk | KC Zahrada RIFFERS BAND + VOJTA KOTEK pop/rock | Malostranská beseda CORE RITUAL Deneth C, Vice Poverty, Climax | Matrix

AGHARTA JAZZ CENTRUM Železná 16 | 222 211 275 | www.agharta.cz Balbínova 6 | 723 889 143 | www.balbinka.cz BALBÍNOVA POETICKÁ HOSPŮDKA BAYO BAR Milíčova 6 | 608 668 834 BLUES SKLEP Liliová 10 | 774 277 060 | www.bluessklep.cz CAFÉ NA PŮL CESTY Centrální park Pankrác | 777 913 053 | www.greendoors.cz CROSS Plynární 1096/23 | www.crossclub.cz EXIT CHMELNICE Koněvova 219 | 602 279 589 | www.exitchmelnice.cz EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NOD. Dlouhá 33 | 731 222 277 | http://nod.roxy.cz FUTURUM MUSIC BAR Zborovská 7 | 257 328 571 | http://futurum.musicbar.cz GOX MUSIC CLUB Nádražní 76 | 777 686 857 | www.goxclub.cz CHAPEAU ROUGE Jakubská 2 | 222 316 328 | www.chapeaurouge.cz JAZZBOAT Dvořákovo nábř. – nástupiště č. 5 | 731 183 180 | www.jazzboat.cz KAIN Husitská 1/106 | 222 541 772 | www.kain.cz KAŠTAN Bělohorská 150 | 233 353 020 | www.kastan.cz KLUB 007 STRAHOV Chaloupeckého 7, koleje ČVUT blok 7 | 775 260 071 | www.klub007strahov.cz KLUB ČERV Pod Plynojemem 5 | 736 160 031 | www.clubcerv.cz KLUB V. KOLONA Ústavní 91 | 284 016 517 | www.greendoors.cz KULTURNÍ CENTRUM VLTAVSKÁ Bubenská 1 | 220 878 455 | www.vltavska.cz KULTURNÍ CENTRUM ZAHRADA Malenická 1784 | 271 910 246 | www.kczahrada.cz LE MIRAGE LUBLAŇSKÁ Lublaňská 48 | 222 511 186 | www.lemirage.cz LE MIRAGE ÚJEZD Újezd 5 | 257 310 044 | www.lemirage.cz LIMONÁDOVÝ JOE Revoluční 1 – pasáž Kotva | 221 803 304 | www.velmijemnyklub.cz LUCERNA MUSIC BAR Vodičkova 36 | 224 217 108 | http://lucerna.musicbar.cz MALOSTRANSKÁ BESEDA Malostranské nám. 21 | www.malostranskabeseda.cz MATRIX Koněvova 13 | 777 831 501 | www.matrixklub.cz

19:30 21:30 21:00

21:00 20:00 20:00 20:00 22:30 22:30 20:00 20:00

21:00 20:00 21:00 20:00 20:30 20:30 20:00 20:30 20:00

PARNÍ WANNA + THE SNUFF + FUNNY PARLIAMENT rock | Modrá Vopice NA STOJÁKA ŽIVĚ stand up comedy | Retro Music Hall RAJTARAJ + GOBLIN world music | Rybanaruby ESTER KOČIČKOVÁ & LUBOMÍR NOHAVICA šanson | Salmovská kavárna JAMIE MARSHALL & RADEK HLÁVKA blues | U Malého Glena TONY DUCHÁČEK & GARAGE + ECHT! rock/alternativa | Vagon

20:00 20:00 20:00 20:00 21:30 21:00

CLUBBING NIGHTLIFE David Formi, Squint | Chapeau Rouge 21:00 FRÝSTAJLOVÝ STŘEVA! MC Deron, DJ Shock | Klub Červ 20:00 T2B Wash | Le Mirage Lublaňská 20:00 NO EXIT ON AIR No Exit DJs | Le Mirage Újezd 20:00 STŘEDA GRATIS Lafayette, Chris Sadler, Bloch | Mecca 23:00 RETRO PARTY SPECIAL KŘEST CD RETRO PARTY Petr Zvěřina, Martin Kocián | Óčko music club 22:00 BREAK NIGHT breaks | Palác Akropolis DB 22:30 FREESTYLE Ultramarin | Palác Akropolis MS 22:30 LET’S GO STYX Black Food, H.D.A. | Styx smart club 20:00 PROGRESSIVE HOUSE Camya, Novo | Wakata 20:00 ČTVRTEK 16. ČERVNA LIVE MUSIC EMIL VIKLICKÝ TRIO jazz | Agharta jazz centrum 21:00 JIŘÍ SCHMITZER písničkář | Balbínova poetická hospůdka 20:00 ANDÍLCI rock’n’roll | Blues Sklep 21:00 BEAU NABIRE / USA + OR sreamo/punk | Café na půl cesty 20:00 MAC OF MAD M.a.c. of Mad, Isacaarum, Full Time Job | Cross 20:00

MECCA U Průhonu 3 | 289 870 522 | www.mecca.cz MEETFACTORY Ke Sklárně 3213/15 | 251 551 796 | www.meetfactory.cz MLEJN Kovářova 1615/4 | 541 512 216 | www.mlejn.cz MODRÁ VOPICE roh ulic Spojovací a K Žižkovu | www.modravopice.eu MOTORÁJ CLUB Novovysočanská 85 | 777 172 002 | www.motorajclub.cz OBČANSKÁ PLOVÁRNA U Plovárny 8 | 257 531 451 | www.obcanskaplovarna.cz ÓČKO MUSIC CLUB 5. května 1640/65 | 774 103 400 | www.ockomusicclub.cz OJAI CLUB LETŇANY Místecká 366 | 774 775 770 | www.ojai.cz PALÁC AKROPOLIS Kubelíkova 1548/27 | 296 330 911 | www.palacakropolis.cz POPOCAFEPETL Újezd 19 | 602 277 226 | www.popocafepetl.cz RADOST FX Bělehradská 120 | 603 193 711 | www.radostfx.cz RETRO MUSIC HALL Francouzská 75/4 | 606 824 005 | www.retropraha.cz ROCK CAFÉ Národní 20 | 224 933 947 | www.rockcafe.cz ROXY Dlouhá 33 | 776 369 685 | www.roxy.cz RYBANARUBY Mánesova 1645/87 | 731 570 701 | www.rybanaruby.net SALMOVSKÁ LITERÁRNÍ KAVÁRNA Salmovská 16 | 224 919 364 | www.salmovska.cz SASAZU Bubenské nábř. 306/13 | 284 097 455 | www.sasazu.com STYX SMART CLUB Sokolovská 144/349 | 603 236 533 | www.clubstyx.cz U BUKANÝRA nábř. L. Svobody pod Štefánikovým mostem | 608 973 582 | www.bukanyr.cz U MALÉHO GLENA Karmelitská 23 | 257 531 717 | www.malyglen.cz VAGON Národní 25 | www.vagon.cz VENUE CLUB Michalská 27 | 773 665 582 | www.venueclub.cz WAKATA Malířská 14 | 233 370 518 | www.wakata.eu XT3 Rokycanova 29 | 222 783 463 | www.xt3.cz ZERO Dušní 8 | www.myspace.com/zeroprague

Metropolis – ve městě je dobře // Vydání 403 // Vychází 9. 6. 2011 // Registrováno u Ministerstva kultury pod číslem MK ČR E 13918 // šéfredaktor: David Tieku / editor: Hana Fasurová (redakce@metropolislive.cz) / redakční okruh: Radim Bartík, Jan Bárta, Anna Königsmarková, Helena Diesing, Jana Ptáčková // grafika kmene: Porta Design s.r.o. // inzerce: Andrea Vojtěchovská (739 201 309, obchod@metropolislive.cz) // adresa: Radnická 14–16, Brno 602 00 / e-mail: info@metropolislive.cz / telefon: 542 422 300 / www.metropolislive.cz / www.facebook.com/metropolislive.cz / vydává: METROPOLIS LIVE s. r. o. // Vydavatel nenese odpovědnost za ztráty vzniklé chybným uveřejněním dat. Reprodukce části či celku, včetně textu, je zakázána. Použité textové a obrazové materiály pocházejí z archivu redakce.


MAGNUM JAZZ BIGBAND jazz | Futurum music bar 21:00 MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO + CHODSKÁ JUNTA + KABELA rap/alternative pop | Chapeau Rouge 20:00 NIKA DIAMANT & VOXTORY jazz/swing | Jazzboat 20:30 PRDI folk/rock | Kain 20:30 TAJNÉ SLUNCE + DANA HOUDKOVÁ A SKUPINA folk | Kaštan 20:00 BERMONDSEY JOYRIDERS / GBR + PLEXIS punk/rock | Klub 007 Strahov 19:30 GENERATION JAM rock | Klub V. Kolona 19:00 MŇÁGA A ŽĎORP pop/rock | Lucerna music bar 20:00 LILI MARLENE & PRECEDENS rock | Malostranská beseda 20:30 NEW&FREE začínající kapely | Matrix 20:00 BRING ME THE HORIZON / GBR metalcore | MeetFactory 19:00 HEADPLUG + NEOSOUND + Z FORMY rock/crossover | Modrá Vopice 20:00 BOYSETSFIRE / USA rock/alternativa | Palác Akropolis 19:15 NO GOOD OK + N.O.D.U.R. + PETER PAN COMPLEX rock | Rock Café 20:00 VEČER O.S. NAMASTÉ NEPÁL komponovaný | Rybanaruby 19:30 BAŤA & KALÁBŮV NĚŽNÝ BEAT folk/šanson | Salmovská kavárna 19:30 RENÉ TROSSMAN BAND blues | U Malého Glena 21:30 BRUTUS rock | Vagon 21:00 AAEN ANIMA progressive/doom/postfolk | Wakata 21:00 POLY STYREN + HOST rock | XT3 20:00 CLUBBING LABORATORY Slick, Pete Walk, Reis | Chapeau Rouge

21:00

ČERVTEKK hard tekk/free tekno | Klub Červ MIRAGE DUBWISE Yukimura | Le Mirage Lublaňská THURSDAY BREAKZ Aclim | Le Mirage Újezd VIP DANCE DEPARTMENT MK | Óčko music club INDUSTRIA NIGHT Sen.Off, Santhos | Palác Akropolis DB SKA & NORTHERN SOUL Rudeboy Rhythm | Palác Akropolis MS FX BOUNCE! JUNE GODZILLA SPECIAL Kwé, Jorgos, Noir, Maztah | Radost FX BUBLINKY Tráva | Roxy BWAM Jungy, Ascha | Styx smart club FROM DNB TO HOUSE 2K, Sweg | U Bukanýra PERFECT UNITY LIVE Nattyflow, Moog | Wakata

20:00 20:00 20:00 22:00 22:30 22:30 22:00 22:00 20:00 19:00

FREEWALKERS rock | Malostranská beseda 20:30 808 DOUBLE TIME FEST Hugo Toxx, James Cole, Vanessa, Giggs / GBR MeetFactory 20:00 CROSSFIRE + ZAKÁZANÝ OVOCE + SPOTS + V.O.H. + KADENCE + ZLATÝ DÉŠŤ + A.CRASH + DĚTI V LIHU + SIGNAL DRIVE punk | Modrá Vopice 18:00 THE VIV + PUPÍČEK rock | Motoráj club 20:00 FUTURELINE: BONEBROKE + SPATH rock | Palác Akropolis 19:30 DELIA + ALACAM world music | Rybanaruby 20:00 KELTSKÁ VINICE world music | Salmovská kavárna 19:30 LOS QUEMADOS bop/funk | U Malého Glena 21:30 U2 DESIRE REVIVAL BAND pop/rock | Vagon 21:00

20:00

PÁTEK 17. ČERVNA LIVE MUSIC DANA VRCHOVSKÁ & VOJTĚCH ECKERT TRIO jazz | Agharta jazz centrum 21:00 RENÉ TROSSMAN BAND / USA blues | Balbínova poetická hospůdka 20:00 B5 blues | Blues Sklep 21:00 ROVERFEST Kropící vůz, Night Before the End, Skafandr, Sabra Cadabra, DoorFace, Deliwery, Fráňova talkshow Rachar pro Zachar TV | Exit Chmelnice 17:00 RCNM + THE PAID! rock | GOX music club 19:30 LAZY POINT + CONTAMI NATION funk/rock | Chapeau Rouge 20:00 PETR KROUTIL QUARTET jazz/swing | Jazzboat 20:30 TETA & HELENA KUBELKOVÁ heavy rock | Kain 20:30 VYČŮRAT A SPÁT + VAGYNY DY PRAGA punk/rock/crossover | Klub 007 Strahov 19:30

