{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 1


Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel


Mysafirë të nderuar Detin, diellin, plazhat, vende të bukura, hotele të shkëlqyeshme, njerëzit mikpritës si dhe shumë e shumë gjëra të tjera për të cilat ju keni nevojë do ti gjeni në katalogun që jua ofron agjencioni jonë. MCM Travel ju ofron shërbime profesionale të aranzhmaneve turistike duke filluar nga për zgjedhjen e vendit dhe hotelit si dhe përcjelljen dhe përkujdesjen e mysafirëve nga stafi jonë profesional, kështu që i bën klientët tonë të ndihen të sigurtë kudo që të jenë gjatë pushimeve. Këtë më së miri do ta vërtetoni vetëm po që se udhëtoni me ne. Një gjë është e sigurtë, pushimet në Turqi janë të paharrueshme.

Çdo pushim është një rrëfim!


Pushime në përputhje me dëshirat tuaja. Keni ide se si do t’i kaloni pushimet tuaja? Në faqet në vijim ju ofrojmë një pasqyrë të mundësive për shumë destinacione. Nëse jeni të frymëzuar nga ofertat tona, na tregoni dëshirat dhe kërkesat tuaja. Ne jemi këtu për ju!


Pusho në hotelin e ëndërrave!

Përmbajtja e hoteleve Destinacioni Turqia

Hotel

Kemer

Alkoclar Exclusive

17

Alva Dona Wolrd Palace

18

faqe

Ama Club Marine

19

Akka Hotels Alinda

21

Akka Hotels Antedon

22

Club Marco Polo Crystal Aura Beach Resort & SPA

23

Crystal Deluxe Resort & SPA

24 25

Crystal Flora Beach

26

Daima Biz Resort

27

Fame Residence Kemer & SPA

28

Larissa Phaselis Princess

30

Dosinia Luxury Resort

31

Kimeros Park Holiday Village

32

Limak Limra Resort

33

Marti Myra

34

Euphoria Tekirova Hotel Nirvana Lagoon Villas Suite & SPA

35 36

Orange Country Resort

37

Imperial Sunland Resort & SPA

38

Queens Park Tekirova

39

Transatlantik Hotel & SPA Lucida Beach Hotel

40

Meder Resort Millennium Resort Sherwood Exclusive Kemer

42 43 44

Delphin Imperial

47

41

Antalya

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

IC Green Palace

48

Adalya Elite Lara

49

Royal Holiday Palace

50

Asteria Kremlin Palace

51

Delphin Diva Premiere

52

Delphin Palace De Luxe

53

Limak Lara De Luxe

54

Royal Seginus Porto Bello Resort

55 56

Royal Wings

57

Fame Residence Lara & SPA

58

Titanic Beach Lara

59

Delphin Be Grand Resort

60

Venezia Palace

61

Kervansaray Lara

62

Sherwood Exclusive Lara

64

Trandy Lara

65

Sherwood Suites Resort

66

Wind Of Lara Hotel & SPA

67

Titanic Mardan Palace

68

3


4

Pusho në hotelin e ëndërrave!

Destinacioni

Hotel

faqe

Turqia 69

Belek Azure Villas By Cornelial

71

Granada Luxury Belek

72

Royal Adam & Eve Hotel

73

Alva Donna Exclusive

74

Bellis Hotel

76

Regnum Carya Golf & SPA

77

Club Mega Saray

78

Crystal Family Resort & SPA

79 80

Crystal Paraiso Verde Resort & SPA Calista Luxury Resort

81

Susesi De Luxe Resort SPA

82

Crystal Tat beach Golf Resort

83

Ela Quality Resort

84

Sherwood Dreams Resort

85

Kempinski Hotel The Dome

86

IC Santai

87 88

Limak Arcadia Golf & Sport Belconti Resort Hotel Kirman Belazur Resort & SPA

90

Crystal Waterworld Resort & SPA

92

Titanic Deluxe Belek

93

91

Orange County Resort Hotel Belek

94

Kaya Palazzo Golf Resort

95

Sensimar Belek & SPA

96

97

Side Alva Donna Beach Comfort Bosphorus Sorgun

99 100

Club Hotel Turan Prince World

101

Crystal Sunrise Queen Luxury Resort & SPA

102

Crystal Palace Luxury Resort & SPA

103

Heaven Beach Resort

104

Kamelya Collection Fulya

105

Kamelya Collection K Club Kamelya Collection Selin

106 107

Crystal Admiral Resort & SPA

108

Oz Hotels Side Premium Royal Alhambra Palace

109 110

Royal Taj Mahall

111

Otium Hotel Seven Seas

112 113

Kirman Sidemarin Beach & SPA Crystal Sunset Luxury Resort & SPA

114


Pusho në hotelin e ëndërrave!

Destinacioni

Hotel

Alanya

faqe 115

Concordia Celes Hotel Diamond Hill Resort MC Arancia Resort Azura Deluxe Resort Holiday Park Resort

116 117 118 119 120 121

Delphin De Luxe Resort

122

Granada Luxury Beach Granada Luxury Okurcalar Long Beach Harmony Long Beach Resort

123 124 125 126

Pemar Beach Resort Alan Xafira Lonicera Resort & SPA Orange County Resort Alanya Sea Life Buket Resort Senza the Inn Resort & SPA Throne Beach Resort MC Beach Park Resort Hotel

127 128 129 130 131 132 133 134

MCM Bungalow

135 137

MCM Beach

139

Ulcinj/Montenegro

Golf Destinacioni

Hotel

Belek Kaya Palazzo Golf Resort Limak Arcadia Golf & Sport Titanic Deluxe Golf Belek

faqe 70 84 88 94

Wellnes Destinacioni

Hotel

faqe

Kemer Crystal Aura Beach Resort & SPA Crystal Deluxe Resort & SPA Fame Residence & SPA

24 25 28

IC Green Palace Delphin Palace De Luxe Venezia Palace

48 53 61

Crystal Family Resort & Spa Sherwood Dream Resprt

79 85

Crystal Walterworld Resort & SPA Sensimar Belek & SPA

92 96

Antalya

Belek

Side Bosphorus Sorgun Crystal Palace Luxury Resort & SPA

102 103

Crystal Sunset Luxury Resort & SPA

109

Lonicera Resort & SPA

129

Alanya

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

5


Ofertë sipas buxhetit tuaj. Përfitoni nga ofertat tona tërheqëse sepse oferta të shkëlqyeshme dhe të veçanta ju ofrojmë në vazhdim. Ndiqni udhëzimet në këtë faqe, ju me siguri do të gjeni një ofertë të përshtatshme për buxhetin tuaj.

Minuti i parë: Zbritje në fillim

Oferta interesante

Agjencioni jonë ju ofron një përzgjedhje të destinacioneve më të kërkuara dhe shërbime për ju në fazë të hershme me çmime të volitshme dhe zbritje në çmime. Rezervoni më herët, sepse numri i dhomave është i kufizuar. Kushtet dhe ofertat janë të përshtatshme dhe në pajtim me listën e çmimeve.

Ofertat tona speciale i kemi në katallogun tonë. Ju mund ta verifikoni ofertën.


All Inclusive: Gjithëpërfshirëse Është oferta e cila ofrohet viteve të fundit për shumë destinacione të njohura. “All Inclusive” do të thotë se të gjitha ushqimet, pijet alkoolike dhe ato jo-alkoolike në restorant dhe në bare janë të përfshira në pako, e po ashtu janë të përfshira edhe programet argëtuese.

Përvec kësaj ju mund t’i shfrytëzoni edhe paketat sportive në ujë dhe tokë, pa asnjë kosto shtesë. Që të jeni të sigurtë për ofertën gjithëpërfshirëse, mund ta shikoni përshkrimin dhe listën e çmimeve. Këto hotele janë në katalogun e shfaqur dhe në listën e çmimeve. Më lartë qëndron logoja.


Familja në rend të parë. Ju dëshironi që të kaloni çaste të bukura me fëmijët tuaj në një qendër pushimi me ambient të këndshëm me aktivitete dhe animacione për fëmijë, e përveç kësaj të përfitoni edhe nga çmimet familjare.

Zbritje për fëmijë: Për shumë shërbime, fëmijët marrin zbritje të shumta e të gjitha këto mund t’i gjeni në çmimoren tonë.

Logoja për kushtet e fëmijëve në katalog dhe në listat e çmimeve.

Në të gjitha ofertat që ju ofrojmë mund të keni së paku 20% zbritje për fëmijë deri në moshën 14 vjeçare në disa hotele.

Fëmijët deri në moshën 2-vjeçare e paguajnë vetëm një shumë minimale për biletën e aeroplanit, kurse për hotel nuk paguajnë asgjë.


Familjarë mirësevini: Dhomë ndërlidhëse (connected-room) dy dhoma standarde të kombinuara me njëra-tjetrën me derë, janë dy hyrje të veçanta. Shumica e ofertave kanë të bëjnë me klubet apo club-hotele, terrenet sportive, dhoma, lojërat dhe programet me animacione për fëmijë që ofrohen për kategori të moshave të ndryshme.

Familjet me fëmijë janë ndër mysafirët tanë më të rëndësishëm. Me logon “Familjarë mirësevini” në këtë katalog janë shënuar hotelet kryesore për këtë kategori, me ambient të bukur dhe atmosferë të mrekullueshme.


Ultra All Inclusive Jeni duke kërkuar një ofertë shumë të veçantë të nivelit shumë të lartë? Për shembull, një hotel në një park unik natyror? Këtë dhe çdo gjë tjetër të bukur dhe atraktive për një pushim të këndshëm mund t’i gjeni në katalogun tonë!

Përzgjedhja Top-Hotele: Rekomandimi Me këtë shenjë ne ofrojmë hotele me standard shumë të lartë (me 5 yje, Ultra All Inclusive) me një ose më shumë prona të veçanta ose të tërheqë shërbime nga hotelet e tjera të kategorisë së ngjashme.

Me pak fjalë, agjencioni jonë do të jetë përgjegjës për këto hotele. Cilat shërbime shtesë dhe të veçanta do t’i përfitoni nga ofertat tona, ju do t’i mësoni në listën përzgjedhëse të Top-Hoteleve VIP me 5 yje, sipas logos më lartë.


Rekomandimet specifike: Disa nga ofertat Top Hotele mund ti gjeni në katalogun tonë në faqet e mëposhtme: Kemer Crystal De Luxe Resort& SPA....27 Limak Limra Hotel & Resort.....30 Rixos Sungate................................32 Orange County De Luxe..............34 Fantasia Hotel De Luxe Kemer.36 Rixos Tekirova................................39

Antalia Delphin Imperial...........................48 IC Green Palace.............................49 Delphin Diva Premiere................53 Delphin Palace De Luxe..............54 Titanic Beach&Resort DeLuxe..60 Mardan Palace...............................66 WOW Kremlin Palace...................63

Belek Susesi De Luxe Resort SPA...80 Rixos Premium Belek..............81 Limak Arcadia Golf & Sport..86 Maxx Royal Belek Golf&SPA..87 Titanic Deluxe Belek................91 Voyage Belek Golf & SPA.......92 Royal Heaven Villas.................93

Side Aydinbey Kings Palace.............................99 Crystal Admiral Resort & SPA...............106 Royal Alhambra Palace............................108 Sea Planet Resort & SPA.........................110 Crystal Sunset Luxury Resort & SPA....112


Performanca dhe shërbimi. Për të siguruar që pushimi juaj të jetë një përvojë e mrekullueshme dhe për ti përmbushur pritjet tuaja, ne kemi informacione për ju në lidhje me shërbimet tona dhe shpjegime për shërbimet tona. Mos nguroni të kërkoni këshilla tek ne, ose kontaktoni agjentin tuaj të udhëtimit. Ne do ta bëjmë maksimumin për ju dhe zgjedhjen tuaj.

Këshilla personale dhe vendosja në Hotel: Ven osja në hotel apo check-in është zakonisht pas orës 12:00. Rregullat janë standarde për qëndrim në një hotel standard, por mund të ketë disa karakteristika që kanë të bëjnë me një vend të veçantë. Gjithashtu, ne ju këshillojmë dhe informojmë për shërbimet me pagesë shtesë, por edhe shërbimet tjera dhe ato gratis. Po qe se vëreni ndonjë problem në dhomën tuaj apo kudo tjetër, ju mund të drejtoheni në recepcionin e hotelit.

Udhërrëfyesi juaj: Udhërrëfyesi juaj do të jetë pranë jush gjatë udhëtimit prej aeroportit gjer tek destinacioni juaj apo hoteli dhe gjithashtu ai do t `iu informojë për konditat, ofertat dhe informatat me rëndësi gjatë qëndrimit tuaj në hotel, si dhe për çdo gjë tjetër që lidhen me hotel, vende interesante për të parë, transport, shopping, etj.


Shërbimet

13

Çdo pushim ka një rrëfim! - Every holiday has a story! Me një sistem vlerësimi, ne kemi vënë oferta që të jenë më të qarta ku përveç përshkrimit, mund t’ju ndihmojë edhe tabela.

Resortet Infrastruktura Restorante/Dyqane

Hotelet Komfort

Argëtim

Mbrëmje

Fëmijë

Plazha

Plazha

Udhëtime

Resort Niveli shkon nga 0 deri në 5 pikë (0=munguar mesatarisht, 1=jo mjaftueshëm, 2=mjaftueshëm, 3=mirë, 4=shumë mirë, 5=shkëlqyeshëm) Pushimi në hotel resort ose restorant, është i përcaktuar sipas këtyre kritereve me 4 ose 5 pikë.

Shëtitjet Aventurë Sport

Hotelet Kjo tabelë tregon përshkrimin e detajuar të hotelit. Në qoftë se ju e vëndosni theksin për hotel-sport, shikoni tabelën më lart dhe do t`ishihni të gjitha aktivitetet sportive që ofron hoteli sport që së paku ka 4 pikë.

Kulturë

Komfort

Natura Turnej Ky vlerësim do t’iu ndihmojë në përcaktimin e rehatisë në një shetitje njëditore, mjetet bartëse dhe akomodimi. Ajo klasifikohet si aventurë, njohja me kulturën e vendit, informacion për tempujt monumentet dhe natyrën.

Klasifikimi i Hotelit Përveç përcaktimin formal të kategorisë së vendit, gjithashtu hotelet vlerësohen edhe sipas disa kritereve të cilat janë të rrepta siç janë më poshtë.

Rishikimi jonë

Klasa e parë-Hotele Luksoze Ambienti, shërbimi i shquar, niveli i lartë, dhomat i përmbushin standardet e kësaj kategorie.

Rishikimi jonë

Hotelet e klasës së mesme kanë dhoma të rehatshme, me telefon, muzikë, TV, prandaj mysafirët këtu ndihen si në shtëpi.

Rishikimi jonë

Hotele tipike të klasëë të mesëm ose ndërtesa banimi. Janë të mobiluara me shije. Dhomat sigurojnë një ambient të thjeshtë, pishinë, bar, disko apo vende të tjera argëtuese.

Rishikimi jonë

Këto hotele janë të rregulluara thjeshtë, janë të përshtatshëm dhe me ambient të këndshëm.

Informata për apartamente Shërbimet për apartamente: pastrimi bëhet çdo ditë. Apartamenti e ka hapësirën e kufizuar për numrin e peronave, sepse vetëm një ose 2 persona mund ta shfrytëzojnë një krevat-divan në dhomën e ndjenjës, i cili është i përshtatshëm kryesisht për fëmijë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel


14 Turqia


Turqia 15

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel


17

Kemer/Antalya/Turqia

Alkoclar Exclusive Alkoclar Exclusive Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Drejtpërdrejt pranë plazhit, 7 km larg nga Kemeri (lidhje të mira me autobus) dhe 50 km nga Antalia.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi:Hoteli ka gjithësej 247 dhoma standarde, 66 dhoma familjare, 9 suita, 4 dhoma të mëdha, 3 dhoma për persona me aftësi të kufizuara dhe 1 King suitë. Dhomat janë të rregulluara në mënyrë individuale, komfore dhe mjaft moderne. Restoranet dhe baret: Ka disa bare, pabe, restorane të klimatizuara me karrige për foshnje dhe restorante A’La carte restorante si dhe klube të natës. Plazhi:Hoteli ka plazhë private prej 125 metrave me rërë dhe guralecë, çadrat e diellit, karrige në kuvertë dhe dyshekë.

Shërbimi: All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi i vonshëm. Pasdite: kafe dhe ëmbëlsira. Në mesnatë meze të lehtë. Pesë restorante A La carte, me specialitete italiane dhe të peshkut me rezervim. Shërbehen të gjitha pijet freskuese dhe alkoolike vendore gjatë 24 orëve. Minibari : Pije freskuese dhe birra. Sporti dhe argëtimi: Pishinë të mbyllur, pishina të hapura, fushta të tenisit, sauna, qendër fitnesi, spa dhe wellness qendër, masazhë, bilardo, ping-pong, bibliotekë, bowling, banjo me avull. Për fëmijët: Shesh , kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.


Kemer/Antalya/Turqia

18

Alva Dona World Palace Alva Dona World Palace Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon 816 dhoma, ka 6 restorante dhe 2 bare me pishina, posedon 1 plazhë private, 2 pishina të mbyllura dhe 5 të hapura si dhe pishinën p[r fëmijë. Për disponimin e mysafirëve hoteli posedon 9 fusha tenisi, sallë fitnesi di dhe klube të natës. Restoranet dhe baret: Restorantet kryesore – Shërbime nga restorantet kryesore si Alva Donna World Palace, Meander dhe Tigris ofrojnë zgjedhje të pasur për mëngjes, drekë dhe darkë. Plazhi: Hoteli posedon një zonë private plazhi, pishina në natyrë dhe pishina të mbyllura,.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive – Resotrani i hotelit shërben shumëllojshëmri të pijatave kryesore. Me kërkesen tuaj mund edhe të pergatisin menu dietore. Pijet freskuese janë në dispozicion nëpër baret e hotelit vazhdimisht. Sporti dhe argëtimi: Vizitorët gëzojnë një fushë tenisi, mini golf, gjithashtu fëmijët mund të luajnë në mënyrë të sigurtë në clubin lojërave për fëmijë të cilin e posedon ky hotel..

Gjendet në qendër të një kopshti të mirëmbajtur, drejtpërdrejt në plazhin e bukur të Beldibit në Rivierën turke dhe rrëzë maleve Bey. Gjendet rreth 15 km larg. Deri në Antalya janë 45 km. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


19

Kemer/Antalya/Turqia

Amara Club Marine Amara Club Marine ***** Ultra All Inclusive

Hoteli gjendet 55 km larg qendrës së Antalisë, 50 km larg nga aeroporti

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli Amara Club Marine ka 18 ndërtesa dykatëshe dhe 3 ndërtesa 3 katëshe: me 334 dhoma standarde nga të cilat 3 dhoma për mysafirë me aftesi të kufizuara, dhe 51 dhoma familjare (39-45 m²). Restoranet dhe baret: Hoteli posedon bare të ndryshme, restorante A la Carte, Bistro. Restorantet shërbejnë ushqime italiane dhe turke pa pagesë. Plazhi:Hoteli ka plazhë private prej 250 metrave katrorë, 2 pishina në natyrë, disco, animacione dhe shumë shfqje në mbrëmje.

Shërbimi:Ultra All Inclusive: mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi për gjumashët. Pasdite kafe dhe ëmbëlsira. Në mesnatë meze të lehtë. Sporti dhe argëtimi: Banjo turke, sauna, banjo me avull, palester, 3 fusha të tenisit, bilardo ,muzikë live etj. Për fëmijët: Shesh , kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.


21

Kemer/Antalya/Turqia

Akka Hotels Alinda Akka Hotels Alinda Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Drejtpërdrejt pranë plazhit, 7 km larg nga Kemeri (lidhje të mira me autobus) dhe 40 km nga Antalia.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Dhomat janë të pajisura në mënyrë moderne dhe luksoze. Posedojnë banjë/dush/WC, klimatizim, telefon direkt, TV / Sat, minifrigorifer, kasafortë dhe ballkon me pamje nga deti ose nga kopshti. Restoranet dhe baret: Restoran kryesor shtëpie me 400 vende, Restorani A’la Carte me kuzhinë peshk pa pagese, vizitë një herë në javë (me rezervim), Lobi bar, bar pishinë, bar vitaminë, bar disko. Plazhi: Plazh i gjerë dhe i gjatë me guralecë. Çadrat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive, Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje, mëngjes për gjumashët, bufe dietale Meze, kafe/çaj dhe ëmbëlsirë, meze në mesnatë Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore prej orës 10.00 deri në orën 24.00, në diskotekë deri në orën 02.30. Tenis, pingpong, dhomë fitnesi, pikado, volejboll plazhi, xhakuzi, surfing, Programe animuese dhe argëtuese. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë 2 fusha të forta tenisi (ndriçimi me pagesë), pingpongu, dhoma e fitnesit, pikado, volejbolli, xhakuzi, surfimi (me patentë). Me pagesë Masazhi, sauna, banja turke, depilimi, bilardo, interneti si dhe sportet e motorizuara të ujit, të cilat ofrohen në plazh (varësisht nga moti). Mundësi kalërimi në Kemer. Çdo ditë programe të ndryshme animuese dhe argëtuese. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, rrëshqitëse uji, animacione për fëmijë, miniklub, fushë lojërash për fëmijë, ulëse për fëmijë në restorant, bufe për fëmijë. Shtrat për foshnje pa pagesë. Dado (sipas kërkesës, me pagesë).


Kemer/Antalya/Turqia

22

Akka Hotels Antedon Akka Hotels Antedon Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Dhomat janë të rregulluara në mënyrë individuale, komfore dhe mjaft moderne. Posedojnë me banjë/WC, tharëse flokësh, telefon direkt, TV/Sat, minibar (me pagesë), klimatizim qendror dhe ballkon apo tarracë. Restoranet dhe baret: Ka disa bare, pub, restoran të klimatizuar me karike per foshnje dhe a la carte restorant, ka edhe klub të natës. Plazhi: Hoteli gjendet drejtpërdrejt në plazhin e bukur me rërë. Aty gjendet një bar plazhi. çadrat e diellit, shtretërit dhe peshqirët, si në plazh ashtu edhe pranë pishinës, pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive, Lëngjet e freskëta të pemëve dhe shujtat në restorantin A-la carte, me pagesë. Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët, Bufe në mesditë dhe në mbrëmje, Snack mesnate, Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, bufe mesnate, Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore, por edhe disa të importuara, në baret e hapura, deri në ora 02.30, Minibari mbushet çdo ditë. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë 2 fusha të forta të tenisit (pajisjet janë me kaucion, dritat me pagesë), minifutboll, basketboll, volejboll, pingpong, pikado, biçikleta me qira, fitnes, aerobik, badminton, sa-unë, hamam. Me pagesë bilardo, masazhi, solariumi, banja me avull dhe të gjitha sportet e ujit që ofrohen nga shitësit vendës në plazh. Programe të shumta animative me shfaqje dhe lojëra të ndryshme gjatë gjithë qëndrimit tuaj në këtë hotel. Për Fëmijët: Miniklubi (4-6 vjeç), miniklubi (7-11 vjeç) dhe tenisclubi (12-16 vjeç). Të gjitha klubet janë me përkujdesje në orë të caktuara. Hoteli disponon me pishinën e veçantë për fëmijët me rrëshqitëse uji, shesh lojërash, Dado, sipas kërkesës dhe me pagesë.

Gjendet në qendër të një kopshtitë mirëmbajtur, drejtpërdrejt në plazhin e bukur të Beldibit. Gjendet rreth 15 km larg. Deri në Antalya janë 45 km. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


23

Kemer/Antalya/Turqia

CLUB MARCO POLO Club Marco Polo Kategoria ***** Ultra All Inclusive Hoteli ndodhet 10 km larg Tekirovës, 53 km prej Antalisë dhe 68 km prej aeroportit të Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 530 dhoma të pajisura me banjo dhe dush, tharëse flokësh, telefon direkt, Tv me satelit, minibar, klimatizim etj,. Restoranet dhe baret: Ka 5 bare, 5 restorante prej të cilave 4 jane kuzhina turke dhe boterore. Plazhi: Hoteli ka plazhë private prej 300 metrave me rërë dhe guralece, gjitashtu ofron çadrat e diellit, karriga në kuvertë dhe dyshekë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka si byfe me kuzhina turke dhe nderkombetare si dhe mëngjesi për gjumashët. Mysafiret sherbehen edhe me pije te ndryshme ne ambientet si: Pool Bar, El Turko Cafe & Patisserie, Lobby Bar(24 ore) etj,. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ofron 4 fusha tenisi me standarde nderkombetare, aerobik, palester, pingpong, baskeboll, mini futboll, pilate, pishina dhe palester deti etj,. Për fëmijët: Shesh për fëmijët, kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.


Kemer/Antalya/Turqia

24

Crystal Aura Beach Resort&Spa Crystal Aura Resort Kategoria ***** Ultimate All Inclusive Vendosja: Hoteli posedon 366 dhoma në dy blloqe kryesore dhe 9 blloqe të ndara. Dhoma standarde janë 271 (24m²; 2+1pax), dhoma familjare F1 89 (38m²; max4pax, dhoma e gjumit, dhoma e ditës dhe banjë), dhoma familjare superiore 4 (50m², dy dhoma gjumi, dhomë e ditës dhe banjë, max5pax), Ultra suitë 2 (50m², një dhomë gjumi dhe një dhomë dite, banjë me Jacuzzi, max3pax). Të gjitha dhomat janë të pajisura me banjë private me vaskë dhe dush, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon me lidhje direkt, arkë, mini bar (ujë dhe lëngje rimbushur çdo ditë), TV satelitor me kanale muzikore, ballkon ose tarracë. Përmbajtja: Restoranti kryesor – Carreta, me bife të hapur, A’la Carte restorantet Peshkut, Italian dhe Turk, bare përgjatë kompleksit hotelier. Mjeku, kujdestarja për fëmijë, floktari, qendra tregtare, larja dhe pastrimi kimik, telefoni, faksi, interneti dhe lojërat kompjuterike, rent a car janë me pagesë shtesë. Plazhi: Hoteli posedon plazhin private, me guralecë. Peshqirët për plazh, shtretërit dhe çadrat janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive – bife e hapur me mëngjes, mëngjes të vonshëm, drekë, darkë, mëngjes dhe padite të lehtë, tortë, darkë, bife e hapur në orët e vona, A’la Carte restorant me rezervim paraprak (fëmije nën moshën 7 vjeç, nuk i lejohet hyrja) një herë gjatë qëndrimit, të gjitha pijet standarde vendore dhe të importuara alkoolike dhe joalkoolike, mini bar në dhomë (ujë dhe lëngje birra rimbushur çdo ditë). Nuk janë të përfshira në konceptë pije speciale të importuara, pijet në shishe, lëngu i freskët nga frutat, verërat speciale, pijet e importuara paguhen veçmas 00:00-10:00, drekë, ushqim i lehtë i mesnatës, një snack bar në pishinë si dhe një bar në plazh. Sporti dhe argëtimi: Pishina të jashtme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, palestër sportive, banjë turke, saunë, Jacuzzi, dhomë me avull, volejboll në plazh, mini futboll, tenis, bilardo, sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Masazhi, floktari, ndriçimi në teren për tenis, shkolla e tenisit dhe pajisjet, sportet ujore me motor, shkolla e zhytjes janë me pagesë shtesë. Program animues gjatë ditës, show program në mbrëmje, netë turke, Gala Darka, “live” muzik. Mini club për fëmijë prej 04 – 12 vjet.

