Page 1

Brno | No. 431, 432 Ä?t 5. 7. - st 1. 8. 2012


E D I T O R I A L / K U LT U R N Í T I P Y Pod nadvládou dovelené

ME I N T E R V I E W

str. 6

Když ve dvacátých letech začal ve Francii platit zákon o placené dvoutýdenní dovolené, skeptičtí dělníci nedůvěřiví k tomu, že by se taková vymoženost opravdu uchytila, na nic nečekali a s celými rodinami masově opouštěli města a pod plachtami kempovali v přírodě.

ME C I T Y

str. 8

ME F I L M

str. 1 0

ME M U S I C

str. 2 3

Dovolené nakonec přetrvaly stejně jako masové vyklízení měst v dobách jejich vlády. Jen ty plachty, pod kterými se první dovolenkáři z řad pracujících ukrývali, se staly sofistikovanějšími. Někam k moři si zajedou obvykle i politici, čili v městských kolébkách kultury nastává bezčasí. Obyvatelé měst zmizí a města se zaplní lidmi z jiných měst, na festivalech vyrostou stanová městečka a centrem kultury na čas přestanou být kamenné kluby, divadla a galerie, ale rozbahněné plácky před stagí. Metropolis se festivalovou přílohou přesouvá taky, podrobný festivalový adresář můžete brát jako alternativní mapu ČR pod vládou dovolené a prázdnin. I ten nejlínější kavárenský povaleč může přece jednou za rok zvednout zadek. Na festivalech nebude nic riskovat, zdejší infrastruktura je tvořena podle modelu zábavné utopie. Hospody, kluby, kavárny a pódia na jedné ulici, na jednom velkém náměstí, města bez továren, aut a úřadů. Ale abych na město jen neplival. I když některé dny budou ulice i v pravé poledne připomínat svou vylidněností pátou ranní, pořád se dá v ospalé atmosféře leccos zažít. Kina jsou klimatizovaný, ve městě není tolik aut. A v Brně má novou výstavu umělecká skupina Rafani. Pod názvem Dech se zde výtvarníci věnují spojení tělesnosti s uměním, politizaci těla, kultu těla. Metropolis využil příležitost a kurátorku výstavy spolu s rafanem Markem Medunou vyzpovídal. Dočtete se, jak Marek vnímá politikum umění, nebo proč je „pohoda“ politická. Příjemné čtení Vám přeje.

ME F E S T I VA LY

str. 2 4

ME A R T

str. 3 0

ME K N I H Y

str. 3 2

ME E V E N T S

str. 3 4

Pavel Šplíchal - editor, redakce@metropolislive.cz

Šárka Syslová organizátorka TEDxBrno

Jiří Špičák redaktor ČRo 6, rádio Wave

LP Fish šéfredaktor časopisu Živel

V srpnu by správně měli všichni “měšťáci” vypadnout někam ven, aby aspoň jednou do roka poznali, jak to vypadá za hranicemi příměstských kolonií. Pro ty nešťastníky, co musí pracovat, jsou líní nebo jen závislí na moderních technologiích, že by pro ně den offline představoval přinejmenším amputaci pravé ruky, naštěstí existují různá řešení. Jedním z nich může být výborná mobilní aplikace na zaznamenávání různých pachů ve městě – SmellMap. Postupně tak vzniká interaktivní mapa, podle které se mohou řídit nejen alergici, ale všichni ti, co nemají rádi např. smrad z přepáleného tuku v okolí restaurací a hospod.

Výstava Jana Šrámka a Veroniky Vlkové nazvaná Nemusí se hned rozednít mění prostor pražské Galerie Školská 28 v místo, kde se setkává poezie naivního příběhu a přísná geometrie apokalypsy. Jak vypadá současná animace nezatížená konceptem a vracející se k vyprávění můžete vidět do dvacátého července. Podobně (krásně) naivní je i americký písničkář Kurt Vile, který poslední červencový den předvede v MeetFactory svoji vizi současného folku hluboce čerpajícího z minulosti. Kurt Vile, skladatel zakotvený v místě, kde nezávislý přístup prorůstá do přímočarého popu, patří k největším hvězdám současné indie hudby.

V létě je nejčastěji potřeba zchladit se přes den.V kavárně Nová syntéza ve Veletržním paláci je dost prostoru, chladu i wi-fi a příjemnou atmosféru se tam snaží vytvářet nejen baristi - co dokážou vykouzlit úplně jinou kávu než na jakou jste zvyklí – ale taky Dj´s, vizuální umělci, i umělci útočící na chuťové buňky. Vlajkovou lodí tohohle přístupu je LE PETIT BRUNCH (21.7). Jde o projekt dámského dj´ského dua Urxin Sisters, – podpořené živým akustickým kytaristou - které nabídne od dopoledních 10 do lehce večerních 19 hodin nejen downtempo, electro a disco, ale také spoustu domácích dobrot k zakousnutí.

3


IN T ERV IE W

Pohoda je politický slovo Rafan Marek Meduna a kurátorka Edith Jeřábková nad výstavou Dech 4


Rafani jsou česká umělecká skupina, která se zaměřuje na umění ve veřejném prostoru či angažované umění. Skupina vznikla v roce 2000 a za dobu jejího trvání se v ní vystřídalo okolo deseti lidí. Mezi jejich nejznámější performance patří např. pálení černobílých vlajek, projekt My, kdy byli členové skupiny rok členy KSČM, či výstava Sudety. V roce 2011 natočili film 31 konců / 31 začátků, za který získali zvláštní cenu poroty na MFDF Jihlava.

EJ: Mechaničnost. MM: Dech je zároveň blízko slovu hlas, ale chybí tam sdělení. Dech je bez sdělení. Neartikulovaný vzduch do úst. Jaký má pro vás jako Rafany význam práce ve skupině. V čem vám to pomáhá? MM: Tak určitě nám to v něčem pomáhá, ale my to neděláme primárně kvůli tomu, že nám to pomáhá, ale primárně kvůli tomu, že způsob práce je odlišný od práce jednotlivce. Vede ho k jiným výsledků, jinými cestami a to nás na tom vlastně zajímá.

Součástí výstavy je i rafanská retrospektiva. Co vás na ní zajímalo? EJ: V poslední době Protože děláte jsem měla pocit, hodně politický že se ty začátky věci, musím se nepřipomínají, a mě zeptat na vaše podocela zajímalo litické přesvědčeznovu se podívat ní, ať už skupinový na celek jejich nebo osobní. práce. Zajímala mě MM: No v tomto Veškerý jazyk je i systematičnost, jsme docela nejedpolitický, strašně se kterou Rafani notní a díky tomu, používaný přistupovali k práci že jsme sáli názory už od začátku. v devadesátých slovo pohoda, Často tyto skupiny letech, tak jsme to je totálně mají takový tápavý takový politicky postojové začátky, ale oni nevyzrálí. měli od začátku slovo, je to nejvíc stanovený různý Ale už je rok 2012. politický metody a strategie, MM: To se s člověslovo ze všech. jakým způsobem kem nese (smích). chtějí něčeho docíTak nějaký politický lit. Tady ten postup názory máme. Asi mě hrozně zajímal, a tak jsem rozložila v zásadě každý trochu odlišný. Ale my, tu retrospektivu na kategorie, který jsou i když se s námi nese, že jsme politická v podstatě rafanský, a chtěla jsem je skupina a politika nás pořád zajímá, ukázat v jednom celku. Třeba popisy, tak politiku nechápeme ve smyslu, že který si sami vytvářeli k těm jednotlivým jsme aktivistická skupina třeba pro levici výstavám, tak jsou zajímavý, když se nebo pro pravici nebo pro liberalismus, čtou nějakým způsobem kontinuálně. ale spíš se dotýkáme obecných témat Stejně tak třeba proslovy, které byly a nějakého ostří, který je mezi pólama. ke každé akci. Díky tomu se vytváří Političnost v umění je o něčem jiným, skoro nový samostatný celky, takže to je než „štve nás korupce“. To by bylo dost takový rozklad jejich práce. pitomý. MM: Analýza. Co nám je politika schopná dát v rámA ta nová výstava? ci estetična, toho, jak to tady vypadá, MM: Já to moc nechci vysvětlovat, my jak se mluví? jsme pracovali taky v zásadě analyticky, MM: Docela hodně. Lídři jednotlivých stanovili jsme si tematiku a od té jsme stran pronášejí výroky, které ovlivňují odvozovali kategorie, které se s ní pojí, veřejné mínění, a zpátky se to vrací. a k tomu jsme shromažďovali jednotlivý artefakty, to je jakoby princip naší práce A myslíte, že ti konkrétní politici, ty ososkoro vždycky. Vždycky se snažíme by, jsou důležití, nejsou zaměnitelní? vnímat prostor jako nějaký celek a tomu MM: Jsou důležití, já si dokonce myslím, podřizovat jednotlivé artefakty. že jsou důležitý jejich výroky. Protože i ty nejbanálnější výroky nakonec můžou A proč ten název? mít větší nebo srovnatelný vliv jako jejich MM: To je nádech, výdech, blízkost konkrétní rozhodnutí a činy. Oni ovládají slovu, duch, aktivita. nebo mají ovládat nějaký byrokratický

5

ME I N T E R V I E W

Výstava Rafanů Dech v brněnském Domě umění se zabývá vztahem sportu a umění a jedná se o nový projekt této skupiny. Součástí výstavy je i retrospektiva mapující dílo za dvanáct let jejich působení. I když Rafani už nějaké retrospektivní výstavy pořádali, nyní poprvé se na jejich tvorbu dívá někdo „zvenku“. Právě s kurátorkou této výstavy Edith Jeřábkovou a s Rafanem Markem Medunou jsme si povídali na zahrádce v kavárně u Domu umění.


IN T ERV IE W aparát a z této pozice dělají konkrétní kroky. Ale jejich výroky, které dávají nějakou vizi nebo nějakou skepsi, jejich proklamace, jsou stejně důležité jako jejich činy. EJ: Viz třeba Zeman a jeho lidová pořekadla. Když to nějakým způsobem narušíte, tak se podílíte na tomto prostoru čili se do tohoto prostoru zapojujete? MM: Já si myslím, že jo. Když politik řekne výrok a my uděláme sdělení výstavou nebo řekneme nějakou metaforu, tak je to vstup do nějakýho společnýho prostoru a v tom vnímám politikum umění, ne ve vyjadřování se k pravicovosti nebo levicovosti. Například politik nalezne nějakou metaforu, jako Marek Meduna (1973) je třeba „opoziční se narodil v Praze, kde žije smlouva“, což je jaa tvoří. Vystudoval Akademii koby nesmysl, ale je výtvarných umění. Působí to metafora. A my se jako pedagog na Vysoké škole taky pokusíme najít uměleckoprůmyslové. nějakou metaforu, i když ne tak brilantEdith Jeřábková (1970) ní, a samozřejmě to nemá takový vliv, ale se narodila ve Šternberku. Vystudovala teorii a dějiny umění nějaký vliv to má. na Univerzitě Palackého postoj a každopádně EJ: Já myslím, že v Olomouci. Nějaký čas žila to o něčem svědčí je jasný, že politika v zahraničí od roku 2005 je zpátky a nějak to ovlivňuje má vliv, mě spíš v ČR a pracuje jako nezávislá nás všechny. Taky vždycky fascinovalo, kurátorka. říkám pohoda. Hugo jestli umění může být Toxxx je podle mě nějakým způsobem politický umělec, protože má písničku jako normotvorný. Moc piva, pivo vládne… Myslíte, že politika má vliv i na podoKdybyste měl zařadit Rafany na pobu každodenního jazyka? myslném poli dalších podobných EJ: Například pojem scéna, který je skupin, které u nás působí, kam dost politický se prolnul do umění byste vás zařadil? a do myšlení vůbec. MM: To je právě problém, když se člověk MM: Nebo provoz. má zařadit jenom mezi tyto skupiny, tak EJ: Ten jazyk je ideologický. to najednou nějak nefunguje. Tady mezi MM: Veškerý jazyk je politický, strašně těmi čtyřmi skupinami se situujeme spíš používaný slovo pohoda, to je totálně kamarádsky. K tomu se těžko vztahuje. postojové slovo, to je nejvíc politický Všechny tyto skupiny i my jsme se doslovo ze všech. Naznačuje to nějaký tkli nějakým způsobem politických věcí více či méně chytrým nebo hloupým způsobem. Mně jsou asi bližší Guma Guar přes veškerý možný výhrady než ty zbylý dvě skupiny a asi Podebal bližší než Ztohoven atd. To jsou ale čistě osobní preference.

Spíš se dotýkáme ostří mezi pólama. Političnost v umění je o něčem jiným, než „štve nás korupce“. To by bylo dost pitomý.

6

A způsobem práce a vztahování se k veřejnému prostoru se dá práce jednotlivých skupin nějak rozlišit? MM: Těžko říct. Třeba my jsme používali na začátku takový klišé, že chceme „vyvolat veřejnou diskuzi“. Od toho jsme ustoupili, tady od toho vyjádření. Ztohoven to používají doteď a to mi vadí.

Protože to je banální? MM: Je to alibi. Mám si klidně přiznat, že chci udělat rozruch, chci být negativní, nechci být konstruktivní. Vyvolat veřejnou diskuzi znamená být konstruktivní, já tady zazlobím, aby se věci pohnuly k lepšímu, ale já chci třeba jenom ničit, a ne stavět. Ale podle té práce vy přece neděláte to stejný jako Ztohoven a Guma Guar? MM: My, když se vyjadřujeme k aktuálním kauzám (respektive když jsme se vyjadřovali, v poslední době takovýchto věcí děláme míň), tak jsme se vždycky snažili najít nějaký ostří mezi nějakými vypólovanými názory, nějaký rozpor. Třeba když se pálila ta černobílá vlajka, tak pro nás bylo důležitý devalvování už devalvovaného symbolu, dvojitá negace. Zároveň ta akce vykazovala prvky pravicovýho i levicovýho extremismu, celková dvojznačnost tohoto činu nás na tom zajímala. Kdybychom tam spálili pravou vlajku, to by bylo hloupý, to by nic nebylo. Mě by to myšlenkově nebavilo. A já mám pocit, že hledání rozporu jako hlavního sdělení nás odlišuje od zbytku těch skupin. cak

Rafani: Dech Dům umění města Brna | 28. 6. – 5. 8. www.dum-umeni.cz


NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV SPRÁVA STÁTNÍHO ZÁMKU JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU

INZERCE

7


CITY

Učte se od profíků! První série letošních motoškol je za námi, další však čekají! Pokud máte motorku, chcete se s ní lépe seznámit a něco se naučit, jsou motoškoly právě pro vás! Akce na Masarykově okruhu v Brně je již tradiční, za dobu jejího trvání se na ní už vystřídaly stovky spokojených motocyklistů. Specifika a záludnosti jízdy na jednostopém vozidle se účastníci učí při jízdě na brněnském automotodromu, ale kurzy jsou zaměřeny i prakticky na běžný provoz. Kde jinde se naučit pod vedením zkušených instruktorů vybírat zatáčky než na nejslavnějším českém okruhu? Součástí kurzu jsou přednášky, po kterých se teprve vyjíždí na okruh. Bát nudy se však nikdo nemusí. Nejedná se o žádné plané teoretizování a zával předpisů, ale naopak o soubor cenných a praktických rad věnujícím se reálným situacím, které mohou na vozovkách reálně nastat. To vše navíc z úst zkušených borců, pro které není motorka pouze kus nablýskané ocele, ale něco jako živoucí organismus a součást jejich osobnosti.

8

Motoškola je od minulého roku rozšířena o novinku v podobě jízd zručnosti. Vedle základních kurzů, které účastníkům nabízí základy bezpečné jízdy, se tak návštěvníci mohou zdokonalit i v tomto oboru, a to vše pod vedením profíků na slovo vzatých. Ve vyhrazeném prostoru

Celý kurz vedou profesionálové Josef Šiler, Jiří Trčka a Karel Táborský. Tuto čtveřici navíc doplňuje jezdec MotoGP Karel Abraham, který je i tváří celé motoškoly.

Kromě možnosti zdokonalit se v jízdě na motorce nabízí motoškola také jedinečnou příležitost setkat se s prostředím profesionálních jezdců. Celý kurz vedou profesionálové Josef Šiler, Jiří Trčka a Karel Táborský. Tuto čtveřici navíc doplňuje jezdec MotoGP Karel Abraham, který je i tváří celé motoškoly. Projet se po boku těchto machrů je jistě snem mnoha motorkářů všech generací. Předností kurzů na motocyklu je jejich otevřenost široké motocyklistické veřejnosti. Na své si přijdou jak zkušenější řidiči, kteří už mají pár let odježděno, tak mírně pokročilí, ale i naprostí začátečníci, kteří se s „mašinou“ chtějí pořádně seznámit. Profesionální tým i exkluzivní prostředí garantují, že naučit a dozvědět se něco nového tu může opravdu každý, kdo to myslí s ježděním vážně. Pro ty zkušenější, kteří už třeba dříve základními kurzy na motoškole prošli, se nabízí možnost zvolit speciální kurz Motoškola Sport. Ten se zaměřuje na zkušenější řidiče, kteří se chtějí zdokonalit v technice jízdy a vychutnat jízdu po kvalitním okruhu.

Red v paddocku se motocyklisté učí ovládat svůj stroj při nízkých rychlostech a čelit nepředvídatelným situacím, které se mohou v silničním provozu vyskytnout.

Motoškola Masarykův okruh | 24., 30., 31. 7. www.automotodrombrno.cz


CITY

ME C I T Y

Piknik u Vltavy Letos pro vás máme úžasnou novinku, která z letního posezení udělá gurmánský zážitek! Přijďte si užít atmosféru stylového pikniku do unikátního prostředí Žlutých lázní. Na břehu Vltavy je pro vás připraven upravený trávník, kde si s partnerem/ kou či přáteli můžete pochutnat na naší speciální piknikové nabídce. Výběr jídla a pití záleží výhradně na vás. V nabídce jsou tradiční i originální sendviče, saláty, sýry, studené masité pokrmy či zákusky a ovocné misky. V nápojovém lístku pak najdete vše od vody až po šampaňské. A jak si objednat takové pohoštění? Piknikový koš a deku objednávejte vždy den předem na stránkách

www.zlutelazne.cz/piknik-u-reky, kde najdete formulář a všechny informace. Koš si pak vyzvedněte na Modrém baru ve Žlutých lázních, v čase, který si sami určíte, a pak už si jen užívejte romantiku u Vltavy. No řekněte, kdo by nechtěl pojíst ve světle zapadajícího slunce, s výhledem na řeku, na místě, kde

všechny vaše starosti jako zázrakem ihned odplavou…

red

Piknik u řeky Modrý bar ve Žlutých lázních www.zlutelazne.cz/piknik-u-reky

Čajovna – prostor mezi kostelem a hospodou n ove čajEvropě c í   v v ej vu ás

N

Nástup čajoven do českých měst byl v devadesátých letech opravdové terno. Čajovny rostly jako houby po dešti. Důvodů pro to se sešlo hned několik. I když mezi lety 2000 a 2005 narazilo množství čajoven na svůj strop, stále je Česká republika státem s nejvyšším počtem těchto zařízení na hlavu a jejich počet v poslední době opět roste.

hla e u n m má v ČR

na

Důvody pro velkou popularitu tohoto fenoménu u nás jsou překvapivé. Podle sociologa a čajového tovaryše Jana Kopkáše stojí za nebývalým úspěchem čajoven u nás odpor k církvím a institucím věnujícím se duchovnu. „Předsudky vůči církvím byly velmi silné, zároveň tu byl obrovský hlad po duchovnu. Číst si v čajovně knížku o buddhismu bylo mnohem přijatelnější než se angažovat v církvi“ říká.

Prvním hostům nešlo tolik o čaj, ale spíš o klidné nekuřácké prostředí a určitý duchovní rozměr. V čajovnách se napodobovali (a napodobují) rituály spojené s východním způsobem pitím čaje a i esteticky se zde daly najít prvky z Asie. „Na opravdový velmi dlouhý rituál pití čaje, například na japonský způsob, nemá západní člověk trpělivost,“ vysvětluje Kopkáš. Dnes už v čajovnách nejde tolik o onen duchovní rozměr ale o opravdové čajové labužnictví. Vedle čaje sem chodí lidé také za vodními dýmkami, které se staly druhým symbolem českých čajoven. „Dřív se pil hnusný čaj a hledalo se duchovno, dnes se lidé, co hledají nějaké metafyzické přesahy, organizují jinde, čili se chodí doopravdy za dobrým čajem. I když vykládání karet tu frčí pořád,“ říká sociolog. Fenomén českých čajoven je v Evropě ojedinělý a díky němu jsou Češi více „čajově vzděláni“ než čajové velmoci typu Anglie nebo Irska. red

9


FILM

Batman se vrací

Temný rytíř povstal Netopýří hrdina potkává nové soupeře i spojence v závěrečném dílu trilogie, která jednou provždy dokázala, že Batman není žádný šašek zmalovaný. Přežije to? Po fenomenálním úspěchu a závratně vysokých tržbách Temného rytíře, kdy peklo, teror a chaos v ulicích Gothamu rozpoutal šílený Joker, byla jedna věc jistá a všichni zástupci hollywoodského studia Warner Bros. se na ní jednoznačně shodli: V pokračování se určitě objeví podobně divný, hádankami posedlý Riddler a snad by si ho mohl zahrát Leonardo DiCaprio… Jenže zástupci studia míní a Christopher Nolan mění. Režisér thrillerů Počátek,

10

Dokonalý trik, Insomnie a Memento se díky batmanovské trilogii stal jedním z nejmocnějších filmových tvůrců na světě. Někteří ho nazývají novým Hitchcockem. Jiní Hitchcockem pro 21. století. A Nolan prostě a jednoduše žádného Riddlera nechtěl. Nepotvrdily se ani zvěsti o tom, že si Robin Williams zahraje zloducha jménem Hugo Strange. Jisté bylo možná jediné: Batmanem znovu bude

Christian Bale. Osm let po Jokerově běsnění město Gotham prosperuje a užívá si klidu. Miliardář Bruce Wayne, který odložil Batmanovu masku, a dokonce si nechal narůst bradku, se ještě nevzpamatoval z prožitého utrpení a tragické ztráty přítelkyně, ale bude se muset rychle oholit. Všechno se změní, když do jeho života kočičím krokem vstoupí záhadná žena a ulice ovládne nová hrozba. Temný rytíř povstal, aby chránil město, jež v něm vidí nepřítele.


ME F I L M Režisér Nolan považuje tento díl Batmana za své největší dílo

an Bati m z be

ných řiroze nadp umí ností shop

Před úvodní scénou, ve které dojde k ohromující demolici do posledního místa zaplněného stadionu, to ale nestihne. „Myslím, že to je to největší, co jsem kdy natočil. To největší, co kdokoliv natočil od dob, kdy skončila éra němých filmů,“ říká Christopher Nolan. Davy šílí nadšením, pak strachem. Hráči amerického fotbalu jeden po druhém mizí v propasti, která se jim znenadání otevřela přímo pod nohama na místě, kde ještě před chvíli bylo hřiště. Nakonec zůstane jen jeden, překvapeně se otáčí a nevěří svým očím. Gotham už nemá sportovní stadion. Digitální efekty jsou tady jen ty nezbytně nutné. Šílící, řvoucí a panikařící dav je do posledního člověka skutečný. Zlomky úvodní sekvence nemůžou v traileru chybět. V atmosféře kina to bude silnější kafe, protože dvě třetiny filmu vznikly ve formátu určeném pro mamutí plátna IMAX. „Když točíte pro IMAX, chcete si

omluvit to, že jste do samotného natáčení vrazili více prostředků než do počítačové grafiky. Tahle scéna není ničím, co byste byli zvyklí vídat každý den. Nemám ponětí, kdy naposledy někdo natočil film v reálném prostředí s 11 000 komparsisty. Nějak se nám to rozrostlo. Ale dokud to jde ruku v ruce s příběhem, je normální, že chcete všechno větší a extrémnější než v minulém filmu,“ pokračuje Nolan. Protože byl původně zvyklý režírovat efektní, přesto mnohem menší filmy, dává si velký pozor, aby byl i u Temného rytíře příběh na prvním místě.

tvrdý režim, který zahrnoval hodně cvičení, trénink s kaskadéry i hodiny tance. Proti tomu, do čeho se pustil herec v hlavní padoušské roli, to ale asi nic nebylo. Aby se Tom Hardy mohl stát zabijáckým Banem, učil se několik různých bojových technik a přibral přes deset kilo svalů. Hardy už svou nezastavitelnou sílu předvedl v dramatu z prostředí soubojů ve smíšených bojových uměních Warrior. Myslel si, že si ho Nolan vybral díky tomu, co předvedl v akčním krimi Bronson. Až se začátkem natáčení se dozvěděl, že Nolan ještě Bronsona neviděl.