CLUBBING DEORBITAL NIGHT Rido, Drama Jacqua live Drummachine | Cross 80’S & 90’S PARTY DJ Jirka Neumann | Futurum music bar BOOGIE Ladida, Lucas Hulan, Malkao Chapeau Rouge RAP AND NIGHT 2 Big D, Faler, Avisto | Klub Červ HIP HOP CONTEST VOL. 5 Blaze, Tomku, Dryll, Marcus | KC Zahrada HOUSE NIGHT Anakin | Le Mirage Lublaňská FRIDAY FEVER Ozone + guest | Le Mirage Újezd POP 80’S & 90’S VIDEO PARTY DJ Jirka Neumann | Lucerna music bar CZECH POINT CLUB TOUR 2011 X-morph, Frock, Wiskas vs. Needy | Matrix OPERA HOUSE Lafayette, Jorge Martinez, MC Jay | Mecca OMG PARTY house/r’n’b | Občanská plovárna

20:00 21:00 21:00 20:00 20:00 20:00 20:00 21:00 20:00 23:00 23:00

st | 15 | června | 20:00

Radůza

Zpěvačka, textařka, multiinstrumentalistka a jedna z nejvýraznějších tváří české hudební scény zakončí se svou kapelou koncertní sezónu jihoměstské Zahrady! Vstupenky v síti Ticketpro, online na www.webticket.cz, nebo na pokladně KC Zahrada. PO–PÁ: 8:00 – 22:00, SO: 14:00 – 17:00

zahrada KC | Malenická 1784, Praha 11 | 5 minut pěšky od metra Chodov | www.kczahrada.cz

INZERCE

35

ME EVENTS

MUSIC PRAHA


MUSIC PRAHA PICHU PICHU NIGHT Sophia Charai + The Rufffboyz DJ set | Óčko music club 22:00 PIMPRLE MIX Voita + guests | Palác Akropolis DB 22:30 WORLDBEAT NIGHT Afro Nomad Sound | Palác Akropolis MS 22:30 PLASTIQUE Vectif, Kids of Startrek, Felix | Radost FX 22:00 RMH DISCOTHEQUE resident DJs | Retro Music Hall 21:00 BUSH Ghonzales, Lindee, Vaant | Roxy 22:00 SWEET DREAMS Hard Voyage, Poco, Martin Streed | SaSaZu 22:00 FAITH IN SOUND B-DAY Lukkast, Elkas, Vojtekk | Styx smart club 20:00 TECHHOUSE.CZ NITE Next, Raidem, Blond | U Bukanýra 21:00 FREESTYLE FOUNDATION Mama Apache, Bosch-K, Coolcream | Wakata 20:00 SOBOTA 18. ČERVNA LIVE MUSIC VÍT ŠVEC TRIO jazz | Agharta jazz centrum 21:00 NEÚSPĚŠNÝ ATLET bigbeat | Balbínova poetická hospůdka 20:00 TONY VIKTORA GROUP jazz | Blues Sklep 21:00 BENEFICE PRO O.S. LAČHE ČHAVE venkovní akce | Café na půl cesty 20:00 THE VACANT EYES + DISASTER + SMYSL DECIBELU metal/hc/punk | Exit Chmelnice 20:00 VOICE OF THE WILDERNESS! Aposepsis, R.A.W., Asynthetic | GOX music club 18:00 EVA EMINGEROVÁ QUARTET jazz | Jazzboat 20:30 RAMM STEIN! CZ hard rock | Kain 20:30 TŘI NEDĚLE POTOM alternativa | Kaštan 20:00 UP AGAINST IT + ZOUFALE SEXY+ RIOT IN THE AIR pop/punk/skate | Klub 007 Strahov 19:30 ŠPUNTKVANĚ + HPB punk/rock | Malostranská beseda 20:30 ŠTOLAFEST Give it Life, H.B.Gang, Dead Shot, Zbabyelci | Matrix 18:30

808 DOUBLE TIME FEST Hugo Toxx, James Cole, Vanessa, Giggs / GBR MeetFactory 20:00 WOSA + ZELENÁ KONEV + G-DIVERS punk/rock/ska/funk | Mlejn 19:00 PIKODEATH + LEGION + CUTTERED FLESH + MEREIEW + PERVERSITY death metal | Modrá Vopice 19:00 HOVNO SAPIENS + HOSTÉ punk/rock | Motoráj club 20:00 ŽIŽKOV SOBĚ: PRAGUE CONNECTION . ORION, JAMES COLE, SMACK hip hop | Palác Akropolis 19:30 TANEC V SRDCI charitativní akce | Retro Music Hall 14:00 CCTV ALLSTARS + LARIKA rock | Rock Café 20:30 JAKUB DOLEŽAL Q jazz | U Malého Glena 21:30 SEATTLE REVIVAL PARTY NO. 27 Nervana, AIC, Big Machine | Vagon 20:00 STARTÉR LIVE soutěž kapel | XT3 20:00 CLUBBING AL FINE Gappeq live, Schwa, Plech, Ejczka | Cross 20:00 80’S & 90’S PARTY DJ Jirka Neumann | Futurum music bar 21:00 5TH ABLETON WORKSHOP ANNIVERSARY Tomas Haverlik, Eddie Sender | Chapeau Rouge 21:00 ENLAB Hergot + guests | Klub Červ 20:00 RETROPFUNK Goldstar | Le Mirage Lublaňská 20:00 TOMCAT’S DRUMS Semtexx, Kan-Jacca | Le Mirage Újezd 20:00 POP 80’S & 90’S VIDEO PARTY DJ Jirka Neumann | Lucerna music bar 21:00 GLOW Chris 93, Castor, Godzi | Mecca 23:00 UNDERGROUND FIST 1 ultimátní zápasy v klecích + afterparty | Óčko music club 22:00 ŽIŽKOV SOBĚ AFTERPARTY Pepe ill Pepson, Foggy Fogosh feat. Tesla crew MCs Palác Akropolis DB 22:30 FUNKY DRUMMERZ Ghonzales | Palác Akropolis MS 22:30

SOULTRAIN WEEKENDER RADOST FX SATURDAYS Rico, Big J, Ama aka 12play | Radost FX 22:00 RMH DISCOTHEQUE resident DJs | Retro Music Hall 21:00 FLOW Roman Rai, Fatty M, Tráva | Roxy 22:00 MY HOUSE IS YOUR HOUSE Dan Marciano, Fredi n da House | SaSaZu 22:00 THE CURE PARTY VOL. 6 Hrabě X live Easy Diseases, Adarhaz | Styx smart club 20:00 VIVACITY+ Cubik, Trnqua, Kaidom | U Bukanýra 21:00 PARDON + GRAFFITI SKETCH BATTLE Don Miltron, DonA dis, Don Zerwox | Wakata 20:00 NEDĚLE 19. ČERVNA LIVE MUSIC ONDŘEJ KABRNA TRIO jazz | Agharta jazz centrum 21:00 BUBÁKŮV STRAŠIDELNÝ ELEKTRIKBAND rock | Balbínova poetická hospůdka 20:00 ERIC STANGLIN AND THE JUKE JOINT HEROES / USA / CZE blues | Blues Sklep 21:00 TENSING alternativa | Divadlo Na zábradlí 19:00 HARIBO MACHT KINDER FROH / GER + AT8ONTHEPINGPONGTABLE + CINZANA BIANCA death pop/alternative | Chapeau Rouge 20:00 FRANTA KOP QUARTET jazz | Jazzboat 20:30 THOU / USA + MOLOCH / GBR hard core | Klub 007 Strahov 19:30 MARTIN PÍSAŘÍK & AKUSTIK pop | Malostranská beseda 20:00 FUTURELINE: CILEK AROMALI KREMALI BISKÜVI + PAHEYL rock | Palác Akropolis 19:30 UMG JAM SESSION jazz | U Malého Glena 21:30 THE OLD SCHOOL BAND – STARÁ ŠKOLA / SK rock | Vagon 21:00 CLUBBING WORLD MUSIC CHILLOUT Afronomad Soundsystem | Cross 20:00 DUTTY ELECTRO NITE Ed Bass | Chapeau Rouge 21:00 SUNNY SALSA PARTY salsa/mambo | Občanská plovárna 20:00 PROSOUND SYSTEM General Kryshpeen, MC Dr. Kary | Palác Akropolis DB 22:30 SUNDAY DUBWISE Petr Mikovec, Joshua, T-Matique Palác Akropolis MS 22:30 NEDĚLEJ BIOGRAF stayxmedia pictureshow | Styx smart club 20:00 ZEPHSSSEXPERIMENTAL Zephid | Wakata 20:00 PONDĚLÍ 20. ČERVNA LIVE MUSIC LIMITED EDITION jazz | Agharta jazz centrum VLASTA TŘEŠŇÁK BAND folk/rock | Balbínova poetická hospůdka LENYA BAND folk | Blues Sklep ALL OR NOTHING / USA + TALES OF ERROR hc/punk | Café na půl cesty ADAM TVDÝ CROSSOVER blues/jazz | Jazzboat NEGATIV hard rock | Kain RO(C)KOVÁNÍ poslechovka J. Černého | Kaštan WOODEN WAND / USA alternative/folk | Klub 007 Strahov

INZERCE

36

21:00 20:00 21:00 20:00 20:30 20:30 19:00 19:30


VLADIMÍR MIŠÍK & ETC. + HROMOSVOD folk/rock | Malostranská beseda JAYA MANTRA mantry | Rybanaruby NEJENBLUES blues | Salmovská kavárna STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND blues | U Malého Glena ZÁVIŠ pornofolk | Vagon STARTÉR LIVE soutěž kapel | XT3

20:30 20:00 19:30 21:30 21:00 20:00

CLUBBING LOS TEKKENOS Kolouch, Greenr, Sherpa | Cross 20:00 FREESTYLE MONDAY OPENMIC Notes from Prague, MC Metoděj | Chapeau Rouge 21:00 MONDAY LOUNGE resident DJ | Le Mirage Lublaňská 20:00 LATINO Joke | Palác Akropolis DB 22:30 DUBSTEPBLOG SPECIAL FREE MONDAYS Dirty Little Toaster, Stifler, Ponyk | Roxy 22:00 NEW FACES free DJs | Styx smart club 20:00 BREAK VISION Slanecz, Ichbin | Wakata 20:00 ÚTERÝ 21. ČERVNA LIVE MUSIC JIŘÍ HÁLA JAZZ PROJECT jazz | Agharta jazz centrum 21:00 TALIESYN world music | Balbínova poetická hospůdka 20:00 SMUTNÝ SLYMÁK / CZE / SK blues/rock/folk | Blues Sklep 21:00 LOVE-REASON PARTY I: DISCONCERT + ZILION + VHS electronica/punk | Café na půl cesty 20:00 SCHEISS BOHMEN + SANITAR + JONESTOWN + KRUGER punk | Cross 20:00 JAN ŠMIGMÁTOR QUARTET jazz | Jazzboat 20:30 PRION / ARG + BRUTALLY DECEASED + PSYCHOTIC DESPAIR + HEAVING EARTH death metal | Kain 20:30 SYCAMORE TREE + OVOCE LENINA progressive/pop/rock | Klub 007 Strahov 19:30 ATMOSPHERE / USA hip hop | Lucerna music bar 20:00

DUKE SPECIAL / GBR jazz | Malostranská beseda 20:30 MANOLITO SIMONET Y SU TRABUCO / CUB salsa | Palác Akropolis 19:30 FREEZONE: SILESIJAH ALL STARS + DUB ARTILLERY reggae/dub | Rock Café 20:30 MELANKOHOLIK + ŽOFIE KABELKOVÁ folk | Rybanaruby 20:00 RÍ RA world music | Salmovská kavárna 19:30 ROMAN POKORNÝ & BLUES BOX HEROES blues | U Malého Glena 21:30 AHMED MÁ HLAD + NEOČEKÁVANÝ DÝCHÁNEK šraml/world music | Vagon 21:00 CLUBBING DANCE OR DIE LuMichell, Watra | Chapeau Rouge BREAKBEAT, DUBSTEP, TECHNO Caes | Klub Červ BREAKBEAT.CZ Caramba | Le Mirage Lublaňská HITBOX disco 80’s-90’s | Le Mirage Újezd HIP HOP & R’N’B Scarface | Palác Akropolis DB RIDDIMWISE Elza, Mr. Andel | Palác Akropolis MS ZERO PICNICK Raaja, Cejn | Styx smart club LETNÍ SLUNOVRAT Ascha, Jungy | Wakata