Hoteli është i vendosu në qendër të Kemerit, 55 km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


25

Kemer/Antalya/Turqia

Crystal Deluxe Resort&Spa Crystal De Luxe Resort & Spa Kategoria ***** Ultimate All Inclusive

Hoteli është 75 metra nga plazhi Kemer, 55 km aeroporti, në qendër të Kemerit.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: I ndërtuar në vitin 2008, prej një sipërfaqe nga 16 000 m². Përbëhet nga ndërtesa kryesore 6 katëshe e cila përbëhet nga 309 dhoma standarde 27 m², 41 dhoma familjare 40 m², 3 Pasha Suita 55 m². Restoranet dhe baret: 3 Restorante A La carte (italian, mexikan), 1 Restoran (dietal). Plazhi dhe pishinat: Hoteli e ka plazhin privat me guralec dhe rërë. Çadrat, Shtretërit, Peshqirët, Pier, Bar plazhi, Tendat në plazh. 1 Pishinë e brendshme, 3 Tobogana, 6 Shoping qendër, 6 Bare, 2 Pishina.

Shërbimi:All Inclusive, Shërbim në dhomë (me pagesë), Pastrimi ditorë, Banje, TV, Telefon, Sef, Ballkon, Ndrrimi i mbulesave 3 here në javë, Tharëse flokësh, Klimatizim, Jakuzzi, Minibar çdo ditë ujë pije freskuese dhe birrë, Ballkon, tepih, WI-FI (pa pagesë). Lavanderi, Fushe futbolli, Internet kafe - paguhet, Pastrim kimik, Salle konferencash, Spa, WiFi - me pagesë (në loby pa pagesë). Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: Mini futboll, Pingpong, Muzikë live, Xhakuzi, Aerobik, Animacione, Skuash, Banjo turke, Volejboll plazhi, Pikado, Fitnes, Pikado, Diskotekë, Basketboll, Banjo turke, Skuash, Mini golf, Sufr (me licencë), sportet ujore (pa motor). Me pagesë: Masazhë, Biliardo, Sauna, paisjet për tenis, trajnim për tenis, Slots, fusha e tenisit me drita, Bowling (dy linja pa pagesë). Fëmijet: 1 Tobogan, meny për fëmijë, klubi i fëmijëve, 1 Pishinë për fëmijë, Dado me pagesë, kënd i lojërave.


Kemer/Antalya/Turqia

26

Crystal Flora Beach Resort Crystal Flora Beach Kategoria ***** Ultra All Inclusive Vendosja: Hoteli posedon 507 dhoma, të gjitha në bungallova 3 katëshe. Dhoma standarde 423 (21-26m²,max3pax), Superior dhoma janë 16 (37m².3+1pax), Family dhoma 59 (37m², një dhomë të fjetjes dhe një dhomë të ndejës me një derë në mes, max4pax), Junior suita 4 (45m², një dhomë të fjetjes dhe një dhomë të ndejës, max3pax), Suitë dhoma 4 (52m², një dhomë të fjetjes dhe një dhomë të ndejës , max4pax), një King suitë (55m², max4pax) dhe 6 dhoma për njerëz me aftësi të kufizuar. Dhomat janë me banjë private me dush, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon me lidhje direkt, mini bar, arkë, LCD TV dhe kanale muzikore, ballkona ose terraca, dysheme me qeramikë dhe me qilim dekorativ. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor - Aspendos, A’la carte restorantet Starfish (restorant i Peshkut), Azure (kuzhinë mesdhetare), Sampan (kuzhinë nga Lindja e Largët), La Fiesta (kuzhinë Meksikane), Flora (barbeque), bare përgjatë kompleksit hotelier, Disco club. Plazhi: Hoteli posedon plazh private, me guralecë, rërë dhe dy platforma, me shtretër, çadrat dhe peshqirë për plazh janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive – 24 orë ushqim dhe pije, bife e hapur për mëngjes, mëngjes të vonshëm, drekë, ushqim i lehtë në mëngjes dhe mesditë, darkë, ushqim i lehtë në orët e vona, të gjitha pijet standarde alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe të importuara, A’la Carte restorant me rezervim paraprak njëherë gjatë qëndrimit (fëmijët nën moshën 7 vjeçare nuk lejohen të hyjnë), mini bar me ujë dhe lëngje që rimbushen çdo ditë, akullore nga 16.00 – 18.00. Nuk janë të përfshira në çmim pijet luksoze të importuara, pijet në shishe, verërat speciale, nargjile, lëngu i freskët nga frutat, cigaret, pijet alkoolike të importuara nga 01.00–10.00, shërbimi në dhomë. Mjeku, kujdestarja për fëmijë, larja dhe pastrimi kimik, telefoni, faksi, interneti dhe lojërat kompjuterike, tharëse flokësh, qendra tregtare, rent a car janë me pagesë shtesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë të brendshme dhe të jashtme për rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, qendra e fitnesit, banjë turke, saunë, dhoma me avull, gjimnastikë, fusha për tenis, volejboll, basketboll, pingpong, volejboll në plazhë. Me pagesë shtesë janë sportet ujore, masazhi, SPA qendër, shkolla e zhytjes, ndriçimi i terrenit për tenis, birilat dhe bilardo.

Hoteli është vendosur në regjionin Beldibi 25km nga Antalia, 17km nga Kemeri dhe 35km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


27

Kemer/Antalya/Turqia

Daima Biz Resort Daima Biz Resort **** All Inclusive

Hoteli 7 km prej Kemerit, 40 km prej Antalisë dhe 56 km prej aeroportit të Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 524 dhoma të pajisura me banjo dhe dush, tharëse flokësh, telefon direkt, Tv me satelit, minibar, klimatizim, ballkon dhe kasafortë. Restoranet dhe baret: Ka disa bare, pabe, restorante të klimatizuara si dhe A La carte restorante. Plazhi: Hoteli ka plazhë private me rërë prej 350 metrave me rërë dhe guralece, çadrat e diellit, karriga në kuvertë dhe dyshekë.

Shërbimi: All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi për gjumashët. Pasdite kafe dhe ëmbëlsira. Në mesnatë meze të lehtë. Gjithashtu ka minibare qe sherbejne pije te ndryshme gjate dites dhe mbremjes. Sporti dhe argëtimi: Dy pishina të mbyllura, 5 pishina te medha, 7 rreshqitese, dhe nje pishine te per femije me rreshqitese. Për fëmijët: Shesh për fëmijët, kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.


Kemer/Antalya/Turqia

28

Fame Residence Kemer & Spa Fame Residence Kemer & Spa Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Fame Hotel Park ofron gjithesej 110 dhoma standarde, 18 dhoma familjare, 3 dhoma lidhese,pishina te jashtme, restoranin kryesor i cili ofron sherbimin ne forme bufeje, po ashtu ofron edhe resorane A La Carte me rezervim te gjitha pijet alkoholike dhe jo alkoolike vendore gjer ne ora 00-00,pijet e importuara, leng portokalli i shtrydhur te gjitha pijet ne Disco Bar dhe ishtimi pas ores 00-00 jane me pagese.Brenda Hotelit ju mund te gjeni edhe dyqare te ndryshme,sallon bukurie etj. Dhomat: Dhoma te mobiluara me shijte te gjitha dhomat jane te pajisura me banjo/dush/vaske,tharese flokesh,ajer te klimatizuar,telefon direkt,mini bar,dhe kasafort me pagese. Plazh: Hoteli posedon plazh privat.Shtreterit,ombrellat e diellit dhe peshqirit jane pa pagese.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Sherbimi: All Inclusive Sporti dhe argetimi: Pishine e jasthme dhe e mbrendeshme per femije,qender fitnesei banjo turke,sauna dhe ping-pong,sportet ujore dhe biliardo jane me pagese. Femijet: Edhe per me te vegjelit gjendet kendi i lojrave mini disko si dhe pishina e ndare per femijet.

Hoteli gjendet ne Kemer 1 km large nga qendra e qyteit,kurse nga areoporti i Antalise eshte 40 km large. Koha e transferit 70 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


Kemer/Antalya/Turqia

30

Larissa Phaselis Princess Larissa Phaselis Princess Kategoria ***** Ultra All Inlusive Akomodimi: Dhomat e hotelit jane të pajisura me banjo dhe dush, tharëse flokësh, telefon direkt, Tv me satelit, minibar, klimatizim, ballkon dhe kasafortë. Restoranet dhe baret: Ka disa bare, pabe, restorante të ndryshme me ushqime vendore dhe nderkombetare. Plazhi: Hoteli ka plazhë private me rërë dhe guralecë, ofrojne shtreter dielli dhe dysheke ne plazhe. Shërbimi: All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi për gjumashët, musafiret mund te sherbehen ne bare te ndryshme te ambientit. Gjithashtu ky hotel ka nje restorant A la carte.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Sporti dhe argëtimi: Pishina ne hapesire te jashtme dhe te brendshme. Aktivitete te ndryshme sportive gjate dites si dhe animacione. Për fëmijët: Shesh për fëmijët, kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.

Hoteli 20 km prej Kemerit, 60 km prej Antalisë dhe 76 km prej aeroportit të Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


31

Kemer/Antalya/Turqia

Dosinia Luxury Resort Karmir Resort & SPA Kategoria ***** MAXX All Inclusive Hoteli 12 km prej Kemerit, 33 km prej Antalisë dhe 48 km prej aeroportit të Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 270 dhoma të pajisura me banjo dhe dush, tharëse flokësh, telefon direkt, Tv me satelit, minibar, klimatizim, ballkon dhe kasafortë. Restoranet dhe baret: Ka disa bare, pabe, restorante të klimatizuara qe ofrojne sherbime te ndryshme. Gjithashtu ofron 2 resorante A la carte me rezervime. Plazhi: Hoteli ka plazhë private me rërë dhe guralecë, ofrojne shtreter dielli, dysheke dhe peshqir plazhi pa pagese per musafiret.

Shërbimi: All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi për gjumashët. Pasdite kafe dhe ëmbëlsira. Në mesnatë meze të lehtë. Dy restorante A-la carte me rezervim. Shërbehen të gjitha pijet freskuese dhe alkoolike vendore gjatë 24 orëve. Sporti dhe argëtimi: Aquapark, not rreth pishines dhe aktivitete te ndryshme gjate dites, ne mbremje ofrojne shfaqeje te ndryshme ne amfiteater nga ekipi i animacionit. Për fëmijët: Koncepti i vecante per femije te moshes 4-12 vjet, me sherbime si bar per femije, pishina dhe kende te lojrave.


Kemer/Antalya/Turqia

32

Kimeros Park Holiday Village Kimeros Park Holiday Village Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Kimeros Park Holiday Village, është hotel i rrethuar me pyje, luksoz me plazhë me guralecë, dhoma moderne me ballkone dhe terrasa , internet, TV, si dhe pajisjet për kafe dhe çaj. Restoranet dhe baret: Hoteli ka 10 opsione të ushqimeve dhe bare, duke përfshirë një restorant elegant me ushqim deti. Plazhi: Hoteli ka plazhin e vet private, pishinë të hapur, një pishinë me një mini-park, një dhomë loje dhe një klub për fëmijë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive. Hoteli ka restoranin kryesor me mëngjesi, drekë dhe darkë, si dhe restoran A la Carte që shërben kryesisht ushqime deti, ka restorane dhe bare që shërbejnë gjatë gjithë ditës ushqime të lehta dhe pije të ndryshme dhe pasitçerinë. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ofron plazhin privat, fusha të tenisit dhe një palester, objektet rekreative përfshijn pishinë të hapur, pishinë për fëmijë, spa dhe palestër. Për fëmijët: Aktivitete gjatë ditës, dhoma për playstation, etj.

Hoteli i ndërtuar në qytetin Beldibi të Kemerit është 35 km larg aeroportit të Antalisë dhe 25 km larg nga qendra e qytetit.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


33

Kemer/Antalya/Turqia

Limak Limra Resort Limak Limra Resort Kategoria ***** All Inclusive

Objekti shtrihet drejtpërdrejt në plazh, 6 km në perëndim të Kemerit. Koha e transferit 60 minuta.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: 867 dhomat e hotelit gjenden në objektin kryesor dhe në godinat e shumta trekatëshe (Aricanda Resort & Fame Garden), recepcioni me lobi, restoranti kryesor dhe pesë restorante tjera A-la carte, bare të ndryshme dhe kafiteri. Në kopsht aquaparku i madh me pishinë, me aneks për fëmijë dhe rrëshqitëse të madhe të ujit. Dyqane, qendër konferencash dhe mjeku i hotelit. Dhomat: Dhomat janë të pajisura me banjë apo dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim, telefon direkt, TV/Sat, minibar, kasafortë dhe ballkon. Dhomat familjarej anë të pajisura ngjashëm me dhomat standarde, me dallim se kanë dy dhoma të fjetjes, të ndara me derë lëvizëse e me pamje në kopsht dhe në pishinë. Pa pagesë edhe shtrati për foshnje. Plazhi: Hoteli shtrihet në plazhin privat, me rërë dhe guralecë. Shtretërit, ombrellat e diellit dhe peshqirët, pa pagesë. Mbulesat, me pagesë.

Shërbimi: All Inclusive: Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje: mëngjesi për gjumashë kafe dhe ëmbëlsira, si dhe pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike. Minibari mbushet cdo ditë me 0,5 l ujë, 1 l sodë dhe me lëngje pemësh. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: Tenisi (ndriçimi, reketat dhe kurset me pagesë), squash, pingpong, mini-golf, xhakuzi, saunë dhe fitnes. Me pagesë: Bilardo, masazhi, banja me avull dhe inter-netcafe. Programe të çdo ditshme animacioni dhe argëtimi. Fëmijët: Pishinë e ndarë për fëmijë, miniklub për 04-12 vjeç (i hapur prej orës 10:00-12:00 dhe 14:0017:00), fushë loje. Dado, me pagesë.


Kemer/Antalya/Turqia

34

Marti Myra Marti Myra Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon 326 dhoma standarde (36m²),119 dhoma deluxe(38m²),81 dhoma familjare (44m²) ,1 suite presidenciale (320m²). Dhomat: Të gjitha dhomat kanë sistem qendror të ajrit të kondicionuar ,dysheme qeramike ,pastrim ditor të dhomës ,hyrje me kartë elektronike ,tualet (dush ,WC),tharëse flokesh ,TV satelitor ,linjë direkte telefonike ,kasafortë dhe minibar, të gjitha dhomat kanë ballkon ose terracë ,po ashtu është i diponueshëm edhe baby cot Restoranet dhe baret: Restorant kryesor ,Solymos me dy kate dhe me një kapacitet prej 700 vendesh ,ofron mëngjesin ,drekën dhe darkën me menu të hapur .Tarraca Arykanda ofron një kapacitet prej 350 vendesh ,Letoon Snak Bar ,restorant A’la carte me 70 vende të cilat ofrojnë produkte deti si dhe gatime të kuzhinës turke ,bufe speciale për fëmijë të shoqëruar me animator Plazhi: Direkt në plazhë ,ështe me guralecë me hapsirë prej 285m e gjatë dhe 70m e gjerë ,posedon 7 pishina.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive ,bufe të hapur ,mëngjesi i vonshëm ,drekë dhe darkë . Sporti dhe argëtimi: Bilardo,ping pong,shah ,tavull,dhomë lojrash ,qendër kompjuterësh dhe interneti,fusha tenisi me drita, qendër fitnesi ,kurse në pishina –aqua park ,pishinë në ambientet e jashtme dhe ambientet e brendshme ,kurse zhytjeje në pishinë ,sporte në ujë ,xhiro me parashutë ,ski në ujë ,barracuda,qendër bukurie dhe shëndeti,sallë konferencash. Fëmijët: Mini Club e hapur 10:00-12:30/14:00-17:30 Mësime kompjuteri falas për fëmijë të moshës 5-14 vjet si dhe mësime tenisi për fëmijë të moshësh 7-12 vjet

Hoteli gjendet midis dy qyteteve antike Olympos dhe Phaselis , 17 km nga qyteti i Kemerit dhe 70 km nga aeroporti i saj..

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


35

Kemer/Antalya/Turqia

Euphoria Tekirova Euphoria Tekirova Kategoria ***** Ultra All Inclusive Hoteli është i vendosur në regjionin Tekirova,18km nga Kemeri,70km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli posedon 525 dhoma dhe disa të tjera në club part (bungallova). Dhoma standarde të hotelit, Garden club dhoma, të gjitha me pamje nga kopshti, Deluxe club dhoma, Deluxe club Junior suita , Deluxe club suita familjare, Garden club suita Art dhomat. Butterfly dhomat, Deluxe Jacuzzi Villa, Deluxe Family. Restoranet dhe baret: Padolia, me bife dhe shërbim të hapur, Bacchus bar, bar pranë pishinës, A’la Carte restorantet Oliveo restorant (kuzhinë Italiane), Lale (Turke), Anchor (Peshkut), Dragon (kuzhinë të Lindjes së Largët), Mongolian restorant (Mongolian), Fuego (kuzhinë Meksikane), French restoranti (kuzhinë Franceze dhe pa fëmijë) dhe Sushi restorant (vetëm të rritur), bare dhe ushqim të lehtë pranë pishinës, lobi bar, Disko bar .

Shërbimi: Ultra All Inclusive – bife e hapur me mëngjes, mëngjes të vonshëm, drekë, pasdite ushqim i lehtë, darkë, bife e mesnatës, akullore, të gjitha pijet standard alkoolike vendore dhe të importuara. tre A’la Carte restauronte (ushqim Mesdhetar, Turke dhe Aziatik) me rezervim paraprak një here gjatë qëndrimit. A’la Carte restorantet (Sushi, Peshkut, Mongolian dhe Francez) janë me rezervim paraprak, verërat speciale, shërbimi në dhomë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e brendshme dhe e jashtme për të rritur dhe fëmijë, tre rrëshqitëse në ujë, palestra sportive, saunë, banjë turke, fusha e tenisit, pingpong,sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Me pagesë shtesë-sportet ujore me motor, masazhi, qendra e bukurisë, bilardo, shkolla e zhytjes. Plazhi: Hoteli posedon plazh privat, me guralecë, peshqirët, shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë. Tenda private janë me rezervim paraprak dhe me pagesë shtesë.


Kemer/Antalya/Turqia

36

Nirvana Lagoon Villas Suites & Spa Nirvana Lagoon Villas Suite&Spa Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Përfshin një sipërfaqe prej 152.000m2 , Villën Nirvana, 6 Villa Royal Dublex Beachfront, 2 Suita Deluxe Beachfront, 6 Suita Deluxe Beachfront, 11 Villa Lagoon Luxury, 18 Suita Familjare Lagoon Deluxe, 8 Villa Lagoon Beach Front ,96 Villa Garden Lagoon, 18 Suita Familjare Lagoon, 40 Suita Lagoon Deluxe, 94 dhoma fmiljare, 45 dhoma superiore dhe 215 Main & Garden dhoma standarde me një total prej 560 dhomave. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me byfe dhe shërbim të hapur, A’la Carte restorant, bare plazhi, klub plazhi, pastiqeri, snack bare me ushqime dhe pije tradicionale dhe nderkombetare. Plazhi dhe pishinat: Hoteli posedon plazh private me vijë bregdetare 900m dhe 14 pishina. Shtretërit, peshqirët për plazh dhe çadrat janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive – byfe e hapur me mëngjes, si dhe mëngjes të vonshëm, drekë, darkë, ushqim të lehtë pasdite, supë në mesnatë dhe gjitha pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike. Qendra tregtare, mjeku dhe infermieria, arka, kujdestarja për fëmijë, larja dhe pastrimi kimik, rent a car janë me pagesë shtesë. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ofron fusha të bilardos, dhe të tenisit, bowling,palestra fitnesi, saunë dhe masazhë, si dhe një klub nate me Dj të njohur.

Hoteli është i vendosur në regjionin Beldibi,29km nga qendra e Kemerit dhe 43km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


37

Kemer/Antalya/Turqia

Orange Country Resort Orange Country Resort Kategoria ***** All Inclusive Ky kompleks i përuruar në vitin 2005 ka dalje direkte në det dhe gjendet rreth 250m larg qendrës së qytetit. Nga aeroporti i Antalisë është 55km larg. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Kompleksi i ndërtuar sipas pamjes së qytetit të Amsterdamit, posedon më shumë se 539 dhoma. Recepcion me lobi dhe bar, ashensorë, shitore, floktar dhe pishinë të mbuluar. Jashtë hotelit, në oborrin me pamje të Amsterdamit, tarracë për rrezitje si dhe bar pishine. Hoteli disponon me dhoma moderne dhe të pjisura me banjë/WC, tharëse flokësh, telefon direkt, TV/Sat, minibar, kasafortë, dysheme të shtruar me tepih, aklimatizim (në orë të caktura), pjesërisht me ballkonefranceze. Dhomat familjare kanë pajisje të njëjta si dhomat standarde, kanë një dhomë shtesë për fjetje. Restoranet dhe baret: restorant brenda dhe në tarracë, zona për joduhpirës, 9 Restorante A-la Carte, bare. Plazhi dhe pishinat: Plazh rëre i pjerrtë dhe me një shteg për larje. Shtretërit, mbulesat, peshqirët e larjes dhe ombrellat e diellit në plazh e në pishinë janë në dispozicion pa pagesë. ka pishinën me aneks për fëmijë, rrëshqitëse uji me dy vija rrëshqitëse.

Shërbimi: Ultra All Inclusive-Mjeku dhe infermierja janë në dispozicion në orë të caktuara. Rent a car. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: Pingpong, qendër për fitnes, aerobik, saunë, banjë turke. Me pagesë: Masazh, xhakuzi dhe sporte ujore që ofrohen nga shitësit e ndryshëm në plazh. Qendër Spa për trajtime zbukurimi. Pa pagesë: Internet-cafe, internet WiFi në pjesën e lobit. Animacion dhe argëtim mbrëmjeve. Fëmijët: Pishina për fëmijë, miniklubi (4-12 vjeç), dhomë lodrash, shesh lojërash.


Kemer/Antalya/Turqia

38

Imperial Sunland Resort & Spa Imperial Sunland Resort & Spa Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 241 dhoma standarde të pajisura me banjo dhe dush, tharëse flokësh, telefon direkt, Tv me satelit, minibar, klimatizim, ballkon dhe kasafortë. Restoranet dhe baret: Ka disa bare, pabe, restorante të klimatizuara qe ofrojne sherbime te ndryshme. Plazhi: Hoteli ka plazhë private me rërë dhe guralecë, ofrojne shtreter dielli dhe dysheke ne plazhe.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi për gjumashët ne nje ambient te hapur per 500 persona. Sporti dhe argëtimi: Pishina ne hapesire te jashtme dhe te brendshme. Aktivitete te ndryshme sportive gjate dites si dhe animacione. Për fëmijët: Shesh për fëmijët, kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.

Hoteli 12 km prej Kemerit, 32 km prej Antalisë dhe 48 km prej aeroportit të Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


39

Kemer/Antalya/Turqia

Queen’s Park Tekirova Queen’s Park Tekirova Kategoria ***** Ultra All Inclusive

I shtrirë direkt në plazhin e bukur me guralecë, 45 km larg nga Aeroporti i Antalias dhe 9 km nga Kemeri. Koha e transferit 55 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli ka 530 dhoma, ku 365 janë dhoma standarde, 49 dhoma ndërlidhëse, 2 suita, 2 king suita, 2 dhoma familjare, 10 dhoma me tarasë, etj. Restoranet dhe baret: Hoteli ka restorannin kryesor, 4 restorane A la carte, një pastiqeri, një restoran me ushqim të lehtë dhe një bar në pishinë. Plazhi: Hoteli është në zemër të Tekiroves ku deti dhe natyra mblidhen me pamje malore unike, përfshin sipërfaqe prej 60.000 m² me dalje direkte në plazhë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive: mëngjesi, mëngjesi i vonshëm, dreka, darka, darka e vonshme, dhe ushqime të ndryshme të lehta, pije të ndryshme alkoolike dhe joalkoolike. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ofron shërbime të pakufizuara me aktivitete sportive si tenis, basketboll, volejboll, si dhe sporte të ujit si zhytja, jetski, etj. Për fëmijët: Aktivitete të ndryshme gjate ditës dhe natës.


Kemer/Antalya/Turqia 40

Transatlantik Hotel&Spa Transatlantik Hotel&Spa Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Dhomat e hotelit jane të pajisura me banjo dhe dush, tharëse flokësh, telefon direkt, Tv me satelit, minibar, klimatizim dhe ballkon. Restoranet dhe baret: Hoteli ofron sherbime te ndryshme te kuzhinave vendore dhe nderkombtare. Plazhi: Hoteli ka plazhë private me rërë dhe guralecë, ofrojne shtreter dielli dhe dysheke ne plazhe.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive. Mund ta shijoni mengjesin, dreken dhe darken ne resotrantin e hotelit. Hoteli ka nje restorant dhe nje bar qe ka bilardo, salle vallezimi dhe nje tarrase te madhe. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ofron argetime te ndryshme me organizime te ndryshme. Gjithashtu hoteli ofron salla per fitnes, klasa per aerobik etj.. Për fëmijët: Shesh për fëmijët, kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.

Hoteli ndodhet 9 km prej Kemerit, 35 km prej Antalisë dhe 50 km prej aeroportit të Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


41

Kemer/Antalya/Turqia

Lucida Beach Hotel Lucida Beach Hotel Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli 5 km prej Kemerit, 50km prej Antalisë dhe 65 km prej aeroportit të Antalisë

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Dhomat e hotelit jane të pajisura me banjo dhe dush, tharëse flokësh, telefon direkt, Tv me satelit, minibar, klimatizim dhe ballkon. Restoranet dhe baret: Ka disa bare, pabe, restorante të ndryshme me ushqime vendore dhe nderkombetare. Plazhi: Hoteli ka plazhë private me rërë dhe guralecë, ofrojne shtreter dielli dhe dysheke ne plazhe.