U Jokera nebylo jasné, o co mu jde, jestli chce zničit město nebo zlomit Batmana, a až na konci vyšlo najevo, že především šlo o chaos. Bane chce od samého začátku zničit město a zlomit Batmana. Postavu Catwoman hraje Anne Hathaway známá z romantických komedií a dramat, jako byl loňský Jeden den. Aby se připravila na roli, musela pět dní v týdnu podstupovat

„Bane je absolutní terorista,“ tvrdí Hardy. „Je brutální, ale zároveň neuvěřitelně svědomitý v tom smyslu, že jeho bojová technika se ve všem

11


FILM Věděli jste, že...

Christopher Nolan je prvním režisérem, který s Batmanem natočil celou trilogii. Tim Burton má na svědomí filmy Batman a Batman se vrací. Joel Schumacher zkazil Batmanovi pověst se zvláštními pestrobarevnými kousky Batman navždy a Batman a Robin.

Bez

oman Catw nebylo by to no o

zaměřuje na výsledek. Je to styl nabušených rukou a nohou… není to pěkné. Nejde mu o to, aby začal boj, chce rozpoutat krveprolití!“ Nolan zvolil jako hlavního záporáka Bana protože chtěl „vyzkoušet Batmanovu mentální i fyzickou sílu.“ Hora svalů s dýchací maskou zakrývající více než polovinu tváře je totiž mimochodem hodně šikovným stratégem. Nemluvě o tom, že v komiksu jednou Bane přerazil Batmanovi páteř.

Díky tomu získaly hloubku a měly takový dopad, o jakém si většina superhrdinských filmů může nechat zdát. Třetí film Temný rytíř povstal znovu vznikl ze snahy Christophera Nolana a režiséra Davida S. Goyera brát v úvahu to, co je na skutečném světě nejvíce znepokojuje. Nolan tvrdí, že se dotkne hospodářské krize a fenoménu Occupy Wall Street. „Nemůžete se věnovat někomu, jako je Bruce Wayne, a vynechat jeho masivní jmění.“

U Jokera nebylo jasné, o co mu jde, jestli chce zničit město nebo zlomit Batmana, a až na konci vyšlo najevo, že především šlo o chaos. Bane chce od samého začátku zničit město a zlomit Batmana. Bude k tomu mít mimo jiné vlastní speciální techniku a všechno vyvrcholí velkou bitvou v ulicích města. Batman se proto po obrněném autu zkříženém s tankem a speciální motorce dočká dalšího přírůstku do garáže. Bude lítat. „The Bat je založený na konceptu dvoubřité helikoptéry a vznikl podle skutečných návrhů vojenské techniky,“ chlubí se Nolan. „Je zábavné posunout Batmana zase dál, když jde o transport a techniku – a jeho schopnost bojovat.“

„Co mě k Batmanovi nejvíce táhlo, byl příběh Bruce Wayna,“ vysvětluje. „Je to skutečná postava. Jeho příběh začíná v dětství. Není to od první chvíle hotový hrdina jako třeba James Bond. Takže sledujeme jeho cestu od dítěte až k tomu, jak se stal někým neobyčejným. Z toho se pro mě stala sága o třech částech. Tou třetí to tím pádem končí.“

První dva filmy Batman začíná a Temný rytíř byly produkty doby, kdy naplno propukla a probíhala válka proti teroru. Odpovídá tomu podoba i motivy zloduchů nebo otazníky nad morálním ohrožením, které můžou způsobit Batmanova radikální řešení.

12

Christian Bale prohlásil, že bude hrát Batmana jedině, když se do filmu nikdy nedostane jeho slavný „dětský“ poskok Robin. Christopher Nolan toto přání respektoval. Batmanovým jedinými spojenci proto jsou komisař Gordon, Catwoman a policista John Blake.

Radim Bartík Temný rytíř povstal akční / krimi / drama / thriller USA / Velká Británie, 2012, 165 min režie: Christopher Nolan hudba: Hans Zimmer hrají: Christian Bale, Morgan Freeman, Gary Oldman, Michael Caine www.warnerbros.cz

V kinech od 26. 7.

trailer

Anne Hathaway, která hraje Catwoman, v roce 2010 získala roli konkurenční komiksové postavy Black Cat v chystaném čtvrtém dílu Spider-Mana. Měl ho počtvrté natočit Sam Raimi a hlavním zloduchem měl být supovitý Vulture. Nakonec ale došlo na reboot.


CENA POROTY

CANNES FILM FESTIVAL

Alkoholem proti nezaměstnanosti

režie:

Ken Loach

V kinech od 26. července 2012 | www.aerofilms.cz

13


FILM

Polski film

Nehraj

to po neumíš lsky, polsky

!

Polský humor za polské peníze Nový celovečerní film režiséra Marka Najbrta Polski film bude mít slavnostní premiéru 12. 7. v Praze. Další projekce se uskuteční 9. 7. v letním kině ve Valašském Meziříčí a 11. 7. v Brně. Film o přátelství a absurditě hereckého života, balancující mezi realitou a iluzemi, vznikl podle scénáře Roberta Geislera, Benjamina Tučka a Marka Najbrta. V hlavních rolích se poprvé sešli Marek Daniel, Pavel Liška, Tomáš Matonoha a Josef Polášek. Celý projekt nejlépe charakterizuje věta Pavla Lišky: „To, že hraju sám sebe, ještě neznamená, že jsem to já.“ red

„To, že hraju sám sebe, ještě neznamená, že jsem to já.„

Polski film komedie Česko / Polsko 2012, 113 minut režie: Marek Najbrt hrají: Jan Budař, Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Marek Daniel, Jana Plodková www.aerofilms.cz

V kinech od 12. 7.

trailer

14


Polski film Polski film

Official Selection

Kolik rolí hraješ, tolikrát jsi člověkem Official Selection

vKolik kinech 12. července rolí od hraješ, tolikrát jsi člověkem vDaniel kinech od 12. července Matonoha

Polášek

Liška

Daniel

Polášek

Liška

Matonoha

15

www.polskifilm.cz


OD PRODUCENTA TIMA BURTONA A REŽISÉRA FILMU „WANTED“ TIMURA BEKMAMBET

TIM BURTON UVÁDÍ FILM TIMURA BEKMAMBETOVA

V KINECH I VE 3D OD 19. ČERVENCE 2012

16


TOVA

17


FILM

Šestiletá Hushpuppy zachranuje svět Postapokalyptické podobenství se stalo hitem loňského festivalu Sundance a z letošního festivalu v Cannes si odneslo cenu za nejlepší debut.

Uhrančivý a vizuálně strhující snímek vypráví příběh šestileté Hushpuppy kdesi v zapomenuté, ale svérázné komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, místě nazvaném Lavor. Maminku už dávno nemá a její milovaný otec Wink je divoch, který je neustále mimo domov, a tak je osamělá Hushpuppy odkázaná na společnost polodivé zvěře. A když se po bouři zvedne stoletá voda a obklopí jejich

město a tatínek naráz onemocní a divoká prehistorická zvířata obživnou a vylezou ze svých zamrzlých hrobů, Hushpuppy zjistí, že přirozený řád všeho, co jí bylo nadevše drahé, se začíná rozpadat. Malá hrdinka se zoufale snaží dát svůj svět zase do pořádku, aby zachránila svého nemocného otce i potápějící se vesnici, nejtěžším úkolem pro ni ovšem bude vůbec přežít nezastavitelnou katastrofu

Pitím alkoholu proti nezaměstnanosti Tato hořkosladká komedie režiséra Kena Loache nasáklá humorem a skotskou whisky získala Cenu poroty na MFF v Cannes a bude také uvedena na festivalu v Karlových Varech.

ohromných rozměrů. Pro šestileté dítě je toho opravdu moc.

red

Divoká stvoření jižních krajin Drama, USA, 2012, 91 min Režie: Ben Zeitlin Hrají: Quvanzhané Wallis, Dwight Henry, Levy Eaterly www.aerofilms.cz

V kinech od 9. 8.

Robbie má něco málo přes dvacet let, nemá práci, se svou přítelkyní Leonie čeká syna, za napadení jiného mladíka je odsouzen k veřejným pracím. A k tomu všemu ho ještě rodina jeho přítelkyně vůbec nemá v lásce. V téhle situaci najde Robbie naději tam, kde by ji nejmíň čekal – ve skotské whisky. Když si Robbie odpracovává svůj trest, seznámí se s partičkou povedených existencí v čele s Rhinem, kleptomankou Mo a neodolatelně tupým Albertem. Vedoucí této pracovní skupiny Harry má vášeň pro whisky, a když celou partu vezme na degustaci tohoto ušlechtilého nápoje, objeví v sobě Robbie talent pro rozpoznávání těch nejjemnějších chutí. A když se navíc dozví, že se chystá aukce náhodně objeveného soudku té nejlepší whisky na světě, vycítí Robbie příležitost, jak zabezpečit sebe a svoji rodinu jednou provždy. red Andělský podíl Komedie/Drama, Velká Británie/Francie, 2012 Režie: Karl Loach Hrají: Paul Brannigan, Gary Maitland, William Ruane, Roger Allam www.aerofilms.cz

V kinech od 26. 7.

18


„Divácký hit Sundance i Cannes je explozivním a uhrančivým debutem roku“ Karel Och, umělecký ředitel MFF Karlovy Vary

Winner Caméra d’Or

Winner!

CANNES

SUNDANCE

FiLm FeSTiVaL

FiLm FeSTiVaL

Podpořili Mediální partneři Partneři distribuce

19


20


PREMIÉRA 26.7.2012 Partnerem kina IMAX je:

Mediální partneři kina IMAX:

WWW.IMAXPRAHA.CZ

Kino IMAX je součástí multiplexů:

21


FILM

F jako pravda aneb manipulace filmem „Filmovka“ letos připravila bohatou nadílku, pomocí filmu budou diváci cestovat časem i prostorem. Tradiční záběr zemí visegrádské čtyřky je letos doplněn o ruské filmy, americká „béčka“ blaxploitation, školu filmové manipulace a mnoho dalšího. Program 38. ročníku Letní filmové školy vedle našincem málo probádané maďarské kinematografie, retrospektiv Davida Leana a Harolda Lloyda, Oberhausenského manifestu a blaxploitation filmů seznámí diváky se současným ruským filmem, retrospektivou Agnieszky Hollandové, novinkami Visegrádu a filmy s tématem heydrichiády. V cyklu F jako pravda budou představeny snímky, které spojuje schopnost manipulace

Abb Kiarostas am bude hostem festivalu

s realitou. Svoji účast na 38. Letní filmové škole potvrdili István Szabó, Carlos Saura a Abbás Kiarostamí. „Máme radost, že se nám i v letošním roce podařilo zajistit bohatý filmový program a svoji účast na 38. letní filmové škole Uherské Hradiště potvrdila celá řada vzácných zahraničních i domácích osobností. Návštěvníci se tak opět mohou těšit

na zajímavá filmová setkání nejen během tradičních masterclass,“ říká k programu Radana Korená, ředitelka tohoto festivalu. red

38. Letní filmová škola Uherské Hradiště | 21.–28. 7. www.lfs.cz

To nejlepší v jednom týdnu Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července Best Film Fest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů posledního roku. V čase léta chtějí kina potěšit své věrné fanoušky jednotnou atraktivní cenou 69 Kč za vstupenku. Promítat se budou divácky oblíbené domácí tituly (Okresní přebor, Vrásky z lásky, Čtyři slunce, Věra 68). V nabídce jsou zahraniční úspěšné snímky s hvězdným hereckým obsazením (Báječný hotel Marigold, Máme papeže!, Nebezpečná metoda). Dále diváci

22

uvidí zahraniční rodinné snímky ve 3D (Kocour v botách a Hugo a jeho velký objev). Nechybí zde festivalové oceněné filmy (Královská aféra, Le Havre), Oscarem ověnčené snímky (The Artist, Železná lady, Děti moje nebo Rozchod Nadera a Simin) či jiné zahraniční tituly od uznávaných tvůrců. Široké rozpětí filmových žánrů za nízké ceny tak osloví jistě každého filmového fanouška.

red Best Film Fest kina Atlas, Evald, Lucerna, Mat 12.–18. 7. www.bestfilmfest.cz


MUSIC Sestr Sierra & y Bianca se

FOTO : Jean Marc Ruellan

hlasov doplňu ě jí

Divnofolk o dvou hlasech s doprovodem indické kapely Žhavou událost letošního léta slibuje koncert sesterského dua CocoRosie, které se v rámci svého turné vrací do České republiky. Mistryně znepokojivých kontrastů a průkopnice neofolku - sestry Sierru a Biancu Casadovy doprovodí v pražském Divadle Archa 27. července skupina indických hudebníků Rajasthan Roots, jejichž exotický groove s kořeny v tradiční lidové indické hudbě vytváří

pestrou džungli a velkorysý prostor pro hudební rozvernosti. Snové plochy se rozplývají v drum´n´bassových rytmech, záchvěvy folku střídá svižné disko, operní popěvky doznívají v elektronickém příboji. Americké průkopnice freakfolku, zahájily svoji společnou hudební dráhu po mnoholetém odloučení v roce 2003. Formace bravurně těží z kontrastu svých hlasových projevů - Sierra, disponující

operním hudebním vzděláním doprovází své party hrou na harfu, zatímco Bianca - mnohostranná popová vokalistka ležérně překračuje hranice zpěvu, zvířecí mluvy i pro ní typického kňourání. Red

CocoRosie Divadlo Archa | 27. 7. www.archatheatre.cz

Hříšné basy v Roxy Far East Movement jsou právě v kurzu a směřují do Prahy představit své nové, čerstvě vydané album Dirty Bass. Těšit se na ně můžeme už 17. července v pražském klubu Roxy. Předskonany jsou skvělí Ben Cristovao & The Glowsticks a DJ Castor. Far East Movement vznikli v roce 2003 v Los Angeles. Kapela směle vytváří žánrový crossover mezi hip hopem, popem, elektro a taneční hudbou a nebojí se zabrouzdat i v temnějších vodách. Far East Movement má celkem čtyři členy: rappery Keva Nishe, Prohgresse a Jaea Chounga, DJ Virmana. Far East Movement nejsou nováčci – pracují s tak známými uměleckými esy, jako jsou například Jay-Z, Lady

Gaga, LMFAO, Natalia Kills, Mohombi, Snoop Dog a mnoho dalších. Jejich nový videoklip, Live My Life byl produkován Redfooem z LMFAO a zpívá v něm Justin Bieber. Jejich další nová skladba, Candy feat. Pitbull je skladbou z právě běžícího párty filmu „Projekt X.“ Skladba Round Round, se také objevila v hollywoodském automobilovém trháku, „Rychle a zběsile: Tokijská jízda.“ red

Far East Movemen: Dirty Bass Klub Roxy | 17. 7. www.fource.cz, www.roxy.cz

23


L E T N Í F E S T I VA LY

Nejlepší světoví ’ budou v Praze skejtáci Mystic Sk8 Cup 2012 slaví plnoletost a slibuje největší hvězdy světového skateboardingu Již 18. ročník legendárního závodu proběhne ve dnech 13.-15. července ve Skateparku na ostrově Štvanice v Praze. Závod je zařazen do série Světového poháru ve skateboardingu – World cup skateboarding 2012 (WCS) jako jedna z šesti evropských zastávek v letošní sezóně (Itálie, 2x Francie, Estonsko, Anglie, Praha).

Mystic

již poně k předsta olikáté ví nejle pší jezdce světa.

Letos očekáváme přibližně 150 profesionálů z cca 25 zemí. Od pátku do neděle budou nejlepší světoví jezdci závodit v disciplínách streetstyle, bowl (bazén) a best trick o $30.000. Dívky závodí pouze v disciplíně streetstyle o 2.500 USD. Závod se řídí pravidly kanceláře World Cup Skateboarding, která zajišťuje rozhodčí, zpracovává výsledky

Jamajčan Horace Andy zazpívá for Chuchill Letních festivalů je v Čechách stále relativně dost. Rock for Churchill ve Vroutku je přesto naprosto výjimečný open-air. Najdete jej 80km od Prahy směrem na Karlovy Vary a rozhodně stojí za návštěvu!

a započítává je do průběžného pořadí světového poháru ve skateboardingu. Nové překážky pro street jsou každoročně postaveny podle posledních trendů, aby inspirovaly k výkonům, které posunují limity skateboardingu. „Díky divákům z celého světa, kteří svou znalostí skateboardingu vytvářejí zcela jedinečnou atmosféru, se nám daří na Mystic přilákat ty nejlepší světové jezdce. Mystic Sk8 Cup je mezi profesionálními jezdci považován za prvotřídní světový závod a patří zároveň k oblíbeným prázdninovým akcím v Praze,“ říká Tomáš Rejman, šéf organizačního týmu závodu. red Mystic Sk8 Cup 2012 Ostrov Štvanice | 13.-15. 7. www.mysticsk8cup.cz

Během 13 let se z regionální benefiční akce na záchranu místního gotického kostela proměnil v jeden z nejprogresivnějších a také nejpříjemnějších festivalů v republice. Zdaleka už také není jen o rockové muzice, mezi headlinery letos jsou britští The Freestylers, eklektičtí Dub Pistols se zbrusu novým albem, legendární jamajský zpěvák Horace Andy (u nás známý hlavně jako hlas Massive Attack!) nebo NZ Shapeshifter, která hraje naprosto špičkový drum´n´bass. Své kvalitní zástupce tam samozřejmě mají i kytary, ale nebojte se heavy metalu. Letos bude kytarovým headlinerem mexicko-americká banda Tito & Tarantula, na které ve svých filmech nedají dopustit pánové Tarantino a Rodriguez, nebo další mexičtí desperados – ska punkové legendy Panteón Rococó. Z domácích přijedou exkluzivně Tři Sestry nebo kultovní Vltava. red Rock for Churchill Vroutek | 24.- 25.8.2012 www.rfch.cz

24


Okoř bude patřit krásným ženám. Ve dnech 28.8. – 1.9.2012 bude Praha a Okoř patřit krásným ženám, milovníkům fotografie a všem, kteří se chtějí bavit. Největší evropská událost glamour fotografie – festival Xtasy 2012, se představuje.

INZERCE

Velmi oblíbený fotografický žánr glamour není jednoduché ani popsat, ani vytvořit. Skrývá se za ním totiž mnohem více, než „snímek krásné a smyslné, decentně oblečené ženy“. Nejlepší glamour fotografie má především osobitou

atmosféru - energii, drama a vzrušení. Před samotným festivalem proběhne výstava a party v pražském Harley´s baru. Po oba hlavní festivalové dny čeká návštěvníky kromě možnosti glamour - top less fotografování a soutěžení i bohatý doprovodný program. Během festivalu vyroste na louce pod Okoří netradiční zóna. Jejím základem budou velké zastřešené scény, tvořené pódiem s profesionální filmovou dekorací, na nichž se budou odehrávat glamour příběhy. Letošní ročník je věnován tématu SHOT & WILD!, a podle toho se návštěvníci mohou těšit na fotoscény jako třeba Wild Cats, Harley Davidson Stage, Prison, Hard Rock, Ferrari Stage, Faktory Gym a další. V hlavních rolích desítky profesionálních fotomodelek, včetně několika Playboy Playmate. Pro ty, kteří si chtějí odnést snímky těchto žen, pak bude vyhrazený prostor přímo před pódiem včetně třístupňové tribuny.

ME F E S T I VA LY

L E T N Í F E S T I VA LY

me Festival Xtasy 2012 Hrad Okoř | 28. 8. - 1. 9. www.xtasy.eu

25


LETNÍ F E S T I VA LY

HRADY CZ

LEtNí fiLmoVá škoLA

SáZAVAfESt pLNý HVěZD!

O prázdninách proběhne na českých a moravských hradech festival Hrady CZ. Vystoupí na něm např. Mandrage, MIG21, Monkey Business, Nightwork aj.13.-14. 7. Točník, 20.-21. 7. Švihov, 27.-28. 7. Kunětická hora, 3.-4. 8. Rožmberk n. Vltavou, 10.-11. 8. Veveří, 17.-18. 8. Hradec n. Moravicí, 24.-25. 8. Bezděz, 31.8.-1. 9. Bouzov. České a moravské hrady každý prázdninový víkend www.ceskehrady.cz

38. Letní filmová škola Uherské Hradiště: István Szabó, Carlos Saura, fokus Maďarsko, David Lean, Blaxploitation, současný ruský film a Abbás Kiarostamí. Vítejte ve filmovém ráji! „Filmovka“ letos proběhne od 21. do 28. 7. 2012. Přijďte se seznámit s filmovým uměním v nových a netradičních souvislostech.

Sázavafest slaví 12 let svého trvání a nabídne 5 hudebních scén, na kterých vystoupí více než 120 účinkujících! Zahrají Kaiser Chiefs, Fun Lovin’ Criminals, Paul Oakenfold, Tomáš Klus, Mandrage, Nightwork, Monkey Business, Mig 21 a mnoho dalších.

Uherské Hradiště | 21.-28. 7. www.lfs.cz

Benešov | 2.–5. 8. www.sazavafest.cz

ČERVENEC PRAGUE PROMS 16. 6.-21. 7. Praha www.pragueproms.cz Nicholas Payton, Dagmar Pecková, Libor Pešek, Kurt Elling, Gabriela Montero 25. MEZINÁRODNÍ BIENÁLE GRAFICKÉHO DESIGNU BRNO 21. 6.-28. 10. Brno | www.bienalebrno.org Mezinárodní soutěž, výstava, sympozium, doprovodné programy, přednášky a doprovodné akce s tématem grafický design BOHEMIA JAZZ FEST 25. 6.-27. 8. různá místa www.bohemiajazzfest.cz Erik Truffaz Quartet, Štěpán Markovič Band, Swing Trio Avalon, František Uhlíř Team METROPOLITNÍ LÉTO HERECKÝCH OSOBNOSTÍ 25. 6.-6. 9. Letní scéna Vyšehrad, Praha www.studiodva.cz Divadelní komedie a koncerty pod širým nebem, úč.: Karel Roden, Kryštof Hádek, Vojta Kotek, Filip Blažek, Maroš Kramár, Jana Krausová, Jitka Schneiderová a další RWE LETNÍ KINO NA DOBRÁKU 27. 6.-31. 8. Brno | www.kinonadobraku Letní kino, promítá se denně za každého počasí 46. MFF KARLOVY VARY 29. 6.-7. 7. Karlovy Vary | www.kviff.com Mezinárodní filmový festival MĚSÍC AUTORSKÉHO ČTENÍ 1. 7.-3. 8. Brno, Košice, Ostrava, Wroclaw www.autorskecteni.cz 13. ročník literárního festivalu, čestný host Slovinsko ROCK FOR PEOPLE 3.-6. 7. Hradec Králové www.rockforpeople.cz Faith No More, Refused, Orbital, The Kooks, Anna Calvi, Franz Ferdinand, The Prodigy

26

BRNO, MĚSTO UPROSTŘED OBORY 4.7.-5. 8. Brno | www.forum4am.cz Festival posedlosti pod borovým měsícem s autorskou skupinou Posedlí

HRADNÍ HRÁTKY 6.-7. 7. Úštěk | www.pik-art.cz Divadelní benefiční minifestival amatérských souborů

HEINEKEN OPEN´ER (PL) 4.-7.7. Gdynia | www.opener.pl Björk, Gogol Bordello, Mumford & Sons, New Order, The Cardigans, The XX

TAROCK – TACHOVSKÉ ROCKOVÉ LÉTO 6.-8. 7. Tachov | www.tarock.cz Morčata na útěku, Arakain, Alkehol, Walda Gang, Hand Grenage

BAŽANT POHODA (SK) 5.-7. 7. Letisko Trenčín | www.pohodafestival.sk Lou Reed, Elbow, Kasabian, The Kooks, White Lies, The Horrors, Orbital, Caribou, Chase and Status, Aloe Blace, Bat for Lashes, Emiliana Torrini, Anna Calvi, Public Enemy

ZA DAČICKOU KOSTKU CUKRU 6.-22. 7. Dačice | www.meksdacice.cz Hudební a divadelní festival

BOSKOVICE 5.-8. 7. Boskovice | www.unijazz.cz Nebe je rudý, Michal Prokop a Framus 5, Tata Bojs, Acollective (Izrael), divadlo SKUTR ROLSKIDE FESTIVAL (DK) 5.-8. 7. Rolskide | http://roskilde-festival.dk Björk, Bon Iver, The Cure, Mew, The Roots FESTIVAL FLORENC 5.-6. 7. Velký Újezd u Olomouce www.florenc-velkyujezd.cz Tomáš Klus, Chinaski, Nedvědi, Pavel Bobek BARROCKO FEST OPEN AIR 5. 7. Vendryně | www.barrocko.cz Tristana, Seven, G.O.R.E., Firezone, Awrizis HUDBA POD HRADEM 5.-6. 7. Domažlice | www.idomazlice.cz prázdninový multižánrový hudební festival v rámci Sklářského symposia Tusta Vitrea REVIVAL FEST 6.-7. 7. Výrava | www.vyrava-letniparket.cz Aneta Langerová, J. A. R., Kryštof, Nightwork, Xindl X SLAVKOV 6.-7. 7. Slavkov u Brna www.festivalslavkov.cz Čechomor, Queen – Symphony in Rock, Mňága a Žďorp, Sto zvířat