21:00 20:00 20:00 20:00

JANA KOUBKOVÁ QUARTET jazz/bossa nova | Jazzboat 20:30 TAM + HUSÍ KŮŽE heavy rock | Kain 20:30 GIFTS FROM ENOLA / USA + DEPAKINE CHRONO post rock/noise | Klub 007 Strahov 19:30 JEFF BIOGRAF blues/rock | KC Vltavská 20:00 ZRNÍ 10 LET folk | Lucerna music bar 20:00 ORIGINÁLNÍ PRAŽSKÝ SYNKOPICKÝ ORCHESTR swing | Malostranská beseda 20:30 KOČKY NEBEREM + PANKIX + CHORÉ VZTAHY soutěž kapel | Modrá Vopice 20:00 ROCK CAFÉ CONTEST: MICHAEL MARQUEZ + CAFFEINE + LAST STATION soutěž kapel | Rock Café 19:30 MIKE PERRY + MIREK KOVÁŘÍK blues | Rybanaruby 20:00 FIANNAN world music | Salmovská kavárna 19:30 JAMIE MARSHALL & RADEK HLÁVKA blues | U Malého Glena 21:30 RED HOT CHILI PEPPERS REVIVAL PRAGUE rock/funk | Vagon 21:00

22:30 22:30 20:00 20:00

STŘEDA 22. ČERVNA LIVE MUSIC ROBERT BALZAR TRIO jazz | Agharta jazz centrum 21:00 THOOLA folk/rock | A Studio Rubín 20:30 RADEK TOMÁŠEK písničkář | Balbínova poetická hospůdka 20:00 ELIŠKA PTÁČKOVÁ ACOUSTIC SOUND + JANA ŠTEFLÍČKOVÁ folk | Blues Sklep 21:00 IMAX kapela Nano, Virus 31 & Wlkk | Cross 20:00 RED BARON BAND + BRATRANCI VEVERKOVÍ JETHRO TULL TRIBUTE BAND rock | Futurum music bar 21:00

CLUBBING ARCADE Schwa, Ark | Chapeau Rouge 21:00 FRÝSTAJLOVÝ STŘEVA! MC Postr, DJ Watra | Klub Červ 20:00 LATIN SPECIAL Cabaret Manana DJs | Le Mirage Lublaňská 20:00 BREAK MISSION Pauls B. | Le Mirage Újezd 20:00 DNB WEDNESDAY Pixie, Pyshtone, Sayuz, PaulDopamine | Matrix 18:00 STŘEDA GRATIS Lafayette, Tommy Rogers, Bloch | Mecca 23:00 VIP DANCE DEPARTMENT MK | Óčko music club 22:00 BREAK NIGHT breaks | Palác Akropolis DB 22:30 URBAN BEATS Irie Memba | Palác Akropolis MS 22:30 VACUUM BEATS Nytram, Synaptik | Styx smart club 20:00 FUNK & LATINO & TRIPHOP Baltazar, Fool | Wakata 20:00

ME SOUTĚŽE

Sázejte stromy mobilem  Pošlete DMS STROM na číslo 87 777.  Cena DMS je 30 Kč, na výsadbu stromů poputuje 27 Kč.

Vyhraj vstupenky na Pražské Quadriennale 2011 6.-26. 6. různá místa v Praze www.pq.cz Vyhraj permanentky na Boskovice 2011 – festival pro židovskou čtvrť 7.-10. 7. Boskovice www.boskovice-festival.cz Vyhraj VIP vstupenky na Open Air Festival s Chemical Brothers a Leftfield 11.-13. 8. letiště Panenský Týnec www.openairfestival.cz Vyhraj poukázky v hodnotě 500 Kč na sportoviště v pražských Žlutých lázních www.zlutelazne.cz Všechny informace o právě probíhajících soutěžích najdeš na www.metropolislive.cz v sekci soutěže.

INZERCE

37

ME EVENTS

MUSIC PRAHA


Hatašová

KINA PRAHA

apokalyptický

festival

MELANCHOLIA

ČESKÝ DOKUMENT 2011

V PEŘINĚ

Dlouho očekávaný nový snímek známého kontroverzního režiséra Larse von Triera je konečně tu! Film s řadou hereckých hvězd měl světovou premiéru na MFF v Cannes, kde byl uveden v hlavní soutěži. Melancholia má od předchozího Antikrista hodně daleko a je přístupná širší veřejnosti – žádné explicitní násilí tentokrát nečekejte.

Přehlídku 23 dokumentárních filmů, které si osobně v kině Atlas uvedou jejich tvůrci, připravila již potřetí Česká televize. Vše pro dobro světa a Nošovic, Nesvatbov, Nickyho rodina nebo Divadlo Svoboda, ale i nejnovější televizní dokumenty Banderovci, Živý mrtvý Alois Jirásek, Šamani odcházejí, Andrej Krob na tahu a další.

Je předtelevizní doba, frčí rock’n’roll, po ulicích jezdí růžové cadillaky a sny ukryté v naducaných peřinách ožívají. Pohádková hudební komedie o tom, jak se filtrují zlé sny, je prvním českým filmem v okouzlujícím formátu 3D. Lucie Bílá, Karel Roden a Bolek Polívka vyskakují z plátna v rytmu rozverných písniček.

Aero, Atlas, Bio Oko, Evald, Světozor www.aerofilms.cz

Kino Atlas | 8.–9. 6. www.ceskatelevize.cz

v kinech od 16. 6. www.hce.cz

AERO

PO DLOUHÉ NOCI DEN CZE/GER | 2011 | dokumentární KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS |2010 |drama VĚRNÁ KOPIE ITA/FRA/IRN | 2010 | drama ODCHÁZENÍ CZE | 2011 | drama JACK SE CHYSTÁ VYPLOUT USA | 2010 | komedie ZBYTEČNÁ KRUTOST CHN | 2009 | drama CONTROL USA/GBR | 2010 | drama ZVUK HLUKU SWE/FRA | 2010 | komedie MUŽ NA LANĚ GBR | 2008 | dokument OPRAVDOVÁ KURÁŽ USA | 2010 | western BIUTIFUL ESP/MEX | 2010 | drama

Biskupcova 31 | 271 771 349 | kinoaero.cz

MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama 9., 19. 6. 18:00, 15. 6. 20:30 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 9., 16. 6. 20:30 ODNIKUD NĚKAM USA | 2010 | drama 10. 6. 18:00 ÚTĚK ZE SIBIŘE USA | 2010 | drama 10. 6. 20:00, 21. 6. 20:30 SNADNÝ PRACHY SWE | 2010 | akční 10. 6. 22:45 ZŮSTANE TO MEZI NÁMI CRO/SER/SLO | 2010 komedie 11. 6. 18:00, 20. 6. 20:30 ZDROJOVÝ KÓD USA | 2011 | sci-fi 11. 6. 20:30 ROLLING STONES (SHINE A LIGHT) USA | 2008 | dokumentární 11. 6. 22:30 ČERNÁ LABUŤ USA | 2010 | drama 12. 6. 18:00 BANKSY: EXIT THROUGH A GIFTSHOP USA/GBR 2010 | dokumentární 12. 6. 20:30, 20. 6. 18:00

muzikál

13. 6. 18:00 13. 6. 20:30 14. 6. 18:00 14. 6. 20:30 15. 6. 18:00 16. 6. 18:00 17. 6. 18:00 17. 6. 20:30 17. 6. 22:30 18. 6. 18:00 18. 6. 20:00

ZPOVÍDÁM SE USA | 1953 | thriller 18. 6. 22:45 VALČÍK S BAŠÍREM ISR/GER/FRA | 2008 | animovaný 19. 6. 20:30 TANTRA CZE | 2011 | dokumentární 21. 6. 18:00 PECHA KUCHA NIGHT PRAGUE VOL. 24 www.pechakucha.cz 22. 6. 20:20 FILMY PRO SENIORY VĚRNÁ KOPIE ITA/FRA/IRN | 2010 | drama MOZARTOVA SESTRA FRA | 2010 | drama

14. 6. 10:00

BABY BIO VĚRNÁ KOPIE ITA/FRA/IRN | 2010 | drama VODA PRO SLONY USA | 2011 | drama

15. 6. 10:00

21. 6. 10:00

22. 6. 10:00

ATLAS Sokolovská 371/1 | 222 312 737 www.atlascinema.cz

ČESKÝ DOKUMENT 9. 6. 09:30 ZABÍJENÍ PO ČESKU Velký sál AKTA VLADIMÍR KRAJINA Velký sál 9. 6. 11:00 NICKYHO RODINA Malý sál 9. 6. 11:30 BANDEROVCI Velký sál 9. 6. 16:00 ANDREJ KROB NA TAHU Malý sál 9. 6. 16:00 DIVADLO SVOBODA Malý sál 9. 6. 17:30 AFRICA OBSCURA Velký sál 9. 6. 18:00 JINDŘICH ŠTYRSKÝ – MÝM OČÍM STÁLE NUTNO HÁZETI POTRAVU Malý sál 9. 6. 19:00 ŠAMANI ODCHÁZEJÍ Velký sál 9. 6. 19:30 NESVATBOV Malý sál 9. 6. 20:30 VÍTĚZNÝ FILM SOUTĚŽE CENA PAVLA KOUTECKÉHO Velký sál 9. 6. 21:00 VELKÝ SÁL KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS | 2010 | drama 10.-11. 6. 17:30 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 10.-11. 6. 20:00, 12., 14.-15. 6. 20:30, 13. 6. 15:30 RIO 3D USA | 2011 | animovaný 11.-12. 6. 15:00 INZERCE

38


KINA PRAHA

BIO OKO Fr. KĹ&#x2122;Ă­Ĺžka 460/15 | 233 382 606 www.biooko.net

Ă&#x161;TÄ&#x161;K ZE SIBIĹ&#x2DC;E USA | 2010 | drama 9. 6. 18:00, 18. 6. 20:30, 22. 6. 17:45 FILMJUKEBOX: CRASH CAN/FRA | 1996 | drama 9. 6. 20:45 127 HODIN USA/GBR | 2010 | drama 10. 6. 18:00 MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama 10. 6. 20:00, 12., 17. 6. 20:30 BIO | HAZARD: SUCKER PUNCH USA | 2011 | akÄ?nĂ­ 10. 6. 22:45 Ä&#x152;ERNĂ LABUŤ USA | 2010 | drama 11. 6. 18:00 KRĂ LOVA Ĺ&#x2DC;EÄ&#x152; GBR/AUS | 2010 | drama 11., 19. 6. 20:30, 16. 6. 18:00 BIO | UCHO: KAVĂ RNA NAD PRAHOU poslech audioknihy 12. 6. 18:00 MGR. RADOVAN KALUĹ˝A CZE | 2011 | dokumentĂĄrnĂ­ 13. 6. 18:00 ZDROJOVĂ? KĂ&#x201C;D USA | 2011 | sci-ďŹ 13. 6. 20:30 ODCHĂ ZENĂ? CZE | 2011 | drama 14. 6. 18:00 BANKSY: EXIT THROUGH A GIFTSHOP USA/GBR 2010 | dokumentĂĄrnĂ­ 14. 6. 20:30, 21. 6. 18:00 VÄ&#x161;RNĂ KOPIE ITA/FRA/IRN | 2010 | drama 15. 6. 18:00 OKO NASLEPO fantazie pro nĂĄroÄ?nĂŠho divĂĄka 15. 6. 20:30 LAST CALL: VICKY CRISTINA BARCELONA USA/ESP | 2008 | drama 16. 6. 20:30 ODNIKUD NÄ&#x161;KAM USA | 2010 | drama 17. 6. 18:00 OPRAVDOVĂ KURĂ Ĺ˝ USA | 2010 | western 18. 6. 18:00 TANTRA CZE | 2011 | dokumentĂĄrnĂ­ 19. 6. 18:00 NEVINNOST CZE | 2011 | drama 20. 6. 18:00 ZAHĂ JENĂ? DIGITĂ LNĂ? Ă&#x2030;RY: LIDICE CZE/POL 2011 | drama | vstup zdarma 20. 6. 20:30

PRAĹ˝SKĂ&#x2030; QUADRIENNALE: DARJEELING S RUÄ&#x152;ENĂ?M OMEZENĂ?M USA | 2007 | komedie 21. 6. 20:30 PRAĹ˝SKĂ&#x2030; QUADRIENNALE: SYNECDOCHE, NEW YORK USA | 2008 | drama 22. 6. 20:30

UKRUTNÄ&#x161; ŠŤASTNI DEN | 2008 | drama

FILMY PRO SENIORY NICKYHO RODINA CZE/SK | 2011 dokumentĂĄrnĂ­/drama PO DLOUHĂ&#x2030; NOCI DEN CZE/GER | 2011 | dokumentĂĄrnĂ­

Ĺ tÄ&#x203A;pĂĄnskĂĄ 35 | 221 401 011 | www.ifp.cz

9. 6. 10:00 16. 6. 10:00

BABY BIO VICKY CRISTINA BARCELONA USA/ESP | 2008 | drama 14. 6. 10:00 VODA PRO SLONY USA | 2011 | drama 21. 6. 10:00 DIVADLO DOBEŠKA Jasnå I. 1181/6 | 244 468 173 www.divadlodobeska.cz