Shërbimi: All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi për gjumashët qe sherbehet ne nje hapseire te jashtem. Gjithashtu hoteli ka edhe 3 bare ku mund te sherbeheni me pije alkoolike dhe joalkollike . Sporti dhe argëtimi: Hoteli ofron nje kopsht te gjere per argetim dhe nje pishine te hapur me dy rreshqitese, si dhe cadra te plazhit dhe bar ne plazhe. Gjithashtu hoteli ka plazhen e vet private. Musafiret mund te shfrytezojne edhe pishinen e brendshme, fitnesin dhe banjen turke. Për fëmijët: Shesh për fëmijët, kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.


Kemer/Antalya/Turqia

42

Meder Resort Meder Resort Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Dhomat e hotelit jane të pajisura me banjo dhe dush, tharëse flokësh, telefon direkt, Tv me satelit, minibar, klimatizim dhe ballkon. Restoranet dhe baret: Hoteli ofron sherbime te ndryshme te kuzhinave vendore dhe nderkombtare. Plazhi: Hoteli ka plazhë private me rërë dhe guralecë, ofrojne shtreter dielli dhe dysheke ne plazhe.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive. Hoteli ka nje bar tek pishina dhe nje restorant ku ofrojne sherbime te kuzhines Turke dhe nderkombtare. Sporti dhe argëtimi: Musafirte e hotelit mund te relaxohen me masazhe relaksuese. Hoteli permban pishina te jashtme dhe te brendshme, qendren e fitnesit si dhe nje dhome me lojera. Për fëmijët: Shesh për fëmijët, kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.

Hoteli ndodhet 3 km prej Kemerit, 45 km prej Antalisë dhe 61 km prej aeroportit të Antalisë

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


43

Kemer/Antalya/Turqia

Millennium Resort Millennium Resort Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli ndodhet 2 km prej Kemerit, 42 km prej Antalisë dhe 58 km prej aeroportit të Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Dhomat e hotelit jane të pajisura me banjo dhe dush, tharëse flokësh, telefon direkt, Tv me satelit, minibar, klimatizim dhe ballkon. Restoranet dhe baret: Hoteli ofron sherbime te ndryshme te kuzhinave vendore dhe nderkombtare. Plazhi: Hoteli ka plazhë private qe ndodhet 300 metra larg nga hoteli, me rërë dhe guralecë, ofrojne shtreter dielli dhe dysheke ne plazhe.

Shërbimi: All Inclusive. Mund ta shijoni mengjesin, dreken dhe darken ne resotrantin e hotelit. Hoteli ka 4 bare ku gjate dites mund te sherbeheni me pije te ndryshme freskuese. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ofron nje pishine te brendshme dhe nje pishine te jashtem me rreshqitese. Hoteli ndodhet vetem 300 metra larg plazhes se saj private. Musafiret gjithashtu mund te relaxohen me fitnes, banjo turke dhe sauna. Për fëmijët: Shesh për fëmijët, kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.


Kemer/Antalya/Turqia

44

Sherwood Exclusive Kemer Sherwood Exclusive Kemer Kategoria ***** Ultra All Inclusuve Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 400 dhoma të pajisura me banjo , dush, tharëse flokësh, telefon , Tv me satelit, minibar, klimatizim, ballkon dhe kasafortë. Restoranet dhe baret: 4 restorane kryesore, 4 resorante A la Carte dhe 11 bare të ndryshme. Plazhi: Hoteli ka plazhë privatë me rërë dhe guralecë, ka 14 pishina të jashtme, 8 topoganë për të rritur dhe 3 topogana për femijë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive. Hoteli ofron shërbime dhe ushqime në të gjitha restoranet , pije të përzgjedhura, restorane A la Carte me specialitete turke, italiane, kineze ose peshk. Sporti dhe argetimi: Ka pishina të jashtme dhe të brendshme, sauna, qendër fitnesi, masazhe, si dhe aktivite te ndryshme sportive si ping-pongu, tenisi, etj. Për fëmijët: Restoran të veçantë për fëmijët, shesh lojrash, klasa gatimi dhe aktivitete të ndryshme.

Hoteli ndodhet 36km larg aeroportit të Antalias..

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


47

Antalya/Turqia

Delphin Imperial Delphin Imperial Kategoria ***** Ultra All Inclusive Hoteli është i vendosur në regjionin Lara, 10 km nga aeroporti i Antalisë dhe 15 km nga qendra e qytetit.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Numri i dhomave është 650. Të gjitha dhomat janë me tarracë, banjë private me vaskë/dush dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror që punon sipas kushteve atmosferike, telefon, dysheme e mbuluar, arkë, mini bar (ujë, pije freskuese, birra, arra dhe çokollata, rimbushur çdo ditë), wireless internet, TV dhe kanale muzikore. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor – bufe i hapur për shërbim, A’la Carte restorantet restoranti Fusion (kuzhina botërore), Ottoman (kuzhinë turke & skarë), Far East (kuzhinë kineze), restoranti Italian (kuzhinë italiane), Museum (kuzhinë franceze), restoranti Da Vinci(mish & verëra),Taverna (kuzhinë greke). Bare në pjesë të ndryshme të kompleksit hotelier që shërbejnë pije lokale dhe të importuara, Disko, kinemaja. Doktori dhe infermierja, larja e rrobave, qendra tregtare, interneti (në pjesën e hollit është pa pagesë ndërsa në dhomë është me pagesë shtesë),dhe lojërat kompjuterike, floktari, rent a car, kujdestari I fëmijëve është me pagesë shtesë. Plazhi dhe pishinat: Hoteli posedon plazh private me rërë, shtretërit, dyshekët dhe ombrellat e diellit dhe peshqirët janë pa pagës. Pishinë e brendshme dhe e jashtme, pishinë për fëmijë, Aqua park, rrëshqitëse të ujit të brendshme.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – shampanja e mirëseardhjes në arritje , bife i hapur për mëngjes, mëngjesi i vonshëm, dreka, darka, të dielave “branch” me shampanjë, ushqime të lehta në orët e vona, Të gjitha ushqimet dhe pijet në snack bar, lëng portokalli të freskët gjatë mëngjesit dhe në vitaminë bar. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo alkoolike të importuara, akulloret, kafeja, çaj ne baret e pishinave dhe plazhit, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak. Shërbimi në dhomë është pa pagës nga ora 24.00-06.00. Bufeja e dietave dhe ajo e fëmijëve janë në restorantin kryesor. Nuk janë të përfshira në konceptë pijet luksoze të importuara, konjaku, cigarette, venat speciale, pijet e importuara ne A’la Carte restorantet. Sporti dhe argëtimi: Qendra e fitnesit, saunë, banjë turke, dhoma me avull, fusha e tenisit, volejboll në plazh, shigjeta, sportet ujore pa motor, panairi i argëtimit për fëmijë (në kohë të caktuar) është pa pagesë. Pajisjet dhe mësimi i tenisit, masazhi, tretmani i fytyrës (pilling), SPA qendra dhe salloni i bukurisë, sportet ujore me motor janë me pagës shtesë. Programe argëtuese për të rritur dhe fëmijë dhe show programe në mbrëmje.


Antalya/Turqia

48

IC Green Palace IC Green Palace Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli ka 442 dhoma, prej të cilave 336 janë dhoma deluxe, 2 dhoma lidhëse deluxe, 64 dhoma deluxe familjare, 36 dhoma familjare, dhoma suite deluxe, dhoma për persona me aftësi të kufizuara dhe jo-duhanpirës. Të gjitha dhomat kanë banjë, me dush, vaskë, tharëse flokësh, ajër te klimatizuar, telefon direkt, mini bar, arkë sigurie (me pagesë), tepison në dysheme, tv satelitor dhe pothuajse shumica e dhomave janë me ballkon. Dhomat mund të kenë pamje nga deti, kopshti, apo pishina. Restoranet dhe baret: Ka restorant kryesor me tarrace, Snack restorant në hotel dhe përgjatë pishinës, Ala Carte restorante me ushqim italian, turk, kinez dhe restorant peshku. Bare të ndryshme rreth kompleksit të hotelit. Plazhi dhe pishinat: Hoteli ka plazh private me rërë, pishinë të brendshme dhe të jashtme dhe pishine për fëmijë, në të tëra këto mund të gjeni peshqirë, shtretër dhe ombrella të diellit pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive, bufe të hapur, mëngjesi i vonëshëm, drekë dhe darkë. Sporti dhe argëtimi: Fushat e tenisit, beach-volley, basketboll. Masazhet, solariumi, fushat e tenisit me ndriçim, fushat e futbollit, bilardo, sportet ujore paguhen veçmas. Fëmijet: Programet argëtuese me ekipe profesionale gjatë ditës dhe shou programe në mbrëmje. Mini klube për fëmije nga mosha 04-12 vjeç, dhe klubi i Junior për të rinjë.

Ky hotel i ndërtuar në stilin e lindjes së largët, shtrihet direkt në plazh, 25 km larg aeroportit dhe 35 km nga qendra e Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti Fëmijë

Argëtimi Sport

Plazhe


49

Antalya/Turqia

Adalya Elite Lara Adalya Elite Lara Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është rreth 15 km larg nga Antalia dhe 10 km larg nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Ky hotel është i vendosur në zonën turistike të Laras, ka gjithsej 525 dhoma me kapacitet prej 1210 shtretërve. Të gjitha dhomat janë moderne me TV dhe secila e ka banjon private të mermerit. Restoranet dhe baret: Mysafirët mund ta shijojnë ushqimin vendor dhe atë ndërkombëtar në restorantet A’la Carte, si dhe hoteli Adalaya Elite ofron pije të ndryshme në Amfi Bar, Pier Bar dhe barin e plazhit. Plazhi: dhe pishinat: Ka plazhe private në det me rërë dhe guralecë, pishinë standarde, pishinë të valëzuar, një pishinë gjysmë-olimpike, si dhe pishina për fëmijë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje. Gjatë ditës kafe, çaj, ëmbëlsira, akullore dhe skarë. Pije freskuese dhe jo alkoolike gjatë 24 orëve. Sporti dhe argëtimi: Për argëtimin e mysafirëve ky hotel ka bowling, bilardo, fushë tenisi, sërfing në plazhë, pishina të mbyllura, shetitje me varka, salle fitnesi. Fëmijët: Mini club, pishinë dhe kënd lojërash për fëmijë.


Antalya/Turqia

50

Royal Holiday Palace Royal Holiday Palace Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Gjithësej 500 dhoma, 363 dhoma standarde, 48 duplex dhoma, 56 dhoma familijare, 23 suite deluxe, 2 suite King. Dhomat janë të pajisura me ballkon, cels elektronik në dhomë, tavoline biznesi, mini bar, Tv me kanale kombëtare dhe ndërkombëtare, radio në TV, telefon me dalje direkte, banjo, tharës për flokë, banjo me dush, peshqirë, kasaforte, kondicioner qendror. Pastrimi i dhomave bëhet çdo ditë. Restoranet dhe baret: Restoran kryesor, bambino restorant (për fëmijë), restorane të ndryshme me kuzhine turke, italjane dhe të detit, lobi piano bar, Lobi bar, bar pishinë, bar boëling, cafe turk, bar disko. Plazhi: Rërë/zhavor, ombrellat e diellit, karrige në kuvertë, dyshekët, peshqirë-pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive, bufe të hapur, mëngjesi i vonëshëm, drekë dhe darkë. Sporti dhe argëtimi: 1 pishinë kryesore 3700m2 të hapur, 1 pishinë për fëmijë më rrëshqitëse të ndryshme, 1 pishinë të mbyllur, banjo turke, saunë, banjo me avull, xhakuzi, tretman në kapsulë, masazhë, tretman të trupit, dhomë për relaksim, vitamin bar, mjek dhe motër medicinale, fusha të tenisit, ping-pong, volejboll plazhi, qendër të fitnesit, aerobic, aquapark, aktivitete të përditshme animacioni, muzikë live (disa ditë në javë) . Fëmijë: Mini club, pikturim të fytyrës, lojëra të ndryshme, mini disko, mini basketboll, hobi.

I vendosur 15km nga Aeroporti i Antalisë, 17km larg Antalisë, hoteli është 10 katëshe dhe i ka 6 ashensorë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


51

Antalya/Turqia

Asteria Kremlin Palace Asteria Kremlin Palace Kategoria ***** Ultra All Inlusive

Pallati Asteria Kremlin ndodhet vetëm 12 km nga Aeroporti I Antalias dhe 21 km nga qendra e Antalias. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Frymëzuar nga pallati origjinal në Rusi, Pallati Asteria Kremlin ofron mundësinë për të zbuluar shtëpinë e Cezarit rus. Me një plazh privat dhe një përzgjedhje të gjerë të pishinave, Pallati Asteria Kremlin ofron hapësira me 5 yje të sportit ujor. Ky resort gjithëpërfshirës ofron 6 restorante á la carte dhe 7 bare. Hoteli gjithashtu ofron argëtim të veçantë për fëmijë.

Çlirohuni dhe ndihuni të përtërirë në qendrën e plotë spa me refleksologji, masazha, trajtime me alga deti dhe më shumë. Relaksohuni në saunë dhe banjë turke, ose të zhytuni në pishinën e mbrendshme të ngrohtë gjysmë olimpike. Pallati i Asteria Kremlinit mbulon një sipërfaqe prej 75,000 m², duke përfshirë një aqua park me tre-rrëshqitës për fëmijë dhe një aqua park me 6 rrëshqitës për të rriturit. Klientët gjithashtu mund të marrin pjesë në kurse vallëzimi, praktikojnë të gjuajnë me shigjetë ose të vizitojnë shpellat aty pranë.


Antalya/Turqia

52

Delphin Diva Premiere Delphin Diva Premiere Kategoria ***** Ultra All Inlusive Akomodimi: Një hotel elegant dhe modern, i ndërtuar në vitin 2004, posedon 390 dhoma të shpërndara në një kompleks ndërtesash gjashtë katëshe. Përvec një salle të madhe të pritjes me recepcion, kolltukë, ashensorë dhe lobibar, në dispozicionin tuaj janë edhe restoranti me tarracë të jashtme, 5 restorante A-la carte, bare, ëmbëltore, kafene turke. Përvec këtyre, në përdhes gjendet edhe qendra e bukurisë e dekoruar në stil të Lindjes së Largët, një klub lojërash kompjuterike dhe këndi i internetit (me pagesë), kinema, shitore të ndryshme, minimarket, floktar, Hor scope Bar“ në njërin nga dy pirgjet, një pishinë e mbuluar me whirlpool. Në kopshtin e kultivuar për mrekulli gjendet pishina e madhe me ujë të ëmbël, shtatë rrëshqitëse të ujit (me orar të caktuar), klubi i fëmijëve Froggy“ me pishinë fëmijësh dhe amfiteatri për shfaqjet e mbrëmjes. Dhomat: Dhoma juaj është e madhe, e regulluar në mënyrë luksoze dhe posedon banjë/WC, tharëse flokësh, TV/ Sat me kanale muzikore, mini frigorifer, telefon me dalje direkte, dysheme me tepih, ballkon, pjesërisht me pamje nga deti. Dhomat familjare, të rregulluara njësoj si dhomat dyshe, por me një dhomë të fjetjes më tepër, me dy shtretër të ndarë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Plazhi: Plazhi me rërë të imët, me kilometra i gjatë, gjendet përgjatë oborrit të hotelit dhe fare pranë pishinës me ujë të ëmbël. Ombrellat e diellit, shtretërit dhe mbulesat në plazh dhe pranë pishinës, pa pagesë. Platforma e notimit me jastëk për ulje. Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 2 fusha të forta të tenisit, pajisjet për tenis (reketët dhe topat), qendra e fitnesit, basketbolli, volejbolli, pikado, pingpong, banja turke dhe sauna. Me pagesë: Ndricimi në fushat e tenisit, kurset e tenisit, loja me birila në 4 shtigje, bilardo, lojërat kompjuterike, shfrytëzimi i internetit, masazhi dhe tretmanët e shumtë në qendrën e bukurisë. Gjatë ditës keni mundësi të merrni pjesë në programet e shumta argëtuese dhe sportive që organizohen nga ekipi i animatorëve. Në mbrëmje shfaqje të ndryshme në amfitetatër dhe në diskotekë, nganjëherë muzikë live. Fëmijët: Klubi Froggy“ në disa gjuhë ( me orar të caktuar) afër pishinës, për fëmijët prej 4-16 vjeç në tri grupe, bufe për fëmijë gjatë darkës në restorantin Amber, ulëse për foshnje në restorant, koha për akullore në klubin Froggy dhe pishinë e veçantë për fëmijët.

Shtrihet drejtpërsëdrejti në plazhin privat me rërë, me një pamje të mrekullueshme drejt maleve Taurus. Rreth 15 km larg qendrës së Antalisë dhe 11 km nga aeroporti. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


53

Antalya/Turqia

Delphin Palace De Luxe Delphin Palace De Luxe Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli shtrihet drejtpërdrejt në plazh, 4 km nga Lara Beach Park, ndërsa nga qendra e Antalisë është larg 14 km. Koha e transferit 15 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Ky hotel luksoz është i ngritur në shtatë kate, me gjithsej 550 dhoma, me një sallë pritjeje me recepcion, lobi dhe bare, ashensorë panoramik, restorant kryesor me tarracë, me pjesë të ndarë për joduhanpirës, pastaj gjashtë restorante A-la carte, bare të ndryshme, interne cafe, diskotekë, sallë konferencash, pishinë të mbyllur. Në kopshtin e gjerë dhe të mbajtur mirë, gjendet një terren me pishina të mrekullueshme, me pjesë të ndarë për fëmijë, Fantasia-Park me mundësi të ndryshme për lojë, aquapark dhe tarracë dielli. Dyqane të ndryshme, floktar, Rent a Car. Shërbimi i mjekut dhe i larjes së rrobave (me pagesë dhe në orë të caktuara). Dhomat: Dhomat janë të rregulluara me mjaft stil, të gjitha posedojnë banjë/dush/wc, tharëse flokësh, klimatizim (qendror dhe në orë të caktuara), minibar, telefon direkt, Sat/TV, kanale muzikore, kasaortë, dysheme të shtruar me tepih dhe ballkon. Plazhi: Plazhi është i bukur, i gjerë dhe me rërë.

Sërbimi: Ultra All Inclusive. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: dy fusha tenisi (ndriçimi pa pagesë), volejboll plazhi, boccia, kanu, surfim, pikado, biliard, banjo turke, saunë, qendër fitnesi, aerobik. Me pagesë: Kursi i tenisit (gjatë sezonës), masazhi, përdorimi i Spa dhe Wellnes, si dhe sportet e tjera të ujit, të cilat ofrohen në plazh. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, fushë lojërash për fëmijë, miniklub prej 4-12 vjeç, animacione për fëmijë, minidisko, bufe për fëmijë. Dado (në rast kërkese, me pagesë). Të tjera: Dhoma për persona të hendikepuar dhe dhoma për jo-duhanpirës.


Antalya/Turqia

54

Limak Lara De Luxe Limak Lara De Luxe Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Ky hotel i ri, i hapur në verën e vitit 2006, me gjithsej 448 dhoma, përbëhet nga ndërtesa kryesore tetëkatëshe, si dhe nga ndërtesa katërkatëshe e suitave. I tërë objekti është i ndërtuar në stilin e Lindjes së Largët, me tarracat që shikojnë nga deti, ofron gjithë komforin e mundshëm. Pjesë e objektit janë hapësira për pritje me recepcion, këndi për t’u ulur, ashensorët dhe bari i lobit, si dhe restorantet-bufe me tarracë të jashtme, 6 restorante A-la carte (në 3 prej të cilëve duhet paguar për rezervim), bare të ndryshme, diskoteka, internetcafe (me pagesë), dyqane, floktar si dhe një qendër për Spa dhe mirëqenie. Në pjesën e jashtme, të rregulluar me shije, gjendet kompleksi me pishina, me tri pishina, aquaparku me tri rrëshqitëse uji, tarracë të diellit dhe snackbari në pishinë. Dhomat: Dhomat standarde janë të mobiluara në mënyrë komfore dhe janë të pajisura mebanjë/WC, tharëse flokësh, telefon me lidhje direkte, kasafortë, TV/Sat me kanal muzikor, minibar, klimatizim dhe ballkon. Dhomat familjare gjenden në ndërtesën e suit-ave dhe janë të pajisura ngjashëm me dhomat standarde, por ato kanë edhe një dhomë të ndarë për fjetje, me një derë lëvizëse e cila i lidh këto dy dhoma.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 2 fusha tenisi (ndriçimi dhe pajisjet me pagesë), volejboll në plazh, basketboll, pikado, pingpong, aerobik, kanu, surfim (me licencë), dhoma e fitnesit, banja turke, sauna, xhakuzi. Gjatë ditës animacion mesport dhe lojëra, në mbrëmje shou. Mepagesë: Dritat për lojë të tenisit natën, lojame birila, bilardo, lojërat kompjuterike, masazhi dhe të gjitha shërbimet tjera në qendrën e mirëqenies, si dhe lloje të ndryshme të sporteve të ujit, të cilat ofrohen në plazh nga shitësit lokalë. Programe të shumta animuese, sporte dhe lojëra të ndryshme. Në mbrëmje shou dhe argëtim. Plazhi: Hoteli shtrihet pranë plazhit të gjatë me rërë. Ka rënie të pjerrët në det. Ombrellat e diellit, mbulesat, shtretërit dhe peshqirët janë pa pagesë, në pishinë dhe në plazh. Fëmijët: Miniklubi (4-12 vjeç), klubi për juniorë (13-16vjeç), fusha për lojëra, pishina e ndarë për fëmijë dhe në mbrëmje bufeja për fëmijë.

Shtrihet drejtëperdrejt në plazhin e gjatë dhe me rërë. Antalia është rreth 12 km larg. Koha e transferit rreth 30 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


55

Antalya/Turqia

Royal Seginus Royal Seginus Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli gjendet 17 km larg qendrës së Antalisë, ndërsa 15 km prej aeroportit interancional të Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Ky hotel ekskluziv ka në dispozicion rreth 497 dhoma, me arkitekture moderne, ku te gjitha dhomat jane te pajisura me TV me kanale satleitore, kasafortë, banjo private. Dhomat : Dhomat standarde janë të rehatshme me kondicioner, minibar, ballkon dhe wifi. Suita Junior ( 2 të rritur dhe 1 fëmijë)- janë më të mëdha se dhomat standarde dhe kanë pamje nga deti. Banjot janë me xhakuzi, dush, tualet dhe tharëse flokësh. Suita Deluxe( 2 të rritur dhe 1 fëmijë) - ka një dhomë të ditës dhe një dhomë të fjetjes. Banjo ka xhakusi, dush, tualet dhe tharrëse flokësh Restoranet dhe baret : Restorante A’la Carte me kuzhina të ndryshme(turke, italiane, japoneze, meksikane), dhe 8 bare të ndryshme. Pishinat: Hoteli ofron pishina të hapura dhe të mbyllura. Mysafirët mund ta shijojnë freskinë mesdhetare në kopshtin dhe terrasen e hotelit.

Sporti dhe argëtimi: Royal Seginus ofron aktivitete të shumta sportive si tenis, volejboll plazhi,ping pong. Ofron edhe aktivitete si bilardo, sportin e zhytjes, dhe sportet e ujit të cilat janë me pagesë. Fëmijët: Për fëmijë është miniklubi (4-12 vjet), një minidisko, shesh lojërash dhe një park argëtimi


Antalya/Turqia 56

Porto Bello Resort Porto Bello Resort Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Ky hotel atraktiv i cili përbëhet nga dy ndërtesa identike, posedon 346 dhoma moderne, recepcionin me një lobi të madh dhe atraktiv, ka edhe bare të ndryshme. Ashensorë, restorant me ndarje për jo duhanpirës, 4 restorante A-la carte me specialitete të ndryshme, salla konferencash, floktar, qendër bukurie dhe pishinë të mbuluar. Mjeku dhe motra medicinale në orë të caktuara. Rent a car. Dhomat: Dhoma janë të rregulluara në mënyrë moderne dhe me pajisje kualitative. Janë të pajisura me banjë/wc, tharëse flokësh, telefon me dalje direkte, TV/Sat me kanale të ndryshme muzikore, internet pa kabllo (pa pagesë) minibar, kasafortë, dysheme me tepih, klimatizim gjatë tërë ditës dhe ballkon. Shërbimi në dhomë gjatë 24 orëve. Në disponim janë edhe disa dhoma për jo duhanxhinjë dhe për personat me aftësi të kufizuara. Plazhi: Plazhi i pjerrët me rërë dhe guralecë dhe me një beachbar elegant. Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët në plazh dhe pranë pishinës, pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 2 fusha të forta tenisi, pingpong, qendër fitnesi, gjimnastikë, saunë, banjëturke dhe xhakuzi. Me pagesë: Ndricimi për fushat e tenisit, masazhi, qendra e bukurisë dhe sportet e ujit që ofrohen në plazh. Animacione dhe lojëra të shumta gjatë tërë ditës në pishinë. Fëmijët: Miniklubi (5-12 vjeç), vend i posaçëm për lojë, dhomë lodrash dhe dado (sipas kërkesës dhe me pagesë).

Shtrihet drejtpërdrejt në plazhin e njohur Konyaalti, i cili arrihet përmes një nënkalimi. Rreth 8 km larg qendrës së Antalisë. Koha e transferit rreth 35 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


57

Antalya/Turqia

Royal Wings Royal Wings Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli shtrihet direkt në plazh, rreth 15 km nga aeroporti, kurse nga qendra e qytetit 17km. Koha e transferit 15 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Ky objekt ekskluziv ofron 467 dhoma, lobi me recepcion dhe bar, restorant kryesor, tri restorante të tjera A-la carte, bare të ndryshme, kafiteri, ëmbëltore, diskotekë, sallë konferencash dhe pishinë të mbyllur. Në kopsht gjendet një pishinë e mrekullueshme, e rrethuar me gjelbërim dhe një pishinë tjetër relaksimi, me valë, pishinë për fëmijë dhe aquapark. Dyqane të ndryshme, floktar, kino, dhomë lodrash dhe televizor. Rent a car, shërbim në dhomë, shërbim për larje rrobash si dhe mjek (me pagesë). Dhomat: Dhomat janë të renditura në mënyrë moderne dhe të gjitha disponojnë banjë/dush/wc, tharëse flokësh, kondicioner, minibar, telefon me dalje direkte, TV/Sat, lidhje interneti, kasafortë dhe ballkon me pamje nga deti. Dhomat familjareja në të mobiluara ngjashëm me dhomat tjera standarde, mirëpo kanë nga një dhomë fjetjeje shtesë. Suitat dopio gjithashtu janë të mobiluara ngjashëm me dhomat standarde, por ofrojnë hapësirë në dy kate. Plazhi: Hoteli shtrihet direkt në plazhin me rërë.