PACOVSKÝ POLEDNÍK 7. 7. Pacov | www.polednik.cz Lenka Dusilová, Pavel Šporcl, Aneta Langerová, Divadlo Continuo, Traband SAD-SKA FEST 7. 7. Sadská | www.sadskafest.cz Xavier Baumaxa, Prague Conspiracy, Děda Mládek Illegal Band, Basta Fidel LETNICE 7. 7. Bruntál | www.letnice.wz.cz Citron, The Pant, Tartaros, Witch Hammer, Sagittari FESTIVAL NA POMEZÍ 7. 7. Dolní Lomná | pomezi.wz.cz Funny Felows, Žalman a spol., Blaf, Welcome Drink, BG Styl KOUPÁK VÍTÁ LÉTO 7. 7. Stašice u Rokycan | www.koupak.eu Discoballs, Kohout plaší smrt, Jets, Sex Deviants BESTFEST SUMMER 7. 7. Rouské u Hranic na Moravě www.bestfest.cz Katapult, Team Revival, Bon Jovi Revival, Psycho Radio TŘEBOŇSKÁ NOCTURA 10.-14. 7. Třeboň | www.trebonskanoctura.cz Letní festival klasické hudby OBSCENE EXTREME 11.-14. 7. Trutnov | www.obsceneextreme.cz Andralls, Blood I Bleed, Keitzer, Human Scum


FESTIVAL SLUNCE STRÁŽNICE 12.-14. 7. Strážnice | www.festival-slunce.cz Wabi Daměk, Tomáš Klus, Sprituál kvintet, Druhá tárva, Neřež

ČEŘÍNEK FEST 20. 7. Cejle - Hutě u Jihlavy | www.cerinekfest.cz 5. ročník mnohožánrového festivalu pro celou rodinu

HOREČKYFEST 21. 7. Frenštát pod Radhoštěm www.frenstatpr.cz Support Lesbiens, ETC…Band & Vladimír Mišík

COLOURS OF OSTRAVA 12.-15. 7. Dolní oblast Vítkovice, Ostrava www.colours.cz Alanis Morissette, ZAZ, Bobby McFerrin, The Flaming Lips, Animal Collective, Antony and the Johnsons, Rufus Wainwright…

KOŠUMBERK FEST 20. 7. hrad Košumberk www.kosumberkfest.cz Midi Lidi, The Ritchie Success, Vložte kočku, Lajky

LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA 21.-28. 7. Uherské Hradiště | www.lfs.cz Mezinárodní filmová přehlídka

HEINEKEN BALATON SOUND (HU) 12.-15. 7. Zamárdi | www.sziget.hu/balatonsound Animal Collective, David Guetta, Sasha, Yonderboi CREEPY TEEPEE 12.-15. 7. Kutná Hora | www.gaskfest.cz Japanther, Golden Axe, King Dude, Coma Cinema, Excepter, Hans-Joachim Roedelius MASTERS OF ROCK 12.-15. 7. Vizovice | www.mastersofrock.cz Nightwish, Within Temptation, Edguy, Sabaton, Thin Lizzy

PROTI PROUDU 20.-21. 7. Moravské Budějovice www.protiproudu.cz Mňága a Žďorp, Prago Union, Puding Pani Elvisovej, Basta Fidel, Tleskač COLOUR MEETING 20.-21. 7. Polička | www.colourmeeting.cz Big Mandrake, Fókatelep, Bitumen Beat FAJT FEST 20.-21. 7. Velké Meziříčí | www.fajtfest.com Helia, Bad Victim, Magma Hotel, Shadow Area, The Switch

MELT! FESTIVAL (DE) 13.-15. 7. Gräfenhainichen | www.meltfestival.de Block Party, Justice, The Rapture, Caribou, Ellen Allien

HRADOLOGIE 20.-21.7. zámek Valtice www.hradologie.cz Petr Kolář, Charlie Straigt, Michal Pavlíček a Lucca, Kamil Střihavka, Anna K. a další

MIGHTY SOUNDS 13.-15. 7. Tábor | www.mightysounds.cz The Meteors, Bloodsuking Zobies, Konflikt, The Blaster Master, Biohazard

LET IT ROLL 20.-21. 7. Staré Ždánice | www.letitroll.cz Camo & Krooked Live, Dirtyphonics Live, The Qemists, Ms Dynamite, DJ Fresh

HRADY CZ 13.-14. 7., 20.-21., 27.-28. 7. různé hrady v ČR | www.ceskehrady.cz Nightwork, Mandrage, Monkey Business, Chinaski, Mig 21, Tomáš Klus, David Koller, Ewa Farna

POSITIVUS FESTIVAL (LV) 20.-21. 7. Salacgriva | www.positivusfestival.com Damien Rice, Manic Street Preachers, Friendly Fires, Keane, House de Racket

FESŤÁČEK U VODY 14. 7. Droužkovice | www.drouzkovice.cz Ivan Hlas, Martin Maxa, Peter Nagy, Děda Mládek Ilegal Band

KUBAFEST 20.-22. 7. Václavov u Bruntálu | http://kubafest.com/ Ty Syčáci, Naoko, Lu, Šrouby, Jindra Holubec

POD ZELENOU HOROU 14. 7. Žďár nad Sázavou | http://festival.batyskaf.net Ty Syčáci, Traband, Dirty Blondes, Marracash Orchestra ROCK S FERDINANDEM 14. 7. Benešov | www.pivovarferdinand.cz Czech-it, Lahvátor, Motion Food, Jinovatka ŠUMAVA ROCKS 14. 7. Sušice | www.sumavarocks.cz Tata Bojs, PSH, Roman Holý, 100C, T. Černochová DOMODRA 15. 7. Praha 4 - Kunratice | domodra.vegetband.cz festival bluegrassu TÓNY CHODOVSKÉ TVRZE 17.-26. 7. Praha | www.chodovskatvrz.cz 9. ročník hudebního festivalu Jaroslava Svěceného a jeho hostů INTERNATIONAL GYPSY FEST (SK) 18.-21. 7. Trebišov | www.gypsyfest.eu Vitsa Ramanush, Kmeťoband, Martina Balogová, Ensemble NS „Simona 2002“ PUNKÁČI DETOM (SK) 19.-21. 7. Piešťany | www.punkacidetom.sk The Offenders, Resistance 77, Divokej Bill, The Resignators, Sham 69

OPEN AIR MUSIC FEST PŘEŠTĚNICE 20.-22. 7. Přeštěnice | www.prestenice.cz Jahcoustix, Vypsaná Fixa, Bloody Mary, Pipes and Pints, Tleskač PROART 20.-29. 7. Brno | www.proart-festival.cz Mezinárodní workshopy a představení MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL ČESKÝ KRUMLOV 20. 7.-18. 8. Český Krumlov www.festivalkrumlov.cz The Queen Symphony, Boban i Marko Marković Orchestra, Konstantin Scherbakov B-PARADE (DE) 21. 7. Berlín | www.b-parade.de taneční párty – 200 djs na padesátí kamionech

FOLKOVÉ PRÁZDNINY 21.-28. 7. Náměšť n. Oslavou www.folkoveprazdniny.cz Iva Bittová a Čikori, Dan Bárta a Robert Balzar Trio, Pavel Bobek, Jiří Stivín ŠRAMLFEST 27.-28. 7. Znojmo | www.sramlfest.eu Festival hudby, divadla, výtvarna JAZZ VE MĚSTĚ 27.-28. 7. Frýdek-Místek | www.veseleto.cz Radovan Tariška, Special Providence, Sisa Féherová, Pitchbender, Behind the door ROCKFEST DAČICE 27.-28.7. Dačice | www.rockfestdacice.cz Dragon´s Eye, Cocotte Minute, Atari Terror, Doga, Locomotive OLD PUNX FEST 27.-28. 7. Milín u Příbrami | www.oldpunx.cz Česká disharmonie, Do řady! Eternal Fire, Plexis, Slobodná Európa BENÁTSKÁ NOC 27.-29. 7. Liberec | www.benatskanoc.cz Bryan Adams, Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra, Jarek Nohavica, Kabát, Charlie Straight PRÁZDNINY V TELČI 27. 7.-12. 8. Telč | www.prazdninyvtelci.cz Divadlo bratří Formanů, Hradišťan, Bratři Ebenové, Žalman a spol. Iva Bittová RIGHT NEWS MUSIC GARDEN 28.7. Týnec nad Sázavou | http://rightnews.cz/ musicgarden Open-Air Reggae Festival PLÁNSKÝ KOUPÁK 28. 7. Planá | www.koupak.cz Dalibor Janda, Goodfellas, 5Angels, Turbo, Mňága a Žďorp COOMBAL 12 OPEN AIR 28. 7. Lužná u Rakovníka | www.coombal.cz Tata Bojs, PSH, Zima, Amnesia, Falešná Ozvěna ČERVENÁNÍ 28. 7. Červený Dvůr, Chvalšiny www.cervenani.com Imodium, Another Fake Heroes, Suicide, No Crapes, Running Sushi

BARVY LÉTA 21. 7. Poděbrady | www.barvyleta.cz Vypsaná fixa, Wohnout, Polemic, SPS, Airfare

ŠTERNBERSKÝ KOPEC 28. 7. Šternberk | www.sternberskykopec.com Wohnout, Eddie Stoilow, Clou, Tonya Graves, Rock & Roll band Marcela Woodmana

VYSMÁTÉ LÉTO 21. 7. Kadaň | www.rockfest.cz Kosheen, Mig 21, Čechomor, Ine Kafe, Chinaski

ROCKOVÉ CHRLENÍ 28. 7. Brno-Chrlice | http://rockovechrleni.wgz.cz/ Rock-metal open air fest

NORTH EASTERN OPEN-AIR 21. 7. Krnov | http://bandzone.cz/fan/lucos Business As Usual, HC8, The Pant, Silent Session, Samarx

AMFOLKFEST 28. 7. Pulčín | http://amfolkfest.cz/web2012/ René Souček, Pavel Strnka, Čadi, Yantar, Blues Stones

27

ME F E S T I VA LY

LETNÍ F E S T I VA LY


ME SOUTĚŽE Vyhraj permanentky do areálu Žlutých lázní Praha, Podolské nábřeží letní sezóna 2012 www.zlutelazne.cz Vyhraj vstupenky na Polski film Praha, Kino Světozor, Kino Aero a Bio Oko | v kinech od 12. 07. www.aerofilms.cz

www.metropolislive.cz/souteze

Trutnov_Inzerce_100x70_PRINT.ind1 1

28.6.2012 13:56:0

Letní scéna Vyšehrad

Producent:

| 25. 6.–6. 9. 2012 © foto lenkA HAtAšová

Hlavní mediální Partneři:

Arnold

Wesker

Ženy přeŽijí! Česká premiérA 9. Července 2012 INZERCE

Partneři:

AnnA ŠiŠková JAnA krausová JitkA schneiderová / GAbrielA Míčová voJtA kotek reŽie dArinA abraháMová

WWW.studiodva.cz

PředProdej:


02

LETNÍ F E S T I VA LY KLOBUCKÉ ROCKOVÁNÍ 28. 7. Valašské Klobouky http://klobuckerockovani.webnode.cz/ Intolerance, Schellinger revival, Šamat, My Pulse, Decide

LIPNO FEST 2.-5. 8. Černá v Pošumaví | www.lipnofest.com Dva, Zrní, Už jsme doma, Dirty Blondies, První hoře ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC 3.-4. 8. Hlučín | www.sterkovnamusic.com Traband, Rybičky 48, Koblížc!, Poletíme?, YoYO Band

LUGHNASAD 28. 7. Ostrov u Stříbra | www.corchen.cz Oslava keltského svátku

BESEDA U BIGBÍTU 3.-4. 8. Tasov u Veselí nad Moravou www.besedaubigbitu.cz Cirkus Cermaque, Korbes Dallas, RasaSound, Olivia Anna Livki, Three Trapped Tigers

JIČÍNFEST 28. 7. Nový Jičín | www.jicinfest.cz Festival na podporu novojičínských amatérských skupin

STUDNICE FEST 3.-4. 8. Hlinsko v Čechách | www.studnicefest.cz Záviš, Imodium, Tleskač, The Prostitutes, Mňága a Žďorp, Skyline

FESTIVÁLEK POD OŘECHEM 28. 7. Neratovice - Korycany www.facebook.com/festivalekpodorechem Divadlo ANPU, Exit 18, Cirkus Ponorka, Mandragora, DJ´s DeNiro a Janek

OFF FESTIVAL (PL) 3.-5. 8. Katowice | www.off-festival.pl Mazzy Star, Stephen Malkmus, Iggy and The Stooges, Death in Vegas, Converge

ROCK TRENCLE 28. 7. Hejtmánkovice www.rocktrencle.cz Desperate Times, Znouzectnost, Henych 666, Lucky Losers ROOTS AND BLUES FESTIVAL 28. 7.-29. 7. Bílina | http://www.puremusic.cz/ Old Gang, Justin Lavash, Matúš Majerník and Jan Kodad KRÁSNEJ FEST 28. 7.-29. 7. Krásný Dvůr | http://krasnejfest.webnode.cz/ X-Left, Five Ó, No Many, Nascore, Clock PROART 29. 7.-5. 8. Praha | www.proart-festival.cz Mezinárodní workshopy a představení BLUEGRASS FEST ZÁHORNICE 30. 7. Záhornice http://bluegrass.zahornice.net/ Větráci/4Band, Brzdaři, Abalone, Vojta Zícha + Druhá míza ŠAMAJIM - TŘEBÍČSKÝ ŽIDOVSKÝ FESTIVAL 30. 7.-4. 8. Třebíč | www.mkstrebic.cz Festival židovské kultury SRpEN KOZÍ MEJDAN 1.-5. 8. Milkovice v Českém ráji | www.kozy.cz Věnováno kozám a svobodomyslnému způsobu života WACKEN OPEN AIR (DE) 2.-4. 8. Wacken u Hamburku | www.wacken.com Scorpions, Ministry, Hammerfall, Amon Amarth, In Flames FESTIVAL DOKOŘÁN 2.-4. 8. Karviná | http://festival.dokoran.info 100°C, Buty, My Glorious, Imodium, Prago Union & Live Band SÁZAVA FEST 2.-5. 8. Benešov | www.sazavafest.cz Kaiser Chiefs, Paul Oakenfold, Nightwork, Fun Lovin´ Criminals, Skindred, Molotov

POVALEČ 3.-5. 8. Valeč | www.povalec.cz Plastic People of the Universe, Unifiction, Záviš, Čokovoko, Vobezdud FESTIVAL NAD ŘEKOU 3.-10. 8. Písek | www.festivalnadrekou.cz Multižánrový filmový festival 82. JIRÁSKŮV HRONOV 3.-11. 8. Hronov | www.amaterskascena.cz Festival amatérského divadla HRADY CZ 3.-4., 10.-11., 17.-18., 24.-25., 31. 8.-1. 9. různé hrady v ČR | www.ceskehrady.cz Nightwork, Mandrage, Monkey Business, Chinaski, Mig 21, Tomáš Klus, David Koller, Ewa Farna HRADOLOGIE 3.-4., 24.-25. 8. různé hrady v ČR | www.hradologie.cz Petr Kolář, Charlie Straigt, Michal Pavlíček a Lucca, Kamil Střihavka, Anna K. a další PRAGUE JAZZ WEEK 4.-5. 8. Staroměstské nám., Praha | www.agharta.cz Robert Balzar Trio, Petr Kroutil & Friends, Rhythm Desperados, Jiří Stivín Jazz Quartet BRUTAL ASSAULT 8.-11. 8. pevnost Josefov | www.brutalassault.cz Kampfar, Riverside, Rise and Fall, Six Feet Under, Sólstafir FILMOVÝ SEMINÁR 4 ŽIVLY (SK) 8.-12. 8. Banská Štiavnica | www.4zivly.sk 14. letní filmový seminář 4 živly, letos na téma Hranice FOLKOVÁ NÁPLAVKA 9. 8. Praha | www.bejli.eu Festival kapel folk, worldmusic a podobné žánry OPEN AIR FESTIVAL 9.-11.8. Panenský Týnec | www.openairfestival.cz Mando Diao, Amy MacDonald, Fatboy Slim MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY 9.- 11. 8. Mirotice - Dolejší Mlýn www.mirotickesetkani.cz Třídenní divadelně-hudební festival pro malé i velké

ELDORÁDO SOSNOVÁ 10.-11. 8. Sosnová www.eldoradososnova.wz.cz Přehlídka country a trampské písně CHODROCKFEST 10.-11. 8. Domažlice | www.chodrockfest.cz UDG, Rybičky48, Vypsaná Fixa, Harlej, Turbo

ME F E S T I VA LY

ŠATLAVAFEST 28. 7. Přibyslav | vwww.satlavafest.cz Aneta Langerová, Ine Kafe, Škwor, Jaksi Taksi, Olga Lounová

KELTSKÁ NOC 10.-11. 8. Harrachov | www.keltskanoc.cz Tři Sestry, Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa, Škwor, Rybičky 48 LÁZEŇSKÁ STRUNA 10.-11. 8. Konstantinovy Lázně | www.konst-lazne.cz Festival country, folkových a bluegrassových skupin LOVOSICKÝ ŽAFEST 10.-11. 8. Lovosice | www.bekadilkos.org Multikulturní festival GRAPE FESTIVAL (SK) 10.-12. 8. Piešťany | www.grapefestival.sk Morcheeba, Example, The Bloody Beetroots, The Subway, Wolf Gang SUMMER SESSION 10. 8. Orlík nad Vltavou www.summersession.cz Frank Kvitta, Zoky & Teo Harouda, Agent, DJ Golpe, Steen & Keeper FESTIVAL ŠPILBERK 11.-16. 8. Velké nádvoří hradu Špilberk, Brno www.filharmonie-brno.cz 13. mezinárodní hudební festival FM4 FREQUENCY (AT) 16.-18. 8. St. Pölten | www.frequency.at The Killers, Placebo, The Cure, Korn, The XX OAMF TRUTNOV 16.-19. 8. Trutnov, Na Bojišti | www.festivaltrutnov.cz KoRn, dEUS, YelowCard, Plastic People of the Universe, Vladimír Mišík & ETC a další VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ 17. 8. Rožnov p. Radhoštěm | www.tka.cz Eva Pilarová, Čankišou, Michal Hrůza a kapela Hrůzy, Sto zvířat TAURON NOWA MUZYKA (PL) 23.-26. 8. Katowice | www.festiwalnowamuzyka.pl Madlib, Jimmy Edgar, Kwes, Speech Debelle, The Field UPRISING REGGAE FESTIVAL (SK) 24.-25. 8. Bratislava | www.uprising.sk Asian Dub Foundation, Anthony B, Lee Scratch Perry, Max Romeo, Tarrus Riley ROCK FOR CHURCH(ILL) 24.-25. 8. Vroutek u Podbořan | http://rfch.cz/ Dub Pistols, Tři sestry, Vypsaná Fixa, Sto zvířat, Vltava FRYYFEST 25. 8. Nové Město pod Smrkem | www.fryyfest.cz Tublatanka, Pantokrator, Malchus, Kurtizány z 25. Avenue, Imodium ČAJOMÍR FEST 25.-26. 8. Staré Purkrabství, Vyšehrad, Praha www.cajomirfest.cz Festival čajového umění a kultury z celého světa

29


ART

Čínský recesista Xu-Zhen poprvé ve střední Evropě Muzeum Montanelli (MuMo) představuje „Zakázaný hrad“ (Forbidden Castle), výběr z děl jejichž autorem je Xu Zhen, jeden z recesistických a nejradikálnějších umělců dnešní Číny.

hracích karet, která se podobá paláci Potála ve Lhase, bývalé rezidenci Jeho Svatosti dalajlamy. Výstava také představí další významná díla Xu Zhena: video „Duha“ (Rainbow), které bylo poprvé vystaveno na Venice Biennale v Benátkách, video s názvem „ 8848 – 1,86“, které dokumentuje dnes již neblaze proslulé „stětí“ vrcholu hory Mount Everest, a „Právě vykonáno“ (Just Did It), nejmenší

Výstava zahrnuje instalace, videa a fotografie. MuMo představuje dílo „Untitled“ (Bez názvu), instalaci postavenou z více než 160 000

sochařskou instalaci na světě. „Zakázaný hrad“ (Forbidden Castle) je vůbec první výstavou čínského umělce Xu Zhena ve střední Evropě. Výstava končí 22: července. red Xu Zhen: Zakázaný hrad Muzeum Montanelli | 7. 6.-22. 7. www.muzeummontanelli.cz

Tváře

Faces

Fenomén tváře ve videoartu

The Phenomenon of Face in Videoart

21/6–16/9/2012

Galerie Rudolfinum

Marina Abramović

Vito Acconci

Douglas Gordon

Bruce Nauman

Nam June Paik

Peter Campus

Juan Manuel Echavarría

Franz Gratwohl

Ulrike Rosenbach

Freya Hattenberger

Steina

Fiona Tan

Alšovo nábřeží 12, Praha 1

30

Nan Hoover

Miloš Šejn

Bill Viola

Peter Weibel

www.galerierudolfinum.cz

INZERCE

Metropolis_150x110-Rud12.indd 1

27.6.12 14:35


ART

ME A R T

Kolem světa? Stačí léto v Brně!

Vydejte se na cestu do Brna, léto s grafickým designem je zde již v plném proudu! Jubilejní 25. ročník Bienále Brno tradičně přináší mezinárodní soutěž, která však poprvé v historii není vymezena žádnými výstavními kategoriemi a představí tak plakáty, knihy, písmo, webové stránky, brožury, ale také korporátní identitu. Svého favorita si zde můžete vybrat i vy, hlasovat o Cenu diváka a vyhrát zajímavou cenu.