22. 6. 20:00

KINO 35 â&#x20AC;&#x201C; FRANCOUZSKĂ? INSTITUT VÂ PRAZE BENDA BILILI! FRA | 2009 | drama WELCOME FRA | 2009 | drama MOZARTOVA SESTRA FRA | 2010 | drama CESTA ZA HORIZONT SUI/ROM/FRA | 2009 | drama VÄ&#x161;RNĂ KOPIE ITA/FRA/IRN | 2010 | drama HITLER V HOLLYWOODU BEL/FRA | 2010 | drama ESTER FRA/AUT/ISR | 1985 | drama

KRĂ LOVA Ĺ&#x2DC;EÄ&#x152; GBR/AUS | 2010 | drama 15. 6. 19:30 ODCHĂ ZENĂ? CZE | 2011 | drama 22. 6. 19:30

LETNĂ? KINO REGINA

EVALD

REKVALIFIKACE CZE | 2011 | komedie KRĂ LOVA Ĺ&#x2DC;EÄ&#x152; GBR/AUS | 2010 | drama PAN POPPER A JEHO TUÄ&#x152;Ĺ&#x2021;Ă CI USA | 2011 | komedie

Nårodní 28 | 221 105 225 | www.evald.cz

Ă&#x161;TÄ&#x161;K ZE SIBIĹ&#x2DC;E USA | 2010 | drama 9.-12., 14.-15. 6. 15:30 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 9.-15. 6. 18:00, 20:30 MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama 16.-19., 21.-22. 6. 15:30, 18:00, 20. 6. 18:00 TETRO USA/ARG/ESP/ITA | 2009 16.-22. 6. 20:30 drama FILMY PRO SENIORY Ă&#x161;TÄ&#x161;K ZE SIBIĹ&#x2DC;E USA | 2010 | drama 9. 6. 15:30 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 13. 6. 15:30 MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama 16. 6. 15:30 TETRO USA/ARG/ESP/ITA | 2009 | drama 20. 6. 15:30 KAĹ TAN BÄ&#x203A;lohorskĂĄ 150 | 233 353 020 | www.kastan.cz

PRAŽSKà MUZEJN� NOC projekce dokumentů POKOJN� BOJOVN�K USA/GER | 2006 | drama

11. 6. 19:00 15. 6. 15:00, 20:00

9. 6. 19:00 10. 6. 19:00 14. 6. 19:00 15. 6. 19:00

ME EVENTS

MALĂ? SĂ L MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama 10.-12. 6. 18:00, 13., 15. 6. 20:30, 14. 6. 20:00 TETRO USA/ARG/ESP/ITA | 2009 | drama 10.-12. 6. 20:30 ODCHĂ ZENĂ? CZE | 2011 | drama 11.-12. 6. 15:30 ZVUK HLUKU SWE/FRA | 2010 | komedie 14. 6. 17:30

17. 6. 19:00 21. 6. 19:00 22. 6. 19:00

Hybeťova 10 | 221 553 900 www.regina/rozhlas.cz

18. 6. 22:00 19. 6. 21:30 21. 6. 21:30

LUCERNA VodiÄ?kova 36 | 224 216 972 | 736 431 503 www.lucerna.cz/kino.php

LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 9.-13, 15.. 6. 16:00, 20:00, 14. 6. 16:00, 20:15, 17.-20., 22. 6. 18:15 DEVĂ?NSKĂ? MASAKER SK | 2011 | dokumentĂĄrnĂ­ 9., 11.-13., 15. 6. 18:30, 10. 6. 14:00, 18:30 KUNG FU PANDA 2 3D USA | 2011 | animovanĂ˝ 11.-12. 6. 14:00 80 DOPISĹŽ CZE | 2010 | drama 13. 6. 14:00 BANKSY: EXIT THROUGH A GIFTSHOP USA/GBR | 2010 | dokumentĂĄrnĂ­ 14. 6. 18:30 V PEĹ&#x2DC;INÄ&#x161; 3D CZE | 2011 | muzikĂĄl 17.-20. 6. 13:30, 16:00, 20:45, 21.-22. 6. 16:00, 20:45 ODNIKUD NÄ&#x161;KAM USA | 2010 | drama 21. 6. 18:15

ZnĂĄte dobĹ&#x2122;e svĂŠho souseda?

ME! je na

Facebooku StaĹ&#x2C6; se jeho fanouĹĄkem i Ty! www.facebook.com/metropolislive.cz

PĹ&#x2122;Ă­pad

ho vrah masovĂŠ

a od Va

ĹĄich so

usedĹŻ

SkuteÄ?nĂĄ udĂĄlost v kinech od 9. Ä?ervna www.devinskymasaker.sk INZERCE

'HYLQVN\PDVDNHULQ][LQGG

39

30


KINA PRAHA MAT Karlovo nám. 19 | 224 915 765 | www.mat.cz

FIMFÁRUM – DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO CZE | 2011 | animovaný 9.-12. 6. 17:00 CESTA ZA HORIZONT SUI/ROM/FRA | 2009 | drama 9.-12. 6. 18:30 OBČANSKÝ PRŮKAZ CZE | 2010 | komedie 9.-15. 6. 20:30 THE SOCIAL NETWORK USA | 2010 | drama 13.-15. 6. 18:00 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 16.-19. 6. 16:45, 20:45, 20.-22. 6. 18:15, 20:45 DEVÍNSKÝ MASAKER SK | 2011 | dokumentární 16.-19. 6. 19:15, 20.-22. 6. 16:45 FILMY PRO DĚTI KUKY SE VRACÍ CZE | 2010 | rodinný 11.-12. 6. 15:00 FIMFÁRUM – DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO CZE | 2011 | animovaný 18.-19. 6. 15:00 MEETFACTORY Ke Sklárně 15 | 251 551 796 | meetfactory.cz

LILJA 4-EVER SWE/DEN | 2002 | drama 15. 6. 20:00 MĚSTO BOHŮ BRA/FRA/USA | 2002 | drama 22. 6. 20:00 MODŘANSKÝ BIOGRAF A SCÉNA U Kina 1/44 | 241 772 832 www.modransky-biograf.cz

REKVALIFIKACE CZE | 2011 | komedie 10.-12. 6. 17:30, 20:00 ČERNÁ LABUŤ USA | 2010 | drama 13. 6. 17:30, 20:00 LÁSKA A JINÉ ZÁVISLOSTI USA | 2011 | komedie 14.-15. 6. 17:30, 20:00 CZECH MADE MAN CZE | 2011 | komedie 17., 22. 6. 17:30, 20:00, 18. 6. 17:30, 20.-21. 6. 20:00 CESTA ZA HORIZONT SUI/ROM/FRA | 2009 | drama 18. 6. 20:00 ČERTOVA NEVĚSTA CZE | 2011 | rodinný 19.-21. 6. 17:30 FILMY PRO DĚTI HOP USA | 2011 | komedie

11.-12. 6. 15:00

FIMFÁRUM – DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO CZE | 2011 | animovaný 18. 6. 15:00 ČERTOVA NEVĚSTA CZE | 2011 | rodinný 19. 6. 15:00 FILMY PRO SENIORY ČERNÁ LABUŤ USA | 2010 | drama 13. 6. 09:30 CZECH MADE MAN CZE | 2011 | komedie 20. 6. 09:30 PONREPO – BIO KONVIKT Bartolomějská 11 | 226 211 866 www.bio-ponrepo.cz

FINSKÝ NŮŽ CZE | 1965 | drama 9. 6. 17:30 CENA ANDREJE „NIKOLAJE“ STANKOVIČE ZA ROK 2010 komponovaný večer 14. 6. 20:00 LÁSKA A LIDÉ CZE | 1937 | drama 15. 6. 17:30 NA LANĚ CZE | 1963 | drama 16. 6. 17:30 LETOS V ZÁŘÍ CZE | 1963 | drama 21. 6. 17:30 LADIČ PIAN ZEMĚTŘESENÍ GBR/GER/FRA | 2005 | drama 21. 6. 20:00 NAŠI FURIANTI CZE | 1937 | komedie 22. 6. 17:30 ŠIROCE OTEVŘENÉ OČI ISR/FRA/GER | 2009 | drama 22. 6. 20:00 ROCK CAFÉ Národní 20 | 224 933 947 | rockcafe.cz

KDYŽ KÁMEN PROMLUVÍ CZE | 2010 | dokumentární 12., 17. 6. 19:00 FILMY Z PÍSKU ročníkové práce studentů Filmové akademie Miroslava Ondříčka 14. 6. 19:00 VÝTĚZOVÉ ANIFESTU 2011 výběr z oceněných filmů 15., 19. 6. 19:00 SVĚTOZOR Vodičkova 41 | 224 946 824 www.kinosvetozor.cz

KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS | 2010 | drama 9.-12. 6. 13:30, 17.-19. 6. 18:15

Melancholia Lars von Trier

NORSKÉ DŘEVO JAP | 2010 | drama 9.-10. 6. 15:45 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 9., 15. 6. 18:00, 10.-13. 6. 13:00, 18:00, 14. 6. 13:00, 16.-20., 22. 6. 15:30, 20:30, 21. 6. 15:30 MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama 9. 6. 18:15, 20:30, 10., 13. 6. 15:30, 18:15, 20:30, 11.-12. 6. 11:00, 15:30, 18:15, 20:30, 14. 6. 15:30, 18:15, 15. 6. 15:30, 20:30, 16., 20. 6. 13:00, 18:00, 17.-19. 6. 13:00, 18:00, 20:45, 21. 6. 13:00, 20:45, 22. 6. 18:00, 20:45 ZDROJOVÝ KÓD USA | 2011 | sci-fi 9.-12. 6. 20:45 ODCHÁZENÍ CZE | 2011 | drama 11.-12. 6. 11:00, 13.-14. 6. 13:30, 16.-19. 6. 16:00 TETRO USA/ARG/ESP/ITA | 2009 | drama 11.-14. 6. 15:45 LABUTÍ JEZERO záznam představení Baletu Pařížské opery 14. 6. 19:30 BANKSY: EXIT THROUGH A GIFTSHOP USA/GBR | 2010 | dokumentární 14.-15. 6. 20:45, 20.-22. 6. 18:15 BIUTIFUL ESP/MEX | 2010 | drama 16.-19. 6. 13:15 NICKYHO RODINA CZE/SK | 2011 dokumentární/drama 18.-19. 6. 11:00 OPRAVDOVÁ KURÁŽ USA | 2010 | western 18.-19. 6. 11:15 SINGLE MAN USA | 2009 | drama 20.-22. 6. 13:15 ČERNÁ LABUŤ USA | 2010 | drama 20.-22. 6. 16:00 MET PŘIDÁVÁME – G. VERDI: TRUBADÚR záznam představení Metropolitní opery New York 21. 6. 18:45 DOKUMENTÁRNÍ PONDĚLÍ NEGATIVNÍ DĚJINY MAĎARSKÉHO FILMU HUN | 2010 | dokumentární 13. 6. 20:45 BLACK BOX BRD GER | 2008 | dokumentární 20. 6. 20:45 FILMY PRO SENIORY MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama LIDICE CZE/POL | 2011 | drama

Překrásný film o konci světa

Kirsten Dunst Charlotte Gainsbourg Kiefer Sutherland V kinech od 26. května 2011 aerofilms.cz

INZERCE

40

15. 6. 13:15 22. 6. 13:00


DIVADLA PRAHA DIVADLO ABC

scénografický

znesvěcený

SVĚTLO A PROSTOR

TIGER LILLIES

Výstava představuje odkaz jednoho z nejvýznamnějších scénografů světové divadelní scény 19. a 20. století – Edwarda G. Craiga. Kromě nejdůležitějších momentů Craigova profesního i osobního života nabízí také interaktivní jeviště. Jedná se o vůbec první událost v rámci Pražského quadriennale (16.–26. 6.).

Divadlo Archa se po čtyři večery promění ve znesvěcený salon krásy s kapelou The Tiger Lillies. Na scénu se od 15. do 18. června vrací kabaret Zde jsem člověkem! v režii Jiřího Havelky.