Shërbimi: Ultra All Inklusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: Dy fusha tenisi, ping-pong, volejboll uji, basketboll, futboll i vogël, banjë turke, saunë, xhakuzi dhe qendër fitnesi. Mepagesë: Wellness dhe SPA, masazhi, solariumi, bilardo, lojërat kompjuterike, futboll tavoline, lojë me birila, kurse të tenisit dhe kurse të tjera të zhytjes. Programe të përditshme animuese dhe argë-time mbrëmjesh, me shou dhe muzikë live. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, aquapark, miniklub prej moshës 4-12 vjeçare, minidisko, vend argëtim për fëmijë, byfe për fëmijë. Dado (sipas kërkesës, me pagesë). Shtretër për foshnjë.


Antalya/Turqia

58

Fame Residence Lara & Spa Fame Residence Lara & Spa Kategoria ***** All Exclusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 442 dhoma.De Luxe dhoma janë 332 ( 2+2pax), 2 dhoma lidhëse de luxe (2+2pax), 64 dhoma familjare de luxe (2+2pax një dhome e madhe), 36 dhoma familjare elite (2+2pax, dy dhoma të fjetjës me një derë në mes), 3 de luxe suite dhoma,një Elite suitë dhome,gjithashtu ka dhoma edhe për joduhanxhinj si dhe për persona me aftësi të kufizuara. Të gjitha dhomat janë të dekoruara dhe luksoze,me banjë private dhe dush/vaskë,tharëse flokësh,ajër të klimatizuar,telefon direkt,mini bar(ujë vetëm),ark (me pagesë),qilim në dysheme,Tv satelitor si dhe shumica e dhomave janë me ballkon.Dhomat mund të jenë me pamje nga deti,kopshti,pishina si dhe toka. Restoranet dhe baret:Restoranti kryesore me tarracë,A’la Carte restorant-Otoman-kuzhinë Turke,Logos-restorant peshku dhe kuzhine Italiane,Mermaid - restorant peshkut, Dragon - kuzhinë Kineze , Cancun - kuzhinë meksikane.Bare përgjatë kompleksit të hotelit.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Fame Style All Inclusive - mëngjesi, A’la Carte dhe mëngjesi i vonshëm,dreka,ushqim i lehtë në Cafe Fame Snack restorant si dhe pranë pishinës,darka,supë në orët e vona,shërbimi në dhomë - me meny të selektuar të gjitha pijet vendore alkoolike dhe lëngjet nga ora 10-00 - 24-00,kafe ,caj akullore ( 18-00,18-30) verë birrë.Nuk janë të perfshira pijet nga importi,lëngje të fresketa,pije në shishe si dhe pijet në mini bar pervec ujit.A’la Carte restorant me rezervim paraprak dhe me pagesë,të gjitha pijet alkoolike dhe jo alkoolike ndërmjet orës 00-00 , 10-00 janë me pages shtesë përvec cajit,kafës dhe lëngjeve të fresketa në Cafe Fame,pijet në Disko. Plazhi: Hoteli posedon plazh privat me rërë,shtretër dhe ombrella dielli janë pa pagesë.Peshqiret janë në dispozicion. Sporti dhe argetimi: Pishinë e jashtme dhe e mbrendshme për të rritur dhe fëmijë,rrëshqitëse në uje,qendër fitnesei,saune,banjo turke etj.

Hoteli është rreth 15 km larg nga Antalia dhe 10 km larg nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


59

Antalya/Turqia

Titanic Beach Lara Titanic Beach Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Largësia prej qendrës së qytetit të Antalisë 12 km dhe 10 km larg nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Ky hotel në përgjithësi i ka 556 dhoma të cilat shtrihen në një ndërtesë 9 katëshe dhe 10 vila. Dhomat e dekoruara me dashuri dhe detaje në formë të kabinave të anijes janë të pajisura me banjë dhe vaskë, tharëse të flokëve, ajër kondicioner, minibar, televizion satelitor, arkë sigurie, ulëse grupore, dysheme me tepih dhe ballkon ose tarracë. Restoranet dhe baret: Një restorant kryesor dhe tre restorante ala karte, bare të ndryshme dhe ëmbëltore. Në dispozicion janë lobi i gjerë me palma, lobi bar, recepcioni, pesë panorama ashensor. Plazhi dhe pishinat: Hoteli është i vendosur drejtpërdrejtë në plazh. I ka tri pishina, akuapark me rrëshqitëse të ndryshme, ombrellat e diellit, shtretërit dhe peshqirët e plazhit janë pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Katër fusha të tenisit (pajisjet dhe në mbrëmje me pagesë), skuash, basketboll, volejboll, qendra për fitnes, xhakuzi, sauna, banjë turke, salloni i lojërave, dhe lojërat e ndryshme të ujit. Posedon edhe kinema, qendër tregtare, internet kafe, diskoteke dhe amfiteatër. Akuapark me ndarje për fëmijë dhe rrëshqitëse uji, miniklubi prej 04-12 vjeçar, bufeja për fëmijë, parku me lojëra. Baby sitting, Internet kafe, loja me birila, masazhi, futbolli si dhe sportet e tjera motorike të ujit (janë me pagesë).


Antalya/Turqia

60

Delphin Be Grand Resort Delphin Be Grand Resort Kategoria ***** FS AIl Inclusive Akomodimi:Hoteli ka një sipërfaqe prej 112,000 m2 , i ndërtuar në 4 blloqe, me 9 kate dhe gjithsej me 853 dhoma. Dhomat: Dhomat e këtij hoteli janë të mobiluara në mënyrë elegante dhe moderne dhe rezervimin e dhomës mund ta bëni me pamje nga deti apo me pamje nga kopshti. Pavarësisht nga dhoma e zgjedhur hoteli garanton një rehati maksimale. Restoranet dhe baret: Ka disa restorante kryesore si Rugiano A la Carte Restaurant-kuzhinë italiane, Jaipoe la Carte Restaurant- kuzhinë meksikane, Sakuraya la Carte Restaurant-kuzhinë e Lindjes së largët, Atalantese la Carte Restaurant-kuzhinë greke, Mermaida la Carte Restaurantrestorant peshku Sultana la Carte Restaurant- kuzhinë otomane-turke dhe Mermaida la Carte Restaurant.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje. Pije të ndryshme alkoolike dhe joalkoolike gjatë 24 orëve. Shërbimi në dhomë është pa pagesë gjatë 24 orëve. Plazhi: Hoteli posedon plazh privat me rërë, shtretër dhe ombrella dielli janë pa pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pas mëngjesit fillon programi argëtues si gjimnastikë dhe gjimnastikë në ujë ping-pong, tenis, bowling. Ndërsa pas darkës vazhdojnë programet e ndryshme argëtuese në amfiteatrin e hotelit, apo edhe diskotekat e vonshme me muzikë live.

Hoteli gjendet rreth 15 km nga qendra e Antalisë dhe 10km nga aeroporti..

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


61

Antalya/Turqia

Venezia Palace Venezia Palace Kategori ***** All Inclusive

Ky hotel fantastik shtrihet drejtërdrejt në plazhin e gjatë me rërë, 20 km nga Aeroporti dhe rreth 30 minuta larg Antalisë. Koha e transferit 25 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Venezia Palace ka një sipërfaqe prej 100.000 m2 me gjithsej 540 dhoma. Dhomat sipas kërkesës mund të kenë pamje nga deti, natyra apo pishinat. Secila dhomë është e pajisur me kondicioner, dyshme me qilim, sistem me kartelë elektronik, TV Led me kanale satelitore, banjo me vaskë dhe dush si dhe tharëse flokësh. Plazhi: Hoteli ka plazhë private në Kundu në zonën e Antalyas Dhomat: Ka disa lloje të dhomave si ato standarde me 25 m2 , dhomat familjare 40m2 , suitat mbretërore 100m2 dhe vilat Venezia me sipërfaqe 130 m2 të ndërtuara në dy kate me një kapacitet prej 6x2.

Shërbimi: All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje. Kujdes i veçantë për ata të cilët janë në diet dhe kënd i veçantë për fëmijë. Kuzhina A’La Carte ofron ushqime mesdhetare, italiane dhe ato jugore. Baret në plazhë dhe pishina ofrojnë pije të shumta freskuese për të gjithë musafirët Sporti dhe argëtimi: Tenis, ping-pong, mini futboll, basketboll, volejboll, aerobik, joga, shigjetari dhe qendër fitnesi. Performanca muzikore live, shfaqje të organizuara në netë të veçanta dhe disko-klube,


Antalya/Turqia

62

Kervansaray Lara Kervansaray Lara Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Hoteli KERVANSARAY LARA ka 9 kate me gjithesej 579 dhoma,nga te cilat 513 dhoma standard, secila me nje siperfaqe prej 32m2. Restoranet dhe baret: Hoteli posedon bare të ndryshme restorante mesdherate,latine,orientale si dhe 3 restorante A la Carte. Plazhi: Hoteli ka plazhë private qe shtrihet ne detin Mesdhe, pishina në natyrë, disco, lojera turne gjate dites dhe ne mbremje.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive: mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi për gjumashët. Pasdite kafe dhe ëmbëlsira. Në mesnatë meze të lehtë. Sporti dhe argëtimi: Përveç sporteve të ujit, Hotel Kervansaray ka fusha sportive për futboll dhe tenis dhe një mini golf. Përndryshe, mysafirët mund të kërkojnë relaksim në banjën e plotë të shërbimit të hotelit, të kompletuar me vaskë të nxehtë, sauna dhe hamam. Për fëmijët: Një botë e veçantë është krijuar për fëmijët,duke përfshirë një panair argëtues, një Klubi të femijeve që ofron aktivitete emocionuese dhe një pishinë te ndare nga te rriturit.

Hoteli gjendet 12 km larg qendrës së Antalisë, 9 km larg nga aeroporti

Rishikimi jonë Komforti Fëmijë

Argëtimi Sport

Plazhe


Antalya/Turqia

64

Sherwood Exclusive Lara Sherwood Exclusive Lara Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli ka dy ndertesa kryesore nga 9 kate me 499 dhoma dhe suitat bashkëkohore me ballkone me pamje në det, plus Wi-Fi, TV , minibara dhe pajisje për çaj dhe kafe. Restoranet dhe baret: Hoteli ofron shërbim ultra gjithëpërfshirës duke përfshirë ushqimet në të gjitha 7 restorantet e saj dhe pijet e përzgjedhura. Ju mund të shijoni specialitete turke ose italiane në restorantet à la carte, si dhe biskota në pastiçeri. Bare shërbejnë një shumëllojshmëri të pijeve gjatë ditës. Plazhi: Ky vendpushim luksoz është vendosur në bregdet dhe ofron një plazh privat me rëre si dhe 4 pishina në natyrë, sauna dhe një banjë turke.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi:Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi:Përfshijnë argëtim live, një palestër, bowling,2 fusha tenisi ne natyre,një park ujor, mini-golf. Për fëmijët: Femijet gjithashtu kane clubet e tyre me aktivitete dhe lojra te ndryshme.

Hoteli gjendet 18 km larg qendrës së Antalisë, dhe 15 minuta larg nga aeroporti.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


65

Antalya/Turqia

Trandy Lara Trandy Lara Kategoria ***** Luxury All Exclusive Hoteli është i vendosur në regjionin Lara - 12 km nga aeroporti Antalya

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 674 dhoma me Wi-Fi falas, TV dhe ballkone ose terrasa disa me pamje nga deti. Restoranet dhe baret: turke dhe ndërkombëtare, me restoranin kryesor, pastiqeri dhe 6 restorante A la Carte, ndërsa personeli i hotelit ofron shërbime miqësore, mikpritëse dhe me cilesi të lartë. Plazhi: Hoteli ndodhet pranë ujerave të thella blu të Mesdheut, me plazhe private me rërë.

Shërbimi: All Inclusive. Në restorantin kryesor shërbehet mëngjesi, dreka dhe darka, zgjedhje të shumta të ushqimeve që mund të shoqërohen me pije alkoolike dhe joalkoolike në orët e caktuara të ditës. Sporti dhe argëtimi: Pishina të mbyllura, të hapura, banjë turke dhe terapi me masazheve. Për fëmijët: Lojëra zbavitëse dhe programe të ndryshme për fëmijë.


Antalya/Turqia

66

Sherwood Suites Resort Sherwood Suites Resort Kategoria ***** BB Akomodimi: Hoteli ka 189 dhoma ne dy ndertesa kryesore ku te gjitha dhomat kane nje ballkon apo terrace. Restoranet dhe baret: Restaurantet sherbejne nje shumellojshmeri te ushqimeve dhe pijeve,duke filluar nga ato te detit,traditcionale si dhe restaurantet A la Carte. Plazhi: Hoteli nuk është direkt në plazh,ai gjindet 700 metra larg saj.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive: mëngjesi, dreka , ëmbëlsira, darka,darkë natën vonë, të gjitha pije joalkoolike dhe alkoolike ne lokalet nga 10.00-24.00. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ka pishina të hapura për të rritur dhe fëmijë,rrëshqitje, palestër, banjë turke, sauna, xhakuzi, banjë me avull, pingpong, qendra SPA, sportet e ujit të motorizuar. Për fëmijët: Eshte Programi i argëtimit gjatë ditës, program i posaçëm i mbrëmjes, Mini klub për fëmijet, sheshi I lojerave,mini disko.

Hoteli gjendet 12 km larg qendrës së Antalisë, 10 km larg nga aeroporti

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


67

Antalya/Turqia

IC Green Palace IC Green Palace Kategoria ***** All Inclusive Hoteli gjendet 14 km larg nga aeroporti dhe 30min larg The Land of Legends dhe Konyaalti Beach.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli ka 442 dhoma, prej të cilave 336 janë dhoma deluxe, 2 dhoma lidhëse deluxe, 64 dhoma deluxen familjare, 36 dhoma familjare, dhoma suite deluxe, dhoma për persona me aftësi të kufizuara dhe jo-duhanpirës. Të gjitha dhomat kanë banjë, me dush, vaskë, tharëse flokësh, ajër te klimatizuar, telefon direkt, mini bar, arkë sigurie (me pagesë), tepison në dysheme, tv satelitor dhe pothuajse shumica e dhomave janë me ballkon. Dhomat mund të kenë pamje nga deti, kopshti, apo pishina. Restoranet dhe baret: Ka restorant kryesor me tarrace, Snack restorant në hotel dhe përgjatë pishinës, Ala Carte restorante me ushqim italian, turk, kinez dhe restorant peshku. Bare të ndryshme rreth kompleksit të hotelit. Plazhi dhe pishinat: Hoteli ka plazh private me rërë, pishinë të brendshme dhe të jashtme dhe pishine për fëmijë, në të tëra këto mund të gjeni peshqirë, shtretër dhe ombrella të diellit pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive, bufe të hapur, mëngjesi i vonëshëm, drekë dhe darkë. Sporti dhe argëtimi: Fushat e tenisit, beach-volley, basketboll. Masazhet, solariumi, fushat e tenisit me ndriçim, fushat e futbollit, bilardo, sportet ujore paguhen veçmas. Fëmijet: Programet argëtuese me ekipe profesionale gjatë ditës dhe shou programe në mbrëmje. Mini klube për fëmije nga mosha 04-12 vjeç, dhe klubi i Junior për të rinjë.


Antalya/Turqia

68

Titanic Mardan Palace Titanic Mardan Palace Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: I ndodhur në brigjet e Rivierës Turke, Titanic Mardan Palace është një nga vendpushimet më luksoze në gjithë Mesdhe. Një total prej 543 dhomash dhe apartamentesh është projektuar dhe emëruar në standardet më luksoze, secili me pamje spektakolare të natyrës dhe arkitekturës me stil pallat. Restoranet dhe baret: Një aventurë gastronomike me shije të jashtëzakonshme nga kuzhina turke dhe ndërkombëtare, ju ofron musafireve lloje te ndryshme te ushqimeve tradicionale ruse,tajlandeze,japoneze dhe mesdhetare. Plazhi: Pesë hektarë pishinës shtrihen nëpërmjet kanaleve në plazhin privat me rërë për të notuar në ujërat e ftohta. Gjithashtu mysafirët mund të notojnë dhe zhyten në mes të peshqve në një ambiemt të kontrolluar.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive me 8 restorante,duke perfshire edhe Reasaurantin A la carte,bare me sherbime 24 ore. Pijet janë shërbyer në një shishe qelqi në të gjitha baret dhe për të gjitha pikat në pishinë dhe plazh. Kërkesat e veçanta për ushqim dhe pije për foshnjat dhe fëmijët plotësohen 24 orë. Sporti dhe argëtimi: Argëtim i pandërprerë me shfaqje të famshme botërore, shfaqje të veçanta në klubet e natës dhe baret ku secilës prej tyre eshte projektuar në koncept të ndryshëm, 3 fusha futbolli me madhësi profesionale (68 m x 105 m.),fites, fushat e tenisit,si dhe shume aktivitet te ndryshime ne pishinat e brendshme dhe të jashtme i mundesojne çdo anëtarit te familjes te kete përvojën e pushimeve të paharrueshme. Për fëmijët: Gjithashtu edhe per femijet jane projektuar lojëra me qëllime arsimore, dhomë lojërash elektronike, kinema, dhomë hobi, restorant për fëmijë të veçantë, dhomë gjumi,në mënyrë që të ketë një pushime sa me atraktive.

Hoteli:Gjindet 15 km larg aeroportit.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


71

Belek/Antalya/Turqia

Azure Villas By Cornelia Azure Villas By Cornelia Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Belek 40km nga qendra e Antalisë si dhe 30km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Me lokacion në Belek me 33 vila të ndërtuara në 32.000m2 e rrethuar me natyrë të bukur, ajër të freskët dhe fushat e blerta të golfit. Dhomat: Vilat 2 dhomëshe me sipërfaqe prej 180 - 230 m2 kanë 1 shtrat të madh dhe dy shtretër standard, mini kuzhinë, mini bar, pjesën për ngrënie, kasafortë, rroba banjoje, hekur për hekurosje, 2 banjo, TV, tharëse flokësh, lodra për fëmijë, wifi. Kapaciteti 4 të rritur + 2 fëmijë. Vilat 3 dhomëshe me një sipërfaqe prej 220 - 310 m2 kanë 1 shtrat të madhë dhe 4 shtretër standard, mini kuzhinë, mini bar, pjesën për ngrënie, kasafortë, dy banjo, rroba banjoje, TV, hekur për hekurosje, tharëse flokësh, lodra për fëmijë, wifi. Kapaciteti 6 të rritur + 3 fëmijë Restoranet dhe baret: Azure ka në dispozicion restorantet A’La Carte të cilat e shërbejnë mëngjesin, dreken dhe darkën në formë byfeje, me një menu të pasur si dhe shërbim dhome gjatë 24 orëve në dispozicion. Plazhi dhe pishina: Të gjitha pishinat e vilave Azure janë të mbushura me ujë deti, një sektor të veçantë për mbrojtjen e fëmijëve nga dielli, ndërsa shërbimet tjera janë me pagesë.

Shërbimi: Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje, kurse shërbimi në dhomë gjatë 24 orëve. Rëndësi e veçantë ju kushtohet fëmijëve dhe foshnjeve duke ju ofruar të gjitha pajisjet dhe ushqimet speciale për foshnja. Argëtimi: Mysafirët mund të përgatisin skarë në tarrasë me miqtë e tyre, masazhe të ndryshme nga menyja e Azure-s dhe mësime private për joga.


Belek/Antalya/Turqia

72

Granada Luxury Belek Granada Luxury Belek Kategoria ***** Ultra All Inlusive Akomodimi: Ky hotel ka 872 dhoma, ku secila prej tyre ka kondicioner, kasafortë, mini bar, Tv Led, banjo me dush dhe ballkon privat në të cilin ju mund te shijoni freskin mesdhetare. Dhomat: Posedon 574 dhoma standarde, 174 dhoma familjare standarde, 72 dhoma familjare deluxe, 20 suita, 7 villa Granada dhe 9 dhoma për persona me aftësi të kufizuara. Shërbimi në dhomë ofrohet 24 orë. Plazhi: Plazhë privat me rërë me një gjerësi prej 150m. Pishinat: Ka disa pishina të hapura dhe të mbyllura, pishina për femije, pishina për zhytje.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje, restoranti kryesor me kapacitet prej 520 personave është në dispozicion për të gjithë musafirët me Restoranin Villa, Mediteran Snack, Restoranin Snack. A’La Carte Restorane - Steak House, VIP A Card, Mediteran A Card premtojnë se do të shijoni ushqime shumë të shijshme. Sporti dhe argëtimi: Fusha tenisi, qendë fitnesi, shigjetari, mbrëmje speciale, muzikë live, kinema, mini kinema, mini disko, karaoke. Fëmijët: Granada Luxury menon për më të dashurit tuaj duke ofruar klubin për fëmijë Grandy për të gjitha moshat (0-3), (4-7), (8-10), (13-17) si ndër më të mirët në rajon.

Hoteli është i shtrirë në Belek, përafërsisht 45 km larg nga qyteti i Antalisë dhe 33 km larg nga aeroport.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


73

Belek/Antalya/Turqia

Royal Adam & Eve Adam & Eve Kategoria ***** Ultra All Inclusive Gjendet në lokacion të vetmuar në plazhën prej rëre dhe guralecëve, 2 km nga qendra e pushimeve të Belekut. Nga aeroporti i Antalisë është vetëm 35 km. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hotel ka 497 dhoma të gjitha të pajisura me shtretër dopio dhe divanë, klimatizim, TV/Sat, telefon, tharëse flokësh, dollap walkin, banjo të plotë që përfshinë dhomën e avullit dhe ballkonin me shtrat dopio për diell. Mëngjesi, dreka, dhe darka në formë bufeje. 6 restorante A-la carte. Mezet shërbehen në kohë të caktuara mes shujtave. Sasi e palimituar e pijeve të ngrohta, të ftohta, dhe atyre alkoolike (me përjashtim të prodhimeve internacionale) që shërbehen 24 orë. Dhomat: Hoteli ka gjithsej 497 dhoma. Ky hotel ofron zgje hje të ndryshme të dhomave. 401 dhoma dizajn, 10 dhoma familjare dhe 20 suita familjare. Dhomat design kanë hapsirë prej 48 m2, tarracë prej 16 m2 dhe pamje të mahnitshme nga deti apo bjeshkët. Më së shumti dominon ngjyra e bardhë dhe muret janë të veshura me pasqyra. Dhomat e këtij hoteli janë të disajnuara si spa personale me xhakuzi, TV me ekranë të sheshtë prej 106 cm dhe mund ta ndëroni ngjyrën e dhomës nga e kaltërta në të gjelbërt, nga e kuqja në të verdhe etj. Plazhi: Plazhi privat me rërë, çadrat e detit, shtretërit dhe peshqirët, pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Aktivitetet e sportit zakonisht përfshijnë aerobik, aquaerobik, basketboll, mini futboll, tenis, volejboll, bilardo, pingpong, kanu, skuash, lundrim, etj. Aktivitetet për zbavitje gjatë ditës dhe gjatë natës përfshijnë lojëra, shfaqje, dhe muzikë live. Për shëndet dhe relaksim janë në dispozicion dhoma e fitnesit, sauna dhe banjo turke.


Belek/Antalya/Turqia

74

Alva Donna Exclusive Alva Dona Exlusive Kategoria ***** Ultra All Inlusive Akomodimi: Ky hotel ka 442 dhoma dhe disa prej tyre kanë pamje nga deti. Dy restorante kryesore me bufe të hapur, 5 restorante A-la carte me specialitete italiane, meksikane, turke, të peshkut dhe 5 bare/klube të natës, të cilat shërbejnë mysafirët tërë ditën. Ka edhe shumë aktivitete për mosha të ndryshme, pishina të jashtme dhe të brendshme. Dhomat: Posedon 308 dhoma standarde, 127 dhoma familjare dhe disa suita. Të gjitha dhomat janë të pajisura me klimatizim qendror, telefon, tharëse flokësh, internet wireless, banjë/wc, minibar, TV/ Sat, telefon me dalje direkte, kasafortë, etj. Shërbimi në dhomë ofrohet 24 orë. Plazhi: Plazh i gjerë dhe me rërë të imët. Çadrat e dielit, shtretërit dhe peshqirët janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje, po ashtu mëngjesi për gjumash. Snack bar pas dite, kafe çaj, dhe ëmbëlsira të gjitha pijet vendore alkoholike dhe jo alkoholike, janë në shërbimin tuaj 24 orë Restoran A La carte, Fish Restoran, Restoran Turk ku këto restorane mund ti shfrytëzoni një herë në javë. Në plazh gjendet një bar ku ju mund të freskoheni me pije të ndryshme. Sporti dhe argëtimi: Volejboll, fitnes, aerobik, surfing, bilardo, mini golf. Fëmijët: Pishina e ndarë për fëmijë, klubi për fëmijë nga 4-12 vjeç, animacione të ndryshme dhe minidisko.

Hoteli është i shtrirë në Belek, përafërsisht 50 km larg nga qyteti i Antalisë dhe 40 km larg nga aeroporti. Koha e transferit 45 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


75

Restoranti Metropol


Belek/Antalya/Turqia

76

Bellis Hotel Bellis Hotel Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Kjo pushimore moderne është një mundësi e mirë për pushuesit që kërkojnë të kalojnë pushimet e tyre në një atmosferë relaksuese, me shërbime mbimesatare dhe elegancë të veçantë. Dhomat e rregulluara në mënyrë elegante, posedojnë banjë apo dush/WC, tharëse flokësh, klimati-zim, telefon me dalje direkte, minibar, kasafortë, TV/Sat me kanale muzikore dhe shumica kanë ballkon. Restoranet dhe baret: Lobi me recepcion, restorantin kryesor, 3 restorante A-la carte (specialitete turke, kineze dhe italiane), bare të ndryshme, diskotekë. Plazhi: Plazhi i gjerë me rërë dhe guralecë, shtrihet përgjatë oborrit të hotelit. Çadrat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët ofrohen pa page-së, si në plazh ashtu edhe pranë pishinës.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët. Gjatë ditës ushqime të lehta, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, Ushqime të lehta në mesnatë, Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe disa të importuara gjatë 24 orëve në lobbybar, Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese Në oborrin e bukur te hotelit gjendet një pishinë me rrëshqitëse uji dhe pjesë të ndarë për fëmijët. Dhomë lojërash, floktar, internetcafe, dyqane të ndryshme, shërbim rrobalarës. Mjeku dhe infermierja (sipas nevojës). Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë Fushë tenisi, pingpong, bilardo, volejboll plazhi, qendër fitnesi, banjë turke, saunë, aerobic, internet cafe, playstation. Me pagesë Dritat për fushat e tenisit, masazh dhe sportet ujore në plazh që ofrohen nga shitësit vendës. Animacione të ndryshme gjatë gjithë ditës. Në mbrëmje shfaqje të ndryshme me muzikë dhe valle live. Fëmijët: Miniklubi (4-11 vjeç), pishina e ndarë për fëmijë dhe sheshi i lod-rave, kopsht i vogël zoologjik. Dado, sipas kërkesës dhe me pagesë.