Východ a Západ se sejdou v Praze

Všichni milovníci grafického designu se v rámci dalších bienálových výstav seznámí s amsterodamským anarchistickým hnutím Provo z 60. let, s hudební scénou 70. let i současnosti, s rozdíly a podobnostmi mezi Tatary a Slovany a v neposlední řadě také se současnou, sluncem zalitou Kalifornií. Nenechte si ujít významnou mezinárodní přehlídku grafického designu a navštivte všechny budovy Moravské galerie v Brně. Určitě si odnesete nejen umělecký zážitek, ale také některý z graficky originálních bienálových produktů vytvořených na míru letošního ročníku Bienále Brno.

red 25. mezinárodní bienále grafického designu Brno 2012 Moravská galerie | do 28. 10. www.bienalebrno.org

Kdysi dávno anglický spisovatel Rudyard Kipling řekl: „Západ je na západě, východ je na východě, a z místa se nehnou...“ Téměř 100 let poté asijský umělec Lekim Ibragimov díky svému jedinečnému projektu Tisíc andělů a jeden obraz dokazuje opak. Budete mít možnost přesvědčit se v srdci Evropy, které se jmenuje Praha, od 9. do 21. července 2012. Impulzem k vytvoření jeho velkého projektu jsou pohádky Tisíce a jedné noci. Realizaci jeho myšlenky můžeme považovat za unikátní, protože nemá v současném umění ani bratra ani sestru. Obraz se skládá z jednoho tisíce samostatných pláten, z nichž každé představuje anděla. Celek vytváří obrovskou instalaci o výšce 8 metrů a délce 66 metrů, celková plocha 528 metrů čtverečních je svým příběhem úžasnou metamorfózou, jejíž obdobu můžeme najit jen v přírodě, kde se housenka

svede proměnit v motýla. První evropským městem, které megaplátno uvidí, je Praha, kde bude dílo vystavené na výstavišti v Holešovicích. Lekim říká svému dílu „vizuální epos“. Pro něj to je jakási starověká píseň, která bude znít ve městech, kde bude vystavena. Spolu s filozofickým a lyrickým zaměření s sebou projekt nese důležité sociální poslání – sjednocení Východu a Západu a obdarování lidí mírem, radostí a nadějí. „Věřím, že si každý může v mém obrazu s tisíci anděly najít něco svého,“ říká Lekim Ibragimov. red Tisíc andělů a jeden obraz Praha -výstaviště | 9.-21. 7. www.1001artproject.com www.lekimibragimov.com

31


KNIHY

Arnošta Goldflama není třeba představovat, populární herec, režisér a spisovatel se stal letošní tváří Měsíce autorského čtení v Brně. Na tom se krom zmiňovaného Arnošta Goldflama představí celá řada spisovatelů a spisovatelek, namátkově například Kateřina Tučková, Antonín Bajaja, Eva Hauserová a mnoho dalších. Hlavním hostem je letos Slovinsko. To znamená, že se v Brně, Košicích Ostravě a Wroclawi představí vedle polských, slovenských a českých autorů i ti slovinští. Jak se těší na letošní autorská čtení a nejen na to, jsme se zeptali Arnošta Goldflama. Jaký vy osobně máte vztah ke Slovinsku a jeho literatuře? V čem podle vás může být přínosem slovinská literatura pro české čtenáře? Teď jsem zrovna přijel z divadelního festivalu z Wiesbadenu. Tak jsem viděl zajímavé slovinské představení, potkal půvabnou a vtipnou slovinskou autorku a také zhlédl krásnou inscenaci textu Petera Handkeho Immer noch Sturm o jeho rodině, takovou rodinnou ságu, ovšemže ze Slovinska. A zjistil jsem, že jich je ještě míň než nás, jen dva miliony. Ale myslím, že to naše ustrojení je podobné, i myšlení a možná i psaní. Zkrátka, vždyť je to bývalé Rakousko-Uhersko, tak jak jinak. Snad se to časem úplně neztratí! Měsíc autorského čtení se stal už tradicí. Jaký má podle vás – jako pro autora, ale i jako pro čtenáře – význam

32

FOTO: David Konečný

Vnímaví čtenáři snad budou existovat pořád setkání autora s jeho publikem. Člověk si ověří, co napsal, vyzkouší čtenářské, potažmo posluchačské reakce, veřejně vystoupí čili přijde mezi lidi! A pak už jen aby ty knihy vycházely ve vysokých nákladech a čtenáři si je rvali z rukou…

To naše ustrojení je podobné, i myšlení a psaní. Zkrátka, vždyť je to bývalé Rakousko -Uhersko, tak jak jinak. Snad se to časem úplně neztratí! Jak se podle vás proměnila role autora, spisovatele oproti minulým dekádám? Ovlivnila všude zaklínaná „rychlost“ doby jeho pozici? Když to srovnáte se situací například v osmdesátých letech, kterou jste sám zažil, ale i třeba s první republikou, co se změnilo? Všechno je jinak! Před válkou byl tak tak rozhlas, po válce časem přibyla televize a v devadesátých letech a později počítače a všechno kolem toho. Čili konkurence je obrovská a často vše

i velmi povrchní a náhražkové. Takže ani toho myšlení není tolik třeba, stačí pasivně přijímat. Ale snad budou vnímaví čtenáři existovat pořád – ale bude jich možná míň. A taky bude nezbytná nějaká podpora literatury, poněvadž dvacetitisícových nákladů poezie už se u nás asi nedočkáme… Ale málo asi bude u nás opravdu dobrých spisovatelů, kteří by se tím mohli uživit. Myslíte si, že nějaký současný český autor dosáhne v budoucnosti stejného postavení, jakého pro nás má teď například Hašek nebo Poláček? Asi těžko! Čeho si na současné (nejen české) literatuře všímáte? Která knížka vás v poslední době příjemně překvapila? Já jsem četl málo, poněvadž jsem dost psal, tak jen něco namátkou… Michael Kumpfmüller – Die Herrlichkeit des Lebens – román o posledním roce Kafkova života. Prozraďte, na které autory na Měsíci autorského čtení se letos těšíte, na co jste zvědavý a co si nenecháte ujít. Bydlím v té matičce Praze, tak – bohužel – přijedu, přečtu… a zas odjedu. Ale i tak se těším! cak Měsíc autorského čtení 2012 Brno, Ostrava, Košice, Wroclaw 1. 7. – 3. 8. www.autorskecteni.cz


V září nás čeká další setkání fantastů a scifistů v knihovně. Protože letos je to dle předpovědi konce světa setkání poslední, tak se na závěrečný velký třesk přichystáme. Katastroficky fantastické střetnutí s koncem světa. Šestý ročník knihovnického CONu ve velkém stylu. Jak si užít a vychutnat konec všeho, případně, jak přežít. Akci předchází a doprovází letní komiksová soutěž na téma konce světa. Myslíte, že víte, jak bude vypadat konec svtěa? Stvořte si vlastní apokalypsu, smázněte lidstvo z povrchu zemského. Vymažte Zemi z univerza. Máte k tomu ty nejlepší prostředky, vlastní fantazii a papír a tužku (nebo PC, nejsme ve středověku). Konců světa už bylo v dějinách předpovězeno tolik, že si ten letošní vaši pozornost určitě zaslouží. Jednou to přece vyjít musí, tak proč ne právě v roce 2012? Podmínky soutěže jsou jednoduché. Komiks musí mí pouze tři rámečky. V jednom z rámečků musí Země zaniknout, svět přestat existovat. Komiks můžete vytvořit libovolnou výtvarnou metodou a donést na jakoukoliv pobočku Městské knihovny v Praze nebo jej vytvořit za pomoci webové aplikace (třeba Stripgeneratoru), případně vytvořit obrázek v PC (formáty bmp, jpg nebo pdf) a zaslat e-mailem na adresu knihovna@mlp.cz Takže pamatujte, tři rámečky a jedno BUM vám může přihrát pěkné ceny letošního CONiáše. red

Knihovnický CON Ústřední knihovna, Mariánské náměstí 1, Malý sál | 15. 9. www.mlp.cz Komiksová soutěž 1.3. – 1. 9. 2012 www.mlp.cz

Literární pašování Mé psaní je dobrodružnou psychoanalýzou, říká novodobý „brněnský beatník“ Daniel Krhut, auto knih Pašerák snů a Modrej Soumrak nad městem.

ME K N I H Y

Nejlepší konec světa na CONu

Na sklonku měsíce června vyšla v nakladatelství Host pozoruhodná kniha mladého českého autora, Daniela Krhuta (*1982). Narodil se v Ostravě, ale většinu života strávil v Brně, kde také vystudoval obecnou teorii umění na FF MU. Publikoval v Hostu a Tvaru. V současné době žije v Brně, které je mu stejnou inspirací jako jeho cesty do ciziny. Hrdinou knihy Pašerák snů je autorův literární dvojník Eduard Remody, který je posedlým vypravěčem svého života. Spontánní, osobitou a mnohdy surově cynickou pouliční řečí líčí Remody osudy svých přátel přežívajících na společenské periferii, různých snílků, zoufalců, hráčů, děvkařů, bláznů, ale i normálně „šílených“ lidí. Text je napsaný čtivým elektrizujícím stylem, který udržuje čtenáře v neustálém napětí. Beatnickou poetikou nabitý Pašerák snů je volným pokračováním autorovy prvotiny Modrej

soumrak nad městem. Oba texty nyní vycházejí společně v jedné knize. red Daniel Krhut: Pašerák snů nakladatelství Host www.hostbrno.cz

Pražský lingvistický kroužek v dokumentech Monografie autorů Petra Čermáka, Jana Čermáka a a Claudia Poeta mapuje historii Pražského lingvistického kroužku, vědeckého sdružení, jež od roku 1926 do poválečných let představovalo jedno z nejvýznamnějších světových center lingvistiky a filologie a zásadním způsobem ovlivnilo vývoj těchto disciplín. Práce vychází z historických dokumentů uložených v archivu AVČR i z některých pramenů dalších a na jejich základě popisuje odborný i každodenní život Kroužku ve všech jeho aspektech. Pozornost je věnována zejména přednáškové činnosti – práce přináší dosud nejúplnější a nejpodrobnější seznam přednášek proslovených na půdě

Kroužku – a kolektivním vystoupením PLK. Monograficky zaměřené kapitoly podrobně analyzují též otázku členství v Kroužku a korespondenci členů Kroužku i instituce jako celku. Výkladové kapitoly jsou doplněny rozsáhlými přílohami, obsahujícími mj. přepisy dokumentů z archivu a řadu dosud nezveřejněných dopisů. red Petr Čermák, Jan Čermák, Claudio Poeta: Pražský lingvistický kroužek v dokumentech Nakladateství Academia Doporučená cena 625 Kč www.academia.cz

33


MUSIC P R A H A

BEACH PARTY ŽLUTÉ LÁZNĚ

Damien Rice

CocoRosie a Rajasthan Roots

Víkendové beach párty ve Žlutých lázních! Přehlídka housových Dj’s, kteří Vám zahrají k opalování na písečné pláži. Pro dokonalou prázdninovou atmosféru si můžete vybrat z nabídky osvěžujících koktejlů na Beach baru a doladit tak letní atmosféru. Aktuální informace najdete na www.zlutelazne.cz/ program.

V úterý 10. července si v pražském klubu Roxy odbude svou tuzemskou premiéru irský folk-rockový písničkář Damien Rice. Osmatřicetiletý muzikant, jehož tvorba je srovnávána s takovými jmény jako Jeff Buckley nebo David Gray, se v Praze představí v exkluzivním sólo setu pouze s kytarou a pianem.

Průkopnice neo-folku - sestry Sierru a Biancu Casady doprovodí v pražském Divadle Archa 27. července skupina indických hudebníků Rajasthan Roots, jejichž exotický groove s kořeny v tradiční lidové indické hudbě vytváří pestrou džungli a velkorysý prostor pro hudební rozvernosti.

Beach bar Žluté Lázně | 15.00 www.zlutelazne.cz/program

Klub Roxy | 10. 7. | 19:00 www.roxy.cz

Divadlo Archa | 27. 7. | 20:00 www.archatheatre.cz

AGHARTA JAZZ CENTRUM

BLUES SKLEP

ONDREJ KABRNA TRIO groove jazz 5. 7. 21:30 FRANTIŠEK UHLÍŘ TEAM modern jazz 6. 7. 21:30 EMIL VIKLICKÝ TRIO modern jazz 7. 7. 21:30 MICHAL GERA BAND modern jazz 8. 7. 21:30 LUBOŠ ANDRŠT GROUP jazz & blues 9., 10. 7., 1. 8. 21:30 PETR KROUTIL & FRIENDS pop jazz 11., 12. 7. 21:30 VÍT ŠVEC TRIO modern jazz 13. 7. 21:30 LATIN WAVE latin jazz 14. 7. 21:30 LIBOR ŠMOLDAS QUARTET modern jazz 15. 7. 21:30 ROBERT BALZAR TRIO modern jazz 16. 7. 21:30 NOČNÍ OPTIKA modern jazz 17. 7. 21:30 LIMITED EDITION modern jazz 18., 26. 7. 21:30 PETRA ERNYEI QUARTET vocal jazz 19. 7. 21:30 JAZZ EFTERRATT modern jazz 20. 7. 21:30 JIŘÍ HÁLA JAZZ PROJECT modern jazz 21. 7. 21:30 JOSEF VEJVODA TRIO modern jazz 22. 7. 21:30 HOT LINE fusion 23., 24. 7. 21:30 LARGO FEAT GAST WALTZING groove jazz 25. 7. 21:30 MARCEL FLEMR ORGAN TRIO groove jazz 27. 7. 21:30 AGHARTA GANG feat Štěpán Markovič | modern jazz 28., 29. 7. 21:30 RHYTHM DESPERADOST funk jazz latin 30., 31. 7. 21:30

BLUESBERRY blues 5. 7. 21:00 MOODY RAIN blues 6., 7. 7. 21:00 POETIC FILHARMONY progressive-jazz 8. 7. 21:00 THE WINGTIPS blues 9. 7. 21:00 RENE TROSSMAN BLUES BAND (USA/CZ) chicago blues 10., 31. 7. 21:00 ĹUBOŠ BEŇA & CHARLIE SLAVÍK (SK/CZ) mississippi blues 11. 7. 21:00 IN CHCECK GP blues-rock 12. 7. 21:00 ERIC STANGLIN & THE JUKE JOINT HEROES (USA/CZ) blues 13. 7. 21:00 PLUM JAM (CZ/MEX) blues 14. 7. 21:00 GIBON BAND blues 15. 7. 21:00 BIG BAND TRUMPETS swing 16., 17. 7. 21:00 JONATHAN GAUDET (CAN) Mississippi blues 18. 7. 21:00 TONY BLUES BAND & KAIA BROWN (CZ/USA) blues 19., 20. 7. 21:00 TONY VIKTORA GROUP jazz 21. 7. 21:00 BLACK BAG blues 22: 7. 21:00 JAN KODAD & MATÚŠ MAJERNÍK + GUESTS (CZ/SK) mississippi blues 23. 7. 21:00 SLOW FINGERS blues 24., 25. 7. 21:00 PHIL SHOENFELT & PAVEL CINGL (UK/CZ) acoustic rock 26. 7. 21:00 BLUE BROTHERS blues & funk 27. 7. 21:00 IVAN HAJNIS AND DR. TOM´S BLUES CABIN + SIR JAYEM (CZ(SWE) blues 28., 29. 7. 21:00 ELECTROSWING PARTY electroswing 30. 7. 21:00 BLUES JAM SESSION blues 1. 8. 21:00

Železná 16 | 222 211 275 www.agharta.cz

BALBÍNOVA POETICKÁ HOSPŮDKA Balbínova 6 | 723 889 143 www.balbinka.cz

BOHADLO BAND SBOR BŘEŽENSKÝCH KASTRÁTŮ & HOSTÉ MRAKOPLAŠ blues NÁŠ ČLOVĚK V HAVANĚ ELIŠKA PTÁČKOVÁ & ACOUSTIC SOUND host Steve Walsh DUO DUBNIČKA - LAHODA FAJN BEAT CILAGI romské gospelové písně v podání ženského vokálního souboru NEŘEŽ HUGO A JÁ + Fumas a Zrzavá Veverka MEJLA SPAM KVITAKORD JAKUB NOHA BAND ACOUSTIC CELEBRO

34

16. 7. 20:00 17. 7. 20:00 18. 7. 20:00 19. 7. 20:00 20. 7. 20:00 21. 7. 20:00 23. 7. 20:00 24. 7. 20:00 25. 7. 20:00 26. 7. 20:00 27. 7. 20:00 30. 7. 20:00 31. 7. 20:00 1. 8. 20:00

Liliová 10 | 774 277 060 www.bluessklep.cz

CAFÉ NA PŮL CESTY

Centrální park Pankrác | 261 215 322 www.greendoors.cz

USURPRESS (SWE) + BARBARIAN (IT) sludge metal, death metal 5. 7. 20:00 ELENORLANCE + VERBRANNTE ERDE post punk/alternative 6. 7. NO GUTS NO GLORY + BIRDS IN ROW + MOMS ON METH hc/punk, intenzivní diy emo core, hc/crust 9. 7. BEYOND PINK + ENOUGH + EVOLVE rychlý hc/punk, youth crew posi hc, sXe hc 10. 7. 19:00 2ECOND CLASS CITIZEN (UK) fúze folku/hip hopu/elektroniky 12. 7. 20:00 DNEŠNÍ DOBA blues rock 13. 7. 20:00

FLUFF FEST WARM UP! Anchor, Graf Orlock, Coke Bust, Run With The Hunted, True Nature, Hunger a další 19. 7. 15:30 ALDRIN post/hc 22. 7. 20:00 AFTER FLUFF FEST Self Defence Family, The Tangled Lines, The River Card, No Omega, Sailing on 23. 7. 15:00 DISSIDENCE RADIO, AORTA hc/punk 24. 7. 20:00 100% GROOVE instrumental rock 27. 7. 20:00 SUCHI RUKARA + EQUATIONS hc 29. 7. 20:00 HELLTARD, THE TRUTH fastcore, hc/punk 30. 7. 20:00 I.O.N.U. (AUT) + support hc/crust/metal 31. 7. 20:00 HANOI hc (HU) + support 1. 8. 20:00 CROSS

Plynární 1096/23 | www.crossclub.cz

CULTURE MOVE / DNB STAGE Letající Koberec, Hlava, IA, Basstien 5. 7. 20:00 VOLNEJ PRŮBĚH CROSSEM Nika 77, D Resist & Papaya, Stanzim, Rade, Touchwood, AhZ, Nitrous 6. 7. 20:00 DUBSTEBLOG @ CROSS / WE NEED TO GO DEEPER STAGE party 7. 7. 20:00 CROSS´N´ART / ROCK N ROLLCE ROYCE / ELECTRO SWING FEVER Křest básnické sbírky „Rok vepře“ | party 8. 7. 20:00 LOS TEKKENOS / HOUSE ELECTRO party 9. 7. 20:00 RNR PARADE Terraformer (BEL), Ilydaen (BEL), Social Party a host 10. 7. 20:00 BIOCROSS PSYTRANCE / HOUSE MINIMAL STAGE Ypsylon, Ondrej Psyla, Gulliwer, Dwaid / Zjook, Tutensmuk, Sokic, Xdoome 11. 7. 20:00 REGGAENERACE Rodrigo aka Lengualerta (MEX), Dread K, Ramon Ramirez, Peeni Walli 12. 7. 20:00 DEORBITAL NIGHT / ELECTRO BASSLINE DUBSTEP Modified Motion (UK), Computer Artist, Mersi & Koobl, Vit3kk, John T, WSKS & Frock 13. 7. 20:00 GENETICS / PROGRESSIVE PSYTRANCE STAGE koncert / party | D-Andy & T-Rony (CH), Schwa, James Londt, Aleksys (CH) 14. 7. 20:00 CROSS N ART / WORLDMUSIC CHILLOUT Afro Nomadsound 15. 7. 20:00 LOS TEKKENOS Owa, Metro, Cabaret 16. 7. 20:00 MIGHTY SOUNDS AFTERPARTY / REGGAE STAGE koncert / party | Rat City Riot (USAú, Koffin Kats (USA), The Riffs (UK), X Zone (USA) a hosté 17. 7. 20:00 MIGHTY SOUNDS AFTERPARTY / DNB STAGE Nano a hosté / Drumbastards Crew 18. 7. 20:00 KLETZMER NIGHT / HOUSE STAGE Prague Matique a hosté / M&gors Sound 19. 7. 20:00


PRAGUE NIGHTMARE / TOXIC AREA Hungry Beats, Dirty- Z, Izstvy, Ychy & Mephisto, Calgarry, Deadwin, Contest Winner 20. 7. 20:00 FUNKY LATINO NIGHT / BALKAN GIPSY AFRO STAGE Baltazar & Mucho, Mikuláš a hosté / Gadjo.cz and Jam Soundsystem 21. 7. 20:00 JAMASTERAP / ELECTRO SWING FEVER Soutěž ve Flow, Bastards Crew a hosté / Bobby Hukot, MGL a hosté 22. 7. 20:00 LOS TEKKENOS NSK a hosté 23. 7. 20:00 DNB FIRE / HIPHOP FUNKY BEATS Mersi, Koobl, Vitt3k a hosté / Bryent K (USA), Yukimura 24. 7. 20:00 SKA PUNK NIGHT / BIOCROSS PSYTRANCE STAGE The Resignators (AU) a hosté / Ejczka, Cejn, Starf 25. 7. 20:00 INVERT THE CROSS / ELECTRO BREAK The Afternoon Gentleman (UK), Backslider (USA), Beton (SK), Sanitar, Blinded 26. 7. 20:00 DRUMSTATION / PSYBREAK Mother inc feat. MC Ardimann (IT), Nuz_d (IT), rumbassador (PL), Beast 67, P.no, Frock, Sayuz, Tons, MC Dawe 27. 7. 20:00 TY VOLE! / CROSSTREAT party 28. 7. 17:00 CROSS N ART / SWING TANČÍRNA ozvěny 11. Ročníku festivalu Anifest | Woostep & Swing Band 29. 7. 20:00 LOS TEKKENOS Cute Corps in the Cross 30. 7. 20:00 HULIDI / FUNKY SOUL Mr Cocoman umplaget and selectro Boldrik, Messenjah, Missy M / Beduan a host 31. 7. 20:00 REGGAENERACE / VERNISÁŽ kapela Švihadlo, Suppafly / Ne/Dokonalá krása!!! 1. 8. 20:00 DUPLEX

Václavské nám. 21 | 732 221 111 www.duplex.cz

CLUB PLAY! DJ Tim Otis (USA) 5. 7. 23:00 DIRTY DANCING DJ Tommy Rogers, DJ Mark Evil & DJ James Lurk 6. 7. 23:00 DUPLEX POLICE DEPARTMENT DJ Raffael De La Rue, DJ Phil Crow 7. 7. 23:00 LA MUSIQUE DIVINE DJ Tim Otis (USA) 10. 7. 23:00 PURE MIX DJ Raffael De La Rue 11., 18., 25. 7. 23:00 PLAY! DJ Macio 12., 19., 26. 7. 23:00 MOULIN ROUGE DJ Carl Lope, Dj Martin Frank 13. 7. 23:00 FLASHBACK DJ Steve (UK), DJ Tim Otis (USA) 14. 7. 23:00 LA MUSÍQUE DIVINE DJ Chris 93 (IT) 17., 24., 31. 7. 23:00 I LOVE YOU DJs Pietri, Vasco, Dark, DJ Mathess, performance by Amor 20. 7. 23:00 MISSION IMPOSSIBLE DJ Nesquick aka Junio Jan, DJ Danny Mathew 21. 7. 23:00 DUPLEX POWER DJ Pete Brandy, DJ Michal Pesina 27. 7. 23:00 GROOVE DJ Macio, DJ Jayyare 28. 7. 23:00 RESTAURANT DJ ALEX DOUCHE funky chill 5., 18., 25. 7. 19:30 PHILIP NIKWÉ PERFORMS LIVE live piano 6., 7., 13., 14., 20., 21., 27., 28. 7. 19:30 DJ LUMIERE moody housy 11., 26. 7. 19:30 DJ YAROUSH pop lounge 12., 19. 7. 19:30 EXIT CHMELNICE

Koněvova 219 | 602 279 589 www.exitchmelnice.cz

POST MORTEM, PASSION FOR SORROW, PRELUDIUM metal, gothic metal 13. 7. 20:00 DEAD CITY RUINS (AUS) + MERLIN / DAN HORYNA European Invasion Tour 2012 + hard rock-heavy / Praha 18. 7. 20:00 EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NOD Dlouhá 33 | 731 222 277 http://nod.roxy.cz

No Dimension Summer DJ BLOFELD FEAT, CHRIS VERN Live Thuesday | drum & bass, funk, nu-jazz

10. 7. 20:00

JEAN-LUC GODARD: SOCIALISMUS kinolaboratoř NoD 11. 7. 20:00 DOKONALÝ SVĚT vernisáž | kurátor J. Machalický 12. 7. 19:00 OUTER LIMITS VOL. 1 Forma, tvprodukt – Lunchmeat 12. 7. 21:00 ANIBY NEŘEKLA: POPŮVKY Live Thuesday | Nna Poli a Iby Pop 17. 7. 20:00 KRRAAKKK volné uskupení muzikantů a výtvarníků 19. 7. 21:00 NICELAND, JAKUB ALEXA, WHISPERING OF SOUL Live Thuesday | akustický koncert 24. 7. 20:00 1A2V1 VJ kolouch a jaroharo 26. 7. 21:00 FUTURUM MUSIC BAR Zborovská 7 | 257 328 571 http://futurum.musicbar.cz

80´S & 90´S PARTY DJ. J. Neumann, J. Březina, T. Uher, V. Srb 6., 7., 13., 14., 20., 21., 27., 28. 7. 22:00 CHAPEAU ROUGE

Jakubská 2 | 222 316 328 www.chapeaurouge.cz

DANCE CLUB COLOURFUL HOUSE DJs Dan Cooley & Madman | house 5. 7. 21:00 CINDA OPEN AIR WARM UP DJs Loutka & Hydrophonic & Kifli & Carrasco & Finidi & Mylo & E-lite & Adlet | house 6. 7. 22:00 PRAGGA! PRAGGA! DJs Autograph (US/Jamaica) & Babylon Rocker moombahton, dancehall, tropical bass 7. 7. 21:00 WAVE OF SENSE NITE DJs Alex Neivel & Pat Heart | house 8. 7. 22:00 ELECTRIXX SESSION DJs Chris Cage & Thomas Andre & Bodisan 9. 7. 21:00 DANCE OR DIE Djane Lu Michelle & Kogee (Sudan) | r‘n‘b/funky 10. 7. 22:00 ARCADE DJs Ark & Bazooka Joe | breaks 11. 7. 22:00 BARRIO LATINO DJs El Patron (MEX) & El Tico (ČR) | latino 12. 7. 21:00 SHEEXY HOUSE DJs Put Sinjun (USA) & Tazz & Biodan | house 13. 7. 21:00 BOUNCE! BOUNCE! Kay & Tvzex (Sunshine) | tek-punk 2012 14. 7. 22:00 DEEP UP DJ Tráva | house 15. 7. 21:00 FREESTYLE MONDAYS DJs Shock O´& Buttons (PL) & Pret & Berks | fast beats, funky 16. 7. 22:00 URBAN KULLERZ DJs Fate & Zerwox | urban, hip hop 17. 7. 22:00 LET IT FLOW – VYSMECH.CZ The Storm Brothers & DJs Dansi & Jakub Kryšpín techno, house, elektro 18. 7. 21:00 SHEEXY BOAT AFTERPARTY DJs Pavel Bidlo & Tazz & Biodan & Cubic & Ondrej K & Zissou | house 19. 7. 22:00 BOOGIE DJs Lumiere & Lucas Hulan & Malkao & Bruno Medeiros | funky deep house 20. 7. 21:00 NIGHTLIFE DJs Squint & Formi & Mr. Pervzident | house 21. 7. 22:00 CLASH! Orion & The Fakes | electro 27. 7. 22:00 CREATIVE DJs Bjorn Wilke & Schwa & Subgate & Nkyp & Pert & Michael Calda | house, minimal 28. 7. 22:00 BENG BENG DJs Wwera & Acustic Terrorist | electro 29. 7. 22:00 PARTY LIKE A ROCKSTAR! DJ Rockstar | hip hop, r´n´b, urban 30. 7. 22:00 DANCE OR DIE Djane Lu Michell & DJ Maztah urban, r´n´b, funky 31. 7. 22:00 ELECTRO-TECH-TONIK DJ G.O.D., Richard Reynolds (SK), Kleton, Wittenberger | tektonik 1. 8. 22:00 CHAPEAU BAR BAR LIVE CONCERT Spyder | rock MUZIKZOOM DJ Radek Honc (expresradio) | soulful house BACK TO THE OLD SCHOOL DJ Fatty M. | old school funky, hip hop