Galerie Jaroslava Fragnera | 27. 5. – 25. 6. www.intersection.cz

Divadlo Archa | 15.–18. 6. www.archatheatre.cz

ALFRED VE DVOŘE

MOJE STRAŠIDLO F. Mitterer | komedie 15. 6. 19:30 PAN POLŠTÁŘ M. McDonagh | drama 16. 5. 19:30 LÉDA M. Krleža | komedie 18. 6. 16:00, 19:30 ČK UVÁDÍ: S ÚSMĚVEM IDIOTA P. Skoumal, J. Vodňanský | komedie 19. 6. 19:30 OSIŘELÝ ZÁPAD M. McDonagh | drama 20. 6. 19:30 PTÁKOVINA M. Kundera | komedie 22. 6. 19:30

Fr. Křížka 36 | 233 382 433 | alfredvedvore.cz

ČEKANKA NA CESTÁCH prezentace dětského studia Alfred ve dvoře 11. 6. 16:00 JÁ TADY, TY TAM J. Beneš, T. Benešová, D. Stojčevski performance 19.-20. 6. 20:00 RAIN DANCE groteska | Handa Gote Research & Development 22. 6. 20:00 ČINOHERNÍ KLUB Ve Smečkách 26 | 296 222 123 cinoherniklub.cz

DEJVICKÉ DIVADLO

GLENGARRY GLEN ROSS D. Mamet | komedie 9., 21. 6. 19:30 BŮH MASAKRU Y. Reza | drama 10., 17. 6. 19:30 MASKA A TVÁŘ L. Chiarelli | komedie 11. 6. 19:30 ČK UVÁDÍ: VYDRŽ, MILÁČKU R. Cooney komedie | Fikar Nadějkov 12. 6. 19:30 KOZA ANEB KDO JE SYLVIE? E. Albee | drama 13. 6. 19:30 U KOČIČÍ BAŽINY M. Carr | drama 14. 6. 19:30

IDIOT F. M. Dostojevskij | drama 9. 6. 19:30 TEREMIN P. Zelenka | drama 10. 6. 19:30 ČERNÁ DÍRA D. Doubt | komedie natáčení ČT 14.-15. 6. 19:30 DRAČÍ DOUPĚ V. Klimáček | drama 17. 6. 19:30 HAMLET W. Shakespeare | drama | derniéra 21. 6. 19:30 DEALER’S CHOICE P. Marber | komedie 22. 6. 19:30 Divadla pro Helppes

Zelená 15a | 233 339 108 | dejvickedivadlo.cz

HRÁČI N. V. Gogol | drama 9. 6. 19:00 VŠECHNO NA ZAHRADĚ E. Albee|komedie 11. 6. 19:00 HOLKY Z KALENDÁŘE T. Firth | komedie 13. 6. 19:00 KRÁL LEAR W. Shakespeare | drama 14. 6. 19:00 TŘIKRÁT ŽIVOT Y. Reza | komedie 15. 6. 19:00 KONEČNĚ ŠŤASTNÁ? L. Coxon | tragikomedie 16. 6. 19:00 PAN KAPLAN MÁ TŘÍDU RÁD L. Rosten | komedie 17., 20.-21. 6. 19:00 TAJEMNÉ ROZCESTÍ ANEB ZLATÁ RYBKA PO ES18. 6. 17:00 TONSKU J. Tätte | komedie RINOCEOIRI IRISH DANCE ACADEMY večer irských tanců 19. 6. 19:00 ÁBÍČKO – MALÁ SCÉNA ABC S VYLOUČENÍM VEŘEJNOSTI J.-P. Sartre | komedie | DS Nevítaní 10. 6. 19.00 PORTRÉT DONNY T. A.-M. Bamberger | drama 12. 6. 19:00 CÉSAR A DRANA I. Doré | drama | pro seniory 22. 6. 11:00 DIVADLO ARCHA Na Poříčí 26 | 221 716 111 | archatheatre.cz

ZDE JSEM ČLOVĚKEM! HERE I MA HUMAN! The Tiger Lillies, J. Clarke, J. Havelka hudební 15.-18. 6. 20:00 IN A FLASH OF LIGHTNING studentský projekt IAT a DAMU 16.-18. 6. 22:00 PAZOURY VĚRNÉHO PŘÍTELE improvizace | Divadlo Vizita 20. 6. 20:00 TANEC PŘES PLOT – PRO KAŽDÉHO JINÝ PŘÍBĚH drama | Allstar Refjúdží Band 21. 6. 10:00, 20:00 EMIGRANTES V. Kotlíková, T. Ondrová | taneční VerTeDance 22. 6. 20:00 DIVADLO BROADWAY Na Příkopě 31 | 225 113 311 | divadlo-broadway.cz

KAT MYDLÁŘ M. David, L. Fanánek Hagen, 9.-10., 16.-17. 6. 18:00, L. Vaculík | muzikál 11., 18. 6. 11:00, 18:00, 12., 19. 6. 14:00 OXYGEN komedie | Divadlo Pavla Trávníčka 22. 6. 19:00 premiéra

JDEME DO FINÁLE ! ZAKONČENÍ SEZÓNY VE ŠVANDOVĚ DIVADLE

18. 6. 2011 19:00

GOTTLAND 23:00

POSLEDNÍ DÍL CYKLU HYDE PARK: UPÁLENÍ SATANICA 666

220 Kč

Ponec Hudební divadlo Karlín Nová scéna ND www.tanecpraha.cz

Akční cenu 220 Kč na obě představení získáte uvedením hesla „Finále“ při nákupu nebo rezervaci vstupenek (počet míst omezen).

www.svandovodivadlo.cz

Foto: Andree Lanthier INZERCE

41

ME EVENTS

Vodičkova 28 | 224 215 943 www.mestskadivadlaprazska.cz


DIVADLA PRAHA CARMEN dance party

21. 6. 19:00

DIVADLO KOLOWRAT Ovocný trh 6 | 224 901 448 | narodni-divadlo.cz

tragédie

šaolinský

ORESTEK

SUTRA

Orestes se jako zoufalý odvážlivec mezi šílenstvím a posledním fenomenálním činem svého života vrací do svého dětství. A jako správný desperát má jedinou touhu – když zemřít, tak aspoň s pořádným ohlasem a slávou. Příběh dětí bez otců s temnotu v krvi. Hra o nutnosti přijmout osud přes veškerou revoltu. Režie Jan Frič.

Největším lákadlem festivalu Tanec Praha 2011 je představení Sutra, které vytvořil vlámský choreograf a tanečník Sidi Larbi Cherkaoui se sedmnácti mladými buddhistickými mnichy z původního šaolinského kláštera z čínské provincie Henan. Sám choreograf několik měsíců s mnichy žil a pracoval a rozvíjel svůj zájem o východní filozofii.

Divadlo Na Zábradlí | 17. 6. www.nazabradli.cz

Hudební divadlo Karlín | 25.–27. 6. | 20.00 www.tanecpraha.cz

DIVADLO DISK Karlova 26 | 234 244 254 | divadlodisk.cz

VEŘEJNÁ PREZENTACE BAKALÁŘSKÝCH A MAGISTERSKÝCH PRACÍ 9. 6. 10:00 MY FUNNY GAMES P. Tejnorová, L. Jiřička, A. Černá drama | premiéra 10.-14. 6. 19:30 PRAŽSKÉ QUADRIENNALE 2011 scenofest – doprovodný program 16.-26. 6. PRÁCE POSLUCHAČŮ KATEDRY SCÉNOGRAFIE DAMU vernisáž výstavy | do 26. 6. 17. 6. 18:00 DIVADLO DOBEŠKA Jasná I. 6 | 244 468 173 | divadlodobeska.cz

DIVADELNÍ KOMEDIE B. Ahlfors | komedie | ZUŠ Modřany 13. 6. 19:00 MAJDA A PETR: PÍSNIČKY Z KOUZELNÉ ŠKOLKY dětské 15. 6. 17:00 KOLO SE ZLATÝMI RÁFKY + MRAVENČÍ POHÁDKA + MY SE VLKA NEBOJÍME dětské | ZUŠ Modřany 16. 6. 19:00 COMEDY EXPRES stand up comedy 18. 6. 19:30

JOLANINY HVĚZDY komponované | DDM Jižní město SLAVNOST SLUNOVRATU zakončení kurzů na Dobešce

19. 6. 18:00 21. 6. 17:00

DIVADLO HYBERNIA nám. Republiky 4 | 221 419 420 | hybernia.eu

TŘI MUŠKETÝŘI M. David, L. Fanánek Hagen, L. Vaculík | muzikál 10., 17. 6. 18:00, 11., 18. 6. 14:00, 18:00 THE BEST OF SWAN LAKE P. I. Čajkovskij | balet 10., 17. 6. 21:30, 12., 15., 19. 6. 19:30 THE BEST OF CARMEN G. Bizet | balet 21. 6. 19:30 DIVADLO KALICH Jungmannova 9 | 296 245 311 | divadlokalich.cz

TAJEMSTVÍ D. Landa | muzikál 9.-10. 6. 19:00, 11. 6. 14:30, 19:00, 12. 6. 14:30 DRAHOUŠKOVÉ D. Laurent | komedie 13. 6. 19:00 LÁSKA NARUBY J. Nvota | komedie 15. 6. 19:00 KRYSAŘ D. Landa | muzikál 17. 6. 19:30, 18.-19. 6. 14:30, 19:00

BLACKBIRD D. Harrower | drama 10. 6. 19:00 Camoufl*AGE J. Kodet, J. Růžička | taneční 11. 6. 19:00 PREZIDENTKY scénické čtení | premiéra 12., 18. 6. 19:00 EMOTION COLLECTION T. Helšusová a kol. | taneční 13. 6. 19:00 NA ÚSTUPU W. Nicholson | drama 14. 6. 19:00 PLÁČ L. Lagronová | drama 16. 6. 19:00 HISTORICKÝ MONOLOG M. Součková | drama 17. 6. 19:00 ZÍTRA SE BUDE… J. Nekvasil, A. Březina | opera 19. 6. 19:00 DIVADLO KOMEDIE Jungmannova 1 | 224 222 734 | prakomdiv.cz

VÍRA, LÁSKA, NADĚJE O. von Horváth | drama 9. 6. 20:00 LEGENDA O SVATÉM PIJANOVI J. Roth, D. Jařab | drama 10., 21. 6. 20:00 WEISSENSTEIN J. Urzidil, D. Jařab | drama 13. 6. 20:00 LULU F. Wedekind, D. Jařab | drama 14. 6. 20:00 MIU-SEE@POETRYMUSICAL R. Zach, L. Ferencová | drama 18. 6. 20:00 SPÍLÁNÍ PUBLIKU 2010 P. Handke | drama 19. 6. 20:00 TOUHY A VÝČITKY A. Schnitzler, D. Jařab | drama 22. 6. 20:00 DIVADLO MINOR Vodičkova 6 | 222 231 351 | minor.cz

Z KNIHY DŽUNGLÍ R. Kypling, J. Adámek | dětské Malá scéna 9. 6. 18:00 ZLATOVLÁSKA J. Kainar | dětské 10. 6. 18:00 POJÍZDNÝ LUNAPARK SCHWORZ dětské | náměstí 11. 6. 15:00 Novoměstské radnice DĚTSKÉ DIVADELNÍ STUDIO dětské | Malá scéna 13. 6. 18:00 DIVADLO NA JEZERCE Na Jezerce 1451 | 261 224 832 | 725 442 150 www.divadlonajezerce.cz

KUMŠT Y. Reza | komedie 9.-10., 15., 17. 6. 19:00

19. 6. / 20.OO nám. Jiřího z Poděbrad

TRAFFIC DANCE – premiéra

www.proart–festival.cz

WORKSHOPY A PŐEDSTAVENÍ BRNO 15. – 22. 7. PRAHA 24. – 31. 7. TANEC HERECTVÍ ZPĚV FOTOGRAFIE KRESBA/DESIGN KYTARA BEATBOX

Poprvé se divadlo odehraje na speciálně upraveném hasičském autě, které se stane plně funkční divadelní a hudební scénou. V jeden moment se z hasičského auta stává plující loď, následně velký nemotorný brouk, křehká vážka poletující nad vodou, velký buben, který rozezní až 7 herců a hudebníků.

31. 5. –––––––––––––– 25. 6.

4. ROČNÍK FESTIVALU VSTUP ZDARMA! WWW.ZIZKOVSOBE.CZ

Projekt ŽIŽKOV SOBĚ realizuje ART FRAME PALÁC AKROPOLIS s.r.o. MHMP podporuje v roce 2011 program projektu Paláce Akropolis částkou 15 021 000,-Kč.