Hotel elegant, i rinovuar gjatë vitit 2006. Shtrihet përgjatë plazhit të gjerë dhe të gjatë me rërë, 10 km larg Belekut. Nga aeroporti i Antalias është rreth 35 km. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


77

Belek/Antalya/Turqia

Regnum Carya Golf & Spa Regnum Carya Golf & Spa Kategoria ***** All Inclusive Hoteli ndodhet 18 km nga Aeroporti. Koha e transferit 20 minuta.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli u hap në prill të vitit 2014, në një hapësirë prej 1.050.000 m2, me një total dhomash prej 553 dhe secila prej tyre është e pajisur me dush, banjo, paqyrë, tharëse flokësh, ballkon, TV led, set për kafe dhe çaj, klimatizim, etj. Përveq dhomave standarde ky hoteli ofron edhe dhoma familjare, suita, villa(baron villa,king villa,crown villa).

Sherbimi:All Inclusive-Mëngjesi, dreka, darka në formë bufeje, mëngjesi i vonshëm për gjumashët.Gjatë ditës ushqime të lehta, kafe, çaj ëmbëlsira të ndryshme. Hoteli ka restoranin kryesor, 4 restorane A La Carte ushqim italian, të detit, turk, aziatik dhe Teppenyahki), Snack restorant, pasitqeri. Pije alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe dhe te importuara,në dsipozicion janë edhe baret e ndryshme që ofron ky resort si Score Sports Bar, Zing BAR, ONE LOBBY BAR, THE SHAMROCK IRISH BAR.Sporti dhe argetimi: Në dispozicion janë baret dhe klubet e ndryshme si ROUGE NIGHT CLUB, THE BEACH HOUSE, THE HARBOUR PIER BAR, ADULT POOL BAR(+16),BLUE POOL BAR, THE PALM BEACH CLUB(+16). Në dispozicion janë edhe pishinat e jashtme, të fëmijëve, animoacionet, minidiskot. Plazhi i gjerë me rërë të imët rreth 320m larg hotelit. Çadrat e diellit, shtretërit dhe peshqirët janë pa pagesë.


Belek/Antalya/Turqia

78

Club Mega Saray Club Mega Saray Kategoria ***** Diamond All Inclusive Akomodimi: Club Mega Saray me një sipërfaqe prej 121 000 m² me 591 dhoma dhe 1184 shtretër. Restoranet dhe baret: Psedon bare te shumta si:Lobby Bar, Mega Bar,Red Shore Bar, cafe house,pool bar, beach bar, turkuz bar, disco bar,tennis bar. Plazhi: Hoteli ka një plazh me rërë me një gjatësi prej 400 metrash dhe mijëra metra katrorë kopshti, aktivitete argëtuese gjatë gjithë ditës, një klub fëmijësh me një sipërfaqe prej 2500 m2, 8 pishina në të gjithë hotelin

Shërbimi: Ultra All Inclusive: Përfshihen mëngjesi, mëngjesi I vonë, dreka dhe darka.Pasdite kafe dhe ëmbelsira.Në mesnatë meze të lehtë. Sporti dhe argetimi: 22 fusha tenisi me mbulesa të dheut dhe qilim, si dhe ngjarje të panumërta sportive Ping Pong, Aerobic,Gjuajtje me Hark, Volejboll plazhi, Basketboll, Mini-futbolli, Waterball, Mini Golf, Boccia, Badminton, Lojërat me Pishine, Futbolli, Pushkë ajrore,Gjimnastikë e ujit, Fitness, Spinning Bike, Biçikleta Detare, Surf (licenca e kërkuar), Kanoe, Ski uji, Ringo, Lundrim-Surfing Lessons, Për fëmijët: Në Klubin Mega Saray, fëmijët do të kenë aktivitete të veçanta që zbatohen nga ekipet e specializuara dhe të çertifikuara. Programet per fmeijet e moshave 4-8 vjeq: Kursi i vallzimi, Palestra me mëngjes, Kursi i tenisit, Gjuajtje me Hark, Mini Bowling, Lojërat muzikore, Making Sweet Cookie Lojë Mini Bocca, Mini Golf, Pikturim fytyre, Futbolli, Basketboll, Pikturë e gurit,Lojërat me Pishine, Lojra Olimpike.Ndersa per femijet 9-14 vjeq: Turneu i Pingpongut, Futbolli, Mini golf, Pishina-Turne, Pushkë ajrore, Gjuajtje me Hark, Basketboll, Topin e ujit, Badminton, Volejboll etj.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Club Mega Saray ndodhet në një distancë prej 35 km nga qendra e Antalia dhe 30 km nga aeroporti.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


79

Belek/Antalya/Turqia

Crystal Family Resort & SPA Crystal Family Resort & SPA Kategoria ***** Ultimate All Inclusive Një hotel komfor i cili shtrihet përgjatë plazhit në lokalitetin e qetë turistik Bogazkent, rreth 20 km larg Belekut dhe 45 km largaeroportit të Antalisë. Koha e transferit rreth 50min. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: I hapur gjatë vitit 2007, përbëhet nga 4 godina pesëkatëshe me gjithsej 372 dhoma. Secila godinë është e pajisur me ashensor. Kompleksi disponon me lobi dhe recepcion, restorant kryesor me ndarje për joduhanpirës dhe tarracë, 3 restorante A-la carte, bare të ndryshme dhe “Cafe Turca“. Diskotekë, floktar, dyqane të ndryshme, internetcafe, kino, salla konferencash, qendër bukurie, pishinë e mbuluar, shërbim rrobalarësdhe mjek. Në oborrin e madh, të gjelbëruar dhe të mbajtur me mjaft shije, gjenden 3 pishina, njëra me rrëshqitëse uji dhe njëra me whirlpool. Ekziston edhe një pishinë për fëmijë, bar pishine dhe tarraca për rrezitje në të cilat ju presin shtretërit, mbulesat, ombrellat e diellit dhe peshqirët, pa pagesë. Dhomat: Të renditura në mënyrë moderne dhe mjaft komfore. Posedojnë banjë/WC, tharëseflokësh, telefon direkt, klimatizim qendror, minibar, TV/Sat me kanale muzikore, kasafortë me qira, dysheme tepihu dhe ballkon. Plazhi: Plazhi i gjerë dhe i gjatë me rërë të imtë, shtrihet përgjatë oborrit të gjelbëruar të kompleksit. Plazh impozant me gjerësi 50m dhe gjatësi mbi 100m. Ombrellat e diellit, shtretërir, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë. Në dispozicion është edhe një bar plazhi.

Shërbimi: Ultimate All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 2 fusha të forta të tenisit, sallë fitnesi, pingpong, volejboll plazhi, aerobik, gjimnastikë mini futboll, basketboll, pikado, minigolf, barkë me pedale kanu dhe surfim në erë (me licencë). Me pagesë: Dritat dhe pajisjet për tenis, bilardo, lojë me birila dhe sporte të ndryshme ujore që ofrohen nga shitësit e shumtë në plazh. Fëmijët: Fëmijët do të kënaqen me miniklubin (4-12 vjeç), në sezonë edhe juniorklubi (13-16 vjeç). Pishina për fëmijë me rrëshqitëse uji, shesh lojërash për fëmijë.


Belek/Antalya/Turqia 80

Crystal Paraiso Verde Resort Crystal Paraiso Verde Resort Kategoria ***** Ela All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 658 dhoma, në 8 blloqe nga 2 apo 5 kate. Standard dhoma 460 (26m² 2+1pax), family dhoma 146 (42m² me dy dhoma të fjetjes me derë ndarëse, 2+2pax), famili dhoma me shtrat 2 katësh 50 (sikur dhomat standarde 26m², por vetëm shtrati 2 kat është për max4pax), dy suitë dhoma (44m² një dhome e ditës dhe një dhomë e fjetjes si dhe banjë me Jacuzzi dhe pamje nga deti), dhe 6 dhoma për persona me aftësi të kufizuar. Të gjitha dhomat posedojnë banjë private me vaskë, dush dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar ndaras, telefon direkt, mini bar (ujë dhe lëngje në të arritur), arkë, TV satelitor me kanale muzikore, ballkon. Dhomat mund të jenë me pamje nga deti apo kopshti. Restoranet dhe baret: Restorant kryesor me tarracë, A’la Carte restorantet Turk dhe Peshku, Italian dhe Meksikan, bare përgjatë kompleksit hotelier. Plazhi: Hoteli posedon plazhin, 400m nga hoteli, ka një kalim apo mysafirët mund të shfrytëzojnë bus transferim tërë ditën deri te plazhi dhe është pa pagesë. Shtretërit, ombrellat e diellit, peshqirët për plazh janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultimate All Inclusive–bufe i hapur, shërbimi për mëngjes, mëngjesi i vonshëm, ushqim i lehtë në mëngjes, dreka, ushqim i lehtë në plazh, çaj, kafe, pasdite ëmbëlsira dhe biskota, akullore prej 16.00-18.00, darka, ushqim i lehtë në mesnatë, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak, të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe standard nga importi gjatë 24.00 orëve. Mini bar me lëngje dhe ujë rimbushur çdo ditë. Nuk është inkuadruar pijet luksoze nga importi, pijet në shishe, vera speciale, pijet energjike, lëngu i freskët, pijet luksoze ekzotike, shërbim në dhomë, pijet nga importi gjatë orës 01:00–10:00. Mjeku, kujdestar i fëmijëve, larje rrobash, floktari, telefoni, fax, lidhja e internetit në dhomë, qendra tregtare, rent a car, internet café dhe lojërat në kompjuter janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe e brendshme, rrëshqitëse në ujë, Fitness qendra, Banje turke, sauna, teren për tenis, mini futboll, volejboll plazhe, basketboll, ping pong, sportet ujore pa motor. Me pagesë janë ndriçimi për teren për tenis, sportet ujore me motor, beauty qendra, masazhi, birilat, biliardi. Program argëtues gjatë ditës pranë pishinës dhe show program në mbrëmje. Mini Club për fëmijë prej 04-12 vjet.

Hoteli është i vendosur në regjionin Bogazkent, 25km nga Belek dhe 40km prej aeroportit Antalisë Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


81

Belek/Antalya/Turqia

Calista Luxury Resort Calista Luxury Resort Kategoria ***** A’la Carte All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin e Belekut, 27km prej aeroportit të Antalisë dhe 35km prej qendrës së Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli përmban 598 dhoma në shtatë blloqe te hotelit. Dhoma standarde janë 502, (52m², 2+2pax), dhoma për handikap janë 6, dhoma familjare – duplex janë 63 (80m², max4pax, kati i pare dhome e ditës me dy shtretër sofa. Banje, në katin e dytë dhoma e fjetjes me shtrat francez dhe banjë), dhoma “korner suitë” janë 18, (70m², max2pax, dhoma e ditës me dy shtretër sofa, banje me Jacuzzi dhe ballkon), King suitë Royal (240m², salle në hyrje, dhoma e ditës dhe e ngrënies, tualeti për mysafirë, një dhome fjetje me banjë dhe Jacuzzi, dhoma tjetër me banje/ dush, ballkon), King Suite Royal. Të gjitha dhomat kanë banjë private me vaskë/dush dhe tharëse të flokëve, sistem ajror i klimatizuar, telefon direkt, mini bar, arkë, LCD TV satelit me kanale muzikore, ballkon. Restoranet dhe baret: Restorantet janë të hapur për të gjithë mysafirët – Bellum – restorant kryesor, Sakurarestorant me ushqim Aziatik, Timo (kuzhinë Italiane), Turca (ushqim Turk), More (restorant peshku), La Carne (kuzhinë e Amerikës Jugore), BBQ restorant, Elegance restoranti (për mysafiret e vilave) restorante pranë pishinës dhe në plazhë. Plazhi: Hoteli ka plazh private me rërë, peshqirët, shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë. Këndet private me pavijone janë me rezervim dhe me pagesë shtesë.

Shërbimi: A’la Carte All Inclusive – shërbim i nivelit të lartë në të gjitha restorantet, bufe e hapur me kamerier i cili ju shërben deri te tavolina. Të gjitha ushqimet dhe pijet janë të përfshira. Nuk përshihen në koncept Premium whiskey, V.S.O.P. speciale lokale, verërat e importuara, A’la Carte restaurantet, shërbimi në dhomë 24 orë, VIP restorante dhe puro. Për mysafiret në suitën Presidenciale, King Suite dhe Vilat është VIP koncepti. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshëm për të rritur dhe fëmijë, Aqua Park, banjë Turke (hamam), sauna, banjë me avull, dhoma me borë, Jacuzzi, fushat e tenisit, qendra e fitnesit, volejboll, basketboll, volejboll plazhe, sporte ujore pa motor. Masazhi, qendra “beauty”, SPA, sporte ujore me motor, orët e tenisit, birilat, lojërat kompjuterike, internet cafe janë me pagesë. Programet e argëtimit gjatë ditës pranë pishinës dhe në plazh dhe “show” program në mbrëmje me show grupe të talentuara, muzike të gjallë dhe nate speciale. Calimero - Mini Club për fëmijë prej moshës 04 – 14 të organizuara sipas moshës së fëmijëve.


Belek/Antalya/Turqia

82

Susesi De Luxe Resort SPA Susesi De Luxe Resort SPA Kategoria ***** Superior All Inclusive Akomodimi: Të gjitha dhomat jane me banjë private vaskë dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon direkt, arkë, mini bar (lëngje dhe birrë), TV satelitor (LCD) dhe sistem muzikor, ballkon ose tarracë. Dhomat në ndërtesën kryesore janë me pamje nga deti ose kopshti, por në Tarracë shtëpitë janë me pamje nga kopshti. Restoranet dhe baret: Turquoise – Restorant kryesor me shërbim bufe e hapur, A’la Carte restorantet – Takatuka (Turk), Paprica (Italian), Ada (Meksikan), Cassia (Kinez dhe Japonez), Tumanna (Argjentina), Alesta (Peshku), Bakus ( Wine House), bare përgjatë kompleksit hotelier, The G – disko bar, dhe tri herë në javë Club Mor Gogo Bar. Mjeku, floktari, larje rrobash dhe pastrimi kimik, internet café dhe lojërat në kompjuter, rent a car, qendra tregtare janë me pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazh private me rërë, shtretërit, ombrellat, peshqirët për plazh janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive – bufe i hapur shërbimi për mëngjes, mëngjesi i vonshëm, dreka, pasdite ushqim i lehtë, ëmbëlsira, kafe, çaj, darka, ushqim i lehtë në orët e vona, të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe standard nga importi, lëngu i freskët nga ora 07:00-19:00, pijet në vitaminë bar, mini bari me pije të lehta dhe birra, dhe ushqimi i lehtë në mbrëmje janë pa pagesë. Nuk përfshihen në konceptë Pijet luksoze Premium, verërat speciale dhe të importuara, shërbimi në dhomë, të gjitha pijet në shishe. A’la Carte restorantet me rezervim paraprak, me pagese shtesë dhe mund të shfrytëzohet dy herë gjatë qëndrimit një javor. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, aqua park, fitness qendër, Banjë Turke, saunë, banjë me avull, tereni për tenis, pingpong, mini futboll, squash, volejboll plazhi janë pa pagesë. Ndriçimi për tenis si dhe pajisjet, të gjitha sportet ujore, SPA & Wellness qendra, bilardo, birilat janë me pagesë. Program animues gjatë ditës dhe në mbrëmje show program me ekip profesional. Mini Klub për fëmijë për 04-12 vjet.

Hoteli është i vendosur në regjionin Belek, 35km nga aeroporti i Antalisë dhe 40km nga qendra e Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


83

Belek/Antalya/Turqia

Crystal Tat Beach Golf Resort Crystal Tat Beach Golf Resort Kategoria ***** AE All Inclusive Ajo është 35 km larg nga Aeroporti Antalia dhe 45 km larg nga qendra e qytetit Antalia.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Crystal Tat Beach Golf Resort Posedon 5 kate ne ndertesen kryesore dhe 3 blloqe, ne nje siperfaqe prej 101.000 m² .Posedon 425 dhoma standarde Restoranet dhe baret: Posedon resorante te shumta te ushqimit dhe pasiqeri.Si dhe bareLobby Loungr Bar, Pattesere Bar,Terrace Bar,Pool Bar,Golf Bar, Disco Bar. Plazhi: Plazha Private gjendet 300 metra nga hoteli.Hoteli po ashtu posedon Pishinen kryesore, pishine te mbrendshme, pishina per femi.

Shërbimi: Ultra All Inclusive: Përfshihen mëngjesi, mëngjesi I vonë, dreka dhe darka.Pasdite kafe dhe ëmbelsira.Në mesnatë meze të lehtë. Sporti dhe argetimi: Mundsi te shumta argetimi si: 5 fusha tenisi (terren i butë), Beachvolleyball,Qendra e Fitness, pingpong, Waterball / Aquarobic, Aerobic / Stretching, Shigjetat / Bocia, Basketboll, Shërbimi i anijes në “TitanicGolf Shuttle”. Për fëmijët: Aktivitete te shumeta argetuse per femi si, kende lojrash per femi, pikturim I fityres,aktivitete që vazhdojnë gjatë gjithë ditës, Mini Club Crispy, lojëra, pishinë e tyre private, ushqim dhe pije për fëmijët dhe adoleshentët tanë në moshën 4-12 vjeçareNgjarje te shumta për ta bërë miq të rinj. Stafi i klubit, i cili ju besoni fëmijëve tuaj të çmuar, kujdeset për të vegjlit tanë dhe shikon për ta.


Belek/Antalya/Turqia

84

Ela Quality Resort Ela Quality Resort Kategoria ***** Maxx All Inclusive Akomodimi: Ela Quality Resort ndodhet midis 15 fushave të golfit në Belek, qendra e turizmit të golfit ndërkombëtar. Posedon 270 m plazhe me rërë, 110.000 m² zonë e gjelbër sjell së bashku hijet më të mira të blu dhe jeshile me një koncept të përsosur shërbimi në klimën mesdhetare. Restoranet dhe baret: Ela Quality Resort Belek, posedon 12 bare në koncept të ndryshëm, bare pran pishines, Piler Bar, bare ne plazh, etj. Plazhi: Sipërfaqja e pishinës me sipërfaqe 6630 m² përmban 5 rrëshqitje uji dhe 3 pishina për fëmijë në natyrë me një madhësi prej 230 m². Parku i ujit për fëmijë me 4 rrëshqitje, pishinë shtëpie 210 m², pishinë për fëmijë të brendshëm është 20 m².

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive: Përfshihen mëngjesi, mëngjesi I vonë, dreka dhe darka.Pasdite kafe dhe ëmbelsira.Në mesnatë meze të lehtë. Sporti dhe argetimi: Stervitje trupi, Kërcim Kango,Trajnimi i tranpolinës,Airobik, Gjimnastikë në Ujë (kardio, vallzim),volejboll plazhi,futboll,basketball,joga, Karaoke, Disko, Amfiteater,Muzik Live. Për fëmijët: Aktivitete te shumeta argetuse per femi si, kende lojrash per femi, pikturim I fityres,aktivitete që vazhdojnë gjatë gjithë ditës, Mini Club Crispy, lojëra, pishinë e tyre private, ushqim dhe pije për fëmijët dhe adoleshentët tanë në moshën 4-12 vjeçare Ngjarje te shumta për ta bërë miq të rinj. Stafi i klubit, i cili ju besoni fëmijëve tuaj të çmuar, kujdeset për të vegjlit tanë dhe shikon për ta.

Hoteli është i vendosur në regjionin e Belekut, 35 km nga aeroporti i Antalisë, dhe 42 km nga qendra e qytetit të Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


85

Belek/Antalya/Turqia

Sherwood Dreams Resort Sherwood Dreams Resort Kategoria ***** Ultra All Inclusive Hoteli është i vendosur në regjionin Bozgakent, 50 km nga qendra e qytetit të Antalisë dhe 40 km nga aeroporti i Antalisë, fshati me i afërt është 5 km.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Numri total i dhomave është 500. Dhoma standarde 238 (27m²,2+2pax), dhoma familjare Tipi A 12 (55m²,max 4pax, dy dhoma të fjetjes dhe dy banje), dhoma familjare Type B 50 (40m², max4pax, dy dhoma të fjetjes dhe një banjë). Të gjitha dhomat në hotel janë me banjë private me dush, tharëse flokësh, sistem klimatizimi qendror, telefon direkt, mini bar (pije jo-alkoolike dhe ujë rimbushen çdo dite), arkë (me pagesë shtesë), TV satelitor dhe kanale muzikore, dysheme me parket, tarracë apo ballkon. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor për shërbime të bufesë së hapur, restorantet A’la Carte, bare, Snack bare përgjatë tërë kompleksit hotelier, Disco Club. Shërbimi mjekësor, pastrimi i rrobave, pastrimi kimik telefoni, faksi, interneti dhe lojërat kompjuterike, qendra tregtare, kujdestari i fëmijëve, rent a acar, floktari janë me pagese shtesë. Plazhi: Plazhi i hotelit me rëre, shtretërit , ombrellat e diellit dhe peshqirët janë pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – shërbimi me bufe të hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, mëngjes i lehte në mëngjes dhe në orët e pasdites, dreka, darka, mëngjes i lehte në orët e vonshme, akullore, të gjitha pijet standarde alkoolike dhe joalkoolike nga ora 10:0001:00, mini bar në dhome, lëng I freskët vetëm për mëngjes, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak, në Disco Club vetëm pijet lokale. Nuk përfshihen në konceptë pijet luksoze speciale të importuara, të gjitha pijet në shishe, verërat speciale, lëngu I freskët, pijet e importuara pas orës 24:00, pijet energjike, shërbimi në dhomë, pijet e importuara në Disco Club. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, kopshti për fëmije, qendra për fitness, sauna, banjë turke, terreni për tenis, volejboll, basketboll, volejboll plazhi, gjimnastike. Me pagese shtese të gjitha sportet ujore, ndriçimi për teren tenisi, mjetet për tenis, orët, shkolla e zhytjes, qendra SPA, qendra estetike. Programe argëtuese gjatë ditës, gara të ndryshme pranë pishinave dhe në plazh, show programe në mbrëmje. Programe speciale për fëmije në mini klub për moshën 05-12 vjet.


86

Belek/Antalya/Turqia

Kempinski Hotel The Dome Kempinski Hotel The Dome Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli ka dhoma të pajisura me banjo mermeri dhe dush, tharëse flokësh, telefon direkt, Tv me satelit, minibar, klimatizim dhe ballkon. Restoranet dhe baret: Ka disa bare, pabe, restorante dhe La carte restorante si dhe klube të natës. Plazhi: Hoteli ka plazhë private me rërë, çadrat e diellit, karriga në kuvertë dhe dyshekë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi për gjumashët. Hoteli sherben specialitete te kuzhines turke dhe nderkombtare. Restorantet dhe baret kane tarrace me pamje te mahnitshme mbi detin Mesdhe dhe Malet. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ofron pishina te jashtme dhe te brendshme, plazhen e saj private me rere dhe nje qender luksoze Spa. Ka dhe fusha te golfit ku ofrojne edhe mesime golfi. Për fëmijët: Shesh për fëmijët, kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.

Hoteli ndodhet 25 km nga Aeroporti i Antalya’s.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


87

Belek/Antalya/Turqia

IC Santai IC Santai Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Belek 40km nga qendra e Antalisë si dhe 30km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Gjithsej janë 464 dhoma. Standard dhoma janë 385 dhoma janë për persona me aftësi të kufizuar (29m², të disejnuara special), dhoma familjare 4 (64m². max4pax – dy dhoma të fjetjes si dhe dhomë e ditës dy banje), Kid suite 4 (dy dhoma të fjetjes të ndara me banj= të dekoruara për fëmijë), De luxe vila 40 (60m², max4pax, dhomat janë në dy nivele në përdhese një dhomë për fëmijë, banjë si dhe dhomë të ditës, kati i I-rë një dhomë e fjetjes me shtrat francez si dhe banjë), Junior suita 14 (një dhomë e fjetjes dhe një dhomë e ditës me derë ndarëse, banjë), Dhomat: Dhomat janë me banjë private me dush/vaskë dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon direkt, mini bar me lëngje e rimbushur çdo ditë me ujë dhe birrë, arka, TV satelitor me kanale muzikore, ballkoni tarraca. Restoranet dhe baret: Restorant kryesor Jaseminë, me bufe të hapur, A’la Carte restorantet–Cavalli–Italian, Casa Mexicana–Meksikan, Sushi–Japonez, Canton–Kinez (ndalohet hyrja e fëmijëve), Fes–Turk, Green Fish–Peshkut. Bare të shumta pranë pishinës, vitaminë bar, lobi bar dhe Disko Klub bar. Plazhi dhe pishina: Hoteli posedon plazh privat me rërë, shtretërit, ombrellat, peshqirët dhe dyshekët janë pa pagesë. Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive-Ultra All Inclusive–bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, ushqim i lehtë gjatë ditës, darka, ushqim në orët e vona, të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe ato standarde nga importi, akullore, lëng i freskët në vitaminë bar nuk janë të inkuadruar në koncept A`La Carte restorantet (me pagesë), Premium whiskey, VSOP si dhe konjaku nga importi, shampanjë nga importi, verëra te speciale, puro dhe shërbimi në dhomë. Shërbimi mjekësor, kujdestar i fëmijëve, larje rrobash dhe pastrimi kimik, telefoni, faksi, internet cafe, lojërat kompjuterike, qendra tregtare, floktari, rent a car–janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Qendra fitness, banjë turke, saunë, terren për tenis, squash, pingpong, mini futboll, volejboll plazhe, mini golf janë pa pagesë. Me pagesë janë sportet ujore, ndriçimi për teren tenisi, SPA dhe qendra bukurisë, bilardo. Program animues për të rritur dhe fëmijë gjatë ditës, gara pranë pishinës si dhe në plazh. Në mbrëmje show program special. (program të ndryshëm çdo ditë) Mini Club për fëmijë prej moshës 04–12 vjet.