5. 7. 20:30 6. 7. 21:00 7. 7. 21:00

BAR LIVE CONCERT Chilakillerz (MEX) | jazz latino fusion 11. 7. 21:00 BAR DJ SET DJ Sleepy | house 12. 7. 21:00 HOT STEP MELA DJ Gadjo.cz | worldbeat 13. 7. 21:00 BOUNCE! BOUNCE! DJ Ed Bass, Lishak | electro, breaks 14. 7. 21:00 BAR LIVE CONCERT Smilla (RUS) | indielectronica 17. 7. 21:00 BAR DJ SET DJ Resume (SK) | urban 18. 7. 21:00 BAR DJ SET DJ Cubic | house 19. 7. 21:00 BAR DJ SET Cabaret Maňana | latino 20. 7. 21:00 MASH UP FUNK DJs C.O. D. E. (SK) & Goldstar | funk, soul 21. 7. 21:00 BAR LIVE CONCERT Son Caliente (CUBA) | cuban latino 24. 7. 21:00 BREAKPOINT DJ Yannick | house 25. 7. 21:00 DJ J. Kománková electro mix 26. 7. 21:00 CLASH! DJs Sander Část (RU) & Underfault & Chepuchov & Brezhnev & Nevolin | minimal, techno 27. 7. 21:00 BAR DJ SET DJ LIQUID A | eclectic mix 28. 7. 22:00

ME E V E N T S

MUSIC P R A H A

UNDERGROUD CLUB BRAINFEEDING DJs Curfew & Mist | post dubstep 5. 7. 21:00 ORGANICA Spritual DJs Ghandi & Audiot & Sepap | minimal, acid 6. 7. 22:00 LIVE CONCERT & DJS Them Darned Teenagers & live band | riot dance music 7. 7. 21:00 RITUAL DJ CK Placeedo & Martin (live bassguitar) | new dance music 10., 24. 7. 22:00 DUPSTEP WEDNESDAY DJ Hlava | dubstep 11., 18., 25. 7., 1. 8. 22:00 RABBIT HOLE DJs Gruzo & Alvin Draveno | glitch 12. 7. 22:00 DADA Tvyks & Abab + Tenten & Tuco & Z-cat | electro, trash 13. 7. 22:00 BOUNCE! BOUNCE! LIVE CONCERT Kapitán Demo | extreme hip hop | after concert: DJ Gregory Finn (alternative dance music) 14. 7. 21:00 FREESTYLE MONDAYS Kodex, Sounday, MC Metoděj, Dozer, Flowe | hip hop 16. 7. 20:00 RITUAL DJ Angel Charlie & Martin (live bassguitar) alternative dance music 17., 31. 7. 22:00 LIVE CONCERT Massive Scar Era | hardcore metal 18. 7. 20:00 SOURCE OF NOISE Qota DJanes & live band | electro trash 19. 7. 21:00 LIVE CONCERT Revolta (křest desky) + Nwoo + MC Metoděj | hip hop, rap 20. 7. 20:00 DJ SET DJ Jakobeen, Spectre | alternative eclectic 21. 7. 22:00 DEEP UP DJ Tráva | house 22. 7. 22:00 C´MON DJ Romarion | rare latino 23. 7. 22:00 WHO LIKES TECHNO! DJs Audiot & Raidem | acid, techno 26. 7. 22:00 LIVE CONCERT Newborn + Earl Gray rock-crossover, hard rock 27. 7. 20:00 HIFFI & JACOB DJ Hiff & MC Jacob, Dubsteblog DJs | electro animal 27. 7. 23:00 MADNESS NIGHT Rude Boy Rhythm DJs (Buqi & Kure) ska, 2tone, punk 28. 7. 22:00 CHODOVSKÁ TVRZ

Ledvinova 9 | www.chodovskatvrz.cz

TÓNY CHODOVSKÉ TVRZE 2012 Slavnostní zahajovací koncert Ve víru tanga! Galakoncert hudby a slova Jazzový galakoncert Galavečer operních árií a multižánrových objevů Vivaldino MMXII NEZVANÝ HOST komentovaná prohlídka

17. 7. 20:00 18. 7. 20:00 19. 7. 20:00 24. 7. 20:00 25. 7. 20:00 26. 7. 20:00

18., 19. 7. 19:00

35


turbulence_7x21_tisk.pdf 1 18.6.2012 19:14:33

support:

31. 7.

| 20.30

V3SKA

Rock Café 24. 7. | 20.30

– vstup zdarma! Rock Café FreeZone www.rockcafe.cz

C

Na realizaci projektu „Rock Café - multikulturní výchovné“ v roce 2012 poskytlo hl. město Praha účelovou dotaci ve výši 7,2 mil. Kč. 

Vstupenky/Tickets: M 430,- + poplatky/+charges - předprodeje/presales/Rock Café & www.ticketstream.cz/490,- v místě/at doors

www.rockcafe.cz

Y Na realizaci projektu „Rock Café - multikulturní výchovné“ v roce 2012 poskytlo hl. město Praha účelovou dotaci ve výši 7,2 mil. Kč. CM

bush_A2_tisk.pdf 1 29.6.2012 8:06:49

příjem inzerce 739 201 309

MY

CY

CMY

K

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

// www.facebook.com/ClubSaSaZu // INZERCE


MUSIC P R A H A Dvořákovo nábř. – nástupiště č. 5 pod Čechovým mostem | 731 183 180 | www.jazzboat.cz

CHARLIE SAWYER & THE SAVOJ BLUES BAND jazz a blues 5. 7. 20:30 EVA EMINGEROVÁ QUARTET tradiční jazzové standardy 6., 14., 17. 7. 20:30 MARTINA FIŠEROVÁ & FRIENDS jazz standards 7., 18. 7. 20:30 RAJNOŠEK B.AND funky & fusion 8., 22. 7. 20:30 MARCEL FLEMR TRIO blues 9. 7. 20:30 PETRA ERNYEI QUARTET swing 40. a 50. let 10. 7. 20:30 ZEURÍTIA latin jazz 11. 7. 20:30 STAN THE MAN jazz a blues 12., 19. 7. 20:30 JAZZ REVUE tradiční jazz, dixieland 13., 20., 24., 27. 7. 20:30 SVATOBOR MACÁK QUARTET mainstream jazz 15. 7. 20:30 NIKA DIAMANT & VOXTORY jazz a blues 16. 7. 20:30 ELENA SONENSHINE & JOCOSEJAZZ jazzové standardy 21. 7. 20:30 JÚLIUS BAROŠ TRIO jazzové standardy 23. 7. 20:30 JANA KOUBKOVÁ QUARTET tradiční jazz, dixieland 25. 7. 20:30 ADAM TVRDÝ CROSSOVER blues & jazz 26. 7. 20:30 VERONIKA VÍTOVÁ CREW jazzové standardy 28. 7. 20:30 FRANTIŠEK UHLÍŘ TEAM jazzová standardy 29. 7. 20:30 ONDŘEJ KONRÁD A GUMBO blues a funky 30. 7. 20:30 JAN SMIGMÁTOR TRIO vokální jazzové standardy 31. 7. 20:30 VOJTĚCH ECKERT TRIO smooth compositions by piano trio 1. 8. 20:30 KAIN

Husitská 1/106 | 222 541 772 www.kain.cz

WNDOW + host | progressive rock 6. 7. 20:00 TUFF & SHAMELESS UNPLUGGED + BLACK TIGER glam rock 7. 7. 20:00 SHENON + PIJAWICE rock 10. 7. 20:00 VENDETTAS + STRAVILS + host | crossover 13. 7. 20:00 JOKERS + NO MEMORY + LET´S ROLL rock 14. 7. 20:00 ROCK AUTOMAT hard rock 20. 7. 20:00 MARKÝZ JOHN rock 21. 7. 20:00 P.R.D.I. folk rock 25. 7. 20:00 DISABLED pop punk 26. 7. 20:00 TAM heavy rock 27. 7. 20:00 NEGATIV + HEAVY PASSION hard rock 1. 8. 20:00 KLUB 007 STRAHOV

Chaloupeckého 7 – koleje ČVUT blok 7 775 260 071 | www.klub007strahov.cz

ROSETTA (USA), KINGS DESTROY (USA) metal/stoner/hard core 9. 7. 19:30 BLACK TUSK (USA), OKKULTORATI (NOR) metal/trash/hard core 16. 7. 19:30 WAKE THE DEAD (FR), DELUSION (CZ), 5 FINGERS DISCOUNT (CZ) hard core / punk 17. 7. 19:00 LES FILS (UK/CZ) indie rock 20. 7. 19:00 DEMONICAL (SWE), BRUTALLY DECEASED (CZ) MÖRKHIMMEL (CZ) death metal / hard core 21. 7. 19:00 TURBOKRIEG (USA), GRIDE (CZ), LAHAR (CZ) hard core / punk 29. 7. 19:00 KLUB ČERV

Pod Plynojemem 5 | 736 160 031 www.clubcerv.cz

FRÝSTAJLOVÝ STŘEVA freestyle open mic jam MC Postr, DJs Pret, Dug a hosté | live hip hop 5. 7. 20:00 DJ MIRECZECH + hosté | jungle 6. 7. 20:00 OUT OF STYLES DJ Číča a hosté | dnb, jungle, hip hop 7. 7. 20:00 HP ECKEJORP 8., 15., 22. 7. 20:00 CD MIX BAR muzika, fotbálek, videohry 9., 10., 16., 17., 23., 24., 30., 31. 7. 20:00 ČERVTEK pravidelné techno středy v Červu | Enlab DJs tribe/hard tekk/happy tekno 11., 18., 25. 7., 1. 8. 20:00 FRÝSTAJLOVÝ STŘEVA freestyle open mic jam Strejda Deron, DJ Yofre a hosté | live hip hop 12. 7. 20:00

PLANET BREAKZ DJs Clinic Sound a guest + MC dubstep, grime, liquid and neuro funk, dnb 13. 7. 20:00 GLITCH IN DA ČERV DJ Claviq, DJ Gruzo (Rádio Spin), DJ Zerwox | qlitchhop, grime, dubstep 14. 7. 20:00 FRÝSTAJLOVÝ STŘEVA freestyle open mic jam MC Postr, DJ Scaffer hosté | live hip hop 19. 7. 20:00 SHOW YOUR SKILLZ MC Elkeš, DJ Pret a hosté freestyle battle o ceny | live hip hop 20. 7. 20:00 DJ HERGOT + hosté | techno, happy techno, hardtekk 21. 7. 20:00 FRÝSTAJLOVÝ STŘEVA freestyle open mic jam Strejda Deron, Dj Watra a hosté | live hip hop 26. 7. 20:00 RAP FOOD 14 Gramy Gramatiky a hosté, DJ Hlava open mic jam | live hip hop 27. 7. 20:00 THEM DARNED TEENAGERS dubstep, grime, electro 28. 7. 20:00 YARD SUNDAY promítání graffiti videa filmy spojené s hip hop kulturou 29. 7. 20:00 LE MIRAGE LUBLAŇSKÁ Lublaňská 48 | 222 511 186 www.lemirage.cz

DJ ZBNK funk, soul, boogaloo 5. 7. 17:00 ORANGERECORDINGS DJS house/freestyle 6. 7. 17:00 DJ AKROM house night 7. 7. 17:00 OTEVŘENO 17:00-24:00 všechny koktejly za 67 Kč / fotbálky zdarma 8., 15. 7. 17:00 DJ ROSS THE BOSS Afro Caribbean Night 9. 7. 17:00 DJ KAPLICK Breakbeat.cz 10. 7. 17:00 DJ WASQUET Breakbeat 11. 7. 17:00 DJ XND.CZ drum´n´bass 12. 7. 17:00 DJ PETER-IK Breakbeat 13. 7. 17:00 RETROSPECTION NIGHT DJS house 14. 7. 17:00 DJ MURTE Monday Killout DnB/Breakbeat 16. 7. 17:00 DJ SAKU Breakbeat.cz 17. 7. 17:00 STEPFORWARDS DJS drum´n´bass 18. 7. 17:00 DJ FREAKOX house/freestyle 19. 7. 17:00 DJ FUN FREAK funky/house night 20. 7. 17:00 DJ CHOIX + HOSTÉ 10. narozeniny klubu Le Mirage – legendární maškarní párty 21. 7. 17:00 IB DUO DJS House/Progressive House/Tech. House 30. 7. 17:00 TONER Breakbeat.cz 31. 7. 17:00 LE MIRAGE ÚJEZD Újezd 5 | 257 310 044 www.lemirage.cz

DJ KILLYA thursday breakz 5. 7. 17:00 DJ PAULS B breakbeat 6. 7. 17:00 DEEP SOLUTION NIGHT DJS house/deep house 7. 7. 17:00 OTEVŘENO 17:00-24:00 všechny koktejly za 67 Kč / fotbálky zdarma 8., 15. 7. 17:00 CD BARMAN NIGHT Mishmashenka 9., 16. 7. 17:00 DJ RAMON THE MOVE trance/progressive 10. 7. 17:00 DJ THEREMIN Jackin House 11. 7. 17:00 DJS IRIT & BUNT Thursday Breakz 12. 7. 17:00 SOKOLBASE DJS dnb/liquidfunk 13. 7. 17:00 DJ MINIDRAK garage/broken beats/house 14. 7. 17:00 DJ HONEY T drum´n´bass 17. 7. 17:00 DJ TONER masakr breakz 18. 7. 17:00 DJ LISHACK Thursday Breakz 19. 7. 17:00 DJ DAVID JUSTIAN sommer trance gate night 20. 7. 17:00 DJ AKADEMIE Start UP | začínající DJs 31. 7. 17:00 LUCERNA MUSIC BAR Vodičkova 36 | 224 217 108 www.musicbar.cz

POP 80´s & 90´S VIDEO PARTY DJ JIRKY NEUMANA pop 6., 7., 13., 14., 20., 21., 27., 28. 7. 21:00 MALOSTRANSKÁ BESEDA Malostranské nám. 21 www.malostranska-beseda.cz

KONCERT KLASICKÉ HUDBY A. Dvořák, B. Smetana, G. Gershwin, A. Piazzolla 6., 11., 13., 16., 20., 27., 30. 7., 1. 8. 20:00 JUST! TOUR DOROTY NVOTOVÉ křest CD 9. 7. 21:00 SMUTNÁ SLYMÁK + MAZACÍ HLAVA GENERÁLA MARŠÁLA MLADOstranská beseda 10. 7. 20:00

MY3.AVI + BEZEFŠEHO MLADOstranská beseda O. G. AND THE ODD GIFTS + X STAR MLADOstranská beseda KRAUSBERRY KOČKY NEBEREM + RUNNING SISHI MLADOstranská beseda EXCELENCE + VEPŘOVÉ PANENKY IVAN HLAS TRIO HODNĚ PODNĚ + DESPAIRES MLADOstranská beseda VLADIMÍR MIŠÍK & ČDG SCHODIŠTĚ COCTAIL ALÁ MOTEJL ŠPUNTKVANĚ + NOHAMA NAPŘED MLADOstranská beseda

12. 7. 21:00 17. 7. 21:00 18. 7. 21:00 19. 7. 21:00 21. 7. 21:00 23. 7. 21:00 24. 7. 21:00 25. 7. 21:00 26. 7. 21:00 28. 7. 21:00

ME E V E N T S

JAZZBOAT

31. 7. 21:00

MATRIX

Koněvova 13 | 777 831 501 www.matrixklub.cz

WARRIORS party | DJ Stifler, Kvasnik, Dipe dubstep, dnb, experimental 11. 7. 20:00 DRUMBOX III party | L Plus (SK) + Bifidus Aktif + Volume Plus + Skáčko + Martyyno + Do.Mi.No + Any + Theya | dru mand bass 13. 7. 21:00 DNB WEDNESDAY party | Babe LN + Dream Workers + Nožiss + turnaj ve fotbálku | dru mand bass 18. 7. 20:00 NEW & FREE koncert | The Reds + Voltavox a další | funky, rock, poprock 19. 7. 19:30 EXPLOSIVE party | dj C.N.B + guests dru mand bass – tekno 20. 7. 21:00 ABSOLUTE CONQUEST OF EUROPE TOUR koncert | A (エース) | japan rock 21. 7. 18:30 WARIORS party | dj Basstien, Gasr + dj Saym + Smarty | dru mand bass – dubstep 25. 7. 20:00 NEW & FREE koncert | Dicline + Dying Behind + další rock, hard rock, metal 26. 7. 19:30 FRESH BEAT Bassistaz d´n´b night, djanes, Babe LN + Ja-Ne + Nikita + Kan-jacca | dru mand bass 27. 7. 21:00 RED FANG (USA) koncert | + Hombre Malo (NOR) + Rest in Haste (CZ) | rock 29. 7. 19:00 DNB WEDNESDAY – LIR SPIRIT party | djs Bifidus Aktif (Let it Roll) + Twisted Minds (Micros & Markez) + Sanka 1. 8. 20:00 MEETFACTORY

Ke Sklárně 3213/15 | 251 551 796 www.meetfactory.cz

BOHEMIAN LIKE YOU: BLACK LIPS (US) koncert | flower punk BOHEMIAN LIKE YOU: KURT VILE + The Violators (US) | koncert

19. 7. 20:30 31. 7. 20:30

MODRÁ VOPICE

roh ulic Spojovací a K Žižkovu www.modravopice.eu

GAMBRZFEST venkovní pódium | Manželé, Záviš, Sodoma Gomora, Gambrz Reprs, Nauzea Orchestra, Projekt C.H.U.J., Newborn, Zmagnetizovaná Blána | rock´n´roll, rap 7. 7. 12:00 THIRST FOR GRIND VOL. V. Wojzech, Weekend Nachos, Sakatat, Fubar, Tools of The Trade, Plague Rages 11. 7. 19:00 CROSSCHECK + KONFRONT + NEVER LEFT BEHIND hardcore 13. 7. 20:00 ROCKOVÁ PÍPA RADIA BEAT + BLUE ROCKET rock´n´roll 14. 7. 19:00 MONKEY SKA-PUNK FEST venkovní pódium | M.A:D. (Moskva), Totální nasazení, ATD, El Gaučo 18. 7. 19:00 PĚCHOTA, STAY SUBWEY, NOBLE CROPS crossover, punk-rock, rock-crossover 20. 7. 20:00 U-73 hard rock 21. 7. 20:00 CRUEL HAND hardrock (USA) 23. 7. 20:00 PERSIAN VIRGINS, THE A-BOMB, GARAZOVKA KATZENZUNGEN, THE KALIBRE garage-rock n roll-psych (London), garage-psychedelic, alternative-punk, rock-punk 26. 7. 20:00 GUM BLEED (ČÍNA) + PARAGRAF 219 + POSTAVENO VOLNO STŮJ + RV 4 hardcore punk 1. 8. 19:00

37


MUSIC P R A H A NOVÁ SYNTÉZA

NA STOJÁKA ŽIVĚ stand up comedy

COFFEE RIGHT pravidelná kofeinistická taneční party | DJs Blinker (UK), Geerington (synteza), live set TOMAS HOLIC 14. 7. 22:00 LE PETIT BRUNCH DJs Urxin Sisters, City Surfer collective 21. 7. 10:00-19:00 RADIKÁLNÍ POEZIE Luciáš F. Svoboda 28. 7. 20:00

ROCK CAFÉ

Veletržní palác – Dukelských hrdinů 47 | 224 301 122 www.ngprague.cz

PALÁC AKROPOLIS

Kubelíkova 1548/27 | 296 330 911 www.palacakropolis.cz

VELKÝ SÁL WARPAINT (USA) snový svět atmosférického punku 10. 7. 19:30 ALAEV FAMILY (ISR/TJK) hudba z hedvábné stezky doprovodný program Respect festivalu 25. 7. 19:30 RADOST FX

Bělehradská 120 | 603 193 711 www.radostfx.cz

FX BOUNCE! / WELCOME SUMMER HOLIDAYS! DJs Kwé, Jorgos | guest: DJ Maztah 5. 7. 22:00 LOLLYPOP HOLIDAYS DJs Vilém & Henriette 6. 7. 22:00 SOULTRAIN WEEKENDER DJs: Rico (UK), Big Jay (USA) 7., 14. 7. 22:00 (+ DJ 12 Play (Mali) 21., 28. 7.) FX BOUNCE! / PENTIFULL SPECIAL DJs Kwé, Noir | YO! Raps guest DJ Saybon Live breakdance show by Pentifull Crew 12. 7. 22:00 BIKINI CLUB DJs Prochy, Revis, Adlet, Peter Costa 13 7. 22:00 FX BOUNCE! / FROM BRATISLAVA 2 PRAGUE DJs Kwé, Rawal | very special guest: DJ Roman Zámožný 19. 7. 22:00 SUPA´S SHAKER DJs Schwa, Lucas Hulan special guest M&Gors, Sound Systém DJ´s 20. 7. 22:00 FX BOUNCE! / KOOGEE + HI-DEF (USA) SPECIAL DJs Kwé, Noir | special guest: DJ Koogee (Sudan) feat. Hi-Def (USA) 26. 7. 22:00 REMEMBER HOUSE DJs Loutka, Bidlo 27. 7. 22:00 REDUTA JAZZ CLUB

Národní tř. 20 | 224 933 487 www.redutajazzclub.cz

BERENIKA K. & EMIL VILKLICKÝ TRIO femme plastique & piano star 5. 7. 21:30 PRAGUE BIG BAND original orchestral jazz 6. 7. 21:30 SENIOR DIXIELAND dixieland 7. 7. 21:30 METROPOLITAN JAZZ BAND traditional jazz 8. 7. 21:30 GERA BAND trumpet jazz 10. 7. 21:30 MILAN SVOBODA QUARTET contemporary jazz 11. 7. 21:30 FABRIK jazz-groove 12. 7. 21:30 ELENA SONENSHINE & JOCOSEJAZZ vocal jazz 15. 7. 21:30 TOM VYBÍRAL TRIO jazz standards 16. 7. 21:30 LATIN WAVE latin jazz 17. 7. 21:30 IVAN AUDES TRIO contemporary jazz 18. 7. 21:30 JAZZ PROJECT jazz & funk 19. 7. 21:30 BOHEMIA BIG BAND swing 20. 7. 21:30 TRADITIONAL JAZZ STUDIO traditional jazz 21. 7. 21:30 JAN SMIGMATOR & SWINGING TRIO the great american songbook 22. 7. 21:30 JAZZ EFTERRÄTT jazz, funk, soul 25. 7. 21:30 VERONIKA VÍTOVÁ CREW tribute to Bill Evans 26. 7. 21:30 BIG BAND THEORY jazzpop & latin orchestral jazz 27. 7. 21:30 J. J. JAZZMEN traditional jazz 28. 7. 21:30 JUWANA JENKINS & THE MOJO BAND (USA, CZ) old school blues 29. 7. 21:30 MOCCA MALACCO modern jazz 30. 7. 21:30 F.U.T. contemporary jazz 31. 7. 21:30 RETRO MUSIC HALL