INZERCE

42

REKLAMA PRAHA


DIVADLA PRAHA

DIVADLO NA VINOHRADECH nám. Míru 7 | 224 257 601 | dnv-praha.cz

IDEÁLNÍ MANŽEL O. Wilde | komedie 9.-10. 6. 19:00 BROUK V HLAVĚ G. Feydeau | komedie 11. 6. 19:00 CYRANO!! CYRANO!! CYRANO!! E. Rostand, P. Kohout, Xindl X | muzikál 13., 15. 6. 19:00 ALBERTINA M. Tremblay | drama Nová zkušebna 13. 6. 19:00 MARIE STUARTOVNA F. Schiller | drama 14. 6. 19:00 CAESAR W. Shakespeare | drama 16., 20. 6. 19:00 NA FLÁMU T. Stoppard | komedie | dern. 17. 6. 19:00 TANEC SMRTI A. Strindberg | drama Nová zkušebna 17. 6. 19:00 DONAHA! T. McNally, D. Yazbek muzikál 18., 21.-22. 6. 19:00 DIVADLO NA ZÁBRADLÍ Anenské nám. 5 | 222 868 868 | nazabradli.cz

PÍSKOVIŠTĚ M. Walczak | tragikomedie 9. 6. 19:00 LOUIS A LOUISA D. Gieselmann, K. Schumacher drama 10., 21. 6. 19:00 BORŠČ komedie | Eliadova knihovna 11.-12. 6. 19:00 KOMPLIC F. Dürrenmatt | drama 14. 6. 19:00 ČESKÁ VÁLKA M. Bambušek drama 15. 5. 19:00, 22. 6. 11:00, 19:00 DALEKO DO NUUKU / NEŘÍKEJ MI LÁSKO scénické čtení | Eliadova knihovna 16. 6. 19:00 ORESTEK kol. aut. | drama 17. 6. 19:00 HEREČKY T. Nováková | drama Eliadova knihovna 18. 6. 19:00 NEBE NEPŘIJÍMÁ kol. aut. | drama 20. 6. 19:00 DIVADLO PALACE Václavské nám. 43 | 224 228 814 www.divadlopalace.cz

KDYŽ HARRY POTKAL SALLY N. Ephron | komedie 9. 6. 19:00 VŠE O MUŽÍCH M. Gavran | komedie Studio Dva 13.-14. 6. 19:00 CAVEMAN R. Becker, J. Holík | one man show 15. 6. 19:00 SOUKROMÝ SKANDÁL P. Hartl | komedie Studio Dva | premiéra 19.-22. 6. 19:00 DIVADLO POD PALMOVKOU Zenklova 34 | 283 011 127 www.divadlopodpalmovkou.cz

SUGAR (NĚKDO TO RÁD HORKÉ) P. Stone, J. Styne, B. Merrill | komedie 9. 6. 19:00 NAŠI FURIANTI L. Stroupežnický | komedie Divadlo v Dlouhé 12., 19. 6. 19:00 SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ W. Allen | komedie 13. 6. 19:00 MEFISTO K. Mann, A. Mnouchkine | drama 14. 6. 19:00 DOBRÝ VEČER, PANE LUSTIG večer vzpomínek na A. Lustiga 15. 6. 19:00 CHYTRÁK SAM A HLUPÁK GYMPL I. B. Singer komedie | Volné sdružení pražských divadelníků 16. 6. 19:00 OBĚŤ I. Jurečka, P. Šťourač | drama Divadlo Continuo 17. 6. 19:00

WHY WE LAUGH kol. aut. | komedie | Step in Time Theatre Minneapolis 18. 6. 19:00 HANIN KUFŘÍK K. Levine | drama Nephesh Theatre Tel Aviv 20. 6. 19:00 SOUBORNÉ DÍLO WILLIAMA SHAKESPEARA VE 120 MINUTÁCH J. Borgeson, A. Long, D. Singer komedie | Divadlo v Dlouhé 21.-22. 6. 19:00 DIVADLO PONEC Husitská 899 | 224 817 886 | divadloponec.cz

TANEC PRAHA 2011: EYES IN THE COLORS OF THE RAIN Rootless Root Company / GER / SK 9. 6. 20:00 TANEC PRAHA 2011: MUMRÁJ Stage Code 10. 6. 11:00, 17:00 TANEC PRAHA 2011: MINIATURA + TO TE + PASSODUO Evropská taneční laboratoř 1 12.-13. 6. 20:00 SHOW JANA KRAUSE talk show 15. 6. 19:30 TANEC PRAHA 2011: INSRUMENT 1 <SCOPRIRE L’INVISIBLE> Compagnia Zappala Danza Nová scéna ND 15. 6. 20:00 TANEC PRAHA 2011: MAH HUNT + ALLEGE Evropská taneční laboratoř 2 16. 6. 20:00 TANEC PRAHA 2011: KRÁLOVSTVÍ BEZ HRANIC Kyklos Galaktikos 17. 6. 11:00, 17:00 CHILDREN / A FEW MINUTS OF LOCK CHILDREN L. Lecavalier, N. Charnock, E. Lock 19.-20. 6. 20:00 TANEC PRAHA 2011: P.A.D. F. Mazilah, I. Mandafounis 21. 6. 18:00, 20:00 DIVADLO ROKOKO Václavské nám. 38 | 224 217 113 mestskadivadlaprazska.cz

VZPOMÍNKY NA VODĚ S. Stephenson | komedie 10. 6. 19:00 PROLOMIT VLNY L. von Trier | drama 11. 6. 19:00 VIKTOR K. ANEB ČESKÝ NÁROD NESKONÁ J. Janků, M. Pacek, P. Svojtka | komedie 13. 6. 19:00 VRAŽDA JAKO POZNANÁ NUTNOST G. Dagan | komedie 14. 6. 19:00 ZLATÍ ÚHOŘI O. Pavel | drama | dern. 16. 6. 19:00 ODDACÍ LIST E. Kishon | komedie 17. 6. 19:00 MONTY PYTHONŮV LÉTAJÍCÍ KABARET Cleese, Idle, Gilliam, Chapman, Jones, Palin | komedie 18. 6. 17:00 POPSTAR + GALAVEČER MEZINÁRODNÍ KONZERVATOŘE PRAHA finále pěvecké soutěže 20. 6. 19:00 SHIRLEY VALENTINE W. Russell | one woman show 21. 6. 19:00

LETNÍ SCÉNA .CZ 2011 Letní scéna Divadla Ungelt pod otevřeným nebem na hradčanském Novém Světě 13. červen—3. září 2011

Šest tanečních hodin v šesti týdnech Herecký duet o osamělosti a nikdy neumírající naději.

hrají a tančí Chantal Poullain a Pavel Kříž

Na útěku

Komedie o cestě za svobodou a životem prožitým naplno. hrají Jana Štěpánková a Zlata Adamovská

DIVADLO UNGELT Malá Štupartská 1 | 224 828 082 www.divadloungelt.cz

ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH R. Alfieri | drama 9. 6. 19:00 LETNÍ SCÉNA LEDŇÁČEK W. D. Home | komedie 13., 19. 6. 20:00 FÍGL H. Meyerson | tragikomedie 14.-15., 17. 6. 20:00 MARTA KUBIŠOVÁ A VĚRA ŠPINAROVÁ talk show + koncert 16. 6. 20:00 NA ÚTĚKU P. Palmade, Ch. Duthuron drama 20.-22. 6. 20:00

Ledňáček

Stylová anglická komedie o vdově, sirovi a jeho komorníkovi. Nominace na Cenu Thálie pro všechny tři herce! hrají Alena Vránová, František Němec a Petr Kostka

DIVADLO V CELETNÉ Celetná 17 | 222 326 843 | divadlovceletne.cz

DOMA U HITLERŮ A. Goldflam | tragikomedie Západočeské divadlo Cheb 9. 6. 19:30 TO NEMÁ CHYBU D. Ives | komedie | Kašpar 13. 6. 19:30 CYRANO E. Rostand | drama | Kašpar 14. 6. 19:30 PLEŠATÁ ZPĚVAČKA E. Ionesco | drama | Kašpar 15. 6. 19:30

www.letniscena.cz Prodej vstupenek v Divadle Ungelt a v síti Ticket Art.

INZERCE

PANÍ PLUKOVNÍKOVÁ B. Ahlfors |komedie 13. 6. 19:00 CHARLEYOVA TETA J. B. Thomas | komedie 14., 21. 6. 19:00 MUSÍME SI POMÁHAT J. Hřebejk, P. Jarchovský | drama 16. 6. 19:00 ŽENITBA N. V. Gogol | komedie 19. 6. 19:00 OTHELLO W. Shakespeare | drama 20. 6. 19:00 MANDRAGORA N. Machiavelli | komedie 22. 6. 19:00


DIVADLA PRAHA DETEKTOR LŽI V. Sigarev |drama |Kašpar 16. 6. 19:30 ROZMARNÉ LÉTO V. Vančura | komedie Kašpar 18. 6. 18:00, 21.-22. 6. 19:30 DIVADLO V DLOUHÉ Dlouhá 39 | 605 010 774 | divadlovdlouhe.cz

NAŠI FURIANTI L. Stroupežnický | komedie DPP 10., 12., 19. 6. 19:00 KABARET PRÉVERT – BULIS J. Prévert, J. Bulis, J. Borna | komponované | ŠD 16. 6. 19:00 SOUBORNÉ DÍLO WILLIAMA SHAKESPEARA VE 120 MINUTÁCH J. Borgeson, A. Long, D. Singer komedie | DPP 21.-22. 6. 19:00 Kvůli rekonstrukci divadla se hraje v Divadle pod Palmovkou (DPP) a Švandově divadle (ŠD). DIVADLO V ŘEZNICKÉ Řeznická 17 | 222 230 996 | reznicka.cz

ŘEDITELSKÁ LÓŽE A. Goldflam | komedie 9. 6. 19:30 VEČER S PETREM SKOUMALEM, NORBIM KOVÁCSEM A JAROSLAVEM OLINEM NEJEZCHLEBOU komponované 10. 6. 19:30 ŘÍMSKÉ NOCI F. D’Alessandro | drama 12. 6. 19:30 JA MALKÁČ L. Dobrovoda | komedie 13. 6. 19:30 PO ZKOUŠCE I. Bergman | drama premiéra 14. 6. 11:00, 15.-16. 6. 19:30 PREMIÉRA MLÁDÍ Ch. Guidicelli | drama 14. 6. 19:30 POMLUVA Hannelore K. | drama 20. 6. 19:30 FEMME FATALE: POTKÁŠ JI A ZMĚNÍ TI ŽIVOT? komedie 21. 6. 19:30 MYDLIBABA A TY DRUHÉ A. Nicolaj | drama 22. 6. 19:30 EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NoD. Dlouhá 33 | nod.roxy.cz

BLÁZINEC J. Lstibůrek, R. Král, A. Polívková hudební 14. 6. 20:00 ČEKÁRNA taneční | Farma v jeskyni 16.-17. 6. 20:00 HUDEBNÍ DIVADLO KARLÍN Křižíkova 10 | 221 868 666 | hdk.cz

JESUS CHRIST SUPERSTAR A. L. Webber, T. Rice | muzikál 10. 6. 19:00 CARMEN F. Wildhorn, N. Allen, J. Murphy muzikál 14., 16.-17. 6. 19:00 NOC NA KARLŠTEJNĚ K. Svoboda, Z. Podskalský, J. Štaidl, E. Krečmar | muzikál 19. 6. 15:00 LA FABRIKA Komunardů 30 | 220 510 962 | lafabrika.cz

KRASAVICE INTERKONTINENTÁLNÍ M. Issová, A. Polívková | klauniáda 10. 6. 20:00 BLÁZNIVÝ PETŘÍČEK P. S. Butko | drama 12. 6. 16:00, 20:00, 21. 6. 20:00 UP’END’DOWN R. Novák | fyzické divadlo 13.-15. 6. 20:00 ŽENITBA B. Martinů | opera 18. 6. 15:00, 18:00 MEETFACTORY Ke Sklárně 15 | 251 551 796 | meetfactory.cz

SILNÍ A. Liddell | drama BENJAMENTA L. Ferenzová | drama SY divadelní koláž

9. 6. 20:00 12. 6. 20:00 19. 6. 20:00

MLEJN Kovářova 1615/4 | www.mlejn.cz

TANEČNÍ STUDIO MIRABEL taneční 11. 6. 15:00 TANEČNÍ STUDIO MARTINA taneční 15. 6. 18:00 POSTAV NA ČAJ! nový cirkus | Cirkus Mlejn16. 6. 19:30

44

NÁRODNÍ DIVADLO Ostrovní 1 | 224 901 638 | narodni-divadlo.cz

ONĚGIN J. Cranko | balet 9.-10. 6. 19:00 NÁPOJ LÁSKY C. Donizetti | opera 11. 6. 14:00, 19:00 AIDA G. Verdi | opera 12. 6. 19:00 ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY W. Shakespeare | komedie 13., 16., 21. 6. 19:00 RUSALKA A. Dvořák | opera 14. 6. 19:00 KONEC MASOPUSTU J. Topol | drama 15. 6. 19:00 CYRANO Z BERGERACU E. Rostand | drama 17. 6. 19:00 PRODANÁ NEVĚSTA B. Smetana | opera 18. 6. 14:00, 19:00 SVĚCENÍ JARA P. Zuska | balet 19. 6. 14:00, 19:00 RADÚZ A MAHULENA J. Zeyer | drama 20. 6. 19:00 LA TRAVIATA G. Verdi | opera 22. 6. 19:00 NOVÁ SCÉNA NÁRODNÍHO DIVADLA Národní 4 | 224 901 487 | novascena.cz