Belek/Antalya/Turqia

88

Limak Arcadia Golf & Sport Limak Arcadia Golf & Sport Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon 465 dhoma. Dhomat standarde në ndërtesën kryesore 198 (2+1 persona). Dhoma standarde në bugalowa 173 (2+1pax), dhoma familjare në ndërtesën kryesore 12 dhe në bugalow 79 (2+2 persona), 3 Grand Suita në ndërtesën kryesore. Të gjitha dhomat janë me ballkon ose tarracë, të cilat kanë pamje nga deti ose nga kopshti, banjë/dush, vaskë dhe tharëse të flokëve, ajër të klimatizuar, telefon direkt, qilim në dysheme, arkë, mini bar (ujë, pije jo alkoolike dhe birra që rimbushen çdo ditë), TV satelitor dhe sistem muzikorë. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me tryezë suedeze, A’la carte restorantet La Lucina (Italian), Red Wok (Kinez), Sushida (Japan), Pasha (Turkish), Mangal BBQ, bare në pjesë të ndryshme në kompleksin e hotelit. Telefoni, Faksi, Qendra tregtare, floktari, pastrimi i rrobave, mjeku,kujdestar i fëmijëve, rent a car, interneti dhe lojërat kompjuterike janë me pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazh private, me rërë, peshqirët, shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë. Pavilionet në plazh janë me rezervim paraprak dhe me pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive - tryezë suedeze për mëngjes, mëngjes i vonshëm, drekë, ushqim i lehtë pasdite, ëmbëlsira pasdite, biskota, kafe, çaj, darkë, bufe gjatë mesnatës, të gjitha pijet vendore dhe standarde nga importi alkoolike dhe joalkoolike. A`la Carte restorantet Sushida dhe Mangal, Shërbimi në dhomë nga 02:00 deri 04:30, akullore në restorantin Pinea janë pa pagesë. Nuk përfshihen në konceptë të gjitha pijet në shishe dhe kanaqe të vendit ose nga importi, pijet speciale të importuara, lëngu i freskët, akulloret e paketuara, shërbimi në dhomë nga 04:30 der 02:00, A`la Carte restorantet – La Cucina, Red Wok, Pasha janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishina të jashtme dhe të brendshme, pishina për fëmijë, rrëshqitëset, qendra e fitnesit, banjë turke, saunë, fushat e tenisit, pingpong, gjuajtje me shigjetë, volejboll plazhi, basketboll sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Ndriçimi i fushave të tenisit, pajisjet, orët e mësimit, masazhet dhe SPA qendra, sportet ujore, shkolla e zhytjes janë me pagesë.

Hoteli është i vendosur në regjionin Belek 35 km nga aeroporti i Antalisë dhe 40 km nga qendra e qytetit të Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


Belek/Antalya/Turqia

90

Belconti Resort Hotel Belconti Resort Hotel Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon 600 dhoma, në ndërtesën kryesore janë 320 dhoma, anex ndërtesa ka 100 dhoma, vila janë 180. Dhoma standarde janë 504 (2+1pax), dhoma familjare janë 44 (2+2 pax), dhoma superiore janë 18 (2+2 pax), Deluxe dhoma janë 30, suitë dhoma janë 2, si dhe 2 King suita. Të gjitha dhomat posedojnë, banjo private dush/vaskë, tharëse flokësh, ajër i klimatizuar i cili punon ne varësi me kushtet klimatike, telefon direkt, tepison në dysheme për dhomat ne hotel dhe pllaka nga keramika në anex dhoma, mini bar, arkë, TV satelit dhe sistem muzikor, ballkon me shikim nga deti apo nga kopshti. Restoranet dhe baret: Restauranti kryesor i hapur dhe i mbyllur me bife te hapur. A’la Carte restaurantetë Sultan restaurant ( turke), Kantaros restaurant (kuzhinë italiane), bare përgjat kompleksit hotelier, bar me ushqim të lehtë dhe restauranti pranë pishinës. Mjeku, kujdestar i fëmive, pastrimi rrobave, floktari, qendra tregtare, rent-a-car, internet kafe dhe lojrat në kompjuter janë me pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazh private me rërë, peshqirët, shtretërit dheombrellat janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra all inclusive – bufe i hapur me shërbim të mëngjesit, mëngjes i vonshëm, dreka, ushqim i lehtë pasdite, akullore, ëmbëlsira pasdite, darka dhe supa e mesnatës, të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike lokale dhe disa pije standarde te importuara shërbehen ne mes te orëve 10.00-02.00, mini bari në dhoma mbushet ne arritje me ujë, pije joalkoolike dhe birrë dhe pastaj rimbushet vetëm me ujë. A’la Carte restaurantet janë me rezervim paraprak. Të gjitha pijet e importuara luksoze, lëngu i feskët, champagne, pijet ne shishe dhe shërbimi janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe mbrendshëm për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, banje Turke (hamam), saunë, banjo me avull, ping pong, Jacuzzi, fushat e tenisit, qendra e fitnesit, volleyball, basketboll, volleyball plazhe, sportet ujore pa motor. Masazhi, qendra “beauty”, SPA, sporte ujore me motor, orët e tenisit, ndriçimi i fushave të tenisit natën, lojërat kompjuterike, internet cafe janë me pagesë. Programe argëtuese gjatë ditës pranë pishinës dhe “show” program në mbrëmje. Calimero - Mini club për fëmijë prej moshës 04 – 11 dhe klubi i teenager-ave për moshat 12 – 16 vjeç.

Hoteli është i vendosur në regjionin e Belekut, 30km prej aeroportit të Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


91

Belek/Antalya/Turqia

Kirman Belzaur Resort & Spa Kirman Belzaur Resort & Spa Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Belek 45 km prej Antalisë dhe 35 km prej aeroportit.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Kirman Belzaur i ka te gjitha dhomat e pajisura me TV dhe me kanale satelitore. Dhomat mund te jene me pamje nga mali apo nga pishina. Cdo dhome permban banjo private si dhe tualete dhe tharese flokesh. Restoranet dhe baret: Ka disa bare, pabe, restorante dhe La carte restorante si dhe organizime te ndryshme gjate dites dhe mbremjes. Plazhi: Hoteli ka plazhë private me rërë, çadrat e diellit, karriga në kuvertë dhe dyshekë.

Shërbimi: All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi për gjumashët. Hoteli sherben specialitete te kuzhines turke dhe nderkombtare. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ka pishina te jashtme dhe te mbrendshme. Hoteli ofron Spa, sauna, banjo turke dhe hamam ku musafiret mund te relaxohen.Hoteli gjithashtu ka nje piste per bowling, ofron aktivitete sportive si Golf, fitness etj. Për fëmijët: Shesh për fëmijët, kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.


Belek/Antalya/Turqia

92

Crystal Waterworld Resort & SPA Crystal Waterworld Resort & SPA Kategoria ***** Ultimate All Inclusive Akomodimi: Dhomat e hotelit janë me parket laminat,janë dekoruar në mënyrë elegante e janë të pajisura me një TV satelitor,ajër të kondicionuar dhe një minibar.Të gjitha dhomat kanë një ballkon.Disa dhoma ofrojnë edhe pamjet e detit. Restoranet dhe baret: Restaurant Kristal shërben mëngjes,drekë dhe darkë në stil bufeje të hapur. Gjatë ditës ju mund të shijoni snacks në plazh apo pishinë. Baret ofrojnë një shumëllojshmëri të pijeve alkooolike dhe jo–alkoolike .Ka edhe 4 restorante A La Carte që shërbejnë kuzhine turke ,Lindje e Largët, italiane dhe Amerikës së Jugut Plazhi: Hoteli shtrihet direkt në plazhë ,posedon 2 pishina të jashtme ,pishina me rrëshqitëse të ujit ,2 pishina për fëmijë,po ashtu një pishinë të bredshme për të rritur dhe një për fëmijë. Shtretërit ,dyshekët,ombrellat e diellit janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultimate All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Qendra Spa ofron një banjo turke,sauna,dhomë me avull ,dhe një shumëllojshmëri të masazheve dhe trajtimeve të bukurisë . Volejboll në plazh, fushë tenisi , palestër,mini golf,pishinë e brendshme ,pishinë e jashtme ,shërbime në dhomë,lavanderi ,parukeri ,internet në ambijentet publike janë gjithashtu në dispozicion.

Crystal Waterworld është hotel i ri në Belek. I hapur në qershor të vitit 2013. Hoteli gjendet 10 km nga Beleku ,40 km nga aeroporti i Antaliës dhe 50 km nga qyteti i Antaliës . Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


93

Belek/Antalya/Turqia

Titanic Deluxe Belek Titanic Deluxe Belek Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Pozita 1.200 m nga plazhi - Belek, 30 km aeroporti.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: I ndërtuar në vitin 2013 në një hapësire prej 170,000 m2. I përbërë nga një ndërtese 6 katëshe në të cilen gjenden 279 dhoma standarde 27-34 m2, 226 dhoma superiore 39 m2, 18 dhoma me pamje nga lumi 46m, 103 deluxe Suita 55 m2. Dhomat: Shërbim në dhomë 24h - pa pagesë, pastrimi ditorë, Banjë, TV, WiFi, Telefon, Sef, Mantel, ndrrimi i mbulesave 3 herë në ditë, tharëse flokësh, Klimatizim, Minibar çdo ditë pije joalkoholie, Ballkon, Pllaka. Përmbajtja: 6 Restourante A la Carte (Italian, ushqim detit skare , Turk restorani ne anije - me pagese), 1 Pishinë të brendshme, berber, 1 Restourant, Lavanderi, Fushe futbolli, Internet kafe - paguhet, 4 Tobogane, Shoping qendër, 13 Bare, 2 Pishina, Spa, Salle konferencash, Pastrim kimik. Plazhi: Me rërë çadrat, Shtretërit, Peshqirët, Pier, Bar plazhi, Tendat në plazh dhe pier.

Shërbimi: Ultra All Inclusive-Pa pagesë Mini futboll, Pingpong, Muzike live, Xhakuzi, Aerobik, Animacione, Skuash, Banjo turke, Volejboll plazhi, Pikado, Fitnes, Diskotekë, Basketboll, Banjo turke, Skuash, Mini golf. Me pagesë, Masazhë, Bilardo, Sauna, Zhytje, Paisjet për tenis, Banjo me avull, Trajnim për tenis, Slots, Golf, Fusha e tenisit me drita, Bowling. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë, Mini futboll, Pingpong, Muzike live, Xhakuzi, Aerobik, Surfing (me licence), Animacione, Gjuajtje me hark, Fitnes, Skuash, Volejboll plazhi, Tenis, Kurs tenisi, Sauna, Hamam, Banjo me avull, Diskotekë. Me pagesë, Masazhë, Sportet ujore me motor, Bilardo, Zhytje, Paisjet për tenis, Kurs golfit, Trajnim per tenis, Slots, Fusha e tenisit me drita, Bowling, Fëmijët: Meny për fëmije, Klubi i fëmijëve (4-12 vjeç), Klubi për Juniore, 1 Pishinë për fëmijë, Vend lojërash.


Belek/Antalya/Turqia

94

Orange County Resort Hotel Orange County Resort Hotel Belek (Ex.Vera Mare) Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli ofron dhoma me orendi bashkekohore dhe banjo moderne. Ka dhoma te ndritshme qe ofrojne TV satelitor dhe ajer te kondicionuar. Restoranet dhe baret: Hoteli ofron bare dhe pube te ndryshme me aktivitete te llojllojshme gjate dites dhe mbremjes. Plazhi: Hoteli ka plazhë private me rërë, çadrat e diellit, karriga në kuvertë dhe dyshekë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi për gjumashët. Hoteli permban restorant qe ofron ushqime te detit, si dhe 3 restorante A la carte. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ka pishina te brendshme me rreshqitese, gjithashtu me pishina te jshtme me rreshqitese. Ofrojne trajtime te ndryshme te masazhave, saunave, banjo turke etj. Për fëmijët: Shesh për fëmijët, kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.

Hoteli ndodhet 43 km nga Aeroporti i Antalya’s.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


95

Belek/Antalya/Turqia

Kaya Palazzo Golf Resort Kaya Palazzo Golf Resort Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin e Belekut, 35km nga qendra e qytetit të Antalisë dhe 27km nga aeroporti Antalise.. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 618 dhoma në ndërtesën kryesore dhe në kopsht. Dhoma superiore në ndërtesën kryesore janë 288 (38-43m², një dhomë e gjumi, pjesa e ndejës me sofa qe hapet, një banjë 2+2pax), suita familjare në ndërtesën kryesore janë 23 (77-82m², një dhomë gjumi dhe dhomë e ditë me derë rrëshqitëse në mes, 2 WC, një banjë me Jacuzzi, dy tusha, max3+2pax), suita për çifte në ndërtesën kryesore janë 10 (77-82m², një dhomë gjumi dhe dhomë e ditë me derë rrëshqitëse në mes, 2 WC, një banjë me Jacuzzi, tush, max3+1pax), suita me tarrace në ndërtesën kryesore janë 47, Suita familjare dupleks në ndërtesën kryesore janë 10 (107m²) Dhoma superiore në kopsht janë 45, suita familjare në kopsht janë 95. Të gjitha dhomat janë me ballkon apo tarracë, me banjë private me dush/vaskë, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon direkt, mini bar (rimbushur çdo ditë me ujë dhe lëngje), arkë, varëse për rroba, TV satelitor me kanale muzikore. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restorantet Aziatik, Italian, Mediteran, Stake House, Libanez, Internacional, bare përgjatë kompleksit hotelier, Disko bar i hapur. A’la Carte restorantet janë me rezervim paraprak dhe me pagesë shtesë.

Shërbimi: Palazzo All Inclusive – pije mirëseardhëse dhe fruta në dhomë, bufe i hapur, shërbimi për mëngjes, mëngjes i vonshëm, ushqim i lehtë në mëngjes, dreka, pasdite ushqim i lehtë, ëmbëlsira, biskota, darka dhe ushqim i lehtë në mesnatë, ushqim në plazh, ëmbëltore, lëng të freskët për mëngjes. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe standarde nga importi. Nuk janë inkuadruar në koncept pijet premium, vera speciale, shampanjë, lëngu i freskët, pijet energjike, shërbimi në dhomë. Mjeku, kujdestar i fëmijëve, larje rrobash dhe pastrimi kimik, qendra tregtare, internet dhe lojërat në kompjuter, floktari, rent a car janë me pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazhin privat me rërë, shtretërit, ombrellat, peshqirët për plazh janë pa pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, palestër, banjë turke, saunë, tereni për tenis, basketboll, volejboll plazhi, mini futboll, pingpong, sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Wellness & SPA qendra, masazhi, ndriçimi për tenis, pajisjet, sportet ujore me motor, bilardo janë me pagesë. Program zbavitës gjatë ditës.


Belek/Antalya/Turqia

96

Sensimar Belek Resort & Spa Sensimar Belek Resort & Spa Kategoria ***** Palazzo All Inclusive Akomodimi: Numri total i dhomave është 200. Dhoma standarde 170 ( 25m2 - 2+1pax), de luxe dhoma 10(32m2, max 3 pax),Lake Houses 20 (36m2, një dhome e madhe , një tarracë e madhe pranë pishinës). Të gjitha dhomat janë me ballkon, banjë private me dush,tharëse flokësh,sistem qëndror të klimatizuar , telefon direkt, arkë( me pages shtesë),mini bar ( ujë dhe ujë mineral rimbushet cdo ditë. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor Jaseminë i hapur për mengjes , A’la Carte restorantet - Kulinarium,loby bar,vitaminë bar, bari pranë pishinës dhe në plazh si dhe bari i natës.A’la Carte restorantet janë me rezervim paraprak. Plazhi: Hoteli posedon plazh privat me rërë,shtretërit,ombrellat e diellit dhe peshqirët janë pa pagesë..

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Sherbimi: All Inclusive bufe e hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka,ushqim i lehtë pasdite, dreka, ëmbëlsira dhe akullore gjatë orëve të caktuara,darka,ushqim i lehtë i vonshëm,caj,kafe, te gjitha pijet alkoolike dhe jo alkoolike në mes të orës 10-00 - 24-00 jane pa pagese. Sporti dhe argetimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për fëmijë, rrëshqitëse në ujë, palestër, banjë turke, saunë, tereni për tenis, sporte ujore ,Spa qendra jenë me pagesë shtesë.

Hoteli është i vendosur në regjionin Bogaznek, 40km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


99

Side/Antalya/Turqia

Alva Donna Beach Comfort Alva Donna Beach Comfort Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Direkt në plazh - Side, 55 km Aeroporti, 10 km nga Side, 4 km nga Colakli. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: I ndërtuar në vitin 2004 dhe i renovuar në vitin 2011 ka një hapsirë prej 17.200 m2. Hoteli ka 6 ndërtesa 4-katëshe me gjithsejt 306 dhoma. 237 dhoma standarde (29 m2), 61 dhoma familjare 2-dhomëshe (34 m2), 8 junior suita 2-dhomëshe (55 m2). Dhomat: Shërbim dhome me pagesë, Ndrrimi i mbulesave 3 here në javë, Pastrimi ditore, Banjë, TV, WiFi pa pagesë, Telefon, Sef, Tharëse flokësh, Klimatizim, Minibar (ujë, pije dhe birrë çdo ditë), Ballkon, Parket, Garderobe, Papuqe, Kafe dhe çaj, Ballkon. Plazhi: Me rërë, çadrat, Shtretërit, Peshqirët, Pier, Bar plazhi, Tendat në plazh.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Përmbajtja: 3 Restourante A la Carte (Italian, Peshku, Turk), 1 Pishinë e brendshme, Berber, Lavanderi, Dyqane, 7 Bare, 3 Topogane, Shoping qendër, 2 Pishina, 4 Sallë konferencash, Spa, WiFi në lobi dhe bare-pa pagesë, Pastrim kimik, Dhomë konsulence, Hapsirë kinemaje, Internet kafe me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë : mini futboll, Pingpong, Muzikë live, Xhakuzi, Aerobik, Animacione, Gjuajtje me hark, Fitnes, Skuash, Volejboll plazhi, Tenis, Sauna, Banjo me avull, Hamam, Pikado, Surfing, Diskoteke, Basketboll, Sportet ujore pa motor, Banjo Turke, Boce, Disko. Me pagesë Sportet ujore me motor, Zhytje, Paisjet për tenis, Trajnim për tenis, Slots, Fusha e tenisit me drita, Bowling, Masazhe, Thalasso Center. Për fëmijët 1 Tobogan, meny për fëmijë, klubi i fëmijëve (4-12 vjeç), Karrocë për fëmijë me pagesë, 2 pishina për fëmijë, vend lojerash, Dado me pagesë.


Side/Antalya/Turqia 100

Bosphorus Sorgun Bosphorus Sorgun Kategoria ***** All Inclusive Gjithpërfshirëse: Të gjitha pije alkoolike dhe jo alkoolike lokale shërbehen nga ora 10.00 - 00.00 pa pagesë. Shërbimet falas: Peshqir plazhi, rrëshqiteset e ujit, pishinë te brendshme, xhakuzi, banjo turke, sauna, dhomë me avull, wi-fi në dhomë dhe në zonat publike te hotelit, mini bar (përditësohet çdo ditë), kafe, çaj. Shërbimet me Pagesë: Spa Center , masazh, floktar, lavanderi, telefon, faks, fotokopje, shërbimet mjekësore, sportet ujore, shërbim në dhomë, lëngje frutash të freskëta.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimet pa pagesë: Banjo turke,sauna,banjot me avull,pishina e brendshme,cadrat me shtreter ne plazhe, peshqirat,Wi-Fi. Aktivitetet: Shfaqje te ndryshme në mbrëmje, kurse te vallezimit,, aerobic, pingp-ong, volleyball, futboll, yoga, fitness,mini golg,mini bowling,muzike,pool party,beach party,mini klubi per femijet(4-12 vjec),etj

Ndodhet në bregun e detit dhe lumit Manavgat, Hotel Sorgun Bosforit, në Side, Antalia, në një rajon që strehon të gjitha bukuritë natyrore dhe historike të Mesdheut.Distanca në plazh është 250 m me transfer te organizuar. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


101

Side/Antalya/Turqia

Club Hotel Turan Prince World Club Hotel Turan Prince World Kategoria ***** All Inclusive

Hoteli ndodhet larg 80km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Atmosferen unike dhe te mrekullueshme mesdhetare ne e kombinojmë me konceptin tonë të shërbimit dhe me argëtimit. Atmosfera e ngrohtë dhe privilegjet e shumta per nje pushim te paharrueshem takohen në CLUB HOTEL TURAN PRINCE WORLD. Akomodimi: Dhomat elegante dhe të rehatshme me pamje nga deti ose kopshti ju lejojnë të ndjeni ndryshimin për të kaluar një pushim të këndshem Hoteli ynë ka 686 dhoma, me arkitekturë të re, orendi dhe mobilje. Hoteli permban ndertesen kryesore,bungallowat si dhe pjesen e VIP.

Club Hotel Turan Prince World permban restorantin kryesor,3 restorante A’La Carte,7 bare ,2 Snack Bars poashtu edhe diskon per argetimin tuaj. Ky resort permban nje pishine te mbrendshme,3 pishina te jashtme,aquapark-un me 14 rreshqitese te ujit, pishina për fëmijë, park argëtues, 5 fusha tenisi, volejboll, palestër, pingpong, volejboll plazhi, mini golf, sportet e ujit, qendra spa, banjë turke, sauna, WiFi,etj


Side/Antalya/Turqia

102

Crystal Sunrise Queen Luxury Resort & SPA Crystal Sunrise Queen Luxury Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Numri total i dhomave është 491. Dhoma standarde 208 (22m², 2+1pax), dhoma standarde me tarracë 58 (25m², me pamje nga deti, 2+1pax,), Deluxe dhoma me tarracë 51 (28m², me pamje nga deti, ballkon të madhe. 2+2pax), Deluxe dhoma për muaj të mjaltit 9 (max2pax, pamje nga deti dhe afër detit, me Jacuzzi), suite dhoma 35(42m², max4pax, një dhomë fjetje dhe një dhomë dite, disa nga suitat janë me Jacuzzi), dhoma familjare 134 (35-42m², max4pax, dy dhoma me derë në mes). Të gjitha dhomat janë me banjë private me vaskë/dush, tharëse flokësh, sistem të klimatizuar qendror, telefon direkt, mini bar (pije dhe ujë rimbushën çdo ditë), arke, TV LCD satelitor dhe kanale muzikore, dysheme me tepison, ballkon apo tarracë. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restorantet Halikarnas – restorant peshku, Ehl – I keyf - Turk, L’Aspendos – Italian , Phaselis – BBQ, bare përgjatë kompleksit hotelier, Disko Bar. Plazhi dhe pishinat: Hoteli e ka plazhin e tij privat i cili është me rërë, dhe ofron peshqirë plazhi, çadra, dhe dyshekë falas. Pishinë e jashtme dhe e brendshme.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive 24 orë shërbim me ushqim dhe pije. Bufe e hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, ushqime të lehta gjatë ditës, dreka, shërbim me akullore pranë pishinës, koha për kafe, darka, A’la Carte restorant me rezervim paraprak dhe një herë gjatë qëndrimit, të gjitha pijet alkoolike dhe jo alkoolike lokale dhe standarde të importuar, shërbimi në dhomë nga 02:00-06:00. Nuk përfshihen në koncept pijet speciale të importuara, shampanjë, pijet në shishe, lëngu i freskët nga frutat, pijet energjike, pijet alkoolike të importuara nga ora 01:00–10:00, shërbimi në dhomë. Mjeku, pastrimi i rrobave dhe pastrimi kimik, kujdestari i fëmijëve, telefoni, faksi, interneti, dyqanet, rent a car, floktari, lojërat kompjuterike janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Banjë turke, saunë, dhoma me avull, qendër fitnesi, 8 fusha te tenisit, squash, volejboll plazhi, pingpong, bilardo, mini futboll. Me pagesë shtesë janë sportet ujore, ndriçimi për fushe tenisi, mjete dhe orët për tenis, masazhi, SPA qendra, birilat. Programe argëtues gjatë ditës, gara të ndryshme pranë pishinës dhe në plazh me ekipe profesionale. Në mbrëmje show programe. Mini Club për fëmijë me programe të veçantë.

Hoteli është i vendosur ne regjionin Kumkoy, 6 km nga Side dhe 55km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


103

Side/Antalya/Turqia

Crystal Palace Luxury Resort & Spa Crystal Palace Luxury Resort & SpaKategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli ndodhet larg 60km ngaAeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: I ndërtuar në vitin 2011 hoteli ka një hapësirë prej 22.000 m2,me ndërtesën kryesore 4 katëshe si dhe 4 blloqe 5 katëshe. Hoteli ka 509 dhoma të pajisura me klimë, kasafortë,TV, mini bar, parket, telefon,banjo, dush,tharëse flokësh,Wifi. Restoranet dhe baret: Hoteli ka restoranin kryesorë me byfe të hapur, pastiqeri, resotranet A La Carte, meksikan, italian, turk, kinez dhe me ushqim te detit. Hoteli posedon edhe baret përgjatë kompleksit hotelier si Terrace Bar, Saphir Disco Bar, Lounge Bar. Plazhi dhe pishinat: Hoteli ka plazhën e vet private me rërë rreth 4 minuta ecje në këëmbë, çadrat e diellit, shtretërit si dhe peshqirët janë pa pagesë. Një pishinë e veçantë për fëmijë me Aqua Park si dhe një miniklub me lojëra për fëmijët e moshave 4-12 vjeq. Kurse për fëmijët e moshës prej 13-16 vjeq hoteli posedon një klub të vogël me një shesh të lojërave të ndryshme. Hoteli ka pishinën e jashtme, të brendshme dhe ate për fëmijë.

Shërbimi: Special All Inclusive. mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi për gjumashët. Pasdite kafe dhe ëmbëlsira. Në mesnatë meze të lehtë. Ka 5 restorante A-La carte me specialitete italiane dhe të peshkut me rezervim. Shërbehen të gjitha pijet freskuese dhe alkoolike vendore gjatë 24 orëve. Sporti dhe argetimi Qendër fitnesi, banjo turke, sauna, Wifi. Me pagesë janë masazhet, qendra e SPA, qendra e lojërave, tenisi, bowling, biliardo, sportet ujore, interneti, frizeri, mjeku, pijet alkoolike të importuara, shërbimi në dhomë, lëngu i freskët nga frutat. Program argëtues gjatë ditës dhe show program argëtues.


Side/Antalya/Turqia

104

Heaven Beach Resort Heaven Beach Resort Kategoria ***** Ultra All Inclusive Ky hotel eshte I vendosur ne distriktin KIZILAGAC,10 km nga Mangavat si dhe 65km larg aeroportit te Antalyas.Ky resort eshte nje zgjedhje e mrekullueshme per pushim me shoqeri ose cift ku mund te shijojsne mikepritjen turke. Personat nen moshen 16 vjec nuk lejohen ne kete hotel. Akomodimi:Hoteli ka nje total prej 252 dhomave,te ndara ne dhoma standarde,deluxe,suite,junior suite,etj te gjitha te ndara sipas deshires dhe shijes tuaj.Te gjitha dhomat jane te rregulluara me nje arkitekture te vecante.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Sherbimi:Perveq shujtave kryesore te dites,ky hotel na ofron edhe mengjesin e vonshem,dreken,kafen mbasdites ,caj,darke te vonshme,snacks gjate gjithe kohes,akullore ne nje kohe te caktuar,te gjitha pijet alokoolike dhe joalkoolike vendore dhe nderkombetare ,poashtu ofron edhe mundesine e rezervimit ne restorant A’La carte resotrant pa pagese nje here gjate qendrimit.Wifi,ejt Me pagese:pijet ne shishe,lengjet e frutave te shtyrdhura,vererat e vecanta,sherbimi ne dhome,shooping center,pastrimi I rrobave,dadoja,etj. Aktivitet dhe argetimet: Pishine te hapur,pishine te brendshme,banjo turke,sauna,banjot me avull,xhakuzi,palester,volejball plazhi,lojera ne plazh,mbremjet Gala,disko,argetimet e tjera te pafundme.