Francouzská 75/4 | 606 824 005 www.retropraha.cz

RHM DISCOTHEQUE party vstup zdarma 6., 7., 13., 14., 20., 21., 27., 28. 7. 22:00

18. 7. 20:00

Národní 20 | 224 933 947 www.rockcafe.cz

MUSIC BAR vstup zdarma 5.-9., 11., 14.-16., 19.-21., 23., 25., 27., 29., 30. 7. 17:00 INVERSION A LIBERTIN FreeZone 10. 7. 20:30 LOS CHILAKILLERZ rock, latino, funk, reggae explosion 12. 7. 21:00 SAINT SAVIOUR (UK) + guest | britská electro-popová zpěvačka 13. 7. 21:00 BIRDS & WOLVES, NIAS FreeZone | + host 17. 7. 20:00 EL GAUČO, COFFEEBREAK, ENTENTÝK 18. 7. 20:00 LONG WAYDOWN (NL), CIVILNÍ OBRANA, BONEBROKE 22. 7. 20:00 FRED WESLEY AND THE NEW JB´S (USA) světově proslulý trombonista 24. 7. 20:30 HIGH FIVE, VIKI, OLIVER MCGILLICK, KUBA ALEXA Večer Jiného Folku 26 26. 7. 20:00 AREA CORE, INTERSTATE 60, GENERAČNÍ KONFLIKT Rock Café Contest 28. 7. 19:30 ARGIES (ARG) FreeZone | + host V3SKA 31. 7. 20:30 ROXY

Dlouhá 33 | 776 369 685 www.roxy.cz

LOUNGE PARTY DJs Biodan, Ico, Spinant lounge atmosphere, visels, special drinks 5. 7. 22:00 SHADOWBOX Resident DJs: 2K & Sweg & Chris Vern (live trumpet) Guest DJs: Koogi, Blofeld & Theya 6. 7. 22:00 REFRESHEMENT DJs Michael C, Revis, Michael J, VJ: Roots 7. 7. 22:00 DAMIEN RICE (IRL) Exkluzivní sólo set s kytarou a pianem | folk-rock | tuzemská premiéra 10. 7. 19:00 FREE MONDAYS DJs E-Lite, Kmin, CJ Fox, Psycho, Dann, Peter Costa 16. 7. 22:00 FAR EAST MOVEMENT Far East Movement (USA) 17. 7. 20:00 RYBANARUBY

Mánesova 1645/87 | 731 570 701 www.rybanaruby.net

MARKÉTA ZDEŇKOVÁ S KAPELOU koncert | folk-jazzové autorské písně MONGOLOVY MĚSTSKÉ SADY koncert | psychedelická alternativa RADOMIL UHLÍŘ A JOE KARAFIÁT improvizace | Venčení pitbula MINDS (KOLUMBIE / JAR) koncert | pop. rock, folk

12. 7. 20:00 17. 7. 20:00 18. 7. 20:00 1. 8. 20:00

SASAZU

Bubenské nábř. 306/13 | 284 097 455 www.sasazu.com

MY HOUSE IS YOUR HOUSE DJs Marquez, Evson | house, electroswing 6. 7. 22:00 RNB PARADISO DJs Robot, Jorqos | r´n´b, disco 7., 21. 7. 22:00 ELECTROSWING DJs Tony M, Fred | electroswing 13., 27. 7. 22:00 DISCO KINGS DJs Nzym, Petr Dobes, Gotzi | party, the coolest rhythms of 80´s & 90´s 14., 28. 7. 22:00 TIESTO MEET TOUR 20. 7. 21:00 STYX SMART CLUB

Sokolovská 144/349 | 603 236 533 www.clubstyx.cz

MAFIA OF HOUSE Djs Zimmer, Papioil | house, electro 6. 7. 20:00 WELCOME TO HELL! – EBM & FETISH PARTY 7. 7. 20:00 NEDĚLEJ BIOGRAF styxmedia picture show 8., 15., 22., 29. 7. 21:00 NEW FACES šance pro začínající djs 9., 16., 23., 30. 7. 20:00 NSK SESSION Djs NSK | tekkno 10. 7. 20:00

WE DONT GIVE FUCK NIGHT Djs Spin_it, Tim true love | progressive, deep, house 11. 7. 20:00 CONTINUUM TRANSFUNCTIONER Djane Synthie vs. Mallory | ebm, electro 12. 7. 20:00 DEEP MEDI Djs Alexandrovitch, Insane | deep, minimal 13. 7. 20:00 BREAKBEAT VISION Djs Breakbeat.cz 14. 7. 20:00 NIGHT EXPERTISE Djs Newteck, Jayare 17. 7. 20:00 TECHNO STRIKE Djs Hudi, Shimita, LamyCZ | techno, minimal 18. 7. 20:00 PSY SESSION Djs Fringe | goa, psytrance 19. 7. 20:00 FRIDAY HOUSE EXTASY Dj Jay Hawk all night long | house, electro 20. 7. 20:00 CBS RIDE Djs Shark8, Dittcore, Joshua Pi | electro 21. 7. 20:00 GOA NIGHT Djane Adela | goa, psytrance 24. 7. 20:00 MIDWEEK DANCE SESSION Djs huDi, Philsong | techno 25. 7. 20:00 INTENSITY Dj Teeno | techno, house 26. 7. 20:00 DRUM AND BASS LESSON VOL. 10 Djs Drumbassterds djs! | d´n´b 27. 7. 20:00 LOST IN BASS Djs DieDa, Thomas Corrotron, Drumtechnology, Live act: I.D.I.O.T., VJ Kecibrrr | jungle, d´n´b, oldschool 28. 7. 20:00 PSYBORG ATTACK Dj Azzie, Poo | psytrance, dark-psy 31. 7. 20:00 U BUKANÝRA

nábř. L. Svobody pod Štefánikovým mostem 608 973 582 | www.bukanyr.cz

YES OR BOAT DJs Audiot, Ghándí, Sepap (Spiritul DJs) 5. 7. 21:00 LEGENDÁRNÍ VLNY DJs Biodan | Proud M DJs Subgate, Adam Cloud, Pete Walk / Letní terasa: 2nd 2step stage 6. 7. 22:00 / 20:00 HOME ACTION DJs Jindra, Javas, Rescue / Letní terasa live: LEGENDARY BUCANEERS | indiepsychedelic 7. 7. 22:00 / 20:00 HOGO FOGO HOMOLKA letní kino | CZ/1970 | ENG SUB 11. 7. 21:30 FÚZE DJs Ultrafino & Chochacz 12. 7. 21:00 DEEP BANGING RACKET DJs Lumiere, Radio 13. 7. 22:00 SEXY BEATS DJs Clubvibe, Fatty M, Roman Rai / Letní terasa live: EXT BAND | reggae 14. 7. 22:00 / 20:00 HOMOLKA A TOBOLKA letní kino | CZ/1972 | ENG SUB 18. 7. 21:30 FROM DNB TO HOUSE DJs 2K & Error 19. 7. 21:00 TECHHOUSE.CZ NITE DJs Next, Raidem, Brady 20. 7. 22:00 VIVACITY DJs Cubik, Marwin Shamma, Macio / Letní terasa live: LE KAPR | poetický jazz beat 21. 7. 22:00 / 20:00 INGLOURIOUS BASTERDS letní kino | USA/2009 | CZ SUB 25. 7. 21:30 UNPLUGGED DJs Face, Kaplick, Yannick 26. 7. 21:00 JUST LIKE THAT DJs Pat Heart & Alex Neivel, Lukas Micka, Click Joe & Kellys 27. 7. 22:00 GALACTIC VVURST DJs Leon Pard, Radqohski / Letní terasa live: HOJ!TO | samba, lounge 28. 7. 22:00 / 20:00 FROM DUSK TILL DOWN letní kino | USA/1996 | CZ SUB 1. 8. 21:30 U MALÉHO GLENA

Karmelitská 23 | 257 531 717 www.malyglen.cz

TOMAS JOCHMAN TRIO FEAT PETRA BRABENCOVÁ young and extraordinary vocalist jazz standards, balaads, blues 5. 7. 21:30 BRUNNER/ŠINLDER DUO from jazz standards to experiment 6. 7. 21:30 LOS QUEMADOS dynamic mixture of styles from be-bopu to funk 7. 7. 21:30 UMG BLUES JAM SESSION hosted by Jan Fečo | Come to Jam! 8., 15., 22. 7. 21:30 STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND blues 9., 16., 23., 30. 7. 21:30 ROMAN POKORNÝ & BLUES BOX HEROES blues, funk a groove 10., 17., 24., 31. 7. 21:30

Metropolis – ve městě je dobře // Vydání 431, 432 // Vychází 5. 7. 2012 // Registrováno u Ministerstva kultury pod číslem MK ČR E 13918 // šéfredaktor: David Tieku / editor: Pavel Šplíchal (redakce@metropolislive.cz) / redakční okruh: Radim Bartík, Jan Bárta, Táňa Zabloudilová, Petr W. Vaněk // produkce: Martina Kotolová // grafika: STROMdesign / www.stromdesign.cz // inzerce: Kateřina Hetmánková (739 201 309, obchod@metropolislive.cz) // adresa: Čechyňská 19, Brno 602 00 / e-mail: info@metropolislive.cz / telefon: 542 422 300 / www.metropolislive.cz / www.facebook.com/metropolislive.cz / vydává: METROPOLIS LIVE, s. r. o. / Vydavatel nenese odpovědnost za ztráty vzniklé chybným uveřejněním dat. Reprodukce části či celku, včetně textu, je zakázána. Použité textové a obrazové materiály pocházejí z archivu redakce.

38


MIRIAM BAYLE TRIO špičkový vokální jazz SK/CZ 11. 7. 21:30 ST. JOHNY & SINNERS jump blues 12. 7. 21:30 FILIP GONDOLÁN GANG výjimečný multižánrový vokalista |  jazz, funk, latin & more 13. 7. 21:30 MARCEL FLEMR BAND elektrizující kytarista a zpěvák blues, shuffles and more 14. 7. 21:30 RENE TROSSMAN BAND chicago bluesman a his band 18. 7. 21:30 ROBERT BALZAR TRIO přední jazzové trio 19. 7. 21:30 D´USO BAROŠ Q. špičkový česko-slovenský trumpetista | hard-bop 20. 7. 21:30 KAREL RŮŽIČKA TRIO legendární pianista a skladatel standards, originals 21. 7. 21:30 JAMIE MARSHALL & RADEK HLÁVKA soul, blues, songs 25. 7. 21:30 NAJPONK TRIO – TOP CZECH JAZZ & BLUES TRIO mnohokrát oceněná kapela a pianista jazz & blues 26., 27. 7. 21:30 PAVEL WLOSOK TRIO znamenitý pianista působící v USA | jazz standards 28. 7., 1. 8. 21:30 UMG BLUES JAM SESSION hosted by Rene Trossman | Come to Jam! 29. 7. 21:30 VAGON

Národní 25 | 733 737 301 www.vagon.cz

METALLICA REVIVAL (BEROUN) + NIGHTFALL koncert 5. 7. 21:00 PROFESSOR Beatles, Lennon, Deep Purple, Queen, AC/DC, etc | nekuřácký koncert 6., 27. 7. 21:00 GUNS N´ROSES REVIVAL (SK) koncert 7. 7. 21:00 BEYONDSEMBLE (New Zealand) nekuřácký koncert 8. 7. 21:00 WHITESNAKE REVIVAL koncert | + host 9. 7. 21:00 JETHRO TULL TRIBUTE BAND (BRATRANCI VEVERKOVÉ) koncert 10. 7. 21:00 CLAYMORE folk-rock | pořádná skotská dupačka 11. 7. 21:00 MRTVEJ BROUK The Beatles revival 12. 7. 21:00 ROXETTE REVIVAL ROCKSET koncert k 3. narozeninám kapely 13. 7. 21:00 BLACK SABBATH AND OZZY OSBOURNE REVIVAL koncert 14. 7. 21:00 TŘETÍ TRAKT koncert | rock 15. 7. 21:00 ZÁVIŠ KNÍŽE PORNOFOLKU koncert 16. 7. 21:00 UŽ JSME DOMA koncert 17. 7. 21:00 HAKKA MUGGIES + SLIOTAR (IRELAND) koncert 18. 7. 21:00 U2 REVIVAL DESIRE nekuřácký koncert 19. 7. 21:00 QUEENIE – QUEEN REVIVAL nekuřácký koncert 20. 7. 21:00 LED ZEPPELIN REVIVAL + HIGH GAIN koncert 21. 7. 21:00 ARTMOSPHERE + LAYDOWN (SVERIGE) koncert 22. 7. 21:00 VINTAGE WINE + RÍ RA Celtic trash-folk + acoustic-world music 23. 7. 21:00 JANIS JOPLIN REVIVAL koncert 24. 7. 21:00 VOTCHI + RED BARON BAND hardrock 25. 7. 21:00 ZNOUZECTNOST nekuřácký koncert 26. 7. 21:00 PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE legendary Czech underground band 28. 7. 21:00 PINK FLOYD ACOUSTIC REVIVAL koncert 29. 7. 21:00 TALENTI A MISTŘI Jan Spálený & A. S. P. M. + Los Quemados | uvádí O. Konrád 30. 7. 21:00 RED HOT CHILI PEPPERS REVIVAL Paprikacze 31. 7. 21:00 ROLLING STONES REVIVAL PRAGUE koncert 1. 8. 21:00 WAKATA

Malířská 14 | 233 370 518 www.wakata.eu

DIRTY GAMES Czervas + Dittcore + Joshua PI + Shark8 | electro, house, techno 6. 7. 20:30

ME E V E N T S

MUSIC P R A H A / KINA P R A H A

BEST FILM FEST

Melancholia

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádájí od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů posledního roku, za atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku.

Začíná to honosnou svatbou, končí zánikem světa. Nový film Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se zrovna vdává. Svatební veselí zakalí náhlá hrozba v podobě rudé planety, která vystoupila zpoza slunce a s níž hrozí Zemi bezprostřední srážka.

kina Atlas, Evald, Lucerna a Mat | 12.-18. 7. www.bestfilmfest.cz

Bio Oko | 16. 7. | 18:00 www.aerofilms.cz

AERO

Biskupcova 31 | 271 771 349 | 608 330 08 www.kinoaero.cz

DON´T STOP CZE | 2012 | drama/hudební 5., 20. 7. 18:00 PROMETHEUS 5. 7. 20:30 USA | 2012 | akční/horor 21. 7. 20:15, 30. 7. 18:00 MÁME PAPEŽE! ITA/FRA | 2011 | drama 6. 7. 18:00 KONFIDENT 6. 7. 20:15, 16. 7. 20:30 SLO/POL/CZE | 2012 | drama/komedie 31. 7. 10:00 SHORTBUS USA | 2006 | komedie 6. 7. 22:30 OFICIÁLNÍ OZVĚNY MFF KARLOVY VARY 2012 7.-15. 7. VRTĚTI ŽENOU GBR/FRA | 2011 | romantický 10. 7. 10:00 AERTĚK 2012 premiéra 13., 27. 7. 18:30 ŽELEZNÁ LADY GBR | 2011 | drama 16. 7. 18:00 NĚŽNOST FRA | 2011 | komedie/romantický 17. 7. 10:00 AMARCORD filmový klub ITA/FRA | 1973 | drama/komedie 17. 7. 18:00 ZJIZVENÁ TVÁŘ filmový klub USA | 1983 | krimi/drama/thriller 17. 7. 20:30 IRON SKY FIN/GER | 2012 | sci-fi 18. 7. 18:00, 22. 7. 20:45 KUNG FU V SRDCI EVROPY CZE | 2012 | dokumentární | premiéra 18. 7. 20:30 NEDOTKNUTELNÍ FRA | 2011 | komedie/drama 19. 7. 18:00, 29. 7. 20:30 POLSKI FILM CZE | 2012 | komedie 19., 30. 7. 20:30, 21., 25. 7. 18:00 DO ŘÍMA S LÁSKOU 20. 7. 20:15, 25. 7. 20:30 USA/ITA | 2012 | komedie 28. 7. 20:45, 31. 7. 18:00 THE DOORS: WHEN YOU´RE STRANGE USA | 2009 | dokumentární/hudební 20. 7. 22:30 DIKTÁTOR USA | 2012 | komedie 21. 7. 22:45 KRÁLOVSKÁ AFÉRA DEN/SWE | 2012 | historický 22. 7. 18:00 SEDMIKRÁSKY filmový klub | CZE | 1966 | komedie 23. 7. 18:00 TOMORROW WILL BE BETTER CZE | 2012 | dokumentární 23. 7. 20:30 VÍLA FRA/BEL | 2011 | komedie 24. 7. 10:00 URBANIZED USA/GBR | 2011 | dokumentární 24. 7. 18:00 AERO NASLEPO 24. 7. 20:30 TEMNÉ STÍNY USA | 2012 | komedie 26. 7. 18:00

ANDĚLSKÝ PODÍL GBR/FRA | 2012 | komedie/drama TEMNÝ RYTÍŘ POVSTAL USA/GBR | 2012 | akční/krimi JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN GBR/FRA | 2011 | thriller TRAINSPOTTING GBR | 1996 | drama Program kina 1. 8. na www.kinoaero.cz. PRAŽSKÉ FILMOVÉ LÉTO - VSTUPNÉ VŽDY 30Kč AOLIS NEBEL CZE/GER | 2011 | animovaný FILMY PRO SENIORY VRTĚTI ŽENOU GBR/FRA | 2011 | romantický NĚŽNOST FRA | 2011 | komedie/romantický VÍLA FRA/BEL | 2011 | komedie KONFIDENT SLO/POL/CZE | 2012 | drama/komedie

26., 31. 7. 20:30 29. 7. 18:00 27. 7. 20:45 28. 7. 18:00 28. 7. 23:00

1. 8. 18:00

10. 7. 10:00 17. 7. 10:00 24. 7. 10:00 31. 7. 10:00

ATLAS

Sokolovská 371/1 | 222 312 737 www.atlascinema.cz

VELKÝ SÁL KONFIDENT SLO/POL/CZE | 2012 drama/komedie 5., 6., 11. 7. 17:30, 7.-9. 7. 20:00 PROMETHEUS 2D USA | 2012 | akční/horor 5., 6. 7. 20:00 NEDOTKNUTELNÍ FRA | 2011 | komedie/drama 7.-9. 7. 17:30 DO ŘÍMA S LÁSKOU USA/ITA 2012 | komedie 12.-17., 19.-22., 26.-29. 7. 20:00 19., 20., 23.-25., 30., 31. 7. 17:30 VĚRA 68 CZE | 2012 | dokumentární 17., 18. 7. 17:30 AŽ VYJDE MĚSÍC 21., 22., 26.-29. 7. 17:30 USA | 2012 | komedie/drama 23.-25., 30. 7. 20:00 FRANKENSTEIN záznam z ND Londýn 31. 7. 20:00 Program 1.8. na www.atlascinema.cz BEST FILM FEST NEDOTKNUTELNÍ FRA | 2011 | komedie/drama LÍBÁŠ JAKO ĎÁBEL CZE | 2012 | komedie

12., 13. 7. 17:30 14., 15. 7. 15:00

39


Kino Aero a kino Světozor uvádějí:

Oficiální ozvěny 47. MFF Karlovy Vary Official Echoes of the 47th Karlovy Vary IFF

7. – 15. 7. 2012 kino Aero a Světozor

Co nestihnete na 46. ročníku MFF v Karlových Varech, můžete dohánět v Praze. www.kinoaero.cz | www.kinosvetozor.cz

KVnzerce_150x110.indd 1

29.6.2012 17:52:34

REŽIE TIMO VUORENSOLA

v kinech od 12. července www.facebook.com/ironskyfilm

INZERCE

Inz-IronSky-150x110-Metropolis.indd 1

14.6.2012 19:34


KINA P R A H A Fr. Křížka 460/15 | 233 382 606 www.biooko.net

Pražské filmové léto Tři pražská artová kina i letos nabízí svým divákům letní dárek – odpolední filmové projekce za cenu 30 Kč. Přehlídka zahrnuje ty nejlepší filmy posledních měsíců. Bio Oko - červenec, kino Aero - srpen, Kino Světozor - červenec i srpen kina Bio Oko, Aero, Světozor červenec, srpen www.aerofilms.cz

OKRESNÍ PŘEBOR CZE | 2012 | komedie VRÁSKY Z LÁSKY CZE | 2012 | komedie VĚRA 68 CZE | 2012 | dokumentární

14., 15. 7. 17:30 16. 7. 17:30 17. 7. 17:30

MALÝ SÁL BÁJEČNÝ HOTEL MARIGOLD GBR | 2011 | komedie 5.-8. 7. 18:00 LOV LOSOSŮ V JEMENU GBR | 2011 | romantický 5.-8. 7. 20:30, 9. 7. 18:00 DIKTÁTOR USA | 2012 | komedie 9. 7., 23.-25. 7. 20:30, 10., 11. 7. 18:00 BEZ KALHOT (MAGIC MIKE) USA | 2012 | komedie 19., 20. 7. 18:00, 21., 22. 7. 20:30 FAUST, RUSKO RUS | 2011 | drama | předpremiéra 19., 20. 7. 20:30 LÍBÁŠ JAKO ĎÁBEL CZE | 2012 | komedie 21., 22. 7. 18:00 KONFIDENT SLO/POL/CZE | 2012 drama/komedie 23.-25. 7. 18:00, 26., 27 7. 20:30 POLSKI FILM CZE | 2012 | komedie 26., 27. 7. 18:00, 28.-31. 7. 20:30 ROZCHOD NADERA A SIMIN IRN | 2011 | drama 28.-31. 7. 18:00 Program 1.8. na www.atlascinema.cz BEST FILM FEST DĚTI MOJE USA | 2011 | komedie/drama BŮH MASAKRU GER | 2011 | drama ŽELEZNÁ LADY GBR | 2011 | drama KRÁLOVSKÁ AFÉRA DEN/SWE | 2012 | historický MŮJ TÝDEN S MARYLIN USA/GBR | 2011 | drama ČTYŘI SLUNCE CZE | 2012 | drama LOV LOSOSŮ V JEMENU GBR | 2011 | romantický LE HAVRE FIN/FRA | 2011 | komedie THE ARTIST FRA/BEL | 2011 | romantický BÁJEČNÝ HOTEL MARIGOLD GBR | 2011 | komedie NEBEZPEČNÁ METODA CAN/GBR | 2011 | drama

12. 7. 18:00 12., 13. 7. 20:30 13. 7. 18:00 14., 15. 7. 15:30 14. 7. 18:00 14. 7. 20:30 15., 16. 7. 18:00 15. 7. 20:30 16., 17. 7. 20:30 17., 18. 7. 18:00 18. 7. 20.30

VĚRA 68 CZE | 2012 | dokumentární 5. 7. 10:00 URBANIZED USA/GBR | 2011 | dokumentární 5. 7. 20:30 PROMETHEUS 6. 7. 20:45 USA | 2012 | akční/horor 15. 7. 20:30, 20. 7. 22:45 NEBEZPEČNÁ METODA CAN/GBR | 2011 | drama 6. 7. 23:30 DIKTÁTOR USA | 2012 | komedie 7. 7. 21:30, 14. 7. 23:00 TEMNÉ STÍNY USA | 2012 | komedie 7. 7. 23:30 DOBA LEDOVÁ 4: ZEMĚ V POHYBU USA | 2012 | rodinný/animovaný 8. 7. 15:00 KONFIDENT SLO/POL/CZE | 2012 | drama/komedie 8. 7. 20:45 THE ARTIST FRA/BEL | 2011 | romantický 9. 7. 20:30, 15. 7. 15:00 NT LIVE: FRANKENSTEIN monstrum: B. Cumberbatch 10. 7. 20:30 ZJIZVENÁ TVÁŘ filmový klub USA | 1983 | krimi/drama/thriller 11. 7. 20:30 VÍLA FRA/BEL | 2011 | komedie 12. 7. 10:00 DIVOKÉ VČELY filmjukebox | CZE | 2011 | komedie 12. 7. 20:30 POLSKI FILM CZE | 2012 | komedie 13., 17., 22. 7. 20:30, 31. 7. 20:45 BIO HAZARD: PŘÍBĚH Z PERIFERIE CZE | 2012 | hudební/drama 13. 7. 23:00 IRON SKY 14. 7. 20:45 FIN/GER | 2012 | sci-fi 20. 7. 20:30, 27. 7. 23:00 KRÁLOVSKÁ AFÉRA DEN/SWE | 2012 | historický 16. 7. 21:00 AŽ VYJDE MĚSÍC USA | 2012 | komedie/drama 18. 7. 20:30 BAJKONUR GER/RUS | 2011 | komedie/romantický 19. 7. 10:00 DO ŘÍMA S LÁSKOU USA/ITA | 2012 | komedie 19., 29. 7. 20:45, 25. 7. 20:30 NT LIVE: FRANKENSTEIN monstrum: J. L. Miller 21. 7. 20:30 DONT STOP CZE | 2012 | drama/hudební 21. 7. 23:45 MADAGASKAR 3 USA | 2012 | animovaný 22: 7. 15:00 NEDOTKNUTELNÍ FRA | 2011 | komedie/drama 23. 7. 20:30 SEDMIKRÁSKY filmový klub | CZE | 1966 | komedie 24. 7. 20:30 TEMNÝ RYTÍŘ POVSTAL USA/GBR 2012 | akční/krimi | půlnoční premiéra 25. 7. 23:59 SEDMIKRÁSKY CZE | 1966 | komedie 26. 7. 10:00 OKO NASLEPO 26. 7. 20:30 ANDĚLSKÝ PODÍL GBR/FRA | 2012 | komedie/drama 27., 30. 7. 20:30 TEMNÝ RYTÍŘ POVSTAL USA/GBR | 2012 | akční/krimi 28. 7. 20:30 MODRÝ TYGR CZE | 2011 | komedie/rodinný 29. 7. 15:00 Program kina 1. 8. na www.biooko.net. PRAŽSKÉ FILMOVÉ LÉTO - VSTUPNÉ VŽDY 30Kč BŮH MASAKRU GER | 2011 | drama KŮŽE, KTEROU NOSÍM ESP | 2011 | drama/thriller MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY DEN/SWE | 2009 | krimi/drama HUGO A JEHO VELKÝ OBJEV USA | 2011 | dobrodružný MÁME PAPEŽE! ITA/FRA | 2011 | drama SOUKROMÝ VESMÍR CZE | 2011 | dokumentární MUSÍME SI PROMLUVIT O KEVINOVI GBR/USA | 2011 | drama