GRAFFITI pohybové | Laterna magika 9.-11., 16.-17. 6. 20:00 SVĚT POHÁDEK V ZAHRADĚ dětské | Voršilská zahrada 12. 6. 14:00 PAS DE TCP taneční | Taneční centrum Praha 13. 6. 19:00 ROCK’N’ROLL T. Stoppard | drama 14. 6. 19:00 INSTRUMENT 1 <SCOPRIRE L’INVISIBLE> taneční | Compagnia Zappala Danza 15. 6. 20:00 PRAŽSKÉ QUADRIENNALE 2011: SVĚTLO A ZVUK kompletní program na www.pq.cz/cs 19.-23. 6. BAJKY V ZAHRADĚ dětské | Voršilská zahrada 19. 6. 14:00 PALÁC AKROPOLIS Kubelíkova 1548/27 | 296 330 911 www.palacakropolis.cz

ŽIŽKOV SOBĚ VÍTKOV kulturně-sportovní odpoledne park Vítkov 11. 6. 10:00 PHANTOMYSTERIA drama | Teatr Novogo Fronta nám. Jiřího z Poděbrad 12. 6. 21:00 PRAŽSKÉ LEGENDY drama | Geisslers Hoffcomoedianten | Žižkovská TV věž 13. 6. 18:00, 20:00 PRAŽSKÉ MISTROVSTVÍ STŘEDNÍCH ŠKOL VE STOLNÍM FOTBÁLKU Palác Akropolis 18. 6. 10:00 TRAFFIC DANCE hudebně-divadelní 19. 6. 20:00 nám. Jiřího z Poděbrad PRAŽSKÉ QUADRIENNALE 2011 www.pq.cz

BÝVALÁ TISKÁRNA RUDÉHO PRÁVA Na Florenci 19 KÉTAKÖR: TRILOGIE KRIZE / ČÁST 1: JP.CO.DE film, instalace, experiment 22.-24. 6. 15:00, 18:00, 21:00 PRAŽSKÁ KŘIŽOVATKA kostel sv. Anny SEKCE ARCHITEKTURY 16.-26. 6. 10:00-20:00 KDY JE DIVADLO? Ch. Renfro | diskuze 17. 6. 14:00 KDE JE DIVADLO? POLITIKA A PERFORMUJÍCÍ PUBLIKUM R. Sennett | diskuze 19. 6. 14:00 CO JE DIVADLO? MÍSTA PERFORMANCE VE 21. STOLETÍ M. Carlson | diskuze 21. 6. 14:00 JAK JE DIVADLO? PERFORMATIVNÍ ARCHITEKTURA D. Petrescu | diskuze 22. 6. 14:00

PIAZZETTA NÁRODNÍHO DIVADLA Národní tř. 2 INTERSEKCE venkovní živá výstava 16.-26. 6. 11:00-19:00 AKČNÍ SBOR STAGE CODE divadelní představení 17. 6. 18:00 URBAN CAMPING HANDA GOTE site-specific 19.-20. 6. 00:00-24:00 VELETRŽNÍ PALÁC Dukelských hrdinů 47 ŽIVÝ PROGRAM V JEDNOTLIVÝCH EXPOZICÍCH SEKCE ZEMÍ A REGIONŮ, PQ DĚTEM A STUDENTSKÉ SEKCE 16.-26. 6. 10:00-20:00 NORMÁLNÍ SCÉNOGRAFIE T. Brejzek, J. Pappelbaum | diskuze, scénografie 17. 6. 16:00-17:30 GREENPIECE WALKING TALKING TOPIARY / USA P. Oleszko | představení/kostým/móda 17. 6. 17:00, 19., 21. 6. 12:00 MISTERMISSMISSMISTER (PÁNSLEČNASLEČNAPÁN) A. Borralho, J. Galante divadelní představení 18. 6. 20:30 OD GAGA PO GLYNDEBOURNE – POPOVÉ A OPERNÍ SCÉNOGRAFICKÉ PŘÍBĚHY R. Toren, E. Devlin diskuze, scénografie 18. 6. 16:00-17:30 VYPĚSTOVAT VINOHRAD KVŮLI SKLENCE VÍNA R. Toren, M. Friedberg | diskuze, scénografie 22. 6. 16:00-17:30 PAŘÍŽSKÁ ULICE Praha 1 THE TEARS OF STALIN (STALINOVY SLZY) C. Bosse | tichý sbor 500 performerů 21. 6. 17:00 FRANTIŠKÁNSKÁ ZAHRADA Praha 1 PRVNÍ JEDNÁNÍ P. Šťourač | divadelní představení 18. 6. 21:00 LAPIDÁRIUM BETLÉMSKÉ KAPLE Betlémské nám. 4 DRUHÉ JEDNÁNÍ R. Patel instalace 19.-20. 6. 09:30-16:00 GALERIE2 Národní 4 ALICE NIKITINOVÁ výstava | vernisáž i dernisáž 16. 6. 11:00-19:00 JAN HAUBELT výstava | vernisáž i dernisáž 17. 6. 11:00-19:00 IVARS GRAVLEYS, PETRA PĚTILETÁ výstava | vernisáž i dernisáž 18. 6. 11:00-19:00 TOMÁŠ DŽADOŇ výstava | vernisáž i dernisáž 19. 6. 11:00-19:00 JAN PFEIFFER výstava | vernisáž i dernisáž 20. 6. 11:00-19:00 DANIELA BARÁČKOVÁ výstava | vernisáž i dernisáž 21. 6. 11:00-19:00 DUŠAN ZÁHORANSKÝ, PAVLA SCERANKOVÁ výstava | vernisáž i dernisáž 22. 6. 11:00-19:00 ROCK CAFÉ Národní 20 | 224 933 947 | rockcafe.cz

MAMEDOV E. Tobiáš | drama Divadlo bez prken

20. 6. 19:30

STAVOVSKÉ DIVADLO Ovocný trh 6 | 224 901 487 narodni-divadlo.cz

RACEK A. P. Čechov | drama premiéra 9.-10., 15. 6. 19:00 TANEČNÍ MLÁDÍ taneční 11. 6. 19:00 VĚC MAKROPULOS K. Čapek | drama 12. 6. 19:00 BÝT ČI NEBÝT E. Lubitsch, N. Whitby | drama 13., 21. 6. 19:00


DIVADLA PRAHA / ART PRAHA

ŠVANDOVO DIVADLO NA SMÍCHOVĚ Štefánikova 57 | 257 318 666 svandovodivadlo.cz

FYZIK A JEPTIŠKA S. I. Lewinski | komedie 14. 6. 19:00 Divadlo Na tahu PYTLÁKOVA SCHOVANKA 2010 ANEB ŠLECHETNÝ MILIONÁŘ R. Jaroš, J. Neuberg | komedie Divadlo Aqualung 15. 6. 19:00 DROBEČKY Z PERNÍKU N. Simon | komedie Divadlo A. Dvořáka Příbram 16. 6. 19:00 ZÁSKOK komedie 17. 6. 19:00 CENTRAL PARK WEST W. Allen | komedie 3D Company | předpremiéra 18., 20. 6. 19:00 MISTR HUS O. Lážňovský | drama Divadlo Aqualung 19. 6. 19:00

KŘIŠTÁLOVÁ NOC F. Hrubín | drama 9. 6. 19:00 BYLA JSEM DOMA A ČEKALA, AŽ PŘIJDE DÉŠŤ J.-L. Lagarce | drama | premiéra 10. 6. 11:00, 11., 13. 6. 19:00 UŽ SE TO BLÍŽÍ… UŽ NÁM BUDE 20 LET dětské Dětské divadelní studio 12. 6. 15:00, 18:00 KURZ NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ B. Breien | komedie 14. 6. 19:00 PSYCHO RELOADED horror | Buchty a loutky 14. 6. 19:00 MNOHO POVYKU PRO NIC W. Shakespeare komedie | derniéra 15. 6. 19:00 KDO JE TADY ŘEDITEL? L. von Trier | komedie 16. 6. 19:00 KABARET PRÉVERT – BULIS J. Prévert, J. Bulis, J. Borna | komponované | Divadlo v Dlouhé 16. 6. 19:00 UPÁLENÍ SATANICA 666 drama | Hyde Park premiéra 17. 6. 19:00, 18. 6. 23:00 GOTTLAND M. Szczygiel | drama 18. 6. 19:00 ROMÁN PRO ŽENY M. Viewegh | komedie premiéra 20.-22. 6. 19:00 ČELISTI RELOADED horror | Buchty a loutky | premiéra 22. 6. 19:00

ART PRAHA

ŽIŽKOVSKÉ DIVADLO JÁRY CIMRMANA

Dlouhá 33 | nod.roxy.cz

Štítného 5 | 222 781 860 | www.zdjc.cz

AFRIKA PRO HELPPES Cimrman, Smoljak, Svěrák | komedie 10. 6. 19:00 VRAŽDA V SALÓNNÍM COUPÉ komedie 12. 6. 16:00, 19:00 SATURNIN Z. Jirotka | komedie Divadlo A. Dvořáka Příbram 13. 6. 19:00

do 26. 6.

CENTRUM SOUČASNÉHO UMĚNÍ DOX Poupětova 1 | www.dox.cz

SLADKOST SMRTI: POHLED DO ARCHIVU III. – PARTE fotografie, malby do 16. 6. PETR KVÍČALA: SIGHT-SPECIFIC malby do 20. 6. MIGRATION TO EUROPE: CAN IT WORK FOR DEVELOPMENT? studentské plakáty do 27. 6. TRANSPARENCY NATION Ateliér skla VŠUP se představuje do 30. 6. JAROSLAV PONCAR: TIBET – KRAJINA MÝTŮ A LEGEND fotografie do 30. 6. RUDOLF STEINER A SOUČASNÉ UMĚNÍ různí umělci 16. 6.-12. 9. FEDERICO DÍAZ: OUTSIDE ITSELF interaktivní instalace do 30. 11. EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NoD.

MICHAL ŠIML: JINÉ HLASY, JINÉ POKOJE malby | Velká galerie do 26. 6. SYLVA FRANCOVÁ: DIVÁCI fotografie | Malá galerie do 17. 6. GALERIE JAKUBSKÁ Jakubská 4 | www.galeriejakubska.com

MONUMENTS OF INDIA akvarely

do 21. 6.

GALERIE JAROSLAVA FRÁGNERA Betlémské nám. 5a | www.gjf.cz

EDWARD GORDON CRAIG: SVĚTLO A PROSTOR osobnost světové divadelní scény do 25. 6. GALERIE JOSEFA SUDKA Úvoz 24 | www.upm.cz

JOSEF SUDEK: VĚCI fotografie

do 11. 9.

GALERIE MIRO Strahovské nádvoří 1/132 | galeriemiro.cz

MARTIN ŠÁROVEC: OBRAZY malby

do 3. 7.

GALERIE RUDOLFINUM do 15. 6. do 7. 8.

FUTURA – CENTRUM PRO SOUČASNÉ UMĚNÍ

Alšovo nábř. 12 | www.galerierudolfinum.cz

JÁ, BEZESPORU různí umělci do 14. 8. ADRIENA ŠIMOTOVÁ: VYJEVOVÁNÍ 2008-2010 malby | Malá galerie do 19. 6. GALERIE VÁCLAVA ŠPÁLY Národní 30 | www.galerievaclavaspaly.cz

Holečkova 49 | www.futuraproject.cz

ŠKVÍRA KE ŠTĚSTÍ různí umělci

PO SAMETU Dům U Zlatého prstenu | Týnská 6 dlouhodobě MATĚJ SMETANA: UNAVENÁ RADOST Dům U Zlatého prstenu | Týnská 6 16. 6.-17. 7. MICHAL PĚCHOUČEK: HODINY V UMĚNÍ Dům U Kamenného zvonu | Staroměstské nám. 13 do 5. 6. KONEC AVANTGARDY? Městská knihovna | Mariánské nám. 1 do 25. 9. ESSL AWARD CEE 2011 Staroměstská radnice Staroměstské nám. 1 do 26. 6. Ledvinova 9 | www.chodovskatvrz.cz

Újezd 30 | www.sudek-atelier.cz

SKUPINA OBR malby CITACE A INTERPRETACE různí umělci | vernisáž 23. 6. 19:00

Staroměstské nám. 13 | 224 826 391 | ghmp.cz

GALERIE CHODOVSKÁ TVRZ

ATELIÉR JOSEFA SUDKA JOHANA POŠOVÁ fotografie

GALERIE HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

ME EVENTS

BALETOMÁNIE taneční 14. 6. 19:30 COSI VAN TUTTE W. A. Mozart | opera 16. 6. 19:00 SLUHA DVOU PÁNŮ C. Goldoni | komedie 17. 6. 19:00 TANEČNÍ KONZERVATOŘ HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY absolventský koncert 18. 6. 19:00 TANEČNÍ KONZERVATOŘ HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY galakoncert k 65. výročí 19. 6. 19:00 SRPEN V ZEMI INDIÁNŮ T. Letts | drama 20. 6. 19:00 RICHARD III. W. Shakespeare | drama 22. 6. 19:00

do 7. 8.