Hoteli është i lokalizuar në zonën turistike të Sides,78 km nga aeroporti i Antalies.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


105

Side/Antalya/Turqia

Kamelya Collection Fulya Kamelya Collection Fluya Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Qendra e qytetit Side është 8 km nga hoteli. Aeroporti i Antalisë është afro 60 km larg.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Ofron qasje të lirë në objektet dhe shërbimet e kompleksit të Kamelya Collection gjatë qëndrimit, ky hotel ndodhet në Side. Me lokacion në bregdet, Kamelya Fulya Hotel ka një sipërfaqe private prej 500 m të gjatë në Colakli Beach. Hoteli ofron pishina në natyrë, toboganë, dhe një qendër spa me banjo turke dhe saunë. Dhomat moderne të Hotel Kamelya Fulya janë të pajisura me klima për kondicionim të ajrit gjatë orëve të caktuara, TV dhe një minibar. Të gjithë ofrojnë pamje nga Deti Mesdhe ose në kopshtin e hotelit. Restoranti kryesor shërben mëngjesin, drekën dhe darkën si Open Buffet. Ju mund të shijoni specialitete lokale, si dhe ndërkombëtare në restorantin à la carte. Baret ofrojnë pije të ndryshme alkoolike dhe jo-alkoolike, snacks dhe kokteje në bar.

Ka 7 fusha tenisi, fusha futbolli, basketbolli dhe një palestër. Ju gjithashtu mund të bëni aktivitete tjera argëtuese, bowling, ose të shikoni filma në kinemanë e hotelit. Çiftet janë ata që veçanërisht e pëlqejnë lokacionin ata e vlerësuan atë 9.7 për një udhëtim për dy persona. Ky hotel është vlerësuar edhe për vlerën më të mirë në Side! Vizitorët po përfitojnë më shumë për paratë e shpenzuara kur krahasohen me hotelet tjera në këtë qytet.


Side/Antalya/Turqia

106

Kamelya Collection K Club Kamelya Collection K Club Kategoria ***** Ultra All Inclusive Ofron qasje të lirë në objektet dhe shërbimet e kompleksit të Kamelya Collection gjatë qëndrimit, ky hotel ndodhet në Side. Me një ambient të gjërë dhe të llojit të përshtatur veçanërisht për fëmijët, Kamelya K Club & Aqua vjen me një mini klub prej 480 m² të pajisur me kamera sigurie, sesione të shqyrtimit të filmave dhe shumëllojshmëri të lojrave të bordit. Ju do të gjeni pishina për fëmijë. Shfaqje live argëtuese organizohen edhe për fëmijët gjatë orëve të mbrëmjes. Klientëve do të ju ofrohet qasje e lirë në objektet dhe shërbimet e kompleksit të Kamelya Collection gjatë qëndrimit. Së bashku me një restorant të veçantë për fëmijët dhe një shesh lojrash, janë në dispozicion aktivitete kreativiteti si origami, klasa gatimi, punëtori me dorë dhe lojëra puzzle për të mbajtur fëmijët tuaj të frymëzuar gjatë qëndrimit tuaj në Kamelya K Club & Aqua.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Karriga me rrota për fëmijë mund të sigurohen me kërkesën tuaj në një shtesë për lehtësinë tuaj. Shtretërit për fëmijë, vaska për fëmijë dhe karrige të larta të ushqyerit ofrohen falas. Objektet e tjera të fëmijëve përfshijnë shishe të ngrohta dhe blenderë për të lehtësuar përgatitjet e vakteve. Ushqimi për fëmijë mund të përgatitet për fëmijët tuaj sipas kërkesës suaj. Transporti për në aeroport mund të organizohet në një shtesë të parave. Ky vendpushim ofron një gamë të gjerë shërbimesh për të përmbushur kërkesat dhe një plazh privat me një gjatësi prej 500m, ky objekt ofron shërbime për mysafirë të të gjitha moshave, me fusha të futbollit dhe basketbollit, restorante dhe bare à la carte, fusha tenisi, toboganë, aktivitete dhe shfaqje. Çiftet veçanërisht e pëlqejnë lokacionin - ata e vlerësuan atë 8.8 për një udhëtim për dy persona.

Aeroporti I Antalisë është 58 km nga Kamelya K Club.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


107

Side/Antalya/Turqia

Kamelya Collection Selin Kamelya Collection Selin Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Qendra e qytetit të Side është 8 km nga hoteli. Aeroporti I Antalisë është afro 60 km larg.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Ofron qasje të lirë në objektet dhe shërbimet e kompleksit të Kamelya Collection gjatë qëndrimit, ky hotel ndodhet në Side. Me lokacion në bregdet, Kamelya Selin Hotel ofron një zonë private në Colakli Beach, dhe dhoma qëndrore me ajër të kondicionuar (gjatë orëve të caktuara) me pamje nga deti ose kopshti. Hoteli përfshinë pishina sezonale në natyrë, toboganë, një qendër spa, dhe 3 fusha profesionale futbolli. Dhomat moderne të Hotel Kamelya Selin janë të pajisura me një TV të sheshtë, ngrohës uji dhe një minibar. të gjitha dhomat kanë një ballkon. Restoranti kryesor shërben mëngjesin, drekën dhe darkën si Open Shuttle. Ju mund të shijoni specialitetet lokale, si dhe ndërkombëtare. Baret ofrojnë pije të ndryshme alkoolike dhe jo-alkoolike, snacks dhe kokteje.

Hotel Kamelya Selin ofron një gamë të gjerë shërbimesh për të plotësuar kërkesat tuaja dhe një plazh privat me gjatësi 500 m. Stafi shërben për mysafirë të të gjitha moshave, posedon fusha futbolli dhe basketbolli, restorante dhe bare à la carte, fusha tenisi, aktivitete dhe shfaqje. Stafi argëtues i hotelit organizon aktivitete gjatë ditës. Çiftet veçanërisht pëlqejnë lokacionin - ata e vlerësuan atë 8.9 për një udhëtim për dy persona. Ky hotel është vlerësuar edhe për vlerën më të mirë në Side! Vizitorët po përfitojnë më shumë për paratë e shpenzuara kur krahasohen me hotelet tjera në këtë qytet.


Side/Antalya/Turqia

108

Crystal Admiral Resort & SPA Crystal Admiral Resort & SPA Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Një kompleks hotelier i madh dhe modern, disponon me mbi 801 dhoma në një godinë gjashëkatëshe. Lobi me recepcion dhe bar, restorant kryesor me tarracë të jashtme, disarestorante A-la carte, bar pishine, bar plazhi, kënd televizioni, diskotekë, dyqane të ndryshme. Në oborrin e madh dhe të gjelbëruar gjendet kompleksi i pishinave mekatër rrëshqitëse uji dhe pishinë të vecantë për fëmijët. Ombrellat e diellit, shtretërit, peshqirët dhe mbulesat, pranë pishinës dhe në plazh janë pa pagesë. Dhomat: Janë të orenditura në mënyrë moderne, me banjë/ WC, tharëse flokësh, klimatizim, minibar, kasafortë me qira, TV/Sat, telefondirekt, dysheme me tepih, ballkon, shumica me pamje nga deti. Plazhi: Plazhi i bukur me rërë ndahet nga oborri i hotelit përmes një rruge automobilistike, mirëpo plazhi arrihet në mënyrë komode përmes një nënkalimi. Ombrellat e diellit, shtretërit, peshqirët dhe mbulesat, pranë pishinës dhe në plazh janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 2 fusha të forta të tenisit, ping-pong, basketboll, volejboll plazhi, pikado, fitnes, aerobik, banjë me avull, banjë turke, saunë dhe animacion në gjuhë të ndryshme gjatë tërë ditës. Me pagesë: Dritat përfushat e tenisit, pajisjet dhe kurset për tenis, bilardo, loja me birila, sportet e ndryshme të ujit që ofrohen në plazh, interneti, masazhi dhe tretmanet në qendrën Wellness & Spa. Fëmijët: 2 pishina për fëmijë, miniklubi për fëmijë prej 4-12 vjeç, meny për fëmijët në restorant, dado sipas kërkesës dhe me pagesë.

Ky hotel i hapur në vitin 2005 gjendet në lokalitetin turistik Kizilaga, rreth 15 km nga qendra e Sides dhe rreth 80 km nga aeroporti i Antalisë. Koha e transferit rreth 90 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


109

Side/Antalya/Turqia

Oz Hotel Side Premium Oz Hotel Side Premium Kategoria ***** Ultimate All Inclusive

Side Premium gjendet rreth 67 km larg qendres se qytetit te Antalyas,55 km larg aeroportit te Antalyas,150 metra larg plazhes. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Për shkak të arkitekturës luksoze dhe hapësirave të gjera për të zbuluar, Side Premium ju ofron pushuesve te saj nje mjedis te rehatshem dhe nje atmosfere magjepse. I ndertuar ne nje hapesire prej 18.000 metrave katrore ky resort ofron rreth 496 dhoma.

Ushqimi dhe pijet zakonisht behen te gjitha ne restaurantin kryesor si mengjesi,mengjesi I vonshem,dreka,darka,snacks te ndryshem ejt, Pijet behen neper baret e hotelit si ne Pool Bars,Lobby Bar,Beach Bar,Vitamin Bar,Magic Disco bar,etj. Hoteli ofron Wifi pa pagese neper zonat e ndryshme te hotelit. Hoteli permban pishinen per te rritur,per femijet,pishinen e brendshme,si dhe programe me aktivitete te ndryshume si per te rriturit si dhe per femijet gjate gjithe dites.


Side/Antalya/Turqia

110

Royal Alhambra Palace Royal Alhambra Palace Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 579 dhoma, Superior Standard dhoma 414 (48m² 3+1pax), duplex dhoma familjare 48 (80m² lart një dhomë e fjetjes dhe një banjë, poshtë një dhomë e fjetjes për fëmijë dhe një banjë me dush nuk ka derë në mes, max4pax), dhoma familjare 35 (72m² dy dhoma të fjetjes me derë ndarëse, një banjë, max2+2pax), Junior suita 20 (70m² një dhomë e fjetjes, një dhomë e ditës, dy banjë njëra me whirlpool, max2+1pax), suita familjare 60 (63m² një dhomë e fjetjes, një dhomë e ditës, një banjë, max2+1pax), 5dhoma për persona me aftësi të kufizuara. Të gjitha dhomat kanë pamje nga deti dhe toka dhe posedojnë banjë private me vakë/dush, tharës flokësh, sistem të klimatizuar qendror, telefon direkt, mini bar (pijet dhe birra rimbushën çdo ditë), arkë, LCD TV, programe satelitore, Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur,A’la Carte restorantet – italian, turk, peshku, lindje e largët, meksikan, bare përgjatë kompleksit hotelier, A’la Carte restorant me rezervim paraprak dhe një herë gjatë qëndrimit. Plazhi dhe pishinat: Hoteli posedon plazhin me rërë, shtretërit, ombrellat e diellit, peshqirët janë pa pagesë. Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, aqua park me 9 rrëshqitëse në ujë,

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive–bife i hapur, shërbimi për mëngjes, mëngjes i vonshëm, ushqim i lehtë në mëngjes, dreka, pasdite ëmbëlsira, darka, ushqim i lehtë në mbrëmje, të gjitha pijet lokale dhe nga importi alkoolike dhe jo-alkoolike, akullore gjatë darkës, mini bar në dhomë, Nuk është inkuadruar në koncept pijet luksoze nga importi, të gjitha pijet në shishe lokale dhe nga importi me verë, lëngu i freskët nga frutat/perimet, shampanjë nga importi, shërbimi në dhomë. mjeku, kujdestar i fëmijëve, larje rrobash dhe pastrim kimik, qendër tregtare, telefoni, faksi, interneti, lojëra në kompjuter, rent a car janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Qendër fitnesi, banjë turke, saunë, qendra tenisi, volejboll në plazh, basketboll, pingpong. Masazhi, SPA dhe salloni bukurisë, ndriçimi dhe pajisjet për tenis, birilat, bilardo, të gjitha sportet ujore janë me pagesë. Program argëtues gjatë ditës, gara, show program argëtues, Mini klub për fëmijë prej moshës 04-12vjet.

Hoteli është i vendosur në regjionin Evrenseki, 5km nga Side dhe 48km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


111

Side/Antalya/Turqia

Royal Taj Mahal Royal Taj Mahal Kategoria ***** All Inclusive

Hoteli 60 km nga aeroporti i Antalisë dhe 7.5km nga Side.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Numri total i dhomave është 450. Dhoma standarde (52m2, 3 + 1), 5 dhoma për të hendikepuarit (kapaciteti 3), dhoma familjare duplex (70m2, dy dhoma të fjetjes të ndara me derë, 2 banjo, max 4), suita junior (me 85m2, një dhomë të fjetjes dhe një dhomë të ditës, banjo me xhakuzi, 3+1, dhoma familjare Taj Mahal (77m2, max 4, me dy dhoma të fjetjes dhe një koridor. Dhoma e prindërve është me banjo dhe xhakuzi me tualet, kurse dhoma tjetër e fëmijëve ka banjo dhe tualet). Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur, me ushqime tradicionale dhe ndërkombëtare. Restorantet A’la Carte : - Restoranti Gusto Della Notte - ushqime italiane. - Restoranti Agra shreben ushqime të Lindjes së largët, konkretisht kuzhinë indiane. - Restoranti La Filika shërben ushqime të detit. Plazhi:Hoteli ka plazhë private me rërë, pishina të hapura dhe të mbyllura.

Shërbimi: All Inclusive – Mëngjesi, dreka dhe darka shërbehen në formë byfeje me kënd të veçantë për fëmijë si dhe një terrasë të hapur. Sporti dhe argëtimi: Shfaqje muzikore, valle, shfaqje argëtuese në mbrëmje, muzikë live, akuapark dhe një park argëtues, mini club për fëmijë, fitnes, fitnes në pishinë, fusha tenisi, volejboll në plazhë, hedhje shtize, water polo, qitje me armë.


Side/Antalya/Turqia

112

Otium Hotel Sevem Seas Otium Hotel Sevem Seas Kategoria ***** Ultra All Inclusive Hoteli ka ne total rreth 357 dhoma te shperndara ne ndertesen kryesore si dhe ne bungallowa,te ndara ne dhoma standard,dhoma familare,dhoma ekonomik,etj. Te gjitha dhomat jane te pajisura me nje arkitekture moderne,banjo,dush,tharese te flokeve,klime,Tv,minibar. Otium hotel Seven Seas ofron sherbim 24 ore,vete sherbim,ofron perzgjedhje te shumta per mengjes,drake,mengjes te vonshem,darke,ushqim per femije,pancakes,restorant ne plazh. Restorante A’La Carte te kuzhines Turke dhe Aziatike ( me rezervim paraprak),ky hotel mendon edhe per diabetiket me kerkese e juaj.Ne konceptin e ketij hoteli me pagese jane vererat e vecanta,pijet luksoze,lengjet e fresket te shtrydhura,pijet ne kance, rezervimi ne resortorantin e peshkut(A’La Carte),sherbimi ne dhome. Ky hotel gjendet rreth 140 metra larg plazhit te vet privat me rere dhe guralec,pavijonet ne plazhe jane me pagese shtese dhe rezervim paraprak.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Sport dhe argëtim: Pishina për fëmijë dhe pishina per te rritur , park ujor, palestër, fusha tenisi, pingpong, basketboll, volejboll, volejboll plazhi, sauna, banjë turke, banjo me avull, program argëtimi pranë pishinës dhe në plazh , garat e fëmijëve dhe të rriturve gjatë programit argëtues në mbrëmje, pjesë e veçantë në hotel për fëmijë - Kid’s World - restorant për fëmijë me tavolina të vogla dhe karrige, zona të veçanta të lojërave, dhoma fjetjeje për fëmijë, aktivitete për fëmijë, pishinë me park ujor të fëmijëve, Mini Panairi i Zbavitjes, mini disko në mbrëmje. Veçanërisht të pagueshme sipas rregullave të hotelit: Jacuzzi, masazh, ndriçim në fushë tenisi, bilardo, lojëra kompjuterike, qendër Wellness & SPA, sportet e ujit,etj.

Hotel Otium Seven Seas ndodhet në rajonin Titreyengol, rreth 7 km larg qytetit te Sides antike dhe rreth 70 km nga aeroporti Antalia. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


113

Side/Antalya/Turqia

Kirman Sidemarin Beach & Spa Kirman Sidemarin Beach & Spa Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Vendndodhja: Hoteli është i vendosur në zonën Kumkoy, 5km larg nga qyteti i Side dhe 60km nga Aeroporti Antalia. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 320 dhoma. Dhoma standarde (30 m², dhoma gjumi, banjo, max.2 + 1pax), dhoma familjare (40 m², dy dhoma te ndara - shtreter me krevat dopio ne dhomen e dyte, banjo, max.4pax). Të gjitha dhomat kanë një banjo, tharëse flokësh, ajër të kondicionuar, mini bar (çdo ditë për ujitje, lëngje pas mbërritjes), dysheme të laminuara, të sigurt, TV satelitor, internet Wi-Fi (shpejtësi të ulët), ballkon.

Shërbimi: Mëngjesi , mëngjes i vonshem, drekë, darkë,, akullore pasdite, mini-bar në dhomë, restorant A’la Carte me rezervim paraprak njëherë gjatë qëndrimit, pije alkooloke dhe pije jo alkoolike nga ora 10.00 - 02.00. Tarifa shtesë: pije luksoze, verëra të veçanta, pije në shishe, kanaçe , lëngje frutash të freskëta, pije energjie, napkins, pije në Macco Café nga 02.00 - 08.00, shërbim në dhome. Kirman Sidemarin posedon plazhin privat me rërë, çadra, karriget në kuvertë dhe peshqirat e plazhit nuk paguhen. Sporti dhe argëtimi: Pishinat e hapura dhe të brendshme për të rritur dhe fëmijë, park ujor, palestër, banjë turke, sauna, fushë tenisi, pingpong, volejboll plazhi. Me pagese shtese: masazhi, bilardo, bowling, internet kafe , sportet e ujit, ndriçimi i fushave te tenisit, mësimet e tenisit, shërbimet e qendrës SPA. Programi i argëtimit gjatë ditës, garat e pishinës dhe plazhit, mbremjet e ndryshme Gala ,Mini klub për fëmijët e moshës 04-12, klubi i vogël për moshat 12-16, aktivitete të ndryshme.


Side/Antalya/Turqia

114

Crystal Sunset Luxury Resort & SPA Crystal Sunset Luxury Resort & SPA Kategoria ***** Ultimate All Inclusive Akomodimi: I ndërtuar në vitin 2013 në një hapësire prej 25,000 m2. Ka gjithsejt 308 Dhoma standarde 26-32 m2, 123 dhoma familjare 44 m2, 141 suita junior 40 m2, 12 King Suita 61m2. Dhomat: Shërbimi në dhomë me pagesë, Pastrimi ditorë, Banjë, TV, Telefon, Sef, Ballkon, Ndrrimi i mbulesave 3 herë në javë, Tharëse flokësh, Klimatizim, Minibar ujë, birrë dhe lëngje - çdo ditë, Ballkon, Parket. Restoranet dhe baret: 7 Restorane A la Carte (Otoman, Deti, Mediterian, Asian, Kuzhina boterore, Kuzhine speciale per te rritur, kuzhine per femije), Pishinë e brendshme 1, Relax pishinë 1. Plazhi dhe pishina: Me rërë çadrat, Shtretërit, Peshqirët, Bar plazhi, Tendat në plazh. 2 Topogane për fëmijë, 2 pishina për fëmijë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultimate All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë Pingpong, Loja me hark, Muzikë live, Xhakuzi, Pikado, Surfim (me licencë), Animacione, Banjo turke, sportet e ujit, Volejboll plazhi, Basketboll, Pikado, Diskoteke, Banjo me avull. Me pagesë Masazhë, Biliardo, Fitnes, Fushat e sportit, Trajnim për tenis, Fusha e tenisit me drita, Bowling. Fëmijët: 2 Tobogane, Meny për fëmijë, Klubi i fëmijëve, 2 Pishina për fëmijë, Dado me pagesë, vend lojërash, Kopsht zoologjik, Restoranti i fëmijëve.

100m afër plazhit - Side, 65km nga aeroporti.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


117

Alanya/Antalya/Turqia

Concordia Celes Hotel Concordia Celes Kategoria ***** All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin e vendit historik Alarahan dhe eshte 7 km larg nga ky vend si dhe 81 km nga aeroporti i Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Ky hotel ka 404 dhoma me kondicionerë, TV me kanale satelitore, tharëse flokësh, banjo private, ballkon, wifi dhe një minibar. Restoranet dhe baret: Ka 3 restorante dhe ofron shumëllojshmëri të ushqimeve. Ju mund të fresokoheni me pije të ndryshme nga 2 baret e hotelit dhe 1 bar në pishinë. Pishinat : Hoteli ka plazhe private me çadra të diellit,paisje të ndryshme për plazhe si dhe 2 pishina të hapura dhe 1 pishinë të brendshme në të cilat mysafirët mund të relakosohen.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – Ushqimi si mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje dhe pije të ndryshme gjatë 24 orëve. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ka një dhomë spa me 3 dhoma tretmani, një saunë, një dhomë me avull, një banjo turke (hamam). Fushë tenisi, çiklizmi, peshkimi dhe një park ujor si dhe aktivitete të tjera sportive dhe klube të natës.


Alanya/Antalya/Turqia

118

Diamond Hill Resort Diamond Hill Resort Kategoria ***** All Inlusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 298 dhoma. Dhoma standarde me banjë private me dush dhe tharëse flokësh, sistem të klimatizuar ndaras dhe mini bar standard. Plazhi dhe pishinat : Diamond Hill Resort është i vendosur në zonën e Alania. Distanca e objektit nga deti është diku 50 - 100 metra.Ka një plazh private me rërë dhe guralecë, pishina të brendshme dhe të jashtme të cilat ofrojnë argëtim dhe relaksim. Restorantet dhe baret: Restorantet kryesor si dhe një restorant A’ La Carte të cilin mund ta vizitoni vetëm një herë gjatë qëndrimit tuaj në hotel, mund të freskoheni me pije në barin që gjendet në hol, atë në plazhë dhe pishinë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje. Sporti dhe argëtimi: Për argëtimin tuaj ju mund të ndjekni aktivitete të ndryshme si parashutë zhytje nën ujë, ping-pong, volejboll në pazhë, shigjetari si dhe për përkujdesjen e fëmijëve tuaj një mini club për fëmijë.

Hoteli është 4km largë nga qyteti Alanya, 125km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


119

Alanya/Antalya/Turqia

MC Arancia Resort MC Arancia Resort Kategoria ***** All Inclusive

Gjendet në Konakli - Alanya, 12km larg qendrës së Alanyës, 110km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Gjithsej 485 dhoma në 7 kate, 328 dhoma me shikim kah deti. Dhomat kanë banjo, tharëse për flokë, televizor satelitor, kanale muzikore, mini bar, janë të klimatizuara, internet, kasafortë, ballkon. Restoranet dhe baret: Restorant Arancia, Osmanli Restorant, restorant Peshku, Atrium, Verde-rosticeri, Bar Atrio, Bar Ancione, kafe Turco, Disco Bar, Disco, shtëpi-birra, shtëpi-verë. Plazhi: Hoteli e ka plazhin privat me guralecë dhe rërë peshqir plazhi, ombrella për hije dhe shtretërit janë falas.

Shërbimi: All Inclusive, bufe të hapur, mëngjesi i vonëshëm, drekë dhe darkë. Sporti dhe argëtimi: Pishina të hapura dhe të mbyllura, aquapark me rreshqitëse, ping pong, tenis, volyboll, xhakuzi, saunë, animacione, internet, salone të bukurisë, aerobik, fitnes qendër, sporte të ujit, bilardo, bowling, basketboll. Fëmijët: Pishinë për fëmijët me aquapark dhe 3 rrëshqitëse, mini klub, kujdestari për fëmijët.


Alanya/Antalya/Turqia

120

Azura Deluxe Resort Azura Deluxe Resort Kategoria ***** All Inlusive Akomodimi: I hapur në vitin 2015 me një hapësirë prej 12.000 m2 hoteli ka gjithsej 330 dhoma të gjitha të pajisura me dush, banjo, tharëse flokësh, telefon direkt, TV me satelit, minibar, klimatizim, ballkon, WiFi. Restoranet dhe baret: byfe e hapur me shërbim të mëngjesit, mëngjesi i vonshëm, dreka, ushqim i lehtë pasdite, darka, akullore, ëmbëlsira. Hoteli ka edhe restorane A La Carte Bella Azura-kuzhinë italiane, Fiesta restoran me ushqim turk dhe meksikan, SHIN TON LEE restoran peshku dhe me ushqim të Lindjes së Largët. Hoteli ka edhe bare të ndryshme si p.sh Lobby Piano Bar, Cha Cha Pool Bar, Lyric Beach Bar, Pier Bar, Cisk Disco Bar ku shërbehen pije të ndryshme alkoolike dhe joalkoolike. Plazhi: Hoteli ka qasje direkete në plazhën e tij private, dush në plazhë dhe në skele, shtretërit e diellit, dyshekët dhe peshqirët e plazhit janë të përfshira në konceptin e hotelit.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Sherbimi: Ultra All Inclusive. mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi për gjumashët. Pasdite kafe dhe ëmbëlsira. Në mesnatë meze të lehtë. Ka 3 restorane A La Carte, me specialitete italiane dhe të peshkut me rezervim. Shërbehen të gjitha pijet freskuese dhe alkoolike vendore gjatë 24 orëve. Minibari shërben me pije freskuese dhe birrë posa tëarrijnë mysafirët. Sporti dhe argetimi: Azura Deluxe Resort ju ofron argëtim për të gjitha shijet dhe të gjitha moshat, muzikë live, lojëra dhe surpriza. Lojërat dhe argëtimi do t’ju mbushin me energji dhe do të mbeten në mendjen tuaj si kujtime të paharrueshme si pingpongu, volejbolli i plazhit, shigjetat, Boccia, palestër me ujë, gjimnastikë, lojëra në pishinë, valle, muzikë, shfaqje dhe parodi të ndryshme , disko DJ deri në mëngjes dhe muzikë. Pingpong, volejboll plazhi, shigjetat, Boccia, palestër me ujë, gjimnastikë heshtje, lojera ne pishina, Vallet, muzika, shfaqje dhe parodie te ndryshme , festat e plazhit dhe pirg, festa disko me DJ deri në mëngjes, muzika e gjallë.