5. 7. 18:00 6. 7. 18:00 7. 7. 18:00 8. 7. 18:00 9. 7. 18:00 10. 7. 18:00 11. 7. 18:00

TEMNÉ STÍNY USA | 2012 | komedie STUD GBR | 2011 | drama JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN GBR/FRA | 2011 | thriller NEDOTKNUTELNÍ FRA | 2011 | komedie/drama MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama POUPATA CZE | 2011 | drama NEBEZPEČNÁ METODA CAN/GBR | 2011 | drama ROZCHOD NADERA A SIMIN IRN | 2011 | drama TRAINSPOTTING GBR | 1996 | drama LE HAVRE FIN/FRA | 2011 | komedie PŮLNOC V PAŘÍŽI USA/ESP | 2011 | komedie/romantický URBANIZED USA/GBR | 2011 | dokumentární RODINA JE ZÁKLAD STÁTU CZE | 2011 | drama/road movie ALOIS NEBEL CZE/GER | 2011 | animovaný DĚTI MOJE USA | 2011 | komedie/drama DRIVE USA | 2011 | krimi PERFECT DAYS CZE | 2011 | komedie KRÁLOVSKÁ AFÉRA DEN/SWE | 2012 | historický SEDMIKRÁSKY CZE | 1966 | komedie TADY TO MUSÍ BÝT ITA/FRA | 2011 | komedie FILMY PRO SENIORY VĚRA 68 CZE | 2012 | dokumentární VÍLA FRA/BEL | 2011 | komedie BAJKONUR NEM/RUS | 2011 | komedie/romantický SEDMIKRÁSKY CZE | 1966 | komedie

12. 7. 18:00 13. 7. 18:00 14. 7. 18:00 15. 7. 18:00 16. 7. 18:00 17. 7. 18:00

ME E V E N T S

BIO OKO

18. 7. 18:00 19. 7. 18:00 20. 7. 18:00 21. 7. 18:00 22. 7. 18:00 23. 7. 18:00 24. 7. 18:00 25. 7. 18:00 26. 7. 18:00 27. 7. 18:00 28. 7. 18:00 29. 7. 18:00 30. 7. 18:00 31. 7. 18:00

5. 7. 10:00 12. 7. 10:00 19. 7. 10:00 26. 7. 10:00

EVALD

Národní 28 | 221 105 225 www.evald.cz

KONFIDENT SLO/POL/CZE 2012 | drama/komedie 5.-11. 7. 17:00, 19:00 9. 7. také se slevou pro seniory od 15:00 NEDOTKNUTELNÍ FRA | 2011 | komedie/drama 5.-11. 7. 21:00 5. 7. také se slevou pro seniory od 15:00 BEST FILM FEST LÉTO 2012 12.-18. 7. THE ARTIST FRA/BEL 2011 | romantický 12.,13. 7. 17:00, 12. 7. 19:00, 12. 7. také se slevou pro seniory od 15:00 MÁME PAPEŽE! ITA/FRA | 2011 | drama 12. 7. 21:00 HAPPY, HAPPY NOR | 2010 | romantický 13. 7. 19:00 ŽELEZNÁ LADY GBR | 2011 | drama 14., 15. 7. 17:00, 19:00 HAMLET PODNIKÁ FIN | 1987 | komedie/drama 14. 7. 21:00 BÁJEČNÝ HOTEL MARIGOLD GBR | 2011 | komedie 15. 7. 21:00 LÁSKA JE LÁSKA CZE | 2012 | komedie | se slevou pro seniory 16. 7. 15:00 NEBEZPEČNÁ METODA CAN/GBR | 2011 | drama 16. 7. 17:00, 19:00 ROZCHOD NADERA A SIMIN IRN | 2011 | drama 16. 7. 21:00

41


KINA P R A H A OKRESNÍ PŘEBOR CZE | 2012 | komedie 17. 7. 17:00, 19:00 DĚTI MOJE USA | 2011 | komedie/drama 17. 7. 21:00 LE HAVRE FIN/FRA | 2011 | komedie 18. 7. 17:00, 19:00, 21:00 LÍBÁŠ JAKO ĎÁBEL CZE | 2012 komedie | se slevou pro seniory 19., 26. 7. 15:00 POLSKI FILM CZE | 2012 | komedie 19.-25. 7. 17:00, 19:00 23. 7. také se slevou pro seniory od 15:00 DO ŘÍMA S LÁSKOU USA/ITA 2012 | komedie 19.-25. 7. 21:00, 26.-31. 7. 17:00, 19:00 30. 7. také se slevou pro seniory od 15:00 PRAHO, MÁ LÁSKO CZE | 2010 | povídkový film 26.-31. 7. 21:00 LETNÍ KINO REGINA

Hybešova 10 | 221 553 900 www.regina.rozhlas.cz

SIGNÁL CZE | 2011 | komedie BITEVNÍ LOĎ USA | 2012 | akční/sci-fi MUŽI V NADĚJI CZE | 2011 | komedie LABYRINT CZE | 2012 | mysteriózní PRCI, PRCI, PRCIČKY: ŠKOLNÍ SRAZ USA | 2012 | komedie KONTRABAND USA/GBR/FRA | 2012 | akční JOHNY ENGLISH SE VRACÍ USA/GBR | 2011 | komedie MERUŇKOVÝ OSTROV SLO | 2011 | romantický DOBA LEDOVÁ 4: ZEMĚ V POHYBU USA | 2012 | rodinný animovaný WEST SIDE STORY USA | 1961 | muzikál/romantický/drama ŽELEZNÁ LADY GBR | 2011 | drama TADY HLÍDÁM JÁ CZE | 2012 | rodinná komedie ČTYŘI SLUNCE CZE | 2012 | drama SHERLOCK HOLMES: HRA STÍNŮ USA | 2011 | akční IRON SKY FIN/GER | 2012 | sci-fi DŮM CZE/SLO | 2011 | drama ANONYM GBR/NEM | 2011 | drama/thriller JAK PORODIT A NEZBLÁZNIT SE USA | 2012 | komedie

5. 7. 21:30 6. 7. 21:30 7. 7. 21:30 8. 7. 21:30 12. 7. 21:30 13. 7. 21:30 14. 7. 21:30 15. 7. 21:30 18. 7. 21:30 19. 7. 21:30 20. 7. 21:30 21. 7. 21:30 22. 7. 21:30 26. 7. 21:30 27. 7. 21:30 28. 7. 21:30 29. 7. 21:30 1. 8. 20:30

LUCERNA

Vodičkova 36 | 224 216 972 | 736 431 503 www.lucerna.cz/kino.php

DOBA LEDOVÁ 3D: ZEMĚ V POHYBU USA | 2012 | rodinný animovaný 5.-8. 7. 14:00 PROBUDÍM SE VČERA CZE | 2011 | komedie 5. 7. 16:30, 9. 7. 18:45 KONFIDENT SLO/POL/CZE | 2012 | drama/komedie 5.-8. 7. 18:45 9. 7. 16:45, 10. 7. 16:00, 11. 7. 14:00, 16:15 DIKTÁTOR USA | 2012 | komedie 5. 7. 20:45 TADY HLÍDÁM JÁ CZE | 2012 | rodinná komedie 6. 7. 16:30 PROMETHEUS 3D USA | 2012 | akční/horor 6. 7. 20:45 OKRESNÍ PŘEBOR: POSLEDNÍ ZÁPAS PEPIKA HNÁTKA CZE | 2012 | komedie 7. 7. 16:30 MUŽI V ČERNÉM 3D (MEN IN BLACK 3) USA | 2012 | komedie/sci-fi 7. 7. 20:45 LÍBÁŠ JAKO ĎÁBEL CZE | 2012 | komedie 8. 7. 16:30, 9. 7. 14:00 TIM BURTON: TEMNÉ STÍNY (DARK SHADOW) USA | 2012 | komedie 8. 7. 20:45

42

FAUST, RUSKO RUS | 2011 drama | předpremiéra 9. 7. 20:45, 11. 7. 21:00 LADIES MOVIE NIGHT - BEZ KALHOT (MAGIC MIKE) USA | 2012 | komedie 10. 7. 18:45 IRON SKY FIN/GER | 2012 | sci-fi | noční předpremiéra 10. 7. 22:00 DO ŘÍMA S LÁSKOU USA/ITA | 2012 | komedie 19.-25. 7. 16:15, 20:45 23. 7. 14:00, 26.-31. 7. 16:15, 18:30 POLSKI FILM 19.-23. 7. 18:30, 20. 7. 14:00 CZE | 2012 | komedie 24. 7. 18:45, 25. 7. 18:30 MADAGASKAR 3D USA | 2012 | animovaný 21., 22., 28., 29. 7. 14:00 AŽ VYJDE MĚSÍC 26.-29. 7. 20:45 USA | 2012 | komedie/drama 27. 7. 14:00 ANDĚLSKÝ PODÍL 30. 7. 14:00, 20:45 GBR/FRA | 2012 | komedie/drama 31. 7. 20:45 Program kina 1. 8. na http://www.lucerna.cz. BESTFILMFEST – VŠE ZA 69,VĚRA 68 12., 13. 7. 17:00, 14., 15. 7. 16:00 CZE | 2012 | dokumentární 16. 7. 14:00 ŽELEZNÁ LADY GBR | 2011 | drama 12. 7. 18:45 MUSÍME SI PROMLUVIT O KEVINOVI GBR/USA | 2011 | drama 12. 7. 20:45 VRÁSKY Z LÁSKY CZE | 2012 | komedie 13. 7. 14:00 ČTYŘI SLUNCE CZE | 2012 | drama 13. 7. 18:45 PERFECT SENSE GBR/SWE | 2011 | romantický/drama 13. 7. 20:45 KOCOUR V BOTÁCH 3D USA | 2011 | animovaný/dobrodružný 14. 7. 14:00 WEST SIDE STORY USA | 1961 | muzikál/romantický/drama 14. 7. 18:00 LOV LOSOSŮ V JEMENU GBR | 2011 | romantický 14. 7. 20:45 MODRÝ TYGR CZE | 2011 | komedie/rodinný 15. 7. 14:00 KRÁLOVSKÁ AFÉRA DEN/SWE | 2012 | historický 15. 7. 18:00 STUD GBR | 2011 | drama 15. 7. 20:45 DĚTI MOJE USA | 2011 | komedie/drama 16. 7. 16:30 MÁME PAPEŽE! ITA/FRA | 2011 | drama 16. 7. 18:45 HUGO A JEHO VELKÝ OBJEV 3D USA | 2011 | dobrodružný 16. 7. 20:45 OKRESNÍ PŘEBOR: POSLEDNÍ ZÁPAS PEPIKA HNÁTKA CZE | 2012 | komedie 17. 7. 16:30 MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY DEN/SWE | 2009 | krimi/drama 17. 7. 18:30 TADY TO MUSÍ BÝT ITA/FRA | 2011 | komedie 17. 7. 21:00 MŮJ TÝDEN S MARYLIN USA/GBR | 2011 | drama 18. 7. 16:45 THE ARTIST FRA/BEL | 2011 | romantický 18. 7. 18:45 VRTĚTI ŽENOU GBR/FRA | 2011 | romantický 18. 7. 20:45 PŘEDSTAVENÍ S MOŽNOSTÍ SLEVY PRO SENIORY LÍBÁŠ JAKO ĎÁBEL CZE | 2012 | komedie KONFIDENT SLO/POL/CZE | 2012 | drama/komedie VRÁSKY Z LÁSKY CZE | 2012 | komedie VĚRA 68 CZE | 2012 | dokumentární POLSKI FILM CZE | 2012 | komedie DO ŘÍMA S LÁSKOU USA/ITA | 2012 | komedie AŽ VYJDE MĚSÍC USA | 2012 | komedie/drama ANDĚLSKÝ PODÍL GBR/FRA | 2012 | komedie/drama

9. 7. 14:00 11. 7. 14:00 13. 7. 14:00 16. 7. 14.00 20. 7. 14:00 23. 7. 14:00 27. 7. 14:00 30. 7. 14:00

MAT

Karlovo nám. 19 | 224 915 765 www.mat.cz

KOUŘ CZE | 1990 | komedie/muzikál 5., 6. 7. 16:30 DIKTÁTOR USA | 2012 | komedie 5.-8. 7. 18:30 KONFIDENT SLO/POL/CZE | 2012 | drama/komedie 5.-11. 7. 20:30 26., 27. 7. 20:45, 29. 7. 20:45, 30. 7.-1. 8. 18:30, VĚRA CZE | 2012 | dokumentární 7., 8. 7. 20:30 TADY HLÍDÁM JÁ CZE | 2012 | rodinná komedie 9.-11. 7. 16:00 OKRESNÍ PŘEBOR CZE | 2012 | komedie 9.-11. 7. 18:15, 26., 27. 7. 16:15 28., 29. 7. 16:30, 30. 7.-1. 8. 20:45 DOBA LEDOVÁ 4: ZEMĚ V POHYBU USA | 2012 | rodinný/animovaný 19.-22. 7. 16:30 DO ŘÍMA S LÁSKOU USA/ITA | 2012 | komedie 19.-25. 7. 18:30 POLSKI FILM CZE | 2012 | komedie 19.-25. 7. 20:30 LE HAVRE FIN/FRA | 2011 | komedie 23.-25. 7. 16:30 NEDOTKNUTELNÍ FRA | 2011 | komedie/drama 26.-29. 7. 18:30 KDO JE TADY ŘEDITEL DEN/SWE | 2006 | komedie 30. 7.-1. 8. 16:30 LETNÍ ODPOLEDNE S ČESKÝM FILMEM a anglickými titulky jednotné vstupné 50Kč VRCHNÍ, PRCHNI! CZE | 1980 | komedie 9. 7. 14:15 POSTŘIŽINY CZE | 1980 | komedie 10. 7. 14:00 KOČÁR DO VÍDNĚ CZE | 1966 | drama/válečny 11. 7. 14:15 CO JE VÁM, DOKTORE? CZE | 1984 | komedie/drama 13. 7. 14:30 JAK UTOPIT DR. MRÁČKA ANEB KONEC VODNÍKŮ V ČECHÁCH CZE | 1974 | komedie/fantasy 16. 7. 14:30 LÉTO S KOVBOJEM CZE | 1976 | komedie/romantický 17. 7. 14:30 SLAVNOSTI SNĚŽENEK CZE | 1983 | komedie 18. 7. 14:30 OBCHOD NA KORZE CZE | 1965 | drama 19. 7. 14:00 NOC NA KARLŠTEJNĚ CZE | 1973 | komedie/muzikál 20. 7. 14:30 OSTŘE SLEDOVANÉ VLAKY CZE | 1966 | komedie/drama 23. 7. 14:30 UPÍR Z FERATU CZE | 1981 | sci-fi/horor 24. 7. 14:30 ECCE HOMO HOMOLKA CZE | 1969 | komedie 25. 7. 14:30 HOGO FOGO HOMOLKA CZE | 1970 | komedie 26. 7. 14:30 HOMOLKA A TOBOLKA CZE | 1972 | komedie 27. 7. 14:30 SVĚTÁCI CZE | 1969 | komedie/hudební 30. 7. 14:30 ROZMARNÉ LÉTO CZE | 1967 | komedie/poetický 31. 7. 14:30 ŠAŠEK A KRÁLOVNA CZE | 1987 | komedie/podobenství 1. 8. 14:15 BEST FILM FEST LOV LOSOSŮ V JEMENU GBR | 2011 | romantický OKRESNÍ PŘEBOR CZE | 2012 | komedie DŮM CZE/SLO | 2011 | drama POUPATA CZE | 2011 | drama LE HAVRE FIN/FRA | 2011 | komedie THE ARTIST FRA/BEL | 2011 | romantický

12. 7. 18:00 12., 13. 7. 20:30 13. 7. 16:30 13., 18. 7. 18:30 14. 7. 16:30 14. 7. 18:30


MÁME PAPEŽE! ITA/FRA | 2011 | drama SOUKROMÝ VESMÍR CZE | 2011 | dokumentární DĚTI MOJE USA | 2011 | komedie/drama PERFECT DAYS – I ŽENY MAJÍ SVÉ DNY CZE | 2011 | komedie ŽELEZNÁ LADY GBR | 2011 | drama ČTYŘI SLUNCE CZE | 2012 | drama BÁJEČNÝ HOTEL MARIGOLD GBR | 2011 | komedie VRÁSKY Z LÁSKY CZE | 2012 | komedie NEBEZPEČNÁ METODA CAN/GBR | 2011 | drama ROZCHOD NADERA A SIMIN IRN | 2011 | drama VĚRA 68 CZE | 2012 | dokumentární PERFECT SENSE GBR/SWE | 2011 | romantický/drama BIO SENIOR jednotné vstupné 60Kč LURDY RAK/FRA | 2009 | drama LÍBÁŠ JAKO ĎÁBEL CZE | 2012 | komedie SOUKROMÝ VESMÍR CZE | 2011 | dokumentární DO ŘÍMA S LÁSKOU USA/ITA | 2012 | komedie BÁJEČNÝ HOTEL MARIGOLD GBR | 2011 | komedie VRÁSKY Z LÁSKY CZE | 2012 | komedie LOV LOSOSŮ V JEMENU GBR | 2011 | romantický

17. 7. 20:30

PIRÁTI 3D USA/GBR | 2012 animovaný/dobrodružný 19., 21., 22. 7. 15:00 AMAZING SPIDER MAN 3D USA | 2012 | akční/dobrodružný 19.-22. 7. 17:30, 20:00 ZÁHADA BLAIR WITCH USA | 1999 | horor/mysteriózní 20. 6. 23:00 SIGNÁL CZE | 2011 | komedie 23. 7. 09:30, 17:30, 20:00 KONFIDENT SLO/POL/CZE 2012 | drama/komedie 24., 25. 7. 17:30, 20:00 MADAGASKAR 3 3d USA | 2012 | animovaný 26., 28., 29. 7. 15:00 TEMNÝ RYTÍŘ POVSTAL 3D USA/GBR | 2012 | akční/krimi 26.-29. 7. 17:30, 20:00 ĎÁBEL V TĚLE USA | 2012 | thriller/horor 27. 7. 23:00 NĚŽNOST FRA 2011 | komedie/romantický 30. 7. 09:30, 17:30, 20:00 ČERNOBYLSKÉ DENÍKY USA | 2012 | thriller/horor 31. 7.-1. 8. 17:30, 20:00

18. 7. 16:30

ROCK CAFÉ

18. 7. 20:30

LIMONÁDOVÝ JOE ANEB KOŇSKÁ OPERA CZE | 1964 | dobrodružný/komedie/hudební/western vstup zdarma 5., 12., 19. 7. 20:00 ROZMARNÉ LÉTO CZE | 1967 komedie/poetický | vstup zdarma 11., 18., 25. 7. 20:00 PROMÍTÁNÍ KOMPLETNÍHO PROGRAMU XXX. LETNÍCH OH na velkém plátně od 26. 7.

14. 7. 20:30 15. 7. 16:30 15. 7. 18:15 15. 7. 20:30 16. 7. 16:30 16. 7. 18:30 16. 7. 20:30 17. 7. 16:30 17. 7. 18:30

10. 7. 10:00 13. 7. 10:00 17. 7. 10:00

Národní 20 | 224 933 947 www.rockcafe.cz

SVĚTOZOR

Vodičkova 41 | 224 946 824 www.kinosvetozor.cz

MODŘANSKÝ BIOGRAF A SCÉNA

NEDOTKNUTELNÍ FRA 2011 | komedie/drama 5., 6. 7. 15:30, 7.-11. 7. 13:30 URBANIZED USA/GBR | 2011 | dokumentární 5., 6. 7. 16:15 TADY TO MUSÍ BÝT ITA/FRA | 2011 | komedie 5., 6. 7. 18:00 KONFIDENT SLO/POL/CZE | 2012 | drama/komedie 5., 6. 7. 18:30, 20:30, 7., 8. 7. 11:00, 15:45 9.-11., 13.-15. 7. 15:45, 16. 7. 16:00 17., 18. 7. 16:00, 20:45 DIKTÁTOR USA | 2012 | komedie 5., 6. 7. 20:45 KRÁLOVSKÁ AFÉRA DEN/SWE | 2012 | historický 6. 7. 13:30 THE ARTIST FRA/BEL | 2011 | romantický 7., 8. 7. 13:15 POLSKI FILM 13.-15. 7. 13:15 CZE | 2012 | komedie 16.-18. 7. 13:30, 18:30, 20:30 AŽ VYJDE MĚSÍC 14., 15. 7. 11:15, 13:30 USA | 2012 | komedie/drama 16.-18. 7. 16:15, 18:15 UKOLÉBAVKA Z PHNOMPENHU dokumentární pondělí POL | 2011 | dokumentární 16. 7. 20:45 Program kina od 19. 7.-1. 8. na www.kinosvetozor.cz

KOCOUR V BOTÁCH 3D USA | 2011 | animovaný/dobrodružný 5., 7., 8. 7. 15:00 LÁSKA JE LÁSKA CZE | 2012 | komedie 5., 7. 7. 17:30, 20:00 PROBUDÍM SE VČERA CZE | 2011 | komedie 6., 8. 7. 17:30, 20:00 VRÁSKY Z LÁSKY CZE | 2012 | komedie 9. 7. 09:30, 17:30, 20:00 DON´T STOP CZE | 2012 | drama/hudební 10., 11. 7. 17:30, 20:00 ŠMOULOVÉ 3D USA | 2011 | animovaný/komedie 12., 14., 15. 7. 15:00 DO ŘÍMA S LÁSKOU USA/ITA | 2012 | komedie 12., 13. 7. 17:30, 20:00 POLSKI FILM CZE | 2012 | komedie 14., 15. 7. 17:30, 20:00 JESKYNĚ SNŮ 3D CAN/USA/GER 2010 | dokumentární/historický 16. 7. 09:30, 17:30, 20:00 MUŽI V ČERNÉM 3 3D USA | 2012 | komedie/sci-fi 17., 18. 7. 17:30, 20:00

OZVĚNY 47. MFF KARLOVY VARY ŽERT CZE | 1968 | drama/komedie 7. 7. 16:00 STARÉ POVĚSTI ČESKÉ CZE | 1952 | loutkový/historický 7. 7. 18:00 HASTA LA VISTA! BEL | 2011 | drama/komedie 7. 7. 18:30 ALOIS NEBEL (AT) CZE | 2011 | drama/animovaný 7. 7. 20:30 PREZIDENTSKÉ VOLBY (GAME CHANGE) USA | 2012 | drama/historický 7. 7. 21:00 SEDM DNÍ V HAVANĚ (7 DÍAS EN LA HABANA) ESP | 2012 | drama 8. 7. 16:00 SOUKROMÝ VESMÍR (AT) CZE | 2011 | dokumentární 8. 7. 18:00 POSLEDNÍ KROK (PELAH AKHAR) IRN | 2012 | drama 8. 7. 18:30, 10. 7. 16:00 KONFIDENT (EŠTEBÁK) SLO/POL/CZE | 2012 | drama/komedie 8. 7. 20:30 NA SLAMĚNÉ CESTĚ (ESTRADA DE PALHA) POR/FIN | 2012 | drama/dobrodružný 8. 7. 21:00

20. 7. 10:00 24. 7. 10:00 27. 7. 10:00 31. 7. 11:00

MEETFACTORY

Ke Sklárně 3213/15 | 251 551 796 www.meetfactory.cz

FILMOVÉ ÚDERKY LETNÍ OZVĚNY FRESH FILM FESTU večer s J. Stehlíkem a autory nejúspěšnějších filmů vstup zdarma 10. 7. 20:00 BÉČKO výběr výtvarníka Nikoly Tempíra | vstup zdarma 17. 7. 20:00 YOUTUBE VS. VIMEO: VEČER KYBERNAUTŮ největší úchylárny z internetu | vstup zdarma 24. 7. 20:00 KONKURSUZ naprostá klasika všech filmových vykrádaček | vstup zdarma 31. 7. 20:00 U Kina 1/44 | 241 772 832 www.modranskybiograf.cz