TONO STANO: BÍLÝ STÍN fotografie

do 26. 6.

expozice a umęlci z více než 70 zemí // interaktivní výstavy a instalace // pŋedstavení // pŋednášky, diskuse // filmové projekce // program pro dęti // scénograâ e // architektura // nová média // svętelný a zvukový design // móda

PRAŽSKÉ QUADRIENNALE 31. 5. –––––––––––––– 25. 6.

16.–26. āERVNA 2011 PRAHA

25. 6. / 10.00

Dopravní hřiště Jilmová

SPORTOVNĚ EDUKATIVNÍ DEN pro rodiče a děti

4. ROČNÍK FESTIVALU VSTUP ZDARMA! WWW.ZIZKOVSOBE.CZ Projekt ŽIŽKOV SOBĚ realizuje ART FRAME PALÁC AKROPOLIS s.r.o.

REKLAMA PRAHA

v nehybném bodę svęta, jenž se toĂí : jenže zítra je pátek

Veletržní palác // Piazzetta Národního divadla // Pražská kŋižovatka // a další divadla, ulice a námęstí Poŋádá

a realizuje

www.pq.cz

Podpoŋeno z programu Kultura Evropské unie

Za podpory: UNESCO, Hlavní męsto Praha, Trust for Mutual Understanding, āesko-nęmecký fond budoucnosti Hlavní mediální partner: āeská televize Mediální partneŋi: Týden, āeský rozhlas, Lidové noviny, Radio 1, āeské noviny, Era 21, Art & Antiques

INZERCE

45 100x70 Metropolis.indd 1

30.5.2011 15:42:57


ART PRAHA STĂ LĂ EXPOZICE: UMÄ&#x161;NĂ? STARĂ&#x2030;HO SVÄ&#x161;TA â&#x20AC;&#x201C; ASIE A STĹ&#x2DC;EDOMOĹ&#x2DC;Ă? SCHWARZENBERSKĂ? PALĂ C HradÄ?anskĂŠ nĂĄm. 2 | www.ngprague.cz

MICHAEL JINDĹ&#x2DC;ICH RENTZ rytiny

do 31. 7.

Ĺ TERNBERSKĂ? PALĂ C HradÄ?anskĂŠ nĂĄm. 15 | www.ngprague.cz

MISTROVSKĂ DĂ?LA Z KOLOWRATSKĂ&#x2030; OBRAZĂ RNY V RYCHNOVÄ&#x161; N. KNÄ&#x161;Ĺ˝NOU malby do 31. 12. 2015 ostrĂ˝

orientĂĄlnĂ­

KNIFEST 2011

MONUMENTS OF INDIA

PoslednĂ­ Ä?ervnovĂ˝ vĂ­kend probÄ&#x203A;hne prvnĂ­ roÄ?nĂ­k noŞíĹ&#x2122;skĂŠho festivalu v MaseÄ?Ă­nÄ&#x203A; (nedaleko SlapskĂŠ pĹ&#x2122;ehrady). ProdejnĂ­ vĂ˝stava noŞů, noŞíĹ&#x2122;skĂ˝ch materiĂĄlĹŻ, nĂĄstrojĹŻ, strojĹŻ a vybavenĂ­ kovĂĄren bude doplnÄ&#x203A;na o ukĂĄzky Ĺ&#x2122;emeslnĂŠho umÄ&#x203A;nĂ­ kovĂĄĹ&#x2122;ĹŻ, seminĂĄĹ&#x2122;e a soutÄ&#x203A;Ĺže pro malĂŠ i velkĂŠ.

IndickĂĄ ambasĂĄda v Praze spolu s Indickou radou pro kulturnĂ­ vztahy NovĂŠ DillĂ­ zve na vĂ˝stavu akvarelĹŻ indickĂŠho vĂ˝tvarnĂ­ka Shriho Kashinatha Dase. Jeho obrazy jsou barvitĂ˝m pĹ&#x2122;evyprĂĄvÄ&#x203A;nĂ­m atmosfĂŠry celosvÄ&#x203A;tovÄ&#x203A; znĂĄmĂ˝ch monumentĹŻ Indie. VystihujĂ­ mysteriĂłznĂ­ nĂĄboj spolu s magickou romancĂ­ kaĹždĂŠho mĂ­sta, z nichĹž se nÄ&#x203A;kterĂĄ Ĺ&#x2122;adĂ­ i mezi sedm divĹŻ svÄ&#x203A;ta.

MaseÄ?Ă­n | 23.â&#x20AC;&#x201C;24. 6. www.knifest.cz

Galerie JakubskĂĄ | JakubskĂĄ 4 | 7.â&#x20AC;&#x201C;21. 6. vstup zdarma

KARLIN STUDIOS

MUZEUM MONTANELLI

KĹ&#x2122;iŞíkova 34 | www.futuraproject.cz

Nerudova 13 | www.muzeummontanelli.com

ART HAS NO HISTORY rĹŻznĂ­ umÄ&#x203A;lci

do 26. 6.

LANGHANS GALERIE VodiÄ?kova 37 | www.langhansgalerie.cz

NOW AND WOW znovuzozenĂ­ mĂłdnĂ­ fotograďŹ e

do 9. 7.

ANNA ZEMĂ NKOVĂ , LUBOĹ PLNĂ?, FRANTIĹ EK DYMĂ Ä&#x152;EK: ANATOMIA METAMORPHOSIS malby 15. 6.-30. 9. NĂ RODNĂ? GALERIE PRAHA DĹŽM U Ä&#x152;ERNĂ&#x2030; MATKY BOĹ˝Ă?

VALDĹ TEJNĂ JĂ?ZDĂ RNA ValdĹĄtejnskĂĄ 3 | www.ngprague.cz

ROĹ˝MBERKOVĂ&#x2030; rod Ä?eskĂ˝ch velmoŞů a jejich cesta dÄ&#x203A;jinami do 20. 8. VELETRĹ˝NĂ? PALĂ C DukelskĂ˝ch hrdinĹŻ 47 | www.ngprague.cz

STĂ LĂ EXPOZICE: UMÄ&#x161;NĂ? 20. A 21. STOLETĂ? VASILIJ KANDINSKIJ: BITVA (KOZĂ CI) malba do 12. 6. GEORG GROSZ: ZKAĹ˝ENĂ SPOLEÄ&#x152;NOST malby do 28. 8. PRAĹ˝SKĂ&#x2030; QUADRIENNALE 2011 doprovodnĂ˝ program k pĹ&#x2122;ehlĂ­dce 16.-26. 6. NĂ RODNĂ? KNIHOVNA Klementinum 190 | www.nkp.cz

STOLETĂ&#x2030; KOĹ&#x2DC;ENY Ă&#x161;STAVU PRO JAZYK Ä&#x152;ESKĂ? retrospektiva do 30. 6. SEN O SVOBODNĂ&#x2030; SIBIĹ&#x2DC;I sibiĹ&#x2122;skĂ˝ autonomismus a mezivĂĄleÄ?nĂŠ Ä&#x152;eskoslovensko do 23. 7. LITERATURA BEZ HRANIC HaĹĄek, Ä&#x152;apek, Seifert, Hrabal, Havel do 19. 6.

LEICA GALLERY PRAGUE

OvocnĂ˝ trh 19 | www.ngprague.cz

Ĺ kolskĂĄ 28 | www.lgp.cz

STĂ LĂ EXPOZICE: Ä&#x152;ESKĂ? KUBISMUS

NOVĂ SĂ?Ĺ&#x2021;

JIĹ&#x2DC;Ă? TUREK: CITYLAB fotograďŹ e

KLĂ Ĺ TER SV. ANEĹ˝KY Ä&#x152;ESKĂ&#x2030;

VOJTÄ&#x161;CH JANYĹ KA: VLNY Ä&#x152;ASU instalace do 19. 6. RASTISLAV MICHAL: OBRAZY ZE Ĺ Ă RECKĂ&#x2030;HO Ă&#x161;DOLĂ? malby 22. 6.-10. 7.

do 12. 6.

MEETFACTORY Ke SklĂĄrnÄ&#x203A; 3213/15 | meetfactory.cz

LENKA VĂ?TKOVĂ : AŤ JE TO COKOLIV, MĂ TO SVĂ&#x2030; POĹ˝ADAVKY malby | vernisĂĄĹž 9. 6. 18:00 Galerie Kostka do 26. 6. PLESO / THE TARN rĹŻznĂ­ umÄ&#x203A;lci do 24. 6. INDUSTRIĂ LNĂ? (CYKLO)STEZKA prochĂĄzka s MatyĂĄĹĄem Chocholou 16. 6. 16:00-19:00

U Milosrdných 17 | www.ngprague.cz

STĂ LĂ EXPOZICE: STĹ&#x2DC;EDOVÄ&#x161;KĂ&#x2030; UMÄ&#x161;NĂ? V Ä&#x152;ECHĂ CH A STĹ&#x2DC;EDNĂ? EVROPÄ&#x161;

VorĹĄilskĂĄ 3 | www.galerienovasin.cz

NOVOMÄ&#x161;STSKĂ RADNICE

KLĂ Ĺ TER SV. JIĹ&#x2DC;Ă?

Karlovo nĂĄm. 1/23 | www.nrpraha.cz

JiĹ&#x2122;skĂŠ nĂĄm. 33 | www.ngprague.cz

NEVIDITELNĂ VĂ?STAVA info na www.neviditelna.cz

JAN PREISLER: POHĂ DKA (1904) malba do 30. 9.

PALĂ C AKROPOLIS

PALĂ C KINSKĂ?CH

KubelĂ­kova 1548/24 | www.palacakropolis.cz

StaromÄ&#x203A;stskĂŠ nĂĄm. 12 | www.ngprague.cz

RADEK BĂ RTĂ?K: BTSMUSICMGAZINE.CZ fotograďŹ e do 30. 6. PRAĹ˝SKĂ? HRAD

MatÄ&#x203A;j Smetana UnavenĂĄ radost 16/06â&#x20AC;&#x201C;17/07/11

 &% %  ' $ ! "!    #

 $

Galerie hlavnĂ­ho mÄ&#x203A;sta Prahy DĹŻm U ZlatĂŠho prstenu, TĂ˝nskĂĄ 6

www.ghmp.cz www.startup-ghmp.cz

www.kulturanahrade.cz

GEERTGEN TOT SINT JANS: TRIPTYCH KLANÄ&#x161;NĂ? TĹ&#x2DC;Ă? KRĂ LĹŽ ObrazĂĄrna PraĹžskĂŠho hradu do 15. 6. RĹŽĹ˝ENA. PĹ&#x2DC;Ă?BÄ&#x161;H MALĂ?Ĺ&#x2DC;KY CĂ­saĹ&#x2122;skĂĄ konĂ­rna do 31. 7. FOTOGRAFOVĂ&#x2030; VĂ LKY 1914-1918 TereziĂĄnskĂŠ kĹ&#x2122;Ă­dlo StarĂŠho krĂĄlovskĂŠho palĂĄce do 4. 9. PORCELĂ N NA PRAĹ˝SKĂ&#x2030;M HRADÄ&#x161; KrĂĄlovskĂ˝ letohrĂĄdek do 11. 9. ROK RĹŽĹ˝E RoĹžmberskĂ˝ palĂĄc do 1. 12. ROCK CAFĂ&#x2030; NĂĄrodnĂ­ 20 | www.rockcafe.cz

SEDM fotograďŹ e a plakĂĄty minulĂ˝ch roÄ?nĂ­kĹŻ United Islands do 30. 6. UMÄ&#x161;LECKOPRĹŽMYSLOVĂ&#x2030; MUZEUM 17. listopadu 2 | www.upm.cz

GLAMOUR dĂĄmskĂĄ spoleÄ?enskĂĄ mĂłda 1950-2010

do 4. 9.

VĂ?STAVNĂ? SĂ?Ĺ&#x2021; MĂ NES Masarykovo nĂĄm. 25 | www.ncvu.cz  

  INZERCE

46

www.hostbrno.cz

ART PRAGUE 2011 veletrh souÄ?asnĂŠho umÄ&#x203A;nĂ­ do 12. 6.


NASE POSLEDNI UTOCISTE

FILM MICHAELA BAYE

PREMIERA 30.6. ZAZIJTE V

Partnerem kina IMAX je:

Mediální partneři kina IMAX:

DIGITAL.

WWW.IMAXPRAHA.CZ

Kino IMAX je součástí multiplexů:


DOUBLE

TIME FEST 17.-18.6. MEETFACTORY GRAFFNECK GRAFFITY WORKSHOP

17. 6 .

VANESSA James Cole a jeho

INLAND EMPIRE

HUGO TOXXX SMACK MARAT

18. 6 .

GIGGS PURE A VJ`s

403 magazin Praha  
403 magazin Praha  

09. 06. - 22. 06. 2011 magazin Praha

Advertisement