Ajaleht Pelgulinn Lehekuu 2019

Page 1

Pelgulinna oma leht. Pausidega aastast 1993.

PELGULINNA PÄVAD TOOVAD TAAS ASUMIRAHVA KOKKU


Pelgulinna Põhikooli õu

Alustame kell 12:00 Mööblimaja eest

2 Ajalehe väljaandmise projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.


pillimängu. Repertuaaris on nii omaloomingut kui ka erinevad kavereid lauludest, mis meid endid kõnetavad ja väljakutseid esitavad. Teeme muusikat nii tantsuks kui ka kuulamiseks!

TALLINNA TULETÕRJEÜHINGU PUHKPILLIORKESTER on 1884 a. asutatud Eesti üks vanimaid tegutsevaid puhkpilliorkestreid. Sel aastal tähistavad nad 135. aastapäeva. Orkestri liikmed on olnud pärit erinevatelt elualadelt – õpilastest riigiametnikeni ja lihttöölistest firmajuhtideni. Orkestri repertuaar on lai j a mi t m eke s i ne, s i sa l da de s kontsertkava, tseremoniaal muusikat ja ka kergemat tantsumuusikat.

INGER INGER on noor laulja ja laulukirjutaja, kes saanud tuule tiibadesse Noortebändi ja Eesti Laulu konkursilt, kus pääses finaali. Oma erilise hääle poolest on teda märgatud ka juba Eestis väljapool ja kevadel on teda ka Ameerikasse esinema kutsutud. INGERi laulud räägivad armastusest, loodusest, tunnetest ning lähedastest.

BOURBON SUGAR See on psühhedeelsete mõjutustega rock & roll kvartett, mida sõnade asemel iseloomustab kõige paremini bändi live-show. Bändi muusika on voolav, kange, vürtsikalt magus ning ajaga aina parem. 2016. aastal Grigori Rõžuki eestvedamisel triona loodud ansambli koosseis on 2019. aastaks kasvanud neljaliikmeliseks. Laulja põhikoha on üle võtnud 2007. aastal saatest Eesti Otsib Superstaari tuntust kogunud võimekas vokalist Taavi Peterson. Bassil annab kuuma Meelis Niine. Trummidel jõuline Kaupo Saar.

MUSTKUNSTNIK KEVINSKI Kevinski on artist, keda ei saa selgelt liigitada ühtegi kategooriasse. Sidudes omavahel kokku mustkunsti, meisterliku esinemisoskuse ja inimps ü h h o l o o g i a , o n t a l o o n u d unikaalse kunstivormi, mis pakub meelierutavat, humoorikat ja kaasaegset meelelahutust tänapäeva publikule. Tema eksperimentide abil leiavad vastuse küsimused nagu: kas on võ ima l i k oma n d a d a n ä i l i se l t üliinimlikke võimeid, kasutades selleks erinevaid psühholoogilisi tehnikaid – näiteks lugeda mõtteid, istutada kellegi pähe ideid või ennustada mineviku mustrite põhjal tulevikku?

CHROMATIC PLEASURE Neid noori, ühendab vaieldamatu armastus muusika vastu. Nad õpivad Georg Otsa nimelises Ta l l i n n a M u u s i k a k o o l i s j a kindlasti on üheks värvi lisavaks faktiks see, et pooled neist õpivad klassikalist- ja teised rütmimuusikat.

DESIREE Desiree Tantsustuudio on kodukoha tantsustuudio Pelgulinna ja Kalamaja lastele. Tegutseme Telliskivi tänaval, Pelgulinna Rahvamajas. Meil saab tegeleda s h o w t a n t s u , a k ro b a a t i k a j a cheerleadinguga. Rohkem infot www.desireestuudio.eu

ET TEATER ET Teater on soome-eestlaste teater. Pelgulinna on kokku tulnud Väga Suurte Kogemustega Õhtu-, Mängu- ja Telesaatejuht, kes ohjab värvikaid mängijaid. Mängus saab nalja ja naeru ning kaasatakse ka publik.

TEADUSMAAGIA

PELGULINNA TANTSUKLUBI

Teadusmaagia etendus on nagu maagiline kokteil, kus mustkunstitrikid on segatud erinevate keemia ja füüsika katsetega. Osad lapsed saavad lihtsamaid katseid esinejaga kaasa proovida.

Natali Ponetajev (karmoška) ja Johan Kristjan Aimla (viiul) on noored pillimehed Tallinnast. Nende repertuaaris on sajanditagused traditsioonilised eesti tantsulood. Natali ja Johan on Z a h i r a Ta n t s u s t u u d i o , koos mänginud alates 2016. aastast, oma tantsu- ja tantsuks "DanceAct” EtnoDance ja mängimiseoskused on nad Rositas del Oriente - kirglikud omandanud peamiselt Tallinna kõhutantsijad, Gruusia etno ja tantsuklubist. VÄRSKED ÕIED Reggaeton - silmailu ja tantsuArmastame väga laulmist ja naudingut - igale maitsele .

26. mail 11:00-16:00 Pelgulinna Avatud Hoovikohvikud - jägi infot Facebookis > Pelgulinna Avatud Hoovid


Tehnika tänava vanad majad on ehitatud tsaariaja lþpus ja Eesti aja alguses.

Ajalehe väljaandmise projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.


PELGURANNA SUVED

Ajalehe väljaandmise projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.


Ajalehe väljaandmise projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.


Ajalehe väljaandmise projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.


Meie tegemisi saad toetada - SEB EE981010052031153003 Ajalehe väljaandmise projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.