Hoteli gjendet 90 km larg nga aeroporti.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


121

Alanya/Antalya/Turqia

Holiday Park Resort Holiday Park Resort Kategoria ***** All Inclusive I vendosur në regionin Alara përreth plazhit.Ndodhet 90km larg Aeroportit të Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 207 dhoma të pajisura me banjo dhe dush, tharëse flokësh, telefon direkt, Tv me satelit, minibar, klimatizim, ballkon dhe kasafortë. Restoranet dhe baret: Ka disa bare, restorante të klimatizuara me karrige për foshnje dhe restorante si dhe klube të natës. Plazhi: Hoteli ka plazhë private me rërë, çadrat e diellit, karriga në kuvertë dhe dyshekë.

Shërbimi: All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe Snack bar,restoranti kryesor. Sporti dhe argetimi:Ka pishinë të mbyllur, dhe pishinë të hapur, fusha të tenisit, sauna, qendër fitnesi, masazhë me pagesë,banjo turke,sauna Për fëmijët: Shesh për fëmijët, kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.


Alanya/Antalya/Turqia

122

Delphin De Luxe Resort Delphin De Luxe Resort Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Numri i përgjithshëm i dhomave të këtij hoteli është 416. Prej të cilave 411 dhoma janë standarde që kanë pamje nga deti dhe nga toka, 5 dhoma janë për persona të hendikepuar. Të gjitha janë të pajisura me banjë private, tv satelitor, tharëse flokësh, minibar, telefon direkt, arkë sigurie etj. Restoranet dhe baret: Restorant kryesor me bufe të hapur, shërbime special u bëhët fëmijëve, si dhe restorante ala karte në të cilat shërbehet ushqim i llojllojshëm, sic janë: ai otoman, kinez, italian, japonez, ushqim nga deti etj. Ka gjithashtu edhe disa bare siç janë pool bar, piano bar etj.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive Plazhi dhe pishinat: Plazhi është i ngjitur me hotelin, ka disa pishina, kryesoren, atë për fëmijë, një pishinë të brendshme për fëmijë dhe për të rritur, pishinat e jashtme kanë edhe rrëshqitëse. Shtretërit dhe ombrellat e diellit janë pa pagesë kurse për peshqirë duhet lenë një depozitë. Sporti dhe argëtimi: Mini golf, beach volley, basketboll, birila (me pagesë), harkëtari etj. Organizohen shou animuese në mbrëmje dhe gjatë ditës, kinemaja, masazhi, xhakuzi etj.

Ky hotel ndodhet 90 km larg aeroportit të Antalisë, 32 km larg nga Side dhe 30 km nga Alania.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


123

Alanya/Antalya/Turqia

Granada Luxury Beach Granada Luxury Beach Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli gjendet 104 km larg Aeroportit të Antalyas dhe 24 km larg nga qendra e Alanyas.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Granada Luxury Beach është I projektuar me një koncept modern tropikal dhe është e vendosur në bregdet. Ky hotel ka 382 dhoma, në një hapsië prej 10.000 m². Restoranet dhe baret: Hoteli posedon restorane dhe bar café të ndryshe. Restorani kryesor që ka kapcitet deri 630 qifte si dhe restoranet A’la Carte Restaurant, Snack Restaurant. Plazhi: Hoteli posedon pishina për të rritur dhe fëmi të jashtme dhe pishina të mbrendshme si dhe Aquapark pishinën.

Shërbimi: Ultra All Inclusive: Përfshihen mëngjesi, mëngjesi I vonë, dreka dhe darka.Pasdite kafe dhe ëmbelsira.Në mesnatë meze të lehtë. Sporti dhe argetimi: Lojëra të përditshme,në mbrëmje shfaqje profesionale, mbrëmje turke, shfaqje të veçanta(amfiteatri),party mbrëmje, kinema Për fëmijët: Pishina të mbrendshe dhe të jashtme për fëmi si dhe sheshe lojrash.


Alanya/Antalya/Turqia

124

Granada Luxury Okurcalar Granada Luxury Okurcalar Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Granada Luxury Okurcalar me arkitekturën e saj spikatur, ju përqafon me skelën e saj unike në bregdet.Posedon 598 dhoma ne një siperfaqe 24.000 m². Restoranet dhe baret: Hoteli posedon restorane dhe bar café të ndryshe. Restorani kryesor si dhe restoranet A’la Carte Restaurant, Snack Restaurants, Patisserie, Chicken house.Si dhe Baret Lobby Bar, Atrium Bar, Pier Bar, Snack Bar, Vitamin Bar (spa), Irish Pub, Disco Bar. Plazhi: Granada Luxury Okurcalar, 6500 m2 skelë gjigande do t’ju lejojë të ecni në Detin Mesdhe dhe të shijoni ujin e pastër akuariumi dhe ndoshta të ushqeni shumëllojshmëri të pasur peshqesh me duart tuaja Hoteli posedon pishina të mbrendshme dhe të jashtme , pishina për fëmi, Aquapark pishina, VIP pishina etj.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive: Përfshihen mëngjesi, mëngjesi I vonë, dreka dhe darka.Pasdite kafe dhe ëmbelsira.Në mesnatë meze të lehtë. Sporti dhe argetimi: Lojëra të përditshme,në mbrëmje shfaqje profesionale, mbrëmje turke, shfaqje të veçanta(amfiteatri),party mbrëmje, kinema, mini disko, mini kinema etj. Për fëmijët: Pjesa të cakuara gjatë ditës janë të rezervuara për fëmijët me mini cinema, mini disko per fëmi.

Hoteli gjendet 90 km nga airoporti Antalia, 30 km nga qendëra e qytetit Alanya dhe 30 km . Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


125

Alanya/Antalya/Turqia

Long Beach Harmony Long Beach Harmony Kategoria **** All Inclusive

Ky hotel gjendet 20km në perilin e Mesdheut, 5 km nga qendëra e qytetit (Avsallar, Konakli), 90 km në Aeroportin e Antalias dhe 60 km . Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Long Beach Harmony posedon 235 dhoma ,hoteli ka formen e S dhe është I ndërtuar në një siperfaqe prej 26,000 m2.Ofron rehati, kohë të lirë, relaksim , i famshëm për rërën e saj/ zhavorr dhe plazhet e bukura, nën diellin e mrekullueshëm të Detit Mesdhe. Restoranet dhe baret: Në restorantin kryesor shërbehet mëngjes, drekë dhe darkë.Në qdo kohë te ditës mund të marrësh shërbim nga 9 baret. Plazhi: Pishina të brendshme dhe të jashtme, pishina me ujë deti, Aquapark me 11 rrëshqitëse, anija jonë Pirate, rrëshqitja e ishullit tonë tropikal, pishina jonë argëtuese, fushë mini futbolli, mini golf, fusha tenisi, klubi ynë i ri dhe me dy disqe të hapura dhe të mbyllura, sigurohemi që ju dhe fëmija juaj mund të kaloni çdo orë me kujtime të plota dhe të paharrueshme.

Shërbimi: Ultra All Inclusive: Përfshihen mëngjesi, mëngjesi I vonë, dreka dhe darka.Pasdite kafe dhe ëmbelsira.Në mesnatë meze të lehtë. Sporti dhe argetimi: Mundësi të shumëta të argetimit si:basketboll, ujë gym, futboll mini, mini golf, pushkë ajrore, zumba, pingpong, aerobik, shigjetat, llojet e turneve, konkurse, lojra pishinë, muzikë live në ditë të caktuara, karaoke, skica, disco, shfaqje të veçanta dhe shows, vizitor,etj Per fëmijët: Klubi Mini Nga 10:00 deri 12:00 dhe 14:30 deri 17:00 çdo ditë. Pikturë, llojet e lojërave, kids buffet ,parku i lojërave, Mini Disko. Babysitting me kërkesë me pagesë shtesë.


Alanya/Antalya/Turqia

126

Long Beach Resort Long Beach Resort ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Long Beach Harmony posedon 9 kate në një sipërfaqe prej 75,000 m2 me 48 Villa Pishina.Në total ka 748 dhoma. Long Beach Resort Hotel & Spa ju ofron komoditetin në plazhet e bukura, në plazh, nën diellin e mrekullueshëm të Detit Mesdhe. Restoranet dhe baret: Posedon 5 restorane, Italiane, Meksikane, Kineze, peshku,si dhe 11 bare. Plazhi: Pishina të brendshme dhe të jashtme, pishina me ujë deti, Aquapark me 11 rrëshqitje, anija jonë Pirate, rrëshqitja e ishullit tonë tropikal, pishina jonë argëtuese, fushë mini futbolli, mini golf, fusha tenisi, klubi ynë i ri dhe me dy disqe të hapura dhe të mbyllura, sigurohemi që ju dhe fëmija juaj mund të kaloni çdo orë me kujtime të plota dhe të paharrueshme.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive: Përfshihen mëngjesi, mëngjesi I vonë, dreka dhe darka.Pasdite kafe dhe ëmbelsira.Në mesnatë meze të lehtë. Sporti dhe argetimi: Mundsi të shumëta argëtimi si:basketboll, gym në ujë, futboll mini, mini golf, pushkë ajrore, zumba, pingpong, aerobik, shigjetat, llojet e turneve, konkurse, lojra pishine, muzikë live në ditë të caktuara, karaoke, skica, disco, shfaqje të veçanta dhe shows, vizitor,etj. Për fëmijët: Klubi Mini Nga 10:00 deri 12:00 dhe 14:30 deri 17:00 çdo ditë. Pikturë, llojet e lojërave, kids Buffet ,parku i lojërave, Mini Disko. Babysitting me kërkesë me pagesë shtesë.

Ky hotel është 5 km në qendër të qytetit (Avsallar, Konakli), 90 km në Aeroportin e Antalias .

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


127

Alanya/Antalya/Turqia

Pemar Beach Resort Pemar Beach Resort Kategoria ***** Ultimate All Inclusive

Pemar Beach Resort,ndodhet 90 km larg nga airoporti I Antalyes si dhe nga qyteti i Alania 40 km larg.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Posedon 536 dhoma nga të cilat 458 dhoma Standarde,36 dhoma luksi,33 dhoma familjare, 4 dhoma mbretrore, 5 dhoma për persona me nevoja të veqanta. Restoranet dhe baret: një Restorant në natyrë, dy Restorant të brendshme, Restorant me pamje nga deti. Sahil Restauran Bar, bar Lobby, pool bar, snack bar, disco bar, terrace bar kids club, shesh lojërash, Kids Buffet. Plazhi: Posedon Pishina të jashtme dhe pishina për fëmi.

Shërbimi: Ultra All Inclusive: Përfshihen mëngjesi, mëngjesi I vonë, dreka dhe darka. Pasdite kafe dhe ëmbelsira.Në mesnatë meze të lehtë. Sporti dhe argetimi: Mundësi të shumëta argëtuse si:Ping Pong, fushe futbolli, volejboll, pajisjet e gjimnastikës në ajër të hapur, palester,bilardo,Aquapark,e shume te tjera. Për fëmijët: Miniclub, hapsira per te luajtur fëmijet,animacione.Kujdesi për fëmijën.


Alanya/Antalya/Turqia

128

Alan Xafira Alanya Alan Xafira Alanya Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Të gjitha dhomat kanë ajër të kondicionuar ,telefon ,telefon në dush ,tapet,kasafortë ,tharëse flokësh ,tv satelitor ,ballkon,minibar ,tualet me të gjithë aksesorët e duhur . Restoranet dhe baret: Restorani kryesor-në të cilin mund të shijoni mëngjesin ,drekën dhe darkën në variantin bife e hapur Restorantet A la Carte –keni mundësi të shijoni gatime të kuzhinave mesdhetare dhe internacionale Baret –ku ju keni mundësinë të shijoni pije të ndryshme alkoolike dhe jo –alkoolike Plazhi: Plazhi privat gjendet në largësi prej 450 m,.shtretërit, ombrellat dhe peshqirët për plazh dhe pishinë janë pa pagesë

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pishina e jashtme ,SPA centre ,banjo turke,sauna ,dhomë me avull ,jacuzzi ,palestra fitnesi ,volejboll në plazhë ,pingo pong,lojëra uji ,aqua park ,darts me shigjeta, klub fëmijësh .Skuader animacioni që organizon programe gjatë ditës dhe show në mbrëmje.

Hoteli është i lokalizuar në zonën turistike të Antalias ,450m nga plazhi i tij privat dhe 100 km nga aeroporti i Antalias . Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


129

Alanya/Antalya/Turqia

Lonicera Resort & Spa Lonicera Resort & Spa Kategoria ***** Ultra All Inclusive Hoteli ëshë i vendosus 110Km larg Antalisë ,98km prej Aeroportit të Antalisë,35km prej Manavgat dhe Side dhe 20km prej Alanisë

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi:Hoteli ka gjitsejtë 552 dhoma,të gjitha dhomat janë me ballkon,banjë, dush ajër të klimatizuar, telefon direkt , kanal muzikor dhe tepison në dysheme. Restoranet dhe baret: Mëngjesi dreka, darka shërbehet në bufen e hapur të restorantit kryesor, poashtu pije vendore alkoolike dhe jo alkoolike, caj, kafe dhe ëmbelsira.Bare të ndryshëm,snack bar,lobby bar , beach bar, pool bar.

Shërbimi: All inclusive Plazhi dhe pishinat: Hoteli posedon plazhën private,shtretërit, ombrellat e diellit janë pa pagesë. Pishinë e jashtme dhe e mbrendshme, dhe aquapark. Sporti dhe argëtimi: Fushë tenisi, mini futboll, voley beach,pingpont,qendër fitnesi dhe sporte të ndryshme ujore. Animacione te ndryshme gjate tere dites per te rritur dhe fëmijë, akrobacione të ndryshme për fëmijë..


Alanya/Antalya/Turqia

130

Orange County Resort Alanya Orange Country Resort Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Hoteli ka 8 kate dhe numri total i dhomave është 555. Të gjitha dhomat janë Ultra All Inclusive me kondicioner, TV, minibar dhe ballkon privat. Restoranet dhe baret:Restoranti kryesor me byfe të hapur, një A`la Carte restorant, bare përgjatë pishinës dhe në plazhë. Plazhi: Hoteli ka plazhin e vet privat me sipërfaqe prej 1000 m2 dhe një mini park për zbavitje.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive. Mëngjesin, drekën dhe darkën në formë byfeje. Shumëllojshmërinë e ushqimeve mund ta shijoni në restorantin kryesor A’la Carte, kurse për të gjithë adhuruesit e peshkut përkujdeset restoranti Fish A’la Carte. Pijet freskuese gjienden në 7 baret që posedon ky hotel si në hollin e hotelit, në pishina dhe plazhe. Sporti dhe argëtimi:Për argëtimin e mysafirëve ofrojnë shërbime si Spa, banjo turke, masazhe relaksuese, palestër, pastaj sporte të ndryshme si ping pong, shigjetari si dhe një mini park argëtues. Gjatë mbrëmjeve mysafirët mund të argëtohen me përformancat e grupeve artistike profesioniste.

Hoteli është larg 32 km nga ujevara Manavgat si dhe 130km nga qendra e qytetit të Alanya-s.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


131

Alanya/Antalya/Turqia

Sea Life Buket Resort Sea Life Buket Resort Kategoria ***** All Inclusive Hoteli është 35km nga Alanya dhe 105km nga aeroporti i Antalisë. Larga qytetit Manavgat gjendet vetem 40 minuta me veture.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 306 dhoma , prej tyre 10 dhoma janë familjare, 4 junior suita, 3 suita mbretërore. Secila dhomë është e pajisur me TV, kanale satelitore, kondicioner, minibar, ballkon si dhe tharëse flokësh. Shërbim në dhomë përgjatë 24 orëve Restoranet dhe baret: Hoteli ka 5 restorante duke perfshirë atë kinez dhe italian. Restoranti Amber ju mundëson që të shijoni ushqime në ambiente të hapura duke parë peisazhin e bukur të Alanya-s. Plazhi: Hoteli ka plazhë private me guralecë. Pishinat: Ka pishina të hapura dhe të mbyllura si dhe një mini club me aktivitete të ndryshme argëtuese.

Shërbimi: .Mëngjesi, dreka dhe darka si dhe koktej mikpritës, ëmbëlsira në holin e pritjes gjatë 24 orëve, akullore, pije të shumta nv baret e hotelit, kurse pijet alkoolike prej orës 10 - 24 janv pa pagesv. Mëngjesi- 07:00-10:00 në restoranti kryesorë. Mëngjesi i vonshëm -10: 00-11: 00 në terasën kryesore. Dreka- 12:30 - 14:00 në terrasën kryesore. Darka- 18: 30-20: 30 në terrasën kryesore Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, fitness, banjë turke, saunë, terren për tenis, bowling, një miniclub, të cilët ofrojnë aktivitete të ndryshme gjatë kohës së lirë duke përfshirë këtu edhe zhytjen.


Alanya/Antalya/Turqia

132

Senza The Inn Resort & Spa Senza The Inn resort & SPA Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Hoteli ofron akomodim për mysafirët me 425 dhoma. Dhomat janë të pajisura me kondicionerë, telefon, LED TV, kasafortë, mini-bar, tharëse flokësh, ballkon, banjo dhe tualet, prej të cilave shërbimet e dhomës dhe telefoni janë me pagesë. Restoranet dhe baret: Restorantin kryesor, 4 restorante A’la Carte, 7 bare dhe kafene të cilat janë në dispozicion për dëshirat dhe shijet e mysafirëve Plazhi: Hoteli ka plazhë private me rërë dhe guralecë vetëm disa hapa tutje.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive – Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje. Restorantet ofrojnë kuzhinë turke me një A’la carte meny, ushqimin e detit mund ta shijoni në restorantin Ocean Beach, pije joalkoolike dhe alkoolike gjatë 24 orëve pa pagesë. Sporti dhe argëtimi: 3 pishina të jashtme, 1 pishinë të mbyllur si dhe 2 pishina për fëmijë. Qendra SPA ofron banjo turke, sauna dhe masazhë dhe një palestër fitnesi. Fëmijët mund të argëtohen në mini clubin e hotelit. Shërbime pa pagesë: Fushë tenisi, volejboll në plazhë, hudhje shigjete, mini club, banjo turke, saunë, qendër fitnesi, waterpark, Wifi. Shërbime me pagesë: Internet kafe, videolojëra, shërbime shëndetësore, shërbimet parukerie, përkujdesje të femijëve, lavanderi, telefon dhe shërbime të dhomës.

Hoteli gjendet 15km nga qendra e Alanya-s dhe 100km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


133

Alanya/Antalya/Turqia

Throne Beach Resort Throne Beach Resort Kategoria ****All Inclusive

Ky hotel është 80 km nga aeroporti, 15 km nga qendra e qytetit Manavgat, 20 km nga qendra e Side dhe 30 km nga qendra e Alania. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Throne Beach Resort ka një siperfaqe 33.000 m²,e objektit ka një kapacitet total prej 313 dhomash, prej të cilave 200 dhoma standarde, 100 dhoma të mëdha familjare, 10 dhoma familjare me dyer të përkohshme dhe 3 dhoma për mysafirët tanë me aftësi të kufizuara. Restoranet dhe baret: Ofrojmë ushqime të shijshme dhe të ndryshme të përgatitura me kujdes nga kuzhinierët ekspertë me specialitetet e kuzhinave të pasura kombëtare dhe ndërkombëtare. Një shumëllojshmëri e shkëlqyeshme të ushqimeve të shijshme të mishit,me prodhimet e detit dhe deserts të shkëlqyera. Plazhi: ka një plazh privat, plazh të gjerë me rërë, bar të pasur dhe të larmishëm dhe do të ofrojë pushimet tuaja të ëndrrave.

Sporti dhe argetimi: Gjimnastikë në mëngjes, aerobikë, gjimnastikë e ujit, lojërat me pishinë, volejboll plazhi, shahu ,turneu i ditës,ping pongu,dhoma e lojërave, Këndi I Tv,programi i fëmijëve,kinema e fëmijëve,mini disko,pingpongu,palestër,ski uji,parashutë,bath turk,bath me avull,sauna, Per fëmijët: Një mini klub, shesh lojërash për fëmijë, një dhomë lojërash dhe një shesh lojrash janë në dispozicion për familjet me fëmijë.Fëmijëve në grupe të ndryshme të moshave u ofrohet mundësia për t’u argëtuar me stafin me përvojë. Pikturë me fytyrë, lojëra të bordit, punë hobi artizanale, pikturë me t-shirt. Mini klubi është në mes 10:00 - 12:00 / 14:30 - 17:00.


Alanya/Antalya/Turqia

134

MC Beach Park Resort Hotel MC Park Resort Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Gjithsej janë 216 dhoma. Standard dhoma janë 199 (29m², 2+1pax), 15 suitë dhoma dhe dhoma për persona me aftësi të kufizuar. Të gjitha dhomat posedojnë banjo private me dush dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, tel.direkt, mini bar (mbushur në të arritur, pastaj vetëm ujë ), TV satelitor me kanale muzikore, tepison në dysheme, ballkoni. Restoranet dhe baret: Restauranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restaurant me kuzhinë turke, Lobby bar dhe në pishinë, Disco Club. A’la Carte restauranti me rezervim paraprak është pa pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazh private, me rërë, shtretërit, ombrellat janë me pagesë dhe peshqirët janë me depozit, dysheku është me pagesë

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All inclusive – bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, pasdite ushqim i lehtë si dhe në orët e vona, darka. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore prej orës 10.00 – 24.00 hours. Nuk është inkuadruar në konceptin All inclusive pijet nga importi, pijet në shishe, lëngu i freskët, kafe turke, akullore, pijet në Disco club, mini bar. Mjeku sipas kërkesës, arka në recepcion, kujdestar i fëmive, larje rrobash, qendra tregtare, floktari, rent a car janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe mbrendshme për të rritur dhe fëmijë, qendra fitnesi, tereni për tenis, ping pong, rëshqitëse në ujë, mini football, volleyball plazhe. Me pagesë janë – sportet ujore, biliardo, banjo turke, Sauna, masazha, Jacuzzi, shkolla e zhytjes. Program animues gjatë ditës dhe show program në mbrëmje. Mini club prej moshës 06 – 12 years.

Hoteli është i vendosur në regjionin Konakli 12km nga Alanya dhe 110km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


137

Ulcinj/Montenegro

Deluxe Bungalow with Sea View MCM BUNGALOW Kategoria **** All Inclusive

MCM BUNGALOW është i vendosur në qytetin e vjetër të Ulqinit 52km nga aeroporti i Podgoricës. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Numri total i Bungalow është 12,7(36m2, 4+1 pax). Të gjitha Bungalow kanë tarracë me siperfaqe 20m2,varet nga madhësia e Bulgalowv.Cdo Bungalow ofron pamje perfekte në të cilën mund të ndjeheni komfort në tarracë. Interieri i Bungalow : Interieri i dhomave është i përzgjedhur me kujdes qe t’ju ofroj rahati gjatë pushimit. Dyshemeja është e dizajnuar me laminat të klasit të parë dhe pllaka, dhoma e ndenjës ofron një divan i cili mund të përdoret si shtrat për një të rritur ose për dy femijë, TV, mini bar, tryez, klim, telefon, internet dhe arkë. Minibari në dhomë rimbushet cdo ditë dhe pijet janë me pages ekstra. Bungalovaw posedojn banjë me tush,tharëse flokësh dhe një set të velgave të banjos.Parkingu është në dispozicion pa pages.(nuk ka nevoj për rezervim).

Recepcion: 24 h Restauranti: Është i vendosur ne plazh dhe ofron ushqim të freskët në cdo kohë. Plazhi: Plazhi është privat, me zall me 32 lloje të mineralve te kristalta.Çadrat dhe shtretërit në plazh janë pa pages,ndërsa shtretërit VIP janë me pagesë. Shërbimi:Gjysme pansion- Mëngjesi dhe darka servohen në mënyrën tryezë Suedeze.Dreka servohet në restaurant,A’la Carte gjithashtu është në dispozicion me pages ekstra. Sporti dhe argëtimi: Lojëra për femijë deri në moshë 10 vjecare,volyboll në plazh,mini futboll dhe sporte ujore janë pa pages,poashtu një anije me pedale është në dispozicion pa pagesë. Sherbimi ditor:Lavendari,shërbimi hekurosjes.Kafshët nuk janë të lejuara.


Ulcinj/Montenegro

138

Deluxe Bungalow with Garden View MCM BUNGALOW Kategoria **** All Inclusive Akomodimi: Numri total i Bungalovav eshte 12, 5(36m2, 4+1 pax). Të gjitha Bungalowt kanë tarracë me siperfaqe 15m2,varet nga madhësia e Bulgalow.Çdo Bungalow ofron pamje perfekte në të cilën mund të ndjeheni komfort në tarracë në të cilën gjendet një tryez me 4 karrige. Interieri i Bungalow: Interieri i dhomave është i përzgjedhur me kujdes që t’ju ofroj rahati gjatë pushimit. Dyshemeja është e dizajnuar me laminat të klasit të parë dhe pllaka,dhe dhoma e ndenjës ofron një divan i cili mund të konvertohet në një shtrat për të rritur ose për dy fëmijë, TV, mini bar, tryez, klim, telefon, internet dhe arkë. Minibari në dhomë rimbushet cdo ditë dhe pijet janë me pagesë ekstra.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Recepcion: 24 h Restauranti: Është i vendosur ne plazh dhe ofron ushqim të freskët në cdo kohë. Plazhi: Plazhi është privat, me zall me 32 lloje të mineralve te kristalta.Çadrat dhe shtretërit në plazh janë pa pages,ndërsa shtretërit VIP janë me pagesë. Shërbimi:Gjysme pansion- Mëngjesi dhe darka servohen në mënyrën tryezë Suedeze.Dreka servohet në restaurant,A’la Carte gjithashtu është në dispozicion me pages ekstra. Sporti dhe argëtimi: Lojëra për femijë deri në moshë 10 vjecare,volyboll në plazh,mini futboll dhe sporte ujore janë pa pages,poashtu një anije me pedale është në dispozicion pa pagesë. Shërbimi ditor:Lavendari,shërbimi hekurosjes.Kafshët nuk janë të lejuara. nuk jane te lejuara.

MCM BUNGALOW është i vendosur në qytetin e vjetër të Ulqinit 52km nga aeroporti i Podgoricës. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe


Profile for MCM TRAVEL

Turqia 2019 - Katalogu  

MCM TRAVEL KATALOGU VERA 2019 : ANTALYA | BELET | SIDE | KEMER | LARA

Turqia 2019 - Katalogu  

MCM TRAVEL KATALOGU VERA 2019 : ANTALYA | BELET | SIDE | KEMER | LARA

Profile for mcmvera
Advertisement