DVA NULA (AT) CZE | 2012 | dokumentární 9. 7. 16:00 POUPATA (AT) CZE | 2011 | drama 9. 7. 18:00 ANDĚLSKÝ PODÍL (THE ANGELS SHARE) GBR/FRA | 2012 | komedie 9. 7. 18:30 VELVYSLANEC (AMBASSADOREN) dokumentární pondělí DEN | 2011 | dokumentární 9. 7. 20:30, 11. 7. 16:00 RÁJ: LÁSKA (PARADIES: LIEBE) GER/FRA | 2012 | drama 9. 7. 21:00 TAMBYLLES CZE | 2011 | drama 10. 7. 18:00 DIVOKÁ STVOŘENÍ JIŽNÍCH KRAJIN (BEASTS OF THE SOUTHERN WILD) USA | 2012 | drama 10. 7. 18:30 PŘÍLIŠ MLADÁ NOC CZE/SLO | 2012 | drama 10. 7. 20:30 HOLY MOTORS FRA | 2012 | drama 10. 7. 21:00 SLNKO V SIETI (AT) CZE | 1962 | drama 11. 7. 18:00 AŽ VYJDE MĚSÍC (MOONRISE KINGDOM) USA | 2012 | drama/komedie 11. 7. 18:30 AŽ DO MĚSTA AŠ (AT) SLO | 2007 | dokumentární 11. 7. 20:30 UKAMENOVÁNÍ SVATÉHO ŠTĚPÁNA (LA LAPIDATION DE SAINT ETIENNE) FRAU/ESP | 2012 | drama 11. 7. 21:00 IRON SKY FIN/GER | 2012 | sci-fi 13. 7. 16:00, 14. 7. 18:00 DO ŘÍMA S LÁSKOU (TO ROME WITH LOVE) USA/ITA | 2012 | komedie 13. 7. 18:00, 14. 7. 18:30 POLSKI FILM CZE | 2012 | komedie 13. 7. 18:30, 15. 7. 16:00, 20:30 RODINA JE ZÁKLAD STÁTU (AT) CZE | 2011 | drama/road movie 13. 7. 20:30 ZÁTAH (SERBUAN MAUT) USA/IDN | 2011 | akční/krimi 13. 7. 21:00 HOŘÍ, MÁ PANENKO CZE | 1967 | komedie 14. 7. 16:00 ČTYŘI SLUNCE (AT) CZE | 2012 | drama 14. 7. 20:30 COSMOPOLIS CAN/FRA | 2012 | drama 14. 7. 21:00 MODRÝ TYGR CZE | 2011 | komedie/rodinný 15. 7. 18:00 MARGARET USA | 2011 | drama 15. 7. 18:15 PRAKTICKÝ PRŮVODCE BĚLEHRADEM ZA ZPĚVU A SLZ (PRAKTIČNI VODIČ KROZ BEOGRAD SA PEVANJEM I PLAKANJEM) SRB/GER | 2011 | romantický/povídkový 15. 7. 21:00 PRAŽSKÉ FILMOVÉ LÉTO - VSTUPNÉ VŽDY 30Kč (časy projekcí v druhé polovině měsíce na www.kinosvetozor.cz) POUPATA CZE | 2011 | drama ŽELEZNÁ LADY GBR | 2011 | drama VĚRA 68 CZE | 2012 | dokumentární MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY DEN/SWE | 2009 | krimi/drama ROZCHOD NADERA A SIMIN IRN | 2011 | drama KRÁLOVSKÁ AFÉRA DEN/SWE | 2012 | historický JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN GBR/FRA | 2011 | thriller NEDOTKNUTELNÍ FRA | 2011 | komedie/drama BÁJEČNÝ HOTEL MARIGOLD GBR | 2011 | komedie TEMNÉ STÍNY USA | 2012 | komedie THE ARTIST FRA/BEL | 2011 | romantický MÁME PAPEŽE! ITA/FRA | 2011 | drama

ME E V E N T S

KINA P R A H A

5., 6. 7. 13:15 7., 8. 7. 11:15 9.-11. 7. 14:00 12., 13. 7. 13:00 14., 15. 7. 11:00 16.-18. 7. 13:15 19., 20. 7. 21., 22. 7. 23.-25. 7. 26., 27. 7. 28., 29. 7. 30. 7.-1. 8.

43


IN FILM uvádí

Román pro ženy Biomanželka od 18. 6. do 14. 9. ve Švandově divadle www.svandovodivadlo.cz

Vstup zdarma / Free admission

inzerce_100_70_abo_Sestava 1 20.6.2012 14:25 Stránka 1

Štítného 5, Praha 3, 130 00, tel.: 222 78 18 60

INZERCE

KO VS ŽIŽ

Připravili jsme pro Vás 5 abonentních skupin. Abonentní vstupenky jsou v prodeji od 18. 6. 2012. ABO vstupenky si můžete rezervovat na www.zdjc.cz.

KÉ P

ŘE

DP LA TN É

více na www.zdjc.cz

září – prosinec 2012


DIVADLA P R A H A MEETFACTORY

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY A WORKSHOPY S UMĚLCI Léto s MeetFactory 11., 18., 25. 7., 1. 8. 18:00 KOSTKA/ ALEX NEUSCHÄFER (DE): KVANTIZACE vernisáž 25. 7. 19:00 (25. 7.-12. 8.)

Vánoční koleda - koncert

IX. ProART Festival 2012

Koncertní podoba hudebně divadelního projektu Vánoční koleda, který se s velkým úspěchem hrál v loňském roce v Divadle Hybernia. Za doprovodu živého orchestru se diváci dočkají zpěvu rockera Davida Kollera, slovenské šansoniérky Szidi Tobias, sólistky Státní opery Praha Mariny Vyskvorkiny a herečky Ivany Chýlkové.

ProART zveřejnil doprovodný program Mezinárodního workshop festivalu ProART 2012. Pražská část divákům nabídne 10 večerních představení s hosty z Polska, Rakouska, Izraele, Francie, Řecka, Ruska či Slovenska. Představení se uskuteční v Experimentálním prostoru NoD a nebude chybět ani akce ve veřejném prostoru.

Letní scéna Vyšehrad | 20.7. | 20.00 www.studiodva.cz

NoD | 29. 7. – 5. 8. www.proart-festival.cz

DIVADLO ARCHA

DIVADLO V CELETNÉ

Na Poříčí 26 | 221 716 111 www.archatheatre.cz

COCOROSIE FEAT. RAJASTHAN ROOTS & TEZ: WE ARE ON FIRE koncert

Celetná 17 | 222 326 843 | 608 327 107 www.divadlovceletne.cz

27. 7. 20:00

DIVADLO HYBERNIA

nám. Republiky 4 | 221 419 420 www.hybernia.eu

THE BEST OF SWAN LAKE P. I. Čajkovskij | balet 6., 10., 12., 14., 18., 20., 22., 26., 28., 30. 7., 1. 8. 20:30 THE BEST OF CARMEN G. Bizet | opera, balet 8., 16., 24. 7. 20:30 DIVADLO KOMEDIE

Jungmannova 1 | 224 222 734 www.prakomdiv.cz

STAŘÍ MISTŘI T. Bernhard bratři Rodenové | komedie | derniéra 5. 7. 20:00 HODINA VE KTERÉ JSME O SOBĚ NEVĚDĚLI P. Handke | hra bez dialogů 6.-8., 13., 15. 7. 20:00 MUSEE@POETRYMUSICAL R. Zach, L. Ferenzová dekadentní koupel se zpěvy | derniéra 9. 7. 20:00 LEGENDA O SVATÉM PIJANOVI J. Roth, D. Jařab | drama | derniéra 10. 7. 20:00 ODPAD, MĚSTO, SMRT R. W. Fassbinder | drama 11. 7. 20:00 ODPAD, MĚSTO, SMRT R. W. Fassbinder | drama | derniéra 12. 7. 20:00 SPÍLÁNÍ PUBLIKU 2010 P. Handke | mluvená komedie 14. 7. 20:00 SAM K. Schmitt | komedie 17. 7. 20:00 SAM K. Schmitt | komedie | derniéra 18. 7. 20:00 DIVADLO METRO

Národní 25 | 221 085 276 www.divadlometro.cz

ŽIVOT JE FAJN M. Urban | černé divadlo

5.-31. 7. 20:00, 1. 8. 20:00

DIVADLO PALACE

Václavské nám. 43 | 224 228 814 www.divadlopalace.cz

CAVEMAN one man show

26. 7. 19:00

DIVADLO U HASIČŮ Římská 45 | 222 518 716 divadlouhasicu.sweb.cz

CAVEMAN R. Backer, J. Holík one man show

10., 12., 19., 24. 7. 19:30

S/HE IS NANCY JOE: TANTEHORSE M. Cechova | tanečně vizuální představení 1. světová premiéra 16. 7. 19:30 S/HE IS NANCY JOE: TANTEHORSE M. Cechova | tanečně vizuální představení 2. světová premiéra 17. 7. 19:30 FROZEN, CASO & CAOS / JASMINE MORAND + FRACTURED / A. MILTNEROVÁ komponovaný večer 18. 7. 19:30 13. MĚSÍC: REQUIEM ZA BRUNA SCHULZE P. Boháč | Spitfire Company a Warsaw Mime Center in Teatr Na Woli 19. 7. 19:30 EXIT ROOM: FERENC FEHER + JUSCHKA WEIGEL 20. 7. 19:30 SOUSEDI: DIVADLO CONTINUO P. Šťourač | fyzické divadlo pražská premiéra 21. 7. 19:30 ROZMARNÉ LÉTO V. Vančura Letní speciál spolku Kašpar 24., 25., 27. 7. 19:30 ROZMARNÝ BONUS Kašpar a J. Stránský | kabaret 26. 7. 19:30 ROZMARNÝ KONCERT písně z inscenací Rozmarné léto a Rozmarný bonus 28. 7. 19:30 ROMEO A JULIE W. Shakespeare | drama | předpremiéra 31. 7. 19:30 ROMEO A JULIE W. Shakespeare | drama | premiéra 1. 8. 19:30 EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NoD Dlouhá 33 nod.roxy.cz

ProArt Festival CLOSENESS Z. Azazi (A/TR) | Derwish in Progress & Zawirowania Dance Theatre (PL) UP CHI DOWN CHI L. Dror, N. B. Gal (IL) Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company (IL) IMPROART + MICHIO WOIRGARDT (D) improvizované jam session QUADRANS V. Šoltýs, B. Nehálka, L. Vágnerová, P. Mašek | Elledance (SK)

MLADÝ MASO STUDENTI A NEDÁVNÍ ABSOLVENTI DAMU P. Calderón de la Barca | Š. Pácl scénické postřehy o posledních věcech vstup volný | předpremiéra 11. 7. 20:00 SCHOLASTIKA / ŠKOLA SOUČASNÉHO UMĚNÍ večery (studentů) uměleckých škol 18. 7. 20:00 MONUMENT / LETOŠNÍ ABSOLVENTI ATELIÉRU MONUMENTÁLNÍ TVORBY JIŘÍHO PŘÍHODY AVU večery (studentů) uměleckých škol 25. 7. 20:00

ME E V E N T S

Ke Sklárně 3213/15 | 251 551 796 www.meetfactory.cz

METROPOLITNÍ LÉTO HERECKÝCH OSOBNOSTÍ - STUDIO DVA Letní scéna Vyšehrad | 222 222 598 www.studiodva.cz

ŽENY PŘEŽIJÍ! A. Wesker | konverzační hra | premiéra 9. 7. 20:00 ŽENY PŘEŽIJÍ! A. Wesker | konverzační hra 10.-12., 17.-19. 7. 20:00 LENKA FILIPOVÁ – CONCERTINO 2012 koncert 13. 7. 20:00 OTEVŘENÉ MANŽELSTVÍ Dario Fo a Franca Rame tragikomedie 15., 16. 7. 20:00 KOLLER, TOBIAS, VYSKVORKINA, CHÝLKOVÁ – VÁNOČNÍ KOLEDA koncert 20. 7. 20:00 PRŠÍ E. Prchalová, A. Kraus | komedie 23. 7. 20:00 KUTLOCH ANEB I MUŽI MAJÍ SVÉ DNY K. Magnusson | černá komedie | premiéra 24. 7. 20:00 KUTLOCH ANEB I MUŽI MAJÍ SVÉ DNY K. Magnusson | černá komedie 25.-27. 7. 20:00 SZIDI TOBIAS – TURNÉ AŤ SE DOBRÉ DĚJE S. Tobias & Band | koncert 28. 7. 20:00 VŠE O MUŽÍCH M. Gavran | tragikomedie 30., 31. 7., 1. 8. 19:30 MLEJN

Kovářova 1615/4 www.mlejn.cz

WORKSHOPY VZDUŠNÉ AKROBACIE ANEB VISETI ZLATO akrobacie | kurz pro úplné začátečníky 10. 7. 17:00 NÁRODNÍ DIVADLO

Ostrovní 1 | 224 901 638 www.narodni-divadlo.cz

RED CLIFF Pekingská opera legenda čínské literatury | opera

10. 7. 20:00

NOVÁ SCÉNA NÁRODNÍHO DIVADLA Národní 4 | 224 901 487 www.novascena.cz

KOUZELNÝ CIRKUS černé divadlo Laterna magika

6., 7., 10., 11., 13., 14. 7. 20:00

ROCK CAFÉ 29. 7. 20:00

Národní 20 | 224 933 947 www.rockcafe.cz

30. 7. 20:00

FLASHBACK literární večírek

31. 7. 20:00

STAVOVSKÉ DIVADLO

1. 8. 20:00

KC ZAHRADA Malenická 1784 | 271 910 246 www.kczahrada.cz DG ROCK CAMP PRO HOLKY příměstský tabor pro holky 10–13 let 9.-14. 7. 8:30–16:00 ADVIK mezinárodní festival Anime, mangy, japonské kultury, her + sci fi fantasy 26.-29. 7.

20. 7. 20:00

Ovocný trh 6 | 224 901 487 www.narodni-divadlo.cz

MOZARTISSIMO koncert 5., 7., 9., 19., 21., 23., 26., 28., 30. 7. 20:00 ŠVANDOVO DIVADLO NA SMÍCHOVĚ Štefánikova 57 | 257 318 666 www.svandovodivadlo.cz

BIOMANŽELKA divadlo Báječné léto s M. Vieweghem 10., 12., 13., 17.-19. 7. 19:00

45


ART P R A H A PALÁC KINSKÝCH Staroměstské nám. 12 | www.ngprague.cz

STÁLÁ EXPOZICE: UMĚNÍ STARÉHO SVĚTA – ASIE A STŘEDOMOŘÍ Ve spárech draka. Symbolika draka v asijském umění díla čínského, japonského, vietnamského a středoasijského umění do 16. 9. MEXICKÁ GRAFIKA grafika mexických umělců | Konírna do 29. 7. SCHWARZENBERSKÝ PALÁC Hradčanské nám. 2 | www.ngprague.cz

BIENÁLE GRAFICKÉHO DESIGNU V BRNĚ

Vincenc Vingler : Sochy zvířat Vincenc Vingler (1911–1981) se ve své sochařské tvorbě zaměřil takřka výhradně na plastiky zvířat, které jsou rozmístěny do tří celků: Na souši, Ve vodě a Ve vzduchu. Expozici komorních soch a kreseb v interiéru doplňují monumentální exteriérové plastiky umístěné v zámeckém parku.

Bienále v Brně právě vrcholí. Hlasujte pro nejlepší současnou grafickou práci na Mezinárodní soutěži Bienále Brno 2012 a získejte tak možnost vyhrát roční vstupenku do Moravské galerie v Brně nebo katalog Bienále Brno 2012. Prezentovány jsou práce z celého světa. Na závěr bienále bude na základě všech hlasů vyhlášena Cena diváka.

Zámek Troja | 4. 4. - 4. 11. www.ghmp.cz

Moravská galerie v Brně | do 28. 10. 2012 www.bienalebrno.org

ATELIÉR JOSEFA SUDKA

Újezd 30 | www.sudek-atelier.cz

ZE SBÍRKY PPF ART výstava

do 31. 8.

CENTRUM SOUČASNÉHO UMĚNÍ DOX Poupětova 1 | www.dox.cz

MEMBRA DISJECTA PRO JOHNA CAGE výstava do 20. 8. PETR MOTYČKA: SHOE CHRIST socha na fasádě budovy do 31. 8. ČESTMÍR SUŠKA: OUTSIDE/INSIDE sochařské artefakty do 31. 8. KAREL NEPRAŠ výstava sochařské a kresebné tvorby do 1. 10. KŠ - KŘÍŽOVNICKÁ ŠKOLA ČISTÉHO HUMORU BEZ VTIPU výstava připomínající uměleckou skupinu KŠ do 1. 10. EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NoD. Dlouhá 33 | www.nod.roxy.cz

FILIPE PINTO: DETAILED REALITY výstava fotografií NO DIMENSION SUMMER různí umělci | M. Pěchouček, P. Kříž, J. Nepraš

VÍKENDOVÝ VÁLEČNÍK výstava B. Zanisnika

TVÁŘE N. Hoover, Steina, P. Campus, P. Weibel a další fenomén tváře ve videoartu do 16. 9. GALERIE VÁCLAVA ŠPÁLY

DOMOVINA výstava fotografií A. Kratochvíla

od 12. 7.

do 15. 7.

Staroměstské nám. 13 | 224 826 391 www.ghmp.cz

VINCENC VINGLER (1911-1981) – SOCHY ZVÍŘAT Zámek Troja do 4. 11. EMIL FILLA – ZE SBÍREK GHMP Zámek Troja do 4. 11. LUBOMÍR TYPLT: TIKAJÍCÍ MUŽ výstava obrazů | Městská knihovna do 9. 9. JAKUB ŠPAŇHEL: SLEPICE V PEKLE velkoformátová malba | Městská knihovna do 9. 9. LONDON TWELVE výstava londýnských umělců do 23. 9. GALERIE CHODOVSKÁ TVRZ

OPAK JE PRAVDOU sochy, instalace, záznamy performance | A. Hulačová, Iedereckman, P. Sceranková, Derkthijs, E. Wurm do 26. 8. CROSS METROPOLIS MACHINE P. Sieverding | instalace propojující video a zvuk do 15. 7. MLADÉ MASO:SCHOLASTIKA večer studentů uměleckých škol 18. 7. 20:00 ALEX NEUSCHÄFER: KVANTIZACE malba od 25. 7. MUZEUM MONTANELLI

XU ZHEN – ZAKÁZANÝ HRAD instalace

DŮM U ČERNÉ MATKY BOŽÍ Ovocný trh 19 | www.ngprague.cz

STÁLÁ EXPOZICE: ČESKÝ KUBISMUS

U Milosrdných 17 | www.ngprague.cz

GALERIE JOSEFA SUDKA

Jiřské nám. 33 | www.ngprague.cz

46

do 22. 7.

NÁRODNÍ GALERIE PRAHA

NEZVANÝ HOST soubor umělců | výstava bytového koloritu do 9. 8. TÓNY CHODOVSKÉ TVRZE 9. ročník hudebního festivalu | J. Svěcený a hosté 17.-26. 7.

JOSEF SUDEK: Z OSTROVŮ výstava fotografií

do 9. 9.

KLÁŠTER SV. ANEŽKY ČESKÉ

Ledvinova 9 | www.chodovskatvrz.cz

Úvoz 24 | www.upm.cz

do 2. 9.

Ke Sklárně 3213/15 | www.meetfactory.cz

Nerudova 13 | www.muzeummontanelli.com

do 9. 9.

STÁLÁ EXPOZICE: UMĚNÍ 20. A 21. STOLETÍ OSKAR KOKOSCHKA: ŽHAVÁ GRAFIKA POZDNÍHO VĚKU grafiky do 8. 7. ALFONS MUCHA – SLOVANSKÁ EPOPEJ výstava do 30. 9. 2013 VALDŠTEJNÁ JÍZDÁRNA Valdštejnská 3 | www.ngprague.cz

JAKUB SCHIKANEDER (1855-1924) malby

do 21. 10.

Klementinum 190 | www.nkp.cz

SERGEJ I. GESSEN: OSUD A DÍLO výstava ke 125. výročí

do 20. 7.

PRAŽSKÝ HRAD

LEICA GALLERY PRAGUE

MEETFACTORY

STÁLÁ EXPOZICE: EVROPSKÉ UMĚNÍ OD ANTIKY DO ZÁVĚRU BAROKA MISTROVSKÁ DÍLA Z KOLOWRATSKÉ OBRAZÁRNY V RYCHNOVĚ N. KNĚŽNOU

NÁRODNÍ KNIHOVNA

Alšovo nábřeží 12 | www.galerierudolfinum.cz

Školská 28 | www.lgp.cz

GALERIE HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

do 9. 9.

GALERIE RUDOLFINUM

do 12. 8.

FUTURA – CENTRUM PRO SOUČASNÉ UMĚNÍ Holečkova 49 | www.futuraproject.cz

Masarykovo nábř. 24 | www.galeriemoderna.cz

ROMAN TRABURA výstava obrazů

Hradčanské nám. 15 | www.ngprague.cz

Dukelských hrdinů 47 | www.ngprague.cz

GALERIE MODERNA

Národní 30 | www.spalovka.cz

ŠTERNBERSKÝ PALÁC

VELETRŽNÍ PALÁC

GALERIE MIRO Strahovské nádvoří 1/132 | www.galeriemiro.cz TAL R – OBRAZY výstava výběru z díla do 5. 8.

KAMIL LHOTÁK výstava obrazů, grafiky a kreseb

STÁLÁ EXPOZICE: BAROKO V ČECHÁCH, EXPOZICE SOCHAŘSTVÍ A MALÍŘSTVÍ, CÍSAŘSKÁ ZBROJNICE, GRAFICKÝ KABINET STEFANO DELLA BELLA grafické listy | Grafický kabinet do 13. 8.

STÁLÁ EXPOZICE: STŘEDOVĚKÉ UMĚNÍ V ČECHÁCH A STŘEDNÍ EVROPĚ KLÁŠTER SV. JIŘÍ STÁLÁ EXPOZICE: MALÍŘSTVÍ, SOCHAŘSTVÍ A UŽITÉ UMĚNÍ V ČECHÁCH 19. STOL.

www.kulturanahrade.cz

STÁLÉ EXPOZICE: PŘÍBĚH PRAŽSKÉHO HRADU, NEJSTARŠÍ KONTINUÁLNĚ EXISTUJÍCÍ SBÍRKA OBRAZŮ V NAŠICH ZEMÍCH, SVATOVÍTSKÝ POKLAD JAN KOBLASA / RETROSPEKTIVA výstava sochaře, malíře, grafika Jízdárna Pražského hradu do 8. 7. JAN REICH životní příběh fotografa narozeného roku 1942 v Praze Tereziánské křídlo starého královského paláce do 19. 8. DVANÁCT STOLETÍ PRAŽSKÉHO HRADU výstavní projekt | Rožmberský palác do 2. 9. FERDINAND V. DOBROTIVÝ A UMĚNÍ JEHO DOBY výstava exponátů z jeho veřejného i soukromého života do 9. 9. UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM 17. listopadu 2 | www.upm.cz

STÁLÁ EXPOZICE: ANNA FÁROVÁ – FOTOGRAFIE, PŘÍBĚHY MATERIÁLŮZ NOVÉHO SVĚTA DO CELÉHO SVĚTA 300 let harrachovské sklárny do 16. 9. VŠE NEJLEPŠÍ! výstava českého sklářského umění do 31. 3. 2013 NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM Kostelní 42 | www.ntm.cz

STÁLÉ EXPOZICE: HISTORIE DOPRAVY, LABYRINTEM ARCHITEKTONICKÝCH STYLŮ, ASTRONOMIE, FOTO KINO, TISKAŘSTVÍ, TECHNIKA 20. STOLETÍ VE SBÍRKÁCH FHÚ PRAHA PRAŽSKÉ MOSTY OBJEKTIVEM RICHARDA HOMOLY černobílé fotografie do 19. 8. FRANCOUZSKÝ INSTITUT Štěpánská 35 | 221 401 011 www.ifp.cz

PF12 výstava sklářské tvorby

do 15. 9.


SOUTĚŽ

O HIGHTECH

PĚSTÍRNU V HODNOTĚ

č

www.advancedhydro.com

WWW.GROWSHOP.CZ shop@growshop.cz | Bořivojova 89, Praha 3 Žižkov | Tel: +420 222 717 694 | +420 226 804 151

431-432 magazin Praha  

05.07. - 01.08.2012 magazin Praha

431-432 magazin Praha  

05.07. - 01.08.2012 magazin Praha

Advertisement